Metabase - en to cs translation catalogue (6146 entries)

en: Your database has been added!
cs: Vaše databáze byla přidána!

en: We took a look at your data, and we have some automated explorations that we can show you!
cs: Prošli jsme Vaše data a vytvořili jsme nějaké automatické průzkumy, které Vám můžeme ukázat!

en: I'm good thanks
cs: Není potřeba, děkuji.

en: Explore this data
cs: Prozkoumat tyto data

en: Select a database type
cs: Zvolte typ databáze

en: Save
cs: Uložit

en: To do some of its magic, Metabase needs to scan your database. We will also rescan it periodically to keep the metadata up-to-date. You can control when the periodic rescans happen below.
cs: Aby mohl Metabase předvést svá kouzla, potřebuje si proskenovat Vaši databázi. Tento sken bude prováděn periodicky, aby byla metadata vždy aktuální. Níže můžete nastavit, kdy se budou tyto periodické skeny provádět.

en: Database syncing
cs: Synchronizace databáze

en: This is a lightweight process that checks for
    updates to this database’s schema. In most cases, you should be fine leaving this
    set to sync hourly.
cs: Toto je nenáročný proces, který zjišťuje aktualizace schématu této databáze. Zpravidla by mělo vyhovovat nechat hodinovou periodu synchronizace.

en: Scan
cs: Skenovat

en: Scanning for Filter Values
cs: Hledání filtrovacích hodnot

en: Metabase can scan the values present in each
    field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This
    can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large
    database.
cs: Metabase může projít hodnoty každého políčka a povolit v dotazech a nástěnkách filtrování pomocí zaškrtávacích políček. Tento proces může znatelně zatížit databázi, především, pokud je velká.

en: When should Metabase automatically scan and cache field values?
cs: Kdy má Metabase skenovat a uložit hodnoty polí do mezipaměti?

en: Regularly, on a schedule
cs: Pravidelně, dle rozrvhu

en: Only when adding a new filter widget
cs: Pouze, když přidávám nový filtrovací widget

en: When a user adds a new filter to a dashboard or a SQL question, Metabase will
    scan the field(s) mapped to that filter in order to show the list of selectable values.
cs: Když uživatel přidá nový filtr na nástěnku nebo k SQL dotazu, Metabase projde pole související s filtrem, aby bylo možné zobrazit seznam možností.

en: Never, I'll do this manually if I need to
cs: Nikdy, udělám to vždy ručně, když budu potřebovat

en: Saving...
cs: Ukládání...

en: Server error encountered
cs: Vyskytla se chyba serveru

en: Delete this database?
cs: Smazat tuto databázi?

en: All saved questions, metrics, and segments that rely on this database will be lost.
cs: Všechny uložené dotazy, metriky a segmenty závisející na této databázi budou ztraceny.

en: This cannot be undone.
cs: Toto nelze vzít zpět.

en: If you're sure, please type
cs: Pokud jste si jistí, prosím napište

en: DELETE
cs: SMAZAT

en: in this box:
cs: v tomto boxu:

en: Cancel
cs: Storno

en: Delete
cs: Smazat

en: Databases
cs: Databáze

en: Add Database
cs: Přidat databázi

en: Connection
cs: Připojení

en: Scheduling
cs: Plánování

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Actions
cs: Akce

en: Sync database schema now
cs: Synchronizovat databázové schéma

en: Starting…
cs: Spouštění...

en: Failed to sync
cs: Synchronizace selhala

en: Sync triggered!
cs: Synchronizace zahájena!

en: Re-scan field values now
cs: Prohledat hodnoty políček

en: Failed to start scan
cs: Nelze zahájit prohledávaní

en: Scan triggered!
cs: Prohledávání zahájeno!

en: Danger Zone
cs: Na vlastní nebezpečí!

en: Discard saved field values
cs: Smazat nalezené hodnoty políček

en: Remove this database
cs: Odstranit tuto databázi

en: Add database
cs: Přidat databázi

en: Name
cs: Jméno

en: Engine
cs: Typ

en: Deleting...
cs: Odstraňování...

en: Loading ...
cs: Načítání...

en: Bring the sample dataset back
cs: Znovu ukázat vzorovou databázi

en: Couldn't connect to the database. Please check the connection details.
cs: Nelze se připojit k databázi. Zkontrolujte parametry připojení.

en: Successfully created!
cs: Úspěšně vytvořeno!

en: Successfully saved!
cs: Úspěšně uloženo!

en: Edit
cs: Upravit

en: Revision History
cs: Historie revizí

en: Retire this {0}?
cs: Odebrat {0} ?

en: Saved questions and other things that depend on this {0} will continue to work, but this {1} will no longer be selectable from the query builder.
cs: Uložené dotazy a ostatní věci závislé na {0} budou dále fungovat, ale {1} již nebude k dispozici ve tvůrci dotazů.

en: If you're sure you want to retire this {0}, please write a quick explanation of why it's being retired:
cs: Pokud jste si jisti, že chcete odebrat {0}, napište krátké vysvětlení, proč k odebrání došlo:

en: This will show up in the activity feed and in an email that will be sent to anyone on your team who created something that uses this {0}.
cs: Toto se zobrazí v informačním kanálu aktivit a v emailu, který se pošle komukoliv ve vašem týmu, kdo vytvoří něco, co používá toto {0}.

en: Retire
cs: Odebrat

en: Retiring…
cs: Odebírání...

en: Failed
cs: Chyba

en: Success
cs: Hotovo

en: Preview
cs: Náhled

en: No column description yet
cs: Sloupec nemá žádný popis

en: Select a field visibility
cs: Nastavit viditelnost pole

en: No special type
cs: Obecný typ

en: Other
cs: Ostatní

en: Select a special type
cs: Vybrat typ

en: Select a target
cs: Vybrat cíl

en: Columns
cs: Sloupce

en: Column
cs: Sloupec

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Type
cs: Typ

en: Current database:
cs: Aktuální databáze:

en: Show original schema
cs: Ukázat původní schéma

en: Data Type
cs: Datový typ

en: Additional Info
cs: Doplňkové info

en: Find a schema
cs: Najít schéma

en: {0} schema | {0} schemas
cs[0]: {0} schéma
cs[1]: {0} schémata
cs[2]: {0} schémat

en: Why Hide?
cs: Důvod skrytí

en: Technical Data
cs: Technická data

en: Irrelevant/Cruft
cs: Nerelevantní

en: Queryable
cs: Dotazovatelné

en: Hidden
cs: Skryto

en: No table description yet
cs: Tabulka nemá popis

en: Metadata Strength
cs: Kvalita metadat

en: {0} Queryable Table | {0} Queryable Tables
cs[0]: {0} dotazovatelná tabulka
cs[1]: {0} dotazovatelné tabulky
cs[2]: {0} dotazovatelných tabulek

en: {0} Hidden Table | {0} Hidden Tables
cs[0]: {0} skrytá tabulka
cs[1]: {0} skryté tabulky
cs[2]: {0} skrytých tabulek

en: Find a table
cs: Najít tabulku

en: Schemas
cs: Schémata

en: Metrics
cs: Metriky

en: Add a Metric
cs: Přidat metriku

en: Definition
cs: Definice

en: Create metrics to add them to the View dropdown in the query builder
cs: Vytvořte metriky pro jejich zobrazení ve tvůrci dotazů

en: Segments
cs: Segmenty

en: Add a Segment
cs: Přidat segment

en: Create segments to add them to the Filter dropdown in the query builder
cs: Vytvořte segmenty pro jejich zobrazení ve tvůrci dotazů

en: created
cs: vytvořeno

en: reverted to a previous version
cs: navrácena předchozí verze

en: edited the title
cs: upravil název

en: edited the description
cs: upravil popis

en: edited the
cs: upravil

en: made some changes
cs: provedl změny

en: You
cs: Vy jste

en: Datamodel
cs: Datový model

en:  History
cs:  historie

en: Revision History for
cs: Historie revizí pro

en: {0} – Field Settings
cs: {0} - Nastavení políčka

en: Where this field will appear throughout Metabase
cs: Kde se toto políčko v Metabase objeví

en: Filtering on this field
cs: Filtrování nad políčkem

en: When this field is used in a filter, what should people use to enter the value they want to filter on?
cs: Jakým způsobem mají uživatelé podle tohoto políčka filtrovat?

en: No description for this field yet
cs: Toto políčko zatím nemá popis

en: Original value
cs: Původní hodnota

en: Mapped value
cs: Namapovaná hodnota

en: Enter value
cs: Vložte hodnotu

en: Use original value
cs: Použít původní hodnotu

en: Use foreign key
cs: Použít cizí klíč

en: Custom mapping
cs: Vlastní mapování

en: Unrecognized mapping type
cs: Neznámý typ mapování

en: Current field isn't a foreign key or FK target table metadata is missing
cs: Toto pole buď není cizí klíč nebo chybí metadata cílové tabulky

en: The selected field isn't a foreign key
cs: Vybrané políčko není cizí klíč

en: Display values
cs: Zobrazit hodnoty

en: Choose to show the original value from the database, or have this field display associated or custom information.
cs: Vyberte, zda chcete zobrazit původní hodnotu z databáze, nebo nechat tomuto poli zobrazit přiřazenou nebo vlastní informaci.

en: Choose a field
cs: Vyberte políčko

en: Please select a column to use for display.
cs: Prosím vyberte sloupec pro zobrazení.

en: You might want to update the field name to make sure it still makes sense based on your remapping choices.
cs: Možná budete chtít aktualizovat název pole, aby dával stále smysl podle výběru přemapování.

en: Cached field values
cs: Hodnoty v mezipaměti

en: Metabase can scan the values for this field to enable checkbox filters in dashboards and questions.
cs: Metabase může zjistit hodnoty v tomto políčku pro povolení zaškrtávacích filtrů v nástěnkách a dotazech.

en: Re-scan this field
cs: Znovu skenovat

en: Discard cached field values
cs: Vymazat mezipaměť hodnot

en: Failed to discard values
cs: Nepodařilo se vymazat mezipaměť hodnot

en: Discard triggered!
cs: Vymazání spuštěno

en: Select any table to see its schema and add or edit metadata.
cs: Vyberte tabulku pro zobrazení schématu nebo editaci metadat.

en: Name is required
cs: Jméno je povinné

en: Description is required
cs: Popis je povinný

en: Revision message is required
cs: Zpráva revize je povinná

en: Aggregation is required
cs: Je nutné zadat agregaci

en: Edit Your Metric
cs: Upravit metriku

en: Create Your Metric
cs: Vytvořit metriku

en: Make changes to your metric and leave an explanatory note.
cs: Proveďte změny metriky a doplňte vysvětlující poznámku.

en: You can create saved metrics to add a named metric option to this table. Saved metrics include the aggregation type, the aggregated field, and optionally any filter you add. As an example, you might use this to create something like the official way of calculating "Average Price" for an Orders table.
cs: Můžete vytvořit uložené metriky a přidat je do nabídky této tabulky. Mezi uložené metriky patří typ agregace, agregované pole a případně jakýkoliv filtr, který přidáte. Například, můžete to použít k vytvoření něčeho jako oficiální způsob výpočtu "průměrné ceny" pro tabulku Objednávky.

en: Result:
cs: Výsledek:

en: Name Your Metric
cs: Pojmenujte metriku

en: Give your metric a name to help others find it.
cs: Dejte metrice jméno, aby ji ostatní nalezli.

en: Something descriptive but not too long
cs: Přidejte stručný popis.

en: Describe Your Metric
cs: Popište metriku

en: Give your metric a description to help others understand what it's about.
cs: Díky popisu ostatní lépe porozumí, co metrika vyjadřuje.

en: This is a good place to be more specific about less obvious metric rules
cs: Na tomto místě popište méně zjevné aspekty metriky.

en: Reason For Changes
cs: Důvod změn

en: Leave a note to explain what changes you made and why they were required.
cs: Přidejte poznámku pro vysvětlení, jaké změny jste udělali a proč.

en: This will show up in the revision history for this metric to help everyone remember why things changed
cs: Toto uvidíte v historii revizí této metriky, aby všichni věděli, proč došlo ke změnám.

en: At least one filter is required
cs: Je požadován alespoň jeden filtr

en: Edit Your Segment
cs: Upravte segment

en: Create Your Segment
cs: Vytvořte segment

en: Make changes to your segment and leave an explanatory note.
cs: Proveďte změny segmentu a doplňte vysvětlující poznámku.

en: Select and add filters to create your new segment for the {0} table
cs: Vyberte a přidejte filtry pro vytvoření nového segmentu pro tabulku {0}

en: Name Your Segment
cs: Pojmenujte segment

en: Give your segment a name to help others find it.
cs: Dejte segmentu jméno, aby ho ostatní snáze našli.

en: Describe Your Segment
cs: Popište segment

en: Give your segment a description to help others understand what it's about.
cs: Popište segment pro ostatní uživatele.

en: This is a good place to be more specific about less obvious segment rules
cs: Vysvětlete uživatelům méně zřejmé vlastnosti segmentu.

en: This will show up in the revision history for this segment to help everyone remember why things changed
cs: Toto bude vidět v historii revizí segmentu, aby každý věděl, proč došlo ke změně.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Metabase can scan the values in this table to enable checkbox filters in dashboards and questions.
cs: Metabase může prohledat hodnoty v této tabulce pro povolení zaškrtávacích filtrů v nástěnkách a dotazech.

en: Re-scan this table
cs: Znovu prohledat tabulku

en: Add
cs: Přidat

en: Not a valid formatted email address
cs: Není platný formát e-mailové adresy

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Email address
cs: E-mail

en: Permission Groups
cs: Skupiny oprávnění

en: Make this user an admin
cs: Učinit uživatele správcem

en: All users belong to the {0} group and can't be removed from it. Setting permissions for this group is a great way to
    make sure you know what new Metabase users will be able to see.
cs: Všichni uživatelé patří do {0} skupiny a nelze je odebrat. Nastavením oprávnění této skupině ovládáte, co uvidí noví uživatelé.

en: This is a special group whose members can see everything in the Metabase instance, and who can access and make changes to the
    settings in the Admin Panel, including changing permissions! So, add people to this group with care.
cs: Toto je speciální skupina, jejíž členové vidí veškerý obsah této instance a mají přístup do správcovské sekce, včetně nastavení oprávnění! Členy této skupiny vybírejte s rozmyslem.

en: To make sure you don't get locked out of Metabase, there always has to be at least one user in this group.
cs: Abyste neztratili přístup k Metabase, musí v této skupině být vždy alespoň jeden uživatel.

en: Members
cs: Členové

en: Email
cs: E-mail

en: A group is only as good as its members.
cs: Skupina je dobrá tak, jako jsou její členové.

en: Admin
cs: Správa Metabase

en: and
cs: a

en: {0} other group | {0} other groups
cs[0]: {0} jiná skupina
cs[1]: {0} jiné skupiny
cs[2]: {0} jiných skupin

en: Default
cs: Výchozí

en: Something like "Marketing"
cs: Například "Marketing"

en: Remove this group?
cs: Odstranit tuto skupinu?

en: Are you sure? All members of this group will lose any permissions settings they have based on this group.
    This can't be undone.
cs: Opravdu? Všichni členové skupiny ztratí jakákoliv oprávnění, která z členství v této skupině plynou.
    Toto nelze odvolat.

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit Name
cs: Upravit jméno

en: Remove Group
cs: Odebrat skupinu

en: Done
cs: Hotovo

en: Group name
cs: Název skupiny

en: Groups
cs: Skupiny

en: Create a group
cs: Vytvořit skupinu

en: You can use groups to control your users' access to your data. Put users in groups and then go to the Permissions section to control each group's access. The Administrators and All Users groups are special default groups that can't be removed.
cs: Pro řízení přístupu k datům lze použít skupiny. Rozdělte uživatele do skupin a v sekci Oprávnění nastavte jejich přístup k datům. Správci a Všichni uživatelé jsou výchozí skupiny a nelze je odstranit.

en: Edit Details
cs: Upravit detail

en: Re-send Invite
cs: Znovu poslat pozvánku

en: Reset Password
cs: Resetovat heslo

en: Deactivate
cs: Deaktivovat

en: People
cs: Lidé

en: Who do you want to add?
cs: Koho chete přidat?

en: Edit {0}'s details
cs: Upravit detail: {0}

en: {0} has been added
cs: přidáno: {0}

en: Add another person
cs: Přidat další osobu

en: We couldn’t send them an email invitation,
    so make sure to tell them to log in using {0}
    and this password we’ve generated for them:
cs: E-mailovou pozvánku se nepodařilo odeslat. Ukažte uživateli, jak se přihlásit pomocí {0} a tohoto vygenerovaného hesla.

en: If you want to be able to send email invites, just go to the {0} page.
cs: Pokud chcete mít možnost posílat e-mailové pozvánky, jděte na stránku {0}.

en: We’ve sent an invite to {0} with instructions to set their password.
cs: Uživateli {0} jsme odeslali pozvánku s instrukcemi pro nastavení hesla.

en: We've re-sent {0}'s invite
cs: Znovu jsme poslali pozvánku uživateli {0}

en: Okay
cs: Dobře

en: Any previous email invites they have will no longer work.
cs: Jakékoliv předcházející pozvánky zaslané na email již nebudou funkční.

en: Deactivate {0}?
cs: Deaktivovat {0}?

en: {0} won't be able to log in anymore.
cs: {0} se již nebude moci přihlásit.

en: Reactivate {0}'s account?
cs: Znovu aktivovat účet {0}?

en: Reactivate
cs: Opětovně aktivovat

en: They'll be able to log in again, and they'll be placed back into the groups they were in before their account was deactivated.
cs: Budou se moci přihlásit znovu a budou zařazeni zpět do skupin, ve kterých byli před deaktivací účtu.

en: Reset {0}'s password?
cs: Resetovat heslo uživatele {0}

en: Reset
cs: Resetovat

en: Are you sure you want to do this?
cs: Opravdu chcete pokračovat?

en: {0}'s password has been reset
cs: Heslo uživatele {0} resetováno

en: Here’s a temporary password they can use to log in and then change their password.
cs: Zde je dočasné heslo, které budou moci použít pro přihlášení a následně si jej změnit.

en: We've sent them an email with instructions for creating a new password.
cs: Zasíláme jim email s instrukcemi, jak si vytvořit nové heslo.

en: Active
cs: Aktivní

en: Deactivated
cs: Deaktivovaní

en: Add someone
cs: Přidejte někoho

en: Last Login
cs: Poslední přihlášení

en: Signed up via Google
cs: Vytvořen pomocí Google

en: Signed up via LDAP
cs: Vytvořen pomocí LDAP

en: Reactivate this account
cs: Znovu aktivovat účet

en: Never
cs: Nikdy

en: {0} table | {0} tables
cs[0]: {0} tabulka
cs[1]: {0} tabulky
cs[2]: {0} tabulek

en:  will be
cs:  bude

en: given access to
cs: udělen přístup k

en:  and
cs:  a

en: denied access to
cs: zakázán přístup k

en:  will no longer be able to
cs:  nebude nadále moct

en:  will now be able to
cs:  bude nyní moci

en:  native queries for
cs:  nativní dotazy pro

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Save permissions?
cs: Uložit oprávnění?

en: Save Changes
cs: Uložit změny

en: Discard changes?
cs: Zahodit změny?

en: No changes to permissions will be made.
cs: Nebudou provedeny žádné změny oprávnění.

en: You've made changes to permissions.
cs: Provedli jste změny oprávnění.

en: Permissions for this collection
cs: Oprávnění pro tuto sbírku

en: You have unsaved changes
cs: Máte neuložené změny

en: Do you want to leave this page and discard your changes?
cs: Chcete opustit stránku a zahodit neuložené změny?

en: Sorry, an error occurred.
cs: Došlo k chybě.

en: Administrators always have the highest level of access to everything in Metabase.
cs: Správci mají vždy nejvyšší úroveň přístupu ke všemu v Metabase.

en: Every Metabase user belongs to the All Users group. If you want to limit or restrict a group's access to something, make sure the All Users group has an equal or lower level of access.
cs: Každý uživatel Metabase patří do skupiny Všichni uživatelé. Pokud chcete omezit nebo zakázat přístupy skupiny, ujistěte se, že skupina Všichni uživatelé má stejná nebo nižší oprávnění přístupu.

en: MetaBot is Metabase's Slack bot. You can choose what it has access to here.
cs: MetaBot je náš bot pro Slack. Zde můžete nastavit, k čemu má přístup.

en: The "{0}" group may have access to a different set of {1} than this group, which may give this group additional access to some {2}.
cs: Skupina "{0}" může mít přístup k jiné množině {1} než má tato skupina, což může dát této skupině další přístup k některým {2}

en: The "{0}" group has a higher level of access than this, which will override this setting. You should limit or revoke the "{1}" group's access to this item.
cs: Skupina "{0}" má vyšší úroveň přístupu než to, čím toto nastavení přepíšete. Měli by jste omezit nebo zrušit přístup skupiny "{1}" k této položce.

en: Limit
cs: Omezit

en: Revoke
cs: Odvolat

en: access even though "{0}" has greater access?
cs: přístup, ikdyž "{0}" má vyšší přístup?

en: Limit access
cs: Omezit přístup

en: Revoke access
cs: Odvolat přístup

en: Change access to this database to limited?
cs: Změnit přístup k této databázi na omezený?

en: Change
cs: Změnit

en: Allow Raw Query Writing?
cs: Povolit přímé psaní dotazů?

en: This will also change this group's data access to Unrestricted for this database.
cs: Toto změní i přístup této skupiny k datům databáze na Neomezený.

en: Allow
cs: Povolit

en: Revoke access to all tables?
cs: Chcete zrušit přístup ke všem tabulkám?

en: This will also revoke this group's access to raw queries for this database.
cs: Tímto se také zruší přístup této skupiny k přímým dotazům pro tuto databázi.

en: Grant unrestricted access
cs: Poskytnout neomezený přístup

en: Unrestricted access
cs: Neomezený přístup

en: Limited access
cs: Omezený přístup

en: No access
cs: Bez přístupu

en: Write raw queries
cs: Psát dotazy přímo

en: Can write raw queries
cs: Může psát dotazy přímo

en: Curate collection
cs: Uspořádat sbírku

en: View collection
cs: Zobrazit sbírku

en: Data Access
cs: Přístup k datům

en: View tables
cs: Zobrazit tabulky

en: SQL Queries
cs: SQL dotazy

en: View schemas
cs: Zobrazit schémata

en: Data Model
cs: Datový model

en: Sign in with Google
cs: Přihlásit přes Google

en: Allows users with existing Metabase accounts to login with a Google account that matches their email address in addition to their Metabase username and password.
cs: Umožní stávajícím uživatelům přihlásit se pomocí Google účtu, který odpovídá jejich e-mailové adrese.

en: Configure
cs: Nastavit

en: Allows users within your LDAP directory to log in to Metabase with their LDAP credentials, and allows automatic mapping of LDAP groups to Metabase groups.
cs: Umožní uživatelům ve vašem LDAP adresáři přihlásit se pomocí LDAP účtu a umožní automatické mapování LDAP skupin do Metabase.

en: That's not a valid email address
cs: Toto není platná e-mailová adresa.

en: That's not a valid integer
cs: Toto není celé číslo

en: Changes saved!
cs: Změny uloženy!

en: Looks like we ran into some problems
cs: Zdá se, že jsme narazili na problém

en: Send test email
cs: Odeslat testovací e-mail

en: Sending...
cs: Odesílám...

en: Sent!
cs: Odesláno!

en: Clear
cs: Vymazat

en: Authentication
cs: Autentifikace

en: Server Settings
cs: Nastavení serveru

en: User Schema
cs: Uživatelské schema

en: Attributes
cs: Atributy

en: Group Schema
cs: Schéma skupiny

en: Using
cs: Používá

en: Getting set up
cs: Připravte se

en: A few things you can do to get the most out of Metabase.
cs: Několik věcí, které můžete udělat, abyste z Metabase vytěžili maximum.

en: Recommended next step
cs: Doporučený další krok

en: Google Sign-In
cs: Přihlášení Google

en: To allow users to sign in with Google you'll need to give Metabase a Google Developers console application client ID. It only takes a few steps and instructions on how to create a key can be found {0}
cs: Chcete-li povolit uživatelům přihlásit se pomocí služby Google, musíte Metabase poskytnout klientské ID aplikace z konzoly Google Developers. Pokyny, jak vytvořit klíč, naleznete {0}

en: Your Google client ID
cs: Vaše Google client ID

en: Allow users to sign up on their own if their Google account email address is from:
cs: Umožnit uživatelům přihlásit se přes vlastní Google účet, pokud je adresa:

en: Answers sent right to your Slack #channels
cs: Odpovědi posílané rovnou do vašich kanálů na Slacku

en: Create a Slack Bot User for MetaBot
cs: Vytvořit Slack Bot uživatele pro MetaBot

en: Once you're there, give it a name and click {0}. Then copy and paste the Bot API Token into the field below. Once you are done, create a "metabase_files" channel in Slack. Metabase needs this to upload graphs.
cs: Když už jste tam, pojmenujte ho a klikněte na {0}. Potom zkopírujte a vložte Bot API Token do pole níže. Po dokončení vytvořte v Slack kanálu "metabase_files". Metabase to potřebuje na posílání grafů.

en: You're running Metabase {0} which is the latest and greatest!
cs: Provozujete Metabase {0}, jedná se o aktuální verzi!

en: Metabase {0} is available.  You're running {1}
cs: Metabase {0} je k dispozici. Provozujete {1}

en: Update
cs: Aktualizovat

en: What's Changed:
cs: Co se změnilo:

en: Add a map
cs: Přidat mapu

en: Delete custom map
cs: Smazat mapu

en: Remove
cs: Odstranit

en: Select…
cs: Vybrat...

en: Sample values:
cs: Vzorové hodnoty:

en: Add a new map
cs: Přidat novou mapu

en: Edit map
cs: Upravit mapu

en: What do you want to call this map?
cs: Jak chcete tuto mapu nazvat?

en: e.g. United Kingdom, Brazil, Mars
cs: např. Česká republika, Evropa, Mars

en: URL for the GeoJSON file you want to use
cs: URL GeoJSON souboru (data ve WGS 84 + UTF-8)

en: Like https://my-mb-server.com/maps/my-map.json
cs: Například https://muj-server.cz/moje-mapa.json

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Load
cs: Načíst

en: Which property specifies the region’s identifier?
cs: Která položka určuje identifikátor regionu?

en: Which property specifies the region’s display name?
cs: Která položka určuje zobrazovaný název regionu?

en: Load a GeoJSON file to see a preview
cs: Pro zobrazení náhledu, načtěte GeoJSON soubor

en: Save map
cs: Uložit mapu

en: Add map
cs: Přidat mapu

en: Using embedding
cs: Používáno vkládání

en: By enabling embedding you're agreeing to the embedding license located at
cs: Povolením vkládání souhlasíte se související licencí umístěné na

en: In plain English, when you embed charts or dashboards from Metabase in your own application, that application isn't subject to the Affero General Public License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds. You should, however, read the license text linked above as that is the actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
cs: Jednoduše, pokud vkládáte grafy nebo nástěnky z Metabase do vaší aplikace, tato nemusí splňovat podmínky licence AGPL, pokud ve vložených částech ponecháte viditelné logo Metabase a nápis "Powered by Metabase". Přesto byste si měli text licence přečíst, abyste věděli, s čím souhlasíte.

en: Enable
cs: Zapnout

en: Premium embedding enabled
cs: Prémiové vkládání zapnuté

en: Enter the token you bought from the Metabase Store
cs: Zadejte token, který jste obdrželi po zakoupení v obchodě Metabase

en: Premium embedding lets you disable "Powered by Metabase" on your embedded dashboards and questions.
cs: Prémiové vkládání umožňuje zakázat zobrazení "Powered by Metabase" v nástěnkách a otázkách.

en: Buy a token
cs: Koupit token

en: Enter a token
cs: Zadejte token

en: Edit Mappings
cs: Upravit mapování

en: Group Mappings
cs: Skupinové mapování

en: Create a mapping
cs: Vytvořit mapování

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the
    directory server. Membership to the Admin group can be granted through mappings, but will not be automatically removed as a
    failsafe measure.
cs: Mapování umožňuje Metabase automaticky přidávat a odebírat uživatele ze skupin na základě informací o členství poskytnutých adresářovým serverem. Členství ve skupině Správce lze přidat prostřednictvím mapování, ale kvůli bezpečnostní pojistce nebude automaticky odstraněno. 
    Pozor: pokud skupina na serveru obsahuje jinou skupinu, její členové nemusí být správně namapováni.

en: Distinguished Name
cs: Rozlišovací jméno

en: Public Link
cs: Veřejný odkaz

en: Revoke Link
cs: Zrušit odkaz

en: Disable this link?
cs: Vypnout tento odkaz?

en: They won't work anymore, and can't be restored, but you can create new links.
cs: Nebudou nadále fungovat a nelze je obnovit, ale můžete vytvořit nové odkazy.

en: Public Dashboard Listing
cs: Seznam veřejných nástěnek

en: No dashboards have been publicly shared yet.
cs: Žádné nástěnky nejsou veřejně sdílené.

en: Public Card Listing
cs: Seznam veřejných karet

en: No questions have been publicly shared yet.
cs: Žádné karty nejsou veřejně sdílené.

en: Embedded Dashboard Listing
cs: Seznam vložených nástěnek

en: No dashboards have been embedded yet.
cs: Žádné nástěnky nemají aktivní vkládání.

en: Embedded Card Listing
cs: Seznam vložených karet

en: No questions have been embedded yet.
cs: Žádné karty nemají aktivní vkládání.

en: Regenerate embedding key?
cs: Znovu vygenerovat klíč pro vkládání?

en: This will cause existing embeds to stop working until they are updated with the new key.
cs: To způsobí, že stávající vložené objekty přestanou fungovat, dokud nebudou aktualizovány novým klíčem.

en: Regenerate key
cs: Znovu vytvořit klíč

en: Generate Key
cs: Vytvořit klíč

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Unknown setting {0}
cs: Neznámé nastavení {0}

en: Setup
cs: Nastavení

en: General
cs: Obecné

en: Site Name
cs: Jméno stránky

en: Site URL
cs: URL stránky

en: Email Address for Help Requests
cs: E-mailová adresa pro požadavky o pomoc

en: Report Timezone
cs: Časové pásmo reportu

en: Database Default
cs: Výchozí z databáze

en: Select a timezone
cs: Zvolit časovou zónu

en: Not all databases support timezones, in which case this setting won't take effect.
cs: Ne všechny databáze podporují časová pásma. V takovém případě se toto nastavení neprojeví.

en: Language
cs: Jazyk

en: Select a language
cs: Zvolit jazyk

en: Anonymous Tracking
cs: Anonymní sledování

en: Friendly Table and Field Names
cs: Snadno pochopitelné názvy tabulek a polí

en: Only replace underscores and dashes with spaces
cs: Pouze podtržítka a pomlčky nahradit za mezery

en: Enable Nested Queries
cs: Povolit vnořené dotazy

en: Updates
cs: Aktualizace

en: Check for updates
cs: Kontrola aktualizací

en: SMTP Host
cs: SMTP server

en: SMTP Port
cs: SMTP port

en: That's not a valid port number
cs: Toto není validní číslo portu

en: SMTP Security
cs: Zabezpečení SMTP

en: SMTP Username
cs: Přihlašovací jméno SMTP

en: SMTP Password
cs: Heslo SMTP

en: From Address
cs: Adresa Od

en: Slack API Token
cs: API token Slacku

en: Enter the token you received from Slack
cs: Vložte token, který jste dostali od Slacku

en: Single Sign-On
cs: Jednotné přihlášení

en: LDAP Authentication
cs: LDAP Autentifikace

en: LDAP Host
cs: LDAP server

en: LDAP Port
cs: LDAP port

en: LDAP Security
cs: LDAP zabezpečení

en: Username or DN
cs: Uživatel nebo DN

en: Password
cs: Heslo

en: User search base
cs: Základna pro hledání uživatelů

en: User filter
cs: Filtr uživatelů

en: Check your parentheses
cs: Zkontrolujte závorky

en: Email attribute
cs: Atribut pro e-mail

en: First name attribute
cs: Atribut pro jméno

en: Last name attribute
cs: Atribut pro příjmení

en: Synchronize group memberships
cs: Synchronizovat členství ve skupinách

en: Group search base
cs: Základna pro hledání skupin

en: Maps
cs: Mapy

en: Map tile server URL
cs: Namapujte pole z URL serveru

en: Metabase uses OpenStreetMaps by default.
cs: Metabase používá ve výchozím nastavení OpenStreetMaps.

en: Custom Maps
cs: Vlastní mapy

en: Add your own GeoJSON files to enable different region map visualizations
cs: Přidejte vlastní soubory GeoJSON, abyste povolili různé vizualizace map regionů

en: Public Sharing
cs: Veřejné sdílení

en: Enable Public Sharing
cs: Povolit veřejné sdílení

en: Shared Dashboards
cs: Sdílené nástěnky

en: Shared Questions
cs: Sdílené dotazy

en: Embedding in other Applications
cs: Vkládání do ostatních aplikací

en: Enable Embedding Metabase in other Applications
cs: Povolit vkládání do ostatních aplikací

en: Embedding secret key
cs: Klíč pro vkládání

en: Embedded Dashboards
cs: Vložené nástěnky

en: Embedded Questions
cs: Vložené dotazy

en: Caching
cs: Mezipaměť

en: Enable Caching
cs: Povolit mezipaměť

en: Minimum Query Duration
cs: Minimální trvání dotazu

en: Cache Time-To-Live (TTL) multiplier
cs: Násobitel platnosti mezipaměti

en: Max Cache Entry Size
cs: Maximální velikost mezipaměti

en: Your alert is all set up.
cs: Upozornění nastaveno

en: Your alert was updated.
cs: Upozornění aktualizováno

en: The alert was successfully deleted.
cs: Upozornění úspěšně vymazáno.

en: Please enter a valid formatted email address.
cs: Prosím vložte platnou e-mailovou adresu.

en: Passwords do not match
cs: Hesla se neshodují

en: Back to login
cs: Zpět na přihlášení

en: No Metabase account exists for this Google account.
cs: Pro tento Google účet neexistuje Metabase účet.

en: You'll need an administrator to create a Metabase account before you can use Google to log in.
cs: Před přihlášením přes Google musí správce vytvořit odpovídající účet v Metabase.

en: Sign in with {0}
cs: Přihlásit pomocí {0}

en: Please contact an administrator to have them reset your password
cs: Kontaktujte správce pro reset hesla.

en: Forgot password
cs: Zapomenuté heslo

en: The email you use for your Metabase account
cs: E-mail vašeho Metabase účtu

en: Send password reset email
cs: Poslat e-mail pro reset hesla.

en: Check your email for instructions on how to reset your password.
cs: Instrukce pro reset hesla najdete ve své e-mailové schránce.

en: Sign in to Metabase
cs: Přihlásit do Metabase

en: OR
cs: NEBO

en: Username or email address
cs: Uživatelské jméno nebo e-mailová adresa

en: Sign in
cs: Přihlásit

en: I seem to have forgotten my password
cs: Nepamatuji si své heslo

en: request a new reset email
cs: Požádat o nový e-mail pro reset hesla

en: Whoops, that's an expired link
cs: Ajaj, tento odkaz již vypršel.

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need
    to reset your password, you can {0}.
cs: Z bezpečnostních důvodů odkazy pro reset hesla po chvíli vyprší. Pokud stále potřebujete resetovat heslo, můžete {0}

en: New password
cs: Nové heslo

en: To keep your data secure, passwords {0}
cs: Abyste udrželi svá data v bezpečí, hesla {0}

en: Create a new password
cs: Vytvořit nové heslo

en: Make sure its secure like the instructions above
cs: Ujistěte se, že odpovídá instrukcím výše

en: Confirm new password
cs: Potvrdit nové heslo

en: Make sure it matches the one you just entered
cs: Ujistěte se, že se hesla shodují

en: Your password has been reset.
cs: Vaše heslo bylo resetováno.

en: Sign in with your new password
cs: Přihlaste se svým novým heslem

en: Save failed
cs: Chyba ukládání

en: Saved
cs: Uloženo

en: Archive this collection?
cs: Archivovat sbírku?

en: The dashboards, collections, and pulses in this collection will also be archived.
cs: Nástěnky, sbírky a pulzy v této kolekci budou také archivovány.

en: Archive
cs: Archivovat

en: This {0} has been archived
cs: {0} byla archivována

en: View the archive
cs: Zobrazit archiv

en: Unarchive this {0}
cs: Vrátit zpět následující {0}

en: Our data
cs: Naše data

en: X-ray this table
cs: Provést průzkum tabulky

en: Learn about this table
cs: Dozvědět se více o této tabulce

en: Clickity click
cs: Klikněte

en: Saved!
cs: Uloženo!

en: Saving failed.
cs: Ukládání selhalo.

en: Su
cs: Ne

en: Mo
cs: Po

en: Tu
cs: Út

en: We
cs: St

en: Th
cs: Čt

en: Fr
cs: Pá

en: Sa
cs: So

en: Your admin's email address
cs: E-mail vašeho správce

en: To send {0}, you'll need to set up {1} integration.
cs: Pro odeslání {0} musíte nastavit integraci s {1}

en:  or
cs:  nebo

en: To send {0}, an admin needs to set up {1} integration.
cs: Pro odeslání {0} musí správce nastavit integraci s {1}

en: This collection is empty, like a blank canvas
cs: Tato sbírka je prázdná, jako čisté plátno

en: You can use collections to organize and group dashboards, questions and pulses for your team or yourself
cs: Sbírka slouží vám a vašemu týmu k seskupení nástěnek, dotazů a pulzů.

en: Create another collection
cs: Vytvořit další sbírku

en: Dashboards let you collect and share data in one place.
cs: Nástěnky umožňují seskupit a sdílet data na jednom místě.

en: Pulses let you send out the latest data to your team on a schedule via email or slack.
cs: Pulzy umožňují na základě plánu zasílat nejnovější informace vašemu týmu  prostřednictvím emailu nebo pomocí Slack.

en: Questions are a saved look at your data.
cs: Otázky jsou uložené pohledy na vaše data.

en: Pins
cs: Špendlíky

en: Drag something here to pin it to the top
cs: Přetáhněte něco sem a připnete to nahoru.

en: Collections
cs: Sbírky

en: Drag here to un-pin
cs: Přetáhněte sem pro odepnutí

en: {0} item selected | {0} items selected
cs[0]: {0} položka vybrána
cs[1]: {0} položek vybráno
cs[2]: {0} položek vybráno

en: Move {0} items?
cs: Přesunout {0} položek?

en: Move "{0}"?
cs: Přesunout "{0}"?

en: Move
cs: Přesunout

en: Edit this collection
cs: Upravit tuto sbírku

en: Archive this collection
cs: Archivovat tuto sbírku

en: My personal collection
cs: Moje osobní sbírka

en: New collection
cs: Nová sbírka

en: Copied!
cs: Zkopírováno!

en: Use an SSH-tunnel for database connections
cs: Použít SSH-tunel pro připojení k databázi

en: Some database installations can only be accessed by connecting through an SSH bastion host.
    This option also provides an extra layer of security when a VPN is not available.
    Enabling this is usually slower than a direct connection.
cs: Přístup k některým instalacím databáze je možný pouze připojením přes SSH prostředníka.
    Tato volba také poskytuje další úroveň zabezpečení, když není k dispozici síť VPN. Toto je obvykle pomalejší než přímé připojení.

en: This is a large database, so let me choose when Metabase syncs and scans
cs: Tato databáze je velká, takže nastavte kdy má Metabase spustit synchronizaci a skenování

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values.
    If you have a large database, we recommend turning this on and reviewing when and how often the field value scans happen.
cs: Metabase standardně provádí odlehčenou hodinovou synchronizaci a intenzivní denní skenování hodnot polí. Pokud máte rozsáhlou databázi, doporučujeme zapnout skenování a zkontrolovat kdy a jak často se uskuteční kontrola hodnot polí.

en: {0} to generate a Client ID and Client Secret for your project.
cs: {0} vygeneruje ID klienta a klíč klienta pro svůj projekt.

en: Click here
cs: Klikněte zde

en: Choose "Other" as the application type. Name it whatever you'd like.
cs: Jako typ aplikace vyberte možnost "Jiné". Pojmenujte ho jak chcete.

en: {0} to get an auth code
cs: {0} získá autorizační kód

en: with Google Drive permissions
cs: s povoleními Google Drive

en: To use Metabase with this data you must enable API access in the Google Developers Console.
cs: Pokud chcete používat Metabase s těmito daty, musíte povolit přístup přes API v konzoli Google vývojáře.

en: {0} to go to the console if you haven't already done so.
cs: {0} přejděte na konzoli, pokud jste tak ještě neučinili.

en: How would you like to refer to this database?
cs: Jak by jste se chtěli odkazovat na tuto databázi?

en: Next
cs: Následující

en: Delete this {0}
cs: Toto smazat {0}

en: Pin this item
cs: Připnout tuto položku

en: Move this item
cs: Přesunout tuto položku

en: Edit this question
cs: Upravit otázku

en: Action type
cs: Typ akce

en: View revision history
cs: Zobrazit revize

en: Move action
cs: Přesunout akci

en: Archive action
cs: Archivovat akci

en: Add to dashboard
cs: Přidat na nástěnku

en: Download results
cs: Stáhnout výsledky

en: Sharing and embedding
cs: Sdílení a vkládání

en: Another action type
cs: Jiný typ akce

en: Get alerts about this
cs: Na toto získat upozornění

en: View the SQL
cs: Zobrazit SQL

en: Segments for this
cs: Segmenty pro tento

en: Show error details
cs: Zobrazit podrobnosti chyby

en: Here's the full error message
cs: Zde je celé chybové hlášení

en: Hi, Metabot here.
cs: Ahoj, já jsem Metabot.

en: Based on the schema
cs: Založeno na schéma

en: A look at your
cs: Podívejte se na svou

en: Search the list
cs: Prohledat seznam

en: Search by {0}
cs: Hledat podle {0}

en:  or enter an ID
cs:  a nebo zadejte ID

en: Enter an ID
cs: Zadejte ID

en: Enter a number
cs: Zadejte číslo

en: Enter some text
cs: Zadejte nějaký text

en: No matching {0} found.
cs: Žádná shoda pro {0} se nenašla.

en: Including every option in your filter probably won’t do much…
cs: Zahrnutí každé možnosti do filtru pravděpodobně moc nepomůže...

en: Something's gone wrong
cs: Něco se pokazilo :(

en: We've run into an error. You can try refreshing the page, or just go back.
cs: Došlo k chybě. Zkuste obnovit stránku, nebo stiskněte tlačítko zpět.

en: No description yet
cs: Zatím bez popisu

en: New {0}
cs: Nová {0}

en: Asked by {0}
cs: Ptal se {0}

en: Today,
cs: Dnes.,

en: Yesterday,
cs: Včera,

en: First revision.
cs: První revize.

en: Reverted to an earlier revision and {0}
cs: Vráceno na dřívější revizi a {0}

en: Revision history
cs: Historie revizí

en: When
cs: Kdy

en: Who
cs: Kdo

en: What
cs: Co

en: Revert
cs: Vrátit

en: Reverting…
cs: Vracím...

en: Revert failed
cs: Vracení selhalo

en: Reverted
cs: Vráceno

en: Everything
cs: Všechno

en: Dashboards
cs: Nástěnky

en: Questions
cs: Otázky

en: Pulses
cs: Pulzy

en: Back
cs: Zpět

en: Find...
cs: Najít...

en: An error occured
cs: Nastala chyba

en: Loading...
cs: Nahrávám...

en: Metabase Newsletter
cs: Zpravodaj Metabase

en: Get infrequent emails about new releases and feature updates.
cs: Získejte občasné emaily o nových vydáních a aktualizacích.

en: Subscribe
cs: Odebírat

en: You're subscribed. Thanks for using Metabase!
cs: Odebíráte novinky. Díky, že používáte Metabase!

en: We're a little lost...
cs: Jsme trochu ztracení...

en: Temporary Password
cs: Dočasné heslo

en: Hide
cs: Skrýt

en: Show
cs: Zobrazit

en: Saved! Add this to a dashboard?
cs: Uloženo! Přidat na nástěnku?

en: Yes please!
cs: Ano prosím!

en: Not now
cs: Teď ne

en: Error:
cs: Chyba:

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: First
cs: První

en: Last
cs: Poslední

en: 15th (Midpoint)
cs: 15. (uprostřed)

en: Calendar Day
cs: Kalendářní den

en: your Metabase timezone
cs: vašem časovém pásmu Metabase

en: Filter this list...
cs: Filtrovat tento seznam...

en: Blue
cs: Modrá

en: Green
cs: Zelená

en: Red
cs: Červená

en: Yellow
cs: Žlutá

en: A component used to make a selection
cs: Komponent použitý na výběr

en: Selected
cs: Vybrané

en: Nothing to select
cs: Nic není vybráno

en: Sorry, you don’t have permission to see that.
cs: Promiňte, ale nemáte dostatečné oprávnění k zobrazení.

en: Unknown error encountered
cs: Došlo k neznámé chybě

en: Create
cs: Vytvořit

en: Create dashboard
cs: Vytvořit nástěnku

en: Table
cs: Tabulka

en: Database
cs: Databáze

en: Creator
cs: Vytvořil

en: No results found
cs: Žádné výsledky

en: Try adjusting your filter to find what you’re looking for.
cs: Zkuste upravit Váš filtr aby jste našli co hledáte.

en: View by
cs: Zobrazit podle

en: of
cs: z

en: Don't tell anyone, but you're my favorite.
cs: Nikomu to neříkej, ale jsi můj oblíbenec.

en: Once you connect your own data, I can show you some automatic explorations called x-rays. Here are some examples with sample data.
cs: Po připojení vašich dat vám ukážu několik automatických průzkumů. Zde je několik příkladů s ukázkovými daty.

en: Start here
cs: Začněte zde

en: Our analytics
cs: Naše analytika

en: Browse all items
cs: Procházet všechny položky

en: Replace or save as new?
cs: Přepsat nebo uložit jako novou?

en: Replace original question, "{0}"
cs: Přepsat původní otázku, "{0}"

en: Save as new question
cs: Uložit jako novou otázku

en: First, save your question
cs: Nejprve uložte vaši otázku

en: Save question
cs: Uložit otázku

en: What is the name of your card?
cs: Jaký je název vaší karty?

en: Description
cs: Popis

en: It's optional but oh, so helpful
cs: Je to nepovinné, ale užitečné

en: Which collection should this go in?
cs: Do které sbírky to chcete zařadit?

en: modified
cs: změněno

en: item
cs: položka

en: Undo
cs: Vrátit změny

en: Applying Question
cs: Aplikuji otázku

en: That question isn't compatible
cs: Tato otázka není kompatibilní

en: Search for a question
cs: Vyhledat otázku

en: We're not sure if this question is compatible
cs: Nejsme si jistí, že je tato otázka kompatibilní

en: Archive Dashboard
cs: Archivovat nástěnku

en: Make sure to make a selection for each series, or the filter won't work on this card.
cs: Nezapomeňte udělat výběr pro každou sérii, jinak nebude filtr na této kartě fungovat.

en: This dashboard is looking empty.
cs: Tato nástěnka vypadá prázdně.

en: Add a question to start making it useful!
cs: Přidejte otázku a začněte ji používat!

en: Daytime mode
cs: Denní režim

en: Nighttime mode
cs: Noční režim

en: Exit fullscreen
cs: Opustit režim celé obrazovky

en: Enter fullscreen
cs: Přejít do celoobrazovkového režimu

en: Saving…
cs: Ukládám...

en: Add a question
cs: Vložit otázku

en: Add a question to this dashboard
cs: Vlož otázku do této nástěnky

en: Add a filter
cs: Přidat filtr

en: Parameters
cs: Parametry

en: Add a text box
cs: Přidat textový blok

en: Move dashboard
cs: Přesunout nástěnku

en: Edit dashboard
cs: Upravit nástěnku

en: Edit Dashboard Layout
cs: Upravit vzhled nástěnky

en: You are editing a dashboard
cs: Upravujete nástěnku

en: Select the field that should be filtered for each card
cs: Vyberte pole, které se může filtrovat v každé kartě

en: Move dashboard to...
cs: Přesuň nástěnku do...

en: Dashboard moved to {0}
cs: Nástěnka přesunuta do {0}

en: What do you want to filter?
cs: Co chcete filtrovat?

en: What kind of filter?
cs: Jaký druh filtru?

en: Off
cs: Vypnuto

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: 5 minutes
cs: 5 minut

en: 10 minutes
cs: 10 minut

en: 15 minutes
cs: 15 minut

en: 30 minutes
cs: 30 minut

en: 60 minutes
cs: 60 minut

en: Auto-refresh
cs: Automatická aktualizace

en: Refreshing in
cs: Obnova proběhne za

en: Remove this question?
cs: Odstranit tuto otázku?

en: Your dashboard was saved
cs: Nástěnka byla uložena

en: See it
cs: Podívejte se

en: Save this
cs: Uložit

en: Show more about this
cs: Zobrazit více informací

en: This card doesn't have any fields or parameters that can be mapped to this parameter type.
cs: Tato karta neobsahuje pole ani parametry, které lze mapovat na tento typ parametru.

en: The values in this field don't overlap with the values of any other fields you've chosen.
cs: Hodnoty v tomto poli se neshodují s hodnotami jiných polí, které jste vybrali.

en: No valid fields
cs: Žádná platná pole

en: Name must be 100 characters or less
cs: Jméno může mít max.100 znaků

en: Color is required
cs: Barva je povinná

en: What is the name of your dashboard?
cs: Jaký je název vaší nástěnky?

en: did some super awesome stuff that's hard to describe
cs: bylo provedeno pár super úžasných věcí které je obtížné popsat

en: created an alert about -
cs: vytvořil upozornění na -

en: deleted an alert about -
cs: smazal upozornění na -

en: saved a question about
cs: uložil otázku

en: saved a question
cs: uložil otázku

en: deleted a question
cs: smazal otázku

en: created a dashboard
cs: vytvořil nástěnku

en: deleted a dashboard
cs: smazal nástěnku

en: added a question to the dashboard -
cs: přidal otázku na nástěnku -

en: removed a question from the dashboard -
cs: odebral otázku z nástěnky -

en: received the latest data from
cs: přijal nejnovější data z

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Hello World!
cs: Ahoj světe!

en: Metabase is up and running.
cs: Metabase je spuštěná a funguje

en: added the metric
cs: přidal metriku

en:  to the
cs:  do

en:  table
cs:  tabulka

en: made changes to the metric
cs: udělal změnu v metrice

en:  in the
cs:  v

en: removed the metric
cs: odstranil metriku

en: created a pulse
cs: vytvořil pulz

en: deleted a pulse
cs: smazal pulz

en: added the filter
cs: přidal filtr

en: made changes to the filter
cs: změnil filtr

en: removed the filter {0}
cs: odstranil filtr {0}

en: joined!
cs: se připojil!

en: Hmmm, looks like nothing has happened yet.
cs: Hmmm, vypadá to tak že se zatím nic nestalo.

en: Save a question and get this baby going!
cs: Uložil otázku a pěkně to tu rozjel!

en: Ask questions and explore
cs: Zadat otázku a prozkoumat

en: Click on charts or tables to explore, or ask a new question using the easy interface or the powerful SQL editor.
cs: Klikněte na grafy nebo tabulky, abyste je prozkoumali, nebo přidejte novou otázku pomocí jednoduchého rozhraní nebo výkonného SQL editoru.

en: Make your own charts
cs: Vytvořte vlastní grafy

en: Create line charts, scatter plots, maps, and more.
cs: Vytvářejte sloupcové, spojnicové, koláčové grafy a mnoho jiných.

en: Share what you find
cs: Sdílejte své hledání

en: Create powerful and flexible dashboards, and send regular updates via email or Slack.
cs: Vytvořte výkonné a flexibilní nástěnky a pravidelně posílejte aktualizace e-mailem nebo přes Slack.

en: Let's go
cs: Jdeme na to!

en: Setup Tip
cs: Tip k nastavení

en: View all
cs: Zobrazit vše

en: Recently Viewed
cs: Nedávno zobrazené

en: You haven't looked at any dashboards or questions recently
cs: Nedávno jste se nedívali na žádné nástěnky nebo otázky

en: {0} items selected
cs: {0} položek vybráno

en: Unarchive
cs: Zrušit archivaci

en: Activity
cs: Aktivita

en: Results for "{0}"
cs: Výsledků pro "{0}"

en: Pulse
cs: Pulzy

en: Entity Key
cs: Primární klíč

en: Overall Row
cs: Celkově řádků

en: The primary key for this table.
cs: Primární klíč pro tuto tabulku.

en: Entity Name
cs: Název klíče

en: The "name" of each record. Usually a column called "name", "title", etc.
cs: "Název" každého záznamu. Obvykle sloupec s názvem "jméno", "nadpis" atd.

en: Foreign Key
cs: Cizí klíč

en: Points to another table to make a connection.
cs: Propojení ukazující na jinou tabulku.

en: Avatar Image URL
cs: URL adresa k obrázku uživatele

en: Common
cs: Běžný

en: Category
cs: Kategorie

en: City
cs: Město

en: Country
cs: Stát

en: Enum
cs: Enumerace

en: Image URL
cs: URL obrázku

en: Field containing JSON
cs: Pole obsahující řetězec JSON

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Number
cs: Číslo

en: State
cs: Stav

en: UNIX Timestamp (Seconds)
cs: Časová značka UNIX (sekundy)

en: UNIX Timestamp (Milliseconds)
cs: Časová značka UNIX (milisekundy)

en: Zip Code
cs: PSČ

en: Quantity
cs: Množství

en: Income
cs: Příjem

en: Discount
cs: Sleva

en: Creation timestamp
cs: Časová značka vytvoření

en: Creation time
cs: Čas vytvoření

en: Creation date
cs: Datum vytvoření

en: Product
cs: Produkt

en: User
cs: Uživatel

en: Source
cs: Zdroj

en: Price
cs: Cena

en: Join timestamp
cs: Časová značka registrace

en: Join time
cs: Čas registrace

en: Join date
cs: Datum registrace

en: Share
cs: Podíl

en: Owner
cs: Vlastník

en: Company
cs: Společnost

en: Subscription
cs: Odběry

en: Score
cs: Skóre

en: Title
cs: Jméno

en: Comment
cs: Komentář

en: Cost
cs: Náklady

en: Gross margin
cs: Hrubá marže

en: Birthday
cs: Narozeniny

en: Search box
cs: Vyhledávácí pole

en: A list of all values
cs: Seznam všech hodnot

en: Plain input box
cs: Textové pole

en: Everywhere
cs: Všude

en: The default setting. This field will be displayed normally in tables and charts.
cs: Výchozí nastavení. Toto pole se bude běžně zobrazovat v tabulkách a grafech.

en: Only in Detail Views
cs: Pouze v detailních pohledech

en: This field will only be displayed when viewing the details of a single record. Use this for information that's lengthy or that isn't useful in a table or chart.
cs: Toto pole se zobrazí pouze při prohlížení detailu jednoho záznamu. Použijte pro informace, které jsou zdlouhavé nebo které v tabulce nebo grafu nejsou užitečné.

en: Do Not Include
cs: Nezahrnout

en: Metabase will never retrieve this field. Use this for sensitive or irrelevant information.
cs: Metabase toto pole nikdy nezíská. Použijte na citlivé nebo irelevantní informace.

en: Count
cs: Počet

en: CumulativeCount
cs: Kumulovaný počet

en: Sum
cs: Součet

en: CumulativeSum
cs: Kumulativní součet

en: Distinct
cs: Jedinečný

en: StandardDeviation
cs: Směrodatná odchylka

en: Average
cs: Průměr

en: sad sad panda, lexing errors detected
cs: Byla detekována slovníková chyba

en: {0} second | {0} seconds
cs[0]: {0} sekund
cs[1]: {0} sekundy
cs[2]: {0} sekund

en: {0} minute | {0} minutes
cs[0]: {0} minuta
cs[1]: {0} minuty
cs[2]: {0} minut

en: Hey there
cs: Ahoj

en: How's it going
cs: Jak se vede

en: Howdy
cs: Nazdárek

en: Greetings
cs: Zdravím

en: Good to see you
cs: Rád tě vidím

en: What do you want to know?
cs: Co chcete vědět?

en: What's on your mind?
cs: Na co myslíte?

en: What do you want to find out?
cs: Co chcete zjistit?

en: Raw data
cs: Surové data

en: Cumulative count
cs: Kumulativní počet

en: Average of
cs: Průměr z

en: Distinct values of
cs: Jedinečné hodnoty z

en: Standard deviation of
cs: Směrodatná odchylka z

en: Sum of
cs: Součet z

en: Cumulative sum of
cs: Kumulativní součet z

en: Maximum of
cs: Maximum z

en: Minimum of
cs: Minimum z

en: Grouped by
cs: Seskupené podle

en: Filtered by
cs: Filtrované podle

en: Sorted by
cs: Seřazené podle

en: True
cs: Pravda

en: False
cs: Nepravda

en: Select longitude field
cs: Vyberte pole zeměpisné délky

en: Enter upper latitude
cs: Zadejte horní zeměpisnou šířku

en: Enter left longitude
cs: Zadejte levou zeměpisnou délku

en: Enter lower latitude
cs: Zadejte dolní zeměpisnou šířku

en: Enter right longitude
cs: Zadejte pravou zeměpisnou délku

en: Is
cs: Je

en: Is not
cs: Není

en: Is empty
cs: Je prázdný

en: Not empty
cs: Není prázdné

en: Equal to
cs: Je roven

en: Not equal to
cs: Není roven

en: Greater than
cs: Větší než

en: Less than
cs: Méně než

en: Between
cs: Mezi

en: Greater than or equal to
cs: Větší nebo rovno než

en: Less than or equal to
cs: Menší nebo rovno než

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Ends with
cs: Končí na

en: Before
cs: Před dnem

en: After
cs: Po dni

en: Inside
cs: Uvnitř

en: Just a table with the rows in the answer, no additional operations.
cs: Pouze tabulka s řádky v odpovědi, žádné další operace.

en: Count of rows
cs: Počet řádků

en: Total number of rows in the answer.
cs: Celkový počet řádků v odpovědi.

en: Sum of ...
cs: Součet z

en: Sum of all the values of a column.
cs: Součet všech hodnot ze sloupce

en: Average of ...
cs: Průměr z...

en: Average of all the values of a column
cs: Průměr všech hodnot ze sloupce

en: Number of distinct values of ...
cs: Počet jedinečných hodnot z

en: Number of unique values of a column among all the rows in the answer.
cs: Počet jedinečných hodnot ve sloupci napříč všemi řádky v odpovědi.

en: Cumulative sum of ...
cs: Kumulativní součet z

en: Additive sum of all the values of a column.\\ne.x. total revenue over time.
cs: Přídavný součet všech hodnot sloupce. .\ne.x. celkový příjem v čase.

en: Cumulative count of rows
cs: Kumulativní počet řádků

note: duplicity
en: Additive count of the number of rows.\\ne.x. total number of sales over time.
cs: Přídavný počet řádků. \ne.x. celkový počet prodejů v čase.

en: Standard deviation of ...
cs: Směrodatná odchylka z...

en: Number which expresses how much the values of a column vary among all rows in the answer.
cs: Číslo, které vyjadřuje, do jaké míry se hodnoty sloupce liší mezi všemi řádky v odpovědi.

en: Minimum of ...
cs: Minimum z ...

en: Minimum value of a column
cs: Minimální hodnota sloupce

en: Maximum of ...
cs: Maximum z ...

en: Maximum value of a column
cs: Maximální hodnota sloupce

en: Break out by dimension
cs: Rozbor podle dimenzí

en: lower case letter
cs: malé písmeno

en: upper case letter
cs: velké písmeno

en: number
cs: číslo

en: special character
cs: speciální znak

en: must be
cs: musí být

en: characters long
cs: znaků dlouhé

en: Must be
cs: Musí být

en: and include
cs: a obsahuje

en: zero
cs: nula

en: one
cs: jedna

en: two
cs: dvě

en: three
cs: tři

en: four
cs: čtyři

en: five
cs: pět

en: six
cs: šest

en: seven
cs: sedm

en: eight
cs: osm

en: nine
cs: devět

en: Month and Year
cs: Měsíc a rok

en: Like January, 2016
cs: Např. Leden, 2016

en: Quarter and Year
cs: Kvartál a rok

en: Like Q1, 2016
cs: Např. Q1, 2016

en: Single Date
cs: Jedno datum

en: Like January 31, 2016
cs: Např. Leden 31, 2016

en: Date Range
cs: Rozsah datumu

en: Like December 25, 2015 - February 14, 2016
cs: Např. Prosinec 25, 2015 - Únor 14, 2016

en: Relative Date
cs: Relativní datum

en: Like "the last 7 days" or "this month"
cs: Např "posledních 7 dní" nebo "aktuální měsíc"

en: Date Filter
cs: Filtr datumu

en: All Options
cs: Všechny možnosti

en: Contains all of the above
cs: Obsahuje všechny výše uvedené

en: ZIP or Postal Code
cs: PSČ

en: Time
cs: Čas

en: Date range, relative date, time of day, etc.
cs: Rozsah dat, relativní datum, čas z dne atd.

en: Location
cs: Poloha

en: City, State, Country, ZIP code.
cs: Město, Okres, Stát, PSČ

en: User ID, product ID, event ID, etc.
cs: ID uživatele, ID produktu, ID události, atd.

en: Other Categories
cs: Ostatní kategorie

en: Category, Type, Model, Rating, etc.
cs: Kategorie, Typ, Model, Hodnocení atd.

en: Account settings
cs: Nastavení účtu

en: Exit admin
cs: Opustit správu

en: Logs
cs: Logy

en: Help
cs: Nápověda

en: About Metabase
cs: O Metabase

en: Sign out
cs: Odhlásit se

en: Thanks for using
cs: Děkujeme za použití

en: You're on version
cs: Používáte verzi

en: Built on
cs: Sestavený dne

en: is a Trademark of
cs: je ochranná známka společnosti

en: and is built with care in San Francisco, CA
cs: a je sestavený s péčí v San Franciscu v Kalifornii

en: Metabase Admin
cs: Správa Metabase

en: Ask a question
cs: Položte otázku

en: New dashboard
cs: Nová nástěnka

en: New pulse
cs: Nový pulz

en: Which metric?
cs: Vyberte metriku

en: Defining common metrics for your team makes it even easier to ask questions
cs: Definováním běžných metrik pro váš tým mu usnadňuje vytváření dotazů

en: How to create metrics
cs: Jak vytvořit metriku

en: See data over time, as a map, or pivoted to help you understand trends or changes.
cs: Zobrazte data v průběhu času, aby vám to pomohlo pochopit trendy nebo změny.

en: Custom
cs: Volitelný

en: New question
cs: Nová otázka

en: Use the simple question builder to see trends, lists of things, or to create your own metrics.
cs: Pomocí nástroje pro jednoduchou tvorbu dotazů můžete zobrazit trendy, seznamy věcí nebo vytvořit své vlastní metriky.

en: Native query
cs: Nativní dotaz

en: For more complicated questions, you can write your own SQL or native query.
cs: Pro složitější otázky můžete napsat svůj vlastní SQL nebo nativní dotaz.

en: Select a default value…
cs: Vyberte výchozí hodnotu...

en: Update filter
cs: Aktualizovat filtr

en: Today
cs: Dnes

en: Yesterday
cs: Včera

en: Past 7 days
cs: Posledních 7 dní

en: Past 30 days
cs: Posledních 30 dní

en: Week
cs: Týden

en: Month
cs: Měsíc

en: Year
cs: Rok

en: Past 7 Days
cs: Posledních 7 dní

en: Past 30 Days
cs: Posledních 30 dní

en: Last Week
cs: Minulý týden

en: Last Month
cs: Minulý měsíc

en: Last Year
cs: Minulý rok

en: This Week
cs: Tento týden

en: This Month
cs: Tento měsíc

en: This Year
cs: Tento rok

en: Enter a value...
cs: Zadejte hodnotu...

en: Enter a default value...
cs: Zadejte výchozí hodnotu...

en: An error occurred
cs: Nastala chyba

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: You’ve made changes that need to be published before they will be reflected in your application embed.
cs: Provedli jste změny, které je třeba zveřejnit dříve, než se projeví vložení ve vaší aplikaci.

en: You will need to publish this {0} before you can embed it in another application.
cs: Před vložením do jiné aplikace budete muset publikovat {0}.

en: Discard Changes
cs: Zrušit změny

en: Updating...
cs: Aktualizuji...

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Failed!
cs: Selhalo!

en: Publish
cs: Publikovat

en: Code
cs: Kód

en: Style
cs: Styl

en: Which parameters can users of this embed use?
cs: Které parametry mohou uživatelé použít ve vloženém objektu?

en: This {0} doesn't have any parameters to configure yet.
cs: {0} zatím nemá žádné parametry na konfiguraci.

en: Editable
cs: Editovatelné

en: Locked
cs: Zamknuté

en: Preview Locked Parameters
cs: Náhled uzamčených parametrů

en: Try passing some values to your locked parameters here. Your server will have to provide the actual values in the signed token when using this for real.
cs: Zkuste zde zadat některé hodnoty vašich uzamčených parametrů. Váš server bude muset poskytnout skutečné hodnoty v podepsaném tokenu, když se to reálně použije.

en: Danger zone
cs: Nebezpečná zóna

en: This will disable embedding for this {0}.
cs: Tímto zakážete vkládání pro toto {0}.

en: Unpublish
cs: Zrušit sdílení

en: Light
cs: Světlý

en: Dark
cs: Tmavý

en: Border
cs: Rám

en: To embed this {0} in your application:
cs: Vložení objektu {0} do vaší aplikace:

en: Insert this code snippet in your server code to generate the signed embedding URL
cs: Chcete-li vygenerovat podepsanou webovou adresu na vložení, vložte tento výstřižek do kódu serveru

en: Then insert this code snippet in your HTML template or single page app.
cs: Potom vložte tento výstřižek do HTML šablony nebo do aplikace.

en: Embed code snippet for your HTML or Frontend Application
cs: Vložte výstřižek do HTML nebo do prezentační aplikace

en: More {0}
cs: Více {0}

en: examples on GitHub
cs: příklady na GitHubu

en: Enable sharing
cs: Zapnout sdílení

en: Disable this public link?
cs: Vypnout tento veřejný odkaz?

en: This will cause the existing link to stop working. You can re-enable it, but when you do it will be a different link.
cs: To způsobí, že stávající odkaz přestane fungovat. Můžete ho znovu povolit, ale když to uděláte, bude to už jiný odkaz.

en: Public link
cs: Veřejný odkaz

en: Share this {0} with people who don't have a Metabase account using the URL below:
cs: Sdílejte {0} s lidmi, kteří nemají účet metabase pomocí URL adresy uvedené níže:

en: Public embed
cs: Veřejné vložení

en: Embed this {0} in blog posts or web pages by copying and pasting this snippet:
cs: Zkopírujte a vložte tento výstřižek: {0} do blogu nebo webových stránek:

en: Embed this {0} in an application
cs: Vložte {0} do aplikace

en: By integrating with your application server code, you can provide a secure stats {0} limited to a specific user, customer, organization, etc.
cs: Integrací s kódem aplikačního serveru můžete poskytnout zabezpečené statistiky {0} omezeny na konkrétního uživatele, zákazníka, organizaci atd.

en: Remove attachment
cs: Odstraňte přílohu

en: Attach file with results
cs: Přiložte soubor s výsledky

en: This question will be added as a file attachment
cs: Tato otázka se přidá jako příloha k souboru

en: This question won't be included in your Pulse
cs: Tato otázka nebude zahrnuta do vašeho pulzu

en: This pulse will no longer be emailed to {0} {1}
cs: Tento pulz již nebude doručován emailem na {0} {1}

en: {0} address | {0} addresses
cs[0]: {0} adresa
cs[1]: {0} adresy
cs[2]: {0} adres

en: Slack channel {0} will no longer get this pulse {1}
cs: Slack kanál {0} už tento pulz nedostane {1}

en: Channel {0} will no longer receive this pulse {1}
cs: Kanál {0} už tento pulz nedostane {1}

en: Edit pulse
cs: Upravit pulz

en: What's a Pulse?
cs: Co je pulz?

en: Got it
cs: Mám to

en: Where should this data go?
cs: Kam mají tyto data jít?

en: Unarchiving…
cs: Vracím zpět...

en: Unarchive failed
cs: Vrácení zpět selhalo

en: Unarchived
cs: Nearchivované

en: Create pulse
cs: Vytvořit pulz

en: Attachment
cs: Příloha

en: Heads up
cs: Pozor

en: We'll show the first 10 columns and 20 rows of this table in your Pulse. If you email this, we'll add a file attachment with all columns and up to 2,000 rows.
cs: Ve vašem pulzu zobrazíme prvních 10 sloupců a 20 řádků této tabulky. Pokud to pošlete e-mailem, přidáme soubor jako přílohu se všemi sloupci a až 2 000 řádky.

en: Raw data questions can only be included as email attachments
cs: Dotazy na surové data mohou být zahrnuty pouze jako e-mailové přílohy

en: Looks like this pulse is getting big
cs: Zdá se že tento pulz narůstá

en: We recommend keeping pulses small and focused to help keep them digestible and useful to the whole team.
cs: Doporučujeme vám udržovat pulzy malé a věcné, aby snadno srozumitelné a užitečné pro celý tým.

en: Pick your data
cs: Vyberte svoje data

en: Choose questions you'd like to send in this pulse
cs: Vyberte otázky, které chcete poslat v tomto pulzu

en: Emails
cs: Email

en: Slack messages
cs: Zprávy pro Slack

en: Sent
cs: Odeslat

en: {0} will be sent at
cs: {0} bude odeslaný v

en: Messages
cs: Zprávy

en: Send email now
cs: Nyní odešlete email

en: Send to {0} now
cs: Nyní odešlete {0}

en: Sending…
cs: Odesílám...

en: Sending failed
cs: Odeslání selhalo

en: Didn’t send because the pulse has no results.
cs: Neodeslali jsme, protože pulz nemá žádné výsledky.

en: Pulse sent
cs: Pulz byl odeslaný

en: {0} needs to be set up by an administrator.
cs: {0} musí být nastaven správcem.

en: Which collection should this pulse live in?
cs: V které sbírce by měl tento pulz běžet?

en: Name your pulse
cs: Pojmenujte pulz

en: Give your pulse a name to help others understand what it's about
cs: Pojmenujte svůj pulz aby ostatní věděli o čem je

en: Important metrics
cs: Důležité metriky

en: Skip if no results
cs: Přeskočit pulz pokud nemá výsledky

en: Skip a scheduled Pulse if none of its questions have any results
cs: Přeskočit naplánovaný pulz, pokud žádná z jeho otázek nemá výsledky

en: Enter email addresses you'd like this data to go to
cs: Zadejte emailové adresy, na které chcete tyto data poslat

en: Help everyone on your team stay in sync with your data.
cs: Pomozte všem v týmu aby byli synchronizováni s vašimi daty.

en: Pulses let you send data from Metabase to email or Slack on the schedule of your choice.
cs: Pulzy umožňují odesílat data z Metabase na email nebo Slack na základě plánu a podle vašeho výběru.

en: After {0}
cs: Po {0}

en: Before {0}
cs: Před {0}

en: Is Empty
cs: Je prázdný

en: Not Empty
cs: Není prázdný

en: All Time
cs: Všechno

en: Apply
cs: Aplikovat

en: View {0}
cs: Zobrazit {0}

en: Compare this with all rows in the table
cs: Porovnejte to se všemi řádky v tabulce

en: Analyze the results of this Query
cs: Analyzujte výsledky tohoto dotazu

en: Count of rows by time
cs: Počet řádků podle času

en: Break out by {0}
cs: Rozbor podle {0}

en: Summarize this segment
cs: Sumarizujte tento segment

en: View this as a table
cs: Zobrazit to jako tabulku

en: View the underlying {0} records
cs: Zobrazit základní záznamy {0}

en: X-Ray this question
cs: Prozkoumej tuto otázku

en: X-ray {0} {1}
cs: Průzkum {0} {1}

en: these
cs: tyhle

en: this
cs: tento

en: Compare {0} {1} to the rest
cs: Porovnejte {0} {1} se zbytkem

en: Distribution
cs: Distribuce

en: View details
cs: Zobrazit detaily

en: View this {0}'s {1}
cs: Zobrazit {0} {1}

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: over time
cs: v průběhu času

en: Avg
cs: Průměr

en: Distincts
cs: Jedinečné

en: View this {0} | View these {0}
cs[0]: Zobrazit tento {0}
cs[1]: Zobrazit tyto {0}
cs[2]: Zobrazit tyto {0}

en: Zoom in
cs: přiblížit

en: Custom Expression
cs: Vlastní výraz

en: Common Metrics
cs: Běžné metriky

en: Name (optional)
cs: Jméno (volitelné)

en: Choose an aggregation
cs: Vyberte agregaci

en: Set up your own alert
cs: Nastavte si vlastní upozornění

en: Unsubscribing...
cs: Odhlašuji z odběru...

en: Failed to unsubscribe
cs: Odhlášení odběru selhalo

en: Unsubscribe
cs: Odhlášení odběru

en: No channel
cs: Žádný kanál

en: Okay, you're unsubscribed
cs: Dobře, byl jste odhlášen

en: You're receiving {0}'s alerts
cs: Dostáváte upozornění {0}

en: {0} set up an alert
cs: {0} nastavit upozornění

en: alerts
cs: upozornění

en: Let's set up your alert
cs: Vytvoříme vaše upozornění

en: The wide world of alerts
cs: Široké možnosti upozornění

en: There are a few different kinds of alerts you can get
cs: Existuje několik různých druhů upozornění, které můžete získat

en: When a raw data question {0}
cs: Kdy je dotaz na surové data {0}

en: returns any results
cs: vrátí nějaké výsledky

en: When a line or bar {0}
cs: Když linie nebo sloupec {0}

en: crosses a goal line
cs: dosáhne cíle

en: When a progress bar {0}
cs: Když sloupec {0}

en: reaches its goal
cs: dosáhne svůj cíl

en: Set up an alert
cs: Nastavte upozornění

en: Edit your alert
cs: Upravte své upozornění

en: Edit alert
cs: Upravit upozornění

en: This alert will no longer be emailed to {0}.
cs: Toto upozornění již nebude odesíláno emailem na adresu {0}.

en: Slack channel {0} will no longer get this alert.
cs: Slack kanál {0} již nebude dostávat toto upozornění.

en: Channel {0} will no longer receive this alert.
cs: Kanál {0} již nebude dostávat toto upozornění.

en: Delete this alert
cs: Odstranit toto upozornění

en: Stop delivery and delete this alert. There's no undo, so be careful.
cs: Zastavit odesílání upozornění a odstranit ho. Tento krok nelze vrátit zpět, takže buďte opatrní.

en: Delete this alert?
cs: Smazat toto upozornění?

en: Alert me when the line…
cs: Upozornit mě, když...

en: Alert me when the progress bar…
cs: Upozornit mě, když...

en: Goes above the goal line
cs: Překročí cílovou linii

en: Reaches the goal
cs: Dosáhne cíle

en: Goes below the goal line
cs: Spadne pod cílovou linii

en: Goes below the goal
cs: Spadne pod cíl

en: The first time it crosses, or every time?
cs: Pouze poprvé nebo vždy?

en: The first time it reaches the goal, or every time?
cs: Pouze poprvé, když dosáhne cíle, nebo vždy?

en: The first time
cs: Poprvé

en: Every time
cs: Vždy

en: Where do you want to send these alerts?
cs: Kam chcete poslat tato upozornění?

en: Email alerts to:
cs: Emailové upozornění na adresu:

en: {0} Goal-based alerts aren't yet supported for charts with more than one line, so this alert will be sent whenever the chart has {1}.
cs: {0} Upozornění na základě cíle zatím nejsou podporovány pro grafy s více než jedním řádkem, takže toto upozornění se odešle vždy, když graf má {1}.

en: results
cs: výsledek

en: {0} This kind of alert is most useful when your saved question doesn’t {1} return any results, but you want to know when it does.
cs: {0} Tento druh upozornění je nejužitečnější, když vaše uložená otázka nevrátí žádné výsledky, ale chcete vědět když to nastane.

en: usually
cs: obvykle

en: Pick a segment or table
cs: Vyberte segment nebo tabulku

en: Select a database
cs: Vyberte databázi

en: Select...
cs: Vyberte...

en: Select a table
cs: Vyberte tabulku

en: No tables found in this database.
cs: V databázi nebyly nalezeny tabulky.

en: Is a question missing?
cs: Chybí otázka?

en: Learn more about nested queries
cs: Více informací o vnořených dotazech

en: Fields
cs: Pole

en: No segments were found.
cs: Nebyl nalezen žádný segment.

en: Find a segment
cs: Najít segment

en: View less
cs: Zobrazit více

en: View more
cs: Zobrazit méně

en: Pick a field to sort by
cs: Vyberte pole podle kterého se bude řadit

en: Sort
cs: Seřadit

en: Row limit
cs: Limit řádků

en: Unknown Field
cs: Neznámé pole

en: field
cs: pole

en: Matches
cs: Shody

en: Add filters to narrow your answer
cs: Přidejte filtry, abyste zúžili výběr

en: Add a grouping
cs: Přidat seskupení

en: Filtered by
cs: Filtrováno podle

en: View
cs: Zobrazit

en: Grouped By
cs: Seskupeno podle

en: None
cs: Žádné

en: This question is written in {0}.
cs: Tato otázka je napsána v {0}.

en: Hide Editor
cs: Skrýt editor

en: Hide Query
cs: Skrýt dotaz

en: Open Editor
cs: Otevřít editor

en: Show Query
cs: Zobraz dotaz

en: This metric has been retired.  It's no longer available for use.
cs: Tato metrika již byla zrušena. Již není možno ji použít.

en: Download full results
cs: Stáhnout všechny výsledky

en: Download this data
cs: Stáhnout tato data

en: Warning
cs: Varování

en: Your answer has a large number of rows so it could take a while to download.
cs: Odpověď obsahuje velké množství řádků, takže stažení může chvíli trvat.

en: The maximum download size is 1 million rows.
cs: Maximální velikost souboru ke stažení je 1 milión řádků.

en: Edit question
cs: Upravit dotaz

en: SAVE CHANGES
cs: ULOŽIT ZMĚNY

en: CANCEL
cs: ZRUŠIT

en: Move question
cs: Přesunout dotaz

en: Which collection should this be in?
cs: Která sbírka to obsahuje?

en: Variables
cs: Proměnné

en: Learn about your data
cs: Dozvědět se více o vašich datech

en: Alerts are on
cs: Upozornění jsou zapnuté

en: started from
cs: pochází z

en: native query
cs: nativní dotaz

en: Not Supported
cs: Není podporováno

en: View the {0}
cs: Zobrazit {0}

en: Switch to {0}
cs: Přepnout na {0}

en: Switch to Builder
cs: Přepnout na Builder

en: {0} for this question
cs: {0} pro tuto otázku

en: Convert this question to {0}
cs: Proměnit tuto otázku na {0}

en: This question will take approximately {0} to refresh
cs: Aktualizace této otázky bude trvat přibližně {0}

en: Updated {0}
cs: Aktualizováno {0}

en: row | rows
cs[0]: řádek
cs[1]: řádky
cs[2]: řádků

en: Showing first {0} {1}
cs: Zobrazit prvních {0} {1}

en: Showing {0} {1}
cs: Zobrazuji {0} {1}

en: Doing science
cs: Provádím výpočty

en: If you give me some data I can show you something cool. Run a Query!
cs: Pokud mi dáte nějaká data, ukážu vám něco super. Spusťte dotaz!

en: How do I use this thing?
cs: Jak mohu tuto věc použít?

en: Get Answer
cs: Získat výsledek

en: It's okay to play around with saved questions
cs: Je v pořádku pohrát si s uloženými dotazy

en: You won't make any permanent changes to a saved question unless you click the edit icon in the top-right.
cs: V uložené otázce neuděláte trvalé změny, pokud nekliknete na ikonu úprav v pravém horním rohu.

en: Search for
cs: Vyhledat

en: Advanced...
cs: Pokročilé...

en: Sorry. Something went wrong.
cs: Promiňte. Něco se pokazilo.

en: Group time by
cs: Sloučit čas podle

en: Your question took too long
cs: Vaše otázka se zpracovává příliš dlouho

en: We didn't get an answer back from your database in time, so we had to stop. You can try again in a minute, or if the problem persists, you can email an admin to let them know.
cs: Nedostali jsme včas odpověď z vaší databáze, takže se dotaz musel ukončit. Můžete to zkusit za minutu znovu nebo pokud problém přetrvává, můžete kontaktovat správce prostřednictvím emailu a informovat ho.

en: We're experiencing server issues
cs: Vyskytly se problémy se serverem

en: Try refreshing the page after waiting a minute or two. If the problem persists we'd recommend you contact an admin.
cs: Zkuste stránku obnovit po jedné nebo dvou minutách. Pokud problém přetrvává, doporučujeme vám obrátit se na správce.

en: There was a problem with your question
cs: S vaší otázkou se vyskytl problém

en: Most of the time this is caused by an invalid selection or bad input value. Double check your inputs and retry your query.
cs: Většinou je to způsobeno neplatným výběrem nebo nesprávnou vstupní hodnotou. Zkontrolujte své vstupy a zkuste znovu zadat dotaz.

en: This may be the answer you’re looking for. If not, try removing or changing your filters to make them less specific.
cs: Toto může být výsledek, který hledáte. Pokud ne, zkuste filtry odstranit nebo změnit tak, aby výsledek přesnější.

en: You can also {0} when there are some results.
cs: Můžete také {0}, pokud máte nějaké výsledky.

en: get an alert
cs: získat upozornění

en: Back to last run
cs: Zpět na poslední spuštění

en: Visualization
cs: Vizualizace

en: No description set.
cs: Popis nenastaven.

en: Use for current question
cs: Použít pro aktuální otázku

en: Potentially useful questions
cs: Potenciálně užitečné otázky

en: Group by {0}
cs: Seskupeno podle {0}

en: Sum of all values of {0}
cs: Součet všech hodnot z {0}

en: All distinct values of {0}
cs: Všechny jedinečné hodnoty z {0}

en: Number of {0} grouped by {1}
cs: Počet {0} seskupených podle {1}

en: Data Reference
cs: Odkaz na data

en: Learn more about your data structure to ask more useful questions
cs: Přečtěte si další informace o struktuře dat a vytvořte další užitečné otázky

en: Could not find the table metadata prior to creating a new question
cs: Nelze najít metadata tabulky před vytvořením nové otázky

en: See {0}
cs: Zobrazit {0}

en: Metric Definition
cs: Definice metriky

en: Filter by {0}
cs: Filtrované podle {0}

en: Number of {0}
cs: Počet {0}

en: See all {0}
cs: Zobrazit všechny {0}

en: Segment Definition
cs: Definice segmentu

en: An error occurred loading the table
cs: Chyba při načítání tabulky

en: See the raw data for {0}
cs: Ukaž surové data pro {0}

en: More
cs: Více

en: Invalid expression
cs: Nesprávný výraz

en: unknown error
cs: neznámá chyba

en: Field formula
cs: Vzorec pole

en: Think of this as being kind of like writing a formula in a spreadsheet program: you can use numbers, fields in this table, mathematical symbols like +, and some functions. So you could type something like Subtotal - Cost.
cs: Uvažujte o tom, jakoby to bylo jako psaní vzorce v tabulkovém programu: můžete použít čísla, pole v této tabulce, matematické symboly jako + a některé funkce. Můžete tedy zadat něco jako Mezisoučet - Náklady.

en: Learn more
cs: Dozvědět se více

en: Give it a name
cs: Přidejte název

en: Something nice and descriptive
cs: Něco pěkné a praktické

en: Add a custom field
cs: Přidejte vlastní pole

en: Include {0}
cs: Zahrnout {0}

en: Case sensitive
cs: Rozlišují se malá a velká písmena

en: today
cs: dnes

en: this week
cs: tento týden

en: this month
cs: tento měsíc

en: this year
cs: tento rok

en: this minute
cs: tuto minutu

en: this hour
cs: tuto hodinu

en: not implemented {0}
cs: není implementováno {0}

en: true
cs: pravda

en: false
cs: nepravda

en: Add filter
cs: Přidat filtr

en: Item
cs: Položka

en: Previous
cs: Předchozí

en: Current
cs: Aktuální

en: On
cs: Ze dne

en: Enter desired number
cs: Zadejte požadované číslo

en: Empty
cs: Prázdné

en: Find a value
cs: Najít hodnotu

en: Hide calendar
cs: Skrýt kalendář

en: Show calendar
cs: Zobrazit kalendář

en: You can enter multiple values separated by commas
cs: Můžete zadat více hodnot oddělených čárkami

en: Enter desired text
cs: Zadejte požadovaný text

en: Try it
cs: Zkuste to

en: What's this for?
cs: K čemu to slouží?

en: Variables in native queries let you dynamically replace values in your queries using filter widgets or through the URL.
cs: Proměnné v nativních dotazech umožňují dynamicky nahrazovat hodnoty v dotazech za využití filtrovacích widgetů nebo prostřednictvím URL adresy.

en: {0} creates a variable in this SQL template called "variable_name". Variables can be given types in the side panel, which changes their behavior. All variable types other than "Field Filter" will automatically cause a filter widget to be placed on this question; with Field Filters, this is optional. When this filter widget is filled in, that value replaces the variable in the SQL template.
cs: {0} vytvoří proměnnou v této SQL šabloně, nazvanou jako "název proměnné". Proměnným mohou být v postranním panelu nastaveny typy, které mění jejich chování. U všech typů proměnných, mimo "Filtru pole", se na otázku automaticky umístí filtrovací widget, jen u Filtru pole je toto volitelné. Po vyplnění filtrovacího widgetu jeho hodnota nahradí proměnnou v SQL šabloně.

en: Field Filters
cs: Filtry pole

en: Giving a variable the "Field Filter" type allows you to link SQL cards to dashboard filter widgets or use more types of filter widgets on your SQL question. A Field Filter variable inserts SQL similar to that generated by the GUI query builder when adding filters on existing columns.
cs: Poskytnutím proměnné typu "Filtr pole" můžete propojit SQL karty s filtrovacími widgety na nástěnce nebo použít více typů filtrovacích widgetů na svůj SQL dotaz. Proměnná Filtr pole vloží SQL podobný té, který byl vytvořen v GUI tvůrci dotazů při přidávání filtrů do stávajících sloupců.

en: When adding a Field Filter variable, you'll need to map it to a specific field. You can then choose to display a filter widget on your question, but even if you don't, you can now map your Field Filter variable to a dashboard filter when adding this question to a dashboard. Field Filters should be used inside of a "WHERE" clause.
cs: Když přidáváte proměnnou typu Filtr pole, budete ji muset mapovat na konkrétní pole. Pak se můžete rozhodnout, zda chcete ve své otázce zobrazit filtrovací widget, ale i když tak neučiníte, můžete během přidávání této otázky na nástěnku mapovat proměnnou typu Filtr pole s filtrem nástěnky. Filtry pole by se měly používat uvnitř klauzule "WHERE".

en: Optional Clauses
cs: Volitelné klauzule

en: brackets around a {0} create an optional clause in the template. If "variable" is set, then the entire clause is placed into the template. If not, then the entire clause is ignored.
cs: Závorky kolem {0} vytvoří volitelnou klauzuli v šabloně. Pokud je "proměnná" nastavena, celá klauzule se vloží do šablony. Pokud ne, celá klauzule se ignoruje.

en: To use multiple optional clauses you can include at least one non-optional WHERE clause followed by optional clauses starting with "AND".
cs: Chcete-li použít vícero volitelných klauzulí, musíte zahrnout alespoň jednu povinnou WHERE klauzuli následovanou volitelnými klauzulemi začínajícími na "AND".

en: Read the full documentation
cs: Přečíst celou dokumentaci

en: Filter label
cs: Popis filtru

en: Variable type
cs: Typ proměnné

en: Date
cs: Datum

en: Field Filter
cs: Filtr pole

en: Field to map to
cs: Pole na propojení s

en: Filter widget type
cs: Typ filtrovacího widgetu

en: Required?
cs: Povinné?

en: Default filter widget value
cs: Výchozí hodnota filtrovacího widgetu

en: Archive this question?
cs: Archivovat tuto otázku?

en: This question will be removed from any dashboards or pulses using it.
cs: Tato otázka bude odstraněna ze všech nástěnek nebo pulzů, které ji používají.

en: Question
cs: Otázka

en: Pick a question to add
cs: Vyberte otázku, kterou chcete přidat

en: You are editing this page
cs: Upravujete tuto stránku

en: See this {0}
cs: Zobrazit {0}

en: A subset of
cs: Podmnožina

en: Select a field type
cs: Vyberte typ pole

en: No field type
cs: Žádný typ pole

en: by
cs: podle

en: Field type
cs: Typ pole

en: Select a Foreign Key
cs: Vyberte Cizí klíč

en: View the {0} formula
cs: Prohlédněte si vzorec {0}

en: Why this {0} is important
cs: Proč je toto {0} důležité

en: Why this {0} is interesting
cs: Proč je toto {0} zajímavé

en: Nothing important yet
cs: Zatím nic důležité

en: Nothing interesting yet
cs: Zatím nic zajímavé

en: Things to be aware of about this {0}
cs: Věci, které by jste měli vědět o {0}

en: Nothing to be aware of yet
cs: Nic co by jste zatím měli vědět

en: Explore this metric
cs: Prozkoumejte tuto metriku

en: View this metric
cs: Zobrazit tuto metriku

en: By {0}
cs: Podle {0}

en: Remove item
cs: Odebrat položku

en: Why is this dashboard the most important?
cs: Proč je tato nástěnka nejdůležitější?

en: What is useful or interesting about this {0}?
cs: Co je na tom užitečné nebo zajímavé {0}?

en: Write something helpful here
cs: Sem napište něco užitečného

en: Is there anything users of this dashboard should be aware of?
cs: Je něco co by měli uživatelé této nástěnky vědět?

en: Anything users should be aware of about this {0}?
cs: Je něco co by měli uživatelé vědět o {0}?

en: Which 2-3 fields do you usually group this metric by?
cs: Které 2-3 pole obvykle v této metrice seskupujete?

en: This is the perfect place to start if you’re new to your company’s data, or if you just want to check in on what’s going on.
cs: Toto je ideální místo kde začít, pokud jste ve firemních datech nováček, nebo se chcete jen podívat na to, jak to funguje.

en: Most useful fields to group this metric by
cs: Nejužitečnější pole na seskupení této metriky podle

en: Reason for changes
cs: Důvod změn

en: Leave a note to explain what changes you made and why they were required
cs: Zanechte poznámku a vysvětlete, jaké změny jste provedli a proč byly potřebné

en: Why this database is interesting
cs: Proč je tato databáze zajímavá

en: Things to be aware of about this database
cs: Co by jste měli vědět o této databázi

en: Databases and tables
cs: Databáze a tabulky

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Tables in {0}
cs: Tabulky v {0}

en: Actual name in database
cs: Skutečný název v databázi

en: Why this field is interesting
cs: Proč je toto pole zajímavé?

en: Things to be aware of about this field
cs: Co by jste měli vědět o tomto poli

en: Data type
cs: Datový typ

en: Fields in this table will appear here as they're added
cs: Pole v této tabulce se zde zobrazí, až budou přidány

en: Fields in {0}
cs: Pole v {0}

en: Field name
cs: Název pole

en: X-ray this field
cs: Prozkoumat toto pole

en: Metabase is no fun without any data
cs: Metabase není bez dat zajímavá

en: Your databases will appear here once you connect one
cs: Po připojení se zde zobrazí vaše databáze

en: Databases will appear here once your admins have added some
cs: Zde se objeví databáze jakmile je správci přidají

en: Connect a database
cs: Připojte databázi

note: #-#-#-#-#  metabase-backend.pot (metabase)  #-#-#-#-# cum-count and cum-sum get names for count and sum, respectively (see explanation in `aggregation-name`)
en: Count of {0}
cs: Počet z {0}

en: See raw data for {0}
cs: Ukaž surové data pro {0}

en: Why this table is interesting
cs: Proč je tato tabulka zajímavá

en: Things to be aware of about this table
cs: Co by jste měli vědět o této tabulce

en: Tables in this database will appear here as they're added
cs: Tabulky v této databázi se zde zobrazí, až budou přidány

en: Questions about this table will appear here as they're added
cs: Otázky týkající se této tabulky se zde zobrazí, až budou přidány

en: Questions about {0}
cs: Otázky týkající se {0}

en: Created {0} by {1}
cs: Vytvořené {0} uživatelem {1}

en: Fields in this table
cs: Pole v této tabulce

en: Questions about this table
cs: Otázky týkající se této tabulky

en: Help your team get started with your data.
cs: Pomozte svému týmu začít pracovat s vašimi daty

en: Show your team what’s most important by choosing your top dashboard, metrics, and segments.
cs: Vyberte svoji nástěnku, metriky a segmenty a ukažte týmu, co je nejdůležitější.

en: Get started
cs: Začít

en: Our most important dashboard
cs: Naše nejdůležitější nástěnky

en: Numbers that we pay attention to
cs: Čísla, kterým věnujeme pozornost

en: Metrics are important numbers your company cares about. They often represent a core indicator of how the business is performing.
cs: Metriky jsou důležité čísla, o které se vaše společnost zajímá. Často představují hlavní ukazatel výkonnosti byznysu.

en: See all metrics
cs: Zobrazit všechny metriky

en: Segments and tables
cs: Segmenty a tabulky

en: Tables
cs: Tabulky

en: Segments and tables are the building blocks of your company's data. Tables are collections of the raw information while segments are specific slices with specific meanings, like {0}
cs: Segmenty a tabulky jsou stavebními kameny dat vaší společnosti. Tabulky jsou sbírky nezpracovaných informací, zatímco segmenty jsou konkrétní části se specifickým významem, například {0}

en: Tables are the building blocks of your company's data.
cs: Tabulky jsou stavebními kameny dat ve vaší společnosti.

en: See all segments
cs: Zobrazit všechny segmenty

en: See all tables
cs: Zobrazit všechny tabulky

en: Other things to know about our data
cs: Další informace o vašich datech

en: Find out more
cs: Zjistit více

en: A good way to get to know your data is by spending a bit of time exploring the different tables and other info available to you. It may take a while, but you'll start to recognize names and meanings over time.
cs: Dobrým způsobem, jak poznat své data, je strávit trochu času zkoumáním různých tabulek a dalších informací, které máte k dispozici. Může to chvíli trvat, ale časem začnete rozpoznávat jména a významy.

en: Explore our data
cs: Prozkoumej vaše data

en: Have questions?
cs: Máte otázky?

en: Contact {0}
cs: Kontakt {0}

en: Help new Metabase users find their way around.
cs: Pomozte novým uživatelům Metabase najít cestu k poznávání dat.

en: The Getting Started guide highlights the dashboard, metrics, segments, and tables that matter most, and informs your users of important things they should know before digging into the data.
cs: Příručka Jak začít zdůrazňuje hlavní nástěnku, metriky, segmenty a tabulky, na kterých vám nejvíce záleží a informuje Vaše uživatele o důležitých věcech, které by měli vědět předtím, než začnou prohlížet data.

en: Is there an important dashboard for your team?
cs: Je pro Váš tým důležitá nějaká nástěnka?

en: Create a dashboard now
cs: Vytvořte nástěnku

en: What is your most important dashboard?
cs: Jaká je Vaše nejdůležitější nástěnka?

en: Do you have any commonly referenced metrics?
cs: Máte nějaké často používány metriky?

en: Learn how to define a metric
cs: Naučte se, jak definovat metriku

en: What are your 3-5 most commonly referenced metrics?
cs: Jaké jsou 3-5 nejčastějších metrik?

en: Add another metric
cs: Přidejte další metriku

en: Do you have any commonly referenced segments or tables?
cs: Máte nějaké segmenty nebo tabulky na které často odkazujete?

en: Learn how to create a segment
cs: Naučte se, jak vytvořit segment

en: What are 3-5 commonly referenced segments or tables that would be useful for this audience?
cs: Jaké jsou 3-5 často používané segmenty nebo tabulky, které by byly užitečné pro toto publikum?

en: Add another segment or table
cs: Přidejte další segment nebo tabulku

en: Is there anything your users should understand or know before they start accessing the data?
cs: Existuje něco, co by vaši uživatelé měli pochopit nebo vědět dříve, než začnou přistupovat k datům?

en: What should a user of this data know before they start accessing it?
cs: Co by měl uživatel těchto údajů vědět dříve, než k nim přistoupí?

en: E.g., expectations around data privacy and use, common pitfalls or misunderstandings, information about data warehouse performance, legal notices, etc.
cs: Např. Očekávání týkající se ochrany osobních údajů a jejich používání, právních upozornění atd.

en: Is there someone your users could contact for help if they're confused about this guide?
cs: Existuje někdo, koho by vaši uživatelé mohli kontaktovat kvůli podpory, pokud by měli otázky ohledně této příručky?

en: Who should users contact for help if they're confused about this data?
cs: Koho by měli uživatelé kontaktovat ohledně pomoci, pokud mají otázky ohledně těchto dat?

en: Please enter a revision message
cs: Zadejte popis změny

en: Why this Metric is interesting
cs: Proč je tato metrika zajímavá

en: Things to be aware of about this Metric
cs: Co by jste měli vědět o této metrice

en: How this Metric is calculated
cs: Jak se vypočítá tato metrika

en: Nothing on how it's calculated yet
cs: Zatím nic o tom, jak se počítá

en: Other fields you can group this metric by
cs: Ostatní pole, podle kterých můžete tuto metriku seskupit

en: Fields you can group this metric by
cs: Pole, podle kterých můžete tuto metriku seskupit

en: Metrics are the official numbers that your team cares about
cs: Metriky jsou oficiální čísla, o které se váš tým zajímá

en: Metrics will appear here once your admins have created some
cs: Metriky se zde zobrazí, jakmile je správce vytvoří

en: Learn how to create metrics
cs: Naučte se, jak vytvářet metriky

en: Questions about this metric will appear here as they're added
cs: Otázky týkající se této metriky se zde zobrazí, až budou přidány

en: There are no revisions for this metric
cs: Pro tuto metriku neexistují žádné revize

en: Revision history for {0}
cs: Historie revizí pro {0}

en: X-ray this metric
cs: Prozkoumat tuto metriku

en: Why this Segment is interesting
cs: Proč je tento segment zajímavý?

en: Things to be aware of about this Segment
cs: Co by jste měli vědět o tomto segmentu

en: Segments are interesting subsets of tables
cs: Segmenty jsou zajímavé podskupiny tabulek

en: Defining common segments for your team makes it even easier to ask questions
cs: Definování společných segmentů pro váš tým usnadňuje klást otázky

en: Segments will appear here once your admins have created some
cs: Segmenty se zde zobrazí, jakmile je správce vytvoří

en: Learn how to create segments
cs: Naučte se, jak vytvářet segmenty

en: Questions about this segment will appear here as they're added
cs: Otázky týkající se tohoto segmentu se zde zobrazí, až budou přidány

en: There are no revisions for this segment
cs: Pro tento segment neexistují žádné revize

en: Fields in this segment
cs: Pole v tomto segmentu

en: Questions about this segment
cs: Otázky týkající se tohoto segmentu

en: X-ray this segment
cs: Prozkoumat tento segment

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Search
cs: Hledat

en: Dashboard
cs: Nástěnka

en: New Question
cs: Nová otázka

en: Select the type of Database you use
cs: Vyberte typ používané databáze

en: Add your data
cs: Přidej vaše data

en: I'll add my own data later
cs: Své vlastní data tu přidám později

en: Connecting to {0}
cs: Připojuji se k {0}

en: You’ll need some info about your database, like the username and password. If you don’t have that right now, Metabase also comes with a sample dataset you can get started with.
cs: Budete potřebovat určité informace o své databázi, například uživatelské jméno a heslo. Pokud je ještě nemáte, Metabase přichází i se vzorovou databází, se kterou si můžete pohrát.

en: I'll add my data later
cs: Své data tu přidám později

en: Control automatic scans
cs: Ovládejte automatické skenování

en: Usage data preferences
cs: Předvolby o použití údajů

en: Thanks for helping us improve
cs: Děkujeme, že jste nám pomohli vylepšovat

en: We won't collect any usage events
cs: Nebudeme shromažďovat žádné záznamy o používání

en: In order to help us improve Metabase, we'd like to collect certain data about usage through Google Analytics.
cs: Abyste nám pomohli vylepšit Metabase, chceme shromažďovat určité údaje o používání prostřednictvím služby Google Analytics.

en: Here's a full list of everything we track and why.
cs: Zde je úplný seznam všeho, co sledujeme a proč.

en: Allow Metabase to anonymously collect usage events
cs: Povolit Metabase anonymně sbírat záznamy o používání

en: Metabase {0} collects anything about your data or question results.
cs: Metabase {0} shromažďuje cokoliv o vašich datech nebo o výsledcích otázek.

en: never
cs: nikdy

en: All collection is completely anonymous.
cs: Celá sbírka je zcela anonymní.

en: Collection can be turned off at any point in your admin settings.
cs: Sbírky můžete kdykoliv vypnout v nastaveních správce.

en: If you feel stuck
cs: Pokud se cítíte zaseknutý

en: our getting started guide
cs: náš průvodce pro začátečníky

en: is just a click away.
cs: je vzdálen jen na jedno kliknutí.

en: Welcome to Metabase
cs: Vítejte v Metabase

en: Looks like everything is working. Now let’s get to know you, connect to your data, and start finding you some answers!
cs: Vypadá to, že všechno funguje. Nyní se s vámi seznámíme, připojíme se k vašim datům a začneme prohledávat data.

en: Let's get started
cs: Začněme

en: You're all set up!
cs: Všechno je připraveno!

en: Take me to Metabase
cs: Ukažte mi Metabase

en: What should we call you?
cs: Jak by jsme vám měli říkat?

en: Hi, {0}. nice to meet you!
cs: Ahoj, {0}. rád tě poznávám!

en: Create a password
cs: Vytvořit heslo

en: Shhh...
cs: Šššš...

en: Confirm password
cs: Potvrďte heslo

en: Shhh... but one more time so we get it right
cs: Ticho... takže ještě jednou, ať to máme v pořádku

en: Your company or team name
cs: Název vaší společnosti nebo týmu

en: Department of awesome
cs: Oddělení

en: Metabot is admiring your integers…
cs: Metabot obdivuje vaše čísla ...

en: Metabot is performing billions of differential equations…
cs: Metabot provádí miliardy diferenciálních rovnic...

en: Metabot is doing science…
cs: Metabot provádí výpočty...

en: Metabot is checking out your metrics…
cs: Metabot kontroluje vaše metriky...

en: Metabot is looking for trends and outliers…
cs: Metabot hledá trendy a odlehlé hodnoty...

en: Metabot is consulting the quantum abacus…
cs: Metabot konzultuje kvantové počítadlo...

en: Metabot is feeling pretty good about all this…
cs: Metabot má z toho všeho dobrý pocit...

en: We’ll show you some interesting explorations of your data in
    just a few minutes.
cs: Ukážeme vám několik zajímavých průzkumů vašich dat jen za pár minut.

en: This seems to be taking a while. In the meantime, you can check out one of these example explorations to see what Metabase can do for you.
cs: Zdá se, že to chvíli trvá. Mezitím si můžete prohlédnout jeden z těchto vzorových průzkumů a zjistit, co pro vás může Metabase udělat.

en: I took a look at the data you just connected, and I have some explorations of interesting things I found. Hope you like them!
cs: Podíval jsem se na data, které jste právě připojili, a přezkoumám zajímavé věci, které jsem našel. Doufám, že se vám líbí!

en: I'm done exploring for now
cs: Zatím jsem dokončil průzkum

en: Welcome to the Query Builder!
cs: Vítejte v Tvůrci dotazů!

en: The Query Builder lets you assemble questions (or "queries") to ask about your data.
cs: Tvůrce dotazů umožňuje shromažďovat otázky (nebo "dotazy") a prohledávat vaše data.

en: Tell me more
cs: Řekněte mi více

en: Start by picking the table with the data that you have a question about.
cs: Začněte výběrem tabulky s údaji, které chcete prohledávat.

en: Go ahead and select the "Orders" table from the dropdown menu.
cs: Pokračujte a z rozbalovací nabídky vyberte tabulku "Orders".

en: Filter your data to get just what you want.
cs: Filtrujte své data a získejte přesně to, co chcete.

en: Click the plus button and select the "Created At" field.
cs: Klepněte na tlačítko plus a vyberte pole "Created At".

en: Here we can pick how many days we want to see data for, try 10
cs: Zde si můžeme vybrat, pro kolik dní chcete zobrazit údaje, vyzkoušejte 10

en: Here's where you can choose to add or average your data, count the number of rows in the table, or just view the raw data.
cs: Zde si můžete vybrat, zda chcete přidat nebo zprůměrovat své data, spočítat počet řádků v tabulce nebo jen zobrazit surové data.

en: Try it: click on <strong>Raw Data</strong> to change it to <strong>Count of rows</strong> so we can count how many orders there are in this table.
cs: Vyzkoušejte to: kliknutím na <strong>Surové data</strong> je změníte na <strong>Počet řádků</strong>, abychom mohli spočítat, kolik objednávek je v této tabulce.

en: Add a grouping to break out your results by category, day, month, and more.
cs: Pokud chcete udělat rozbor svých výsledků, přidejte seskupení podle kategorie, dne, měsíce a dalších.

en: Let's do it: click on <strong>Add a grouping</strong>, and choose <strong>Created At: by Week</strong>.
cs: Uděláme to: klikněte na možnost <strong>Přidat seskupení</strong> a vyberte možnost <strong>Vytvořeno: podle týdne</strong>.

en: Click on "by day" to change it to "Week."
cs: Kliknutím na "podle dne" ho změňte na "Týden".

en: Run Your Query.
cs: Spustit dotaz.

en: You're doing so well! Click <strong>Run query</strong> to get your results!
cs: Daří se vám to dobře! Chcete-li získat výsledky, klikněte na možnost <strong> Spustit dotaz</strong>.

en: You can view your results as a chart instead of a table.
cs: Výsledky můžete zobrazit jako graf namísto tabulky.

en: Everbody likes charts! Click the <strong>Visualization</strong> dropdown and select <strong>Line</strong>.
cs: Každý má rád grafy! Klikněte na rozbalovací nabídku <strong>Vizualizace
    </Strong> a vyberte možnost <strong>Spojnicový</strong>.

en: Well done!
cs: Výborně!

en: That's all! If you still have questions, check out our
cs: To je vše! Pokud máte další otázky, přečtěte si náš

en: User's Guide
cs: Uživatelský manuál

en: Have fun exploring your data!
cs: Bavte se při zkoumání vašich dat!

en: Thanks
cs: Díky

en: Save Your Questions
cs: Uložte svoje otázky

en: By the way, you can save your questions so you can refer to them later. Saved Questions can also be put into dashboards or Pulses.
cs: Mimochodem, můžete své dotazy uložit, abyste na ně mohli později odvolat. Uložené dotazy lze vkládat i do nástěnek nebo do pulzů.

en: Sounds good
cs: To zní dobře

en: Whoops!
cs: Hopla!

en: Sorry, it looks like something went wrong. Please try restarting the tutorial in a minute.
cs: Bohužel to vypadá, že se něco pokazilo. Zkuste za minutu průvodce restartovat.

en: Password updated successfully!
cs: Heslo bylo úspěšně aktualizováno!

en: Account updated successfully!
cs: Účet byl úspěšně aktualizován!

en: Current password
cs: Aktuální heslo

en: Sign in with Google Email address
cs: Přihlaste se pomocí e-mailové adresy Google

en: User Details
cs: Detaily uživatele

en: Reset to defaults
cs: Reset na výchozí hodnoty

en: unknown map
cs: neznámá mapa

en: Grid map requires binned longitude/latitude.
cs: Mapa mřížky vyžaduje hranice tříd pro zeměpisnou délku / šířku.

en: more
cs: více

en: Which fields do you want to use for the X and Y axes?
cs: Která pole chcete použít pro osy X a Y?

en: Choose fields
cs: Vyberte pole

en: Save as default view
cs: Uložit jako výchozí zobrazení

en: Draw box to filter
cs: Přidat rámeček na filtrování

en: Cancel filter
cs: Zrušit filtr

en: Pin Map
cs: Připnout mapu

en: Unset
cs: Zrušit

en: Rows {0}-{1} of {2}
cs: Řádky {0} - {1} z {2}

en: Data truncated to {0} rows.
cs: Data byly zkráceny na {0} řádky.

en: Could not find visualization
cs: Nelze najít vizualizaci

en: Could not display this chart with this data.
cs: Tento graf se nedal zobrazit s těmito daty.

en: No results!
cs: Žádné výsledky!

en: Still Waiting...
cs: Stále čekám...

en: This usually takes an average of {0}.
cs: Obvykle to trvá průměrně {0}.

en: (This is a bit long for a dashboard)
cs: (Toto je pro nástěnku poněkud dlouhé)

note: duplicity
en: This is usually pretty fast but seems to be taking awhile right now.
cs: To je obvykle dost rychlé, ale nyní se zdá, že to chvíli trvá.

en: Select a field
cs: Vyberte pole

en: error
cs: chyba

en: Click and drag to change their order
cs: Kliknutím a tažením změníte jejich pořadí

en: Add fields from the list below
cs: Přidejte pole ze seznamu níže

en: less than
cs: méně než

en: greater than
cs: více než

en: less than or equal to
cs: menší nebo rovno

en: greater than or equal to
cs: větší nebo rovno

en: equal to
cs: rovná se

en: not equal to
cs: nerovná se

en: Conditional formatting
cs: Podmíněné formátování

en: You can add rules to make the cells in this table change color if
    they meet certain conditions.
cs: Můžete přidat pravidla, aby buňky v této tabulce změnily barvu, pokud
    splňují určité podmínky.

en: Add a rule
cs: Přidejte pravidlo

en: Rules will be applied in this order
cs: Pravidla se použijí v tomto pořadí

en: Click and drag to reorder.
cs: Kliknutím a tažením změníte pořadí.

en: No columns selected
cs: Sloupce nevybrány

en: Cells in this column will be tinted based on their values.
cs: Buňky v tomto sloupci budou obarvené na základě jejich hodnot.

en: When a cell in these columns is {0} it will be tinted this color.
cs: Pokud je buňka v těchto sloupcích {0}, bude tato buňka zbarvená.

en: Which columns should be affected?
cs: Které sloupce by měly být ovlivněny?

en: Formatting style
cs: Styl formátování

en: Single color
cs: Jedna barva

en: Color range
cs: Barevná škála

en: When a cell in this column is…
cs: Když je buňka v tomto sloupci...

en: …turn its background this color:
cs: ...změnit pozadí na tuto barvu:

en: Highlight the whole row
cs: Zvýrazněte celý řádek

en: Colors
cs: Barvy

en: Start the range at
cs: Začít rozsah na

en: Smallest value in this column
cs: Nejmenší hodnota v tomto sloupci

en: Smallest value in each column
cs: Nejmenší hodnota v každém sloupci

en: Smallest value in all of these columns
cs: Nejmenší hodnota ve všech těchto sloupcích

en: Custom value
cs: Vlastní hodnota

en: End the range at
cs: Ukončit rozsah na

en: Largest value in this column
cs: Největší hodnota v tomto sloupci

en: Largest value in each column
cs: Největší hodnota v každém sloupci

en: Largest value in all of these columns
cs: Největší hodnota ve všech těchto sloupcích

en: Add rule
cs: Přidejte pravidlo

en: Update rule
cs: Aktualizovat pravidlo

en: Visualization is null
cs: Vizualizace chybí

en: Visualization must define an 'identifier' static variable:
cs: Vizualizace musí definovat statickou proměnnou 'identifikátor':

en: Visualization with that identifier is already registered:
cs: Vizualizace s tímto identifikátorem je již zaregistrována:

en: No visualization for {0}
cs: Žádná vizualizace pro {0}

en: "{0}" is an unaggregated field: if it has more than one value at a point on the x-axis, the values will be summed.
cs: "{0}" je neagregované pole: má-li více než jednu hodnotu v bodě na ose x, hodnoty se sečtou.

en: This chart type requires at least 2 columns.
cs: Tento typ grafu vyžaduje nejméně 2 sloupce.

en: This chart type doesn't support more than {0} series of data.
cs: Tento typ grafu nepodporuje více než {0} řad.

en: Goal
cs: Cíl

en: Doh! The data from your query doesn't fit the chosen display choice. This visualization requires at least {0} {1} of data.
cs: Data z vašeho dotazu se neshodují s vybranou volbou zobrazení. Tato vizualizace vyžaduje nejméně {0} {1} z dat.

en: column
cs: sloupec

en: No dice. We have {0} data {1} to show and that's not enough for this visualization.
cs: Máme k dispozici {0} dat {1}, to na tuto vizualizaci nestačí.

en: point | points
cs[0]: bod
cs[1]: body
cs[2]: bodů

en: Bummer. We can't actually do a pin map for this data because we require both a latitude and longitude column.
cs: Ve skutečnosti nemůžeme pro tyto údaje vytvořit mapu bodů, protože vyžadujeme sloupec zeměpisné šířky a délky.

en: Please configure this chart in the chart settings
cs: Nakonfigurujte tento graf v nastavení grafu

en: Edit Settings
cs: Upravit nastavení

en: xValues missing!
cs: Chybí hodnota pro osu X

en: X-axis
cs: osa X

en: Add a series breakout...
cs: Přidat do série souhrn...

en: Y-axis
cs: osa Y

en: Add another series...
cs: Přidat další sérii...

en: Bubble size
cs: Velikost bubliny

en: Line
cs: Linie

en: Curve
cs: Křivka

en: Step
cs: Skupina

en: Show point markers on lines
cs: Zobrazit značky na čáře

en: Stacking
cs: Skládání

en: Don't stack
cs: Neskládat

en: Stack
cs: Skládat

en: Stack - 100%
cs: Skládat - 100%

en: Show goal
cs: Zobrazit cíl

en: Goal value
cs: Hodnota cíle

en: Replace missing values with
cs: Vyměňte chybějící hodnoty za

en: Zero
cs: Nulu

en: Nothing
cs: Nic

en: Linear Interpolated
cs: Lineárně interpolované

en: X-axis scale
cs: Měřítko osy X

en: Timeseries
cs: Časová série

en: Linear
cs: Lineární

en: Power
cs: Výkon

en: Histogram
cs: Sloupcový graf

en: Ordinal
cs: Řady

en: Y-axis scale
cs: Měřítko osy Y

en: Show x-axis line and marks
cs: Zobrazit čáru a značky na ose Y

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Rotate 45°
cs: Otočit o 45°

en: Rotate 90°
cs: Otočit o 90°

en: Show y-axis line and marks
cs: Zobrazit čáru a značky na ose Y

en: Auto y-axis range
cs: Automatický rozsah osy Y

en: Use a split y-axis when necessary
cs: V případě potřeby použijte rozdělenou osu Y

en: Show label on x-axis
cs: Zobrazit popis na ose X

en: X-axis label
cs: Popis na ose X

en: Show label on y-axis
cs: Zobrazit popis na ose Y

en: Y-axis label
cs: Popis na ose Y

en: Standard Deviation
cs: Směrodatná odchylka

en: Area
cs: Oblast

en: area chart
cs: plošný graf

en: Bar
cs: Sloupec

en: bar chart
cs: sloupcový graf

en: Which fields do you want to use?
cs: Která pole chcete použít?

en: Funnel
cs: Trychtýř

en: Measure
cs: Hodnoty

en: Funnel type
cs: Typ trychtýře

en: Bar chart
cs: Sloupcový graf

en: line chart
cs: spojnicový graf

en: Please select longitude and latitude columns in the chart settings.
cs: V nastavení grafu vyberte sloupce zeměpisné délky a šířky.

en: Please select a region map.
cs: Vyberte mapu regionu.

en: Please select region and metric columns in the chart settings.
cs: V nastavení grafu vyberte sloupce regionů a metrik.

en: Map
cs: Mapa

en: Map type
cs: Typ mapy

en: Region map
cs: Mapa regionu

en: Pin map
cs: Připnout mapu

en: Pin type
cs: Typ špendlíku

en: Tiles
cs: Dlaždice

en: Markers
cs: Značky

en: Latitude field
cs: Pole zeměpisné šířky

en: Longitude field
cs: Pole zeměpisné délky

en: Metric field
cs: Pole metriky

en: Region field
cs: Pole regionu

en: Radius
cs: Úhel

en: Blur
cs: Rozmazat

en: Min Opacity
cs: Min. krytí

en: Max Zoom
cs: Max. přiblížení

en: No relationships found.
cs: Nebyly nalezeny žádné vztahy.

en: via {0}
cs: prostřednictvím {0}

en: This {0} is connected to:
cs: Toto {0} je spojené s:

en: Object Detail
cs: Detail objektu

en: object
cs: objekt

en: Total
cs: Celkem

en: Which columns do you want to use?
cs: Které sloupce chcete použít?

en: Pie
cs: Koláč

en: Dimension
cs: Rozměr

en: Show legend
cs: Zobrazit legendu

en: Show percentages in legend
cs: Zobrazit procenta v legendě

en: Minimum slice percentage
cs: Minimální procento řezů

en: Goal met
cs: Cíl se splnil

en: Goal exceeded
cs: Cíl byl překročen

en: Goal {0}
cs: Cíl {0}

en: Progress visualization requires a number.
cs: Vizualizace typu postup vyžaduje číslo.

en: Progress
cs: Postup

en: Color
cs: Barva

en: Row Chart
cs: Pruhový graf

en: row chart
cs: pruhový graf

en: Separator style
cs: Typ oddělovače

en: Number of decimal places
cs: Počet desetinných míst

en: Add a prefix
cs: Přidejte předponu

en: Add a suffix
cs: Přidejte příponu

en: Multiply by a number
cs: Vynásobte číslem

en: Scatter
cs: Bodový

en: scatter plot
cs: bodový diagram

en: Pivot the table
cs: Kontingenčně

en: Visible fields
cs: Viditelné pole

en: Write here, and use Markdown if you'd like
cs: Zde napište jaké značky chcete použít

en: Vertical Alignment
cs: Vertikální zarovnání

en: Top
cs: Nahoru

en: Middle
cs: Doprostřed

en: Bottom
cs: Dolů

en: Horizontal Alignment
cs: Horizontální zarovnání

en: Left
cs: Doleva

en: Center
cs: Na střed

en: Right
cs: Doprava

en: Show background
cs: Zobrazit pozadí

en: {0} bin | {0} bins
cs[0]: {0} interval
cs[1]: {0} intervaly
cs[2]: {0} intervalů

en: Auto binned
cs: Auto hranice tříd

en: DELETE /api/alert/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/alert/:id.
cs: DELETE /api/alert/:id je zastaralé. Místo toho změňte svoji `archivovanou` hodnotu pomocí PUT /api/alert/:id.

en: invalid show value
cs: neplatná hodnota zobrazení

en: invalid value for prefix
cs: neplatná hodnota pro předponu

en: invalid value for rule name
cs: neplatná hodnota pro jméno

en: value couldn''t be parsed as base64 encoded JSON
cs: hodnota nemohla být ověřena jako base64 kódované JSON

en: Invalid entity type
cs: Neplatný typ entity

en: Invalid comparison entity type. Can only be one of "table", "segment", or "adhoc"
cs: Neplatný typ srovnávací entity. Může to být pouze "tabulka", "segment" nebo "ad hoc"

en: Error running query to determine Card result metadata:
cs: Chyba při spouštění dotazu k určení metadat výsledku karty:

en: DELETE /api/card/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/card/:id.
cs: DELETE /api/card/:id je zastaralé. Místo toho změňte svoji `archivovanou` hodnotu pomocí PUT /api/card/:id.

en: Invalid field: {0}
cs: Neplatné pole: {0}

en: Invalid value ''{0}'' for ''{1}'': {2}
cs: Neplatná hodnota ''{0}'' pro ''{1}'': {2}

en: must be one of: {0}
cs: musí být jedním z: {0}

en: Invalid Request.
cs: Neplatný požadavek.

en: Not found.
cs: Nenalezeno.

en: You don''t have permissions to do that.
cs: Nemáte na to oprávnění.

en: Internal server error.
cs: Interní chyba serveru.

en: Warning: endpoint {0}/{1} does not have a docstring.
cs: Varování: koncový bod {0} / {1} nemá popisný řetězec.

en: starting streaming request
cs: zahajuji požadavek na streamování

en: connection closed, canceling request
cs: připojení bylo ukončeno, ruší se požadavek

note: a newline padding character as it's harmless and will allow us to check if the client is connected. If sending this character fails because the connection is closed, the chan will then close.  Newlines are no-ops when reading JSON which this depends upon.
en: Response not ready, writing one byte & sleeping...
cs: Odpověď není připravena, zapisuji jeden bajt a spím...

en: Public sharing is not enabled.
cs: Veřejné sdílení není povoleno.

en: Embedding is not enabled.
cs: Vkládání je vypnuto.

en: The object has been archived.
cs: Objekt byl archivovaný.

en: Attempted to return a boolean as an API response. This is not allowed!
cs: Pokus o vrácení logického stavu jako odpověď z API. Toto není dovoleno!

en: Source query for this query is Card {0}
cs: Zdrojovým dotazem pro tento dotaz je Karta {0}

en: Invalid export format: {0}
cs: Neplatný formát exportu: {0}

en: Invalid JSON URL or resource: {0}
cs: Neplatná JSON URL nebo prostředek: {0}

en: JSON containing information about custom GeoJSON files for use in map visualizations instead of the default US State or World GeoJSON.
cs: JSON obsahující informace o vlastních GeoJSON souborech, které mají být použity na vizualizace map namísto výchozího amerického nebo světového GeoJSON.

en: Invalid custom GeoJSON key: {0}
cs: Neplatný vlastní klíč GeoJSON: {0}

note: ...but if we *still* couldn't find a match, throw an Exception, because we don't want people trying to inject new params
en: Invalid param: {0}
cs: Neplatný parametr: {0}

en: DELETE /api/pulse/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/pulse/:id.
cs: DELETE /api/pulse/:id je zastaralé. Místo toho změňte svoji `archivovanou` hodnotu pomocí PUT /api/pulse/:id.

en: API endpoint does not exist.
cs: Koncový bod API neexistuje.

en: Password did not match stored password.
cs: Heslo se neshodovalo s uloženým heslem.

en: did not match stored password
cs: neodpovídá uloženému heslu

en: Problem connecting to LDAP server, will fallback to local authentication {0}
cs: Při připojování k serveru LDAP se vyskytl problém, vrátím se k místním účtům {0}

en: Invalid reset token
cs: Neplatný resetovací token

en: Client ID for Google Auth SSO. If this is set, Google Auth is considered to be enabled.
cs: ID klienta pro Google Auth SSO. Pokud je tato možnost nastavena, Google Auth se považuje za povolené.

en: When set, allow users to sign up on their own if their Google account email address is from this domain.
cs: Pokud je nastaveno, povolí uživatelům, aby se zaregistrovali sami, pokud je jejich emailová adresa Google účtu z této domény.

en: Invalid Google Auth token.
cs: Neplatný token pro Google Auth.

en: Email is not verified.
cs: Email není ověřený.

en: You''ll need an administrator to create a Metabase account before you can use Google to log in.
cs: Než se budete moci přihlásit pomocí Google, budete potřebovat správce, aby vám vytvořil účet v Metabase.

en: Successfully authenticated Google Auth token for: {0} {1}
cs: Úspěšně ověřený token Google Auth pro: {0} {1}

en: Add a database
cs: Přidejte databázi

en: Get connected
cs: Být ve spojení

en: Connect to your data so your whole team can start to explore.
cs: Připojte se ke svým datům, aby je mohl celý tým začít prohledávat.

en: Set up email
cs: Nastavte email

en: Add email credentials so you can more easily invite team members and get updates via Pulses.
cs: Přidejte údaje pro email, abyste mohli snadněji pozvat členy týmu a získat aktualizace prostřednictvím pulzů.

en: Set Slack credentials
cs: Nastavte pověření pro Slack

en: Does your team use Slack? If so, you can send automated updates via pulses and ask questions with MetaBot.
cs: Používá Váš tým Slack? Pokud ano, můžete odesílat automatizované novinky pomocí pulzů a klást otázky pomocí MetaBot.

en: Invite team members
cs: Pozvěte členy týmu

en: Share answers and data with the rest of your team.
cs: Sdílejte odpovědi a data se zbytkem svého týmu.

en: Hide irrelevant tables
cs: Skryjte irelevantní tabulky

en: Curate your data
cs: Uspořádejte své data

en: If your data contains technical or irrelevant info you can hide it.
cs: Pokud vaše data obsahují technické nebo irelevantní informace, můžete je skrýt.

en: Organize questions
cs: Uspořádejte otázky

en: Have a lot of saved questions in {0}? Create collections to help manage them and add context.
cs: Máte spoustu uložených dotazů v {0}? Vytvořte sbírky, které je pomohou spravovat a přidat souvislosti.

en: Create metrics
cs: Vytvořte metriky

en: Define canonical metrics to make it easier for the rest of your team to get the right answers.
cs: Definujte všeobecné metriky, abyste ostatním členům týmu usnadnili získávání správných odpovědí.

en: Create segments
cs: Vytvořte segmenty

en: Keep everyone on the same page by creating canonical sets of filters anyone can use while asking questions.
cs: Vytvořte všeobecné sady filtrů, které může kdokoliv použít při kladení otázek, a udržuje každého ve stejném stylu.

en: Table ''{0}'' is now visible. Resyncing.
cs: Tabulka '' {0} '' je nyní viditelná. Opakujte synchronizaci.

en: Auto bin
cs: Auto intervaly

en: Don''t bin
cs: Bez intervalů

en: Day
cs: Den

note: note the order of these options corresponds to the order they will be shown to the user in the UI
en: Minute
cs: Minuta

en: Hour
cs: Hodina

en: Quarter
cs: Kvartál

en: Minute of Hour
cs: Minuta v hodině

en: Hour of Day
cs: Hodina ve dni

en: Day of Week
cs: Den v týdnu

en: Day of Month
cs: Den v měsíci

en: Day of Year
cs: Den v roku

en: Week of Year
cs: Týden v roce

en: Month of Year
cs: Měsíc v roce

en: Quarter of Year
cs: Kvartál v roce

en: 10 bins
cs: 10 intervalů

en: 50 bins
cs: 50 intervalů

en: 100 bins
cs: 100 intervalů

en: Bin every 0.1 degrees
cs: Interval každých 0,1 stupně

en: Bin every 1 degree
cs: Interval každý 1 stupeň

en: Bin every 10 degrees
cs: Interval každých 10 stupňů

en: Bin every 20 degrees
cs: Interval každých 20 stupňů

note: returns `true` if successful -- see JavaDoc
en: No appropriate image writer found!
cs: Nebyl nalezen vhodný nástroj pro vytváření obrázků!

en: Email address already in use.
cs: Emailová adresa se již používá.

en: Email address already associated to another user.
cs: Emailová adresa je již přiřazena jinému uživateli.

en: Not able to reactivate an active user
cs: Nelze reaktivovat aktivního uživatele

en: Invalid password
cs: Špatné heslo

en: All {0}
cs: Všechny {0}

en: {0}, all {1}
cs: {0}, všechny {1}

en: Comparison of {0} and {1}
cs: Porovnání {0} a {1}

en: Automatically generated comparison dashboard comparing {0} and {1}
cs: Automaticky generované porovnání nástěnek {0} a {1}

en: sum
cs: součet

en: average
cs: průměr

en: minumum
cs: minimum

en: distinct count
cs: jedinečný počet

en: standard deviation
cs: směrodatná odchylka

en: cumulative count
cs: kumulativní počet

en: cumulative sum
cs: kumulativní součet

en: {0} and {1}
cs: {0} a {1}

en: {0} of {1}
cs: {0} z {1}

en: {0} by {1}
cs: {0} z {1}

en: {0} in the {1} segment
cs: {0} v segmentu {1}

en: {0} metric | {0} metrics
cs[0]: {0} metrika
cs[1]: {0} metriky
cs[2]: {0} metrik

en: {0} field | {0} fields
cs[0]: {0} pole
cs[1]: {0} pole
cs[2]: {0} polí

en: "{0}" question
cs: "{0}" otázka

en: Compare with {0}
cs: Porovnat s {0}

en: Compare with entire dataset
cs: Porovnat s celou skupinou dat

en: Applying heuristic %s to %s.
cs: Aplikuji heuristiku %s na %s.

en: Dimensions bindings:n%s
cs: Vazby dimenzí:n%s

en: Using definitions:nMetrics:n%snFilters:n%s
cs: Pomocí definic:nMetrics:n%snFilters:n%s

en: Can''t create dashboard for {0}
cs: Nelze vytvořit nástěnku pro {0}

en: {0}st
cs: {0}

en: {0}nd
cs: {0}

en: {0}rd
cs: {0}

en: {0}th
cs: {0}

en: at {0}
cs: v {0}

en: on {0}
cs: v {0}

en: in {0} week - {1}
cs: v {0} týden - {1}

en: in {0}
cs: v {0}

en: in Q{0} - {1}
cs: v Q{0} - {1}

en: {0} is {1}
cs: {0} je {1}

en: {0} is between {1} and {2}
cs: {0} je mezi {1} a {2}

en: {0} is between {1} and {2}; and {3} is between {4} and {5}
cs: {0} je mezi {1} a {2}; a {3} je mezi {4} a {5}

en: where {0}
cs: kde {0}

en: A closer look at {0}
cs: Bližší pohled na {0}

en: A closer look at the {0}
cs: Bližší pohled na {0}

en: Adding %s cards to dashboard %s:n%s
cs: Přidávám karty %s na nástěnku %s:n%s

en: 0 <= score <= {0}
cs: 0 <= skóre <= {0}

en: 1 <= width <= {0}
cs: 1 <= šířka <= {0}

en: Valid metrics references
cs: Platné odkazy na metriky

en: Valid filters references
cs: Platné odkazy na filtry

en: Valid group references
cs: Platné odkazy na skupinu

en: Valid order_by references
cs: Platné odkazy na třídit_podle

en: Valid dashboard filters references
cs: Platných odkazů na filtry nástěnky

en: Valid dimension references
cs: Platné odkazy dimenzí

en: Valid card dimension references
cs: Platné odkazy na karty dimenzí

en: Error parsing %s:n%s
cs: Chyba při ověřování %s:n%s

en: No user found with email address ''{0}''.
cs: S emailovou adresou ''{0}'' nebyl nalezen žádný uživatel.

en: Please check the spelling and try again.
cs: Zkontrolujte zápis a zkuste to znovu.

en: Resetting password for {0}...
cs: Resetuje se heslo pro {0} ...

en: Please use the following URL to setup your Metabase installation:
cs: Pro nastavení instalace Metabase použijte následující URL adresu:

en: Metabase Shutting Down ...
cs: Metabase se vypíná ...

en: Metabase Shutdown COMPLETE
cs: Vypnuti Metabase bylo uspesne

en: Starting Metabase version {0} ...
cs: Spouští se metabase ve verzi {0} ...

en: System timezone is ''{0}'' ...
cs: Časové pásmo systému je ''{0}'' ...

note: startup database.  validates connection & runs any necessary migrations
en: Setting up and migrating Metabase DB. Please sit tight, this may take a minute...
cs: Nastavení a migrace databáze Metabase. Vydržte, může to chvíli trvat...

en: Looks like this is a new installation ... preparing setup wizard
cs: Vypadá to, že se jedná o novou instalaci ... připravuje se průvodce nastavením

en: Metabase Initialization COMPLETE
cs: Inicializace Metabase je HOTOVA

en: Launching Embedded Jetty Webserver with config:
cs: Spusteni vestaveneho weboveho serveru Jetty s konfiguraci:

en: Shutting Down Embedded Jetty Webserver
cs: Vypina se vestaveny webovy server Jetty

en: Starting Metabase in STANDALONE mode
cs: Spuštění Metabase v režimu STANDALONE

en: Metabase Initialization FAILED
cs: Inicializace Metabase SELHALA

en: Database has migration lock; cannot run migrations.
cs: Databáze má migrační zámek; nelze spustit migrace.

en: You can force-release these locks by running `java -jar metabase.jar migrate release-locks`.
cs: Tyto zámky lze odprostit spuštěním `java -jar metabase.jar migrate release-lock`.

en: Checking if Database has unrun migrations...
cs: Probíhá kontrola, zda má databáze nespuštěné migrace...

en: Database has unrun migrations. Waiting for migration lock to be cleared...
cs: Databáze má nespuštěné migrace. Čeká se na zrušení zámku migrace...

en: Migration lock is cleared. Running migrations...
cs: Zámek migrace je zrušen. Probíhá migrace.

en: Migration lock cleared, but nothing to do here! Migrations were finished by another instance.
cs: Zámek migrace byl zrušen, ale tady se nedá nic dělat! Migrace byly ukončeny jinou instancí.

note: Set up liquibase and let it do its thing
en: Setting up Liquibase...
cs: Nastavuje se Liquibase...

en: Liquibase is ready.
cs: Liquibase je připravená.

en: Verifying {0} Database Connection ...
cs: Ověřuje se {0} připojení k databázi...

en: Verify Database Connection ...
cs: Ověřuji připojení k databázi...

en: Running Database Migrations...
cs: Spoustim migraci databaze...

en: Database Migrations Current ...
cs: Migrace databáze je aktuálně...

en: Hmm, we couldn''t connect to the database.
cs: Jaj, nemůžeme se k databázi připojit.

en: Make sure your host and port settings are correct
cs: Zkontrolujte, zda je nastavení hostitele a portu správné

en: We couldn''t connect to the ssh tunnel host.
cs: Nemohli jsme se připojit k hostiteli s pomocí ssh tunelu.

en: Check the username, password.
cs: Zkontrolujte uživatelské jméno a heslo.

en: Check the hostname and port.
cs: Zkontrolujte jméno serveru a port.

en: Looks like the database name is incorrect.
cs: Zdá se, že název databáze je špatný.

en: It looks like your host is invalid.
cs: Zdá se, že váš hostitel je špatný.

en: Please double-check it and try again.
cs: Prosím znovu to zkontrolujte a opět to zkuste.

en: Looks like your password is incorrect.
cs: Zdá se, že vaše heslo je špatné.

en: Looks like you forgot to enter your password.
cs: Zdá se, že jste zapomněli zadat heslo.

en: Looks like your username is incorrect.
cs: Zdá se, že vaše uživatelské jméno je špatné.

en: Looks like the username or password is incorrect.
cs: Zdá se, že uživatelské jméno nebo heslo je špatné.

note: ## CONFIG
en: Connection timezone to use when executing queries. Defaults to system timezone.
cs: Časové pásmo připojení, které se použije při provádění dotazů. Výchozí nastavení je časové pásmo systému.

en: Registered driver {0} {1}
cs: Registrovan ovladac {0} {1}

en: No -init-driver function found for ''{0}''
cs: Pro ''{0}'' se nenašla žádná funkce -init-driver

en: Unable to parse date string ''{0}'' for database engine ''{1}''
cs: Nepodařilo se ověřit řetězec datumu ''{0}'' pro databázi ''{1}''

note: all-NULL columns in DBs like Mongo w/o explicit types
en: Don''t know how to map class ''{0}'' to a Field base_type, falling back to :type/*.
cs: Nevím, jak namapovat třídu ''{0}'' na pole base_type, vracím se zpět na: :type/*.

en: Failed to connect to database: {0}
cs: Nepodařilo se připojit k databázi: {0}

en: Invalid BigQuery identifier: ''{0}''
cs: Neplatný identifikátor BigQuery: ''{0}''

en: BigQuery statements can't be parameterized!
cs: Příkazy BigQuery nemohou být parametrizovány!

en: Failed to set timezone:
cs: Nepodařilo se nastavit časové pásmo:

en: You must enable the Google Analytics API. Use this link to go to the Google Developers Console: {0}
cs: Musíte povolit rozhraní Google Analytics API. Tento odkaz slouží k přechodu do Konzole pro vývojáře Google: {0}

en: Running SQL queries against H2 databases using the default (admin) database user is forbidden.
cs: Spouštění SQL dotazů na H2 databáze pomocí výchozího (správcovského) uživatele databáze je zakázáno.

en: Error: metabase.driver.FixedHiveDriver is registered, but JDBC does not seem to be using it.
cs: Chyba: metabase.driver.FixedHiveDriver je zaregistrován, ale zdá se, že JDBC ho nepoužívá.

en: Found metabase.driver.FixedHiveDriver.
cs: Nalezeno metabase.driver.FixedHiveDriver.

en: Successfully registered metabase.driver.FixedHiveDriver with JDBC.
cs: Úspěšně zaregistrovaný metabase.driver.FixedHiveDriver v JDBC.

note: CONFIG TODO - smtp-port should be switched to type :integer
en: Email address you want to use as the sender of Metabase.
cs: Emailová adresa, kterou chcete použít jako odesílatele v Metabase.

en: The address of the SMTP server that handles your emails.
cs: Adresa SMTP serveru, který zpracovává vaše emaily.

en: SMTP username.
cs: Uživatelské jméno pro SMTP.

en: SMTP password.
cs: Heslo pro SMTP

en: The port your SMTP server uses for outgoing emails.
cs: Port, který váš SMTP server používá  na odchozí emaily.

en: SMTP secure connection protocol. (tls, ssl, starttls, or none)
cs: Protokol zabezpečeného připojení SMTP. (lls, ssl, starttls nebo žádný)

en: none
cs: žádný

en: SMTP host is not set.
cs: SMTP hostitel není nastaven.

en: Failed to send email
cs: Nepodařilo se odeslat email

en: Error testing SMTP connection
cs: Chyba při testování SMTP připojení

en: Enable LDAP authentication.
cs: Povolit LDAP autentifikaci.

en: Server hostname.
cs: Název serveru. Pokud se používá SSL, mělo by se zadat FQDN.

en: Server port, usually 389 or 636 if SSL is used.
cs: Port serveru, obvykle je 389 nebo 636 - pokud se používá SSL.

en: Use SSL, TLS or plain text.
cs: Používejte SSL, TLS nebo prostý text.

en: The Distinguished Name to bind as (if any), this user will be used to lookup information about other users.
cs: Rozlišovací jméno použité pro dotaz (pokud jej server vyžaduje), tento uživatel bude použit k vyhledávání informací o jiných uživatelích.

en: The password to bind with for the lookup user.
cs: Heslo, které se má použít pro hledacího uživatele.

en: Search base for users. (Will be searched recursively)
cs: Počáteční umístění pro hledání uživatelů. (budou prohledány i vnořené)

en: User lookup filter, the placeholder '{login}' will be replaced by the user supplied login.
cs: Filtr hledávání uživatele, zastupující symbol '{login}' bude nahrazen přihlašovacím jménem zadaným uživatelem. Aby se mohl uživatel přihlásit, musím mít v atributech na serveru zadáno: Jméno, Příjmení, E-mail

en: Attribute to use for the user's email. (usually ''mail'', ''email'' or ''userPrincipalName'')
cs: Atribut, který se použije jako email uživatele. (Obvykle "mail", "email" nebo "userPrincipalName")

en: Attribute to use for the user''s first name. (usually ''givenName'')
cs: Atribut, který se použije pro křestní jméno. (Obvykle "givenName")

en: Attribute to use for the user''s last name. (usually ''sn'')
cs: Atribut, který se použije jako příjmení uživatele. (Obvykle "sn")

en: Enable group membership synchronization with LDAP.
cs: Povolit synchronizaci členství skupin s LDAP.

en: Search base for groups, not required if your LDAP directory provides a ''memberOf'' overlay. (Will be searched recursively)
cs: Počáteční umístění pro skupiny se nevyžaduje, pokud váš adresář LDAP poskytuje překrytí ''memberOf''. (Bude se vyhledávat rekurzivně)

note: Should be in the form: {"cn=Some Group,dc=...": [1, 2, 3]} where keys are LDAP groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing LDAP to Metabase group mappings.
cs: JSON obsahující mapování skupin LDAP do Metabase.

note: Define a setting which captures our Slack api token
en: Slack API bearer token obtained from https://api.slack.com/web#authentication
cs: Token Slack API získaný z https://api.slack.com/web#authentication

en: Enable MetaBot, which lets you search for and view your saved questions directly via Slack.
cs: Povolte MetaBot, který vám umožní vyhledávat a prohlížet vaše uložené otázky přímo přes Slack.

en: Last MetaBot checkin was {0} ago.
cs: Poslední kontrola MetaBot byla před {0}.

en: This instance will now handle MetaBot duties.
cs: Tato instance bude nyní řešit úlohy MetaBotu.

en: Here''s what I can {0}:
cs: Zde je to, co můžu {0}:

en: I don''t know how to {0} `{1}`.n{2}
cs: Nevím jak na to {0} `{1}`.n{2}

en: Uh oh! :cry:n> {0}
cs: Jejda :cry:n> {0}

en: Here''s your {0} most recent cards:n{1}
cs: Toto jsou vaše {0} nejnovější karty: n{1}

en: Could you be a little more specific? I found these cards with names that matched:n{0}
cs: Mohl byste být trochu konkrétnější? Našel jsem tyto karty se jmény, které se shodují: n{0}

en: I don''t know what Card `{0}` is. Give me a Card ID or name.
cs: Nevím, co je karta `{0}`. Dejte mi ID karty nebo jméno.

en: Show which card? Give me a part of a card name or its ID and I can show it to you. If you don''t know which card you want, try `metabot list`.
cs: Kterou kartu ukázat? Dejte mi část názvu karty nebo její ID a mohu vám ji ukázat. Pokud nevíte, kterou kartu chcete, zkuste `metabot list`.

en: Ok, just a second...
cs: Ok, jen sekundu...

en: Not Found
cs: Nenalezeno

en: Evaluating Metabot command:
cs: Vyhodnocení příkazu Metabot:

en: Go home websocket, you're drunk.
cs: Táhni domů webSockete, ožralo jeden.

en: Error launching metabot:
cs: Chyba při spouštění metabotu:

en: MetaBot WebSocket is closed. Reconnecting now.
cs: MetaBot WebSocket je zavřený. Probíhá opětovné připojení.

en: Error connecting websocket:
cs: Chyba při připojování k websocketu:

en: This instance is performing MetaBot duties.
cs: Tato instance plní úlohy MetaBotu.

en: Another instance is already handling MetaBot duties.
cs: Jiná instance už plní úlohy MetaBotu.

en: Starting MetaBot threads...
cs: Spouštějí se vlákna MetaBotu...

en: Stopping MetaBot...  🤖
cs: Zastavuje se MetaBot ... 🤖

en: MetaBot already running. Killing the previous WebSocket listener first.
cs: MetaBot už běží. Zabíjím předchozí WebSocket listener.

en: Base-64 encoded public key for this site's SSL certificate.
cs: Veřejný klíč kódovaný v Base-64 pro SSL certifikát této stránky.

en: Specify this to enable HTTP Public Key Pinning.
cs: Zadejte tuto možnost, abyste povolili připínání veřejných HTTP klíčů.

en: See {0} for more information.
cs: Více informací naleznete v {0}.

en: Cannot save Question: source query has circular references.
cs: Nelze uložit Otázku: zdrojový dotaz má zpětné reference.

en: Card {0} does not exist.
cs: Karta {0} neexistuje.

en: You do not have permissions to run ad-hoc native queries against Database {0}.
cs: Nemáte oprávnění ke spuštění ad-hoc nativních dotazů oproti databázi {0}.

en: Invalid color
cs: Špatná barva

en: must be a valid 6-character hex color code
cs: musí být platný šestimístný hexadecimální kód barvy

en: Collection name cannot be blank!
cs: Název sbírky nesmí být prázdný!

en: cannot be blank
cs: nemůže být prázdné

en: Invalid Collection location: path is invalid.
cs: Neplatné umístění sbírky: cesta je neplatná.

en: You cannot move a Personal Collection.
cs: Osobní sbírku nemůžete přesunout.

en: Invalid Collection location: some or all ancestors do not exist.
cs: Neplatné umístění sbírky: Někteří nebo všichni předkové neexistují.

en: You cannot archive the Root Collection.
cs: Kořenovou sbírku nemůžete archivovat.

en: You cannot archive a Personal Collection.
cs: Osobní sbírku nemůžete archivovat.

en: You cannot move the Root Collection.
cs: Kořenovou sbírku nemůžete přesunout.

en: You cannot move a Collection into itself or into one of its descendants.
cs: Sbírku nemůžete přesunout do sebe nebo do jednoho z jejích potomků.

note: first move this Collection
en: Moving Collection {0} and its descendants from {1} to {2}
cs: Přesunout sbírku {0} a její potomky z {1} do {2}

en: You're not allowed to change the owner of a Personal Collection.
cs: Nemáte oprávnění měnit vlastníka osobní sbírky.

en: You're not allowed to move a Personal Collection.
cs: Nemáte oprávnění přesunout osobní sbírku.

en: You cannot move a Collection and archive it at the same time.
cs: Sbírku nemůžete přesunout a zároveň ji archivovat.

en: You cannot delete a Personal Collection!
cs: Osobní sbírku nemůžete smazat.

en: {0} {1}''s Personal Collection
cs: Osobní sbírka {0} {1}

en: You cannot update a CollectionRevision!
cs: Nemůžete aktualizovat sbírku revizí!

en: Field {0} was previously automatically set to show a list widget, but now has {1} values.
cs: Pole {0} bylo předtím automaticky nastaveno tak, aby zobrazovalo widget seznamu, ale nyní má {1} hodnoty.

en: Switching Field to use a search widget instead.
cs: Přepnutí pole vede k použití vyhledávacího widgetu.

en: Storing updated FieldValues for Field {0}...
cs: Ukládám aktualizované hodnoty polí pro pole {0}...

en: Storing FieldValues for Field {0}...
cs: Ukládám hodnoty polí pro pole {0}...

en: Metabase can attempt to transform your table and field names into more sensible, human-readable versions, e.g. "somehorriblename" becomes "Some Horrible Name".
cs: Metabase se může pokusit transformovat názvy tabulek a polí na rozumnější verze čitelné pro člověka. Např. z "nějakýstašnýnázev" se stane "Nějaký Strašný Název".

en: This doesn’t work all that well if the names are in a language other than English, however.
cs: Toto však nefunguje dobře, pokud jsou názvy v jiném jazyce než v angličtině.

en: Do you want us to take a guess?
cs: Chcete, abychom hádali?

en: You cannot create or revoke permissions for the 'Admin' group.
cs: Nelze vytvořit ani odebrat pravomoci pro skupinu "Správce".

en: Invalid permissions object path: ''{0}''.
cs: Neplatná cesta k objektu pravomocí: ''{0}''.

en: You cannot update a permissions entry!
cs: Nemůžete aktualizovat záznam pravomocí!

en: Delete it and create a new one.
cs: Odstraňte ho a vytvořte nový.

en: You cannot edit permissions for a Personal Collection or its descendants.
cs: Nemůžete upravovat oprávnění pro Osobní sbírku nebo jejích potomků.

en: Looks like someone else edited the permissions and your data is out of date.
cs: Zdá se, že povolení upravil někdo jiný a vaše údaje jsou zastaralé.

en: Please fetch new data and try again.
cs: Načtěte nové data a zkuste to znovu.

en: Created magic permissions group ''{0}'' (ID = {1})
cs: Vytvořená skupina pravomocí ''{0}'' (ID = {1})

en: A group with that name already exists.
cs: Skupina s tímto jménem již existuje.

en: You cannot edit or delete the ''{0}'' permissions group!
cs: Nelze upravovat ani mazat skupinu pravomocí "{0}".

en: You cannot add or remove users to/from the 'MetaBot' group.
cs: Ve skupině "MetaBot" nemůžete přidávat ani odstraňovat uživatele.

en: You cannot add or remove users to/from the 'All Users' group.
cs: Ve skupině 'Všichni uživatelé' nemůžete přidávat ani odstraňovat uživatele.

en: You cannot remove the last member of the 'Admin' group!
cs: Posledního člena skupiny 'Správce' nemůžete odstranit!

en: You cannot update a PermissionsRevision!
cs: Nemůžete aktualizovat revize přístupů!

note: if there's still not a Card, throw an Exception!
en: Invalid Alert: Alert does not have a Card assoicated with it
cs: Neplatné upozornění: upozornění není spojeno s kartou

en: value must be a map with the keys `{0}`, `{1}`, and `{2}`.
cs: hodnota musí být mapa s klávesami `{0}`, `{1}` a `{2}`.

en: value must be a map with the following keys `({0})`
cs: hodnota musí být mapa s následujícími klávesami `({0})`

en: Error calculating permissions for query: {0}
cs: Chyba při zjišťování pravomocí pro dotaz: {0}

en: Invalid query type: {0}
cs: Neplatný typ dotazu: {0}

en: You cannot update a QueryExecution!
cs: Nelze aktualizovat QueryExecution!

en: You cannot update a Revision!
cs: Revizi nelze aktualizovat!

en: Setting {0} does not exist.nFound: {1}
cs: Nastavení {0} neexistuje.
    Nalezeno: {1}

en: Updating value of settings-last-updated in DB...
cs: Aktualizace hodnoty "settings-last-updated" v DB...

en: Checking whether settings cache is out of date (requires DB call)...
cs: Probíhá kontrola, zda je mezipaměť s nastavením zastaralá (vyžaduje volání DB)...

en: Settings have been changed on another instance, and will be reloaded here.
cs: Nastavení bylo změněno v jiné instanci a zde se načtou znovu.

en: Refreshing Settings cache...
cs: Obnovuje se mezipaměť s nastavením...

en: Invalid value for string: must be either "true" or "false" (case-insensitive).
cs: Neplatná hodnota pro řetězec: musí být buď "PRAVDA" nebo "NEPRAVDA" (nezáleží na velikosti).

en: You cannot update `settings-last-updated` yourself! This is done automatically.
cs: Nemůžete aktualizovat "settings-last-updated" sami! Toto se provádí automaticky.

note: go ahead and log the Exception anyway on the off chance that it *wasn't* just a race condition issue
en: Error inserting a new Setting:
cs: Chyba při vkládání nového nastavení:

en: Assuming Setting already exists in DB and updating existing value.
cs: Předpokládám, že nastavení již existuje v DB a aktualizuji existující hodnotu.

en: value must be a map with each value either a string or number.
cs: hodnota musí být mapa s každou hodnotou jako řetězec nebo číslo.

en: Loading plugins in directory {0}...
cs: Načítání doplňků ve složce {0}...

en: Loading plugin {0}...
cs: Načítám doplněk {0}...

en: It looks like you have some external dependencies in your Metabase plugins directory.
cs: Zdá se, že ve složce doplňků Metabase máte nějaké vnější závislosti.

en: With Java 9 or higher, Metabase cannot automatically add them to your classpath.
cs: S Javou 9 nebo vyšší, je Metabase nemůže automaticky přidat do vaší třídy.

en: Instead, you should include them at launch with the -cp option. For example:
cs: Namísto toho by jste je měli zahrnout při spuštění pomocí parametru -cp. Například:

en: See https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#java-versions for more details.
cs: Další podrobnosti najdete na stránce https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#java-versions.

en: (If you're already running Metabase this way, you can ignore this message.)
cs: (Pokud již používáte Metabase tímto způsobem, můžete tuto zprávu ignorovat.)

en: Identify when new versions of Metabase are available.
cs: Informuj pokud jsou k dispozici nové verze Metabase.

en: Information about available versions of Metabase.
cs: Informace o dostupných verzích Metabase.

en: The name used for this instance of Metabase.
cs: Název používaný v této instanci Metabase.

en: The base URL of this Metabase instance, e.g. "http://metabase.my-company.com".
cs: Základní URL adresa této instance Metabase, např. "http://metabase.moje-firma.cz".

en: The default language for this Metabase instance.
cs: Výchozí jazyk pro tuto instanci Metabase.

en: This only applies to emails, Pulses, etc. Users'' browsers will specify the language used in the user interface.
cs: Platí to pouze pro e-maily, impulsy atd. Prohlížeč uživatele zvolí jazyk používaný v uživatelském rozhraní.

en: The email address users should be referred to if they encounter a problem.
cs: E-mail, na který uživatelé mohou napsat v případě problémů.

en: Enable the collection of anonymous usage data in order to help Metabase improve.
cs: Povolit anonymní sběr dat o používání Metabase za účelem dalšího zlepšování.

en: The map tile server URL template used in map visualizations, for example from OpenStreetMaps or MapBox.
cs: Šablona adresy URL serveru použitá ve vizualizacích map, například z OpenStreetMaps nebo MapBox.

en: Enable admins to create publicly viewable links (and embeddable iframes) for Questions and Dashboards?
cs: Povolit správcům vytváření veřejně viditelných odkazů (a vnořených prvků iframe) pro otázky a nástěnky?

en: Allow admins to securely embed questions and dashboards within other applications?
cs: Povolit správcům bezpečně vkládat otázky a nástěnky do jiných aplikací?

en: Allow using a saved question as the source for other queries?
cs: Povolit použití uloženého dotazu jako základu pro další dotazy?

en: Enabling caching will save the results of queries that take a long time to run.
cs: Povolení použití mezipaměti uloží výsledky dotazů, které budou trvat dlouho.

en: The maximum size of the cache, per saved question, in kilobytes:
cs: Maximální velikost mezipaměti pro uloženou otázku v kilobajtech:

en: The absolute maximum time to keep any cached query results, in seconds.
cs: Absolutní maximální čas pro uchování výsledků dotazů v paměti, v sekundách.

en: Metabase will cache all saved questions with an average query execution time longer than this many seconds:
cs: Metabase uloží všechny uložené otázky do mezipaměti s průměrným časem provedení dotazu delším než je tento počet sekund:

en: To determine how long each saved question''s cached result should stick around, we take the query''s average execution time and multiply that by whatever you input here.
cs: Abychom určili, jak dlouho by se měl výsledek mezipaměti každé uložené otázky zachovat, vezmeme průměrný čas provádění dotazu a vynásobíme ho podle toho, co zde zadáte.

en: So if a query takes on average 2 minutes to run, and you input 10 for your multiplier, its cache entry will persist for 20 minutes.
cs: Pokud tedy dotaz trvá v průměru 2 minuty a do multiplikátoru zadáte 10, jeho setrvání v mezipaměti bude trvat 20 minut.

en: When using the default binning strategy and a number of bins is not provided, this number will be used as the default.
cs: Pokud nepoužíváte výchozí strategii pro hranice tříd a není zadaný určitý počet intervalů, použije se toto číslo jako výchozí.

en: When using the default binning strategy for a field of type Coordinate (such as Latitude and Longitude), this number will be used as the default bin width (in degrees).
cs: Při použití výchozí strategie hranic tříd pro pole typu Koordináty (například zeměpisná šířka a délka) se toto číslo použije jako výchozí šířka intervalu (ve stupních).

en: Unable to validate token.
cs: Nelze validovat token.

en: Error fetching token status:
cs: Chyba při načítání stavu tokenu:

en: There was an error checking whether this token was valid.
cs: Došlo k chybě při ověřování platnosti tokenu.

en: Token validation timed out.
cs: Validace tokenu vypršela.

en: Invalid token: token isn't in the right format.
cs: Neplatný token: token nemá správný formát.

note: attempt to query the metastore API about the status of this token. If the request doesn't complete in a reasonable amount of time throw a timeout exception
en: Checking with the MetaStore to see whether {0} is valid...
cs: Ověřte si u MetaStore, zda je {0} platný...

en: Token for premium embedding. Go to the MetaStore to get yours!
cs: Token pro prémiové vkládání. Jděte do MetaStore a získejte svůj!

en: Token is valid.
cs: Token je platný.

en: Error setting premium embedding token
cs: Chyba při nastavování tokenu prémiového vkládání

en: Unable to compare results to goal for alert.
cs: Výsledky nelze srovnávat s cílem upozornění.

en: Question ID is ''{0}'' with visualization settings ''{1}''
cs: ID otázky je ''{0}'' s nastaveními vizualizace ''{1}''

en: Unrecognized alert with condition ''{0}''
cs: Nerozpoznané upozornění s podmínkou ''{0}''

en: Unrecognized channel type {0}
cs: Nerozpoznaný typ kanálu {0}

en: Error sending notification!
cs: Odeslání notifikace selhalo!

en: Can't find JS color selector at ''{0}''
cs: Nelze najít selektor barev JS na ''{0}''

en: Card has errors: {0}
cs: Karta obsahuje chyby: {0}

en: Pulse card render error
cs: Chyba vykreslení karty s pulzem

en: Trimming trailing comment from card with id {0}
cs: Oříznutí komentáře z karty s ID {0}

en: Can't find field with ID: {0}
cs: Nelze najít pole s ID: {0}

en: ''{0}'' is a required param.
cs: ''{0}'' je povinný parametr.

en: Found ''{0}'' with no terminating ''{1}'' in query ''{2}''
cs: Našel se ''{0}'' bez ukončení ''{1}'' v dotazu ''{2}''

en: Unable to substitute ''{0}'': param not specified.nFound: {1}
cs: Nepodařilo se nahradit ''{0}'': Parametr nebyl zadaný. Nalezen: {1}

en: You do not have permissions to view Card {0}.
cs: Nemáte oprávnění k prohlížení karty {0}.

en: You do not have permissions to run this query.
cs: Nemáte oprávnění ke spuštění tohoto dotazu.

en: Fingerprint updates attempted {0}, updated {1}, no data found {2}, failed {3}
cs: Pokusy o aktualizaci otisků prstů {0}, aktualizované {1}, nenašli žádné údaje {2}, neúspěšné {3}

en: Total number of fields classified {0}, {1} failed
cs: Celkový počet klasifikovaných polí {0}, {1} selhal

en: Total number of tables classified {0}, {1} updated
cs: Celkový počet zařazených tabulek {0}, {1} aktualizováno

en: Error generating fingerprint for {0}
cs: Chyba při generování otisku pro {0}

en: Updated {0} field value sets, created {1}, deleted {2} with {3} errors
cs: Aktualizovány {0} množiny hodnot polí, vytvořené {1}, odstraněny {2} s {3} chybami

en: Total number of fields sync''d {0}, number of fields updated {1}
cs: Celkový počet synchronizovaných polí {0}, počet aktualizovaných polí {1}

en: Total number of tables sync''d {0}, number of tables updated {1}
cs: Celkový počet synchronizovaných tabulek {0}, počet aktualizovaných tabulek {1}

en: Found timezone id {0}
cs: Nalezeno ID časového pásma {0}

en: Total number of foreign keys sync''d {0}, {1} updated and {2} tables failed to update
cs: Celkový počet synchronizovaných cizích klíčů {0}, {1} aktualizovaných a {2} tabulek se nepodařilo aktualizovat

en: {0} Database {1} ''{2}''
cs: {0} Databáze {1} ''{2}''

en: Table {0} ''{1}''
cs: Tabulka {0} ''{1}''

en: Field {0} ''{1}''
cs: Pole {0} ''{1}''

en: Field ''{0}''
cs: Pole ''{0}''

en: step ''{0}'' for {1}
cs: krok ''{0}'' z {1}

en: Completed {0} on {1}
cs: Dokončeno {0} dne {1}

en: Start: {0}
cs: Začátek: {0}

en: End: {0}
cs: Konec: {0}

en: Duration: {0}
cs: Trvání: {0}

en: Completed step ''{0}''
cs: Dokončený krok ''{0}''

en: Loading tasks namespace:
cs: Nacitam jmenny prostor uloh:

en: Starting Quartz Scheduler
cs: Spuštění plánovače

en: Stopping Quartz Scheduler
cs: Zastavení plánovače

en: Job already exists:
cs: Úkol už existuje:

note: This is the very first log message that will get printed.  It's here because this is one of the very first namespaces that gets loaded, and the first that has access to the logger It shows up a solid 10-15 seconds before the "Starting Metabase in STANDALONE mode" message because so many other namesp
en: Loading Metabase...
cs: Načítá se Metabase...

en: Possible timezone conflict found on database {0}.
cs: Nalezen možný konflikt časových pásem v databázi {0}.

en: JVM timezone is {0} and detected database timezone is {1}.
cs: Časové pásmo JVM je {0} a zjištěné časové pásmo databáze je {1}.

en: Configure a report timezone to ensure proper date and time conversions.
cs: Nakonfigurujte časové pásmo reportu, abyste zajistili správné konverze pro datum a čas.

en: Secret key used to sign JSON Web Tokens for requests to `/api/embed` endpoints.
cs: Tajný klíč používaný k podepisování JSON webových tokenů pro žádosti o koncový bod `/api/embed`

en: MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY must be at least 16 characters.
cs: MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY musí mít nejméně 16 znaků.

en: Saved credentials encryption is ENABLED for this Metabase instance.
cs: Šifrování uložených pověření je pro tuto instanci Metabase ZAPNUTO.

en: Saved credentials encryption is DISABLED for this Metabase instance.
cs: Šifrování uložených pověření je pro tuto instanci Metabase VYPNUTO.

en: nFor more information, see
cs: Další informace naleznete v části

en: value must be an integer.
cs: hodnota musí být celé číslo.

en: value must be a string.
cs: hodnota musí být řetězec.

en: value must be a boolean.
cs: hodnota musí být logická hodnota.

en: value must be a string that matches the regex `{0}`.
cs: hodnota musí být řetězec, který se shoduje s regulárním výrazem "{0}".

en: value must satisfy one of the following requirements:
cs: hodnota musí splňovat jeden z následujících požadavků:

en: value may be nil, or if non-nil, {0}
cs: hodnota může být nula nebo nenulová, {0}

en: value must be one of: {0}.
cs: hodnota musí být jedna z : {0}.

en: value must be an array.
cs: hodnota musí být pole.

en: Each {0}
cs: Každý {0}

en: The array cannot be empty.
cs: Pole nemůže být prázdné.

en: value must be a non-blank string.
cs: hodnota nesmí být prázdný řetězec.

en: Integer greater than zero
cs: Celé číslo větší než 0

en: value must be an integer greater than zero.
cs: hodnota musí být celé číslo větší než 0.

en: Number greater than zero
cs: Číslo větší než 0

en: value must be a number greater than zero.
cs: hodnota musí být číslo větší než 0.

en: Keyword or string
cs: Slovo nebo text

en: Valid field type
cs: Platný typ pole

en: value must be a valid field type.
cs: hodnota musí být platným typem pole.

en: Valid field type (keyword or string)
cs: Platný typ pole (klíčové slovo nebo řetězec)

en: value must be a valid field type (keyword or string).
cs: hodnota musí být platným typem pole (klíčové slovo nebo řetězec).

en: Valid entity type (keyword or string)
cs: Platný typ entity (klíčové slovo nebo řetězec)

en: value must be a valid entity type (keyword or string).
cs: hodnota musí být platným typem entity (klíčové slovo nebo řetězec).

en: Valid map
cs: Platná mapa

en: value must be a map.
cs: hodnota musí být mapa.

en: Valid email address
cs: Platná emailová adresa

en: value must be a valid email address.
cs: hodnota musí být platná emailová adresa.

en: Insufficient password strength
cs: Nedostatečná síla hesla

en: value must be a valid integer.
cs: hodnota musí být platné celé číslo.

en: value must be a valid integer greater than zero.
cs: hodnota musí být platné celé číslo větší než nula.

en: value must be a valid boolean string (''true'' or ''false'').
cs: hodnota musí byť platný logický řetězec ("PRAVDA" nebo "NEPRAVDA").

en: value must be a valid JSON string.
cs: hodnota musí být platný JSON řetězec.

en: value must be a valid embedding params map.
cs: hodnota musí být platná mapa vkládacích parametrů.

en: Data permissions
cs: Oprávnění dat

en: Collection permissions
cs: Oprávnění sbírek

en: See all collection permissions
cs: Zobrazit všechna oprávnění ke sbírce

en: Also change sub-collections
cs: Změnit i podskupiny

en: Can edit this collection and its contents
cs: Může upravovat tuto sbírku a její obsah

en: Can view items in this collection
cs: Může zobrazit položky v této kolekci

en: Collection Access
cs: Přístup ke sbírce

en: This group has permission to view at least one subcollection of this collection.
cs: Tato skupina má oprávnění k zobrazení alespoň jedné podskupiny této sbírky.

en: This group has permission to edit at least one subcollection of this collection.
cs: Tato skupina má oprávnění na úpravu alespoň jedné podskupiny této sbírky.

en: View sub-collections
cs: Zobrazit dílčí sbírky

en: Remember Me
cs: Pamatovat si mě

en: X-ray this schema
cs: Prozkoumat toto schéma

en: Edit the permissions for this collection
cs: Upravit oprávnění pro tuto sbírku

en: Add this question to a dashboard
cs: Přidat dotaz na nástěnku

en: Create a new dashboard
cs: Vytvořit novou nástěnku

en: The page you asked for couldn't be found.
cs: Nenalezli jsme požadovanou stránku.

en: Select a {0}
cs: Vyber {0}

en: Save dashboards, questions, and collections in "{0}"
cs: Uložte nástěnky, otázky a kolekce do složky "{0}"

en: Access dashboards, questions, and collections in "{0}"
cs: Zpřístupnit nástěnky, otázky a kolekce ve složce "{0}"

en: Compare
cs: Porovnat

en: Zoom out
cs: Oddálit

en: Related
cs: Příbuzný

en: More X-rays
cs: Více průzkumů

en: No results
cs: Prázdný výsledek

en: Metabase couldn't find any results for your search.
cs: Vašemu hledání neodpovídají žádná data.

en: No metrics
cs: Žádné metriky

en: Aggregations
cs: Agregace

en: Operators
cs: Operátory

en: Custom fields
cs: Vlastní pole

note: 2. Create the new collections.
en: Migrated Dashboards
cs: Migrované nástěnky

en: Migrated Pulses
cs: Migrované pulzy

en: Migrated Questions
cs: Migrované dotazy

note: 4. move everything not in this Collection to a new Collection
en: Moving instances of {0} that aren't in a Collection to {1} Collection {2}
cs: Přesouvám instance {0}, které nejsou ve sbírce {1} do sbírky {2}

en: Failed to grant permissions: {0}
cs: Přidělení oprávnění selhalo: {0}

en: Cannot decrypt encrypted string. Have you changed or forgot to set MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?
cs: Nelze dešifrovat šifrovaný řetězec. Změnili jste nebo zapomněli nastavit MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?

en: All personal collections
cs: Všechny osobní sbírky

en: Host
cs: Adresa

en: Database username
cs: Login do DB

en: What username do you use to login to the database?
cs: Jaký login používáte pro přihlášení do DB?

en: Database password
cs: Heslo do DB

en: Database name
cs: Název DB

en: Use a secure connection (SSL)?
cs: Používáte zabezpečené připojení (SSL)?

en: Additional JDBC connection string options
cs: Další možnosti připojovacího řetězce JDBC

en: Project ID
cs: ID projektu

en: Dataset ID
cs: ID datasetu

en: Client ID
cs: ID klienta

en: Client Secret
cs: Skrytý klíč klienta

en: Auth Code
cs: Autorizační kód

en: Hosts
cs: Hostitelé

en: Broker node port
cs: Broker port

en: Google Analytics Account ID
cs: ID účtu Google Analytics

en: Connection String
cs: Připojovací řetězec

en: Authentication Database
cs: Autentizační databáze

en: Optional database to use when authenticating
cs: Volitelná databáze, která se použije při autentifikaci

en: Additional Mongo connection string options
cs: Další možnosti připojovacího řetězce Mongo

en: Oracle system ID (SID)
cs: Systémové ID Oracle (SID)

en: Usually something like ORCL or XE.
cs: Obvykle něco jako ORCL nebo XE.

en: Optional if using service name
cs: Volitelné, pokud používáte název služby

en: Oracle service name
cs: Název služby Oracle

en: Optional TNS alias
cs: Volitelný TNS alias

en: default
cs: výchozí

en: Filename
cs: Název souboru

en: Database instance name
cs: Název instance databáze

en: Windows domain
cs: Windows Doména

en: Labels
cs: Štítky

en: Add members
cs: Přidat členy

en: Collection it's saved in
cs: Patří do sbírky

en: All Users
cs: Všichni uživatelé

en: Administrators
cs: Správci

en: Sharing
cs: Sdílení

en: Display
cs: Zobrazení

en: Axes
cs: Osy

en: Formatting
cs: Formátování

en: Try these x-rays based on your data.
cs: Vyzkoušejte tyto rychlé průzkumy dat.

en: There was a problem displaying this chart.
cs: Nastal problém při zobrazování těchto dat.

en: Sorry, you don't have permission to see this card.
cs: Na zobrazení této karty nemáte oprávnění.

en: Just a heads up:
cs: Jen v rychlosti:

en: {0} without the Sample Dataset, the Query Builder tutorial won't work. You can always restore the Sample Dataset, but any questions you've saved using this data will be lost.
cs: {0} bude bez vzorové databáze, průvodce na tvorbu dotazů nebude fungovat. Vzorovou databázi můžete kdykoli obnovit, ale všechny otázky, které jste pomocí těchto dat uložili, se ztratí.

en: X-ray
cs: Průzkum

en: Compare to the rest
cs: Porovnat s ostatními

en: Use the Java Virtual Machine (JVM) timezone
cs: Použít timezone z Java Virtual Machine (JVM)

en: We suggest you leave this off unless you're doing manual timezone casting in
    many or most of your queries with this data.
cs: Doporučujeme vám to nechat vypnuté, pokud u dat nevykonáváte manuální přetypování časových pásem u mnoha nebo většině otázek.

en: Your team's most important dashboards go here
cs: Sem patří nejdůležitější nástěnky vašeho týmu.

en: Pin dashboards in {0} to have them appear in this space for everyone
cs: Připněte nástěnky v {0}, abyste je mohli v tomto prostoru zobrazit pro všechny

en: Unable to release the Liquibase lock after a migration failure
cs: Po selhání migrace není možné uvolnit zámek Liquibase

en: Use JVM Time Zone
cs: Použijte časové pásmo JVM

en: We're currently analyzing the tables and fields to help you explore your data.
cs: Momentálně analyzujeme tabulky a pole, které vám pomohou prozkoumat vaše data.

en: Select a currency type
cs: Zvol typ měny

en: Field Type
cs: Typ pole

en: Troubleshooting
cs: Řešení problémů

en: Enable X-ray features
cs: Povolit automatické průzkumy

en: Formatting Options
cs: Možnosti formátovaní

en: Task details
cs: Podrobnosti úlohy

en: Troubleshooting logs
cs: Diagnostické záznamy

en: Trying to get to the bottom of something? This section shows logs of Metabase's background tasks, which can help shed light on what's going on.
cs: Snažíte se něco vyřešit? Tako sekce zobrazuje Metabase logy z úloh běžících na pozadí, ty vám pomůžou objasnit si co se děje.

en: Task
cs: Úloha

en: Started at
cs: Začala v

en: Ended at
cs: Skončila v

en: Duration (ms)
cs: Trvání (ms)

en: Currency
cs: Měna

en: Pick a user or channel...
cs: Vyberte uživatele nebo kanál ...

en: No formatting settings
cs: Žádné nastavení formátování

en: Label for this range (optional)
cs: Štítek pro tento rozsah (volitelné)

en: Add a range
cs: Přidejte rozsah

en: is less than
cs: je menší než

en: is greater than
cs: je větší než

en: is less than or equal to
cs: je menší anebo rovno

en: is greater than or equal to
cs: je větší anebo rovno

en: is equal to
cs: rovná se

en: is not equal to
cs: nerovná se

en: is null
cs: nemá hodnotu

en: is not null
cs: má hodnotu

en: contains
cs: obsahuje

en: does not contain
cs: neobsahuje

en: starts with
cs: začíná na

en: ends with
cs: končí na

en: When a cell in these columns {0} it will be tinted this color.
cs: Když je buňka v těchto sloupcích {0}, bude vybarvená.

en: When a cell in this column…
cs: Když je buňka v tomto sloupci...

en: This visualization requires you to group by a field.
cs: Tato vizualizace vyžaduje seskupení podle pole.

en: Date style
cs: Styl datumu

en: Date separators
cs: Oddělovače datumu

en: Abbreviate names of days and months
cs: Zkraťte názvy dní a měsíců

en: Show the time
cs: Zobrazit čas

en: Time style
cs: Typ zobrazení času

en: Unit of currency
cs: Jednotka měny

en: Currency label style
cs: Styl měnového označení

en: Where to display the unit of currency
cs: Kde zobrazit jednotku měny

en: Minimum number of decimal places
cs: Minimální počet desetinných míst

en: Stacked chart type
cs: Skládaný typ grafu

en: Goal label
cs: Popis cíle

en: Show trend line
cs: Zobrazit spojnici trendu

en: Line style
cs: Styl čáry

en: Show dots on lines
cs: Zobrazit značky na čárách

en: Which axis?
cs: Která osa?

en: Line + Bar
cs: Linie + Sloupec

en: line and bar chart
cs: lineární a sloupcový graf

en: Gauge visualization requires a number.
cs: Vizualizace typu měřidlo vyžaduje číslo.

en: Gauge
cs: Měřidlo

en: Gauge ranges
cs: Rozsah měřidla

en: Field to show
cs: Pole k zobrazení

en: last {0}
cs: poslední {0}

en: {0} was {1} {2}
cs: {0} bylo {1} {2}

en: Group by a time field to see how this has changed over time
cs: Seskupením podle časového pole zjistíte, jak se to časem změnilo

en: Switch positive / negative colors?
cs: Přepnout normální / inverzní barvy?

en: Pivot column
cs: Do sloupce

en: Cell column
cs: Hodnoty sloupce

en: Visible columns
cs: Viditelné sloupce

en: Conditional Formatting
cs: Podmíněné formátování

en: Column title
cs: Popisek sloupce

en: Show a mini bar chart
cs: Zobrazit mini sloupcový graf

en: Link
cs: Odkaz

en: Email link
cs: Odkaz na e-mail

en: Image
cs: Obrázek

en: Automatic
cs: Automatický

en: View as link or image
cs: Zobrazit jako odkaz nebo obrázek

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Not a valid integer: ''{0}''
cs: Neplatné celé číslo: ''{0}''

en: Embedding is not enabled for this object.
cs: Vkládání není pro tento objekt povolené.

note: duplicity
en: Problem connecting to LDAP server, will fallback to local authentication: {0}
cs: Při připojování k serveru LDAP se vyskytl problém, vrátím se k místním účtům {0}

en: When including an offset, a limit must also be included.
cs: Při zahrnutí offsetu musí být zahrnut i limit.

en: When including a limit, an offset must also be included.
cs: Při zahrnutí limitu musí být zahrnut i offset.

en: Applying heuristic {0} to {1}.
cs: Aplikace heuristicky {0} na {1}.

en: Dimensions bindings:n{0}
cs: Vazby dimenzí:n{0}

en: Using definitions:nMetrics:n{0}nFilters:n{1}
cs: Pomocí definic:nMetrics:n{0}nFilters:n{1}

en: minute
cs: minuta

en: hour
cs: hodina

en: day of week
cs: den týdne

en: day of month
cs: den měsíce

en: day of year
cs: den roku

en: week
cs: týden

en: month
cs: měsíc

en: quarter
cs: kvartál

en: Adding {0} cards to dashboard {1}:n{2}
cs: Přidávám {0} karet na nástěnku {1}:n{2}

en: Error parsing {0}:n{1}
cs: Chyba při ověřování {0}:n{1}

en: WARNING: Filtering only works on dimensions! ''{0}'' is a metric. Ignoring filter.
cs: UPOZORNĚNÍ: Filtrování funguje pouze podle rozměrů! ''{0}'' je metrika. Ignoruji filtr.

en: WARNING: A date can't belong to multiple discrete intervals, so ANDing them together doesn't make sense.
cs: UPOZORNĚNÍ: Datum nemůže patřit do více diskrétních intervalů, takže jejich spojování nedává smysl.

en: Ignoring these intervals: {0}
cs: Ignorování těchto intervalů: {0}

note: We should never get to this point since the all non-string negations should get automatically rewritten by the query expander.
en: WARNING: Don't know how to negate: {0}
cs: UPOZORNĚNÍ: Nevím, jak negovat: {0}

en: Sorting with Druid is only allowed in queries that have one or more breakout columns. Ignoring :order-by clause.
cs: Třídění s Druidem je povoleno pouze u dotazů, které mají jeden nebo více přehledových sloupců. Ignoruje :order-by klauzuli.

note: TODO - this is not really true, is it
en: WARNING: It only makes sense to specify :fields for a query with no aggregation. Ignoring the clause.
cs: UPOZORNĚNÍ: Má smysl zadávat :fields pro dotaz bez agregace. Ignoruji klauzuli.

en: WARNING: Druid doenst allow limitSpec in timeseries queries. Ignoring the LIMIT clause.
cs: UPOZORNĚNÍ: Druid nepovoluje limit v časových dotazech. Ignoruji klauzuli LIMIT.

en: HoneySQL Form:
cs: Formulář HoneySQL:

en: Unable to parse date ''{0}''
cs: Nepodařilo se ověřit datum "{0}"

en: Client closed connection, cancelling query
cs: Klient ukončil připojení, ruším dotaz

en: Setting timezone with statement: {0}
cs: Nastavení časového pásma s příkazem: {0}

en: Multiple date filters are not supported
cs: Mnohonásobné filtry datumu nejsou podporovány

en: :not is not yet implemented
cs: :not ještě není implementován

en: Only one Google Analytics segment allowed at a time.
cs: Najednou je povolen pouze jeden segment Google Analytics.

en: Error: mismatched columns in results! Expected: {0} Got: {1}
cs: Chyba: neshodné sloupce ve výsledcích! Očekávané: {0} Mám: {1}

en: Unable to create temp file in `{0}` for email attachments
cs: V `{0}` nelze vytvořit dočasný soubor pro emailové přílohy

en: Error preprocessing query:
cs: Chyba při předběžném zpracování dotazu:

en: Illegal filter clause: {0}
cs: Neplatná klauzule pro filtrování: {0}

en: Invalid clause:
cs: Neplatná klauzule:

note: duplicity string
en: Error: query's source query has not been resolved. You probably need to `preprocess` the query first.
cs: Chyba: zjišťování zdroje dotazu nerozpoznáno. Pravděpodobně budete muset nejprve předzpracovat dotaz.

note: failing that throw an Exception with detailed info about what we tried and what the actual expressions were
en: No expression named ''{0}''
cs: Žádný výraz s názvem ''{0}''

en: No aggregation at index: {0}
cs: Žádná agregace v indexu: {0}

en: Field values total length is {0} (max {1}).
cs: Celková délka hodnot polí je {0} (max {1}).

en: FieldValues are allowed for this Field.
cs: Hodnoty polí jsou povoleny pro toto pole.

en: FieldValues are NOT allowed for this Field.
cs: Hodnoty polí NEJSOU povoleny pro toto pole.

en: Field {0} ''{1}'' should have FieldValues and belongs to a Database with On-Demand FieldValues updating.
cs: Pole {0} ''{1}'' by mělo mít hodnoty pole a mělo by patřit do databáze s hodnotami polí aktualizovaných na vyžádání.

en: You cannot create or revoke permissions for the ''Admin'' group.
cs: Nelze vytvořit ani odvolat povolení pro skupinu ''Správci''.

en: You cannot add or remove users to/from the ''MetaBot'' group.
cs: Nemůžete přidávat ani odstraňovat uživatele do / ze skupiny ''MetaBot''

en: You cannot add or remove users to/from the ''All Users'' group.
cs: Ve skupině ''Všichni uživatelé'' nemůžete přidávat ani odstraňovat uživatele.

en: You cannot remove the last member of the ''Admin'' group!
cs: Posledního člena skupiny ''Správci'' nemůžete odstranit!

note: go ahead and log the Exception anyway on the off chance that it *wasn't* just a race condition issue
en: Error inserting a new Setting: {0}
cs: Chyba při vkládání nového nastavení: {0}

en: defsetting descriptions strings must be `:internal?` or internationalized, found: `{0}`
cs: řetězce popisů nastavení musí být `:internal?` nebo lokalizované, nalezeny: `{0}`

en: Loading plugin {0}... {1}
cs: Načítá se doplněk {0}... {1}

en: Object keyed by type, containing formatting settings
cs: Objekt provázaný podle typu, obsahující nastavení formátování

en: Allow users to explore data using X-rays
cs: Umožněte uživatelům poznávat data za použití průzkumů

en: Using this URL to check token: {0}
cs: Pomocí této URL adresy zkontrolujte token: {0}

en: Unable to validate token: 404 not found.
cs: Nepodařilo se ověřit token: 404 nenalezeno.

en: There was an error checking whether this token was valid:
cs: Chyba při ověřování platnosti tohoto tokenu:

note: +----------------------------------------------------------------------------------------------------------------+ |                                             SETTING & RELATED FNS                                              | TODO - rename this to premium-features-token?
en: Token for premium features. Go to the MetaStore to get yours!
cs: Token pro prémiové funkce. Jděte do MetaStore a získejte svůj token!

en: Token format is invalid. Token should be 64 hexadecimal characters.
cs: Formát tokenu je neplatný. Token by měl mít 64 hexadecimálních znaků.

en: Error setting premium features token
cs: Chyba při nastavování tokenu prémiových funkcí

en: Error validating token:
cs: Chyba při ověřování tokenu:

en: Error preprocessing query
cs: Chyba při předzpracování dotazu

en: No native form returned.
cs: Žádná nativní forma se nevrátila.

en: Invalid response from database driver. No :status provided.
cs: Neplatná odpověď z ovladače databáze. Nebyl sdělen :status.

en: General error
cs: Všeobecná chyba

en: Missing query hash!
cs: Chybí hash dotazu!

en: Table ''{0}'' has no Fields associated with it.
cs: Tabulka ''{0}'' nemá přiřazené pole.

en: Max concurrent query limit reached
cs: Byl dosažen maximální počet souběžných dotazů

note: we should never reach this if our patterns are written right so this is more to catch code mistakes than something the user should expect to see
en: Don't know how to get information about Field:
cs: Nevím, jak získat informace o poli:

en: metabase.query-processor.interface/*driver* is unbound.
cs: metabase.query-processor.interface/*driver* je uvolněný.

en: Query processor error: mismatched number of columns in query and results.
cs: Chyba zpracovatele dotazů: neshodný počet sloupců v dotazu a výsledcích.

en: Expected {0} fields, got {1}
cs: Očekávané {0} pole, dostali {1}

en: Expected: {0}
cs: Očekávané: {0}

en: Actual: {0}
cs: Aktuálně: {0}

en: Unable to bin Field without a min/max value
cs: Nelze zadat hranice pole bez minimální / maximální hodnoty

en: {0} is not supported by this driver.
cs: {0} tento ovladač nepodporuje.

en: Segment {0} does not exist, or is invalid.
cs: Segment {0} neexistuje nebo je neplatný.

en: Metric {0} does not exist, or is invalid.
cs: Metrika {0} neexistuje nebo je neplatná.

en: Missing source query in Card {0}
cs: Chybí zdrojový dotaz na kartě {0}

note: log the query at this point, it's useful for some purposes
en: Fetched source query from Card {0}:
cs: Načetl se zdrojový dotaz z karty {0}:

en: Error transforming MBQL query to native:
cs: Chyba při transformaci dotazu MBQL na nativní:

en: Cannot run query: could not find source table {0}.
cs: Nelze spustit dotaz: nenašla se zdrojová tabulka {0}.

en: Error recording results metadata for query:
cs: Chyba při zaznamenávání metadat výsledků pro dotaz:

en: Error: Query Processor store is not initialized.
cs: Chyba: Úložiště zpracovatele dotazů není inicializováno.

en: Error: Table {0} is not present in the Query Processor Store.
cs: Chyba: Tabulka {0} se nenachází v úložišti zpracovatele dotazů.

en: Error: Field {0} is not present in the Query Processor Store.
cs: Chyba: pole {0} se nenachází v úložišti zpracovatele dotazů.

en: Task history cleanup successful, rows were {0}deleted
cs: Čištění historie úloh bylo úspěšné, řádky byly {0} odstraněny

en: not
cs: ne

en: For more information, see
cs: Více informací naleznete na

en: Integer greater than or equal to zero
cs: Celé číslo větší nebo rovno nule

en: value must be an integer greater than or equal to zero.
cs: hodnota musí být celé číslo větší nebo rovno nule.

en: value must be an integer zero or greater.
cs: hodnota musí být celé číslo, nula nebo větší než nula.

en: value must be a valid integer greater than or equal to zero.
cs: hodnota musí být platné celé číslo větší nebo rovno nule.

en: New users per state in the last 30 days
cs: Noví uživatelé v každém státě za posledních 30 dní

en: Created At by day of the week
cs: Vytvořeno podle dne v týdnu

en: Created At by quarter of the year
cs: Vytvořeno podle kvartálu v roce

en: [[this.short-name]] per country
cs: [[this.short-name]] podle země

en: Users per source
cs: Uživatelé podle zdroje

en: The top external pages that brought users to your site
cs: Nejlepší externí stránky, které přivedly uživatele na váš web

en: How [[this]] is distributed and more.
cs: Jak je [[this]] distribuováno a další.

en: The [[this]] over time
cs: [[this]] v průběhu času

en: User growth
cs: Růst uživatelů

en: Whether or not there are any patterns to when they happen.
cs: Zda existují nebo neexistují vzory a kdy k nim dojde

en: Users per state
cs: Uživatelé podle státu

en: Sessions
cs: Relace

en: How some of the numbers in [[this]] relate to each other
cs: Jak se některá čísla v [[this]] vztahují k sobě navzájem

en: Sales per country
cs: Prodeje za zemi

en: Join date by month of the year
cs: Připojte datum podle měsíce v roce

en: [[Timestamp]] by hour of the day
cs: [[Timestamp]] podle hodiny dne

en: A look at the [[this]]
cs: Pohled na [[this]]

en: Bottom 5 per category
cs: Spodních 5 pro každou kategorii

en: Number of orders
cs: Počet objednávek

en: Event growth
cs: Růst událostí

en: Total [[GenericTable]]
cs: Celkem [[GenericTable]]

en: Income growth
cs: Růst příjmů

en: Top 10 countries by sales in the last 30 days
cs: Top 10 zemí podle tržeb za posledních 30 dní

en: [[this]] by month of the year
cs: [[this]] podle měsíce v roce

en: Transactions per day of the week
cs: Transakce za den v týdnu

en: Sessions by device type
cs: Relace podle typu zařízení

en: Transactions per country
cs: Transakce podle krajiny

en: Join date by quarter of the year
cs: Připojte datum podle kvartálu v roce

en: Events per hour of the day
cs: Události za hodinu během dne

en: Bottom 5 [[this]]
cs: Spodních 5 [[this]]

en: [[Timestamp]] by day of the month
cs: [[Timestamp]] podle dne v měsíci

en: Per [[GenericCategoryLarge]]
cs: Za [[GenericCategoryLarge]]

en: Null values
cs: Bez hodnoty

en: Total events
cs: Celkový počet událostí

en: A look at [[GenericTable]] across your [[this]], and how it changes over time.
cs: Podívejte se na [[GenericTable]] v [[this]] a jak se v průběhu času mění.

en: [[this]] per [[GenericCategoryMedium]]
cs: [[this]] podle [[GenericCategoryMedium]]

en: How the [[this]] changes with time
cs: Jak se [[this]] mění s časem

en: How they compare by seasonality
cs: Jak si vedou podle sezónnosti

en: Average income per transaction
cs: Průměrný příjem na transakci

en: [[this]] per country
cs: [[this]] podle země

en: Income per state
cs: Příjem podle státu

en: Per [[GenericCategoryMedium]]
cs: Za [[GenericCategoryMedium]]

en: A closer look at your [[this]]
cs: Bližší pohled na [[this]]

en: How [[GenericNumber]] is distributed
cs: Jak se distribuuje [[GenericNumber]]

en: [[Timestamp]] by quarter of year
cs: [[Timestamp]] podle kvartálu

en: Events per country
cs: Události podle zemí

en: Weekdays when [[this.short-name]] were added
cs: Dny, kdy byly přidány [[this.short-name]]

en: Months when [[this.short-name]] were added
cs: Měsíce, kdy byly přidány [[this.short-name]]

en: How they compare across different categories
cs: Jak si vedou napříč různými kategoriemi

en: New users per source in the last 30
cs: Noví uživatelé na zdroj za posledních 30

en: Events per quarter of the year
cs: Události za kvartál roku

en: Heres a quick look at your [[this]]
cs: Zde je rychlý pohled na vaše [[this]]

en: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], top 5
cs: [[this]] podle [[GenericCategoryLarge]], top 5

en: Days when [[this.short-name]] were added
cs: Dny, kdy byly přidány [[this.short-name]]

en: Total orders per source
cs: Celkový počet objednávek podle zdroje

en: [[this]] by quarter of the year
cs: [[this]] za kvartál v roce

en: Events per [[GenericCategoryMedium]]
cs: Události podle [[GenericCategoryMedium]]

en: Events per state
cs: Události podle státu

en: Top landing pages
cs: Nejlepší vstupní stránky

en: Heres a closer look at your [[this]] over time
cs: Zde je bližší pohled na [[this]] v průběhu času

en: Sum of [[this]] by [[Country]]
cs: Součet [[this]] podle [[Country]]

en: States that are performing best
cs: Státy, které dosahují nejlepších výsledků

en: Created At by month of the year
cs: Vytvořeno podle měsíce v roce

en: Sum of [[this]] by [[State]]
cs: Součet [[this]] podle [[State]]

en: Sum of [[GenericNumber]] per [[this]]
cs: Součet [[GenericNumber]] podle [[this]]

en: Events by coordinates
cs: Události podle souřadnic

en: Top referral pages
cs: Nejlepší doporučené stránky

en: An exploration of your users to get you started.
cs: Přezkoumání uživatelů, abyste mohli začít.

en: An overview of your [[this]] and how its distributed across time, place, and categories.
cs: Přehled vašeho [[this]] a jeho distribuce v čase, místě a kategoriích.

en: Average income per state
cs: Průměrný příjem podle státu

en: [[this]] by [[GenericCategoryMedium]]
cs: [[this]] podle [[GenericCategoryMedium]]

en: Total transactions
cs: Celkem transakcí

en: [[this.short-name]] that have joined over time
cs: [[this.short-name]], které se připojily v průběhu času

en: The [[this]] by location
cs: [[this]] podle lokace

en: Events per month of the year
cs: Události za měsíc v roce

en: [[this]] by [[GenericNumber]]
cs: [[this]] podle [[GenericNumber]]

en: Quarters when [[this.short-name]] were added
cs: Kvartály, kdy byly přidány [[this.short-name]]

en: How these [[this.short-name]] are distributed
cs: Jak jsou distribuovány [[this.short-name]]

en: [[this.short-name]] by [[GenericNumber]]
cs: [[this.short-name]] podle [[GenericNumber]]

en: Where users are coming from
cs: Odkud přicházejí uživatelé

en: [[this]] comparisons and correlations
cs: [[this]] srovnání a korelace

en: Total income
cs: Celkový příjem

en: Total income per month
cs: Celkový příjem za měsíc

en: Number of users per source
cs: Počet uživatelů podle zdroje

en: Transactions per state
cs: Transakce podle státu

en: [[this]] by [[Timestamp]]
cs: [[this]] podle [[Timestamp]]

en: New users per source in the last 30 days
cs: Noví uživatelé podle zdroje za posledních 30 dní

en: Join date by day of the month
cs: Připojte datum podle dle v měsíci

en: Average discount %
cs: Průměrná sleva %

en: Autogenerated metrics about [[GenericTable]].
cs: Automaticky generované metriky o [[GenericTable]].

en: [[this]] per day of the month
cs: [[this]] za den v měsíci

en: Total sessions in each country
cs: Celkový počet relací v každé zemi

en: Transactions per month of the year
cs: Transakcí za měsíc v roce

en: Sales per product
cs: Prodeje za výrobek

en: Users in each country
cs: Uživatelů v každé zemi

en: [[this]] by hour of the day
cs: [[this]] podle hodiny dne

en: Events in the last 30 days
cs: Události za posledních 30 dní

en: Transactions per source
cs: Transakce podle zdroje

en: Where youve acquired your users
cs: Kde jste získali své uživatele

en: How they compare acrosss location
cs: Jak si vedou napříč polohou

en: [[this]] per product
cs: [[this]] podle produktu

en: [[this]] per month of the year
cs: [[this]] za měsíc v roce

en: Per country
cs: Pro každou zemi

en: A deeper look at how different countries are performing for you.
cs: Hlubší pohled na to, jak se jednotlivým zemím daří.

en: Sales per state
cs: Prodeje za stát

en: Events by [[GenericNumber]]
cs: Události podle [[GenericNumber]]

en: Sales per product [[ProductCategoryMedium]]
cs: Prodeje za produkt [[ProductCategoryMedium]]

en: User acquisition by country
cs: Akvizice uživatele podle země

en: [[this]] per source
cs: [[this]] podle zdroje

en: [[this]] by day of the week
cs: [[this]] podle dne v týdnu

en: Days of the month when [[this.short-name]] joined
cs: Dny v měsíci, kdy se připojil [[this.short-name]]

en: Heres an overview of the people in your [[this]]
cs: Zde je přehled lidí ve vašem [[this]]

en: How [[GenericTable]] are distributed across this time field, and if it has any seasonal patterns.
cs: Jako jsou [[GenericTable]] distribuovány v tomto časovém poli a zda má nějaké sezónní vzorce.

en: Overview
cs: Přehled

en: How this metric is distributed across different categories
cs: Jako je tato metrika distribuována do různých kategorií

en: [[this.short-name]] per state
cs: [[this.short-name]] za stát

en: Weekdays when [[this.short-name]] joined
cs: Pracovní dny v měsíci, kdy se připojil [[this.short-name]]

en: Hours when [[this.short-name]] joined
cs: Hodiny, kdy se připojil [[this.short-name]]

en: Total income by month
cs: Celkový příjem podle měsíce

en: A breakdown of your [[this]] over time, and its min, max, average and more.
cs: Rozbor vašeho [[this]] v čase, jeho minima, maxima, průměr a další.

en: Average quantity per state
cs: Průměrné množství podle státu

en: How they compare by across different numbers
cs: Jak si vedou napříč různými čísli

en: New users per country in the last 30 days
cs: Noví uživatelé podle zemí za posledních 30 dní

en: Transactions over time
cs: Transakce v průběhu času

en: [[this]] per [[GenericCategorySmall]]
cs: [[this]] za [[GenericCategorySmall]]

en: Some breakdown
cs: Nějaké rozbory

en: Average of [[this]] by [[State]]
cs: Průměr z [[this]] na [[State]]

en: Transactions per quarter of the year
cs: Transakce za kvartál roku

en: By coordinates
cs: Podle souřadnic

en: Heres a closer look at your [[this]] by products
cs: Zde je bližší pohled na vaše [[this]] produkty

en: [[this]] per quarter of the year
cs: [[this]] za kvartál roku

en: Heres an overview of your [[this]] data from Google Analytics
cs: Zde je přehled vašich [[this]] dat ze služby Google Analytics

en: Quarters when [[this.short-name]] joined
cs: Kvartály, kdy se připojil [[this.short-name]]

en: New [[this.short-name]] in the last 30 days
cs: Nové [[this.short-name]] za posledních 30 dní

en: Total sessions by desktop, mobile, or tablet
cs: Celkový počet relací podle počítače, mobilu nebo tabletu

en: Indepth example
cs: Podrobnější příklad

en: Average income per source
cs: Průměrný příjem podle zdroje

en: [[Timestamp]] by day of week
cs: [[Timestamp]] podle dne v týdnu

en: Heres a closer look at your [[this]]
cs: Zde je bližší pohled na vaše [[this]]

en: Heres a closer look at your [[this]] field
cs: Zde je bližší pohled na vaše [[this]] pole

en: Summary
cs: Souhrn

en: How the [[this]] is distributed geographically
cs: Jak je [[this]] geograficky distribuované

en: The pages with the most pageviews
cs: Stránky s největším počtem zobrazení

en: How [[Number1]] is correlated with [[Number2]]
cs: Jak koreluje [[Number1]] s [[Number2]]

en: Top 10 states by sales in the last 30 days
cs: Top 10 států podle tržeb za posledních 30 dní

en: Top 10 states by sales
cs: Top 10 států podle tržeb

en: Where these transactions happened
cs: Kde se transakce udály

en: Top 10 countries by sales
cs: Top 10 zemí podle prodejů

en: Sales by state
cs: Prodeje podle státu

en: Where most of your sessions originate from
cs: Odkud většina vašich relací pochází

en: Top acquisition channels
cs: Nejlepší akviziční kanály

en: These [[this.short-name]] across time
cs: Tyto [[this.short-name]] v průběhu času

en: Average quantity
cs: Průměrné množství

en: Sales per source
cs: Prodeje za jednotlivé zdrojů

en: Average income per country
cs: Průměrný příjem podle země

en: How [[this]] is distributed
cs: Jako je [[this]] distribuované

en: Distinct [[FK]]
cs: Jedinečný [[FK]]

en: How these transactions are distributed
cs: Jak jsou tyto transakce distribuovány

en: Per state
cs: Podle státu

en: Count of [[GenericCategoryMedium]] by [[this]]
cs: Počet [[Generic Category Medium]] podle [[this]]

en: A look at your [[this]]
cs: Podívejte se na [[this]]

en: [[GenericNumber]] by [[this]]
cs: [[GenericNumber]] podle [[this]]

en: Sum of [[GenericNumber]] by [[this]]
cs: Součet [[GenericNumber]] podle [[this]]

en: A look at your [[this]] table
cs: Podívejte se na vaši [[this]] tabulku

en: How many [[GenericTable]] there are per state, and how each state is represented across other categories.
cs: Kolik [[GenericTable]] je v jednotlivých státech a jak je každý stát zastoupen v jiných kategoriích.

en: Most-viewed pages
cs: Nejsledovanější stránky

en: Example exploration
cs: Příklad průzkumu

en: Sales vs. rating
cs: Prodej vs. hodnocení

en: [[this]] per hour of the day
cs: [[this]] za hodinu dne

en: Where your [[this.short-name]] are
cs: Kde jsou [[this.short-name]]

en: These are the same for all your [[this.short-name]]
cs: Jsou stejné pro všechny vaše [[this.short-name]

en: Events by different categories
cs: Události podle různých kategorií

en: Where these [[this.short-name]] are
cs: Kde jsou [[this.short-name]

en: Over time
cs: Postupem času

en: A summary of the events in your [[this]] table
cs: Souhrn událostí v [[this]] tabulce

en: Transactions per source over time
cs: Transakcí podle zdroje v průběhu času

en: How the [[this]] is distributed
cs: Jako je [[this]] distribuovaný

en: Total income per source
cs: Celkový příjem podle zdroje

en: Total [[this.short-name]]
cs: Celkově [[this.short-name]]

en: Some metrics we found about your transactions.
cs: Některé metriky o vašich transakcích jsme našli.

en: How your different products are performing.
cs: Jak si vedou různé produkty

en: Where these events are happening
cs: Kde se tyto události dějí

en: Which US states are bringing you the most business.
cs: Které státy USA vám přinášejí nejvíce do vašeho podnikání.

en: How they compare across time
cs: Jak si vedou v průběhu času

en: Average transaction income per month
cs: Průměrný příjem z transakce za měsíc

en: Average quantity per month
cs: Průměrné množství za měsíc

en: Seasonal patterns in the [[this]]
cs: Sezónní vzorce v [[this]]

en: Events over time
cs: Události v průběhu času

en: Orders and income per source
cs: Objednávky a příjmy podle zdroje

en: Transactions per hour of the day
cs: Transakcí za hodinu ve dni

en: Where most of your traffic is coming from.
cs: Odkud pochází většina vaší návštěvnosti.

en: Heres a quick look at the [[this]]
cs: Zde je rychlý pohled na [[this]]

en: It looks like your [[this]] has transactions, so heres a look at them
cs: Vypadá to, že vaše [[this]] obsahuje transakce, takže se na ně podívejte

en: Average discount per month
cs: Průměrná sleva za měsíc

en: [[Timestamp]] by month of the year
cs: [[Timestamp]] podle měsíce v roce

en: [[this]] per [[GenericCategorySmall]] over time
cs: [[this]] za [[GenericCategorySmall]] v průběhu času

en: Distribution by coordinates
cs: Distribuce podle souřadnic

en: Sales by source
cs: Prodeje podle zdroje

en: Sales for each product category
cs: Prodeje pro každou kategorii produktu

en: A closer look at the metrics and dimensions used in this saved question.
cs: Bližší pohled na metriky a dimenze použité v této uložené otázce.

en: [[this.short-name]] per [[GenericCategoryMedium]]
cs: [[this.short-name]] z [[GenericCategoryMedium]]

en: Sales per product [[ProductCategoryLarge]]
cs: Prodeje za produkt [[ProductCategoryLarge]]

en: Average quantity per country
cs: Průměrné množství podle země

en: [[this.short-name]] per [[GenericCategoryLarge]]
cs: [[this.short-name]] z [[GenericCategoryLarge]]

en: Heres a closer look at your [[this]] per source
cs: Zde je bližší pohled na váš [[this]] zdroj

en: Events per day of the month
cs: Události za den v měsíci

note: duplicity
en: If youre into correlations, this is the x-ray for you.
cs: Pokud máte rádi souvislosti, toto je to průzkum pro vás.

en: Sessions by Country
cs: Relace podle zemí

en: Some interesting metrics about your GA stats to get you started.
cs: Několik zajímavých metrik o vašich GA statistikách, které vám pomohou začít.

en: [[this]] per state
cs: [[this]] na stát

en: [[Timestamp]] by quarter of the year
cs: [[Timestamp]] podle kvartálu roku

en: How its distributed across time and other categories.
cs: Jak se distribuuje v čase a jiných kategoriích.

en: A look at your events over time and by several categories.
cs: Prohlédněte si své události v průběhu času a podle několika kategorií.

en: [[GenericTable]] per [[this]]
cs: [[GenericTable]] z [[this]]

en: Average quantity per source
cs: Průměrné množství podle zdroj

en: Top 5 per category
cs: 5 nejlepších v kategorii

en: Events per day of the week
cs: Události za den v týdnu

en: New [[this.short-name]] per month
cs: Nový [[this.short-name]] za měsíc

en: Top performers
cs: Nejlepší hráči

en: Transactions in the last 30 days
cs: Transakce za posledních 30 dní

en: [[GenericTable]] by [[this]]
cs: [[GenericTable]] podle [[this]]

en: Overview of your [[this]] data from Google Analytics
cs: Přehled vašich [[this]] dat ze služby Google Analytics

en: Created At by hour of the day
cs: Vytvořeno za hodinu ve dni

en: Sales by month
cs: Prodeje podle měsíce

en: How the [[this]] is distributed across categories
cs: Jak je [[this]] distribuován do různých kategorií

en: [[Timestamp]] by month of year
cs: [[Timestamp]] podle měsíce v roce

en: How many total sessions vs. how many individual users you had each day.
cs: Celkový počet relací v porovnání s počtem jednotlivých uživatelů, které jste měli každý den.

en: How this metric is distributed across different numbers
cs: Jak je tato metrika rozdělena mezi různá čísla

en: Sessions by page where the session began
cs: Relace podle stránky, kde se relace začala

en: Distinct values
cs: Jedinečné hodnoty

en: Hours when [[this.short-name]] were added
cs: Hodiny, kdy byly přidány [[this.short-name]

en: [[Timestamp]] by day of the week
cs: [[Timestamp]] podle dne v týdnu

en: [[GenericNumber]] over time
cs: [[GenericNumber]] v průběhu času

en: Heres an overview of your [[this]]
cs: Zde je přehled vašich [[this]]

en: [[this.short-name]] by coordinates
cs: [[this.short-name]] podle souřadnic

en: Heres a closer look at your [[this]] per state
cs: Zde je bližší pohled na váš [[this]] podle státu

en: Created At by day of the month
cs: Vytvořeno dne v měsíci

en: Sales by coordinates
cs: Prodej podle souřadnic

en: New [[this.short-name]] over time
cs: Nové [[this.short-name]] v průběhu času

en: Join date by hour of the day
cs: Připojte datum podle hodiny ve dni

en: [[Timestamp]] by hour of day
cs: [[Timestamp]] podle hodiny ve dni

en: Sessions and unique users per day
cs: Relace a jedineční uživatelé denně

en: Events per [[GenericCategoryLarge]]
cs: Události za [[GenericCategoryLarge]]

en: How they compare by distribution
cs: Jak si vedou podle distribuce

en: Income per country
cs: Příjem podle země

en: Heres a closer look at your [[this]] per country
cs: Zde je bližší pohled na vaši [[this]] zemi

en: Sales by product [[ProductCategory]]
cs: Prodeje podle produktu [[ProductCategory]]

en: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], bottom 5
cs: [[this]] z [[GenericCategoryLarge]], posledních 5

en: [[this.short-name]] added in the last 30 days
cs: [[this.short-name]] přidáno za posledních 30 dní

en: Per [[Source]]
cs: Na [[Source]]

en: Average item quantity per month
cs: Průměrné množství položek za měsíc

en: The number of [[GenericTable]] per country, and how each country is represented in different categories.
cs: Počet [[GenericTable]] na zemi a jak je každá země zastoupena v různých kategoriích.

en: [[this]] per day of the week
cs: [[this]] za den v týdnu

note: typo error in english source
en: Average qunatity per source
cs: Průměrná kvantita podle zdroje

en: [[this.short-name]] by [[Timestamp]]
cs: [[this.short-name]] z [[Timestamp]]

en: Summary statistics
cs: Souhrnná statistika

en: Sales per month
cs: Prodeje za měsíc

en: [[GenericNumber]] by join date
cs: [[GenericNumber]] podle data připojení

en: Average of [[this]] by [[Country]]
cs: Průměr z [[this]] na [[Country]]

en: [[this]] over time
cs: [[this]] v průběhu času

en: Join date by day of the week
cs: Připojte datum podle dne v týdnu

en: We crunched the numbers for your [[this]]
cs: Přechroustali jsme čísla pro vaše [[this]]

en: Months when [[this.short-name]] joined
cs: Měsíce, kdy se připojil [[this.short-name]]

en: Unable to parse resource `{0}` as JSON
cs: Nepodařilo se ověřit prostředek "{0}" jako JSON

en: Unable to find JSON via relative path `{0}`
cs: Nemůžeme najít JSON prostřednictvím relativní cesty `{0}`

en: Connection to host timed out for URL `{0}`
cs: Vypršel časový limit připojení k hostiteli pro URL adresu `{0}`

en: Unable to connect to unknown host at URL `{0}`
cs: Nelze se spojit s neznámým hostitelem na URL adrese `{0}`

en: Unable to connect to host at URL `{0}`
cs: Nelze se spojit s hostitelem na URL adrese `{0}`

en: Connection refused by host at for URL `{0}`
cs: Hostitel odmítl připojení na URL adrese `{0}`

en: Unable to retrieve resource at URL `{0}`
cs: Zdroj nelze načíst z URL `{0}`

en: Unable to parse resource at URL `{0}` as JSON
cs: Nepodařilo se ověřit prostředek z URL "{0}" jako JSON

note: duplicity
en: Problem connecting to LDAP server, will fall back to local authentication: {0}
cs: Při připojování k serveru LDAP se vyskytl problém, vrátím se k místním účtům {0}

en: BigQuery statements can''t be parameterized!
cs: Příkazy BigQuery nemohou být parametrizovány!

en: WARNING: Druid does not allow limitSpec in time series queries. Ignoring the LIMIT clause.
cs: UPOZORNĚNÍ: Druid nepovoluje limitSpec v dotazech časových řad. Ignoruji vlastnost LIMIT

en: Invalid Snowflake connection details: missing DB name.
cs: Neplatné podrobnosti o připojení k Snowflake: chybí název DB.

en: We’d love your feedback.
cs: Byli bychom rádi, pokud byste nám poslali vaši zpětnou vazbu.

en: It looks like Metabase wasn’t quite a match for you.
cs: Vypadá to, že pro vás Metabase nebyla nejlepší volba.

en: Would you mind taking a fast 5 question survey to help the Metabase team understand why and make things better in the future?
cs: Mohl byste vyplnit 5 rychlých otázek, abyste pomohli týmu Metabase do budoucna pár věcí pochopit a vylepšit?

en: We hope you''ve been enjoying Metabase.
cs: Doufáme, že se vám Metabase líbil.

en: Would you mind taking a fast 6 question survey to tell us how it’s going?
cs: Nevadilo by vám odpovědět na 6 rychlých otázek, aby jste nám řekli, jak se vám Metabase používá ?

en: {0} created a Metabase account
cs: {0} vytvořil účet Metabase

en: {0} accepted their Metabase invite
cs: {0} přijal pozvání do Metabase

en: [Metabase] Password Reset Request
cs: [Metabase] Žádost o reset hesla

en: [Metabase] Notification
cs: [Metabase] Oznámení

en: [Metabase] Help make Metabase better.
cs: [Metabase] Pomozte vylepšit Metabase.

en: [Metabase] Tell us how things are going.
cs: [Metabase] Řekněte nám, jak se Metabase používá.

en: Error: query''s source query has not been resolved. You probably need to `preprocess` the query first.
cs: Chyba: zjišťování zdroje dotazu nerozpoznáno. Pravděpodobně budete muset nejprve předzpracovat dotaz.

en: Don't know what to do with:
cs: Nevím, co dělat s:

en: Don't know how to wrap:
cs: Nevím, jak obalit:

en: Failed setting `query-caching-max-kb` to {0}.
cs: Nelze nastavit `query-caching-max-kb` na {0}.

en: Values greater than {1} are not allowed.
cs: Hodnoty větší než {1} nejsou povoleny.

note: we need the Database instance no matter what (in order to compare details hash with cached value) passed in look up by ID
en: Database {0} does not exist.
cs: Databáze {0} neexistuje.

en: Error: Database is not present in the Query Processor Store.
cs: Chyba: Databáze se nenachází v úložišti zpracovatele dotazů.

en: Invalid embedding-secret-key! Secret key must be a hexadecimal-encoded 256-bit key (i.e., a 64-character string).
cs: Neplatný embedding-secret-key! Tajný klíč musí být hexadecimálně kódováný 256-bitový klíč (tj 64-znakový řetězec).

en: JWT is missing `alg`.
cs: JWT chybí `alg`.

en: JWT `alg` cannot be `none`.
cs: JWT `alg` nemůže byť `žádný`.

en: The embedding secret key has not been set.
cs: Klíč na vkládání nebyl nastaven.

en: Token is missing value for keypath
cs: Tokenu chybí hodnota pro cestu ke klíči

en: In-depth example
cs: Podrobný příklad

en: Key
cs: Klíč

en: Class
cs: Třída

en: Triggers
cs: Spouštěč

en: View triggers
cs: Zobrazit spouštěče

en: Scheduler Info
cs: Informace o plánovači

en: Priority
cs: Priorita

en: Last Fired
cs: Naposledy spuštěn

en: Next Fire Time
cs: Nejbližší spuštění

en: Start Time
cs: Čas zahájení

en: End Time
cs: Čas ukončení

en: Final Fire Time
cs: Konečný čas spuštění

en: May Fire Again?
cs: Může znovu spustit?

en: Triggers for {0}
cs: Spouštěče pro {0}

en: Tasks
cs: Úlohy

en: Jobs
cs: Úkoly

en: Duplicated {0}
cs: Duplicitní {0}

en: Duplicate this item
cs: Duplikuj tuto položku

en: Archive this item
cs: Archivuj tuto položku

en: Duplicate dashboard
cs: Duplikovat nástěnku

en: Duplicate "{0}"
cs: Duplikovat "{0}"

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Tomorrow
cs: Zítra

en: This {0}
cs: Tento {0}

en: Next {0}
cs: Dalších {0}

en: Previous {0}
cs: Předchozí {0}

en: Previous {0} {1}
cs: Předchozí {0} {1}

en: Next {0} {1}
cs: Dalších {0} {1}

en: Now
cs: Nyní

en: {0} {1} ago
cs: Před {0} {1}

en: {0} {1} from now
cs: {0} {1} odteď

en: Default period | Default periods
cs[0]: Výchozí období
cs[1]: Výchozí období
cs[2]: Výchozích období

en: Minute of hour | Minutes of hour
cs[0]: Minuta z hodiny
cs[1]: Minuty z hodiny
cs[2]: Minut z hodiny

en: Hour of day | Hours of day
cs[0]: Hodina ze dne
cs[1]: Hodiny ze dne
cs[2]: Hodin ze dne

en: Day of week
cs: Den z týdne

en: Day of month
cs: Den z měsíce

en: Day of year | Days of year
cs[0]: Den z roku
cs[1]: Dny z roku
cs[2]: Dní z roku

en: Week of year | Weeks of year
cs[0]: Týden z roku
cs[1]: Týdny z roku
cs[2]: Týdnů z roku

en: Month of year | Months of year
cs[0]: Měsíc z roku
cs[1]: Měsíce z roku
cs[2]: Měsíců z roku

en: Quarter of year | Quarters of year
cs[0]: Kvartál z roku
cs[1]: Kvartály z roku
cs[2]: Kvartálů z roku

en: {0} selection | {0} selections
cs[0]: {0} vybraný
cs[1]: {0} vybrané
cs[2]: {0} vybraných

en: This
cs: Tento

en: Invalid
cs: Neplatný

en: Add a time
cs: Přidat čas

en: Nothing to compare for the previous {0}.
cs: Nic pro srovnání z předchozím {0}.

en: by {0}
cs: podle {0}

en: value must be a valid database engine.
cs: hodnota musí být platný databázový engine.

en: Connection refused by host for URL `{0}`
cs: Host odmítl připojení pro URL adresu `{0}`

en: Warning: Postgres connection string with `ssl=true` detected.
cs: Upozornění: Zjištěn spojovací řetězec Postgres obsahující `ssl = true`.

en: You may need to add `?sslmode=require` to your application DB connection string.
cs: Možná budete muset do připojovacího řetězce k aplikační DB přidat `?sslmode=require`.

en: If Metabase fails to launch, please add it and try again.
cs: Pokud se Metabase nespustí, zkuste to znovu.

en: See https://github.com/metabase/metabase/issues/8908 for more details.
cs: Více informací naleznete na stránce https://github.com/metabase/metabase/issues/8908.

en: WARNING: Using Metabase with an H2 application database is not recomended for production deployments.
cs: UPOZORNĚNÍ: Používání Metabase běžící na H2 databázi se nedoporučuje v produkčním prostředí.

en: For production deployments, we highly recommend using Postgres, MySQL, or MariaDB instead.
cs: V produkčním prostředí se důrazně doporučuje používat Postgres, MySQL nebo MariaDB.

en: If you decide to continue to use H2, please be sure to back up the database file regularly.
cs: Pokud se rozhodnete pokračovat v používání H2, nezapomeňte pravidelně zálohovat databázový soubor.

en: See https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#migrating-from-using-the-h2-database-to-mysql-or-postgres for more information.
cs: Více informací naleznete na stránce https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#migrating-from-using-the-h2-database-to-mysql-orgres.

en: Unable to connect to Metabase {0} DB.
cs: Nelze se připojit k Metabase {0} DB.

en: Error adding legacy SQL directive to BigQuery saved Question
cs: Chyba při přidávání starší SQL direktivy do BigQuery uložené otázky.

en: Failed to notify {0} Database {1} updated
cs: Aktualizace {0} databáze {1} selhala

en: Loading driver {0} {1}
cs: Načítám ovladač {0} {1}

en: Load driver {0}
cs: Načíst ovladač {0}

en: Driver not registered after loading: {0}
cs: Ovladac neni zaregistrovan po nacteni: {0}

en: Error: attempting to change {0} property `:abstract?` from {1} to {2}.
cs: Chyba: pokus o změnu vlastnosti {0} `:abstract?` z {1} na {2}.

en: Registered abstract driver {0}
cs: Registrovan abstraktni ovladac {0}

en: Registered driver {0}
cs: Registrovan ovladac {0}

en: (parents: {0})
cs: (rodiče: {0})

en: Initializing driver {0}...
cs: Inicializace ovladače {0}...

en: Reason:
cs: Důvod:

en: Invalid driver feature: {0}
cs: Neplatná funkce ovladače: {0}

en: Invalid HoneySQL form:
cs: Neplatný formulář HoneySQL:

en: Closing connection pool for database {0} ...
cs: Zavírá se sdružování připojení pro databázi {0} ...

en: Error loading namespace
cs: Chyba při načítání jmenného prostoru

en: Starting events listener:
cs: Spoustim naslouchac udalosti:

en: Unexpected error listening on events
cs: Neočekávaná chyba při odposlechu událostí

en: Error syncing Database {0}
cs: Chyba při synchronizaci databáze {0}

en: Failed to process sync-database event.
cs: Nepodařilo se zpracovat událost pro synchronizaci databáze.

en: Bad nested-query-level: query does not have a source query
cs: Chybná vnořená úroveň dotazu: dotaz nemá zdrojový dotaz

en: I don''t know how to `{0}`.
cs: Nevím jak to udělat `{0}`.

en: Here''s what I can do:
cs: Zde je to, co mohu udělat:

en: Error in Metabot command
cs: Chyba v Metabot příkazu

en: Websocket associated with this Slack event is different from the websocket we're currently using.
cs: WebSocket spojený s touto událostí Slack se liší od WebSocketu, který momentálně používáme.

en: FieldValues for Field {0} remain unchanged. Skipping...
cs: Hodnoty pole {0} zůstávají nezměněny. Přeskakuji...

en: Unable to normalize:
cs: Nelze normalizovat:

en: Could not find matching Field ID for target:
cs: Nelze najít odpovídající ID pole pro cíl:

en: Metabase does not have permissions to write to plugins directory {0}
cs: Metabase nemá oprávnění k zápisu do adresáře s pluginy {0}

en: Metabase cannot use the plugins directory {0}
cs: Metabase nemůže používat adresář zásuvných modulů {0}

en: Please make sure the directory exists and that Metabase has permission to write to it.
cs: Zkontrolujte, zda adresář existuje a zda má metabase oprávnění k zápisu do tohoto adresáře.

en: You can change the directory Metabase uses for modules by setting the environment variable MB_PLUGINS_DIR.
cs: Adresář, který metabase používá pro moduly, můžete změnit nastavením proměnné prostředí MB_PLUGINS_DIR.

en: Falling back to a temporary directory for now.
cs: Prozatím se vracím zpět do dočasného adresáře.

en: Metabase cannot write to temporary directory. Please set MB_PLUGINS_DIR to a writable directory and restart Metabase.
cs: Metabase nemůže zapisovat do dočasného adresáře. Prosím, nastavte MB_PLUGINS_DIR na zapisovatelný adresář a restartujte Metabase.

en: spark-deps.jar is no longer needed by Metabase 1.0+. You can delete it from the plugins directory.
cs: Metabase 1.0+ už nepotřebuje spark-deps.jar. Můžete ho odstranit z adresáře doplňků.

en: Failied to initialize plugin {0}
cs: Nepodařilo se inicializovat doplněk {0}

en: Loading plugins in {0}...
cs: Načítám doplňky v {0}...

en: Using Clojure base loader as shared context classloader: {0}
cs: Použití základního zavaděče Clojure jako sdíleného kontextového zavaděče tříd: {0}

en: Setting current thread context classloader to shared classloader {0}...
cs: Probíhá nastavování aktuálního kontextového zavaděče vláken na sdílený ClassLoader {0}...

note: it's important that we deref the promise again here instead of using the one we just created because it is possible thru a race condition that somebody else delivered the promise before we did; in that case, Clojure ignores subsequent calls to `deliver`. Dereffing the promise guarantees that we'll g
en: Setting current thread context classloader to NEWLY CREATED classloader {0}...
cs: Nastavuji současné vlákno načítání kontextu pro NOVO VYTVOŘENÝ ClassLoader {0}...

en: Added URL {0} to classpath
cs: Byla přidána adresa URL {0} pro classpath

en: Plugin {0} declares a dependency that Metabase does not understand: {1}
cs: Plugin {0} deklaruje závislost, které Metabase nerozumí: {1}

en: Refer to the plugin manifest reference for a complete list of valid plugin dependencies:
cs: Úplný seznam platných závislostí doplňku naleznete v manifestu doplňku:

en: Metabase cannot initialize plugin {0} due to required dependencies.
cs: Metabase nemůže inicializovat doplněk {0} kvůli požadovaným závislostem.

en: Class not found: {0}
cs: Třída nebyla nalezena: {0}

en: Plugin ''{0}'' depends on plugin ''{1}''
cs: Doplněk ''{0}'' závisí na doplňku ''{1}''

en: {0} dependency {1} satisfied? {2}
cs: {0} závislost {1} funkční? {2}

en: Plugins with unsatisfied deps: {0}
cs: Doplňky s nefunkčními závislostmi: {0}

en: Extract file {0} -> {1}
cs: Extrahovat soubor {0} -> {1}

en: Resource does not exist.
cs: Zdroj neexistuje.

en: Loading plugin namespace {0}...
cs: Nacitam jmenny prostor doplnku {0}...

en: Dependencies satisfied; these plugins will now be loaded: {0}
cs: Závislosti jsou vyřešeny; tyto doplňky se nyní načtou: {0}

en: Registering JDBC proxy driver for {0}...
cs: Probiha registrace ovladace JDBC proxy pro {0}...

en: Deregistering original JDBC driver {0}...
cs: Ruší se registrace původního ovladače JDBC {0}...

en: Default connection property {0} does not exist.
cs: Výchozí vlastnost připojení {0} neexistuje.

en: Invalid connection property {0}: not a string or map.
cs: Neplatná vlastnost připojení {0}: nejde o řetězec ani mapu.

note: ok, do the init steps listed in the plugin mainfest
en: Load lazy loading driver {0}
cs: Načítám ovladač pro odložené načítání {0}

en: Cannot initialize plugin: missing required property `driver-name`
cs: Nelze inicializovat doplněk: chybí požadovaná vlastnost `driver-name`

en: Warning: plugin manifest for {0} does not include connection properties
cs: Varování: manifest pluginu pro {0} nezahrnuje vlastnosti připojení

note: finally, register the Metabase driver
en: Registering lazy loading driver {0}...
cs: Registruji ovladač pro odložené načítání {0}...

en: Error running query for Card {0}
cs: Chyba při spouštění dotazu pro kartu {0}

en: Last week
cs: Minulý týden

en: This week
cs: Tento týden

en: Last month
cs: Minulý měsíc

en: This month
cs: Tento měsíc

en: Last quarter
cs: Minulý kvartál

en: This quarter
cs: Tento kvartál

en: Last year
cs: Minulý rok

en: This year
cs: Tento rok

en: *driver* is unbound.
cs: *ovladač* je nevázaný.

en: Error syncing Fields for Table ''{0}''
cs: Chyba při synchronizaci polí pro tabulku ''{0}''

en: Hash of {0} matches stored hash, skipping Fields sync
cs: Hash z {0} shod pro uložené hashe, přeskakuji synchronizaci polí

en: Field
cs: Pole

en: Error checking if Fields {0} need to be created or reactivated
cs: Chyba při kontrole, zda je třeba vytvořit nebo reaktivovat pole {0}

en: Marking Field ''{0}'' as inactive.
cs: Označuji pole ''{0}'' jako neaktivní.

en: Error retiring {0}
cs: Chyba při ukončení {0}

en: Database type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
cs: Typ databáze {0} se změnil z ''{1}'' na ''{2}''.

en: Base type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
cs: Základní typ {0} se změnil z ''{1}'' na ''{2}''.

en: Special type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
cs: Speciální typ {0} se změnil z ''{1}'' na ''{2}''.

en: Comment has been added for {0}.
cs: Byl přidán komentář pro {0}.

en: Stopping Quartz Scheduler {0}
cs: Zastavuji casovy planovac {0}

en: Starting Quartz Scheduler {0}
cs: Spoustim casovy planovac {0}

en: Error loading tasks namespace {0}
cs: Při načítání jmenného prostoru úloh se vyskytla chyba {0}

note: don't bother logging namespace for now, maybe in the future if there's tasks of the same name in multiple namespaces we can log it
en: Initializing task {0}
cs: Inicializuji ulohu {0}

en: Error initializing task {0}
cs: Chyba při inicializaci úlohy {0}

en: Problem sending abandonment email
cs: Problém s odesláním e-mailu o opuštění účtu!

en: Sending anonymous usage stats.
cs: Posilam anonymni statistiku o pouzivani.

en: Error sending anonymous usage stats
cs: Chyba při odesílání anonymních statistik používání

en: Error sending Pulse {0}
cs: Chyba při posílání pulzu {0}

en: Sending scheduled pulses...
cs: Posilam naplanovane pulzy...

en: SendPulses task failed
cs: Úloha SendPulses selhala

en: Failed to scheduler tasks for Database {0}
cs: Nepodařilo se naplánovat úlohy pro databázi {0}

en: Cleaning up task history
cs: Vyčištění historie úloh

en: Task history cleanup successful, rows were deleted
cs: Čištění historie úloh bylo úspěšné, řádky byly odstraněny

en: Task history cleanup successful, no rows were deleted
cs: Čištění historie úloh bylo úspěšné, žádné řádky nebyly odstraněny

en: Checking for new Metabase version info.
cs: Vyhledávají se informace o nové verzi metabase.

en: Error fetching version info
cs: Chyba při načítání informací o verzi

en: Maximum memory available to JVM: {0}
cs: Maximální dostupná paměť pro JVM: {0}

en: Not something with an ID: {0}
cs: Nemá ID: {0}

en: [[CreateDate]] by month of the year
cs: [[CreateDate]] podle měsíce v roce

en: Here's a quick look at your [[this]]
cs: Zde je rychlý pohled na vaše [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by hour of the day
cs: [[CreateTimestamp]] podle hodiny dne

en: Where you've acquired your users
cs: Kde jste získali své uživatele

en: How it's distributed across time and other categories.
cs: Jak je distribuována v čase a dalších kategoriích.

en: Here's a closer look at your [[this]] per source
cs: Zde je bližší pohled na váš [[this]] podle zdroje

en: Here's a quick look at the [[this]]
cs: Zde je rychlý pohled na [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by day of the month
cs: [[CreateTimestamp]] podle dne v měsíci

en: Here's an overview of the people in your [[this]]
cs: Zde je přehled lidí ve vašem [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by quarter of the year
cs: [[CreateTimestamp]] podle kvartálu roku

en: How they compare across location
cs: Jak si vedou napříč polohou

en: Here's a closer look at your [[this]] by products
cs: Zde je bližší pohled na váš [[this]] podle produktu

en: [[CreateTimestamp]] by month of the year
cs: [[CreateTimestamp]] podle měsíce v roce

en: An overview of your [[this]] and how it's distributed across time, place, and categories.
cs: Přehled vašeho [[this]] a jeho distribuce v čase, místě a kategoriích.

en: Here's a closer look at your [[this]]
cs: Zde je bližší pohled na vaše [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by day of the week
cs: [[CreateTimestamp]] podle dne v týdnu

en: Here's an overview of your [[this]] data from Google Analytics
cs: Zde je přehled vašich [[this]] dat ze služby Google Analytics

en: Here's an overview of your [[this]]
cs: Zde je přehled vašich [[this]]

en: Here's a closer look at your [[this]] field
cs: Zde je bližší pohled na vaše [[this]] pole

en: Here's a closer look at your [[this]] per country
cs: Zde je bližší pohled na váš [[this]] podle země

en: If you're into correlations, this is the x-ray for you.
cs: Pokud máte rádi souvislosti, toto je to průzkum pro vás.

en: [[CreateDate]] by day of the week
cs: [[CreateDate]] podle dne v týdnu

note: duplicity
en: It looks like your [[this]] has transactions, so here's a look at them
cs: Vypadá to, že vaše [[this]] obsahuje transakce, takže se na ně podívejte

en: Here's a closer look at your [[this]] per state
cs: Zde je bližší pohled na váš [[this]] podle státu

en: [[CreateDate]] by day of the month
cs: [[CreateDate]] podle dne v měsíci

en: [[CreateTime]] by hour of the day
cs: [[CreateTime]] podle hodiny dne

en: Here's a closer look at your [[this]] over time
cs: Zde je bližší pohled na váš [[this]] v průběhu času

en: [[CreateDate]] by quarter of the year
cs: [[CreateDate]] podle kvartálu v roce

en: Edit user
cs: Upravit uživatele

en: New user
cs: Nový uživatel

en: Reset password
cs: Resetovat heslo

en: Deactivate user
cs: Deaktivovat uživatele

en: Reactivate {0}?
cs: Znovu aktivovat {0}?

en: We couldn’t send them an email invitation, so make sure to tell them to log in using {0} and this password we’ve generated for them:
cs: Nemohli jsme jim poslat emailovou pozvánku. Nezapomeňte jim tedy říci, aby se přihlásili pomocí {0} a tohoto hesla, které jsme pro ně vygenerovali:

en: collection
cs: sbírka

en: collections
cs: sbírky

en: dashboard
cs: nástěnka

en: dashboards
cs: nástěnky

en: First name is required
cs: Křestní jméno je povinné

en: Must be 100 characters or less
cs: Musí mít maximálně 100 znaků

en: Last name is required
cs: Příjmení je povinné

en: Email is required
cs: Vyžaduje se email

en: Items you archive will appear here.
cs: Položky které archivujete se zobrazí zde.

en: No description
cs: Žádný popis

en: Sum of all values
cs: Součet všech hodnot

en: See all distinct values
cs: Zobrazit všechny jedinečné hodnoty

en: Browse the contents of your databases, tables, and columns. Pick a database to get started
cs: Projděte si obsah svých databází, tabulek a sloupců. Začněte výběrem databáze.

en: Card results metadata passed in to API is VALID. Thanks!
cs: Metadata výsledků karty předány do API rozhraní jsou správné. Díky!

en: Card results metadata passed in to API is INVALID. Running query to fetch correct metadata.
cs: Metadata výsledků karty předány do API rozhraní jsou neplatné. Spouští se dotaz na získání správných metadat.

en: Card results metadata passed in to API is  ISSING. Running query to fetch correct metadata.
cs: Metadata výsledků karty předány do API rozhraní jsou neplatné. Spouští se dotaz na získání správných metadat.

en: {0} was autocorrected to {1}
cs: {0} byl automaticky opraven na {1}

en: DELETE /api/metric/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/metric/:id.
cs: DELETE /api/metric/:id je zastaralé. Místo toho změňte svoji `archivovanou` hodnotu pomocí PUT /api/metric/:id.

en: DELETE /api/segment/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/segment/:id.
cs: DELETE /api/segment/:id je zastaralé. Místo toho změňte svoji `archivovanou` hodnotu pomocí PUT /api/segment/:id.

en: Value of is_superuser must correspond to presence of Admin group ID in group_ids.
cs: Hodnota is_superuser musí odpovídat přítomnosti ID administrátorské skupiny v group_ids.

en: Unexpected error writing keepalive characters
cs: Neočekávaná chyba při zápisu keepalive znaků

en: Unexpected output in async API response
cs: Neočekávaný výstup v asynchronní odpovědi API rozhraní

en: starting streaming response
cs: začíná se streamovat odpověď

en: Output chan closed, canceling keepalive request.
cs: Výstupní kanál se zavřel, ruší se požadavek na udržení.

en: Async response finished, closing channels.
cs: Asynchronní odpověď skončila, zavírám kanály.

en: No response after waiting {0}. Canceling request.
cs: Žádná odpověď po čekání {0}. Ruším žádost.

en: Input channel unexpectedly closed.
cs: Vstupní kanál byl neočekávaně ukončen.

en: f finished, permit will be returned
cs: Po dokončení bude povolení vráceno

en: request canceled, permit will be returned
cs: žádost zrušena, povolení bude vráceno

en: Unexpected error attempting to run function after obtaining permit
cs: Neočekávaná chyba při pokusu o spuštění funkce po získání povolení

en: Not running pending function call: output channel already closed.
cs: Nezpracované čekající volání funkce: výstupní kanál je již uzavřen

en: Current thread already has a permit for {0}, will not wait to acquire another
cs: Aktuální vlákno už má povolení pro {0}, nebude čekat na získání dalšího

en: Output channel closed, will skip running {0}.
cs: Výstupní kanál je zavřený, přeskočíme spuštění {0}.

en: Running {0} on separate thread...
cs: Spouští se {0} na samostatném vlákně...

en: Caught error running {0}
cs: Zachycená chyba při spuštění {0}

en: Request canceled, canceling future
cs: Žádost zrušena, ruším i budoucí

en: Closing old connection pool for database {0} ...
cs: Zavírá se staré sdružování připojení pro databázi {0} ...

en: Here''s your {0} most recent cards:
cs: Zde jsou vaše {0} nedávné karty:

en: Could you be a little more specific, or use the ID? I found these cards with names that matched:
cs: Mohli byste být trochu konkrétnější nebo použít ID? Našel jsem tyto karty se jmény, které se shodují:

note: Searching by ID
en: Card {0} not found.
cs: Karta {0} se nenašla.

en: Exception in API call
cs: Výjimka volání API

en: Request canceled before finishing.
cs: Žádost byla zrušena před dokončením.

en: Metabase only supports JSON requests.
cs: Metabase podporuje pouze JSON žádosti.

en: Make sure you set a 'Content-Type: application/json' header.
cs: Ujistěte se, že jste nastavili hlavičku 'Content-Type: application/json'.

en: Setting Metabase site URL to {0}
cs: Nastavuji URL adresu Metabase na {0}

en: Error scheduling tasks for DB
cs: Chyba při vytváření plánu úloh pro DB

en: Error unscheduling tasks for DB.
cs: Chyba při rušení plánu úloh pro DB

en: {0} Database ''{1}'' sync/analyze schedules have changed!
cs: {0} Plán synchronizace a analýzy databáze ''{1}'' byl změněn!

en: Sync metadata was: ''{0}'' is now: ''{1}''
cs: Synchronizované metadata byly: ''{0}'' nyní jsou: ''{1}''

en: Cache FieldValues was: ''{0}'', is now: ''{1}''
cs: Mezipaměť hodnot polí byla: ''{0}'' nyní je: ''{1}''

en: You cannot update the creator_id of a Metric.
cs: Nelze aktualizovat creator_id metriky.

en: MetaBot can only have Collection permissions.
cs: MetaBot může mít oprávnění pouze na sbírku.

en: Failed to grant permissions
cs: Nepodařilo se udělit oprávnění

en: Changing permissions
cs: Měním oprávnění

en: FROM:
cs: OD:

en: TO:
cs: DO:

en: You cannot update the creator_id of a Segment.
cs: Nemůžete aktualizovat creator_id segmentu.

en: Attempted to set Setting {0} to obfuscated value. Ignoring change.
cs: Pokusil jste se nastavit {0} na nejasnou hodnotu. Ignorujeme změny.

en: Using value of env var {0}
cs: Použití hodnoty env var {0}

en: Adding User {0} to All Users permissions group...
cs: Přidává se uživatel {0} do skupiny pravomocí "Všichni uživatelé" ...

en: Adding User {0} to Admin permissions group...
cs: Přidává se uživatel {0} do skupiny pravomocí "Správce" ...

en: Query failure
cs: Selhání dotazu

en: Maximum number of simultaneous queries to allow per connected Database.
cs: Maximální počet současných dotazů, které mohou spuštěny na připojené databázi.

en: Timed out after {0} milliseconds.
cs: Časový limit vypršel po {0} milisekundách.

en: Misfire Instruction
cs: Nezdařené instrukce

en: Archive this?
cs: Archivovat to?

en: Learn about our data
cs: Dozvědět se více o vašich datech

en: Use DNS SRV when connecting
cs: Při připojování použijte DNS SRV

note: duplicity
en: Using this option requires that provided host is a FQDN.  If connecting to 
    an Atlas cluster, you might need to enable this option.  If you don't know what this means,
    leave this disabled.
cs: Použití této volby vyžaduje, aby hostitel byl zadán jako FQDN. Pokud se připojujete ke Atlas klustru, možná bude nutné tuto možnost povolit. Pokud nevíte, co to znamená, nechte to vypnuté.

en: Automatically run queries when doing simple filtering and summarizing
cs: Automaticky spouštět dotazy při jednoduchém filtrování a sumarizaci

en: When this is on Metabase will automatically run queries when users do simple explorations with the Summarize and Filter buttons when viewing a table or chart. You can turn this off if querying this database is slow. This setting doesn’t affect drill-throughs or SQL queries.
cs: Když je toto zapnuto, Metabase automaticky spouští dotazy, když uživatelé dělají jednoduché průzkumy pomocí tlačítek Sumarizovat a Filtrovat během prohlížení tabulky nebo grafu. Tuto možnost lze vypnout, pokud je vyhledávání v této databázi pomalé. Toto nastavení nemá vliv na SQL dotazy.

en: Learn about this database
cs: Další informace o této databázi

en: Archive this dashboard?
cs: Archivovat tuto nástěnku?

en: All results
cs: Všechny výsledky

en: Our Analytics
cs: Naše analytika

en: Additive sum of all the values of a column.\ne.x. total revenue over time.
cs: Přídavný součet všech hodnot sloupce. .\ne.x. celkový příjem v čase.

en: Additive count of the number of rows.\ne.x. total number of sales over time.
cs: Přídavný počet řádků. \ne.x. celkový počet prodejů v čase.

en: Filter
cs: Filtr

en: record | records
cs[0]: záznam
cs[1]: záznamy
cs[2]: záznamů

en: Browse Data
cs: Procházet Data

en: Write SQL
cs: Napište SQL

en: Simple question
cs: Jednoduchá otázka

en: Pick some data, view it, and easily filter, summarize, and visualize it.
cs: Vyberte některé údaje, zobrazte je a snadno je filtrujte, sumarizujte a vizualizujte.

en: Custom question
cs: Vlastní otázka

en: Use the advanced notebook editor to join data, create custom columns, do math, and more.
cs: Použijte pokročilý editor poznámek na spojení dat, vytváření vlastních sloupců, výpočty a další.

en: Basic Metrics
cs: Základní metriky

en: Custom…
cs: Vlastní...

en: Add grouping
cs: Přidat seskupení

en: Pick a limit
cs: Vyberte limit

en: Show maximum
cs: Zobrazit maximum

en: Get Preview
cs: Získejte ukázku

en: Back to previous results
cs: Zpět na předchozí výsledky

en: Sample values
cs: Ukázkové hodnoty

en: Browse the contents of your databases, tables, and columns. Pick a database to get started.
cs: Projděte si obsah svých databází, tabulek a sloupců. Začněte výběrem databáze.

en: Visualize
cs: Vizualizovat

en: Join data
cs: Spojit data

en: Custom column
cs: Vlastní sloupec

en: Summarize
cs: Sumarizovat

en: Aggregate
cs: Shromáždit

en: Breakout
cs: Přehled

en: Pick the metric you want to see
cs: Vyberte metriku, kterou chcete vidět

en: Pick a column to group by
cs: Vyberte sloupec na seskupení podle

en: Pick your starting data
cs: Vyberte počáteční data

en: Select None
cs: Nevybrat nic

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Pick a table...
cs: Vyberte tabulku

en: Enter a limit
cs: Zadejte limit

en: Brackets around a {0} create an optional clause in the template. If "variable" is set, then the entire clause is placed into the template. If not, then the entire clause is ignored.
cs: Závorky kolem {0} vytvoří volitelnou položku v šabloně. Pokud je nastavena "proměnná", celá položka se vloží do šablony. Pokud ne, celá položka se ignoruje.

en: When using a Field Filter, the column name should not be included in the SQL. Instead, the variable should be mapped to a field in the side panel.
cs: Při použití filtru pole by se název sloupce neměl zahrnout do SQL. Namísto toho by se proměnná měla namapovat na pole v postranním panelu.

en: View the native query
cs: Zobrazit nativní dotaz

en: Native query for this question
cs: Nativní dotaz pro tuto otázku

en: Convert this question to a native query
cs: Převeďte tuto otázku na nativní dotaz

en: SQL for this question
cs: SQL pro tuto otázku

en: Convert this question to SQL
cs: Převeďte tuto otázku na SQL

en: Get alerts
cs: Získejte upozornění

en: {0} breakout | {0} breakouts
cs[0]: {0} přehled
cs[1]: {0} přehledů
cs[2]: {0} přehledů

en: Hide filters
cs: Skrýt filtry

en: Show filters
cs: Zobrazit filtry

en: Started from
cs: Pochází z

en: {0} row | {0} rows
cs[0]: {0} řádek
cs[1]: {0} řádky
cs[2]: {0} řádků

en: Show all rows
cs: Zobrazit všechny řádky

en: Show {0}
cs: Zobrazit {0}

en: Showing first {0}
cs: Zobrazuji prvních {0}

en: Showing {0}
cs: Zobrazuje se {0}

en: Summarized
cs: Sumarizované

en: Hide editor
cs: Skrýt editor

en: Show editor
cs: Zobrazit editor

note: duplicity
en: Pick the metric you'd like to see
cs: Vyberte metriku, kterou chcete vidět

en: {0} options
cs: Možnosti pro {0}

en: Choose a visualization
cs: Vyberte vizualizaci

en: Filter by
cs: Filtrovat podle

en: Summarize by
cs: Sumarizovat podle

en: Group by
cs: Seskupit podle

en: Add a metric
cs: Přidejte metriku

en: Profile
cs: Profil

en: This is usually pretty fast but seems to be taking a while right now.
cs: To je obvykle dost rychlé, ale nyní se zdá, že to chvíli trvá.

en: Combo
cs: Kombinace

en: Row
cs: Pruhy

en: Boolean
cs: Logická hodnota

en: Unknown Segment
cs: Neznámý segment

en: Unknown Filter
cs: Neznámý filtr

en: Left outer join
cs: Levé vnější spojení

en: Right outer join
cs: Pravé vnější spojení

en: Inner join
cs: Vnitřní spojení

en: Full outer join
cs: Úplné vnější spojení

en: Card results metadata passed in to API is MISSING. Running query to fetch correct metadata.
cs: Výsledky karty předány do rozhraní API jsou CHYBNÉ. Spouští se dotaz na získání správných metadat.

note: duplicity?
en: Problem connecting to LDAP server, will fall back to local authentication
cs: Při připojování k serveru LDAP se vyskytl problém, vrátím se k místním účtům

en: Cannot create Database: cannot find driver {0}.
cs: Nelze vytvořit databázi: nemůžu najít ovladač {0}.

en: Query failed
cs: Dotaz selhal

en: Warning: {0} returned `nil`
cs: Varování: {0} vrátilo "žádné"

en: Unexpected error writing result to output channel: already closed
cs: Neočekávaný chyba zápisu výsledku na výstupní kanál: už je uzavřen

en: Unexpected error writing exception to output channel: already closed
cs: Neočekávaný chyba zápisu vyjímky na výstupní kanál: už je uzavřen

en: Request canceled, canceling future.
cs: Žádost zrušena, ruším budoucí.

en: Metabase can only transfer data from H2 to Postgres or MySQL/MariaDB.
cs: Metabase muze migrovat data pouze z H2 do Postgres nebo MySQL / MariaDB.

en: WARNING: Using Metabase with an H2 application database is not recommended for production deployments.
cs: UPOZORNĚNÍ: Použití Metabase s aplikační databází H2 se nedoporučuje pro produkční nasazení.

en: Application database setup
cs: Nastavení aplikační databáze

en: Could not find {0} driver.
cs: Nelze najít ovladač {0}.

en: Abstract drivers cannot derive from concrete parent drivers.
cs: Abstraktní ovladače nemohou pocházet z konkrétních rodičovských ovladačů.

en: You may need to add 'trustServerCertificate=true' to the additional connection options to connect with SSL.
cs: Možná budete muset přidat 'trustServerCertificate = true' k dalším možnostem připojení při využití SSL připojení.

note: duplicity
en: Don't know how to alias {0}, expected an Identifer.
cs: Nevím, jak určit alias {0}, očekáván je identifikátor.

en: Client closed connection, canceling query
cs: Klient zrušil připojení, ruším dotaz

en: {0} is not a valid DN.
cs: {0} není je platný DN.

en: Error logging API request
cs: Chyba při protokolování žádosti API

en: Failed to set site-url
cs: Nepodařilo se nastavit webovou adresu stránky

en: Error destroying thread pool for DB.
cs: Chyba při ničení seznamu vláken pro DB.

en: Updating display name for {0} ''{1}'': ''{2}'' -> ''{3}''
cs: Aktualizuje se zobrazovaný název pro {0} ''{1}'': ''{2}'' -> ''{3}''

en: Invalid humanization strategy ''{0}''. Valid strategies are: {1}
cs: Neplatná strategie polidštění ''{0}''. Platné strategie jsou: {1}

note: now rehumanize all the Tables and Fields using the new strategy. TODO: Should we do this in a background thread because it is potentially slow?
en: Chaning Table & Field names humanization strategy from ''{0}'' to ''{1}''
cs: Měním strategii polidštění tabulek a polí z ''{0}'' na ''{1}''

en: Error saving task history
cs: Chyba při ukládání historie úloh

en: spark-deps.jar is no longer needed by Metabase 0.32.0+. You can delete it from the plugins directory.
cs: Metabase 0.32.0+ už nepotřebuje spark-deps.jar. Můžete ho odstranit z adresáře doplňků.

en: Using NEWLY CREATED classloader as shared context classloader: {0}
cs: Použití nově vytvořeného ClassLoader jako sdíleného kontextu, ClassLoader: {0}

en: Failed to copy file
cs: Nepodařilo se zkopírovat soubor

note: check that the URL is valid
en: Invalid site URL: {0}
cs: Neplatná URL adresa: {0}

en: site-url is invalid; returning nil for now. Will be reset on next request.
cs: webová adresa je neplatná; zatím nic nevrací. Bude resetováno při příštím dotazu.

en: More results have been included as a file attachment
cs: Více výsledků bylo zahrnuto jako přiložený soubor

en: This question has been included as a file attachment
cs: Tato otázka byla zahrnuta jako přiložený soubor

en: We were unable to display this Pulse.
cs: Tento pulz se nám nepodařilo zobrazit

en: Please view this card in Metabase.
cs: Prohlédněte si tuto kartu v Metabase.

en: An error occurred while displaying this card.
cs: Chyba při zobrazování této karty

en: Can only determine expected columns for MBQL queries.
cs: Může určit pouze očekávané sloupce pro MBQL dotazy.

en: No columns returned.
cs: Nebyly vráceny žádné sloupce.

note: duplicity
en: Warining: cannot determine fields for an explicit `source-query` unless you also include `source-metadata`.
cs: UPOZORNĚNÍ: není možné určit pole pro explicitní "source-query", pokud nezadáte i "source-metadata".

en: Cannot resolve {0}: Field does not exist, or its Table belongs to a different Database.
cs: Nelze rozpoznat {0}: Pole neexistuje nebo jeho tabulka patří do jiné databáze.

en: Cannot resolve :field-literal inside :fk-> unless inside join with explicit :alias.
cs: Nelze rozpoznat :field-literal uvnitř pole: fk-> pokud není vnitřně spojen s explicitním :alias.

en: Cannot find Table ID for {0}
cs: Nelze najít ID tabulky pro {0}

en: No matching info found.
cs: Nenalezeny žádné odpovídající informace.

en: Could not resolve {0}
cs: Nepodařilo se rozpoznat {0}

en: Invalid fk-> clause: nowhere to add corresponding join.
cs: Neplatný řetězec fk->: nikde není možné přidat odpovídající spojení.

en: {0} driver does not support foreign keys.
cs: Ovladač {0} nepodporuje cizí klíče.

en: Cannot infer `:source-metadata` for source query with native source query without source metadata.
cs: Nelze odvodit `:source-metadata` pro zdrojový dotaz s nativním zdrojovým dotazem bez zdrojových metadat.

en: Query processor error: number of columns returned by driver does not match results.
cs: Chyba zpracovatele dotazů: počet sloupců vrácených ovladačem neodpovídá výsledkům.

en: Expected {0} columns, but first row of resuls has {1} columns.
cs: Očekávané sloupce {0}, ale první řádek výsledků má sloupce {1}.

en: No expression named {0} found. Found: {1}
cs: Nebyl nalezen žádný výraz s názvem {0}. Nalezeno: {1}

en: Distinct values of {0}
cs: Jedinečné hodnoty z {0}

en: Average of {0}
cs: Průměr z {0}

en: Sum of {0}
cs: Součet z {0}

en: SD of {0}
cs: SD z {0}

en: Min of {0}
cs: Min. z {0}

en: Max of {0}
cs: Max. z {0}

note: until we have a way to generate good names for filters we'll just have to say 'matching condition' for now
en: Sum of {0} matching condition
cs: Součet z {0} vyhovující podmínce

en: Share of rows matching condition
cs: Podíl řádků odpovídajících podmínce

en: Count of rows matching condition
cs: Počet odpovídajících řádků

en: Request already canceled, will not run synchronous QP code.
cs: Žádost už byla zrušena, nespustí se synchronní QP kód.

en: Unexpectedly got `nil` Query Processor response.
cs: Neočekávaná nulová odpověď od zpracovatele dotazů.

en: Got InterruptedException. Canceling query.
cs: Nastala výjimka InterruptedException. Ruším dotaz.

note: duplicity
en: Unhandled exception, exepected `catch-exceptions` middleware to handle it.
cs: Neošetřených výjimka, očekáván middleware `catch-exceptions` na její zpracování.

en: Query timed out after %s
cs: Časový limit dotazu vypršel po %s

en: Creating new query thread pool for Database {0}
cs: Vytváří se nový dotazový seznam vláken pro databázi {0}

en: Destroying query thread pool for Database {0}
cs: Ruší se dotazový seznam vláken pro databázi {0}

en: Request canceled, canceling pending query
cs: Požadavek zrušen, ruší se čekající dotaz

en: Cannot update binned field: query is missing source-metadata
cs: Nelze aktualizovat pole s intervaly: v dotaze chybějí zdrojové metadata

en: Cannot update binned field: could not find matching source metadata for Field ''{0}''
cs: Nelze aktualizovat pole s intervaly: nenašli se odpovídající zdrojové metadata pro pole ''{0}''

en: Using query processor cache backend: {0}
cs: Používám backend mezipaměť pro zpracovatele dotazů: {0}

en: Invalid metric: {0} reason: {1}
cs: Neplatná metrika: {0} důvod: {1}

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Unexpected nil response from query processor.
cs: Neočekávaná nulová odpověď od zpracovatele dotazů.

en: Query canceled
cs: Dotaz byl zrušený

en: Unable to resolve driver for query: missing or invalid `:database` ID.
cs: Nepodařilo se rozpoznat ovladač pro dotaz: chybí nebo je neplatné ID `: database`.

en: Unable to resolve driver for query: Database {0} does not exist.
cs: Nelze rozpoznat ovladač pro dotaz: Databáze {0} neexistuje.

en: Cannot use :fields :all in join against source query unless it has :source-metadata.
cs: Nelze použít: :fields :all ve spojení proti zdrojovému dotazu, pokud nemá :source-metadata.

en: Bad :joined-field clause: join with alias ''{0}'' does not exist. Found: {1}
cs: Špatný :joined-field clause: spojení s aliasem '' {0} '' neexistuje. Nalezeno: {1}

en: Invalid :source-table ''{0}'': should be resolved to a Table ID by now.
cs: Neplatná: :source-table ''{0}'': mělo by se rozpoznat pomocí ID tabulky.

en: Cannot store Tables or Fields before Database is stored.
cs: Před uložením databáze není možné uložit tabulky nebo pole.

en: Attempting to fetch second Database. Queries can only reference one Database.
cs: Pokus o načtení druhé databáze. Dotazy mohou odkazovat pouze na jednu databázi.

en: Failed to fetch Table {0}: Table does not exist, or belongs to a different Database.
cs: Nepodařilo se načíst tabulku {0}: Tabulka neexistuje, nebo patří do jiné databáze.

en: Failed to fetch Field {0}: Field does not exist, or belongs to a different Database.
cs: Nepodařilo se načíst pole {0}: Pole neexistuje nebo patří do jiné databáze.

en: Failed to load template ''{0}''. Did you remember to build the Metabase frontend?
cs: Nepodařilo se načíst šablonu ''{0}''. Pamatujete jak postavit Metabase frontend?

en: Sample dataset DB file ''{0}'' cannot be found.
cs: Soubor se vzorovou databází ''{0}'' nelze najít.

en: Loading sample dataset...
cs: Načítá se vzorová databáze...

en: Failed to load sample dataset
cs: Nepodařilo se načíst vzorovou databázi

en: Found new tables:
cs: Nalezeny nové tabulky:

en: Marking tables as inactive:
cs: Označuji tabulky jako neaktivní:

en: Updating description for tables:
cs: Aktualizuji popis tabulek:

en: Rescheduling job {0}
cs: Přeplánování úkolu {0}

en: Error rescheduling job
cs: Chyba při změně plánu úkolu

en: Starting Pulse Execution: {0}
cs: Zahajuji vykonání Pulzu: {0}

en: Finished Pulse Execution: {0}
cs: Dokončeno vykonání Pulzu: {0}

en: Failed to schedule tasks for Database {0}
cs: Nepodařilo se naplánovat úlohy pro databázi {0}

en: All elements must be distinct.
cs: Všechny prvky musí být jedinečné.

[ctx: Modal for selecting columns in source data or when doing a join.]
en: Pick the columns you want to include
cs: Vyberte sloupce, které chcete zahrnout

en: When this is on, Metabase will automatically run queries when users do simple explorations with the Summarize and Filter buttons when viewing a table or chart. You can turn this off if querying this database is slow. This setting doesn’t affect drill-throughs or SQL queries.
cs: Když je toto zapnuto, Metabase automaticky spouští dotazy, když uživatelé dělají jednoduché průzkumy pomocí tlačítek Sumarizovat a Filtrovat během prohlížení tabulky nebo grafu. Tuto možnost lze vypnout, pokud je vyhledávání v této databázi pomalé. Toto nastavení nemá vliv na SQL dotazy.

en: Change join type
cs: Změnit typ spojení

note: duplicity
en: Don't know how to alias {0}, expected an Identifier.
cs: Nevím, jak určit alias {0}, očekáván je identifikátor.

en: Error adding User {0} to Group {1}
cs: Chyba při přidávání uživatele {0} do skupiny {1}

note: now rehumanize all the Tables and Fields using the new strategy. TODO: Should we do this in a background thread because it is potentially slow?
en: Changing Table & Field names humanization strategy from ''{0}'' to ''{1}''
cs: Měním strategii polidštění tabulek a polí z ''{0}'' na ''{1}''

en: Infinite loop detected: recursively preprocessed query {0} times.
cs: Byla zjištěna nekonečná smyčka: rekurzivní předzpracovaný dotaz {0} krát.

en: Warning: cannot determine fields for an explicit `source-query` unless you also include `source-metadata`.
cs: UPOZORNĚNÍ: není možné určit pole pro explicitní "source-query", pokud nezadáte i "source-metadata".

en: Error determining expected columns for query
cs: Chyba při určování očekávaných sloupců pro dotaz

en: Unhandled exception, expected `catch-exceptions` middleware to handle it.
cs: Neošetřených výjimka, očekáván middleware `catch-exceptions` na její zpracování.

en: Diagnostic Info
cs: Diagnostické informace

en: Select Metabase process:
cs: Vyberte Metabase proces:

en: All Metabase processes
cs: Všechny Metabase procesy

en: The window was closed before completing Google Authentication.
cs: Okno bylo zavřeno před dokončením Google Authentication.

en: There was an issue signing in with Google. Pleast contact an administrator.
cs: Při přihlašování pomocí Google se vyskytl problém. Prosím kontaktujte správce.

en: Sign in with email
cs: Přihlásit se pomocí emailu

en: Using this option requires that provided host is a FQDN.  If connecting to an Atlas cluster, you might need to enable this option.  If you don't know what this means, leave this disabled.
cs: Použití této volby vyžaduje, aby hostitel byl zadán jako FQDN. Pokud se připojujete ke Atlas klustru, možná bude nutné tuto možnost povolit. Pokud nevíte, co to znamená, nechte to vypnuté.

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values. If you have a large database, we recommend turning this on and reviewing when and how often the field value scans happen.
cs: Metabase standardně provádí odlehčenou hodinovou synchronizaci a intenzivní denní skenování hodnot polí. Pokud máte rozsáhlou databázi, doporučujeme zapnout skenování a zkontrolovat kdy a jak často se uskuteční kontrola hodnot polí.

en: Remove these suggestions
cs: Odstraňte tyto návrhy

en: Remove these suggestions?
cs: Odstranit tyto návrhy?

en: These won’t show up on the homepage for any of your users anymore, but you can always get to x-rays by clicking on Browse Data in the main navigation, then clicking on the lightning bolt icon on one of your tables.
cs: Tyto se již nebudou zobrazovat na domovské stránce pro žádného z vašich uživatelů. K prozkoumání se však můžete kdykoli dostat kliknutím na Procházet Data v hlavní navigaci a klepnutím na ikonu blesku na jedné z vašich tabulek.

en: Hide this section
cs: Skrýt tuto část

en: Remove this section?
cs: Odstranit tuto část?

en: "Our Data" won’t show up on the homepage for any of your users anymore, but you can always browse through your databases and tables by clicking Browse Data in the main navigation.
cs: "Vaše data" se už na domovské stránce nebudou zobrazovat žádnému z vašich uživatelů. Vždy však můžete prohledávat své databáze a tabulky kliknutím na Procházet Data v hlavní navigaci.

en: My new fantastic collection
cs: Moje nová úžasná sbírka

en: Cancelation timestamp
cs: Časová značka zrušení

en: Cancelation time
cs: Čas zrušení

en: Cancelation date
cs: Datum zrušení

en: Deletion timestamp
cs: Časová značka smazání

en: Deletion time
cs: Čas smazání

en: Deletion date
cs: Datum smazání

en: Only in detail views
cs: Pouze v detailních pohledech

en: Do not include
cs: Nezahrnout

en: This field won't be visible or selectable in questions created with the GUI interfaces. It will still be accessible in SQL/native queries.
cs: Toto pole nebude viditelné ani volitelné při otázkách vytvořených pomocí grafických rozhraní. Bude stále přístupná v SQL / nativních dotazech.

en: Cumulative sum
cs: Kumulativní součet

en: Standard deviation
cs: Směrodatná odchylka

en: must be at least {0} characters long
cs: musí mít alespoň {0} znaků

en: Must be at least {0} characters long
cs: musí mít alespoň {0} znaků

en: Name (required)
cs: Jméno (povinné)

en: Run selected text
cs: Spustit vybraný text

en: Run query
cs: Spustit dotaz

en: Here's where your results will appear
cs: Zde se zobrazí vaše výsledky

en: You won't make any permanent changes to a saved question unless you click Save and choose to replace the original question.
cs: Na uložené otázce nebudete moci dělat žádné trvalé změny, pokud nekliknete na tlačítko Uložit a nevyberete původní otázku.

en: There aren't any filter widgets for this type of field yet.
cs: Pro tento typ pole zatím neexistují žádné filtrovací widgety.

en: Look up this field
cs: Podívejte se na toto pole

en: Why this metric is interesting
cs: Proč je tato metrika zajímavá

en: Things to be aware of about this metric
cs: Co by jste měli vědět o této metrice

en: How this metric is calculated
cs: Jak se tato metrika počítá

en: Table this is based on
cs: Tabulka je postavena na základě

en: (empty)
cs: (prázdné)

en: Goal line
cs: Cílová čára

en: Trend line
cs: Spojnice trendu

en: Show values on data points
cs: Zobrazit hodnoty v datových bodech

en: Values to show
cs: Hodnoty k zobrazení

en: As many as can fit nicely
cs: Tolik, kolik přehlednost umožní

en: All
cs: Vše

en: Data includes missing dimension values.
cs: Údaje zahrnují chybějící hodnoty dimenzí.

en: We encountered an invalid date: "{0}"
cs: Zaznamenali jsme neplatný datum: "{0}"

en: The query for this chart was run in {0} rather than {1} due to database or driver constraints.
cs: Dotaz pro tento graf byl spuštěn dříve než {0} jako {1} kvůli omezením databáze nebo ovladače.

en: This chart contains queries run in multiple timezones: {0}
cs: Tento graf obsahuje dotazy spouštěné ve více časových pásmech: {0}

en: An error occurred while running the query.
cs: Při spuštění dotazu se vyskytla chyba

en: Output H2 database already exists: %s, removing.
cs: Výstupní H2 databáze již existuje:%s, odstraňuji.

en: Don't need to migrate, just use the existing H2 file
cs: Nemusíte migrovat, stačí použít existující H2 soubor

en: Target DB is already populated!
cs: Cílová DB je již obsazena!

en: System info:n {0}
cs: Systémové informace:n {0}

en: Database setup
cs: Nastavení databáze

note: 4. move everything not in this Collection to a new Collection
en: Moving instances of {0} that aren''t in a Collection to {1} Collection {2}
cs: Přesouvám instance {0}, které nejsou ve sbírce {1} do sbírky {2}

en: Invalid '{{...}}' clause: expected a param name
cs: Neplatná výraz '{{...}}': očekává se název parametru

en: '{{...}}' clauses cannot be empty.
cs: '{{...}}' výrazy nemohou být prázdné.

en: '[[...]]' clauses must contain at least one '{{...}}' clause.
cs: '[[...]]' výrazy musí obsahovat alespoň jeden výraz '{{...}}'.

en: Invalid query: found '[[' or '{{' with no matching ']]' or '}}'
cs: Neplatný dotaz: nalezeno '[[' nebo '{{' bez ukončení ']]' nebo '}}'

en: You''ll need to pick a value for ''{0}'' before this query can run.
cs: Před spuštěním tohoto dotazu budete muset vybrat hodnotu pro "{0}"

en: Can''t find field with ID: {0}
cs: Nelze najít pole s ID: {0}

en: Error loading driver namespace
cs: Chyba při načítání jmenného prostoru ovladače

en: Could not load {0} driver.
cs: Nepodařilo se načíst ovladač {0}.

en: Cannot run query: missing required parameters: {0}
cs: Nelze spustit dotaz: chybí požadované parametry: {0}

en: Don''t know how to parse {0} {1}
cs: Nevím jak ověřit {0} {1}

en: Don''t know how to alias {0}, expected an Identifier.
cs: Nevím, jak určit alias {0}, očekáván je identifikátor.

note: it's better return a slightly broken SQL query with a probably incorrect string representation of the value than to have the entire QP run fail because of an unknown type.
en: Don''t know how to unprepare values of class {0}
cs: Nevím, jak rozložit hodnoty třídy {0}

en: Creating new connection pool for {0} database {1} ...
cs: Vytváří se nové sdružování připojení pro {0} databázi {1} ...

en: Invalid timezone ''{0}''
cs: Neplatné časové pásmo ''{0}''

en: Cannot set timezone: invalid or missing SQL format string for driver {0}.
cs: Nelze nastavit časové pásmo: neplatný nebo chybějící řetězec SQL formát pro ovladač {0}.

en: Did you implement set-timezone-sql?
cs: Implementovali jste set-timezone-sql?

en: Failed to set timezone ''{0}''
cs: Nepodařilo se nastavit časové pásmo ''{0}''

en: Database connection error
cs: Chyba připojení k databázi

en: Error parsing JSON
cs: Chyba při ověřování JSON

en: Whether or not to display data on the homepage. Admins might turn this off in order to direct users to better content than raw data
cs: Zda se mají nebo nemají zobrazovat data na domovské stránce. Správci to mohou vypnout, aby nasměrovaly uživatele na lepší obsah nežli na surové data

en: Whether or not to display x-ray suggestions on the homepage. They will also be hidden if any dashboards are pinned. Admins might hide this to direct users to better content than raw data
cs: Zda se mají na domovské stránce zobrazovat návrhy procházení. Budou také skryté, pokud se připnou nějaké nástěnky. Správci to mohou vypnout, aby nasměrovaly uživatele na lepší obsah nežli na surové data

en: Identify the source of HTTP requests by this header's value, instead of its remote address.
cs: Identifikujte zdroj HTTP požadavků podle hodnoty v této hlavičce namísto jeho vzdálené adresy.

en: Could not resolve Setting {0}/{1}
cs: Nastavení {0}/{1} se nepodařilo rozpoznat

en: Invalid Setting: {0}/{1}
cs: Neplatné nastavení: {0}/{1}

en: reached its goal
cs: dosáhl svého cíle

en: gone below its goal
cs: spadl pod cíl

en: Sending Pulse ({0}: {1}) via email
cs: Odesílá se pulz ({0}: {1}) pomocí emailu

en: Pulse: {0}
cs: Pulz: {0}

en: Sending Pulse ({0}: {1}) via Slack
cs: Odesílá se pulz ({0}: {1}) přes Slack

en: Sending Alert ({0}: {1}) via email
cs: Odesílání upozornění ({0}: {1}) přes email

en: Metabase alert: {0} has {1}
cs: Upozornění od metabase: {0} má {1}

en: Sending Alert ({0}: {1}) via Slack
cs: Posílá se upozornění ({0}: {1}) přes Slack

en: Alert: {0}
cs: Upozornění: {0}

en: Can''t find JS color selector at ''{0}''
cs: Nelze najít selektor barev JS na ''{0}''

note: TODO  - there is code that calls this in `render.body` regardless of the types of values
en: FIXME: These aren''t valid temporal literals: {0} {1}. Why are we attemping to format them as such?
cs: OPRAV MĚ: Toto nejsou platné dočasné literály: {0} {1}. Proč se je snažíme takto formátovat?

en: No matching info found for join against Table {0} ''{1}'' on Field {2} ''{3}'' via FK {4} ''{5}''
cs: Nenašli jsme žádné odpovídající informace pro spojení s tabulkou {0} ''{1}'' v poli {2} ''{3}'' přes FK {4} ''{5}''

en: Don''t know how to get information about Field: {0}
cs: Nevíme, jak získat informace o poli: {0}

en: Query timed out after {0}
cs: Časový limit dotazu vypršel po {0}

en: Formatting rows with results timezone ID {0}
cs: Formátování řádků s ID časové zóny {0}

en: Invalid timezone ID ''{0}''
cs: Neplatné ID časového pásma ''{0}''

en: Saving fingerprint for {0}
cs: Ukládá se otisk pro {0}

en: Sending abandoment email!
cs: Odesíláme e-mail o opuštění účtu!

en: Resulting transforms do not conform to expectations.nExpected: {0}
cs: Výsledné transformace nesplňují očekávaní. Očakáváno: {0}

en: Timed out after {0}
cs: Čas vypršel po {0}

en: No temporal adjuster named {0}
cs: Žádný dočasný seřizovač s názvem {0}

en: Invalid unit: {0}
cs: Neplatná jednotka: {0}

en: Don''t know how to parse {0} using format {1}
cs: Nevím jak ověřit {0} s použitím formátu {1}

en: Token is missing value for keypath {0}
cs: Tokenu chybí hodnota pro klíčovou cestu {0}

en: Sending usage stats FAILED
cs: Odesílání statistik užívání SELHALO

en: There was an error saving
cs: Při ukládání došlo k chybě

en: OK
cs: Ok

en: To allow users to sign in with Google you'll need to give Metabase a Google Developers console application client ID. It only takes a few steps and instructions on how to create a key can be found {0}.
cs: Chcete-li povolit uživatelům přihlásit se pomocí služby Google, musíte Metabase poskytnout ID aplikace Google Developers konzole. To zabere pouze pár kroků a pokyny, jak vytvořit klíč, naleznete {0}.

en: Be sure to include the full client ID, including the apps.googleusercontent.com suffix.
cs: Nezapomeňte uvést úplné ID klienta včetně přípony apps.googleusercontent.com.

en: Metabase {0} is available.
cs: Metabase {0} je k dispozici.

en: You're running {0}
cs: Používá se {0}

en: Sorry, we were unable to check for updates at this time.
cs: Litujeme, nepodařilo se nám zkontrolovat aktualizace.

en: patch release
cs: vydání se záplatami

en: Dates and Times
cs: Data a časy

en: Numbers
cs: Čísla

en: No mappable groups
cs: Žádná mapovatelná skupina

en: Metabase Documentation
cs: Dokumentace Metabase

en: Includes a troubleshooting guide
cs: Zahrnuje průvodce řešením problémů

en: Post on the Metabase support forum
cs: Příspěvek na fóru podpory Metabase

en: A community forum for all things Metabase
cs: Komunitní fórum pro Metabase

en: File a bug report
cs: Odešlete hlášení o chybě

en: Create a GitHub issue (includes the diagnostic info below)
cs: Vytvořte GitHub issue (obsahuje diagnostické informace níže)

en: Please include these details in support requests. Thank you!
cs: Tyto podrobnosti zahrňte do žádostí o podporu. Děkuji!

en: youlooknicetoday@email.com
cs: dnesvypadasskvele@email.com

en: Remember me
cs: Zapamatovat si mě

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need to reset your password, you can {0}.
cs: Z bezpečnostních důvodů platnost odkazů na obnovení hesla za chvíli vyprší. Pokud stále potřebujete obnovit své heslo, můžete {0}.

en: Save new password
cs: Uložit nové heslo

en: No matching result
cs: Žádný odpovídající výsledek

en: Submit
cs: Odeslat

en: Some database installations can only be accessed by connecting through an SSH bastion host. This option also provides an extra layer of security when a VPN is not available. Enabling this is usually slower than a direct connection.
cs: Přístup k některým instalacím databáze je možný pouze připojením přes SSH prostředníka. Tato volba také poskytuje další úroveň zabezpečení, když není k dispozici síť VPN. Toto je obvykle pomalejší než přímé připojení.

en: We suggest you leave this off unless you're doing manual timezone casting in many or most of your queries with this data.
cs: Doporučujeme vám to nechat vypnuté, pokud s tímto údajem neděláte manuální přetypování časových pásem s mnoha nebo většinou otázek.

en: {0} to get an auth code.
cs: {0} k získání autorizačního kódu.

en: or
cs: nebo

en: required
cs: povinné

en: Database type
cs: Typ databáze

en: This is a lightweight process that checks for updates to this database’s schema. In most cases, you should be fine leaving this set to sync hourly.
cs: Toto je odlehčený proces, který zjišťuje aktualizace schématu této databáze. Zpravidla by mělo vyhovovat nechat hodinovou periodu synchronizace.

en: Metabase can scan the values present in each field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large database.
cs: Metabase může skenovat hodnoty přítomné v každém poli v této databázi kvůli povolení fitrů v nástěnkách a otázkách. Může to být proces, který je trochu náročný na prostředky, zejména pokud máte velmi velkou databázi.

en: Collection
cs: Sbírka

en: Confirm your password
cs: Potvrďte svoje heslo

en: passwords do not match
cs: hesla se neshodují

en: Department of Awesome
cs: Pracoviště machrů

en: Financial
cs: Finanční

en: Numeric
cs: Číselné

en: Date and Time
cs: Datum a čas

en: Categorical
cs: Kategorické

en: URLs
cs: odkaz

en: Returns the average of the values in the column.
cs: Vrátí průměr hodnot ve sloupci.

en: The column whose values to average.
cs: Sloupec, jehož hodnoty se mají zprůměrovat.

en: end
cs: konec

en: Checks a date or numeric column's values to see if they're within the specified range.
cs: Kontroluje hodnoty data nebo číselného sloupce a zjišťuje, zda se nacházejí v zadaném rozsahu.

en: Rating
cs: Hodnocení

en: condition
cs: podmínka

en: output
cs: výstup

en: Tests a list of cases and returns the corresponding value of the first true case, with an optional default value if nothing else is met.
cs: Testuje seznam případů a vrací odpovídající hodnotu prvního shodného případu, s volitelnou výchozí hodnotou pro případ pokud není žádný splněn.

en: Weight
cs: Váha

en: Large
cs: Velká

en: Medium
cs: Střední

en: Small
cs: Malá

en: Something that should evaluate to true or false.
cs: Něco, co by se mělo vyhodnocovat jako PRAVDA nebo NEPRAVDA.

en: The value that will be returned if the preceeding condition is true.
cs: Hodnota, která se vrátí, pokud je předchozí podmínka splněna.

en: value1
cs: hodnota1

en: value2
cs: hodnota2

en: Looks at the values in each argument in order and returns the first non-null value for each row.
cs: Projde hodnoty v každém argumentu dle jejich pořadí a vrátí první nenulovou hodnotu pro každý řádek.

en: Comments
cs: Komentáře

en: Notes
cs: Poznámky

en: No comments
cs: Žádné komentáře

en: A column or value.
cs: Sloupec nebo hodnota.

en: If value1 is empty, value2 gets returned if it's not empty, and so on.
cs: Pokud je hodnota1 prázdná, hodnota2 bude vrácena pokud není prázdná, atd.

en: Combines two or more strings of text together.
cs: Kombinuje dva nebo více řetězců textu dohromady.

en: Last Name
cs: Příjmení

en: First Name
cs: Jméno

en: value2 will be added on to the end of this.
cs: hodnota1 bude na začátku

en: This will be added to the end of value1.
cs: Toto se připojí na konec hodnoty1.

en: string1
cs: řetězec1

en: string2
cs: řetězec2

en: Checks to see if string1 contains string2 within it.
cs: Zkontroluje, zda řetězec1 obsahuje řetězec2.

en: Pass
cs: Prošlo

en: The contents of this string will be checked.
cs: Obsah tohoto řetězce se zkontroluje.

en: The string of text to look for.
cs: Řetězec textu, který se má hledat.

en: Returns the count of rows in the source data.
cs: Vrátí počet řádků ve zdrojových datech.

en: Only counts rows where the condition is true.
cs: Sečte pouze řádky, ve kterém je podmínka splněna.

en: Subtotal
cs: Mezisoučet

en: The additive total of rows across a breakout.
cs: Aditivní součet řádků napříč přehledem.

en: The rolling sum of a column across a breakout.
cs: Postupný součet sloupce napříč přehledem.

en: The column to sum.
cs: Sloupec k sečtení

en: The number of distinct values in this column.
cs: Počet jedinečných hodnot v tomto sloupci.

en: The column whose distinct values to count.
cs: Sloupec jehož jedinečné hodnoty se mají sečíst.

en: comparison
cs: porovnání

en: Returns true if the end of the text matches the comparison text.
cs: Vrátí PRAVDA pokud konec textu souhlasí s porovnávaným textem.

en: Appetite
cs: Chuť

en: hungry
cs: hladový

en: A column or string of text to check.
cs: Sloupec nebo řetězec textu na kontrolu.

en: The string of text that the original text should end with.
cs: Řetězec textu, na který má původní text končit.

en: regular_expression
cs: regulární_výraz

en: Extracts matching substrings according to a regular expression.
cs: Extrahuje odpovídající podřetězce dle regulárního výrazu.

en: Address
cs: Adresa

en: The column or string of text to search though.
cs: Sloupec nebo řetězec textu, který se má prohledávat.

en: The regular expression to match.
cs: Regulární výraz, který se má shodovat.

en: Returns the string of text in all lowercase.
cs: Vrátí řetězec textu v malých písmenech.

en: The column with values to convert to lowercase.
cs: Sloupec s hodnotami pro převod na malá písmena.

en: Removes leading whitespace from a string of text.
cs: Odstraní úvodní mezery z textového řetězce.

en: The column with values you want to trim.
cs: Sloupec s hodnotami, které chcete oříznout.

en: Returns the largest value found in the column.
cs: Vrátí největší hodnotu nacházející se ve sloupci.

en: Age
cs: Věk

en: The numeric column whose maximum you want to find.
cs: Číselný sloupec, jehož maximum chcete najít.

en: Returns the smallest value found in the column.
cs: Vrátí nejmenší hodnotu nacházející se ve sloupci.

en: Salary
cs: Plat

en: The numeric column whose minimum you want to find.
cs: Číselný sloupec, jehož minimum chcete najít.

en: position
cs: pozice

en: length
cs: délka

en: new_text
cs: nový_text

en: Replaces a part of the input text with new text.
cs: Nahradí část vstupního textu novým textem.

en: Order ID
cs: Číslo objednávky

en: Updated Part of ID
cs: Aktualizovaná část ID

en: The text that will be modified.
cs: Text, který bude upraven.

en: The position where the replacing will start.
cs: Pozice, kde začne nahrazení.

en: The number of characters to replace.
cs: Počet znaků, které se mají nahradit.

en: The text to use in the replacement.
cs: Text, který má být použit jako náhrada.

en: Removes trailing whitespace from a string of text.
cs: Odstraní koncové mezery z textového řetězce.

en: Returns the percent of rows in the data that match the condition, as a decimal.
cs: Vrátí procento řádků v datech které odpovídají podmínce, jako desetinné číslo.

en: Returns true if the beginning of the text matches the comparison text.
cs: Vrátí PRAVDA, pokud se začátek textu shoduje se srovnávaným textem.

en: Course Name
cs: Název kurzu

en: Computer Science
cs: Počítačová věda

en: The string of text that the original text should start with.
cs: Řetězec textu, na který má původní text začínat.

en: Calculates the standard deviation of the column.
cs: Vypočte směrodatnou odchylku sloupce

en: Population
cs: Populace

en: A numeric column.
cs: Číselný sloupec.

en: Returns a portion of the supplied text.
cs: Vrátí část zadaného textu.

en: The text to return a portion of.
cs: Text ze kterého se má vrátit část.

en: The position to start copying characters.
cs: Pozice na které se má začít kopírovat znaky.

en: The number of characters to return.
cs: Počet znaků, které se mají vrátit.

en: Adds up all the values of the column.
cs: Sčítá všechny hodnoty sloupce.

en: The numeric column to sum.
cs: Číselný sloupec k sečtení

en: Sums up values in a column where rows match the condition.
cs: Sčítá hodnoty ve sloupci, jehož řádky odpovídají podmínce.

en: Order Status
cs: Stav objednávky

en: Valid
cs: Platná

en: Removes leading and trailing whitespace from a string of text.
cs: Odstraní úvodní a koncové mezery z textového řetězce.

en: Returns the string of text in all upper case.
cs: Vrátí řetězec textu ve velkých písmenech.

en: The column with values to convert to upper case.
cs: Sloupec s hodnotami pro převod na velká písmena.

en: must be {0} and include {1}.
cs: musí být {0} a musí obsahovat {1}.

en: must be {0}.
cs: musí být {0}.

en: must include {0}.
cs: musí obsahovat {0}.

en: at least {0} character long | at least {0} characters long
cs[0]: nejméně {0} znak
cs[1]: nejméně {0} znaky
cs[2]: nejméně {0} znaků

en: {0} lower case letter | {0} lower case letters
cs[0]: {0} malé písmeno
cs[1]: {0} malé písmena
cs[2]: {0} malých písmen

en: {0} upper case letter | {0} upper case letters
cs[0]: {0} velké písmeno
cs[1]: {0} velké písmena
cs[2]: {0} velkých písmen

en: {0} number | {0} numbers
cs[0]: {0} číslo
cs[1]: {0} čísla
cs[2]: {0} čísel

en: {0} special character | {0} special characters
cs[0]: {0} speciální znak
cs[1]: {0} speciální znaky
cs[2]: {0} speciálních znaků

en: must be a valid email address
cs: musí být platná emailová adresa

en: must be {0} characters or less
cs: musí obsahovat {0} znaků nebo méně

en: Thanks for using Metabase!
cs: Děkujeme, že používáte Metabase!

en: Powered by {0}
cs: Běží na {0}

en: To:
cs: Pro:

en: This question can't be used because it's based on a different database.
cs: Tuto otázku nelze použít, protože je postavena pro jinou databázi.

en: Couldn't find a saved question with that ID number.
cs: Uloženou otázku s tímto ID se nepodařilo najít.

en: Pick a saved question
cs: Vyberte uloženou otázku

en: Pick a different question
cs: Vyberte jinou otázku

en: Loading…
cs: Načítám...

en: Question #…
cs: Otázka č...

en: Question #{0}
cs: Otázka č.{0}

en: Last edited {0}
cs: Naposledy upraveno {0}

en: {0} creates a variable in this query template called "variable_name". Variables can be given types in the side panel, which changes their behavior. All variable types other than "Field Filter" will automatically cause a filter widget to be placed on this question; with Field Filters, this is optional. When this filter widget is filled in, that value replaces the variable in the query template.
cs: {0} vytvoří proměnnou v této šabloně s dotazem, nazvanou jako "název proměnné". Proměnným mohou být v postranním panelu nastaveny typy, které mění jejich chování. U všech typů proměnných, mimo "Filtru pole", se na otázku automaticky umístí filtrovací widget, jen u Filtru pole je toto volitelné. Po vyplnění filtrovacího widgetu jeho hodnota nahradí proměnnou v SQL šabloně.

en: Giving a variable the "Field Filter" type allows you to link questions to dashboard filter widgets or use more types of filter widgets on your SQL question. A Field Filter variable inserts SQL similar to that generated by the GUI query builder when adding filters on existing columns.
cs: Poskytnutím proměnné typu "Filtr pole" můžete propojit otázky s filtrovacími widgety na nástěnce nebo použít více typů filtrovacích widgetů na svůj SQL dotaz. Proměnná Filtr pole vloží SQL podobný té, který byl vytvořen v GUI tvůrci dotazů při přidávání filtrů do stávajících sloupců.

en: Variable name
cs: Název proměnné

en: Filter widget label
cs: Popis filtrovacího widgetu

en: Select a foreign key
cs: Vyberte cizí klíč

en: Hi, {0}. Nice to meet you!
cs: Ahoj, {0}. Rád tě poznávám!

en: 12-hour clock
cs: 12hodinový formát

en: 24-hour clock
cs: 24hodinový formát

en: In the column heading
cs: V záhlaví sloupce

en: In every table cell
cs: V každé buňce tabulky

en: Value formatting
cs: Formátování hodnoty

en: Full
cs: Plný

en: No change from last {0}
cs: Žádná změna od poslední {0}

en: Connection to ''{0}:{1}'' successful, but could not connect to DB.
cs: Připojení k ''{0}:{1}'' bylo úspěšné, ale nešlo se připojit k DB.

en: Connection to host ''{0}'' successful, but port {1} is invalid.
cs: Připojení k hostiteli ''{0}'' bylo úspěšné, ale port {1} je neplatný.

en: Host ''{0}'' is not reachable
cs: Hostitel ''{0}'' není dosažitelný

en: Unable to connect to database.
cs: Nelze se připojit k databázi.

en: Cannot connect to Database
cs: Nelze se připojit k databázi.

en: You''re not allowed to specify a value for {0}.
cs: Nemáte povolení zadat hodnotu pro {0}.

en: You can''t specify a value for {0} if it''s already set in the JWT.
cs: Nelze zadat hodnotu pro {0}, pokud je již nastavena v JWT.

en: You must specify a value for {0} in the JWT.
cs: Musíte zadat hodnotu pro {0} v JWT.

en: You can only specify a value for {0} in the JWT.
cs: V JWT můžete zadat pouze hodnotu pro {0}.

en: Error searching field values
cs: Chyba při vyhledávání hodnot pole

en: Error searching for remapping
cs: Chyba při hledání přemapování

en: Google Auth token appears to be incorrect.
cs: Token Google Auth se zdá být nesprávný.

en: Double check that it matches in Google and Metabase.
cs: Zkontrolujte, zda se shoduje ve službách Google a Metabase.

en: Everything else
cs: Vše ostatní

en: WARNING: You have enabled namespace tracing, which could log sensitive information like db passwords.
cs: VAROVÁNÍ: Povolili jste sledování jmenného prostoru, tohle může zaznamenávat citlivé informace, jako jsou DB hesla.

en: Database Upgrade Required
cs: Požadována aktualizace databáze

en: NOTICE: Your database requires updates to work with this version of Metabase.
cs: UPOZORNĚNÍ: Vaše databáze vyžaduje aktualizace, aby mohla fungovat s touto verzí Metabase.

en: Please execute the following sql commands on your database before proceeding.
cs: Před pokračováním proveďte ve své databázi následující SQL příkazy.

en: Once your database is updated try running the application again.
cs: Po aktualizaci databáze zkuste aplikaci spustit znovu.

en: Database requires manual upgrade.
cs: Databáze vyžaduje manuální aktualizaci.

note: Tell transaction to automatically `.rollback` instead of `.commit` when the transaction finishes
en: Set transaction to automatically roll back...
cs: Nastavit transakci na automatické vrácení zpět...

note: Disable auto-commit. This should already be off but set it just to be safe
en: Disable auto-commit...
cs: Zakázat auto-commit...

en: Set default db connection with connection pool...
cs: Nastavit výchozí DB připojení s využitím sdružování připojení...

en: Successfully verified {0} {1} application database connection.
cs: Úspěšně ověřeno připojení k {0} {1} aplikační databázi.

note: if both of the decoders above fail, then the date string is invalid
en: Don''t know how to parse date param ''{0}'' — invalid format
cs: Nevím jak ověřit parametr datumu ''{0}'' - neplatný formát

en: The sub-query from referenced question #{0} failed with the following error: {1}
cs: Pod-dotaz z referenční otázky #{0} selhal s následující chybou: {1}

en: WARNING: Metabase only officially supports MySQL {0}/MariaDB {1} and above.
cs: UPOZORNĚNÍ: Metabase oficiálně podporuje pouze MySQL {0} / MariaDB {1} a vyšší.

en: All Metabase features may not work properly when using an unsupported version.
cs: Při používání nepodporované verze nemusí všechny funkce Metabase fungovat správně.

en: Unable to substitute parameters
cs: Parametry nelze nahradit

en: Cannot run the query: missing required parameters: {0}
cs: Dotaz nelze spustit: chybí požadované parametry: {0}

en: Don''t know how to parse {0} {1} as a temporal literal
cs: Nevím jak ověřit {0} {1} jako dočasný výraz

en: Setting {0} database timezone with statement: {1}
cs: Nastavení {0} časového pásma databáze s příkazem: {1}

en: Error setting connection to readwrite
cs: Chyba při nastavování připojení pro čtení i zápis

en: Failed to set timezone ''{0}'' for {1} database
cs: Nelze nastavit časové pásmo "{0}" pro databázi {1}

en: Error setting transaction isolation level for {0} database to {1}
cs: Chyba při nastavování úrovně izolace transakcí pro {0} databázi na {1}

en: Error setting connection to read-only
cs: Chyba při nastavování připojení pouze pro čtení

en: Error setting default holdability for connection
cs: Chyba při nastavování výchozí možnosti připojení

en: Error setting result set fetch direction to FETCH_FORWARD
cs: Chyba při nastavování směru načítání výsledku na FETCH_FORWARD

en: Query canceled, calling PreparedStatement.cancel()
cs: Dotaz byl zrušen, volám PreparedStatement.cancel()

en: Failed to connect to database
cs: Připojení k databázi selhalo

en: Unable to determine connection properties for driver {0}
cs: Nelze určit vlastnosti připojení pro ovladač {0}

en: Error fetching field values
cs: Chyba při načítání hodnot polí

en: You cannot set {0}; it is a read-only setting.
cs: Nemůžete nastavit {0}; je nastaveno pouze pro čtení.

en: defsetting descriptions strings must have `:visibilty` `:internal`, `:setter` `:none`, or internationalized, found: `{0}`
cs: popisy defsetting musí mít `:visibilty` `:internal`, `:setter` `:none`, nebo lokalizované, nalezeno: `{0}`

en: Setting {0} is internal
cs: Nastavení {0} je interní

en: Loading local plugin manifest at {0}
cs: Načítám lokální manifest doplňku {0}

en: Sending Pulse ({0}: {1}) with {2} Cards via email
cs: Odesílá se pulz ({0}: {1}) s {2} kartami prostřednictvím e-mailu

en: Sending Pulse ({0}: {1}) with {2} Cards via Slack
cs: Odesílá se pulz ({0}: {1}) s {2} kartami přes Slack

en: Rendering pulse card with chart-type {0} and render-type {1}
cs: Renderování karty pulzu s grafem typu {0} a typu renderování {1}

note: TODO  - there is code that calls this in `render.body` regardless of the types of values
en: FIXME: These aren''t valid temporal literals: {0} {1}. Why are we attempting to format them as such?
cs: OPRAV MĚ: Toto nejsou platné dočasné literály: {0} {1}. Proč se je snažíme naformátovat?

en: Error reducing result rows
cs: Chyba při zmenšování řádků s výsledky

en: Unexpected nil result
cs: Neočekávaný nulový výsledek

en: Query timed out after {0} ms, raising timeout exception.
cs: Dotaz vypršel po {0} ms, vyvolávám výjimku z prodlení.

en: Timed out after {0}.
cs: Vypršel po {0}

en: Query canceled before finishing.
cs: Dotaz byl zrušen před dokončením.

en: Unknown query type {0}
cs: Neznámý typ dotazu {0}

en: Error purging old cache entires
cs: Chyba při odstraňování starých položek mezipaměti

en: Caching results for next time for query with hash {0}.
cs: Ukládám výsledky do mezipaměti pro budoucí dotazy s hashem {0}.

en: Error saving query results to cache.
cs: Chyba při ukládání výsledků dotazu do mezipaměti.

en: Successfully cached results for query.
cs: Výsledky dotazu byly úspěšně uloženy do mezipaměti.

en: Query took {0} to run; miminum for cache eligibility is {1}
cs: Dotaz zabral {0}; minimum pro uložení do mezipaměti je {1}

en: Results are too large to cache.
cs: Výsledky jsou příliš velké na mezipaměť.

en: Serialization timed out after {0}.
cs: Serializace vypršela po {0}.

en: Error parsing serialized results
cs: Chyba při ověřování serializovaných výsledků

en: Error purging old cache entries
cs: Chyba při odstranění starých položek mezipaměti

en: Caching results for query with hash {0}.
cs: Výsledky mezipaměti pro dotaz s hash-em {0}.

en: Cannot save QueryExecution, missing :context
cs: Nelze uložit QueryExecution, chybí :context

en: Error saving query execution info
cs: Chyba při ukládání informací o provádění dotazu

en: Unable to resolve database for query: missing or invalid `:database` ID.
cs: Nepodařilo se rozpoznat databázi pro dotaz: chybný nebo neplatný `:database` ID.

en: Unable to resolve driver for query
cs: Nepodařilo se rozpoznat ovladač pro dotaz

en: Referenced question #{0} could not be found
cs: Odkazovanou otázku #{0} se nepodařilo najít

en: Referenced query is from a different database
cs: Odkazovaný dotaz pochází z jiné databáze

en: This query has circular referencing sub-queries.
cs: Tento dotaz obsahuje cyklické referenční pod-dotazy.

en: These questions seem to be part of the problem: "{0}" and "{1}".
cs: Zdá se, že tyto otázky jsou součástí problému: "{0}" a "{1}".

en: Error recording results metadata for query
cs: Chyba při zaznamenávání výsledků metadat dotazu

en: Query result
cs: Výsledek dotazu

en: Error generating insights for column:
cs: Chyba při generování statistik pro sloupec:

en: Sending abandonment email!
cs: Odesíláme e-mail o opuštění účtu!

en: You can create saved metrics to add a named metric option. Saved metrics include the aggregation type, the aggregated field, and optionally any filter you add. As an example, you might use this to create something like the official way of calculating "Average Price" for an Orders table.
cs: Můžete vytvořit uložené metriky a přidat je do nabídky. Mezi uložené metriky patří typ agregace, agregované pole a případně jakýkoliv filtr, který přidáte. Například, můžete to použít k vytvoření něčeho jako oficiální způsob výpočtu "průměrné ceny" pro tabulku Objednávky.

en: Select and add filters to create your new segment.
cs: Pro vytvoření Vašeho nového segmentu vyber a přidej filtry.

en: Alphabetical
cs: Abecední

en: Smart
cs: Chytré

en: Column order: {0}
cs: Pořadí sloupců: {0}

en: Unhide all
cs: Zobrazit vše

en: Hide all
cs: Skrýt vše

en: Unhide
cs: Zobrazit

en: New metric
cs: Nová metrika

en: Create metrics to add them to the Summarize dropdown in the query builder
cs: Vytvořte metriky pro jejich zobrazení ve tvůrci dotazů

en: New segment
cs: Nový segment

en: Filter by table
cs: Filtrovat podle tabulky

en: Checking HTTPS...
cs: Ověřuji HTTPS...

en: It looks like HTTPS is not properly configured
cs: Vypadá to, že HTTPS není správně nakonfigurované

en: Redirect to HTTPS
cs: Přesměrovat na HTTPS

en: Localization
cs: Nastavení jazyka

en: Instance language
cs: Jazyk rozhraní

en: Localization options
cs: Možnosti jazyka

en: This database doesn't have any tables.
cs: Tato databáze neobsahuje žádné tabulky

en: This field only accepts a single value because it's used in a SQL query.
cs: V tomto poli může být pouze jedna hodnota, protože je použitá v SQL dotazu.

en: Service Accounts
cs: Servisní účty

en: Metabase connects to Big Query via {0}.
cs: Metabase se připojuje k Big Query pomocí {0}.

en: Continue using an OAuth application to connect
cs: Pokračovat v používání OAuth aplikace

en: We recommend switching to use {0} instead of an OAuth application to connect to BigQuery
cs: Pro připojení k Big Query doporučujeme použít {0} namísto používání OAuth aplikace

en: Connect to a Service Account instead
cs: Raději se připojit za použití Servisního účtu

en: invalid JSON
cs: nesprávný JSON

en: SSH private key
cs: SSH primární klíč

en: Paste the contents of your ssh private key here
cs: Vložte zde obsah svého SSH primárního klíče

en: Passphrase for the SSH private key
cs: Přístupová fráze pro SSH privátní klíč

en: SSH Authentication
cs: SSH Autentizace

en: SSH Key
cs: SSH klíč

en: Server SSL certificate chain
cs: Řetěz serverového SSL certifikátu

en: Paste the contents of the server's SSL certificate chain here
cs: Vložte zde obsah řetězce serverového SSL certifikátu

en: Paste a connection string
cs: Vložte připojovací řetězec

en: Fill out individual fields
cs: Vyplňte individuální pole

en: Enter some SQL here so you can reuse it later
cs: Napiš zde nějaký SQL, který můžeš později znovu použít

en: Give your snippet a name
cs: Pojmenujte svůj výstřižek

en: Current Customers
cs: Stávající zákazníci

en: Add a description
cs: Přidat popis

en: Use site default
cs: Použít výchozí stránku

en: find
cs: najít

en: replace
cs: nahradit

en: The text to find.
cs: Text k nalezení.

en: The text to use as the replacement.
cs: Text, který se má použít jako náhrada.

en: Editing {0}
cs: Edituji {0}

en: Create your new snippet
cs: Vytvořte nový výstřižek

en: Archived snippets
cs: Archivované výstřižky

en: Snippets are reusable bits of SQL
cs: Výstřižky jsou oblíbené části SQL dotazů

en: Create a snippet
cs: Vytvořte výstřižek

en: Snippets
cs: Výstřižky kódu

en: SQL Snippets
cs: SQL Výstřižky

en: Your language is set to {0}
cs: Tvůj jazyk je nastaven na {0}

en: What's your preferred language?
cs: Jaký je tvůj preferovaný jazyk?

en: This language will be used throughout Metabase and will be the default for new users.
cs: Tento jazyk bude použit v celém Metabase a bude použit jako výchozí pro nové uživatele.

en: We filtered out {0} row(s) containing null values.
cs: Odfiltrovali jsme {0} záznam(ů) bez hodnoty.

en: Show values for this series
cs: Zobraz hodnoty pro tuto řadu

en: Question''s average execution duration is {0}; using ''magic'' TTL of {1}
cs: Průměrná doba trvání při provádění otázky je {0}; použitím ''magic'' TTL z {1}

en: A snippet with that name already exists. Please pick a different name.
cs: Výstřižek s tímto názvem již existuje. Zvolte jiný název.

en: [Unknown Metric]
cs: [Neznámá metrika]

en: [Unknown Segment]
cs: [Neznámý segment]

en: Error writing error to output stream
cs: Chyba při zápisu chyby do výstupního streamu

en: Caught unexpected Exception in streaming response body
cs: Zachycena neočekávaná výjimka v těle odpovědi

en: bound-fn caught unexpected Exception
cs: bound-fn zachytil neočekávanou výjimku

en: Error determining whether HTTP request was canceled
cs: Chyba při určování jestli byl HTTP požadavek zrušen

en: Check cancelation status timed out after {0}
cs: Stav kontroly o zrušení vypršel po {0}

en: Unexpected exception in do-f-async
cs: Neočekávaná výjimka v do-f-async

en: Unexpected exception writing error response
cs: Neočekávaná výjimka při zápisu chybové odpovědi

en: Server certificate not trusted - did you specify the correct SSL certificate chain?
cs: Serverový certifikát není věrohodný - specifikovali jste správný SSL certifikační řetězec ?

en: Server appears to require SSL - please enable SSL above
cs: Zdá se, že server potřebuje SSL - níže prosím aktivujte SSL

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Don''t know how to parse parameter of type {0}
cs: Nevím jak ověřit parametr typu {0}

en: Invalid :card parameter: missing `:card-id`
cs: Neplatný :card parametr: chybí `:card-id`

en: Unable to resolve Snippet: missing `:snippet-id`
cs: Nelze rozpoznat výstřižek: chybí `:snippet-id`

en: Snippet {0} {1} not found.
cs: Výstřižek {0} {1} nenalezen

en: Error determining value for parameter
cs: Chyba při zjišťování hodnoty pro parametr

en: Error building query parameter map
cs: Chyba při vytváření mapy s parametry dotazu

en: {0} ({1} DB calls)
cs: {0} ({1} DB volani)

en: App DB connections: {0}/{1}
cs: Spojeni k aplikacni DB: {0}/{1}

en: Jetty threads: {0}/{1} ({2} idle, {3} queued)
cs: Vlakna Jetty: {0}/{1} ({2} necinne, {3} v rade)

en: ({0} total active threads)
cs: ({0} celkem aktivnich vlaken)

en: Queries in flight: {0}
cs: Dotazu v behu: {0}

en: ({0} queued)
cs: ({0} v rade)

en: Collection must be in the same namespace as its parent
cs: Kolekce musí být ve stejném jmenném prostoru jak jeho rodič

en: Personal Collections must be in the default namespace
cs: Osobní kolekce musí být ve výchozím jmenném prostoru

en: You cannot move a Collection to a different namespace once it has been created.
cs: Nemůžete přesunout kolekci do jiného jmenného prostoru než ve kterém byla vytvořena.

en: Collection does not exist.
cs: Kolekce neexistuje.

en: A {0} can only go in Collections in the {1} namespace.
cs: {0} může přejít pouze do kolekcí ve jmenném prostoru {1}.

en: Error sending database deletion notification
cs: Chyba při posílání notifikace o smazání databáze

en: You cannot update the creator_id of a NativeQuerySnippet.
cs: Nemůžete aktualizovat creator_id z NativeQuerySnippet.

en: Error fetching value of Setting
cs: Chyba při načítání hodnoty nastavení

en: The language that should be used for Metabase's UI, system emails, pulses, and alerts.
cs: Jazyk, který se má použít pro ovládací rozhraní Metabase, odesílané maily, pulzy a upozornění.

en: This is also the default language for all users, which they can change from their own account settings.
cs: Toto je také výchozí jazyk všech uživatelů, ti si jej mohou změnit ve vlastním nastavení účtu.

en: Invalid locale {0}
cs: Neplatné umístění {0}

en: Force all traffic to use HTTPS via a redirect, if the site URL is HTTPS
cs: Vynutit veškeré přenosy pomocí HTTPS přesměrování pokud je URL adresa serveru HTTPS

en: Cannot redirect requests to HTTPS unless `site-url` is HTTPS.
cs: Nelze přesměrovat požadavky na HTTPS pokud není `site-url` HTTPS.

en: Error registering fonts: Metabase will not be able to send Pulses.
cs: Chyba při registraci fontů: Metabase nebude moci posílat Pulzy.

en: This is a known issue with certain JVMs. See {0} and for more details.
cs: Toto je známý problém s některými JVM. Navštivte {0} pro více detailů.

en: Error rendering Pulse
cs: Chyba při vykreslování Pulzu

en: Query timed out after {0}, raising timeout exception.
cs: Dotaz vypršel po {0}, vyvolávám výjimku o vypršení.

en: No fields found for table {0}.
cs: Žádné pole nenalezeno pro tabulku {0}.

en: Case
cs: Případ

en: Variance of {0}
cs: Rozptyl z {0}

en: Median of {0}
cs: Medián z {0}

en: {0}th percentile of {1}
cs: {0} percentil z {1}

en: Not caching results: results are larger than {0} KB
cs: Neukládám výsledky do mezipaměti: jsou vetší než {0} KB

en: Cannot cache results: expected byte array, got {0}
cs: Nelze uložit výsledky do mezipaměti: bylo očekáváno bitové pole, přijato {0}

en: Request is closed; no one to return cached results to
cs: Požadavek byl uzavřen: nikdo nevrátil výsledky mezipaměti do

en: Error attempting to fetch cached results for query with hash {0}
cs: Chyba při získání výsledků z mezipaměti pro dotaz s hashem {0}

en: Error preparing statement to fetch cached query results
cs: Chyba při přípravě soupisu pro získání výsledků z mezipaměti

en: Error processing query: {0}
cs: Chyba při zpracování dotazu: {0}

en: Unexpected exception in endpoint
cs: Neočekávaná výjimka v koncovém bodě

en: Unexpected Exception in API request handler
cs: Neočekávaná výjimka ve zpracovateli API požadavků

en: Error reducing {0}
cs: Chyba při redukování {0}

en: Error generating timeseries insight keyed by: {0}
cs: Chyba při generování vhledu časových sériích pomocí: {0}

en: Database position of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
cs: Pozice databáze {0} se změnila z ''{1}'' do ''{2}''.

en: Unscheduling task for Database {0}: trigger: {1}
cs: Ruším plán úlohy pro databázi {0}: spouštěč: {1}

en: value must be a keyword or string.
cs: hodnota musí být klíčové slovo nebo řetězec.

en: String must be a valid two-letter ISO language or language-country code e.g. 'en' or 'en_US'.
cs: Řetězec musí být platné označení jazyka dle ISO např. 'en' nebo 'en_US'.

en: Rows {0}-{1}
cs: Řádky {0}-{1}

en: Audit
cs: Auditovat

en: User attribute configuration (optional)
cs: Nastavení uživatelských atributů (volitelné)

en: Using {0}
cs: Používá {0}

en: Set up SAML-based SSO
cs: Nastavit SSO založené na SAML

en: SAML Authentication
cs: SAML Autentifikace

en: Configure your identity provider (IdP)
cs: Nastavte Vašeho poskytovatele identity (IdP)

en: Your identity provider will need the following info about Metabase.
cs: Váš poskytovatel identity bude potřebovat znát následující info o Metabase.

en: URL the IdP should redirect back to
cs: URL pro IdP kam má zpětně odkázat

en: This is called the Single Sign On URL in Okta, the Application Callback URL in Auth0,
    and the ACS (Consumer) URL in OneLogin.
cs: Tohle je známo jako Single Sign On URL v Okta, nebo Application Callback URL v Auth0, nebo ACS (Consumer) URL v OneLogin.

en: SAML attributes
cs: SAML atributy

en: In most IdPs, you'll need to put each of these in an input box labeled
    "Name" in the attribute statements section.
cs: Ve většině IdP musíte nastavit všechny tyto atributy.

en: User's email attribute
cs: Atribut pro e-mail

en: User's first name attribute
cs: Atribut pro jméno

en: User's last name attribute
cs: Atribut pro příjmení

en: Tell Metabase about your identity provider
cs: Sdělte Metabase něco o Vašem poskytovateli identity

en: Metabase will need the following info about your provider.
cs: Metabase potřebuje znát následující informace o vašem poskytovateli.

en: SAML Identity Provider URL
cs: URL pro poskytovatele identity SAML

en: SAML Identity Provider Certificate
cs: Certifikát od poskytovatele identity SAML

en: SAML Application Name
cs: Název SAML aplikace

en: Sign SSO requests (optional)
cs: Podepsat SSO požadavky (volitelné)

en: SAML Keystore Path
cs: Cesta pro SAML trezor

en: SAML Keystore Password
cs: Heslo pro SAML trezor

en: Shh...
cs: Tiše...

en: SAML Keystore Alias
cs: Alias pro SAML trezor

en: Synchronize group membership with your SSO
cs: Synchronizuj členství ve skupině s vaším SSO

en: To enable this, you'll need to create mappings to tell Metabase which group(s) your users should
    be added to based on the SSO group they're in.
cs: Aby to šlo povolit, musíte nastavit mapování a Metabase vědělo, do kterých skupin mají být na základě SSO přidáni.

en: Group Name
cs: Název skupiny

en: Group attribute name
cs: Atribut skupiny

en: Note:
cs: Poznámka:

en: If you change any of the settings of an existing SAML active setup, then you will need to restart Metabase for them to take effect.
cs: Pokud již máte SAML aktivní a některé z těchto nastavení změníte, pak musíte Metabase restartovat aby se změny projevily.

en: Allows users to login via a SAML Identity Provider.
cs: Umožnit uživatelům přihlásit se pomocí poskytovatele identity SAML.

en: Allows users to login via a JWT Identity Provider.
cs: Umožnit uživatelům přihlásit se pomocí poskytovatele identity JWT.

en: Enable Password Authentication
cs: Povolit přihlášení heslem

en: When enabled, users can additionally log in with email and password.
cs: Pokud je povoleno, tak se můžou uživatelé taky přihlásit pomocí mailu a hesla.

en: Notify admins of new SSO users
cs: Upozorni správce o nových SSO uživatelích

en: When enabled, administrators will receive an email the first time a user uses Single Sign-On.
cs: Pokud je povoleno, správce dostane mail při prvním přihlášení uživatele pomocí SSO.

en: Use the settings below to configure your SSO via SAML. If you have any questions, check out our {0}.
cs: Nastavení níže slouží ke konfiguraci SSO přes SAML. Pokud máte nějaké dotazy, navštivte {0}.

en: documentation
cs: dokumentace

en: SAML Identity Provider URI
cs: URI pro poskytovatele identity SAML

en: JWT Authentication
cs: JWT Autentifikace

en: JWT Identity Provider URI
cs: URI pro poskytovatele identity JWT

en: String used by the JWT signing key
cs: Řetězec použitý pro podepisovací klíč JWT

en: Embedding the entire Metabase app
cs: Vkládání celé Metabase aplikace

en: If you want to embed all of Metabase, enter the origins of the websites or web apps where you want to allow embedding in an iframe, separated by a space. Here are the {0} for what can be entered.
cs: Pokud chce povolit kompletní vkládání pro celou Metabase, vložte původ stránek nebo webových aplikací které chcete vložit do iframe, oddělit čárkou. Zde je přehled {0} toho co lze zadat.

en: Grant sandboxed access to this table
cs: Povolit sandboxový přístup k této tabulce

en: When users in this group view this table they'll see a version of it that's filtered by their user attributes, or a custom view of it based on a saved question.
cs: Uživatelé v této pohledové skupině pro tuto tabulku můžou vidět to co mají filtrováno na základě jeho uživatelského atributu. Nebo taky vlastní pohled založený na uložené otázce.

en: How do you want to filter this table for users in this group?
cs: Jak chcete uživatelům v této skupině filtrovat tuto tabulku ?

en: Pick a saved question that returns the custom view of this table that these users should see.
cs: Zvolte uloženou otázku, která vrací vlastní pohled této tabulky, tak aby ji tito uživatelé viděli.

en: You can optionally add additional filters here based on user attributes. These filters will be applied on top of any filters that are already in this saved question.
cs: Také zde můžete zadat další filtry na základě uživatelských atributů. Tyto filtry jsou aplikovány jako první, před těmi které jsou v otázce již uloženy.

en: For this option to work, your users need to have some attributes
cs: Aby tahle možnost fungovala, vaši uživatelé musí mít nějaké atributy.

en: To add additional filters, your users need to have some attributes
cs: Pro přidání dalších filtrů, vaši uživatelé musí mít nějaké atributy.

en: No user attributes
cs: Žádné uživatelské atributy.

en: Pick a user attribute
cs: Zvolte uživatelský atribut.

en: Pick a parameter
cs: Zvolte parametr

en: Pick a column
cs: Zvolte kolonku

en: Users in {0} can view
cs: Uživatelé v {0} můžou vidět

en: rows in the {0} question
cs: řádků v otázce {0}

en: rows in the {0} table
cs: řádků v tabulce {0}

en: where {0} equals {1}
cs: kde {0} se rovná {1}

en: and {0} equals {1}
cs: a {0} se rovná {1}

en: You can add attributes automatically by setting up an SSO that uses SAML, or you can enter them manually by going to the People section and clicking on the … menu on the far right.
cs: Můžete automaticky přidat atributy konfigurací SSO které používá SAML, nebo je zadat ručně v sekci Lidé a kliknout na menu ... v pravé části obrazovky.

en: User attribute
cs: Atribut uživatele

en: We can automatically get your users’ attributes if you’ve set up SSO, or you can add them manually from the "…" menu in the People section of the Admin Panel.
cs: Můžeme automaticky přidat atributy vašich uživatelů, pokud jste nakonfiguroval SSO, nebo je zadejte ručně ve správcovské sekci Lidé, kliknutím na menu ... v pravé části obrazovky.

en: Parameter or variable
cs: Parametr nebo proměnná

en: equals
cs: se rovná

en: Grant sandboxed access
cs: Udělit sandboxový přístup

en: Sandboxed access
cs: Sandboxový přístup

en: Edit sandboxed access
cs: Editovat sandboxový přístup

en: Edit folder details
cs: Editovat detaily složky

en: Change permissions
cs: Změnit oprávnění

en: Create your new folder
cs: Vytvořte vaši novou složku

en: New folder
cs: Nová složka

en: We're having trouble validating your token
cs: Máme potíže ověřit váš token

en: Please double-check that your instance can connect to Metabase's servers
cs: Prosím ověřte, že vaše instance se dokáže připojit serverům Metabase

en: Get help
cs: Získat pomoc

en: Get even more out of Metabase with the Enterprise Edition
cs: Získejte více funkcí Metabase s Enterprise Edicí

en: All the tools you need to quickly and easily provide reports for your customers, or to help you run and monitor Metabase in a large organization
cs: Seznam nástrojů, které můžete potřebovat pro rychlé a snadné reporty, nebo pro použití Metabase ve velké organizaci

en: Activate a license
cs: Aktivovat licenci

en: Your trial is active with these features
cs: Vaše zkušební období je aktivováno s těmito funkcemi

en: Trial expires {0}
cs: Zkušební období končí {0}

en: Need help? Ready to buy?
cs: Potřebuje pomoci? Pomocí placené podpory?

en: Talk to us
cs: Napište nám

en: Your trial has expired
cs: Vaše zkušební období skončilo

en: Need more time? Ready to buy?
cs: Potřebujete více času? Připraveni ke koupi?

en: Your features are active!
cs: Vaše funkce jsou aktivní!

en: Your licence is valid through {0}
cs: Vaše licence je platná do {0}

en: Your license has expired
cs: Vaše licence expirovala

en: It expired on {0}
cs: Expirovala dne {0}

en: Want to renew your license?
cs: Chcete obnovit Vaši licenci?

en: Learn how to use this
cs: Prozkoumejte jak to použít

en: Not included in your current plan
cs: Není součásti vašeho současného předplatného

en: Enter the token you recieved from the store
cs: Vložte klíč přijatý z obchodu

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Need help?
cs: Potřebuje pomoci?

en: More info about your problem.
cs: Více informací o problému.

en: Contact support
cs: Kontaktovat podporu

en: Data sandboxes
cs: Sandboxy pro data

en: Make sure you're showing the right people the right data with automatic and secure filters based on user attributes.
cs: Zajistí aby správní lidé viděli správná data. A to pomocí automatických a zabezpečených filtrů, které jsou založeny na atributech uživatele.

en: White labeling
cs: Grafické úpravy

en: Match Metabase to your brand with custom colors, your own logo and more.
cs: Přizpůsobí Metabase vaší obchodní značce pomocí vlastních barev, loga, atd...

en: Auditing
cs: Auditování

en: Keep an eye on performance and behavior with robust auditing tools.
cs: Sledujte výkonnost a chování pomocí robustních auditovacích nástrojů.

en: Single sign-on
cs: Jednotné přihlášení

en: Provide easy login that works with your exisiting authentication infrastructure.
cs: Poskytne jednoduché přihlašování při využití stávajícího přihlašovacího prostředí.

en: Store
cs: Obchod

en: Application Name
cs: Název aplikace

en: Color Palette
cs: Barevná paleta

en: Favicon
cs: Ikona

en: Landing Page
cs: Úvodní obrazovka

en: No groups
cs: Bez skupin

en: Permissions for {0}
cs: Oprávnění pro {0}

en: Permissions for this folder
cs: Oprávnění pro tuto složku

en: Grant Edit access
cs: Poskytnout práva pro úpravy

en: Can modify snippets in this folder
cs: Může editovat výstřižky v této složce

en: Grant View access
cs: Poskytnout práva pro zobrazení

en: Can insert and use snippets in this folder, but can't edit the SQL they contain
cs: Může vkládat a používat výstřižky v této složce, ale nemůže editovat jejich SQL dotaz

en: Can't view or insert snippets in this folder
cs: Nemůže zobrazit nebo vložit výstřižky v této složce

en: Also change sub-folders
cs: Může změnit podsložky

en: First day of the week
cs: První den v týdnu

en: There was an issue signing in with Google. Please contact an administrator.
cs: Vyskytl se problém s přihlášením přes Google. Prosím kontaktujte správce.

en: on the
cs: k datu

en: at
cs: v čase

en: Open the Metabase actions menu
cs: Otevřít menu s akcemi

en: Do nothing
cs: Nedělat nic

en: Go to a custom destination
cs: Přejít na vlastní umístění

en: Update a dashboard filter
cs: Aktualizovat filtr nástěnky

en: {0} updates {1} filter | {0} updates {1} filters
cs[0]: {0} aktualizuje {1} filtr
cs[1]: {0} aktualizuje {1} filtry
cs[2]: {0} aktualizuje {1} filtry

en: {0} goes to {1}
cs: {0} přejde na {1}

en: On-click behavior for each column
cs: Chování při kliknutí na každý sloupec

en: Go to custom destination
cs: Přejít na vlastní umístění

en: Open the actions menu
cs: Otevřít menu akcí

en: Click behavior for {0}
cs: Chování při kliknutí pro {0}

en: Pick one or more filters to update
cs: Zvolte jeden nebo více filtrů k aktualizaci

en: Saved question
cs: Uložená otázka

en: Link to
cs: Odkaz na

en: Enter a URL to link to
cs: Vložit URL s odkazem

en: You can insert the value of a column or dashboard filter using its name, like this: {{some_column}}
cs: Můžete vložit hodnotu ze sloupce nebo filtr nástěnky za použití jeho jména, jako je: {{nějaký_sloupec}}

en: e.g. http://acme.com/id/{{user_id}}
cs: např. http://firma.cz/id/{{user_id}}

en: Pick a dashboard...
cs: Zvolte nástěnku...

en: Pick a question...
cs: Zvolte otázku...

en: Pick a dashboard to link to
cs: Zvolte nástěnku k propojení...

en: Pick a question to link to
cs: Zvolte otázku k propojení...

en: Pass values to this dashboard's filters (optional)
cs: Předat hodnoty k filtru této nástěnky (volitelné)

en: Pass values to this question's variables (optional)
cs: Předat hodnoty k proměnné této otázky (volitelné)

en: Pass values to filter this question (optional)
cs: Předat hodnoty k filtru této otázky (volitelné)

en: Dashboard filters
cs: Filtry nástěnky

en: User attributes
cs: Atributy uživatele

en: Customize link text (optional)
cs: Přizpůsobit text odkazu (volitelné)

en: E.x. Details for {{Column Name}}
cs: Např. detaily pro {{Nazev Sloupce}}

en: Values you can reference
cs: Hodnoty na které se možno odkázat

en: No available targets
cs: Nedostupné cíle

en: filter
cs: filtr

en: variable
cs: proměnná

en: Other available filters
cs: Ostatní dostupné filtry

en: Avaliable filters
cs: Dostupné filtry

en: Other available variables
cs: Ostatní dostupné proměnné

en: Avaliable variables
cs: Dostupné proměnné

en: Other available columns
cs: Ostatní dostupné sloupce

en: Avaliable columns
cs: Dostupné sloupce

en: user attribute
cs: atribut uživatele

en: Text card
cs: Karta s textem

en: Click behavior
cs: Akce pro kliknutí

en: Visualization options
cs: Možnosti vizualizace

en: Edit series
cs: Upravit série

en: Add series
cs: Přidat série

en: On click
cs: Po kliknutí

en: Change title and description
cs: Změnit jméno a popis

en: You've updated embedded params and will need to update your embed code.
cs: Upravil jste vložené parametry a bude muset aktualizovat kód pro vkládání.

en: Add question
cs: Přidat otázku

en: You're editing this dashboard.
cs: Upravujete nástěnku

en: Column to filter on
cs: Sloupec k filtrování

en: snippet collection
cs: sbírka výstřižků

en: snippet collections
cs: sbírky výstřižků

en: Give your folder a name
cs: Pojmenujte vaši složku

en: Something short but sweet
cs: Něco krátkého ale výstižného

en: Folder this should be in
cs: Složka by měl být v

en: Open the action menu
cs: Otevřít menu akcí

en: {0} column has custom behavior | {0} columns have custom behavior
cs[0]: {0} složka má vlastní chování
cs[1]: {0} složky mají vlastní chování
cs[2]: {0} složek má vlastní chování

en: Go to...
cs: Jít na...

en: Go to dashboard
cs: Jít na nástěnku

en: Go to question
cs: Jít na otázku

en: Go to url
cs: Jít na adresu

en: Filter this dashboard
cs: Filtruj tuto nástěnku

en: Returns the count of rows in the selected data.
cs: Vrátí počet řádků ve vybraných datech.

en: The column or number to sum.
cs: Sloupec nebo číslo k sečtení.

en: The numeric column to get standard deviation of.
cs: Číselný sloupec pro získání standardní odchylky.

en: The numeric column whose values to average.
cs: Číselný sloupec pro vypočtení průměru.

en: Returns the smallest value found in the column
cs: Vrátí nejmenší hodnotu nalezenou ve sloupci

en: Sums up the specified column only for rows where the condition is true.
cs: Sečte určený sloupec pouze pro řádky odpovídající podmínce.

en: Returns the numeric variance for a given column.
cs: Vrátí číselný rozptyl pro zadaný sloupec.

en: Temperature
cs: Teplota

en: The column or number to get the variance of.
cs: Sloupec nebo číslo pro vypočtení rozptylu.

en: Returns the median value of the specified column.
cs: Vrátí medián pro zadaný sloupec.

en: The column or number to get the median of.
cs: Sloupec nebo číslo pro vypočtení mediánu.

en: percentile-value
cs: hodnota-percentily

en: Returns the value of the column at the percentile value.
cs: Vrátí percentilu pro zadaný sloupec.

en: The column or number to get the percentile of.
cs: Sloupec nebo číslo pro vypočtení precentilu.

en: The value of the percentile.
cs: Hodnota percentily.

en: Returns the string of text in all lower case.
cs: Převede všechna písmena textového řetězce na malá.

en: The column with values to convert to lower case.
cs: Sloupec s textovým řetězcem k převodu na malá.

en: Returns the text in all upper case.
cs: Převede všechna písmena textového řetězce na velká.

en: The column or text to return a portion of.
cs: Sloupec nebo text, ze kterého se má část vrátit

en: The column or text to search through.
cs: Sloupec nebo text, který se má prohledat.

en: Combine two or more strings of text together.
cs: Spojí dva a více textových řetězců dohromady.

en: The column or text to begin with.
cs: Sloupec nebo text kde začít.

en: This will be added to the end of value1, and so on.
cs: Toto bude přidáno na konec hodnoty1, a tak dále.

en: Enormous
cs: Enormní

en: Gigantic
cs: Gigantický

en: Returns the number of characters in text.
cs: Vrátí počet znaků textového řetězce.

en: The column or text you want to get the length of.
cs: Sloupec nebo text, pro který chcete zjistit délku.

en: The column or text you want to trim.
cs: Sloupec nebo text, který chcete ořezat.

en: Returns the absolute (positive) value of the specified column.
cs: Pro zadaný sloupec vrátí absolutní (kladnou) hodnotu.

en: Debt
cs: Dluh

en: The column or number to return absolute (positive) value of.
cs: Sloupec nebo číslo, pro které se má vrátit absolutní (kladná) hodnota.

en: Rounds a decimal number down.
cs: Zaokrouhlí desetinné číslo směrem dolů.

en: The column or number to round down.
cs: Sloupec nebo číslo pro zaokrouhlení směrem dolů.

en: Rounds a decimal number up.
cs: Zaokrouhlí desetinné číslo směrem nahoru.

en: The column or number to round up.
cs: Sloupec nebo číslo pro zaokrouhlení směrem nahoru.

en: Rounds a decimal number either up or down to the nearest integer value.
cs: Zaokrouhlí desetinné číslo dolů nebo nahoru k nejbližší celé hodnotě.

en: The column or number to round to nearest integer.
cs: Sloupec nebo číslo pro zaokrouhlení k nejbližší celé hodnotě.

en: Returns the square root.
cs: Vrátí druhou odmocninu.

en: Hypotenuse
cs: Přepona

en: The column or number to return square root value of.
cs: Sloupec nebo číslo pro zjištění druhé odmocniny.

en: Raises a number to the power of the exponent value.
cs: Umocní číslo na zadaný exponent.

en: Length
cs: Délka

en: The column or number raised to the exponent.
cs: Sloupec nebo číslo jako základ mocniny.

en: The value of the exponent.
cs: Hodnota n-té mocniny.

en: Returns the base 10 log of the number.
cs: Vrátí dekadický logaritmus čísla.

en: Value
cs: Hodnota

en: The column or number to return the natural logarithm value of.
cs: Sloupec nebo číslo pro získání logaritmu čísla.

en: Returns Euler's number, e, raised to the power of the supplied number.
cs: Vrátí přirozený logaritmus čísla.

en: Interest Months
cs: Úrokové měsíce

en: The column or number to return the exponential value of.
cs: Sloupec nebo číslo pro získání přirozeného logaritmu čísla.

en: The column or text to check.
cs: Sloupec nebo číslo k ověření.

en: Checks a date or number column's values to see if they're within the specified range.
cs: Ověří jestli je číslo nebo datum uvnitř zadaného rozsahu.

en: Created At
cs: Vytvořeno dne

en: The date or numeric column that should be within the start and end values.
cs: Sloupec s číslem nebo datem kde se nachází počáteční a koncové hodnoty.

en: The beginning of the range.
cs: Počátek rozsahu.

en: The end of the range.
cs: Konec rozsahu.

en: Checks a date column's values to see if they're within the relative range.
cs: Ověří jestli je datum uvnitř relativního rozsahu.

en: The date column to return interval of.
cs: Sloupec s datem pro získání relativního intervalu.

en: Period of interval, where negative values are back in time.
cs: Doba intervalu, kde záporné hodnoty znamenají návrat v čase.

en: Type of internal like "day", "month", "year".
cs: Typ intervalu jako "den", "měsíc", "rok".

en: The column or value to return.
cs: Sloupec nebo hodnota k navrácení.

en: If value1 is empty, value2 gets returned if its not empty, and so on.
cs: Pokud je hodnota1 prázdná, bude vrácena hodnota2 pokud tato není prázdná, a tak dále.

en: Tests an expression against a list of cases and returns the corresponding value of the first matching case, with an optional default value if nothing else is met.
cs: Otestuje hodnotu oproti seznamu výrazů a vrátí odpovídající hodnotu prvního odpovídajícího výrazu. Volitelně lze nastavit návratovou hodnotu pro případ žádné shody.

en: The value that will be returned if the preceding condition is true, and so on.
cs: Hodnota která bude navrácena, pokud je platná předešlá podmínka, a tak dále.

en: Is null
cs: Nemá hodnotu

en: Not null
cs: Má hodnotu

en: Additive sum of all the values of a column.
    e.x. total revenue over time.
cs: Přídavný součet všech hodnot sloupce. 
    Např. celkový příjem v čase.

en: Additive count of the number of rows.
    e.x. total number of sales over time.
cs: Přídavný počet řádků. 
    Např. celkový počet prodejů v čase.

en: Linked filters
cs: Propojené filtry

en: Label
cs: Popis

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: No default
cs: Bez výchozí hodnoty

en: To view this, {0} must be connected to at least one field.
cs: Pro zobrazení, {0} musí být spojeno alespoň s jedním polem.

en: Limit this filter's choices
cs: Omezit možnosti tohoto filtru

en: If you have another dashboard filter, you can limit the choices that are listed for this filter based on the selection of the other one.
cs: Pokud máte další filtr nástěnky, můžete omezit jeho možnosti na základě výběru jiného filtru.

en: So first, {0}.
cs: Jako první, {0}.

en: add another dashboard filter
cs: přidat další filtr nástěnky

en: If you toggle on one of these dashboard filters, selecting a value for that filter will limit the available choices for {0} filter.
cs: Když to na některých z těchto filtrech nástěnky povolíte, vybraná hodnota z tohoto filtru omezí možnosti pro filtr {0}.

en: Filtering column
cs: Filtrovací sloupec.

en: Filtered column
cs: Filtrovaný sloupec.

en: Enter user names or email addresses
cs: Zadejte jméno uživatele nebo mailovou adresu.

en: New snippet
cs: Nový výstřižek

en: {0}:00 PM
cs: {0}:00 odpoledne

en: 12:00 AM
cs: 12:00 v noci

en: {0}:00 AM
cs: {0}:00 dopoledne

en: Hourly
cs: Co hodinu

en: Daily at {0}
cs: Denně v {0}

en: Weekly at {0} on {1}
cs: Týdně v {0} a v {1}

en: Monthly on the {0} {1} at {2}
cs: Měsíčně v {0} {1} a v {2}

en: Delete this subscription
cs: Zrušit tento odběr

en: Subscriptions
cs: Odběry

en: Create a dashboard subscription
cs: Vytvořit odběry pro nástěnku

en: Email it
cs: Poslat mailem

en: You can send this dashboard regularly to users or email addresses.
cs: Tuto nástěnku můžete pravidelně posílat uživatelům nebo na mailovou adresu.

en: Send it to Slack
cs: Odeslat na Slack

en: Pick a channel and a schedule, and Metabase will do the rest.
cs: Zvolte kanál a termín, Metabase zařídí zbytek.

en: Email this dashboard
cs: Odeslat nástěnku mailem

en: Don't send if there aren't results
cs: Neposílat pokud nemá výsledky

en: Attach results
cs: Připojit výsledky

en: Attachments can contain up to 2,000 rows of data.
cs: Příloha může mít až 2000 řádků s daty.

en: Send this dashboard to Slack
cs: Odeslat nástěnku na Slack

en: Dashboard does not have a parameter with the ID {0}
cs: Nástěnka nemá parametr s ID {0}

en: Parameter {0} does not have any Fields associated with it
cs: Parametr {0} k sobě nemá přidružené žádné pole.

en: include must be either empty or the value 'tables'
cs: include musí být buď prázdné, nebo s hodnotou 'tabulky'

en: `database` is required for all queries whose type is not `internal`.
cs: `database` je vyžadována pro všechny dotazy jejíž typ není `internal`.

en: Password login is disabled for this instance.
cs: Přihlášení heslem zde není povolené.

en: Your account is disabled. Please contact your administrator.
cs: Váš účet byl deaktivován. Kontaktujte správce.

en: Your account is disabled.
cs: Váš účet byl deaktivován.

en: Invalid Slack token.
cs: Neplatný token Slacku.

en: The ''{0}'' command is only available in Metabase Enterprise Edition.
cs: Příkaz ''{0}'' je dostupný pouze v Enterprise edici Metabase.

en: Metabase Enterprise Edition extensions are PRESENT.
cs: Rozšíření pro Enterprise edici Metabase JSOU dostupné.

en: Usage of Metabase Enterprise Edition features are subject to the Metabase Commercial License.
cs: Použití funkcí Enterprise edice Metabase je vázané na obchodní licenci Metabase.

en: See {0} for details.
cs: Pro detaily načti {0}.

en: Metabase Enterprise Edition extensions are NOT PRESENT.
cs: Rozšíření pro Enterprise edici Metabase NEJSOU dostupné.

en: You''re invited to join {0}''s {1}
cs: Byl jste pozván připojit se k {1} od {0}

en: {0} created a {1} account
cs: {0} vytvořil účet {1}

en: {0} accepted their {1} invite
cs: {0} přijal pozvání {1}

en: [{0}] Password Reset Request
cs: [{0}] Požadavek na změnu hesla

en: [{0}] Notification
cs: [{0}] Oznámení

en: [{0}] Help make [{1}] better.
cs: [{0}] Pomoci zlepšit [{1}]

en: [{0}] Tell us how things are going.
cs: [{0}] Sdělit zpětnou vazbu.

en: Error starting events listener
cs: Chyba pri spousteni naslouchace udalosti

en: Should we sync user attributes when someone logs in via LDAP?
cs: Můžeme synchronizovat uživatelské atributy, když se někdo přihlásí přes LDAP?

en: Comma-separated list of user attributes to skip syncing for LDAP users.
cs: Seznam uživatelských atributů (oddělených čárkou) které se mají při LDAP synchronizování přeskočit.

en: Invalid token
cs: Neplatný token.

en: Slack API error: {0}
cs: Chyba Slack API: {0}

en: Slack channel named `metabase_files` is missing!
cs: Slack kanál pojmenovaný `metabase_files` nebyl nalezen!

en: Please create or unarchive the channel in order to complete the Slack integration.
cs: Prosím vytvořte nebo obnovte smazaný kanál aby šlo dokončit integraci se Slackem.

en: The channel is used for storing graphs that are included in Pulses and MetaBot answers.
cs: Kanál použitý pro zobrazení grafů které jsou součástí Pulzů nebo odpovědí MetaBota.

en: Uploaded image
cs: Nahraný obrázek

en: Error uploading file to Slack:
cs: Chyba při nahrání souborů na Slack:

en: Invalid session. Expected an instance of Session.
cs: Neplatná relace. Byla očekávaná instance Relace.

en: Session cookie's SameSite is configured to "None", but site is
cs: cookie relace SameSite byla nastavena na "None", ale stránka je

en: served over an insecure connection. Some browsers will reject
cs: obsloužena přes nezabezpečené spojení. Některé prohlížeče odmítnou

en: cookies under these conditions.
cs: cookies za těchto podmínek.

en: Top folder
cs: Hlavní složka

en: :parameters must be a sequence of maps with String :id keys
cs: :parameters musí být posloupnost map s String :id keys

en: Invalid human-readable-values: values must be a sequence; each item must be nil or a string
cs: Neplatné lidmi-čitelné-hodnoty: hodnoty musí být posloupnost; každá položka musí být "nil" nebo textový řetězec

en: :values must be present to fetch :human_readable_values
cs: :values musí být přítomné k načtení pro: lidmi-čitelné-hodnoty

en: Field values total length is > {0}.
cs: Celková délka hodnot políček je > {0}.

en: snippet names cannot include '}' or start with spaces
cs: Název výstřižku nemůže obsahovat '}' nebo začínat mezerou.

en: Error executing chain filter query
cs: Chyba při spouštění dotazu pro zřetězené filtry

en: Field {0} does not exist.
cs: Pole {0} neexistuje.

en: Cannot search against non-Text Field {0} {1}
cs: Nelze vyhledávat oproti netextovému poli {0} {1}

en: Granting permissions for group {0}: {1}
cs: Uděluji oprávnění pro skupinu {0}: {1}

en: Revoking permissions for group {0}: {1}
cs: Odebírám oprávnění pro skupinu {0}: {1}

en: Invalid DB permissions: if you have write access for native queries, you must have full data access.
cs: Neplatné oprávnění k DB: pokud máte možnost zápisu pro nativní dotazy, musíte mít plný přístup k datům.

en: Invalid DB permissions: if you have readonly native query access, you must also have data access.
cs: Neplatné oprávnění k DB: pokud máte možnost čtení nativních dotazů, musíte mít také plný přístup k datům.

en: Changing permissions from: {0} to: {1}
cs: Měním oprávnění z {0} na: {1}

en: login attribute keys must be a keyword or string
cs: klíčové atributy pro přihlášení musí být klíčové slovo nebo text

en: The default language for all users across the Metabase UI, system emails, pulses, and alerts.
cs: Výchozí jazyk pro všechny uživatele v Metabase, odesílané maily, pulzy a upozornění.

en: Users can individually override this default language from their own account settings.
cs: Uživatelé si mohou pro vlastní účet změnit výchozí jazyk.

en: Default page to show the user
cs: Výchozí stránka, která se má uživateli zobrazit

en: Allow this origin to embed the full Metabase application
cs: Povolí tomuto zdroji integrovat kód celé Metabase

en: Values greater than {0} ({1}) are not allowed.
cs: Hodnoty větší než {0} ({1}) nejsou povoleny.

en: This will replace the word "Metabase" wherever it appears.
cs: Toto nahradí slovo "Metabase" kdekoliv se ukáže.

en: These are the primary colors used in charts and throughout Metabase. You might need to refresh your browser to see your changes take effect.
cs: Toto jsou hlavní barvy použité v grafech a naskrz Metabase. Možná bude potřeba v prohlížeči udělat refresh aby šlo vidět změny.

en: For best results, use an SVG file with a transparent background.
cs: Pro lepší výsledek použijte SVG soubor s průhledným pozadím.

en: The url or image that you want to use as the favicon.
cs: Adresa nebo obrázek, který chcete použit jako ikonu.

en: Allow logging in by email and password.
cs: Povolí přihlášení pomocí mailu a hesla.

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries.
      It won''t affect SQL queries.
cs: Toto ovlivní věci jako seskupování podle týdne nebo filtrování v GUI dotazech.
    Neovlivní to SQL dotazy.

en: Unable to validate token
cs: Nelze zkontrolovat token

en: Token format is invalid.
cs: Formát tokenu je neplatný.

en: Error validating token
cs: Chyba při kontrole tokenu

en: Error filtering against {0} Field: unable to parse String {1} to a {2}
cs: Chyba při filtrování pole {0} : nelze ověřit řetězec {1} na {2}

en: Error fetching details for Job: {0}
cs: Chyba při načítání detailů pro Úkol: {0}

en: Starting sync task for Database {0}.
cs: Spoustim synchronizacni ulohu pro Databazi {0}.

en: Cannot sync Database {0}: Database does not exist.
cs: Nelze synchronizovat Databazi {0}: databaze neexistuje.

en: Update Field values task triggered for Database {0}.
cs: Uloha pro aktualizaci hodnot poli byla spustena u Databaze {0}.

en: Skipping update, automatic Field value updates are disabled for Database {0}.
cs: Preskakuji aktualizaci, automaticka aktualizace hodnot poli byla deaktivovana pro databazi {0}.

en: SAML Identity Provider Issuer
cs: Vydavatel poskytovatele identity SAML

en: SAML Identity Provider SSO URL
cs: SSO URL pro poskytovatele identity SAML

en: DB Name
cs: Název DB

en: Unknown name
cs: Neznámý název

en: Unknown engine
cs: Neznámý engine

en: Edit collection
cs: Upravit sbírku

en: Pinned items
cs: Připnuté položky

en: Other users' personal collections
cs: Osobní sbírky jiných uživatelů

en: View archive
cs: Zobrazit archív

en: Your personal collection
cs: Vaše osobní sbírky

en: Nothing to see yet.
cs: Zatím nic k zobrazení.

en: Use collections to organize and group dashboards and questions for your team or yourself
cs: Použijte sbírky k zatřízení a seskupení nástěnek a dotazů pro vás a váš tým.

en: Unpin this item
cs: Odepnout tuto položku

en: Available filters
cs: Dostupné filtry

en: Available variables
cs: Dostupné proměnné

en: Available columns
cs: Dostupné sloupce

en: Include User ID and query hash in queries
cs: Zahrnout ID uživatele a hash dotazu v dotazech

en: When on, Metabase User ID and query hash get appended to queries on this database, which can be useful for auditing and debugging. However, this causes each query to look distinct, preventing BigQuery from returning cached results, which may increase your costs.
cs: Když je zapnuto, ID uživatele a hash dotazu se připojí k dotazům na tuto databázi, což může být užitečné pro auditování a ladění. Avšak způsobí to, že každý dotaz bude vypadat jedinečně, to zabrání BigQuery vrácení cachovaných výsledků a to může navýšit vaše náklady.

en: Periodically refingerprint tables
cs: Pravidelně generovat otisky tabulek

en: When syncing with this database, Metabase will scan a subset of values of fields to gather statistics that enable things like improved binning behavior in charts, and to generally make your Metabase instance smarter.
cs: Při synchronizaci s touto databází, Metabase naskenuje podmnožinu hodnot polí k získání statistik, které umožní věci jako vylepšené hranice tříd v grafech, a také  bude celá Metabase chytřejší.

en: Updated date
cs: Aktualizoval datum

en: Updated time
cs: Aktualizoval čas

en: Updated timestamp
cs: Aktualizoval časový otisk

en: Type of interval like "day", "month", "year".
cs: Typ intervalu jako "den", "měsíc", "rok".

en: Filter by this column
cs: Filtrovat podle tohoto sloupce

en: Column formatting
cs: Formátování sloupce

en: Sort ascending
cs: Seřadit vzestupně

en: Sort descending
cs: Seřadit sestupně

en: Browse data
cs: Procházet data

en: Show maximum (first {0})
cs: Zobrazuji maximum (prvních {0})

en: There was a problem with this visualization
cs: Nastal problém s touto vizualizací

en: Showing first {0} rows
cs: Zobrazuji prvních {0} řádků

en: first
cs: první

en: last
cs: poslední

en: Emailed
cs: Mailováno

en: Sent to
cs: Odesláno na

en: Sent
cs: Odesláno

en: hourly
cs: hodinově

en: daily at {0}
cs: denně v {0}

en: {0} at {1}
cs: {0} v {1}

en: monthly on the {0} {1} at {2}
cs: měsíčně v {0} {1} v {2}

en:  and {0} other |  and {0} others
cs[0]:  a {0} další
cs[1]:  a {0} další
cs[2]:  a {0} dalších

en: This dashboard will no longer be emailed to {0} {1}
cs: Tato nástěnka již nebude doručována emailem na {0} {1}

en: Slack channel {0} will no longer get this dashboard {1}
cs: Slack kanál {0} již nebude dostávat tuto nástěnku {1}

en: Channel {0} will no longer receive this dashboard {1}
cs: Kanál {0} již nebude dostávat tuto nástěnku {1}

en: Schedules
cs: Rozvrhy

en: Set up a new schedule
cs: Nastavit nový rozvrh

en: Close
cs: Zavřít

en: You'll need to {0} first.
cs: Nejdříve musíte {0}.

en: First, you'll have to {0}.
cs: Nejdříve musíte {0}.

en: Rows {0}-{1} of first {2}
cs:  Řádků {0}-{1} z prvních {2}

en: Drag fields here
cs: Přetáhněte zde pole

en: Percentage
cs: Procenta

en: Totals for {0}
cs: Souhrny pro {0}

en: Grand totals
cs: Celkové souhrny

en: Row totals
cs: Souhrny řádků

en: Fields to use for the table rows
cs: Pole dostupná pro řádky tabulky

en: Fields to use for the table columns
cs: Pole dostupná pro sloupce tabulky

en: Fields to use for the table values
cs: Pole dostupná pro hodnoty tabulky

en: Pivot tables can only be used with aggregated queries.
cs: Kontingenční tabulky můžou být použity pouze s agregovanými dotazy

en: Pivot Table
cs: Kontingenční Tabulka

en: Waterfall
cs: Vodopádový

en: waterfall chart
cs: vodopádový graf

en: Increase color
cs: Zvýraznit barvu

en: Decrease color
cs: Zeslabit barvu

en: Show total
cs: Zobrazit souhrn

en: Total color
cs: Barva souhrnu

en: Unable to run internal query function: cannot resolve {0}
cs: Nelze spustit funkci pro interní dotaz: nelze rozpoznat {0}

en: Audit App queries are not enabled on this instance.
cs: V této instanci nejsou povoleny dotazy pro auditovací App.

en: Invalid internal query function: {0} is not marked as an ^:internal-query-fn
cs: Neplatná funkce interního dotazu: {0} není označen jako ^:internal-query-fn

en: Error: sandboxing is not enabled for this instance.
cs: Chyba: sandboxový přístup není v této instanci povolen

en: Please check you have set a valid Enterprise token and try again.
cs: Prosím ověřte zda jste zadali platný Enterprise token a zkuste znovu.

note: If the current permissions are nil, then we would return false which could give a potentially segmented user access they shouldn't have. If we don't have permissions, we can't determine whether they are segmented, so throw.
en: No permissions found for current user
cs: Nenalezeny práva pro aktuálního uživatele

en: User ''{0}'' attempted to access an inaccessible field. Accessible fields {1}, fields in query {2}
cs: Uživatel ''{0}'' se pokusil přistoupit na nedostupné pole. Dostupné pole {1}, pole v dotazu {2}

en: User not able to query field
cs: Uživatel nemůže dotazovat pole

en: Found more than one group table access policy for user ''{0}''
cs: Nalezena více než jedna tabulka s přístupovou politikou pro uživatele ''{0}''

en: Query requires user attribute `{0}`
cs: Dotaz vyžaduje uživatelský atribut `{0}`

en: invalid --mode value
cs: neplatná hodnota --mode

en: invalid --on-error value
cs: neplatná hodnota --on-error

en: invalid context seed value
cs: neplatná hodnota context seed

en: Dump was produced using a different version of Metabase. Things may break!
cs: Dump byl vytvořen jinou vezí Metabase. Něco se může pokazit!

en: Error loading dump: {0}
cs: Chyba při načítání Dumpu : {0}

en: {0} is not a valid user
cs: {0} není platný uživatel

en: Error dumping {0}
cs: Chyba dumpování {0}

en: No admin users found! At least one admin user is needed to act as the owner for all the loaded entities.
cs: Nenalezen žádný správcovský účet! Alespoň jeden správcovský účet musí být jako vlastník pro všechny načítané entity.

en: Error loading dependencies: reference to an unknown entity {0}
cs: Chyba načítání závislostí: reference na neznámou entitu {0}

en: Can''t resolve {0} in fully qualified name {1}
cs: Nelze rozpoznat {0} v plně specifikovaném jménu {1}

en: Model {0} does not support upsert
cs: Model {0} nepodporuje upsert

en: Error inserting {0}
cs: Chyba vkládání {0}

en: Inserting {0}
cs: Vkládám {0}

en: {0} already exists -- skipping
cs: {0} již existuje -- přeskakuji

en: Skipping {0} (nothing to update)
cs: Přeskakuji {0} (nic k aktualizaci)

en: Updating {0}
cs: Aktualizuji {0}

en: Error updating {0}
cs: Chyba aktualizace {0}

en: SSO has not been enabled and/or configured
cs: SSO nebylo povoleno nebo není nastaveno

en: SSO requires a valid token
cs: SSO požaduje platný token

en: Error returning SSO entry point
cs: Chyba při navrácení SSO entry pointu

en: Error logging in
cs: Chyba přihlášení

en: Can't create new JWT user when JWT is not configured
cs: Nelze vytvořit nového JWT uživatele, když není JWT nastaveno

en: JWT SSO has not been enabled and/or configured
cs: JWT SSO nebylo povoleno nebo není nastaveno

en: Invalid SAML configuration: could not find user email.
cs: Neplatná konfigurace SMAL: nelze najít mail uživatele.

en: We tried looking for {0}, but couldn't find the attribute.
cs: Zkoušeli jsme hledat {0} ale takový atribut nebyl nalezen.

en: Please make sure your SAML IdP is properly configured.
cs: Prosím ověřte, že vaše SAML IdP je správně nastaveno.

en: SAML has not been enabled and/or configured
cs: SAML nebylo povoleno nebo není nastaveno

en: Warning: expected `redirect` param, but none is present
cs: Varování: byl očekáván parametr `redirect` ale nebyl přítomen

en: Error generating SAML request
cs: Chyba při vytváření požadavku SAML

en: Unable to log in: SAML IdP certificate is not set.
cs: Nelze přihlásit: certifikát SAML IdP není nastaven.

en: SAML response validation failed
cs: Sehlalo ověření SAML odpovědi

en: Unable to log in: SAML response validation failed
cs: Nelze přihlásit: Selhalo ověření SAML odpovědi

en: Unable to log in: SAML info does not contain user attributes.
cs: Nelze přihlásit: SAML info neobsahuje uživatelské atributy

en: Enable SAML authentication.
cs: Povolit SAML autentifikaci.

en: This is the URL where your users go to log in to your identity provider. Depending on which IdP you''re
    using, this usually looks like https://your-org-name.example.com or https://example.com/app/my_saml_app/abc123/sso/saml
cs: Toto je URL kde mají být uživatelé ověřeni. Dle použitého IdP, toto obvykle vypadá jako https://nazev-firmy.priklad.cz nebo https://priklad.cz/app/my_saml_app/abc123/sso/saml

en: Error parsing SAML identity provider certificate
cs: Chyba při ověřování certifikátu pro poskytovatele identity SAML

en: Invalid identity provider certificate. Certificate should be a base-64 encoded string.
cs: Neplatný certifikát poskytovatele identity. Certifikát má být textový řetězec v base-64.

en: Encoded certificate for the identity provider. Depending on your IdP, you might need to download this,
    open it in a text editor, then copy and paste the certificate's contents here.
cs: Zašifrovaný certifikát poskytovatele identity. S ohledem na váš IdP, toto bude potřeba stáhnout, otevřít v editoru a kopírovat/vložit zde obsah certifikátu.

en: This is a unique identifier for the IdP. Often referred to as Entity ID or simply 'Issuer'. Depending
    on your IdP, this usually looks something like http://www.example.com/141xkex604w0Q5PN724v
cs: Toto je unikátní identifikátor pro IdP. Obvykle se označuje jako Entity ID nebo pouze 'Vydavatel'. Dle použitého IdP, toto obvykle vypadá jako http://www.priklad.cz/141xkex604w0Q5PN724v

en: This application name will be used for requests to the Identity Provider
cs: Tento název aplikace bude použit v požadavcích na poskytovatele identity.

en: Absolute path to the Keystore file to use for signing SAML requests
cs: Absolutní cesta na soubor s Keystore který podepíše SAML požadavky

en: Password for opening the keystore
cs: Heslo pro otevření keystore

en: Alias for the key that Metabase should use for signing SAML requests
cs: Alias pro klíč, který má Metabase použít k podepsání SAML požadavků

en: SAML attribute for the user''s email address
cs: SAML atribut pro email uživatele

en: SAML attribute for the user''s first name
cs: SAML atribut pro jméno uživatele

en: SAML attribute for the user''s last name
cs: SAML atribut pro příjmení uživatele

en: Enable group membership synchronization with SAML.
cs: Povolit synchronizaci skupin v SAML.

en: SAML attribute for group syncing
cs: SAML atribut pro synchronizaci skupin

note: Should be in the form: {"groupName": [1, 2, 3]} where keys are SAML groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing SAML to Metabase group mappings.
cs: JSON obsahující mapování skupin z SAML do Metabase

en: Enable JWT based authentication
cs: Povolit JWT autentifikaci.

en: URL of JWT based login page
cs: URL pro JWT přihlašovací stránku

en: String used to seed the private key used to validate JWT messages
cs: Řetězec použitý k vytvoření privátního klíče, který se použije k ověření JWT zpráv

en: Key to retrieve the JWT user's email address
cs: Klíč pro příjem JWT uživatelského mailu

en: Key to retrieve the JWT user's first name
cs: Klíč pro příjem JWT uživatelského jména

en: Key to retrieve the JWT user's last name
cs: Klíč pro příjem JWT uživatelského příjmení

en: Key to retrieve the JWT user's groups
cs: Klíč pro příjem JWT uživatelských skupin

en: Enable group membership synchronization with JWT.
cs: Povolit synchronizaci skupin v JWT.

note: Should be in the form: {"groupName": [1, 2, 3]} where keys are JWT groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing JWT to Metabase group mappings.
cs: JSON obsahující mapování skupin z JWT do Metabase

en: Should new email notifications be sent to admins, for all new SSO users?
cs: Mají být správcům posílány mailové notifikace o nových SSO uživatelích?

en: New SSO user created: {0} ({1})
cs: Vytvořen nový SSO uživatel {0} ({1})

en: Cannot convert a {0} to a {1}
cs: Nelze převést {0} na {1}

en: Cannot extract {0} from a TIME field
cs: Nelze získat {0} z pole TIME

en: Cannot extract {0} from a DATE field
cs: Nelze získat {0} z pole DATE

en: Cannot extract {0} from a DATETIME or TIMESTAMP
cs: Nelze získat {0} z DATETIME nebo TIMESTAMP

note: trying to add an `hour` to a `date` or a `year` to a `time` is something we shouldn't be allowing in the UI in the first place
en: Invalid query: you cannot add a {0} to a {1} column.
cs: Neplatný dotaz: do sloupce {1} nelze přidat {0}

en: It doesn''t make sense to convert between DATEs and TIMEs!
cs: Nemá smysl převádět mezi DATE a TIME

en: Druid request error [{0}]: {1}
cs: Chyba Druid požadavku [{0}]: {1}

en: Failed to parse Druid response body: {0}
cs: Chyba rozpoznání těla s odpovědí Druda: {0}

en: Error running query:
cs: Chyba zpracování dotazu:

en: Client closed connection, no queryId found, can't cancel query
cs: Klient zavřel spojení, nenalezeno queryId, nelze dotaz zrušit

en: Client closed connection, canceling Druid queryId {0}
cs: Klient zavřel spojení, ruším Druid queryId {0}

en: Canceling Druid query with ID {0}
cs: Ruším Druid queryId s ID {0}

en: Failed to cancel Druid query with queryId {0}
cs: Chyba při rušení Druid požadavku s queryId {0}

en: Don''t know how to retrieve results for columns {0}
cs: Nevím jak přijmout výsledky pro sloupce {0}

en: Error post-processing Druid query results
cs: Chyba post-processingu výsledků z Druida

en: Error reducing Druid query results
cs: Chyba redukování výsledků z Druida

en: WARNING: Don't know how to combine these intervals into a single interval.
cs: VAROVÁNÍ: Nevím jak zkombinovat tyto intervaly do jednoho.

en: Ignoring intervals: {0}
cs: Ignoruji intervaly: {0}

en: Error creating aggregation clause
cs: Chyba při vytváření agregační věty

en: Expected :aggregation-options, constant, or expression.
cs: Očekávány :aggregation-options, konstanta nebo výraz.

en: grouped timeseries queries can only be sorted by the ''timestamp'' column.
cs: dotazy na seskupené časové serie můžou být řazeny pouze dle sloupce ''timestamp''.

en: scan queries can only be sorted if they include the ''timestamp'' column.
cs: scan dotazy můžou být řazeny pouze když obsahují sloupec ''timestamp''.

en: scan queries can only be sorted by the ''timestamp'' column.
cs: scan dotazy můžou být řazeny pouze dle sloupce ''timestamp''.

en: Error generating Druid query
cs: Chyba při generování Druid dotazu

en: Fetching Google access/refresh tokens with auth-code {0}...
cs: Přijímám Google access/refresh tokeny s auth-code {0}...

en: Multiple date filters are not supported in filters:
cs: Hromadné datové filtry nejsou podporovány ve filtrech:

en: Unexpected columns in results: {0}
cs: Neočekáváné sloupce ve výsledcích: {0}

en: Unable to parse query: {0}
cs: Nelze rozpoznat dotaz: {0}

en: Don''t know how to substitute {0} {1}
cs: Nevím jak nahradit {0} {1}

en: Substituted {0} -> {1}
cs: Nahrazeno {0} -> {1}

en: Don''t know how to handle aggregation {0}
cs: Nevím jak zpracovat agregaci {0}

en: Using DNS SRV requires a FQDN for host
cs: Použití DNS SRV vyžaduje FQDN pro hostitele

en: No database name specified in URI. Monger requires a database to be explicitly configured.
cs: V URI nebylo jméno databáze. Monger vždy požaduje databázi zadat.

en: Opened new MongoDB connection.
cs: Otevřeno nové připojení k MongoDB.

en: Closed MongoDB connection.
cs: Zavřeno připojení k MongoDB.

en: Error running query.
cs: Chyba spouštění dotazu.

en: Client connection closed, no query-id found, can't cancel query
cs: Klient zavřel spojení, nenalezeno query-id, nelze dotaz zrušit

en: Error canceling query with ID {0}
cs: Ruším dotaz s ID {0}

en: Error executing query
cs: Chyba zpracování dotazu

en: Failed to fetch materialized views for this database
cs: Chyba při načítání materialize pohledů pro tuto databázi

note: if there's still not a Card, throw an Exception!
en: Invalid Alert: Alert does not have a Card associated with it
cs: Neplatné upozornění: Upozornění k sobě nemá asociovanou Kartu

en: Error determining whether Database supports nested queries
cs: Chyba při ověřování jestli databáze podporuje vnořené dotazy

en: Invalid query params: could not determine slug for parameter with ID {0}
cs: Neplatné parametry dotazu: nelze rozpoznat slug pro parametr s ID {0}

en: Cannot search for values: {0} is not an enabled parameter.
cs: Nelze hledat hodnoty: {0} není povolený parametr.

en: You can''t specify a value for {0} if it's already set in the JWT.
cs: Nemůžete specifikovat hodnotu pro {0} když už je nastavena v JWT.

en: Error compiling HoneySQL form
cs: Chyba kompilace formuláře HoneySQL

en: Not a valid Database/Database ID/JDBC spec
cs: Neplatná specifikace Database/Database ID/JDBC

en: You don''t have any cards yet.
cs: Nemáte ještě žádné karty.

en: Here are your {0} most recent cards:
cs: Zde jsou vaše {0} nejaktuálnější karty:

en: value must be a map with the keys `{0}`, `{1}`, `{2}`, and `{3}`.
cs: hodnota musí být mapa s klíči `{0}`, `{1}`, `{2}` a `{3}

en: Not creating proxy JDBC driver for class {0} -- original driver was loaded by system ClassLoader
cs: Nevytvářím ovladač JDBC proxy pro třídu {0} -- původní ovladač načetl systémový ClassLoader

en: Query took {0} to run; minimum for cache eligibility is {1}
cs: Dotaz běžel {0}; minimum pro vhodnost mezipaměťi je {1}

en: Cannot resolve joined field due to ambiguous joins: table {0} (ID {1}) joined multiple times. You need to wrap field references in explicit :joined-field clauses.
cs: Nelze rozpoznat spojené pole kvůli dvojznačnému spojení: tabulka {0} (ID {1}) byla vícekrát spojena. Musíte obalit referenční pole do :joined-field klauzule.

en: I don''t know how to `overflow stack`. Here''s what I can do: `help`, `list`, `show`
cs: Nevím jak `overflow stack`. Zde je co můžu udělat: `help`, `list`, `show`

en: Test setting - this only shows up in dev (1)
cs: Testovací nastavení - toto se zobrazí pouze v dev (1)

en: Test setting - this only shows up in dev (2)
cs: Testovací nastavení - toto se zobrazí pouze v dev (2)

en: Test setting - this only shows up in dev (3)
cs: Testovací nastavení - toto se zobrazí pouze v dev (3)

en: Test setting - this only shows up in dev (4)
cs: Testovací nastavení - toto se zobrazí pouze v dev (4)

en: Test setting - with i18n
cs: Testovací nastavení - s i18n

en: This is a sample sensitive Setting.
cs: Toto je ukázka citlivého Nastavení.

[ctx: This is a new information message on the new pulse creation page.]
en: Pulses are being phased out
cs: Funkcionalita Pulzů je ukončována

[ctx: An info message letting you know you can create dashboard subscriptions instead of pulses.]
en: You can now set up {0} instead. We'll remove Pulses in a future release, and help you migrate any that you still have.
cs: Nyní můžete místo toho nastavit {0}. V budoucím verzích se Pulzy odstraní a pomůžeme vám migrovat všechny, které ještě máte.

en: dashboard subscriptions
cs: odebírat nástěnku

en: {0} charts in your subscription won't look the same as in your dashboard. {1}
cs: {0} grafy ve vašich odběrech nebudou vypadat stejně jako na nástěnce. {1}

en: minutes past the hour
cs: minut po hodině

en: Email sent
cs: Email odeslán

en: Add data to share this dashboard
cs: Přidejte data a sdílejte tuto nástěnku

en: Dashboard subscriptions
cs: Odebírat nástěnku

en: Text as a ISO-8601 timestamp
cs: Text jako časové razítko ISO-8601

en: Text as a ISO-8601 time
cs: Text jako ISO-8601 čas

en: Text as a ISO-8601 date
cs: Text jako datum ISO-8601

en: UNIX Timestamp (Microseconds)
cs: Časové razítko UNIX (mikrosekundy)

en: Pulses are being phased out
cs: Funkcionalita Pulzů je ukončována

en: You can now set up {0} instead. We'll remove Pulses in a future release, and help you migrate any that you still have.
cs: Nyní můžete místo toho nastavit {0}. V budoucím verzích se Pulzy odstraní a pomůžeme vám migrovat všechny, které ještě máte.

en: File format
cs: Formát souboru

en: Questions to attach
cs: Přiložit otázky

en: Delete this subscription to {0}?
cs: Smazat odběry pro {0}?

en: {0} charts in your subscription won't look the same as in your dashboard. {1}.
cs: {0} Grafy ve vašich odběrech nebudou vypadat stejně jako na nástěnce. {1}.

en: Fields to use for the table {0}
cs: Pole pro tabulku {0}

en: rows
cs: řádky

en: columns
cs: sloupce

en: values
cs: hodnoty

en: Error normalizing form.
cs: Chyba při normalizaci formuláře.

en: Error canonicalizing query
cs: Chyba při kanonizaci dotazu

en: Error performing whole query transformations
cs: Chyba při provádění transformací celého dotazu

en: Error normalizing query
cs: Chyba při normalizaci dotazu

en: Sandbox Cards can''t return columns that aren't present in the Table they are sandboxing.
cs: Karty Sandboxu nemohou vracet sloupce, které nejsou v Sandboxové tabulce.

en: Sandbox Cards can''t return columns that have different types than the Table they are sandboxing.
cs: Karty Sandboxu nemohou vracet sloupce, které mají jiný typ než v Sandboxové tabulce.

en: Cannot update Card: Card is used for Sandboxing, and updates would violate sandbox rules.
cs: Nelze aktualizovat kartu: Karta se používá pro Sandbox a aktualizace by porušovala pravidla Sandboxu.

en: You cannot change the Table ID of a GTAP once it has been created.
cs: Jakmile je vytvořeno GTAP, nemůžete jej změnit.

en: `database` is required for all queries.
cs: `databáze` je vyžadována pro všechny dotazy.

en: ERROR {0}
cs: CHYBA {0}

en: copied {0} instances.
cs: zkopírováno {0} instancí.

en: Copying instances of {0}...
cs: Kopírování instancí z {0} ...

en: Error copying instances of {0}
cs: Chyba při kopírování instancí {0}

en: Temporarily disabling DB constraints...
cs: Dočasné zakázání omezení DB...

en: Re-enabling DB constraints...
cs: Znovu povolit omezení DB...

en: Setting Postgres sequence ids to proper values...
cs: Nastavuji ID sekvence Postgresu na správné hodnoty...

note: make sure the source database is up-do-date
en: Set up {0} source database and run migrations...
cs: Nastavit zdrojovou databázi {0} a spustit migrace...

note: make sure the dest DB is up-to-date don't need or want to run data migrations in the target DB, since the data is already migrated appropriately
en: Set up {0} target database and run migrations...
cs: Nastavit cílovou databázi {0} a spustit migrace...

note: make sure target DB is empty
en: Testing if target {0} database is already populated...
cs: Testování, zda je cílová databáze {0} již naplněna...

en: Unsupported application database type: {0} is not currently supported.
cs: Nepodporovaný typ databáze aplikace: {0} není aktuálně podporován.

en: Check the value of MB_DB_CONNECTION_URI.
cs: Zkontrolujte hodnotu MB_DB_CONNECTION_URI.

en: Driver {0} does not support {1}
cs: Ovladač {0} nepodporuje {1}

en: No magnitude known for {0}
cs: Pro {0} není známa žádná velikost

en: Error resolving source query
cs: Chyba při rozpoznávání zdrojového dotazu

en: Have your email configured for you.
cs: Nechte si nakonfigurovat svůj e-mail.

en: Have your server maintained for you.
cs: Nechte nás svůj server udržovat za Vás.

en: Want to have upgrades taken care of for you?
cs: Chcete mít o upgrade postaráno?

en: Migrate to Metabase Cloud.
cs: Migrace do cloudu Metabase.

en: Manage Metabase Cloud
cs: Spravovat cloud Metabase

en: Show totals
cs: Zobrazit souhrny

en: Sort order
cs: Pořadí řazení

en: See options…
cs: Zobrazit možnosti…

en: This database does not support pivot tables.
cs: Tato databáze nepodporuje kontingenční tabulky.

en: Invalid GeoJSON file location: must either start with http:// or https:// or be a relative path to a file on the classpath.
cs: Neplatné umístění souboru GeoJSON: musí buď začínat http:// nebo https://, nebo být relativní cestou k souboru na cestě ke třídě.

en: URLs referring to hosts that supply internal hosting metadata are prohibited.
cs: Adresy URL odkazující na hostitele, kteří dodávají interní metadata hostování, jsou zakázány.

en: Invalid custom GeoJSON.
cs: Neplatný vlastní GeoJSON.

en: Invalid {0}: specified breakout at index {1}, but we only have {2} breakouts
cs: Neplatný {0}: zadán průřez v indexu {1}, ale máme pouze {2} průřezy

en: Error generating pivot queries
cs: Chyba při generování kontingenčních dotazů

en: Sync Administrator group
cs: Synchronizovat skupinu správců

en: Set filter values for when this gets sent
cs: Nastavit filtrovací hodnoty při odeslání

en: Delete the {0} database?
cs: Smazat databázi {0} ?

en: Restoring the sample dataset...
cs: Obnovuji ukázkové data...

en: No semantic type
cs: Nenastaven významový typ

en: Select a semantic type
cs: Zvolte významový typ

en: Cast to a specific data type
cs: Přetypovat na určitý datový typ

en: Select a conversion
cs: Zvolte konverzi

en: Don't cast
cs: Ne-přetypovat

en: Something went wrong
cs: Něco se zkazilo

en: Choose "Desktop App" as the application type. Name it whatever you'd like.
cs: Zvolte "Počítačová Apka" jako typ aplikace. Pojmenujte ji jak chcete.

en: Didn't find anything
cs: Nic nebylo nalezeno

en: There weren't any results for your search.
cs: Vaše hledání nemá žádné výsledky.

en: Checks if a column is null
cs: Ověřit jestli je sloupec bez hodnoty

en: The column to check.
cs: Sloupec k ověření.

en: Checks if a column is empty
cs: Ověřit jestli je sloupec prázdný

en: CASE expects 2 arguments or more
cs: CASE očekává 2 alespoň argumenty

en: Function {0} expects {1} argument | Function {0} expects {1} arguments
cs[0]: Funkce {0} očekává {1} argument
cs[1]: Funkce {0} očekává {1} argumenty
cs[2]: Funkce {0} očekává {1} argumentů

en: Expecting boolean but found {0}
cs: Očekávána logická hodnota ale nalezeno {0}

note: for what purpose is this string used ? is it 12 noon ?? https://en.wikipedia.org/wiki/12-hour_clock#Confusion_at_noon_and_midnight
en: 12:00 PM
cs: V poledne

en: Subtotal, Age, Price, Quantity, etc.
cs: Mezisoučet, věk, cena, množství, atd.

en: Dropdown
cs: Rozbalovací nabídka

en: Select one or more values from a list or search box.
cs: Vyberte jednu nebo více hodnot ze seznamu nebo hledání.

en: Exclude one or more specific values.
cs: Vyloučit jednu nebo více hodnot.

en: Match values that contain the entered text.
cs: Zahrnout hodnoty, které obsahují zadaný text.

en: Filter out values that contain the entered text.
cs: Filtrovat hodnoty které obsahují zadaný text.

en: Match values that begin with the entered text.
cs: Zahrnout hodnoty, které začínají na zadaný text.

en: Match values that end with the entered text.
cs: Zahrnout hodnoty, které končí na zadaný text.

en: Duplicate this question
cs: Duplikovat tuto otázku

en: Saved question in {0}
cs: Uložená otázka v {0}

en: Table in {0}
cs: Tabulka v {0}

en: Segment of
cs: Segment z

en: Metric for
cs: Metrika pro

en: {0} in {1}
cs: {0} v {1}

en: Note
cs: Poznámka

en: charts in your subscription won't look the same as in your dashboard.
cs: grafy ve vašich odběrech nebudou vypadat stejně jako na nástěnce.

en: Filter values
cs: Filtrovací hodnoty

en: You can customize filter values for each subscription with the Enterprise edition.
cs: S Enterprise edicí můžete pro každý odběr uzpůsobit filtrovací hodnoty

en: If a dashboard filter has a default value, it’ll be applied when your subscription is sent.
cs: Pokud má filtr nástěnky nastavenou výchozí hodnotu, tato se použije při odeslání odběru.

en: and {0} other | and {0} others
cs[0]: a {0} další
cs[1]: a {0} další
cs[2]: a {0} dalších

en: {0} selections
cs: {0} vybraných

en: and {0} more filter | and {0} more filters
cs[0]: a {0} další filtr
cs[1]: a {0} další filtry
cs[2]: a {0} další filtrů

en: Login History
cs: Historie přihlášení

en: Sync the admin group?
cs: Synchronizovat skupinu správců?

en: Sandbox Questions can''t return columns that have different types than the Table they are sandboxing.
cs: Otázky Sandboxu nemohou vracet sloupce, které mají jiný typ než v Sandboxové tabulce.

en: Error preprocessing source query when applying GTAP
cs: Chyba předběžného zpracování zdrojového dotazu při použití GTAP

en: Error running query to determine metadata
cs: Chyba provádění dotazu pro určení metadat

en: Can't create new SAML user when SAML is not configured
cs: Nelze vytvořit nového SAML uživatele pokud samotné SAML není nastaveno.

en: Error compiling SQL: breakout does not have an alias
cs: Chyba kompilace SQL: přehled nemá zadán alias

en: Error running query
cs: Chyba spouštění dotazu

en: Unknown aggregation type!
cs: Neznámý typ agregace!

en: No aggregation at index {0}
cs: Žádná agregace na indexu {0}

en: Multiple date filters are not supported.
cs: Mnohonásobné filtry datumu nejsou podporovány.

en: Error checking schema permissions
cs: Chyba zjištění oprávnění schématu

en: Error setting prepared statement fetch direction to FETCH_FORWARD
cs: Chyba nastavení směru v připraveném příkazu na FETCH_FORWARD

en: Error setting statement fetch direction to FETCH_FORWARD
cs: Chyba nastavení směru v příkazu na FETCH_FORWARD

en: You cannot save this Question because you do not have permissions to run its query.
cs: Nemůžete uložit tuto Otázku, protože nemáte oprávnění spustit její dotaz.

en: Authentication endpoint error
cs: Chyba v koncovém bodě autentizace

en: SSH tunnel can only be established for H2 connections using the TCP protocol
cs: SSH tunnel může být zřízen pouze pro H2 spojení používající TCP protokol

en: ssh tunnel for database {0} looks closed; marking pool invalid to reopen it
cs: SSH tunnel pro databázi {0} vypadá zavřený; označuji prostředek jako vadný aby se obnovil

en: Query canceled, calling Statement.cancel()
cs: Dotaz zrušen, volám Statement.cancel()

en: Select statement did not produce a ResultSet for native query
cs: Dotazovací výraz nevytvořil ResultSet pro nativní dotaz

en: We''ve Noticed a New {0} Login, {1}
cs: Zpozorovali jsme nový {0} Login, {1}

en: Don''t know how to process event with model {0}
cs: Nevím jak zpracovat událost s modelem {0}

en: Failed to process activity event {0}
cs: Selhalo zpracování události {0}

en: Error sending ''login from new device'' notification email
cs: Selhalo zaslání notifikačního mailu, pro "login z nového zařízení"

en: You can''t update a LoginHistory after it has been created.
cs: Nemůžete aktualizovat LoginHistory poté co byl vytvořen.

en: Don''t know how to wrap Field ID.
cs: Nevím jak obalit Field ID.

en: Setting {0} already registered in {1}
cs: Nastavení {0} je již registrováno v {1}

en: Controls how often the heartbeats are sent when an SSH tunnel is established (in seconds).
cs: Ovlivňuje jak často se ověřuje životaschopnost SSH tunnelu poté co je vytvořen (v sekundách).

en: Controls the fetch size used for Redshift queries (in PreparedStatement), via defaultRowFetchSize.
cs: Řídí fetch size použité pro dotazy Redshift (v PreparedStatement), via defaultRowFetchSize.

en: Cannot find matching FK Table ID for FK Field {0}
cs: Nelze najít odpovídající FK Table ID pro FK Field {0}

note: if for some reason `optimize-filter` doesn't return an optimized filter clause, log and error and use the original. `can-optimize-filter?` shouldn't have said we could optimize this filter in the first place
en: Error optimizing temporal filter clause
cs: Chyba optimalizace výrazu pro dočasný filtr

en: Error resolving Fields in query
cs: Chyba při rozpoznávání Polí v dotazu

en: Cannot resolve joined field due to ambiguous joins: table {0} (ID {1}) joined multiple times. You need to specify an explicit `:join-alias` in the field reference.
cs: Nelze rozpoznat spojovací pole kvůli dvojznačnému spojení: tabulka {0} (ID {1}) je vícekrát spojena. Musíte zadat konkrétní `:join-alias` v referenci pole.

en: Unsupported temporal bucketing: You can''t bucket a {0} Field by {1}.
cs: Nepodporovány dočasné podmnožiny: Nelze vzorkovat pole {0} pomocí {1}.

en: Error processing additional pivot table query
cs: Chyba zpracování doplňujícího dotazu pro pivot tabulku

en: Invalid cell format
cs: Špatný formát buňky

en: Enable typeahead search in the Metabase navbar?
cs: Povolit vyhledávací našeptávač v navigační liště?

en: Login in request is missing device ID information
cs: Přihlašovací požadavek postrádá informaci o ID zařízení

en: Login request is missing user-agent information
cs: Přihlašovací požadavek postrádá informaci user-agent

en: Unable to determine login request IP address
cs: Nelze určit IP adresu přihlašovacího požadavku

en: Error determining login history for request
cs: Chyba zjišťování historie přihlášení pro požadavek

en: unknown
cs: neznámý

en: Unknown device type
cs: Neznámý typ zařízení

en: Unknown OS
cs: Neznámý OS

en: Unknown browser
cs: Neznámý prohlížeč

en: Error geocoding IP addresses
cs: Chyba místopisu IP adresy

en: Semantic type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
cs: Významový typ {0} se změnil z ''{1}'' na ''{2}''.

en: Name of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
cs: Název {0} se změnil z ''{1}'' na ''{2}''.

en: Don''t know how to format a {0} as a human-readable date/time
cs: Nevím jak naformátovat {0} jako snadno čitelný datum/čas

en: Valid coercion strategy
cs: Platná vynucovací strategie

en: value must be a valid coercion strategy.
cs: hodnota musí být platná vynucovací strategie.

en: A testing setting
cs: Zkušební nastavení

en: Question name
cs: Název otázky

en: Collection name
cs: Název kolekce

en: Group membership filter
cs: Filtr skupinového členství

en: {0} member | {0} members
cs[0]: {0} člen
cs[1]: {0} členů
cs[2]: {0} členů

en: {0} person found | {0} people found
cs[0]: {0} osoba nalezena
cs[1]: {0} osoby nalezeny
cs[2]: {0} osob nalezeno

en: Find someone
cs: Najít někoho

en: Invite someone
cs: Pozvat někoho

en: here
cs: zde

en: Domain
cs: Doména

en: Add bot integration
cs: Přidat integraci bota

en: Sorry, we were unable to check for updates at this time. Last successful check was
    {0}.
cs: Omlouváme se, ale v tuto chvíli se nám nepodařilo zkontrolovat aktualizace. Poslední úspěšná kontrola proběhla v {0}.

en: Only change this if you know what you're doing!
cs: Změňte to pouze v případě, že víte, co děláte!

en: Replace underscores and dashes with spaces
cs: Nahradit podtržítka a pomlčky mezerami

en: Advanced Details (click to download)
cs: Další podrobnosti (kliknutím je stáhnete)

en: Connection Pool Details
cs: Detaily sdružených připojení

en: Information about active and idle connections for all pools
cs: Informace o aktivních a nečinných připojeních pro všechny sdružení

en: Saved Questions
cs: Uložené otázky

en: Last edited by
cs: Naposledy změnil

en: Last edited at
cs: Změněno v

en: Need help setting up
cs: Pomozte tohle nastavit

en: Our docs can help.
cs: Naše dokumentace pomůže.

en: Docs weren't enough?
cs: Dokumentace nebyla dostatečná?

en: Write us.
cs: Napište nám.

en: See more
cs: Zobrazit více

en: See less
cs: Zobrazit méně

en: Edited {0} by {1}
cs: {1} upravil {0}

en: Close sidebar
cs: Zavřít panel

en: Add questions
cs: Přidat otázky

en: Nothing here
cs: Nic tu není

en: Search…
cs: Vyhledat...

en: Missing exponent
cs: Chybějící exponent

en: Missing closing quotes
cs: Chybějící koncová uvozovka

en: Bracket identifier in another bracket identifier
cs: Závorka uvnitř další závorky

en: Missing a closing bracket
cs: Chybějící koncová závorka

en: Missing an opening bracket for {0}
cs: Chybějící počáteční závorka pro {0}

en: Missing an opening bracket
cs: Chybějící počáteční závorka

en: Invalid character: {0}
cs: Neplatný znak: {0}

en: User ID, Product ID, Event ID, etc.
cs: ID uživatele, produktu, události, atd.

en: Text or Category
cs: Text nebo kategorie

en: Name, Rating, Description, etc.
cs: Jméno, Hodnocení, Popis, atd.

en: String
cs: Řeťezec

en: Search for a table...
cs: Vyhledat tabulku...

en: Expecting a closing parenthesis
cs: Očekávám koncovou závorku

en: Expecting {0} closing parentheses
cs: Očekávám {0} koncových závorek

en: Expecting an opening parenthesis
cs: Očekávám počáteční závorku

en: Expecting {0} opening parentheses
cs: Očekávám {0} počátečních závorek

en: Expecting an opening parenthesis after function {0}
cs: Očekávám počáteční závorku za funkcí {0}

en: Explore results
cs: Prozkoumat výsledky

en: You can use the value of any column here like this: {{COLUMN}}
cs: Můžete zde použít hodnotu libovolného sloupce jako: {{COLUMN}}

en: Link URL
cs: URL odkazu

en: Group membership lookup filter. The placeholders '{dn}' and '{uid}' will be replaced by the user''s Distinguished Name and UID, respectively.
cs: Filtr pro vyhledávání členství ve skupině. Zástupné znaky "{dn}" a "{uid}" budou nahrazeny rozlišovacím jménem uživatele a jeho UID.

en: Error deleting Sandboxes: {0}
cs: Chyba mazání Sandboxů: {0}

en: Finished first pass of load; now performing second pass
cs: Dokončen první průchod načítání, nyní provádím druhý

en: Could not find context for fully qualified card name {0}
cs: Nepodařilo se najít kontext pro plně kvalifikovaný název karty {0}

en: Could not find context for fully qualified snippet name {0}
cs: Nepodařilo se najít kontext pro plně kvalifikovaný název výstřižku {0}

en: Failed to execute query for loaded card "{0}": {1}
cs: Selhalo spuštění dotazu pro načtenou kartu "{0}": {1}

en: Cannot connect to database ''{0}'' in order to sync unhidden tables
cs: Nelze se připojit k databázi ''{0}'' za účelem synchronizace viditelných tabulek

en: Can't decrypt app db with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
cs: Nemohu dekryptovat aplikační db s MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Enable the new field-filter operators
cs: Povolit operátory pro nové Filtry pole

en: New field filter operators are not enabled
cs: Nové Filtry pole nejsou povoleny

note: Multiple comma-separated domains is EE-only feature
en: Invalid domain
cs: Neplatná doména

en: User lookup filter. The placeholder '{login}' will be replaced by the user supplied login.
cs: Filtr hledávání uživatele, zastupující symbol '{login}' bude nahrazen přihlašovacím jménem zadaným uživatelem. Aby se mohl uživatel přihlásit, musím mít v atributech na serveru zadáno: Jméno, Příjmení, E-mail

en: Attribute to use for the user''s email. (usually ''mail'', ''email'' or ''userPrincipalName'')
cs: Atribut, který se použije jako email uživatele. (Obvykle "mail", "email" nebo "userPrincipalName")

en: Search base for groups. Not required for LDAP directories that provide a ''memberOf'' overlay, such as Active Directory. (Will be searched recursively)
cs: Počáteční umístění pro skupiny se nevyžaduje, pokud váš adresář LDAP (typicky Active Directory) poskytuje překrytí ''memberOf''. (Bude se vyhledávat rekurzivně)

note: you're not allowed to change the `:personal_owner_id` of a Collection! double-check and make sure it's not just the existing value getting passed back in for whatever reason
en: You are not allowed to change the owner of a Personal Collection.
cs: Nemáte oprávnění měnit vlastníka osobní sbírky.

en: You are not allowed to change the authority level of a Personal Collection.
cs: Nemáte oprávnění měnit úroveň zaberzpečení osobní sbírky.

note: The checks below should be redundant because the `perms-for-moving` and `perms-for-archiving` functions also check to make sure you're not operating on Personal Collections. But as an extra safety net it doesn't hurt to check here too.
en: You are not allowed to move a Personal Collection.
cs: Nemáte oprávnění přesunout osobní sbírku.

en: You cannot update a CollectionPermissionGraphRevision!
cs: Nemůžete aktualizovat CollectionPermissionGraphRevision!

en: Invalid Field {0} {1}
cs: Neplatné pole {0} {1}

en: Invalid Field {0} {1}: falling back to {2}
cs: Neplatné pole {0} {1}: vracím se na {2}

en: To make table and field names more human-friendly, Metabase will replace dashes and underscores in them with spaces.
cs: Aby byla tabulka lépe čitelná, Metabase nahradí podtržítka a pomlčky za mezery.

en: We’ll capitalize each word while at it, so ‘last_visited_at’ will become ‘Last Visited At’.
cs: Upravíme počáteční písmeno na velké, takže poslední_návštěva se změní na Poslední Návštěva.

note: redefinitions are fine
en: Setting names in would collide: {0} and {1}
cs: Názvy nastavení, kde může být kolize: {0} a {1}

en: Indicates when Metabase last checked for new versions.
cs: Ukazuje, kdy Metabase naposledy kontrolovala nové verze.

en: This URL is used for things like creating links in emails, auth redirects,
cs: Tato URL se použije například během vytváření odkazů v e-mailech nebo k přesměrování pro autorizaci,

en: and in some embedding scenarios, so changing it could break functionality or get you locked out of this instance.
cs: taky pro některé vkládání, takže změněním můžete poškodit funkčnost anebo se odříznete od této instance.

en: When set, enforces the use of session cookies for all users which expire when the browser is closed.
cs: Pokud je nastaveno, vynucuje používání cookie relace pro všechny uživatele, jejichž platnost vyprší po zavření prohlížeče.

en: Error parsing paging parameters: {0}
cs: Chyba při ověřování stránkovacích parametrů: {0}

en: Error running sync step
cs: Chyba při provádění kroku synchronizace

en: Error in sync step {0}
cs: Chyba v kroku synchronizace {0}

en: Error fetching version info; setting version-info value to nil
cs: Chyba při načítání informací o verzi, nastavuji hodnotu version-info na nil

en: Valid field semantic type
cs: Platný významový typ pro pole

en: value must be a valid field semantic type.
cs: hodnota musí být platný významový typ pro pole.

en: Valid field relation type
cs: Platný příbuzenský typ pro pole

en: value must be a valid field relation type.
cs: hodnota musí být platný platný příbuzenský typ pro pole.

en: Valid field semantic or relation type
cs: Platný významový nebo příbuzenský typ pro pole

en: value must be a valid field semantic or relation type.
cs: hodnota musí být platný významový nebo příbuzenský typ pro pole.

en: Valid field data type (keyword or string)
cs: Platný datový typ pro pole (klíčové slovo nebo řetězec)

en: value must be a valid field data type (keyword or string).
cs: hodnota musí být platný datový typ pro pole (klíčové slovo nebo řetězec).

en: Valid field semantic type (keyword or string)
cs: Platný významový typ pro pole (klíčové slovo nebo řetězec)

en: value must be a valid field semantic type (keyword or string).
cs: hodnota musí být platný významový typ pro pole (klíčové slovo nebo řetězec).

en: Valid field relation type (keyword or string)
cs: Platný příbuzenský typ pro pole (klíčové slovo nebo řetězec)

en: value must be a valid field relation type (keyword or string).
cs: hodnota musí být platný příbuzenský typ pro pole (klíčové slovo nebo řetězec).

en: Valid field semantic or relation type (keyword or string)
cs: Platný významový nebo příbuzenský typ pro pole (klíčové slovo nebo řetězec)

en: value must be a valid field semantic or relation type (keyword or string).
cs: hodnota musí být platný významový nebo příbuzenský typ pro pole (klíčové slovo nebo řetězec).

en: value must be a valid coercion strategy (keyword or string).
cs: hodnota musí být platná vynucovací strategie (klíčové slovo nebo řetězec).

en: password is too common.
cs: příliš běžné heslo.

en: Enter the token you received from the store
cs: Zadejte token, který jste obdrželi z obchodu

en: Metabase Cloud keeps your instance up-to-date. You're currently on version {0}. Thanks for being a customer!
cs: Metabase Cloud udržuje vaši instanci aktuální. V současné době používáte verzi {0}. Děkujeme, že jste zákazníkem!

en: No successful checks yet.
cs: Zatím žádná úspěšná kontrola.

en: Invalid custom GeoJSON
cs: Neplatný vlastní GeoJSON

en: Invalid custom GeoJSON: does not contain features
cs: Neplatný vlastní GeoJSON: neobsahuje prvky

en: Invalid custom GeoJSON: feature is misssing properties
cs: Neplatný vlastní GeoJSON: prvkům chybí vlastnosti

en: Break out by a…
cs: Vyražte na cestu...

en: Automatic explorations
cs: Automatické průzkumy

en: Filter by this value
cs: Filtruj podle této hodnoty

en: GeoJSON URL failed to load
cs: Adresu URL GeoJSON se nepodařilo načíst

en: Error determining value for parameter: {0}
cs: Chyba při určování hodnoty parametru: {0}

en: Error building query parameter map: {0}
cs: Chyba při sestavování mapy parametrů dotazu: {0}

en: This is our new {0} driver, which is faster and more reliable.
cs: Toto je náš nový ovladač {0}, který je rychlejší a spolehlivější.

en: The old driver has been deprecated and will be removed in the next release. If you really
    need to use it, you can select {0} now.
cs: Starý ovladač byl ukončen a bude odstraněn v příští verzi. Pokud opravdu jej potřebujete používat, můžete nyní zvolit {0}.

en: This driver has been deprecated and will be removed in the next release.
cs: Tento ovladač byl ukončen a bude odstraněn v příští verzi.

en: We recommend that you upgrade to the new {0} driver, which is faster and more reliable.
cs: Doporučujeme přejít na nový ovladač {0}, který je rychlejší a spolehlivější.

en: How to upgrade a driver
cs: Jak aktualizovat ovladač

en: New driver
cs: Nový ovladač

en: Driver deprecated
cs: Ukončený ovladač

en: you
cs: vy

en: {0} created this
cs: {0} vytvořil toto

en: {0} edited this
cs: {0} upraveno

en: Regular
cs: Pravidelné

en: Collection type
cs: Typ sbírky

en: The contents of Official collections will get a badge by their name and will be more likely to show up in search results.
cs: Obsah oficiálních sbírek získá odznak u svého názvu a bude se s větší pravděpodobností zobrazovat ve výsledcích vyhledávání.

en: Official
cs: Oficiální stránky

en: Moderation
cs: Moderování

en: Verify this
cs: Ověřte si to

en: {0} verified this
cs: {0} ověřeno

en: Remove verification
cs: Odstranění ověření

en: A moderator
cs: Moderátor

en: Cloud Settings
cs: Nastavení cloudu

en: Edit details
cs: Upravit podrobnosti

en: History
cs: Historie

en: Every field is hidden right now
cs: Každé pole je nyní skryté

en: Make all sub-collections {0}, too.
cs: Vytvořte také všechny podsbírky {0}.

en: Manage your Cloud account, including billing preferences and technical settings about this instance in your Metabase Store account.
cs: Spravujte svůj účet Cloud, včetně fakturačních preferencí a technických nastavení této instance ve svém účtu Metabase Store.

en: Go to the Metabase Store
cs: Přejít do obchodu Metabase

en: Running statement in describe-schema: {0}
cs: Spuštěný příkaz v describe-schema: {0}

en: Running statement in all-schemas: {0}
cs: Spuštěný příkaz ve všech schématech: {0}

en: Running statement in describe-table: {0}
cs: Spuštění příkazu v tabulce describe: {0}

en: Error parsing JSON setting {0}: {1}
cs: Chyba při ověřování nastavení JSON {0}: {1}

en: Plugin ''{0}'' depends on environment variable ''{1}'' being set to something
cs: Zásuvný modul ''{0}'' závisí na tom, zda je proměnná prostředí ''{1}'' nastavena na něco.

en: Down
cs: Dolu

en: Up
cs: Nahoru

en: Approved domains for notifications
cs: Domény povolené pro notifikace

en: alert
cs: upozornění

en: deleted
cs: smazáno

en: restored
cs: obnoveno

en: Successfully unsubscribed
cs: Úspěšně odhlášeno

en: updated
cs: aktualizováno

en: Send to Slack now
cs: Nyní odesláno do Slacku

en: Slack sent
cs: Slack odeslán

en: About data permissions
cs: O nastavení práv

en: Each of your user groups can have a level of access for each of your databases on the tables they contain.
cs: Každá skupina uživatelů může mít pro každou z vašich databází určitou úroveň přístupu k tabulkám, které obsahují.

en: Users can be members of multiple groups, and are given the {0} level of access for a database or table across all the groups they’re a member of.
cs: Uživatelé mohou být členy více skupin a mají k databázi nebo tabulce přístup na {0} úrovni ve všech skupinách, jejichž jsou členy.

en: most permissive
cs: nejvíce povolující

en: Unless a user group's access for a given database is set to “block", they’ll be able to view any saved question based on that data if they have access to the collection it’s saved in.
cs: Pokud není skupina uživatelů k dané databázi nastavena na přístup "blokovat", budou moci zobrazit jakoukoli uloženou otázku založenou na těchto datech, pokud mají přístup ke kolekci, ve které jsou uložena.

en: Access levels
cs: Úrovně přístupu

en: Users can use the visual query builder to ask questions based on all tables in this database. A user group must have Unrestricted access for a database if you want to give them access to the SQL/native query editor.
cs: Uživatelé mohou pomocí nástroje pro vizuální tvorbu dotazů pokládat otázky na základě všech tabulek v této databázi. Pokud chcete skupině uživatelů umožnit přístup k editoru dotazů SQL/nativních dotazů, musí mít k databázi neomezený přístup.

en: Granular access
cs: Strukturovaný přístup

en: Restrict user access to specific tables in a database. When you select this option, you’ll be taken to the table-level view of that database to set the access level for each table.
cs: Omezení přístupu uživatelů k určitým tabulkám v databázi. Po výběru této možnosti budete přesměrováni do zobrazení na úrovni tabulky dané databáze, kde můžete nastavit úroveň přístupu pro jednotlivé tabulky.

en: No self-service access
cs: Bez samoobslužného přístupu

en: Prevent users from creating new ad hoc queries or questions based on this data, or from seeing this data in the Browse Data screen. Users with this level of access can still see saved questions and charts based on this data in Collections they have access to.
cs: Zabrání uživatelům vytvářet nové ad hoc dotazy nebo otázky založené na těchto datech nebo zobrazovat tato data na obrazovce Procházet data. Uživatelé s touto úrovní přístupu mohou stále vidět uložené dotazy a grafy založené na těchto datech ve Sbírkách, ke kterým mají přístup.

en: Block
cs: Blokovat

en: Ensure users can’t ever see the data from this database regardless of their permissions at the Collection level. Keep in mind that if a user belongs to another group that does have data access, that setting will take precedence, and the user's access will not be blocked.
cs: Zajistí aby uživatelé nikdy nemohli vidět data z této databáze bez ohledu na jejich oprávnění na úrovni sbírky. Mějte na paměti, že pokud uživatel patří do jiné skupiny, která má přístup k datům, bude mít toto nastavení přednost a přístup uživatele nebude zablokován.

en: Only available in certain Metabase plans.
cs: K dispozici pouze v některých vydáních Metabase.

en: Learn more about permissions
cs: Zjistěte více o nastavení práv

en: hours
cs: hodin

en: Error name
cs: Název chyby

en: DB name
cs: Název DB

en: Rerun Selected
cs: Vybráno opětovné spuštění

en: Rerun?
cs: Znovu spustit ?

en: Notifications
cs: Notifikace

en: Our team is ready to help you
cs: Náš tým je připraven vám pomoci

en: The old driver has been deprecated and will be removed in the next release. If you really
    need to use it, you can
cs: Starý ovladač byl ukončen a bude odstraněn v příští verzi. Pokud ho opravdu potřebujete používat, můžete

en: find it here
cs: ho nalézt zde

en: We recommend that you upgrade to the
cs: Doporučujeme provést upgrade na

en: new {0} driver
cs: nový ovladač {0}

en: , which is faster and more reliable.
cs: , který je rychlejší a spolehlivější.

en: Daily
cs: Denně

en: Weekly
cs: Týdně

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: on
cs: dne

en: Collection is required
cs: Sbírka je vyžadována

en: Cache all question results for
cs: Ukládat do mezipaměti výsledky všech otázek

en: subscription
cs: odběr

en: moved
cs: přesunut

en: {0} hour | {0} hours
cs[0]: {0} hodina
cs[1]: {0} hodin
cs[2]: {0} hodin

en: emailed
cs: poštou

en: slack’d
cs: přes slack

en: sent
cs: odesláno

en: {0} email | {0} emails
cs[0]: {0} email
cs[1]: {0} emaily
cs[2]: {0} emailů

en: {0} Slack channel | {0} Slack channels
cs[0]: {0} kanál Slacku
cs[1]: {0} kanály Slacku
cs[2]: {0} kanálů Slacku

en: {0} and {1}.
cs: {0} a {1}.

en: just now
cs: právě nyní

en: Unsubscribe from all subscriptions / alerts
cs: Odhlásit ze všech odběrů / upozornění

en: How long to keep question results. By default, Metabase will use the value you supply on the {0}, but if this database has other factors that influence the freshness of data, it could make sense to set a custom duration. You can also choose custom durations on individual questions or dashboards to help improve performance.
cs: Jak dlouho uchovávat výsledky otázek. Ve výchozím nastavení, Metabase použije hodnotu, kterou zadáte v {0}, ale pokud má tato databáze další faktory, které ovlivňují čerstvost dat, může mít smysl nastavit vlastní dobu trvání. Vlastní dobu trvání můžete zvolit také u jednotlivých otázek nebo ovládacích panelů, abyste zlepšili výkon.

en: cache settings page
cs: nastavení mezipaměti

en: Default result cache duration
cs: Výchozí doba pro mezipamět výsledků

en: Must be a positive integer value
cs: Musí být kladné celé číslo

en: Official collection
cs: Oficiální sbírka

en: Belongs to an Official collection
cs: Patří do oficiální sbírky

en: {0} removed verification
cs: {0} odstranil ověření

en: {0} changed status to {1}
cs: {0} změnil status na {1}

en: Tools
cs: Nástroje

en: Erroring Questions
cs: Chybující otázky

en: As the creator you can also choose to delete this if it’s no longer relevant to others as well.
cs: Jako tvůrce se také můžete rozhodnout, že to odstraníte, pokud již není pro ostatní relevantní.

en: You’re unsubscribed. Delete this alert as well?
cs: Jste odhlášeni z odběru. Smazat i toto upozornění?

en: You’re unsubscribed. Delete this subscription as well?
cs: Jste odhlášeni z odběru. Smazat i tento odběr?

en: Delete this subscription?
cs: Smazat tento odběr?

en: Yes, delete this alert
cs: Ano, smazat toto upozornění

en: Yes, delete this subscription
cs: Ano, smazat tento odběr

en: Keep it around
cs: Nechte ho poblíž

en: I changed my mind
cs: Změnil jsem názor

en: You won’t receive this alert at {0} any more.
cs: Toto upozornění již nebudete dostávat v {0}.

en: You won’t receive this subscription at {0} any more.
cs: Tento odběr již nebudete dostávat v {0}.

en: You created this alert on {0}.
cs: Vy jste vytvořil toto upozornění v {0}.

en: You created this subscription on {0}.
cs: Vy jste vytvořil tento odběr v {0}.

en: It’s currently being sent to {0}.
cs: Nyní se odesílá pro {0}.

en: Sandboxed
cs: Sandboxováno

en: Curate
cs: Uspořádat

en: Discard your unsaved changes?
cs: Zahodit provedené změny?

en: If you leave this page now, your changes won't be saved.
cs: Pokud nyní opustíte tuto stránku, vaše změny se neuloží.

en: Discard changes
cs: Zrušit změny

en: Select a collection to see its permissions
cs: Výběrem sbírky zobrazíte její oprávnění

en: Search for a collection
cs: Vyhledat sbírku

en: Search for a group
cs: Vyhledat skupinu

en: Collection access
cs: Oprávnění sbírky

en: Edit dashboard details
cs: Editovat detaily nástěnky

en: More options
cs: Více možností

en: Expecting field but found {0}
cs: Očekávám pole ale nalezeno {0}

en: Recently viewed
cs: Nedávno zobrazeno

en: Metric
cs: Metrika

en: Explore paid features
cs: Prozkoumejte placené funkce

en: This filter needs to be connected to a card.
cs: Tento filtr musí být připojen ke kartě.

en: We'll show the first 10 rows of this table in your Pulse. If you email this, we'll add a file attachment with all columns and up to 2,000 rows.
cs: V Pulzu zobrazíme prvních 10 řádků této tabulky. Pokud ji pošlete e-mailem, přidáme přílohu se všemi sloupci až do 2 000 řádků.

en: Pick columns
cs: Zvolit kolonky

en: Segment of {0}
cs: Segment z {0}

en: Metric for {0}
cs: Metrika pro {0}

en: {0} chart does not support multiple series
cs: {0} graf nepodporuje více řad

en: And {0} more
cs: A {0} dalších

en: Others
cs: Ostatní

en: {0} alert recipients
cs: {0} příjemců upozornění

en: {0} recipients
cs: {0} příjemců

en: This alert will no longer be {0}.
cs: Toto upozornění již nebude {0}.

en: This dashboard will no longer be {0}.
cs: Tato nástěnka již nebude {0}.

en: Unsubscribe {0} from all subscriptions and alerts?
cs: Odhlásit {0} ze všech odběrů a upozornění?

en: This will delete any dashboard subscriptions or alerts {0} has created, and remove them as a recipient from any other subscriptions or alerts.
cs: Tímto odstraníte všechny vytvořené odběry nebo upozornění, které vytvořil {0} a odeberete ho jako příjemce ze všech ostatních odběrů nebo upozornění.

en: This does not affect email distribution lists that are managed outside of Metabase.
cs: To se netýká e-mailových distribučních seznamů, které jsou spravovány mimo Metabase.

en: Team members
cs: Členové týmu

en: Items
cs: Položek

en: Downloads
cs: Staženo položek

en: Subscriptions & Alerts
cs: Odběrů & Upozornění

en: Filter by question name
cs: Filtrovat podle názvu otázky

en: Filter by dashboard name
cs: Filtrovat podle názvu nástěnky

en: Unsubscribe successful
cs: Úspěšně odhlášeno

en: Alerts
cs: Upozornění

en: Use default
cs: Použít výchozí

en: Use instance default (TTL)
cs: Použití výchozí z instance (TTL)

en: Not seeing something listed here?
cs: Nevidíte něco na seznamu?

en: It’s possible you may also receive emails from Metabase if you’re a member of an email distribution list, like “team@mycompany.com” and that list is used as the recipient for an alert or dashboard subscription instead of your individual email.
cs: Je možné, že e-maily z Metabase obdržíte také v případě, že jste členem e-mailového distribučního seznamu, například "team@mojefirma.cz", a tento seznam je použit jako příjemce pro odběr upozornění nebo odběru nástěnky namísto vašeho individuálního e-mailu.

en: Hopefully they’ll be able to help you out!
cs: Snad vám budou moci pomoci!

en: your instance administrator
cs: správce vaší instance

en: Metabase doesn’t manage those lists, so we’d recommend contacting {0}.
cs: Metabase tyto seznamy nespravuje, proto doporučujeme kontaktovat {0}.

en: Created by you
cs: Vytvořeno vámi

en: Created by {0}
cs: Vytvořil {0}

en: Created
cs: Vytvořil

en:  on {0}
cs:  dne {0}

en: You receive or created these
cs: Toto jste obdrželi nebo vytvořili

en: Not seeing one here?
cs: Nevidíte zde nějakou?

en: If you subscribe or are added to dashboard subscriptions or alerts you’ll be able to manage those here.
cs: Pokud se přihlásíte k odběru nebo jste přidáni k odběru nebo upozornění, zde je budete moci spravovat.

en: Confirm you want to unsubscribe
cs: Potvrďte, že chcete odhlásit odběr

en: Depending on your organization’s permissions you might need to ask a moderator to be re-added in the future.
cs: V závislosti na oprávněních vaší organizace budete možná muset v budoucnu moderátora požádat o opětovné přidání.

en: You’ll stop receiving this alert from now on.
cs: Od této chvíle přestanete toto upozornění dostávat.

en: You’ll stop receiving this subscription from now on.
cs: Od této chvíle přestanete tento odběr dostávat.

en: Unrestricted
cs: Neomezené

en: Granular
cs: Strukturovaně

en: No self-service
cs: Jen dle otázky

en: Native query editor access requires full data access.
cs: Editor nativního dotazu vyžaduje plný přístup k datům.

en: Select a database to see group permissions
cs: Výběrem databáze zobrazíte oprávnění skupiny

en: Allow native query editing?
cs: Povolit nativní úpravy dotazu?

en: Select a group to see its data permissions
cs: Výběrem skupiny zobrazíte její oprávnění k datům

en: Search for a database
cs: Vyhledat databázi

en: Select a table to set more specific permissions
cs: Chcete-li nastavit specifičtější oprávnění, vyberte tabulku

en: Search for a table
cs: Vyhledat tabulku

en: Data access
cs: Přístup k datům

en: Native query editing
cs: Nativní editace dotazu

en: The Administrators group is special, and always has Unrestricted access.
cs: Skupina Správci je speciální a má vždy neomezený přístup.

en: Permissions for
cs: Oprávnění pro

en: Table name
cs: Název tabule

en: Schema name
cs: Název schéma

en: Search for a schema
cs: Vyhledat schéma

en: Permissions for the
cs: Oprávnění pro

en: {0} person | {0} people
cs[0]: {0} osoba
cs[1]: {0} osoby
cs[2]: {0} osob

en: Cache results for
cs: Mezipaměť výsledků pro

en: Permission help
cs: Nápověda k oprávněním

en: Previous results
cs: Předchozí výsledky

en: Pick a column...
cs: Zvolte sloupec...

en: Allowed email address domain(s) for new DashboardSubscriptions and Alerts. Does not affect existing subscriptions.
cs: Povolené domény e-mailových adres pro nové odběry a upozornění z nástěnky. Nemá vliv na stávající odběry.

en: Invalid email address: {0}
cs: Neplatná e-mailová adresa: {0}

en: You cannot create new subscriptions for the domain {0}. Allowed domains are: {1}
cs: Pro doménu {0} nelze vytvářet nové odběry. Povolené domény jsou: {1}

en: This API endpoint is only enabled if you have a premium token with the {0} feature.
cs: Tento koncový bod API je povolen pouze v případě, že máte prémiový token s funkcí {0}.

en: Error compiling audit query: {0}
cs: Chyba při sestavování auditního dotazu: {0}

en: Error running audit query: {0}
cs: Chyba při běhu auditního dotazu: {0}

en: Error parsing Pulse parameters: {0}
cs: Chyba při ověřování parametrů Pulzu: {0}

note: TODO -- come up with a better error message.
en: Blocked: you are not allowed to run queries against Database {0}.
cs: Blokováno: nemáte povoleno spouštět dotazy proti databázi {0}.

en: BigQueryException executing query
cs: Výjímka BigQueryException při dotazování

en: SSL must be enabled to use Kerberos authentication
cs: Pro použití ověřování Kerberos musí být povoleno SSL

en: Cannot parse permissions graph because it is invalid: {0}
cs: Nelze analyzovat graf oprávnění, protože je neplatný: {0}

en: Hash of database {0} details changed; marking pool invalid to reopen it
cs: Hash databáze {0} byl změněn; označuji sdružení jako neplatné pro jeho opětovné otevření

en: Invalid DB permissions: If you have write access for native queries, you must have full data access.
cs: Neplatná oprávnění DB: Pokud máte mít právo zápisu pro nativní dotazy, musíte mít plný přístup k datům.

en: Error parsing permissions tree {0}
cs: Chyba při ověřování stromu oprávnění {0}

en: collection ID of a dashboard subscription cannot be directly modified
cs: ID sbírky z odběru nástěnky nelze přímo upravovat

en: dashboard ID of a dashboard subscription cannot be modified
cs: ID nástěnky z odběru nástěnky nelze přímo upravovat

en: Javascript resource not found: {0}
cs: Zdroj Javascriptu nebyl nalezen: {0}

en: Found new version for DB: {0}
cs: Nalezena nová verze pro DB: {0}

en: Admin settings
cs: Nastavení správce

en: and is built with care by a team from all across this pale blue dot.
cs: a je pečlivě budován týmem z celé této bleděmodré země.

en: This is a model now.
cs: Nyní se jedná o model.

en: This is a question now.
cs: To je nyní otázka.

en: You're only allowed to email subscriptions to addresses ending in {0}
cs: Odběry můžete zasílat pouze na adresy končící na {0}.

en: Primary color
cs: Hlavní barva

en: The main color used throughout the app for buttons, links, and the default chart color.
cs: Hlavní barva používaná v celé aplikaci pro tlačítka, odkazy a výchozí barvu grafu.

en: Navigation bar color
cs: Barva navigačního panelu

en: The top nav bar of Metabase. Defaults to the Primary Color if not set.
cs: Horní navigační panel Metabase. Pokud není nastaven, je výchozí hodnotou Primární barva.

en: Accent 1
cs: Přízvuk 1

en: The color of aggregations and breakouts in the graphical query builder.
cs: Barva agregací a rozdělení v grafickém nástroji pro tvorbu dotazů.

en: Accent 2
cs: Přízvuk 2

en: The color of filters in the query builder and buttons and links in filter widgets.
cs: Barva filtrů v nástroji pro sestavování dotazů a tlačítek a odkazů ve widgetech filtrů.

en: Additional chart color
cs: Další barva grafu

en: Rerun this question
cs: Zopakujte tuto otázku

en: Syncing database…
cs: Synchronizuji databázi...

en: Add this model to a dashboard
cs: Přidat tento model na nástěnku

en: Project ID to be used for authentication. You can omit this field if you are only querying datasets owned by your organization.
cs: ID projektu, které se použije pro ověření. Toto pole můžete vynechat, pokud se dotazujete pouze na datové sady vlastněné vaší organizací.

en: Make sure to leave out the Project ID prefix in "project_name:dataset_id" and only enter “dataset_id”
cs: Nezapomeňte vynechat předponu ID projektu v "project_name:dataset_id" a zadejte pouze "dataset_id".

en: Service account JSON file
cs: Soubor JSON pro servisní účet

en: This JSON file contains the credentials Metabase needs to read and query your dataset.
cs: Tento soubor JSON obsahuje pověření, která Metabase potřebuje ke čtení a dotazování vaší datové sady.

en: Rerun queries for simple explorations
cs: Opakované dotazy pro jednoduché průzkumy

en: We execute the underlying query when you explore data using Summarize or Filter. This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
cs: Při zkoumání dat pomocí funkce Sumarizovat nebo Filtrovat provedeme základní dotaz. Ve výchozím nastavení je tato funkce zapnutá, ale pokud je výkon pomalý, můžete ji vypnout.

en: Choose when syncs and scans happen
cs: Zvolte kdy se má synchronizovat a skenovat

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values. If you have a large database, turn this on to make changes.
cs: Ve výchozím nastavení provádí databáze Metabase lehkou hodinovou synchronizaci a intenzivní denní kontrolu hodnot polí. Pokud máte rozsáhlou databázi, zapněte tuto funkci, abyste mohli provádět změny.

en: This enables Metabase to scan for additional field values during syncs allowing smarter behavior, like improved auto-binning on your bar charts.
cs: Díky tomu může Metabase při synchronizaci vyhledávat další hodnoty polí, což umožňuje inteligentnější chování, například vylepšené hranice tříd sloupcových grafů.

en: Company or team name
cs: Název společnosti nebo týmu

en: must be different from the email address you used in setup
cs: se musí lišit od e-mailové adresy, kterou jste použili při nastavení.

en: saved a model based on
cs: uložil model založený na

en: saved a model
cs: uložil model

en: deleted a model
cs: odstranil model

en: New
cs: Nový

en: SQL query
cs: SQL dotaz

en: Archive this model?
cs: Archivovat tento model?

en: This model will be removed from any dashboards or pulses using it.
cs: Tento model bude odstraněn ze všech nástěněk nebo pulzů, které jej používají.

en: Verify this model
cs: Ověřte tento model

en: Verify this question
cs: Ověřit tuto otázku

en: View this
cs: Zobrazit toto

en: License and billing
cs: Licence a fakturace

en: License
cs: Licence

en: New…
cs: Nový...

en: {0} distinct value | {0} distinct values
cs[0]: {0} odlišná hodnota
cs[1]: {0} odlišná hodnoty
cs[2]: {0} odlišná hodnot

en: Getting distinct values...
cs: Získání odlišných hodnot...

en: You don’t have permission to see this question’s columns.
cs: Nemáte oprávnění zobrazit sloupce této otázky.

en: Use an SSH-tunnel
cs: Použití SSH tunelu

en: We suggest you leave this off unless you plan on doing a lot of manual timezone casting with this data.
cs: Doporučujeme tuto možnost vypnout, pokud s těmito daty neplánujete provádět mnoho ručních přetypování časových pásem.

en: This can be useful for auditing and debugging, but prevents BigQuery from caching results and may increase your costs.
cs: To může být užitečné pro audity a ladění, ale zabraňuje to ukládání výsledků do mezipaměti a může to zvýšit náklady.

en: Connect using DNS SRV
cs: Připojení pomocí DNS SRV

en: If you're connecting to an Atlas cluster, you might need to turn this on. Note that your provided host must be a fully qualified domain name.
cs: Pokud se připojujete ke clusteru Atlas, bude možná nutné tuto funkci zapnout. Všimněte si, že zadaný hostitel musí být plně specifikovaný název domény.

en: SSH authentication
cs: Ověřování SSH

en: If a direct connection to your database isn't possible, you may want to use an SSH tunnel. {0}.
cs: Pokud není možné přímé připojení k databázi, můžete použít SSH tunel. {0}.

en: Display name
cs: Zobrazit název

en: Our {0}
cs: Naše {0}

en: Choose what this data will be called in Metabase.
cs: Zvolte, jak se tato data budou v Metabase nazývat.

en: Models
cs: Modely

en: Raw Tables
cs: Surové tabulky

en: Unknown Metric: {0}
cs: Neznámá metrika: {0}

en: Unknown Segment: {0}
cs: Neznámý segment: {0}

en: Unknown Field: {0}
cs: Neznámé pole: {0}

en: Unknown function {0}
cs: Neznámá funkce {0}

en: Expecting {0} but found function {1} returning {2}
cs: Očekával jsem {0}, ale našel jsem funkci {1} vracející {2}.

en: Expecting {0} but found {1}
cs: Očekával jsem {0}, ale našel jsem {1}.

en: Unexpected end of input, expecting {0}
cs: Neočekávaný konec vstupu, očekává se {0}

en: Expecting {0} but got {1} instead
cs: Očekával jsem {0}, ale místo toho jsem dostal {1}

en: Unexpected end of input
cs: Neočekávaný konec vstupu

en: Unexpected operator {0}
cs: Neočekávaný operátor {0}

en: modified question's series
cs: upravil série otázky

en: added series to a question
cs: přidal série k otázce

en: removed series from a question
cs: odstranil série z otázky

en: moved this to {0}
cs: přesunul na {0}

en: renamed this to "{0}"
cs: přejmenoval na "{0}".

en: added a description
cs: přidal popis

en: changed the description
cs: změnil popis

en: archived this
cs: archivoval tuto

en: unarchived this
cs: obnovil z archívu

en: turned this into a model
cs: udělal z toho model

en: changed this from a model to a saved question
cs: změnil z modelu na uloženou otázku

en: edited the question
cs: upravil otázku

en: changed the display from {0} to {1}
cs: změnil zobrazení z {0} na {1}.

en: changed the visualization settings
cs: změnil nastavení vizualizace

en: added a card | added {0} cards
cs[0]: přidal kartu
cs[1]: přidal {0} karty
cs[2]: přidáno {0} karet

en: rearranged the cards
cs: přeskládal karty

en: removed a card | removed {0} cards
cs[0]: odstranil kartu
cs[1]: odstraněny {0} karty
cs[2]: odebráno {0} karet

en: created this
cs: vytvořil tuto

en: reverted to an earlier revision
cs: vrátil se k dřívější revizi

en: Dataset
cs: Datová sada

en: You're only allowed to email pulses to addresses ending in {0}
cs: Pulzy smíte posílat pouze na adresy končící na {0}.

en: Reaches the goal line
cs: Dosáhne cílovou linii

en: You're only allowed to email alerts to addresses ending in {0}
cs: Upozornění smíte zasílat pouze na adresy končící na {0}.

en: Query
cs: Dotaz

en: Search for some data…
cs: Vyhledat nějaká data...

en: Search for a model…
cs: Vyhledat model...

en: Search for a question…
cs: Vyhledat otázku...

en: Search for a table…
cs: Vyhledat tabulku...

en: All data
cs: Všechny data

en: The best starting place for new questions.
cs: Nejlepší výchozí místo pro nové otázky.

en: Raw Data
cs: Surová data

en: Unaltered tables in connected databases.
cs: Nezměněné tabulky v připojených databázích.

en: Use any question’s results to start a new question.
cs: Výsledky libovolné otázky můžete použít k založení nové otázky.

en: Turn this into a model
cs: Přeměňte to na model

en: Let you update column descriptions and customize metadata to create
    great starting points for exploration.
cs: Umožňuje aktualizovat popisy sloupců a přizpůsobit metadata pro vytvoření výchozích bodů pro zkoumání.

en: Show up higher in search results and get highlighted when other
    users start new questions to promote reuse.
cs: Zobrazte je ve výsledcích vyhledávání a zvýrazněte je, když ostatní
    vytváří nové dotazy, tím podpoříte jejich pravidelné využití.

en: Live in collections to keep them separate from messy database
    schemas.
cs: Zabydlete je ve sbírkách, aby byly odděleny od nepřehledných databázových schémat.

en: Duplicate this model
cs: Duplikovat tento model

en: It's okay to play around with models
cs: Je v pořádku hrát si s modely

en: You won't make any permanent changes to them unless you edit their query definition.
cs: Pokud neupravíte definici dotazu, neprovedete v nich žádné trvalé změny.

en: Pick a question or a model
cs: Vyberte si otázku nebo model

en: Pick a different question or a model
cs: Vyberte si jinou otázku nebo model

en: Model in {0}
cs: Model v {0}

en: Display as
cs: Zobrazit jako

en: Error contents
cs: Obsah chyby

en: Restoring the sample database...
cs: Obnovení vzorové databáze...

en: Bring the sample database back
cs: Vrátit vzorovou databázi zpět

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Earliest date
cs: Nejstarší datum

en: Latest date
cs: Nejnovější datum

en: Hide advanced options
cs: Skrýt pokročilé možnosti

en: Show advanced options
cs: Zobrazit pokročilé možnosti

en: Loading
cs: Načítám

en: Load more
cs: Načíst více

en: Table and details views
cs: Zobrazit tabulky a detaily

en: Detail views only
cs: Zobrazit pouze detaily

en: It’s optional, but oh, so helpful
cs: Je to nepovinné, ale velmi užitečné

en: Database column this maps to
cs: Sloupec databáze, na který se mapuje na

en: Column type
cs: Typ sloupce

en: This column should appear in…
cs: Tento sloupec by se měl objevit v...

en: Run selection
cs: Spustit výběr

en: Save as snippet
cs: Uložit jako výstřižek

en: empty
cs: prázdný

en: not empty
cs: není prázdný

en: Edit model
cs: Upravit model

en: (required)
cs: (povinné)

en: This model is archived and shouldn't be used.
cs: Tento model je archivován a neměl by se používat.

en: Remove database
cs: Odebrat databázi

en: Search for a database…
cs: Vyhledat databázi...

en: Didn’t find anything
cs: Nic jsem nenašel

en: Don’t see your database? Check out our {0} page to see if it’s available for self-hosting.
cs: Nevidíte svou databázi? Podívejte se na naši stránku {0} a zjistěte, zda je dostupná ve vlastním hostingu.

en: Community Drivers
cs: Komunitní ovladače

en: Show less options
cs: Zobrazit méně možností

en: Show more options
cs: Ukázat další možnosti

en: Search for a special type
cs: Vyhledat speciální typ

en: Model management
cs: Správa modelu

en: Edit query definition
cs: Upravit definici dotazu

en: Customize metadata
cs: Přizpůsobit metadata

en: Turn back into a saved question
cs: Přeměnit zpět na uloženou otázku

en: Select none
cs: Zrušit výběr

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: By default "Site Url" is used in notification links, but can be overridden.
cs: Ve výchozím nastavení se v odkazech na oznámení používá "Site Url", ale lze jej přepsat.

en: Error preprocessing source query when applying GTAP: {0}
cs: Chyba předzpracování zdrojového dotazu při použití GTAP: {0}

en: Exception caught in :bigquery-cloud-sdk can-connect?
cs: Výjimka zachycená v :bigquery-cloud-sdk lze se připojit?

en: DB {0} had hardcoded dataset-id; changing to an inclusion pattern and updating table schemas
cs: DB {0} měla natvrdo zadané dataset-id; měním začleňovací vzor a aktualizuji schéma tabulky

en: Unique identifier to be used in Snowplow analytics, to identify this instance of Metabase.
cs: Jedinečný identifikátor, který se použije v analytice Snowplow k identifikaci této instance Metabase.

en: This is a public setting since some analytics events are sent prior to initial setup.
cs: Jedná se o veřejné nastavení, protože některé analytické události jsou odesílány před počátečním nastavením.

en: Boolean indicating whether a Snowplow collector is available to receive analytics events.
cs: Logická hodnota určující, zda je kolektor Snowplow k dispozici pro příjem analytických událostí.

en: Should be set via environment variable in Cypress tests or during local development.
cs: Měla by být nastavena pomocí proměnné prostředí v testech Cypress nebo při lokálním vývoji.

en: Boolean indicating whether analytics events are being sent to Snowplow.
cs: Logická hodnota určující, zda jsou analytické události odesílány do systému Snowplow.

en: True if anonymous tracking is enabled for this instance, and a Snowplow collector is available.
cs: Pravda, pokud je pro tuto instanci povoleno anonymní sledování a je k dispozici sběrač Snowplow.

en: The URL of the Snowplow collector to send analytics events to.
cs: Adresa URL kolektoru Snowplow, na kterou se mají odesílat analytické události.

en: Error sending Snowplow analytics event {0}
cs: Chyba při odesílání analytické události Snowplow {0}

en: The approximate timestamp at which this instance of Metabase was created, for inclusion in analytics.
cs: Přibližné časové razítko, kdy byla tato instance Metabase vytvořena, pro zahrnutí do analýzy.

en: Unverified due to edit
cs: Neověřeno z důvodu editace

en: Card {0} does not exist or does not have a valid query.
cs: Karta {0} neexistuje nebo nemá platný dotaz.

en: You must have data permissions to add a parameter referencing the Table {0}.
cs: Chcete-li přidat parametr odkazující na tabulku {0}, musíte mít oprávnění k datům.

en: No matching parameter with slug {0}. Found: {1}
cs: Žádný odpovídající parametr se slugem {0}. Nalezeno: {1}

en: Could not invite user because email is not configured.
cs: Uživatele nelze pozvat, protože e-mail není nakonfigurován.

en: Does your team use Slack? If so, you can send automated updates via dashboard subscriptions.
cs: Používá váš tým Slack? Pokud ano, můžete posílat automatické aktualizace prostřednictvím odběrů na ovládacím panelu.

en: invalid token
cs: neplatný token

en: Slack channel not found.
cs: Kanál Slacku nenalezen.

en: channel not found
cs: kanál nenalezen

en: Unrecognized modal: {0}
cs: Nerozpoznaný modal: {0}

en: Can't decrypt secret value with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
cs: Nelze dešifrovat tajnou hodnotu pomocí MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Your database's IP address (e.g. 98.137.149.56) or its domain name (e.g. esc.mydatabase.com).
cs: IP adresa vaší databáze (např. 98.137.149.56) nebo název její domény (např. esc.mydatabase.com).

en: username
cs: uživatelské jméno

en: Use a secure connection (SSL)
cs: Použít bezpečné připojení (SSL)

en: Use an SSH tunnel
cs: Použít tunel SSH

en: Enable this ssh tunnel?
cs: Povolit tento ssh tunel?

en: SSH tunnel host
cs: Hostitel SSH tunelu

en: The hostname that you use to connect to connect to SSH tunnels.
cs: Název hostitele, který se používá pro připojení k SSH tunelům.

en: SSH tunnel port
cs: Port SSH tunelu

en: SSH tunnel username
cs: Uživatelské jméno SSH tunelu

en: The username you use to login to your SSH tunnel.
cs: Uživatelské jméno, které používáte pro přihlášení k tunelu SSH.

en: SSH tunnel password
cs: Heslo SSH tunelu

en: SSH private key to connect to the tunnel
cs: Soukromý klíč SSH pro připojení k tunelu

en: Paste the contents of an ssh private key here
cs: Zde vložte obsah soukromého klíče ssh

en: Passphrase for SSH private key
cs: Fráze pro privátní klíč SSH

en: We execute the underlying query when you explore data using Summarize or Filter.
cs: Při zkoumání dat pomocí funkce Sumarizovat nebo Filtrovat provedeme základní dotaz.

en: This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
cs: Ve výchozím nastavení je tato funkce zapnutá, ale pokud je výkon pomalý, můžete ji vypnout.

en: This is a lightweight process that checks for updates to this database’s schema.
cs: Jedná se o nenáročný proces, který kontroluje aktualizace schématu této databáze.

en: In most cases, you should be fine leaving this set to sync hourly.
cs: Ve většině případů by vám nemělo vadit, že je nastavena hodinová synchronizace.

en: If your database is behind a firewall, you may need to allow connections from our Metabase Cloud IP addresses:
cs: Pokud je vaše databáze umístěna za firewallem, může být nutné povolit připojení z našich IP adres použitých pro Metabase Cloud:

en: Error querying database {0} for current time: {1}
cs: Chyba při dotazu databáze {0} na aktuální čas: {1}

en: Error: multiple values specified for parameter; non-Field Filter parameters can only have one value.
cs: Chyba: u parametru je zadáno více hodnot; parametry jiné než filtr polí mohou mít pouze jednu hodnotu.

en: The local path relative to where Metabase is running from. Your string should not include the .mv.db extension.
cs: Místní cesta vzhledem k místu, odkud je Metabase spuštěna. Řetězec by neměl obsahovat příponu .mv.db.

en: SSL Mode
cs: SSL Mod

en: SSL Root Certificate (PEM)
cs: SSL Root Certifikát (PEM)

en: Authenticate client certificate?
cs: Ověřit klientský certifikát?

en: SSL Client Certificate (PEM)
cs: SSL Klient Certifikát (PEM)

en: SSL Client Key (PKCS-8/DER or PKCS-12)
cs: SSL Klientský Klíč (PKCS-8/DER nebo PKCS-12)

en: SSL Client Key Password
cs: Heslo klíče SSL klienta

en: Unable to substitute parameters: {0}
cs: Nelze nahradit parametry: {0}

en: Expected native source query to be a string, got: {0}
cs: Nativní zdrojový dotaz měl být textový řetězec ale je: {0}

en: Expected native source query parameters to be sequential, got: {0}
cs: Parametry nativního dotazu měly být sekvenční ale jsou: {0}

en: No expression named {0} at this level of the query
cs: Na této úrovni dotazu není žádný výraz s názvem {0}

en: Error compiling :field clause: {0}
cs: Chyba při kompilaci klauzule :field {0}

en: Warning: Driver {0} is using {1}. This method was deprecated in {2} and will be removed in a future release.
cs: Varování: Ovladač {0} používá {1}. Tato metoda byla ukončena v {2} a bude odstraněna v některé z příštích verzí.

en: Error setting connection to autoCommit false
cs: Chyba při nastavení připojení na autoCommit false

en: Error setting prepared statement fetch size to fetch-size
cs: Chyba při nastavení velikosti připraveného příkazu fetch na fetch-size

en: Error setting statement fetch size to fetch-size
cs: Chyba při nastavení velikosti příkazu fetch na fetch-size

en: Error executing query: {0}
cs: Chyba při provádění dotazu: {0}

en: Local file path
cs: Cesta k lokálnímu souboru

en: Uploaded file path
cs: Cesta k nahranému souboru

en: File path
cs: Cesta k souboru

en: Error invoking getter for connection property {0}
cs: Chyba při vyvolání getteru pro vlastnost připojení {0}

en: Only these...
cs: Pouze tyto...

en: All except...
cs: Vše kromě...

en: Comma separated names of {0} that <strong>should</strong> appear in Metabase
cs: Názvy {0} oddělené čárkou, které by se <strong>měly</strong> objevit v Metabase

en: You can use patterns like <strong>auth*</strong> to match multiple {0}
cs: Můžete použít vzory jako <strong>auth*</strong>, které zahrnou více {0}.

en: Comma separated names of {0} that <strong>should NOT</strong> appear in Metabase
cs: Názvy {0} oddělené čárkou, které by se <strong>neměly</strong> objevit v Metabase

en: Your Slack connection stopped working
cs: Vaše připojení ke službě Slack přestalo fungovat

en: Client ID for Google Sign-In. If this is set, Google Sign-In is considered to be enabled.
cs: ID klienta pro přihlášení ke službě Google. Pokud je tato hodnota nastavena, je služba Google Sign-In považována za povolenou.

en: Invalid Google Sign-In Client ID: must end with ".apps.googleusercontent.com"
cs: Nesprávné ID přihlašovacího klienta Google: musí končit na ".apps.googleusercontent.com"

en: Invalid Google Sign-In token.
cs: Neplatný přihlašovací token Google.

en: Google Sign-In token appears to be incorrect.
cs: Zdá se, že přihlašovací token Google je nesprávný.

en: Successfully authenticated Google Sign-In token for: {0} {1}
cs: Úspěšné ověření tokenu Google Sign-In pro: {0} {1}

en: Deprecated Slack API token for connecting the Metabase Slack bot.
cs: Ukončený token Slack API pro připojení Slack bota Metabase.

en: Please use a new Slack app integration instead.
cs: Místo toho použijte novou integraci aplikace Slack.

en: Bot user OAuth token for connecting the Metabase Slack app.
cs: Token OAuth pro uživatele Bot pro připojení aplikace Metabase Slack.

en: This should be used for all new Slack integrations starting in Metabase v0.42.0.
cs: To by mělo být použito pro všechny nové integrace služby Slack počínaje verzí Metabase v0.42.0.

en: Whether the current Slack app token, if set, is valid.
cs: Zda je aktuální token aplikace Slack platný, je-li nastaven.

en: Set to 'false' if a Slack API request returns an auth error.
cs: Nastavte na hodnotu 'false', pokud se při požadavku na rozhraní API služby Slack vrátí chyba autentizace.

en: The name of the channel to which Metabase files should be initially uploaded
cs: Název kanálu, do kterého se mají soubory Metabase prvotně nahrát.

en: 🔒 Your Slack authorization token is invalid or has been revoked. Please update your integration in Admin Settings -> Slack.
cs: Váš autorizační token služby Slack je neplatný nebo byl odvolán. Aktualizujte prosím svou integraci v Nastavení správce -> Slack.

en: Slack channel named `{0}` is missing!
cs: Chybí kanál Slacku s názvem `{0}`!

en: The channel is used for storing images that are included in dashboard subscriptions.
cs: Kanál slouží k ukládání obrázků, které jsou součástí odběrů nástěnky.

en: You do not have curate permissions for this Collection.
cs: Pro tuto sbírku nemáte oprávnění k uspořádaní.

en: Dashboard {0} does not have a DashboardCard with ID {1}
cs: Nástěnka {0} nemá kartu DashboardCard s ID {1}

en: Deleting secret ID {0} from app DB because the owning database ({1}) is being deleted
cs: Odstraňuji tajné ID {0} z DB aplikace, protože se odstraňuje vlastní databáze ({1}).

en: Invalid value for Field column {0}: {1} is not a descendant of any of these types: {2}
cs: Neplatná hodnota pro sloupec pole {0}: {1} není potomkem žádného z těchto typů: {2}

en: Can''t use block permissions without having the advanced-permissions premium feature
cs: Nelze použít oprávnění k blokování, pokud nemáte prémiovou funkci Advanced-permissions.

en: User {0} does not exist.
cs: Uživatel {0} neexistuje.

en: Wrong email address for User {0}.
cs: Špatná e-mailová adresa pro uživatele {0}.

en: Secret ID {0}
cs: Tajné ID {0}

en: File path for {0}
cs: Cesta k souboru {0}

en: Path
cs: Cesta

en: {0} points to non-existent file: {1}
cs: {0} ukazuje na neexistující soubor: {1}

en: {0} (a local file path) cannot be used in Metabase hosted environment
cs: {0} (cestu k lokálnímu souboru) nelze použít v hostovaném prostředí

en: Error parsing Setting {0}: {1}
cs: Chyba při ověřování Nastavení {0}: {1}

en: Site-wide values are not allowed for Setting {0}
cs: Hodnoty napříč webem nejsou pro Nastavení {0} povoleny

en: Setting {0} is deprecated as of Metabase {1} and may be removed in a future version.
cs: Nastavení {0} je od Metabase {1} ukončované a v některé z budoucích verzí může být odstraněno.

en: Setting name ''{0}'' is retired; use a different name instead
cs: Název nastavení ''{0}'' je již vyřazen; místo něj použijte jiný název

en: Boolean indicating whether analytics data should be sent to Google Analytics on the frontend
cs: Logická hodnota určující, zda se mají analytická data odesílat do služby Google Analytics na frontend.

en: Metabase version for which a notice about usage of deprecated features has been shown.
cs: Verze Metabase, pro kterou bylo zobrazeno upozornění na použití ukončovaných funkcí.

en: Whether or not to display a message about pinning dashboards. It will also be hidden if any dashboards are pinned. Admins might hide this to direct users to better content than raw data
cs: Zda se má zobrazit zpráva o připnutých nástěnkách. Bude také skryta, pokud jsou nějaké nástěnky připnuty. Správci ji mohou skrýt, aby uživatele nasměrovali na lepší obsah, než jsou nezpracovaná data

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries.
cs: To ovlivní například seskupování podle týdnů nebo filtrování v dotazech.

en: It won''t affect most SQL queries,
cs: Většinu SQL dotazů to neovlivní,

en:  although it is used to set the WEEK_START session variable in Snowflake.
cs:  ačkoli se používá k nastavení proměnné relace WEEK_START v systému Snowflake.

en: Error fetching Metabase Cloud gateway IP addresses:
cs: Chyba při načítání IP adres brány Metabase Cloud:

en: Metabase Cloud gateway IP addresses, to configure connections to DBs behind firewalls
cs: IP adresy brány Metabase Cloud, pro konfiguraci připojení k DB za firewallem.

en: Whether an introductory modal should be shown after the next database connection is added.
cs: Zda se má po přidání dalšího připojení k databázi zobrazit úvodní informační okno.

en: Defaults to false if any non-default database has already finished syncing for this instance.
cs: Výchozí hodnota je false, pokud již byla pro tuto instanci dokončena synchronizace jiné než výchozí databáze.

en: Alert: {0} has {1}
cs: Upozornění: {0} má {1}

en: Nothing to compare to.
cs: Není s čím srovnávat.

en: Invalid parameter type {0} for parameter {1}. Parameter type must be one of: {2}
cs: Neplatný typ parametru {0} pro parametr {1}. Typ parametru musí být jeden z následujících: {2}

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a template tag named {1}.
cs: Neplatný parametr: Karta {0} nemá značku šablony s názvem {1}.

en: Unable to resolve invalid query parameter: parameter is missing :id
cs: Nelze rozpoznat neplatný parametr dotazu: chybí parametr :id

en: Dashboard does not have a parameter with ID {0}.
cs: Nástěnka nemá parametr s ID {0}.

en: Query: {0}
cs: Dotaz: {0}

en: Error determining expected columns for query: {0}
cs: Chyba při zjišťování očekávaných sloupců pro dotaz: {0}

en: Nested queries are disabled
cs: Vnořené dotazy jsou zakázány

en: Bad :field clause {0} for field {1} at {2}: clause should have a :join-alias.
cs: Špatná klauzule :field {0} pro pole {1} u {2}: klauzule by měla mít :join-alias.

en: Guessing join {0}
cs: Hádání spojení {0}

en: Unable to infer an appropriate join. Query may not work as expected.
cs: Nelze odvodit vhodné spojení. Dotaz nemusí fungovat podle očekávání.

en: Error resolving Fields in query: {0}
cs: Chyba při rozpoznávání polí v dotazu: {0}

en: Warning: clause {0} does not match a column in the source query. Attempting to correct this to {1}
cs: Varování: klauzule {0} neodpovídá sloupci ve zdrojovém dotazu. Pokus o opravu na {1}

en: Warning: clause {0} refers to a Field that may not be present in the source query. Query may not work as expected. Found: {1}
cs: Varování: klauzule {0} odkazuje na pole, které se ve zdrojovém dotazu nemusí vyskytovat. Dotaz nemusí fungovat podle očekávání. Nalezeno: {1}

en: Expected :aggregation-options clause, got {0}
cs: Očekávána klauzule :aggregation-options, obdržena {0}

en: Cannot determine the source table or query for Field clause {0}
cs: Nelze určit zdrojovou tabulku nebo dotaz pro klauzuli Pole {0}

en: Aggregation does not exist at index {0}
cs: Agregace neexistuje na indexu {0}

en: No expression named {0}
cs: Žádný výraz s názvem {0}

en: Sample database DB file ''{0}'' cannot be found.
cs: Soubor ''{0}'' pro vzorovou databázi nenalezen.

en: Loading sample database
cs: Načítám vzorovou databázi

en: Failed to load sample database
cs: Selhalo načítání vzorové databáze

en: Session cookie's SameSite is configured to "None", but site is served over an insecure connection. Some browsers will reject cookies under these conditions.
cs: Cookie relace SameSite je nakonfigurován na hodnotu "Žádný", ale web je obsluhován přes nezabezpečené připojení. Některé prohlížeče za těchto podmínek soubory cookie odmítají.

en: Login request is missing device ID information
cs: V žádosti o přihlášení chybí informace o ID zařízení

en: Cannot decrypt encrypted {0}. Have you changed or forgot to set MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?
cs: Nelze dešifrovat zašifrované {0}. Změnili jste nebo jste zapomněli nastavit MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?

en: test Setting
cs: ověřit nastavení

en: A retired setting name
cs: Vyřazený název nastavení

en: Your license is active!
cs: Vaše licence je aktivní!

en: This token doesn't seem to be valid. Double-check it, then contact support if you think it should be working.
cs: Tento token se nezdá být platný. Překontrolujte ho a pokud si myslíte, že by měl být funkční, kontaktujte podporu.

en: We're having trouble validating your token. Please double-check that your instance can connect to Metabase's servers.
cs: Máme potíže s ověřením vašeho tokenu. Překontrolujte prosím, zda se vaše instance může připojit k serverům Metabase.

en: Unexpected expression
cs: Neočekávaný výraz

en: Invalid node type
cs: Neplatný typ uzlu

en: Invalid number format
cs: Nesprávný formát čísla

en: Expected expression
cs: Očekával výraz

en: Slack Bot User OAuth Token
cs: OAuth Token služby Slack Bot

en: Slack channel name
cs: Název kanálu Slack

en: Unexpected token "{0}"
cs: Neočekávaný token "{0}"

en: Reached max number of iterations
cs: Dosažen maximální počet opakování

en: Unexpected token
cs: Neočekávaný token

en: Sign in with SSO
cs: Přihlášení pomocí SSO

en: Bought a license to unlock advanced functionality? Please enter it below.
cs: Koupili jste si licenci pro odemknutí pokročilých funkcí? Zadejte ji prosím níže.

en: Your license isn’t valid anymore. If you have a new license, please
    enter it below, otherwise please contact {0}
cs: Vaše licence již není platná. Pokud máte novou licenci, zadejte ji níže, jinak se prosím obraťte na {0}

en: Your trial ends in {0} days. If you already have a license, please enter it below.
cs: Vaše zkušební verze skončí za {0} dní. Pokud již máte licenci, zadejte ji níže.

en: Your license is active until {0}! Hope you’re enjoying it.
cs: Vaše licence je aktivní do {0}! Doufám, že se vám líbí.

en: Billing
cs: Fakturace

en: Manage your Cloud account, including billing preferences, in your Metabase Store account.
cs: Spravujte svůj účet Cloud, včetně fakturačních preferencí, ve svém účtu Metabase Store.

en: To manage your billing preferences, please email {0}
cs: Chcete-li spravovat své fakturační preference, napište prosím na {0}

en: This driver will be removed in a future release.
cs: Tento ovladač bude odstraněn v některé z budoucích verzí.

en: We recommend you upgrade to the {0}.
cs: Doporučujeme přejít na {0}.

en: This is our new {0} driver.
cs: Toto je náš nový ovladač {0}.

en: The old driver has been deprecated and will be removed in a future release.
cs: Starý ovladač byl ukončen a bude odstraněn v některé z příštích verzí.

en: If you really need to use it, you can {0}.
cs: Pokud ji opravdu potřebujete použít, můžete {0}.

en: Need help connecting?
cs: Potřebujete pomoc s připojením?

en: Check out documentation for step-by-step directions on how to connect to your database.
cs: Podívejte se do dokumentace, kde najdete pokyny, jak se připojit k databázi.

en: Docs weren't enough? {0}
cs: Dokumentace nestačila? {0}

en: {0} column | {0} columns
cs[0]: {0} kolonka
cs[1]: {0} kolonky
cs[2]: {0} kolonek

en: We're taking a look at your database!
cs: Prohlížíme si vaši databázi!

en: You’ll be able to use individual tables as they finish syncing.
cs: Jednotlivé tabulky budete moci používat po dokončení synchronizace.

en: In the meantime, you can take a look at the {0} if you want to get a head start. Want to explore?
cs: Mezitím se můžete podívat na {0}, pokud chcete získat náskok. Chcete to prozkoumat?

en: Sample Database
cs: Vzorová databáze

en: Have a look around your Metabase in the meantime if you want to get a head start.
cs: Pokud chcete získat náskok, porozhlédněte se mezitím ve své Metabase.

en: Explore sample data
cs: Prozkoumejte vzorová data

en: SQL snippets
cs: SQL Výstřižky

en: reference the results of another saved question
cs: odkaz na výsledky z jiné uložené otázky

en: Variables in models aren't supported yet
cs: Proměnné v modelech zatím nejsou podporovány

en: To solve this, just remove the variables in this question and try again. (It's okay to use {0} or {1} in your query.)
cs: Chcete-li to vyřešit, odstraňte proměnné v této otázce a zkuste to znovu. (V dotazu můžete použít {0} nebo {1}.)

en: Back to sign in
cs: Zpět na přihlášení

en: Please contact an administrator to have them reset your password.
cs: Obraťte se na správce a požádejte ho o resetování hesla.

en: All done!
cs: Vše dokončeno!

en: Awesome, you've successfully updated your password.
cs: Úžasné, úspěšně jste aktualizovali své heslo.

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need to reset your password, you can request a new reset email.
cs: Z bezpečnostních důvodů platnost odkazů pro obnovení hesla po určité době vyprší. Pokud stále potřebujete obnovit heslo, můžete si vyžádat nový e-mail pro obnovení hesla.

en: Request a new reset email
cs: Žádost o nový e-mail pro obnovení

en: Connected to these tables
cs: Připojeno k těmto tabulkám

en: Are you ready to start exploring your data? Add it below.
cs: Jste připraveni začít zkoumat svá data? Přidejte je níže.

en: Not ready? Skip and play around with our Sample Database.
cs: Nejste připraveni? Přeskočte to a pohrajte si s naší vzorovou databází.

en: Need help connecting to your data?
cs: Potřebujete pomoc s připojením k datům?

en: Invite a teammate. We’ll make them an admin so they can configure your database. You can always change this later on.
cs: Pozvěte spolupracovníka. Uděláme z něj správce, aby mohl konfigurovat vaši databázi. Později to můžete vždy změnit.

en: Send invitation
cs: Odeslat pozvánku

en: I'll invite a teammate to connect the database
cs: Pozvu spolupracovníka pro připojení databáze

en: In order to help us improve Metabase, we'd like to collect certain data about product usage.
cs: Abychom mohli Metabase vylepšovat, rádi bychom shromažďovali určité údaje o používání produktu.

en: Here's a full list of what we track and why.
cs: Zde je úplný seznam toho, co sledujeme a proč.

en: Finish
cs: Dokončit

en: Finishing…
cs: Dokončuji...

en: Setup section
cs: Sekce s Nastavením

en: Looks like everything is working.
cs: Zdá se, že vše funguje.

en: We know you’ve already created one of these.
cs: Víme, že jste již jeden takový vytvořili.

en: We like to keep billing and product accounts separate so that you don’t have to share logins.
cs: Rádi bychom oddělili fakturační a produktové účty, abyste nemuseli sdílet přihlašovací údaje.

en: Error syncing
cs: Chyba synchronizace

en: Done!
cs: Hotovo!

en: Syncing…
cs: Synchronizuji...

en: Sync failed
cs: Synchronizace selhala

en: Syncing completed
cs: Synchronizace dokončena

en: Syncing tables…
cs: Synchronizuji tabulky

en: You’re using a {0} and a {1} which are now deprecated and will be removed in the next release. We recommend you {2}.
cs: Používáte {0} a {1}, které jsou nyní ukončované a budou v příští verzi odstraněny. Doporučujeme vám použít {2}.

en: Database driver
cs: Databázový ovladač

en: Slack bot integration
cs: Integrace bota Slacku

en: Your Slack bot was deprecated but is still working. We recommend you delete the existing connection and {0}.
cs: Váš bot na Slacku byl ukončen, ale stále funguje. Doporučujeme odstranit stávající připojení a {0}.

en: upgrade to Slack Apps
cs: upgrade na aplikaci Slack

en: You’re using a {0} which is now deprecated and will be removed in the next release. We recommend you {1}.
cs: Používáte {0}, který je nyní ukončován a bude v příští verzi odstraněn. Doporučujeme vám použít {1}.

en: Our Premium Embedding product has been discontinued, but if you already have a license you can activate it here. You’ll continue to receive support for the duration of your license.
cs: Náš produkt Premium Embedding byl ukončen, ale pokud již máte licenci, můžete si ji aktivovat zde. Po dobu platnosti licence budete i nadále dostávat podporu.

en: Your Premium Embedding license isn’t valid anymore. {0}
cs: Vaše licence Premium Embedding již není platná. {0}

en: Explore our paid plans.
cs: Prozkoumejte naše placené tarify.

en: Your Premium Embedding license is active until {0}.
cs: Vaše licence Premium Embedding je aktivní do {0}.

en: Enter the token you bought from the Metabase Store below.
cs: Níže zadejte token, který jste zakoupili v obchodě Metabase.

en: Looking to remove the “Powered by Metabase” logo, customize colors
    and make it your own? {0}
cs: Hledáte možnost odstranění loga "Powered by Metabase", přizpůsobení barev
    a možnost vytvořit si vlastní logo? {0}

en: Are you sure you want to delete your Slack App?
cs: Opravdu chcete odstranit aplikaci Slack?

en: Deleting…
cs: Mažu...

en: Deleting failed
cs: Smazání se nezdařilo

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Doing this may stop your dashboard subscriptions from appearing in Slack until a new connection is set up.
cs: Může se stát, že se odběry nástěnky se přestanou zobrazovat ve službě Slack, dokud nebude nastaveno nové připojení.

en: Are you sure you want to delete your Slack App integration?
cs: Opravdu chcete odstranit integraci aplikace Slack?

en: invite another teammate
cs: pozvat dalšího člena týmu

en: invite a teammate
cs: pozvat člena týmu

en: Connect your data to get the most out of Metabase
cs: Připojte svá data a využijte Metabase na maximum

en: If you need help, you can {0} or {1}.
cs: Pokud potřebujete pomoc, můžete {0} nebo {1}.

en: check out our setup guides
cs: podívejte se na naše příručky nastavením

en: Add my data
cs: Přidat moje data

en: Your teams’ most important dashboards go here
cs: Sem patří nejdůležitější nástěnky vašeho týmu.

en: Pin dashboards in {0} to have them appear in this space for everyone.
cs: Připněte nástěnky do {0}, aby se v tomto prostoru zobrazovaly všem.

en: Try these x-rays based on your data
cs: Vyzkoušejte tyto rychlé průzkumy dat

en: Looking for more?
cs: Chcete více?

en: You can get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers with {0}
cs: Můžete získat přednostní podporu, více nástrojů, které vám pomohou sdílet vaše poznatky s vašimi týmy, a výkonné možnosti, které vám pomohou vytvářet bezproblémové, interaktivní datové zážitky pro vaše zákazníky s {0}

en: our other paid plans.
cs: našimi dalšími placenými tarify.

en: Have a Premium Embedding license?
cs: Máte licenci Premium Embedding?

en: Activate it here.
cs: Aktivujte ji zde.

en: Use the tab key to navigate through settings and columns.
cs: Pomocí klávesy tabulátoru můžete procházet nastaveními a sloupci.

en: Metabase is open source and will be free forever – but by upgrading you can have priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
cs: Metabase je open source a bude navždy zdarma - ale po upgradu můžete získat přednostní podporu, více nástrojů, které vám pomohou sdílet vaše poznatky s týmy, a výkonné možnosti, které vám pomohou vytvářet bezproblémové, interaktivní datové zážitky pro vaše zákazníky.

en: Want to know more?
cs: Chcete se dozvědět více?

en: Explore our paid plans
cs: Prozkoumejte naše placené tarify

en: Check out our docs on how to connect to Slack.
cs: Podívejte se do našich dokumentů, jak se připojit ke službě Slack.

en: Slack bot is working.
cs: Slack bot funguje.

en: Slack bot is not working.
cs: Slack bot nefunguje.

en: Slack app is working
cs: Slack aplikace funguje.

en: Slack app is not working.
cs: Slack aplikace nefunguje.

en: Metabase on Slack
cs: Metabase na Slacku

en: Need help? {0}.
cs: Potřebujete pomoc? {0}.

en: See our docs
cs: Podívejte se na dokumentaci

en: Delete Slack App
cs: Odstranit aplikaci Slack

en: Finally, open Slack, create a public channel and enter its name below.
cs: Nakonec otevřete Slack, vytvořte veřejný kanál a zadejte jeho název níže.

en: We'll upload charts and tables here before sending out dashboard subscriptions.
cs: Před odesláním předplatného nástěnky sem nahrajeme grafy a tabulky.

en: We recommend you {0}, see the instructions below:
cs: Doporučujeme vám {0}, viz pokyny níže:

en: Bring the power of Metabase to your Slack #channels.
cs: Přeneste sílu Metabase do svých #kanálů na Slacku.

en: Follow these steps to connect to Slack:
cs: Chcete-li se připojit ke službě Slack, postupujte podle následujících kroků:

en: 1. Create your Slack App
cs: 1. Vytvořte aplikaci Slack

en: To create your Metabase integration on Slack you’ll need to set up some things.
cs: Chcete-li vytvořit integraci databáze Metabase ve službě Slack, musíte nastavit několik věcí.

en: First, go to {0}, hit “{1}” and pick “{2}”
cs: Nejprve přejděte na {0}, stiskněte "{1}" a vyberte "{2}"

en: Slack Apps
cs: Aplikace služby Slack

en: Create New App
cs: Vytvořit novou aplikaci

en: From an app manifest.
cs: Z app manifestu.

en: 2. Copy the Metabase manifest
cs: 2. Zkopírujte manifest Metabase

en: Select your workspace and then copy our {0} below and paste it in to create the app. In the following screen, click “{1}” and authorize it.
cs: Vyberte pracovní plochu a zkopírujte náš {0} níže a vložte jej do ní, abyste vytvořili aplikaci. Na následující obrazovce klikněte na "{1}" a autorizujte ji.

en: Slack Manifest
cs: Manifest Slacku

en: Install to workspace
cs: Instalace do pracovního prostoru

en: Copy
cs: Kopírovat

en: 3. Activate the OAuth Token and create a new slack channel
cs: 3. Aktivujte token OAuth a vytvořte nový Slack kanál

en: Click on "{0}" in the sidebar, copy the “{1}” and paste it here.
cs: Klikněte na "{0}" v postranním panelu, zkopírujte "{1}" a vložte jej sem.

en: OAuth and Permissions
cs: OAuth a Oprávnění

en: Bot User OAuth Token
cs: Token OAuth pro uživatele Bot

en: Every column has a type, a description, and a friendly name. Nice!
cs: Každý sloupec má typ, popis a přívětivý název. Pěkné!

en: Most
cs: Většina

en: Some
cs: Některé

en: Many
cs: Mnoho

en: {0} columns are missing a column type, description, or friendly name.
cs: {0} sloupcům chybí typ sloupce, popis nebo přátelský název.

en: Adding metadata makes it easier for your team to explore this data.
cs: Přidání metadat usnadní vašemu týmu zkoumání těchto dat.

en: Simplify your schema with Models
cs: Zjednodušení schématu pomocí modelů

en: To pick some data, you'll need to add some first
cs: Chcete-li vybrat některá data, musíte nejprve nějaká data přidat

en: Create models to make it easier for your team to explore.
cs: Vytvořte modely, které vašemu týmu usnadní zkoumání.

en: Instead of having your end users wade through your complex raw data, you can create custom models that are easy to find, understand, and explore.
cs: Místo toho, aby se koncoví uživatelé museli probírat složitými surovými daty, můžete vytvořit vlastní modely, které lze snadno najít, pochopit a prozkoumat.

en: Learn how
cs: Zjistěte, jak

en: Enable this SSH tunnel?
cs: Povolit tento SSH tunel?

en: The hostname that you use to connect to SSH tunnels.
cs: Název hostitele, který se používá pro připojení k tunelům SSH.

en: Paste the contents of an SSH private key here
cs: Zde vložte obsah soukromého klíče SSH

en: Allow using a saved question or Model as the source for other queries?
cs: Povolit použití uložené otázky nebo modelu jako zdroje pro další dotazy?

en: Pulse card query error
cs: Chyba dotazu na kartě s pulzem

en: There was a problem with this question.
cs: S touto otázkou byl problém.

en: See our docs for step-by-step directions on how to connect your database.
cs: V našich dokumentech naleznete pokyny krok za krokem, jak databázi připojit.

en: You've updated your password.
cs: Aktualizovali jste své heslo.

en: A question
cs: Otázka

en: A dashboard
cs: Nástěnka

en: A model
cs: Model

en: Save your questions, dashboards, and models in collections — and pin them to feature them at the top.
cs: Uložte si otázky, nástěnky a modely do sbírek a připněte je, aby byly nahoře.

en: Useful data
cs: Užitečné údaje

en: Start new explorations here
cs: Začněte nové průzkumy zde

en: Start new explorations about {0} here
cs: Začněte nové průzkumy o {0} zde

en: Show fewer options
cs: Zobrazit méně možností

en: Unpin
cs: Odepnout

en: Pin this
cs: Připnout toto

en: License and Billing
cs: Licence a fakturace

en: edited the metadata
cs: upravil metadata

en: Copy of
cs: Kopie z

en: The /api/setup route can only be used to create the first user, however a user currently exists.
cs: Cestu /api/setup lze použít pouze k vytvoření prvního uživatele, ať už uživatel v současné době existuje.

en: Maximum number of rows to return specifically on :rows type queries via the API.
cs: Maximální počet řádků, které se mají specificky vrátit při dotazech typu :rows prostřednictvím rozhraní API.

en: Downloads of native queries are only allowed if a group has download permissions for the entire database.
cs: Stahování nativních dotazů je povoleno pouze v případě, že má skupina oprávnění ke stahování celé databáze.

en: Manage data model
cs: Spravovat datový model

en: Star
cs: Hvězda

en: Balloons
cs: Balónky

en: Bell
cs: Zvonek

en: {0} events
cs: {0} událostí

en: Data model access requires full data access.
cs: Přístup k datovému modelu vyžaduje plný přístup k datům.

en: You're allowed to download up to 10,000 row.
cs: Můžete si stáhnout až 10 000 řádků.

en: Manage database
cs: Správa databáze

en: Unbinned
cs: Nezařazené

en: Invalid template tag "{0}"
cs: Neplatný tag šablony "{0}"

en: The variable "{0}" needs to be mapped to a field.
cs: Proměnnou "{0}" je třeba namapovat na pole.

en: Don't bin
cs: Neseskupovat

en: Invalid template tag: {0}
cs: Neplatná značka šablony: {0}

en: Settings access
cs: Přístup k nastavení

en: This grants access to Tools, Audit, and Troubleshooting
cs: Toto umožňuje přístup k nástrojům, auditu a řešení problémů

en: Subscriptions and Alerts
cs: Předplatné a upozornění

en: Manage database access requires full data access.
cs: Správa přístupu k databázi vyžaduje plný přístup k datům.

en: Download results access requires full data access.
cs: Přístup k výsledkům stahování vyžaduje úplný přístup k datům.

en: 10 thousand rows
cs: 10 tisíc řádků

en: 1 million rows
cs: 1 million řádků

en: Application
cs: Aplikace

en: Hide error details
cs: Skrýt podrobnosti o chybě

en: Delete {0}?
cs: Smazat {0}?

en: This is a community-developed driver and not supported by Metabase.
cs: Jedná se o ovladač vyvinutý komunitou, který není podporován společností Metabase.

en: This is a partner-developed driver. Though Metabase can’t provide support for it, if you need help you can contact the fine folks at
cs: Jedná se o ovladač vyvinutý partnerem. Ačkoli Metabase nemůže poskytnout podporu, pokud potřebujete pomoc, můžete se obrátit na lidi na adrese

en: Turn on
cs: Zapnout

en: Open sidebar
cs: Otevřít postranní panel

en: Edit variables
cs: Upravit proměnné

en: Updated event
cs: Aktualizovaná událost

en: Add time
cs: Přidat čas

en: Select a file
cs: Vybrat soubor

en: Hours
cs: Hodiny

en: Minutes
cs: Minuty

en: Remove time
cs: Odstranit čas

en: Add your own data
cs: Přidejte vlastní data

en: Something's wrong with your question
cs: Ve vaší otázce je něco špatně

en: Now let’s get to know you, connect to your data, and start finding you some answers!
cs: Nyní vás seznámíme, napojíme se na vaše data a začneme hledat odpovědi!

en: Edit event
cs: Upravit událost

en: Archive event
cs: Archivovat událost

en: New event timeline
cs: Nová časová osa události

en: Edit event timeline
cs: Upravit časovou osu události

en: Archive timeline and all events
cs: Archivovat časovou osu a všechny události

en: New event
cs: Nová událost

en: Created event
cs: Vytvořil událost

en: Get more control
cs: Získejte větší kontrolu

en: {0} and disable download results, control access to the data model, ${ 1 }.
cs: {0} a zakázat stahování výsledků, řídit přístup k datovému modelu, ${ 1 }.

en: Upgrade to Pro or Enterprise
cs: Upgrade na verzi Pro nebo Enterprise

en: Hey there, {0}
cs: Zdravím vás, {0}

en: How's it going, {0}?
cs: Jak se vede, {0}?

en: Howdy, {0}
cs: Zdravíčko, {0}

en: Greetings, {0}
cs: Pozdravuji, {0}

en: Good to see you, {0}
cs: Rád tě vidím, {0}

en: Metabase tips
cs: Tipy pro Metabase

en: Here are some popular items
cs: Zde jsou některé oblíbené položky

en: Here are some popular tables
cs: Zde jsou některé oblíbené tabulky

en: Here are some popular questions
cs: Zde jsou některé oblíbené otázky

en: Here are some popular models
cs: Zde jsou některé oblíbené modely

en: Here are some popular dashboards
cs: Zde jsou některé oblíbené nástěnky

en: Pick up where you left off
cs: Pokračujte tam, kde jste skončili

en: Try out these sample x-rays to see what Metabase can do.
cs: Vyzkoušejte si tyto ukázkové náhledy a zjistěte, co Metabase umí.

en: Here are some explorations of the
cs: Zde je několik průzkumů

en: schema in
cs: schéma v

en: Here are some explorations of
cs: Zde je několik průzkumů

en: A look at
cs: Podívejte se na

en: A summary of
cs: Přehled

en: A glance at
cs: Nahlédnutí do

en: Some insights about
cs: Několik postřehů o

en: Remove bookmark
cs: Odebrat záložku

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Past
cs: Minulost

en: Exclude...
cs: Kromě...

en: Events between {0} and {1}
cs: Události mezi {0} a {1}

en: Events
cs: Události

en: Move event
cs: Přesunout událost

en: Unarchive event
cs: Odarchivovat událost

en: Delete event
cs: Smazat událost

en: {0} added this on {1}
cs: {0} přidal dne {1}

en: Added on {0}
cs: Přidal dne {0}

en: The Mesozoic era
cs: Období druhohor

en: No timelines found
cs: Nebyly nalezeny žádné časové osy

en: No events found
cs: Nebyly nalezeny žádné události

en: Archived events
cs: Archivované události

en: Search for an event
cs: Vyhledat událost

en: Add an event
cs: Přidat událost

en: New timeline
cs: Nová časová osa

en: Edit timeline details
cs: Upravit detaily časové osy

en: Move timeline
cs: Přesun časové osy

en: View archived events
cs: Zobrazit archivované události

en: View archived timelines
cs: Zobrazit archivované časové osy

en: Launch of v2.0
cs: Uvedení verze 2.0

en: Add events to Metabase to show important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
cs: Přidejte do Metabase události, které zobrazí důležité milníky, spuštění nebo cokoli jiného přímo vedle vašich dat.

en: Events in Metabase let you see important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
cs: Události v Metabázi umožňují zobrazit důležité milníky, spuštění nebo cokoli jiného přímo vedle vašich dat.

en: {0} event | {0} events
cs[0]: {0} událost
cs[1]: {0} události
cs[2]: {0} událostí

en: Unarchive timeline
cs: Odarchivovat časovou osu

en: Delete timeline
cs: Smazat časovou osu

en: Archived timelines
cs: Archivovat časovou osu

en: Move {0}
cs: Přesunout {0}

en: Add events to Metabase to show helpful context alongside your data.
cs: Přidáním událostí do Metabase zobrazíte k datům související obsah.

en: Events in Metabase let you see helpful context alongside your data.
cs: Události v databázi Metabase umožňují vedle dat zobrazit užitečný obsah.

en: Original schema
cs: Původní schéma

en: Click the button below to begin creating your Slack App using the Metabase configuration.
cs: Kliknutím na tlačítko níže můžete začít vytvářet aplikaci Slack pomocí konfigurace Metabase.

en: Once created, click “{0}” to authorize it.
cs: Po vytvoření jej autorizujte kliknutím na tlačítko "{0}".

en: 2. Activate the OAuth Token and create a new slack channel
cs: 2. Aktivujte OAuth Token a vytvořte nový slack kanál.

en: Last 7 Days
cs: Posledních 7 dní

en: Last 30 Days
cs: Posledních 30 dní

en: Last 3 Months
cs: Poslední 3 měsíce

en: Last 12 Months
cs: Posledních 12 měsíců

en: Specific dates...
cs: Konkrétní datumy...

en: Relative dates...
cs: Relativní datumy...

en: Days of the week...
cs: Dny v týdnu...

en: Months of the year...
cs: Měsíce v roce...

en: Quarters of the year...
cs: Kvartály roku...

en: Hours of the day...
cs: Hodiny dne...

en: Is not empty
cs: Není prázdný

en: Select none...
cs: Nevybrat žádný...

en: Select all...
cs: Vybrat vše...

en: Right now, this is {0}
cs: Nyní je to {0}

en: Right now, this is {0} - {1}
cs: Nyní je to {0} - {1}

en: Starting from...
cs: Začít od...

en: Starting from
cs: Začít

en: 0/{0} loaded
cs: 0/{0} načteno

en: Your dashboard is ready
cs: Vaše nástěnka je připravena

en: Doing Science...
cs: Provádím výpočty...

en: Still Here...
cs: Stále tady...

en: Your question is ready!
cs: Vaše otázka je připravena!

en: You can customize filter values for each subscription with paid plans.
cs: U placených plánů můžete upravit hodnoty filtrů pro každé předplatné.

en: Get Help
cs: Získat nápovědu

en: Resources and support
cs: Prostředky a podpora

en: Remove from bookmarks
cs: Odstranit ze záložek

en: Bookmark
cs: Záložka

en: event
cs: událost

en: archived
cs: archivováné

en: unarchived
cs: nearchivované

en: Product releases
cs: Vydání produktu

en: Default icon
cs: Výchozí ikona

en: timeline
cs: časová osa

en: Event name
cs: Název události

en: Product launch
cs: Uvedení produktu

en: Markdown supported
cs: Markdown podporován

en: Add links and formatting via markdown
cs: Přidat odkazy a formátování pomocí markdown

en: Icon
cs: Ikona

en: Timeline
cs: Časová osa

en: Excludes
cs: Nezahrnuje

en: {0}, starting {1} {2}
cs: {0}, začíná {1} {2}

en: minute {0} | minutes {0}
cs[0]: {0} minuta
cs[1]:  {0} minuty
cs[2]: minut {0}

en: hour {0} | hours {0}
cs[0]: {0} hodina
cs[1]: {0} hodiny
cs[2]: {0} hodin

en: day {0} | days {0}
cs[0]: {0} den
cs[1]: {0} dny
cs[2]: {0} dní

en: week {0} | weeks {0}
cs[0]: {0} týden
cs[1]: {0} týdny
cs[2]: {0} týdnů

en: month {0} | months {0}
cs[0]: {0} měsíc
cs[1]: {0} měsíce
cs[2]: {0} měsíců

en: quarter {0} | quarters {0}
cs[0]: {0} kvartál
cs[1]: {0} kvartály
cs[2]: {0} kvartálů

en: year {0} | years {0}
cs[0]: {0} rok
cs[1]: {0} roků
cs[2]: {0} roků

en: All Set! {0} is ready.
cs: Vše připraveno! {0} je připraven.

en: All questions loaded
cs: Všechny otázky jsou načteny

en: Would you like to be notified when this dashboard is done loading?
cs: Chcete být upozorněni na dokončení načítání této nástěnky?

en: Custom columns do not support boolean expressions
cs: Vlastní sloupce nepodporují logické výrazy

en: Downloading…
cs: Stahuji...

en: All Set! Your question is ready.
cs: Vše připraveno! Vaše otázka je připravena.

en: {0} is loaded.
cs: {0} je načten.

en: Would you like to be notified when this question is done loading?
cs: Chcete být upozorněni na dokončení načítání této otázky?

en: Switch to data
cs: Přepnout na data

en: Switch to visualization
cs: Přepnout na vizualizaci

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the
    directory server. Users are only ever added to or removed from mapped groups.
cs: Mapování umožňuje Metabase automaticky přidávat a odebírat uživatele ze skupin na základě informací o členství poskytnutých adresářovým serverem. Uživatelé jsou obvykle přidáváni do mapovaných skupin nebo z nich odebíráni.

en: Allowed email address domain(s) for new Dashboard Subscriptions and Alerts. To specify multiple domains, separate each domain with a comma, with no space in between (e.g., "domain1,domain2"). To allow all domains, leave the field empty. This setting doesn't affect existing subscriptions.
cs: Povolené domény e-mailových adres pro nové odběry a upozornění na nástěnce. Chcete-li zadat více domén, oddělte každou doménu čárkou bez mezery (např. "doména1,doména2"). Chcete-li povolit všechny domény, ponechte pole prázdné. Toto nastavení nemá vliv na stávající odběry.

en: You do not have permissions to download the results of this query.
cs: Ke stažení výsledků tohoto dotazu nemáte oprávnění.

en: You should not set WEEK_START in Snowflake connection options; this might lead to incorrect results. Set the Start of Week Setting instead.
cs: V možnostech připojení aplikace Snowflake byste neměli nastavovat WEEK_START; mohlo by to vést k nesprávným výsledkům. Místo toho nastavte Začátek týdne.

en: Non-admin users without monitoring or subscription permissions are only allowed to update alerts that they created
cs: Uživatelé, kteří nejsou správci a nemají oprávnění k monitorování nebo odběru, mohou aktualizovat pouze upozornění, která vytvořili

en: Non-admin users without monitoring or subscription permissions are not allowed to modify the channels for an alert
cs: Uživatelé, kteří nejsou správci a nemají oprávnění ke sledování nebo odběru, nemohou upravovat kanály pro upozornění

en: Non-admin users without subscription permissions are not allowed to add recipients
cs: Uživatelé, kteří nejsou správci a nemají oprávnění k odběru, nemohou přidávat příjemce.

en: Group Manager is only enabled if you have a premium token with the advanced permissions feature.
cs: Správce skupin je povolen pouze v případě, že máte prémiový klíč s funkcí rozšířených oprávnění.

en: Admin cant be a group manager.
cs: Správce nemůže být správcem skupin.

en: Timeline with id {0} not found
cs: Časová osa s id {0} nenalezena

en: Timestamp cannot be null
cs: Časové razítko nemůže být nulové

en: ERROR {0}: {1}
cs: CHYBA {0}: {1}

note: clear any rows created by the Liquibase migrations.
en: Clearing default entries created by Liquibase migrations...
cs: Vymazání výchozích položek vytvořených migrací databáze Liquibase...

en: Don''t know how to parse date string {0}
cs: Nevím, jak analyzovat datový řetězec {0}

en: Invalid values provided for operator: {0}
cs: Neplatné hodnoty zadané pro operátor: {0}

en: Unrecognized operation: {0}
cs: Nerozpoznaná operace: {0}

en: Error determining value for parameter {0}: {1}
cs: Chyba při určování hodnoty parametru {0}: {1}

en: You cannot update a ApplicationPermissionsRevision!
cs: Nelze aktualizovat ApplicationPermissionsRevision!

en: Invalid Field Filter: Field {0} belongs to Database {1}, but the query is against Database {2}
cs: Neplatný filtr polí: Pole {0} patří do databáze {1}, ale dotaz směřuje proti databázi {2}

en: The engine on a sample database cannot be changed.
cs: Techniku ve vzorové databázi nelze změnit.

en: The {0} permissions functionality is only enabled if you have a premium token with the advanced-permissions feature.
cs: Funkce {0} oprávnění je povolena pouze v případě, že máte prémiový klíč s funkcí rozšířených oprávnění.

en: Unknown setting: {0}
cs: Neznámé nastavení: {0}

en: You do not have access to the setting {0}
cs: Nemáte přístup k nastavení {0}

en: Setting {0} allows both user-local and database-local values; this is not supported
cs: Nastavení {0} povoluje jak lokální hodnoty uživatele, tak lokální hodnoty databáze; toto není podporováno

en: Error purging old cache entries: {0}
cs: Chyba při čištění starých záznamů mezipaměti: {0}

en: Error saving query results to cache: {0}
cs: Chyba při ukládání výsledků dotazu do mezipaměti: {0}

en: Error attempting to fetch cached results for query with hash {0}: {1}
cs: Chyba při pokusu o načtení výsledků z mezipaměti pro dotaz s hashem {0}: {1}

en: Slack user/channel startup cache refreshed with {0} entries, took {1}ms.
cs: Spouštěcí mezipaměť uživatele/kanálu služby Slack obnovena s {0} záznamy, trvalo {1}ms.

en: Slack is not configured, not refreshing slack user/channel cache.
cs: Slack není nakonfigurován, neobnovuji mezipaměť uživatelů/kanálů Slacku.

en: value must be a valid date string
cs: hodnota musí být platný datový řetězec

en: Confirm
cs: Potvrďte

en: Turn into Member
cs: Přeměna na člena

en: Turn into Manager
cs: Přeměna na manažera

en: {0} and disable download results, control access to the data model, promote group managers, {1}.
cs: {0} a zakázat stahování výsledků, řídit přístup k datovému modelu, povýšit správce skupin, {1}.

en: and more
cs: a další

en: Manager
cs: Manažer

en: Member
cs: Člen

en: Are you sure?
cs: Jste si jistý?

en: You will not be able to manage users of this group anymore.
cs: Uživatele této skupiny již nebudete moci spravovat.

en: Not allowed to edit group memberships
cs: Není povoleno upravovat členství ve skupině

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: No logins
cs: Žádné přihlášení

en: You need unrestricted data access on this table to map custom display values.
cs: K mapování vlastních hodnot zobrazení je třeba mít k této tabulce neomezený přístup k datům.

en: View Details
cs: Zobrazit podrobnosti

en: Field access denied
cs: Přístup do pole odepřen

en: No key available
cs: Klíč není k dispozici

en: Connected to
cs: Připojeno k

en: Retry now
cs: Zkuste to znovu

en: Oh oh…
cs: Ale ne...

en: Model Caching Log
cs: Log mezipaměti modelu

en: Refreshing
cs: Obnovuji

en: Completed
cs: Hotovo

en: in
cs: v

en: Last run at
cs: Naposledy proběhlo

en: Created by
cs: Vytvořil

en: Failed to update model cache
cs: Nepodařilo se aktualizovat mezipaměť modelu

en: Refreshing model cache
cs: Aktualizuji mezipaměť modelu

en: Model last cached {0}
cs: Poslední mezipaměť modelu {0}

en: Last attempt {0}
cs: Poslední pokus {0}

en: Refresh now
cs: Obnovit nyní

en: this quarter
cs: tento kvartál

en: You're allowed to download up to 10,000 rows.
cs: Můžete stáhnout až 10 000 řádků.

en: Groups with Block data access can't download results
cs: Skupiny s blokovým datovým přístupem nemohou stahovat výsledky

en: Disable model persistence
cs: Zakázat perzistenci modelu

en: Disabling…
cs: Zakazuji...

en: Enable model persistence
cs: Povolit perzistenci modelu

en: Enabling…
cs: Povoluji...

en: Default period{0} | Default periods{0}
cs[0]: Výchozí období{0}
cs[1]: Výchozí období{0}
cs[2]: Výchozích období{0}

en: Minute{0} | Minutes{0}
cs[0]: Minuta{0}
cs[1]: Minuty{0}
cs[2]: Minut{0}

en: Hour{0} | Hours{0}
cs[0]: Hodina{0}
cs[1]: Hodiny{0}
cs[2]: Hodin{0}

en: Day{0} | Days{0}
cs[0]: Den{0}
cs[1]: Dny{0}
cs[2]: Dnů{0}

en: Week{0} | Weeks{0}
cs[0]: Týden{0}
cs[1]: Týdny{0}
cs[2]: Týdnů{0}

en: Month{0} | Months{0}
cs[0]: Měsíc{0}
cs[1]: Měsíce{0}
cs[2]: Měsíců{0}

en: Quarter{0} | Quarters{0}
cs[0]: kvartál{0}
cs[1]: kvartály{0}
cs[2]: kvartálů{0}

en: Year{0} | Years{0}
cs[0]: Rok{0}
cs[1]: Roky{0}
cs[2]: Roků{0}

en: Minute of hour{0} | Minutes of hour{0}
cs[0]: Minuta v hodině{0}
cs[1]: Minuty v hodině{0}
cs[2]: Minut v hodině{0}

en: Hour of day{0} | Hours of day{0}
cs[0]: Hodina dne{0}
cs[1]: Hodiny dne{0}
cs[2]: Hodin dne{0}

en: Day of week{0} | Days of week{0}
cs[0]: Den týdnu{0}
cs[1]: Dny týdnu{0}
cs[2]: Dnů týdne{0}

en: Day of month{0} | Days of month{0}
cs[0]: Den měsíce{0}
cs[1]: Dny měsíce{0}
cs[2]: Dní měsíce{0}

en: Day of year{0} | Days of year{0}
cs[0]: Den roku{0}
cs[1]: Dny roku{0}
cs[2]: Dní roku{0}

en: Week of year{0} | Weeks of year{0}
cs[0]: Týden roku{0}
cs[1]: Týdny roku{0}
cs[2]: Týdnů roku{0}

en: Month of year{0} | Months of year{0}
cs[0]: Měsíc roku{0}
cs[1]: Měsíce roku{0}
cs[2]: Měsíců roku{0}

en: Quarter of year{0} | Quarters of year{0}
cs[0]: kvartál roku{0}
cs[1]: kvartály roku{0}
cs[2]: kvartálů roku{0}

en: Saved questions
cs: Uložené otázky

en: Enabling cache will create tables for your models in a dedicated schema and Metabase will refresh them on a schedule. Questions based on your models will query these tables. {0}.
cs: Zapnutím mezipaměti se vytvoří tabulky pro vaše modely ve vyhrazeném schématu a Metabase je bude podle plánu aktualizovat. Otázky založené na vašich modelech se budou dotazovat na tyto tabulky. {0}.

en: Refresh every
cs: Aktualizovat každé

en: 2 hours
cs: 2 hodiny

en: 3 hours
cs: 3 hodiny

en: 6 hours
cs: 6 hodin

en: 12 hours
cs: 12 hodin

en: 24 hours
cs: 24 hodin

en: Gets a time interval of specified length
cs: Získá časový interval zadané délky

en: Gets a timestamp relative to the current time
cs: Získá časové razítko relativní k aktuálnímu času

en: Unpersist model
cs: Zrušit trvalý model

en: Persist model
cs: Trvalý model

en: Questions that errored when last run
cs: Otázky, které při posledním spuštění chybovaly

en: You don't have permission to save this question.
cs: K uložení této otázky nemáte oprávnění.

en: Looks like we cannot find any matching datasets.
cs: Vypadá to, že nemůžeme najít žádné odpovídající datové sady.

en: Whether to enable using the new experimental Actions features globally. (Actions must also be enabled for each Database.)
cs: Zda chcete globálně povolit používání nových experimentálních akčních funkcí. (Akce musí být také povoleny pro každou databázi.)

en: Actions are not enabled.
cs: Akce nejsou povoleny.

en: Database does not support persisting
cs: Databáze neumožňuje trvalé modely

en: Persisting models not enabled for database
cs: Trvalé modely nejsou povoleny pro databázi

en: Card is not a model
cs: Karta není model

en: Persisting models is not enabled.
cs: Trvalé modely nejsou povoleny.

en: Integer greater than or equal to one and less than or equal to twenty-four
cs: Číslo větší nebo rovno jedné a menší nebo rovno dvaceti čtyřem

en: Value must be an integer representing hours greater than or equal to one and less than or equal to twenty-four
cs: Hodnota musí být celé číslo představující hodiny větší nebo rovno jedné a menší nebo rovno dvaceti čtyřem

en: Enabling model persistence
cs: Povoluji trvalé modely

en: Disabling model persistence
cs: Zakazuji trvalé modely

en: Warning: Automagic analysis context is missing result metadata. Unable to resolve Fields by name.
cs: Varování: V kontextu automatické analýze chybí metadata o výsledku. Nelze rozpoznat pole podle názvu.

note: otherwise this isn't returning something, and that's probably an error. Log it.
en: Cannot resolve Field {0} in automagic analysis context
cs: Nelze rozpoznat pole {0} v kontextu automatické analýzy

en: Error decomposing question: {0}
cs: Chyba při rozkladu otázky: {0}

en: Lack permissions to create {0} schema
cs: Chybí oprávnění k vytvoření schématu {0}

en: Lack permission to create table in schema {0}
cs: Chybí oprávnění k vytvoření tabulky ve schématu {0}

en: Lack permission to read table in schema {0}
cs: Chybí oprávnění ke čtení tabulky ve schématu {0}

en: Lack permission to delete table in schema {0}
cs: Chybí oprávnění k mazání tabulky ve schématu {0}

en: Step {0} was successful for db {1}
cs: Krok {0} byl úspěšný pro db {1}

en: Error in `{0}` while checking for model persistence permissions.
cs: Chyba v `{0}` při kontrole oprávnění trvalých modelů.

en: Allow persisting models into the source database.
cs: Povolit trvalé modely do zdrojové databáze.

en: Hour interval to refresh persisted models.
cs: Hodinový interval k aktualizaci trvalých modelů.

en: The :feature option is required when using defenterprise in an EE namespace!
cs: Volba :feature je požadovaná při použití defenterprise v EE namespace!

en: {0} option for defenterprise should not be set in an OSS namespace! Set it on the EE function instead.
cs: {0} volba pro defenterprise by neměla být nastavena ve jmenném prostoru OSS! Nastavte ji raději ve funkci EE.

en: An EE namespace must be provided when using defenterprise in an OSS namespace!
cs: Při použití defenterprise ve jmenném prostoru OSS musí být uveden jmenný prostor EE!

en: Add it immediately before the argument list.
cs: Přidejte jej bezprostředně před seznam argumentů.

en: Enterprise function {0}/{1} does not have a docstring. Go add one!
cs: Funkce Enterprise {0}/{1} nemá řetězec dokumentů. Přidejte ho!

en: The maximum number of attempts for delivering a single notification.
cs: Maximální počet pokusů o doručení jednoho oznámení.

en: The initial retry delay in milliseconds when delivering notifications.
cs: Počáteční opakované zpoždění v milisekundách pro doručování oznámení.

en: The delay multiplier between attempts to deliver a single notification.
cs: Násobitel zpoždění mezi pokusy o doručení jednoho oznámení.

en: The randomization factor of the retry delay when delivering notifications.
cs: Faktor randomizace zpoždění opakování pro doručování oznámení.

en: The maximum delay between attempts to deliver a single notification.
cs: Maximální prodleva mezi pokusy o doručení jednoho oznámení.

en: Reconfiguring notification sender
cs: Překonfigurování odesílatele oznámení

en: Substituting cached query for card {0} from {1}.{2}
cs: Nahrazení dotazu z mezipaměti pro kartu {0} z {1}.{2}

en: Unpersisting model with card-id {0}
cs: Ruším trvání modelu s card-id {0}

en: Error unpersisting model with card-id {0}
cs: Chyba odtrvání modelu s card-id {0}

en: Starting persisted model refresh task for Database {0}.
cs: Spuštění úlohy aktualizace trvalého modelu pro databázi {0}.

en: Error refreshing persisting model with card-id {0}
cs: Chyba při aktualizaci trvalého modelu s card-id {0}

en: Finished persisted model refresh task for Database {0}.
cs: Dokončena úloha aktualizace persistovaného modelu pro databázi {0}.

en: Attempting to refresh individual for persisted-info {0}.
cs: Pokus o aktualizaci jednotlivého persisted-info {0}.

en: Finished updated model-id {0} from persisted-info {1}.
cs: Dokončena aktualizace model-id {0} z persisted-info {1}.

en: Unable to refresh model with card-id {0}
cs: Nelze obnovit model s card-id {0}

en: Unknown payload type {0}
cs: Neznámý typ payloadu {0}

en: Migrating from self-hosted?
cs: Přechod z vlastního hostingu?

en: Check out our docs for how to migrate your self-hosted instance to Cloud.
cs: Podívejte se do našich dokumentů, jak migrovat instanci z vlastního hostingu do cloudu.

en: Enter a default value…
cs: Zadejte výchozí hodnotu...

en: Add title
cs: Přidat název

en: About
cs: O položce

en: Add description
cs: Přidat popis

en: Edit metadata
cs: Upravit metadata

en: Turn into a model
cs: Proměňte na model

en: Turn back to saved question
cs: Proměňte zpět na uloženou otázku

en: More info
cs: Další info

en: Move, archive, and more...
cs: Přesun, archivace a další...

en: In order to send subscriptions and alerts to private Slack channels, you must first add the Metabase bot to them.
cs: Abyste mohli posílat odběry a upozornění do soukromých kanálů služby Slack, musíte do nich nejprve přidat bota Metabase.

en: Are you sure you want to reset to default colors?
cs: Opravdu chcete obnovit výchozí barvy?

en: If you do this, your colors will change to our default colors. This action can’t be undone.
cs: Pokud tak učiníte, vaše barvy se změní na naše výchozí barvy. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: This collection is empty
cs: Tato sbírka je prázdná

en: Create a new…
cs: Vytvořit novou...

en: Edit permissions
cs: Upravit oprávnění

en: Open this question and fill in its variables to see it.
cs: Otevřete tuto otázku a vyplňte její proměnné.

en: Only Admins are able to embed questions. If you need access to this feature, reach out to them for permissions.
cs: Otázky mohou vkládat pouze administrátoři. Pokud potřebujete přístup k této funkci, požádejte je o oprávnění.

en: In order to embed your question, you have to first {0}
cs: Abyste mohli vložit svou otázku, musíte nejdříve

en: Model moved to {0}
cs: Model přesunut do {0}

en: Question moved to {0}
cs: Otázka přesunuta do {0}

en: Connect database
cs: Připojit databázi

en: Skip
cs: Přeskočit

en: Hi{0}. Nice to meet you!
cs: Ahoj{0}. Rád vás poznávám!

en: {0} is connected to:
cs: {0} je připojen k:

en: No details found
cs: Nebyly nalezeny podrobnosti

en: Question last cached {0}
cs: Otázka naposledy uložená v mezipaměti {0}

en: Cache Configuration
cs: Nastavení mezipaměti

en: Palette preview
cs: Náhled vzorníku

en: Where it's used
cs: Kde se využívá

en: Chart colors
cs: Barvy grafu

en: Reset to default colors
cs: Obnovit výchozí barvy

en: Generate chart colors
cs: Generovat barvy grafu

en: User interface colors
cs: Barvy uživatelského rozhraní

en: You can choose up to 24 hex values. We’ll auto-generate what you leave blank.
cs: Můžete zvolit až 24 hexadecimálních hodnot. Ty, které necháte prázdné, vygenerujeme automaticky.

en: Font weight
cs: Velikost fontu

en: Display our little friend on the homepage
cs: Zobrazit našeho malého přítele na domovské stránce

en: In order to remove the Metabase logo from embeds, you can always upgrade to {0}
cs: Chcete-li odstranit logo Metabase z vkládání, můžete vždy upgradovat na {0}.

en: one of our paid plans.
cs: jeden z našich placených tarifů.

en: embedding the entire metabase app
cs: vkládání celé Metabase

en: With {0} you can embed the full Metabase app and enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. You can also get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
cs: Pomocí {0} můžete vložit celou aplikaci Metabase a umožnit uživatelům procházet grafy, procházet kolekce a používat grafický nástroj pro tvorbu dotazů. Můžete také získat prioritní podporu, více nástrojů, které vám pomohou sdílet vaše poznatky s vašimi týmy, a výkonné možnosti, které vám pomohou vytvářet bezproblémové, interaktivní datové zážitky pro vaše zákazníky.

en: some of our paid plans,
cs: některý z našich placených tarifů,

en: Premium embedding
cs: Prémiové vkládání

en: Queued
cs: Do fronty

en: Hey there{0}
cs: Ahoj{0}

en: How's it going{0}?
cs: Jak to jde{0}?

en: Howdy{0}
cs: Zdravíčko{0}

en: Greetings{0}
cs: Zdravím{0}

en: Good to see you{0}
cs: Rád vás vidím{0}

en: Paid
cs: Placené

en: Embedding
cs: Vkládání

en: Embed dashboards, questions, or the entire Metabase app into your application. Integrate with your server code to create a secure environment, limited to specific users or organizations.
cs: Vložte do své aplikace ovládací panely, otázky nebo celou aplikaci Metabase. Integrací s kódem vašeho serveru vytvoříte zabezpečené prostředí omezené na konkrétní uživatele nebo organizace.

en: By enabling embedding you're agreeing to
cs: Povolením vkládání souhlasíte s

en: our embedding license.
cs: naší licenci na vkládání.

en: More details
cs: Další informace

en: When you embed charts or dashboards from Metabase in your own
    application, that application isn't subject to the Affero General Public
    License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase
    logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds.
cs: Když vložíte grafy nebo ovládací panely z Metabase do vlastní aplikace, která nepodléhá pravidlům Affero General Public Licence, zahrnující zbytek Metabase, musíte zachovat viditelné logo a nápis "Powered by Metabase" v těchto vložených aplikacích.

en: Your should, however, read the license text linked above as that is the
    actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
cs: Měli byste si však přečíst výše uvedený licenční text, protože se jedná o skutečnou licenci, kterou povolením této funkce odsouhlasíte.

en: We will refresh your models {0}
cs: Osvěžíme vaše modely {0}

en: Seconds and year properties are not allowed
cs: Zadání sekund a roku není povoleno

en: cron syntax
cs: syntaxe cronu

en: Our {0} is a string of 5 fields separated by white spaces
cs: Náš {0} je řetězec 5 polí oddělených mezerami

en: Allowed values
cs: Přípustné hodnoty

en: Create Slack App
cs: Vytvořit aplikaci Slack

en: Filter {0}
cs: Filtrovat {0}

en: 1. Click the button below and create your Slack App
cs: 1. Klikněte na tlačítko níže a vytvořte si aplikaci Slack.

en: First, {0} using the Metabase configuration. Once created, click “${ 1 }” to authorize it.
cs: Nejprve, {0} pomocí konfigurace Metabase. Po jejím vytvoření ji autorizujte kliknutím na "${ 1 }".

en: click the button below to create your Slack App
cs: klikněte na tlačítko níže a vytvořte si aplikaci Slack

en: There was an error loading the field values for this field
cs: Došlo k chybě při načítání hodnot tohoto pole.

en: more options
cs: více možností

en: Waiting to create the first model cache
cs: Čekání na vytvoření první mezipaměti modelu

en: Learn more.
cs: Zjistit více.

en: Cache models
cs: Modely do mezipaměti

en: We'll create tables with model data and refresh them on a schedule you define. To enable it, you need to grant this connection credential read and write permissions on the "{0}" schema or grant create schema permissions. {1}
cs: Vytvoříme tabulky s daty modelu a budeme je aktualizovat podle vámi definovaného plánu. Abyste to mohli povolit, musíte udělit tomu připojení oprávnění ke čtení a zápisu do schématu "{0}" nebo udělit oprávnění k vytvoření schématu. {1}

en: Turn model caching off
cs: Vypnout ukládání modelu do mezipaměti

en: Turn model caching on
cs: Zapnout ukládání modelu do mezipaměti

en: For models to be cached, the user should have create table permission or create schema permission in this database.
cs: Aby mohly být modely uloženy do mezipaměti, musí mít uživatel oprávnění k vytváření tabulek nebo oprávnění k vytváření schémat v této databázi.

en: Day-of-week values must be between 1 and 7
cs: Hodnoty dne v týdnu musí být v rozmezí 1 až 7

en: Day-of-week values must be SUN, MON, TUE, WED, THU, FRI, SAT OR between 1 and 7, - * ? / L #
cs: Hodnoty dne v týdnu musí být SUN, MON, TUE, WED, THU, FRI, SAT nebo v rozmezí 1 až 7, - * ? / L #

en: Unsupported day of week value. Possible values are 1-7 or SUN-SAT , - * ? / L #
cs: Nepodporovaná hodnota dne v týdnu. Možné hodnoty jsou 1-7 nebo SUN-SAT , - * ? / L #

en: A numeric value between 1 and 5 must follow the # option
cs: Za znakem # musí následovat číselná hodnota v rozmezí 1 až 5.

en: Day of month values must be between 1 and 31
cs: Hodnoty dne měsíce musí být v rozmezí 1 až 31.

en: Offset from last day must be less or equal 30
cs: Posun od posledního dne musí být menší nebo roven 30

en: Month values must be between 1 and 12
cs: Hodnoty měsíce musí být v rozmezí 1 až 12

en: Month values must be JAN, FEB, MAR, APR, MAY, JUN, JUL, AUG, SEP, OCT, NOV, DEC or between 1 and 12
cs: Hodnoty měsíce musí být JAN, FEB, MAR, APR, MAY, JUN, JUL, AUG, SEP, OCT, NOV, DEC nebo mezi 1 a 12

en: Start year must be less than stop year
cs: Počáteční rok musí být menší než koncový rok

en: Unsupported year value. Possible values are 1970-2099 , - * /
cs: Nepodporovaná hodnota roku. Možné hodnoty jsou 1970-2099 , - * /

en: Minute and second values must be between 0 and 59 and hour values must be between 0 and 23
cs: Hodnoty minut a sekund musí být v rozmezí 0 až 59 a hodnoty hodin musí být v rozmezí 0 až 23.

en: You must use ? in the day-of-week or day-of-month field
cs: To se musí použít ? v poli den-v-týdnu nebo den-v-měsíci

en: Invalid cron expression
cs: Neplatný výraz cronu

en: Doing science...
cs: Zpracovávám...

en: Running query...
cs: Provádím dotaz...

en: Loading results...
cs: Načítám výsledky...

en: Summaries
cs: Souhrny

en: Item Detail
cs: Detail položky

en: Color of filters in the query builder, buttons and links in filter widgets.
cs: Barva filtrů v nástroji pro tvorbu dotazů, tlačítek a odkazů ve widgetech filtrů.

en: Bold
cs: Tučný

en: Heavy
cs: Silný

en: With this Pro/Enterprise feature you can embed the full Metabase app. Enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. {0}
cs: Pomocí této Pro/Enterprise funkce můžete vkládat celou aplikaci Metabase. Umožněte uživatelům procházet grafy, procházet kolekce a používat grafický nástroj pro tvorbu dotazů. {0}

en: Authorized origins
cs: Autorizované zdroje

en: Enter the origins for the websites or web apps where you want to allow embedding, separated by a space. Here are the {0} for what can be entered.
cs: Zadejte původy webových stránek nebo webových aplikací, u kterých chcete povolit vkládání, oddělte je mezerou. Zde jsou uvedeny {0} možnosti, které lze zadat.

en: exact specifications
cs: přesné specifikace

en: Don’t show visualization
cs: Nezobrazovat vizualizaci

en: Show visualization
cs: Zobrazovat vizualizaci

en: Revert to this version
cs: Vrátit se k této verzi

en: Make collection official
cs: Udělejte sbírku oficiální

en: Remove Official badge
cs: Odeberte příznak oficiální

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Loading message
cs: Zpráva o načítání

en: From Name
cs: Jméno odesílatele

en: Reply-To Address
cs: Adresa pro odpověď

en: That's not a valid email addresses
cs: To není platná e-mailová adresa

en: Enable admins to create publicly viewable links (and embeddable iframes) for Questions and Dashboards.
cs: Umožnit správcům vytvářet veřejně zobrazitelné odkazy (a vložitelné iframe) pro otázky a ovládací panely.

en: Allow questions, dashboards, and more to be embedded. {0}
cs: Umožňuje vkládání otázek, ovládacích panelů a dalších prvků. {0}

en: Standalone embeds
cs: Samostatné vkládání

en: Securely embed individual questions and dashboards within other applications.
cs: Bezpečné vkládat jednotlivé otázky a ovládací panely do jiných aplikací.

en: Full-app embedding
cs: Vložení celé aplikace

en: With this Pro/Enterprise feature you can embed the full Metabase app. Enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder.
cs: Pomocí této Pro/Enterprise funkce můžete vkládat celou aplikaci Metabase. Umožněte uživatelům procházet grafy, procházet kolekce a používat grafický nástroj pro tvorbu dotazů.

en: Standalone Embed Secret Key used to sign JSON Web Tokens for requests to /api/embed endpoints. This lets you create a secure environment limited to specific users or organizations.
cs: Samostatný tajný klíč používaný k podepisování webových tokenů JSON pro požadavky na koncové body /api/embed. To umožňuje vytvořit zabezpečené prostředí omezené na konkrétní uživatele nebo organizace.

en: Use public link
cs: Použít veřejný odkaz

en: Auto Refresh
cs: Auto aktualizace

en: edited this
cs: změnil

en: Learn how to debug SQL errors
cs: Zjistěte, jak ladit SQL chyby

en: set up email
cs: nastavit e-mail

en: configure Slack
cs: konfigurovat Slack

en: Dashboard name
cs: Název nástěnky

en: All dashboards
cs: Všechny nástěnky

en: All databases
cs: Všechny databáze

en: Query Not Recorded, sorry
cs: Dotaz není zaznamenán, promiňte

en: All schemas
cs: Všechny schémata

en: All tables
cs: Všechny tabulky

en: Member name
cs: Jméno člena

en: All members
cs: Všichni členové

en: Audit log
cs: Protokol auditu

en: We’ve sent an invite to {0} with instructions to log in. If this user is unable to authenticate then you can {1}
cs: Odeslali jsme pozvánku na adresu {0} s pokyny k přihlášení. Pokud se tento uživatel nemůže přihlásit, můžete {1}

en: reset their password.
cs: resetovat jeho heslo.

en: read
cs: číst

en: write
cs: zapisovat

en: read or write
cs: číst nebo zapisovat

en: That's not a valid list of email addresses
cs: To není platný seznam e-mailových adres.

en: Transparent
cs: Průhledné

en: Use instance font
cs: Použít font instance

en: Download data
cs: Stáhnout data

en: Enable users to download data from this embed?
cs: Umožnit uživatelům stahovat data z tohoto vložení?

en: Example:
cs: Například:

en:  by
cs:  podle

en: Show more filters
cs: Zobrazit další filtry

en: New row
cs: Nový řádek

en: More columns
cs: Další sloupce

en: Choose a join type
cs: Zvolte typ spojení

en: Dismiss sync spinner manually
cs: Ručně zrušit synchronizaci spinneru

en: Dismissing…
cs: Ruším...

en: Failed to dismiss sync spinner
cs: Nepodařilo se zrušit synchronizaci spinneru

en: Sync spinners dismissed!
cs: Synchronizace spinnerů zrušena!

en: Refresh models every…
cs: Obnovujte modely každý...

en: Boolean indicating whether analytics events are being sent to Snowplow. True if anonymous tracking is enabled for this instance, and a Snowplow collector is available.
cs: Logická hodnota určující, zda jsou analytické události odesílány do systému Snowplow. True, pokud je pro tuto instanci povoleno anonymní sledování a je k dispozici Snowplow kolektor.

en: Boolean indicating whether a Snowplow collector is available to receive analytics events. Should be set via environment variable in Cypress tests or during local development.
cs: Logická hodnota určující, zda je Snowplow kolektor k dispozici pro příjem analytických událostí. Mělo by být nastaveno pomocí proměnné prostředí v Cypress testech nebo při lokálním vývoji.

en: Unique identifier to be used in Snowplow analytics, to identify this instance of Metabase. This is a public setting since some analytics events are sent prior to initial setup.
cs: Jedinečný identifikátor, který se použije v analytice Snowplow pro identifikaci této instance Metabase. Jedná se o veřejné nastavení, protože některé analytické události jsou odesílány před počátečním nastavením.

en: check your host settings
cs: zkontrolujte nastavení hostitele

en: check your port settings
cs: zkontrolujte nastavení portu

en: String representing a cron schedule
cs: Řetězec představující plán cronu

en: Must be a valid cron string not specifying a year
cs: Musí to být platný řetězec cronu, který neurčuje rok

en: Value must be a string representing a cron schedule of format <seconds> <minutes> <hours> <day of month> <month> <day of week> <year>
cs: Hodnota musí být řetězec představující plán cronu ve formátu <sekundy> <minuty> <hodiny> <den v měsíci> <měsíc> <den v týdnu> <rok>.

en: Using definitions:
    Metrics:
    {0}
    Filters:
    {1}
cs: Používám definice:
    Metriky:
    {0}
    Filtry:
    {1}

en: Dimensions bindings:
    {0}
cs: Vazby rozměrů:
    {0}

en: Adding {0} cards to dashboard {1}:
    {2}
cs: Pridávání {0} karet na nástěnku {1}:
    {2}

en: Metabase can scan the values present in each field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large database. When should Metabase automatically scan and cache field values?
cs: Metabase může skenovat hodnoty přítomné v jednotlivých polích této databáze a umožnit tak zaškrtávací filtry v ovládacích panelech a otázkách. Tento proces může být poněkud náročný na zdroje, zejména pokud máte velmi rozsáhlou databázi. Kdy má Metabase automaticky skenovat a ukládat do mezipaměti hodnoty polí?

en: If your database is behind a firewall, you may need to allow connections from our Metabase [Cloud IP addresses](https://www.metabase.com/cloud/docs/ip-addresses-to-whitelist.html):
cs: Pokud je vaše databáze za firewallem, může být nutné povolit připojení z naší Metabase [Cloud IP adresy](https://www.metabase.com/cloud/docs/ip-addresses-to-whitelist.html):

en: Unfold JSON Columns
cs: Rozložit sloupce JSON

en: We unfold JSON columns into component fields.This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
cs: Sloupce JSON rozložíme do polí komponent. Ve výchozím nastavení je tato funkce zapnutá, ale pokud je výkon pomalý, můžete ji vypnout.

en: Unable to rollback database check for model persistence
cs: Nelze vrátit zpět kontrolu databáze pro trvalost modelu

en: Killed mysql process id {0} due to timeout.
cs: Ukončen proces mysql id {0} kvůli vypršení časového limitu.

en: Undoing step `{0}` for db {1}
cs: Zrušení kroku `{0}` pro db {1}

en: Implicitly relative file paths are not allowed.
cs: Implicitně relativní cesty k souborům nejsou povoleny.

en: Looks like the Username or Password is incorrect.
cs: Vypadá to, že uživatelské jméno nebo heslo je nesprávné.

en: Looks like you forgot to enter your Password.
cs: Vypadá to, že jste zapomněli zadat heslo.

en: Database cannot be found.
cs: Databázi nelze najít.

en: Looks like your Password is incorrect.
cs: Zdá se, že vaše heslo je nesprávné.

en: Unsupported client SSL key type - are you using an RSA key?
cs: Nepodporovaný typ klíče SSL klienta - používáte klíč RSA?

en: Looks like your Username is incorrect.
cs: Vypadá to, že vaše uživatelské jméno je nesprávné.

en: check your username
cs: zkontrolujte uživatelské jméno

en: check your password
cs: zkontrolujte heslo

en: Hmm, we couldn''t connect to the database. Make sure your Host and Port settings are correct
cs: Hmm, nepodařilo se nám připojit k databázi. Zkontrolujte, zda jsou nastavení hostitele a portu správná

en: We couldn''t connect to the SSH tunnel host. Check the Username and Password.
cs: Nemohli jsme se připojit k hostiteli SSH tunelu. Zkontrolujte uživatelské jméno a heslo.

en: check your database name settings
cs: zkontrolujte nastavení názvu databáze

en: Invalid client SSL key - did you select the correct file?
cs: Neplatný klientský klíč SSL - vybrali jste správný soubor?

en: please enable SSL
cs: povolte prosím SSL

en: Cycle detected resolving dependent visible-if properties for driver {0}: {1}
cs: Zjištěn cyklus řešící závislé vlastnosti visible-if pro ovladač {0}: {1}

en: Server appears to require SSL - please enable SSL below
cs: Server zřejmě vyžaduje SSL - povolte prosím SSL níže

en: It looks like your Host is invalid. Please double-check it and try again.
cs: Vypadá to, že váš hostitel je neplatný. Zkontrolujte ho prosím ještě jednou a zkuste to znovu.

en: We couldn''t connect to the SSH tunnel host. Check the Host and Port.
cs: Nemohli jsme se připojit k hostiteli SSH tunelu. Zkontrolujte hostitele a port.

en: check your connection string
cs: zkontrolujte připojovací řetězec

en: Looks like the Database name is incorrect.
cs: Vypadá to, že název databáze je nesprávný.

en: The email address you want to use for the sender of emails.
cs: E-mailová adresa, kterou chcete použít pro odesílatele e-mailů.

en: The email address you want the replies to go to, if different from the from address. You can have multiple reply-to email addresses, just separate them with a comma.
cs: E-mailová adresa, na kterou mají být zasílány odpovědi, pokud se liší od odesílací adresy. Můžete zadat více e-mailových adres pro zasílání odpovědí, stačí je oddělit čárkou.

en: The name you want to use for the sender of emails.
cs: Jméno, které chcete použít pro odesílatele e-mailů.

en: [{0}] Model cache refresh failed for {1}
cs: [{0}] Aktualizace mezipaměti modelu se nezdařila pro {1}

en: Google Sign-In token appears to be incorrect. Double check that it matches in Google and Metabase.
cs: Zdá se, že přihlašovací token Google je nesprávný. Překontrolujte, zda se shoduje v databázi Google a Metabase.

en: Deprecated Slack API token for connecting the Metabase Slack bot. Please use a new Slack app integration instead.
cs: Vyřazený token Slack API pro připojení bota Metabase Slack. Místo toho použijte novou integraci aplikace Slack.

en: Bot user OAuth token for connecting the Metabase Slack app. This should be used for all new Slack integrations starting in Metabase v0.42.0.
cs: Token OAuth uživatele bota pro připojení aplikace Metabase Slack. Ten by se měl používat pro všechny nové integrace se Slackem počínaje verzí Metabase v0.42.0.

en: Whether the current Slack app token, if set, is valid. Set to 'false' if a Slack API request returns an auth error.
cs: Zda je platný aktuální token aplikace Slack, pokud je zadán. Nastaveno na 'false', pokud se při požadavku na rozhraní API služby Slack vrátí chyba autentizace.

en: Error normalizing query: {0}
cs: Chyba normalizace dotazu: {0}

en: Error canonicalizing query: {0}
cs: Chyba při kanonizaci dotazu: {0}

en: Invalid MBQL clause: {0}
cs: Neplatná klauzule MBQL: {0}

en: Error normalizing form: {0}
cs: Chyba formuláře pro normalizaci: {0}

en: {0} is not a valid temporal unit for {1}; not adding to clause {2}
cs: {0} není platnou časovou jednotkou pro {1}; nepřidává se do klauzule {2}

en: {0}''s Personal Collection
cs: Osobní sbírka {0}

en: Full FieldValues shouldn't have hash_key.
cs: Úplné hodnoty pole by neměly mít hash_key.

en: Invalid field-values type.
cs: Nesprávný typ hodnot polí.

en: Advanced FieldValues requires a hash_key.
cs: Pokročilé pole FieldValues vyžaduje hash_key.

en: Can't update type or hash_key for a FieldValues.
cs: Nelze aktualizovat typ nebo hash_key pro pole FieldValues.

en: To make table and field names more human-friendly, Metabase will replace dashes and underscores in them with spaces. We’ll capitalize each word while at it, so ‘last_visited_at’ will become ‘Last Visited At’.
cs: Aby byly názvy tabulek a polí pro lidi čitelnější, nahradí Metabase pomlčky a podtržítka mezerami. Každé slovo budeme psát velkým písmenem, takže z "last_visited_at" se stane "Last Visited At".

en: :parameters must be a sequence of maps with :id and :type keys
cs: :parameters musí být posloupnost map s klíči :id a :type

en: :parameter_mappings must be a sequence of maps with :parameter_id and :type keys
cs: :parameter_mappings musí být posloupnost map s klíči :parameter_id a :type

en: Looks like someone else edited the permissions and your data is out of date. Please fetch new data and try again.
cs: Vypadá to, že oprávnění mezitím upravil někdo jiný a vaše údaje jsou zastaralé. Načtěte prosím nová data a zkuste to znovu.

en: You cannot update a permissions entry! Delete it and create a new one.
cs: Záznam o oprávnění nelze aktualizovat! Odstraňte ho a vytvořte novou.

en: This will replace “Lato” as the font family.
cs: Tím se nahradí rodina písma "Lato".

en: cron syntax string to schedule refreshing persisted models.
cs: syntaktický řetězec cronu pro plánování obnovy trvalých modelů.

en: The startup time in milliseconds
cs: Doba spouštění v milisekundách

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries. It won''t affect most SQL queries, although it is used to set the WEEK_START session variable in Snowflake.
cs: To ovlivní například seskupování podle týdnů nebo filtrování v dotazech grafického uživatelského rozhraní. Neovlivní to většinu dotazů SQL, ačkoli se to používá k nastavení proměnné relace WEEK_START v programu Snowflake.

en: Tell us where to find the file for each font weight. You don’t need to include all of them, but it’ll look better if you do.
cs: Řekněte nám, kde najdeme soubor pro každý font. Nemusíte uvést všechny, ale bude to vypadat lépe, když je uvedete.

en: The default language for all users across the Metabase UI, system emails, pulses, and alerts. Users can individually override this default language from their own account settings.
cs: Výchozí jazyk pro všechny uživatele v uživatelském rozhraní Metabase, systémových e-mailech, impulsech a upozorněních. Uživatelé mohou tento výchozí jazyk individuálně změnit v nastavení svého účtu.

en: Whether an introductory modal should be shown after the next database connection is added. Defaults to false if any non-default database has already finished syncing for this instance.
cs: Zda se má po přidání dalšího připojení k databázi zobrazit úvodní modální okno. Výchozí hodnota je false, pokud již byla pro tuto instanci dokončena synchronizace s jinou než výchozí databází.

en: To determine how long each saved question''s cached result should stick around, we take the query''s average execution time and multiply that by whatever you input here. So if a query takes on average 2 minutes to run, and you input 10 for your multiplier, its cache entry will persist for 20 minutes.
cs: Abychom určili, jak dlouho by měl být výsledek každého uloženého dotazu uložen v mezipaměti, vezmeme průměrnou dobu provádění dotazu a vynásobíme ji tím, co zde zadáte. Pokud tedy dotaz trvá v průměru 2 minuty a jako násobitel zadáte 10, jeho záznam v mezipaměti zůstane 20 minut.

en: Default page to show people when they log in.
cs: Výchozí stránka, která se zobrazí lidem při přihlášení.

en: Message to show while a query is running.
cs: Zpráva, která se zobrazí během provádění dotazu.

en: This URL is used for things like creating links in emails, auth redirects, and in some embedding scenarios, so changing it could break functionality or get you locked out of this instance.
cs: Tato adresa URL se používá například pro vytváření odkazů v e-mailech, přesměrování autentizace a v některých scénářích vkládání, takže její změna by mohla narušit funkčnost nebo vás z této instance odstavit.

en: Invalid font {0}
cs: Neplatný font {0}

en: Enables Metabot character on the home page
cs: Povoluje znak Metabota na domovské stránce

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a template tag with the ID {1} or name {2}.
cs: Neplatný parametr: Karta {0} nemá značku šablony s ID {1} nebo názvem {2}.

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a parameter with the ID {1}.
cs: Neplatný parametr: Karta {0} nemá parametr s ID {1}.

en: Invalid parameter: missing id
cs: Neplatný parametr: chybí id

en: Found substitute cached query for card {0} from {1}.{2}
cs: Nalezen náhradní dotaz z mezipaměti pro kartu {0} z {1}.{2}

en: Base-64 encoded public key for this site''s SSL certificate. Specify this to enable HTTP Public Key Pinning. See {0} for more information.
cs: Veřejný klíč v kódování Base-64 pro certifikát SSL tohoto webu. Zadáním této položky povolíte připnutí veřejného klíče HTTP. Další informace naleznete v části {0}.

en: Error in api/health database check
cs: Chyba v api během kontrole databáze

en: Deleted {0} expired advanced fieldvalues
cs: Odstraněno {0} prošlých pokročilých hodnot polí

en: Task scheduler initialized into standby mode.
cs: Plánovač úloh inicializován do pohotovostního režimu.

en: Scheduler not initialized but `start-scheduler!` called. Please call `init-scheduler!` before attempting to start.
cs: Plánovač není inicializován, ale je voláno `start-scheduler!`. Před pokusem o spuštění zavolejte `init-scheduler!`

en: Task scheduler started
cs: Plánovač úloh spuštěn

en: Finished persisted model refresh task for Database {0} with {1} successes and {2} errors.
cs: Dokončena úloha obnovy trvalého modelu pro databázi {0} s {1} úspěchy a {2} chybami.

en: Attempting to refresh persisted model {0}.
cs: Pokouším se aktualizovat trvalý model {0}.

en: Error updating database {0} for randomized schedules
cs: Chyba při aktualizaci databáze {0} pro náhodné rozvrhy

en: Updated default schedules for {0} databases
cs: Aktualizovány výchozí plány pro {0} databáze

en: Resulting transforms do not conform to expectations.
    Expected: {0}
cs: Výsledné transformace neodpovídají očekávání.
    Očekávané: {0}

en: parameter must be a map with :id and :type keys
cs: parametr musí být mapa s klíči :id a :type

en: parameter_mapping must be a map with :parameter_id and :target keys
cs: parameter_mapping musí být mapa s klíči :parameter_id a :target

en: String must be a valid 21-character NanoID string.
cs: Řetězec musí být platný 21znakový řetězec NanoID.

en: Error parsing {0}:
    {1}
cs: Chyba při ověřování {0}:
    {1}

en: String used to seed the private key used to validate JWT messages. A hexadecimal-encoded 256-bit key (i.e., a 64-character string) is strongly recommended.
cs: Řetězec sloužící k vytvoření soukromého klíče používaného k ověřování zpráv JWT. Důrazně se doporučuje 256bitový klíč v šestnáctkové soustavě (tj. 64znakový řetězec).

en: SSO is trying to do an open redirect to an untrusted site
cs: SSO se pokouší o otevřené přesměrování na nedůvěryhodný web

en: {0} active filter | {0} active filters
cs[0]: {0} aktivní filtr
cs[1]: {0} aktivní filtry
cs[2]: {0} aktivních filtrů

en: minutes
cs: minuty

en: Timeout must be greater than 0
cs: Timeout musí být větší než 0

en: Show this on the home and login pages
cs: Zobrazení na domovské a přihlašovací stránce

en: Search for a column...
cs: Vyhledejte sloupec...

en: This table hasn’t been synced yet
cs: Tato tabulka ještě nebyla synchronizována

en: It was automatically marked as Hidden during the initial sync of this database. Do you want to make it queryable and sync it?
cs: Při počáteční synchronizaci této databáze byl automaticky označen jako skrytý. Chcete ji zpřístupnit k dotazování a synchronizovat ji?

en: Change to Queryable and sync it
cs: Změnit na Queryable a synchronizovat

en: Filter down to a segment
cs: Filtrování do segmentu

en: Clear all filters
cs: Vymazat všechny filtry

en: Apply Filters
cs: Použít filtry

en: Filter {0} by
cs: Filtrovat {0} podle

en: Filter segments
cs: Segmenty filtru

en: ⚠️ We couldn't process payment for your account. Please {0} to avoid service interruptions.
cs: ⚠️ Nemohli jsme zpracovat platbu za váš účet. Prosíme, {0} abyste se vyhnuli přerušení služby.

en: review your payment settings
cs: zkontrolovat nastavení plateb

en: ⚠️ Pro features won’t work right now due to lack of payment. {0} to restore Pro functionality.
cs: ⚠️ Funkce Pro nyní nefungují z důvodu nedostatečné platby. {0} pro obnovení funkcí Pro.

en: Review your payment settings
cs: Zkontrolujte nastavení plateb

en: Session timeout
cs: Časový limit relace

en: Time before inactive users are logged out.
cs: Doba, než jsou neaktivní uživatelé odhlášeni.

en: Lighthouse illustration
cs: Ilustrace majáku

en: Variable to map to
cs: Proměnná, která se mapuje na

en: You can connect widgets to {{variables}} in text cards.
cs: Widgety můžete připojit k {{proměnným}} v textových kartách.

en: If you have a PEM SSL client key, you can convert that key to the PKCS-8/DER format using OpenSSL. {0}.
cs: Pokud máte klientský klíč SSL ve formátu PEM, můžete jej převést do formátu PKCS-8/DER pomocí OpenSSL. {0}.

en: You can use Markdown here, and include variables {{like_this}}
cs: Můžete zde použít Markdown a zahrnout proměnné {{like_this}}.

en: Prometheus web-server shut down
cs: Vypnutí webového serveru Prometheus

en: MB_PROMETHEUS_SERVER_PORT value of ''{0}'' is not parseable as an integer.
cs: Hodnota MB_PROMETHEUS_SERVER_PORT ''{0}'' není analyzovatelná jako celé číslo.

en: C3P0 Max pool size
cs: C3P0 Maximální velikost fondu

en: Port to serve prometheus metrics from. If set, prometheus collectors are registered and served from `localhost:<port>/metrics`.
cs: Port, z něhož se metriky prometheus servírují. Pokud je nastaveno, jsou kolektory prometheus registrovány a obsluhovány z `localhost:<port>/metrics`.

en: C3P0 Number of idle connections
cs: C3P0 Počet nečinných připojení

en: Error stopping prometheus web-server
cs: Chyba při zastavení webového serveru prometheus

en: C3P0 Number of connections
cs: C3P0 Počet připojení

en: Failed to initialize Prometheus on port {0}
cs: Nepodařilo se inicializovat Prometheus na portu {0}

en: Starting prometheus metrics web-server on port {0}
cs: Spuštění webového serveru prometheus metrics na portu {0}

en: C3P0 Minimum pool size
cs: C3P0 Minimální velikost bazénu

en: Unrecognized measurement {0} in prometheus stats
cs: Nerozpoznané měření {0} ve statistikách prometheus

en: C3P0 Number of busy connections
cs: C3P0 Počet obsazených spojení

en: Starting prometheus metrics collector
cs: Spuštění sběrače metrik prometheus

en: Attempting to set up prometheus metrics web-server with no web-server port provided
cs: Pokus o nastavení webového serveru Prometheus Metrics bez zadaného portu webového serveru

en: Attempting to set up prometheus metrics with no web-server port provided
cs: Pokus o nastavení metrik prometheus bez portu webového serveru

en: Metadata not ready in {0} minutes, abandoning
cs: Metadata nejsou připravena za {0} minut, přerušení

en: Metadata updated asynchronously for card {0}
cs: Metadata aktualizována asynchronně pro kartu {0}

en: Not updating metadata asynchronously for card {0} because no metadata
cs: Neaktualizovat metadata asynchronně pro kartu {0}, protože nejsou k dispozici žádná metadata.

en: Metadata not available soon enough. Saving card {0} and asynchronously updating metadata
cs: Metadata nejsou k dispozici dostatečně brzy. Uložení karty {0} a asynchronní aktualizace metadat

en: Cannot refresh an archived model
cs: Nelze obnovit archivovaný model

en: Cannot refresh a non-model question
cs: Nelze obnovit otázku, která není modelem

en: Not updating metadata asynchronously for card {0} because query has changed
cs: Neaktualizovat metadata asynchronně pro kartu {0}, protože se změnil dotaz

en: Metadata not available soon enough. Saving new card and asynchronously updating metadata
cs: Metadata nejsou k dispozici dostatečně brzy. Uložení nové karty a asynchronní aktualizace metadat

en: Matching style for native query editor's autocomplete. Can be "substring", "prefix", or "off". Larger instances can have performance issues matching using substring, so can use prefix matching,  or turn autocompletions off.
cs: Shodný styl pro automatické dokončování nativního dotazu editoru. Může být "substring", "prefix" nebo "off". Větší instance mohou mít problémy s výkonem při porovnávání pomocí podřetězce, proto lze použít porovnávání pomocí předpony nebo vypnout automatické doplňování.

en: Invalid `native-query-autocomplete-match-style` option
cs: Neplatná volba `native-query-autocomplete-match-style`

en: Custom GeoJSON is not enabled
cs: Vlastní GeoJSON není povolen

en: Whether or not the use of custom GeoJSON is enabled.
cs: Zda je povoleno použití vlastního GeoJSON.

en: Editing first name is not allowed for SSO users.
cs: Úprava křestního jména není pro uživatele SSO povolena.

en: Editing last name is not allowed for SSO users.
cs: Úprava příjmení není pro uživatele SSO povolena.

en: Setting up prometheus metrics
cs: Nastavení metrik systému prometheus

en: SSL Client Key (PKCS-8/DER)
cs: Klientský klíč SSL (PKCS-8/DER)

en: The email address you want the replies to go to, if different from the from address.
cs: E-mailová adresa, na kterou mají být zasílány odpovědi, pokud se liší od adresy from.

en: Display the lighthouse illustration on the home and login pages.
cs: Zobrazení ilustrace majáku na domovské stránce a na přihlašovací stránce.

en: Cached token status for premium features. This is to avoid an API request on the the first page load.
cs: Stav tokenu v mezipaměti pro prémiové funkce. To proto, aby se zabránilo požadavku API při prvním načtení stránky.

en: Time before inactive users are logged out. By default, sessions last indefinitely.
cs: Doba, než jsou neaktivní uživatelé odhlášeni. Ve výchozím nastavení trvají relace neomezeně dlouho.

en: Reached recursion limit of {0} in "apply-sandboxing" middleware
cs: Dosažení limitu rekurze {0} v middlewaru "apply-sandboxing"

en: Sign in with username or email
cs: Přihlaste se pomocí uživatelského jména nebo e-mailu

en: No models found
cs: Nenalezeny žádné modely

en: Create new model
cs: Vytvořit nový model

en: There are no actions for this model
cs: Pro tento model neexistují žádné akce

en: Create new action
cs: Vytvořit novou akci

en: Page
cs: Stránka

en: Exit app
cs: Opustit apku

en: {0} connections
cs: {0} spojení

en: Turn into an action
cs: Přeměnit na akci

en: Assign an action
cs: Přiřadit akci

en: Edit {0}
cs: Editovat {0}

en: List
cs: Seznam

en: Edit button
cs: Editovat tlačítko

en: Delete button
cs: Smazat tlačítko

en: Bulk actions
cs: Hromadné akce

en: Options
cs: Možnosti

en: Variant
cs: Variabilní

en: Basic
cs: Základní

en: Link to {{bird_id}}
cs: Odkaz na {{bird_id}}

en: Launch app
cs: Spustit apku

en: Add a {0} to the page
cs: Přidat {0} na stránku

en: button
cs: tlačítko

en: form
cs: formulář

en: Change button type
cs: Změnit typ tlačítka

en: What type of button do you want to add?
cs: Jaký typ tlačítka chcete přidat?

en: Perform action
cs: Provést akci

en: Explore
cs: Prozkoumat

en: Used by
cs: Používá

en: Schema
cs: Schéma

en: {0} model | {0} models
cs[0]: {0} model
cs[1]: {0} modely
cs[2]: {0} modelů

en: Unknown type
cs: Neznámý typ

en: Embed in your application
cs: Vložení do vaší aplikace

en: Add this {0} to your application server code. You’ll be able to preview the way it looks and behaves before making it securely visible for your users.
cs: Přidejte tuto {0} do kódu aplikačního serveru. Budete si ji prohlédnout, jak vypadá a jak se chová, než ji bezpečně zviditelníte pro uživatele.

en: Set up
cs: Nastavit

en: Too many rows for a detail view
cs: Příliš mnoho řádků pro zobrazení detailů

en: Delete?
cs: Smazat?

en: This can't be undone.
cs: Toto nelze vzít zpět.

en: Nothing to order
cs: Nic k seřazení

en: New Action
cs: Nová akce

en: New action
cs: Nová akce

en: Save action
cs: Uložit akci

en: Click me
cs: Klikni zde

en: Action
cs: Akce

en: Action Form Display
cs: Zobrazení formuláře akce

en: Form
cs: Formulář

en: Button
cs: Tlačítko

en: Primary
cs: Hlavní

en: Danger
cs: Nebezpečné

en: Borderless
cs: Bezrámečkové

en: New App
cs: Nová apka

en: Result: {0}
cs: Výsledek: {0}

en: Save and enable
cs: Uložit a povolit

en: {0} rows
cs: {0} řádků

en: This channel shouldn't really be used by anyone — we'll upload charts and tables here before sending out dashboard subscriptions (it's a Slack requirement).
cs: Tento kanál by ve skutečnosti neměl nikdo používat - před odesláním odběrů nástěnky sem budeme nahrávat grafy a tabulky (je to požadavek Slacku).

en: an action button
cs: tlačítko akce

en: Execute an action
cs: Vykonat akci

en: Pick a question…
cs: Zvolte otázku...

en: Pick a dashboard…
cs: Zvolte nástěnku...

en: Pick a page to link to
cs: Zvolte stránku, na kterou se odkazovat

en: Pick a page…
cs: Zvolte stránku...

en: This model does not have any actions yet.
cs: Tento model zatím nemá žádné akce.

en: Enable implicit actions
cs: Povolit implicitní akce

en: Create a new action
cs: Vytvořit novou akci

en: Contact
cs: Kontakt

en: Backing table
cs: Podkladová tabulka

en: Relationships
cs: Vztahy

en: This model is not used by any questions yet.
cs: Tento model se zatím nepoužívá u žádných otázek.

en: Create a new question
cs: Vytvořit novou otázku

en: New page
cs: Nová stránka

en: Edit options
cs: Upravit možnosti

en: To start creating a form, write your query on the left with {{ parameter_names }}.
cs: Chcete-li začít vytvářet formulář, napište svůj dotaz vlevo pomocí {{ názvy_parametrů }}.

en: They'll show up as form fields here
cs: Zobrazí se zde jako pole formuláře

en: Enter one option per line
cs: Na každý řádek zadejte jednu možnost

en: Press enter to add another option
cs: Stisknutím klávesy enter přidáte další možnost

en: Placeholder text
cs: Zástupný text

en: Required
cs: Požadováno

en: Default Value
cs: Výchozí hodnota

en: Generate key
cs: Generovat klíč

en: Takes a datetime and returns an integer with the number of the year.
cs: Přijme datum a vrátí číslo s číslem roku.

en: The datetime column.
cs: Sloupec s datem.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-4) with the number of the quarter in the year.
cs: Přijme datum a vrátí celé číslo (1-4) s číslem kvartálu v roce.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-12) with the number of the month in the year.
cs: Přijme datum a vrátí celé číslo (1-12) s číslem měsíce v roce.

en: mode
cs: mód

en: Extracts the week of the year as an integer..
cs: Extrahuje týden v roce jako číslo.

en: The name of the column with your date or datetime value..
cs: Název sloupce s datem nebo hodnotou data.

en: Optional. The default is "ISO".
    - ISO: Week 1 starts on the Monday before the first Thursday of January.
    - US: Week 1 starts on Jan 1. All other weeks start on Sunday.
    - Instance: Week 1 starts on Jan 1. All other weeks start on the day defined in your Metabase localization settings.
cs: Volitelně. Výchozí hodnota je "ISO".
    - ISO: 1. týden začíná v pondělí před prvním lednovým čtvrtkem.
    - US: 1. týden začíná 1. ledna. Všechny ostatní týdny začínají v neděli.
    - Instance: 1. týden začíná 1. ledna. Všechny ostatní týdny začínají dnem definovaným v nastavení lokalizace Metabase.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-31) with the number of the day of the month.
cs: Přijme datum a vrátí celé číslo (1-31) s číslem dne v měsíci.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-7) with the number of the day of the week.
cs: Přijme datum a vrátí celé číslo (1-7) s číslem dne v týdnu.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-23) with the number of the hour. No AM/PM.
cs: Přijme datum a vrátí celé číslo (0-23) s číslem hodiny. Žádné AM/PM.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-59) with the number of the minute in the hour.
cs: Přijme datum a vrátí celé číslo (0-59) s číslem minuty v hodině.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-59) with the number of the seconds in the minute.
cs: Přijme datum a vrátí celé číslo (0-59) s počtem sekund v minutě.

en: amount
cs: částka

en: unit
cs: jednotka

en: Adds some units of time to a date or timestamp value.
cs: Přidá některé časové jednotky k hodnotě data nebo časového razítka.

en: The column with your date or timestamp values.
cs: Sloupec s hodnotami data nebo časového razítka.

en: The number of units to be added.
cs: Počet jednotek, které se mají přidat.

en: "year", "month", "quarter", "day", "hour", "minute", "second" or "millisecond".
cs: "rok", "měsíc", "kvartál", "den", "hodina", "minuta", "sekunda" nebo "milisekunda".

en: Subtracts some units of time to a date or timestamp value.
cs: Odečte některé časové jednotky od datumu nebo časového razítka.

en: The number of units to be subtracted.
cs: Počet jednotek, které se odečtou.

en: Missing wiget label: {0}
cs: Chybí popisek wigetu: {0}

en: My new fantastic action
cs: Má nová fantastická akce

en: Model it's saved in
cs: Model je uložen v

en: Successfully created a new {0}
cs: Úspěšně vytvořil nový {0}

en: Something went wrong while deleting the row
cs: Při mazání řádku se něco pokazilo

en: Something went wrong while updating
cs: Při zápisu se něco pokazilo

en: Successfully updated {0} records
cs: Úspěšně aktualizováno {0} záznamů

en: Something went wrong while deleting
cs: Při mazání se něco pokazilo

en: Successfully deleted {0} records
cs: Úspěšně smazáno {0} záznamů

en: Successfully executed the action
cs: Úspěšně provedena akce

en: Successfully saved
cs: Úspěšně uloženo

en: Successfully deleted
cs: Úspěšně smazáno

en: Success! The action returned: {0}
cs: Úspěch! Akce vrátila: {0}

en: Something went wrong while executing the action
cs: Při provádění akce se něco pokazilo

en: App
cs: Apka

en: This is an action now.
cs: Z toho je nyní akce.

en: Public channel to store image files
cs: Veřejný kanál pro ukládání souborů s obrázky

en: All values ({0})
cs: Všechny hodnoty ({0})

en: Other ({0})
cs: Další ({0})

en: date
cs: datum

en: category
cs: kategorie

en: long text
cs: dlouhý text

en: dropdown
cs: rozbalovátko

en: inline select
cs: inline výběr

en: date + time
cs: datum + čas

en: month + year
cs: měsíc + rok

en: quarter + year
cs: kvartál + rok

en: Option One
cs: Možnost jedna

en: Option Two
cs: Možnost dvě

en: Option Three
cs: Možnost tři

en: New Model
cs: Nový model

en: question
cs: otázka

en: table
cs: tabulka

en: page
cs: stránka

en: Archive this page?
cs: Archivovat stránku?

en: First, save your model
cs: Nejprve uložte svůj model

en: Save model
cs: Uložit model

en: What is the name of your question?
cs: Jak se jmenuje vaše otázka?

en: What is the name of your model?
cs: Jak se jmenuje váš model?

en: Add a date variable to this question to connect it to a dashboard filter.
cs: Přidejte k této otázce datovou proměnnou, abyste ji mohli propojit s filtrem nástěnky.

en: Add a number variable to this question to connect it to a dashboard filter.
cs: Přidejte k této otázce číselnou proměnnou, abyste ji mohli propojit s filtrem nástěnky.

en: Add a string variable to this question to connect it to a dashboard filter.
cs: Přidejte k této otázce textovou proměnnou, abyste ji mohli propojit s filtrem nástěnky.

en: Add a variable to this question to connect it to a dashboard filter.
cs: Přidejte proměnnou, abyste ji mohli propojit s filtrem nástěnky.

en: What is the name of your page?
cs: Jak se jmenuje vaše stránka?

en: Is Write
cs: Lze zapisovat

en: Write questions can be used for experimental actions.
cs: Otázky se zápisem lze použít pro experimentální akce.

en: created a subscription
cs: vytvořil odběr

en: deleted a subscription
cs: smazal odběr

en: Use the notebook editor
cs: Použít textový editor

en: This automatically inherits metadata from your source tables, and gives your models drill-through.
cs: Tím se automaticky zdědí metadata ze zdrojových tabulek a modely získají průchodnost detailů.

en: Use a native query
cs: Použít nativní dotaz

en: You can always fall back to a SQL or native query, which is a bit more manual.
cs: Vždy se můžete vrátit k SQL nebo nativnímu dotazu, což je trochu pracnější.

en: What's a model?
cs: Co je model?

en: Your page is ready
cs: Vaše stránka je připravena

en: Action button
cs: Tlačítko Akce

en: Move dashboard to…
cs: Přesun nástěnky do...

en: Remove this card?
cs: Odebrat tuto kartu?

en: Would you like to be notified when this page is done loading?
cs: Chcete být upozorněni na dokončení načítání této stránky?

en: Apps
cs: Akpy

en: Pages
cs: Stránky

en: Users can pick
cs: Uživatelé mohou vybrat

en: Multiple values
cs: Více hodnot

en: A single value
cs: Jedinou hodnotu

en: Your model won't be created.
cs: Váš model nebude vytvořen.

en: Discard
cs: Zrušit

en: Question in {0}
cs: Otázka v {0}

en: Abbreviate days and months
cs: Zkracovat dny a měsíce

en: dollars
cs: dolary

en: "{0}" is an unaggregated field: if it has more than one value at a point on the {1}-axis, the values will be summed.
cs: "{0}" je neagregované pole: pokud má v bodě na ose {1} více než jednu hodnotu, hodnoty se sečtou.

en: Column with steps
cs: Sloupec se stupni

en: Select a region
cs: Vyberte oblast

en: Custom map
cs: Vlastní mapa

en: Rows
cs: Řádky

en: Measures
cs: Hodnoty

en: Sort Order
cs: Pořadí řazení

en: Pivot table
cs: Kontingenční tabulka

en: This has been set by the {0} environment variable.
cs: Toto bylo nastaveno proměnnou prostředí {0}.

en: This page is looking empty.
cs: Tato stránka vypadá prázdně.

en: location
cs: umístění

en: time
cs: čas

en: Sum over time
cs: Součet za časové období

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: Y-axis position
cs: Pozice Y osy

en: No breakouts are enabled
cs: Nejsou povoleny žádné průniky

en: It is not possible to use the Log scale for a stacked percentage chart
cs: Pro stohovaný procentuální graf není možné použít logaritmickou stupnici

en: Column value
cs: Hodnota sloupce

en: Add series breakout
cs: Přidat rozdělení série

en: Add another series
cs: Přidat další série

en: Auto formatting
cs: Automatické formátování

en: Scale
cs: Měřítko

en: Show lines and marks
cs: Zobrazit čáry a značky

en: Split y-axis when necessary
cs: V případě potřeby rozdělit osu Y

en: Show label
cs: Zobrazit popisek

en: Show data labels
cs: Zobrazit popisky dat

en: Auto x-axis range
cs: Automatický rozsah osy x

en: Value labels formatting
cs: Formátování štítků hodnot

en: Action {0} is not supported for {1} Databases.
cs: Akce {0} není podporována pro {1} Databáze.

en: {0} Database {1} does not support actions.
cs: {0} Databáze {1} nepodporuje akce.

en: Unknown Action {0}. Valid Actions are: {1}
cs: Neznámá akce {0}. Platné akce jsou: {1}

en: Whether to enable using the new experimental Actions for a specific Database.
cs: Zda povolit používání nové experimentální akce pro konkrétní databázi.

en: Actions are not enabled for Database {0}.
cs: Akce nejsou povoleny pro databázi {0}.

en: Missing primary key parameter: {0}
cs: Chybí parametr primárního klíče: {0}

en: Error executing Action: {0}
cs: Chyba při provádění akce: {0}

en: Must execute implicit action on a table with a single primary key.
cs: Musí provést implicitní akci na tabulce s jediným primárním klíčem.

en: No Card found for Action {0}.
cs: Pro akci {0} nebyla nalezena žádná karta.

en: No destination parameter found for id {0}. Found: {1}
cs: Pro id {0} nebyl nalezen žádný cílový parametr. Nalezeno: {1}

en: Unknown action type {0}.
cs: Neznámý typ akce {0}.

en: Cannot execute Action {0}: Card {1} is not marked as `is_write`
cs: Nelze provést akci {0}: Karta {1} není označena jako `is_write`

en: Cannot execute implicit action on a table with ambiguous column names.
cs: Nelze provést implicitní akci na tabulce s dvojznačnými názvy sloupců.

en: No destination parameter found for {0}. Found: {1}
cs: Pro {0} nebyl nalezen žádný cílový parametr. Nalezeno: {1}

en: Implicit parameters must be provided.
cs: Musí být zadány implicitní parametry.

en: Cannot call the service: missing required parameters: {0}
cs: Nelze zavolat službu: chybí požadované parametry: {0}

en: Too many results returned: {0}
cs: Příliš mnoho vrácených výsledků: {0}

en: You cannot create an Alert for an is_write Card.
cs: Pro kartu is_write nelze vytvořit upozornění.

en: ← Back to list
cs: ← Zpět na seznam

en: Table must have a single primary key: {0}
cs: Tabulka musí mít jediný primární klíč: {0}

en: A scaffold-target was not provided for Page: {0}
cs: Nebyl dodán scaffold-target pro stránku: {0}

en: Some tables could not be found. Given: {0} Found: {1}
cs: Některé tabulky se nepodařilo najít. Zadáno: {0} Nalezeno: {1}

en: A scaffold-target was not provided for Card: {0}
cs: Nebyl dodán scaffold-target pro kartu: {0}

en: You cannot enable embedding for an is_write Card.
cs: Nelze povolit vkládání pro kartu is_write.

en: Saved Question is a Dataset.
cs: Uložená otázka je datová sada.

en: Cannot mark Saved Question as ''is_write'': {0}
cs: Nelze označit uloženou otázku jako ''is_write'': {0}

en: Query must be a native query.
cs: Dotaz musí být nativní.

en: You cannot share an is_write Card.
cs: Kartu is_write nelze sdílet.

en: Write queries are only executable via the Actions API.
cs: Dotazy pro zápis lze provádět pouze prostřednictvím akčního API.

en: Unable to connect to LDAP server with current settings
cs: Nelze se připojit k serveru LDAP s aktuálním nastavením

en: Is LDAP currently enabled?
cs: Je protokol LDAP aktuálně povolen?

en: Cannot run query: MongoDB doesn''t support saved questions reference: {0}
cs: Nelze spustit dotaz: MongoDB nepodporuje referenci na uložené dotazy: {0}

en: violates foreign key constraint {0}
cs: porušuje omezení na cizí klíč {0}

en: violates unique constraint {0}
cs: porušuje omezení na jedinečný klíč {0}

en: {0} violates not-null constraint
cs: {0} porušuje omezení not-null

en: Error fetching field metadata for table {0}
cs: Chyba při načítání metadat pole pro tabulku {0}

en: sqlite doesn't support extract us week
cs: sqlite nepodporuje extrakci us_week

en: Rows have the wrong columns: expected {0}, but got {1}
cs: Řádky mají špatné sloupce: očekávano {0}, ale mám {1}

en: Error(s) deleting rows.
cs: Chyba(y) při mazání řádků.

en: Error(s) inserting rows.
cs: Chyba(y) při vkládání řádků.

en: Error parsing SQL error message {0}: {1}
cs: Chyba při rozpoznání chybové zprávy SQL {0}: {1}

en: Rows need to be unique: repeated rows {0}
cs: Řádky musí být jedinečné: opakující se řádky {0}

en: Sorry, this would update {0} rows, but you can only act on 1
cs: Omlouváme se, ale toto by aktualizovalo {0} řádků, ale můžete vykonat akci pouze na 1

en: Error(s) updating rows.
cs: Chyby při aktualizaci řádků.

en: Some rows have different sets of columns: {0}
cs: Některé řádky mají různé sady sloupců: {0}

en: Cannot build filter clause: row cannot be empty.
cs: Nelze sestavit klauzuli filtru: řádek nemůže být prázdný.

en: Invalid update row map: no non-PK columns. Got {0}, all of which are PKs.
cs: Neplatná aktualizace mapy řádků: bez žádných sloupců s PK. Dostal jsem {0}, z nichž všechny jsou PK.

en: Row is missing required primary key column. Required {0}; got {1}
cs: V řádku chybí požadovaný sloupec primárního klíče. Požadováno {0}; mám {1}

en: Sorry, this would delete {0} rows, but you can only act on 1
cs: Omlouváme se, ale toto by smazalo {0} řádků, ale můžete vykonat akci pouze na 1

en: Error executing write query: {0}
cs: Chyba při provádění dotazu pro zápis: {0}

en: Sqlite doesn't support extract isoweek
cs: Sqlite nepodporuje výpis isoweek

en: Client ID for Google Sign-In.
cs: ID klienta pro přihlášení Google.

en: Is Google Sign-In configured?
cs: Je nakonfigurováno přihlášení Google?

en: Google Sign-In is not configured. Please set the Client ID first.
cs: Přihlášení Google není nakonfigurováno. Nejprve nastavte ID klienta.

en: Is Google Sign-in currently enabled?
cs: Je přihlášení Google aktuálně povoleno?

en: Have the mandatory LDAP settings (host and user search base) been validated and saved?
cs: Byla ověřena a uložena povinná nastavení LDAP (základna pro vyhledávání hostitele a uživatele)?

en: Data apps are not enabled.
cs: Datové aplikace nejsou povoleny.

en: A model made from a native SQL question cannot have a variable or field filter.
cs: Model vytvořený z nativní otázky SQL nemůže mít proměnnou nebo filtr polí.

en: You cannot add an is_write Card to a Dashboard.
cs: Kartu is_write nelze přidat do panelu nástrojů.

en: Error calculating raw hash: {0}
cs: Chyba při výpočtu raw hashe: {0}

en: Error calculating hydrated hash: {0} is nil after hydrating {1}
cs: Chyba při výpočtu zpracovaného hashe: {0} je po zpracování {1} nulový.

en: Error calculating identity hash: {0}
cs: Chyba při výpočtu hashe identity: {0}

en: Week
cs: Týden

en: No parameter mapping found for parameter {0}. Found: {1}
cs: Pro parametr {0} nebylo nalezeno žádné mapování parametrů. Nalezeno: {1}

en: Only native queries can be executed as write queries.
cs: Jako zapisovací dotazy lze provádět pouze nativní dotazy.

en: No Query Action found for Emitter {0}. Only Query Actions are supported at this point in time.
cs: Pro Emitter {0} nebyla nalezena žádná akce dotazu. V tuto chvíli jsou podporovány pouze Query Actions.

en: Cannot execute emitter {0}: Card {1} is not marked as `is_write`
cs: Nelze spustit emitor {0}: Karta {1} není označena jako `is_write`

en: Error executing QueryEmitter: {0}
cs: Chyba při provádění QueryEmitter: {0}

en: Invalid session-type.
cs: Neplatný typ relace.

en: This Quarter
cs: Tento kvartál

en: Database required of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
cs: Požadovaná databáze {0} se změnila z ''{1}'' na ''{2}''.

en: Metabase task scheduler disabled. Scheduled tasks will not be ran.
cs: Plánovač úloh Metabase je zakázán. Naplánované úlohy nebudou spuštěny.

en: value must be a map with schema: (
    {0}{1}{2}{3}{4}{5}
cs: hodnota musí být mapa se schématem: (
    {0}{1}{2}{3}{4}{5}

en: {0} (optional)
cs: {0} (volitelné)

en: Found config file at path {0}; Metabase will be initialized with values from this file
cs: Nalezen konfigurační soubor v umístění {0}; Metabase bude inicializována hodnotami z tohoto souboru.

en: Done initializing from file.
cs: Inicializace ze souboru dokončena.

en: No config file found at path {0}
cs: Nebyl nalezen žádný konfigurační soubor v umístění {0}

en: Don''t know how to expand template form: {0}
cs: Nevím, jak rozšířit šablonu formuláře: {0}

en: Initializing {0} from config file...
cs: Inicializuji {0} z konfiguračního souboru...

en: Error parsing template string {0}: {1}
cs: Chyba při zpracování řetězce šablony {0}: {1}

en: Creating new {0} Database {1}
cs: Vytvářím novou {0} Databázi {1}

en: Updating Database {0} {1}
cs: Aktualizuji databázi {0} {1}

en: Sync on database creation when initializing from file is disabled. Skipping sync.
cs: Synchronizace při vytváření databáze během inicializace ze souboru je zakázána. Přeskakuji synchronizaci.

en: Ignoring unknown config section {0}.
cs: Ignoruji neznámou konfigurační sekci {0}.

en: Setting value for Setting {0}
cs: Hodnota pro nastavení {0}

en: Setting setting values from config file
cs: Nastavení hodnot z konfiguračního souboru

en: Updating User with email {0}
cs: Aktualizuji uživatele s e-mailem {0}

en: Creating the first User for this instance. The first user is always created as an admin.
cs: Vytvářím prvního uživatele pro tuto instanci. První uživatel je vždy vytvořen jako správce.

en: Creating new User {0} with email {1}
cs: Vytvářím nového uživatele {0} s e-mailem {1}

en: Invalid Collection ID(s). These Collections do not exist: {0}
cs: Neplatné ID sbírky. Tyto sbírky neexistují: {0}

en: Loading serialized Metabase files from {0}
cs: Načítání serializovaných souborů Metabase z {0}

en: {0} tables have entity_id; expected to resolve the same number of models, but only got {1}
cs: {0} tabulky mají entity_id; očekával jsem, že rozpoznám stejný počet modelů, ale mám pouze {1}

en: Can't create new SAML user when SAML is not enabled
cs: Nelze vytvořit nového uživatele SAML, když SAML není povoleno

en: Are the mandatory JWT settings configured?
cs: Jsou nakonfigurována povinná nastavení JWT?

en: Is SAML authentication configured and enabled?
cs: Je nakonfigurováno a povoleno ověřování SAML?

en: Is JWT authentication configured and enabled?
cs: Je nakonfigurováno a povoleno ověřování JWT?

en: Are the mandatory SAML settings configured?
cs: Jsou nakonfigurována povinná nastavení SAML?

en: Google Sign-in
cs: Přihlášení ke službě Google

en: Only duplicate the dashboard
cs: Duplikovat pouze přístrojovou desku

en: If you check this, the cards in the duplicated dashboard will reference the original questions.
cs: Pokud tuto možnost zaškrtnete, budou karty na duplikovaném panelu odkazovat na původní otázky.

en: Drill-through doesn’t work on SQL questions.
cs: Procházení nefunguje u otázek SQL.

en: Drill-through doesn’t work on native questions.
cs: Procházení nefunguje u původních otázek.

en: Paused
cs: Pauza

en: Pause
cs: Pauza

en: Resume
cs: Životopis

en: This will clear all your settings.
cs: Tím vymažete všechna nastavení.

en: Allow users to sign up on their own if their Google account email address is from one of the domains you specify here:
cs: Povolte uživatelům, aby se sami zaregistrovali, pokud jejich e-mailová adresa účtu Google pochází z jedné z domén, které zde zadáte:

en: Get the difference between two datetime values (datetime2 minus datetime1) using the specified unit of time.
cs: Získání rozdílu mezi dvěma hodnotami datetime (datetime2 minus datetime1) s použitím zadané časové jednotky.

en: The columns or expressions with your datetime values.
cs: Sloupce nebo výrazy s hodnotami data.

en: Choose from: "year", "month", "week", "day", "hour", "minute", or "second".
cs: Vyberte si z následujících možností: "rok", "měsíc", "týden", "den", "hodina", "minuta" nebo "sekunda".

en: Extracts the week of the year as an integer.
cs: Vytáhne týden v roce jako celé číslo.

en: The name of the column with your date or datetime value.
cs: Název sloupce s hodnotou data nebo časového údaje.

en: target
cs: cíl

en: source
cs: zdroj

en: Convert timezone of a date or timestamp column.
cs: Převod časového pásma sloupce data nebo časového razítka.

en: The timezone you want to assign to your column.
cs: Časové pásmo, které chcete sloupci přiřadit.

en: (Optional) The current timezone of your column. The default timezone is your report timezone.
cs: (Nepovinné) Aktuální časové pásmo sloupce. Výchozí časová zóna je časová zóna vaší sestavy.

en: Missing widget label: {0}
cs: Chybějící popisek widgetu: {0}

en: Save new question
cs: Uložit novou otázku

en: Duplicate "{0}" and its questions
cs: Duplikát "{0}" a jeho otázky

en: Duplicated {0}, but couldn't duplicate some questions
cs: Duplikoval {0}, ale nemohl duplikovat některé otázky

en: No query provided so not querying for metadata
cs: Nebyl zadán žádný dotaz, takže není možné se dotazovat na metadata

en: Reusing provided metadata
cs: Opětovné použití poskytnutých metadat

en: Querying for metadata and blending model metadata
cs: Dotazování na metadata a prolínání metadat modelu

en: Querying for metadata
cs: Dotazování na metadata

en: No copied card information found
cs: Nebyly nalezeny žádné zkopírované informace o kartě

en: Only datetime, timestamp, or date types allowed. Found {0}
cs: Povoleny jsou pouze typy datetime, timestamp nebo date. Nalezeno {0}

en: MongoDB does not support parsing strings as dates. Try parsing to a datetime instead
cs: MongoDB nepodporuje parsování řetězců jako dat. Zkuste místo toho provést parsování na datumový čas

en: MongoDB does not support parsing strings as times. Try parsing to a datetime instead
cs: MongoDB nepodporuje parsování řetězců jako časů. Zkuste místo toho provést parsování na datumový čas

en: `timestamp with time zone` columns shouldn''t have a `source timezone`
cs: Sloupce `timestamp s časovou zónou` by neměly mít `zdrojovou časovou zónu`.

en: Error running step ''{0}'' for {1}
cs: Chyba při provádění kroku ''{0}'' pro {1}

en: Backfilling entity_id for {0} rows of {1}
cs: Zpětné vyplnění entity_id pro {0} řádků {1}

en: Convert timezone of a date or timestamp column.
    We support tz database time zone names.
    See the full list here: https://w.wiki/4Jx
cs: Převod časového pásma sloupce data nebo časového razítka.
    Podporujeme názvy časových pásem databáze tz.
    Úplný seznam naleznete zde: https://w.wiki/4Jx

en: The current time zone. Only required for timestamps with no time zone.
cs: Aktuální časové pásmo. Vyžaduje se pouze pro časové značky bez časového pásma.

en: Show percentages
cs: Zobrazit procenta

en: In legend
cs: V legendě

en: On the chart
cs: Na grafu

en: Error compiling HoneySQL form: {0}
cs: Chyba při kompilaci formuláře HoneySQL: {0}

en: Invalid HoneySQL form: {0}
cs: Neplatný formulář HoneySQL: {0}

en: input column already has a set timezone. Please remove the source parameter in convertTimezone.
cs: vstupní sloupec má již nastavené časové pásmo. Odeberte prosím zdrojový parametr v convertTimezone.

en: input column doesn't have a set timezone. Please set the source parameter in convertTimezone to convert it.
cs: vstupní sloupec nemá nastavené časové pásmo. Nastavte prosím zdrojový parametr v příkazu convertTimezone, abyste jej převedli.

en: Error reducing result rows: {0}
cs: Chyba při redukci řádků výsledků: {0}

en: Sample database could not be extracted to the plugins directory,which may result in slow startup times. Please set MB_PLUGINS_DIR to a writable directory and restart Metabase.
cs: Vzorovou databázi se nepodařilo rozbalit do adresáře plugins,což může mít za následek pomalé spouštění. Nastavte prosím MB_PLUGINS_DIR na adresář, do kterého lze zapisovat, a restartujte Metabázi.

en: Metabase config files require a Premium token with the :advanced-config feature.
cs: Konfigurační soubory metabáze vyžadují token Premium s funkcí :advanced-config.

[ctx: This is in the sidebar when creating or editing a dashboard subscription.]
en: Charts in subscriptions may look slightly different from charts in dashboards.
cs: Grafy v odběrech mohou vypadat trochu jinak než grafy v přístrojových panelech.

[ctx: Seen when creating a new dashboard subscription.]
en: Recipients will see this data just as you see it, regardless of their permissions.
cs: Příjemci uvidí tato data stejně jako vy, bez ohledu na jejich oprávnění.

en: Model actions
cs: Akce modelů

en: Allow actions from models created from this data to be run. Actions are able to read, write, and possibly delete data.
cs: Povolit spouštění akcí z modelů vytvořených na základě těchto dat. Akce mohou data číst, zapisovat a případně mazat.

en: Note: Your database user will need write permissions.
cs: Poznámka: Váš databázový ůčet bude potřebovat oprávnění k zápisu.

en: Auto tracking schema
cs: Schema automatického sledování

en: Remove mapping
cs: Odstranit mapování

en: Remove mapping and members
cs: Odstranit mapování a členy

en: Remove mapping and delete groups
cs: Odstranit mapování a smazat skupiny

en: Remove mapping and delete group
cs: Odstranit mapování a smazat skupinu

en: These groups' user memberships will no longer be synced with the directory server.
cs: Členství uživatelů těchto skupin již nebude synchronizováno s adresářovým serverem.

en: This group's user membership will no longer be synced with the directory server.
cs: Členství uživatelů této skupiny již nebude synchronizováno s adresářovým serverem.

en: What should happen with the groups themselves in Metabase?
cs: Co se má stát se samotnými skupinami v Metabase?

en: What should happen with the group itself in Metabase?
cs: Co se má stát se samotnou skupinou v Metabase?

en: Remove this group mapping?
cs: Odstranit mapování této skupiny?

en: Nothing, just remove the mapping
cs: Nic, pouze odstraňte mapování

en: Also remove all group members (except from Admin)
cs: Odeberte také všechny členy skupiny (kromě správce)

en: Also delete the groups (except Admin)
cs: Odstraňte také skupiny (kromě správce)

en: Also delete the group
cs: Také odstraňte skupinu

en: Delete this mapping?
cs: Odstranit toto mapování?

en: Synchronize Group Memberships
cs: Synchronizovat členství ve skupině

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the directory server. If a group isn‘t mapped, its membership won‘t be synced.
cs: Mapování umožňuje Metabase automaticky přidávat a odebírat uživatele ze skupin na základě informací o členství poskytnutých adresářovým serverem. Pokud skupina není mapována, její členství nebude synchronizováno.

en: About mappings
cs: O mapování

en: New mapping
cs: Nové mapování

en: No mappings yet
cs: Zatím žádné mapování

en: An error occurred.
cs: Nastala chyba.

en: Unknown target
cs: Neznámý cíl

en: This field is required
cs: Toto je vyžadováno

en: Action Library
cs: Knihovna Akcí

en: Where should the values for '{0}' come from?
cs: Odkud mají pocházet hodnoty pro '{0}'?

en: You can either ask users to enter values, or use the value of a dashboard filter.
cs: Uživatele můžete požádat o zadání hodnot nebo můžete použít filtr nástěnky.

en: Select an action to get started
cs: Výběrem akce začněte

en: Outline
cs: Náčrt

en: Ask the user
cs: Zeptat se uživatele

en: This action has no parameters to map
cs: Tato akce nemá žádné parametry k mapování

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vzít zpět.

en: Action settings
cs: Nastavení Akce

en: Make public
cs: Zveřejnit

en: Creates a publicly shareable link to this action form.
cs: Vytvoří veřejně sdílený odkaz na tuto Akci.

en: Public action form URL
cs: URL adresa veřejné akce

en: Success message
cs: Úspěšné hlášení

en: Action ran successfully
cs: Akce proběhla úspěšně

en: Build custom forms and business logic.
cs: Vytvářet vlastní formuláře a procesní logiku.

en: Actions let you write parameterized SQL that writes back to your database. Actions can be attached to buttons on dashboards to create custom workflows. You can even publicly share the parameterized forms they generate to collect data.
cs: Akce umožňují psát parametrizované SQL, které umí zapsat data do databáze. Akce lze připojit k tlačítkům na nástěnkách a vytvořit tak vlastní pracovní postupy. Můžete dokonce veřejně sdílet jimi generované formuláře pro sběr dat.

en: Here are a few ideas for what you can do with actions
cs: Zde je několik nápadů, co můžete s akcemi dosáhnout

en: Create a customer feedback form and embed it on your website.
cs: Vytvořte formulář pro zpětnou vazbu od zákazníků a vložte jej na své webové stránky.

en: Mark the customer you’re viewing in a dashboard as a VIP.
cs: Označte zákazníka, kterého si prohlížíte na ovládacím panelu, jako VIP.

en: Let team members remove redundant data.
cs: Umožněte členům týmu odstranit přebytečná data.

en: See an example
cs: Viz příklad

en: Select a collection
cs: Vyberte sbírku

en: (optional)
cs: (volitelné)

en: must be a positive integer value
cs: musí být kladné číslo

en: Button properties
cs: Vlastnosti tlačítka

en: Button text
cs: Text tlačítka

en: Button variant
cs: Varianta tlačítka

en: Pick an action
cs: Vyberte akci

en: Change action
cs: Změnit akci

en: Action Settings
cs: Nastavení akce

en: Action Button
cs: Tlačítko akce

en: Text Card
cs: Textová karta

en: This card does not support click mappings
cs: Tato karta nepodporuje mapování kliknutí

en: When a user adds a new filter to a dashboard or a SQL question, Metabase will scan the field(s) mapped to that filter in order to show the list of selectable values.
cs: Když uživatel přidá nový filtr do nástěnky nebo SQL otázky, Metabase prohledá pole namapovaná na tento filtr, aby se zobrazil seznam dostupných hodnot.

en: Select a model
cs: Zvolte model

en: Toggle sidebar
cs: Přepnout postranní panel

en: How should users filter on this column?
cs: Jak mají uživatelé filtrovat tento sloupec?

en: Selectable values for {0}
cs: Volitelné hodnoty pro {0}

en: Search for a question or model
cs: Vyhledat otázku nebo model

en: Where values should come from
cs: Odkud mají pocházet hodnoty

en: You haven’t connected a field to this filter yet, so there aren’t any values.
cs: K tomuto filtru jste zatím nepřipojili žádné pole, takže zde nejsou žádné hodnoty.

en: We don’t have any cached values for the connected fields. Try one of the other options, or change this widget to a search box.
cs: Pro připojená pole nemáme žádné hodnoty v mezipaměti. Zkuste některou z dalších možností nebo změňte tento widget na vyhledávací pole.

en: Model or question to supply the values
cs: Model nebo otázka k zadání hodnot

en: Pick a model or question…
cs: Vyberte model nebo otázku...

en: Column to supply the values
cs: Sloupec pro zadání hodnot

en: Pick a column…
cs: Vyberte sloupec...

en: This model doesn’t have any text columns.
cs: Tento model nemá žádné textové sloupce.

en: This question doesn’t have any text columns.
cs: Tato otázka nemá žádné textové sloupce.

en: Please pick a different model or question.
cs: Vyberte jiný model nebo otázku.

en: Pick a model or question
cs: Vyberte model nebo otázku

en: An error occurred in your query
cs: Ve vašem dotazu nastala chyba

en: Enter one value per line.
cs: Zadejte jednu hodnotu na řádek.

en: From connected fields
cs: Z připojených polí

en: From another model or question
cs: Z jiného modelu nebo otázky

en: Custom list
cs: Vlastní seznam

en: Dropdown list
cs: Rozbalovací seznam

en: Input box
cs: Vstupní pole

en: Select at least one column
cs: Zvolte alespoň jeden sloupec

en: Item {0} of first {1}
cs: Položka {0} prvního {1}

en: Item {0} of {1}
cs: Položka {0} z {1}

en: Deselect All
cs: Odznačit vše

en: Choose a link
cs: Vyberte odkaz

en: Sorry, you don't have permission to see this link.
cs: Omlouváme se, ale k zobrazení tohoto odkazu nemáte oprávnění.

en: Show row totals
cs: Zobrazit součty řádků

en: Show column totals
cs: Zobrazit součty sloupců

en: Link card
cs: Karta odkazů

en: Revoke link
cs: Odvolat odkaz

en: Public Action Form Listing
cs: Seznam veřejných akcí

en: No actions have been publicly shared yet.
cs: Žádné akce zatím nebyly veřejně sdíleny.

en: Run {0}?
cs: Spustit {0}?

en: Choose a record to update
cs: Vyberte záznam k aktualizaci

en: No action assigned
cs: Nepřidělena žádná akce

en: Actions are not enabled for this database
cs: Akce nejsou pro tuto databázi povoleny

en: You cannot connect variables to link cards.
cs: Proměnné nelze připojit ke kartám odkazů.

en: Open this card's action settings to connect variables
cs: Otevřít nastavení akcí této karty a zadat proměnné

en: Add a saved question
cs: Přidat uloženou otázku

en: , or
cs: , nebo␣

en: ask a new one
cs: vytvořit novou

en: How should users filter on this variable?
cs: Jak mají uživatelé filtrovat tuto proměnnou?

en: Recipients will see this data just as you see it, regardless of their permissions.
cs: Příjemci uvidí tato data stejně jako vy, bez ohledu na jejich oprávnění.

en: Charts in subscriptions may look slightly different from charts in dashboards.
cs: Grafy v odběrech mohou vypadat trochu jinak než grafy v nástěnkách.

en: Model details
cs: Detaily modelu

en: action
cs: akce

en: {0} ran successfully
cs: {0} proběhl úspěšně

en: Action form
cs: Akce

en: Successfully updated
cs: Úspěšně aktualizováno

en: Successfully ran the action
cs: Úspěšně provedená akce

en: Shared Action Forms
cs: Sdílené Akce

en: Click Me
cs: Klikni na mne

en: Add link card
cs: Přidat kartu odkazu

en: Add action button
cs: Přidat tlačítko akce

en: for {0}
cs: pro {0}

en: Add or remove columns
cs: Přidat nebo odebrat sloupce

en: Show Header
cs: Ukaž hlavičku

en: It will also be removed from the filter that uses it to populate values. | It will also be removed from the {0} filters that use it to populate values.
cs[0]: Bude také odstraněn z filtru, který jej používá k vyplňování hodnot.
cs[1]: Bude také odstraněn z {0} filtrů, které jej používají k vyplňování hodnot.
cs[2]: Bude také odstraněn z {0} filtrů, které jej používají k vyplňování hodnot.

en: Timeout must be less than 100 years
cs: Limit musí být kratší než 100 let

en: Change field settings
cs: Změnit nastavení polí

en: Field settings
cs: Nastavení polí

en: Action parameters
cs: Parametry akce

en: Configure your parameters' types and properties here. The values for these parameters can come from user input, or from a dashboard filter. {0}
cs: Zde nakonfigurujte typy a vlastnosti parametrů. Hodnoty těchto parametrů mohou pocházet z uživatelského vstupu nebo z filtru nástěnky. {0}

en: Long text
cs: Dlouhý text

en: Date + time
cs: Datum + čas

en: Run
cs: Spustit

en: Delete this content and the DB connection
cs: Odstranit tento obsah a připojení k DB

en: If you’re trying to migrate from a development DB to a production one, you don’t need to do this. You can just {0}
cs: Pokud se snažíte migrovat z vývojové DB do produkční, nemusíte to dělat. Můžete prostě {0}

en: edit your connection details.
cs: upravit údaje o připojení.

en: Deleting this database will also delete everything based on it. If you’re really trying to do this, please check each of these boxes:
cs: Odstraněním této databáze se odstraní také vše, co je na ní založeno. Pokud se to opravdu chcete udělat, zaškrtněte každé z těchto políček:

en: Deleting this database will also delete everything based on it. If you’re really trying to do this, please check the box below:
cs: Odstraněním této databáze se odstraní také vše, co je na ní založeno. Pokud se to opravdu chcete udělat, zaškrtněte políčko níže:

en: This will delete every saved question, model, metric, and segment you’ve made that uses this data, and can’t be undone!
cs: Tím se odstraní všechny uložené otázky, modely, metriky a segmenty, které jste vytvořili a které používají tato data, a nelze to vrátit zpět!

en: If you’re sure, please type {0} in this box:
cs: Pokud jste si jisti, napište zde {0}:

en: Are you completely sure?
cs: Jste si naprosto jisti?

en: Delete {0} saved question | Delete {0} saved questions
cs[0]: Smazat {0} uloženou otázku
cs[1]: Smazat {0} uložené otázky
cs[2]: Smazat {0} uložených otázek

en: Delete {0} model | Delete {0} models
cs[0]: Smazat {0} model
cs[1]: Smazat {0} modely
cs[2]: Smazat {0} modelů

en: Delete {0} metric | Delete {0} metrics
cs[0]: Smazat {0} metriku
cs[1]: Smazat {0} metriky
cs[2]: Smazat {0} metrik

en: Delete {0} segment | Delete {0} segments
cs[0]: Smazat {0} segment
cs[1]: Smazat {0} segmenty
cs[2]: Smazat {0} segmentů

en: Edit Link
cs: Upravit odkaz

en: Edit definition
cs: Upravit definici

en: Archive {0}?
cs: Archivovat {0}?

en: Public action form
cs: Veřejné formuláře akcí

en: Disable basic actions?
cs: Zakázat základní akce?

en: Disabling basic actions will also remove any buttons that use these actions. Are you sure you want to continue?
cs: Zakázáním základních akcí se odstraní také tlačítka, která tyto akce používají. Určitě chcete pokračovat?

en: Disable
cs: Zakázat

en: Disable basic actions
cs: Zakázat základní akce

en: Create basic actions
cs: Vytvořit základní akce

en: Actions menu
cs: Menu akcí

en: Running Actions is not enabled for database {0}
cs: Spuštění akcí není povoleno pro databázi {0}

en: Action list
cs: Seznam akcí

en: No actions have been created yet.
cs: Zatím nebyly vytvořeny žádné akce.

en: Get started quickly with some basic actions to create, edit and delete, or create your own from scratch.
cs: Začněte rychle s některými základními akcemi, které můžete vytvářet, upravovat a odstraňovat, nebo si vytvořte vlastní od začátku.

en: Preview the query
cs: Zobrazit náhled dotazu

en: Query preview
cs: Náhled dotazu

en: Returns the current timestamp (in milliseconds).
cs: Vrací aktuální časovou značku (v milisekundách).

en: Returns the current timestamp (in milliseconds). Currently {0} in {1}.
cs: Vrací aktuální časovou značku (v milisekundách). Nyní{0} v {1}.

en: "month"
cs: "měsíc"

en: Other charts
cs: Další grafy

en: Timeline event card
cs: Karta události časové osy

en: Timeline card header
cs: Hlavička časové osy

en: body row {0}
cs: řádek těla {0}

en: Still Waiting…
cs: Stále čekám...

en: Whether to enable Actions for a specific Database.
cs: Zda povolit Akce pro určitou Databázi.

en: Values can only be fetched for actions that require a Primary Key.
cs: Hodnoty lze načíst pouze pro akce, které vyžadují primární klíč.

en: Error executing action.
cs: Chyba při provádění akce.

en: C3P0 Number of threads awaiting checkout
cs: C3P0 Počet vláken čekajících na vyřízení

en: Unsupported implicit action kind
cs: Nepodporovaný druh implicitní akce

en: must be a valid json-query, something like ''.item.title''
cs: musí být platný json-dotaz, něco jako ''.item.title''

en: Unsupported action type
cs: Nepodporovaný typ akce

en: Must provide a database_id for query actions
cs: Musí poskytnout database_id pro akce dotazu

en: Card does not have a parameter with the ID {0}
cs: Karta nemá parametr s ID {0}

en: Invalid m field: {0}
cs: Neplatné m pole: {0}

en: Must include prefix or search
cs: Musí obsahovat předponu nebo hledání

en: Error with autocomplete: {0}
cs: Chyba při automatickém dokončování: {0}

en: Missing field-ids for parameter
cs: Chybějící field-ids pro parametr

en: Table ''{0}.{1}'' already exists
cs: Tabulka ''{0}.{1}'' již existuje

en: Unable to identify table ''{0}.{1}''
cs: Nelze identifikovat tabulku ''{0}.{1}''

en: Invalid DB permissions: If you have write access for native queries, you must have data access to all schemas.
cs: Neplatná oprávnění DB: Pokud máte právo zápisu pro nativní dotazy, musíte mít přístup k datům ve všech schématech.

en: Sandboxes are an Enterprise feature. Please upgrade to a paid plan to use this feature.
cs: Sandboxy jsou dotupné pro Enterprise edici. Chcete-li tuto funkci používat, přejděte na placený tarif.

en: Invalid execution permission graph: {0}
cs: Neplatný graf oprávnění: {0}

en: ''load'' is deprecated and will be removed in a future release. Please migrate to ''import''.
cs: ''load'' je ukončován a bude odstraněn v některé z příštích verzí. Přejděte prosím na funkci ''import''.

en: ''dump'' is deprecated and will be removed in a future release. Please migrate to ''export''.
cs: ''dump'' je ukončován a bude odstraněn v některé z příštích verzí. Přejděte prosím na funkci ''export''.

en: Setting H2 sequence ids to proper values...
cs: Nastavuji id sekvence H2 na správné hodnoty...

en: Can''t decrypt secret value with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
cs: Nelze dešifrovat tajnou hodnotu pomocí MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Can''t decrypt app db with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
cs: Nelze dešifrovat db aplikace pomocí MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Query cancelled
cs: Dotaz zrušen

en: Warning: missing type mapping for parsing BigQuery results of type {0}.
cs: Varování: chybí mapování typu pro rozpoznání výsledků BigQuery typu {0}.

en: datetimeDiff only allows datetime, timestamp, or date types. Found {0}
cs: datetimeDiff umožňuje pouze typy datetime, timestamp nebo date. Nalezeno {0}

en: now is not supported for MongoDB versions before 4.2
cs: "nyní" není podporováno pro verze MongoDB před 4.2

en: incorrect value: {0}
cs: nesprávná hodnota: {0}

en: violates not-null constraint
cs: porušuje omezení not-null

en: Error preparing statement: {0}
cs: Chyba při přípravě výrazu: {0}

en: Comma separated names of {0} that should NOT appear in Metabase
cs: Názvy oddělené čárkou {0} by se NEMĚLY objevit v Metabase

en: Comma separated names of {0} that should appear in Metabase
cs: Názvy oddělené čárkou {0} by se můžou objevit v Metabase

en: You can use patterns like "auth*" to match multiple {0}
cs: Můžete použít vzory jako "auth*", které odpovídají vícero {0}.

en: Would you mind taking a quick 5 minute survey to tell us how it’s going?
cs: Mohli byste se zúčastnit rychlého pětiminutového průzkumu a sdělit nám vaše dojmy?

en: Actions must be made with models, not cards.
cs: Akce musí být vytvořeny pomocí modelů, nikoli karet.

en: Cannot make a question from a model with actions
cs: Nelze vytvořit otázku z modelu s akcemi

en: invalid parameterized_object_type
cs: neplatný parameterized_object_type

en: Invalid parameter source {0}
cs: Neplatný zdroj parametru {0}

en: Error updating Settings last updated value: {0}
cs: Chyba při aktualizaci nastavení naposledy aktualizovaná hodnota: {0}

en: Invalid locale: {0}
cs: Nesprávné prostředí: {0}

en: Invalid day of week: {0}
cs: Neplatný den v týdnu: {0}

en: Error fetching token status from {0}:
cs: Chyba při načítání stavu tokenu z {0}:

en: MB_API_KEY is not set. See {0} for details
cs: MB_API_KEY není nastaven. Podrobnosti viz {0}

en: Session timeout must be less than 100 years.
cs: Časový limit relace musí být kratší než 100 let.

en: Session timeout amount must be positive.
cs: Časový limit relace musí být kladný.

en: {0}, {1}, and {2}
cs: {0}, {1}, a {2}

en: Field {0} has not been used since {1}. Skipping...
cs: Pole {0} nebylo použito od {1}. Přeskakuji...

en: Found DBMS version {0}
cs: Nalezena verze DBMS {0}

en: Could not determine DBMS version
cs: Nelze určit verzi DBMS

en: received
cs: přijato

en: value must an array with :field id-or-name and an options map
cs: hodnota musí být pole s :field id-or-name a mapou možností

en: value must be a valid UUID.
cs: hodnota musí být platné UUID.

en: value must be an instance of {0}
cs: hodnota musí být instance {0}

en: Value must be a map.
cs: Hodnota musí být mapa.

en: No current user found
cs: Nenalezen žádný aktuální uživatel

en: Open the Metabase drill-through menu
cs: Otevřete nabídku Metabáze pro vrtání.

en: Expression
cs: Výraz

en: You can reference columns here in functions or equations, like: floor([Price] - [Discount]). Click for documentation.
cs: Na sloupce zde můžete odkazovat ve funkcích nebo rovnicích, například: floor([Cena] - [Sleva]). Klikněte pro dokumentaci.

en: Open expressions documentation
cs: Dokumentace otevřených výrazů

en: Open the drill-through menu
cs: Otevřete nabídku vrtání

en: Native Query
cs: Nativní dotaz

en: Error calculating column name for {0}: {1}
cs: Chyba při výpočtu názvu sloupce pro {0}: {1}

en: Standard deviation of {0}
cs: Směrodatná odchylka {0}

en: Error calculating display name for {0}: {1}
cs: Chyba při výpočtu zobrazovaného názvu pro {0}: {1}

en: Cumulative sum of {0}
cs: Kumulativní součet {0}

en: Saved Question #{0}
cs: Uložená otázka #{0}

en: Cumulative count of {0}
cs: Kumulativní počet {0}

en: No join named {0}
cs: Žádné spojení s názvem {0}

en: Invalid :field clause: column {0} does not exist
cs: Neplatná klauzule :field: sloupec {0} neexistuje

en: Cannot find Table {0}
cs: Nelze najít tabulku {0}

en: Don''t know how to set options for {0}
cs: Nevím, jak nastavit možnosti pro {0}

en: type-of {0} returned an invalid type {1}
cs: type-of {0} vrátil neplatný typ {1}

en: Don''t know how to determine the base type of {0}
cs: Nevíte, jak určit základní typ {0}

en: Join aliases must be unique at a given stage of a query
cs: Aliasy pro spojení musí být v dané fázi dotazu jedinečné.

en: Stage {0} does not exist
cs: Fáze {0} neexistuje

en: Extracting {0} {1}
cs: Extrakce {0} {1}

en: query_execution cleanup successful, no rows were deleted
cs: query_execution cleanup successful, žádné řádky nebyly odstraněny

en: Cleaning up query_execution table
cs: Vyčištění tabulky query_execution

en: Retention policy for the `query_execution` table.
cs: Zásady uchovávání pro tabulku `query_execution`.

en: MB_AUDIT_MAX_RETENTION_DAYS is set to {0}; using the minimum value of {1} instead.
cs: MB_AUDIT_MAX_RETENTION_DAYS je nastavena na {0}; místo toho se použije minimální hodnota {1}.

en: Must be a string like 2020-04 or 2222-11.
cs: Musí to být řetězec jako 2020-04 nebo 2222-11.
