Metabase - en to ca translation catalogue (6165 entries)

en: Your database has been added!
ca: La teva base de dades ha estat afegida!

en: We took a look at your data, and we have some automated explorations that we can show you!
ca: Hem fet un cop d'ull a les teves dades, i tenim alguns anàlisis automàtics que et podem mostrar!

en: I'm good thanks
ca: Estic bé, gràcies

en: Explore this data
ca: Explora aquestes dades

en: Select a database type
ca: Selecciona un tipus de base de dades

en: Save
ca: Desar

en: To do some of its magic, Metabase needs to scan your database. We will also rescan it periodically to keep the metadata up-to-date. You can control when the periodic rescans happen below.
ca: Metabase necessita analitzar la teva base de dades. S'analitzarà periòdicament per mantenir actualitzades les metadades. A continuació, pots definir la periodicitat dels anàlisis.

en: Database syncing
ca: S'està sincronitzant

en: This is a lightweight process that checks for
    updates to this database’s schema. In most cases, you should be fine leaving this
    set to sync hourly.
ca: Això és un procès simple que cerca
    actualitzacions a l'esquema de la base de dades. En la majoria dels casos està bé 
    sincronitzar cada hora.

en: Scan
ca: Escaneja

en: Scanning for Filter Values
ca: Escanejant els valors dels filtres

en: Metabase can scan the values present in each
    field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This
    can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large
    database.
ca: Metabase pot analitzar els valors presents a cada
    camp de la base de dades, per activar filtres als quadres de comandament i a les preguntes. Aquest
    procés pot ser intensiu, en especial si disposes d'una
    base de dades gran.

en: When should Metabase automatically scan and cache field values?
ca: Amb quina periodicitat Metabase ha d'analitzar i desar en memòria cau els valors dels camps?

en: Regularly, on a schedule
ca: Regularment, basat en un horari predefinit

en: Only when adding a new filter widget
ca: Únicament quan s'afegeix un nou filtre de widget

en: When a user adds a new filter to a dashboard or a SQL question, Metabase will
    scan the field(s) mapped to that filter in order to show the list of selectable values.
ca: Quan un usuari afegeix un nou filtre a un quadre de comandament o una consulta SQL, Metabase analitzarà
    el(s) camp(s) relacionats al filtre per mostrar la llista de valors seleccionables.

en: Never, I'll do this manually if I need to
ca: Mai, ho faré manualment si ho necessito

en: Saving...
ca: Desant...

en: Server error encountered
ca: S'ha produït un error en el servidor

en: Delete this database?
ca: Eliminar aquesta base de dades?

en: All saved questions, metrics, and segments that rely on this database will be lost.
ca: Totes les preguntes, mètriques i segments sobre aquesta base de dades es perdran.

en: This cannot be undone.
ca: Aquesta acció no es pot desfer.

en: If you're sure, please type
ca: Si n'estàs segur, si us plau tecleja

en: DELETE
ca: ELIMINAR

en: in this box:
ca: en aquest camp:

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Delete
ca: Eliminar

en: Databases
ca: Bases de dades

en: Add Database
ca: Afegir una base de dades

en: Connection
ca: Connexió

en: Scheduling
ca: Programació

en: Save changes
ca: Desar els canvis

en: Actions
ca: Accions

en: Sync database schema now
ca: Sincronitzar ara l'esquema de la base de dades

en: Starting…
ca: Iniciant…

en: Failed to sync
ca: Error en sincronitzar

en: Sync triggered!
ca: Sincronització iniciada!

en: Re-scan field values now
ca: Torna a analitzar els valors dels camps ara

en: Failed to start scan
ca: Error en iniciar l'anàlisi

en: Scan triggered!
ca: Anàlisi iniciat!

en: Danger Zone
ca: Zona de perill

en: Discard saved field values
ca: Descartar els valors del camp desats

en: Remove this database
ca: Eliminar aquesta base de dades

en: Add database
ca: Afegeix base de dades

en: Name
ca: Nom

en: Engine
ca: Motor

en: Deleting...
ca: Esborrant...

en: Loading ...
ca: Carregant...

en: Bring the sample dataset back
ca: Recuperar la base de dades d'exemple

en: Couldn't connect to the database. Please check the connection details.
ca: No s'ha pogut connectar a la base de dades. Si us plau, reviseu els paràmetres de la connexió.

en: Successfully created!
ca: Creat correctament!

en: Successfully saved!
ca: Desat correctament!

en: Edit
ca: Editar

en: Revision History
ca: Historial de revisions

en: Retire this {0}?
ca: Retira aquest {0}?

en: Saved questions and other things that depend on this {0} will continue to work, but this {1} will no longer be selectable from the query builder.
ca: Les preguntes desades i les altres coses que depenen d'aquest {0} continuaran funcionant però aquest {1} ja no es podrà seleccionar des del generador de consultes.

en: If you're sure you want to retire this {0}, please write a quick explanation of why it's being retired:
ca: Si esteu segurs de regitar aquest {0}, escriviu una explicació de per què l'heu retirat:

en: This will show up in the activity feed and in an email that will be sent to anyone on your team who created something that uses this {0}.
ca: Això es mostrarà al resum d'activitats  amb un correu electrònic que s'enviarà a qualsevol persona del teu equip que hagi creat quelcom que utilitzi aquest {0}.

en: Retire
ca: Retirar

en: Retiring…
ca: Retirant…

en: Failed
ca: Fallit

en: Success
ca: Èxit

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: No column description yet
ca: No hi ha una descripció de la columna

en: Select a field visibility
ca: Selecciona la visiblitat del camp

en: No special type
ca: Sense cap tipus especial

en: Other
ca: Altres

en: Select a special type
ca: Seleccioneu un tipus especial

en: Select a target
ca: Selecciona una referència

en: Columns
ca: Columnes

en: Column
ca: Columna

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Type
ca: Tipus

en: Current database:
ca: Base de dades actual:

en: Show original schema
ca: Mostra l'esquema original

en: Data Type
ca: Tipus de dades

en: Additional Info
ca: Informació adicional

en: Find a schema
ca: Cerca un esquema

en: {0} schema | {0} schemas
ca[0]: Esquema
ca[1]: Esquemes

en: Why Hide?
ca: Per què amagar-ho?

en: Technical Data
ca: Informació tècnica

en: Irrelevant/Cruft
ca: Irrellevant

en: Queryable
ca: Consultable

en: Hidden
ca: Ocult

en: No table description yet
ca: Encara no hi ha cap descripció de la taula

en: Metadata Strength
ca: Força metadades

en: {0} Queryable Table | {0} Queryable Tables
ca[0]: {0} taula consultable
ca[1]: {0} taules consultables

en: {0} Hidden Table | {0} Hidden Tables
ca[0]: {0} taula amagada
ca[1]: {0} taules amagades

en: Find a table
ca: Troba una taula

en: Schemas
ca: Esquemes

en: Metrics
ca: Mètriques

en: Add a Metric
ca: Afegir una mètrica

en: Definition
ca: Definició

en: Create metrics to add them to the View dropdown in the query builder
ca: Crear mètriques per afegir-les al desplegable Veure al generador de consultes

en: Add a Segment
ca: Afegir un segment

en: Create segments to add them to the Filter dropdown in the query builder
ca: Crea segments per afegir-los al menú de filtres del generador de consultes

en: created
ca: creat

en: reverted to a previous version
ca: revertit a una versió anterior

en: edited the title
ca: editat el títol

en: edited the description
ca: editada la descripció

en: edited the
ca: editat el

en: made some changes
ca: ha fet alguns canvis

en: You
ca: Tu

en: Datamodel
ca: Model de dades

en:  History
ca:  Historial

en: Revision History for
ca: Historial de versions per a

en: {0} – Field Settings
ca: {0} - Configuració dels camps

en: Where this field will appear throughout Metabase
ca: On es mostrarà aquest camp a Metabase

en: Filtering on this field
ca: Filtrant per aquest camp

en: When this field is used in a filter, what should people use to enter the value they want to filter on?
ca: Quan aquest camp s'utilitza en un filtre, quins valors ha de poder introduir l'usuari?

en: No description for this field yet
ca: No existeix cap descripció per aquest camp

en: Original value
ca: Valor original

en: Mapped value
ca: Valor assignat

en: Enter value
ca: Introduïu valor

en: Use original value
ca: Utilitza el valor original

en: Use foreign key
ca: Utilitza la clau forànea

en: Custom mapping
ca: Assignació personalitzada

en: Unrecognized mapping type
ca: Tipus d'assignació no reconeguda

en: Current field isn't a foreign key or FK target table metadata is missing
ca: El camp actual no es una clau forana o fan falten les metadades de la clau forana a la taula de destí

en: The selected field isn't a foreign key
ca: El camp seleccionat no és una clau forana

en: Display values
ca: Mostra els valors

en: Choose to show the original value from the database, or have this field display associated or custom information.
ca: Tria si vols mostrar el valor original de la base de dades o mostrar informació associada o personalitzada.

en: Choose a field
ca: Tria un camp

en: Please select a column to use for display.
ca: Si us plau seleccioneu una columna per mostrar.

en: Tip:
ca: Consell:

en: You might want to update the field name to make sure it still makes sense based on your remapping choices.
ca: És possible que vulgueu actualitzar el nom del camp per assegurar-vos que encara tinguin sentit en funció de les opcions d'assignació.

en: Cached field values
ca: Valors del camp a la memòria cau

en: Metabase can scan the values for this field to enable checkbox filters in dashboards and questions.
ca: Metabase pot escanejar els valors d'aquest camp per habilitar els filtres de casella de verificació per als quadres de comandament i preguntes.

en: Re-scan this field
ca: Torna a escanejar aquest camp

en: Discard cached field values
ca: Descarteu els valors de la memòria cau

en: Failed to discard values
ca: Error en descartar els valors

en: Discard triggered!
ca: Neteja iniciada!

en: Select any table to see its schema and add or edit metadata.
ca: Seleccioneu qualsevol taula per veure el seu esquema i afegir o editar les metadades.

en: Name is required
ca: El nom és obligatori

en: Description is required
ca: La descripció és obligatòria

en: Revision message is required
ca: El missatge de revisió és obligatori

en: Aggregation is required
ca: L'agrupació és obligatòria

en: Edit Your Metric
ca: Edita la teva mètrica

en: Create Your Metric
ca: Crea la teva mètrica

en: Make changes to your metric and leave an explanatory note.
ca: Feu canvis a la vostra mètrica i deixeu un nota explicativa.

en: You can create saved metrics to add a named metric option to this table. Saved metrics include the aggregation type, the aggregated field, and optionally any filter you add. As an example, you might use this to create something like the official way of calculating "Average Price" for an Orders table.
ca: Pots crear mètriques i desar-les com un camp calculat en aquesta taula. Les mètriques desades inclouen el tipus d'agregat, el camp agregat i opcionalment qualsevol filtre que afegeixis. Per exemple, pots utilitzar això per definir la forma oficial de calcular el "Preu mig" d'una taula de preus.

en: Result:
ca: Resultat:

en: Name Your Metric
ca: Doneu-li un nom a la vostra mètrica

en: Give your metric a name to help others find it.
ca: Doneu-li un nom a la vostra mètrica per ajudar els altres a trobar-la.

en: Something descriptive but not too long
ca: Alguna cosa descriptiva però no massa llarga

en: Describe Your Metric
ca: Descriu la mètrica

en: Give your metric a description to help others understand what it's about.
ca: Doneu-li una descripció a la vostra mètrica per ajudar els altres a entendre el seu contingut.

en: This is a good place to be more specific about less obvious metric rules
ca: És un bon lloc per ser més específic sobre les regles de la mètrica no tan evidents

en: Reason For Changes
ca: Motiu dels canvis

en: Leave a note to explain what changes you made and why they were required.
ca: Deixeu una nota explicant els canvis que heu fet i per què són necessaris.

en: This will show up in the revision history for this metric to help everyone remember why things changed
ca: Es mostrarà al historial de revisions de la mètrica per ajudar als altres a entendre per què han canviat les coses

en: At least one filter is required
ca: Es requereix com a mínim un filtre

en: Edit Your Segment
ca: Edita el teu segment

en: Create Your Segment
ca: Crear el teu segment

en: Make changes to your segment and leave an explanatory note.
ca: Feu canvis al vostre segment i deixeu un nota explicativa.

en: Select and add filters to create your new segment for the {0} table
ca: Seleccioneu i afegiu filtres per crear un nou segment de la taula {0}

en: Name Your Segment
ca: Doneu-li un nom al vostre segment

en: Give your segment a name to help others find it.
ca: Doneu un nom al vostre segment per ajudar als altres a trobar-lo.

en: Describe Your Segment
ca: Descriu el teu segment

en: Give your segment a description to help others understand what it's about.
ca: Doneu una descripció al vostre segment per ajudar als altres a saber de que va.

en: This is a good place to be more specific about less obvious segment rules
ca: Aquest és un bon lloc per ser més específics sobre les regles menys obvies del segment

en: This will show up in the revision history for this segment to help everyone remember why things changed
ca: Això apareixerà l'historial de versions d'aquest segment per ajudar a tothom a recordar per què es va realitzar aquest canvi

en: Settings
ca: Configuració

en: Metabase can scan the values in this table to enable checkbox filters in dashboards and questions.
ca: Metabase pot llegir els valors d'aquesta taula per habilitar filtres de caselles de selecció als quadres de comandament i preguntes.

en: Re-scan this table
ca: Tornar a escanejar aquesta taula

en: Add
ca: Afegir

en: Not a valid formatted email address
ca: El format del correu electrònic no és vàlid

en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognom

en: Email address
ca: Correu electrònic

en: Permission Groups
ca: Grups de permisos

en: Make this user an admin
ca: Feu que aquest usuari sigui administrador

en: All users belong to the {0} group and can't be removed from it. Setting permissions for this group is a great way to
    make sure you know what new Metabase users will be able to see.
ca: Tots els usuaris pertanyen al grup {0} i d'on no es poden eliminar. Establir permisos per a aquest grup és una manera excel·lent
    d'assegurar-vos què podran veure els nous usuaris de Metabase.

en: This is a special group whose members can see everything in the Metabase instance, and who can access and make changes to the
    settings in the Admin Panel, including changing permissions! So, add people to this group with care.
ca: Aquest és un grup especial els membres del qual poden veure tota la informació de la instància de Metabase, poden accedir i fer modificacions a la configuració del Panell d'administració, incloent els permisos d'accés!
    Afegiu persones a aquest grup amb cautela.

en: To make sure you don't get locked out of Metabase, there always has to be at least one user in this group.
ca: Per assegurar que sempre pots accedir a Metabase hi ha d'haver com a mínim un usuari en aquest grup.

en: Members
ca: Membres

en: Email
ca: Correu electrònic

en: A group is only as good as its members.
ca: Un grup només val el que valen els seus membres.

en: Admin
ca: Administrador

en: and
ca: i

en: {0} other group | {0} other groups
ca[0]: [0] altre grup
ca[1]: [0] altres grups

en: Default
ca: Per defecte

en: Something like "Marketing"
ca: Quelcom com "Marketing"

en: Remove this group?
ca: Eliminar aquest grup?

en: Are you sure? All members of this group will lose any permissions settings they have based on this group.
    This can't be undone.
ca: Esteu segurs? Tots els membres d'aquest grup perdran les configuracions de permisos que tenen gràcies a aquest grup.
    Això no es pot desfer.

en: Yes
ca: Sí

en: Edit Name
ca: Edita el nom

en: Remove Group
ca: Elimina el grup

en: Done
ca: Fet

en: Group name
ca: Nom del grup

en: Create a group
ca: Crea un grup

en: You can use groups to control your users' access to your data. Put users in groups and then go to the Permissions section to control each group's access. The Administrators and All Users groups are special default groups that can't be removed.
ca: El grups es poden utilitzar per controlar l'accés dels teus usuaris a les dades. Afegeix usuaris als grups i després ves a la secció de Permisos per controlar l'accés de cada grup. Els grups Administradors i Tots els usuaris són grups especials que no es poden eliminar.

en: Edit Details
ca: Edita els detalls

en: Re-send Invite
ca: Re-envia la invitació

en: Reset Password
ca: Restablir la contrasenya

en: Deactivate
ca: Desactiva

en: People
ca: Gent

en: Who do you want to add?
ca: A qui voleu afegir?

en: Edit {0}'s details
ca: Editeu els detalls de {0}

en: {0} has been added
ca: S'ha afegit el {0}

en: Add another person
ca: Afegiu una altra persona

en: We couldn’t send them an email invitation,
    so make sure to tell them to log in using {0}
    and this password we’ve generated for them:
ca: No hem pogut enviar-los una invitació,
    assegureu-vos de dir-los que es poden autenticar amb l'usuari {0}
    i la següent contrasenya que hem generat per a ells:

en: If you want to be able to send email invites, just go to the {0} page.
ca: Si voleu enviar correu electrònics d'invitació, aneu a la pàgina {0}.

en: We’ve sent an invite to {0} with instructions to set their password.
ca: Hem enviat una invitació a {0} amb les instruccions per establir la seva contrasenya.

en: We've re-sent {0}'s invite
ca: Hem tornat a enviar la invitació de {0}

en: Okay
ca: D'acord

en: Any previous email invites they have will no longer work.
ca: Qualsevol invitació de correu electrònic que s'hagi enviat amb anterioritat ja no funcionarà.

en: Deactivate {0}?
ca: Desactivar {0}?

en: {0} won't be able to log in anymore.
ca: L'usuari {0} ja no podrà iniciar sessió.

en: Reactivate {0}'s account?
ca: Reactivar el compte de {0}?

en: Reactivate
ca: Reactivar

en: They'll be able to log in again, and they'll be placed back into the groups they were in before their account was deactivated.
ca: Podran tornar a iniciar sessió i se'ls tornarà a col·locar als grups als que estaven abans de desactivar la seva compta.

en: Reset {0}'s password?
ca: Restablir la contrasenya de {0}?

en: Reset
ca: Restableix

en: Are you sure you want to do this?
ca: Esteu segurs que voleu realitzar aquesta acció?

en: {0}'s password has been reset
ca: La contrasenya de {0} s'ha restablert

en: Here’s a temporary password they can use to log in and then change their password.
ca: A continuació podeu trobar una contrasenya temporal que poden utilitzar per iniciar sessió i després canviar la seva contrasenya.

en: We've sent them an email with instructions for creating a new password.
ca: Els hi hem enviat un correu electrònic amb instruccions per crear una nova contrasenya.

en: Active
ca: Actiu

en: Deactivated
ca: Desactivat

en: Add someone
ca: Afegir algú

en: Last Login
ca: Darrer accés

en: Signed up via Google
ca: Accés a mitjançant Google

en: Signed up via LDAP
ca: Accés a mitjançant LDAP

en: Reactivate this account
ca: Reactivar aquest compte

en: Never
ca: Mai

en: {0} table | {0} tables
ca[0]: {0} taula
ca[1]: {0} taules

en:  will be
ca:  serà

en: given access to
ca: s'ha donat accès a

en:  and
ca:  i

en: denied access to
ca: denegat l'accés a

en:  will no longer be able to
ca:  ja no podrà

en:  will now be able to
ca:  ara serà capaç de

en:  native queries for
ca:  consultes natives de

en: Permissions
ca: Permisos

en: Save permissions?
ca: Desar els permisos?

en: Save Changes
ca: Desar els canvis

en: Discard changes?
ca: Descartar els canvis?

en: No changes to permissions will be made.
ca: No es faran canvis als permisos.

en: You've made changes to permissions.
ca: Heu fet canvis als permisos.

en: Permissions for this collection
ca: Permisos d'aquest col·lecció

en: You have unsaved changes
ca: Teniu canvis sense desar

en: Do you want to leave this page and discard your changes?
ca: Voleu abandonar la pàgina i descartar els canvis?

en: Sorry, an error occurred.
ca: Disculpeu, s'ha produït un error.

en: Administrators always have the highest level of access to everything in Metabase.
ca: Els administradors sempre tenen el màxim nivell d'accés a Metabase.

en: Every Metabase user belongs to the All Users group. If you want to limit or restrict a group's access to something, make sure the All Users group has an equal or lower level of access.
ca: Tots els usuaris de Metabase pertanyen al grup Tots els usuaris. Si voleu limitar o restringir l'accés a algun objecte verifiqueu que el grup Tots els usuaris tingui un nivell d'accés igual o inferior.

en: MetaBot is Metabase's Slack bot. You can choose what it has access to here.
ca: El Metabot és el bot de Slack de Metabase. Aquí pots escollir a què té accés.

en: The "{0}" group may have access to a different set of {1} than this group, which may give this group additional access to some {2}.
ca: El grup "{0}" pot tenir accés a un conjunt diferent de {1} que aquest grup, lo que pot donar-li accés addicional a algun {2}.

en: The "{0}" group has a higher level of access than this, which will override this setting. You should limit or revoke the "{1}" group's access to this item.
ca: El grup "{0}" té un major nivell d'accés que aquest cosa que anul·larà aquesta configuració. Has de limitar o revocar el accés del grup "{1}" a aquest element.

en: Limit
ca: Límit

en: Revoke
ca: Revocar

en: access even though "{0}" has greater access?
ca: accedir tot i que el grup "{0}" té major accés?

en: Limit access
ca: Limitar accés

en: Revoke access
ca: Revocar l'accés

en: Change access to this database to limited?
ca: Canviar l'accés a aquesta base de dades a limitat?

en: Change
ca: Canvi

en: Allow Raw Query Writing?
ca: Permetre l'escriptura de consultes directes?

en: This will also change this group's data access to Unrestricted for this database.
ca: Això també canviarà l'accés d'aquest grup a les dades Sense restriccions per aquesta base de dades.

en: Allow
ca: Permetre

en: Revoke access to all tables?
ca: Revocar l'accés a totes les taules?

en: This will also revoke this group's access to raw queries for this database.
ca: Això també revocarà l'accés d'aquest grup a les consultes en pla per aquesta  base de dades.

en: Grant unrestricted access
ca: Concedir accés sense restriccions

en: Unrestricted access
ca: Accés sense restriccions

en: Limited access
ca: Accés limitat

en: No access
ca: Sense accés

en: Write raw queries
ca: Escriure consultes directes

en: Can write raw queries
ca: Pot escriure consultes directes

en: Curate collection
ca: Organitza la col·lecció

en: View collection
ca: Mostrar la col·lecció

en: Data Access
ca: Accés a les dades

en: View tables
ca: Mostrar taules

en: SQL Queries
ca: Consultes SQL

en: View schemas
ca: Mostrar esquemes

en: Data Model
ca: Model de dades

en: Sign in with Google
ca: Identificar-se amb Google

en: Allows users with existing Metabase accounts to login with a Google account that matches their email address in addition to their Metabase username and password.
ca: Permet als usuaris amb un compte de Metabase existent iniciar sessió amb un compte de Google que coincideixi amb la seva adreça de correu electrònic a més de poder accedir amb el seu nom d'usuari i contrasenya.

en: Configure
ca: Configura

en: Allows users within your LDAP directory to log in to Metabase with their LDAP credentials, and allows automatic mapping of LDAP groups to Metabase groups.
ca: Permet als usuaris del teu directori LDAP iniciar sessió a Metabase amb les seves credencials LDAP i permet la assignació automàtica de grups LDAP a grups de metabase.

en: That's not a valid email address
ca: No és un correu electrònic vàlid

en: That's not a valid integer
ca: No és una enter vàlid

en: Changes saved!
ca: Canvis desats!

en: Looks like we ran into some problems
ca: Sembla que s'ha produït un error

en: Send test email
ca: Envia email de test

en: Sending...
ca: Enviant...

en: Sent!
ca: Enviat!

en: Clear
ca: Netejar

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Server Settings
ca: Configuració del servidor

en: User Schema
ca: Esquema d'usuaris

en: Attributes
ca: Atributs

en: Group Schema
ca: Esquema de grups

en: Using
ca: Utilitzant

en: Getting set up
ca: Preparant configuració

en: A few things you can do to get the most out of Metabase.
ca: Algunes coses que podeu fer per treure millor profit de Metabase.

en: Recommended next step
ca: Següent pas recomanat

en: Google Sign-In
ca: Entrada de Google

en: To allow users to sign in with Google you'll need to give Metabase a Google Developers console application client ID. It only takes a few steps and instructions on how to create a key can be found {0}
ca: Per permetre que els usuaris iniciïn sessió amb Google heu de proporcionar a Metabase un ID d'aplicació de client de la consola de desenvolupadors de Google. Només es necessiten alguns passos i es poden trobar les instruccions de com crear una clau a {0}

en: Your Google client ID
ca: El teu ID de client de Google

en: Allow users to sign up on their own if their Google account email address is from:
ca: Permet que els usuaris es registrin ells mateixos si el seu compre de Google és de:

en: Answers sent right to your Slack #channels
ca: Respostes enviades directament als teus #canals de Slack

en: Create a Slack Bot User for MetaBot
ca: Crea un usuari de Slack Bot per al Metabot

en: Once you're there, give it a name and click {0}. Then copy and paste the Bot API Token into the field below. Once you are done, create a "metabase_files" channel in Slack. Metabase needs this to upload graphs.
ca: Una cop allà, assigneu-li un nom i feu clic a {0}. Després copieu i enganxeu el token de l'API del Bot al camp a continuació. Quan hagueu acabat, creeu un canal "metabase_files" a Slack. Aquest canal es necessari per pujar gràfiques.

en: You're running Metabase {0} which is the latest and greatest!
ca: Esteu fent servir Metabase {0} que és la darrera i millor versió!

en: Metabase {0} is available.  You're running {1}
ca: La versió {0} de Metabase està disponible. Esteu fent servir la versió {1}

en: Update
ca: Actualitzar

en: What's Changed:
ca: Què ha canviat:

en: Add a map
ca: Afegiu un mapa

en: Delete custom map
ca: Elimina el mapa personalitzat

en: Remove
ca: Elimina

en: Select…
ca: Selecciona…

en: Sample values:
ca: Valors de mostra:

en: Add a new map
ca: Afegiu un nou mapa

en: Edit map
ca: Edita el mapa

en: What do you want to call this map?
ca: Com voleu anomenar aquest mapa?

en: e.g. United Kingdom, Brazil, Mars
ca: p.e.: Regne Unit, Brasil, Mart

en: URL for the GeoJSON file you want to use
ca: URL del fitxer GeoJSON que voleu utilitzar

en: Like https://my-mb-server.com/maps/my-map.json
ca: Per exemple https://el-meu-servidor.com/mapes/el-meu-mapa.json

en: Refresh
ca: Refrescar

en: Load
ca: Carrega

en: Which property specifies the region’s identifier?
ca: Quina propietat especifica l'identificador de la regió?

en: Which property specifies the region’s display name?
ca: Quina propietat especifica el nom de la regió?

en: Load a GeoJSON file to see a preview
ca: Carregeu un fitxer GeoJSON per veure'n una mostra

en: Save map
ca: Desa el mapa

en: Add map
ca: Afegeix un mapa

en: Using embedding
ca: Utilitzant l'incrustat

en: By enabling embedding you're agreeing to the embedding license located at
ca: A l'habilitar l'incrustat acceptes la llicència d'incrustat que es troba a

en: In plain English, when you embed charts or dashboards from Metabase in your own application, that application isn't subject to the Affero General Public License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds. You should, however, read the license text linked above as that is the actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
ca: En un llenguatge senzill, quan incrustes taules o quadres de comandament de Metabase a la teva pròpia aplicació, aquesta aplicació no està subjecta a la llicència AGPL que cobreix la resta de Metabase, sempre hi quan mantinguis els logotips de Metbase y el "Powered by Metabase" visible a les incrustacions. No obstant això, has de llegir el text de la llicència ja que l'acabes d'acceptar en habilitar aquesta funcionalitat.

en: Enable
ca: Habilita

en: Premium embedding enabled
ca: Incrustat premium habilitat

en: Enter the token you bought from the Metabase Store
ca: Introdueix

en: Premium embedding lets you disable "Powered by Metabase" on your embedded dashboards and questions.
ca: La incrustació premium et permet desactivar el "Powered by Metabase" en els teus quadres de comandament i preguntes incrustades.

en: Buy a token
ca: Compra un token

en: Enter a token
ca: Afegiu un token

en: Edit Mappings
ca: Editar assignacions

en: Group Mappings
ca: Assignacions de grups

en: Create a mapping
ca: Crea un assignació

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the
    directory server. Membership to the Admin group can be granted through mappings, but will not be automatically removed as a
    failsafe measure.
ca: Les assignacions permeten que Metabase agregui o elimini automàticament usuaris dels grups segons la informació de la pertinença proporcionada pel servidor de directoris. La pertinença al grup d'administració es pot concedir automàticament mitjançant assignacions per no s'eliminarà automàticament com una mesura de seguretat.

en: Distinguished Name
ca: Nom distingit

en: Public Link
ca: Enllaç públic

en: Revoke Link
ca: Eliminar l'enllaç

en: Disable this link?
ca: Desactivar aquest enllaç?

en: They won't work anymore, and can't be restored, but you can create new links.
ca: Els enllaços ja no funcionaran, i no es poden restaurar. No obstant això podeu crear nous enllaços.

en: Public Dashboard Listing
ca: Llista de quadres de comandament públics

en: No dashboards have been publicly shared yet.
ca: Encara no s'ha compartit cap quadre de comandament de forma pública.

en: Public Card Listing
ca: Llista de targetes públiques

en: No questions have been publicly shared yet.
ca: Encara no s'ha pregunta cap quadre de comandament de forma pública.

en: Embedded Dashboard Listing
ca: Llista de quadres de comandament incrustats

en: No dashboards have been embedded yet.
ca: Encara no s'ha incrustat cap quadre de comandament.

en: Embedded Card Listing
ca: Llistat de targetes incrustades

en: No questions have been embedded yet.
ca: Encara no s'ha incrustat cap pregunta.

en: Regenerate embedding key?
ca: Regenerar la clau de incrustació?

en: This will cause existing embeds to stop working until they are updated with the new key.
ca: Això provocarà que les incrustacions existents deixin de funcionar fins que no s'actualitzi la nova clau.

en: Regenerate key
ca: Regenerar la clau

en: Generate Key
ca: Genera la clau

en: Enabled
ca: Activat

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Unknown setting {0}
ca: No es coneix la configuració {0}

en: Setup
ca: Configuració

en: Site Name
ca: Nom del lloc

en: Site URL
ca: URL de lloc

en: Email Address for Help Requests
ca: Adreça de correu electrònic per a sol·licituds d'ajuda

en: Report Timezone
ca: La zona horària dels informes

en: Database Default
ca: Per defecte a la base de dades

en: Select a timezone
ca: Selecciona una zona horària

en: Not all databases support timezones, in which case this setting won't take effect.
ca: No totes les bases de dades permeten zones horàries. En aquest cas, aquesta configuració no tindrà efecte.

en: Language
ca: Idioma

en: Select a language
ca: Seleccioneu un idioma

en: Anonymous Tracking
ca: Seguiment anònim

en: Friendly Table and Field Names
ca: Noms de taules i camps amistosos

en: Only replace underscores and dashes with spaces
ca: Només se substituiran els guions baixos i els guions per espais

en: Enable Nested Queries
ca: Activar consultes imbricades

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Check for updates
ca: Cerca actualitzacions

en: SMTP Host
ca: Servidor SMTP

en: SMTP Port
ca: Port SMTP

en: That's not a valid port number
ca: El número de port no és vàlid

en: SMTP Security
ca: Seguretat SMTP

en: SMTP Username
ca: Usuari SMTP

en: SMTP Password
ca: Contrasenya SMTP

en: From Address
ca: Correu electrònic de

en: Slack API Token
ca: Token API Slack

en: Enter the token you received from Slack
ca: Introduïu el token que heu rebut d'Slack

en: Single Sign-On
ca: Inici de sessió únic

en: LDAP Authentication
ca: Autenticació LDAP

en: LDAP Host
ca: Servidor LDAP

en: LDAP Port
ca: Port LDAP

en: LDAP Security
ca: LDAP Segur

en: Username or DN
ca: Nom d'usuari o DN

en: Password
ca: Contrasenya

en: User search base
ca: Base de cerca d'usuari

en: User filter
ca: Filtre d'usuaris

en: Check your parentheses
ca: Verifiqueu els parèntesis

en: Email attribute
ca: Atribut del correu electrònic

en: First name attribute
ca: Atribut del nom

en: Last name attribute
ca: Atribut del cognom

en: Synchronize group memberships
ca: Sincronitza pertinences a grups

en: Group search base
ca: Base de cerca de grup

en: Maps
ca: Mapes

en: Map tile server URL
ca: URL del servidor de capes de mapes

en: Metabase uses OpenStreetMaps by default.
ca: Metabase fa servir OpenStretMaps per defecte.

en: Custom Maps
ca: Mapes personalitzats

en: Add your own GeoJSON files to enable different region map visualizations
ca: Afegeix els teus propis fitxers GeoJSON per habilitar diferents visualitzacions de mapes de regió

en: Public Sharing
ca: Compartir públicament

en: Enable Public Sharing
ca: Permetre compartir públicament

en: Shared Dashboards
ca: Quadres de comandament compartits

en: Shared Questions
ca: Preguntes compartides

en: Embedding in other Applications
ca: Incrustar en altres aplicacions

en: Enable Embedding Metabase in other Applications
ca: Habilitar la incrustació de Metabase a altres aplicacions

en: Embedding secret key
ca: Clau secreta de incrustació

en: Embedded Dashboards
ca: Quadres de comandament incrustats

en: Embedded Questions
ca: Preguntes incrustades

en: Caching
ca: Memòria cau

en: Enable Caching
ca: Activa la memòria cau

en: Minimum Query Duration
ca: Durada mínima de la consulta

en: Cache Time-To-Live (TTL) multiplier
ca: Multiplicador del Temps de Vida (TTL) de la memòria cau

en: Max Cache Entry Size
ca: Mida màxima d'una entrada a la memòria cau

en: Your alert is all set up.
ca: La teva alerta està configurada.

en: Your alert was updated.
ca: La teva alerta ha estat actualitzada.

en: The alert was successfully deleted.
ca: L'alerta s'ha eliminat correctament.

en: Please enter a valid formatted email address.
ca: Si us plau, introduïu una adreça de correu electrònic amb el format correcte.

en: Passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Back to login
ca: Torna a l'inici de sessió

en: No Metabase account exists for this Google account.
ca: No existeix un compte de Metabase per aquesta compte de Google.

en: You'll need an administrator to create a Metabase account before you can use Google to log in.
ca: Es necessita un administrador per poder crear un compte de Metabase abans d'utilitzar Google per iniciar la sessió.

en: Sign in with {0}
ca: Iniciar sessió amb {0}

en: Please contact an administrator to have them reset your password
ca: Si us plau, poseu-vos amb contacte amb un administrador per a que us restableixi la contrasenya

en: Forgot password
ca: No recordo la meva contrasenya

en: The email you use for your Metabase account
ca: El correu electrònic que utilitzes per la teva compta de Metabase

en: Send password reset email
ca: Enviar el correu electrònic per recuperar la contrasenya

en: Check your email for instructions on how to reset your password.
ca: Consulta el teu correu electrònic per obtenir les instruccions sobre com recuperar la teva contrasenya

en: Sign in to Metabase
ca: Iniciar sessió a Metabase

en: OR
ca: O

en: Username or email address
ca: Nom d'usuari o adreça de correu electrònic

en: Sign in
ca: Accedeix

en: I seem to have forgotten my password
ca: Sembla que no recordo la meva contrasenya

en: request a new reset email
ca: sol·licitar un nou correu electrònic per recuperar la contrasenya

en: Whoops, that's an expired link
ca: Vaja, aquest enllaç ha caducat

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need
    to reset your password, you can {0}.
ca: Per raons de seguretat els enllaços per recuperar la contrasenya caduquen al cap d'un temps. Si encara necessites
    recuperar la teva contrasenya, pots {0}.

en: New password
ca: Nova contrasenya

en: To keep your data secure, passwords {0}
ca: Per mantenir les teves dades segures les contrasenyes {0}

en: Create a new password
ca: Crea una nova contrasenya

en: Make sure its secure like the instructions above
ca: Han de complir les instruccions anteriors

en: Confirm new password
ca: Confirma la nova contrasenya

en: Make sure it matches the one you just entered
ca: Assegureu-vos que coincideix amb la que acabeu d'introduir

en: Your password has been reset.
ca: La teva contrasenya ha estat restablerta.

en: Sign in with your new password
ca: Inicia sessió amb la nova contrasenya

en: Save failed
ca: No s'ha pogut desar

en: Saved
ca: Desat

en: Ok
ca: D'acord

en: Archive this collection?
ca: Arxivar aquesta col·lecció?

en: The dashboards, collections, and pulses in this collection will also be archived.
ca: Els quadres de comandament, les colecions i els polsos d'aquesta col·lecció també s'arxivaran.

en: Archive
ca: Arxivar

en: This {0} has been archived
ca: Aquest {0} ha estat arxivat

en: View the archive
ca: Mostra l'arxiu

en: Unarchive this {0}
ca: Desarxivar aquest {0}

en: Our data
ca: Les nostres dades

en: X-ray this table
ca: Aplica rajos-X a aquesta taula

en: Learn about this table
ca: Aprèn sobre aquesta taula

en: Clickity click
ca: Clic

en: Saved!
ca: Desat!

en: Saving failed.
ca: No s'ha pogut desar

en: Su
ca: Dg

en: Mo
ca: Dl

en: Tu
ca: Dm

en: We
ca: dc.

en: Th
ca: dj.

en: Fr
ca: dv.

en: Sa
ca: ds.

en: Your admin's email address
ca: El correu electrònic del vostre administrador

en: To send {0}, you'll need to set up {1} integration.
ca: Per enviar {0} tens que configurar la integració amb {1}.

en:  or
ca:  o

en: To send {0}, an admin needs to set up {1} integration.
ca: Per enviar {0}, un administrador ha de configurar la integració amb {1}.

en: This collection is empty, like a blank canvas
ca: Aquesta col·lecció està buida, com un full en blanc

en: You can use collections to organize and group dashboards, questions and pulses for your team or yourself
ca: Pots utilitzar col·leccions per organitzar i agrupar quadres de comandament, preguntes i polsos pel teu equip o per tu

en: Create another collection
ca: Crea una altra col·lecció

en: Dashboards let you collect and share data in one place.
ca: Els quadres de comandament et permeten recollir i compartir dades en un sol lloc.

en: Pulses let you send out the latest data to your team on a schedule via email or slack.
ca: Els polsos es permeten enviar dades de Metabase en una data planificada per correu electrònic o per Slack.

en: Questions are a saved look at your data.
ca: Les preguntes són visualitzacions desades de les teves dades.

en: Pins
ca: Contingut fixat

en: Drag something here to pin it to the top
ca: Arrasta coses aquí per fixar-les a dalt

en: Collections
ca: Col·leccions

en: Drag here to un-pin
ca: Arrastra-ho aquí per deixar de fixar-los

en: {0} item selected | {0} items selected
ca[0]: {0} element seleccionat
ca[1]: {0} elements seleccionats

en: Move {0} items?
ca: Moure {0} elements?

en: Move "{0}"?
ca: Moure "{0}"?

en: Move
ca: Moure

en: Edit this collection
ca: Edita aquesta col·lecció

en: Archive this collection
ca: Arxiva aquesta col·lecció

en: My personal collection
ca: La meva col·lecció personal

en: New collection
ca: Nova col·lecció

en: Copied!
ca: Copiat!

en: Use an SSH-tunnel for database connections
ca: Utilitza un túnel SSH per a les connexions a la base de dades

en: Some database installations can only be accessed by connecting through an SSH bastion host.
    This option also provides an extra layer of security when a VPN is not available.
    Enabling this is usually slower than a direct connection.
ca: Algunes instancies de bases de dades només es poden accedir mitjançant un tunel SSH. 
    Aquesta configuració també proporcionarà una cap addicional de seguretat quan no es disposi d'una VPN. 
    Aquesta configuració normalment és més lenta que una connexió directa.

en: This is a large database, so let me choose when Metabase syncs and scans
ca: Aquesta és una base de dades gran, deixa'm decidir quan Metabase se sincronitza i escaneja les dades

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values.
    If you have a large database, we recommend turning this on and reviewing when and how often the field value scans happen.
ca: De forma predeterminada, Metabase realitza una sincronització lleugera cada hora i un anàlisi diari intensiu dels valors dels camps.
    Si tens una base de dades gran et recomanem que activis aquesta configuració i que revisis quan i amb quina freqüència s'escanegen els valors del camp.

en: {0} to generate a Client ID and Client Secret for your project.
ca: {0} per generar un ID de client i una clau secreta pel teu projecte.

en: Click here
ca: Feu clic aquí

en: Choose "Other" as the application type. Name it whatever you'd like.
ca: Escul "Un altre" com a tipus d'aplicació. Nombra-ho com vulguis.

en: {0} to get an auth code
ca: {0} per obtenir un codi d'autenticació

en: with Google Drive permissions
ca: amb permisos de Google Drive

en: To use Metabase with this data you must enable API access in the Google Developers Console.
ca: Per utilitzar Metabase amb aquestes dades has d'habilitar el accés a l'API a la Consola de Desenvolupadors de Google.

en: {0} to go to the console if you haven't already done so.
ca: {0} per anar a la consola si encara no ho has fet.

en: How would you like to refer to this database?
ca: Com t'agradaria referir-te a aquesta base de dades?

en: Next
ca: Següent

en: Delete this {0}
ca: Eliminar aquest {0}

en: Pin this item
ca: Fixa aquest element

en: Move this item
ca: Mou aquest element

en: Edit this question
ca: Edita aquesta pregunta

en: Action type
ca: Tipus d'acció

en: View revision history
ca: Mostra l'historial de revisions

en: Move action
ca: Acció de moure

en: Archive action
ca: Acció d'arxivar

en: Add to dashboard
ca: Afegir al quadre de comandament

en: Download results
ca: Descarrega els resultats

en: Sharing and embedding
ca: Compartint i incrustant

en: Another action type
ca: Un altre tipus d'acció

en: Get alerts about this
ca: Rep alertes sobre això

en: View the SQL
ca: Mostra l'SQL

en: Segments for this
ca: Segments per aquest

en: Show error details
ca: Mostra els detalls de l'error

en: Here's the full error message
ca: Aquest és el missatge d'error complet

en: Hi, Metabot here.
ca: Hola, soc el Metabot.

en: Based on the schema
ca: Basat en l'esquema

en: A look at your
ca: Una vista als teus

en: Search the list
ca: Cerca a la llista

en: Search by {0}
ca: Cerca per {0}

en:  or enter an ID
ca:  o introdueix un ID

en: Enter an ID
ca: Introdueix un ID

en: Enter a number
ca: Introdueix un número

en: Enter some text
ca: Introdueix un text

en: No matching {0} found.
ca: No s'han trobat {0} coincidents.

en: Including every option in your filter probably won’t do much…
ca: Incloure totes les opcions al filtre possiblement no servirà per a res…

en: Something's gone wrong
ca: Ho sentim, alguna cosa no ha sortit bé

en: We've run into an error. You can try refreshing the page, or just go back.
ca: Hem trobat un error. Pots intentar refrescar la pàgina o simplement tornar enrere.

en: No description yet
ca: Encara sense descripció

en: New {0}
ca: Nou {0}

en: Asked by {0}
ca: Preguntat per {0}

en: Today,
ca: Avui,

en: Yesterday,
ca: Ahir,

en: First revision.
ca: Primera revisió.

en: Reverted to an earlier revision and {0}
ca: Revertit a una revisió anterior i {0}

en: Revision history
ca: Historial de revisions

en: When
ca: Quan

en: Who
ca: Qui

en: What
ca: Què

en: Revert
ca: Desfer

en: Reverting…
ca: Desfent…

en: Revert failed
ca: No s'ha pogut desfer

en: Reverted
ca: Desfet

en: Everything
ca: Tot

en: Dashboards
ca: Quadres de comandament

en: Questions
ca: Preguntes

en: Pulses
ca: Polsos

en: Back
ca: Enrere

en: Find...
ca: Cerca...

en: An error occured
ca: S'ha trobat un error

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Metabase Newsletter
ca: Butlletí informatiu de Metabase

en: Get infrequent emails about new releases and feature updates.
ca: Rep correus electrònics infreqüents amb informació sobre noves versions i actualitzacions de funcions.

en: Subscribe
ca: Subscriure's

en: You're subscribed. Thanks for using Metabase!
ca: Ja estàs subscrit. Gràcies per utilitzar Metabase!

en: We're a little lost...
ca: Estem una mica perduts...

en: Temporary Password
ca: Contrasenya temporal

en: Hide
ca: Amaga

en: Show
ca: Mostra

en: Saved! Add this to a dashboard?
ca: Desat! Voleu afegir-ho a un quadre de comandament?

en: Yes please!
ca: Sí, si us plau!

en: Not now
ca: Ara no

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Monday
ca: Dilluns

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Thursday
ca: Dijous

en: Friday
ca: Divendres

en: Saturday
ca: Dissabte

en: First
ca: Primer

en: Last
ca: Darrer

en: 15th (Midpoint)
ca: 15è (punt mitg)

en: Calendar Day
ca: Dia del calendari

en: your Metabase timezone
ca: la zona horària del vostre Metabase

en: Filter this list...
ca: Filtra aquesta llista...

en: Blue
ca: Blau

en: Green
ca: Verd

en: Red
ca: Vermell

en: Yellow
ca: Groc

en: A component used to make a selection
ca: Un component utilitzat per a fer una selecció

en: Selected
ca: Seleccionat

en: Nothing to select
ca: No hi ha res a seleccionar

en: Sorry, you don’t have permission to see that.
ca: Ho sentim, no tens permisos per veure això.

en: Unknown error encountered
ca: S'ha trobat un error desconegut

en: Create
ca: Crea

en: Create dashboard
ca: Crea un quadre de comandament

en: Table
ca: Taula

en: Database
ca: Base de dades

en: Creator
ca: Creador

en: No results found
ca: No s'han trobat resultats

en: Try adjusting your filter to find what you’re looking for.
ca: Intenta ajustar el teu filtre per trobar allò que estàs cercant.

en: View by
ca: Vist per

en: of
ca: de

en: Don't tell anyone, but you're my favorite.
ca: No ho diguis a ningú, però ets el meu favorit.

en: Once you connect your own data, I can show you some automatic explorations called x-rays. Here are some examples with sample data.
ca: Quan connecteu les vostres pròpies dades us puc mostrar algunes exploracions automàtiques anomenades rajos-X. Aquí hi ha alguns exemples de mostra.

en: Start here
ca: Comença aquí

en: Our analytics
ca: La nostra analítica

en: Browse all items
ca: Navegar per tots els elements

en: Replace or save as new?
ca: Sobreescriure o desar com a nova pregunta?

en: Replace original question, "{0}"
ca: Sobreescriure la pregunta original, "{0}"

en: Save as new question
ca: Desar com a nova pregunta

en: First, save your question
ca: Primer, desa la teva pregunta

en: Save question
ca: Desa la pregunta

en: What is the name of your card?
ca: Quin és el nom de la teva Targeta?

en: Description
ca: Descripció

en: It's optional but oh, so helpful
ca: Es opcional, però va tan bé

en: Which collection should this go in?
ca: A quina col·lecció vols desar-ho?

en: modified
ca: modificat

en: item
ca: element

en: Undo
ca: Desfer

en: Applying Question
ca: Aplicant la pregunta

en: That question isn't compatible
ca: Aquesta pregunta no és compatible

en: Search for a question
ca: Cerca una pregunta

en: We're not sure if this question is compatible
ca: No estem segurs si aquesta pregunta és compatible

en: Archive Dashboard
ca: Arxiva el quadre de comandament

en: Make sure to make a selection for each series, or the filter won't work on this card.
ca: Verifiqueu que feu una selecció per a cada sèrie, si no el filtre no funcionarà per a aquesta Targeta.

en: This dashboard is looking empty.
ca: Sembla que aquest quadre de comandament està buit.

en: Add a question to start making it useful!
ca: Afegeix una pregunta per a que sigui útil!

en: Daytime mode
ca: Mode diürn

en: Nighttime mode
ca: Mode nocturn

en: Exit fullscreen
ca: Desactiva la pantalla completa

en: Enter fullscreen
ca: Activa la pantalla completa

en: Saving…
ca: Desant…

en: Add a question
ca: Afegeix una pregunta

en: Add a question to this dashboard
ca: Afegir una pregunta a aquest quadre de comandament

en: Add a filter
ca: Afegeix un filtre

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Add a text box
ca: Afegeix una caixa de text

en: Move dashboard
ca: Moure el quadre de comandament

en: Edit dashboard
ca: Edita el quadre de comandament

en: Edit Dashboard Layout
ca: Editar la disposició del quadre de comandament

en: You are editing a dashboard
ca: Esteu editant un quadre de comandament

en: Select the field that should be filtered for each card
ca: Selecciona el camp que s'ha de filtrar per a cada Targeta

en: Move dashboard to...
ca: Moure el quadre de comandament a...

en: Dashboard moved to {0}
ca: El quadre de comandament s'ha mogut a {0}

en: What do you want to filter?
ca: Què voleu filtrar?

en: What kind of filter?
ca: Quin tipus de filtre?

en: Off
ca: Desactivat

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 15 minutes
ca: 15 minuts

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 60 minutes
ca: 60 minuts

en: Auto-refresh
ca: Refrescar automàticament

en: Refreshing in
ca: Actualitzant en

en: Remove this question?
ca: Eliminar aquesta pregunta?

en: Your dashboard was saved
ca: S'ha desat el teu quadre de comandament

en: See it
ca: Veure-ho

en: Save this
ca: Desa-ho

en: Show more about this
ca: Mostra més sobre aquest/a

en: This card doesn't have any fields or parameters that can be mapped to this parameter type.
ca: Aquesta Targeta no té camps ni paràmetres que coincideixin amb aquest tipus de paràmetre.

en: The values in this field don't overlap with the values of any other fields you've chosen.
ca: Els valors d'aquest camp no coincideixen amb cap altre camp que hagis escollit.

en: No valid fields
ca: No hi ha camps válid

en: Name must be 100 characters or less
ca: El nom ha de tenir com a màxim 100 caràcters

en: Color is required
ca: El color és obligatori

en: What is the name of your dashboard?
ca: Quin és el nom del vostre quadre de comandament?

en: did some super awesome stuff that's hard to describe
ca: He fet algunes coses genials que són difícils de descriure

en: created an alert about -
ca: ha creat una alerta sobre -

en: deleted an alert about -
ca: ha eliminat una alerta sobre -

en: saved a question about
ca: has/ha desat una pregunta sobre

en: saved a question
ca: has/ha desat una pregunta

en: deleted a question
ca: ha eliminat la pregunta

en: created a dashboard
ca: ha creat un quadre de comandament

en: deleted a dashboard
ca: ha eliminat un quadre de comandament

en: added a question to the dashboard -
ca: ha afegit una pregunta al quadre de comandament -

en: removed a question from the dashboard -
ca: ha eliminat una pregunta al quadre de comandament -

en: received the latest data from
ca: ha rebut les darreres dades de

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Hello World!
ca: Hola món!

en: Metabase is up and running.
ca: Metabase està actiu i funcionant.

en: added the metric
ca: ha afegit la mètrica

en:  to the
ca:  a la

en:  table
ca:  taula

en: made changes to the metric
ca: ha fet canvis a la mètrica

en:  in the
ca:  en el

en: removed the metric
ca: ha eliminat la mètrica

en: created a pulse
ca: pols creat

en: deleted a pulse
ca: Pols eliminat

en: added the filter
ca: ha afegit el fitltre

en: made changes to the filter
ca: ha fet canvis al filtre

en: removed the filter {0}
ca: ha eliminat el filtre {0}

en: joined!
ca: s'ha unit!

en: Hmmm, looks like nothing has happened yet.
ca: Hmmm, sembla que encara no ha passat res.

en: Save a question and get this baby going!
ca: Desa una pregunta i fes que això funcioni!

en: Ask questions and explore
ca: Fes preguntes i explora

en: Click on charts or tables to explore, or ask a new question using the easy interface or the powerful SQL editor.
ca: Feu clic a les gràfiques o a les taules per explorar o bé feu una nova pregunta fent servir la interfície simple o el potent editor SQL.

en: Make your own charts
ca: Crea els teus propis gràfics

en: Create line charts, scatter plots, maps, and more.
ca: Crea gràfics de línes, de dispersió, mapes i més.

en: Share what you find
ca: Comparteix el que trobis

en: Create powerful and flexible dashboards, and send regular updates via email or Slack.
ca: Crea quadres de comandament potents i flexibles, i envia actualitzacions periòdiques mitjançant correu electrònic o Slack.

en: Let's go
ca: Anem-hi

en: Setup Tip
ca: Consell de configuració

en: View all
ca: Mostra'ls tots

en: Recently Viewed
ca: Vist recentment

en: You haven't looked at any dashboards or questions recently
ca: No has consultat cap quadre de comandament o pregunta recentment

en: {0} items selected
ca: {0} elements seleccionats

en: Unarchive
ca: Desarxivar

en: Activity
ca: Activitat

en: Results for "{0}"
ca: Resultats de "{0}"

en: Pulse
ca: Pols

en: Entity Key
ca: Clau entitat

en: Overall Row
ca: Fila general

en: The primary key for this table.
ca: La clau primària d'aquesta taula.

en: Entity Name
ca: Nom de l'entitat

en: The "name" of each record. Usually a column called "name", "title", etc.
ca: El "nom" de cada registre. Normalment una columna anomenada "nom", "títol", etc.

en: Foreign Key
ca: Clau forana

en: Points to another table to make a connection.
ca: Referencia una altra taula per establir una connexió.

en: Avatar Image URL
ca: URL del avatar

en: Common
ca: Comú

en: Category
ca: Categoria

en: City
ca: Ciutat

en: Country
ca: País

en: Image URL
ca: URL Imatge

en: Field containing JSON
ca: Camp que conte JSON

en: Latitude
ca: Latitud

en: Longitude
ca: Longitud

en: Number
ca: Número

en: State
ca: Província

en: UNIX Timestamp (Seconds)
ca: Marca de temps UNIX (Segons)

en: UNIX Timestamp (Milliseconds)
ca: Marca de temps UNIX (Mil·lisegons)

en: Zip Code
ca: Codi postal

en: Quantity
ca: Quantitat

en: Income
ca: Ingressos

en: Discount
ca: Descompte

en: Creation timestamp
ca: Data de creació

en: Creation time
ca: Hora de creació

en: Creation date
ca: Data de creació

en: Product
ca: Producte

en: User
ca: Usuari

en: Source
ca: Origen

en: Price
ca: Preu

en: Join timestamp
ca: Unir per temps

en: Join time
ca: Unir per temps

en: Join date
ca: Unir per data

en: Share
ca: Compartir

en: Owner
ca: Propietari

en: Company
ca: Empresa

en: Subscription
ca: Subscripció

en: Score
ca: Puntuació

en: Title
ca: Títol

en: Comment
ca: Comentari

en: Gross margin
ca: Marge brut

en: Birthday
ca: Aniversari

en: Search box
ca: Caixa de cerca

en: A list of all values
ca: Una llista amb tots els valors

en: Plain input box
ca: Caixa de text

en: Everywhere
ca: A tot arreu

en: The default setting. This field will be displayed normally in tables and charts.
ca: Configuració per defecte. El camp es mostrarà normalment en taules i gràfics.

en: Only in Detail Views
ca: Només a les vistes detallades

en: This field will only be displayed when viewing the details of a single record. Use this for information that's lengthy or that isn't useful in a table or chart.
ca: Aquest camp només es mostrarà al veure els detalls d'un registre. Feu-ho servir per obtenir informació llarga o que no és útil en una taula o gràfic.

en: Do Not Include
ca: Exloure

en: Metabase will never retrieve this field. Use this for sensitive or irrelevant information.
ca: Metabase mai obtindrà aquest camp. Fes-ho servir per a informació sensible o irrellevant.

en: Count
ca: Compta

en: CumulativeCount
ca: RecompteAcumulatiu

en: Sum
ca: Suma

en: CumulativeSum
ca: SumaCumulativa

en: Distinct
ca: Diferent

en: StandardDeviation
ca: DesviacióEstàndard

en: Average
ca: Mitjana

en: Min
ca: Mínim

en: Max
ca: Màxim

en: sad sad panda, lexing errors detected
ca: Trist, molt trist, s'han trobat errors lèxics

en: {0} second | {0} seconds
ca[0]: {0} segon
ca[1]: {0} segons

en: {0} minute | {0} minutes
ca[0]: {0} minut
ca[1]: {0} minuts

en: Hey there
ca: Hola

en: How's it going
ca: Com va

en: Howdy
ca: Hola

en: Greetings
ca: Salutacions

en: Good to see you
ca: Un plaer veure't

en: What do you want to know?
ca: Què vols saber?

en: What's on your mind?
ca: Què tens en ment?

en: What do you want to find out?
ca: Sobre què vols cercar?

en: Raw data
ca: Dades en cru

en: Cumulative count
ca: Recompte acumulatiu

en: Average of
ca: Mitjana de

en: Distinct values of
ca: Valors diferents de

en: Standard deviation of
ca: Desviació estàndard de

en: Sum of
ca: Suma de

en: Cumulative sum of
ca: Suma acumulada de

en: Maximum of
ca: Màxim de

en: Minimum of
ca: Mínim de

en: Grouped by
ca: Agrupat per

en: Filtered by
ca: Filtrar per

en: Sorted by
ca: Ordenat per

en: True
ca: Verdader

en: False
ca: Fals

en: Select longitude field
ca: Selecciona la longitud del camp

en: Enter upper latitude
ca: Introdueix la latitud superior

en: Enter left longitude
ca: Longitud esquerra

en: Enter lower latitude
ca: Longitud inferior

en: Enter right longitude
ca: Longitud dreta

en: Is
ca: És

en: Is not
ca: No és

en: Is empty
ca: Està buit

en: Not empty
ca: No està buit

en: Equal to
ca: Igual a

en: Not equal to
ca: Diferent de

en: Greater than
ca: Major que

en: Less than
ca: Menor que

en: Between
ca: Entre

en: Greater than or equal to
ca: Major o igual que

en: Less than or equal to
ca: Menor o igual que

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Before
ca: Abans

en: After
ca: Després

en: Inside
ca: Dins

en: Just a table with the rows in the answer, no additional operations.
ca: Només una taula amb files a la resposta, sense operacions addicionals.

en: Count of rows
ca: Nombre de files

en: Total number of rows in the answer.
ca: Nombre total de files a la resposta.

en: Sum of ...
ca: Suma de ...

en: Sum of all the values of a column.
ca: Suma tots els valors d'una columna.

en: Average of ...
ca: Mitjana de...

en: Average of all the values of a column
ca: Mitjana de tots els valors d'una columna

en: Number of distinct values of ...
ca: Nombre de valors diferents de...

en: Number of unique values of a column among all the rows in the answer.
ca: Nombre de valors únics d'una columna entre totes les files de la resposta.

en: Cumulative sum of ...
ca: Suma acumulada de...

en: Additive sum of all the values of a column.\\ne.x. total revenue over time.
ca: Suma cumulativa de tots els valors d'una columna.\\np.e.: Els ingressos totals al llarg del temps.

en: Cumulative count of rows
ca: Recompte acumulat de files

en: Additive count of the number of rows.\\ne.x. total number of sales over time.
ca: Recompte acumulat del nombre de files.\\np.e.: el nombre total de vendes al llarg del temps.

en: Standard deviation of ...
ca: Desviació estàndard de...

en: Number which expresses how much the values of a column vary among all rows in the answer.
ca: Nombre que expressa com varien els valors d'una columna entre totes les files de la resposta.

en: Minimum of ...
ca: Mínim de...

en: Minimum value of a column
ca: Valor mínim d'una columna

en: Maximum of ...
ca: Màxim de...

en: Maximum value of a column
ca: Valor màxim d'una columna

en: Break out by dimension
ca: Detalla per dimensió

en: lower case letter
ca: lletra en minúscula

en: upper case letter
ca: lletra en majúscula

en: number
ca: número

en: special character
ca: caràcter especial

en: must be
ca: ha de ser

en: characters long
ca: caràcters

en: Must be
ca: Ha de ser

en: and include
ca: i incloure

en: one
ca: un

en: two
ca: dos

en: three
ca: tres

en: four
ca: quatre

en: five
ca: cinc

en: six
ca: sis

en: seven
ca: set

en: eight
ca: vuit

en: nine
ca: nou

en: Month and Year
ca: Mes i any

en: Like January, 2016
ca: Per exemple: Gener de 2016

en: Quarter and Year
ca: Trimestre i any

en: Like Q1, 2016
ca: Per exemple: T1, 2016

en: Single Date
ca: Data única

en: Like January 31, 2016
ca: Per exemple: 31 de Gener de 2016

en: Date Range
ca: Rang de dates

en: Like December 25, 2015 - February 14, 2016
ca: Per exemple: 25 de Desembre de 2015 - 15 de Febrer de 2016

en: Relative Date
ca: Data relativa

en: Like "the last 7 days" or "this month"
ca: Per exemple: "Els darrers 7 dies" o "Aquest més"

en: Date Filter
ca: Filtre de data

en: All Options
ca: Totes les opcions

en: Contains all of the above
ca: Conté tot l'anterior

en: ZIP or Postal Code
ca: Codi postal

en: Time
ca: Temps

en: Date range, relative date, time of day, etc.
ca: Rang de dates, data relativa, hora del dia, etc.

en: Location
ca: Ubicació

en: City, State, Country, ZIP code.
ca: Ciutat, Província, País, Codi postal.

en: User ID, product ID, event ID, etc.
ca: ID Usuari, ID Producto, ID Esdeveniment, etc.

en: Other Categories
ca: Altres categories

en: Category, Type, Model, Rating, etc.
ca: Categoria, Tipus, Model, Qualificació, etc.

en: Account settings
ca: Configuració del compte

en: Exit admin
ca: Sortir de l'administració

en: Logs
ca: Registres

en: Help
ca: Ajuda

en: About Metabase
ca: Sobre Metabase

en: Sign out
ca: Sortir

en: Thanks for using
ca: Gràcies per utilitzar

en: You're on version
ca: Esteu utilitzant la versió

en: Built on
ca: Construïda el

en: is a Trademark of
ca: és una marca registrada de

en: and is built with care in San Francisco, CA
ca: i s'ha desenvolupat amb amor a San Francisco, California

en: Metabase Admin
ca: Administració de Metabase

en: Ask a question
ca: Fes una pregunta

en: New dashboard
ca: Afegeix un nou quadre de comandament

en: New pulse
ca: Nou pols

en: Reference
ca: Referència

en: Which metric?
ca: Quina mètrica?

en: Defining common metrics for your team makes it even easier to ask questions
ca: La definició de mètriques comuns per al teu equip fa que sigui encara més fàcil crear preguntes

en: How to create metrics
ca: Com crear mètriques

en: See data over time, as a map, or pivoted to help you understand trends or changes.
ca: Consulta les dades al llarg del temps, com a mapa o taula pivotada per ajudar a entendre les tendències o els canvis.

en: Custom
ca: Personalitzat

en: New question
ca: Nova pregunta

en: Use the simple question builder to see trends, lists of things, or to create your own metrics.
ca: Utilitzeu el generador de preguntes per veure tendències, llistes de coses o les vostres pròpies mètriques.

en: Native query
ca: Consulta nativa

en: For more complicated questions, you can write your own SQL or native query.
ca: Per a preguntes més complicades podeu escriure la vostra pròpia consulta SQL o nativa.

en: Select a default value…
ca: Seleccioneu un valor per defecte…

en: Update filter
ca: Actualitzar el fitlre

en: Today
ca: Avui

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Past 7 days
ca: Els darrers 7 dies

en: Past 30 days
ca: El darrers 30 dies

en: Week
ca: Setmana

en: Month
ca: Mes

en: Year
ca: Any

en: Past 7 Days
ca: Darrers 7 dies

en: Past 30 Days
ca: Darrers 30 dies

en: Last Week
ca: La setmana passada

en: Last Month
ca: El mes passat

en: Last Year
ca: L'any passat

en: This Week
ca: Aquesta setmana

en: This Month
ca: Aquest mes

en: This Year
ca: Aquest any

en: Enter a value...
ca: Introduïu un valor...

en: Enter a default value...
ca: Introduïu un valor predeterminat...

en: An error occurred
ca: S'ha produït un error

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: You’ve made changes that need to be published before they will be reflected in your application embed.
ca: Heu realitzat canvis que s'han de publicar abans de que es vegin a les aplicacions incrustades.

en: You will need to publish this {0} before you can embed it in another application.
ca: Hauràs de publicar aquest {0} abans de poder incrustar-lo en una altra aplicació.

en: Discard Changes
ca: Descarta els canvis

en: Updating...
ca: Actualitzant...

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Failed!
ca: Ha fallat!

en: Publish
ca: Publica

en: Code
ca: Codi

en: Style
ca: Estil

en: Which parameters can users of this embed use?
ca: Quins paràmetres poden utilitzar els usuaris d'aquesta incrustació?

en: This {0} doesn't have any parameters to configure yet.
ca: El {0} encara no té cap paràmetre per configurar.

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Preview Locked Parameters
ca: Previsualització dels paràmetres bloquejats

en: Try passing some values to your locked parameters here. Your server will have to provide the actual values in the signed token when using this for real.
ca: Intenta passar alguns valors al paràmetres bloquejats aquí. El teu servidor haurà de proporcionar els valors reals als token firmat quan s'utilitzi això de debò.

en: Danger zone
ca: Zona perillosa

en: This will disable embedding for this {0}.
ca: Això deshabilitarà la incrustació per aquest {0}

en: Unpublish
ca: Despublicar

en: Light
ca: Clar

en: Dark
ca: Fosc

en: Border
ca: Marge

en: To embed this {0} in your application:
ca: Incrusta aquest {0} a la teva aplicació:

en: Insert this code snippet in your server code to generate the signed embedding URL
ca: Insereix aquest fragment al codi del teu servidor per generar la URL d'inserció firmada

en: Then insert this code snippet in your HTML template or single page app.
ca: A continuació, insereix aquest fragment de codi a la teva plantilla HTML o aplicació de pàgina única.

en: Embed code snippet for your HTML or Frontend Application
ca: Incrusta aquest fragment al codi de la teva aplicació

en: More {0}
ca: Més {0}

en: examples on GitHub
ca: exemples a GitHub

en: Enable sharing
ca: Habilitar la compartició

en: Disable this public link?
ca: Deshabilitar aquest enllaç púbic?

en: This will cause the existing link to stop working. You can re-enable it, but when you do it will be a different link.
ca: Això farà que aquest enllaç deixi de funcionar. Pots tornar-lo a habilitar però quan ho facis aquest serà un enllaç diferent.

en: Public link
ca: Enllaç públic

en: Share this {0} with people who don't have a Metabase account using the URL below:
ca: Comparteix aquest {0} amb persones que no tenen una compte de Metabase utilitzant la següent URL:

en: Public embed
ca: Incrustació púbilca

en: Embed this {0} in blog posts or web pages by copying and pasting this snippet:
ca: Incrusta aquest {0} en un bloc o a pàgines web copiant i enganxant aquest fragment:

en: Embed this {0} in an application
ca: Incrusta aquest {0} en una aplicació

en: By integrating with your application server code, you can provide a secure stats {0} limited to a specific user, customer, organization, etc.
ca: En integrar amb un servidor d'aplicacions pots proporcionar estadístiques segures {0} limitades a una usuari, clients o organitzacions específiques.

en: Remove attachment
ca: Elimina l'adjunt

en: Attach file with results
ca: Adjunta un fitxer amb els resultats

en: This question will be added as a file attachment
ca: Aquesta pregunta s'afegirà com a fitxer adjunt

en: This question won't be included in your Pulse
ca: Aquesta pregunta no estarà inclosa en el teu Pols.

en: This pulse will no longer be emailed to {0} {1}
ca: Aquest pols ja no s'enviarà per correu electrònic a l'adreça {0} {1}

en: {0} address | {0} addresses
ca[0]: {0} direcció
ca[1]: {0} direccions

en: Slack channel {0} will no longer get this pulse {1}
ca: El canal de Slack {0} ja no rebrà aquest pols {1}

en: Channel {0} will no longer receive this pulse {1}
ca: El canal {0} ja no rebrà aquest pols {1}

en: Edit pulse
ca: Edita un pols

en: What's a Pulse?
ca: Què és un pols?

en: Got it
ca: Ho he entès

en: Where should this data go?
ca: A on haurien d'anar aquestes dades?

en: Unarchiving…
ca: Desarxivant…

en: Unarchive failed
ca: Ha fallat la recuperació

en: Unarchived
ca: Desarxivat

en: Create pulse
ca: Crea un pols

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Heads up
ca: Avís

en: We'll show the first 10 columns and 20 rows of this table in your Pulse. If you email this, we'll add a file attachment with all columns and up to 2,000 rows.
ca: Mostrarem les 10 primer columnes i les 20 files d'aquesta taula al teu pols. Si ho envies per correu electrònic, afegirem un fitxer adjunt amb totes les columnes i un màxim de 2.000 files.

en: Raw data questions can only be included as email attachments
ca: Les preguntes sobre informació en brut només es poden incloure com a fitxers adjunts d'un correu electrònic

en: Looks like this pulse is getting big
ca: Sembla que aquest pols està creixent molt

en: We recommend keeping pulses small and focused to help keep them digestible and useful to the whole team.
ca: Recomanem mantenir els polsos petits i enfocats per facilitar la seva comprensió i que siguin útils per tot l'equip.

en: Pick your data
ca: Escull les teves dade

en: Choose questions you'd like to send in this pulse
ca: Escull les preguntes que t'agradaria enviar en aquest pols

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: Slack messages
ca: Missatges de Slack

en: Sent
ca: Enviat

en: {0} will be sent at
ca: {0} s'enviarà a la les

en: Messages
ca: Missatges

en: Send email now
ca: Envia el correu electrònic ara

en: Send to {0} now
ca: Envia a {0} ara

en: Sending…
ca: Enviant…

en: Sending failed
ca: S'ha produït un error a l'enviar

en: Didn’t send because the pulse has no results.
ca: No s'ha enviat el pols perquè no té resultats.

en: Pulse sent
ca: Pols enviat

en: {0} needs to be set up by an administrator.
ca: {0} ha de ser configurat per un administrador.

en: Which collection should this pulse live in?
ca: A quina col·lecció hauria d'estar aquest pols?

en: Name your pulse
ca: Nombra el teu pols

en: Give your pulse a name to help others understand what it's about
ca: Fica un nom al teu pols per ajudar als altres a comprendre de que es tracta

en: Important metrics
ca: Mètriques importants

en: Skip if no results
ca: Ometre si no hi ha resultats

en: Skip a scheduled Pulse if none of its questions have any results
ca: Ometre un pols programat si no s'obté resultat per cap de les seves preguntes

en: Enter email addresses you'd like this data to go to
ca: Introdueix les adreces de correu electrònic on voldríeu que anessin aquestes dades

en: Help everyone on your team stay in sync with your data.
ca: Ajuda a tots els membres del teu equip a mantenir-se sincronitzats amb totes les teves dades.

en: Pulses let you send data from Metabase to email or Slack on the schedule of your choice.
ca: Els polsos es permeten enviar dades de Metabase en una data planificada per correu electrònic o per Slack.

en: After {0}
ca: Després de {0}

en: Before {0}
ca: Abans de {0}

en: Is Empty
ca: Buit

en: Not Empty
ca: No buit

en: All Time
ca: Tot el temps

en: Apply
ca: Aplica

en: View {0}
ca: Veure {0}

en: Compare this with all rows in the table
ca: Compara això amb tots els registres de la taula

en: Analyze the results of this Query
ca: Analitza els resultats d'aquesta consulta

en: Count of rows by time
ca: Nombre de files per temps

en: Break out by {0}
ca: Distribueix per {0}

en: Summarize this segment
ca: Resumeix aquest segment

en: View this as a table
ca: Mostra-ho com una taula

en: View the underlying {0} records
ca: Veure els {0} registres subjacents

en: X-Ray this question
ca: Aplica rajos-X a aquesta pregunta

en: X-ray {0} {1}
ca: Rajos-X {0} {1}

en: these
ca: aquests

en: this
ca: aquest

en: Compare {0} {1} to the rest
ca: Compara {0} {1} amb la resta

en: Distribution
ca: Distribució

en: View details
ca: Mostra els detalls

en: View this {0}'s {1}
ca: Veure els {1} del {0}

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: over time
ca: amb el pas del temps

en: Avg
ca: Mitjana

en: Distincts
ca: Diferents

en: View this {0} | View these {0}
ca[0]: Veure aquest {0}
ca[1]: Veure aquests {0}

en: Zoom in
ca: Amplia

en: Custom Expression
ca: Expressió personalitzada

en: Common Metrics
ca: Mètriques comuns

en: Name (optional)
ca: Nom (opcional)

en: Choose an aggregation
ca: Tria una agregació

en: Set up your own alert
ca: Configura la teva pròpia alerta

en: Unsubscribing...
ca: Donant de baixa...

en: Failed to unsubscribe
ca: No s'ha pogut donar de baixa

en: Unsubscribe
ca: Donar-se de baixa

en: No channel
ca: Sense canal

en: Okay, you're unsubscribed
ca: D'acord, t'hem donat de baixa

en: You're receiving {0}'s alerts
ca: Esteu rebent les alertes de {0}

en: {0} set up an alert
ca: {0} ha configurat una alerta

en: alerts
ca: alertes

en: Let's set up your alert
ca: Configurem la teva alerta

en: The wide world of alerts
ca: El gran món de les alertes

en: There are a few different kinds of alerts you can get
ca: Hi ha diferents tipus d'alertes que podeu obtenir

en: When a raw data question {0}
ca: Quan una pregunta de dades {0}

en: returns any results
ca: obté resultats

en: When a line or bar {0}
ca: Quan una línia o barra {0}

en: crosses a goal line
ca: supera un objectiu

en: When a progress bar {0}
ca: Quan una barra de progrès {0}

en: reaches its goal
ca: assoleix el seu objectiu

en: Set up an alert
ca: Crea una alerta

en: Edit your alert
ca: Edita la teva alerta

en: Edit alert
ca: Editar alerta

en: This alert will no longer be emailed to {0}.
ca: Aquesta alerta ja no s'enviarà per correu electrònic a {0}.

en: Slack channel {0} will no longer get this alert.
ca: El canal de Slack {0} ja no rebrà aquesta alerta.

en: Channel {0} will no longer receive this alert.
ca: El canal {0} ja no rebrà aquesta alerta.

en: Delete this alert
ca: Elimina aquesta alerta

en: Stop delivery and delete this alert. There's no undo, so be careful.
ca: Atura l'enviament i elimina aquesta alerta. Vigileu perquè això no es pot desfer.

en: Delete this alert?
ca: Eliminar aquesta alerta?

en: Alert me when the line…
ca: Avisa'm quan la línia…

en: Alert me when the progress bar…
ca: Avisa'm quan la barra de progrès…

en: Goes above the goal line
ca: Va per damunt de la línia d'objectiu

en: Reaches the goal
ca: Arriba a l'objectiu

en: Goes below the goal line
ca: Va per sota de la línia d'objectiu

en: Goes below the goal
ca: Va per sota de l'objectiu

en: The first time it crosses, or every time?
ca: La primera vegada que creua, o cada vegada?

en: The first time it reaches the goal, or every time?
ca: La primera vegada que s'arriba a l'objectiu, o cada vegada?

en: The first time
ca: La primera vegada

en: Every time
ca: Cada vegada

en: Where do you want to send these alerts?
ca: On vols enviar aquestes alertes?

en: Email alerts to:
ca: Envia els correus electrònics d'aquesta alerta a:

en: {0} Goal-based alerts aren't yet supported for charts with more than one line, so this alert will be sent whenever the chart has {1}.
ca: {0} Les alertes basades en objectius encara no són comptables amb gràfics de més d'una linia de manera que aquesta alerta s'enviara sempre que el gràfic tingui {1}.

en: results
ca: resultats

en: {0} This kind of alert is most useful when your saved question doesn’t {1} return any results, but you want to know when it does.
ca: {0} Aquest tipus d'alerta es més útil quan la teva pregunta {1} no retorna cap resultat però vols saber quan ho fa.

en: Tip
ca: Consell

en: usually
ca: generalment

en: Pick a segment or table
ca: Tria un segment o taula

en: Select a database
ca: Selecciona una base de dades

en: Select...
ca: Seleccionar...

en: Select a table
ca: Selecciona una taula

en: No tables found in this database.
ca: No s'han trobat taules en aquesta base de dades.

en: Is a question missing?
ca: Falta una pregunta?

en: Learn more about nested queries
ca: Aconsegueix més informació sobre consultes imbricades

en: Fields
ca: Camps

en: No segments were found.
ca: No s'han trobat segments.

en: Find a segment
ca: Troba un segment

en: View less
ca: Mostra menys

en: View more
ca: Mostra més

en: Pick a field to sort by
ca: Trieu un camp per a l'ordenació

en: Sort
ca: Ordena

en: Row limit
ca: Límit de files

en: Unknown Field
ca: Camp desconegut

en: field
ca: camp

en: Matches
ca: Coincidències

en: Add filters to narrow your answer
ca: Afegeix filtres per perfilar la teva resposta

en: Add a grouping
ca: Afegeix una agrupació

en: Data
ca: Dades

en: Filtered by
ca: Filtrat per

en: View
ca: Mostra

en: Grouped By
ca: Agrupat per

en: None
ca: Cap

en: This question is written in {0}.
ca: Aquesta pregunta està escrita en {0}.

en: Hide Editor
ca: Amaga l'editor

en: Hide Query
ca: Amaga la consulta

en: Open Editor
ca: Obre l'editor

en: Show Query
ca: Mostra la consulta

en: This metric has been retired.  It's no longer available for use.
ca: Aquesta mètrica ha estat retirada. Ja no està disponible pel seu ús.

en: Download full results
ca: Baixa tots els resultats

en: Download this data
ca: Baixa aquesta informació

en: Warning
ca: Avís

en: Your answer has a large number of rows so it could take a while to download.
ca: La teva resposta té una gran quantitat de files, podria trigar una estona a descarregar-se.

en: The maximum download size is 1 million rows.
ca: La mida màxima de la baixada és d'1 milió de files.

en: Edit question
ca: Edita la pregunta

en: SAVE CHANGES
ca: DESAR ELS CANVIS

en: CANCEL
ca: CANCEL·LA

en: Move question
ca: Moure la pregunta

en: Which collection should this be in?
ca: A quina col·lecció ho hauríem de desar?

en: Learn about your data
ca: Coneix les teves dades

en: Alerts are on
ca: Les alertes estan activades

en: started from
ca: iniciat des de

en: native query
ca: consulta nativa

en: Not Supported
ca: No suportat

en: View the {0}
ca: Veure el {0}

en: Switch to {0}
ca: Canviar a {0}

en: Switch to Builder
ca: Canviar a l'Editor

en: {0} for this question
ca: {0} d'auquesta pregunta

en: Convert this question to {0}
ca: Convertir aquesta pregunta a {0}

en: This question will take approximately {0} to refresh
ca: Aquesta pregunta trigarà aproximadament {0} en actualitzar-se

en: Updated {0}
ca: Actualitzat fa {0}

en: row | rows
ca[0]: fila
ca[1]: files

en: Showing first {0} {1}
ca: Mostrant les primeres {0} {1}

en: Showing {0} {1}
ca: Mostrant {0} {1}

en: Doing science
ca: Fent ciència

en: If you give me some data I can show you something cool. Run a Query!
ca: Si em dones algunes dades et puc mostrar coses genials. Executa una consulta!

en: How do I use this thing?
ca: Com es fa servir això?

en: Get Answer
ca: Obtenir la resposta

en: It's okay to play around with saved questions
ca: Està bé jugar amb les preguntes desades

en: You won't make any permanent changes to a saved question unless you click the edit icon in the top-right.
ca: No fareu cap canvi a una pregunta desada si no feu clic a la icona d'edició de la part superior dreta.

en: Search for
ca: Cerca

en: Advanced...
ca: Avançat...

en: Sorry. Something went wrong.
ca: Ho sento. Alguna cosa no ha anat bé.

en: Group time by
ca: Agrupar el temps per

en: Your question took too long
ca: La teva pregunta ha trigat massa temps

en: We didn't get an answer back from your database in time, so we had to stop. You can try again in a minute, or if the problem persists, you can email an admin to let them know.
ca: No hem obtingut una resposta de la base de dades a temps, així que hem hagut d'aturar-ho. Ho pots tornar a provar d'aquí a una estona o, si el problema continua, pots enviar un correu electrònic a l'administrador per fer-li-ho saber.

en: We're experiencing server issues
ca: Estem experimentant problemes al servidor

en: Try refreshing the page after waiting a minute or two. If the problem persists we'd recommend you contact an admin.
ca: Intenta actualitzar la pàgina després d'esperar una estona. Si el problema continua posa't en contacte amb un administrador.

en: There was a problem with your question
ca: Hi ha hagut un problema amb la teva pregunta

en: Most of the time this is caused by an invalid selection or bad input value. Double check your inputs and retry your query.
ca: La majoria de vegades això està causat per una selecció no vàlida o un valor d'entrada incorrecte. Revisa les teves entrades i tornar a executar la consulta.

en: This may be the answer you’re looking for. If not, try removing or changing your filters to make them less specific.
ca: Aquesta pot ser la resposta que esteu cercant. Si no és així intenteu eliminar o canviar els filtres per a que sigui menys específic.

en: You can also {0} when there are some results.
ca: També pots {0} quan hi hagi alguns resultats.

en: get an alert
ca: rebre una alterta

en: Back to last run
ca: Tornar a la darrera execució

en: Visualization
ca: Visualització

en: No description set.
ca: Sense descripció.

en: Use for current question
ca: Utilitzar per a la pregunta actual

en: Potentially useful questions
ca: Preguntes potencialment útils

en: Group by {0}
ca: Agrupar per {0}

en: Sum of all values of {0}
ca: Suma de tots els valors de {0}

en: All distinct values of {0}
ca: Tots els valors diferents de {0}

en: Number of {0} grouped by {1}
ca: Número de {0} agrupades per {1}

en: Data Reference
ca: Referència de dades

en: Learn more about your data structure to ask more useful questions
ca: Aprèn més sobre la teva estructura de dades per fer preguntes més útils

en: Could not find the table metadata prior to creating a new question
ca: No s'han pogut trobar les metadades de la taula abans de crear una nova pregunta

en: See {0}
ca: Veure {0}

en: Metric Definition
ca: Definició de la mètrica

en: Filter by {0}
ca: Filtrar per {0}

en: Number of {0}
ca: Número de {0}

en: See all {0}
ca: Veure tots els {0}

en: Segment Definition
ca: Definició del segment

en: An error occurred loading the table
ca: S'ha produït un error en carregar la taula

en: See the raw data for {0}
ca: Mostra les dades en cru de {0}

en: More
ca: Més

en: Invalid expression
ca: Expressió no vàlida

en: unknown error
ca: error desconegut

en: Field formula
ca: Fórmula del camp

en: Think of this as being kind of like writing a formula in a spreadsheet program: you can use numbers, fields in this table, mathematical symbols like +, and some functions. So you could type something like Subtotal - Cost.
ca: Pensa que això és com escriure una fórmula en un full de càlcul: Pots utilitzar números, camps d'aquesta taula, símbols matemàtics com +, i algunes funcions. Pots escriure alguna cosa com ara Subtotal - Cost.

en: Learn more
ca: Aprendre'n més

en: Give it a name
ca: Dona-li un nom

en: Something nice and descriptive
ca: Quelcom agradable i descriptiu

en: Add a custom field
ca: Afegir un camp personalitzat

en: Include {0}
ca: Incloure {0}

en: Case sensitive
ca: Distingeix majúscules i minúscules

en: today
ca: avui

en: this week
ca: aquesta setmana

en: this month
ca: aquest mes

en: this year
ca: aquest any

en: this minute
ca: aquest minut

en: this hour
ca: aquesta hora

en: not implemented {0}
ca: {0} no està implementat

en: true
ca: verdader

en: false
ca: fals

en: Add filter
ca: Afegir un filtre

en: Item
ca: Element

en: Previous
ca: Anterior

en: Current
ca: Actual

en: On
ca: Activat

en: Enter desired number
ca: Introdueix el nombre desitjat

en: Empty
ca: Buit

en: Find a value
ca: Cerca un valor

en: Hide calendar
ca: Amaga el calendari

en: Show calendar
ca: Mostra el calendari

en: You can enter multiple values separated by commas
ca: Pots introduir diferents valors separats per comes

en: Enter desired text
ca: Introdueix el text desitjat

en: Try it
ca: Prova-ho

en: What's this for?
ca: Per què serveix això?

en: Variables in native queries let you dynamically replace values in your queries using filter widgets or through the URL.
ca: Les variables en les consultes natives et permeten substituir dinàmicament els valors en les teves consultes utilitzant elements de filtre o a través de la URL.

en: {0} creates a variable in this SQL template called "variable_name". Variables can be given types in the side panel, which changes their behavior. All variable types other than "Field Filter" will automatically cause a filter widget to be placed on this question; with Field Filters, this is optional. When this filter widget is filled in, that value replaces the variable in the SQL template.
ca: {0} crea una variable en aquesta plantilla SQL anomenada "nom_variable". Pots assignar els tipus a les variables al panell lateral cosa que canvia el seu comportament. Tots els tipus de variables que no siguin "Filtres de camp" provocaran que es col·loqui un filtre per aquesta pregunta. Amb els filtres de camp, això és opcional. Quan s'estableix el valor d'aquest element al filtre se substitueix la variable a la plantilla SQL.

en: Field Filters
ca: Filtres de camp

en: Giving a variable the "Field Filter" type allows you to link SQL cards to dashboard filter widgets or use more types of filter widgets on your SQL question. A Field Filter variable inserts SQL similar to that generated by the GUI query builder when adding filters on existing columns.
ca: Donar-li a la variable el tipus "Filtre de camp" permet vincular les targetes SQL amb quadres de comandament amb elements de filtre o utilitzar més tipus d'elements de filtre a la teva pregunta de SQL. Una variable de filtre insereix un SQL similar al que es genera a la UI de generador de consultes quan s'afegeixen filtres amb columnes existents.

en: When adding a Field Filter variable, you'll need to map it to a specific field. You can then choose to display a filter widget on your question, but even if you don't, you can now map your Field Filter variable to a dashboard filter when adding this question to a dashboard. Field Filters should be used inside of a "WHERE" clause.
ca: En afegir una variable de Filtre de camp l'haureu d'assignar a un camp especific. A continuació podeu mostrar un element de filtre a la vostra pregunta, però si no ho feu podeu assignar el Filtre de camp a un filtre del quadre de comandament. Els filtres del camp s'ha d'utilitzar dins la clàusula "WHERE".

en: Optional Clauses
ca: Clàusules opcionals

en: brackets around a {0} create an optional clause in the template. If "variable" is set, then the entire clause is placed into the template. If not, then the entire clause is ignored.
ca: Els claudàtors al voltant d'un {0} creen una clàusula opcional a la plantilla. Si s'estableix la "variable" aleshores s'introdueix la clàusula complerta a la plantilla. Si no s'estableix s'ignora tota la clàusula.

en: To use multiple optional clauses you can include at least one non-optional WHERE clause followed by optional clauses starting with "AND".
ca: Per utilitzar clàusules amb múltiples opcions, pots incloure almenys una clàusula WEHRE no opcional seguida de clàusules opcionals que comencin per "AND".

en: Read the full documentation
ca: Llegeix la documentació complerta

en: Filter label
ca: Filtre d'etiqueta

en: Variable type
ca: Tipus de variable

en: Date
ca: Data

en: Field Filter
ca: Filtre de camp

en: Field to map to
ca: Camp per mapejar a

en: Filter widget type
ca: Tipus de filtre

en: Required?
ca: Obligatori?

en: Default filter widget value
ca: Valor per defecte del camp de filtre

en: Archive this question?
ca: Arxivar aquesta pregunta?

en: This question will be removed from any dashboards or pulses using it.
ca: Aquesta pregunta s'eliminarà dels quadres de comandaments o polsos que la utilitzin.

en: Question
ca: Pregunta

en: Pick a question to add
ca: Escull una pregunta per afegir

en: You are editing this page
ca: Estàs editant aquesta pàgina

en: See this {0}
ca: Veure aquest {0}

en: A subset of
ca: Un subconjunt de

en: Select a field type
ca: Selecciona un tipus de camp

en: No field type
ca: Sense tipus de camp

en: by
ca: per

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Select a Foreign Key
ca: Selecciona una clau forànea

en: View the {0} formula
ca: Mostra la fórmula de {0}

en: Why this {0} is important
ca: Per què aquest {0} és important

en: Why this {0} is interesting
ca: Per què aquest {0} és interessant

en: Nothing important yet
ca: Res important de moment

en: Nothing interesting yet
ca: Res interessant de moment

en: Things to be aware of about this {0}
ca: Coses a tenir en compte d'aquest {0}

en: Nothing to be aware of yet
ca: No hi ha res que hauries de saber

en: Explore this metric
ca: Explora aquesta mètrica

en: View this metric
ca: Mostra aquesta mètrica

en: By {0}
ca: Per {0}

en: Remove item
ca: Eliminar l'element

en: Why is this dashboard the most important?
ca: Per què aquest quadre de comandament és el més important?

en: What is useful or interesting about this {0}?
ca: Què és útil o interessant d'aquest {0}?

en: Write something helpful here
ca: Escriviu alguna cosa útil aquí

en: Is there anything users of this dashboard should be aware of?
ca: Hi ha alguna cosa que els usuaris d'aquest quadre de comandament hagin de tenir en compte?

en: Anything users should be aware of about this {0}?
ca: Hi ha alguna cosa que els usuaris d'aquest {0} hagin de saber?

en: Which 2-3 fields do you usually group this metric by?
ca: Amb quins 2 o 3 camps s'agrupa normalment aquesta mètrica?

en: This is the perfect place to start if you’re new to your company’s data, or if you just want to check in on what’s going on.
ca: Aquest és el lloc per començar si ets nou amb les dades de la teva empresa o si només vols comprovar què està passant.

en: Most useful fields to group this metric by
ca: Camps més útils per agrupar aquesta mètrica

en: Reason for changes
ca: Motiu del canvi

en: Leave a note to explain what changes you made and why they were required
ca: Deixa una nota per explicar quins canvis has realitzat i per què han estat necessaris

en: Why this database is interesting
ca: Per què aquesta base de dades és interessant

en: Things to be aware of about this database
ca: Coses a tenir en compte d'aquesta base de dades

en: Databases and tables
ca: Base de dates i taules

en: Details
ca: Detalls

en: Tables in {0}
ca: Taules a {0}

en: Actual name in database
ca: Nom real a la base de dades

en: Why this field is interesting
ca: Per què aquest camp és interessant

en: Things to be aware of about this field
ca: Coses a tenir en compte d'aquest camp

en: Data type
ca: Tipus de dada

en: Fields in this table will appear here as they're added
ca: Els camps apareixeran aquí a mesura que es vagin afegint

en: Fields in {0}
ca: Camps a {0}

en: Field name
ca: Nom del camp

en: X-ray this field
ca: Aplica rajos-X a aquest camp

en: Metabase is no fun without any data
ca: Metabase no és divertit sense dades

en: Your databases will appear here once you connect one
ca: Les teves bases de dades apareixeran aquí un cop connectades

en: Databases will appear here once your admins have added some
ca: Les bases de dades apareixeran aquí una vegada que els administradors les hagin afegit

en: Connect a database
ca: Connecta una base de dades

note: #-#-#-#-#  metabase-backend.pot (metabase)  #-#-#-#-# cum-count and cum-sum get names for count and sum, respectively (see explanation in `aggregation-name`)
en: Count of {0}
ca: Recompte de {0}

en: See raw data for {0}
ca: Mostra les dades de {0}

en: Why this table is interesting
ca: Per què aquesta taula és interessant

en: Things to be aware of about this table
ca: Coses a tenir en compte sobre aquesta taule

en: Tables in this database will appear here as they're added
ca: Les taules d'aquesta base de dades es mostraran aquí una vegada afegides

en: Questions about this table will appear here as they're added
ca: Les preguntes d'aquesta taula es mostraran aquí una vegada afegides

en: Questions about {0}
ca: Preguntes sobre {0}

en: Created {0} by {1}
ca: Creat fa {0} per {1}

en: Fields in this table
ca: Camps en aquesta taula

en: Questions about this table
ca: Preguntes sobre aquesta taula

en: Help your team get started with your data.
ca: Ajuda al teu equip a començar amb les teves dades.

en: Show your team what’s most important by choosing your top dashboard, metrics, and segments.
ca: Mostra al teu equip el que és més important per escollir els quadres de comandament, les mètriques i els segments principals.

en: Get started
ca: Comença

en: Our most important dashboard
ca: El nostre quadre de comandament més important

en: Numbers that we pay attention to
ca: El nombres que hem de tenir en compte

en: Metrics are important numbers your company cares about. They often represent a core indicator of how the business is performing.
ca: Les mètriques són números destacats que li importen a la teva empresa. Normalment representen un indicador central de com està funcionant el negoci.

en: See all metrics
ca: Mostra totes les mètriques

en: Segments and tables
ca: Segments i taules

en: Tables
ca: Taules

en: Segments and tables are the building blocks of your company's data. Tables are collections of the raw information while segments are specific slices with specific meanings, like {0}
ca: Els segments i les taules són components bàsics de les dades de la teva empresa. Les taules són col·leccions d'informació sense format mentre que els segments són bocins acotats amb un significat específic, cóm {0}

en: Tables are the building blocks of your company's data.
ca: Les taules són els components bàsics de les dades de la teva empresa.

en: See all segments
ca: Mostra tots els segments

en: See all tables
ca: Mostra totes les taules

en: Other things to know about our data
ca: Altres coses que has de saber sobre les nostres dades

en: Find out more
ca: Descobreix més

en: A good way to get to know your data is by spending a bit of time exploring the different tables and other info available to you. It may take a while, but you'll start to recognize names and meanings over time.
ca: Una bona forma de conèixer les teves dades es dedicar una mica de temps a explorar les teves taules i l'altra informació disponible. Pot trigar una mica però, amb el temps, començaràs a conèixer noms i significats.

en: Explore our data
ca: Explorar les nostres dades

en: Have questions?
ca: Tens una pregunta?

en: Contact {0}
ca: Contacta amb {0}

en: Help new Metabase users find their way around.
ca: Ajuda els nous usuaris de Metabase a descobrir com funciona.

en: The Getting Started guide highlights the dashboard, metrics, segments, and tables that matter most, and informs your users of important things they should know before digging into the data.
ca: La Guia d'introducció destaca els quadre de comandaments, les mètriques, els segments i les taules que més importen, i informa els usuaris sobre coses importants que haurien de saber abans d'aprofundir en les dades.

en: Is there an important dashboard for your team?
ca: Hi ha alguna quadre de comandament important pel teu equip?

en: Create a dashboard now
ca: Creeu un quadre de comandament ara

en: What is your most important dashboard?
ca: Quin és el quadre de comandament més important?

en: Do you have any commonly referenced metrics?
ca: Tens alguna mètrica que de la que se'n faci referència sovint?

en: Learn how to define a metric
ca: Aprèn a definir una mètrica

en: What are your 3-5 most commonly referenced metrics?
ca: Quines són les 3-5 mètriques que s'utilitzen més sovint?

en: Add another metric
ca: Afegeix una altra mètrica

en: Do you have any commonly referenced segments or tables?
ca: Tens algun segment o taula que es referencii sovint?

en: Learn how to create a segment
ca: Aprèn a crear un segment

en: What are 3-5 commonly referenced segments or tables that would be useful for this audience?
ca: Quins són els 3-5 segments o taules referenciades de forma comuna que serien útils per aquesta audiència?

en: Add another segment or table
ca: Afegeix un altre segment o taula

en: Is there anything your users should understand or know before they start accessing the data?
ca: Hi ha alguna cosa que han de saber o entendre els usuaris abans d'accedir a les dades?

en: What should a user of this data know before they start accessing it?
ca: Que ha de saber el usuari sobre aquestes dades abans d'accedir-hi?

en: E.g., expectations around data privacy and use, common pitfalls or misunderstandings, information about data warehouse performance, legal notices, etc.
ca: Per exemple, les expectatives sobre la privacitat i els us de les dades, perills comuns, informació sobre el rendiment del servidor, avisos legals, etc.

en: Is there someone your users could contact for help if they're confused about this guide?
ca: Hi ha algú que els teus usuaris poden contactar en cas de que tinguin dubtes amb aquesta guia?

en: Who should users contact for help if they're confused about this data?
ca: Amb qui han de contactar els usuaris per obtenir ajuda si tenen dubtes sobre aquestes dades?

en: Please enter a revision message
ca: Si us plau afegeix un missatge de revisió

en: Why this Metric is interesting
ca: Per què aquesta mètrica és interessant

en: Things to be aware of about this Metric
ca: Coses a tenir en compte d'aquesta mètrica

en: How this Metric is calculated
ca: Com es calcula aquesta metrica

en: Nothing on how it's calculated yet
ca: Encara no sabem com s'han calculat

en: Other fields you can group this metric by
ca: Altres camps pels que es pot agrupar aquesta mètrica

en: Fields you can group this metric by
ca: Camps pels que es pot agrupar aquesta mètrica

en: Metrics are the official numbers that your team cares about
ca: Les mètriques són nombres oficials pels que el teu equip es preocupa

en: Metrics will appear here once your admins have created some
ca: Les mètriques apareixeran aquí una vegada que els teus administradors n'hagin creat alguna

en: Learn how to create metrics
ca: Aprèn com crear mètriques

en: Questions about this metric will appear here as they're added
ca: Les preguntes sobre aquesta mètrica apareixeran aquí quan es creïn

en: There are no revisions for this metric
ca: No hi ha revisions per aquesta mètrica

en: Revision history for {0}
ca: Historial de revisions de {0}

en: X-ray this metric
ca: Aplica rajos-X a aquesta mètrica

en: Why this Segment is interesting
ca: Per què aquest segment és interessant

en: Things to be aware of about this Segment
ca: Coses a tenir en compte d'aquest segment

en: Segments are interesting subsets of tables
ca: Els segments són subconjunts interessants de taules

en: Defining common segments for your team makes it even easier to ask questions
ca: La definició de segments comuns pel teu equip fa que encara sigui més fàcil fer preguntes

en: Segments will appear here once your admins have created some
ca: Els segments apareixeran aquí una vegada que els administradors els hagin creat

en: Learn how to create segments
ca: Aprèn a crear segments

en: Questions about this segment will appear here as they're added
ca: Les preguntes sobre aquest segment apareixeran aquí quan s'afegeixin

en: There are no revisions for this segment
ca: No hi ha revisions per a aquest segment

en: Fields in this segment
ca: Camps en aquest segment

en: Questions about this segment
ca: Preguntes sobre aquest segment

en: X-ray this segment
ca: Aplica rajos-X a aquest segment

en: Login
ca: Inicia sessió

en: Search
ca: Cerca

en: Dashboard
ca: Quadre de comandament

en: New Question
ca: Nova pregunta

en: Select the type of Database you use
ca: Selecciona el tipus de base de dades que utilitzes

en: Add your data
ca: Afegeix les teves dades

en: I'll add my own data later
ca: Afegiré les meves dades més tard

en: Connecting to {0}
ca: Connectant amb {0}

en: You’ll need some info about your database, like the username and password. If you don’t have that right now, Metabase also comes with a sample dataset you can get started with.
ca: Us farà falta la informació de la vostra base de dades: el nom d'usuari i la contrasenya. Si no teniu aquesta informació ara mateix Metabase conté un conjunt de dades de mostra amb les que podeu començar a treballar.

en: I'll add my data later
ca: Afegiré les meves dades més tard

en: Control automatic scans
ca: Controla els escanejos automàtics

en: Usage data preferences
ca: Preferències d'utilització de dades

en: Thanks for helping us improve
ca: Gràcies per ajudar-nos a millorar

en: We won't collect any usage events
ca: No recopilarem cap esdeveniment d'ús

en: In order to help us improve Metabase, we'd like to collect certain data about usage through Google Analytics.
ca: Per ajudar-nos a millorar Metabase ens agradaria recollir informació sobre l'ús mitjançant Google Analytics.

en: Here's a full list of everything we track and why.
ca: Aquí hi ha una llista complerta de tota la informació que recollirem i per què.

en: Allow Metabase to anonymously collect usage events
ca: Permetre que Metabase reculli registres d'ús de forma anònima

en: Metabase {0} collects anything about your data or question results.
ca: Metabase {0} recull informació sobre les teves dades o els resultats de les preguntes.

en: never
ca: mai

en: All collection is completely anonymous.
ca: Tota la informació obtinguda es totalment anònima.

en: Collection can be turned off at any point in your admin settings.
ca: La recopilació es pot desactivar en qualsevol moment des de la pàgina de configuració.

en: If you feel stuck
ca: Si et sents abrumant

en: our getting started guide
ca: la nostra guia d'iniciació

en: is just a click away.
ca: està a un sol clic.

en: Welcome to Metabase
ca: Benvingut/da a Metabase

en: Looks like everything is working. Now let’s get to know you, connect to your data, and start finding you some answers!
ca: Sembla que tot està funcionant. Ara anem a coneixer-te, connectar amb les teves dades i començar a donar respostes a les teves preguntes!

en: Let's get started
ca: Comencem

en: You're all set up!
ca: Ja està tot llest!

en: Take me to Metabase
ca: Portam a Metabase

en: What should we call you?
ca: Com t'hem d'anomenar?

en: Hi, {0}. nice to meet you!
ca: Hola {0}, encantat de conèixer-te!

en: Create a password
ca: Crea una contrasenya

en: Confirm password
ca: Confirma la contrasenya

en: Shhh... but one more time so we get it right
ca: Shhh... una altra vegada per assegurar-nos que ho fem bé

en: Your company or team name
ca: El nom de la teva empresa o equip

en: Department of awesome
ca: Departament

en: Metabot is admiring your integers…
ca: El Metabot està admirant els teus enters…

en: Metabot is performing billions of differential equations…
ca: El Metabot està realitzant milers de milions d'equacions diferencials…

en: Metabot is doing science…
ca: El Metabot està fent ciència…

en: Metabot is checking out your metrics…
ca: El Metabot està revistant les teves mètriques…

en: Metabot is looking for trends and outliers…
ca: El Metabot està cercant tendències i valors atípics…

en: Metabot is consulting the quantum abacus…
ca: El Metabot està consultant l'àbac quàntic…

en: Metabot is feeling pretty good about all this…
ca: El Metabot està content amb tot això…

en: We’ll show you some interesting explorations of your data in
    just a few minutes.
ca: Et mostrarem algunes exploracions interessants de les teves dades en 
    només uns minuts.

en: This seems to be taking a while. In the meantime, you can check out one of these example explorations to see what Metabase can do for you.
ca: Sembla que això està trigant una estona. Mentrestant, pots veure una de les exploracions d'exemple per veure el que Metabase pot fer per tu.

en: I took a look at the data you just connected, and I have some explorations of interesting things I found. Hope you like them!
ca: He revistat les dades que acabes de connectar i tinc algunes exploracions de coses interessants que he trobat. Espero que t'agradin!

en: I'm done exploring for now
ca: He acabat d'explorar per ara

en: Welcome to the Query Builder!
ca: Benvingut al generador de consultes!

en: The Query Builder lets you assemble questions (or "queries") to ask about your data.
ca: El generador de consultes et permet construir preguntes (o "consultes") per preguntar sobre les teves dades.

en: Tell me more
ca: Explica'm més

en: Start by picking the table with the data that you have a question about.
ca: Comença escollint una taula amb les dades sobre les que vols fer una pregunta.

en: Go ahead and select the "Orders" table from the dropdown menu.
ca: No dubtis i selecciona la taula "Comandes" del menú desplegable.

en: Filter your data to get just what you want.
ca: Filtra les teves dades per obtenir exactament el que vols.

en: Click the plus button and select the "Created At" field.
ca: Feu clic sobre el botó + i selecciona el camp "Creat el".

en: Here we can pick how many days we want to see data for, try 10
ca: Aquí podem escollir de quants dies volem veure les dades, intenta amb 10

en: Here's where you can choose to add or average your data, count the number of rows in the table, or just view the raw data.
ca: Aquí és on pots escollir sumar o fer una mitjana de les teves dades, comptar el nombre de files o simplement veure les dades sense processar.

en: Try it: click on <strong>Raw Data</strong> to change it to <strong>Count of rows</strong> so we can count how many orders there are in this table.
ca: Prova-ho. Feu clic a <strong>Dades brutes</strong> per a canviar-ho a <strong>Nombre de files</strong> perquè puguem comptar quantes comandes hi ha en aquesta taula

en: Add a grouping to break out your results by category, day, month, and more.
ca: Afegeix una agrupació per dividir els resultats per categoria, dia, mes o altres.

en: Let's do it: click on <strong>Add a grouping</strong>, and choose <strong>Created At: by Week</strong>.
ca: Fem-ho: feu clic a <strong>Afegir una agrupació</strong> i escolliu <strong>Creat el: per setmana</strong>.

en: Click on "by day" to change it to "Week."
ca: Feu clic a "per dia" per canviar-ho a "setmana".

en: Run Your Query.
ca: Executar la teva consulta.

en: You're doing so well! Click <strong>Run query</strong> to get your results!
ca: Ho esteu fent molt bé! Feu clic sobre <strong>Executar la consulta</strong> per obtenir els resultats!

en: You can view your results as a chart instead of a table.
ca: Pots veure els resultats en una gràfica en comptes de en una taula.

en: Everbody likes charts! Click the <strong>Visualization</strong> dropdown and select <strong>Line</strong>.
ca: A tots ens agraden les gràfiques! Feu clic sobre el menú <strong>Visualització</strong> i seleccioneu <strong>Línia</strong>.

en: Well done!
ca: Genial!

en: That's all! If you still have questions, check out our
ca: Això és tot! Si encara tens preguntes revisa la nostra

en: User's Guide
ca: Guia del usuari

en: Have fun exploring your data!
ca: Diverteix-te explorant les teves dades!

en: Thanks
ca: Gràcies

en: Save Your Questions
ca: Desa les teves preguntes

en: By the way, you can save your questions so you can refer to them later. Saved Questions can also be put into dashboards or Pulses.
ca: Per cert, pots desar les teves preguntes per a poder-les consultar més tard. Les preguntes desades també es poden mostrar en quadres de comandament o polsos.

en: Sounds good
ca: Sona bé

en: Whoops!
ca: Uops!

en: Sorry, it looks like something went wrong. Please try restarting the tutorial in a minute.
ca: Ho sentim, sembla que alguna cosa ha anat malament. Intenta reiniciar el tutorial en un minut.

en: Password updated successfully!
ca: La contrasenya s'ha actualitzat correctament!

en: Account updated successfully!
ca: El compte s'ha actualitzat amb èxit!

en: Current password
ca: Contrasenya actual

en: Sign in with Google Email address
ca: Inicia sessió amb l'adreça de correu electrònic de Google

en: User Details
ca: Detalls del usuari

en: Reset to defaults
ca: Restablir els valors predeterminats

en: unknown map
ca: mapa desconegut

en: Grid map requires binned longitude/latitude.
ca: El mapa de quadrícula necessita que la longitud i la latitud estigui agrupada.

en: more
ca: més

en: Which fields do you want to use for the X and Y axes?
ca: Quins camps vols utilitzar en els eixos X i Y?

en: Choose fields
ca: Escull els camps

en: Save as default view
ca: Desa com a vista per defecte

en: Draw box to filter
ca: Dibuixa una caixa per filtrar

en: Cancel filter
ca: Cancel·la el filtre

en: Pin Map
ca: Mapa de pin

en: Unset
ca: Desmarcar

en: Rows {0}-{1} of {2}
ca: Files {0}-{1} de {2}

en: Data truncated to {0} rows.
ca: Les dades s'han truncat a {0} files.

en: Could not find visualization
ca: No s'ha pogut trobar la visualització

en: Could not display this chart with this data.
ca: No s'ha pogut mostrar el gràfic amb aquesta informació.

en: No results!
ca: Sense resultats!

en: Still Waiting...
ca: Esperant...

en: This usually takes an average of {0}.
ca: Normalment triga una mitjana de {0}.

en: (This is a bit long for a dashboard)
ca: (es una mica llarg per a un quadre de comandament)

en: This is usually pretty fast but seems to be taking awhile right now.
ca: Normalment això és bastant ràpid però sembla que ara mateix està trigant.

en: Select a field
ca: Selecciona un camp

en: Click and drag to change their order
ca: Feu clic i arrossegueu per canviar l'ordre

en: Add fields from the list below
ca: Afegeix camps de la llista següent

en: less than
ca: menor que

en: greater than
ca: major que

en: less than or equal to
ca: menor o igual que

en: greater than or equal to
ca: major o igual que

en: equal to
ca: igual a

en: not equal to
ca: diferent de

en: Conditional formatting
ca: Format condicional

en: You can add rules to make the cells in this table change color if
    they meet certain conditions.
ca: Pots afegir regles per fer que les cel·les d'aquesta taula canviïn de valor si 
    compleixen algunes condicions.

en: Add a rule
ca: Afegeix una regla

en: Rules will be applied in this order
ca: Les regles s'aplicaran en aquest ordre

en: Click and drag to reorder.
ca: Feu clic i arrossegueu per reordenar.

en: No columns selected
ca: No s'ha seleccionat cap columna

en: Cells in this column will be tinted based on their values.
ca: Les cel·les d'aquesta columna es pintaran segons els seus valors.

en: When a cell in these columns is {0} it will be tinted this color.
ca: Quan una cel·la d'aquesta columna sigui {0} es pintarà d'aquest color.

en: Which columns should be affected?
ca: A quines columnes s'aplica?

en: Formatting style
ca: Estil del format

en: Single color
ca: Color únic

en: Color range
ca: Rang de colors

en: When a cell in this column is…
ca: Quan una cel·la d'aquesta columna és…

en: …turn its background this color:
ca: …pinta el fons d'aquest color:

en: Highlight the whole row
ca: Ressalta tota la fila

en: Start the range at
ca: El rang comença

en: Smallest value in this column
ca: El valor més petit d'aquesta columna

en: Smallest value in each column
ca: El valor més petit de cada columna

en: Smallest value in all of these columns
ca: El valor més petit en totes aquestes columnes

en: Custom value
ca: Valor personalitzat

en: End the range at
ca: Finalitzar el rang a

en: Largest value in this column
ca: El valor més gran en aquesta columna

en: Largest value in each column
ca: El valor més gran en cada columna

en: Largest value in all of these columns
ca: El valor més gran en totes aquestes columnes

en: Add rule
ca: Afegir una regla

en: Update rule
ca: Actualitzar la regla

en: Visualization is null
ca: La visualització és buida

en: Visualization must define an 'identifier' static variable:
ca: La visualització ha de definir una variable 'identificadora' estàtica:

en: Visualization with that identifier is already registered:
ca: Ja s'ha registrat una visualització amb aquesta identificació:

en: No visualization for {0}
ca: No hi ha visualitzacions per a {0}

en: "{0}" is an unaggregated field: if it has more than one value at a point on the x-axis, the values will be summed.
ca: El camp "{0}" no es un agregat: si hi ha més d'un valor en un punt del eix X els valors se sumaran.

en: This chart type requires at least 2 columns.
ca: Aquest tipus de gràfic requereix com a mínim 2 columnes.

en: This chart type doesn't support more than {0} series of data.
ca: Aquest tipus de gràfic no permet més de {0} sèries de dades.

en: Goal
ca: Objectiu

en: Doh! The data from your query doesn't fit the chosen display choice. This visualization requires at least {0} {1} of data.
ca: Home! Les dades de la teva consulta no s'ajusten a l'opció de visualització escollida. Aquesta visualització necessita com a mínim {0} {1} de dades.

en: column
ca: columna

en: No dice. We have {0} data {1} to show and that's not enough for this visualization.
ca: No hi ha sort. Tenim {0} {1} de dades per mostrar però no és suficient per a aquesta visualització.

en: point | points
ca[0]: punt
ca[1]: punts

en: Bummer. We can't actually do a pin map for this data because we require both a latitude and longitude column.
ca: Llàstima. No podem fer un mapa de pins amb aquesta informació perquè es necessita la columna de longitud i latitud.

en: Please configure this chart in the chart settings
ca: Si us plau, configura aquest gràfic a la configuració dels gràfics

en: Edit Settings
ca: Editar la configuració

en: xValues missing!
ca: Falten valors per a les x!

en: X-axis
ca: Eix de les x

en: Add a series breakout...
ca: Afegeix un desglòs de series...

en: Y-axis
ca: Eix de les y

en: Add another series...
ca: Afegeix una altra sèrie...

en: Bubble size
ca: Mida de la bombolla

en: Line
ca: Línia

en: Curve
ca: Corba

en: Step
ca: Pas

en: Show point markers on lines
ca: Mostra un marcador de punts a les línies

en: Stacking
ca: Apilat

en: Don't stack
ca: Sense apilar

en: Stack
ca: Apilar

en: Stack - 100%
ca: Apilat - 100%

en: Show goal
ca: Mostrar l'objectiu

en: Goal value
ca: Valor de l'objectiu

en: Replace missing values with
ca: Substitueix els valors buits amb

en: Nothing
ca: Res

en: Linear Interpolated
ca: Interpolació lineal

en: X-axis scale
ca: Escala de l'eix de les x

en: Timeseries
ca: Sèries de temps

en: Linear
ca: Lineal

en: Power
ca: Exponencial

en: Log
ca: Logarítmic

en: Histogram
ca: Histograma

en: Y-axis scale
ca: Escala de l'eix de les y

en: Show x-axis line and marks
ca: Mostra línia i marques a l'eix de les x

en: Compact
ca: Compacte

en: Rotate 45°
ca: Girar 45º

en: Rotate 90°
ca: Girar 90º

en: Show y-axis line and marks
ca: Mostra línia i marques a l'eix de les y

en: Auto y-axis range
ca: Rang de l'eix de les x automàtic

en: Use a split y-axis when necessary
ca: Utilitza un eix de les y dividit quan sigui necesari

en: Show label on x-axis
ca: Mostra etiqueta en l'eix de les x

en: X-axis label
ca: Etiqueta de l'eix de les x

en: Show label on y-axis
ca: Mostra etiqueta en l'eix de les y

en: Y-axis label
ca: Etiqueta de l'eix de les y

en: Standard Deviation
ca: Desviació Estàndard

en: Area
ca: Àrea

en: area chart
ca: Gràfic d'àrea

en: Bar
ca: Barra

en: bar chart
ca: gràfic de barres

en: Which fields do you want to use?
ca: Quins camps vols utilitzar?

en: Funnel
ca: Embut

en: Measure
ca: Mesura

en: Funnel type
ca: Tipus d'embut

en: Bar chart
ca: Gràfic de barres

en: line chart
ca: Gràfic de línies

en: Please select longitude and latitude columns in the chart settings.
ca: Selecciona les columnes de longitud i latitud a la configuració del gràfic.

en: Please select a region map.
ca: Si us plau, selecciona un mapa de la regió.

en: Please select region and metric columns in the chart settings.
ca: Selecciona les columnes de regió i mètriques a la configuració del gràfic.

en: Map
ca: Mapa

en: Map type
ca: Tipus de mapa

en: Region map
ca: Mapa de la regió

en: Pin map
ca: Mapa de marcadors

en: Pin type
ca: Tipus de marcador

en: Tiles
ca: Rajoles

en: Markers
ca: Marcadors

en: Latitude field
ca: Camp latitud

en: Longitude field
ca: Camp longitud

en: Metric field
ca: Camp mètrica

en: Region field
ca: Camp regió

en: Radius
ca: Radi

en: Blur
ca: Difuminar

en: Min Opacity
ca: Opacitat mínima

en: Max Zoom
ca: Zoom màxim

en: No relationships found.
ca: No s'han trobat relacions.

en: via {0}
ca: mitjançant {0}

en: This {0} is connected to:
ca: {0} està connectada a:

en: Object Detail
ca: Detall de l'objecte

en: object
ca: objecte

en: Which columns do you want to use?
ca: Quines columnes vols utilitzar?

en: Pie
ca: Pastís

en: Dimension
ca: Dimensió

en: Show legend
ca: Mostra la llegenda

en: Show percentages in legend
ca: Mostra percentatges a la llegenda

en: Minimum slice percentage
ca: Percentatge mínim de la porció

en: Goal met
ca: Objectiu aconseguit

en: Goal exceeded
ca: Objectiu superat

en: Goal {0}
ca: Objectiu {0}

en: Progress visualization requires a number.
ca: La visualització del progrès requereix un nombre.

en: Progress
ca: Progrès

en: Row Chart
ca: Gràfic de files

en: row chart
ca: gràfic de files

en: Separator style
ca: Estil del separador

en: Number of decimal places
ca: Nombre de decimals

en: Add a prefix
ca: Afegeix un prefix

en: Add a suffix
ca: Afegeix un sufix

en: Multiply by a number
ca: Multiplica per un nombre

en: Scatter
ca: Dispersió

en: scatter plot
ca: gràfic de dispersió

en: Pivot the table
ca: Pivota la taula

en: Visible fields
ca: Camps visibles

en: Write here, and use Markdown if you'd like
ca: Escriu aquí, i utilitza Markdown si ho desitges

en: Vertical Alignment
ca: Alineació vertical

en: Top
ca: A dalt

en: Middle
ca: Al mig

en: Bottom
ca: A baix

en: Horizontal Alignment
ca: Alineació horitzontal

en: Left
ca: Esquerra

en: Center
ca: Centre

en: Right
ca: Dreta

en: Show background
ca: Mostra el fons

en: {0} bin | {0} bins
ca[0]: {0} agrupació
ca[1]: {0} agrupacions

en: Auto binned
ca: Agrupació automàtica

en: DELETE /api/alert/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/alert/:id.
ca: DELETE /api/alert/:id és obsolet. Heu de canviar el valor del camp `archived` mitjançant PUT /api/alert/:id.

en: invalid show value
ca: valor a mostrar no vàlid

en: invalid value for prefix
ca: el valor no es vàlid pel prefixes

en: invalid value for rule name
ca: el valor no es vàlid pel nom de la regla

en: value couldn''t be parsed as base64 encoded JSON
ca: el valor no s'ha pogut interpretar com JSON codificat en base64

en: Invalid entity type
ca: Tipus d'entitat no vàlida

en: Invalid comparison entity type. Can only be one of "table", "segment", or "adhoc"
ca: El tipus d'entitat de comparació no és correcta. Només pot ser "taula", "segment" o "adhoc"

en: Error running query to determine Card result metadata:
ca: Error determinant el tipus de resultat de la Targeta:

en: DELETE /api/card/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/card/:id.
ca: DELETE /api/card/:id és obsolet. Heu de canviar el valor del camp `archived` mitjançant PUT /api/card/:id.

en: Invalid field: {0}
ca: Camp no vàlid: {0}

en: Invalid value ''{0}'' for ''{1}'': {2}
ca: El valor ''{0}'' no es vàlid per ''{1}'': {2}

en: must be one of: {0}
ca: Ha de ser un de: {0}

en: Invalid Request.
ca: Petició no vàlida.

en: Not found.
ca: No s'ha trobat.

en: You don''t have permissions to do that.
ca: No tens permisos per realitzar aquesta acció.

en: Internal server error.
ca: Error intern del servidor.

en: Warning: endpoint {0}/{1} does not have a docstring.
ca: Avís: El servei {0}/{1} no té un docstring.

en: starting streaming request
ca: iniciant streaming

en: connection closed, canceling request
ca: la connexió s'ha tancat, cancel·lant la sol·licitud

note: a newline padding character as it's harmless and will allow us to check if the client is connected. If sending this character fails because the connection is closed, the chan will then close.  Newlines are no-ops when reading JSON which this depends upon.
en: Response not ready, writing one byte & sleeping...
ca: La resposta no està llesta, escrivint un byte i esperant…

en: Public sharing is not enabled.
ca: La compartició pública no està habilitada.

en: Embedding is not enabled.
ca: La incrustació no està habilitada.

en: The object has been archived.
ca: L'objecte ha estat arxivat.

en: Attempted to return a boolean as an API response. This is not allowed!
ca: S'ha intentat retornar una booleà en una resposta de la API. Això no està permès!

en: Source query for this query is Card {0}
ca: La consulta origen d'aquesta Targeta és {0}

en: Invalid export format: {0}
ca: Format d'exportació no vàlid: {0}

en: Invalid JSON URL or resource: {0}
ca: La URL del JSON o el recurs no es vàlid: {0}

en: JSON containing information about custom GeoJSON files for use in map visualizations instead of the default US State or World GeoJSON.
ca: JSON que conté informació sobre arxius GeoJSON personalitzada per utilitzar-los en visualitzacions de mapes en comptes del GeoJSON per defecte de EUA o del món.

en: Invalid custom GeoJSON key: {0}
ca: Clau personalitzada GeoJSON no vàlida: {0}

note: ...but if we *still* couldn't find a match, throw an Exception, because we don't want people trying to inject new params
en: Invalid param: {0}
ca: Paràmetre no vàlid: {0}

en: DELETE /api/pulse/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/pulse/:id.
ca: DELETE /api/pulse/:id és obsolet. Heu de canviar el valor del camp `archived` mitjançant PUT /api/pulse/:id.

en: API endpoint does not exist.
ca: No existeix aquest servei de la API.

en: Password did not match stored password.
ca: La contrasenya no coincideix amb la desada.

en: did not match stored password
ca: no coincideix amb la contrasenya desada

en: Problem connecting to LDAP server, will fallback to local authentication {0}
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor LDAP, s'utiltizarà l'autenticació local {0}

en: Invalid reset token
ca: Clau de reinici no vàlida

en: Client ID for Google Auth SSO. If this is set, Google Auth is considered to be enabled.
ca: El ID de client per l'autenticació SSO de Google. Si aquest valor està configurat es considera que l'autenticació amb Google està habilitada.

en: When set, allow users to sign up on their own if their Google account email address is from this domain.
ca: Permet que els usuaris es registrin per si sols si l'adreça de correu electrònic del seu compte de Google és d'aquest domini.

en: Invalid Google Auth token.
ca: El token d'autenticació de Google no es vàlid.

en: Email is not verified.
ca: Correu electrònic sense verificar.

en: You''ll need an administrator to create a Metabase account before you can use Google to log in.
ca: Es necessita un administrador per poder crear un compte de Metabase abans d'utilitzar Google per iniciar la sessió.

en: Successfully authenticated Google Auth token for: {0} {1}
ca: S'ha autenticat amb èxit el token de Google Auth per a: {0} {1}

en: Add a database
ca: Afegir una base de dades

en: Get connected
ca: Connectar-se

en: Connect to your data so your whole team can start to explore.
ca: Connecta les teves dades per a que tot el teu equip pugui començar a explorar.

en: Set up email
ca: Configura el correu electrònic

en: Add email credentials so you can more easily invite team members and get updates via Pulses.
ca: Afegeix les credencials del correu electrònic per poder convidar més fàcilment els membres de l'equip o obtenir actualitzacions mitjançant polsos.

en: Set Slack credentials
ca: Estableix les credencials de Slack

en: Does your team use Slack? If so, you can send automated updates via pulses and ask questions with MetaBot.
ca: ¿El teu equip utilitza Slack? Si es així, pots enviar actualitzacions automàtiques de polsos i fer preguntes amb el Metabot.

en: Invite team members
ca: Invita a membre de l'equip

en: Share answers and data with the rest of your team.
ca: Comparteix respostes i dades amb la resta del teu equip.

en: Hide irrelevant tables
ca: Amaga les taules irrelevants

en: Curate your data
ca: Mima les teves dades

en: If your data contains technical or irrelevant info you can hide it.
ca: Si les teves dades contenen informació tècnica o irrellevant pots amagar-la.

en: Organize questions
ca: Organitza les preguntes

en: Have a lot of saved questions in {0}? Create collections to help manage them and add context.
ca: Tens moltes preguntes desades a {0}? Crea col·leccions per gestionar-les fàcilment i afegir context.

en: Create metrics
ca: Crea mètriques

en: Define canonical metrics to make it easier for the rest of your team to get the right answers.
ca: Defineix les mètriques principals per a que la resta del teu equip obtingui les respostes correctes.

en: Create segments
ca: Crea segments

en: Keep everyone on the same page by creating canonical sets of filters anyone can use while asking questions.
ca: Manté a tothom a la mateia pàgina creant conjunts de filtres que podran ser utilitzats pels usuaris al fer preguntes

en: Table ''{0}'' is now visible. Resyncing.
ca: Ha aparegut la taula ''{0}''. Sincrontizant.

en: Auto bin
ca: Agrupació automàtica

en: Don''t bin
ca: Sense agrupació

en: Day
ca: Dia

note: note the order of these options corresponds to the order they will be shown to the user in the UI
en: Minute
ca: Minut

en: Hour
ca: Hora

en: Quarter
ca: Trimestre

en: Minute of Hour
ca: Minut de l'hora

en: Hour of Day
ca: Hora del dia

en: Day of Week
ca: Dia de la setmana

en: Day of Month
ca: Dia del mes

en: Day of Year
ca: Dia de l'any

en: Week of Year
ca: Setmana de l'any

en: Month of Year
ca: Mes de l'any

en: Quarter of Year
ca: Trimestre de l'any

en: 10 bins
ca: 10 agrupacions

en: 50 bins
ca: 50 agrupacions

en: 100 bins
ca: 100 agrupacions

en: Bin every 0.1 degrees
ca: Agrupa cada 0.1 graus

en: Bin every 1 degree
ca: Agrupa cada grau

en: Bin every 10 degrees
ca: Agrupa cada 10 graus

en: Bin every 20 degrees
ca: Agrupa cada 20 graus

note: returns `true` if successful -- see JavaDoc
en: No appropriate image writer found!
ca: No s'ha trobat un generador d'imatges apropiat!

en: Email address already in use.
ca: L'adreça de correu electrònic ja s'està utlitzant.

en: Email address already associated to another user.
ca: L'adreça de correu electrònic ja està associada a una altre usuari.

en: Not able to reactivate an active user
ca: No es pot activar un usuari actiu

en: Invalid password
ca: La contrasenya no es vàlida

en: All {0}
ca: Tots els {0}

en: {0}, all {1}
ca: {0}, tots {1}

en: Comparison of {0} and {1}
ca: Comparativa de {0} i {1}

en: Automatically generated comparison dashboard comparing {0} and {1}
ca: Crea automàticament comparatives de {0} i {1}

en: sum
ca: suma

en: average
ca: mitjana

en: minumum
ca: mínim

en: maximum
ca: màxim

en: distinct count
ca: compta diferents

en: standard deviation
ca: desviació estàndard

en: cumulative count
ca: recompte acumulatiu

en: cumulative sum
ca: suma acumulativa

en: {0} and {1}
ca: {0} i {1}

en: {0} of {1}
ca: {0} de {1}

en: {0} by {1}
ca: {0} per {1}

en: {0} in the {1} segment
ca: {0} al segment {1}

en: {0} metric | {0} metrics
ca[0]: {0} mètrica
ca[1]: {0} mètriques

en: {0} field | {0} fields
ca[0]: {0} camp
ca[1]: {0} camps

en: "{0}" question
ca: "{0}" pregunta

en: Compare with {0}
ca: Compara amb {0}

en: Compare with entire dataset
ca: Compara amb totes les dades

en: Applying heuristic %s to %s.
ca: Aplicant la heurística %s a %s.

en: Dimensions bindings:n%s
ca: Enllaços de dimensions:n%s

en: Using definitions:nMetrics:n%snFilters:n%s
ca: Utilitzant definicions:nMètriques:n%snFiltres:n%s

en: Can''t create dashboard for {0}
ca: No es pot crear una quadre de comandament per a {0}

en: {0}st
ca: {0}er

en: {0}nd
ca: {0}n

en: {0}rd
ca: {0}er

en: {0}th
ca: {0}t

en: at {0}
ca: el {0}

en: on {0}
ca: en {0}

en: in {0} week - {1}
ca: en {0} setmana - {1}

en: in {0}
ca: en {0}

en: in Q{0} - {1}
ca: en T{0} - {1}

en: Q{0}
ca: T{0}

en: {0} is {1}
ca: {0} es {1}

en: {0} is between {1} and {2}
ca: {0} està entre {1} i {2}

en: {0} is between {1} and {2}; and {3} is between {4} and {5}
ca: {0} està entre {1} i {2}; i {3} està entre {4} i {5}

en: where {0}
ca: on {0}

en: A closer look at {0}
ca: Veure més detalls de {0}

en: A closer look at the {0}
ca: Veure més detalls de {0}

en: Adding %s cards to dashboard %s:n%s
ca: Afegint %s targetes al quadre de comandament %s:n%s

en: 0 <= score <= {0}
ca: 0 <= puntuació <= {0}

en: 1 <= width <= {0}
ca: 1 <= ample <= {0}

en: Valid metrics references
ca: Referències de mètriques vàlides

en: Valid filters references
ca: Referències de filtres vàlides

en: Valid group references
ca: Referències de grups vàlides

en: Valid order_by references
ca: Referències d'ordenació vàlides

en: Valid dashboard filters references
ca: Referències de filtres de quadres de comandament vàlids

en: Valid dimension references
ca: Referències de dimensions vàlides

en: Valid card dimension references
ca: Referències de dimensions de Targeta vàlides

en: Error parsing %s:n%s
ca: Error interpretant %s:n%s

en: No user found with email address ''{0}''.
ca: No s'ha trobat un usuari amb correu electrònic ''{0}''.

en: Please check the spelling and try again.
ca: Si us plau, verifica-ho i torna-ho a provar.

en: Resetting password for {0}...
ca: Restablint la contrasenya de {0}...

en: OK [[[{0}]]]
ca: CORRECTE [[[{0}]]]

en: FAIL [[[{0}]]]
ca: FALLAT [[[{0}]]]

en: Please use the following URL to setup your Metabase installation:
ca: Utilitza la seguent URL per configurar la teva instal·lació de Metabase:

en: Metabase Shutting Down ...
ca: Apagant Metabase...

en: Metabase Shutdown COMPLETE
ca: Metabase apagat correctament

en: Starting Metabase version {0} ...
ca: Inicialitzant Metabase {0} ...

en: System timezone is ''{0}'' ...
ca: La zona horària del sistema és ''{0}'' ...

note: startup database.  validates connection & runs any necessary migrations
en: Setting up and migrating Metabase DB. Please sit tight, this may take a minute...
ca: Configurant i migrant la base de dades de Metabase. Si us plau, sigues pacient, això pot trigar uns minuts...

en: Looks like this is a new installation ... preparing setup wizard
ca: Sembla que és una instal·lació nova ... iniciant l'assistent de configuració

en: Metabase Initialization COMPLETE
ca: Inicialització de Metabase COMPLETADA

en: Launching Embedded Jetty Webserver with config:
ca: Iniciant el servidor incrustat Jetty amb la configuració:

en: Shutting Down Embedded Jetty Webserver
ca: Apagant el servidor incrustat Jetty

en: Starting Metabase in STANDALONE mode
ca: Iniciant metabase amb mode STANDAOLONe

en: Metabase Initialization FAILED
ca: La inicialització de Metabase ha FALLAT

en: Database has migration lock; cannot run migrations.
ca: Hi ha una bloqueig de la migració a la base de dades; no podem executar migracions.

en: You can force-release these locks by running `java -jar metabase.jar migrate release-locks`.
ca: Pots forçar l'alliberament d'aquests bloquejos amb  `java -jar metabase.jar migrate release-locks`.

en: Checking if Database has unrun migrations...
ca: Comprovant si la base de dades té migracions sense finalitzar...

en: Database has unrun migrations. Waiting for migration lock to be cleared...
ca: La base de dades té migracions sense finalitzar. Esperant a que s'elimini el bloqueig de la migració...

en: Migration lock is cleared. Running migrations...
ca: S'ha eliminat el bloqueig de la migració. Executant migracions...

en: Migration lock cleared, but nothing to do here! Migrations were finished by another instance.
ca: S'ha esborrat el bloqueig de la migració però no hi ha res a fer! Les migracions s'han eliminat en una altra instància.

note: Set up liquibase and let it do its thing
en: Setting up Liquibase...
ca: Preparant Liquidbase...

en: Liquibase is ready.
ca: El Liquibase està preparat.

en: Verifying {0} Database Connection ...
ca: Verificant la connexió a la base de dades {0}...

en: Verify Database Connection ...
ca: Verifica la connexió a la base de dades...

en: Running Database Migrations...
ca: Executant migracions de la base de dades...

en: Database Migrations Current ...
ca: Migracions de la base de dades actuals...

en: Hmm, we couldn''t connect to the database.
ca: Hmmm, no s'ha pogut connectar amb la base de dades.

en: Make sure your host and port settings are correct
ca: Assegureu-vos que la configuració del servidor i del port siguin correctes

en: We couldn''t connect to the ssh tunnel host.
ca: No hem pogut connectar amb el servidor de túnel ssh.

en: Check the username, password.
ca: Verifica el nom d'usuari i la contrasenya.

en: Check the hostname and port.
ca: Verifica el servidor i el port.

en: Looks like the database name is incorrect.
ca: Sembla que el nom de la base de dades és incorrecte.

en: It looks like your host is invalid.
ca: Sembla que el seu servidor no es vàlid.

en: Please double-check it and try again.
ca: Si us plau, revisa-ho de nou i torna-ho a provar.

en: Looks like your password is incorrect.
ca: Sembla que la contrasenya no és correcta.

en: Looks like you forgot to enter your password.
ca: Sembla que t'has oblidat de posar la contrasenya.

en: Looks like your username is incorrect.
ca: Sembla que el teu nom d'usuari no és correcte.

en: Looks like the username or password is incorrect.
ca: Sembla que el nom d'usuari o la contrasenya no són correctes.

note: ## CONFIG
en: Connection timezone to use when executing queries. Defaults to system timezone.
ca: La zona horària de connexió que s'utilitzara per executar les consultes. El valor predeterminat és la zona horària del sistema.

en: Registered driver {0} {1}
ca: S'ha registrat el controlador {0} {1}

en: No -init-driver function found for ''{0}''
ca: No s'ha trobat cap funció --init--driver per a ''{0}''

en: Unable to parse date string ''{0}'' for database engine ''{1}''
ca: No es pot interpretar la cadena de data ''{0}'' amb el motor de base de dades ''{1}''

note: all-NULL columns in DBs like Mongo w/o explicit types
en: Don''t know how to map class ''{0}'' to a Field base_type, falling back to :type/*.
ca: No sé com relacionar la classe ''{0}'' com a tipus de camp base, tornant a :type/*.

en: Failed to connect to database: {0}
ca: No s'ha pogut connectar amb la base de dades: {0}

en: Invalid BigQuery identifier: ''{0}''
ca: Identificador de BigQuery no vàlid: ''{0}''

en: BigQuery statements can't be parameterized!
ca: Les comandes de BigQuery no suporten paràmetres!

en: Failed to set timezone:
ca: No s'ha pogut establir la zona horària:

en: You must enable the Google Analytics API. Use this link to go to the Google Developers Console: {0}
ca: Has d'habilitar la API de Google Analyticss. Utilitza aquest enllaç per anar a la consola de desenvolupadors de Google: {0}

en: Running SQL queries against H2 databases using the default (admin) database user is forbidden.
ca: No es permet executar consultes SQL a les bases de dades H2 utilitzant l'usuari per defecte (admin).

en: Error: metabase.driver.FixedHiveDriver is registered, but JDBC does not seem to be using it.
ca: Error: metabase.driver.FixedHiveDriver està registrat però sembla que el JDBC no l'està utilitzant.

en: Found metabase.driver.FixedHiveDriver.
ca: S'ha trobat metabase.driver.FixedHiveDriver.

en: Successfully registered metabase.driver.FixedHiveDriver with JDBC.
ca: S'ha registrat metabase.driver.FixedHiveDriver mitjançant JDBC.

note: CONFIG TODO - smtp-port should be switched to type :integer
en: Email address you want to use as the sender of Metabase.
ca: Adreça de correu electrònic que s'utilitzarà com a remitent de Metabase.

en: The address of the SMTP server that handles your emails.
ca: L'adreça del servidor SMTP que gestiona els teus correus electrònics.

en: SMTP username.
ca: Usuari SMTP.

en: SMTP password.
ca: Contrasenya SMTP.

en: The port your SMTP server uses for outgoing emails.
ca: El port qeu fa servir el teu servidor SMTP per als correus sortints.

en: SMTP secure connection protocol. (tls, ssl, starttls, or none)
ca: Protocol de connexió segura SMTP. (tls, ssl, starttls, o cap)

en: none
ca: cap

en: SMTP host is not set.
ca: El servidor SMTP no està configurat.

en: Failed to send email
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic

en: Error testing SMTP connection
ca: Error en provar la connexió SMTP

en: Enable LDAP authentication.
ca: Habilita l'autenticació LDAP.

en: Server hostname.
ca: Nom del servidor.

en: Server port, usually 389 or 636 if SSL is used.
ca: Por del servidor, normalment 389 o 636 si s'utilitza SSL.

en: Use SSL, TLS or plain text.
ca: Utilitza SSL, TLS o text pla.

en: The Distinguished Name to bind as (if any), this user will be used to lookup information about other users.
ca: El nom distingit per enllaçar (si existeix), aquest usuari s'utilitzarà per cercar informació sobre altres usuaris.

en: The password to bind with for the lookup user.
ca: La contrasenya per vincular amb l'usuari de la cerca.

en: Search base for users. (Will be searched recursively)
ca: Base de cerca d'usuaris. (Se cercarà recursivament)

en: User lookup filter, the placeholder '{login}' will be replaced by the user supplied login.
ca: Filtre de cerca d'usuari, '{login}' se substituirà per l'inici de sessió proporcionat per l'usuari.

en: Attribute to use for the user's email. (usually ''mail'', ''email'' or ''userPrincipalName'')
ca: Atribut del correu electrònic. Generalment ''mail'', ''email'' o ''userPrincipalName'')

en: Attribute to use for the user''s first name. (usually ''givenName'')
ca: Atribut a utilitzar pel nom de l'usuari. (generalment ''givenName'')

en: Attribute to use for the user''s last name. (usually ''sn'')
ca: Atribut a utilitzar pel cognom de l'usuari. (generalment ''sn'')

en: Enable group membership synchronization with LDAP.
ca: Activa la sincronització de grups amb LDAP.

en: Search base for groups, not required if your LDAP directory provides a ''memberOf'' overlay. (Will be searched recursively)
ca: Base de cerca per a grups. No es requereix si el teu directori LDAP proporciona un overlay ''memberOf''. (Se cercarà recursivament)

note: Should be in the form: {"cn=Some Group,dc=...": [1, 2, 3]} where keys are LDAP groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing LDAP to Metabase group mappings.
ca: El JSON que conté la correspondència de LDAP als grups de Metabase.

note: Define a setting which captures our Slack api token
en: Slack API bearer token obtained from https://api.slack.com/web#authentication
ca: Slack API bearer token obtingut de https://api.slack.com/web#authentication

en: Enable MetaBot, which lets you search for and view your saved questions directly via Slack.
ca: Activa el Metabot, que et permet cercar i veure les teves preguntes desades mitjançant Slack.

en: Last MetaBot checkin was {0} ago.
ca: El darrer accés del Metabot va ser fa {0}.

en: This instance will now handle MetaBot duties.
ca: Aquest instal·lació manejara tasques de Metabot.

en: Here''s what I can {0}:
ca: Això és el que puc {0}:

en: I don''t know how to {0} `{1}`.n{2}
ca: No sé com {0} `{1}`.n{2}

en: Uh oh! :cry:n> {0}
ca: Oh! :cry:n> {0}

en: Here''s your {0} most recent cards:n{1}
ca: Aquí estan les teves {0} targetes més recents: n{1}

en: Could you be a little more specific? I found these cards with names that matched:n{0}
ca: Podríeu ser una mica més específic? Hem trobat aquestes targetes amb noms que coincideixen:n{0}

en: I don''t know what Card `{0}` is. Give me a Card ID or name.
ca: No sé què és la Targeta `{0}`. Dona'm un ID o nom de Targeta.

en: Show which card? Give me a part of a card name or its ID and I can show it to you. If you don''t know which card you want, try `metabot list`.
ca: Quina Targeta voleu mostrar? Dona'm una part del nom d'una Targeta o el seu ID per mostrar-la. Si no sabeu quina Targeta voleu, proveu amb `metabot list`.

en: Ok, just a second...
ca: D'acord, només un segon...

en: Not Found
ca: No s'ha trobat

en: Evaluating Metabot command:
ca: Executant la comanda de Metabot:

en: Go home websocket, you're drunk.
ca: Ves cap a casa websocket, estàs begut.

en: Error launching metabot:
ca: Error iniciant el metabot:

en: MetaBot WebSocket is closed. Reconnecting now.
ca: El Websocket del Metabot està tancat. Reconnectant ara.

en: Error connecting websocket:
ca: Error en connectar al websocket:

en: This instance is performing MetaBot duties.
ca: Aquesta instància està manejant les tasques del Metabot.

en: Another instance is already handling MetaBot duties.
ca: Una altra instància està manejant les tasques del Metabot.

en: Starting MetaBot threads...
ca: Iniciant els fils del Metabot...

en: Stopping MetaBot...  🤖
ca: Aturant el MetaBot...  🤖

en: MetaBot already running. Killing the previous WebSocket listener first.
ca: El Metabot ja s'està executant. Matant el Websocket d'escolta previ.

en: Base-64 encoded public key for this site's SSL certificate.
ca: Clau pública codificada amb base64 pel certificat SSL d'aquest lloc web.

en: Specify this to enable HTTP Public Key Pinning.
ca: Especifica aquest valor per habilitar el Pinning de la clau públic HTTP.

en: See {0} for more information.
ca: Veure {0} per més informació

en: Cannot save Question: source query has circular references.
ca: No s'ha pogut desar la pregunta degut a referències circulars

en: Card {0} does not exist.
ca: No existeix la Targeta {0}

en: You do not have permissions to run ad-hoc native queries against Database {0}.
ca: Ho sentim, no tens permisos per executar consultes directes a la base de dades {0}

en: Invalid color
ca: Color no vàlid

en: must be a valid 6-character hex color code
ca: ha de ser un codi de color hexadecimal vàlid de 6 caràcters

en: Collection name cannot be blank!
ca: El nom de la col·lecció no pot estar buit!

en: cannot be blank
ca: no pot estar buit

en: Invalid Collection location: path is invalid.
ca: Ubicació de la col·lecció no vàlida: la ruta no és vàlida.

en: You cannot move a Personal Collection.
ca: No pots moure una col·lecció personal.

en: Invalid Collection location: some or all ancestors do not exist.
ca: Ubicació de la col·lecció no vàlida: un o més dels seus predecessors no existeixen.

en: You cannot archive the Root Collection.
ca: No es pot arxivar la col·lecció arrel.

en: You cannot archive a Personal Collection.
ca: No es pot arxivar una col·lecció personal.

en: You cannot move the Root Collection.
ca: No es pot moure la col·lecció arrel.

en: You cannot move a Collection into itself or into one of its descendants.
ca: No es pot moure una col·lecció dins de si mateixa o dins d'un dels seus descendents.

note: first move this Collection
en: Moving Collection {0} and its descendants from {1} to {2}
ca: Movent la col·lecció {0} i els seus descendents de {1} a {2}

en: You're not allowed to change the owner of a Personal Collection.
ca: No es pot canviar el propietari d'una col·lecció personal.

en: You're not allowed to move a Personal Collection.
ca: No tens permisos per moure una col·lecció personal.

en: You cannot move a Collection and archive it at the same time.
ca: No pots moure i arxivar una col·lecció al mateix temps.

en: You cannot delete a Personal Collection!
ca: No pots eliminar una col·lecció personal!

en: {0} {1}''s Personal Collection
ca: Col·lecció personal de {0} {1}

en: You cannot update a CollectionRevision!
ca: No pots actualitzar una revisió d'una col·lecció!

en: Field {0} was previously automatically set to show a list widget, but now has {1} values.
ca: El camp {0} es va establir automàticament per mostrar-se en un giny de llista però ara té {1} valors.

en: Switching Field to use a search widget instead.
ca: Canviant el camp per utilitzar un giny de cerca en el seu lloc.

en: Storing updated FieldValues for Field {0}...
ca: Desant valors del camp actualitzats per al camp {0}

en: Storing FieldValues for Field {0}...
ca: Desant valor del camp per al camp {0}

en: Metabase can attempt to transform your table and field names into more sensible, human-readable versions, e.g. "somehorriblename" becomes "Some Horrible Name".
ca: Metabase intenta transformar els noms de les taules i els camps en versions més comprensibles i llegibles per al ser humà. Per exemple: "unnomhorrible" es converteix en "Un Nom Horrible".

en: This doesn’t work all that well if the names are in a language other than English, however.
ca: Això no funciona molt bé si els noms estan en un idioma que no sigui l'Anglès.

en: Do you want us to take a guess?
ca: Vols que provem d'endevinar-ho?

en: You cannot create or revoke permissions for the 'Admin' group.
ca: No pots crear o eliminar permisos per al grup 'Admin'.

en: Invalid permissions object path: ''{0}''.
ca: Permisos incorrectes per a la ruta al objecte: "{0}".

en: You cannot update a permissions entry!
ca: No pots actualitzar una registre de permisos!

en: Delete it and create a new one.
ca: Elimina'l i crea'n un de nou.

en: You cannot edit permissions for a Personal Collection or its descendants.
ca: No pots editar els permisos d'una col·lecció personal ni dels seus descendents.

en: Looks like someone else edited the permissions and your data is out of date.
ca: Sembla que algú altre també ha editat els permisos i les teves dades no estan actualitzades.

en: Please fetch new data and try again.
ca: Si us plau, refresqueu les dades i torneu-ho a intentar.

en: Created magic permissions group ''{0}'' (ID = {1})
ca: S'ha creat el grup de permisos màgic "{0}" (ID = {1})

en: A group with that name already exists.
ca: Ja existeix un grup amb aquest nom.

en: You cannot edit or delete the ''{0}'' permissions group!
ca: No podeu editar o eliminar el grup de permisos "{0}"!

en: You cannot add or remove users to/from the 'MetaBot' group.
ca: No pots afegir o eliminar usuaris del grup 'Metabot'.

en: You cannot add or remove users to/from the 'All Users' group.
ca: No es pot afegir o eliminar usuaris del grup "Tots els usuaris".

en: You cannot remove the last member of the 'Admin' group!
ca: No pots eliminar el darrer membre del grup 'Admin'.

en: You cannot update a PermissionsRevision!
ca: No pots actualitzar una revisió de permisos!

note: if there's still not a Card, throw an Exception!
en: Invalid Alert: Alert does not have a Card assoicated with it
ca: Alerta no vàlida: l'Alerta no té associada cap Targeta

en: value must be a map with the keys `{0}`, `{1}`, and `{2}`.
ca: el valor ha de ser un mapa amb les claus `{0}`,`{1}` i `{2}`.

en: value must be a map with the following keys `({0})`
ca: el valor ha de ser un mapa amb les claus `({0})`

en: Error calculating permissions for query: {0}
ca: Error calculant els permisos per a la consulta: {0}

en: Invalid query type: {0}
ca: Tipus de consulta no vàlida: {0}

en: You cannot update a QueryExecution!
ca: No pots actualitzar una execució de consulta!

en: You cannot update a Revision!
ca: No pots actualitzar una revisió!

en: Setting {0} does not exist.nFound: {1}
ca: No s'ha trobat la configuració {0}. S'ha trobat: {1}

en: Updating value of settings-last-updated in DB...
ca: Actualitzant el valor de la data de modificació del la configuració a la base de dades...

en: Checking whether settings cache is out of date (requires DB call)...
ca: Comprovant si la configuració de la memòria cau està desactualitzada...

en: Settings have been changed on another instance, and will be reloaded here.
ca: La configuració s'ha modificat en una altra instància i es tornarà a carregar aquí.

en: Refreshing Settings cache...
ca: Actualitzant els paràmetres de la memòria cau...

en: Invalid value for string: must be either "true" or "false" (case-insensitive).
ca: Valor no vàlid per a la cadena: ha de ser "true" o "false" (no es distingeix entre majúscules i minúscules).

en: You cannot update `settings-last-updated` yourself! This is done automatically.
ca: El darrer canvi de la configuració no es pot modificar perquè s'actualitza automàticament.

note: go ahead and log the Exception anyway on the off chance that it *wasn't* just a race condition issue
en: Error inserting a new Setting:
ca: Error afegint una nova configuració:

en: Assuming Setting already exists in DB and updating existing value.
ca: Assumint que la configuració ja existeix a la BD i actualitzant el valor existent.

en: value must be a map with each value either a string or number.
ca: el valor ha de ser un mapa amb valor numèrics o de tipus cadena.

en: Loading plugins in directory {0}...
ca: Carregant connectors del directori {0}...

en: Loading plugin {0}...
ca: Carregant connector {0}...

en: It looks like you have some external dependencies in your Metabase plugins directory.
ca: Sembla que teniu algunes dependències externes al directori de connectors de Metabase.

en: With Java 9 or higher, Metabase cannot automatically add them to your classpath.
ca: Amb Java 9 o superior, Metabase no els pot afegir automàticament al teu classpath.

en: Instead, you should include them at launch with the -cp option. For example:
ca: Els has d'incloure a la execució amb la opció -cp. Per exemple:

en: See https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#java-versions for more details.
ca: Vegeu https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#java-versions per més detalls.

en: (If you're already running Metabase this way, you can ignore this message.)
ca: (Si ja estàs executant Metabase així, pots ignorar aquest missatge.)

en: Identify when new versions of Metabase are available.
ca: Informar quan hi ha noves versions de Metabase.

en: Information about available versions of Metabase.
ca: Informació sobre les versions disponibles de Metabase.

en: The name used for this instance of Metabase.
ca: El nom utilitzat per a aquesta instància de Metabase.

en: The base URL of this Metabase instance, e.g. "http://metabase.my-company.com".
ca: La URL base d'aquesta instància de Metabase, p.e: "http://metabase.my-company.com"

en: The default language for this Metabase instance.
ca: L'idioma predeterminat per a aquesta instància de Metabase.

en: This only applies to emails, Pulses, etc. Users'' browsers will specify the language used in the user interface.
ca: Això només aplica per a correus electrònics, polsos, etc. Els navegadors dels usuaris especificaran l'idioma utilitzat a la interfície d'uduari

en: The email address users should be referred to if they encounter a problem.
ca: L'adreça de correu electrònic a la que es dirigiran els usuaris si es troben amb algun problema.

en: Enable the collection of anonymous usage data in order to help Metabase improve.
ca: Activa la recopilació de dades anònimes per ajudar a millorar Metabase.

en: The map tile server URL template used in map visualizations, for example from OpenStreetMaps or MapBox.
ca: La plantilla del servidor de capes de mapes utilitzada en la visualització de mapes, per exemple des de OpenStreetMaps o MapBox.

en: Enable admins to create publicly viewable links (and embeddable iframes) for Questions and Dashboards?
ca: Permet als administradors crear enllaços visibles públicament (i iframes incrustats) per preguntes i quadres de comandament?

en: Allow admins to securely embed questions and dashboards within other applications?
ca: Permetre als administradors afegir preguntes i quadres de comandament  a altres aplicacions de forma segura?

en: Allow using a saved question as the source for other queries?
ca: Permetre utilitzar una pregunta desada com a font d'una altra consulta?

en: Enabling caching will save the results of queries that take a long time to run.
ca: A l'activar la memòria cau es desen els resultats de les consultes que triguen molta estona en executar-se.

en: The maximum size of the cache, per saved question, in kilobytes:
ca: La mida màxima de la memòria cau, per pregunta desada en kilobytes:

en: The absolute maximum time to keep any cached query results, in seconds.
ca: El temps màxim absolut per mantenir els resultats de les consultes a la memòria cau, en segons:

en: Metabase will cache all saved questions with an average query execution time longer than this many seconds:
ca: Metabase desarà a la memòria cau totes les preguntes desades amb un temps mig d'execució superior a aquests segons:

en: To determine how long each saved question''s cached result should stick around, we take the query''s average execution time and multiply that by whatever you input here.
ca: Per determinar quan temps s'ha de desar el resultat a la memòria cau de cada pregunta desada, agafem el valor del temps d'execució mig de la consulta i el multipliquem per valor que introdueixes aquí:

en: So if a query takes on average 2 minutes to run, and you input 10 for your multiplier, its cache entry will persist for 20 minutes.
ca: D'aquesta forma, si una consulta triga una mitjana de 2 minuts en executar-se i establiu 10 com a multiplicador es desaran els resultats a la memòria cau durant 20 minuts.

en: When using the default binning strategy and a number of bins is not provided, this number will be used as the default.
ca: Quan s'utilitza l'estratègia d'agrupació predeterminada i no es proporciona una quantitat de trams aquest número s'utilitzarà com el predeterminat.

en: When using the default binning strategy for a field of type Coordinate (such as Latitude and Longitude), this number will be used as the default bin width (in degrees).
ca: Quan s'utilitza l'estratègia d'agrupació predeterminada per un camp de tipus Coordenada (com Latitud i Longitud) aquest número s'utilitzarà com a amplada predeterminada del tram (en graus).

en: Unable to validate token.
ca: No es pot validar el token.

en: Error fetching token status:
ca: Error consultant l'estat del Token:

en: There was an error checking whether this token was valid.
ca: S'ha produït un error en comprovar si aquest token és correcte.

en: Token validation timed out.
ca: S'ha esgotat el temps de sol·licitud per a la validació del token.

en: Invalid token: token isn't in the right format.
ca: Token no vàlid: El format no és correcte.

note: attempt to query the metastore API about the status of this token. If the request doesn't complete in a reasonable amount of time throw a timeout exception
en: Checking with the MetaStore to see whether {0} is valid...
ca: Verificant el el MetaStore per comprovar si {0} és vàlid ...

en: Token for premium embedding. Go to the MetaStore to get yours!
ca: Token per la incrustació premium. Ves a la tenda de MetaStore per obtenir el teu.

en: Token is valid.
ca: Token no vàlid.

en: Error setting premium embedding token
ca: Error en configurar el token d'incrustació premium

en: Unable to compare results to goal for alert.
ca: No es poden comparar els resultats amb l'objectiu de l'alerta.

en: Question ID is ''{0}'' with visualization settings ''{1}''
ca: L'ID de la pregunta és "{0}" amb la configuració de visualització "{1}"

en: Unrecognized alert with condition ''{0}''
ca: Alerta desconeguda amb condició "{0}"

en: Unrecognized channel type {0}
ca: El tipus de canal {0} és desconegut

en: Error sending notification!
ca: Error enviant la notificació!

en: Can't find JS color selector at ''{0}''
ca: No s'ha pogut trobar el selector JS a "{0}"

en: Card has errors: {0}
ca: La Targeta conté errors: {0}

en: Pulse card render error
ca: Error en processar el pols

en: Trimming trailing comment from card with id {0}
ca: Eliminant el comentari final de la Targeta amb id {0}

en: Can't find field with ID: {0}
ca: No es pot trobar el camp amb ID: {0}

en: ''{0}'' is a required param.
ca: El paràmetre "{0}" és obligatori.

en: Found ''{0}'' with no terminating ''{1}'' in query ''{2}''
ca: S'ha trobat "{0}" sense terminació "{1}" a la consulta "{2}"

en: Unable to substitute ''{0}'': param not specified.nFound: {1}
ca: No es pot substituir "{0}": paràmetre no especificat. S'ha trobat: {1}

en: You do not have permissions to view Card {0}.
ca: No tens permís per veure la Targeta {0}.

en: You do not have permissions to run this query.
ca: No tens permisos per executar aquesta consulta.

en: Fingerprint updates attempted {0}, updated {1}, no data found {2}, failed {3}
ca: Actualitzacions d'empremta digital intentades {0}, actualitzades {1}, no s'han trobat dades {2}, han fallat {3}.

en: Total number of fields classified {0}, {1} failed
ca: Nombre total de camps classificats {0}, {1} han fallat

en: Total number of tables classified {0}, {1} updated
ca: Nombre total de taules classificats {0}, {1} actualitzades

en: Error generating fingerprint for {0}
ca: Error generant una petjada per {0}

en: Updated {0} field value sets, created {1}, deleted {2} with {3} errors
ca: Conjunts de valors de camps actualitzats {0}, creats {1}, eliminats {2}, {3} amb errors

en: Total number of fields sync''d {0}, number of fields updated {1}
ca: Nombre total de camps sincronitzats {0}, nombre total de camps actualitzats {1}

en: Total number of tables sync''d {0}, number of tables updated {1}
ca: Nombre total de taules sincronitzades {0}, nombre total de taules actualitzades {1}

en: Found timezone id {0}
ca: S'ha trobat la zona horària {0}

en: Total number of foreign keys sync''d {0}, {1} updated and {2} tables failed to update
ca: Nombre total de claus externes sincronitzades {0}, {1} actualitzades i {2} taules han fallat.

en: {0} Database {1} ''{2}''
ca: {0} Base de dades {1} "{2}"

en: Table {0} ''{1}''
ca: Taula {0} "{1}"

en: Field {0} ''{1}''
ca: Camp {0} "{1}"

en: Field ''{0}''
ca: Camp {0}

en: step ''{0}'' for {1}
ca: pas "{0}" de {1}"

en: Completed {0} on {1}
ca: Completades {0} de {1}

en: Start: {0}
ca: Inici: {0}

en: End: {0}
ca: Fi: {0}

en: Duration: {0}
ca: Durada: {0}

en: Completed step ''{0}''
ca: Ha realitzat el pas "{0}"

en: Loading tasks namespace:
ca: Carregant el espai de noms per la tasca:

en: Starting Quartz Scheduler
ca: Inicialitzant el programador Quartz

en: Stopping Quartz Scheduler
ca: Aturant el programador Quartz

en: Job already exists:
ca: La tasca ja existeix:

note: This is the very first log message that will get printed.  It's here because this is one of the very first namespaces that gets loaded, and the first that has access to the logger It shows up a solid 10-15 seconds before the "Starting Metabase in STANDALONE mode" message because so many other namesp
en: Loading Metabase...
ca: Carregant Metabase...

en: Possible timezone conflict found on database {0}.
ca: Possible conflicte en la zona horària de la base de dades {0}

en: JVM timezone is {0} and detected database timezone is {1}.
ca: La zona horària de la JVM és {0} y la zona horària de la base de dades és {1}

en: Configure a report timezone to ensure proper date and time conversions.
ca: Configura la zona horària dels informes per tenir conversions correctes de data i hora.

en: Secret key used to sign JSON Web Tokens for requests to `/api/embed` endpoints.
ca: La clau secreta utilitzada per firmar els tokens JSON per les sol·licituds `/api/embed` de l'API.

en: MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY must be at least 16 characters.
ca: La clau MB_ENCRIPTION_SECRET_KEY ha de tenir com a mínim 16 caràcters.

en: Saved credentials encryption is ENABLED for this Metabase instance.
ca: L'emmagatzematge de credencials encriptades està ACTIVAT per a aquesta instància de Metabase.

en: Saved credentials encryption is DISABLED for this Metabase instance.
ca: L'emmagatzematge de credencials encriptades està DESACTIVAT per a aquesta instància de Metabase.

en: nFor more information, see
ca: Per a més informació, mireu

en: value must be an integer.
ca: el valor ha de ser un enter.

en: value must be a string.
ca: el valor ha de ser un text.

en: value must be a boolean.
ca: el valor ha de ser un booleà.

en: value must be a string that matches the regex `{0}`.
ca: el valor ha de ser un text que compleixi amb l'expressió regular `{0}`

en: value must satisfy one of the following requirements:
ca: el valor ha de satisfer algun dels requisits següents:

en: value may be nil, or if non-nil, {0}
ca: el valor pot ser nul o si no és null, {0}

en: value must be one of: {0}.
ca: el valor ha de ser un dels següents: {0}

en: value must be an array.
ca: el valor ha de ser una taula.

en: Each {0}
ca: Cada {0}

en: The array cannot be empty.
ca: La taula no pot estar buida.

en: value must be a non-blank string.
ca: el valor ha de ser un text no buit.

en: Integer greater than zero
ca: Un enter més gran que zero

en: value must be an integer greater than zero.
ca: el valor ha de ser un enter més gran que zero.

en: Number greater than zero
ca: Nombre més gran que zero

en: value must be a number greater than zero.
ca: el valor ha de ser un nombre més gran que zero

en: Keyword or string
ca: Paraula clau o text

en: Valid field type
ca: Tipus de camp valid

en: value must be a valid field type.
ca: El valor ha de ser un tipus de camp válid

en: Valid field type (keyword or string)
ca: Tipus de camp vàlid (paraula clau o text)

en: value must be a valid field type (keyword or string).
ca: El valor ha de ser un tipus de camp vàlid (paraula clau o text)

en: Valid entity type (keyword or string)
ca: Tipus de camp no vàlid (paraula clau o text)

en: value must be a valid entity type (keyword or string).
ca: El valor ha de ser un tipus de camp vàlid (paraula clau o text)

en: Valid map
ca: Mapa vàlid

en: value must be a map.
ca: el valor ha de ser un mapa

en: Valid email address
ca: Adreça de correu electrònica vàlida

en: value must be a valid email address.
ca: el valor ha de ser una adreça de correu electrònic vàlida.

en: Insufficient password strength
ca: La contrasenya és massa senzilla

en: value must be a valid integer.
ca: el valor ha de ser un enter vàlid

en: value must be a valid integer greater than zero.
ca: el valor ha de ser un enter vàlid més gran que zero.

en: value must be a valid boolean string (''true'' or ''false'').
ca: el valor ha de ser un booleà vàlid ("verdader" o "fals")

en: value must be a valid JSON string.
ca: El valor ha de ser un text JSON vàlid

en: value must be a valid embedding params map.
ca: el valor ha de ser un mapa de paràmetres d'integració vàlids.

en: Data permissions
ca: Permís d'accés a les dades

en: Collection permissions
ca: Permisos d'accés a les col·leccions

en: See all collection permissions
ca: Veure tots els permisos de les col·leccions

en: Also change sub-collections
ca: Canviar també les sub-col·leccions

en: Can edit this collection and its contents
ca: Pot editar aquesta col·lecció i els seus continguts

en: Can view items in this collection
ca: Pot veure el contingut d'aquesta col·lecció

en: Collection Access
ca: Accés a la col·lecció

en: This group has permission to view at least one subcollection of this collection.
ca: Aquest grup té permisos per veure com a mínim una sub-col·lecció d'aquesta col·lecció

en: This group has permission to edit at least one subcollection of this collection.
ca: Aquest grup té permisos per editar com a mínim una sub-col·lecció d'aquesta col·lecció

en: View sub-collections
ca: Mostra les sub-col·leccions

en: Remember Me
ca: Recorda'm

en: X-ray this schema
ca: Aplica rajos-X a aquest esquema

en: Edit the permissions for this collection
ca: Editeu els permisos d'accés a aquesta col·lecció

en: Add this question to a dashboard
ca: Afegiu aquesta pregunta a un quadre de comandament

en: Create a new dashboard
ca: Crea un quadre de comandament

en: The page you asked for couldn't be found.
ca: No s'ha trobat la pàgina que heu sol·licitat.

en: Select a {0}
ca: Selecciona un(a) {0}

en: Save dashboards, questions, and collections in "{0}"
ca: Desar els quadres de comandament, preguntes i col·leccions a "{0}"

en: Access dashboards, questions, and collections in "{0}"
ca: Accedir als quadres de comandament, preguntes i col·leccions de "{0}"

en: Compare
ca: Compara

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Related
ca: Relacionat

en: More X-rays
ca: Més rajos-X

en: No results
ca: No hi ha resultats

en: Metabase couldn't find any results for your search.
ca: Metabase no ha pogut trobar cap resultat per la seva cerca.

en: No metrics
ca: No s'ha trobat cap mètrica

en: Aggregations
ca: Agregacions

en: Operators
ca: Operadors

en: Custom fields
ca: Camps personalitzats

note: 2. Create the new collections.
en: Migrated Dashboards
ca: Quadres de comandament migrats

en: Migrated Pulses
ca: Polsos migrats

en: Migrated Questions
ca: Preguntes migrades

note: 4. move everything not in this Collection to a new Collection
en: Moving instances of {0} that aren't in a Collection to {1} Collection {2}
ca: Movent les instàncies de {0} que no estan a cap col·lecció a {1} col·lecció {2}

en: Failed to grant permissions: {0}
ca: Error en concedir permisos: {0}

en: Cannot decrypt encrypted string. Have you changed or forgot to set MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?
ca: No s'ha pogut desxifrar el text xifrat. Heu canviat o no heu establer el valor de MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?

en: All personal collections
ca: Totes les col·leccions personals

en: Host
ca: Servidor

en: Database username
ca: Nom d'usuari de la base de dades

en: What username do you use to login to the database?
ca: Quin nom d'usuari utilitzes per iniciar sessió a la base de dades?

en: Database password
ca: Contrasenya de la base de dades

en: Database name
ca: Nom de la base de dades

en: birds_of_the_world
ca: aus_del_món

en: Use a secure connection (SSL)?
ca: Utilitzar una connexió segura (SSL)?

en: Additional JDBC connection string options
ca: Opcions addicionals de la cadena de connexió JDBC

en: Project ID
ca: ID del projecte

en: Dataset ID
ca: ID del conjunt de dades

en: toucanSightings
ca: avistamentDeTucans

en: Client ID
ca: ID del client

en: Client Secret
ca: Secret del client

en: Auth Code
ca: Codi d'autorització

en: Hosts
ca: Servidors

en: Broker node port
ca: Port del node intermediari

en: Google Analytics Account ID
ca: ID del compte de Google Analytics

en: Connection String
ca: Cadena de connexió

en: Users/camsaul/bird_sightings/toucans
ca: Users/Camsuals/avistamentdeaus/tucans

en: carrierPigeonDeliveries
ca: entreguesPerPardalsMissatges

en: Authentication Database
ca: base de dades per l'autenticació

en: Optional database to use when authenticating
ca: base de dades opcional per l'autenticació

en: Additional Mongo connection string options
ca: Opcions addicionals de la cadena de connexió a Mongo

en: Oracle system ID (SID)
ca: ID del sistema Oracle (SID)

en: Usually something like ORCL or XE.
ca: Normalment alguna cosa com ORCL o XE

en: Optional if using service name
ca: Opcional si es fa servir el nom del servei

en: Oracle service name
ca: Nom del servei Oracle

en: Optional TNS alias
ca: Àlies TNS (opcional)

en: my-cluster-name.abcd1234.us-east-1.redshift.amazonaws.com
ca: nom-del-meu-cluster.abcd1234.us-east-1.redshift.amazonaws.com

en: toucan_sightings
ca: avistament_de_tucans

en: default
ca: per defecte

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: /home/camsaul/toucan_sightings.sqlite 😋
ca: /home/camsau/avistament_de_tucans.sqlite

en: BirdsOfTheWorld
ca: AusDelMón

en: Database instance name
ca: Nom de la instància de la base de dades

en: Windows domain
ca: Domini de Windows

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Add members
ca: Afegir membres

en: Collection it's saved in
ca: Col·lecció que es desa a

en: All Users
ca: Tots els usuaris

en: Administrators
ca: Administradors

en: Sharing
ca: Compartir

en: Display
ca: Visualitza

en: Axes
ca: Eixos

en: Formatting
ca: Format

en: Try these x-rays based on your data.
ca: Prova aquests rajos-X segons les teves dades.

en: There was a problem displaying this chart.
ca: Hi ha hagut un problema al mostrar aquesta gràfica

en: Sorry, you don't have permission to see this card.
ca: Ho sentim, no tens permisos per veure aquesta Targeta.

en: Just a heads up:
ca: Només un avís:

en: {0} without the Sample Dataset, the Query Builder tutorial won't work. You can always restore the Sample Dataset, but any questions you've saved using this data will be lost.
ca: {0} sense el conjunt de dades de mostra el tutorial del generador de consultes no funcionarà. Sempre es pot restaurar el conjunt de dades de mostra, però es perdrà qualsevol pregunta que s'hagi generat utilitzant aquesta informació.

en: X-ray
ca: Aplica rajos-X

en: Compare to the rest
ca: Compara amb la resta

en: Use the Java Virtual Machine (JVM) timezone
ca: Utilitza la zona horària de la màquina virtual de Java (JVM)

en: We suggest you leave this off unless you're doing manual timezone casting in
    many or most of your queries with this data.
ca: Et suggerim que desactivis això excepte si estàs forçant manualment la zona horària a la majoria de consultes d'aquestes dades.

en: Your team's most important dashboards go here
ca: Els quadres de comandament més importants van aquí

en: Pin dashboards in {0} to have them appear in this space for everyone
ca: Fixeu els quadres de comandament a {0} perquè es mostrin en aquest espai per a tots

en: Unable to release the Liquibase lock after a migration failure
ca: No s'ha pogut eliminar el bloqueig de LiquidBase després d'un error de migració.

en: Use JVM Time Zone
ca: Utilitza la zona horària de la màquina virtual de Java (JVM)

en: We're currently analyzing the tables and fields to help you explore your data.
ca: Estem analitzant les taules i els camps per ajudar-te a explorar les teves dades

en: Tip:
ca: Consell:

en: Select a currency type
ca: Selecciona un tipus de moneda

en: Field Type
ca: Tipo de camp

en: Troubleshooting
ca: Solució de problemes

en: Enable X-ray features
ca: Habilita les característiques de rajos-X

en: Formatting Options
ca: Opcions de format

en: Task details
ca: Detalls de la tasca

en: Troubleshooting logs
ca: Registre de solucions de problemes

en: Trying to get to the bottom of something? This section shows logs of Metabase's background tasks, which can help shed light on what's going on.
ca: Intentant arribar al fons d'alguna cosa? Aquesta secció mostra els registres de les tasques en segon pla de Metabase. Això pot ajudar a aclarir el que està passant.

en: Task
ca: Tasca

en: DB ID
ca: ID de la BD

en: Started at
ca: Iniciat a les

en: Ended at
ca: Finalitza a les

en: Duration (ms)
ca: Duració (ms)

en: Currency
ca: Modena

en: Pick a user or channel...
ca: Escull un usuari o canal

en: No formatting settings
ca: Sense configuració de format

en: Label for this range (optional)
ca: Nom per aquest rang (opcional)

en: Add a range
ca: Afegeix un rang

en: is less than
ca: és menor que

en: is greater than
ca: és major que

en: is less than or equal to
ca: és menor o igual que

en: is greater than or equal to
ca: és major o igual que

en: is equal to
ca: és igual que

en: is not equal to
ca: no és igual que

en: is null
ca: és null

en: is not null
ca: no és nul

en: contains
ca: conté

en: does not contain
ca: no conté

en: starts with
ca: comença per

en: ends with
ca: acaba amb

en: When a cell in these columns {0} it will be tinted this color.
ca: Quan una cel·la d'aquestes columnes sigui {0} es pintarà d'aquest color

en: When a cell in this column…
ca: Quan una cel·la en aquesta col·lumna...

en: This visualization requires you to group by a field.
ca: Aquesta visualització requereix agrupar per un camp.

en: Date style
ca: Format de la data

en: Date separators
ca: Separador de data

en: Abbreviate names of days and months
ca: Abreviar nom dels dies i dels mesos

en: Show the time
ca: Mostrar l'hora

en: Time style
ca: Format de l'hora

en: Unit of currency
ca: Unitat de moneda

en: Currency label style
ca: Format de l'etiqueta de moneda

en: Where to display the unit of currency
ca: On mostrar l'unitat de la moneda

en: Minimum number of decimal places
ca: Nombre mínim de decimals

en: Stacked chart type
ca: Tipus de gràfic apilat

en: Goal label
ca: Etiqueta de l'objectiu

en: Show trend line
ca: Mostra la línia de tendència

en: Line style
ca: Format de la línia

en: Show dots on lines
ca: Mostrar punts a les línies

en: Auto
ca: Automàtic

en: Which axis?
ca: En quin eix?

en: Line + Bar
ca: Línia + Barra

en: line and bar chart
ca: Gràfic de línia i barra

en: Gauge visualization requires a number.
ca: La visualització del comptador requereix un nombre

en: Gauge
ca: Comptador

en: Gauge ranges
ca: Rangs del comptador

en: Field to show
ca: Camp a mostrar

en: last {0}
ca: últim {0}

en: {0} was {1} {2}
ca: {0} era {1} {2}

en: Group by a time field to see how this has changed over time
ca: Agrupa per un cap temporal per veure com ha canviat al llarg del temps

en: Switch positive / negative colors?
ca: Mostrar colors positius/negatius

en: Pivot column
ca: Columna pivot

en: Cell column
ca: Columna celda

en: Visible columns
ca: Columnes visibles

en: Conditional Formatting
ca: Format condicional

en: Column title
ca: Títol de la columna

en: Show a mini bar chart
ca: Mostra una gràfica de barres en minuatura

en: Link
ca: Enllaç

en: Email link
ca: Enllaç de correu electrònic

en: Image
ca: Imatge

en: Automatic
ca: Automàtic

en: View as link or image
ca: Mostra com un enllaç o una imatge

en: Link text
ca: Text el enllaç

en: Not a valid integer: ''{0}''
ca: No es un enter vàlid: "{0}"

en: Embedding is not enabled for this object.
ca: No es pot incrustar aquest tipus d'objecte.

en: Problem connecting to LDAP server, will fallback to local authentication: {0}
ca: Problema connectant al servidor LDAP, es farà servir l'autenticació local: {0}

en: When including an offset, a limit must also be included.
ca: Si s'especifica un desplaçament també s'ha d'especificar un límit.

en: When including a limit, an offset must also be included.
ca: Si s'especifica un limit també s'ha d'especificar un desplaçament..

en: Applying heuristic {0} to {1}.
ca: Aplicant heurística {0} a {1}.

en: Dimensions bindings:n{0}
ca: Fixacions de dimensions:n{0}

en: Using definitions:nMetrics:n{0}nFilters:n{1}
ca: Utilitzant definicions:nMètriques:n{0}:nFiltres:n{1}

en: minute
ca: minut

en: hour
ca: hora

en: day of week
ca: dia de la setmana

en: day of month
ca: dia del mes

en: day of year
ca: dia de l'any

en: week
ca: setmana

en: month
ca: mes

en: quarter
ca: trimestre

en: Adding {0} cards to dashboard {1}:n{2}
ca: Afegir {0} targetes al quadre de comandament {1}:n{2}

en: Error parsing {0}:n{1}
ca: Error interpretant {0}:n{1}

en: WARNING: Filtering only works on dimensions! ''{0}'' is a metric. Ignoring filter.
ca: AVÍS: El filtrat només funciona sobre dimensions! "{0}" és una mètrica i per tant s'ignorarà.

en: WARNING: A date can't belong to multiple discrete intervals, so ANDing them together doesn't make sense.
ca: AVÍS: Una data no pot pertànyer a múltiples intervals discrets i unir-los amb l'operador "i" no té sentit.

en: Ignoring these intervals: {0}
ca: Ignorant els intervals: {0}

note: We should never get to this point since the all non-string negations should get automatically rewritten by the query expander.
en: WARNING: Don't know how to negate: {0}
ca: AVÍS: No sé com negar: {0}

en: Sorting with Druid is only allowed in queries that have one or more breakout columns. Ignoring :order-by clause.
ca: L'ordenació amb Druid només es permet en consultes que tenen una o més columnes de ruptura. Ignorant la clàusula d'ordre.

note: TODO - this is not really true, is it
en: WARNING: It only makes sense to specify :fields for a query with no aggregation. Ignoring the clause.
ca: AVÍS: Només té sentit especificar camps d'una consulta sense agregació. Ignorant la clàusula.

en: WARNING: Druid doenst allow limitSpec in timeseries queries. Ignoring the LIMIT clause.
ca: AVÍS: Druid no permet limitSpec en consultes de series de temps. Ignorant la clàusula LIMIT.

en: HoneySQL Form:
ca: Formulari HoneySQL:

en: Unable to parse date ''{0}''
ca: No s'ha pogut interpretar la data "{0}"

en: Client closed connection, cancelling query
ca: Connexió cancel·lada pel client, cancel·lant la consulta

en: Setting timezone with statement: {0}
ca: Establiu la zona horària amb la comanda: {0}

en: Multiple date filters are not supported
ca: No se suporten els filtres amb múltiples dates

en: :not is not yet implemented
ca: :not encara no està implementat

en: Only one Google Analytics segment allowed at a time.
ca: Només es permet un segment de Google Analytics a la vegada.

en: MONGO AGGREGATION PIPELINE:
ca: PIPELINE D'AGREGACIÓ DE MONGO:

en: Error: mismatched columns in results! Expected: {0} Got: {1}
ca: Error: la columna no coincideix amb els resultats. S'esperava {0} però s'ha obtingut {1}

en: Unable to create temp file in `{0}` for email attachments
ca: No s'ha pogut crear un fitxer temporal a '{0}' pels adjunts del correu electrònic

en: Error preprocessing query:
ca: Error processant la consulta:

en: Illegal filter clause: {0}
ca: Clàusula de filtre il·legal: {0}

en: Invalid clause:
ca: Clàusula no vàlida:

en: Error: query's source query has not been resolved. You probably need to `preprocess` the query first.
ca: Error: la font de la consulta no s'ha pogut resoldre. És possible que necessiteu 'preprocessar' la consulta primer.

note: failing that throw an Exception with detailed info about what we tried and what the actual expressions were
en: No expression named ''{0}''
ca: No hi ha cap expressió anomenada: "{0}"

en: No aggregation at index: {0}
ca: No hi ha agregació a l'índex: {0}

en: Field values total length is {0} (max {1}).
ca: La longitud total dels valors del camp és {0} (el màxim és {1})

en: FieldValues are allowed for this Field.
ca: Es permeten valors de camp per aquest camp

en: FieldValues are NOT allowed for this Field.
ca: No es permeten valors de camp per aquest camp

en: Field {0} ''{1}'' should have FieldValues and belongs to a Database with On-Demand FieldValues updating.
ca: El camp {0} "{1}" ha de contenir valors de camp i pertanyer a una base de dades amb actualització de valors de camp segons demanda.

en: You cannot create or revoke permissions for the ''Admin'' group.
ca: No es poden crear ni eliminar permisos pel grup '"Admin"

en: You cannot add or remove users to/from the ''MetaBot'' group.
ca: No es poden afegir ni eliminar usuaris del grup '"MetaBot"

en: You cannot add or remove users to/from the ''All Users'' group.
ca: No es pot afegir o eliminar usuaris del grup "Tots els usuaris".

en: You cannot remove the last member of the ''Admin'' group!
ca: No es pot eliminar el darrer membre del grup "Admin".

note: go ahead and log the Exception anyway on the off chance that it *wasn't* just a race condition issue
en: Error inserting a new Setting: {0}
ca: Error registrant la nova configuració: {0}

en: defsetting descriptions strings must be `:internal?` or internationalized, found: `{0}`
ca: les cadenes de descripcions han de ser `:internal?`o traduïdes. S'ha trobat: `{0}`

en: Loading plugin {0}... {1}
ca: Carregant el connector {0}... {1}

en: Object keyed by type, containing formatting settings
ca: Objecte de claus per tipus, conté configuracions del format

en: Allow users to explore data using X-rays
ca: Permetre que els usuaris utilitzin els rajos-X

en: Using this URL to check token: {0}
ca: Utilitzant aquesta URL per validar el token: {0}

en: Unable to validate token: 404 not found.
ca: No s'ha pogut validar el token: 404 no s'ha trobat.

en: There was an error checking whether this token was valid:
ca: S'ha produït un error en verificar si aquest token és correcte:

note: +----------------------------------------------------------------------------------------------------------------+ |                                             SETTING & RELATED FNS                                              | TODO - rename this to premium-features-token?
en: Token for premium features. Go to the MetaStore to get yours!
ca: Token per a característiques premium. Ves al MetaStore per aconsguir el teu.

en: Token format is invalid. Token should be 64 hexadecimal characters.
ca: El format del token no és vàlid. Ha de tenir 64 caràcters hexadecimals.

en: Error setting premium features token
ca: Error en configurar el token de característiques premium

en: Error validating token:
ca: Error validant el token:

en: Error preprocessing query
ca: Error processant la consulta

en: No native form returned.
ca: No s'ha obtingut un formulari natiu.

en: Invalid response from database driver. No :status provided.
ca: Resposta no vàlida del controlador de base de dades. No ha retornat cap estat.

en: General error
ca: Error general

en: Missing query hash!
ca: Falta el hash de la consulta!

en: Table ''{0}'' has no Fields associated with it.
ca: La taula "{0}" no té camps associats.

en: Max concurrent query limit reached
ca: S'ha assolit el nombre màxim de consultes concurrents

note: we should never reach this if our patterns are written right so this is more to catch code mistakes than something the user should expect to see
en: Don't know how to get information about Field:
ca: No sé com obtenir informació del Camp:

en: metabase.query-processor.interface/*driver* is unbound.
ca: metabase.query-processor.interface/*driver* no està definit.

en: Query processor error: mismatched number of columns in query and results.
ca: Error en processar la consulta: el nombre de columnes no coincideix entre la consulta i els resultats

en: Expected {0} fields, got {1}
ca: S'esperaven {0} camps però se n'han obtingut {1}

en: Expected: {0}
ca: Esperat: {0}

en: Unable to bin Field without a min/max value
ca: No es pot agrupar el camp sense un valor mínim/màxim

en: {0} is not supported by this driver.
ca: El controlador no suporta: {0}

en: Segment {0} does not exist, or is invalid.
ca: El segment {0} no existeix o no és vàlid.

en: Metric {0} does not exist, or is invalid.
ca: La mètrica {0} no existeix o no és vàlida.

en: Missing source query in Card {0}
ca: Falta la consulta origen a la Targeta {0}

note: log the query at this point, it's useful for some purposes
en: Fetched source query from Card {0}:
ca: S'ha llegit la consulta origen de la Targeta {0}:

en: Error transforming MBQL query to native:
ca: Error en transformar la consulta MBQL a nativa:

en: Cannot run query: could not find source table {0}.
ca: No s'ha pogut executar la consulta: no s'ha trobat la taula {0}.

en: Error recording results metadata for query:
ca: Error en registrar les metadades de resultats per a la consulta:

en: Error: Query Processor store is not initialized.
ca: Error: El magatzem del Processador de Consultes no està incialitzat

en: Error: Table {0} is not present in the Query Processor Store.
ca: Error: la taula {0} no està present al magatzem del processador de consultes.

en: Error: Field {0} is not present in the Query Processor Store.
ca: Error: el camp {0} no està present al magatzem del processador de consultes.

en: Task history cleanup successful, rows were {0}deleted
ca: La neteja del històrial de tasques ha completat amb èxit. S'han eliminat {0} files

en: not
ca: no

en: For more information, see
ca: Per obtenir més informació vistia

en: Integer greater than or equal to zero
ca: Enter més gran o igual que zero

en: value must be an integer greater than or equal to zero.
ca: el valor ha de ser un enter igual o més gran que zero.

en: value must be an integer zero or greater.
ca: el valor ha de ser un enter igual o més gran que zero.

en: value must be a valid integer greater than or equal to zero.
ca: el valor ha de ser un enter vàlid igual o més gran que zero.

en: New users per state in the last 30 days
ca: Nous usuaris per estat en els darrers 30 dies

en: Created At by day of the week
ca: Creat per (dia de la setmana)

en: Created At by quarter of the year
ca: Creat per (trimestre)

en: [[this.short-name]] per country
ca: [[this.short-name]] per país

en: Users per source
ca: Usuaris per origen

en: The top external pages that brought users to your site
ca: Les principals pàgines externes que han portat usuaris al teu lloc web

en: How [[this]] is distributed and more.
ca: Com es distribueix [[this]] i alguna cosa més.

en: The [[this]] over time
ca: El [[this]] al llarg del temps

en: User growth
ca: Creixement d'usuaris

en: Whether or not there are any patterns to when they happen.
ca: Si hi ha patrons o no i quan succeeixen

en: Users per state
ca: Usuaris per estat

en: How some of the numbers in [[this]] relate to each other
ca: Com algun dels nombres en [[this]] es relacionen entre ells

en: Sales per country
ca: Ventes per país

en: Join date by month of the year
ca: Unir la data pel mes de l'any

en: [[Timestamp]] by hour of the day
ca: [[Timestamp]] per hora del día

en: A look at the [[this]]
ca: Feu una ullada a [[this]]

en: Bottom 5 per category
ca: Darrers 5 per categoria

en: Number of orders
ca: Número de comandes

en: Event growth
ca: Creixement d'esdeveniments

en: Income growth
ca: Creixement d'ingressos

en: Top 10 countries by sales in the last 30 days
ca: Primers 10 països per ventes en els darrers 30 dies

en: [[this]] by month of the year
ca: [[this]] per mes de l'any

en: Transactions per day of the week
ca: Transaccions per dia de la setmana

en: Sessions by device type
ca: Sessions per dispositiu

en: Transactions per country
ca: Traduccions per país

en: Join date by quarter of the year
ca: Data d'alta per trimestre de l'any

en: Events per hour of the day
ca: Esdeveniments per hora del dia

en: Top 5 [[this]]
ca: Primers 5 [[this]]

en: Bottom 5 [[this]]
ca: Darrers 5 [[this]]

en: [[Timestamp]] by day of the month
ca: [[Timestamp]] per dia del mes

en: Null values
ca: Valors nuls

en: Total events
ca: Total d'esdeveniments

en: A look at [[GenericTable]] across your [[this]], and how it changes over time.
ca: Una mirada a [[GenericTable]] mitjançant el teu [[this]] i com canvia amb el pas del temps.

en: [[this]] per [[GenericCategoryMedium]]
ca: [[this]] per [[GenricCategoryMedium]]

en: How the [[this]] changes with time
ca: Com el [[this]] canvia al llarg del temps

en: How they compare by seasonality
ca: Com es comparen estacionalment

en: Average income per transaction
ca: Mitjana d'ingressos per transacció

en: [[this]] per country
ca: [[this]] per país

en: Income per state
ca: Ingressos per estat

en: Per [[GenericCategoryMedium]]
ca: Per [[GenricCategoryMedium]]

en: A closer look at your [[this]]
ca: Una mirada detallada als teus [[this]]

en: How [[GenericNumber]] is distributed
ca: Com es distribueix [[GenircNumber]]

en: [[Timestamp]] by quarter of year
ca: [[Timestamp]] per trimestre

en: Events per country
ca: Esdeveniments per país

en: Weekdays when [[this.short-name]] were added
ca: Dies de la setmana quan es va afegir [[this.short-name]]

en: Months when [[this.short-name]] were added
ca: Mes quan es fa afegir [[this.short-name]]

en: How they compare across different categories
ca: Com es comparen entre diferents categories

en: New users per source in the last 30
ca: Nous usuaris per origen als darrers 30 dias.

en: Events per quarter of the year
ca: Esdeveniments per trimestre

en: Heres a quick look at your [[this]]
ca: Una mirada ràpida als teus [[this]]

en: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], top 5
ca: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], els 5 primers

en: Days when [[this.short-name]] were added
ca: Dies en els que es va afegir [[this.short-name]]

en: Total orders per source
ca: Comandes totals per orígen

en: [[this]] by quarter of the year
ca: [[this]] per trimestre

en: Events per [[GenericCategoryMedium]]
ca: Esdeveniments per [[GenericCategoryMedium]]

en: Events per state
ca: Esdeveniments per estat

en: Top landing pages
ca: Les millors pàgines d'ateratge

en: Heres a closer look at your [[this]] over time
ca: Una mirada detallada als teus [[this]] amb el pas del temps

en: Sum of [[this]] by [[Country]]
ca: Suma de [[this]] per [[Country]]

en: States that are performing best
ca: Les províncies amb millors resultats

en: Created At by month of the year
ca: Creat el mes de l'any

en: Sum of [[this]] by [[State]]
ca: Sumatori de [[this]] per [[State]]

en: Sum of [[GenericNumber]] per [[this]]
ca: Sumatori de [[GenericNumber]] per [[ŧhis]]

en: Events by coordinates
ca: Esdeveniments per coordenades

en: Top referral pages
ca: Les millors pàgines de referència

en: An exploration of your users to get you started.
ca: Una exploració dels teus usuaris per començar

en: An overview of your [[this]] and how its distributed across time, place, and categories.
ca: Una visió general del teu [[this]] i com es distribueix amb el temps, lloc i categories.

en: Average income per state
ca: Ingressos mitjos per província

en: [[this]] by [[GenericCategoryMedium]]
ca: [[this]] per [[GenericCategoryMedium]]

en: Total transactions
ca: Total transaccions

en: [[this.short-name]] that have joined over time
ca: [[this.short-name] que s'han afegit al llarg del temps

en: The [[this]] by location
ca: Els [[this]] per ubicació

en: Events per month of the year
ca: Esdeveniments per mes de l'any

en: [[this]] by [[GenericNumber]]
ca: [[this]] per [[GenericNumber]]

en: Quarters when [[this.short-name]] were added
ca: Trimestres als que s'ha afegit [[this.short-name]]

en: How these [[this.short-name]] are distributed
ca: Com es distribueixen [[this.short-name]]

en: [[this.short-name]] by [[GenericNumber]]
ca: [[this.short-name]] per [[GenericNumber]]

en: Where users are coming from
ca: D'on venen els usuaris

en: [[this]] comparisons and correlations
ca: comparacions i correlacions de [[this]]

en: Total income
ca: Ingressos totals

en: Total income per month
ca: Ingressos totals per més

en: Number of users per source
ca: Nombre d'usuaris per orígen

en: Transactions per state
ca: Transaccions per província

en: [[this]] by [[Timestamp]]
ca: [[this]] per [[Timestamp]

en: New users per source in the last 30 days
ca: Nous usuaris per origen dels darrers 30 dies.

en: Join date by day of the month
ca: Data d'alta per dia del mes

en: Average discount %
ca: % Descompte mig

en: Autogenerated metrics about [[GenericTable]].
ca: Mètriques autogenerades sobre [[GenericTable]]

en: [[this]] per day of the month
ca: [[this]] per dia del més

en: Total sessions in each country
ca: Sessions totals de cada país

en: Transactions per month of the year
ca: Transaccions per mes

en: Sales per product
ca: Ventes per producte

en: Users in each country
ca: Usuaris de cada país

en: [[this]] by hour of the day
ca: [[this]] per hora del día

en: Events in the last 30 days
ca: Esdeveniments en els darrers 30 dies

en: Transactions per source
ca: Transaccions per orígen

en: Where youve acquired your users
ca: D'on provenen els usuaris

en: How they compare acrosss location
ca: Com es comparen per ubicació

en: [[this]] per product
ca: [[this]] per producte

en: [[this]] per month of the year
ca: [[this]] per mes de l'any

en: Per country
ca: Per país

en: A deeper look at how different countries are performing for you.
ca: Una mirada més detallada a com els diferents països s'estan comportant per a tu.

en: Sales per state
ca: Ventes per provincia

en: Events by [[GenericNumber]]
ca: Esdeveniments per [[GenericNumber]

en: Sales per product [[ProductCategoryMedium]]
ca: Ventes per producte [[ProductCategoryMedium]]

en: User acquisition by country
ca: Adqusició d'usuaris per país

en: [[this]] per source
ca: [[this]] per orgien

en: [[this]] by day of the week
ca: [[this]] per dia de la setmana

en: Days of the month when [[this.short-name]] joined
ca: Dia del més quan s'han unit [[this.short-name]]

en: Heres an overview of the people in your [[this]]
ca: Una visió genera de les persones al teu [[this]]

en: How [[GenericTable]] are distributed across this time field, and if it has any seasonal patterns.
ca: Com es distribueix [[GenericTable]] al llarg del temps i si té algun patró estacional.

en: Overview
ca: Visió general

en: How this metric is distributed across different categories
ca: Com es distribueix aquesta mètrica en diferents categories

en: [[this.short-name]] per state
ca: [[this.short-name]] per provincia

en: Weekdays when [[this.short-name]] joined
ca: Dies de la setmana quan s'han unit els [[this.short-name]]

en: Hours when [[this.short-name]] joined
ca: Hores quan s'han unit els [[this.short-name]]

en: Total income by month
ca: Ingressos totals per mes

en: A breakdown of your [[this]] over time, and its min, max, average and more.
ca: Un desglòs dell teu [[this]] al llarg del temps, el seu mínim, màxim, promitg i molt més.

en: Average quantity per state
ca: Quantitat mitjana per província

en: How they compare by across different numbers
ca: Com es comporten per diferents nombres

en: New users per country in the last 30 days
ca: Nous usuaris per país en els darrers 30 dies

en: Transactions over time
ca: Transaccions al llarg del temps

en: [[this]] per [[GenericCategorySmall]]
ca: [[this]] per [[GenericCategorySmall]

en: Some breakdown
ca: Un petit desglòs

en: Average of [[this]] by [[State]]
ca: Mitjana de [[this]] per [[State]]

en: Transactions per quarter of the year
ca: Transaccions per trimestre

en: By coordinates
ca: Per coordenades

en: Heres a closer look at your [[this]] by products
ca: Una mirada detalla dels teus [[this]] per producte

en: [[this]] per quarter of the year
ca: [[this]] per trimestre

en: Heres an overview of your [[this]] data from Google Analytics
ca: Aquí hi ha un resum de les teves dades [[this]] de Google Analytics

en: Quarters when [[this.short-name]] joined
ca: Trimestres quan [[this.short-name] es va donar d'alta

en: New [[this.short-name]] in the last 30 days
ca: Nous [[this.short-name]] en els darrers 30 dies

en: Total sessions by desktop, mobile, or tablet
ca: Sessions totals per ordinador, mòbil o tauleta

en: Indepth example
ca: Exemple amb profunditat

en: Average income per source
ca: Ingressos mitjos per orígen

en: [[Timestamp]] by day of week
ca: [[Timestamp]] per dia de la setmana

en: Heres a closer look at your [[this]]
ca: Aquí hi ha una mirada més detallada als teus [[this]]

en: Heres a closer look at your [[this]] field
ca: Una mirada detallada del teu camp [[this]]

en: Summary
ca: Resum

en: How the [[this]] is distributed geographically
ca: Com es distribueix [[this]] geogràficament

en: The pages with the most pageviews
ca: Les pàgines amb més visites

en: How [[Number1]] is correlated with [[Number2]]
ca: La correlació entre [[Number1]] i [[Number2]]

en: Top 10 states by sales in the last 30 days
ca: Primeres 10 províncies per venta els darrers 30 dies

en: Top 10 states by sales
ca: Primeres 10 províncies per ventes

en: Where these transactions happened
ca: On s'han dut a terme aquestes transaccions

en: Top 10 countries by sales
ca: Primers 10 països per vendes

en: Sales by state
ca: Vendes per provincia

en: Where most of your sessions originate from
ca: D'on provenen la majoria de les sessions

en: Top acquisition channels
ca: Els millors canals d'adquisició

en: These [[this.short-name]] across time
ca: Aquests [[this.short-name]] al llarg del temps

en: Average quantity
ca: Quantitat mitjana

en: Sales per source
ca: Ventes per orígen

en: Average income per country
ca: Ingressos mitjos per país

en: How [[this]] is distributed
ca: Com es distribueix [[this]]

en: Distinct [[FK]]
ca: [[FK]] diferents

en: How these transactions are distributed
ca: Com es distribueixen aquestes transaccions

en: Per state
ca: Per província

en: Count of [[GenericCategoryMedium]] by [[this]]
ca: Nombre de [[GenericCategoryMedium]] per [[this]]

en: A look at your [[this]]
ca: Una mirada als teus [[this]]

en: [[GenericNumber]] by [[this]]
ca: [[GenericNumber]] per [[this]]

en: Sum of [[GenericNumber]] by [[this]]
ca: Suma de [[GenericNumber]] per [[this]]

en: A look at your [[this]] table
ca: Una mirada a la teva taula [[this]]

en: How many [[GenericTable]] there are per state, and how each state is represented across other categories.
ca: Quants [[GenericTable]] hi ha per Província i com es representa cada Província sobre la resta de categories

en: Most-viewed pages
ca: Pàgines més vistes

en: Example exploration
ca: Exploració d'exemple

en: Sales vs. rating
ca: Ventes vs. Clasificació

en: [[this]] per hour of the day
ca: [[this]] per hora del dia

en: Where your [[this.short-name]] are
ca: On estan els teus [[this.short-name]]

en: These are the same for all your [[this.short-name]]
ca: Aquests són els mateixos per a tots els [[this.short-name]]

en: Events by different categories
ca: Esdeveniments per diferents categories

en: Where these [[this.short-name]] are
ca: On estat aquests [[this.short-name]]

en: Over time
ca: Al llarg del temps

en: A summary of the events in your [[this]] table
ca: Un resum dels esdeveniments a la teva taula [[this]]

en: Transactions per source over time
ca: Transaccions per origen al llarg del temps

en: How the [[this]] is distributed
ca: Com es distribueix el [[this]]

en: Total income per source
ca: Ingressos totals per origen

en: Some metrics we found about your transactions.
ca: Alguna de les mètriques que hem trobat de les teves transaccions.

en: How your different products are performing.
ca: Quin es el rendiment de cada un dels teus productes

en: Where these events are happening
ca: On es produeixen aquests esdeveniments

en: Which US states are bringing you the most business.
ca: Quin estats dels EEUU aporten més al teu negoci

en: How they compare across time
ca: Com es comparen al llarg del temps

en: Average transaction income per month
ca: Ingressos mitjos per transacció i mes

en: Average quantity per month
ca: Quantitat mitjana per mes

en: Seasonal patterns in the [[this]]
ca: Patrons estacionals en [[this]]

en: Events over time
ca: Esdeveniments al llarg del temps

en: Orders and income per source
ca: Comandes i ingressos per origen

en: Transactions per hour of the day
ca: Transaccions per hora del dia

en: Where most of your traffic is coming from.
ca: De on prové la majoria del teu tràfic

en: Heres a quick look at the [[this]]
ca: Aquí pots fer una ullada ràpida a [[this]]

en: It looks like your [[this]] has transactions, so heres a look at them
ca: Sembla que el teu [[this]] té transaccions. Aquí hi ho pots vistualitzar

en: Average discount per month
ca: Descompte mig per més

en: [[Timestamp]] by month of the year
ca: [[Timestamp]] per mes de l'any

en: [[this]] per [[GenericCategorySmall]] over time
ca: [[this]] per [[GenericCategorySmall]] al llarg del temps

en: Distribution by coordinates
ca: Distribució per coordenades

en: Sales by source
ca: Ventes per origen

en: Sales for each product category
ca: Ventes per cada categoria de producte

en: A closer look at the metrics and dimensions used in this saved question.
ca: Una mirada detallada a les mètriques i dimensions utilitzades en aquesta pregunta desada

en: Sales per product [[ProductCategoryLarge]]
ca: Ventes per producte [[ProductCategoryLarge]]

en: Average quantity per country
ca: Quantitat mitjana per país

en: Heres a closer look at your [[this]] per source
ca: Una mirada detallada al teu [[this]] per origen

en: Events per day of the month
ca: Esdeveniments per dia del mes

en: If youre into correlations, this is the x-ray for you.
ca: Si t'interessen les correlacions, aquest és el teu raig-X.

en: Sessions by Country
ca: Sessions per país

en: Some interesting metrics about your GA stats to get you started.
ca: Algunes mètriques interessants sobre les teves estadístiques de GAL per començar.

en: [[this]] per state
ca: [[this]] per província

en: [[Timestamp]] by quarter of the year
ca: [[Timestamp]] per trimestre

en: How its distributed across time and other categories.
ca: Com es distribueix amb el pas del temps i altres categories.

en: A look at your events over time and by several categories.
ca: Una mirada als esdeveniments al llarg del temps per varies categories.

en: [[GenericTable]] per [[this]]
ca: [[GenericTable]] per [[this]

en: Average quantity per source
ca: Quantitat mitjana per origen

en: Top 5 per category
ca: Primers 5 per categoria

en: Events per day of the week
ca: Esdeveniments per dia de la setmana

en: New [[this.short-name]] per month
ca: Nous [[this.short-name]] per mes

en: Top performers
ca: Millor rendiment

en: Transactions in the last 30 days
ca: Transaccions en els darrers 30 dies

en: [[GenericTable]] by [[this]]
ca: [[Generictable]] per [[this]

en: Overview of your [[this]] data from Google Analytics
ca: Visió general de les teves dades [[this] de Google Analytics

en: Created At by hour of the day
ca: Creat el per hora del dia

en: Sales by month
ca: Ventes per mes

en: How the [[this]] is distributed across categories
ca: Com es distribueix [[this]] entre categories

en: [[Timestamp]] by month of year
ca: [[Timestamp]] per mes de l'any

en: How many total sessions vs. how many individual users you had each day.
ca: Quantes sessions totals vs. quants usuaris individuals has tingut cada dia.

en: How this metric is distributed across different numbers
ca: Com es distribueix aquesta mètrica entre els diferents nombres.

en: Sessions by page where the session began
ca: Sessions per pàgina on ha començat la sessió

en: Distinct values
ca: Valors diferents

en: Hours when [[this.short-name]] were added
ca: hores a les que s'han afegit els [[this.short-name]]

en: [[Timestamp]] by day of the week
ca: [[Timestamp]] per dia de la setman

en: [[GenericNumber]] over time
ca: [[GenericNumber]] al llarg del temps

en: Heres an overview of your [[this]]
ca: Aquí hi ha una visió general dels teus [[this]]

en: [[this.short-name]] by coordinates
ca: [[this.short-name]] per coordenades

en: Heres a closer look at your [[this]] per state
ca: Una mirada detallada als [[this]] per província

en: Created At by day of the month
ca: Creat el per dia del mes

en: Sales by coordinates
ca: Ventes per coordenades

en: New [[this.short-name]] over time
ca: Nous [[this.short-name]] al llarg del temps

en: Join date by hour of the day
ca: Data d'alta per hora del dia

en: [[Timestamp]] by hour of day
ca: [[Timestamp]] per hora del dia

en: Sessions and unique users per day
ca: Sessions i usuaris únics per dia

en: Events per [[GenericCategoryLarge]]
ca: Esdeveniments per [[GenericCategoryLarge]]

en: How they compare by distribution
ca: Com es comparen per distribució

en: Income per country
ca: Ingressos per país

en: Heres a closer look at your [[this]] per country
ca: Una mirada detallada als teus [[this]] per país

en: Sales by product [[ProductCategory]]
ca: Ventes per producte [[ProductCategory]]

en: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], bottom 5
ca: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], els darrers 5

en: [[this.short-name]] added in the last 30 days
ca: [[this.short-name]] afegits els darrers 30 dies

en: Average item quantity per month
ca: Quantitat mitjana per mes

en: The number of [[GenericTable]] per country, and how each country is represented in different categories.
ca: El número de [[GenericTable]] per país i com cada país està representat en diferents categories.

en: [[this]] per day of the week
ca: [[this]] per dia de la setmana

en: Average qunatity per source
ca: Quantitat mitjana per origen

en: [[this.short-name]] by [[Timestamp]]
ca: [[this.short-name]] per [[Timestamp]]

en: Summary statistics
ca: Resum d'estadístiques

en: Sales per month
ca: Ventes per mes

en: [[GenericNumber]] by join date
ca: [[GenericNumber]] per data d'alta

en: Average of [[this]] by [[Country]]
ca: Mitjana de [[this]] per [[Country]]

en: [[this]] over time
ca: [[this]] al llarg del temps

en: Join date by day of the week
ca: Data d'alta per dia de la setmana

en: We crunched the numbers for your [[this]]
ca: Hem processat els nombres del teu [[this]]

en: Months when [[this.short-name]] joined
ca: Mesos quan s'ha unit [[this.short-name]]

en: Unable to parse resource `{0}` as JSON
ca: Es desconeix com interpretar el recurs `{0}` com a JSON

en: Unable to find JSON via relative path `{0}`
ca: No s'ha pogut trobar el JSON mitjançant la ruta relativa `{0}`

en: Connection to host timed out for URL `{0}`
ca: La connexió amb el servidor ha caducat per la URL `{0}`

en: Unable to connect to unknown host at URL `{0}`
ca: No es pot connectar a un servidor desconegut a la URL `{0}`

en: Unable to connect to host at URL `{0}`
ca: No es pot connectar amb el servidor a la URL `{0}`

en: Connection refused by host at for URL `{0}`
ca: S'ha refusat la connexió al servidor amb URL `{0}`

en: Unable to retrieve resource at URL `{0}`
ca: No es pot recuperar el recurs a la URL `{0}`

en: Unable to parse resource at URL `{0}` as JSON
ca: No es pot interpretar el recurs de la URL `{0}` com a JSON

en: Problem connecting to LDAP server, will fall back to local authentication: {0}
ca: S'has produït un problema amb la connexió al servidor LDAP, s'utilitzarà l'autenticació local: {0}

en: BigQuery statements can''t be parameterized!
ca: Les consultes BigQuery no es poden parametritzar!

en: WARNING: Druid does not allow limitSpec in time series queries. Ignoring the LIMIT clause.
ca: AVÍS: Druid no permet limitSpec amb consultes de series de temps. Ignorant la clàusula LIMIT.

en: Invalid Snowflake connection details: missing DB name.
ca: Valors de connexió a SnowFlake no vàlids: falta el nom de la Base de dades

en: We’d love your feedback.
ca: Ens encantarien els teus comentaris

en: It looks like Metabase wasn’t quite a match for you.
ca: Sembla que Metabase no s'ha ajustat a les teves expectatives.

en: Would you mind taking a fast 5 question survey to help the Metabase team understand why and make things better in the future?
ca: T'importaria realitzar una enquesta ràpida de 5 preguntes per ajudar a l'equip de Metabase a entendre el per què i a millorar les coses en un futur?

en: We hope you''ve been enjoying Metabase.
ca: Esperem que estiguis gaudint Metabase.

en: Would you mind taking a fast 6 question survey to tell us how it’s going?
ca: T'importaria fer una enquesta ràpida de 6 preguntes per dir-nos com va?

en: {0} created a Metabase account
ca: {0} ha creat un compte de Metabase

en: {0} accepted their Metabase invite
ca: {0} ha acceptat la teva invitació de Metabase

en: [Metabase] Password Reset Request
ca: [Metabase] Sol·licitud de recuperació de la contrasenya

en: [Metabase] Notification
ca: [Metabase] Notificació

en: [Metabase] Help make Metabase better.
ca: [Metabase] Ajuda'ns a millorar Metabase.

en: [Metabase] Tell us how things are going.
ca: [Metabase] Explica'ns com van les cosees.

en: Error: query''s source query has not been resolved. You probably need to `preprocess` the query first.
ca: Error: la font de la consulta no s'ha pogut resoldre. Possiblement es necessita preprocessar la pregunta primer.

en: Don't know what to do with:
ca: No sé què fer amb:

en: Don't know how to wrap:
ca: No sé com embolicar:

en: Failed setting `query-caching-max-kb` to {0}.
ca: No s'ha pogut establir `query-caching-max-kb` a {0}

en: Values greater than {1} are not allowed.
ca: No es permeten valors superiors a {1}

note: we need the Database instance no matter what (in order to compare details hash with cached value) passed in look up by ID
en: Database {0} does not exist.
ca: La base de dades {0} no existeix.

en: Error: Database is not present in the Query Processor Store.
ca: Error: La base de dades no està present al magatzem del processador de consultes.

en: Invalid embedding-secret-key! Secret key must be a hexadecimal-encoded 256-bit key (i.e., a 64-character string).
ca: La clau secreta no és vàlida. La clau secreta ha de ser una clau de 256 bits codificada en hexadecimal (es a dir, una cadena de 64 caràcters).

en: JWT is missing `alg`.
ca: Falta el JWT `alg`

en: JWT `alg` cannot be `none`.
ca: El JWT `alg` no pot ser `none`

en: The embedding secret key has not been set.
ca: No s'ha establer la clau secreta per a l'incrustat.

en: Token is missing value for keypath
ca: Falta el valor del keypath al token.

en: In-depth example
ca: Exemple avançat

en: Key
ca: Clau

en: Class
ca: Clase

en: Triggers
ca: Disparadors

en: View triggers
ca: Veure disparadors

en: Scheduler Info
ca: Informació sobre la programació

en: Priority
ca: Prioridad

en: Last Fired
ca: Darrera execució

en: Next Fire Time
ca: Següent execució

en: Start Time
ca: Hora inicial

en: End Time
ca: Hora final

en: Final Fire Time
ca: Hora de la darrera execució

en: May Fire Again?
ca: Es pot tornar a executar?

en: Triggers for {0}
ca: Disparadors per {0}

en: Tasks
ca: Tasques

en: Jobs
ca: Treballs

en: Duplicated {0}
ca: S'ha duplicat {0}

en: Duplicate this item
ca: Duplicar aquest ítem

en: Archive this item
ca: Arxivar aquest ítem

en: Duplicate dashboard
ca: Duplicar el quadre de comandaments

en: Duplicate "{0}"
ca: Duplicar "{0}"

en: Duplicate
ca: Duplicar

en: Tomorrow
ca: Demà

en: This {0}
ca: Aquest {0}

en: Next {0}
ca: Següent {0}

en: Previous {0}
ca: {0} anterior

en: Previous {0} {1}
ca: Anterior {0} {1}

en: Next {0} {1}
ca: Seguents {0} {1}

en: Now
ca: Ara

en: {0} {1} ago
ca: fa {0} {1}

en: {0} {1} from now
ca: {0} {1} desde ara

en: Default period | Default periods
ca[0]: Període per defecte
ca[1]: Períodes per defecte

en: Minute of hour | Minutes of hour
ca[0]: Minut de l'hora
ca[1]: Minuts de l'hora

en: Hour of day | Hours of day
ca[0]: Hora del dia
ca[1]: Hores del dia

en: Day of week
ca: Dia de la setmana

en: Day of month
ca: Dia del mes

en: Day of year | Days of year
ca[0]: Dia de l'any
ca[1]: Dies de l'any

en: Week of year | Weeks of year
ca[0]: Setmana de l'any
ca[1]: Setmanes de l'any

en: Month of year | Months of year
ca[0]: Mes de l'any
ca[1]: Mesos de l'any

en: Quarter of year | Quarters of year
ca[0]: Trimestre de l'any
ca[1]: Trimestres de l'any

en: {0} selection | {0} selections
ca[0]: {0} seleccionat
ca[1]: {0} seleccionats

en: This
ca: Aquest

en: Invalid
ca: No vàlid

en: Add a time
ca: Afegeix una hora

en: Nothing to compare for the previous {0}.
ca: Res que comprar amb el {0} anterior.

en: by {0}
ca: per {0}.

en: value must be a valid database engine.
ca: el valor ha de ser un motor de base de dades vàlid

en: Connection refused by host for URL `{0}`
ca: La connexió al servidor mitjançant la URL `{0}`s'ha refusat

en: Warning: Postgres connection string with `ssl=true` detected.
ca: Avís: S'ha detectat una connexió a Postgres amb 'ssl=True'.

en: You may need to add `?sslmode=require` to your application DB connection string.
ca: Potser hauries d'afegir `sslmode=require` a la cadena de connexió a la Base de dades.

en: If Metabase fails to launch, please add it and try again.
ca: Si Metabase falla en arrencar, si us plau, afegiu-ho i torneu-ho a intentar.

en: See https://github.com/metabase/metabase/issues/8908 for more details.
ca: Consulteu https://github.com/metabase/metabase/issues/8908 per a més detalls.

en: WARNING: Using Metabase with an H2 application database is not recomended for production deployments.
ca: AVÍS: L'ús de metabase amb una base de dades H2 no es recomana en entorns de producció.

en: For production deployments, we highly recommend using Postgres, MySQL, or MariaDB instead.
ca: Pels entorns de producció recomanem utilitzar Postgres, MySQL o MariaDB:

en: If you decide to continue to use H2, please be sure to back up the database file regularly.
ca: Si decideixes seguir utilitzant H2, asegura't de fer una copia del arxiu de base de dades amb regularitat

en: See https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#migrating-from-using-the-h2-database-to-mysql-or-postgres for more information.
ca: Per a més informació consulteu: https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#migrating-from-using-the-h2-database-to-mysql-or-postgres.

en: Unable to connect to Metabase {0} DB.
ca: No s'ha pogut connectar a la base de dades {0} de Metabase.

en: Error adding legacy SQL directive to BigQuery saved Question
ca: Error en agregar la directiva SQL a la pregunta desada a BigQuery

en: Failed to notify {0} Database {1} updated
ca: Error en notificar {0} base de dades {1} actualitzada

en: Loading driver {0} {1}
ca: Carregant el controlador {0} {1}

en: Load driver {0}
ca: Carrega el controlador {0}

en: Driver not registered after loading: {0}
ca: El controlador {0} no s'ha registrat després de la càrrega.

en: Error: attempting to change {0} property `:abstract?` from {1} to {2}.
ca: Error intentant cambiar la propietat {0} `:abstract?` de {1} a {2}.

en: Registered abstract driver {0}
ca: Controlador abstracte {0} registrat

en: Registered driver {0}
ca: Controlador {0} registrat

en: (parents: {0})
ca: (superiors: {0})

en: Initializing driver {0}...
ca: Inicialitzant controlador {0}

en: Reason:
ca: Raó:

en: Invalid driver feature: {0}
ca: Funcionalitat del controlador no vàlida: {0}

en: Invalid HoneySQL form:
ca: Formulari HoneySQL no vàlid:

en: Closing connection pool for database {0} ...
ca: Tancant el pool de connexions de la base de dades {0}

en: Error loading namespace
ca: Error carregant l'espai de noms

en: Starting events listener:
ca: Inicialitzant controlador d'esdeveniments:

en: Unexpected error listening on events
ca: Error no esperat escoltant esdeveniments

en: Error syncing Database {0}
ca: Error sincronitzant la base de dades {0}

en: Failed to process sync-database event.
ca: Error en processar l'esdeveniment de sincronització de la base de dades.

en: Bad nested-query-level: query does not have a source query
ca: Nivell de consulta imbricada incorrecte: la consulta no té una consulta d'origen

en: I don''t know how to `{0}`.
ca: No sé com `{0}`

en: Here''s what I can do:
ca: Això és el que puc fer:

en: Error in Metabot command
ca: Error a la comanda de Metabot

en: Websocket associated with this Slack event is different from the websocket we're currently using.
ca: El Websocket associat amb aquest esdeveniment Slack és diferent del Websocket que estem utilitzant actualment.

en: FieldValues for Field {0} remain unchanged. Skipping...
ca: Els valors del camp {0} continuen sense canvis. Saltant....

en: Unable to normalize:
ca: No s'ha pogut normalitzar:

en: Could not find matching Field ID for target:
ca: No s'ha trobat l'ID del camp coincident per al destí:

en: Metabase does not have permissions to write to plugins directory {0}
ca: Metabase no té permisos per escriure en el directori de connectors {0}

en: Metabase cannot use the plugins directory {0}
ca: Metabase no pot utilitzar el directori de connectors {0}

en: Please make sure the directory exists and that Metabase has permission to write to it.
ca: Verifica que el directori existeix i que Metabase té permisos per escriure-hi.

en: You can change the directory Metabase uses for modules by setting the environment variable MB_PLUGINS_DIR.
ca: Pots canviar el directori que Metabase utilitza per als mòduls establint la variable d'entorn MB_PLUGINS_DIR.

en: Falling back to a temporary directory for now.
ca: Utilitzant un directori temporal pel moment

en: Metabase cannot write to temporary directory. Please set MB_PLUGINS_DIR to a writable directory and restart Metabase.
ca: Metabase no pot escriure en el directori temporal. Estableix MB_PLUGINS_DIR a un directori amb permisos d'escriptura i reinicia el Metabase.

en: spark-deps.jar is no longer needed by Metabase 1.0+. You can delete it from the plugins directory.
ca: Metabase 1.0+ ja no necessita spark-deps.jar. El podeu eliminar del directori de connectors.

en: Failied to initialize plugin {0}
ca: No s'ha pogut inicialitzar el connector {0}

en: Loading plugins in {0}...
ca: Carregant connectors de {0} ...

en: Using Clojure base loader as shared context classloader: {0}
ca: Utilitzant el carregador base de Clojure com a carregador de contexts de clases compartits: {0}

en: Setting current thread context classloader to shared classloader {0}...
ca: Establint el fil actual com a carregador de classes de contexts compartits {0}...

note: it's important that we deref the promise again here instead of using the one we just created because it is possible thru a race condition that somebody else delivered the promise before we did; in that case, Clojure ignores subsequent calls to `deliver`. Dereffing the promise guarantees that we'll g
en: Setting current thread context classloader to NEWLY CREATED classloader {0}...
ca: Configurant el context actual per al NOU carregador de classes {0}...

en: Added URL {0} to classpath
ca: S'ha afegit la URL {0} al classpath

en: Plugin {0} declares a dependency that Metabase does not understand: {1}
ca: El connector {0} declara una dependència que Metabase no entén: {1}

en: Refer to the plugin manifest reference for a complete list of valid plugin dependencies:
ca: Consulteu el manifest del connector per obtenir una llista completa de les seves dependències vàlides:

en: Metabase cannot initialize plugin {0} due to required dependencies.
ca: Metabase no pot inicialitzar el connector {0} ja que falten dependències.

en: Class not found: {0}
ca: No s'ha trobat la classe: {0}

en: Plugin ''{0}'' depends on plugin ''{1}''
ca: El connector "{0}" depèn del connector "{1}"

en: {0} dependency {1} satisfied? {2}
ca: {0} dependència {1} satisfeta? {2}

en: Plugins with unsatisfied deps: {0}
ca: Connectors amb dependències insatisfetes: {0}

en: Extract file {0} -> {1}
ca: Extreure el fitxer {0} -> {1}

en: Resource does not exist.
ca: El recurs no existeix.

en: Loading plugin namespace {0}...
ca: Carregant el espai de noms dels connectors {0}...

en: Dependencies satisfied; these plugins will now be loaded: {0}
ca: Dependències satisfetes; ara es carregaran els connectors: {0}

en: Registering JDBC proxy driver for {0}...
ca: Registrant el controlador intermediari JDBC per a {0}...

en: Deregistering original JDBC driver {0}...
ca: Desfent el registre del controlador JDBC original {0}...

en: Default connection property {0} does not exist.
ca: La propietat de connexió per defecte {0} no existeix.

en: Invalid connection property {0}: not a string or map.
ca: La propietat de connexió {0} no és vàlida: no és una cadena o un mapa.

note: ok, do the init steps listed in the plugin mainfest
en: Load lazy loading driver {0}
ca: Carregant el controlador de càrrega mandrosa {0}

en: Cannot initialize plugin: missing required property `driver-name`
ca: No es pot inicialitzar el connector: falta la propietat obligatòria `driver-name`

en: Warning: plugin manifest for {0} does not include connection properties
ca: Avís: el manifest del connector {0} no inclou les propietats de connexió.

note: finally, register the Metabase driver
en: Registering lazy loading driver {0}...
ca: Registrant el controlador de càrrega mandrosa {0}...

en: Error running query for Card {0}
ca: Error en executar la consulta per la Targeta {0}

en: Last week
ca: La setmana pasada

en: This week
ca: Aquesta setmana

en: Last month
ca: El mes pasat

en: This month
ca: Aquest mes

en: Last quarter
ca: El trimestre pasat

en: This quarter
ca: Aquest trimestre

en: Last year
ca: L'any passat

en: This year
ca: Aquest any

en: *driver* is unbound.
ca: *controlador* no consolidat.

en: Error syncing Fields for Table ''{0}''
ca: Error sincronitzant els camps de la taula "{0}"

en: Hash of {0} matches stored hash, skipping Fields sync
ca: El hash de {0} no coincideix amb el hash desat, s'omet la sincronització dels camps.

en: Field
ca: Camp

en: Error checking if Fields {0} need to be created or reactivated
ca: Error en verificar si els camps {0} necessiten ser creats o reactivats

en: Marking Field ''{0}'' as inactive.
ca: Marcant el camp "{0}" com inactiu.

en: Error retiring {0}
ca: Error retirant {0}

en: Database type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
ca: El tipus de la base de dades {0} ha canviat de "{1}" a "{2}".

en: Base type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
ca: El tipus base de {0} ha canviat de "{1}" a "{2}".

en: Special type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
ca: El tipus especial de {0} ha canviat de "{1}" a "{2}".

en: Comment has been added for {0}.
ca: S'ha afegit un comentari per a {0}.

en: Stopping Quartz Scheduler {0}
ca: Aturant el programador Quartz {0}

en: Starting Quartz Scheduler {0}
ca: Iniciant el programador Quartz {0}

en: Error loading tasks namespace {0}
ca: Error carregant l'espai de noms de les tasques {0}

note: don't bother logging namespace for now, maybe in the future if there's tasks of the same name in multiple namespaces we can log it
en: Initializing task {0}
ca: Iniciant la tasca {0}

en: Error initializing task {0}
ca: Error iniciant la tasca {0}

en: Problem sending abandonment email
ca: Problema enviant el correu electrònic d'abandonament

en: Sending anonymous usage stats.
ca: Enviant estadístiques d'ús anònimes

en: Error sending anonymous usage stats
ca: Error enviant estadístiques d'ús anònimes

en: Error sending Pulse {0}
ca: Error enviant el pols {0}

en: Sending scheduled pulses...
ca: Enviant polsos programats...

en: SendPulses task failed
ca: La tasca Enviar Polsos ha fallat

en: Failed to scheduler tasks for Database {0}
ca: No s'han pogut programar les tasques per la base de dades {0}

en: Cleaning up task history
ca: Netejant l'historial de tasques

en: Task history cleanup successful, rows were deleted
ca: La neteja de l'historial de tasques s'ha completat correctament, les files han estat eliminades

en: Task history cleanup successful, no rows were deleted
ca: La neteja de l'historial de tasques no s'ha completat correctament, no s'ha eliminat cap fila

en: Checking for new Metabase version info.
ca: Cercant informació sobre noves versions de Metabase.

en: Error fetching version info
ca: Error obtenint la informació de la versió

en: Maximum memory available to JVM: {0}
ca: Memòria màxima disponible per al JVM: {0}

en: Not something with an ID: {0}
ca: No és una cosa amb un ID: {0}

en: [[CreateDate]] by month of the year
ca: [[CreateDate]] per mes de l'any

en: Here's a quick look at your [[this]]
ca: Aquí hi ha una vista ràpida al teu [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by hour of the day
ca: [[CreateTimestamp]] per hora del dia

en: Where you've acquired your users
ca: D'on s'han adquirit aquests usuaris

en: How it's distributed across time and other categories.
ca: Com es distribueix amb el pas del temps i altres categories.

en: Here's a closer look at your [[this]] per source
ca: Aquí hi ha una vista amb més detall del teu [[this]] per origen

en: Here's a quick look at the [[this]]
ca: Una vista ràpida de [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by day of the month
ca: [[CreateTimestamp]] per dia del mes

en: Here's an overview of the people in your [[this]]
ca: Un resum de les persones del teu [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by quarter of the year
ca: [[CreateTimestamp]] per trimestre de l'any

en: How they compare across location
ca: Com es comparen en diferents ubicacions

en: Here's a closer look at your [[this]] by products
ca: Aquí hi ha una vista amb més detall del teu [[this]] per productes

en: [[CreateTimestamp]] by month of the year
ca: [[CreateTimestamp]] per mes de l'any

en: An overview of your [[this]] and how it's distributed across time, place, and categories.
ca: Una visió general del teu [[this]], com es distribueix en el temps, lloc i categories

en: Here's a closer look at your [[this]]
ca: Aquí una vista amb més detall del teu [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by day of the week
ca: [[CreateTimestamp]] per dia de la setmana

en: Here's an overview of your [[this]] data from Google Analytics
ca: Aquí tens una descripció general de les teves dades [[this]] de Google Analytics

en: Here's an overview of your [[this]]
ca: Una visió general del teu [[this]]

en: Here's a closer look at your [[this]] field
ca: Una vista amb més detall del camp [[this]]

en: Here's a closer look at your [[this]] per country
ca: Una vista amb més detall al teu [[this]] per país

en: If you're into correlations, this is the x-ray for you.
ca: Si t'interessen les correlacions, aquest raig-X és per a tu.

en: [[CreateDate]] by day of the week
ca: [[CreateDate]] per dia de la setmana

en: It looks like your [[this]] has transactions, so here's a look at them
ca: Sembla que el teu [[this]] té transaccions, així que a continuació en pots trobar el detall

en: Here's a closer look at your [[this]] per state
ca: Una vista amb més detall del teu [[this]] per estat.

en: [[CreateDate]] by day of the month
ca: [[CreaterDate]] per dia del mes

en: [[CreateTime]] by hour of the day
ca: [[CreaterTime]] per hora del dia

en: Here's a closer look at your [[this]] over time
ca: Una mirada amb més detall del teu [[this]] al llarg del temps

en: [[CreateDate]] by quarter of the year
ca: [[CreateDate]] per trimestre de l'any

en: Edit user
ca: Editar l'usuari

en: New user
ca: Nou usuari

en: Reset password
ca: Restablir contrasenya

en: Deactivate user
ca: Desactivar l'usuari

en: Reactivate {0}?
ca: Reactivar {0}?

en: We couldn’t send them an email invitation, so make sure to tell them to log in using {0} and this password we’ve generated for them:
ca: No s'ha pogut enviar la invitació per correu electrònic. Asegura't de dir-los-hi que el seu nom d'usuari és {0} i que facin servir la contrasenya temporal que hem generat per ells:

en: collection
ca: col·lecció

en: collections
ca: col·leccions

en: dashboard
ca: quadre de comandament

en: dashboards
ca: quadres de comandament

en: First name is required
ca: El nom es obligatori

en: Must be 100 characters or less
ca: Ha de tenir 100 caràcters com a màxim

en: Last name is required
ca: El cognom es obligatori

en: Email is required
ca: El correu electrònic es obligatori

en: Items you archive will appear here.
ca: Els ítems que arxivis es mostraran aquí

en: No description
ca: Sense descripció

en: Sum of all values
ca: Suma de tots els valors

en: See all distinct values
ca: Mostra tots els valors diferents

en: Browse the contents of your databases, tables, and columns. Pick a database to get started
ca: Explora el contingut de les teves bases de dades, taules i columnes. Selecciona una base de dades per començar.

en: Card results metadata passed in to API is VALID. Thanks!
ca: Les metadades del resultats de targetes que s'han enviat a l'API son vàlides. Gràcies!

en: Card results metadata passed in to API is INVALID. Running query to fetch correct metadata.
ca: Les metadades del resultats de targetes que s'han enviat a l'API son invàlides. Executant la consulta per obtenir les metadades correctes.

en: Card results metadata passed in to API is  ISSING. Running query to fetch correct metadata.
ca: Les metadades del resultats de targetes que s'han enviat a l'API no estan disponibles. Executant la consulta per obtenir les metadades correctes.

en: {0} was autocorrected to {1}
ca: S'ha corregit de forma automàtica el valor {0} per {1}

en: DELETE /api/metric/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/metric/:id.
ca: DELETE /api/metric/:id és obsolet. Heu de canviar el valor del camp `archived` mitjançant PUT /api/metric/:id.

en: DELETE /api/segment/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/segment/:id.
ca: DELETE /api/segment/:id és obsolet. Heu de canviar el valor del camp `archived` mitjançant PUT /api/segment/:id.

en: Value of is_superuser must correspond to presence of Admin group ID in group_ids.
ca: El valor de is_superuser s'ha de correspondre amb la presencia de l'ID del grup d'administració a group_ids.

en: Unexpected error writing keepalive characters
ca: Error inesperat en escriure els caràcters de keepalive

en: Unexpected output in async API response
ca: Resposta inesperada de la API asíncrona.

en: starting streaming response
ca: iniciant la resposta mitjançant streaming

en: Output chan closed, canceling keepalive request.
ca: Sortida tancada, s'ha cancel·lat la sol·licitud de keepalive.

en: Async response finished, closing channels.
ca: Resposta asíncrona finalitzada, tancant canals.

en: No response after waiting {0}. Canceling request.
ca: No hi ha hagut resposta després d'esperar {0}. Cancel·lant la sol·licitud.

en: Input channel unexpectedly closed.
ca: S'ha tancat inesperadament el canal d'entrada.

en: f finished, permit will be returned
ca: f ha acabat, es retornara permís

en: request canceled, permit will be returned
ca: Sol·licitud cancel·lada, es retornarà permís

en: Unexpected error attempting to run function after obtaining permit
ca: Error inesperat en intentar executar la funció després d'obtenir el permís

en: Not running pending function call: output channel already closed.
ca: No s'ha executat la crida de funció pendent: el canal de sortida ja està tancat.

en: Current thread already has a permit for {0}, will not wait to acquire another
ca: El fil actual ja té un permís per a {0}, no esperarem a obtenir-ne un altre.

en: Output channel closed, will skip running {0}.
ca: Canal de sortida tancat, no s'executarà {0}.

en: Running {0} on separate thread...
ca: Executant {0} en un fil separat...

en: Caught error running {0}
ca: S'ha trobat un error executant {0}

en: Request canceled, canceling future
ca: Sol·licitud cancel·lada, es cancel·la el futur

en: Closing old connection pool for database {0} ...
ca: Tancant el grup de connexions antigues a la base de dades {0}...

en: Here''s your {0} most recent cards:
ca: Aquí estan les teves {0} targetes més recents:

en: Could you be a little more specific, or use the ID? I found these cards with names that matched:
ca: Podeu ser una mica més específics o utilitzar la identificació? He trobat aquestes targetes amb noms que coincideixen:

note: Searching by ID
en: Card {0} not found.
ca: No s'ha trobat la Targeta {0}

en: Exception in API call
ca: Excepció en la crida de la API

en: Request canceled before finishing.
ca: Sol·licitud cancel·lada abans d'acabar.

en: Metabase only supports JSON requests.
ca: Metabase només suporta sol·licituds JSON.

en: Make sure you set a 'Content-Type: application/json' header.
ca: Verifiqueu que establiu la capçalera 'Content-Type: application/json'.

en: Setting Metabase site URL to {0}
ca: Establint la URL de Metabase a {0}

en: Error scheduling tasks for DB
ca: Error programant les tasques de la BD

en: Error unscheduling tasks for DB.
ca: Error desprogramant les tasques de la BD.

en: {0} Database ''{1}'' sync/analyze schedules have changed!
ca: "{1}" temps de sincronització/anàlisis han canviat a {0}!

en: Sync metadata was: ''{0}'' is now: ''{1}''
ca: Sincronització de metadades "{0}" ara és: "{1}"

en: Cache FieldValues was: ''{0}'', is now: ''{1}''
ca: El valor del camp en la memòria cau era "{0}", ara és: "{1}"

en: You cannot update the creator_id of a Metric.
ca: No es pot canviar l'usuari de creació d'una mètrica.

en: MetaBot can only have Collection permissions.
ca: El Metabot només pot tenir permisos de col·lecció

en: Failed to grant permissions
ca: No s'ha pogut establir els permisos

en: Changing permissions
ca: Canviant els permisos

en: FROM:
ca: DE:

en: TO:
ca: A:

en: You cannot update the creator_id of a Segment.
ca: No es pot canviar l'usuari de creació d'un segment.

en: Attempted to set Setting {0} to obfuscated value. Ignoring change.
ca: S'ha intentat establir la configuració {0} a un valor ofuscat. Ignorant el canvi.

en: Using value of env var {0}
ca: Utilitzant el valor de la variable d'entorn {0}

en: Adding User {0} to All Users permissions group...
ca: Afegint l'usuari {0} al grup Tots els usuaris...

en: Adding User {0} to Admin permissions group...
ca: Afegint l'usuari {0} al grup de permisos d'administració...

en: Query failure
ca: La consulta ha fallat

en: Maximum number of simultaneous queries to allow per connected Database.
ca: Nombre màxim de consultes simultànies que es permeten per a cada base de dades.

en: Timed out after {0} milliseconds.
ca: Temps de finalització després de {0} mil·lisegons.

en: Misfire Instruction
ca: Instruccions de fallada

en: Archive this?
ca: Arxivar això?

en: Learn about our data
ca: Aprèn de les nostres dades

en: Use DNS SRV when connecting
ca: Utilitza el DNS SRV quan es connecti

en: Using this option requires that provided host is a FQDN.  If connecting to 
    an Atlas cluster, you might need to enable this option.  If you don't know what this means,
    leave this disabled.
ca: Aquesta opció requereix que el host sigui FQDN. Si es connecta a un clúster Atlas és possible que necessiteu habilitar aquesta opció. Si no sabeu què significa deixeu-ho deshabilitat.

en: Automatically run queries when doing simple filtering and summarizing
ca: Executa les consultes automàticament quan es realitzi un filtrat simple o un resum.

en: When this is on Metabase will automatically run queries when users do simple explorations with the Summarize and Filter buttons when viewing a table or chart. You can turn this off if querying this database is slow. This setting doesn’t affect drill-throughs or SQL queries.
ca: Quan això està actiu, Metabase executarà automàticament les consultes quan els usuaris duguin a terme exploracions simples amb els botons de Resumir i filtrar quan es mostri una taula o gràfica. Podeu desactivar-ho si les consultes a la base de dades són lentes. Aquesta configuració no afecta l'obtenció de detalls o les consultes SQL.

en: Learn about this database
ca: Apren d'aquesta base de dades

en: Archive this dashboard?
ca: Arxivar aquest quadre de comandament?

en: All results
ca: Tots els resultats

en: Our Analytics
ca: Les nostres analítiques

en: Additive sum of all the values of a column.\ne.x. total revenue over time.
ca: Suma additiva de tots els valors d'una columna.\np.e.: ingressos totals al llarg dels temps.

en: Additive count of the number of rows.\ne.x. total number of sales over time.
ca: Recompte additiu del nombre de files.\np.e.: nombre total de vendes en el temps.

en: Filter
ca: Filtre

en: record | records
ca[0]: registre
ca[1]: registres

en: Browse Data
ca: Navegar

en: Write SQL
ca: Escriu SQL

en: Simple question
ca: Pregunta simple

en: Pick some data, view it, and easily filter, summarize, and visualize it.
ca: Trieu algunes dades, visualitzeu-les i filtreu-les, resumiu-les i analitzeu-les de forma senzilla.

en: Custom question
ca: Pregunta personalitzada

en: Use the advanced notebook editor to join data, create custom columns, do math, and more.
ca: Utilitzeu l'editor avançat per unir dades, crear columnes personalitzades, fer càlculs matemàtics i més.

en: Basic Metrics
ca: Mètriques bàsiques

en: Custom…
ca: Personalitzada...

en: Add grouping
ca: Afegeix una agrupació

en: Pick a limit
ca: Trieu un límit

en: Show maximum
ca: Mostra el màxim

en: Get Preview
ca: Mostra una previsualització

en: Back to previous results
ca: Torna als resultats anteriors

en: Sample values
ca: Valors de mostra

en: Browse the contents of your databases, tables, and columns. Pick a database to get started.
ca: Navegueu pel contingut de les vostres bases de dades, taules i columnes.
    Esculliu una base de dades per començar.

en: Visualize
ca: Visualitza

en: Join data
ca: Uneix dades

en: Custom column
ca: Columna personalitzada

en: Summarize
ca: Resumeix

en: Aggregate
ca: Agregar

en: Breakout
ca: Desglossar

en: Pick the metric you want to see
ca: Trieu la mètrica que voleu veure

en: Pick a column to group by
ca: Trieu la columna per la qual agrupar

en: Pick your starting data
ca: Trieu les dades inicials

en: Select None
ca: No seleccionar-ne cap

en: Select All
ca: Seleccionar'los tots

en: Pick a table...
ca: Trieu una taula...

en: Enter a limit
ca: Afegiu un límit

en: Brackets around a {0} create an optional clause in the template. If "variable" is set, then the entire clause is placed into the template. If not, then the entire clause is ignored.
ca: Els claudàtors al envoltant un {0} creen una clàusula opcional a la plantilla. Si s'estableix aquesta variable la clàusula completa es col·loca a la plantilla, si no s'ignora tota la clàusula.

en: When using a Field Filter, the column name should not be included in the SQL. Instead, the variable should be mapped to a field in the side panel.
ca: Quan s'utilitza un filtre de camp, el nombre de la columna no s'ha d'incloure a la consulta SQL. En el seu lloc, la variable s'ha d'assignar a un camp del panell lateral.

en: View the native query
ca: Veure la consulta nativa

en: Native query for this question
ca: Consulta nativa per a aquesta pregunta

en: Convert this question to a native query
ca: Convertir aquesta pregunta a una consulta nativa

en: SQL for this question
ca: SQL d'aquesta pregunta

en: Convert this question to SQL
ca: Converteix aquesta pregunta a SQL

en: Get alerts
ca: Obté alertes

en: {0} breakout | {0} breakouts
ca[0]: desglòs de {0}
ca[1]: desglossaments de {0}º

en: Hide filters
ca: Amaga el filtres

en: Show filters
ca: Mostra els filtres

en: Started from
ca: Iniciat des de

en: {0} row | {0} rows
ca[0]: {0} fila
ca[1]: {0} files

en: Show all rows
ca: Mostra tota les files

en: Show {0}
ca: Mostra {0}

en: Showing first {0}
ca: Mostrant les {0} primeres

en: Showing {0}
ca: Mostrant {0}

en: Summarized
ca: Resumit

en: Hide editor
ca: Amaga l'editor

en: Show editor
ca: Mostra l'editor

en: Pick the metric you'd like to see
ca: Trieu la mètrica que voldríeu veure

en: {0} options
ca: {0} opcions

en: Choose a visualization
ca: Escolliu una visualització

en: Filter by
ca: Filtra per

en: Summarize by
ca: Agregar per

en: Group by
ca: Agrupar per

en: Add a metric
ca: Afegeix una mètrica

en: Profile
ca: Perfil

en: This is usually pretty fast but seems to be taking a while right now.
ca: Això normalment és bastant ràpid però sembla que aquesta vegada està trigant una mica.

en: Row
ca: Fila

en: Trend
ca: Tendència

en: Boolean
ca: Boleà

en: Unknown Segment
ca: Segment desconegut

en: Unknown Filter
ca: Filtre desconegut

en: Left outer join
ca: Unió externa per l'esquerra

en: Right outer join
ca: Unió externa per la dreta

en: Inner join
ca: Unió interna

en: Full outer join
ca: Unió externa completa

en: Card results metadata passed in to API is MISSING. Running query to fetch correct metadata.
ca: Falten les metadades de resultats de la Targeta a l'API. Executant la consulta per obtenir les metadades correctes.

en: Problem connecting to LDAP server, will fall back to local authentication
ca: Problema amb la connexió al servidor LDAP, es fa servir l'autenticació local

en: Cannot create Database: cannot find driver {0}.
ca: No es pot crear la base de dades: no s'ha trobat el controlador {0},

en: Query failed
ca: Ha fallat la consulta

en: Warning: {0} returned `nil`
ca: Avís: {0} ha tornat `nul`

en: Unexpected error writing result to output channel: already closed
ca: Error inesperat en escriure el resultat al canal de sortida: ja està tancat

en: Unexpected error writing exception to output channel: already closed
ca: Error inesperat en escriure l'excepció al canal de sortida: ja està tancat

en: Request canceled, canceling future.
ca: Sol·licitud cancel·lada, cancel·lant el futur.

en: Metabase can only transfer data from H2 to Postgres or MySQL/MariaDB.
ca: Metabase només pot transferir dades de H2 a Postgres o a MySQL/MariaDB.

en: WARNING: Using Metabase with an H2 application database is not recommended for production deployments.
ca: AVÍS: No es recomana utilitzar Metabase amb una base de dades H2 en entorns de producció.

en: Application database setup
ca: Configuració de la base de dades de l'aplicació

en: Could not find {0} driver.
ca: No s'ha trobar el controlador {0}.

en: Abstract drivers cannot derive from concrete parent drivers.
ca: Els controladors abstractes no poden derivar de controladors concrets.

en: You may need to add 'trustServerCertificate=true' to the additional connection options to connect with SSL.
ca: És posible que hagiu d'afegir 'trustServerCertificate=true' a les opcions de connexió addicionals per connectar-te mitjançant SSL.

en: Don't know how to alias {0}, expected an Identifer.
ca: No sé com fer un àlies de {0}, s'esperava un identificador.

en: Client closed connection, canceling query
ca: El client ha tancat la connexió, cancel·lant la consulta

en: {0} is not a valid DN.
ca: {0} no és un DN vàlid.

en: Error logging API request
ca: Error en registrar la sol·licitud de l'API

en: Failed to set site-url
ca: No s'ha pogut establir la URL del lloc

en: Error destroying thread pool for DB.
ca: Error en destruir el pool de fils de la BD.

en: Updating display name for {0} ''{1}'': ''{2}'' -> ''{3}''
ca: Actualitzant el nom a mostrar per a {0} "{1}": "{2}" -> "{3}"

en: Invalid humanization strategy ''{0}''. Valid strategies are: {1}
ca: L'estratègia d'humanització "{0}" no es vàlida. Les estratègies vàlides són: {1}

note: now rehumanize all the Tables and Fields using the new strategy. TODO: Should we do this in a background thread because it is potentially slow?
en: Chaning Table & Field names humanization strategy from ''{0}'' to ''{1}''
ca: Canviant l'estratègia d'humanització de noms de taules i camps de "{0}" a "{1}".

en: Error saving task history
ca: Error en desar l'històric de la tasca

en: spark-deps.jar is no longer needed by Metabase 0.32.0+. You can delete it from the plugins directory.
ca: A partir de Metabase 0.32.0+ ja no es necessita l'spark-deps.jar. El podeu eliminar del directori de connectors.

en: Using NEWLY CREATED classloader as shared context classloader: {0}
ca: Utilitzant la classe NEWLY CREATE com a carregardor de classes de context compartit: {0}

en: Failed to copy file
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer

note: check that the URL is valid
en: Invalid site URL: {0}
ca: URL del lloc no vàlida: {0}

en: site-url is invalid; returning nil for now. Will be reset on next request.
ca: La site-url de destí no és vàlida; retorna null de moment. Es restablirà en la propera petició.

en: More results have been included as a file attachment
ca: S'han inclòs més resultats en el fitxer adjunt.

en: This question has been included as a file attachment
ca: Aquesta pregunta s'ha inclòs com a fitxer adjunt

en: We were unable to display this Pulse.
ca: No s'ha pogut mostrar aquest Pols.

en: Please view this card in Metabase.
ca: Si us plau visualitzeu aquesta Targeta a Metabase.

en: An error occurred while displaying this card.
ca: S'ha produït un error en mostrar aquesta Targeta.

en: Can only determine expected columns for MBQL queries.
ca: Només es poden determinar les columnes esperades per les consultes MBQL.

en: No columns returned.
ca: No s'han retornat columnes.

en: Warining: cannot determine fields for an explicit `source-query` unless you also include `source-metadata`.
ca: Avís: No es poden determinar els camps per una `source-query` explícita a menos que també inclogui `source-metadata`.

en: Cannot resolve {0}: Field does not exist, or its Table belongs to a different Database.
ca: No es pot resoldre {0}: el camp no existeix o la seva taula pertany a una base de dades diferent.

en: Cannot resolve :field-literal inside :fk-> unless inside join with explicit :alias.
ca: No es pot resoldre :field-literal dins de :fk-> si no és una unió interna amb :alias explicit.

en: Cannot find Table ID for {0}
ca: No s'ha pogut trobar l'ID de la Taula per a {0}

en: No matching info found.
ca: No s'ha trobat cap informació coincident.

en: Could not resolve {0}
ca: No s'ha pogut resoldre {0}

en: Invalid fk-> clause: nowhere to add corresponding join.
ca: fk-> no vàlid: no es pot agregar la unió corresponent.

en: {0} driver does not support foreign keys.
ca: El controlador {0} no suporta les claus foranes.

en: Cannot infer `:source-metadata` for source query with native source query without source metadata.
ca: No es pot inferir `:source-metadata` per a la consulta d'origen amb una consulta d'origen nativa sense metadades d'origen.

en: Query processor error: number of columns returned by driver does not match results.
ca: Error del processador de consultes: el nombre de columnes retornades no coincideix amb els resultats.

en: Expected {0} columns, but first row of resuls has {1} columns.
ca: S'esperaven {0} columnes, però la primera fila de resultats té {1} columnes.

en: No expression named {0} found. Found: {1}
ca: No s'ha trobat l'expressió anomenada {0}. S'ha trobat: {1}

en: Distinct values of {0}
ca: Valors únics de {0}

en: Average of {0}
ca: Mitjana de {0}

en: Sum of {0}
ca: Suma de {0}

en: SD of {0}
ca: SD de {0}

en: Min of {0}
ca: Mínim de {0}

en: Max of {0}
ca: Màxim de {0}

note: until we have a way to generate good names for filters we'll just have to say 'matching condition' for now
en: Sum of {0} matching condition
ca: Suma de {0} amb condició

en: Share of rows matching condition
ca: Nombre de files amb la condició

en: Count of rows matching condition
ca: Número de files conicidents amb la condició

en: Request already canceled, will not run synchronous QP code.
ca: La sol·licitud ja ha estat cancel·lada, no s'executarà el codi QP síncron.

en: Unexpectedly got `nil` Query Processor response.
ca: S'ha rebut la resposta inesperada `nil` del processador de consultes.

en: Got InterruptedException. Canceling query.
ca: S'ha obtingut un excepció d'interrupció. Cancel·lant la consulta.

en: Unhandled exception, exepected `catch-exceptions` middleware to handle it.
ca: Excepció no controlada, s'esperava un middleware `catch-exceptions` que la controlés.

en: Query timed out after %s
ca: S'ha esgotat el temps d'espera després de %s

en: Creating new query thread pool for Database {0}
ca: Creant un nou grup de subprocessos de consulta per a la base de dades {0}

en: Destroying query thread pool for Database {0}
ca: Eliminant el grup de subprocessos de consulta per a la base de dades {0}

en: Request canceled, canceling pending query
ca: Sol·licitud cancel·lada, cancel·lant la consulta pendent

en: Cannot update binned field: query is missing source-metadata
ca: No es pot actualitzar el camp agrupat: falten les metadades en la consulta

en: Cannot update binned field: could not find matching source metadata for Field ''{0}''
ca: No es pot actualitzar el camp agrupat: no s'han trobat metadades coincidents per al camp "{0}"

en: Using query processor cache backend: {0}
ca: Utilitzant la memòria cau del processador de consultes: {0}

en: Invalid metric: {0} reason: {1}
ca: Mètrica no vàlida: {0} raó: {1}

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unexpected nil response from query processor.
ca: Resposta nula inesperada del processador de consultes.

en: Query canceled
ca: Consulta cancel·lada

en: Unable to resolve driver for query: missing or invalid `:database` ID.
ca: No es pot resoldre la consulta: EL ID de `:database` falta o no és vàlid.

en: Unable to resolve driver for query: Database {0} does not exist.
ca: No es pot resoldre la consulta: la base de dades {0} no existeix.

en: Cannot use :fields :all in join against source query unless it has :source-metadata.
ca: No es pot utilitzar :fields :all en una unió amb la consulta origen si no té :source-metadata.

en: Bad :joined-field clause: join with alias ''{0}'' does not exist. Found: {1}
ca: El la clàusula de fusió :joined-field amb àlies "{0}" no existeix. S'ha trobat: {1}

en: Invalid :source-table ''{0}'': should be resolved to a Table ID by now.
ca: :source-table "{0}" no és vàlida: ja s'hauria d'haver resolt a un ID de la taula.

en: Cannot store Tables or Fields before Database is stored.
ca: No es poden desar taules o camps sense desar la base de dades.

en: Attempting to fetch second Database. Queries can only reference one Database.
ca: Intentant obtenir la segona base de dades. Les consultes només poden referenciar una base de dades.

en: Failed to fetch Table {0}: Table does not exist, or belongs to a different Database.
ca: Error en recuperar la Taula {0}: no existeix aquesta taula o pertany a una altra base de dades.

en: Failed to fetch Field {0}: Field does not exist, or belongs to a different Database.
ca: Error en recuperar el Camp {0}: no existeix aquest camp o pertany a una altra base de dades.

en: Failed to load template ''{0}''. Did you remember to build the Metabase frontend?
ca: Error en carregar la plantilla "{0}". Heu recordat construir la interfície de Metabase?

en: Sample dataset DB file ''{0}'' cannot be found.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer "{0}" de la base de dades de mostra.

en: Loading sample dataset...
ca: Carregant dades de mostra...

en: Failed to load sample dataset
ca: No s'han pogut carregar les dades de mostra

en: Found new tables:
ca: S'han trobat noves taules:

en: Marking tables as inactive:
ca: Marcant taules com a inactives:

en: Updating description for tables:
ca: Actualtizant la descripció de les taules:

en: Rescheduling job {0}
ca: Reprogramant la tasca {0}

en: Error rescheduling job
ca: Error en reprogramar la tasca

en: Starting Pulse Execution: {0}
ca: Iniciant l'execució del Pols: {0}

en: Finished Pulse Execution: {0}
ca: Ha finalitzat l'execució del Pols: {0}

en: Failed to schedule tasks for Database {0}
ca: Error en programar tasques per a la base de dades {0}

en: All elements must be distinct.
ca: Tots els elements han de ser diferents.

[ctx: Modal for selecting columns in source data or when doing a join.]
en: Pick the columns you want to include
ca: Tria les columnes que vols incloure

en: When this is on, Metabase will automatically run queries when users do simple explorations with the Summarize and Filter buttons when viewing a table or chart. You can turn this off if querying this database is slow. This setting doesn’t affect drill-throughs or SQL queries.
ca: Al activar aquesta opció Metabase executarà automàticamente les consultes quan els usuaris realitzin exploracions simples amb els botóns Resumir i Filtra de taules i gràfiques. Pots desactivar aquesta opció si les consultes a la base de dades són lentes. Aquesta configuració no afecta als detalls ni a les consultes SQL.

en: Change join type
ca: Canvieu el tipus d'unió

en: Don't know how to alias {0}, expected an Identifier.
ca: No sé com obtenir un àlies de {0}, s'esperava un identificador

en: Error adding User {0} to Group {1}
ca: Error afegint l'Usuari {0} al Grup {1}

note: now rehumanize all the Tables and Fields using the new strategy. TODO: Should we do this in a background thread because it is potentially slow?
en: Changing Table & Field names humanization strategy from ''{0}'' to ''{1}''
ca: Canviant l'estratègia d'humanització de noms de taules i camps de "{0} a "{1}"

en: Infinite loop detected: recursively preprocessed query {0} times.
ca: S'ha detectat un bucle infinit: consulta preprocessada recursivament {0} vegades.

en: Warning: cannot determine fields for an explicit `source-query` unless you also include `source-metadata`.
ca: Avís: No es poden determinar els camps per un `source-query` explicit si no s'inclou també el `source-metadata`.

en: Error determining expected columns for query
ca: Error en determinar les columnes esperades de la consulta

en: Unhandled exception, expected `catch-exceptions` middleware to handle it.
ca: Excepció no controlada, s'esperava un middleware `catch-exceptions` que la controlés.

en: Diagnostic Info
ca: Informació de diagnòstic

en: Select Metabase process:
ca: Selecciona el procés de Metabase:

en: All Metabase processes
ca: Tots els processos de Metabase

en: The window was closed before completing Google Authentication.
ca: S'ha tancat la finestra sense completar l'autenticació de Google.

en: There was an issue signing in with Google. Pleast contact an administrator.
ca: S'ha product un error amb l'autenticació de Google. Si us plau, contacteu amb l'administrador.

en: Sign in with email
ca: Registrar-se mitjançant correu electrònic

en: Using this option requires that provided host is a FQDN.  If connecting to an Atlas cluster, you might need to enable this option.  If you don't know what this means, leave this disabled.
ca: Utilitzar aquesta opció requereix que el nom del servidor subministrat sigui FQDN. Si connecteu a un clúster Atlas, potser haureu d'habilitar aquesta opció. Si no sabeu què vol dir això, millor que ho deixeu desactivat.

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values. If you have a large database, we recommend turning this on and reviewing when and how often the field value scans happen.
ca: Per defecte, Metabase fa un sincronització lleugera cada hora i una sincronització intensiva cada dia dels valors dels camps. Si teniu una base de dades gran, us recomanem activar aquesta opció i revisar quan i amb quina freqüència s'actualitzen els valors dels camps.

en: Remove these suggestions
ca: Elimina aquests suggeriments

en: Remove these suggestions?
ca: Voleu eliminar aquests suggeriments?

en: These won’t show up on the homepage for any of your users anymore, but you can always get to x-rays by clicking on Browse Data in the main navigation, then clicking on the lightning bolt icon on one of your tables.
ca: No es mostrarán a la pagina inicial de cap dels usuaris però es pot accedir als raigs-x fent clic a la opció "Navega les dades" al menú principal i després fent clic sobre la icona del raig en una de les taules.

en: Hide this section
ca: Amaga aquesta secció

en: Remove this section?
ca: Eliminar aquesta secció?

en: "Our Data" won’t show up on the homepage for any of your users anymore, but you can always browse through your databases and tables by clicking Browse Data in the main navigation.
ca: "Les nostres dades" no es mostrarà més a la pàgina inicial de cap dels usuaris però sempre podreu navegar per les bases de dades i fer clic a la opció "Explora les dades" de la navegació principal.

en: My new fantastic collection
ca: La meva fantàstica col·lecció nova

en: Cancelation timestamp
ca: Data i Hora de cancel·lació

en: Cancelation time
ca: Hora de cancel·lació

en: Cancelation date
ca: Data de cancel·lació

en: Deletion timestamp
ca: Data i Hora d'eliminació

en: Deletion time
ca: Hora d'eliminació

en: Deletion date
ca: Data d'eliminació

en: Only in detail views
ca: Només a les vistes de detall

en: Do not include
ca: No ho incloguis

en: This field won't be visible or selectable in questions created with the GUI interfaces. It will still be accessible in SQL/native queries.
ca: El camp no serà visible o seleccionable en les preguntes creades amb la interfície d'usuari. Sí que es podrà accedir mitjançant consultes SQL/natives.

en: Cumulative sum
ca: Suma acumulada

en: Standard deviation
ca: Desviació estàndard

en: must be at least {0} characters long
ca: ha de tenir com a mínim {0} caràcters

en: Must be at least {0} characters long
ca: Ha de tenir com a mínim {0} caràcters

en: Name (required)
ca: Nom (obligatori)

en: Run selected text
ca: Executa el text seleccionat

en: Run query
ca: Executa la consulta

en: (⌘ + enter)
ca: (⌘ + intro)

en: (Ctrl + enter)
ca: (Ctrl + intro)

en: Here's where your results will appear
ca: Aquí és on apareixeran els resultats

en: You won't make any permanent changes to a saved question unless you click Save and choose to replace the original question.
ca: No fareu cap canvi permanent a les preguntes desades si no feu clic a "Desa" i seleccioneu l'opció de sobreescriure la pregunta original.

en: There aren't any filter widgets for this type of field yet.
ca: Encara no hi ha cap tipus de giny de cerca per a aquest tipus de camp.

en: Look up this field
ca: Cercar en aquest camp

en: Why this metric is interesting
ca: Per què és interessant aquesta mètrica

en: Things to be aware of about this metric
ca: Coses a tenir en compte d'aquesta mètrica

en: How this metric is calculated
ca: Com es calcula aquesta mètrica

en: Table this is based on
ca: Taula basada en

en: (empty)
ca: (buit)

en: Goal line
ca: Línia objectiu

en: Trend line
ca: Línia de tendència

en: Show values on data points
ca: Mostra els valors amb punts de dades

en: Values to show
ca: Valors a mostrar

en: As many as can fit nicely
ca: El màxim que es mostrin correctament

en: All
ca: Tots

en: Data includes missing dimension values.
ca: Les dades inclouen valors de dimensions que falten.

en: We encountered an invalid date: "{0}"
ca: Hem trobat una data no vàlida: "{0}"

en: The query for this chart was run in {0} rather than {1} due to database or driver constraints.
ca: La consulta d'aquest gràfic s'ha executat en {0} en comptes de {1} per requeriments de la base de dades.

en: This chart contains queries run in multiple timezones: {0}
ca: Aquest gràfic conté consultes que s'executaran en múltiples zones horàries: {0}

en: An error occurred while running the query.
ca: S'ha produït un error mentre s'executava la consulta.

en: Output H2 database already exists: %s, removing.
ca: La base de dades H2 destí ja existeix: %s, s'eliminarà.

en: Don't need to migrate, just use the existing H2 file
ca: No es requereix cap migració, només cal utilitzar el fitxer H2 existent

en: Target DB is already populated!
ca: La BD de destí ja ha estat inicialitzada!

en: System info:n {0}
ca: Informació del sistema:n {0}

en: Database setup
ca: Configuració de la base de dades

note: 4. move everything not in this Collection to a new Collection
en: Moving instances of {0} that aren''t in a Collection to {1} Collection {2}
ca: Movent les instàncies de {0} que no són a la col·lecció {1} a la col·lecció {2}

en: Invalid '{{...}}' clause: expected a param name
ca: Clàusula '{{..}}'' no vàlida: s'esperava un nom de paràmetre

en: '{{...}}' clauses cannot be empty.
ca: Les clàusules '{{...}}' no poden ser buides.

en: '[[...]]' clauses must contain at least one '{{...}}' clause.
ca: Les clàusules '[[...]]' han de contenir com a mínim una clàusula '{{...}}'.

en: Invalid query: found '[[' or '{{' with no matching ']]' or '}}'
ca: Consulta no vàlida: s'ha trobat '[[' o '{{' sense el respectiu ']]' or '}}'

en: You''ll need to pick a value for ''{0}'' before this query can run.
ca: Heu d'introduir un valor per a "{0}" abans que es pugui executar aquesta consulta.

en: Can''t find field with ID: {0}
ca: No s'ha pogut trobar un camp amb ID: {0}

en: Error loading driver namespace
ca: Error en carregar l'espai de noms dels controlador

en: Could not load {0} driver.
ca: No s'ha pogut carregar el controlador {0}.

en: Cannot run query: missing required parameters: {0}
ca: No es pot executar la consulta: falten paràmetres obligatoris: {0}

en: Don''t know how to parse {0} {1}
ca: Es desconeix com interpretar {0} {1}

en: Don''t know how to alias {0}, expected an Identifier.
ca: No sé com crear un àlies {0}, s'esperava un identificador.

note: it's better return a slightly broken SQL query with a probably incorrect string representation of the value than to have the entire QP run fail because of an unknown type.
en: Don''t know how to unprepare values of class {0}
ca: No sabem com despreparar els valors de la classe {0}

en: Creating new connection pool for {0} database {1} ...
ca: Creant un nou pool de connexions {0} per a la base de dades {1}

en: Invalid timezone ''{0}''
ca: Zona horària no vàlida "{0}"

en: Cannot set timezone: invalid or missing SQL format string for driver {0}.
ca: No s'ha pogut establir la zona horaria: Cadena SQL de format no vàlida per al controlador {0}.

en: Did you implement set-timezone-sql?
ca: Heu implementat set-timezone-sql?

en: Failed to set timezone ''{0}''
ca: No s'ha pogut establir la zona horària "{0}"

en: Database connection error
ca: Error en connectar a la base de dades

en: Error parsing JSON
ca: Error en interpretar el JSON

en: Whether or not to display data on the homepage. Admins might turn this off in order to direct users to better content than raw data
ca: Si es mostren o no dades a la pàgina inici. L'administrador pot desactivar aquesta opció per mostrar als usuaris un contingut millor que les dades en cru

en: Whether or not to display x-ray suggestions on the homepage. They will also be hidden if any dashboards are pinned. Admins might hide this to direct users to better content than raw data
ca: Si es mostra o no les sugestions de raigs-x a la pàgina d'inici. No es mostraràn si hi ha algún quadre de comandament fixat. L'adminsitrador pot desactivar aquesta opció per mostrar als usuaris un contingut millor que les dades en cru.

en: Identify the source of HTTP requests by this header's value, instead of its remote address.
ca: Identifica l'origen de les peticions HTTP per aquest valor de la capçal·lera en comptes de la seva adreça remota.

en: Could not resolve Setting {0}/{1}
ca: No es pot resoldre la Configuració {0}/{1}

en: Invalid Setting: {0}/{1}
ca: Configuració no vàlida {0}/{1}

en: reached its goal
ca: ha arribat al seu objectiu

en: gone below its goal
ca: està per sota el seu objectiu

en: Sending Pulse ({0}: {1}) via email
ca: Enviant el Pols ({0}: {1}) mitjançant correu electrònic

en: Pulse: {0}
ca: Pols: {0}

en: Sending Pulse ({0}: {1}) via Slack
ca: Enviant el Pols ({0}: {1}) mitjançant Slack

en: Sending Alert ({0}: {1}) via email
ca: Enviant l'alerta ({0}: {1}) mitjançant correu electrònic

en: Metabase alert: {0} has {1}
ca: Alerta de Metabase: {0} té {1}

en: Sending Alert ({0}: {1}) via Slack
ca: Enviant l'alerta ({0}: {1}) mitjançant Slack

en: Alert: {0}
ca: Alerta: {0}

en: Can''t find JS color selector at ''{0}''
ca: No es pot trobar un selector de color JS per a "{0}"

note: TODO  - there is code that calls this in `render.body` regardless of the types of values
en: FIXME: These aren''t valid temporal literals: {0} {1}. Why are we attemping to format them as such?
ca: FIXME: Els següents literals temporals no són vàlids: {0} {1} Per què estem intentant de formatar-los com a tal?

en: No matching info found for join against Table {0} ''{1}'' on Field {2} ''{3}'' via FK {4} ''{5}''
ca: No s'ha trobat informació per fer una unió de la taula {0} "{1}" amb el camp {2} "{3}" mitjançant la CF {4} "{5}"

en: Don''t know how to get information about Field: {0}
ca: No sé com obtenir la informació del camp: {0}

en: Query timed out after {0}
ca: S'ha esgotat el temps d'execució de la consulta després de {0}

en: Formatting rows with results timezone ID {0}
ca: Formatant els resultats amb l'ID de la zona horària {0}

en: Invalid timezone ID ''{0}''
ca: L'ID de la zona horària "{0}" no és vàlid

en: Saving fingerprint for {0}
ca: Desant el fingerprint per {0}

en: Sending abandoment email!
ca: Enviant email d'abandonament!

en: Resulting transforms do not conform to expectations.nExpected: {0}
ca: Les transformacions resultants no compleixen amb les expectactives.nS'esperava: {0}

en: Timed out after {0}
ca: S'ha esgotat el temps d'execució després de {0}

en: No temporal adjuster named {0}
ca: No existeix un ajustador temporal anomenat {0}

en: Invalid unit: {0}
ca: Unitat no vàlida: {0}

en: Don''t know how to parse {0} using format {1}
ca: No sé com interpretar {0} utilitzant el format {1}

en: Token is missing value for keypath {0}
ca: Falta el valor del token per a la ruta de clau {0}

en: Sending usage stats FAILED
ca: No s'han pogut enviar les estadístiques d'ús

en: There was an error saving
ca: S'ha produit un error mentres es desava

en: OK
ca: D'acord

en: To allow users to sign in with Google you'll need to give Metabase a Google Developers console application client ID. It only takes a few steps and instructions on how to create a key can be found {0}.
ca: Per permetre als usuaris autenticar-se amb Google heu de donar a Metabase un ID de client de Desenvolupadors de Google. Només es necessiten uns quants passos. Les instruccions per crear una clau es troben a {0}.

en: Be sure to include the full client ID, including the apps.googleusercontent.com suffix.
ca: Assegura't d'incloure l'ID del client complet, incloent el sufix apps.googlesuercontent.com

en: Metabase {0} is available.
ca: Metabase {0} està disponible.

en: You're running {0}
ca: Esteu utilitzant {0}

en: Sorry, we were unable to check for updates at this time.
ca: Ho sentim, no hem pogut comprovar si hi ha actualitzacions actualment

en: patch release
ca: versió menor

en: Dates and Times
ca: Dates i Hores

en: Numbers
ca: Nombres

en: No mappable groups
ca: No hi ha grup relacionables

en: Metabase Documentation
ca: Documentació de Metabase

en: Includes a troubleshooting guide
ca: Inclou una guia per solucionar problemes

en: Post on the Metabase support forum
ca: Publica al fòrum de suport de metabase

en: A community forum for all things Metabase
ca: Un fòrum comunitari per a temes relacionats amb Metabase

en: File a bug report
ca: Obriu una incidencia

en: Create a GitHub issue (includes the diagnostic info below)
ca: Creeu una incidència a GitHub (inclou la informació de diagnòstic de sota)

en: Please include these details in support requests. Thank you!
ca: SI us plau, afegiu aquest detalls a les vostres peticions de suport. Gràcies!

en: youlooknicetoday@email.com
ca: avuiesunbondia@email.com

en: Remember me
ca: Recorda'm

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need to reset your password, you can {0}.
ca: Per raons de seguretat els enllaços per restablir la contrasenya caduquen al cap d'una estona. Si encara necessiteu restablir la vostra contrasenya podeu {0}.

en: Save new password
ca: Desar la nova contrasenya

en: No matching result
ca: No s'ha trobat cap coincidència

en: Submit
ca: Envia

en: Some database installations can only be accessed by connecting through an SSH bastion host. This option also provides an extra layer of security when a VPN is not available. Enabling this is usually slower than a direct connection.
ca: A algunes bases de dades només s'hi pot accedir connectant mitjançant un servidor SSH. Aquesta opció afegeix una capa de seguretat quan no es disposa de VPN. Activar aquesta opció normalment és més lent que una connexió directa.

en: We suggest you leave this off unless you're doing manual timezone casting in many or most of your queries with this data.
ca: Et suggerim que ho deixeu desactivat si no establiu la zona horària a la major part de les consultes d'aquestes dades.

en: {0} to get an auth code.
ca: {0} per obtenir un codi d'autenticació.

en: or
ca: o

en: required
ca: obligatori

en: Database type
ca: Tipus de base de dades

en: This is a lightweight process that checks for updates to this database’s schema. In most cases, you should be fine leaving this set to sync hourly.
ca: Es tracta d'una process lleuger que comprava les actualitzacions del esquema d'aquesta base de dades. En la majoria de casos és suficient que se sincronitzi cada hora.

en: Metabase can scan the values present in each field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large database.
ca: Metabase pot escanejar els valors de cada camp a la base de dades per activar els filtres de casella de verificació als quadres de comandament i preguntes. Aquest procés pot consumir bastants recursos, especialment si teniu una base de dades gran.

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Confirm your password
ca: Confirmeu la vostra contrasenya

en: passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Department of Awesome
ca: Departament de Meravelles

en: Financial
ca: Financer

en: Numeric
ca: Numèric

en: Date and Time
ca: Data i Hora

en: Categorical
ca: Categòric

en: URLs
ca: URL

en: Returns the average of the values in the column.
ca: Retorna la mitjana dels valors de la columna.

en: The column whose values to average.
ca: La columna de valors d'on es vol calcular la mitjana.

en: start
ca: inici

en: end
ca: final

en: Checks a date or numeric column's values to see if they're within the specified range.
ca: Comprova si els valors d'una columna numèrica o de tipus data estan dins d'un rang especificat.

en: Rating
ca: Valoració

en: condition
ca: condició

en: output
ca: sortida

en: Tests a list of cases and returns the corresponding value of the first true case, with an optional default value if nothing else is met.
ca: Comprova una llista de casos i retorna el valor corresponent al primer valor verdader amb un valor per defecte opcional per quan no es compleix cap condició.

en: Weight
ca: Pes

en: Large
ca: Gran

en: Medium
ca: Mitjà

en: Small
ca: Petit

en: Something that should evaluate to true or false.
ca: Quelcom que s'avalua a verdader o fals

en: The value that will be returned if the preceeding condition is true.
ca: El valor que es retornarà si la condició és certa.

en: value1
ca: valor1

en: value2
ca: valor2

en: Looks at the values in each argument in order and returns the first non-null value for each row.
ca: Mira els valors de cada argument en ordre i retorna el primer que no és buit de cada fila.

en: Comments
ca: Comentaris

en: No comments
ca: Sense comentaris

en: A column or value.
ca: Una columna o valor.

en: If value1 is empty, value2 gets returned if it's not empty, and so on.
ca: Si el valor1 és buit, es retorna el valor2 si no és buit, i així successivament.

en: Combines two or more strings of text together.
ca: Combina dues o més cadenes de text juntes.

en: Last Name
ca: Cognom

en: First Name
ca: Nom

en: value2 will be added on to the end of this.
ca: El valor2 s'afegirà al final d'aquest.

en: This will be added to the end of value1.
ca: Aquest s'afegirà al final del valor1.

en: string1
ca: cadena1

en: string2
ca: cadena2

en: Checks to see if string1 contains string2 within it.
ca: Comporova si la cadena1 conté la cadena2.

en: Status
ca: Estat

en: Pass
ca: Següent

en: The contents of this string will be checked.
ca: El continguts de la cadena que es comprovaran.

en: The string of text to look for.
ca: El text a cercar.

en: Returns the count of rows in the source data.
ca: Retorna el nombre de files de les dades d'origen.

en: Only counts rows where the condition is true.
ca: Només compta les files quan la condició és verdadera.

en: The additive total of rows across a breakout.
ca: El total additiu de les files en un conjunt.

en: The rolling sum of a column across a breakout.
ca: La suma cumulativa d'una columna en un conjunt.

en: The column to sum.
ca: La columna a sumar.

en: The number of distinct values in this column.
ca: El nombre de valors diferents d'aquesta columna.

en: The column whose distinct values to count.
ca: La columna a comptar els valors diferents.

en: comparison
ca: comparació

en: Returns true if the end of the text matches the comparison text.
ca: Retorna cert si el final de la cadena correspon amb el text de comparació.

en: Appetite
ca: Apetit

en: hungry
ca: famolenc

en: A column or string of text to check.
ca: La columna o cadena a comprovar.

en: The string of text that the original text should end with.
ca: El text amb el que ha d'acabar el text original.

en: regular_expression
ca: expressió_regular

en: Extracts matching substrings according to a regular expression.
ca: Extreu les sub-cadenes concordants segons l'expressió regular.

en: Address
ca: Adreça

en: The column or string of text to search though.
ca: La columna o el text on cercar.

en: The regular expression to match.
ca: L'expressió regular a cercar.

en: Returns the string of text in all lowercase.
ca: Retorna el text tot en minúscula.

en: The column with values to convert to lowercase.
ca: La columna amb els valors a convertir a minúscula.

en: Removes leading whitespace from a string of text.
ca: Elimina els espais a l'inici d'un text.

en: The column with values you want to trim.
ca: La columna d'on voleu eliminar els espais.

en: Returns the largest value found in the column.
ca: Retorna el valor més gran que es troba a la columna.

en: Age
ca: Edat

en: The numeric column whose maximum you want to find.
ca: La columna numèrica on voleu cercar-ne el màxim.

en: Returns the smallest value found in the column.
ca: Retorna el valor més petit que es troba a la columna.

en: Salary
ca: Salari

en: The numeric column whose minimum you want to find.
ca: La columna numèrica on voleu cercar-ne el mínim.

en: position
ca: posició

en: length
ca: longitud

en: new_text
ca: nou_text

en: Replaces a part of the input text with new text.
ca: Substitueix part del text amb el nou text.

en: Order ID
ca: ID de Comanda

en: Updated Part of ID
ca: S'ha actualitzat la part de l'ID

en: The text that will be modified.
ca: El text que serà modificat.

en: The position where the replacing will start.
ca: La posició on es comença a substituir.

en: The number of characters to replace.
ca: El nombre de caràcters a substituir.

en: The text to use in the replacement.
ca: El text que s'utilitzarà en el reemplaç.

en: Removes trailing whitespace from a string of text.
ca: Elimina els espais al final d'una cadena de text.

en: Returns the percent of rows in the data that match the condition, as a decimal.
ca: Retorna el percentatge de files que compleixen amb la condició en valor decimal.

en: Returns true if the beginning of the text matches the comparison text.
ca: Retorna cert si l'inici del text correspon amb el text de comparació.

en: Course Name
ca: Nom del Curs

en: Computer Science
ca: Informàtica

en: The string of text that the original text should start with.
ca: La cadena amb la que ha de començar el text original.

en: Calculates the standard deviation of the column.
ca: Calcula la desviació estàndard de la columna.

en: Population
ca: Habitants

en: A numeric column.
ca: Una columna numèrica.

en: Returns a portion of the supplied text.
ca: Retorna una part del text proporcionat.

en: The text to return a portion of.
ca: El text a retornar una part.

en: The position to start copying characters.
ca: La posició on començar a copiar caràcters.

en: The number of characters to return.
ca: El nombre de caràcters a retornar.

en: Adds up all the values of the column.
ca: Suma tots els valors de la columna.

en: The numeric column to sum.
ca: La columna numèrica a sumar.

en: Sums up values in a column where rows match the condition.
ca: Suma tots els valors de la columna que compleixen amb la condició.

en: Order Status
ca: Estat de la comanda

en: Valid
ca: Vàlid

en: Removes leading and trailing whitespace from a string of text.
ca: Elimina els espais a l'inici i al final d'un text.

en: Returns the string of text in all upper case.
ca: Retorna tot el text en majúscules.

en: The column with values to convert to upper case.
ca: La columna amb els valors que es volen convertir a majuscules.

en: must be {0} and include {1}.
ca: ha de ser {0} i incloure {1}.

en: must be {0}.
ca: ha de ser {0}.

en: must include {0}.
ca: ha d'incloure {0}.

en: at least {0} character long | at least {0} characters long
ca[0]: com a mínim {0} caràcter de longitud
ca[1]: com a mínim {0} caràcters de longitud

en: {0} lower case letter | {0} lower case letters
ca[0]: {0} lletra en minúscula
ca[1]: {0} lletres en minúscules

en: {0} upper case letter | {0} upper case letters
ca[0]: {0} lletra en majúscula
ca[1]: {0} lletres en majúscules

en: {0} number | {0} numbers
ca[0]: {0} nombre
ca[1]: {0} nombres

en: {0} special character | {0} special characters
ca[0]: {0} caràcter especial
ca[1]: {0} caràcters especials

en: must be a valid email address
ca: ha de ser una adreça de correu electrònic vàlida

en: must be {0} characters or less
ca: Ha de tenir {0} caràcters o menys

en: Thanks for using Metabase!
ca: Gràcies per utilitzar Metabase!

en: Powered by {0}
ca: Amb la tecnologia de {0}

en: To:
ca: A:

en: This question can't be used because it's based on a different database.
ca: No es pot utilitzar aquesta pregunta perquè està basada en una altra base de dades

en: Couldn't find a saved question with that ID number.
ca: No s'ha trobat cap pregunta desada amb aquest número de ID.

en: Pick a saved question
ca: Seleccioneu una pregunta desada

en: Pick a different question
ca: Seleccioneu una pregunta diferent.

en: Loading…
ca: Carregant...

en: Question #…
ca: Pregunta #...

en: Question #{0}
ca: Pregunta #{0}

en: Last edited {0}
ca: Darrera edició {0}

en: {0} creates a variable in this query template called "variable_name". Variables can be given types in the side panel, which changes their behavior. All variable types other than "Field Filter" will automatically cause a filter widget to be placed on this question; with Field Filters, this is optional. When this filter widget is filled in, that value replaces the variable in the query template.
ca: {0} crea una variable en aquesta consulta anomenada "nom_variable". Es poden definir els tipus de les variables al panell lateral, cosa que canvia el seu comportament. Les variables de tipus diferent de "Filtre de camp" utilitzaran automàticament un giny de filtre per a aquesta pregunta; amb els "Filtres de camp" això és opcional. Quan s'introdueix un valor al giny de filtre aquest substitueix el valor de la variable a la plantilla de la consulta.

en: Giving a variable the "Field Filter" type allows you to link questions to dashboard filter widgets or use more types of filter widgets on your SQL question. A Field Filter variable inserts SQL similar to that generated by the GUI query builder when adding filters on existing columns.
ca: Seleccionant el tipus "Filtre de camp" per a una variable us permet enllaçar preguntes amb els filtres dels quadres de comandament o utilitzar més tipus de filtres a les vostres preguntes SQL. Una variable de filtre de camp afegeix un SQL similar al que es genera amb el generador de consultes quan s'afegeix un filtre a les columnes existents.

en: Variable name
ca: Nom de la variable

en: Filter widget label
ca: Etiqueta per al giny de filtre

en: Select a foreign key
ca: Seleccioneu una clau forànea

en: Hi, {0}. Nice to meet you!
ca: Hola, {0}. Encantat de coneixer-te!

en: 12-hour clock
ca: Rellotge 12-hores

en: 24-hour clock
ca: Rellotge 24-hores

en: Symbol
ca: Símbol

en: In the column heading
ca: A la capçalera de la columna

en: In every table cell
ca: A cada cel·la de la taula

en: Value formatting
ca: Format dels valors

en: Full
ca: Ple

en: No change from last {0}
ca: No hi ha canvis dels darrers {0}

en: Connection to ''{0}:{1}'' successful, but could not connect to DB.
ca: S'ha pogut connectar a "{0}:{1}" però no es pot connectar a la BD.

en: Connection to host ''{0}'' successful, but port {1} is invalid.
ca: S'ha pogut connectar a la màquina "{0}" però el port {1} no és vàlid.

en: Host ''{0}'' is not reachable
ca: No es pot connectar amb el servidor "{0}"

en: Unable to connect to database.
ca: No es pot connectar a la base de dades.

en: Cannot connect to Database
ca: No es pot connectar a la base de dades

en: You''re not allowed to specify a value for {0}.
ca: No teniu permisos per especificar un valor per a {0}.

en: You can''t specify a value for {0} if it''s already set in the JWT.
ca: No podeu especificar un valor per a {0} si ja s'ha definit a la JWT.

en: You must specify a value for {0} in the JWT.
ca: Heu d'especificar un valor per a {0} a la JWT.

en: You can only specify a value for {0} in the JWT.
ca: Només podeu especificar un valor per a {0} a la JWT.

en: Error searching field values
ca: Error en cercar els valors dels camps

en: Error searching for remapping
ca: Error cercant una relació

en: Google Auth token appears to be incorrect.
ca: El token l'autenticació de Google sembla incorrecte.

en: Double check that it matches in Google and Metabase.
ca: Comproveu que es correspon a Google i a Metabase.

en: Everything else
ca: Tota la resta

en: WARNING: You have enabled namespace tracing, which could log sensitive information like db passwords.
ca: AVÍS: Heu activat els rastreigs d'espais de noms fet que pot registrar informació confidencial com contrasenyes de la base de dades.

en: Database Upgrade Required
ca: Es requereix una actualització de la base de dades

en: NOTICE: Your database requires updates to work with this version of Metabase.
ca: AVÍS: Es necessita actualitzar la base de dades per poder utilitzar-la amb Metabase.

en: Please execute the following sql commands on your database before proceeding.
ca: Si us plau, executeu les següents consultes SQL a la vostra base de dades abans de continuar.

en: Once your database is updated try running the application again.
ca: Quan hagueu actualitzat la base de dades proveu d'executar l'aplicació de nou.

en: Database requires manual upgrade.
ca: La base de dades requereix una actualització manual.

note: Tell transaction to automatically `.rollback` instead of `.commit` when the transaction finishes
en: Set transaction to automatically roll back...
ca: Establint que les transaccions facin roll-back automàticament...

note: Disable auto-commit. This should already be off but set it just to be safe
en: Disable auto-commit...
ca: Desactiva l'auto-commit...

en: Set default db connection with connection pool...
ca: Establir connexió per defecte a la BD amb un pool de connexió..

en: Successfully verified {0} {1} application database connection.
ca: S'ha verificat correctament la connexió a l'aplicació de base de dades {0} {1}

note: if both of the decoders above fail, then the date string is invalid
en: Don''t know how to parse date param ''{0}'' — invalid format
ca: No sé com interpretar la data "{0}" — el format no és vàlid

en: The sub-query from referenced question #{0} failed with the following error: {1}
ca: La sub-consulta referenciada a la pregunta #{0} ha fallat amb l'error: {1}

en: WARNING: Metabase only officially supports MySQL {0}/MariaDB {1} and above.
ca: AVÍS: Metabase només suporta Mysql {0}/MariaDB {1} o superiors.

en: All Metabase features may not work properly when using an unsupported version.
ca: Algunes de les funcionalitats de Metabase poden no funcionar correctament utilitzant una versió no suportada.

en: Unable to substitute parameters
ca: No es poden substituir els paràmeters

en: Cannot run the query: missing required parameters: {0}
ca: No es pot executar la consulta: falten els paràmetres obligatoris: {0}

en: Don''t know how to parse {0} {1} as a temporal literal
ca: No sé com interpretar {0} {1} com a literal temporal

en: Setting {0} database timezone with statement: {1}
ca: Establint la zona horària de la base de dades {0} amb l'ordre: {1}

en: Error setting connection to readwrite
ca: Error en establir una connexió de lectura i escriptura.

en: Failed to set timezone ''{0}'' for {1} database
ca: No s'ha pogut establir la zona horària "{0}" per a la base de dades {1}

en: Error setting transaction isolation level for {0} database to {1}
ca: Error en establir el nivell {0} d'isolació de la transacció per la base de dades {1}

en: Error setting connection to read-only
ca: Error en establir una connexió de només lectura.

en: Error setting default holdability for connection
ca: Error establint la durabilitat per defecte de la connexió.

en: Error setting result set fetch direction to FETCH_FORWARD
ca: Error a l'establir l'adreça d'obtenció de resultats FETCH_FORWARD

en: Query canceled, calling PreparedStatement.cancel()
ca: S'ha cancel·lat la consulta, cridant PreparedStament.cancel()

en: Failed to connect to database
ca: No s'ha pogut connectar a la base de dades

en: Unable to determine connection properties for driver {0}
ca: No s'han pogut determinar les propietats de la connexió del controlador {0}

en: Error fetching field values
ca: Error obtenint els valors del camp

en: You cannot set {0}; it is a read-only setting.
ca: No podeu modificar {0} perquè és una configuració de només lectura.

en: defsetting descriptions strings must have `:visibilty` `:internal`, `:setter` `:none`, or internationalized, found: `{0}`
ca: Les cadenes de descripció dels defsettings han de tenir el valor `:visiblity` `:internal`, `:setter `:none`o internacionalitzat. S'ha trobat `{0}`.

en: Setting {0} is internal
ca: La configuració {1} és interna

en: Loading local plugin manifest at {0}
ca: Carregant el manifest del connector a {0}

en: Google Analytics tracking code.
ca: Codi de rastreig de Google Analytics.

en: Sending Pulse ({0}: {1}) with {2} Cards via email
ca: Enviant el pols ({0}: {1}) amb {2} cartes mitjançant correu electrònic

en: Sending Pulse ({0}: {1}) with {2} Cards via Slack
ca: Enviant el pols ({0}: {1}) amb {2} cartes mitjançant d'Slack

en: Rendering pulse card with chart-type {0} and render-type {1}
ca: Renderitzant la carta del pols amb tipus de gràfic {0} i tipus de renderització {1}

note: TODO  - there is code that calls this in `render.body` regardless of the types of values
en: FIXME: These aren''t valid temporal literals: {0} {1}. Why are we attempting to format them as such?
ca: FIXME: Els valors {0} {1} no són temporals literals vàlids. Per què els estem intentant formatar com a tal?

en: Error reducing result rows
ca: Error en reduir les files de resultats

en: Unexpected nil result
ca: Resultat buit inesperat.

en: Query timed out after {0} ms, raising timeout exception.
ca: S'ha esgotat el temps d'execució de la consulta després de {0} ms, es llença una excepció.

en: Timed out after {0}.
ca: S'ha esgotat el temps després de {0}.

en: Query canceled before finishing.
ca: La consulta s'ha cancel·lat abans d'acabar.

en: Unknown query type {0}
ca: Tipus de consulta desconegut: {0}

en: Error purging old cache entires
ca: Error en eliminar entrades de la memòria cau antigues.

en: Caching results for next time for query with hash {0}.
ca: Desant a la memòria cau els resultats per a la propera vegada de la consulta amb hash {0}.

en: Error saving query results to cache.
ca: Error en desar els resultats de la consulta a la memòria cau.

en: Successfully cached results for query.
ca: Els resultats de la consulta s'han desat correctament a la memòria cau.

en: Query took {0} to run; miminum for cache eligibility is {1}
ca: La consulta ha trigat {0} en executar-se. El mínim per ser escollit a la memòria cau és {1}

en: Results are too large to cache.
ca: Els resultats són massa grans per desar-los a la memòria cau.

en: Serialization timed out after {0}.
ca: S'ha esgotat el temps de la serialització després de {0}.

en: Error parsing serialized results
ca: Error interpretar els resultats serialitzats

en: Error purging old cache entries
ca: Error en eliminar entrades antigues de la memòria cau

en: Caching results for query with hash {0}.
ca: Desant a la memòria cau els resultats de la consulta amb hash {0}.

en: Cannot save QueryExecution, missing :context
ca: No s'ha pogut desar la QueryExecution, falta el :context

en: Error saving query execution info
ca: Error desant la informació d'execució de la consulta.

en: Unable to resolve database for query: missing or invalid `:database` ID.
ca: No s'ha pogut resoldre la base de dades de la consulta: falta l'ID `:database` o no és vàlid.

en: Unable to resolve driver for query
ca: No s'ha pogut resoldre el controlador per a la consulta

en: Referenced question #{0} could not be found
ca: No s'ha trobat la pregunta referenciada #{0}

en: Referenced query is from a different database
ca: La pregunta referenciada és d'una altra base de dades

en: This query has circular referencing sub-queries.
ca: Aquesta consulta té sub-consultes amb referencies circulars.

en: These questions seem to be part of the problem: "{0}" and "{1}".
ca: Aquestes preguntes semblen ser part del problema: "{0}" and "{1}".

en: Error recording results metadata for query
ca: Error en desar les metadades de resultats de la consulta

en: Query result
ca: Resultat de la consulta

en: Error generating insights for column:
ca: Error en generar la informació de la columna:

en: Sending abandonment email!
ca: Enviant correu d'abandonament!

en: You can create saved metrics to add a named metric option. Saved metrics include the aggregation type, the aggregated field, and optionally any filter you add. As an example, you might use this to create something like the official way of calculating "Average Price" for an Orders table.
ca: Podeu crear mètriques desades per afegir una opció de mètrica nombrada. Les mètriques desades inclouen el tipus d'agregació, el camp i els filtres opcionals que s'hagin afegit. Per exemple, podeu utilitzar això per crear la manera oficial de calcular el "Preu mig" de la taula de comandes.

en: Select and add filters to create your new segment.
ca: Seleccioneu i afegiu filtrer per crear el vostre nou segment.

en: Alphabetical
ca: Alfabètic

en: Smart
ca: Intel·ligent

en: Column order: {0}
ca: Ordre de la columna: {0}

en: Unhide all
ca: Mostra-ho tot

en: Hide all
ca: Amaga-ho tot

en: Unhide
ca: Mostra

en: New metric
ca: Nova mètrica

en: Create metrics to add them to the Summarize dropdown in the query builder
ca: Crea mètriques per afegirles al desplegable del sumari en el constructor de consultes

en: New segment
ca: Nou segment

en: Filter by table
ca: Filtra per taula

en: Checking HTTPS...
ca: Verificant HTTPS...

en: It looks like HTTPS is not properly configured
ca: Sembla que el HTTPS no està configurat correctament

en: Redirect to HTTPS
ca: Redirigir a HTTPS

en: Localization
ca: Localització

en: Instance language
ca: Idioma de la instància

en: Localization options
ca: Opcions de localització

en: This database doesn't have any tables.
ca: Aquesta base de dades encara no té cap taula.

en: This field only accepts a single value because it's used in a SQL query.
ca: Aquest camp només accepta un únic valor perquè s'utiltiza en una consulta SQL.

en: Service Accounts
ca: Comptes de servei

en: Metabase connects to Big Query via {0}.
ca: Metabase es connecta a Big Query mitjançant {0}.

en: Continue using an OAuth application to connect
ca: Continua utilizant una aplicació OAuth per connectar

en: We recommend switching to use {0} instead of an OAuth application to connect to BigQuery
ca: Recomanem canviar a {0} en comptes de a una aplicació OAuth connectada a BigQuery

en: Connect to a Service Account instead
ca: Connecta, altrament, a un compte de servei

en: invalid JSON
ca: JSON no vàlid

en: SSH private key
ca: Clau privada SSH

en: Paste the contents of your ssh private key here
ca: Copieu el contingut de la vostra clau ssh privada aquí

en: Passphrase for the SSH private key
ca: Contrasenya per a la clau SSH privada

en: SSH Authentication
ca: Autenticació SSH

en: SSH Key
ca: Clau SSH

en: Server SSL certificate chain
ca: Cadena de certificats SSL del servidor

en: Paste the contents of the server's SSL certificate chain here
ca: Enganxeu el contingut de la cadena de certificats SSL del servidor aquí

en: Paste a connection string
ca: Enganxeu una cadena de connexió

en: Fill out individual fields
ca: Emplena els camps individuals

en: Enter some SQL here so you can reuse it later
ca: Introduïu text SQL per reutilitzar-lo després

en: Give your snippet a name
ca: Doneu un nom al vostre fragment de codi

en: Current Customers
ca: Clients actuals

en: Add a description
ca: Afegiu una descripció

en: Use site default
ca: Utilitza el predeterminat pel lloc

en: find
ca: cerca

en: replace
ca: substitueix

en: The text to find.
ca: El text a cercar.

en: The text to use as the replacement.
ca: El text a utilitzar com a substitució.

en: Editing {0}
ca: Editant {0}

en: Create your new snippet
ca: Creu un nou fragment de codi

en: Archived snippets
ca: Fragments de codi arxivats

en: Snippets are reusable bits of SQL
ca: Els fragments de codi són fragments de codi SQL reutilitzables

en: Create a snippet
ca: Crea un fragment de codi

en: Snippets
ca: Fragment de codi

en: SQL Snippets
ca: Fragment de codi SQL

en: Your language is set to {0}
ca: El vostre idioma s'ha establert a {0}

en: What's your preferred language?
ca: Quin és el vostre idioma preferit?

en: This language will be used throughout Metabase and will be the default for new users.
ca: Aquest és l'idioma que s'utilitzarà a Metabase i serà l'idioma per defecte dels nous usuaris.

en: We filtered out {0} row(s) containing null values.
ca: Hem filtrat {0} files perquè contenen valors buits.

en: Show values for this series
ca: Mostra els valors de la sèrie

en: Question''s average execution duration is {0}; using ''magic'' TTL of {1}
ca: La durada mitjana de l'execució de la pregunta és {0}, utilitzant el TTL 'magic' de {1}

en: A snippet with that name already exists. Please pick a different name.
ca: Ja existeix un fragment de codi amb aquest nom. Si us plau, utilitzeu-ne un de diferent.

en: [Unknown Metric]
ca: [Mètrica desconeguda]

en: [Unknown Segment]
ca: [Segment desconegut]

en: Error writing error to output stream
ca: Error escrivint l'error al flux de sortida

en: Caught unexpected Exception in streaming response body
ca: S'ha trobat una excepció inesperada al cos de resposta de streaming

en: bound-fn caught unexpected Exception
ca: bound-fn ha trobat una excepció inesperada.

en: Error determining whether HTTP request was canceled
ca: Error en determinar per què s'ha cancel·lat la sol·licitud HTTP

en: Check cancelation status timed out after {0}
ca: Comprova l'estat de cancel·lació després de {0}

en: Unexpected exception in do-f-async
ca: do-f-async ha trobat una excepció inesperada

en: Unexpected exception writing error response
ca: Excepció inesperada en escriure la resposta d'error

en: Server certificate not trusted - did you specify the correct SSL certificate chain?
ca: No es confia en el certificat del servidor. Heu especificat la cadena SSL correctament?

en: Server appears to require SSL - please enable SSL above
ca: Sembla que el servidor requereix SSL - activa l'SSL a dalt

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Don''t know how to parse parameter of type {0}
ca: No sé com interpretar el paràmetre de tipus {0}

en: Invalid :card parameter: missing `:card-id`
ca: Invalid :card parameter: falta `:card-id`

en: Unable to resolve Snippet: missing `:snippet-id`
ca: No es pot resoldre el fragment de codi: falta el `:snippet-id`

en: Snippet {0} {1} not found.
ca: El fragment de codi {0} {1} no s'ha trobat.

en: Error determining value for parameter
ca: Error en determinar el valor d'un paràmetre

en: Error building query parameter map
ca: Error en construir la relació de paràmetres de la consulta

en: ASYNC
ca: ASÍNCRON

en: {0} ({1} DB calls)
ca: {0} ({1} consultes a la BD)

en: App DB connections: {0}/{1}
ca: Connexións BD aplicació: {0}/{1}

en: Jetty threads: {0}/{1} ({2} idle, {3} queued)
ca: Fils jetty: {0}/{1} ({2} en espera, {3} en cua)

en: ({0} total active threads)
ca: ({0} fils actius totals)

en: Queries in flight: {0}
ca: Consultes en execució: {0}

en: ({0} queued)
ca: ({0} en cua)

en: Collection must be in the same namespace as its parent
ca: Les col·leccions han d'estar al mateix espai de noms que el seu pare

en: Personal Collections must be in the default namespace
ca: Les col·leccions personals han d'estar a l'espai de noms per defecte

en: You cannot move a Collection to a different namespace once it has been created.
ca: No podeu moure una col·lecció a un espai de noms diferent una vegada s'ha creat.

en: Collection does not exist.
ca: La col·lecció no existeix.

en: A {0} can only go in Collections in the {1} namespace.
ca: Un {0} només pot anar a una col·lecció al nom d'espais {1}.

en: Error sending database deletion notification
ca: Error a l'enviar la notificació d'eliminiació de base de dades

en: You cannot update the creator_id of a NativeQuerySnippet.
ca: No es pot actualitzar l'id_creador d'una NativeQuerySnippet.

en: Error fetching value of Setting
ca: Error en obtenir el valor de la Configuració

en: The language that should be used for Metabase's UI, system emails, pulses, and alerts.
ca: L'idioma que s'utilitzarà per a la interfície d'usuari de Metabase, el sistema de correus, els polsos i les alertes.

en: This is also the default language for all users, which they can change from their own account settings.
ca: Aquest també és l'idioma per defecte pels usuaris, que poden canviar a els preferències del seu compte.

en: Invalid locale {0}
ca: Localització no vàlida {0}

en: Force all traffic to use HTTPS via a redirect, if the site URL is HTTPS
ca: Força tot el trànsit a utilitzar HTTPS mitjançant una redirecció, si la URL del lloc és HTTPS

en: Cannot redirect requests to HTTPS unless `site-url` is HTTPS.
ca: No es poden redireccionar les peticions a HTTPS si el lloc web no és HTTPS.

en: Error registering fonts: Metabase will not be able to send Pulses.
ca: Error en registrar les fonts: Metabase no podrà enviar Polsos.

en: This is a known issue with certain JVMs. See {0} and for more details.
ca: Això és una incidència coneguda de vàries JVMs. Vegeu {0} per a més detalls.

en: Error rendering Pulse
ca: Error renderitzant el Pols

en: Query timed out after {0}, raising timeout exception.
ca: S'ha esgotat el temps d'execució de la consulta després de {0}. Llençant una excepció de timeout.

en: No fields found for table {0}.
ca: No s'han trobat camps per la taula {0}.

en: Case
ca: Cas

en: Variance of {0}
ca: Variància de {0}

en: Median of {0}
ca: Mediana de {0}

en: {0}th percentile of {1}
ca: {0}é percentil de {1}

en: Not caching results: results are larger than {0} KB
ca: No es desa a la memòria cau: els resultats són més grans de {0} KB.

en: Cannot cache results: expected byte array, got {0}
ca: No es pot desar a la memòria cau: s'esperava un array de bytes, s'ha obtingut {0}

en: Request is closed; no one to return cached results to
ca: La petició s'ha tancat; no es pot retornar els resultats de la memòria cau

en: Error attempting to fetch cached results for query with hash {0}
ca: Error en intentar obtenir els resultats de la memòria cau amb hash {0}

en: Error preparing statement to fetch cached query results
ca: Error en preparar la consulta per obtenir els resultats de la memòria cau

en: Error processing query: {0}
ca: Error processant la commanda: {0}

en: Unexpected exception in endpoint
ca: Excepció no esperada a l'endpoint

en: Unexpected Exception in API request handler
ca: Excepció no esperada al API Request handler

en: Error reducing {0}
ca: Error en reduïr: {0}

en: Error generating timeseries insight keyed by: {0}
ca: Error en generar les sèries de dades de la clau: {0}

en: Database position of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
ca: La posició de la base de dades {0} ha cambiat de "{1}" a "{2}".

en: Unscheduling task for Database {0}: trigger: {1}
ca: Eliminar la programació de la tasca per la base de dades {0}: trigger: {1}

en: value must be a keyword or string.
ca: el valor ha de ser una clau o una cadena

en: String must be a valid two-letter ISO language or language-country code e.g. 'en' or 'en_US'.
ca: La cadena ha de ser el codi ISO de dues lletres de l'idioma o el codi idioma-país. Per exemple: 'ca' or 'ca_ES'.

en: Rows {0}-{1}
ca: Files {0}-{1}

en: Audit
ca: Auditoria

en: User attribute configuration (optional)
ca: Configuració dels atributs d'usuari (opcional)

en: Using {0}
ca: Utilitzant {0}

en: Set up SAML-based SSO
ca: Configura SSO basat en SAML

en: SAML Authentication
ca: Autenticació SAML

en: Configure your identity provider (IdP)
ca: Configura el teu proveïdor d'identitat (IdP)

en: Your identity provider will need the following info about Metabase.
ca: El teu proveïdor d'identitat necessitarà la següent informació de Metabase:

en: URL the IdP should redirect back to
ca: URL on l'IdP ha de redireccionar la resposta

en: This is called the Single Sign On URL in Okta, the Application Callback URL in Auth0,
    and the ACS (Consumer) URL in OneLogin.
ca: Això s'anomena Single Sign On URL a Okta, Aplicaction Callback URL amb Auth0, i la ACS (Consumer) URL a OneLogin.

en: SAML attributes
ca: Atributs SAML

en: In most IdPs, you'll need to put each of these in an input box labeled
    "Name" in the attribute statements section.
ca: A la majoria de IdPS, heu de posar aquests valors en una caixa d'entrada etiquetada "Name" a la secció d'atributs.

en: User's email attribute
ca: Atribut del correu electrònic de l'usuari

en: User's first name attribute
ca: Atribut del nom de l'usuari

en: User's last name attribute
ca: Atribut del cognom de l'usuari

en: Tell Metabase about your identity provider
ca: Informa a Metabase sobre el teu proveïdor d'identitat

en: Metabase will need the following info about your provider.
ca: Metabase necessita la següent informació del teu proveïdor.

en: SAML Identity Provider URL
ca: URL del proveïdor d'identitat SAML

en: SAML Identity Provider Certificate
ca: Certificat del proveïdor d'identitat SAML

en: SAML Application Name
ca: Nom aplicació SAML

en: Sign SSO requests (optional)
ca: Signa les peticions SSO  (opcional)

en: SAML Keystore Path
ca: Ruta Keystore SAML

en: SAML Keystore Password
ca: Contraseña del Keystore SAML

en: Shh...
ca: Shht...

en: SAML Keystore Alias
ca: Àlies del Keystore SAML

en: Synchronize group membership with your SSO
ca: Sincronitza la pertinença a grups amb el vostre SSO

en: To enable this, you'll need to create mappings to tell Metabase which group(s) your users should
    be added to based on the SSO group they're in.
ca: Si ho activeu, haureu de crear relacions per dir-li a Metabase a quins grup(s) s'han d'afegir els vostres usuaris en funció del grup SSO al que pertanyen.

en: Group Name
ca: Nom del grup

en: Group attribute name
ca: Atribut del nom del grup

en: Note:
ca: Nota:

en: If you change any of the settings of an existing SAML active setup, then you will need to restart Metabase for them to take effect.
ca: Si canvieu algun del valors d'una configuració SAML activa heu de reiniciar Metabase perquè els canvis tinguin efecte.

en: Allows users to login via a SAML Identity Provider.
ca: Permetre als usuaris identificar-se mitjançant el proveïdor d'identitat SAML.

en: Allows users to login via a JWT Identity Provider.
ca: Permetre als usuaris identificar-se mitjançant el proveïdor d'identitat JWT

en: Enable Password Authentication
ca: Activa l'autenticació per contrasenya

en: When enabled, users can additionally log in with email and password.
ca: Quan s'activa, els usuaris també poden autenticar-se amb el correu electrònic i la contrasenya.

en: Notify admins of new SSO users
ca: Notifica els administradors dels nous usuaris SSO

en: When enabled, administrators will receive an email the first time a user uses Single Sign-On.
ca: Quan s'activi, els administradors rebran un correu el primer cop que un usuari utilitzi el SSO.

en: Use the settings below to configure your SSO via SAML. If you have any questions, check out our {0}.
ca: Utilitzeu aquesta secció per configurar l'SSO mitjançant SAML. Si teniu algun dubte consulteu la nostra {0}.

en: documentation
ca: documentació

en: SAML Identity Provider URI
ca: URI Proveïdor Identitat SAML

en: JWT Authentication
ca: Autenticació JWT

en: JWT Identity Provider URI
ca: URI Proveïdor Identitat JWT

en: String used by the JWT signing key
ca: Cadena utiltizada per la clau de signatura JWT

en: Embedding the entire Metabase app
ca: Incrustant l'aplicació Metabase completament

en: If you want to embed all of Metabase, enter the origins of the websites or web apps where you want to allow embedding in an iframe, separated by a space. Here are the {0} for what can be entered.
ca: Si voleu incrustar tot el Metabase, introduïu els orígens de les webs que voleu permetre que s'incrustin dins d'un iframe separat per espais. Aqui hi ha els {0} que es poden afegir.

en: Grant sandboxed access to this table
ca: Doneu acces restringuit a aquesta taula

en: When users in this group view this table they'll see a version of it that's filtered by their user attributes, or a custom view of it based on a saved question.
ca: Quan els usuaris del grup vegin aquesta taula en veuran una versió que està filtrada pels seus atributs o una vista personalitzada basada en una pregunta desada.

en: How do you want to filter this table for users in this group?
ca: Com voleu filtrar aquesta taula pels usuaris d'aquest grup.

en: Pick a saved question that returns the custom view of this table that these users should see.
ca: Selecciona una pregunta desada que retorni la vista d'aquesta taula que voleu que vegin els usuaris

en: You can optionally add additional filters here based on user attributes. These filters will be applied on top of any filters that are already in this saved question.
ca: Aquí podeu afegir filtres opcionals basats en els atributs d'usuari. Aquest filtres s'aplicaran abans que els altres filtres que ja s'han desat en aquesta pregunta.

en: For this option to work, your users need to have some attributes
ca: Per a que aquesta opció funcioni el usuaris han de tenir alguns atributs

en: To add additional filters, your users need to have some attributes
ca: Per afegir filtres adicionals els usuaris han de tenir alguns atributs

en: No user attributes
ca: No hi ha atributs d'usuari

en: Pick a user attribute
ca: Seleccioneu un atribut d'usuari

en: Pick a parameter
ca: Seleccioneu un paràmetre

en: Pick a column
ca: Seleccioneu una columna

en: Users in {0} can view
ca: Els usuaris de {0} poden veure

en: rows in the {0} question
ca: files de la pregunta {0}

en: rows in the {0} table
ca: files de la taula {0}

en: where {0} equals {1}
ca: on {0} és igual a {1}

en: and {0} equals {1}
ca: i {0} és igual a {1}

en: You can add attributes automatically by setting up an SSO that uses SAML, or you can enter them manually by going to the People section and clicking on the … menu on the far right.
ca: Podeu afegir atributs automàticament configurant l'SSO que utilitza SAML, o bé els podeu entrar manualment anant al menú Persones i fent clic el menú "..." a la dreta del tot.

en: User attribute
ca: Atribut d'usuari

en: We can automatically get your users’ attributes if you’ve set up SSO, or you can add them manually from the "…" menu in the People section of the Admin Panel.
ca: La longitud total dels valors del camp és > {0}.

en: Parameter or variable
ca: Paràmetre o variable

en: equals
ca: igual

en: Grant sandboxed access
ca: Permet accés restringit

en: Sandboxed access
ca: Accés de restringit

en: Edit sandboxed access
ca: Edita l'accés restringit

en: Edit folder details
ca: Edita els detalls de la carpeta

en: Change permissions
ca: Canvia els permisos

en: Create your new folder
ca: Crea la teva nova carpeta

en: New folder
ca: Nova carpeta

en: We're having trouble validating your token
ca: Tenim problemes validant el teu token

en: Please double-check that your instance can connect to Metabase's servers
ca: Si us plau, comproveu que la vostra instància es pot connectar amb els servidors de Metabase

en: Get help
ca: Obtenir ajuda

en: Get even more out of Metabase with the Enterprise Edition
ca: Obteniu encara més de Metabase amb l'edició Empresarial

en: All the tools you need to quickly and easily provide reports for your customers, or to help you run and monitor Metabase in a large organization
ca: Totes les eines que necessiteu per crear fàcilment informes per a clients o per ajudar-vos a executar i monitorar Metabase en una empresa gran

en: Activate a license
ca: Activeu la llicència

en: Your trial is active with these features
ca: La prova està activa amb les següents funcionalitats

en: Trial expires {0}
ca: La prova acaba el {0}

en: Need help? Ready to buy?
ca: Necessiteu ajuda? Preparat per comprar?

en: Talk to us
ca: Truca'ns

en: Your trial has expired
ca: La prova ha exhaurit

en: Need more time? Ready to buy?
ca: Necessiteu més temps? Preparat per comprar?

en: Your features are active!
ca: Les vostres funcionalitats estan actives!

en: Your licence is valid through {0}
ca: La llicència és vàlida fins {0}

en: Your license has expired
ca: La vostra llicencia ha caducat

en: It expired on {0}
ca: Va caducar el {0}

en: Want to renew your license?
ca: Voleu renovar la llicència?

en: Learn how to use this
ca: Apreneu a utilitzar això

en: Not included in your current plan
ca: No inclòs en el vostre plà actual

en: Enter the token you recieved from the store
ca: Introduïu el token que heu rebut de la botiga

en: Activate
ca: Activa

en: Need help?
ca: Necessiteu ajuda?

en: More info about your problem.
ca: Més informació sobre el vostre problema.

en: Contact support
ca: Contacteu l'equip de suport

en: Enterprise
ca: Empresa

en: Data sandboxes
ca: Dades restringides

en: Make sure you're showing the right people the right data with automatic and secure filters based on user attributes.
ca: Assegureu-vos que mostreu les dades correctes a les persones correctes amb filtres d'atribut d'usuari automàtics i segurs.

en: White labeling
ca: Personalització d'estils

en: Match Metabase to your brand with custom colors, your own logo and more.
ca: Adapteu Metabase a la vostra marca amb colors personalitzats, el vostre logotip i més.

en: Auditing
ca: Auditant

en: Keep an eye on performance and behavior with robust auditing tools.
ca: Verifica el rendiment amb eines de monitoratge robustes.

en: Single sign-on
ca: Identificació única

en: Provide easy login that works with your exisiting authentication infrastructure.
ca: Proporciona una forma fàcil d'autenticar-se amb la vostra infraestructura d'usuaris

en: Store
ca: Botiga

en: Application Name
ca: Nom de l'aplicació

en: Color Palette
ca: Paleta de colors

en: Logo
ca: Logotip

en: Landing Page
ca: Pàgina d'arribada

en: No groups
ca: Sense grups

en: Permissions for {0}
ca: Permisos per {0}

en: Permissions for this folder
ca: Permisos per aquesta carpeta

en: Grant Edit access
ca: Atorga permís d'edició

en: Can modify snippets in this folder
ca: Pot modificar fragments de codi en aquesta carpeta

en: Grant View access
ca: Atorga permís per veure

en: Can insert and use snippets in this folder, but can't edit the SQL they contain
ca: la clau de l'atribut de login ha de ser una keyword o una cadena

en: Can't view or insert snippets in this folder
ca: No es poden veure o inserir fragments de codi en aquesta carpeta

en: Also change sub-folders
ca: Canvia també les subcarpetes

en: First day of the week
ca: Primer dia de la setmana

en: There was an issue signing in with Google. Please contact an administrator.
ca: Hi ha hagut un problema amb l'autenticació amb Google. Contacteu amb l'administrador del sistema.

en: on the
ca: al

en: at
ca: el

en: Open the Metabase actions menu
ca: Obrir el menú d'accions de Metabase

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Go to a custom destination
ca: Ves a una destinació personalitzada

en: Update a dashboard filter
ca: Actualitza el filtre del quadre de comandament

en: {0} updates {1} filter | {0} updates {1} filters
ca[0]: {0} actualitza el filtre {1}
ca[1]: {0} actualitza el filtres {1}

en: {0} goes to {1}
ca: {0} va cap a {1}

en: On-click behavior for each column
ca: Un comportament de clic per a cada columna

en: Go to custom destination
ca: Ves a una destinació personalitzada

en: Open the actions menu
ca: Obrir el menú d'accions

en: Click behavior for {0}
ca: Comportament en fer clic a {0}

en: Pick one or more filters to update
ca: Seleccioneu un o més filtres per actualitzar

en: Saved question
ca: Pregunta desada

en: Link to
ca: Enllaç a

en: Enter a URL to link to
ca: Entra una URL on enllaçar

en: You can insert the value of a column or dashboard filter using its name, like this: {{some_column}}
ca: Podeu inserir el valor d'una columna o filtre de quadre de comandament utilitzant el seu nom, per exemple: {{some_column}}

en: Pick a dashboard...
ca: Selecciona un quadre de comandament...

en: Pick a question...
ca: Selecciona una pregunta...

en: Pick a dashboard to link to
ca: Seleciona un quadre de comandament on enllaçar

en: Pick a question to link to
ca: Seleciona una pregunta on enllaçar

en: Pass values to this dashboard's filters (optional)
ca: Passeu valors als filtres d'aquest quadre de comandament (opcional)

en: Pass values to this question's variables (optional)
ca: Passeu valors a les variables d'aquesta pregunta (opcional)

en: Pass values to filter this question (optional)
ca: Passeu valors per filtrar aquesta pregunta (opcional)

en: Dashboard filters
ca: Filtres del quadre de comandament

en: User attributes
ca: Atributs d'usuari

en: Customize link text (optional)
ca: Personalitza el text de l'enllaç (opcional)

en: E.x. Details for {{Column Name}}
ca: p.e.: Detall de {{Column Name}}

en: Values you can reference
ca: Valors que es poden referenciar

en: No available targets
ca: Sense objectius disponibles

en: filter
ca: filtre

en: Other available filters
ca: Altres filtres disponibles

en: Avaliable filters
ca: Filtres disponibles

en: Other available variables
ca: Altres variables disponibles

en: Avaliable variables
ca: Variables disponibles

en: Other available columns
ca: Altres columnes disponibles

en: Avaliable columns
ca: Columnes diponibles

en: user attribute
ca: atribut d'usuari

en: Text card
ca: Targeta de text

en: Click behavior
ca: Comportament en fer clic

en: Visualization options
ca: Opcions de visualització

en: Edit series
ca: Editeu les sèries

en: Add series
ca: Afegiu sèries

en: On click
ca: En fer clic

en: Change title and description
ca: Canviar el títol i la descripció

en: You've updated embedded params and will need to update your embed code.
ca: Heu actualitzat els paràmetres d'incrustació i haureu d'actualitzar el codi incrustat.

en: Add question
ca: Afegiu una pregunta

en: You're editing this dashboard.
ca: Esteu editant aquest quadre de comandament.

en: Column to filter on
ca: Colmna on filtrar

en: snippet collection
ca: col·lecció de fragments de codi

en: snippet collections
ca: col·leccions de fragment de codi

en: Give your folder a name
ca: Doneu-li un nom a la vostra carpeta

en: Something short but sweet
ca: Alguna cosa curta per dolça

en: Folder this should be in
ca: La carpeta on s'ha de posar

en: Open the action menu
ca: Obrir el menú d'accions

en: {0} column has custom behavior | {0} columns have custom behavior
ca[0]: {0} columna té un comportament personalitzat.
ca[1]: {0} columnes tenen un comportament personalitzat.

en: Go to...
ca: Aneu a...

en: Go to dashboard
ca: Aneu al quadre de comandament

en: Go to question
ca: Anar a la pregunta

en: Go to url
ca: Anar a la URL

en: Filter this dashboard
ca: Filtra aquest quadre de comandament

en: Returns the count of rows in the selected data.
ca: Retorna el nombre de files de les dades seleccionades.

en: The column or number to sum.
ca: La columna o el nombre a sumar

en: The numeric column to get standard deviation of.
ca: La columna numèrica d'on obtenir la desviació estàndard.

en: The numeric column whose values to average.
ca: La columna númerica d'on obtenir la mitjana

en: Returns the smallest value found in the column
ca: Retorna el valor més petit que es trobi a la columna

en: Sums up the specified column only for rows where the condition is true.
ca: Suma la columna especificada només per les files que compleixen amb la condició.

en: Returns the numeric variance for a given column.
ca: Retorna la variància numèrica d'una columna.

en: Temperature
ca: Temperatura

en: The column or number to get the variance of.
ca: La columna o nombre d'on obtenir la variància.

en: Returns the median value of the specified column.
ca: Retorna la mediana de la columna especificada.

en: The column or number to get the median of.
ca: La columna o nombre d'on obtenir la mediana.

en: percentile-value
ca: percentil-valor

en: Returns the value of the column at the percentile value.
ca: Retorna el valor de la columna al valor percentil.

en: The column or number to get the percentile of.
ca: La columna o el nombre d'on calcular el percentil.

en: The value of the percentile.
ca: El valor del percentil.

en: Returns the string of text in all lower case.
ca: Retorna una cadena de text en minúscules.

en: The column with values to convert to lower case.
ca: La columna que conté els valors a convertir a minúscules.

en: Returns the text in all upper case.
ca: Retorna una cadena de text en majúscules.

en: The column or text to return a portion of.
ca: La columna o text d'on retornar-ne una part.

en: The column or text to search through.
ca: La columna o text on cercar.

en: Combine two or more strings of text together.
ca: Combina una o meś cadenes de text.

en: The column or text to begin with.
ca: La columna o text per on començar.

en: This will be added to the end of value1, and so on.
ca: Això s'afegirà al final del valor1, i a continuació.

en: Enormous
ca: Enorme

en: Gigantic
ca: Gegant

en: Returns the number of characters in text.
ca: Retorna el nombre de caràcters al text.

en: The column or text you want to get the length of.
ca: La columna de la qual en voleu obtenir la longitud.

en: The column or text you want to trim.
ca: La columna o text d'on en voleu eliminar els espais a inici i fi.

en: Returns the absolute (positive) value of the specified column.
ca: Retorna el valor absolut (positiu) de la columna especificada.

en: Debt
ca: Deute

en: The column or number to return absolute (positive) value of.
ca: La columna o nombre a retornar el valor abosolt (positiu).

en: Rounds a decimal number down.
ca: Arrodoneix un nombre a la baixa.

en: The column or number to round down.
ca: La columna o el nombre a arrodonir.

en: Rounds a decimal number up.
ca: Arrodoneix a l'alça un nombre decimal.

en: The column or number to round up.
ca: La columna o nombre a arrodonir a l'alça.

en: Rounds a decimal number either up or down to the nearest integer value.
ca: Arrodoneix un nombre decimal amunt o avall cap al valor enter més proper

en: The column or number to round to nearest integer.
ca: El nombre a arrodonir a l'enter més propoer

en: Returns the square root.
ca: Retorna l'arrel quadrada.

en: Hypotenuse
ca: Hipotenusa

en: The column or number to return square root value of.
ca: La columna o nombre de la que retornar l'arrel quadrada.

en: Raises a number to the power of the exponent value.
ca: Eleva un nombre a la potència de l'exponent.

en: Length
ca: Longitud

en: The column or number raised to the exponent.
ca: La columna o el nombre per elevar a l'exponent.

en: The value of the exponent.
ca: El valor de l'exponent.

en: Returns the base 10 log of the number.
ca: Retorna la base 10 del logaritme del nombre.

en: Value
ca: Valor

en: The column or number to return the natural logarithm value of.
ca: La columna o el nombre a retornar el valor del logaritme natural.

en: Returns Euler's number, e, raised to the power of the supplied number.
ca: Retorna el nombre d'Euler, e, elevat a la potencia del nombre subministrat.

en: Interest Months
ca: Interès mensual

en: The column or number to return the exponential value of.
ca: La columna o el nombre a retorna el valor exponencial.

en: The column or text to check.
ca: La columna o el text a comprovar

en: Checks a date or number column's values to see if they're within the specified range.
ca: Comprova si una columna o data està entre un rang especificat

en: Created At
ca: Creat el

en: The date or numeric column that should be within the start and end values.
ca: La data o la columna numèrica que ha d'estar entre els valors d'inici i fi.

en: The beginning of the range.
ca: L'inici del rang.

en: The end of the range.
ca: El final del rang.

en: Checks a date column's values to see if they're within the relative range.
ca: Comprova els valors d'una columna de data per comprobar si estan dins el rang relatiu.

en: The date column to return interval of.
ca: La columna d'on retornar l'interval.

en: Period of interval, where negative values are back in time.
ca: Període d'interval, on els valors negatius són en el passat.

en: Type of internal like "day", "month", "year".
ca: Tipus intern, com per exemple "dia", "mes", "any"

en: The column or value to return.
ca: La columna o el valor a retornar.

en: If value1 is empty, value2 gets returned if its not empty, and so on.
ca: Si el valor1 es buit, es retorna el valor2 si no és buit, i així successivament.

en: Tests an expression against a list of cases and returns the corresponding value of the first matching case, with an optional default value if nothing else is met.
ca: Comprova una expressió contra una llista de clauses i retorna el valor corresponent al primer element verdader amb un valor opcional si no es compleix cap condició.

en: The value that will be returned if the preceding condition is true, and so on.
ca: El valor es retornarà si la condició anterior és verdadera, i així successivament.

en: Is null
ca: És null

en: Not null
ca: No és null

en: Additive sum of all the values of a column.
    e.x. total revenue over time.
ca: Suma aditiva dels valors de la columna:
    p.e.: ingressos totals al cap del temps

en: Additive count of the number of rows.
    e.x. total number of sales over time.
ca: Recompte aditiiu dels valors de la columna:
    p.e.: nombre total de ventes al cap del temps

en: Linked filters
ca: Filtres enllaçats

en: Label
ca: Etiqueta

en: Default value
ca: Valor per defecte

en: No default
ca: Sense valor per defecte

en: To view this, {0} must be connected to at least one field.
ca: Per veure això, el {0} ha d'estar connectat com a mínim a un camp.

en: Limit this filter's choices
ca: Limita les opcions d'aquest filtre

en: If you have another dashboard filter, you can limit the choices that are listed for this filter based on the selection of the other one.
ca: Si teniu una altre filtre al quadre de comandament, podeu limitar les opcions d'aquest filtres basats amb les seleccions d'un altre filtre.

en: So first, {0}.
ca: Per començar, {0}

en: add another dashboard filter
ca: afegiex un altre filtre al quadre de comandament

en: If you toggle on one of these dashboard filters, selecting a value for that filter will limit the available choices for {0} filter.
ca: Si activeu algun d'aquest filtres de quadre de comandament, al seleccionar un valor d'aquest filtre es limitaràn les opcions del filtre {0}.

en: Filtering column
ca: Columna de filtre

en: Filtered column
ca: Columna filtrada

en: Enter user names or email addresses
ca: Introduïu el nom d'usuari o correu electrònic

en: New snippet
ca: Nou fragment de codi

en: Hourly
ca: Cada hora

en: Daily at {0}
ca: Diàriament a les {0}

en: Weekly at {0} on {1}
ca: Semanalment el {0} a les {1}

en: Monthly on the {0} {1} at {2}
ca: Cada mes el {0} {1} a les {2}

en: Delete this subscription
ca: Elimina aquesta subscripció

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

en: Create a dashboard subscription
ca: Creu una subscripció al quadre de comandament

en: Email it
ca: Envia'l per correu electrònic

en: You can send this dashboard regularly to users or email addresses.
ca: Podeu enviar aquest quadre de comandament regularment a usuaris o a adreces de correu electrònic.

en: Send it to Slack
ca: Envia'l a Slack

en: Pick a channel and a schedule, and Metabase will do the rest.
ca: Selecciona un canal i una programació. Metabase farà la resta.

en: Email this dashboard
ca: Envia el quadre de comandament per correu electrònic

en: Don't send if there aren't results
ca: No ho enviïs si no hi ha resultats.

en: Attach results
ca: Adjunta els resultats

en: Attachments can contain up to 2,000 rows of data.
ca: Els adjunts poden contenir com a màxim 2.000 registres de dades.

en: Send this dashboard to Slack
ca: Envia el quadre de comandament a Slack

en: Dashboard does not have a parameter with the ID {0}
ca: El quadre de comandament no te cap paràmetre amb ID {0}

en: Parameter {0} does not have any Fields associated with it
ca: El paràmetre {0} no té cap camp associat

en: include must be either empty or the value 'tables'
ca: include ha de ser buit o el valor 'tables'

en: `database` is required for all queries whose type is not `internal`.
ca: `database` és obligatori per les consultes de tipus diferent de `internal`.

en: Password login is disabled for this instance.
ca: l'autenticació per contrasenya està deshabilitada per a aquesta instància.

en: Your account is disabled. Please contact your administrator.
ca: El vostre compte s'ha deshabilitat. Contacteu amb l'administrador.

en: Your account is disabled.
ca: El vostre compte s'ha deshabilitat.

en: Invalid Slack token.
ca: Token de Slack no vàlid.

en: The ''{0}'' command is only available in Metabase Enterprise Edition.
ca: La comanda "{0}" només està disponible a Metabase Edició Empresarial.

en: Metabase Enterprise Edition extensions are PRESENT.
ca: Les extensions de Metabase Edició empresarial estan PRESENTS.

en: Usage of Metabase Enterprise Edition features are subject to the Metabase Commercial License.
ca: L'ús de les funcionalitats de l'edició Empresarial de Metabase està subjecte a la Llicència Comercial de Metabase.

en: See {0} for details.
ca: Vegeu {0} per a més detalls.

en: Metabase Enterprise Edition extensions are NOT PRESENT.
ca: FALTEN les extensions de l'edició empresarial de Metabase.

en: You''re invited to join {0}''s {1}
ca: Us han covidat a unir-vos a {1} de {0}

en: {0} created a {1} account
ca: {0} ha creat {1} compte

en: {0} accepted their {1} invite
ca: {0} ha acceptat la invitació de {1}

en: [{0}] Password Reset Request
ca: [{0}] Sol·licituds per restablir la contrasenya

en: [{0}] Notification
ca: [{0}] Notificació

en: [{0}] Help make [{1}] better.
ca: [{0}] ajuda'ns a fer el [{1}] millor.

en: [{0}] Tell us how things are going.
ca: [{0}] Explica'ns com va tot.

en: Error starting events listener
ca: Error a l'iniciar el escoltador d'esdeveniments

en: Should we sync user attributes when someone logs in via LDAP?
ca: Hem de sincronitzar els atributs d'usuari quan algú s'identifica mitjançant LDAP?

en: Comma-separated list of user attributes to skip syncing for LDAP users.
ca: Llista separada per comes d'atributs que no s'han d'ignorar en sincronitzar usuaris LDAP.

en: Invalid token
ca: Token no vàlid

en: Slack API error: {0}
ca: Error a l'API de Slack: {0}

en: Slack channel named `metabase_files` is missing!
ca: No s'ha trobat el canal de Slack anomenat `metabase_files`.

en: Please create or unarchive the channel in order to complete the Slack integration.
ca: Si us plau, crea o treu de l'arxiu el canal per completar la integració amb Slack.

en: The channel is used for storing graphs that are included in Pulses and MetaBot answers.
ca: El canal s'utiltiza per desar gràfiques que s'inclouen als Polsos i les respostes de MetaBot.

en: Uploaded image
ca: Imatge pujada

en: Error uploading file to Slack:
ca: Error en pujar la imatge a Slack:

en: Invalid session. Expected an instance of Session.
ca: Sessió no vàlida. S'esperava una instància de Sessió.

en: Session cookie's SameSite is configured to "None", but site is
ca: La galeta de sessió SameSite està configurado a "Cap", però el lloc

en: served over an insecure connection. Some browsers will reject
ca: se serveix sobre una connexió no segura. Alguns navegadors ho refusaran

en: cookies under these conditions.
ca: galetes en aquestes condicions.

en: Top folder
ca: Carpeta superior

en: :parameters must be a sequence of maps with String :id keys
ca: :parametres ha de ser una seqüència de mapes amb claus String :id

en: Invalid human-readable-values: values must be a sequence; each item must be nil or a string
ca: Utilitzeu la configuració a continuació per configurar el SSO via SAML. Si teniu alguna pregunta comproveu la nostra {0}.

en: :values must be present to fetch :human_readable_values
ca: :values han d'estar presenents per obtenir :human_readable_values

en: Field values total length is > {0}.
ca: La mida total dels camps és > {0}.

en: snippet names cannot include '}' or start with spaces
ca: Els noms dels fragments de codi no poden incloure '}' o començar per espais

en: Error executing chain filter query
ca: Error a l'executar la cadena de filtres de consulta

en: Field {0} does not exist.
ca: El camp {0} no existeix.

en: Cannot search against non-Text Field {0} {1}
ca: No es pot cercar en un camp que no és de text {0} {1}

en: Granting permissions for group {0}: {1}
ca: Atorgant permisos al grup {0}: {1}

en: Revoking permissions for group {0}: {1}
ca: Revocant permisos al grup {0}: {1}

en: Invalid DB permissions: if you have write access for native queries, you must have full data access.
ca: Permisos de BD no vàlids: Si teniu accés d'escriptura a les consultes natives, també heu de tenir accés total a les dades.

en: Invalid DB permissions: if you have readonly native query access, you must also have data access.
ca: Permisos de BD no vàlids: Si teniu accés de lectura a les consultes natives, també heu de tenir accés a les dades.

en: Changing permissions from: {0} to: {1}
ca: Canviant els permisos de {0} a {1}

en: login attribute keys must be a keyword or string
ca: les claus dels atributs de login han de ser una keyword o una cadena

en: The default language for all users across the Metabase UI, system emails, pulses, and alerts.
ca: L'idioma per defecte per a tots els usuaris a la UI de Metabase, els correus de sistema, polsos i alertes.

en: Users can individually override this default language from their own account settings.
ca: Els usuaris poden sobreescriue el seu idioma per defecte a la seva configuració.

en: Default page to show the user
ca: Pàgina a mostar a l'usuari per defecte.

en: Allow this origin to embed the full Metabase application
ca: Permet a aquest origen incrustar la aplicació Metabase completa.

en: Values greater than {0} ({1}) are not allowed.
ca: Els valors més grans que {0} ({1}) no es permeten.

en: This will replace the word "Metabase" wherever it appears.
ca: Això sobreescriurà la paraula cada ocurrència de la paraula "Metabase".

en: These are the primary colors used in charts and throughout Metabase. You might need to refresh your browser to see your changes take effect.
ca: Aquests són els colors primaris utilitzats pels gràfics i a tot Metabase. Potser heu de reiniciar el vostre navegador per veure els canvis.

en: For best results, use an SVG file with a transparent background.
ca: Utilitzeu un fitxer SVG amb fons transparent per obtenir millors resultats.

en: The url or image that you want to use as the favicon.
ca: La URL o la imatge que voleu utiitzar com a favicon.

en: Allow logging in by email and password.
ca: Permet l'autenticació per correu electrònic i contrasenya.

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries.
      It won''t affect SQL queries.
ca: Això afecta coses com l'agrupat per setmana o el filtre a les consultes de GUI.
    NO afecta les consultes SQL.

en: Unable to validate token
ca: No s'ha pogut validar el token.

en: Token format is invalid.
ca: El format del token no és vàlid.

en: Error validating token
ca: Error en validar el token.

en: Error filtering against {0} Field: unable to parse String {1} to a {2}
ca: Error en filtrar el camp {0}: no s'ha pogut interpretar la cadena {1} a {2}

en: Error fetching details for Job: {0}
ca: Error a l'obtenir els detalls del treball: {0}

en: Starting sync task for Database {0}.
ca: Començant la tasca de sincronització de la base de dades {0}.

en: Cannot sync Database {0}: Database does not exist.
ca: No es pot sincornitzar la base de dades {0}: La base de dades no existeix.

en: Update Field values task triggered for Database {0}.
ca: Executant la tasca per actualitzar els valors dels camps de la base de dades {0}.

en: Skipping update, automatic Field value updates are disabled for Database {0}.
ca: Ignorant l'actualitació, l'actualització automàtica de camps està deshabilitada per la base de dades {0}.

en: SAML Identity Provider Issuer
ca: Emissor Proveïdor Identitat SAML

en: SAML Identity Provider SSO URL
ca: URL SSO Proveïdor Identitat SAML

en: DB Name
ca: Nom de la BD

en: DB Engine
ca: Motor de BD

en: Unknown name
ca: Nom desconegut

en: Unknown engine
ca: Motor desconegut

en: Edit collection
ca: Edita la colecció

en: Pinned items
ca: Elements destacats

en: Other users' personal collections
ca: La col·lecció personal d'altres usuaris

en: View archive
ca: Veure l'arxiu

en: Your personal collection
ca: La teva col·lecció personal

en: Nothing to see yet.
ca: Res per veure de moment.

en: Use collections to organize and group dashboards and questions for your team or yourself
ca: Utilitzeu coleccions per organitzar i agrupar quadres de comandament per al teu equip o per a tu mateix

en: Unpin this item
ca: Elimina de destacats

en: Available filters
ca: Filtres disponibles

en: Available variables
ca: Variables disponibles

en: Available columns
ca: Columnes disponibles

en: Include User ID and query hash in queries
ca: Inclou el User ID i el hash a la consulta

en: When on, Metabase User ID and query hash get appended to queries on this database, which can be useful for auditing and debugging. However, this causes each query to look distinct, preventing BigQuery from returning cached results, which may increase your costs.
ca: Quan s'activa el ID d'usuari de Metabase i el hash de la consulta s'inclouen a les consultes d'aquesta bases de dades. Això pot ser últil per debugar o auditar. No obstant, aquestes clausules fan que cada consulta sigui diferent i eviten que el BigQuery no retorni resultats en memòria cau, incrementant el costos.

en: Periodically refingerprint tables
ca: Re-indexa les taules periòdicament

en: When syncing with this database, Metabase will scan a subset of values of fields to gather statistics that enable things like improved binning behavior in charts, and to generally make your Metabase instance smarter.
ca: Quan se sincronitzi aquesta base de dades, Metabase escanejarà un subconjunt de valors dels camps per obtenir estadístiques que permeten una millor experiència en les gràfiques i fent la instància de Metabase més intel·ligent.

en: Updated date
ca: Data d'actualització

en: Updated time
ca: Hora d'actualització

en: Updated timestamp
ca: Data i hora d'actualització

en: Type of interval like "day", "month", "year".
ca: Tipus d'interal com "dia", "mes", "any".

en: Filter by this column
ca: Filtra per aquesta columna

en: Column formatting
ca: Format de columna

en: Sort ascending
ca: Ordre ascendent

en: Sort descending
ca: Ordre descendent

en: Browse data
ca: Navega per les dades

en: Show maximum (first {0})
ca: Mostra el màxim (els primers {0})

en: There was a problem with this visualization
ca: Hi ha un problema amb aquesta visualització

en: Showing first {0} rows
ca: Mostrar les primeres {0} files

en: first
ca: primer

en: last
ca: darrer

en: Emailed
ca: Enviat per correu

en: Sent to
ca: Enviat a

en: Sent
ca: Enviat

en: hourly
ca: cada hora

en: daily at {0}
ca: cada dia a les {0}

en: {0} at {1}
ca: {0} a les {1}

en: monthly on the {0} {1} at {2}
ca: cada mes el {0} {1} a les {2}

en:  and {0} other |  and {0} others
ca[0]:  i {0} altre
ca[1]:  i {0} altres

en: This dashboard will no longer be emailed to {0} {1}
ca: Aquest quadre de comandament ja no s'enviarà per correu a {0} {1}

en: Slack channel {0} will no longer get this dashboard {1}
ca: El quadre de comandament {1} ja no s'enviarà al canal de Slack {0}

en: Channel {0} will no longer receive this dashboard {1}
ca: El quadre de comandament {1} ja no s'enviarà al canal {0}

en: Schedules
ca: Programacions

en: Set up a new schedule
ca: Crear una nova programació

en: Close
ca: Tanca

en: You'll need to {0} first.
ca: Heu de {0} primer.

en: First, you'll have to {0}.
ca: Primer, heu de {0}.

en: Rows {0}-{1} of first {2}
ca: Files {0}-{1} de les primeres {2}

en: Drag fields here
ca: Deixa els camps aquí

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Totals for {0}
ca: Totals per {0}

en: Grand totals
ca: Totals

en: Row totals
ca: Total de files

en: Fields to use for the table rows
ca: Camps a utilitzar a les files de la taula

en: Fields to use for the table columns
ca: Camps a utilitzar per a les columnes de la taula

en: Fields to use for the table values
ca: Camps a utilitzar pels valors de la taula

en: Pivot tables can only be used with aggregated queries.
ca: Les taules dinàmiques només es poden utilitzar amb consultes agregades

en: Pivot Table
ca: Taula dinàmica

en: Waterfall
ca: Cascada

en: waterfall chart
ca: Gràfic en cascada

en: Increase color
ca: Incrementa el color

en: Decrease color
ca: Redueix el color

en: Show total
ca: Mostra el total

en: Unable to run internal query function: cannot resolve {0}
ca: No s'ha pogut executar la funció de consulta interna: no es pot resoldre {0}

en: Audit App queries are not enabled on this instance.
ca: Les consultes d'auditoria no s'han activat en aquesta instància.

en: Invalid internal query function: {0} is not marked as an ^:internal-query-fn
ca: Funció de consulta interna invalida: {0} no està marcada com a ^:internal-query-fn

en: Error: sandboxing is not enabled for this instance.
ca: Si us plau, comproveu que heu introduït un token Empresarial i torneu-ho a provar.

en: Please check you have set a valid Enterprise token and try again.
ca: Comproveu que hàgiu definit un token Enterprise vàlid i torneu-ho a provar.

note: If the current permissions are nil, then we would return false which could give a potentially segmented user access they shouldn't have. If we don't have permissions, we can't determine whether they are segmented, so throw.
en: No permissions found for current user
ca: No s'han trobat permisos per a l'usuari actual

en: User ''{0}'' attempted to access an inaccessible field. Accessible fields {1}, fields in query {2}
ca: L'usuari "{0}" ha intentat accedir a un camp inaccessible. Camps accessibles {1}, camps a la consulta {2}

en: User not able to query field
ca: L'usuari no pot consultar el camp

en: Found more than one group table access policy for user ''{0}''
ca: S'ha trobat més d'una política d'accés a la taula de grups per a l'usuari "{0}"

en: Query requires user attribute `{0}`
ca: La consulta requereix l'atribut d'usuari `{0}`

en: invalid --mode value
ca: valor de --mode invalid

en: invalid --on-error value
ca: valor de --on-error invalid

en: invalid context seed value
ca: invalid valor del context de semilla

en: Dump was produced using a different version of Metabase. Things may break!
ca: Dump es va produir utilitzant una versió diferent de Metabase. Les coses podrien trencar-se!

en: Error loading dump: {0}
ca: Error en carregar la còpia:  {0}

en: {0} is not a valid user
ca: {0} no és un valor vàlid

en: Error dumping {0}
ca: Error en bolcar {0}

en: No admin users found! At least one admin user is needed to act as the owner for all the loaded entities.
ca: No s'ha trobat cap usuari administrador. Es necessita com a mínim un usuari administrador per actuar com a propietari de totes les entitats carregades.

en: Error loading dependencies: reference to an unknown entity {0}
ca: Error en carregar les dependències: referència a una entitat desconeguda {0}

en: Can''t resolve {0} in fully qualified name {1}
ca: No s'ha pogut resoldre {0} del nom qualificat {1}

en: Model {0} does not support upsert
ca: El Model {0} no suporta upsert

en: Error inserting {0}
ca: Error en inserir {0}

en: Inserting {0}
ca: Inserint {0}

en: {0} already exists -- skipping
ca: {0} ja existeixen -- saltant

en: Skipping {0} (nothing to update)
ca: Saltant {0} (res a actualizar)

en: Updating {0}
ca: Actualitzant {0}

en: Error updating {0}
ca: Error actualitzant {0}

en: SSO has not been enabled and/or configured
ca: El SSO no s'ha activat i/o configurat

en: SSO requires a valid token
ca: Es necessita un token vàlid per a SSO

en: Error returning SSO entry point
ca: Error en retornar el punt d'entrada SSO

en: Error logging in
ca: Error a l'entrar

en: Can't create new JWT user when JWT is not configured
ca: No es pot crear un nou usuari JWT quan el JWT no està configurat

en: JWT SSO has not been enabled and/or configured
ca: JWT SSO no s'ha activat i/o configurat

en: Invalid SAML configuration: could not find user email.
ca: Configuració SAML no vàlida: No es pot trobar el correu de l'usuari

en: We tried looking for {0}, but couldn't find the attribute.
ca: Hem intentat cercar per {0} però no hem pogut trobar l'atribut.

en: Please make sure your SAML IdP is properly configured.
ca: Assegureu-vos que el vostre SAML IdP està configurat correctament.

en: SAML has not been enabled and/or configured
ca: So s'ha habilita i/o configurat el SAML

en: Warning: expected `redirect` param, but none is present
ca: Avís: s'esperava un paràmetre de "redirecció", però no n'hi ha cap

en: Error generating SAML request
ca: Error en generar la petició SAML

en: Unable to log in: SAML IdP certificate is not set.
ca: No es pot accedir: El certificat del IDP SAML no està establert.

en: SAML response validation failed
ca: Ha fallat la validació de la resposta SAML

en: Unable to log in: SAML response validation failed
ca: No es pot accedir: Ha fallat la validació de la resposta SAML

en: Unable to log in: SAML info does not contain user attributes.
ca: No es pot accedir: La informació SAML no conté els atributs d'usuari.

en: Enable SAML authentication.
ca: Activar l'autenticació SAML.

en: This is the URL where your users go to log in to your identity provider. Depending on which IdP you''re
    using, this usually looks like https://your-org-name.example.com or https://example.com/app/my_saml_app/abc123/sso/saml
ca: Aquest és l’URL on van els usuaris per iniciar la sessió al vostre proveïdor d’identitats. Depenent de quin IdP sigueu
    en utilitzar-lo, normalment es veu com https://el-vostre-org-nom.example.com o https://example.com/app/my_saml_app/abc123/sso/saml

en: Error parsing SAML identity provider certificate
ca: Error en interpretar el certificat del proveïdor d'identitat SAML

en: Invalid identity provider certificate. Certificate should be a base-64 encoded string.
ca: Certificat del proveïdor d'identitats no vàlid. El certificat ha de ser una cadena en base-64.

en: Encoded certificate for the identity provider. Depending on your IdP, you might need to download this,
    open it in a text editor, then copy and paste the certificate's contents here.
ca: Certificat codificat per al proveïdor d'identitat. En funció del vostre IdP, potser haureu de descarregar-lo,
    obriu-lo en un editor de text i, a continuació, copieu i enganxeu el contingut del certificat aquí.

en: This is a unique identifier for the IdP. Often referred to as Entity ID or simply 'Issuer'. Depending
    on your IdP, this usually looks something like http://www.example.com/141xkex604w0Q5PN724v
ca: Aquest és un identificador únic per a l’IdP. Sovint s’anomena identificador d’entitat o simplement “emissor”. Depenent
    al vostre IdP, normalment es veu com http://www.example.com/141xkex604w0Q5PN724v

en: This application name will be used for requests to the Identity Provider
ca: Aquest nom s'utilitzarà per identificar l'aplicació amb el Proveïdor d'identitat

en: Absolute path to the Keystore file to use for signing SAML requests
ca: Camí absolut al fitxer de claus utilitzats per signar les peticions SAML

en: Password for opening the keystore
ca: Contrasenya per obrir el fitxer de claus

en: Alias for the key that Metabase should use for signing SAML requests
ca: Àlies per a la clau que Metabase ha d'utilitzar per signar les peticions SAML

en: SAML attribute for the user''s email address
ca: Atribut del correu electrònic del usuari SAML

en: SAML attribute for the user''s first name
ca: Atribut del nom del usuari SAML

en: SAML attribute for the user''s last name
ca: Atribut del cognom del usuari SAML

en: Enable group membership synchronization with SAML.
ca: Habilitar la sincronització de pertinença a grups amb SAML

en: SAML attribute for group syncing
ca: Atribut per la sincronització de grups del usuari SAML

note: Should be in the form: {"groupName": [1, 2, 3]} where keys are SAML groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing SAML to Metabase group mappings.
ca: JSON que conté la relació de grups entre SAML i Metabase.

en: Enable JWT based authentication
ca: Activa l'autenticació basada en JWT

en: URL of JWT based login page
ca: URL de la pàgina de login JWT

en: String used to seed the private key used to validate JWT messages
ca: Cadena utilizada com a llabor de la clau privada utilitzada per validar els missatges JWT

en: Key to retrieve the JWT user's email address
ca: Clau per obtenir el correu electrònic del usuari JWT

en: Key to retrieve the JWT user's first name
ca: Clau per obtenir el nom del usuari JWT

en: Key to retrieve the JWT user's last name
ca: Clau per obtenir el cognom del usuari JWT

en: Key to retrieve the JWT user's groups
ca: Clau per obtenir els grups del usuari JWT

en: Enable group membership synchronization with JWT.
ca: Activa la sincronització de grups amb JWT.

note: Should be in the form: {"groupName": [1, 2, 3]} where keys are JWT groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing JWT to Metabase group mappings.
ca: JSON que conté les relacions de grups entre JWT i Metabase.

en: Should new email notifications be sent to admins, for all new SSO users?
ca: S'ha d'enviar una notificació a l'administrador per cada nou usuari SSO?

en: New SSO user created: {0} ({1})
ca: S'ha creat un nou usuari SSO: {0} ({1})

en: Cannot convert a {0} to a {1}
ca: No s'ha pogut convertir {0} a {1}

en: Cannot extract {0} from a TIME field
ca: No es pot extreure {0} d'un camp d'hora

en: Cannot extract {0} from a DATE field
ca: No es pot extreure {0} d'un camp de data

en: Cannot extract {0} from a DATETIME or TIMESTAMP
ca: No es pot extreure {0} d'un camp data i hora.

note: trying to add an `hour` to a `date` or a `year` to a `time` is something we shouldn't be allowing in the UI in the first place
en: Invalid query: you cannot add a {0} to a {1} column.
ca: Consulta no vàlida: No es pot afegir {0} a una columna {1}.

en: It doesn''t make sense to convert between DATEs and TIMEs!
ca: No té sentit convertir entre dates i hores.

en: Druid request error [{0}]: {1}
ca: Error en la petició Druid: [{0}]: {1}

en: Failed to parse Druid response body: {0}
ca: No es pot interpretar el cos de la resposta de Druid: {0}

en: Error running query:
ca: Error executant la consulta:

en: Client closed connection, no queryId found, can't cancel query
ca: El client ha tancat la connexió, no s'ha trobat un ID del Query. No es pot cancel·lar la consulta.

en: Client closed connection, canceling Druid queryId {0}
ca: El client ha tancat la connexió, cancel·lant la consulta de Druid amb ID {0}

en: Canceling Druid query with ID {0}
ca: Cancel·lant la consulta de Druid amb ID {0}

en: Failed to cancel Druid query with queryId {0}
ca: No s'ha pogut cancel·lar la consulta druida amb queryId {0}

en: Don''t know how to retrieve results for columns {0}
ca: No sabem com obtenir els resultats de les columnes {0}

en: Error post-processing Druid query results
ca: Error en post-processar els resultats de la consulta Druid

en: Error reducing Druid query results
ca: Error en reduir els resultats de la consulta Druid

en: WARNING: Don't know how to combine these intervals into a single interval.
ca: AVÍS: No sabem com combinar aquests intervals en un sol interval.

en: Ignoring intervals: {0}
ca: Ignorant els intervals: {0}

en: Error creating aggregation clause
ca: Error creant la clàusula d'agregat

en: Expected :aggregation-options, constant, or expression.
ca: S'espera: opcions d'agregació, constant o expressió.

en: grouped timeseries queries can only be sorted by the ''timestamp'' column.
ca: les consultes de consultes horàries agrupades només es poden ordenar per la columna "marca de temps".

en: scan queries can only be sorted if they include the ''timestamp'' column.
ca: les consultes d'escaneig només es poden ordenar si inclouen la columna "marca de temps".

en: scan queries can only be sorted by the ''timestamp'' column.
ca: les consultes d'escaneig només es poden ordenar per la columna "timestamp".

en: Error generating Druid query
ca: Error en generar una consulta Druid

en: Fetching Google access/refresh tokens with auth-code {0}...
ca: S'estan recuperant les fitxes d'accés/actualització de Google amb el codi d'autenticació {0} ...

en: Multiple date filters are not supported in filters:
ca: No s'admeten diversos filtres de dates als filtres:

en: Unexpected columns in results: {0}
ca: Columna no esperada en els resultats: {0}

en: Unable to parse query: {0}
ca: No es pot interpretar la consulta: {0}

en: Don''t know how to substitute {0} {1}
ca: No sé com substituir {0} {1}

en: Substituted {0} -> {1}
ca: S'ha substituït {0} -> {1}

en: Don''t know how to handle aggregation {0}
ca: No sé com gestionar l'agregat {0}

en: Using DNS SRV requires a FQDN for host
ca: L’ús de DNS SRV requereix un FQDN per a l’amfitrió

en: No database name specified in URI. Monger requires a database to be explicitly configured.
ca: No s'ha especificat cap nom de base de dades a l'URI. Monger requereix una base de dades per configurar-la explícitament.

en: Opened new MongoDB connection.
ca: S'ha obert una nova connexió amb MongoDB.

en: Closed MongoDB connection.
ca: S'ha tancat una connexió amb MongoDB.

en: fetch-next-page w/ URI
ca: fetch-next-page amb URI

en: Error running query.
ca: Error executant la consulta.

en: Client connection closed, no query-id found, can't cancel query
ca: La connexió del client s'ha tancat, no s'ha trobat cap identificador de consulta, no es pot cancel·lar la consulta

en: Error canceling query with ID {0}
ca: Error en cancel·lar la consulta amb l'identificador {0}

en: Error executing query
ca: Error executant la consulta

en: Failed to fetch materialized views for this database
ca: No s'han pogut obtenir visualitzacions materialitzades per a aquesta base de dades

note: if there's still not a Card, throw an Exception!
en: Invalid Alert: Alert does not have a Card associated with it
ca: Alerta no vàlida: l’Alerta no té associada cap Targeta

en: Error determining whether Database supports nested queries
ca: Error en determinar si la base de dades admet consultes imbricades

en: Invalid query params: could not determine slug for parameter with ID {0}
ca: Paràmetres de consulta no vàlids: no s'ha pogut determinar el slug per al paràmetre amb l'identificador {0}

en: Cannot search for values: {0} is not an enabled parameter.
ca: No es pot cercar per valors: {0} no és un parametre activat.

en: You can''t specify a value for {0} if it's already set in the JWT.
ca: No podeu especificar un valor per a {0} si ja està definit a la JWT.

en: Error compiling HoneySQL form
ca: Error en compilar el formulari HoneySQL

en: Not a valid Database/Database ID/JDBC spec
ca: L'especificació Base de dades/ID BBBD/JDBC no es vàlida

en: You don''t have any cards yet.
ca: Encara no teniu cap Targeta.

en: Here are your {0} most recent cards:
ca: Aquestes són les teves {0} targetes més recents:

en: value must be a map with the keys `{0}`, `{1}`, `{2}`, and `{3}`.
ca: El valor ha de ser un mapa amb les tecles "{0}", "{1}", "{2}" i "{3}".

en: Not creating proxy JDBC driver for class {0} -- original driver was loaded by system ClassLoader
ca: No es crea el controlador JDBC del servidor intermediari per a la classe {0}: el sistema ClassLoader ha carregat el controlador original

en: Query took {0} to run; minimum for cache eligibility is {1}
ca: La consulta ha trigat {0} a executar-se; el mínim per entrar a memòria cau és {1}

en: Cannot resolve joined field due to ambiguous joins: table {0} (ID {1}) joined multiple times. You need to wrap field references in explicit :joined-field clauses.
ca: No es pot resoldre el camp unit a causa d'unions ambigües: la taula {0} (identificador {1}) s'ha unit diverses vegades. Heu d'ajustar les referències de camp a clàusules explícites: de camp unit.

en: I don''t know how to `overflow stack`. Here''s what I can do: `help`, `list`, `show`
ca: No sé com "desbordar la pila". Això és el que puc fer: "ajuda", "llista", "mostrar"

en: Test setting - this only shows up in dev (1)
ca: Configuració de prova - només es mostra en dev (1)

en: Test setting - this only shows up in dev (2)
ca: Configuració de prova - només es mostra en dev (2)

en: Test setting - this only shows up in dev (3)
ca: Configuració de prova - només es mostra en dev (3)

en: Test setting - this only shows up in dev (4)
ca: Configuració de prova - només es mostra en dev (4)

en: Test setting - with i18n
ca: Configuració de prova - amb internacionalització

en: This is a sample sensitive Setting.
ca: Aquesta és una configuració sensible d'exemple.

en: WOW
ca: Ostres!

[ctx: This is a new information message on the new pulse creation page.]
en: Pulses are being phased out
ca: Els polsos s’estan eliminant

[ctx: An info message letting you know you can create dashboard subscriptions instead of pulses.]
en: You can now set up {0} instead. We'll remove Pulses in a future release, and help you migrate any that you still have.
ca: Ara podeu configurar {0}. Eliminarem Polsos en una versió futura i us ajudarem a migrar tot el que encara tingueu.

en: dashboard subscriptions
ca: subscripcions al tauler

en: {0} charts in your subscription won't look the same as in your dashboard. {1}
ca: Els gràfics de {0} a la vostra subscripció no tindran el mateix aspecte que al vostre tauler. {1}

en: minutes past the hour
ca: minuts després de l’hora

en: Email sent
ca: Correu electrònic enviat

en: Add data to share this dashboard
ca: Afegiu dades per compartir aquest tauler

en: Dashboard subscriptions
ca: Subscripcions al tauler

en: Text as a ISO-8601 timestamp
ca: Text com a marca de temps ISO-8601

en: Text as a ISO-8601 time
ca: Text com a hora ISO-8601

en: Text as a ISO-8601 date
ca: Text com a data ISO-8601

en: UNIX Timestamp (Microseconds)
ca: Marca de temps UNIX (microsegons)

en: Pulses are being phased out
ca: Els polsos s’estan eliminant

en: You can now set up {0} instead. We'll remove Pulses in a future release, and help you migrate any that you still have.
ca: Ara podeu configurar {0}. Eliminarem Polsos en una versió futura i us ajudarem a migrar tot el que encara tingueu.

en: File format
ca: Format de fitxer

en: Questions to attach
ca: Preguntes per adjuntar

en: Delete this subscription to {0}?
ca: Voleu suprimir aquesta subscripció a {0}?

en: {0} charts in your subscription won't look the same as in your dashboard. {1}.
ca: Els gràfics de {0} a la vostra subscripció no tindran el mateix aspecte que al vostre tauler. {1}.

en: Fields to use for the table {0}
ca: Camps que cal utilitzar per a la taula {0}

en: rows
ca: files

en: columns
ca: columnes

en: values
ca: valors

en: Error normalizing form.
ca: Error en normalitzar el formulari.

en: Error canonicalizing query
ca: Error en canonitzar la consulta

en: Error performing whole query transformations
ca: Error en realitzar transformacions de consulta senceres

en: Error normalizing query
ca: Error en normalitzar la consulta

en: Sandbox Cards can''t return columns that aren't present in the Table they are sandboxing.
ca: Les Targetes Sandbox no poden retornar les columnes que no es mostren a la taula, ja que són sandbox.

en: Sandbox Cards can''t return columns that have different types than the Table they are sandboxing.
ca: Les Targetes Sandbox no poden retornar columnes que tinguin tipus diferents de la Taula en què s’emmarquen.

en: Cannot update Card: Card is used for Sandboxing, and updates would violate sandbox rules.
ca: No es pot actualitzar la Targeta: la Targeta s'utilitza per a Sandboxing i les actualitzacions infringirien les regles de Sandbox.

en: You cannot change the Table ID of a GTAP once it has been created.
ca: No podeu canviar l'identificador de taula d'un GTAP un cop s'hagi creat.

en: `database` is required for all queries.
ca: Es necessita "base de dades" per a totes les consultes.

en: copied {0} instances.
ca: {0} instàncies copiades.

en: Copying instances of {0}...
ca: S'estan copiant instàncies de {0} ...

en: Error copying instances of {0}
ca: Error en copiar instàncies de {0}

en: Temporarily disabling DB constraints...
ca: Desactivació temporal de les restriccions de base de dades ...

en: Re-enabling DB constraints...
ca: Reactivació de restriccions de base de dades ...

en: Setting Postgres sequence ids to proper values...
ca: Configuració dels identificadors de seqüència Postgres als valors adequats ...

note: make sure the source database is up-do-date
en: Set up {0} source database and run migrations...
ca: Configureu la base de dades d'origen {0} i executeu migracions...

note: make sure the dest DB is up-to-date don't need or want to run data migrations in the target DB, since the data is already migrated appropriately
en: Set up {0} target database and run migrations...
ca: Configureu la base de dades de destinació {0} i executeu les migracions...

note: make sure target DB is empty
en: Testing if target {0} database is already populated...
ca: S'està comprovant si la base de dades {0} de destinació ja està emplenada...

en: Unsupported application database type: {0} is not currently supported.
ca: Tipus de base de dades d'aplicacions no compatibles: {0} no s'admet actualment.

en: Check the value of MB_DB_CONNECTION_URI.
ca: Comproveu el valor de MB_DB_CONNECTION_URI.

en: Driver {0} does not support {1}
ca: El controlador {0} no admet {1}

en: No magnitude known for {0}
ca: No es coneix cap magnitud per a {0}

en: Error resolving source query
ca: Error en resoldre la consulta d'origen

en: Have your email configured for you.
ca: Tingueu configurat el vostre correu electrònic.

en: Have your server maintained for you.
ca: Feu que el vostre servidor us mantingui.

en: Want to have upgrades taken care of for you?
ca: Voleu tenir cura de les actualitzacions?

en: Migrate to Metabase Cloud.
ca: Migració a Metabase Cloud.

en: Manage Metabase Cloud
ca: Gestiona Metabase Cloud

en: Show totals
ca: Mostra els totals

en: Sort order
ca: Ordre de classificació

en: See options…
ca: Veure opcions...

en: This database does not support pivot tables.
ca: Aquesta base de dades no admet taules dinàmiques.

en: Invalid GeoJSON file location: must either start with http:// or https:// or be a relative path to a file on the classpath.
ca: Ubicació de fitxer GeoJSON no vàlida: ha de començar amb http: // o https: // o ser un camí d'accés relatiu a un fitxer a la ruta de la classe.

en: URLs referring to hosts that supply internal hosting metadata are prohibited.
ca: Es prohibeixen les adreces URL que fan referència als amfitrions que subministren metadades d’allotjament intern.

en: Invalid custom GeoJSON.
ca: GeoJSON personalitzat no vàlid.

en: Invalid {0}: specified breakout at index {1}, but we only have {2} breakouts
ca: {0} no és vàlid: s'ha especificat un desglossament a l'índex {1}, però només en tenim {2}

en: Error generating pivot queries
ca: Error en generar consultes dinàmiques

en: Sync Administrator group
ca: Sincronitzar el grup Administrador

en: Set filter values for when this gets sent
ca: Establir valors de filtre per quan això s'enviï

en: Delete the {0} database?
ca: Eliminar la base de dades {0}?

en: Restoring the sample dataset...
ca: Restaurant les dades de mostra...

en: No semantic type
ca: Sense tipus semàntic

en: Select a semantic type
ca: Escollir el tipus semàntic

en: Cast to a specific data type
ca: Convertir a un tipus de date específic

en: Select a conversion
ca: Escollir una conversió

en: Don't cast
ca: No convertir

en: Something went wrong
ca: Quelcom no ha anat bé

en: Choose "Desktop App" as the application type. Name it whatever you'd like.
ca: Escull "Aplicació d'Escriptori" com a tipus d'aplicació. Anomena-la com més t'agradi.

en: Didn't find anything
ca: No s'ha trobat res

en: There weren't any results for your search.
ca: No hi ha cap resultat per a la teva cerca.

en: Checks if a column is null
ca: Comprova si una columna és nul·la

en: The column to check.
ca: La columna a comprovar.

en: Checks if a column is empty
ca: Comprova si una columna està buida

en: CASE expects 2 arguments or more
ca: CASE espera 2 arguments o més

en: Function {0} expects {1} argument | Function {0} expects {1} arguments
ca[0]: La funció {0} espera {1} argument
ca[1]: La funció {0} espera {1} arguments

en: Expecting boolean but found {0}
ca: S'esperava un booleà però s'ha trobat {0}

en: 12:00 PM
ca: 12.00

en: Subtotal, Age, Price, Quantity, etc.
ca: Subtotal, Edat, Preu, Quantitat, etc.

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Select one or more values from a list or search box.
ca: Escolliu un o més valors d'una llista o camp de cerca.

en: Exclude one or more specific values.
ca: Excloure un o més valors específics.

en: Match values that contain the entered text.
ca: Troba els valors que contenen el text entrat.

en: Filter out values that contain the entered text.
ca: Filtra els valors que contenen el text entrat.

en: Match values that begin with the entered text.
ca: Troba els valors que comencen amb el text entrat.

en: Match values that end with the entered text.
ca: Troba els valors que acaben amb el text entrat.

en: Duplicate this question
ca: Duplicar la pregunta

en: Saved question in {0}
ca: Pregunta desada a {0}

en: Table in {0}
ca: Taula a {0}

en: Segment of
ca: Segment de

en: Metric for
ca: Mètrica per a

en: {0} in {1}
ca: {0} a {1}

en: Note
ca: Nota

en: charts in your subscription won't look the same as in your dashboard.
ca: els gràfics en la subscripció no es veuran igual que al quadre de comandament.

en: Filter values
ca: Filtrar valors

en: You can customize filter values for each subscription with the Enterprise edition.
ca: Pots adaptar els valors de filtre per a cada subscripció en la versió Enterprise.

en: If a dashboard filter has a default value, it’ll be applied when your subscription is sent.
ca: Si el filtre d'un quadre de comandament té un valor per defecte, aquest s'aplicarà quan s'enviï la vostra subscripció.

en: and {0} other | and {0} others
ca[0]: i {0} altre
ca[1]: i {0} altres

en: {0} selections
ca: {0} seleccions

en: and {0} more filter | and {0} more filters
ca[0]: i {0} filtre més
ca[1]: i {0} filtres més

en: Login History
ca: Historial d'entrades

en: Sync the admin group?
ca: Sincronitzar el grup admin ara?

en: Sandbox Questions can''t return columns that have different types than the Table they are sandboxing.
ca: Les preguntes de tipus Sandbox no poden retornar columnes que tenen tipus diferents a les taules que s'estan obtenint via Sandboxing.

en: Error preprocessing source query when applying GTAP
ca: Error preprocessant la sentència en aplicar GTAP

en: Error running query to determine metadata
ca: Error a l'executar la sentència per determinar les metadades

en: Can't create new SAML user when SAML is not configured
ca: No puc crear un usuari SAML quan SAML no està configurat

en: Error compiling SQL: breakout does not have an alias
ca: Error compilant SQL: breakout no té un àlies

en: Error running query
ca: Error executant la sentència

en: Unknown aggregation type!
ca: Tipus d'agregació desconegut!

en: No aggregation at index {0}
ca: Sense agregació a l'index {0}

en: Multiple date filters are not supported.
ca: Filtres múltiples de data no estan suportats.

en: Error checking schema permissions
ca: Error comprovant els permisos de l'esquema

en: Error setting prepared statement fetch direction to FETCH_FORWARD
ca: Error en establir la direcció d'obtenció de la comanda preparada a FETCH_FORWARD

en: Error setting statement fetch direction to FETCH_FORWARD
ca: Error en establir la direcció d'obtenció de la comanda a FETCH_FORWARD

en: You cannot save this Question because you do not have permissions to run its query.
ca: No podeu desar aquesta Pregunta perquè no disposeu dels permisos per executar aquesta sentència.

en: Authentication endpoint error
ca: Error en l'endpoint d'autenticació

en: SSH tunnel can only be established for H2 connections using the TCP protocol
ca: Només es pot establir un túnel SSH per a una connexió H2 utilitzant el protocol TCP

en: ssh tunnel for database {0} looks closed; marking pool invalid to reopen it
ca: el túnel SSH per a la base de dades {0} sembla que està tancat; es marca el pool com a no vàlid per tornar-lo a obrir

en: Query canceled, calling Statement.cancel()
ca: Sentència cancel·lada, executant Statement.cancel()

en: Select statement did not produce a ResultSet for native query
ca: La sentència Select no ha retornat un ResultSet per a la sentència nativa

en: We''ve Noticed a New {0} Login, {1}
ca: Hem detectat una entrada a {0}, {1}

en: Don''t know how to process event with model {0}
ca: No sé com processar l'esdeveniment amb model {0}

en: Failed to process activity event {0}
ca: No s'ha pogut processar l'esdeveniment d'activitat {0}

en: Error sending ''login from new device'' notification email
ca: Error enviant el correu de notificació "entrada des d'un nou dispositiu"

en: You can''t update a LoginHistory after it has been created.
ca: No es pot actualitzar un Historial d'entrades un cop s'ha creat.

en: Don''t know how to wrap Field ID.
ca: No sé com embolcallar l'ID del Camp.

en: Setting {0} already registered in {1}
ca: Paràmetre {0} ja registrat a {1}

en: Controls how often the heartbeats are sent when an SSH tunnel is established (in seconds).
ca: Controla cada quant (en segons) s'envia un heartbeat quan s'estableix un túnel SSH.

en: Controls the fetch size used for Redshift queries (in PreparedStatement), via defaultRowFetchSize.
ca: Controla la mida de l'obtenció per a les consultes a Redshift (al PreparedStatement), via defaultRowFetchSize.

en: Cannot find matching FK Table ID for FK Field {0}
ca: No es pot trobar l'ID de la Taula FK per al Camp FK {0}

note: if for some reason `optimize-filter` doesn't return an optimized filter clause, log and error and use the original. `can-optimize-filter?` shouldn't have said we could optimize this filter in the first place
en: Error optimizing temporal filter clause
ca: Error optimitzant la clàusula temporal de filtrat

en: Error resolving Fields in query
ca: Error resolent els Camps a la sentència

en: Cannot resolve joined field due to ambiguous joins: table {0} (ID {1}) joined multiple times. You need to specify an explicit `:join-alias` in the field reference.
ca: No es pot resoldre el camp unit degut a una unió ambigua: la taula {0} (ID {1}) s'ha unit múltiples vegades. S'ha d'especificar explicitament `:join-alias` en la referència del camp.

en: Unsupported temporal bucketing: You can''t bucket a {0} Field by {1}.
ca: Registre temporal no admès: no podeu recollir un camp {0} per {1}.

en: Error processing additional pivot table query
ca: S'ha produït un error en processar la consulta de la taula dinàmica addicional

en: Invalid cell format
ca: Format de cel·la no vàlid

en: Enable typeahead search in the Metabase navbar?
ca: Activar l'auto-completat a la cerca de Metabase?

en: Login in request is missing device ID information
ca: La petició d'entrada no té l'ID del dispositiu

en: Login request is missing user-agent information
ca: La petició d'entrada no té el camp user-agent

en: Unable to determine login request IP address
ca: No s'ha pogut determinar l'adreça IP de la petició d'entrada

en: Error determining login history for request
ca: Error determinant l'historial d'entrades per a la petició

en: unknown
ca: desconegut

en: Unknown device type
ca: Tipus de dispositiu desconegut

en: Unknown OS
ca: OS desconegut

en: Unknown browser
ca: Navegador desconegut

en: Error geocoding IP addresses
ca: Error en geoposicionar les adreces IP

en: Semantic type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
ca: El tipus semàntic de {0} ha canviat de ''{1}'' a ''{2}''.

en: Name of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
ca: El nom de {0} ha canviat de ''{1}'' a ''{2}''.

en: Don''t know how to format a {0} as a human-readable date/time
ca: No sé com formatar {0} com a data/hora llegible

en: Valid coercion strategy
ca: Estratègia de conversió vàlida

en: value must be a valid coercion strategy.
ca: el valor ha de ser una estratègia de conversió vàlida.

en: A testing setting
ca: Una configuració de test

en: Question name
ca: Nom de la pregunta

en: Collection name
ca: Nom de la col·lecció

en: Group membership filter
ca: Filtre de pertinença a grup

en: {0} member | {0} members
ca[0]: {0} membre
ca[1]: {0} membres

en: {0} person found | {0} people found
ca[0]: {0} persona trobada
ca[1]: {0} persones trobades

en: Find someone
ca: Trobar algú

en: Invite someone
ca: Convidar algú

en: here
ca: aquí

en: {your-client-id}.apps.googleusercontent.com
ca: {id-client}.apps.googleusercontent.com

en: Domain
ca: Domini

en: Add bot integration
ca: Afegir integració de bot

en: Sorry, we were unable to check for updates at this time. Last successful check was
    {0}.
ca: Perdó, no s'han pogut cercar actualitzacions en aquest moment. La darrera vegada que es va poder fer va ser
    {0}.

en: Only change this if you know what you're doing!
ca: Canvia això només si saps el que fas!

en: Replace underscores and dashes with spaces
ca: Substituir guions baixos i guionets per espais

en: Advanced Details (click to download)
ca: Detalls avançats (feu clic per descarregar)

en: Connection Pool Details
ca: Detalls del grup de connexions

en: Information about active and idle connections for all pools
ca: Informació sobre connexions actives i aturades de tots els grups

en: Saved Questions
ca: Preguntes desades

en: Last edited by
ca: Darrera modificació per

en: Last edited at
ca: Darrera modificació el

en: Need help setting up
ca: Necessito ajuda per configurar

en: Our docs can help.
ca: Els nostres documents poden ajudar.

en: Docs weren't enough?
ca: Els documents no han estat suficient?

en: Write us.
ca: Escriu-nos.

en: See more
ca: Veure més

en: See less
ca: Veure menys

en: Edited {0} by {1}
ca: Editat {0} per {1}

en: Close sidebar
ca: Tancar la barra lateral

en: Add questions
ca: Afegir preguntes

en: Nothing here
ca: Aquí no hi ha res

en: Search…
ca: Cercar...

en: Missing exponent
ca: Falta l'exponent

en: Missing closing quotes
ca: Falten les cometes de tancament

en: Bracket identifier in another bracket identifier
ca: Identificador de claudàtor en un altre identificador de claudàtor

en: Missing a closing bracket
ca: Falta un claudàtor de tancament

en: Missing an opening bracket for {0}
ca: Falta un claudàtor d'obertura per a {0}

en: Missing an opening bracket
ca: Falta un claudàtor d'obertura

en: Invalid character: {0}
ca: Caràcter no vàlid: {0}

en: User ID, Product ID, Event ID, etc.
ca: ID Usuari, ID Producte, ID d'Esdeveniment, etc.

en: Text or Category
ca: Text o Categoria

en: Name, Rating, Description, etc.
ca: Nom, Graduació, Descripció, etc.

en: String
ca: Cadena

en: Search for a table...
ca: Cercar una taula...

en: Expecting a closing parenthesis
ca: S'esperava un parèntesi de tancament

en: Expecting {0} closing parentheses
ca: S'esperaven {0} parèntesis de tancament

en: Expecting an opening parenthesis
ca: S'esperava un parèntesi d'obertura

en: Expecting {0} opening parentheses
ca: S'esperaven {0} parèntesis d'obertura

en: Expecting an opening parenthesis after function {0}
ca: S'esperava un parèntesi d'obertura després de la funció {0}

en: Explore results
ca: Explorar els resultats

en: You can use the value of any column here like this: {{COLUMN}}
ca: Pots utilitzar el valor de qualsevol columna aquí d'aquesta manera: {{COLUMN}}

en: Link URL
ca: Enllaçar URL

en: Group membership lookup filter. The placeholders '{dn}' and '{uid}' will be replaced by the user''s Distinguished Name and UID, respectively.
ca: Filtre per cercar pertinença a grup. Els camps '{dn}' i '{uid}' se substituiran amb el Nom Distingit i l'UID de l'usuari, respectivament.

en: Error deleting Sandboxes: {0}
ca: Error en eliminar Sandboxes: {0}

en: BEGIN LOAD from {0} with context {1}
ca: INICIAR CÀRREGA de {0} amb context {1}

en: Finished first pass of load; now performing second pass
ca: S'ha acabat la primera passada de la càrrega; es realitza la segona passada

en: END LOAD from {0} with context {1}
ca: FI DE CÀRREGA de {0} amb context {1}

en: ERROR LOAD from {0}: {1}
ca: ERROR DE CÀRREGA de {0}: {1}

en: BEGIN DUMP to {0} via user {1}
ca: COMENÇAR EL BOLCAT a {0} utilitzant l'usuari {1}

en: END DUMP to {0} via user {1}
ca: FINALITZAR EL BOLCAT a {0} utilitzant l'usuari {1}

en: Could not find context for fully qualified card name {0}
ca: No s'ha pogut trobar el context per al nom de la targeta completament qualificat {0}

en: Could not find context for fully qualified snippet name {0}
ca: No s'ha pogut trobar el context per al nom del tros de codi completament qualificat {0}

en: Failed to execute query for loaded card "{0}": {1}
ca: No s'ha pogut executar la pregunta per a la targeta carregada "{0}": {1}

en: Cannot connect to database ''{0}'' in order to sync unhidden tables
ca: No es pot connectar a la base de dades ''{0}'' per sincronitzar les taules amagades

en: Can't decrypt app db with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
ca: No es pot desxifrar la db de l'app amb MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Enable the new field-filter operators
ca: Activar els nous operadors de filtre de camp

en: New field filter operators are not enabled
ca: Els nous camps de filtre de camp no estan activats

note: Multiple comma-separated domains is EE-only feature
en: Invalid domain
ca: Domini no vàlid

en: User lookup filter. The placeholder '{login}' will be replaced by the user supplied login.
ca: Filtre de cerca d'usuari. El camp '{login}' serà substituït pel nom d'usuari proporcionat per l'usuari.

en: Attribute to use for the user''s email. (usually ''mail'', ''email'' or ''userPrincipalName'')
ca: Atributs a utilitzar pel correu electrònic d'un usuari. (normalment ''mail'', ''email'' o ''userPrincipalName'')

en: Search base for groups. Not required for LDAP directories that provide a ''memberOf'' overlay, such as Active Directory. (Will be searched recursively)
ca: Base per a la cerca de grups. No necessari per a directoris LDAP que proporcionen el camp ''memberOf'', com Active Directory. (Se cercarà recursivament)

note: you're not allowed to change the `:personal_owner_id` of a Collection! double-check and make sure it's not just the existing value getting passed back in for whatever reason
en: You are not allowed to change the owner of a Personal Collection.
ca: No tens permís per canviar el propietari d'una Col·lecció Personal.

en: You are not allowed to change the authority level of a Personal Collection.
ca: No tens permís per canviar el nivell d'autoritat d'una Col·lecció Personal.

note: The checks below should be redundant because the `perms-for-moving` and `perms-for-archiving` functions also check to make sure you're not operating on Personal Collections. But as an extra safety net it doesn't hurt to check here too.
en: You are not allowed to move a Personal Collection.
ca: No tens permís per moure una Col·lecció Personal.

en: You cannot update a CollectionPermissionGraphRevision!
ca: No pots actualitzar una CollectionPermissionGraphRevision!

en: Invalid Field {0} {1}
ca: Camp no vàlid {0} {1}

en: Invalid Field {0} {1}: falling back to {2}
ca: Camp no vàlid {0} {1}: tornant a {2}

en: To make table and field names more human-friendly, Metabase will replace dashes and underscores in them with spaces.
ca: Per fer que els noms de les taules i camps siguin més fàcils de llegir, Metabase substituirà guions alts i baixos per espais.

en: We’ll capitalize each word while at it, so ‘last_visited_at’ will become ‘Last Visited At’.
ca: També posarem en majúscula cada paraula, així 'last_visited_at' esdevindrà 'Last Visited At'.

note: redefinitions are fine
en: Setting names in would collide: {0} and {1}
ca: Si s'estableixen aquest noms hi haurà una col·lisió: {0} i {1}

en: Indicates when Metabase last checked for new versions.
ca: Indica el darrer moment que Metabase ha cercat noves versions.

en: This URL is used for things like creating links in emails, auth redirects,
ca: Aquesta URL s'utilitza per a coses com crear enllaços a correus, redireccions d'autenticació,

en: and in some embedding scenarios, so changing it could break functionality or get you locked out of this instance.
ca: i en alguns casos d'incrustació, així que canviar-lo podria trencar funcionalitats o privar-te de l'accés a aquesta instància.

en: When set, enforces the use of session cookies for all users which expire when the browser is closed.
ca: Quan està configurat, força l'ús de galetes de sessió per a tots els usuaris que expiren quan es tanca el navegador.

en: Error parsing paging parameters: {0}
ca: Error interpretant paràmetres de paginació: {0}

en: Error running sync step
ca: Error en executar el pas de sincronització

en: Error in sync step {0}
ca: Error en el pas de sincronització {0}

en: Error fetching version info; setting version-info value to nil
ca: Error en obtenir informació de la versió; es configura el valor de version-info a nul

en: Valid field semantic type
ca: Tipus semàntic de camp vàlid

en: value must be a valid field semantic type.
ca: el valor ha de ser un tipus semàntic de camp vàlid.

en: Valid field relation type
ca: Tipus de relació de camp vàlid

en: value must be a valid field relation type.
ca: el valor ha de ser un tipus de relació de camp vàlid.

en: Valid field semantic or relation type
ca: Tipus semàntic o de relació de camp vàlid

en: value must be a valid field semantic or relation type.
ca: el valor ha de ser un tipus semàntic o de relació de camp vàlid.

en: Valid field data type (keyword or string)
ca: Tipus de dades vàlid de camp (valor o cadena)

en: value must be a valid field data type (keyword or string).
ca: el valor ha de ser un tipus de dades vàlid (valor o cadena).

en: Valid field semantic type (keyword or string)
ca: Tipus de camp semàntic vàlid (valor o cadena)

en: value must be a valid field semantic type (keyword or string).
ca: el valor ha de ser un tipus de camp semàntic vàlid (valor o cadena).

en: Valid field relation type (keyword or string)
ca: Tipus de camp de relació (valor o cadena)

en: value must be a valid field relation type (keyword or string).
ca: el valor ha de ser un tipus de relació vàlid (valor o cadena).

en: Valid field semantic or relation type (keyword or string)
ca: Tipus de camp semàntic o de relació vàlid (valor o cadena)

en: value must be a valid field semantic or relation type (keyword or string).
ca: el valor ha de ser un tipus de camp semàntic o de relació vàlid (valor o cadena).

en: value must be a valid coercion strategy (keyword or string).
ca: el valor ha de ser una estratègia de coerció vàlida (valor o cadena).

en: password is too common.
ca: la contrasenya és massa comú.

en: Enter the token you received from the store
ca: Introduïu el testimoni que heu rebut de la botiga

en: Metabase Cloud keeps your instance up-to-date. You're currently on version {0}. Thanks for being a customer!
ca: Metabase Cloud manté la vostra instància actualitzada. Actualment sou a la versió {0}. Gràcies per ser client!

en: No successful checks yet.
ca: Encara no hi ha verificacions reeixides

en: Invalid custom GeoJSON
ca: GeoJSON personalitzat no vàlid

en: Invalid custom GeoJSON: does not contain features
ca: GeoJSON personalitzat no vàlid: no conté funcions

en: Invalid custom GeoJSON: feature is misssing properties
ca: GeoJSON personalitzat no vàlid: la característica està perdent propietats

en: Break out by a…
ca: Esclata per un ...

en: Automatic explorations
ca: Exploracions automàtiques

en: Filter by this value
ca: Filtra per aquest valor

en: GeoJSON URL failed to load
ca: No s'ha pogut carregar l'URL GeoJSON

en: Error determining value for parameter: {0}
ca: Error en determinar el valor del paràmetre: {0}

en: Error building query parameter map: {0}
ca: Error en crear el mapa de paràmetres de consulta: {0}

en: This is our new {0} driver, which is faster and more reliable.
ca: Aquest és el nostre nou controlador {0}, que és més ràpid i fiable.

en: The old driver has been deprecated and will be removed in the next release. If you really
    need to use it, you can select {0} now.
ca: El controlador antic ha quedat obsolet i s’eliminarà en la següent versió. Si de debò
    heu d’utilitzar-lo, podeu seleccionar {0} ara.

en: This driver has been deprecated and will be removed in the next release.
ca: Aquest controlador ha quedat obsolet i s’eliminarà en la propera versió.

en: We recommend that you upgrade to the new {0} driver, which is faster and more reliable.
ca: Us recomanem que feu l'actualització al nou controlador {0}, que és més ràpid i fiable.

en: How to upgrade a driver
ca: Com actualitzar un controlador

en: New driver
ca: Nou conductor

en: Driver deprecated
ca: Conductor obsolet

en: you
ca: vostè

en: {0} created this
ca: {0} ho ha creat

en: {0} edited this
ca: {0} l'ha editat

en: Collection type
ca: Tipus de col·lecció

en: The contents of Official collections will get a badge by their name and will be more likely to show up in search results.
ca: El contingut de les col·leccions oficials obtindrà una insígnia pel seu nom i serà més probable que aparegui als resultats de la cerca.

en: Official
ca: Oficial

en: Moderation
ca: Moderació

en: Verify this
ca: Verifiqueu-ho

en: {0} verified this
ca: {0} ho ha verificat

en: Remove verification
ca: Elimina la verificació

en: A moderator
ca: Un moderador

en: Cloud
ca: Núvol

en: Cloud Settings
ca: Configuració del núvol

en: Edit details
ca: Editeu els detalls

en: History
ca: Història

en: Every field is hidden right now
ca: Ara mateix, tots els camps estan ocults

en: Make all sub-collections {0}, too.
ca: Feu també totes les col·leccions secundàries {0}.

en: Manage your Cloud account, including billing preferences and technical settings about this instance in your Metabase Store account.
ca: Gestioneu el vostre compte de Cloud, incloses les preferències de facturació i la configuració tècnica sobre aquesta instància al vostre compte de la botiga de Metabase.

en: Go to the Metabase Store
ca: Aneu a la botiga de metabase

en: Running statement in describe-schema: {0}
ca: Sentència en execució a describe-schema: {0}

en: Running statement in all-schemas: {0}
ca: Instrucció en execució en tots els esquemes: {0}

en: Running statement in describe-table: {0}
ca: Instrucció en execució a la taula de descripció: {0}

en: Error parsing JSON setting {0}: {1}
ca: Error en analitzar la configuració JSON {0}: {1}

en: Plugin ''{0}'' depends on environment variable ''{1}'' being set to something
ca: El connector '' {0} '' depèn de la configuració de la variable d'entorn '' {1} '' en alguna cosa

en: Down
ca: A baix

en: Up
ca: Amunt

en: Approved domains for notifications
ca: Dominis aprovats per a notificacions

en: alert
ca: alerta

en: deleted
ca: eliminat

en: restored
ca: restaurat

en: Successfully unsubscribed
ca: Dessubscrit correctament

en: updated
ca: actualitzat

en: Send to Slack now
ca: Enviar a Slack ara

en: Slack sent
ca: Slack enviat

en: About data permissions
ca: Sobre els permisos de les dades

en: Each of your user groups can have a level of access for each of your databases on the tables they contain.
ca: Cada grup d'usuaris pot tenir un nivell d'accés per a cada base de dades en les taules que contenen.

en: Users can be members of multiple groups, and are given the {0} level of access for a database or table across all the groups they’re a member of.
ca: Els usuaris poden ser membre de més d'un grup, i se'ls assigna el nivell d'accés {0} per a una base de dades o taula a través de tots els grups als que pertanyen.

en: most permissive
ca: el més permissiu

en: Unless a user group's access for a given database is set to “block", they’ll be able to view any saved question based on that data if they have access to the collection it’s saved in.
ca: En cas que l'accés per a un grup d'usuaris a una base de dades no sigui "blocar", podran veure totes les preguntes desades basades en el dades si tenen accés a la col·lecció on està desada.

en: Access levels
ca: Nivells d'accés

en: Users can use the visual query builder to ask questions based on all tables in this database. A user group must have Unrestricted access for a database if you want to give them access to the SQL/native query editor.
ca: Els usuaris poden utilitzar l'editor visual de preguntes per fer preguntes basades en les taules en aquesta base de dades. Un grup d'usuaris han de tenir accés no restringit a la base de dades si els vols donar accés a l'editor de preguntes SQL/natiu.

en: Granular access
ca: Accés granular

en: Restrict user access to specific tables in a database. When you select this option, you’ll be taken to the table-level view of that database to set the access level for each table.
ca: Restringir l'accés d'usuari a taules específiques d'una base de dades. Quan se selecciona aquesta opció, se't permetrà escollir el nivell d'accés per a cada taula d'una base de dades.

en: No self-service access
ca: Sense accés self-service

en: Prevent users from creating new ad hoc queries or questions based on this data, or from seeing this data in the Browse Data screen. Users with this level of access can still see saved questions and charts based on this data in Collections they have access to.
ca: Impedir als usuaris crear preguntes ad hoc o basades en aquestes dades, o veure aquestes dades en la pantalla Explorador de Dades. Els usuaris amb aquest nivell d'accés encara poden veure preguntes desades i gràfics basats en aquestes dades en les Col·leccions on tenen accés.

en: Block
ca: Blocar

en: Ensure users can’t ever see the data from this database regardless of their permissions at the Collection level. Keep in mind that if a user belongs to another group that does have data access, that setting will take precedence, and the user's access will not be blocked.
ca: Assegurar-se que els usuaris no poden les dades d'aquesta base de dades independentment dels seus permisos a nivell de Col·lecció. Recorda que si un usuari pertany a un altre grup que té accés a les dades, aquesta configuració tindrà preferència i l'accés a les dades no serà blocat.

en: Only available in certain Metabase plans.
ca: Només disponible en alguns plans de Metabase.

en: Learn more about permissions
ca: Aprèn més sobre els permisos

en: hours
ca: hores

en: Error name
ca: Nom erroni

en: DB name
ca: Nom de la BD

en: Rerun Selected
ca: Tornar a executar els seleccionats

en: Rerun?
ca: Tornar a executar?

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Our team is ready to help you
ca: El nostre equip està preparat per ajudar-te

en: The old driver has been deprecated and will be removed in the next release. If you really
    need to use it, you can
ca: El controlador antic ha estat deprecat i serà eliminat en la propera versió. Si realment
    necessites utilitzar-lo, pots

en: find it here
ca: troba-ho aquí

en: We recommend that you upgrade to the
ca: Et recomanem que actualitzis a la

en: new {0} driver
ca: nou {0} controlador

en: , which is faster and more reliable.
ca: , que és més ràpid i més fiable.

en: Daily
ca: Diàriament

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Monthly
ca: Mensualment

en: on
ca: en

en: Collection is required
ca: Una col·lecció és necessària

en: Cache all question results for
ca: Desa tots els resultats de preguntes a la memòria cau

en: subscription
ca: subscripció

en: moved
ca: mogut

en: {0} hour | {0} hours
ca[0]: {0} hora
ca[1]: {0} hores

en: emailed
ca: s'ha enviat per correu electrònic

en: slack’d
ca: s'ha enviat per Slack

en: sent
ca: enviat

en: {0} email | {0} emails
ca[0]: {0} correu electrònic
ca[1]: {0} correus electrònics

en: {0} Slack channel | {0} Slack channels
ca[0]: {0} canal d'Slack
ca[1]: {0} canals d'Slack

en: {0} and {1}.
ca: {0} i {1}.

en: just now
ca: ara mateix

en: Unsubscribe from all subscriptions / alerts
ca: Dessubscriure de totes les subscripcions / alertes

en: How long to keep question results. By default, Metabase will use the value you supply on the {0}, but if this database has other factors that influence the freshness of data, it could make sense to set a custom duration. You can also choose custom durations on individual questions or dashboards to help improve performance.
ca: Quant temps mantenir desats els resultats de les preguntes. Per defecte, Metabase utilitzarà el valor de {0}, però si aquesta base de dades té altres factors que influencien la validesa de les dades, podria tenir sentit establir una durada específica. També pots escollir durades per a preguntes individuals o quadres de comandament per ajudar a incrementar el rendiment.

en: cache settings page
ca: pàgina de configuració de la memòria cau

en: Default result cache duration
ca: Durada per defecte d'un resultat a la memòria cau

en: Must be a positive integer value
ca: Ha de ser un valor enter positiu

en: Official collection
ca: Col·lecció oficial

en: Belongs to an Official collection
ca: Pertany a una col·lecció oficial

en: {0} removed verification
ca: {0} verificació eliminada

en: {0} changed status to {1}
ca: {0} ha canviat l'estat a {1}

en: Tools
ca: Eines

en: Erroring Questions
ca: Preguntes d'error

en: As the creator you can also choose to delete this if it’s no longer relevant to others as well.
ca: Com a creador també pots escollir eliminar això si no és rellevant per als altres.

en: You’re unsubscribed. Delete this alert as well?
ca: T'has dessubscrit. Eliminar aquesta alerta també?

en: You’re unsubscribed. Delete this subscription as well?
ca: T'has dessubscrit. Eliminar aquesta subscripció també?

en: Delete this subscription?
ca: Eliminar aquesta subscripció?

en: Yes, delete this alert
ca: Sí, eliminar aquesta alerta

en: Yes, delete this subscription
ca: Sí, eliminar aquesta subscripció

en: Keep it around
ca: Mantén-la per aquí

en: I changed my mind
ca: He canviat d'idea

en: You won’t receive this alert at {0} any more.
ca: No rebràs més aquesta alerta a {0}.

en: You won’t receive this subscription at {0} any more.
ca: No rebràs més aquesta subscripció a {0}.

en: You created this alert on {0}.
ca: Vas crear aquesta alerta el {0}.

en: You created this subscription on {0}.
ca: Vas crear aquesta subscripció el {0}.

en: It’s currently being sent to {0}.
ca: Actualment s'està enviant a {0}.

en: Curate
ca: Destriar

en: Discard your unsaved changes?
ca: Descartar els canvis no desats?

en: If you leave this page now, your changes won't be saved.
ca: Si abandones aquesta pàgina ara, els canvis no es desaran.

en: Discard changes
ca: Descartar els canvis

en: Select a collection to see its permissions
ca: Selecciona una col·lecció per veure'n els permisos

en: Search for a collection
ca: Cercar una col·lecció

en: Search for a group
ca: Cercar un grup

en: Collection access
ca: Accés a la col·lecció

en: Edit dashboard details
ca: Editar els detalls del quadre de comandament

en: More options
ca: Més opcions

en: Expecting field but found {0}
ca: S'esperava un camp però s'ha trobat {0}

en: Recently viewed
ca: Vist recentment

en: Metric
ca: Mètrica

en: Explore paid features
ca: Explorar característiques de pagament

en: This filter needs to be connected to a card.
ca: El filtre ha d'estar connectat a una targeta.

en: We'll show the first 10 rows of this table in your Pulse. If you email this, we'll add a file attachment with all columns and up to 2,000 rows.
ca: Es mostraran les primeres 10 línies de la taula en el teu Pols. Si ho envies per correu, afegirem un adjunt amb totes les columnes i fins a 2000 files.

en: Pick columns
ca: Escollir columnes

en: Segment of {0}
ca: Segment de {0}

en: Metric for {0}
ca: Mètrica per a {0}

en: {0} chart does not support multiple series
ca: La gràfica {0} no suporta sèries múltiples

en: And {0} more
ca: I {0} més

en: Others
ca: Altres

en: {0} alert recipients
ca: {0} destinataris d'alerta

en: {0} recipients
ca: {0} destinataris

en: This alert will no longer be {0}.
ca: Aquesta alerta no serà {0}.

en: This dashboard will no longer be {0}.
ca: Aquest quadre de comandament no serà {0} més.

en: Unsubscribe {0} from all subscriptions and alerts?
ca: Dessubscriure {0} de totes les subscripcions i alertes?

en: This will delete any dashboard subscriptions or alerts {0} has created, and remove them as a recipient from any other subscriptions or alerts.
ca: Això eliminarà les subscripcions o alertes que {0} ha creat, i se l'eliminarà com a recipient d'altres subscripcions o alertes.

en: This does not affect email distribution lists that are managed outside of Metabase.
ca: Això no afecta les llistes de distribució de correu que es gestionen fora de Metabase.

en: Team members
ca: Membres de l'equip

en: Items
ca: Ítems

en: Downloads
ca: Descàrregues

en: Subscriptions & Alerts
ca: Subscripcions i alertes

en: Filter by question name
ca: Filtrar per nom de pregunta

en: Filter by dashboard name
ca: Filtrar per nom de quadre de comandament

en: Unsubscribe successful
ca: Dessubscripció correcta

en: Alerts
ca: Alertes

en: Use default
ca: Utilitzar el valor per defecte

en: Use instance default (TTL)
ca: Utilitza el valor per defecte de la instància (TTL)

en: Not seeing something listed here?
ca: No veus quelcom llistat aquí?

en: It’s possible you may also receive emails from Metabase if you’re a member of an email distribution list, like “team@mycompany.com” and that list is used as the recipient for an alert or dashboard subscription instead of your individual email.
ca: És possible que també rebis missatges de Metabase si pertanys a una llista de distribució, com ara "equip@lamevacompanyia.com", i aquesta llista s'utilitza com a recipient per a alertes o subscripcions a quadres de comandament en comptes del teu correu electrònic individual.

en: Hopefully they’ll be able to help you out!
ca: Potser ells et podran ajudar!

en: your instance administrator
ca: l'administrador de la teva instància

en: Metabase doesn’t manage those lists, so we’d recommend contacting {0}.
ca: Metabase no gestiona aquestes llistes, et recomanem que contactis a {0}.

en: Created by you
ca: Creat per tu

en: Created by {0}
ca: Creat per {0}

en: Created
ca: Creat

en:  on {0}
ca:  en {0}

en: You receive or created these
ca: Has rebut o creat aquests

en: Not seeing one here?
ca: No en veus un aquí?

en: If you subscribe or are added to dashboard subscriptions or alerts you’ll be able to manage those here.
ca: Si et subscrius o ets afegit a les subscripcions i alertes les podràs gestionar aquí.

en: Confirm you want to unsubscribe
ca: Confirma que desitges dessubscriure't

en: Depending on your organization’s permissions you might need to ask a moderator to be re-added in the future.
ca: Depenent dels permisos de la teva organització potser hauràs de demanar a un moderador que et torni a afegir en un futur.

en: You’ll stop receiving this alert from now on.
ca: A partir d'ara no rebràs aquesta alerta.

en: You’ll stop receiving this subscription from now on.
ca: A partir d'ara no rebràs aquesta subscripció.

en: Unrestricted
ca: Sense restriccions

en: No self-service
ca: Sense self-service

en: Native query editor access requires full data access.
ca: L'editor de preguntes natives requereix accés total a les dades.

en: Select a database to see group permissions
ca: Escull una base de dades per veure'n els permisos de grup

en: Allow native query editing?
ca: Permetre l'edició nativa de preguntes?

en: Select a group to see its data permissions
ca: Escull un grup per veure els permisos de d'accés a dades

en: Search for a database
ca: Cercar una base de dades

en: Select a table to set more specific permissions
ca: Escull una taula per especificar permisos més concrets

en: Search for a table
ca: Cercar una taula

en: Data access
ca: Accés a les dades

en: Native query editing
ca: Edició nativa de preguntes

en: The Administrators group is special, and always has Unrestricted access.
ca: El grup d'Administradors és especial i sempre té accés sense restriccions.

en: Permissions for
ca: Permisos per a

en: Table name
ca: Nom de la taula

en: Schema name
ca: Nom de l'esquema

en: Search for a schema
ca: Cercar un esquema

en: Permissions for the
ca: Permisos per a la

en: {0} person | {0} people
ca[0]: {0} persona
ca[1]: {0} persones

en: Cache results for
ca: Desar els resultats en memòria cau per a

en: Permission help
ca: Ajuda per als permisos

en: Previous results
ca: Resultats anteriors

en: Pick a column...
ca: Escull una columna...

en: Allowed email address domain(s) for new DashboardSubscriptions and Alerts. Does not affect existing subscriptions.
ca: Domini(s) de correu permesos per a noves subscripcions de quadres de comandament i alertes. No afecta subscripcions existents.

en: Invalid email address: {0}
ca: Adreça de correu electrònic no vàlida: {0}

en: You cannot create new subscriptions for the domain {0}. Allowed domains are: {1}
ca: No pots crear subscripcions noves per al domini {0}. Els dominis permesos són: {1}

en: This API endpoint is only enabled if you have a premium token with the {0} feature.
ca: El punt de connexió a l'API només s'habilita si es disposa d'un token premium amb la característica {0}.

en: Error compiling audit query: {0}
ca: Error en compilar la pregunta d'auditoria: {0}

en: Error running audit query: {0}
ca: Error en executar la pregunta d'auditoria: {0}

en: Error parsing Pulse parameters: {0}
ca: Error en analitzar el paràmetres del Pols: {0}

note: TODO -- come up with a better error message.
en: Blocked: you are not allowed to run queries against Database {0}.
ca: Blocat: no pots executar aquesta pregunta contra la Base de dades {0}.

en: BigQueryException executing query
ca: S'ha trobat una BigQueryException en executar la pregunta

en: SSL must be enabled to use Kerberos authentication
ca: SSL ha d'estar activat per utilitzar l'autenticació Kerberos

en: Cannot parse permissions graph because it is invalid: {0}
ca: No es poden analitzar els permisos del gràfic perquè no és vàlid: {0}

en: Hash of database {0} details changed; marking pool invalid to reopen it
ca: El hash dels detalls de la base de dades {0} ha canviat; es marca com a no vàlid el pool per tornar-la a obrir

en: Invalid DB permissions: If you have write access for native queries, you must have full data access.
ca: Permisos de BD no vàlids: si tens accés d'escriptura per a preguntes natives, has de tenir accés total a les dades.

en: Error parsing permissions tree {0}
ca: Error analitzant l'arbre de permisos {0}

en: collection ID of a dashboard subscription cannot be directly modified
ca: L'ID d'una col·lecció d'una subscripció a un quadre de comandament no es pot modificar directament

en: dashboard ID of a dashboard subscription cannot be modified
ca: L'ID d'una subscripció a un quadre de comandament o d'un quadre de comandament no es pot modificar

en: Javascript resource not found: {0}
ca: Recurs Javascript no trobat: {0}

en: Found new version for DB: {0}
ca: S'ha trobat una versió nova de la BD: {0}

en: Admin settings
ca: Preferències d'adminstració

en: and is built with care by a team from all across this pale blue dot.
ca: i està desenvolupat amb cura per un equip d'arreu d'aquest pàl·lid punt blau (perdó per la traducció matussera del gran Sagan).

en: This is a model now.
ca: Això és un model ara.

en: This is a question now.
ca: Això és una pregunta ara.

en: You're only allowed to email subscriptions to addresses ending in {0}
ca: No pots afegir subscripcions cap a adreces que acabin en {0}

en: Primary color
ca: Color primari

en: The main color used throughout the app for buttons, links, and the default chart color.
ca: El color principal utilitzat en l'app per a botons, enllaços i el color per defecte de les gràfiques.

en: Navigation bar color
ca: Color de la barra de navegació

en: The top nav bar of Metabase. Defaults to the Primary Color if not set.
ca: La barra de navegació superior de Metabase. S'estableix al color primari si no es defineix.

en: The color of aggregations and breakouts in the graphical query builder.
ca: El color de les agregacions i talls en el constructor gràfic de consultes.

en: The color of filters in the query builder and buttons and links in filter widgets.
ca: El color dels filtres en el constructor de consultes i botons i enllaços en els widgets de filtres.

en: Additional chart color
ca: Color addicional del gràfic

en: Rerun this question
ca: Tornar a executar aquesta pregunta

en: Syncing database…
ca: Sincronitzant la base de dades…

en: Add this model to a dashboard
ca: Afegir aquest model al quadre de comandament

en: Project ID to be used for authentication. You can omit this field if you are only querying datasets owned by your organization.
ca: ID de projecte utilitzat per a l'autenticació. Pots ometre aquest camp si només fas consultes a bases de dades que pertanyen a la teva organització.

en: Make sure to leave out the Project ID prefix in "project_name:dataset_id" and only enter “dataset_id”
ca: Assegura't que no poses un prefix d'ID de projecte a "project_name:dataset_id" i només entres "dataset_id"

en: Service account JSON file
ca: Arxiu JSON del compte de servei

en: This JSON file contains the credentials Metabase needs to read and query your dataset.
ca: L'arxiu JSON conté les credencials que Metabase necessita per llegir i consultar el teu set de dades.

en: Rerun queries for simple explorations
ca: Tornar a executar consultes per a exploracions senziles

en: We execute the underlying query when you explore data using Summarize or Filter. This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
ca: La consulta s'executa mentre explores les dades utilitzant Resumir o Filtres. Això està activat per defecte, però es pot desactivar si el rendiment és baix.

en: Choose when syncs and scans happen
ca: Escollir quan ocorren les sincronitzacions i els escanejos

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values. If you have a large database, turn this on to make changes.
ca: Per defecte, Metabase fa una sincronia lleugera cada hora i un escaneig diari més intensiu de valors de camp. Si tens una base de dades gran, activa això per realitzar canvis.

en: This enables Metabase to scan for additional field values during syncs allowing smarter behavior, like improved auto-binning on your bar charts.
ca: Això permet a Metabase cercar valors en camps addicionals durant la sincronia permetent un comportament més intel·ligent, p.e. per fer auto-binning a les gràfiques de barres.

en: Company or team name
ca: Nom de la companyia o l'equip

en: must be different from the email address you used in setup
ca: ha de ser diferent de l'adreça de correu utilitzada durant la configuració inicial

en: saved a model based on
ca: a desat un model basat en

en: saved a model
ca: ha desat un model

en: deleted a model
ca: ha eliminat un model

en: New
ca: Nou

en: SQL query
ca: Consulta SQL

en: Archive this model?
ca: Arxivar aquest model?

en: This model will be removed from any dashboards or pulses using it.
ca: Aquest model s'eliminarà dels quadres de comandament i polsos que l'utilitzin.

en: Verify this model
ca: Verificar aquest model

en: Verify this question
ca: Verificar aquesta pregunta

en: View this
ca: Veure això

en: License and billing
ca: Llicència i facturació

en: License
ca: Llicència

en: New…
ca: Nou…

en: {0} distinct value | {0} distinct values
ca[0]: {0} valor diferent
ca[1]: {0} valors diferents

en: Getting distinct values...
ca: Obtenint els valors diferents...

en: You don’t have permission to see this question’s columns.
ca: No tens permís per veure les columnes d'aquesta pregunta.

en: Use an SSH-tunnel
ca: Utilitzar un túnel SSH

en: We suggest you leave this off unless you plan on doing a lot of manual timezone casting with this data.
ca: Suggerim que deixis això desactivat si no planeges fer un ús intensiu de casting de fusos horaris amb aquestes dades.

en: This can be useful for auditing and debugging, but prevents BigQuery from caching results and may increase your costs.
ca: Això pot ser útil per a auditar i per a tasques de debug, però impedeix que BigQuery emmagatzemi resultats a la memòria cau i pot incrementar els teus costos.

en: Connect using DNS SRV
ca: Connectar utilitzant DNS SRV

en: If you're connecting to an Atlas cluster, you might need to turn this on. Note that your provided host must be a fully qualified domain name.
ca: Si connectes a un clúster Atlas, hauríes d'activar això. El nom de la màquina ha de ser un nom de domini vàlid (FQDN).

en: SSH authentication
ca: Autenticació SSH

en: If a direct connection to your database isn't possible, you may want to use an SSH tunnel. {0}.
ca: Si una connexió directa a la base de dades no és possible, pots provar a utilitzar un túnel SSH. {0}.

en: Display name
ca: Nom a mostrar

en: Our {0}
ca: El nostre {0}

en: Choose what this data will be called in Metabase.
ca: Escull com s'anomenaran aquestes dades a Metabase.

en: Raw Tables
ca: Taules en cru

en: Unknown Metric: {0}
ca: Mètrica desconeguda: {0}

en: Unknown Segment: {0}
ca: Segment desconegut: {0}

en: Unknown Field: {0}
ca: Camp desconegut: {0}

en: Unknown function {0}
ca: Funció desconeguda: {0}

en: Expecting {0} but found function {1} returning {2}
ca: S'esperava {0} però s'ha trobat la funció {1} retornant {2}

en: Expecting {0} but found {1}
ca: S'esperava {0} però s'ho trobat {1}

en: Unexpected end of input, expecting {0}
ca: Fi d'entrada inesperat, s'esperava {0}

en: Expecting {0} but got {1} instead
ca: S'esperava {0} però s'ha obtingut {1}

en: Unexpected end of input
ca: S'esperava el final de l'entrada

en: Unexpected operator {0}
ca: Operador no esperat {0}

en: modified question's series
ca: ha modificat les sèries d'una pregunta

en: added series to a question
ca: sèries afegides a una pregunta

en: removed series from a question
ca: sèries eliminades d'una pregunta

en: moved this to {0}
ca: ha mogut això a {0}

en: renamed this to "{0}"
ca: ha reanomenat això a "{0}"

en: added a description
ca: ha afegit una descripció

en: changed the description
ca: ha canviat la descripció

en: archived this
ca: ha arxivat això

en: unarchived this
ca: ha desarxivat això

en: turned this into a model
ca: ha transformat a un model

en: changed this from a model to a saved question
ca: ha canviat això de model a pregunta desada

en: edited the question
ca: ha editat la pregunta

en: changed the display from {0} to {1}
ca: ha canviat la visualització de {0} a {1}

en: changed the visualization settings
ca: ha canviat les preferències de visualització

en: added a card | added {0} cards
ca[0]: ha afegit una targeta
ca[1]: ha afegit {0} targetes

en: rearranged the cards
ca: ha reorganitzat les targetes

en: removed a card | removed {0} cards
ca[0]: ha eliminat una targeta
ca[1]: ha eliminat {0} targetes

en: created this
ca: s

en: reverted to an earlier revision
ca: ha retornat a una versió anterior

en: Dataset
ca: Datase

en: You're only allowed to email pulses to addresses ending in {0}
ca: Només pots enviar polsos a adreces que acabin en {0}

en: Reaches the goal line
ca: Assoleix l'objectiu

en: You're only allowed to email alerts to addresses ending in {0}
ca: Només pots enviar alertes a adreces que acabin en {0}

en: Query
ca: Consulta

en: Metadata
ca: Metadades

en: Search for some data…
ca: Cercar algunes dades…

en: Search for a model…
ca: Cercar un model…

en: Search for a question…
ca: Cercar una pregunta…

en: Search for a table…
ca: Cercar una taula…

en: All data
ca: Totes les dades

en: The best starting place for new questions.
ca: El millor lloc d'inici per a noves preguntes.

en: Raw Data
ca: Dades en cru

en: Unaltered tables in connected databases.
ca: Taules no alterades en les base de dades connectades.

en: Use any question’s results to start a new question.
ca: Utilitza els resultats de qualsevol pregunta per començar-ne una de nova.

en: Turn this into a model
ca: Transformar a un model

en: Let you update column descriptions and customize metadata to create
    great starting points for exploration.
ca: Permet actualitzar les descripcions de les columnes i configurar les metadades per crear
    un bon punt de partida per a l'exploració.

en: Show up higher in search results and get highlighted when other
    users start new questions to promote reuse.
ca: Mostrar més amunt en els resultats de les cerques i destacar-lo quan altres usuaris facin noves preguntes per promoure'n l'ús.

en: Live in collections to keep them separate from messy database
    schemas.
ca: Viuen en les col·leccions per mantenir-los separats dels esquemes desordenats de bases de dades.

en: Duplicate this model
ca: Duplicar aquest model

en: It's okay to play around with models
ca: Està bé jugar amb els models

en: You won't make any permanent changes to them unless you edit their query definition.
ca: No els faràs cap canvi permanent si no edites la definició de la consulta.

en: Pick a question or a model
ca: Escollir una pregunta o un model

en: Pick a different question or a model
ca: Escollir una pregunta o un model diferent

en: Model in {0}
ca: Model en {0}

en: Display as
ca: Mostrar com a

en: Error contents
ca: Contingut de l'error

en: Restoring the sample database...
ca: Restaurant la base de dades de mostra...

en: Bring the sample database back
ca: Restaura la base de dades de mostra

en: Timezone
ca: Fus horari

en: Earliest date
ca: Data més antiga

en: Latest date
ca: Data més recent

en: Hide advanced options
ca: Amagar les opcions avançades

en: Show advanced options
ca: Mostrar les opcions avançades

en: Loading
ca: Carregant

en: Load more
ca: Carregar més

en: Table and details views
ca: Vistes de taula i detalls

en: Detail views only
ca: Només vistes de detall

en: It’s optional, but oh, so helpful
ca: És opcional, però ajuda tant

en: Database column this maps to
ca: Columna de la base de dades on enllaça això

en: Column type
ca: Tipus de columna

en: This column should appear in…
ca: Aquesta columna hauria d'aparèixer a…

en: Run selection
ca: Executar selecció

en: Save as snippet
ca: Desar com a tros de codi

en: empty
ca: buit

en: not empty
ca: no buit

en: Edit model
ca: Editar el model

en: (required)
ca: (necessari)

en: This model is archived and shouldn't be used.
ca: Aquest model està arxivat i no s'hauria d'utilitzar.

en: Remove database
ca: Eliminar la base de dades

en: Search for a database…
ca: Cercar una base de dades…

en: Didn’t find anything
ca: No s'ha trobat res

en: Don’t see your database? Check out our {0} page to see if it’s available for self-hosting.
ca: No veus la teva base de dades? Comprova la nostra pàgina {0} per veure si està disponible per a self-hosting.

en: Community Drivers
ca: Connectors de la comunitat

en: Show less options
ca: Mostrar menys opcions

en: Show more options
ca: Mostrar més opcions

en: Search for a special type
ca: Cercar un tipus especial

en: Model management
ca: Gestió de models

en: Edit query definition
ca: Editar la definició de les consultes

en: Customize metadata
ca: Adaptar les metadades

en: Turn back into a saved question
ca: Retornar a una pregunta desada

en: Select none
ca: No seleccionar-ne cap

en: Select all
ca: Seleccionar tot

en: By default "Site Url" is used in notification links, but can be overridden.
ca: Per defecte "Site Url" s'utilitza en els enllaços de les notificacions, però pot ser sobreescrita.

en: Error preprocessing source query when applying GTAP: {0}
ca: Error en preprocessar la pregunta origen en aplicar GTAP: {0}

en: Exception caught in :bigquery-cloud-sdk can-connect?
ca: S'ha trobat una excepció a :bigquery-cloud-sdk can-connect?

en: DB {0} had hardcoded dataset-id; changing to an inclusion pattern and updating table schemas
ca: La BD {0} té un id de dataset fixe; canviat a un patró inclusiu i actualitzant els esquemes de les taules

en: Unique identifier to be used in Snowplow analytics, to identify this instance of Metabase.
ca: Identificador únics a utilitzar en les analítiques Snowplow, per identificar aquesta instància de Metabase.

en: This is a public setting since some analytics events are sent prior to initial setup.
ca: Aquesta és una configuració pública ja que alguns esdeveniments d'analítiques s'envien abans que la configuració inicial.

en: Boolean indicating whether a Snowplow collector is available to receive analytics events.
ca: Booleà que indica si el col·lector Snowplow està disponible per rebre esdeveniments de dades analítiques.

en: Should be set via environment variable in Cypress tests or during local development.
ca: S'hauria d'establir mitjançant una variable d'entorn als tests de Cypress o durant desenvolupament local.

en: Boolean indicating whether analytics events are being sent to Snowplow.
ca: Booleà que indica si els esdeveniments de dades analítiques s'envien a Snowplow.

en: True if anonymous tracking is enabled for this instance, and a Snowplow collector is available.
ca: Cert si el tracking anònim està habilitat per a aquesta instància, i si un col·lector Snowplow està disponible.

en: The URL of the Snowplow collector to send analytics events to.
ca: La URL del col·lector Snowplow on enviar els esdeveniments de dades analítiques.

en: Error sending Snowplow analytics event {0}
ca: Error enviant un esdeveniment de dades analítiques a Snowplow {0}

en: The approximate timestamp at which this instance of Metabase was created, for inclusion in analytics.
ca: La marca de temps aproximada en què aquesta instància de Metabase va ser creada, per a incloure-ho a les dades analítiques.

en: Unverified due to edit
ca: No s'ha verificat perquè s'ha editat

en: Card {0} does not exist or does not have a valid query.
ca: La targeta {0} no existeix o no té una consulta vàlida.

en: You must have data permissions to add a parameter referencing the Table {0}.
ca: Has de tenir permisos per afegir un paràmetre referenciant la taula {0}.

en: No matching parameter with slug {0}. Found: {1}
ca: No s'ha trobat un paràmetre amb slug {0}. S'ha trobat: {1}

en: Could not invite user because email is not configured.
ca: No s'ha pogut convidar a l'usuari perquè el correu electrònic no està configurat.

en: Does your team use Slack? If so, you can send automated updates via dashboard subscriptions.
ca: El teu equip utilitza Slack? Si és així, pots enviar actualitzacions automàtiques mitjançant les subscripcions a quadres de comandament.

en: invalid token
ca: Token no vàlid

en: Slack channel not found.
ca: Canal d'Slack no trobat.

en: channel not found
ca: canal no trobat

en: Unrecognized modal: {0}
ca: Modal no reconegut: {0}

en: Can't decrypt secret value with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
ca: No es pot desxifrar el valor secret amb MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Your database's IP address (e.g. 98.137.149.56) or its domain name (e.g. esc.mydatabase.com).
ca: L'adreça IP de la teva base de dades (p.e. 98.137.149.56) o el seu nom de domini (p.e. esc.mydatabase.com).

en: username
ca: nom d'usuari

en: Use a secure connection (SSL)
ca: Utilitzar una connexió (SSL)

en: Use an SSH tunnel
ca: Utilitzar un túnel SSH

en: Enable this ssh tunnel?
ca: Activar aquest túnel ssh?

en: SSH tunnel host
ca: Màquina del túnel SSH

en: The hostname that you use to connect to connect to SSH tunnels.
ca: El nom de la màquina que utilitzes per connectar a túnels SSH.

en: SSH tunnel port
ca: Port del túnel SSH

en: SSH tunnel username
ca: Nom d'usuari del túnel SSH

en: The username you use to login to your SSH tunnel.
ca: El nom d'usuari que utilitzes per entrar al teu túnel SSH.

en: SSH tunnel password
ca: Mot clau del túnel SSH

en: SSH private key to connect to the tunnel
ca: Clau SSH privada per connectar al túnel

en: Paste the contents of an ssh private key here
ca: Enganxa el contingut d'una clau privada SSH aquí

en: Passphrase for SSH private key
ca: Contrasenya de la clau SSH privada

en: We execute the underlying query when you explore data using Summarize or Filter.
ca: Executem la consulta mentre explores dades amb Resumir o Filtre.

en: This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
ca: Això està activat per defecte però ho pots desactivar si el rendiment és baix.

en: This is a lightweight process that checks for updates to this database’s schema.
ca: Aquest és un procés lleuger que cerca actualitzacions a l'esquema de la base de dades.

en: In most cases, you should be fine leaving this set to sync hourly.
ca: En la majoria de casos pots deixar que se sincronitzi cada hora.

en: If your database is behind a firewall, you may need to allow connections from our Metabase Cloud IP addresses:
ca: Si la teva base de dades està darrere un tallafocs, hauràs de permetre les connexions des de les adreces IP de Metabase Cloud:

en: Error querying database {0} for current time: {1}
ca: Error en consultar la base de dades {0} per al moment actual: {1}

en: Error: multiple values specified for parameter; non-Field Filter parameters can only have one value.
ca: Error: hi ha diferents valors especificats per al paràmetre; els paràmetre que no són de camp de filtre només poden tenir un valor.

en: The local path relative to where Metabase is running from. Your string should not include the .mv.db extension.
ca: El camí relatiu a la instal·lació de Metabase. La cadena no ha d'incloure l'extensió .mv.db.

en: SSL Mode
ca: Model SSL

en: SSL Root Certificate (PEM)
ca: Certificat SSL Arrel (PEM)

en: Authenticate client certificate?
ca: Autenticar el certificat de client?

en: SSL Client Certificate (PEM)
ca: Certificat SSL de client (PEM)

en: SSL Client Key (PKCS-8/DER or PKCS-12)
ca: Clau de client SSL (PKCS-8/DER or PKCS-12)

en: SSL Client Key Password
ca: Contrasenya de la clau del client SSL

en: Unable to substitute parameters: {0}
ca: No es poden substituir els paràmetres: {0}

en: Expected native source query to be a string, got: {0}
ca: S'esperava que la consulta nativa d'origen fos una cadena, s'ha obtingut: {0}

en: Expected native source query parameters to be sequential, got: {0}
ca: S'esperava que els paràmtres de la consulta nativa d'origen fossin seqüencials, s'ha obtingut: {0}

en: No expression named {0} at this level of the query
ca: No hi ha una expressió anomenada {0} en aquest nivell de la consulta

en: Error compiling :field clause: {0}
ca: Error en compilar :field clause: {0}

en: Warning: Driver {0} is using {1}. This method was deprecated in {2} and will be removed in a future release.
ca: Avís: El controlador {0} utilitza {1}. Aquest mètodes es va depreciar a la versió {2} i serà eliminat en una versió futura.

en: Error setting connection to autoCommit false
ca: Error en establir la connexió a autoCommit false

en: Error setting prepared statement fetch size to fetch-size
ca: Error en establir una la mida de sentencia preparada

en: Error setting statement fetch size to fetch-size
ca: Error en establir la mida de la cerca en la sentència preparada a fetch-size

en: Error executing query: {0}
ca: Error en executar la consulta: {0}

en: Local file path
ca: Camí local de l'arxiu

en: Uploaded file path
ca: Camí d'arxiu pujat

en: File path
ca: Camí de l'arxiu

en: Error invoking getter for connection property {0}
ca: Error en invocar el getter de la propietat de connexió {0}

en: Only these...
ca: Només aquests...

en: All except...
ca: Tots excepte...

en: Comma separated names of {0} that <strong>should</strong> appear in Metabase
ca: El noms separats per comes de {0} que <strong>haurien</strong> d'aparèixer a Metabase

en: You can use patterns like <strong>auth*</strong> to match multiple {0}
ca: Pots utilitzar patrons com <strong>auth*</strong> per trobar múltiples {0}

en: Comma separated names of {0} that <strong>should NOT</strong> appear in Metabase
ca: El noms separats per comes de {0} que <strong>NO haurien</strong> d'aparèixer a Metabase

en: Your Slack connection stopped working
ca: La teva connexió Slack ha deixat de funcionar

en: Client ID for Google Sign-In. If this is set, Google Sign-In is considered to be enabled.
ca: ID de client per a Google Sign-In. Si està establer es considera que Google Sign-In està habilitat.

en: Invalid Google Sign-In Client ID: must end with ".apps.googleusercontent.com"
ca: ID de client per a Google Sign-In no vàlid: ha d'acabar amb ".apps.googleusercontent.com"

en: Invalid Google Sign-In token.
ca: Token de Google Sign-In no vàlid.

en: Google Sign-In token appears to be incorrect.
ca: El token de Google Sign-In sembla ser incorrecte.

en: Successfully authenticated Google Sign-In token for: {0} {1}
ca: Autenticat amb èxit el token de Google Sign-In per a: {0} {1}

en: Deprecated Slack API token for connecting the Metabase Slack bot.
ca: API token de connexió a Metabase Slack Bot depreciat.

en: Please use a new Slack app integration instead.
ca: Utilitza una nova integració a l'app Slack, si us plau.

en: Bot user OAuth token for connecting the Metabase Slack app.
ca: OAuth token de l'usuari bot de connexió per a l'app d'Slack.

en: This should be used for all new Slack integrations starting in Metabase v0.42.0.
ca: Això s'hauria d'utilitzar en totes les noves integracions a Slack començant en la versió v.0.42.0 de Metabase.

en: Whether the current Slack app token, if set, is valid.
ca: Si el token actual de l'app Slack, si està establert, és vàlid.

en: Set to 'false' if a Slack API request returns an auth error.
ca: Establert a false si l'API d'Slack retorna un error d'autenticació.

en: The name of the channel to which Metabase files should be initially uploaded
ca: El nom del canal on, inicialment, s'haurien de pujar els arxius de Metabase

en: 🔒 Your Slack authorization token is invalid or has been revoked. Please update your integration in Admin Settings -> Slack.
ca: 🔒El teu token d'autorització de Slack no és vàlid o ha estat revocat. Si us plau actualitza la integració a Administració -> Slack.

en: Slack channel named `{0}` is missing!
ca: Falta el canal d'Slack anomenat `{0}`!

en: The channel is used for storing images that are included in dashboard subscriptions.
ca: El canal s'utilitza per emmagatzemar imatges que s'inclouen en les subscripcions als quadres de comandament.

en: You do not have curate permissions for this Collection.
ca: No tens permisos de comissariat per a aquesta Col·lecció.

en: Dashboard {0} does not have a DashboardCard with ID {1}
ca: El quadre de comandament {0} no té una DashboardCard amb ID {1}

en: Deleting secret ID {0} from app DB because the owning database ({1}) is being deleted
ca: S'elimina l'ID secret {0} de la BD perquè la propietat de la base de dades {{1}} s'està eliminant

en: Invalid value for Field column {0}: {1} is not a descendant of any of these types: {2}
ca: Valor no vàlid per al Camp de columna {0}: {1} no és descendent de cap d'aquests tipus: {2}

en: Can''t use block permissions without having the advanced-permissions premium feature
ca: No es poden utilitzar permisos de blocat sense la característica premium: permisos avançats

en: User {0} does not exist.
ca: L'usuari {0} no existeix.

en: Wrong email address for User {0}.
ca: Adreça de correu electrònic erroni per a l'usuari {0}.

en: Secret ID {0}
ca: ID del secret {0}

en: File path for {0}
ca: Camí d'arxiu per a {0}

en: Path
ca: Camí

en: {0} points to non-existent file: {1}
ca: {0} apunta a un arxiu no existent: {1}

en: {0} (a local file path) cannot be used in Metabase hosted environment
ca: {0} (un camí a un arxiu local) no es pot utilitzar en l'entorn de Metabase

en: Error parsing Setting {0}: {1}
ca: Error en interpretar la Configuració {0}: {1}

en: Site-wide values are not allowed for Setting {0}
ca: Valors que afecten tot el lloc no estan permesos per a la Configuració {0}

en: Setting {0} is deprecated as of Metabase {1} and may be removed in a future version.
ca: La Configuració {0} està depreciada des de la versió {1} de Metabase i s'eliminarà en una versió futura.

en: Setting name ''{0}'' is retired; use a different name instead
ca: El nom de la Configuració ''{0}'' està retirat; utilitza un nom diferent

en: Boolean indicating whether analytics data should be sent to Google Analytics on the frontend
ca: Booleà que indica si les dades analítiques s'haurien d'enviar a Google Analytics en la part de frontend

en: Metabase version for which a notice about usage of deprecated features has been shown.
ca: Versió de Metabase per a la que s'ha mostrat un avís de característiques depreciades.

en: Whether or not to display a message about pinning dashboards. It will also be hidden if any dashboards are pinned. Admins might hide this to direct users to better content than raw data
ca: Mostrar o no un missatge sobre fixar els quadres de comandament. També s'amagarà si algun dels quadres de comandament està fixat. Els administradors podrien amagar això per dirigir als usuaris a millor contingut que a dades en cru

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries.
ca: Això afectarà coses com agrupar per setmana o filtrat a les consultes via GUI.

en: It won''t affect most SQL queries,
ca: No afectarà a la majoria de consultes SQL,

en:  although it is used to set the WEEK_START session variable in Snowflake.
ca:  tot i que s'utilitza per establir la variable de sessió WEEK_START a Snowflake.

en: Error fetching Metabase Cloud gateway IP addresses:
ca: Error en obtenir les adreces IP de la gateway a Metabase Cloud:

en: Metabase Cloud gateway IP addresses, to configure connections to DBs behind firewalls
ca: Adreces IP de la gateway a Metabase Cloud, per configurar connexions a BD darrere de tallafocs

en: Whether an introductory modal should be shown after the next database connection is added.
ca: Si s'hauria de mostrar un modal d'introducció després de que s'afegeixi la propera connexió a una base de dades.

en: Defaults to false if any non-default database has already finished syncing for this instance.
ca: Per defecte fals si alguna base de dades no per defecte ha acabat la sincronia per a aquesta instància.

en: Alert: {0} has {1}
ca: Alerta: {0} té {1}

en: Nothing to compare to.
ca: Res amb què comparar-ho.

en: Invalid parameter type {0} for parameter {1}. Parameter type must be one of: {2}
ca: Tipus de paràmetre no vàlid {0} per al paràmetre {1}. El tipus de paràmetre ha de ser un de: {2}

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a template tag named {1}.
ca: Paràmetre no vàlid: La targeta {0} no té un tag de plantilla anomenat {1}.

en: Unable to resolve invalid query parameter: parameter is missing :id
ca: No es pot resoldre el paràmetre no vàlid de la consulta: falta el paràmetre :id

en: Dashboard does not have a parameter with ID {0}.
ca: El quadre de comandament no té el paràmetre amb ID {0}.

en: Query: {0}
ca: Consulta: {0}

en: Error determining expected columns for query: {0}
ca: Error en determinar les columnes esperades per a la consulta: {0}

en: Nested queries are disabled
ca: Les consultes imbricades estan deshabilitades

en: Bad :field clause {0} for field {1} at {2}: clause should have a :join-alias.
ca: Clàusula :field errònia {0} per al camp {1} a {2}: la clàusula hauria de tenir :join-alias.

en: Guessing join {0}
ca: Endevinant la unió {0}

en: Unable to infer an appropriate join. Query may not work as expected.
ca: Impossible inferir una unió apropiada. La consulta pot no comportar-se com s'espera.

en: Error resolving Fields in query: {0}
ca: Error en resoldre els Camps en la consulta: {0}

en: Warning: clause {0} does not match a column in the source query. Attempting to correct this to {1}
ca: Avís: la clàusula {0} no coincideix amb una columna en la consulta d'origen. Intentant corregir això a {1}

en: Warning: clause {0} refers to a Field that may not be present in the source query. Query may not work as expected. Found: {1}
ca: Avís: la clàusula {0} es refereix a un Camp que pot no ser present a la consulta origen. La consulta pot no funcionar com s'espera. S'ha trobat: {1}

en: Expected :aggregation-options clause, got {0}
ca: S'esperava una clàusula :aggregation-options, s'ha obtingut {0}

en: Cannot determine the source table or query for Field clause {0}
ca: No es pot determinar la taula d'origen o la consulta per a la clàusula del Camp {0}

en: Aggregation does not exist at index {0}
ca: L'agregació no existeix a l'índex {0}

en: No expression named {0}
ca: No hi ha cap expressió anomenada {0}

en: Sample database DB file ''{0}'' cannot be found.
ca: L'arxis de la base de dades de mostra ''{0}'' no es pot trobar.

en: Loading sample database
ca: Carregant base de dades de mostra

en: Failed to load sample database
ca: La càrrega de la base de dades de mostra ha fallat

en: Session cookie's SameSite is configured to "None", but site is served over an insecure connection. Some browsers will reject cookies under these conditions.
ca: La galeta de sessió SameSite està configurada a "None", però la pàgina se serveix mitjançant una connexió no segura. Alguns navegadors no acceptaran les galetes en aquestes condicions.

en: Login request is missing device ID information
ca: La petició d'entrada no té informació de l'ID del dispositiu

en: Cannot decrypt encrypted {0}. Have you changed or forgot to set MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?
ca: No es pot desxifrar {0}. Has canviat o oblidat configurar el paràmetre MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?

en: test Setting
ca: Configuració de test

en: A retired setting name
ca: Un nom de configuració retirat

en: Your license is active!
ca: La teva llicència està activa!

en: This token doesn't seem to be valid. Double-check it, then contact support if you think it should be working.
ca: El token no sembla ser vàlid. Verifica'l i contacta amb el suport si creus que hauria de funcionar.

en: We're having trouble validating your token. Please double-check that your instance can connect to Metabase's servers.
ca: Tenim problemes en validar el teu token. Verifica que la teva instància pot connectar amb els servidors de Metabase.

en: Unexpected expression
ca: Expressió inesperada

en: Invalid node type
ca: Tipus de node no vàlid

en: Invalid number format
ca: Format de nombre no vàlid

en: Expected expression
ca: S'esperava una expressió

en: Slack Bot User OAuth Token
ca: Token OAuth per a l'usuari bot d'Slack

en: Slack channel name
ca: Nom del canal Slack

en: Unexpected token "{0}"
ca: Token "{0}" no esperat

en: Reached max number of iterations
ca: S'ha assolit el nombre màxim d'iteracions

en: Unexpected token
ca: Token inesperat

en: Sign in with SSO
ca: Entra amb SSO

en: Bought a license to unlock advanced functionality? Please enter it below.
ca: Has comprat una llicència per a desbloquejar una funcionalitat avançada? Entra-la a sota.

en: Your license isn’t valid anymore. If you have a new license, please
    enter it below, otherwise please contact {0}
ca: La teva llicència ja no és vàlida. Si en tens una de nova, entra-la a sota. Si no, contacta, si us plau, {0}

en: Your trial ends in {0} days. If you already have a license, please enter it below.
ca: El teu període de prova acaba en {0} dies. Si tens una llicència entra-la a sota.

en: Your license is active until {0}! Hope you’re enjoying it.
ca: La teva llicència és vàlida fins {0}! Desitgem que la gaudeixis.

en: Billing
ca: Facturació

en: Manage your Cloud account, including billing preferences, in your Metabase Store account.
ca: Gestiona el teu compte Cloud, incloent les preferències de facturació, al teu compte de la Botiga de Metabase.

en: To manage your billing preferences, please email {0}
ca: Per gestionar les preferències de facturació, si us plau envia un missatge a {0}

en: This driver will be removed in a future release.
ca: Aquest controlador s'eliminar d'una versió futura.

en: We recommend you upgrade to the {0}.
ca: Et recomanem que actualitzis a {0}.

en: This is our new {0} driver.
ca: Aquest és el nostre controlador nou per a {0}.

en: The old driver has been deprecated and will be removed in a future release.
ca: El controlador vell ha estat depreciat i s'eliminarà d'una versió futura.

en: If you really need to use it, you can {0}.
ca: Si realment ho necessites, pots {0}.

en: Need help connecting?
ca: Necessites ajudant per connectar?

en: Check out documentation for step-by-step directions on how to connect to your database.
ca: Llegeix la documentació per a instruccions guiades sobre com connectar a la teva base de dades.

en: Docs weren't enough? {0}
ca: No n'has tingut prou amb la documentació? {0}

en: {0} column | {0} columns
ca[0]: {0} columna
ca[1]: {0} columnes

en: We're taking a look at your database!
ca: Estem fent un cop d'ull a la teva base de dades!

en: You’ll be able to use individual tables as they finish syncing.
ca: Podràs utilitzar taules individuals a mesura que se sincronitzin.

en: In the meantime, you can take a look at the {0} if you want to get a head start. Want to explore?
ca: Mentrestant, pots fer un cop d'ull a {0} si vols tenir una idea prèvia. Vols explorar?

en: Sample Database
ca: Base de dades de mostra

en: Have a look around your Metabase in the meantime if you want to get a head start.
ca: Fes un cop d'ull al teu Metabase mentrestant si vols tenir una idea prèvia.

en: Explore sample data
ca: Explora les dades de mostra

en: SQL snippets
ca: Bocins de codi SQL

en: reference the results of another saved question
ca: referencia els resultats d'una altra pregunta desada

en: Variables in models aren't supported yet
ca: Les variables en models encara no estan suportades

en: To solve this, just remove the variables in this question and try again. (It's okay to use {0} or {1} in your query.)
ca: Per resoldre això, eliminar les variables en aquesta pregunta i torna-ho a provar. (Està bé utilitzar {0} o {1} en la teva pregunta.)

en: Back to sign in
ca: Tornar a l'entrada

en: Please contact an administrator to have them reset your password.
ca: Contacta amb l'administrador per a restaurar la teva contrasenya.

en: All done!
ca: Tot fet!

en: Awesome, you've successfully updated your password.
ca: Fantàstic, has actualitzat correctament la teva contrasenya.

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need to reset your password, you can request a new reset email.
ca: Per raons de seguretat, els enllaços de restauració de contrasenya caduquen passada una estona. Si encara necessites restaurar la teva contrasenya, pots sol·licitar un nou correu de restauració.

en: Request a new reset email
ca: Sol·licitar un nou correu de restabliment

en: Connected to these tables
ca: Connectat a aquestes taules

en: Are you ready to start exploring your data? Add it below.
ca: Estàs preparat per començar a explorar les teves dades? Afegeix-les a sota.

en: Not ready? Skip and play around with our Sample Database.
ca: No estàs llest? Salta i juga amb la nostra Base de Dades de mostra.

en: Need help connecting to your data?
ca: Necessites ajuda per connectar a les teves dades?

en: Invite a teammate. We’ll make them an admin so they can configure your database. You can always change this later on.
ca: Convidar a un company d'equip. El farem administrador per a què pugui configurar la teva base de dades. Això ho pots canviar sempre després.

en: Send invitation
ca: Enviar invitació

en: I'll invite a teammate to connect the database
ca: Convidaré a un company d'equip a connectar a la base de dades

en: In order to help us improve Metabase, we'd like to collect certain data about product usage.
ca: Per millorar Metabase, ens agradaria recollir certa informació sobre l'ús del producte.

en: Here's a full list of what we track and why.
ca: Aquí hi ha la llista completa de què seguim i per què.

en: Finish
ca: Acabar

en: Finishing…
ca: Acabant…

en: Setup section
ca: Secció de configuració

en: Looks like everything is working.
ca: Semble que tot funciona.

en: We know you’ve already created one of these.
ca: Sabem que ja n'has creat un com aquest.

en: We like to keep billing and product accounts separate so that you don’t have to share logins.
ca: Ens agrada mantenir els comptes de producte i facturació separats de manera que no hagis de compartir comptes.

en: Error syncing
ca: Error de sincronia

en: Done!
ca: Fet!

en: Syncing…
ca: Sincronitzant

en: Sync failed
ca: La sincronia ha fallat

en: Syncing completed
ca: Sincronització completada

en: Syncing tables…
ca: Sincronitzant taules…

en: You’re using a {0} and a {1} which are now deprecated and will be removed in the next release. We recommend you {2}.
ca: Utilitzes un {0} i un {1} que estan depreciats i que s'eliminaran en la propera versió. Et recomanem que {2}.

en: Database driver
ca: Controlador de la base de dades

en: Slack bot integration
ca: Integració amb el bot d'Slack

en: upgrade
ca: actualitzar

en: Your Slack bot was deprecated but is still working. We recommend you delete the existing connection and {0}.
ca: El teu bot Slack ha estat depreciat però encara funciona. Et recomanem que eliminis la connexió existent i que {0}.

en: upgrade to Slack Apps
ca: actualitzar a Apps Slack

en: You’re using a {0} which is now deprecated and will be removed in the next release. We recommend you {1}.
ca: Utilitzes un {0} que està depreciat i que serà eliminat en una versió futura. Et recomanem que {1}.

en: Our Premium Embedding product has been discontinued, but if you already have a license you can activate it here. You’ll continue to receive support for the duration of your license.
ca: El nostre producte Premium Embedding ha estat discontinuat, però si encara tens una llicència la pots activar aquí. Seguiràs obtenint suport mentre la llicència sigui vàlida.

en: Your Premium Embedding license isn’t valid anymore. {0}
ca: La teva llicència Premium Embedding ja no és vàlida. {0}

en: Explore our paid plans.
ca: Explora el nostres plans de pagament.

en: Your Premium Embedding license is active until {0}.
ca: La teva llicència Premium Embedding és vàlida fins el {0}.

en: Enter the token you bought from the Metabase Store below.
ca: Entra el token que has comprat de la Botiga de Metabase a sota.

en: Looking to remove the “Powered by Metabase” logo, customize colors
    and make it your own? {0}
ca: Cerques com eliminar el logo "Powered by Metabase", adaptar els colors
    i fer-la teva? {0}

en: Are you sure you want to delete your Slack App?
ca: Estàs segur que desitges eliminar la teva Slack App?

en: Deleting…
ca: Eliminant…

en: Deleting failed
ca: L'eliminació ha fallat

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Doing this may stop your dashboard subscriptions from appearing in Slack until a new connection is set up.
ca: Si fas això el teu quadre de comandament no apareixerà a Slack fins que creïs una nova connexió.

en: Are you sure you want to delete your Slack App integration?
ca: Estàs segur que desitges eliminar la integració amb l'App Slack?

en: invite another teammate
ca: convidar a un altre membre de l'equip

en: invite a teammate
ca: convidar a un membre de l'equip

en: Connect your data to get the most out of Metabase
ca: Connecta les teves dades per obtenir el màxim de Metabase

en: If you need help, you can {0} or {1}.
ca: Si necessites ajuda, pots {0} o {1}.

en: check out our setup guides
ca: consulta les guies de configuració

en: Add my data
ca: Afegir les meves dades

en: Your teams’ most important dashboards go here
ca: Els quadres de comandament més importants del teu equip van aquí

en: Pin dashboards in {0} to have them appear in this space for everyone.
ca: Fixa els quadres de comandament a {0} perquè apareguin en aquest espai per a tothom.

en: Try these x-rays based on your data
ca: Prova aquest rajos-x basats en les teves dades

en: Looking for more?
ca: Cerques més?

en: You can get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers with {0}
ca: Pots tenir suport prioritari, més eines per compartir informació amb el teu equip i eines poderoses per ajudar-te a crear experiències de dades interactives i perfectes per als teus clients amb {0}

en: our other paid plans.
ca: els nostres altres plans de pagament.

en: Have a Premium Embedding license?
ca: Tens una llicència Premium Embedding?

en: Activate it here.
ca: Activa'l aquí.

en: Use the tab key to navigate through settings and columns.
ca: Utilitza la tecla tabulador per navegar per les columnes i les configuracions.

en: Metabase is open source and will be free forever – but by upgrading you can have priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
ca: Metabase és codi lliure i serà lliure per sempre - però si actualitzes pots tenir suport prioritari, més eines per compartir informació amb el teu equip i eines poderoses per ajudar-te a crear experiències de dades interactives i perfectes per als teus clients.

en: Want to know more?
ca: Vols saber-ne més?

en: Explore our paid plans
ca: Explora els nostres plans de pagament

en: Check out our docs on how to connect to Slack.
ca: Consulta els nostres documents sobre com connectar a Slack.

en: Slack bot is working.
ca: El bot d'Slack està en funcionament.

en: Slack bot is not working.
ca: El bot d'Slack no està en funcionament.

en: Slack app is working
ca: L'app d'Slack està en funcionament

en: Slack app is not working.
ca: L'app d'Slack no està en funcionament.

en: Metabase on Slack
ca: Metabase a Slack

en: Need help? {0}.
ca: Necessites ajuda? {0}.

en: See our docs
ca: Consulta els nostres documents

en: Delete Slack App
ca: Eliminar l'App Slack

en: Finally, open Slack, create a public channel and enter its name below.
ca: Finalment, obre Slack, crea un canal públic i entra'n el nom aquí sota.

en: We'll upload charts and tables here before sending out dashboard subscriptions.
ca: Pujarem gràfiques i taules aquí abans d'enviar les subscripcions a quadres de comandament.

en: We recommend you {0}, see the instructions below:
ca: Et recomanen que {0}, mira les instruccions a sota:

en: Bring the power of Metabase to your Slack #channels.
ca: Porta el poder de Metabase als teus #canals Slack.

en: Follow these steps to connect to Slack:
ca: Segueix aquests passos per connectar a Slack:

en: 1. Create your Slack App
ca: 1. Crea la teva App Slack

en: To create your Metabase integration on Slack you’ll need to set up some things.
ca: Per crear la integració a Slack del teu Metabase hauràs de configurar certes coses.

en: First, go to {0}, hit “{1}” and pick “{2}”
ca: Primer, ves a {0}, escull "{1}" i tria "{2}"

en: Slack Apps
ca: Apps Slack

en: Create New App
ca: Crear una nova App

en: From an app manifest.
ca: Del manifest d'una app.

en: 2. Copy the Metabase manifest
ca: 2. Copia el manifest de Metabase

en: Select your workspace and then copy our {0} below and paste it in to create the app. In the following screen, click “{1}” and authorize it.
ca: Escull el teu entorn de treball i aleshores copia el nostre {0} de sota i enganxa-li per crear l'app. A la pantalla següent, prem "{1}" i autoritza-la.

en: Slack Manifest
ca: Manifest Slack

en: Install to workspace
ca: Instal·la a l'entorn de treball

en: Copy
ca: Copia

en: 3. Activate the OAuth Token and create a new slack channel
ca: 3. Activa el token OAuth i crea un nou canal slack

en: Click on "{0}" in the sidebar, copy the “{1}” and paste it here.
ca: Prem sobre "{0}" a la barra lateral, copia el "{1}" i enganxa'l aquí.

en: OAuth and Permissions
ca: OAuth i permisos

en: Bot User OAuth Token
ca: Token OAuth per a l'usuari bot

en: Every column has a type, a description, and a friendly name. Nice!
ca: Cada columna té un tipus, una descripció, i un nom senzill. Bé!

en: Most
ca: La majoria

en: Some
ca: Alguns

en: Many
ca: Molts

en: {0} columns are missing a column type, description, or friendly name.
ca: {0} columnes no tenen tipus, descripció o nom senzill.

en: Adding metadata makes it easier for your team to explore this data.
ca: Afegir metadades fa que sigui més senzill explorar les dades per part del teu equip.

en: Simplify your schema with Models
ca: Simplifica el teu esquema amb Models

en: To pick some data, you'll need to add some first
ca: Per escollir dades, primer les hauràs d'afegir

en: Create models to make it easier for your team to explore.
ca: Crear models perquè sigui més fàcil explorar per part del teu equip.

en: Instead of having your end users wade through your complex raw data, you can create custom models that are easy to find, understand, and explore.
ca: En comptes de fer que els teus usuaris finals naveguin per dades complexes en cru, pots crear models personalitzats que són senzills de trobar, comprendre i explorar.

en: Learn how
ca: Aprèn com

en: Enable this SSH tunnel?
ca: Activar aquest túnel SSH?

en: The hostname that you use to connect to SSH tunnels.
ca: El nom de la màquina que utilitzes per connectar a túnels SSH.

en: Paste the contents of an SSH private key here
ca: Copia el contingut de la clau SSH secreta aquí

en: Allow using a saved question or Model as the source for other queries?
ca: Permetre utilitzar una pregunta desada o un Model com a origen d'altres preguntes?

en: Pulse card query error
ca: Error de consulta en la targeta de pols

en: There was a problem with this question.
ca: Hi ha hagut un problema amb aquesta pregunta.

en: See our docs for step-by-step directions on how to connect your database.
ca: Consulteu els nostres documents per obtenir instruccions pas a pas sobre com connectar la vostra base de dades.

en: You've updated your password.
ca: Heu actualitzat la vostra contrasenya.

en: A question
ca: Una pregunta

en: A dashboard
ca: Un quadre de comandament

en: A model
ca: Un model

en: Save your questions, dashboards, and models in collections — and pin them to feature them at the top.
ca: Desa les teves preguntes, taulers de comandament i models a les col·leccions i fixa'ls per mostrar-los a la part superior.

en: Useful data
ca: Dades útils

en: Start new explorations here
ca: Comenceu noves exploracions aquí

en: Start new explorations about {0} here
ca: Comenceu noves exploracions sobre {0} aquí

en: Show fewer options
ca: Mostra menys opcions

en: Unpin
ca: Desenganxa

en: Pin this
ca: Fixeu això

en: License and Billing
ca: Llicència i facturació

en: edited the metadata
ca: ha editat les metadades

en: Copy of
ca: Còpia de

en: The /api/setup route can only be used to create the first user, however a user currently exists.
ca: La ruta /api/setup només es pot utilitzar per crear el primer usuari, però actualment existeix un usuari.

en: Maximum number of rows to return specifically on :rows type queries via the API.
ca: Nombre màxim de files per retornar específicament a les consultes de tipus :rows mitjançant l'API.

en: Downloads of native queries are only allowed if a group has download permissions for the entire database.
ca: La descàrrega de preguntes natives només és possible si el grup té permisos de descàrrega de la base de dades sencera.

en: Manage data model
ca: Gestionar el model de dades

en: Star
ca: Estrella

en: Balloons
ca: Globus

en: Mail
ca: Correu

en: Bell
ca: Campana

en: {0} events
ca: {0} esdeveniments

en: Data model access requires full data access.
ca: L'accés al model de dades requereix accés total a les dades.

en: You're allowed to download up to 10,000 row.
ca: Pots descarregar fins a 10.000 files.

en: Manage database
ca: Gestionar la base de dades

en: Unbinned
ca: No en contenidors

en: Invalid template tag "{0}"
ca: Etiqueta de plantilla no vàlida "{0}"

en: The variable "{0}" needs to be mapped to a field.
ca: La variable "{0}" s'ha de mapejar a un camp.

en: Don't bin
ca: No posi en contenidors

en: Invalid template tag: {0}
ca: Etiqueta de plantilla no vàlida: {0}

en: Settings access
ca: Establint l'accés

en: This grants access to Tools, Audit, and Troubleshooting
ca: Això dona accés a Eines, Auditoria i Resolució de Problemes

en: Subscriptions and Alerts
ca: Subscripcions i Alertes

en: Manage database access requires full data access.
ca: La gestió de l'accés a la base de dades requereix accés total a les dades.

en: Download results access requires full data access.
ca: La descàrrega de resultats requereix accés total a les dades.

en: 10 thousand rows
ca: 10 mil files

en: 1 million rows
ca: 1 milió de files

en: Application
ca: Aplicació

en: Hide error details
ca: Amaga els detalls de l'error

en: Delete {0}?
ca: Eliminar {0}?

en: This is a community-developed driver and not supported by Metabase.
ca: Aquest és un controlador desenvolupat per la comunitat i no suportat per Metabase.

en: This is a partner-developed driver. Though Metabase can’t provide support for it, if you need help you can contact the fine folks at
ca: Aquest és un controlador desenvolupat per un col·laborador. Tot i que Metabase no hi pot donar suport, podeu contactar els bons nois a

en: Turn on
ca: Encendre

en: Open sidebar
ca: Obrir la barra lateral

en: Edit variables
ca: Editar les variables

en: Updated event
ca: Actualitzar l'esdeveniment

en: Add time
ca: Afegir el temps

en: Select a file
ca: Escull un arxiu

en: Hours
ca: Hores

en: Minutes
ca: Minuts

en: Remove time
ca: Eliminar el temps

en: Add your own data
ca: Afegeix les teves dades

en: Something's wrong with your question
ca: Hi ha quelcom malament en la teva pregunta

en: Now let’s get to know you, connect to your data, and start finding you some answers!
ca: Anem a coneixer-te, connecta les teves dades i comença a trobar respostes!

en: Edit event
ca: Editar esdeveniment

en: Archive event
ca: Arxivar l'esdeveniment

en: New event timeline
ca: Nova línia de temps d'esdeveniments

en: Edit event timeline
ca: Editar la línia de temps d'esdeveniments

en: Archive timeline and all events
ca: Arxivar la línia de temps i tots els esdeveniments

en: New event
ca: Nou esdeveniment

en: Created event
ca: Esdeveniment creat

en: Get more control
ca: Obtenir més control

en: {0} and disable download results, control access to the data model, ${ 1 }.
ca: {0} i deshabilita la descàrrega de resultats, controla l'accés al model, ${ 1 }.

en: Upgrade to Pro or Enterprise
ca: Actualitzar a Pro o Enterprise

en: Hey there, {0}
ca: Hola, {0}

en: How's it going, {0}?
ca: Com va, {0}?

en: Howdy, {0}
ca: Com estàs, {0}

en: Greetings, {0}
ca: Salutacions, {0}

en: Good to see you, {0}
ca: Benvingut, {0}

en: Metabase tips
ca: Ajudes de Metabase

en: Here are some popular items
ca: Aquí hi ha alguns ítems populars

en: Here are some popular tables
ca: Aquí hi ha algunes taules populars

en: Here are some popular questions
ca: Aquí hi ha algunes preguntes populars

en: Here are some popular models
ca: Aquí hi ha alguns models populars

en: Here are some popular dashboards
ca: Aquí hi ha alguns quadres de comandament populars

en: Pick up where you left off
ca: Continua on ho vas deixar

en: Try out these sample x-rays to see what Metabase can do.
ca: Prova alguns Raigs-X per veure què pot fer Metabase.

en: Here are some explorations of the
ca: Aquí hi ha algunes exploracions de

en: schema in
ca: esquema en

en: Here are some explorations of
ca: Aquí hi ha algunes exploracions de

en: A look at
ca: Una mirada a

en: A summary of
ca: Un resum de

en: A glance at
ca: Un cop d'ull a

en: Some insights about
ca: Alguna informació sobre

en: Remove bookmark
ca: Eliminar dels favorits

en: Bookmarks
ca: Favorits

en: Past
ca: Passat

en: Exclude...
ca: Excloure...

en: Events between {0} and {1}
ca: Esdeveniments entre {0} i {1}

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Move event
ca: Moure esdeveniment

en: Unarchive event
ca: Desarxivar l'esdeveniment

en: Delete event
ca: Esborrar l'esdeveniment

en: {0} added this on {1}
ca: {0} ha afegit això a {1}

en: Added on {0}
ca: Afegit el {0}

en: The Mesozoic era
ca: L'era Mesozoica

en: No timelines found
ca: No s'ha trobat línies de temps

en: No events found
ca: No s'han trobat esdeveniments

en: Archived events
ca: Arxivar esdeveniments

en: Search for an event
ca: Cercar un esdeveniment

en: Add an event
ca: Afegir un esdeveniment

en: New timeline
ca: Nova línia de temps

en: Edit timeline details
ca: Editar els detalls de la línia de temps

en: Move timeline
ca: Moure la línia de temps

en: View archived events
ca: Veure els esdeveniments arxivats

en: View archived timelines
ca: Veure les línies de temps arxivades

en: Launch of v2.0
ca: Llençament de la v2.0

en: Add events to Metabase to show important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
ca: Afegeix esdeveniments a Metabase per mostrar assoliments importants, llençaments, o qualsevol altra cosa, al costat de les teves dades.

en: Events in Metabase let you see important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
ca: Els esdeveniments a Metabase et permeten veure assoliments importants, llençaments, o qualsevol altra cosa, al costat de les teves dades.

en: {0} event | {0} events
ca[0]: {0} esdeveniment
ca[1]: {0} esdeveniments

en: Unarchive timeline
ca: Desarxivar línia de temps

en: Delete timeline
ca: Eliminar línia de temps

en: Archived timelines
ca: Línies de temps arxivades

en: Move {0}
ca: Moure {0}

en: Add events to Metabase to show helpful context alongside your data.
ca: Afegeix esdeveniments a Metabase per mostrar informació de context juntament a les teves dades.

en: Events in Metabase let you see helpful context alongside your data.
ca: Els esdeveniments a Metabase et permeten veure informació de context juntament a les teves dades.

en: Original schema
ca: Esquema original

en: Click the button below to begin creating your Slack App using the Metabase configuration.
ca: Fes click al botó inferior per crear la teva app Slack utilitzant la configuració de Metabase.

en: Once created, click “{0}” to authorize it.
ca: Un cop creada, fes click a "{0}" per autoritzar-la.

en: 2. Activate the OAuth Token and create a new slack channel
ca: 2. Activa el Token OAuth i crea un nou canal Slack

en: Last 7 Days
ca: Els darrers 7 dies

en: Last 30 Days
ca: Els darrers 30 dies

en: Last 3 Months
ca: Els darrers 3 mesos

en: Last 12 Months
ca: Els darrers 12 mesos

en: Specific dates...
ca: Dates específiques...

en: Relative dates...
ca: Dates relatives...

en: Days of the week...
ca: Dies de la setmana...

en: Months of the year...
ca: Mesos de l'any...

en: Quarters of the year...
ca: Trimestres de l'any...

en: Hours of the day...
ca: Hores del dia...

en: Is not empty
ca: No està buit

en: Select none...
ca: No en seleccionis cap...

en: Select all...
ca: Escollir tots...

en: Right now, this is {0}
ca: Ara mateix, això és {0}

en: Right now, this is {0} - {1}
ca: Ara mateix, això és {0} - {1}

en: Starting from...
ca: Començant des de...

en: Starting from
ca: Començant des de

en: 0/{0} loaded
ca: 0/{0} carregats

en: Your dashboard is ready
ca: El teu quadre de comandament està llest

en: Doing Science...
ca: Fent sciència...

en: Still Here...
ca: Aquí encara...

en: Your question is ready!
ca: La teva pregunta està llesta!

en: You can customize filter values for each subscription with paid plans.
ca: Pots configurar valors de filtre per a cada subscripció a plans de pagament.

en: Get Help
ca: Obtenir ajuda

en: Resources and support
ca: Recursos i suport

en: Remove from bookmarks
ca: Eliminar dels favorits

en: Bookmark
ca: Afegir als favorits

en: event
ca: esdeveniment

en: archived
ca: ha arxivat

en: unarchived
ca: ha desarxivat

en: Product releases
ca: Versions del producte

en: Default icon
ca: Icona per defecte

en: timeline
ca: línia de temps

en: Event name
ca: Nom de l'esdeveniment

en: Product launch
ca: Llençament del producte

en: Markdown supported
ca: Mardown permès

en: Add links and formatting via markdown
ca: Afegeix enllaços en format markdown

en: Icon
ca: Icona

en: Timeline
ca: Línia de temps

en: Excludes
ca: Exclou

en: {0}, starting {1} {2}
ca: {0}, començant {1} {2}

en: minute {0} | minutes {0}
ca[0]: minut {0}
ca[1]: minuts {0}

en: hour {0} | hours {0}
ca[0]: hora {0}
ca[1]: hores {0}

en: day {0} | days {0}
ca[0]: dia {0}
ca[1]: dies {0}

en: week {0} | weeks {0}
ca[0]: setmana {0}
ca[1]: setmanes {0}

en: month {0} | months {0}
ca[0]: mes {0}
ca[1]: mesos {0}

en: quarter {0} | quarters {0}
ca[0]: trimestre {0}
ca[1]: trimestres {0}

en: year {0} | years {0}
ca[0]: any {0}
ca[1]: anys {0}

en: All Set! {0} is ready.
ca: Tot llest! {0} està llest.

en: All questions loaded
ca: Totes les preguntes s'han carregat

en: Would you like to be notified when this dashboard is done loading?
ca: Vols que se't notifiqui quan es carregui el quadre de comandament?

en: Custom columns do not support boolean expressions
ca: Les columnes personalitzades no suporten expressions booleanes

en: Downloading…
ca: Descarregant...

en: All Set! Your question is ready.
ca: Tot fet! Les teves preguntes estan llestes.

en: {0} is loaded.
ca: {0} ha estat carregat.

en: Would you like to be notified when this question is done loading?
ca: Vols que se't notifiqui quan aquesta pregunta s'hagi carregat?

en: Switch to data
ca: Canviar a les dades

en: Switch to visualization
ca: Canviar a la visualització

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the
    directory server. Users are only ever added to or removed from mapped groups.
ca: El mapejat permet a Metabase afegir i eliminar usuaris dels grups basant-se en la informació dels grups proporcionada pel
    servidor de directori. Els usuaris només s'afegeixen o s'eliminen dels grups mapejats.

en: Allowed email address domain(s) for new Dashboard Subscriptions and Alerts. To specify multiple domains, separate each domain with a comma, with no space in between (e.g., "domain1,domain2"). To allow all domains, leave the field empty. This setting doesn't affect existing subscriptions.
ca: Dominis permesos per a noves subscripcions i alertes a Quadres de comandaments. Per especificar múltiples dominis, separa'ls amb una coma, sense espais (p.e. "domini1,domini2"). Per permetre tots els dominis deixa el camp buit. Aquesta configuració no afecta les subscripcions existents.

en: You do not have permissions to download the results of this query.
ca: No tens permisos per descarregar els resultats d'aquesta pregunta.

en: You should not set WEEK_START in Snowflake connection options; this might lead to incorrect results. Set the Start of Week Setting instead.
ca: No hauries d'establir WEEK_START a les opcions de connexió a Snowflake; això pot provocar resultats incorrectes. Estableix la configuració Start of the Week.

en: Non-admin users without monitoring or subscription permissions are only allowed to update alerts that they created
ca: Els usuaris no administradors sense permisos de subscripció o monitorització només poden actualitzar les alertes que hagin creat

en: Non-admin users without monitoring or subscription permissions are not allowed to modify the channels for an alert
ca: Els usuaris no administradors sense permisos de subscripció o monitorització no poden modificar els canals per a una alerta

en: Non-admin users without subscription permissions are not allowed to add recipients
ca: Els usuaris no administradors sense permisos de subscripció no poden afegir recipients

en: Group Manager is only enabled if you have a premium token with the advanced permissions feature.
ca: Gestor de grups només està habilitat si tens un token Premium amb l'opció de permisos avançats.

en: Admin cant be a group manager.
ca: Admin no pot ser gestor d'un grup.

en: Timeline with id {0} not found
ca: La línia de temps amb id {0} no s'ha trobat

en: Timestamp cannot be null
ca: La marca de temps no pot ser NULL

note: clear any rows created by the Liquibase migrations.
en: Clearing default entries created by Liquibase migrations...
ca: Netejant les entrades per defecte creades per la migració de Liquibase...

en: Don''t know how to parse date string {0}
ca: No sé com interpretar la cadena de tipus data {0}

en: Invalid values provided for operator: {0}
ca: S'han donat valors no vàlids per a l'operador: {0}

en: Unrecognized operation: {0}
ca: Operació no reconeguda: {0}

en: Error determining value for parameter {0}: {1}
ca: Error en determinar el valor del paràmetre {0}: {1}

en: You cannot update a ApplicationPermissionsRevision!
ca: No pots actualitzar una ApplicationPermissionsRevision!

en: Invalid Field Filter: Field {0} belongs to Database {1}, but the query is against Database {2}
ca: Camp de filtre no vàlid: el camp {0} pertany a la base de dades {1}, però la pregunta es fa a la base de dades {2}

en: The engine on a sample database cannot be changed.
ca: El motor de la base de dades de mostra no es pot canviar.

en: The {0} permissions functionality is only enabled if you have a premium token with the advanced-permissions feature.
ca: La funcionalitat del permís {0} només està habilitat si tens un token Premium amb l'opció de permisos avançats.

en: Unknown setting: {0}
ca: Configuració desconeguda: {0}

en: You do not have access to the setting {0}
ca: No tens permís a la configuració {0}

en: Setting {0} allows both user-local and database-local values; this is not supported
ca: La configuració {0} permet valors d'usuari i de base de dades; això no està suportat

en: Error purging old cache entries: {0}
ca: Error en purgar les entrades antigues de la memòria cau: {0}

en: Error saving query results to cache: {0}
ca: Error en desar els resultats de la pregunta a la memòria cau: {0}

en: Error attempting to fetch cached results for query with hash {0}: {1}
ca: Error en obtenir les dades de la pregunta de la memòria cau amb el hash {0}: {1}

en: Slack user/channel startup cache refreshed with {0} entries, took {1}ms.
ca: S'ha refrescat la memòria cau de l'inici dels usuaris/canals d'Slack amb {0} entrades, ha trigat {1}ms.

en: Slack is not configured, not refreshing slack user/channel cache.
ca: Slack no està configurat, no es refresca la memòria cau d'usuari/canal.

en: value must be a valid date string
ca: el valor ha de ser una data vàlida

en: Confirm
ca: Confirmeu

en: Home
ca: Inici

en: Turn into Member
ca: Converteix-te en membre

en: Turn into Manager
ca: Converteix-te en gerent

en: {0} and disable download results, control access to the data model, promote group managers, {1}.
ca: {0} i desactiveu els resultats de la baixada, controleu l'accés al model de dades, promocioneu els gestors de grups, {1}.

en: and more
ca: i més

en: Manager
ca: Gerent

en: Member
ca: Membre

en: Are you sure?
ca: Estàs segur?

en: You will not be able to manage users of this group anymore.
ca: Ja no podreu gestionar els usuaris d'aquest grup.

en: Not allowed to edit group memberships
ca: No es permet editar les pertinences a grups

en: Exclude
ca: Excloure

en: No logins
ca: Sense inicis de sessió

en: You need unrestricted data access on this table to map custom display values.
ca: Necessiteu accés sense restriccions a les dades d'aquesta taula per mapar valors de visualització personalitzats.

en: View Details
ca: Veure detalls

en: Field access denied
ca: Accés al camp denegat

en: No key available
ca: No hi ha cap clau disponible

en: Connected to
ca: Connectat a

en: Retry now
ca: Torna-ho a provar ara

en: Model Caching Log
ca: Registre de la memòria cau del model

en: Refreshing
ca: Refrescant

en: Completed
ca: Completat

en: in
ca: en

en: Last run at
ca: Darrera execució

en: Created by
ca: Creat per

en: Failed to update model cache
ca: No s'ha pogut actualitzar la memòria cau del model

en: Refreshing model cache
ca: Refrescant la memòria cau del model

en: Model last cached {0}
ca: Model posat en memòria cau per darrera vegada {0}

en: Last attempt {0}
ca: Darrer intent {0}

en: Refresh now
ca: Refrescar ara

en: this quarter
ca: aquest trimestre

en: You're allowed to download up to 10,000 rows.
ca: Pots descarregar fins a 10.000 files

en: Groups with Block data access can't download results
ca: El grups amb l'accés a les dades bloquejat no poden descarregar resultats

en: Disable model persistence
ca: Deshabilitat la persistència del model

en: Disabling…
ca: Deshabilitant…

en: Enable model persistence
ca: Habilitar la persistència del model

en: Enabling…
ca: Habilitant…

en: Default period{0} | Default periods{0}
ca[0]: Període per defecte{0}
ca[1]: Períodes per defecte{0}

en: Minute{0} | Minutes{0}
ca[0]: Minut{0}
ca[1]: Minuts{0}

en: Hour{0} | Hours{0}
ca[0]: Hora{0}
ca[1]: Hores{0}

en: Day{0} | Days{0}
ca[0]: Dia{0}
ca[1]: Dies{0}

en: Week{0} | Weeks{0}
ca[0]: Setmana{0}
ca[1]: Setmanes{0}

en: Month{0} | Months{0}
ca[0]: Mes{0}
ca[1]: Mesos{0}

en: Quarter{0} | Quarters{0}
ca[0]: Trimestre{0}
ca[1]: Trimestres{0}

en: Year{0} | Years{0}
ca[0]: Any{0}
ca[1]: Anys{0}

en: Minute of hour{0} | Minutes of hour{0}
ca[0]: Minut de l'hora{0}
ca[1]: Minuts de l'hora{0}

en: Hour of day{0} | Hours of day{0}
ca[0]: Hora del dia{0}
ca[1]: Hores del dia{0}

en: Day of week{0} | Days of week{0}
ca[0]: Dia de la setmana{0}
ca[1]: Dies de la setmana{0}

en: Day of month{0} | Days of month{0}
ca[0]: Dia del mes{0}
ca[1]: Dies del mes{0}

en: Day of year{0} | Days of year{0}
ca[0]: Dia de l'any{0}
ca[1]: Dies de l'any{0}

en: Week of year{0} | Weeks of year{0}
ca[0]: Setmana de l'any{0}
ca[1]: Setmanes de l'any{0}

en: Month of year{0} | Months of year{0}
ca[0]: Mes de l'any{0}
ca[1]: Mesos de l'any{0}

en: Quarter of year{0} | Quarters of year{0}
ca[0]: Trimestre de l'any{0}
ca[1]: Trimestres de l'any{0}

en: Saved questions
ca: Preguntes desades

en: Enabling cache will create tables for your models in a dedicated schema and Metabase will refresh them on a schedule. Questions based on your models will query these tables. {0}.
ca: Activant la memòria cau crearà taules pels teus models en un esquema dedicat i Metabase els refrescarà periòdicament. Les preguntes basades en els teus models preguntaran aquestes taules. {0}.

en: Refresh every
ca: Refrescar cada

en: 2 hours
ca: 2 hores

en: 3 hours
ca: 3 hores

en: 6 hours
ca: 6 hores

en: 12 hours
ca: 12 hores

en: 24 hours
ca: 24 hores

en: Gets a time interval of specified length
ca: Obté un interval de temps de la mida especificada

en: Gets a timestamp relative to the current time
ca: Obté un timestamp relatiu al moment actual

en: Unpersist model
ca: Deixar de persistir el model

en: Persist model
ca: Persistir el model

en: Questions that errored when last run
ca: Preguntes que van generar error en la darrera execució

en: You don't have permission to save this question.
ca: No tens permís per desar aquesta pregunta.

en: Looks like we cannot find any matching datasets.
ca: Sembla que no podem trobar cap dataset coincident.

en: Whether to enable using the new experimental Actions features globally. (Actions must also be enabled for each Database.)
ca: Si s'haurien d'activar les noves funcionalitats experimentals d'Accions de manera global. (Les Accions també s'han d'activar per cada base de dades.)

en: Actions are not enabled.
ca: Les accions no estan habilitades.

en: Database does not support persisting
ca: La base de dades no permet persistència

en: Persisting models not enabled for database
ca: El models persistent no estan habilitat per a la base de dades

en: Card is not a model
ca: La targeta no és un model

en: Persisting models is not enabled.
ca: El model persistent no està habilitat.

en: Integer greater than or equal to one and less than or equal to twenty-four
ca: Enter superior o igual a u i inferior o igual a 24

en: Value must be an integer representing hours greater than or equal to one and less than or equal to twenty-four
ca: El valor ha de ser un enter representant les hores superior o igual a u i inferior o igual a 24

en: Enabling model persistence
ca: Habilitant la persistència del model

en: Disabling model persistence
ca: Deshabilitant la persistència del model

en: Warning: Automagic analysis context is missing result metadata. Unable to resolve Fields by name.
ca: Avís: No s'han trobat les metadades del resultat del context d'anàlisi automàgic. No es poden resoldre els Camps per nom.

note: otherwise this isn't returning something, and that's probably an error. Log it.
en: Cannot resolve Field {0} in automagic analysis context
ca: No s'ha pogut resoldre el Camp {0} en el context d'anàlisi automàgic

en: Error decomposing question: {0}
ca: Error en descompondre la pregunta: {0}

en: Lack permissions to create {0} schema
ca: Manquen permisos per crear l'esquema {0}

en: Lack permission to create table in schema {0}
ca: Manca permís per crear la taula a l'esquema {0}

en: Lack permission to read table in schema {0}
ca: Manca permís per llegir la taula de l'esquema {0}

en: Lack permission to delete table in schema {0}
ca: Manca permís per eliminar la taula de l'esquema {0}

en: Step {0} was successful for db {1}
ca: El pas {0} ha estat satisfactori per a la BD {1}

en: Error in `{0}` while checking for model persistence permissions.
ca: Error en `{0}` mentre es comprovaven els permisos de persistència del model.

en: Allow persisting models into the source database.
ca: Permet models persistent a la base de dades origen.

en: Hour interval to refresh persisted models.
ca: Interval horari per refrescar el models persistents.

en: The :feature option is required when using defenterprise in an EE namespace!
ca: L'opció :feature és necessària quan s'utilitza defenterprise en un espai de noms EE!

en: {0} option for defenterprise should not be set in an OSS namespace! Set it on the EE function instead.
ca: L'opció {0} per defenterprise no s'hauria d'establir en un espai de noms OSS. Posa-ho en la funció EE.

en: An EE namespace must be provided when using defenterprise in an OSS namespace!
ca: S'ha de facilitar un espai de noms EE quan s'utilitza defenterprise en un espai de noms OSS!

en: Add it immediately before the argument list.
ca: Afegeix-la immediatament abans de la llista d'arguments.

en: Enterprise function {0}/{1} does not have a docstring. Go add one!
ca: La funció empresarial {0}/{1} no té una docstring. Afegeix-ne una!

en: The maximum number of attempts for delivering a single notification.
ca: El nombre màxim d'intents per enviar una sol·licitud.

en: The initial retry delay in milliseconds when delivering notifications.
ca: El retard inicial en el reenviament de les notificacions.

en: The delay multiplier between attempts to deliver a single notification.
ca: El multiplicador del retard entre intents quan s'envia una notificació.

en: The randomization factor of the retry delay when delivering notifications.
ca: El factor d'aleatorietat pel temps de retard en el reenviament quan s'envien notificacions.

en: The maximum delay between attempts to deliver a single notification.
ca: El temps màxim entre els intents d'enviament d'una notificació.

en: Reconfiguring notification sender
ca: Reconfigurant el remitent de la notificació

en: Substituting cached query for card {0} from {1}.{2}
ca: Substituint la pregunta en memòria cau de la targeta {0} de {1}.{2}

en: Unpersisting model with card-id {0}
ca: Eliminant la persistència del model amb id de targeta {0}

en: Error unpersisting model with card-id {0}
ca: Error en deixar de persistir el model amb id de targeta {0}

en: Starting persisted model refresh task for Database {0}.
ca: Iniciant la tasca de refresc del model persistent de la base de dades {0}.

en: Error refreshing persisting model with card-id {0}
ca: Error en refrescar el model persistent amb id de targeta {0}

en: Finished persisted model refresh task for Database {0}.
ca: S'ha completat la tasca de refresc del model persistent de la base de dades {0}.

en: Attempting to refresh individual for persisted-info {0}.
ca: Provant d'actualitzar individual des de la informació persistida {0}.

en: Finished updated model-id {0} from persisted-info {1}.
ca: S'ha actualitzat l'id de model {0} des de la informació persistida {1}.

en: Unable to refresh model with card-id {0}
ca: No es pot refrescar el model amb l'id de targeta {0}

en: Unknown payload type {0}
ca: Tipus de Payload desconegut {0}

en: Migrating from self-hosted?
ca: Migrant d'una instal·lació local?

en: Check out our docs for how to migrate your self-hosted instance to Cloud.
ca: Mira la documentació per migrar una instal·lació local al núvol.

en: Enter a default value…
ca: Entra un valor per defecte

en: Add title
ca: Afegir títol

en: About
ca: Sobre

en: Add description
ca: Afegir descripció

en: Edit metadata
ca: Editar les metadades

en: Turn into a model
ca: Convertir a model

en: Turn back to saved question
ca: Revertir a pregunta desada

en: More info
ca: Més informació

en: Move, archive, and more...
ca: Moure, arxivar i més

en: In order to send subscriptions and alerts to private Slack channels, you must first add the Metabase bot to them.
ca: Per enviar subscripcions i alertes a canals privats d'Slack, primer hi has d'afegir el bot de Metabase.

en: Are you sure you want to reset to default colors?
ca: Estàs segur que vols tornar als colors per defecte?

en: If you do this, your colors will change to our default colors. This action can’t be undone.
ca: Si fas això, els colors canviaran als colors per defecte. Aquesta acció no es pot desfer.

en: This collection is empty
ca: La col·lecció està buida

en: Create a new…
ca: Crear un nou...

en: Edit permissions
ca: Editar els permisos

en: Open this question and fill in its variables to see it.
ca: Obre aquesta pregunta i emplena les variables per veure-la.

en: Only Admins are able to embed questions. If you need access to this feature, reach out to them for permissions.
ca: Només els administradors poden incrustar preguntes. Si necessites accés a aquesta funcionalitat, demana'ls que t'assignin permisos.

en: In order to embed your question, you have to first {0}
ca: Per incrustar la teva pregunta, primer has de {0}

en: Model moved to {0}
ca: Model mogut a {0}

en: Question moved to {0}
ca: Pregunta moguda a {0}

en: Connect database
ca: Connectar la base de dades

en: Skip
ca: Saltar

en: Hi{0}. Nice to meet you!
ca: Hola{0}. Encantat de coneguer-te!

en: {0} is connected to:
ca: {0} està connectat a:

en: No details found
ca: No s'han trobat detalls

en: Question last cached {0}
ca: Moment en que la pregunta es va desar en memòria cau {0}

en: Cache Configuration
ca: Configuració de la memòria cau

en: Palette preview
ca: Previsualització de la paleta

en: Where it's used
ca: On s'utilitza

en: Chart colors
ca: Colors del gràfic

en: Reset to default colors
ca: Tornar als colors per defecte

en: Generate chart colors
ca: Generar colors de la gràfica

en: User interface colors
ca: Colors d'interfície d'usuari

en: You can choose up to 24 hex values. We’ll auto-generate what you leave blank.
ca: Pots escollir fins a 24 valors hexadecimals. Generarem automàticament el que deixis en blanc.

en: Font weight
ca: Mida de la font

en: Display our little friend on the homepage
ca: Mostrar el nostre petit amic a la pàgina d'inici

en: In order to remove the Metabase logo from embeds, you can always upgrade to {0}
ca: Per treure el logo de Metabase de les incrustacions, sempre pots actualitzar a {0}

en: one of our paid plans.
ca: un dels nostres plans de pagament.

en: embedding the entire metabase app
ca: Incrustant l'app Metabase sencera

en: With {0} you can embed the full Metabase app and enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. You can also get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
ca: Amb {0} pots incrustar l'aplicació Metabase sencera i permetre els teus usuaris que accedeixin a gràfiques, col·leccions i que utilitzin el constructor gràfic de preguntes. També pots obtenir suport prioritari, més eines per compartir troballes amb els teus equips i opcions potents per crear experiències interactives i robustes per als teus clients.

en: some of our paid plans,
ca: alguns dels nostres plans de pagament,

en: Premium embedding
ca: Encastat Premium

en: Queued
ca: A la cua

en: Hey there{0}
ca: Hola{0}

en: How's it going{0}?
ca: Com va{0}?

en: Howdy{0}
ca: Com estàs{0}

en: Greetings{0}
ca: Benvingut{0}

en: Good to see you{0}
ca: És bo veure't{0}

en: Paid
ca: Pagat

en: Embedding
ca: Encastat

en: Embed dashboards, questions, or the entire Metabase app into your application. Integrate with your server code to create a secure environment, limited to specific users or organizations.
ca: Incrusta quadres de comandament, preguntes o tota l'aplicació Metabase a la teva aplicació. Integra-ho amb el teu codi per crear un entorn segur, limitat a usuaris específics o organitzacions.

en: By enabling embedding you're agreeing to
ca: Quan habilites encastament acceptes

en: our embedding license.
ca: la nostra llicència d'encastat.

en: More details
ca: Més detalls

en: When you embed charts or dashboards from Metabase in your own
    application, that application isn't subject to the Affero General Public
    License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase
    logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds.
ca: Quan incrustes gràfiques o quadres de comandament de Metabase a la teva
    aplicació, aquesta aplicació no està subjecta a la Affero General Public License
    que cobreix la resta de Metabase, sempre i quan mantinguis el logo de Metabase
    i el missatge "Powered by Metabase" visible en les incrustacions.

en: Your should, however, read the license text linked above as that is the
    actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
ca: Hauries, tot i així, de llegir el text de la llicència enllaçat amunt que és la
    llicència actual que estaràs acceptant si actives aquesta opció.

en: We will refresh your models {0}
ca: Refrescarem els teus models {0}

en: Seconds and year properties are not allowed
ca: Propietats de segons i anys no estan permesos

en: cron syntax
ca: sintaxi del cron

en: Our {0} is a string of 5 fields separated by white spaces
ca: La nostra {0} és una cadena de 5 camps separada per espais

en: Allowed values
ca: Valors permesos

en: Create Slack App
ca: Crear App de l'Slack

en: Filter {0}
ca: Filtre {0}

en: 1. Click the button below and create your Slack App
ca: 1. Prem el botó a sota i crea la teva App d'Slack

en: First, {0} using the Metabase configuration. Once created, click “${ 1 }” to authorize it.
ca: Primer, {0} utilitzant la configuració de Metabase. Un cop creada, prem "${ 1 }" per autoritzar-la.

en: click the button below to create your Slack App
ca: prem el botó a sota per crear la teva App d'Slack

en: There was an error loading the field values for this field
ca: S'ha produït un error en carregar el valors per a aquest camp

en: more options
ca: més opcions

en: min
ca: min.

en: max
ca: max.

en: Waiting to create the first model cache
ca: Esperant per crear la primera memòria cau del model

en: Learn more.
ca: Aprèn-ne més.

en: Cache models
ca: Desar els models a memòria cau

en: We'll create tables with model data and refresh them on a schedule you define. To enable it, you need to grant this connection credential read and write permissions on the "{0}" schema or grant create schema permissions. {1}
ca: Crearem taules amb dades del model i les refrescarem a partir d'una tasca que definiràs. Per activar-ho, necessites donar permisos de lectura i escriptura a aquesta credencial de connexió a l'esquema "{0}" o establir permisos de creació d'esquema. {1}

en: Turn model caching off
ca: Apagar el desat de models a la memòria cau

en: Turn model caching on
ca: Activar el desat de models a la memòria cau

en: For models to be cached, the user should have create table permission or create schema permission in this database.
ca: Perquè els models es posin en memòria cau, l'usuari hauria d'assignar permisos de taula i esquema en aquesta base de dades.

en: Day-of-week values must be between 1 and 7
ca: Dia de la setmana ha de ser un valor entre 1 i 7

en: Day-of-week values must be SUN, MON, TUE, WED, THU, FRI, SAT OR between 1 and 7, - * ? / L #
ca: Day-of-week (dia de la setmana) ha de ser SUN, MON, TUE, WED, THU, FRI, SAT o estar entre 1 i 7, - * ? / L #

en: Unsupported day of week value. Possible values are 1-7 or SUN-SAT , - * ? / L #
ca: Dia de la setmana no suportat. Els valors possibles són 1-7 o SUN-SAT , - * ? / L #

en: A numeric value between 1 and 5 must follow the # option
ca: Un valor numèric entre 1 i 5 ha de seguir l'opció #

en: Day of month values must be between 1 and 31
ca: Dia del mes ha de ser un valor entre 1 i 31

en: Offset from last day must be less or equal 30
ca: Desplaçament del darrer dia ha de ser igual o menor a 30

en: Month values must be between 1 and 12
ca: El valor del mes ha de ser entre 1 i 12

en: Month values must be JAN, FEB, MAR, APR, MAY, JUN, JUL, AUG, SEP, OCT, NOV, DEC or between 1 and 12
ca: Els valors de mes han de ser JAN, FEB, MAR, APR, MAY, JUN, JUL, AUG, SEP, OCT, NOV, DEC o ser un nombre entre 1 i 12

en: Start year must be less than stop year
ca: L'any d'inici ha de ser inferior que l'any de parada

en: Unsupported year value. Possible values are 1970-2099 , - * /
ca: Valor d'any no suportat. Els valors possibles són 1970-2099 , - * /

en: Minute and second values must be between 0 and 59 and hour values must be between 0 and 23
ca: Els valors de minuts i segons han d'estar entre 0 i 59 i els valors d'hora han d'estar entre 0 i 23

en: You must use ? in the day-of-week or day-of-month field
ca: Has d'utilitzar ? als camps day-of-week o day-of-month

en: Invalid cron expression
ca: Expressió de cron no vàlida

en: Doing science...
ca: Fent ciència...

en: Running query...
ca: Executant la pregunta...

en: Loading results...
ca: Carregant els resultats...

en: Summaries
ca: Resums

en: Item Detail
ca: Detall de l'ítem

en: Color of filters in the query builder, buttons and links in filter widgets.
ca: Color dels filtres al constructor de sentències, botons i enllaços als ginys de filtre.

en: Bold
ca: Negreta

en: Heavy
ca: Pesat

en: With this Pro/Enterprise feature you can embed the full Metabase app. Enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. {0}
ca: Amb aquesta opció Pro/Empresarial pots incrustar l'aplicació Metabase sencera. Permet als teus usuaris navegar per gràfiques, explorar col·leccions, i  utilitzar el constructor gràfic de preguntes. {0}

en: Authorized origins
ca: Orígens autoritzats

en: Enter the origins for the websites or web apps where you want to allow embedding, separated by a space. Here are the {0} for what can be entered.
ca: Entra els origens de les pàgines web o aplicacions web on vols permetre la incrustació, separades per espais. Aquí hi ha les {0} del que es pot entrar.

en: exact specifications
ca: especificacions exactes

en: Don’t show visualization
ca: No mostrar la visualització

en: Show visualization
ca: Mostrar visualització

en: Revert to this version
ca: Tornar a aquesta versió

en: nicetoseeyou@email.com
ca: uncorreu@email.com

en: Make collection official
ca: Fer la col·lecció oficial

en: Remove Official badge
ca: Treure la medalla oficial

en: Appearance
ca: Aparença

en: Loading message
ca: Carregant missatge

en: From Name
ca: Nom del remitent

en: Reply-To Address
ca: Adreça Reply-To

en: That's not a valid email addresses
ca: Aquesta no és una adreça de correu vàlida

en: Enable admins to create publicly viewable links (and embeddable iframes) for Questions and Dashboards.
ca: Permetre als administrador crear enllaços visibles públicament (i iframes incrustables) per a Preguntes i Quadres de comandament.

en: Allow questions, dashboards, and more to be embedded. {0}
ca: Permetre que s'incrustin preguntes, quadres de comandament, i més. {0}

en: Standalone embeds
ca: Incrustacions autònomes

en: Securely embed individual questions and dashboards within other applications.
ca: Incrusta amb seguretat preguntes individuals i quadres de comandament amb altres aplicacions.

en: Full-app embedding
ca: Encastat de tota l'app

en: With this Pro/Enterprise feature you can embed the full Metabase app. Enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder.
ca: Amb aquesta opció Pro/Empresarial pots incrustar l'aplicació Metabase sencera. Permet als teus usuaris navegar per gràfiques, explorar col·leccions, i  utilitzar el constructor gràfic de preguntes.

en: Standalone Embed Secret Key used to sign JSON Web Tokens for requests to /api/embed endpoints. This lets you create a secure environment limited to specific users or organizations.
ca: Clau secreta autònoma incrustada utilitzada per signar Web Tokens JSON per a peticions a endpoints /api/embed. Això permet crear un entorn segur limitat a un cert nombre d'usuaris o organitzacions.

en: Use public link
ca: Utilitzar enllaç públic

en: Auto Refresh
ca: Refresc automàtic

en: edited this
ca: ha editat això

en: Learn how to debug SQL errors
ca: Aprèn a depurar errors SQL

en: set up email
ca: configurar el correu

en: configure Slack
ca: configurar Slack

en: Dashboard name
ca: Nom del quadre de comandament

en: All dashboards
ca: Tots els quadres de comandament

en: All databases
ca: Totes les bases de dades

en: Query Not Recorded, sorry
ca: La pregunta no s'ha registrar, perdó

en: All schemas
ca: Tots els esquemes

en: All tables
ca: Totes les taules

en: Member name
ca: Nom del membre

en: All members
ca: Tots els membres

en: Audit log
ca: Registre de l'auditoria

en: We’ve sent an invite to {0} with instructions to log in. If this user is unable to authenticate then you can {1}
ca: Hem enviat una invitació a {0} amb instruccions per entrar. Si aquest usuari no pot autenticar-se pots {1}

en: reset their password.
ca: restaurar la contrasenya.

en: read
ca: llegir

en: write
ca: escriure

en: read or write
ca: llegir o escriure

en: That's not a valid list of email addresses
ca: Aquesta no és una adreça de correu vàlida

en: Use instance font
ca: Utilitza la font de la instància

en: Download data
ca: Descarregar dades

en: Enable users to download data from this embed?
ca: Permetre que els usuaris descarreguin dades d'aquesta incrustació?

en: Example:
ca: Exemple:

en:  by
ca:  per

en: Show more filters
ca: Mostra més filtres

en: New row
ca: Nova fila

en: More columns
ca: Més columnes

en: Choose a join type
ca: Escull un tipus d'unió

en: Dismiss sync spinner manually
ca: Descartar la roda de sincronització manualment

en: Dismissing…
ca: Desestimant…

en: Failed to dismiss sync spinner
ca: No s'ha pogut descartar la roda de sincronització

en: Sync spinners dismissed!
ca: Roda de sincronització descartada!

en: Refresh models every…
ca: Refrescar els models cada…

en: Boolean indicating whether analytics events are being sent to Snowplow. True if anonymous tracking is enabled for this instance, and a Snowplow collector is available.
ca: Booleà que indica si els esdeveniment d'analítiques s'envien a Snowplow. És cert si el seguiment anònim està habilitat per aquesta instància, i un col·lector d'Snowplow està disponible.

en: Boolean indicating whether a Snowplow collector is available to receive analytics events. Should be set via environment variable in Cypress tests or during local development.
ca: Booleà que indica si un col·lector a Snowplow està disponible per rebre esdeveniments d'analítiques. S'hauria d'establir mitjançant una variables d'entorn en els tests de Cypress o durant desenvolupament local.

en: Unique identifier to be used in Snowplow analytics, to identify this instance of Metabase. This is a public setting since some analytics events are sent prior to initial setup.
ca: Identificadors únics a utilitzar en les analítiques Snowplow per identificar aquesta instància de Metabase. Aquesta opció és pública ja que alguns esdeveniments s'envien abans de la configuració inicial.

en: check your host settings
ca: comprova els valors del teu equip

en: check your port settings
ca: comprova els valors de port

en: String representing a cron schedule
ca: La cadena representa una tasca de cron

en: Must be a valid cron string not specifying a year
ca: Ha de ser una cadena vàlida de cron que no especifiqui un any

en: Value must be a string representing a cron schedule of format <seconds> <minutes> <hours> <day of month> <month> <day of week> <year>
ca: El valor ha de ser una cadena que representi una tasca cron de format <segons> <minuts> <hores> <dia del mes> <mes> <dia de la setmana> <any>

en: Using definitions:
    Metrics:
    {0}
    Filters:
    {1}
ca: Utilitzant les definicions:
    Mètriques:
    {0}
    Filtres:
    {1}

en: Dimensions bindings:
    {0}
ca: Enllaços de dimensions:
    {0}

en: Adding {0} cards to dashboard {1}:
    {2}
ca: Afegint {0} targetes al quadre de comandament {1}:
    {2}

en: System info:
     {0}
ca: Informació del sistema:
    {0}

en: Metabase can scan the values present in each field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large database. When should Metabase automatically scan and cache field values?
ca: Metabase pot escanejar els valors presents en cada camp en aquesta base de dades per habilitar filtres de selecció en els quadres de comandament i les preguntes. Això pot consumir força recursos, particularment si la base de dades és de mida considerable. Quan hauria de fer aquesta acció el Metabase?

en: If your database is behind a firewall, you may need to allow connections from our Metabase [Cloud IP addresses](https://www.metabase.com/cloud/docs/ip-addresses-to-whitelist.html):
ca: Si la teva base de dades es troba darrere un tallafocs, potser hauràs de permetre connexions de l'adreça del nostre Metabase [Cloud IP addresses] (https://www.metabase.com/cloud/docs/ip-addresses-to-whitelist.html):

en: Unfold JSON Columns
ca: Desplegar columnes JSON

en: We unfold JSON columns into component fields.This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
ca: Despleguem les columnes JSON a camps de component. Això és així per defecte però es pot deshabilitar si el rendiment és baix.

en: Unable to rollback database check for model persistence
ca: No s'ha pogut desfer la comprovació de la base de dades per a la persistència de model

en: Killed mysql process id {0} due to timeout.
ca: S'ha matat el procés {0} per temps d'espera.

en: Undoing step `{0}` for db {1}
ca: Desfent pas `{0}` per la base de dades {1}

en: Implicitly relative file paths are not allowed.
ca: Camins implícitament relatius no estan permesos.

en: Looks like the Username or Password is incorrect.
ca: Sembla que el Nom d'usuari i la Contrasenya són incorrectes.

en: Looks like you forgot to enter your Password.
ca: Sembla que no has entrar la teva Contrasenya.

en: Database cannot be found.
ca: La base de dades no es pot trobar.

en: Looks like your Password is incorrect.
ca: Sembla que la teva Contrasenya és incorrecta.

en: Unsupported client SSL key type - are you using an RSA key?
ca: Clau de client SSL no vàlida. Utilitzes una clau RSA?

en: Looks like your Username is incorrect.
ca: Sembla que el teu Nom d'usuari és incorrecte.

en: check your username
ca: comprova el teu nom d'usuari

en: check your password
ca: comprova la teva contrasenya

en: Hmm, we couldn''t connect to the database. Make sure your Host and Port settings are correct
ca: No s'ha pogut connectar a la base de dades. Verificar que les dades de màquina i el port són correctes

en: We couldn''t connect to the SSH tunnel host. Check the Username and Password.
ca: No s''ha pogut connectar el tunel SSH. Comprova el nom d'usuari i la contrasenya.

en: check your database name settings
ca: comprova la configuració del nom de la base de dades

en: Invalid client SSL key - did you select the correct file?
ca: Clau SSL no vàlida. Has escollir l'arxiu correcte?

en: please enable SSL
ca: si us plau activa SSL

en: Cycle detected resolving dependent visible-if properties for driver {0}: {1}
ca: S'ha detectat un cicle en resoldre les propietats dependents visible-if del controlador {0}: {1}

en: Server appears to require SSL - please enable SSL below
ca: El servidor necessita SSL. Si us plau, habilita SSL a sota.

en: It looks like your Host is invalid. Please double-check it and try again.
ca: Sembla que el nom de màquina no és vàlid. Verifica'l i torna-ho a provar.

en: We couldn''t connect to the SSH tunnel host. Check the Host and Port.
ca: No s''ha pogut connectar el tunel SSH. Comprova el port i la màquina.

en: check your connection string
ca: comprova la cadena de connexió

en: Looks like the Database name is incorrect.
ca: Sembla que el nom de la base de dades no és correcte.

en: The email address you want to use for the sender of emails.
ca: L'adreça de correu que vols utilitzar per enviar missatges.

en: The email address you want the replies to go to, if different from the from address. You can have multiple reply-to email addresses, just separate them with a comma.
ca: L'adreça de correu on vols que vagin les respostes, si és diferent de l'adreça del remitent. Pots tenir diverses adreces reply-to, separa-les amb comes.

en: The name you want to use for the sender of emails.
ca: El nom que vols utilitzar per enviar missatges.

en: [{0}] Model cache refresh failed for {1}
ca: [{0}] El refresc del model de la memòria cau ha fallat per a {1}

en: Google Sign-In token appears to be incorrect. Double check that it matches in Google and Metabase.
ca: El token de Google Sign-In sembla ser incorrecte. Comprova que es correspon a Google i a Metabase.

en: Deprecated Slack API token for connecting the Metabase Slack bot. Please use a new Slack app integration instead.
ca: Token d'API d'Slack deprecat per connectar al bot Slack de Metabase. Utilitza la nova app d'integració a Slack.

en: Bot user OAuth token for connecting the Metabase Slack app. This should be used for all new Slack integrations starting in Metabase v0.42.0.
ca: Token del bot OAuth per connectar a l'aplicació Metabase d'Slack. Això s'hauria d'utilitzar per a totes les noves integracions amb Slack a partir de la versió 0.42.0 de Metabase.

en: Whether the current Slack app token, if set, is valid. Set to 'false' if a Slack API request returns an auth error.
ca: Si el token Slack actual, si està definit, és vàlid. Posa-ho a 'fals' si l'API d'Slack retorna un error d'autenticació.

en: Error normalizing query: {0}
ca: Error en normalitzar la sentència: {0}

en: Error canonicalizing query: {0}
ca: Error en canonitzar la sentència: {0}

en: Invalid MBQL clause: {0}
ca: Clàusula MBQL no vàlida: {0}

en: Error normalizing form: {0}
ca: Error en normalitzar el formulari: {0}

en: {0} is not a valid temporal unit for {1}; not adding to clause {2}
ca: {0} no és una unitat temporal vàlida per a {1}; no s'afegeix a la clàusula {2}

en: {0}''s Personal Collection
ca: La Col·lecció Personal de {0}

en: Full FieldValues shouldn't have hash_key.
ca: Els FieldValues sencers no haurien de tenir cap hash_key.

en: Invalid field-values type.
ca: Tipus de field-value no vàlid.

en: Advanced FieldValues requires a hash_key.
ca: Els FieldValues avançats requereixen una hash_key.

en: Can't update type or hash_key for a FieldValues.
ca: No es pot actualitzar el tipus o la hash_key d'un FieldValues.

en: To make table and field names more human-friendly, Metabase will replace dashes and underscores in them with spaces. We’ll capitalize each word while at it, so ‘last_visited_at’ will become ‘Last Visited At’.
ca: Per fer que els noms de les taules i els camps siguin més senzilles de llegir, Metabase canviarà guions (alts i baixos) per espais. També posarem en majúscula la primera lletra. Així 'darrera_visita' esdevindrà 'Darrera Visita'.

en: :parameters must be a sequence of maps with :id and :type keys
ca: :parameters ha de ser una seqüència de mapes amb claus :id i :type

en: :parameter_mappings must be a sequence of maps with :parameter_id and :type keys
ca: :parameter_mappings ha de ser una seqüència de mapes amb claus :parameter_id i :type

en: Looks like someone else edited the permissions and your data is out of date. Please fetch new data and try again.
ca: Sembla que algú ha editat els permisos i les teves dades estan desfasades. Si us plau, obté noves dades i torna-ho a provar.

en: You cannot update a permissions entry! Delete it and create a new one.
ca: No pots actualitzar el permisos! Esborra-la i crea'n una de nova.

en: This will replace “Lato” as the font family.
ca: Això canviarà la font "Lato".

en: cron syntax string to schedule refreshing persisted models.
ca: cadena de cron per programar el refresc dels models persistents.

en: The startup time in milliseconds
ca: El temps d'inici en milisegons

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries. It won''t affect most SQL queries, although it is used to set the WEEK_START session variable in Snowflake.
ca: Això afectarà coses com agrupar per setmana o filtres a l'interfície gràfica. No afectarà la majoria de sentències SQL tot i que s'utilitza com la variable de sessió WEEK_START a Snowflake.

en: Tell us where to find the file for each font weight. You don’t need to include all of them, but it’ll look better if you do.
ca: Digues-nos on trobar l'arxiu per a cada mida de la font. No els has d'incloure tots, però es veurà millor si ho fas.

en: The default language for all users across the Metabase UI, system emails, pulses, and alerts. Users can individually override this default language from their own account settings.
ca: La llengua per defecte per a la interfície de Metabase, els correus de sistema, polsos i alertes. Els usuaris poden canviar aquesta configuració amb la seva preferència.

en: Whether an introductory modal should be shown after the next database connection is added. Defaults to false if any non-default database has already finished syncing for this instance.
ca: Si s'ha de mostrar un diàleg d'introducció després que s'afegeixi la propera base de dades. Per defecte és fals si alguna base de dades ha acabat la sincronia en aquest lloc (que no sigui per defecte).

en: To determine how long each saved question''s cached result should stick around, we take the query''s average execution time and multiply that by whatever you input here. So if a query takes on average 2 minutes to run, and you input 10 for your multiplier, its cache entry will persist for 20 minutes.
ca: Per determinar durant quant temps s'hauria de desar un resultat en memòria cau, prenem la mitjana del temps d'execució i el multipliquem pel valor que entris a continuació. Així, si la sentencia triga 2 minuts de mitjana d'execució i entres 10 al multiplicador, l'entrada a la memòria cau persistirà 20 minuts.

en: Default page to show people when they log in.
ca: Pàgina a mostrar quan els usuaris entren.

en: Message to show while a query is running.
ca: Missatge a mostrar quan s'executa una sentència.

en: This URL is used for things like creating links in emails, auth redirects, and in some embedding scenarios, so changing it could break functionality or get you locked out of this instance.
ca: Aquesta URL s'utilitza per a coses com crear enllaços als correus, redireccions d'autenticació i en alguns casos on hi ha incrustacions. Canviar-la podria trencar certes funcionalitats o deixar-te sense l'opció d'accedir a aquesta instància.

en: Invalid font {0}
ca: Font no vàlida {0}

en: Enables Metabot character on the home page
ca: Habilita el caràcter del Metabot a la pàgina principal

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a template tag with the ID {1} or name {2}.
ca: Paràmetre no vàlid: la targeta {0} no té el tag de plantilla amb l'ID {1} o nom {2}.

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a parameter with the ID {1}.
ca: Paràmetre no vàlid: la targeta {0} no té el paràmetre amb l'ID {1}.

en: Invalid parameter: missing id
ca: Paràmetre no vàlid: falta l'id

en: Found substitute cached query for card {0} from {1}.{2}
ca: S'ha trobat una sentència substituta a la memòria cau per a la targeta {0} de {1}. {2}

en: Base-64 encoded public key for this site''s SSL certificate. Specify this to enable HTTP Public Key Pinning. See {0} for more information.
ca: Clau pública en Base-64 per al certificat SSL d'aquest lloc. Especifica això per habilitar HTTP Public Key Pinning. Consulta {0} per a més informació.

en: Error in api/health database check
ca: Error en la comprovació d'api/salut de la base de dades

en: Deleted {0} expired advanced fieldvalues
ca: S'han eliminat {0} camps avançats que havien expirat

en: Task scheduler initialized into standby mode.
ca: El programador de tasques s'ha inicialitzat en mode 'en espera'.

en: Scheduler not initialized but `start-scheduler!` called. Please call `init-scheduler!` before attempting to start.
ca: Programador de tasques no inicialitzat però s'ha cridat `start-scheduler!`. Crida ìnit-scheduler!` abans d'intentar arrencar.

en: Task scheduler started
ca: Task scheduler s'ha iniciat

en: Finished persisted model refresh task for Database {0} with {1} successes and {2} errors.
ca: Ha finalitzat la tasca de refresc del model persistent de la base de dades {0} amb {1} èxits i {2} errors.

en: Attempting to refresh persisted model {0}.
ca: Intentant actualitzar el model persistent {0}

en: Error updating database {0} for randomized schedules
ca: Error en actualitzar la base de dades {0} per a agenda aleatòria

en: Updated default schedules for {0} databases
ca: S'han actualitzat agendes per a {0} bases de dades

en: Resulting transforms do not conform to expectations.
    Expected: {0}
ca: El resultat de les transformacions no és el que s'esperava.
    S'esperava: {0}

en: parameter must be a map with :id and :type keys
ca: el paràmetre ha de ser una mapa amb les claus :id i :type

en: parameter_mapping must be a map with :parameter_id and :target keys
ca: parameter_mapping ha de ser un mapa amb :parameter_id i :target_keys

en: String must be a valid 21-character NanoID string.
ca: La cadena ha de ser una cadena NanoID de 21 caràcters vàlida.

en: Error parsing {0}:
    {1}
ca: Error tractant {0}:
    {1}

en: String used to seed the private key used to validate JWT messages. A hexadecimal-encoded 256-bit key (i.e., a 64-character string) is strongly recommended.
ca: Cadena que s'utilitzarà com a llavor de la clau secreta utilitzada per validar missatges JWT. Es recomana una claus de 256 bits en format hexadecimal (això és, una cadena de 64 caràcters).

en: SSO is trying to do an open redirect to an untrusted site
ca: SSO intenta fer una redirecció oberta a un lloc en què no es confia

en: {0} active filter | {0} active filters
ca[0]: {0} filtre actiu
ca[1]: {0} filtres actius

en: minutes
ca: minuts

en: Timeout must be greater than 0
ca: El temps d'espera ha de ser superior a 0

en: Show this on the home and login pages
ca: Mostra això a les pàgines d'inici i d'inici de sessió

en: Search for a column...
ca: Cerca una columna...

en: This table hasn’t been synced yet
ca: Aquesta taula encara no s'ha sincronitzat

en: It was automatically marked as Hidden during the initial sync of this database. Do you want to make it queryable and sync it?
ca: S'ha marcat automàticament com a ocult durant la sincronització inicial d'aquesta base de dades. Voleu fer-lo consultable i sincronitzar-lo?

en: Change to Queryable and sync it
ca: Canvieu a Consultable i sincronitzeu-lo

en: Filter down to a segment
ca: Filtra fins a un segment

en: Clear all filters
ca: Esborra tots els filtres

en: Apply Filters
ca: Aplicar filtres

en: Filter {0} by
ca: Filtra {0} per

en: Filter segments
ca: Segments de filtre

en: ⚠️ We couldn't process payment for your account. Please {0} to avoid service interruptions.
ca: ⚠️ No hem pogut processar el pagament del teu compte. {0} per evitar interrupcions del servei.

en: review your payment settings
ca: revisa la teva configuració de pagament

en: ⚠️ Pro features won’t work right now due to lack of payment. {0} to restore Pro functionality.
ca: ⚠️ Les funcions Pro no funcionaran ara mateix per falta de pagament. {0} per restaurar la funcionalitat Pro.

en: Review your payment settings
ca: Reviseu la vostra configuració de pagament

en: Session timeout
ca: Temps d'espera de la sessió

en: Time before inactive users are logged out.
ca: Temps abans que els usuaris inactius es tanquin la sessió.

en: Lighthouse illustration
ca: Il·lustració del far

en: Variable to map to
ca: Variable per mapejar

en: You can connect widgets to {{variables}} in text cards.
ca: Podeu connectar widgets a {{variables}} a les targetes de text.

en: If you have a PEM SSL client key, you can convert that key to the PKCS-8/DER format using OpenSSL. {0}.
ca: Si teniu una clau de client PEM SSL, podeu convertir aquesta clau al format PKCS-8/DER mitjançant OpenSSL. {0}.

en: You can use Markdown here, and include variables {{like_this}}
ca: Podeu utilitzar Markdown aquí i incloure variables {{like_this}}

en: Prometheus web-server shut down
ca: El servidor web Prometheus s'ha tancat

en: MB_PROMETHEUS_SERVER_PORT value of ''{0}'' is not parseable as an integer.
ca: El valor MB_PROMETHEUS_SERVER_PORT de ''{0}'' no es pot analitzar com a nombre enter.

en: C3P0 Max pool size
ca: C3P0 Mida màxima de la piscina

en: Port to serve prometheus metrics from. If set, prometheus collectors are registered and served from `localhost:<port>/metrics`.
ca: Port per servir mètriques de prometheus. Si s'estableix, els col·leccionistes de prometheus es registren i es serveixen des de `localhost:<port>/metrics`.

en: C3P0 Number of idle connections
ca: C3P0 Nombre de connexions inactives

en: Error stopping prometheus web-server
ca: S'ha produït un error en aturar el servidor web de prometheus

en: C3P0 Number of connections
ca: C3P0 Nombre de connexions

en: Failed to initialize Prometheus on port {0}
ca: No s'ha pogut inicialitzar Prometheus al port {0}

en: Starting prometheus metrics web-server on port {0}
ca: S'està iniciant el servidor web de mètriques de prometheus al port {0}

en: C3P0 Minimum pool size
ca: C3P0 Mida mínima de la piscina

en: Unrecognized measurement {0} in prometheus stats
ca: Mesura no reconeguda {0} a les estadístiques de Prometheus

en: C3P0 Number of busy connections
ca: C3P0 Nombre de connexions ocupades

en: Starting prometheus metrics collector
ca: S'està iniciant el col·lector de mètriques de prometheus

en: Attempting to set up prometheus metrics web-server with no web-server port provided
ca: S'està intentant configurar el servidor web de mètriques de prometheus sense proporcionar cap port de servidor web

en: Attempting to set up prometheus metrics with no web-server port provided
ca: S'està intentant configurar mètriques de prometheus sense proporcionar cap port de servidor web

en: Metadata not ready in {0} minutes, abandoning
ca: Les metadades no estan preparades d'aquí a {0} minuts, s'estan abandonant

en: Metadata updated asynchronously for card {0}
ca: Les metadades s'han actualitzat de manera asíncrona per a la targeta {0}

en: Not updating metadata asynchronously for card {0} because no metadata
ca: No s'actualitzen les metadades de manera asíncrona per a la targeta {0} perquè no hi ha metadades

en: Metadata not available soon enough. Saving card {0} and asynchronously updating metadata
ca: Les metadades no estan disponibles prou aviat. S'està desant la targeta {0} i s'actualitza de manera asíncrona les metadades

en: Cannot refresh an archived model
ca: No es pot actualitzar un model arxivat

en: Cannot refresh a non-model question
ca: No es pot actualitzar una pregunta que no sigui model

en: Not updating metadata asynchronously for card {0} because query has changed
ca: No s'estan actualitzant les metadades de manera asíncrona per a la targeta {0} perquè la consulta ha canviat

en: Metadata not available soon enough. Saving new card and asynchronously updating metadata
ca: Les metadades no estan disponibles prou aviat. Desant la targeta nova i actualitzant metadades de manera asíncrona

en: Matching style for native query editor's autocomplete. Can be "substring", "prefix", or "off". Larger instances can have performance issues matching using substring, so can use prefix matching,  or turn autocompletions off.
ca: Estil coincident per a l'emplenament automàtic de l'editor de consultes nadiu. Pot ser "subcadena", "prefix" o "desactivat". Les instàncies més grans poden tenir problemes de rendiment de concordança amb subcadenes, de manera que poden utilitzar la concordança de prefix o desactivar les complecions automàtiques.

en: Invalid `native-query-autocomplete-match-style` option
ca: L'opció "native-query-autocomplete-match-style" no és vàlida

en: Custom GeoJSON is not enabled
ca: GeoJSON personalitzat no està habilitat

en: Whether or not the use of custom GeoJSON is enabled.
ca: Si està habilitat o no l'ús de GeoJSON personalitzat.

en: Editing first name is not allowed for SSO users.
ca: No es permet l'edició del primer nom per als usuaris d'SSO.

en: Editing last name is not allowed for SSO users.
ca: No es permet l'edició del cognom per als usuaris d'SSO.

en: Setting up prometheus metrics
ca: Configuració de mètriques de prometheus

en: SSL Client Key (PKCS-8/DER)
ca: Clau de client SSL (PKCS-8/DER)

en: The email address you want the replies to go to, if different from the from address.
ca: L'adreça electrònica a la qual voleu que vagin les respostes, si és diferent de l'adreça de de.

en: Display the lighthouse illustration on the home and login pages.
ca: Mostra la il·lustració del far a les pàgines d'inici i d'inici de sessió.

en: Cached token status for premium features. This is to avoid an API request on the the first page load.
ca: Estat del testimoni en memòria cau per a funcions premium. Això és per evitar una sol·licitud d'API a la càrrega de la primera pàgina.

en: Time before inactive users are logged out. By default, sessions last indefinitely.
ca: Temps abans que els usuaris inactius es tanquin la sessió. Per defecte, les sessions duren indefinidament.

en: Reached recursion limit of {0} in "apply-sandboxing" middleware
ca: S'ha assolit el límit de recursivitat de {0} al programari intermedi "aplicar-sandboxing".

en: Johnny
ca: Joan

en: Sign in with username or email
ca: Entra amb nom d'usuari o correu electrònic

en: No models found
ca: No s'han trobat models

en: Create new model
ca: Crear un nou model

en: There are no actions for this model
ca: No hi ha accions per a aquest model

en: Create new action
ca: Crear nova acció

en: Page
ca: Pàgina

en: Exit app
ca: Sortir de l'aplicació

en: {0} connections
ca: {0} connexions

en: Turn into an action
ca: Convertir a acció

en: Assign an action
ca: Assignar una acció

en: Edit {0}
ca: Editar {0}

en: List
ca: Llista

en: Edit button
ca: Botó d'edició

en: Delete button
ca: Botó de suprimir

en: Bulk actions
ca: Accions en massa

en: Options
ca: Opcions

en: Basic
ca: Bàsic

en: Info
ca: Informació

en: Link to {{bird_id}}
ca: Associar a {{bird_id}}

en: Launch app
ca: Arrencar l'aplicació

en: Add a {0} to the page
ca: Afegir un {0} a la pàgina

en: button
ca: botó

en: form
ca: formulari

en: Change button type
ca: Canviar el tipus de botó

en: What type of button do you want to add?
ca: Quin tipus de botó vols afegir?

en: Perform action
ca: Fer l'acció

en: Explore
ca: Explorar

en: Used by
ca: Utilitzat per

en: Schema
ca: Esquema

en: Unknown type
ca: Tipus desconegut

en: Embed in your application
ca: Incrusta la teva aplicació

en: Add this {0} to your application server code. You’ll be able to preview the way it looks and behaves before making it securely visible for your users.
ca: Afegir aquest {0} al codi de la teva aplicació. Tindrà ocasió de veure com queda abans de fer-ho públic als teus usuaris.

en: Set up
ca: Configurar

en: Too many rows for a detail view
ca: Hi ha massa files per a una vista detallada

en: Delete?
ca: Eliminar?

en: This can't be undone.
ca: Això no es pot desfer.

en: Nothing to order
ca: Res per ordenar

en: New Action
ca: Nova acció

en: New action
ca: Nova acció

en: Save action
ca: Desar l'acció

en: Click me
ca: Fes-me click

en: Action
ca: Acció

en: Action Form Display
ca: Vista de Formularis d'acció

en: Form
ca: Formulari

en: Button
ca: Botó

en: Primary
ca: Primari

en: Danger
ca: Perill

en: Borderless
ca: Sense costats

en: New App
ca: Nova aplicació

en: Result: {0}
ca: Resultat: {0}

en: Save and enable
ca: Desar i activar

en: {0} rows
ca: {0} files

en: This channel shouldn't really be used by anyone — we'll upload charts and tables here before sending out dashboard subscriptions (it's a Slack requirement).
ca: Aquest canal realment no s'hauria d'utilitzar  — pujarem gràfics i taules aquí abans d'enviar les subscripcions a quadres de comandament (és un requeriment d'Slack).

en: an action button
ca: un botó d'acció

en: Execute an action
ca: Executar una acció

en: Pick a question…
ca: Escollir una pregunta…

en: Pick a dashboard…
ca: Escollir un quadre de comandament…

en: Pick a page to link to
ca: Escollir una pàgina per enllaçar

en: Pick a page…
ca: Escollir una pàgina…

en: This model does not have any actions yet.
ca: Aquest model no té accions encara.

en: Enable implicit actions
ca: Activar accions implicites

en: Create a new action
ca: Crear una nova acció

en: Contact
ca: Contacte

en: Backing table
ca: Taula de suport

en: Relationships
ca: Relacions

en: This model is not used by any questions yet.
ca: Aquest model està sent utilitzat per cap pregunta encara.

en: Create a new question
ca: Crear una nova pregunta

en: New page
ca: Nova pàgina

en: Edit options
ca: Edita les opcions

en: To start creating a form, write your query on the left with {{ parameter_names }}.
ca: Per començar a crear un formulari, escriu la teva pregunta a l'esquera amb {{ parameter_names }}.

en: They'll show up as form fields here
ca: Es mostraran com a camps aquí

en: Enter one option per line
ca: Entra una opció per línia

en: Press enter to add another option
ca: Prem Entrada per afegir una nova opció

en: Placeholder text
ca: Text d'exemple

en: Required
ca: Necessari

en: Default Value
ca: Valor per defecte

en: Generate key
ca: Generar clau

en: Takes a datetime and returns an integer with the number of the year.
ca: Pren un datetime i retorna un enter amb el número de l'any.

en: The datetime column.
ca: La columna de tipus data

en: Takes a datetime and returns an integer (1-4) with the number of the quarter in the year.
ca: Pren un datetime i retorna un enter (1-4) del dia del trimestre.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-12) with the number of the month in the year.
ca: Pren un datetime i retorna un enter (1-12) amb el número del mes de l'any.

en: Extracts the week of the year as an integer..
ca: Extreu la setmana de l'any com un enter..

en: The name of the column with your date or datetime value..
ca: El nom de la columna amb la data o el valor datetime

en: Optional. The default is "ISO".
    - ISO: Week 1 starts on the Monday before the first Thursday of January.
    - US: Week 1 starts on Jan 1. All other weeks start on Sunday.
    - Instance: Week 1 starts on Jan 1. All other weeks start on the day defined in your Metabase localization settings.
ca: Opcional. El valor per defecte és "ISO".
    - ISO: La setmana 1 comença en dilluns abans del primer dijous de gener.
    - US: La setmana 1 comença l'1 de gener. Totes les altres setmanes comencen en diumenge.
    - Instància: La setmana 1 comença l'1 de gener. Totes les altres setmanes comencen el dia definit en la configuració de localització de Metabase.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-31) with the number of the day of the month.
ca: Pren un datetime i retorna un enter (1-31) amb el número del dia del mes.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-7) with the number of the day of the week.
ca: Pren un datetime i retorna un enter (1-7) del dia de la setmana.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-23) with the number of the hour. No AM/PM.
ca: Pren un datetime i retorna un enter (0-23) amb l'hora. Sense AM/PM.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-59) with the number of the minute in the hour.
ca: Pren un datetime i retorna un enter (0-59) amb el número del minut d'una hora.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-59) with the number of the seconds in the minute.
ca: Pren un datetime i retorna un enter (0-59) amb el número dels segons d'un minut.

en: amount
ca: quantitat

en: unit
ca: unitat

en: Adds some units of time to a date or timestamp value.
ca: Afegeix algunes unitats de temps a una data o a una marca de temps.

en: The column with your date or timestamp values.
ca: La columna amb els valors de data o marca de temps.

en: The number of units to be added.
ca: El nombre d'unitats a afegir.

en: "year", "month", "quarter", "day", "hour", "minute", "second" or "millisecond".
ca: "any", "mes", "trimestre", "dia", "hora", "minut", "segon" o "mil·lisegon".

en: Subtracts some units of time to a date or timestamp value.
ca: Treu algunes unitats de temps a una data o a una marca de temps.

en: The number of units to be subtracted.
ca: Les unitats a restart.

en: Missing wiget label: {0}
ca: Falta etiqueta per al widget: {0}

en: My new fantastic action
ca: La meva nova fantàstica acció

en: Model it's saved in
ca: En quin model està desada

en: Successfully created a new {0}
ca: S'ha crear una nova {0} satisfactòriament

en: Something went wrong while deleting the row
ca: Quelcom no ha anat bé en eliminar la fila

en: Something went wrong while updating
ca: Quelcom no ha anat bé mentre s'actualitzava

en: Successfully updated {0} records
ca: S'han actualitzat correctament {0} registres

en: Something went wrong while deleting
ca: Quelcom no ha anat bé mentre s'eliminava

en: Successfully deleted {0} records
ca: S'han eliminat correctament {0} registres

en: Successfully executed the action
ca: L'acció s'ha executat satisfactòriament

en: Successfully saved
ca: Desat correctament

en: Successfully deleted
ca: Eliminat correctament

en: Success! The action returned: {0}
ca: Èxit! L'acció ha retornat: {0}

en: Something went wrong while executing the action
ca: Quelcom no ha anat bé mentre s'executava l'acció

en: App
ca: Aplicació

en: This is an action now.
ca: Això és una acció ara.

en: Public channel to store image files
ca: Canal públic per emmagatzemar les imatges

en: All values ({0})
ca: Tots els valors ({0})

en: Other ({0})
ca: Altre ({0})

en: date
ca: data

en: category
ca: categoria

en: long text
ca: text llarg

en: dropdown
ca: desplegable

en: inline select
ca: selector inline

en: date + time
ca: data + temps

en: month + year
ca: mes + any

en: quarter + year
ca: trimestre + any

en: Option One
ca: Opció U

en: Option Two
ca: Opció Dos

en: Option Three
ca: Opció Tres

en: New Model
ca: Nou model

en: question
ca: pregunta

en: table
ca: taula

en: page
ca: pàgina

en: Archive this page?
ca: Arxivar aquesta pàgina?

en: First, save your model
ca: Primer, desa el teu model

en: Save model
ca: Desar el model

en: What is the name of your question?
ca: Quin és el nom de la teva pregunta?

en: What is the name of your model?
ca: Quin és el nom del teu model?

en: Add a date variable to this question to connect it to a dashboard filter.
ca: Afegir una variable de tipus data a aquesta pregunta i connectar-lo a un filtre d'un quadre de comandament.

en: Add a number variable to this question to connect it to a dashboard filter.
ca: Afegir una variable de tipus número a aquesta pregunta i connectar-lo a un filtre d'un quadre de comandament.

en: Add a string variable to this question to connect it to a dashboard filter.
ca: Afegir una variable de tipus string (cadena) a aquesta pregunta i connectar-lo a un filtre d'un quadre de comandament.

en: Add a variable to this question to connect it to a dashboard filter.
ca: Afegir una variable a aquesta pregunta i connectar-lo a un filtre d'un quadre de comandament.

en: What is the name of your page?
ca: Quin és el nom de la teva pàgina?

en: Is Write
ca: És d'escriptura

en: Write questions can be used for experimental actions.
ca: Les preguntes d'escriptura es poden utilitzar en accions experimentals.

en: created a subscription
ca: s'ha creat una subscripció

en: deleted a subscription
ca: s'ha eliminat una subscripció

en: Use the notebook editor
ca: Utilitza l'editor de quaderns

en: This automatically inherits metadata from your source tables, and gives your models drill-through.
ca: Això automàticament hereta les metadades de les taules i dona opcions afegides als models.

en: Use a native query
ca: Utilitza una pregunta nativa

en: You can always fall back to a SQL or native query, which is a bit more manual.
ca: Sempre pots escriure la pregunta en SQL, que és una mica més manual.

en: What's a model?
ca: Què és un model?

en: Your page is ready
ca: La teva pàgina està llesta

en: Action button
ca: Botó d'acció

en: Move dashboard to…
ca: Moure quadre a…

en: Remove this card?
ca: Eliminar aquesta targeta?

en: Would you like to be notified when this page is done loading?
ca: Vols que se t'avisi quan la pàgina s'hagi carregat completament?

en: Apps
ca: Aplicacions

en: Pages
ca: Pàgines

en: Users can pick
ca: Els usuaris poden escollir

en: Multiple values
ca: Valors múltiples

en: A single value
ca: Valor únic

en: Your model won't be created.
ca: El teu model no es crearà.

en: Discard
ca: Descartar

en: Question in {0}
ca: Pregunta en {0}

en: Abbreviate days and months
ca: Abreviar dies i mesos

en: dollars
ca: dolars

en: "{0}" is an unaggregated field: if it has more than one value at a point on the {1}-axis, the values will be summed.
ca: "{0}" un camp no agregat: si té més d'un valor en un punt de l'eix {1}, els valors se sumaran.

en: Column with steps
ca: Columna amb passos

en: Select a region
ca: Escull una regió

en: Custom map
ca: Map customitzat

en: Rows
ca: Files

en: Measures
ca: Mesures

en: Sort Order
ca: Ordre

en: Pivot table
ca: Pivotar la taula

en: This has been set by the {0} environment variable.
ca: Això s'ha establert per la variable d'entorn {0}.

en: This page is looking empty.
ca: La pàgina està buida.

en: location
ca: ubicació

en: time
ca: temps

en: Sum over time
ca: Suma en el temps

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Y-axis position
ca: Posició en l'eix Y

en: No breakouts are enabled
ca: No hi ha interrupcions activades

en: It is not possible to use the Log scale for a stacked percentage chart
ca: No és possible utilitzat l'escala Log en una gràfica amb percentatge apilats.

en: Column value
ca: Valor de columna

en: Add series breakout
ca: Afegir una sèrie d'interrupcions

en: Add another series
ca: Afegir una altra sèrie

en: Auto formatting
ca: Format automàtic

en: Scale
ca: Scala

en: Show lines and marks
ca: Mostrar línies i marques

en: Split y-axis when necessary
ca: Separar l'eix y quan sigui necessari

en: Show label
ca: Mostrar l'etiqueta

en: Show data labels
ca: Mostrar les etiquetes de les dades

en: Auto x-axis range
ca: Rang de l'eix x automàtic

en: Value labels formatting
ca: Format de les etiquetes de valor

en: Action {0} is not supported for {1} Databases.
ca: L'acció {0} no està suportada per Bases de dades {1}.

en: {0} Database {1} does not support actions.
ca: La Base de dades {0} no suporta accions {1}.

en: Unknown Action {0}. Valid Actions are: {1}
ca: Acció {0} desconeguda. Les accions vàlides són: {1}

en: Whether to enable using the new experimental Actions for a specific Database.
ca: Controla si s'han d'activar les noves Accions experimentals en una Base de dades.

en: Actions are not enabled for Database {0}.
ca: Les accions no estan habilitades per a la Base de dades {0}.

en: Missing primary key parameter: {0}
ca: Falta el paràmetre de clau primària: {0}

en: Error executing Action: {0}
ca: Error en executar l'acció: {0}

en: Must execute implicit action on a table with a single primary key.
ca: S'ha d'executar una acció implícita en una taula amb una clau primaria.

en: No Card found for Action {0}.
ca: No s'ha trobat cap targeta per a l'acció {0}.

en: No destination parameter found for id {0}. Found: {1}
ca: No s'ha trobat paràmetre de destí per l'id {0}. S'ha trobat: {1}

en: Unknown action type {0}.
ca: Tipus d'acció desconeguda {0}.

en: Cannot execute Action {0}: Card {1} is not marked as `is_write`
ca: No es pot executar l'Acció {0}: La targeta {1} no està marcada com d'escriptura

en: Cannot execute implicit action on a table with ambiguous column names.
ca: No es pot executar una acció implícita en una taula amb noms de columna ambigus.

en: No destination parameter found for {0}. Found: {1}
ca: No s'ha trobat paràmetre de destí per a {0}. S'ha trobat: {1}

en: Implicit parameters must be provided.
ca: Els paràmetres implícits s'han d'especificar.

en: Cannot call the service: missing required parameters: {0}
ca: No es pot cridar el servei: falten paràmetres requerits: {0}

en: Too many results returned: {0}
ca: S'han obtingut massa resultats: {0}

en: You cannot create an Alert for an is_write Card.
ca: No es pot crear una Alerta per a una targeta d'escriptura.

en: Detail
ca: Detall

en: ← Back to list
ca: ← Tornar a la llista

en: Table must have a single primary key: {0}
ca: La taula ha de tenir una clau primària única: {0}

en: A scaffold-target was not provided for Page: {0}
ca: No s'ha proveït una bastida-objectiu per a la pàgina: {0}

en: Some tables could not be found. Given: {0} Found: {1}
ca: Algunes taules no s'han pogut trobar. Donades: {0} Trobades {1}

en: A scaffold-target was not provided for Card: {0}
ca: No s'ha proveït una bastida-objectiu per a la targeta: {0}

en: You cannot enable embedding for an is_write Card.
ca: No es pot activar la incrustació per a una targeta d'escriptura.

en: Saved Question is a Dataset.
ca: La pregunta desada és un Set de dades.

en: Cannot mark Saved Question as ''is_write'': {0}
ca: No es pot establir Pregunta desada com d'escriptura: {0}

en: Query must be a native query.
ca: La pregunta ha de ser nativa.

en: You cannot share an is_write Card.
ca: No es pot compartir una targeta d'escriptura.

en: Write queries are only executable via the Actions API.
ca: Les preguntes d'escriptura només són executables via l'API d'accions.

en: Unable to connect to LDAP server with current settings
ca: No es pot connectar al servidor LDAP amb la configuració actual

en: Is LDAP currently enabled?
ca: Està LDAP activat?

en: Cannot run query: MongoDB doesn''t support saved questions reference: {0}
ca: No es pot executar la pregunta: MongoDB no suporta preguntes desades amb referència: {0}

en: violates foreign key constraint {0}
ca: viola la restricció de clau forana {0}

en: violates unique constraint {0}
ca: viola la restricció d'unicitat {0}

en: {0} violates not-null constraint
ca: {0} viola la restricció de no nulitat

en: Error fetching field metadata for table {0}
ca: Error en obtenir les metadades del camp per a la taula {0}

en: sqlite doesn't support extract us week
ca: sqlite no suporta extreure la setmana

en: Rows have the wrong columns: expected {0}, but got {1}
ca: Les files tenen columnes errònies: s'esperava {0}, i s'ha obtingut {1}

en: Error(s) deleting rows.
ca: Error en eliminar files.

en: Error(s) inserting rows.
ca: Error en inserir files.

en: Error parsing SQL error message {0}: {1}
ca: Error en interpretar el missatge d'error SQL {0}: {1}

en: Rows need to be unique: repeated rows {0}
ca: Les files han de ser úniques: files repetides {0}

en: Sorry, this would update {0} rows, but you can only act on 1
ca: Això afectaria {0} files, però només en pot afectar 1

en: Error(s) updating rows.
ca: Error en actualitzar files.

en: Some rows have different sets of columns: {0}
ca: Algunes files tenen diferents sets de columnes: {0}

en: Cannot build filter clause: row cannot be empty.
ca: No s'ha pogut construir el filtre: la fila no pot estar buida.

en: Invalid update row map: no non-PK columns. Got {0}, all of which are PKs.
ca: Mapatge d'actualització de fils no valid: no hi ha columnes sense PK. N'hi ha {0} i totes són PK.

en: Row is missing required primary key column. Required {0}; got {1}
ca: La fila no té columna de clau primària. Necessària {0}; s'ha obtingut {1}

en: Sorry, this would delete {0} rows, but you can only act on 1
ca: Això eliminaria {0} files, però només en pot afectar 1

en: Error executing write query: {0}
ca: Error en executar la pregunta d'escriptura: {0}

en: Sqlite doesn't support extract isoweek
ca: Sqlite no suporta extreure isoweek

en: Client ID for Google Sign-In.
ca: ID de client per a Google Sign-In.

en: Is Google Sign-In configured?
ca: Està configurat Google Sign-In?

en: Google Sign-In is not configured. Please set the Client ID first.
ca: Google Sign-In no està configurat. Si us plau, estableix l'ID de client primer.

en: Is Google Sign-in currently enabled?
ca: Està habilitat Google Sign-In?

en: Have the mandatory LDAP settings (host and user search base) been validated and saved?
ca: S'han validat i desat els camps obligatoris d'LDAP (host i la base de cerca d'usuaris)?

en: Data apps are not enabled.
ca: Les aplicacions de dades no estan habilitades.

en: A model made from a native SQL question cannot have a variable or field filter.
ca: Un model fet a partir d'una consulta nativa SQL no pot tenir una variable o camp com a filtre.

en: You cannot add an is_write Card to a Dashboard.
ca: No es pot afegir una targeta d'escriptura a un quadre de comandament.

en: Error calculating raw hash: {0}
ca: Error en calcular el hash de la fila: {0}

en: Error calculating hydrated hash: {0} is nil after hydrating {1}
ca: Error en calcular el hash hidratat: {0} és nul després d'hidratar {1}

en: Error calculating identity hash: {0}
ca: Error en calcular el hash d'identitat: {0}

en: Week
ca: Setmana

en: No parameter mapping found for parameter {0}. Found: {1}
ca: No s'ha trobat mapatge de paràmetres per al paràmetre {0}. S'ha trobat: {1}

en: Only native queries can be executed as write queries.
ca: Només les preguntes natives es poden executar com a preguntes d'escriptura.

en: No Query Action found for Emitter {0}. Only Query Actions are supported at this point in time.
ca: No s'ha trobat Acció de pregunta per l'emissor: {0}. Només les Accions de pregunta estan permeses en aquest moment.

en: Cannot execute emitter {0}: Card {1} is not marked as `is_write`
ca: No es pot executar l'emissor {0}: La targeta {1} no està marcada com d'escriptura

en: Error executing QueryEmitter: {0}
ca: Error en executar la consulta: {0}

en: Invalid session-type.
ca: Tipus de sessió no vàlid.

en: This Quarter
ca: Aquest trimestre

en: Database required of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
ca: El valor {0} requerit de la Base de dades ha canviat de "{1}" a "{2}".

en: Metabase task scheduler disabled. Scheduled tasks will not be ran.
ca: El planificador de tasques de Metabase està deshabilitat. No s'executaran les tasques planificades.

en: value must be a map with schema: (
    {0}{1}{2}{3}{4}{5}
ca: el valor ha de ser un mapatge amb l'esquema: (
    {0}{1}{2}{3}{4}{5}

en: {0} (optional)
ca: {0} (opcional)

en: Found config file at path {0}; Metabase will be initialized with values from this file
ca: S'ha trobat un arxiu de configuració a {0}; Metabase s'inicialitzarà amb els valors d'aquest arxiu

en: Done initializing from file.
ca: Inicialització des d'arxiu acabada.

en: No config file found at path {0}
ca: No s'ha trobat arxiu de configuració en {0}

en: Don''t know how to expand template form: {0}
ca: No se sap expandir el formulari de la plantilla: {0}

en: Initializing {0} from config file...
ca: Inicialitzant {0} des de l'arxiu de configuració...

en: Error parsing template string {0}: {1}
ca: Error en interpretar la cadena de la plantilla {0}: {1}

en: Creating new {0} Database {1}
ca: Creant nova Base de dades {0} {1}

en: Updating Database {0} {1}
ca: Actualitzant la Base de dades {0} {1}

en: Sync on database creation when initializing from file is disabled. Skipping sync.
ca: Sincronitzar en la creació de la Base de dades està deshabilitat quan s'inicialitza des d'arxiu. S'omet la sincronia.

en: Ignoring unknown config section {0}.
ca: S'ignora la secció de configuració {0}.

en: Setting value for Setting {0}
ca: Establint valor per l'Opció {0}

en: Setting setting values from config file
ca: Establint la configuració a partir d'arxiu de configuració

en: Updating User with email {0}
ca: Actualitzant l'usuari amb correu electrònic {0}

en: Creating the first User for this instance. The first user is always created as an admin.
ca: Creant el primer usuari per a aquesta instància. El primer usuari sempre es crea com a admin.

en: Creating new User {0} with email {1}
ca: Creant un nou usuari {0} amb correu electrònic {1}

en: Invalid Collection ID(s). These Collections do not exist: {0}
ca: ID de col·lecció no vàlid. Aquestes col·leccions no existeixen: {0}

en: Loading serialized Metabase files from {0}
ca: Carregant arxius serialitzats de Metabase de {0}

en: {0} tables have entity_id; expected to resolve the same number of models, but only got {1}
ca: {0} taules tenen entity_id; s'esperava resoldre el mateix nombre de models, però només se n'han obtingut {1}

en: Can't create new SAML user when SAML is not enabled
ca: No es pot crear un usuari SAML si SAML no està habilitat

en: Are the mandatory JWT settings configured?
ca: La configuració obligatòria de JWT està complerta?

en: Is SAML authentication configured and enabled?
ca: Està l'autenticació SAML configurada i activada?

en: Is JWT authentication configured and enabled?
ca: Està l'autenticació JWT configurada i activada?

en: Are the mandatory SAML settings configured?
ca: La configuració obligatòria de SAML està complerta?

en: Google Sign-in
ca: Inici de sessió de Google

en: Only duplicate the dashboard
ca: Només duplica el tauler

en: If you check this, the cards in the duplicated dashboard will reference the original questions.
ca: Si marqueu això, les targetes del tauler duplicat faran referència a les preguntes originals.

en: Drill-through doesn’t work on SQL questions.
ca: L'exploració no funciona en preguntes SQL.

en: Drill-through doesn’t work on native questions.
ca: L'exploració no funciona en preguntes natives.

en: Paused
ca: En pausa

en: Pause
ca: Pausa

en: Resume
ca: Resum

en: This will clear all your settings.
ca: Això esborrarà tota la configuració.

en: Allow users to sign up on their own if their Google account email address is from one of the domains you specify here:
ca: Permet als usuaris registrar-se pel seu compte si l'adreça electrònica del seu compte de Google és d'un dels dominis que especifiqueu aquí:

en: datetime1
ca: datahora 1

en: datetime2
ca: datahora2

en: Get the difference between two datetime values (datetime2 minus datetime1) using the specified unit of time.
ca: Obteniu la diferència entre dos valors de datahora (datahora2 menys datahora1) utilitzant la unitat de temps especificada.

en: created_at
ca: creat_a

en: shipped_at
ca: enviat_a

en: datetime1, datetime2
ca: datahora1, datahora2

en: The columns or expressions with your datetime values.
ca: Les columnes o expressions amb els vostres valors de data i hora.

en: Choose from: "year", "month", "week", "day", "hour", "minute", or "second".
ca: Trieu entre: "any", "mes", "setmana", "dia", "hora", "minut" o "segon".

en: Extracts the week of the year as an integer.
ca: Extreu la setmana de l'any com a nombre enter.

en: The name of the column with your date or datetime value.
ca: El nom de la columna amb el vostre valor de data o hora.

en: target
ca: objectiu

en: source
ca: font

en: Convert timezone of a date or timestamp column.
ca: Converteix la zona horària d'una columna de data o marca de temps.

en: The timezone you want to assign to your column.
ca: La zona horària que voleu assignar a la vostra columna.

en: (Optional) The current timezone of your column. The default timezone is your report timezone.
ca: (Opcional) La zona horària actual de la columna. La zona horària predeterminada és la zona horària de l'informe.

en: Missing widget label: {0}
ca: Falta l'etiqueta del widget: {0}

en: Save new question
ca: Desa la pregunta nova

en: Duplicate "{0}" and its questions
ca: Duplica "{0}" i les seves preguntes

en: Duplicated {0}, but couldn't duplicate some questions
ca: S'ha duplicat {0}, però no s'han pogut duplicar algunes preguntes

en: No query provided so not querying for metadata
ca: No s'ha proporcionat cap consulta, de manera que no s'estan consultant les metadades

en: Reusing provided metadata
ca: Reutilització de les metadades proporcionades

en: Querying for metadata and blending model metadata
ca: Consulta de metadades i combinació de metadades del model

en: Querying for metadata
ca: Consulta de metadades

en: No copied card information found
ca: No s'ha trobat cap informació de la targeta copiada

en: Only datetime, timestamp, or date types allowed. Found {0}
ca: Només es permeten els tipus de data i hora, marca de temps o data. S'ha trobat {0}

en: MongoDB does not support parsing strings as dates. Try parsing to a datetime instead
ca: MongoDB no admet l'anàlisi de cadenes com a dates. Proveu d'analitzar una data i hora

en: MongoDB does not support parsing strings as times. Try parsing to a datetime instead
ca: MongoDB no admet l'anàlisi de cadenes com a vegades. Proveu d'analitzar a una data i hora

en: `timestamp with time zone` columns shouldn''t have a `source timezone`
ca: Les columnes de la "marca horària amb zona horària" no haurien de tenir una "zona horària d'origen".

en: Error running step ''{0}'' for {1}
ca: S'ha produït un error en executar el pas "{0}" per a {1}

en: Backfilling entity_id for {0} rows of {1}
ca: Emplenament entity_id per a {0} files de {1}

en: Convert timezone of a date or timestamp column.
    We support tz database time zone names.
    See the full list here: https://w.wiki/4Jx
ca: Converteix la zona horària d'una columna de data o marca de temps.
    Admetem els noms de zones horàries de la base de dades tz.
    Consulteu la llista completa aquí: https://w.wiki/4Jx

en: The current time zone. Only required for timestamps with no time zone.
ca: La zona horària actual. Només es requereix per a les marques de temps sense zona horària.

en: Show percentages
ca: Mostra percentatges

en: In legend
ca: En llegenda

en: On the chart
ca: Al gràfic

en: Error compiling HoneySQL form: {0}
ca: Error en compilar el formulari HoneySQL: {0}

en: Invalid HoneySQL form: {0}
ca: Formulari HoneySQL no vàlid: {0}

en: input column already has a set timezone. Please remove the source parameter in convertTimezone.
ca: La columna d'entrada ja té una zona horària establerta. Si us plau, elimineu el paràmetre d'origen a convertTimezone.

en: input column doesn't have a set timezone. Please set the source parameter in convertTimezone to convert it.
ca: la columna d'entrada no té una zona horària definida. Definiu el paràmetre d'origen a convertTimezone per convertir-lo.

en: Error reducing result rows: {0}
ca: Error en reduir les files de resultats: {0}

en: Sample database could not be extracted to the plugins directory,which may result in slow startup times. Please set MB_PLUGINS_DIR to a writable directory and restart Metabase.
ca: La base de dades de mostra no s'ha pogut extreure al directori de connectors, cosa que pot provocar temps d'inici lents. Definiu MB_PLUGINS_DIR en un directori que es pugui escriure i reinicieu Metabase.

en: Metabase config files require a Premium token with the :advanced-config feature.
ca: Els fitxers de configuració de la metabase requereixen un testimoni Premium amb la funció :advanced-config.

[ctx: This is in the sidebar when creating or editing a dashboard subscription.]
en: Charts in subscriptions may look slightly different from charts in dashboards.
ca: Els gràfics de les subscripcions poden semblar lleugerament diferents dels gràfics dels taulers.

[ctx: Seen when creating a new dashboard subscription.]
en: Recipients will see this data just as you see it, regardless of their permissions.
ca: Els destinataris veuran aquestes dades tal com les veus tu, independentment dels seus permisos.

en: Model actions
ca: Accions del model

en: Allow actions from models created from this data to be run. Actions are able to read, write, and possibly delete data.
ca: Permet l'execució d'accions de models creades d'aquestes dades. Les accions poden llegir, escriure i possiblement eliminar dades.

en: Note: Your database user will need write permissions.
ca: Nota: La teva base de dades necessitarà permisos d'escriptura.

en: Auto tracking schema
ca: Schema que s'auto segueix

en: Remove mapping
ca: Eliminar mapeig

en: Remove mapping and members
ca: Eliminar mapeig i membres

en: Remove mapping and delete groups
ca: Eliminar mapeig i esborrar grups

en: Remove mapping and delete group
ca: Eliminar mapeig i esborrar grup

en: These groups' user memberships will no longer be synced with the directory server.
ca: La pertinença a aquests grups no se sincronitzarà més amb el servidor de directori.

en: This group's user membership will no longer be synced with the directory server.
ca: El membres d'aquest grup no es sincronitzaran més amb el servei de directori.

en: What should happen with the groups themselves in Metabase?
ca: Què hauria de passar amb els grups a Metabase?

en: What should happen with the group itself in Metabase?
ca: Què hauria de passar amb el grup a Metabase?

en: Remove this group mapping?
ca: Eliminar aquest mapeig de grup?

en: Nothing, just remove the mapping
ca: Res, elimina el mapeig

en: Also remove all group members (except from Admin)
ca: Elimina també tots els membres del grup (excepte de l'Administrador)

en: Also delete the groups (except Admin)
ca: Eliminar també els grups (excepte Admin)

en: Also delete the group
ca: Eliminar també el grup

en: Delete this mapping?
ca: Eliminar aquest mapeig?

en: Synchronize Group Memberships
ca: Sincronitzar la pertinença a grups

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the directory server. If a group isn‘t mapped, its membership won‘t be synced.
ca: Els mapes permeten a Metabase afegir i treure usuaris dels grups automàticament basant-se en la informació de pertinença subministrada pel servei de directori. Si un grup no té mapa, els seus membres no se sincronitzaran.

en: About mappings
ca: Sobre el mapeig

en: New mapping
ca: Nou mapeig

en: No mappings yet
ca: No hi ha mapeig encara

en: An error occurred.
ca: S'ha produït un error.

en: Unknown target
ca: Objectiu desconegut

en: This field is required
ca: Aquest camp és necessari

en: Action Library
ca: Llibreria d'acció

en: Where should the values for '{0}' come from?
ca: D'on haurien de venir els valors per a '{0}'?

en: You can either ask users to enter values, or use the value of a dashboard filter.
ca: Pots demanar als usuaris que entrin valors, o utilitzar els valors del filtre del quadre de comandament.

en: Select an action to get started
ca: Escull una acció per començar

en: Outline
ca: Descripció

en: Ask the user
ca: Preguntar a l'usuari

en: This action has no parameters to map
ca: Aquesta acció no té paràmetres a mapejar

en: This action cannot be undone.
ca: Aquesta acció no es pot desfer.

en: Action settings
ca: Configuració d'acció

en: Make public
ca: Fer públic

en: Creates a publicly shareable link to this action form.
ca: Crea un enllaç que es pot compartir públicament a aquest formulari d'acció.

en: Public action form URL
ca: Acció pública des d'una URL

en: Success message
ca: Missatge d'èxit

en: Action ran successfully
ca: L'acció s'ha executat correctament

en: Build custom forms and business logic.
ca: Construeix formularis personalitzats i lògica de negoci.

en: Actions let you write parameterized SQL that writes back to your database. Actions can be attached to buttons on dashboards to create custom workflows. You can even publicly share the parameterized forms they generate to collect data.
ca: Les accions permeten escriure SQL parametritzat que es propaga a la base de dades. Les accions es poden associar a botons o quadres de comandament per crear fluxos de treball personalitzats. També es poden compartir formularis parametritzats generats per les accions per a obtenir dades.

en: Here are a few ideas for what you can do with actions
ca: Aquí tens algunes idees del que pots fer amb accions

en: Create a customer feedback form and embed it on your website.
ca: Crear un formulari de retorn d'un client i incrusta'l en la teva pàgina web.

en: Mark the customer you’re viewing in a dashboard as a VIP.
ca: Marca el client que estàs veient en un quadre de comandament com a VIP.

en: Let team members remove redundant data.
ca: Permetre als membres de l'equip eliminar dades redundants.

en: See an example
ca: Veure un exemple

en: Select a collection
ca: Escull una col·lecció

en: (optional)
ca: (opcional)

en: must be a positive integer value
ca: ha de ser un valor enter positiu

en: Button properties
ca: Propietats del botó

en: Button text
ca: Text del botó

en: Button variant
ca: Variant del botó

en: Pick an action
ca: Escull una acció

en: Change action
ca: Canviar acció

en: Action Settings
ca: Configuració d'acció

en: Action Button
ca: Botó d'acció

en: Text Card
ca: Targeta de text

en: This card does not support click mappings
ca: Aquesta targeta no suporta mapeig de clicks

en: When a user adds a new filter to a dashboard or a SQL question, Metabase will scan the field(s) mapped to that filter in order to show the list of selectable values.
ca: Quan un usuari afegeix un nou filtre a un quadre de comandament o pregunta SQL, Metabase escanejarà els camps mapejats al filtre per poder mostrar una llista de valors per escollir.

en: Select a model
ca: Escull un model

en: Toggle sidebar
ca: Alternar la barra lateral

en: How should users filter on this column?
ca: Com haurien de filtrar els usuaris en aquesta columna?

en: Selectable values for {0}
ca: Valors vàlids per a {0}

en: Search for a question or model
ca: Cercar una pregunta o model

en: Where values should come from
ca: D'on han de venir els valors

en: You haven’t connected a field to this filter yet, so there aren’t any values.
ca: No has connectat un camp a aquest filtre encara, per això no hi ha cap valor.

en: We don’t have any cached values for the connected fields. Try one of the other options, or change this widget to a search box.
ca: No tenim valors en memòria cau per als camps connectats. Prova altres opcions o canvia aquest widget per un camp de cerca.

en: Model or question to supply the values
ca: Model o pregunta per proporcionar les dades

en: Pick a model or question…
ca: Escull un model o pregunta…

en: Column to supply the values
ca: Columna per subministrar els valors

en: Pick a column…
ca: Escull una columna…

en: This model doesn’t have any text columns.
ca: Aquest model no té cap columna de tipus text.

en: This question doesn’t have any text columns.
ca: Aquesta pregunta no té cap columna de tipus text.

en: Please pick a different model or question.
ca: Si us plau, escull un model o pregunta diferent.

en: Pick a model or question
ca: Escull un model o pregunta

en: An error occurred in your query
ca: S'ha produït un error en la teva pregunta

en: Enter one value per line.
ca: Entra un valor per línia.

en: From connected fields
ca: Dels camps connectats

en: From another model or question
ca: D'un altre model o pregunta

en: Custom list
ca: Llista customitzada

en: Dropdown list
ca: Llista desplegable

en: Input box
ca: Caixa d'entrada

en: Select at least one column
ca: Escull com a mínim una columna

en: Item {0} of first {1}
ca: Ítem {0} del primer {1}

en: Item {0} of {1}
ca: Ítem {0} de {1}

en: Deselect All
ca: Desseleccionar Tot

en: Choose a link
ca: Escollir un enllaç

en: Sorry, you don't have permission to see this link.
ca: No tens permís per veure aquest enllaç.

en: Show row totals
ca: Mostrar el total de files

en: Show column totals
ca: Mostrar el total de les columnes

en: Link card
ca: Enllaçar targeta

en: Revoke link
ca: Revocar l'enllaç

en: Public Action Form Listing
ca: Llistat de Formularis d'acció públics

en: No actions have been publicly shared yet.
ca: No s'han compartit accions encara.

en: Run {0}?
ca: Executar {0}?

en: Choose a record to update
ca: Escollir un registre a actualitzar

en: No action assigned
ca: No hi ha una acció assignada

en: Actions are not enabled for this database
ca: Les accions no estan activades per a aquesta base de dades

en: You cannot connect variables to link cards.
ca: No es poden connectar variables a targetes d'enllaços.

en: Open this card's action settings to connect variables
ca: Obre l'acció d'aquesta targeta per connectar variables

en: Add a saved question
ca: Afegir una pregunta desada

en: , or
ca: , o

en: ask a new one
ca: fes una nova pregunta

en: How should users filter on this variable?
ca: Com haurien de filtrar els usuaris en aquesta variable?

en: Recipients will see this data just as you see it, regardless of their permissions.
ca: Els destinataris veuran aquestes dades com tu les veus, independenment dels seus permisos.

en: Charts in subscriptions may look slightly different from charts in dashboards.
ca: Les gràfiques de les subscripcions es poden mostrar diferents en comparació a les gràfiques dels quadres de comandament.

en: Model details
ca: Detalls del model

en: action
ca: acció

en: {0} ran successfully
ca: {0} s'ha executat correctament

en: Action form
ca: Formulari d'acció

en: Successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament

en: Successfully ran the action
ca: S'ha executat l'acció correctament

en: Shared Action Forms
ca: Formularis d'acció compartits

en: Click Me
ca: Prem-me

en: Add link card
ca: Afegir targeta d'enllaç

en: Add action button
ca: Afegir botó d'acció

en: for {0}
ca: per a {0}

en: Add or remove columns
ca: Afegir o treure columnes

en: Show Header
ca: Mostrar l'encapçalament

en: It will also be removed from the filter that uses it to populate values. | It will also be removed from the {0} filters that use it to populate values.
ca[0]: També s'eliminarà del filtre que l'utilitza per obtenir valors.
ca[1]: També s'eliminarà dels {0} filtres que l'utilitze per obtenir valors.

en: Timeout must be less than 100 years
ca: El timeout ha de ser inferior a 100 anys

en: Change field settings
ca: Canviar paràmetres del camp

en: Field settings
ca: Configuració dels camps

en: Change options
ca: Canviar opcions

en: Action parameters
ca: Paràmetres d'acció

en: Configure your parameters' types and properties here. The values for these parameters can come from user input, or from a dashboard filter. {0}
ca: Configura els tipus de paràmetres i les propietats aquí. Els valors d'aquests paràmetres poden venir d'entrades d'usuari, o d'un filtre d'un quadre de comandament. {0}

en: Long text
ca: Text llarg

en: Inline select
ca: Selecció en línia

en: Date + time
ca: Data + temps

en: Run
ca: Executar

en: Delete this content and the DB connection
ca: Esborrar aquest contingut i la connexió a la BD

en: If you’re trying to migrate from a development DB to a production one, you don’t need to do this. You can just {0}
ca: Si estàs intentant migrar d'una base de dades de desenvolupament a producció, no has de fer això. Pots fer simplement {0}

en: edit your connection details.
ca: editar els detalls de la connexió.

en: Deleting this database will also delete everything based on it. If you’re really trying to do this, please check each of these boxes:
ca: Elimina aquesta base de dades també eliminarà tot el que està basat en ella. Si realment estàs intentant fer això, si us plau, marca cadascuna d'aquestes caixes:

en: Deleting this database will also delete everything based on it. If you’re really trying to do this, please check the box below:
ca: Elimina aquesta base de dades també eliminarà tot el que està basat en ella. Si realment estàs intentant fer això, si us plau, marca la caixa a sota:

en: This will delete every saved question, model, metric, and segment you’ve made that uses this data, and can’t be undone!
ca: Això eliminarà totes les preguntes desades, model, mètrica, i segment que hagis creat que utilitza aquestes dades, i no es pot desfer!

en: If you’re sure, please type {0} in this box:
ca: Si estàs segur, si us plau escriu {0} en aquesta caixa:

en: Are you completely sure?
ca: Estàs completament segur?

en: Delete {0} saved question | Delete {0} saved questions
ca[0]: Eliminar {0} pregunta desada
ca[1]: Eliminar {0} preguntes desades

en: Delete {0} model | Delete {0} models
ca[0]: Eliminar {0} model
ca[1]: Eliminar {0} models

en: Delete {0} metric | Delete {0} metrics
ca[0]: Eliminar {0} mètrica
ca[1]: Eliminar {0} mètriques

en: Delete {0} segment | Delete {0} segments
ca[0]: Eliminar {0} segment
ca[1]: Eliminar {0} segments

en: Edit Link
ca: Editar l'enllaç

en: Edit definition
ca: Editar la definició

en: Archive {0}?
ca: Arxivar {0}?

en: Public action form
ca: Formulari d'acció públic

en: Disable basic actions?
ca: Deshabilitar aquesta acció bàsica?

en: Disabling basic actions will also remove any buttons that use these actions. Are you sure you want to continue?
ca: Deshabilitar les accions bàsiques també eliminarà els botons que utilitzen aquestes accions. Estàs segur que vols continuar?

en: Disable
ca: Deshabilitar

en: Disable basic actions
ca: Deshabilitar accions bàsiques

en: Create basic actions
ca: Crear accions bàsiques

en: Actions menu
ca: Menú d'accións

en: Running Actions is not enabled for database {0}
ca: No es poden executar accions en la base de dades {0}

en: Action list
ca: Llista d'acció

en: No actions have been created yet.
ca: No s'han creat accions encara.

en: Get started quickly with some basic actions to create, edit and delete, or create your own from scratch.
ca: Comença ràpid amb algunes accions bàsiques per crear, editar i eliminar, o crea les teves pròpies des de zero.

en: Preview the query
ca: Previsualitza la pregunta

en: Query preview
ca: Previsualització de la pregunta

en: Returns the current timestamp (in milliseconds).
ca: Retorna la marca de temps actual (en mil·lisegons).

en: Returns the current timestamp (in milliseconds). Currently {0} in {1}.
ca: Retorna la marca de temps actual (en mil·lisegons). Actualment {0} en {1}.

en: "month"
ca: "mes"

en: Other charts
ca: Altres gràfiques

en: Timeline event card
ca: Targeta d'esdeveniment Timeline

en: Timeline card header
ca: Encapçalament de targeta Timeline

en: body row {0}
ca: fila del cos {0}

en: Still Waiting…
ca: Esperant…

en: Whether to enable Actions for a specific Database.
ca: Activar les Accions per a una base de dades específica.

en: Values can only be fetched for actions that require a Primary Key.
ca: Els valors només es poden obtenir per a accions que requereixen una clau primària.

en: Error executing action.
ca: Error en executar l'acció.

en: C3P0 Number of threads awaiting checkout
ca: C3P0 Nombre de fils esperant sortida

en: Unsupported implicit action kind
ca: Tipus d'acció implícita no suportada

en: must be a valid json-query, something like ''.item.title''
ca: ha de ser un json-query vàlid, quelcom com ".item.title"

en: Unsupported action type
ca: Tipus d'acció no suportada

en: Must provide a database_id for query actions
ca: Ha de subministrar una database_id per a les accions de consulta

en: Card does not have a parameter with the ID {0}
ca: La targeta no té el paràmetre amb ID {0}

en: Invalid m field: {0}
ca: Camp m no vàlid: {0}

en: Must include prefix or search
ca: Ha d'incloure un prefix o cerca

en: Error with autocomplete: {0}
ca: Error amb la compleció automàtica: {0}

en: Missing field-ids for parameter
ca: Falten els ids de camp per al paràmetre

en: Table ''{0}.{1}'' already exists
ca: La taula "{0}.{1}" ja existeix

en: Unable to identify table ''{0}.{1}''
ca: No s'ha pogut identificar la taula "{0}.{1}"

en: Invalid DB permissions: If you have write access for native queries, you must have data access to all schemas.
ca: Permisos incorrectes de Base de dades: Si tens accés d'escriptura per a preguntes natives, has de tenir accés a tots els esquemes.

en: Sandboxes are an Enterprise feature. Please upgrade to a paid plan to use this feature.
ca: Sandboxes són una característica Enterprise. Actualitza a un pla de pagament per utilitzar aquesta característica.

en: Invalid execution permission graph: {0}
ca: Gràfic de permís d'execució no vàlid: {0}

en: ''load'' is deprecated and will be removed in a future release. Please migrate to ''import''.
ca: "load" està deprecat i s'eliminarà en una versió futura. Migra a "import", si us plau.

en: ''dump'' is deprecated and will be removed in a future release. Please migrate to ''export''.
ca: "dump" està deprecat i s'eliminarà en una versió futura. Migra a "export", si us plau.

en: Setting H2 sequence ids to proper values...
ca: Establint els ids de seqüència H2 als valors correctes...

en: Can''t decrypt secret value with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
ca: No es pot desxifrar el valor secret amb MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Can''t decrypt app db with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
ca: No es pot desxifrar la base de dades de l'aplicació amb MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Query cancelled
ca: Pregunta cancelada

en: Warning: missing type mapping for parsing BigQuery results of type {0}.
ca: Atenció: falta el mapeig de tipus per interpretar els resultats de tipus {0} de BigQuery.

en: datetimeDiff only allows datetime, timestamp, or date types. Found {0}
ca: datetimeDiff només permet datetime, timestamp o camps tipus date. S'ha trobat {0}

en: now is not supported for MongoDB versions before 4.2
ca: now no es suportat per a versions de MongoDB anteriors a 4.2

en: incorrect value: {0}
ca: Valor incorrecte: {0}

en: violates not-null constraint
ca: viola una restricció not-null

en: Error preparing statement: {0}
ca: Error en preparar la declaració: {0}

en: Comma separated names of {0} that should NOT appear in Metabase
ca: Noms separats per comes de {0} que NO haurien d'aparèixer a Metabase

en: Comma separated names of {0} that should appear in Metabase
ca: Noms separats per comes de {0} que haurien d'aparèixer a Metabase

en: You can use patterns like "auth*" to match multiple {0}
ca: Pots utilitzar patrons com "auth" per coincidències múltiples {0}

en: Would you mind taking a quick 5 minute survey to tell us how it’s going?
ca: Dedicaries 5 minuts a respondre una enquesta per avaluar la teva experiència?

en: Actions must be made with models, not cards.
ca: Les accions s'han de fer amb models, no targetes.

en: Cannot make a question from a model with actions
ca: No es pot fer una pregunta a partir d'un model amb accions

en: invalid parameterized_object_type
ca: parameterized_object_type no vàlid

en: Invalid parameter source {0}
ca: Origen de paràmetre no vàlid {0}

en: Error updating Settings last updated value: {0}
ca: Error en actualitzar el valor de configuració de darrera actualització: {0}

en: Invalid locale: {0}
ca: Localització no vàlida: {0}

en: Invalid day of week: {0}
ca: Dia de la setmana no vàlid: {0}

en: Error fetching token status from {0}:
ca: Error en obtenir l'estat del token de {0}:

en: MB_API_KEY is not set. See {0} for details
ca: MB_API_KEY no està establerta. Consulta {0} per a més detalls

en: Session timeout must be less than 100 years.
ca: La caducitat de la sessió ha de ser inferior a 100 anys.

en: Session timeout amount must be positive.
ca: La caducitat de la sessió ha de ser positiva.

en: {0}, {1}, and {2}
ca: {0}, {1} i {2}

en: Field {0} has not been used since {1}. Skipping...
ca: El camp {0} no s'ha utilitzat des de {1}. Se salta...

en: Found DBMS version {0}
ca: S'ha trobat la versió {0} de DBMS

en: Could not determine DBMS version
ca: No s'ha pogut determinar la versió de DBMS

en: received
ca: rebut

en: value must an array with :field id-or-name and an options map
ca: El valor ha de ser una taula amb :camp o id-o-nom i un mapa d'opcions

en: value must be a valid UUID.
ca: el valor ha de ser un UUID vàlid.

en: value must be an instance of {0}
ca: el valor ha de ser una instància de {0}

en: Value must be a map.
ca: El valor ha de ser un mapeig.

en: No current user found
ca: No s'ha trobat un usuari actual

en: Open the Metabase drill-through menu
ca: Obriu el menú d'exploració de Metabase

en: Expression
ca: Expressió

en: You can reference columns here in functions or equations, like: floor([Price] - [Discount]). Click for documentation.
ca: Podeu fer referència a columnes aquí en funcions o equacions, com ara: floor([Preu] - [Descompte]). Feu clic per a la documentació.

en: Open expressions documentation
ca: Documentació d'expressions obertes

en: Open the drill-through menu
ca: Obriu el menú d'exploració

en: plus
ca: més

en: minus
ca: menys

en: Native Query
ca: Consulta nativa

en: Error calculating column name for {0}: {1}
ca: Error en calcular el nom de la columna per a {0}: {1}

en: Standard deviation of {0}
ca: Desviació estàndard de {0}

en: Error calculating display name for {0}: {1}
ca: Error en calcular el nom visible per a {0}: {1}

en: Cumulative sum of {0}
ca: Suma acumulada de {0}

en: Saved Question #{0}
ca: Pregunta desada núm. {0}

en: Cumulative count of {0}
ca: Recompte acumulat de {0}

en: No join named {0}
ca: Sense unir-se amb el nom de {0}

en: Invalid :field clause: column {0} does not exist
ca: La clàusula :field no és vàlida: la columna {0} no existeix

en: Cannot find Table {0}
ca: No es pot trobar la taula {0}

en: Don''t know how to set options for {0}
ca: No sé com configurar les opcions per a {0}

en: type-of {0} returned an invalid type {1}
ca: type-of {0} ha retornat un tipus no vàlid {1}

en: Don''t know how to determine the base type of {0}
ca: No sé com determinar el tipus base de {0}

en: Join aliases must be unique at a given stage of a query
ca: Els àlies d'unió han de ser únics en una etapa determinada d'una consulta

en: Stage {0} does not exist
ca: L'etapa {0} no existeix

en: Extracting {0} {1}
ca: S'està extraient {0} {1}

en: query_execution cleanup successful, no rows were deleted
ca: query_execution neteja correcta, no s'ha suprimit cap fila

en: Cleaning up query_execution table
ca: Neteja de la taula query_execution

en: query_execution cleanup successful, {0} rows were deleted
ca: query_execution neteja correcta, s'han suprimit {0} files

en: query_execution cleanup failed
ca: La neteja de query_execution ha fallat

en: Retention policy for the `query_execution` table.
ca: Política de retenció per a la taula `query_execution`.

en: MB_AUDIT_MAX_RETENTION_DAYS is set to {0}; using the minimum value of {1} instead.
ca: MB_AUDIT_MAX_RETENTION_DAYS està establert en {0}; utilitzant el valor mínim de {1}.

en: Must be a string like 2020-04 or 2222-11.
ca: Ha de ser una cadena com 2020-04 o 2222-11.
