Metabase - en to nl translation catalogue (5752 entries)

en: Your database has been added!
nl: Jouw database is toegevoegd!

en: We took a look at your data, and we have some automated explorations that we can show you!
nl: We hebben naar uw data gekeken en we hebben enkele geautomatiseerde verkenningen die we kunnen tonen!

en: I'm good thanks
nl: Bedankt, ik red me wel

en: Explore this data
nl: Verken deze data

en: Select a database type
nl: Selecteer een type database

note: Imperative: Sla op Verb: Opslaan
en: Save
nl: Opslaan

en: To do some of its magic, Metabase needs to scan your database. We will also rescan it periodically to keep the metadata up-to-date. You can control when the periodic rescans happen below.
nl: Metabase moet je database scannen om zijn magie erop los te kunnen laten. We zullen de database ook periodiek opnieuw scannen om de metadata actueel te houden. Je kunt hieronder instellen wanneer de periodieke scans plaatsvinden.

en: Database syncing
nl: Database synchroniseren

en: This is a lightweight process that checks for
    updates to this database’s schema. In most cases, you should be fine leaving this
    set to sync hourly.
nl: Dit is een licht proces dat nagaat of het database schema gewijzigd is. Meestal kun je dit zonder problemen elk uur laten draaien.

en: Scan
nl: Scannen

en: Scanning for Filter Values
nl: Aan het zoeken naar filterwaarden

en: Metabase can scan the values present in each
    field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This
    can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large
    database.
nl: Metabase kan de waardes van elk veld in deze database scannen om de checkbox filters in dashboards en vragen weer te geven. Dit is een resource-intensief proces, voornamelijk indien je een grote database hebt.

en: When should Metabase automatically scan and cache field values?
nl: Wanneer moet Metabase de waarden van deze velden automatisch scannen en cachen?

en: Regularly, on a schedule
nl: Regelmatig, volgens een schema

en: Only when adding a new filter widget
nl: Alleen als je een nieuw filter widget toevoegt

en: When a user adds a new filter to a dashboard or a SQL question, Metabase will
    scan the field(s) mapped to that filter in order to show the list of selectable values.
nl: Op het moment dat een gebruiker een nieuw filter aan een dashboard of SQL vraag toevoegt, zal Metabase de velden die toegewezen zijn aan dat filter scannen om de selecteerbare waardes te tonen

en: Never, I'll do this manually if I need to
nl: Nooit, ik doe het handmatig wanneer nodig

en: Saving...
nl: Bezig met opslaan...

en: Server error encountered
nl: Serverfout

en: Delete this database?
nl: Verwijder deze database?

en: All saved questions, metrics, and segments that rely on this database will be lost.
nl: Alle opgeslagen vragen, metrieken en segmenten die afhankelijk zijn van deze database zullen verloren gaan.

en: This cannot be undone.
nl: Dit kan niet ongedaan gemaakt worden.

en: If you're sure, please type
nl: Als u het zeker weet, typ

en: DELETE
nl: VERWIJDER

en: in this box:
nl: in dit kader:

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Delete
nl: Verwijder

en: Add Database
nl: Voeg database toe

en: Connection
nl: Verbinding

en: Scheduling
nl: Planning

en: Save changes
nl: Sla wijzigingen op

en: Actions
nl: Acties

en: Sync database schema now
nl: Synchroniseer het databaseschema nu

en: Starting…
nl: Bezig met starten...

en: Failed to sync
nl: Synchronisatie mislukt

en: Sync triggered!
nl: Synchronisatie gestart!

en: Re-scan field values now
nl: Scan veldwaardes opnieuw

en: Failed to start scan
nl: Scannen mislukt

en: Scan triggered!
nl: Scan gestart!

en: Danger Zone
nl: Gevarenzone

en: Discard saved field values
nl: Verwijder bewaarde veldwaardes

en: Remove this database
nl: Verwijder deze database

en: Add database
nl: Database toevoegen

en: Name
nl: Naam

en: Engine
nl: motor

en: Deleting...
nl: Bezig met verwijderen...

en: Loading ...
nl: Bezig met laden...

en: Bring the sample dataset back
nl: Breng de voorbeelddataset terug

en: Couldn't connect to the database. Please check the connection details.
nl: Kon niet verbinden met de database. Controleer de verbindingdetails

en: Successfully created!
nl: Succesvol aangemaakt!

en: Successfully saved!
nl: Succesvol opgeslagen!

en: Edit
nl: Bewerken

en: Revision History
nl: Revisiegeschiedenis

en: Retire this {0}?
nl: Deze {0} uitfaseren?

en: Saved questions and other things that depend on this {0} will continue to work, but this {1} will no longer be selectable from the query builder.
nl: Opgeslagen vragen en andere zaken welke afhankelijk zijn van deze {0} zullen blijven werken, maar {1} zal niet langer te selecteren zijn in de query bouwer

en: If you're sure you want to retire this {0}, please write a quick explanation of why it's being retired:
nl: Als je zeker bent dat je deze {0} wilt uitfaseren schrijf dan een verklaring waarom het uitgefaseerd wordt:

en: This will show up in the activity feed and in an email that will be sent to anyone on your team who created something that uses this {0}.
nl: Dit wordt getoond bij jouw aktiviteiten en in een e-mail, die gestuurd wordt naar iedereen in je team, die iets dergelijks als {0} gebruikt.

en: Retire
nl: Treed af

en: Retiring…
nl: Aftreden...

en: Failed
nl: Mislukt

en: Success
nl: Succes

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: No column description yet
nl: Nog geen kolombeschrijving

en: Select a field visibility
nl: Selecteer veldzichtbaarheid

en: No special type
nl: Geen speciaal type

en: Other
nl: Anders

en: Select a special type
nl: Selecteer een speciaal type

en: Select a target
nl: Selecteer een doel

en: Columns
nl: Kolommen

en: Column
nl: Kolom

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Current database:
nl: Huidige database:

en: Show original schema
nl: Toon origineel schema:

en: Data Type
nl: Datatype

en: Additional Info
nl: Extra informatie

en: Find a schema
nl: Zoek een schema

en: {0} schema | {0} schemas
nl[0]: {0} schema
nl[1]: {0} schema's

en: Why Hide?
nl: Waarom verbergen?

en: Technical Data
nl: Technische data

en: Irrelevant/Cruft
nl: Onrelevant

en: Hidden
nl: Verborgen

en: No table description yet
nl: Nog geen tabelbeschrijving

en: Metadata Strength
nl: Metadata-kwaliteit

en: {0} Queryable Table | {0} Queryable Tables
nl[0]: {0} bevraagbare tabel
nl[1]: {0} bevraagbaren tabellen

en: {0} Hidden Table | {0} Hidden Tables
nl[0]: {0} verborgen tabel
nl[1]: {0} verborgen tabellen

en: Find a table
nl: Zoek een tabel

en: Schemas
nl: Schema's

en: Metrics
nl: Metrieken

en: Add a Metric
nl: Voeg een metriek toe

en: Definition
nl: Definitie

en: Create metrics to add them to the View dropdown in the query builder
nl: Maak metrieken aan om deze to te voegen aan de View dropdown in de vraagbouwer

en: Segments
nl: Segmenten

en: Add a Segment
nl: Voeg een segment toe

en: Create segments to add them to the Filter dropdown in the query builder
nl: Maak segmenten om ze toe te voegen aan het de filter selectie in de query bouwer

en: created
nl: aangemaakt

en: reverted to a previous version
nl: teruggedraaid naar een vorige versie

en: edited the title
nl: heeft de titel bewerkt

en: edited the description
nl: heeft de omschrijving bewerkt

en: edited the
nl: bewerkte de

en: made some changes
nl: heeft wat wijzigingen gemaakt

en: You
nl: U

en:  History
nl:  geschiedenis

en: Revision History for
nl: Revisiegeschiedenis voor

en: {0} – Field Settings
nl: {0} - Veldinstellingen

en: Where this field will appear throughout Metabase
nl: Waar dit veld zichtbaar wordt via Metabase

en: Filtering on this field
nl: Filteren op dit veld

en: When this field is used in a filter, what should people use to enter the value they want to filter on?
nl: Als dit veld wordt gebruikt in een filter, wat moet men gebruiken om te filteren op de waarde die ze hebben ingevoerd?

en: No description for this field yet
nl: Nog geen beschrijving voor dit veld

en: Original value
nl: Originele waarde

en: Enter value
nl: Voer een waarde in

en: Use original value
nl: Gebruik originele waarde

en: Use foreign key
nl: Gebruik verwijzende sleutel

en: Current field isn't a foreign key or FK target table metadata is missing
nl: Het huidige veld is geen verwijzende sleutel of of de metadata van de doeltabel mist

en: The selected field isn't a foreign key
nl: Het geselecteerde veld is geen verwijzende sleutel

en: Display values
nl: Toon waarden

en: Choose to show the original value from the database, or have this field display associated or custom information.
nl: Kies om de originele waarde vanuit de database te zien of toon het veld met verwante of custom informatie.

en: Choose a field
nl: Kies een veld

en: Please select a column to use for display.
nl: Selecteer een kolom om te gebruiken voor weergave

en: You might want to update the field name to make sure it still makes sense based on your remapping choices.
nl: Je kunt ervoor kiezen om de veldnaam aan te passen, om er zeker van te zijn dat deze nog duidelijk is, baserend op je hermapping keuzes.

en: Cached field values
nl: Opgeslagen veldwaarden

en: Metabase can scan the values for this field to enable checkbox filters in dashboards and questions.
nl: Metabase kan de waarden voor dit veld scannen om checkbox filters in dashboards en vragen in te schakelen.

en: Re-scan this field
nl: Herscan dit veld

en: Discard cached field values
nl: Verwijder opgeslagen veldwaarden

en: Failed to discard values
nl: Verwijderen van opgeslagen veldwaarden is mislukt

en: Select any table to see its schema and add or edit metadata.
nl: Selecteer een tabel om het schema te zien en om metadata toe te voegen of te wijzigen.

en: Name is required
nl: Naam is verplicht

en: Description is required
nl: Omschrijving is verplicht

en: Revision message is required
nl: Herzieningsbericht is verplicht

en: Aggregation is required
nl: Aggregatie is benodigd

en: Edit Your Metric
nl: Bewerk uw metriek

en: Create Your Metric
nl: Maak uw metriek

en: Make changes to your metric and leave an explanatory note.
nl: Pas de meetwaarde aan en laat een verklaring achter

en: You can create saved metrics to add a named metric option to this table. Saved metrics include the aggregation type, the aggregated field, and optionally any filter you add. As an example, you might use this to create something like the official way of calculating "Average Price" for an Orders table.
nl: Je kunt opgeslagen metrieken aanmaken om een metriek optie toe tevoegen aan deze tabel. Opgeslagen metrieken omvatten het aggregatietype, het geaggregeerde veld en elk filter dat u toevoegt. Bijvoorbeeld: je kunt deze optie gebruiken voor een standaard manier voor het berekenen van een "gemiddelde prijs" for een bestellingen tabel.

en: Result:
nl: Resultaat:

en: Name Your Metric
nl: Geef uw metriek een naam

en: Give your metric a name to help others find it.
nl: Geef uw metriek een naam om het vindbaar te maken voor anderen.

en: Something descriptive but not too long
nl: Iets verduidelijkends maar niet te lang

en: Describe Your Metric
nl: Beschrijf uw metriek

en: Give your metric a description to help others understand what it's about.
nl: Beschrijf uw metriek om het uit te leggen aan anderen.

en: This is a good place to be more specific about less obvious metric rules
nl: Hier kun je preciezer zijn over metriken die minder duidelijk zijn

en: Reason For Changes
nl: Reden voor wijzigingen

en: Leave a note to explain what changes you made and why they were required.
nl: Laat een notitie achter, om de veranderingen uit te leggen en waarom ze nodig waren.

en: This will show up in the revision history for this metric to help everyone remember why things changed
nl: Dit wordt weergegeven in de revisiegeschiedenis voor deze metriek zodat de reden voor iedereen duidelijk is

en: At least one filter is required
nl: Er is ten minste één filter benodigd

en: Edit Your Segment
nl: Bewerk uw segment

en: Create Your Segment
nl: Maak uw segment

en: Make changes to your segment and leave an explanatory note.
nl: Verander je segment en laat een uitleg achter.

en: Select and add filters to create your new segment for the {0} table
nl: Selecteer en voeg filters toe om een nieuw segment voor de {0} tabel te maken.

en: Name Your Segment
nl: Benoem uw segment

en: Give your segment a name to help others find it.
nl: Geef uw segment een naam om het vindbaar te maken voor anderen.

en: Describe Your Segment
nl: Beschrijf uw segment

en: This is a good place to be more specific about less obvious segment rules
nl: Dit is een goede plek om specifieker te zijn over minder voor de hand liggende segment regels.

en: This will show up in the revision history for this segment to help everyone remember why things changed
nl: Dit wordt getoond in de revisiegeschiedenis, zodat iedereen weet waarom dit segment werd aangepast.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Metabase can scan the values in this table to enable checkbox filters in dashboards and questions.
nl: Metabase kan de waardes van deze tabel scannen om checkbox filters in dashboards en vragen aan te zetten.

en: Re-scan this table
nl: Herscan deze tabel

en: Add
nl: Toevoegen

en: Not a valid formatted email address
nl: Geen valide e-mailadres

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Permission Groups
nl: Rechtengroepen

en: Make this user an admin
nl: Maak deze gebruiker een beheerder

en: All users belong to the {0} group and can't be removed from it. Setting permissions for this group is a great way to
    make sure you know what new Metabase users will be able to see.
nl: Alle gebruikers behoren tot de groep {0} en kunnen niet verwijderd worden uit deze groep. Restricties toekennen voor deze groep is een goede manier om er zeker van te zijn wat nieuwe Metabase gebruikers kunnen zien.

en: This is a special group whose members can see everything in the Metabase instance, and who can access and make changes to the
    settings in the Admin Panel, including changing permissions! So, add people to this group with care.
nl: Dit is een speciale groep waarvan leden alles kunnen zien in deze Metabase omgeving, wie toegang heeft en wijzigingen kunnen maken binnen het Admin paneel, inclusief het wijzigen van restricties! Wees voorzichtig met het toevoegen van gebruikers aan deze groep.

en: To make sure you don't get locked out of Metabase, there always has to be at least one user in this group.
nl: Om te verzekeren dat je niet buitengesloten wordt van Metabase moet er altijd minimaal één gebruiker in deze groep zijn

en: Members
nl: Gebruikers

en: Email
nl: E-mail

en: A group is only as good as its members.
nl: Een groep is slechts zo goed als zijn leden.

en: Admin
nl: Beheerder

en: and
nl: en

en: {0} other group | {0} other groups
nl[0]: {0} andere groep
nl[1]: {0} andere groepen

en: Default
nl: Standaard

en: Something like "Marketing"
nl: Bijvoorbeeld "Marketing"

en: Remove this group?
nl: Verwijder deze groep?

en: Are you sure? All members of this group will lose any permissions settings they have based on this group.
    This can't be undone.
nl: Weet je het zeker? Alle leden in deze groep zullen de rechten verliezen die ze hebben verkregen binnen deze groep. 
    Dit kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit Name
nl: Bewerk naam

en: Remove Group
nl: Verwijder groep

en: Done
nl: Klaar

en: Group name
nl: Groepsnaam

en: Groups
nl: Groepen

en: Create a group
nl: Maak een groep

en: You can use groups to control your users' access to your data. Put users in groups and then go to the Permissions section to control each group's access. The Administrators and All Users groups are special default groups that can't be removed.
nl: Je kunt groepen gebruiken om de toegang tot bepaalde gegevens te bepalen. Voeg gebruikers toe aan groepen en beheer daarna de rechten voor elke groep. De "Beheerders" en "Alle gebruikers" zijn speciale standaard groepen en kunnen niet verwijderd worden.

en: Edit Details
nl: Bewerk gegevens

en: Re-send Invite
nl: Herstuur uitnodiging

en: Reset Password
nl: Stel wachtwoord opnieuw in

en: Deactivate
nl: Deactiveer

en: People
nl: Mensen

en: Who do you want to add?
nl: Wie wilt u toevoegen?

en: Edit {0}'s details
nl: Bewerk gegevens van {0}

en: {0} has been added
nl: {0} is toegevoegd

en: Add another person
nl: Voeg nog een persoon toe

en: We couldn’t send them an email invitation,
    so make sure to tell them to log in using {0}
    and this password we’ve generated for them:
nl: We konden geen email uitnodiging versturen. Vertel daarom om in te loggen met {0} en het wachtwoord wat we gegenereerd hebben:

en: If you want to be able to send email invites, just go to the {0} page.
nl: Als u e-mailuitnodigingen wilt kunnen versturen, ga dan naar de {0} pagina.

en: We’ve sent an invite to {0} with instructions to set their password.
nl: Wij hebben {0} een uitnodiging verstuurd om hun wachtwoord te wijzigen.

en: We've re-sent {0}'s invite
nl: Wij hebben de uitnodiging opnieuw aan {0} verzonden

en: Okay
nl: Ok

en: Any previous email invites they have will no longer work.
nl: Eerder verstuurde e-mailuitnodigingen zullen niet meer werken

en: Deactivate {0}?
nl: Deactiveer {0}?

en: {0} won't be able to log in anymore.
nl: {0} zal niet meer kunnen inloggen.

en: Reactivate {0}'s account?
nl: Account van {0} weer activeren?

en: Reactivate
nl: Heractiveer

en: They'll be able to log in again, and they'll be placed back into the groups they were in before their account was deactivated.
nl: Ze kunnen weer inloggen en worden teruggeplaatst in de groepen waar ze zich in bevonden voordat hun account werd gedeactiveerd.

en: Reset {0}'s password?
nl: Wachtwoord van {0} opnieuw instellen?

en: Are you sure you want to do this?
nl: Weet u zeker dat u dit wilt doen?

en: {0}'s password has been reset
nl: Wachtwoord van {0} is opnieuw ingesteld

en: Here’s a temporary password they can use to log in and then change their password.
nl: Hier is een tijdelijk wachtwoord wat ze kunnen gebruiken om in te loggen en het wachtwoord te wijzigen.

en: We've sent them an email with instructions for creating a new password.
nl: We hebben een mail verstuurd met instructies voor het maken van een nieuw wachtwoord.

en: Active
nl: Actief

en: Deactivated
nl: Deactiveer

en: Add someone
nl: Voeg iemand toe

en: Last Login
nl: Laatste inlog

en: Signed up via Google
nl: Aangemeld via Google

en: Signed up via LDAP
nl: Aangemeld via LDAP

en: Reactivate this account
nl: Heractiveer dit account

en: Never
nl: Nooit

en: {0} table | {0} tables
nl[0]: {0} tabel
nl[1]: {0} tabellen

en:  will be
nl:  zullen

en: given access to
nl: heeft toegang gegeven tot

en:  and
nl:  en

en: denied access to
nl: heeft toegang geweigerd tot

en:  will no longer be able to
nl:  kunnen niet langer

en:  will now be able to
nl: kunnen vanaf nu

en:  native queries for
nl:  standaard queries voor

en: Permissions
nl: Rechten

en: Save permissions?
nl: Rechten opslaan?

en: Save Changes
nl: Sla wijzigingen op

en: Discard changes?
nl: Veranderingen ongedaan maken?

en: No changes to permissions will be made.
nl: Er zullen geen wijzigingen in de rechten gemaakt worden.

en: You've made changes to permissions.
nl: U hebt aanpassingen gedaan aan rechten.

en: Permissions for this collection
nl: Rechten voor deze collectie

en: You have unsaved changes
nl: U hebt niet opgeslagen wijzigingen

en: Do you want to leave this page and discard your changes?
nl: Wil je deze pagina verlaten zonder de wijzigingen op te slaan?

en: Sorry, an error occurred.
nl: Sorry, er is een fout opgetreden.

en: Administrators always have the highest level of access to everything in Metabase.
nl: Beheerders hebben altijd het hoogste nivo van toegang tot alles binnen Metabase.

en: Every Metabase user belongs to the All Users group. If you want to limit or restrict a group's access to something, make sure the All Users group has an equal or lower level of access.
nl: Elke Metabase gebruiker behoord tot de "Alle gebruikers" groep. Zorg ervoor dat de "Alle gebruikers" groep gelijke of minder rechten hebben wanneer je de toegang van een groep wilt beperken.

en: MetaBot is Metabase's Slack bot. You can choose what it has access to here.
nl: MetaBot is de Slack bot van Metabase. Je kan kiezen waar het hier recht toe heeft.

en: The "{0}" group may have access to a different set of {1} than this group, which may give this group additional access to some {2}.
nl: De "{0}" groep heeft mogelijk toegang tot een andere set van {1} dan deze groep, waardoor deze groep mogelijk extra toegang heeft tot een aantal {2}.

en: The "{0}" group has a higher level of access than this, which will override this setting. You should limit or revoke the "{1}" group's access to this item.
nl: De groep "{0}" heeft een hoger toegangsniveau dan deze, waardoor deze instelling wordt opgeheven. Je moet de toegang van de groep "{1}" tot dit item beperken of intrekken.

en: Limit
nl: Limiet

en: Revoke
nl: Intrekken

en: access even though "{0}" has greater access?
nl: Betreden terwijl "{0}" meer rechten heeft?

en: Limit access
nl: Limiteer toegang

en: Revoke access
nl: Trek toegang in

en: Change access to this database to limited?
nl: Wijzig de toegang tot deze database in gelimiteerd?

en: Change
nl: Wijzigen

en: Allow Raw Query Writing?
nl: Toestaan om "Raw queries" te schrijven?

en: This will also change this group's data access to Unrestricted for this database.
nl: Hiermee wordt ook de gegevenstoegang van deze groep gewijzigd in Onbeperkt voor deze database.

en: Allow
nl: Toestaan

en: Revoke access to all tables?
nl: Rechten intrekken voor alle tabellen?

en: This will also revoke this group's access to raw queries for this database.
nl: Hiermee wordt ook de toegang van deze groep tot "raw queries" voor deze database ingetrokken.

en: Grant unrestricted access
nl: Ken onbeperkte toegang toe

en: Unrestricted access
nl: Onbeperkte toegang

en: Limited access
nl: Gelimiteerde toegang

en: No access
nl: Geen toegang

en: Write raw queries
nl: Schrijf "raw queries"

en: Can write raw queries
nl: Kan "raw queries" schrijven

en: Curate collection
nl: Beheer collectie

en: View collection
nl: Toon verzamelingen

en: Data Access
nl: Datatoegang

en: View tables
nl: Toon tabellen

en: View schemas
nl: Toon schema's

en: Data Model
nl: Datamodel

en: Sign in with Google
nl: Inloggen met Google

en: Allows users with existing Metabase accounts to login with a Google account that matches their email address in addition to their Metabase username and password.
nl: Hiermee kunnen gebruikers met bestaande Metabase-accounts inloggen met een Google-account dat overeenkomt met hun e-mailadres naast hun Metabase-gebruikersnaam en -wachtwoord.

en: Configure
nl: Configureer

en: Allows users within your LDAP directory to log in to Metabase with their LDAP credentials, and allows automatic mapping of LDAP groups to Metabase groups.
nl: Hiermee kunnen gebruikers in uw LDAP-directory zich aanmelden bij Metabase met hun LDAP-inloggegevens en kunnen LDAP-groepen automatisch worden toegewezen aan Metabase-groepen.

en: That's not a valid email address
nl: Dat is geen valide e-mailadres

en: That's not a valid integer
nl: Dat is geen geldig getal

en: Changes saved!
nl: Wijzigingen opgeslagen!

en: Looks like we ran into some problems
nl: Het lijkt er op dat we tegen een probleem zijn aangelopen

en: Send test email
nl: Verstuur teste-mail

en: Sending...
nl: Bezig met versturen...

en: Sent!
nl: Verzonden!

en: Clear
nl: Leeg

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Server Settings
nl: Serverinstellingen

en: User Schema
nl: Gebruikersschema

en: Attributes
nl: Attributen

en: Group Schema
nl: Groepschema

en: Using
nl: Gebruik makend van

en: Getting set up
nl: Aan de slag

en: A few things you can do to get the most out of Metabase.
nl: Een paar dingen die je kunt doen om het meeste uit Metabase te halen.

en: Recommended next step
nl: Aanbevolen volgende stap

en: Google Sign-In
nl: Google Log-in

en: To allow users to sign in with Google you'll need to give Metabase a Google Developers console application client ID. It only takes a few steps and instructions on how to create a key can be found {0}
nl: Er is een Client ID via het Google Developers console application client ID nodig om gebruikers de mogelijkheid te geven om in te loggen met Google. Het duurt niet lang om de volgende stappen en instructies te volgen {0}

en: Your Google client ID
nl: Je Google client ID

en: Allow users to sign up on their own if their Google account email address is from:
nl: Sta gebruikers toe om te registeren via een Google account e-mailadres van:

en: Answers sent right to your Slack #channels
nl: Stuur antwoorden direct naar Slack #channels

en: Create a Slack Bot User for MetaBot
nl: Maak een Slack Bot account aan voor MetaBot

en: Once you're there, give it a name and click {0}. Then copy and paste the Bot API Token into the field below. Once you are done, create a "metabase_files" channel in Slack. Metabase needs this to upload graphs.
nl: Volg de stappen, geef het een naam en klik op {0}. Kopieer en plak de Bot API token in het onderstaande veld. Wanneer dit voltooid is kun je een "metabase_files" channel aanmaken in Slack. Metabase heeft dit nodig om afbeeldingen te uploaden.

en: You're running Metabase {0} which is the latest and greatest!
nl: U draait Metabase {0}, de nieuwste versie.

en: Metabase {0} is available.  You're running {1}
nl: Metabase {0} is beschikbaar. U draait nu {1}

en: What's Changed:
nl: Wat is er veranderd:

en: Add a map
nl: Voeg een kaart toe

en: Delete custom map
nl: Verwijder aangepaste kaart

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Select…
nl: Selecteer...

en: Sample values:
nl: Voorbeeldwaarden:

en: Add a new map
nl: Voeg kaart toe

en: Edit map
nl: Bewerk kaart

en: What do you want to call this map?
nl: Welke naam wilt u aan deze kaart geven?

en: e.g. United Kingdom, Brazil, Mars
nl: bijv. Engeland, Brazilië, Mars

en: URL for the GeoJSON file you want to use
nl: URL voor het GeoJSON bestand dat u wilt gebruiken

en: Like https://my-mb-server.com/maps/my-map.json
nl: Bijvoorbeeld https://my-mb-server.com/maps/my-map.json

en: Refresh
nl: Vernieuwen

en: Load
nl: Laden

en: Which property specifies the region’s identifier?
nl: Welke eigenschap specificeert de regio?

en: Which property specifies the region’s display name?
nl: Welke eigenschap specificeert de weergave naam voor de regio?

en: Load a GeoJSON file to see a preview
nl: Laad een GeoJSON bestand om een voorbeeld te zien

en: Save map
nl: Sla kaart op

en: Add map
nl: Voeg kaart toe

en: Using embedding
nl: Gebruik maken van embedding

en: By enabling embedding you're agreeing to the embedding license located at
nl: Bij het inschakelen van embedding ga je akkoord met de embedding licentie die gevonden kan worden op

en: In plain English, when you embed charts or dashboards from Metabase in your own application, that application isn't subject to the Affero General Public License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds. You should, however, read the license text linked above as that is the actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
nl: Kort samengevat, wanneer je grafieken of dashboards embed binnen je eigen applicatie is de applicatie niet gebonden aan de Affero General Public License, zolang je de Metabase logo en de "Mogelijk gemaakt door Metabase" zichtbaar toont binnen deze embeds. Je moet de licentie nog wel lezen, aangezien dat de licentie is waarmee je akkoord gaat bij het inschakelen van deze functionaliteit.

en: Enable
nl: Zet aan

en: Premium embedding enabled
nl: Premium embedding ingeschakeld

en: Enter the token you bought from the Metabase Store
nl: Voer de token in van de aankoop uit de Metabase Store

en: Premium embedding lets you disable "Powered by Metabase" on your embedded dashboards and questions.
nl: Met premium embedding kan de melding "Mogelijk gemaakt door Metabase" worden uitgeschakeld binnen de embedded dashboards en vragen.

en: Buy a token
nl: Koop een token

en: Enter a token
nl: Voer een token in

en: Edit Mappings
nl: Pas mappings aan

en: Group Mappings
nl: Groep mappings

en: Create a mapping
nl: Maak een mapping

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the
    directory server. Membership to the Admin group can be granted through mappings, but will not be automatically removed as a
    failsafe measure.
nl: Met toewijzingen kan Metabase automatisch gebruikers toevoegen aan en verwijderen uit groepen op basis van de lidmaatschapsinformatie van de
    directoryserver. Lidmaatschap van de beheerdersgroep kan worden verleend via toewijzingen, maar wordt niet automatisch verwijderd voor de veiligheid.

en: Distinguished Name
nl: Onderscheidende naam

en: Public Link
nl: Publieke link

en: Revoke Link
nl: Trek link in

en: Disable this link?
nl: Maak de link onbruikbaar?

en: They won't work anymore, and can't be restored, but you can create new links.
nl: Ze werken niet meer en kunnen niet worden hersteld, maar je kunt wel nieuwe links maken.

en: Public Dashboard Listing
nl: Lijst van openbare dashboards

en: No dashboards have been publicly shared yet.
nl: Er is nog geen dashboard publiekelijk gedeeld

en: Public Card Listing
nl: Lijst van openbare kaarten

en: No questions have been publicly shared yet.
nl: Geen enkele vraag is openbaar gedeeld.

en: Embedded Dashboard Listing
nl: Lijst van embedded dashboards

en: No dashboards have been embedded yet.
nl: Geen enkele dashboard is embeded.

en: Embedded Card Listing
nl: Lijst van embedded kaarten

en: No questions have been embedded yet.
nl: Geen enkele vraag is publiek embedded.

en: Regenerate embedding key?
nl: Embedding sleutel opnieuw genereren?

en: This will cause existing embeds to stop working until they are updated with the new key.
nl: Dit zorgt ervoor dat bestaande embeds niet meer werken totdat deze zijn bijgewerkt met de nieuwe sleutel.

en: Regenerate key
nl: Hergenereer sleutel

en: Generate Key
nl: Genereer sleutel

en: Enabled
nl: Aangezet

en: Disabled
nl: Uitgezet

en: Unknown setting {0}
nl: Onbekende instelling {0}

en: General
nl: Algemeen

en: Site Name
nl: Sitenaam

en: Site URL
nl: URL van de site

en: Email Address for Help Requests
nl: E-mailadres voor hulpverzoeken

en: Report Timezone
nl: Rapport tijdzone

en: Database Default
nl: Standaard database

en: Select a timezone
nl: Selecteer een tijdzone

en: Not all databases support timezones, in which case this setting won't take effect.
nl: Niet alle database ondersteunen tijdzones, in die gevallen heeft deze instelling geen effect.

en: Language
nl: Taal

en: Select a language
nl: Selecteer een taal

en: Anonymous Tracking
nl: Anoniem volgen

en: Friendly Table and Field Names
nl: Vriendelijke tabel- en veldnamen

en: Only replace underscores and dashes with spaces
nl: Alleen liggende streepjes en strepen vervangen door spaties

en: Enable Nested Queries
nl: Geneste vragen inschakelen

en: Check for updates
nl: Controleer op updates

en: SMTP Host
nl: SMTP host

en: SMTP Port
nl: SMTP poort

en: That's not a valid port number
nl: Dat is geen valide poortnummer

en: SMTP Security
nl: SMTP-beveiliging

en: SMTP Username
nl: SMTP-gebruikersnaam

en: SMTP Password
nl: SMTP wachtwoord

en: From Address
nl: Van adres

en: Slack API Token
nl: Slack API token

en: Enter the token you received from Slack
nl: Voer de token in die je hebt gekregen van Slack

en: LDAP Authentication
nl: LDAP-authenticatie

en: LDAP Host
nl: LDAP-host

en: LDAP Port
nl: LDAP-poort

en: LDAP Security
nl: LDAP beveiliging

en: Username or DN
nl: Gebruikersnaam of DN

en: Password
nl: Wachtwoord

en: User search base
nl: Gebruiker zoekbasis

en: User filter
nl: Gebruikersfilter

en: Check your parentheses
nl: Controleer je haakjes

en: Email attribute
nl: Email attribuut

en: First name attribute
nl: Voornaamattribuut

en: Last name attribute
nl: Achternaamattribuut

en: Synchronize group memberships
nl: Groepslidmaatschappen synchroniseren

en: Group search base
nl: Groep zoekbasis

en: Maps
nl: Kaarten

en: Map tile server URL
nl: URL van kaarttegelserver (Maps)

en: Metabase uses OpenStreetMaps by default.
nl: Metabase gebruikt standaard OpenStreetMaps.

en: Custom Maps
nl: Aangepaste kaarten

en: Add your own GeoJSON files to enable different region map visualizations
nl: Voeg je eigen GeoJSON bestanden toe om andere regio visualisaties in te schakelen

en: Public Sharing
nl: Publiek delen

en: Enable Public Sharing
nl: Schakel publiek delen in

en: Shared Dashboards
nl: Gedeelde dashboards

en: Shared Questions
nl: Gedeelde vragen

en: Embedding in other Applications
nl: Embedden in andere applicaties

en: Enable Embedding Metabase in other Applications
nl: Embedden van Metabase in andere applicaties inschakelen

en: Embedded Questions
nl: Embedded Vragen

en: Enable Caching
nl: Schakel caching in

en: Minimum Query Duration
nl: minimale query duur

en: Cache Time-To-Live (TTL) multiplier
nl: cache levensduur (TTL) vermenigvuldiging

en: Max Cache Entry Size
nl: Maximale cachegrootte

en: Your alert is all set up.
nl: Je alert is ingesteld

en: Your alert was updated.
nl: Je alert is geüpdatet

en: The alert was successfully deleted.
nl: De alert is succesvol verwijderd

en: Please enter a valid formatted email address.
nl: Voer een valide email adres in

en: Passwords do not match
nl: Wachtwoorden komen niet overeen

en: Back to login
nl: Terug naar inloggen

en: No Metabase account exists for this Google account.
nl: Er bestaat geen Metabase-account voor dit Google-account.

en: You'll need an administrator to create a Metabase account before you can use Google to log in.
nl: Je hebt een beheerder nodig om een Metabase account aan te maken voordat je met Google kan inloggen.

en: Sign in with {0}
nl: Log in met {0}

en: Please contact an administrator to have them reset your password
nl: Neem contact op met een beheerder om het wachtwoord te hertellen

en: Forgot password
nl: Wachtwoord vergeten

en: The email you use for your Metabase account
nl: Het e-mailadres welke je gebruikt voor je Metabase account

en: Send password reset email
nl: Verstuur e-mail voor wachtwoordreset

en: Check your email for instructions on how to reset your password.
nl: Controleer de instructies in e-mail inbox om je wachtwoord te wijzigen.

en: Sign in to Metabase
nl: Log in in Metabase

en: OR
nl: OF

en: Username or email address
nl: Gebruikersnaam of e-mailadres

en: Sign in
nl: Inloggen

en: I seem to have forgotten my password
nl: Het lijkt erop dat ik mijn wachtwoord vergeten ben

en: request a new reset email
nl: verzoek een nieuwe reset email

en: Whoops, that's an expired link
nl: Oeps... dat is een verlopen link

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need
    to reset your password, you can {0}.
nl: Vanwege veiligheidsredenen verlopen de links voor het herstellen van een wachtwoord na een tijdje. 
    Wanneer je nog steeds je wachtwoord wilt wijzigen kun je {0}.

en: New password
nl: Nieuw wachtwoord

en: To keep your data secure, passwords {0}
nl: Om je data veilig te houden, wachtwoorden {0}

en: Create a new password
nl: Maak een nieuw wachtwoord

en: Make sure its secure like the instructions above
nl: Zorg ervoor dat het net zo veilig is als de bovenstaande instructies

en: Confirm new password
nl: Bevestiging nieuw wachtwoord

en: Make sure it matches the one you just entered
nl: Zorg ervoor dat het overeenkomt met degene die je net hebt ingevuld

en: Your password has been reset.
nl: Uw wachtwoord is opnieuw ingesteld.

en: Sign in with your new password
nl: Log in met uw nieuwe wachtwoord

en: Save failed
nl: Opslaan mislukt

en: Saved
nl: Opgeslagen

en: Archive this collection?
nl: Deze verzameling archiveren?

en: The dashboards, collections, and pulses in this collection will also be archived.
nl: De dashboards, collecties en pulsen in deze collectie zullen ook gearchiveerd worden.

en: Archive
nl: Archief

en: This {0} has been archived
nl: {0} is gearchiveerd

en: View the archive
nl: Toon het archief

en: Unarchive this {0}
nl: Dearchiveer dit {0}

en: Our data
nl: Onze data

en: X-ray this table
nl: X-ray deze tabel

en: Learn about this table
nl: Leer over deze tabel

en: Clickity click
nl: Klik-klik

en: Saved!
nl: Opgeslagen!

en: Saving failed.
nl: Opslaan mislukt.

en: Su
nl: Zo

en: Mo
nl: Ma

en: Tu
nl: Di

en: We
nl: Wo

en: Th
nl: Do

en: Fr
nl: Vr

en: Sa
nl: Za

en: Your admin's email address
nl: Uw beheerders e-mailadres

en: To send {0}, you'll need to set up {1} integration.
nl: Om {0} te versturen moet je de {1} integratie instellen.

en:  or
nl:  of

en: To send {0}, an admin needs to set up {1} integration.
nl: Om {0} te versturen moet een beheerder de {1} integratie instellen.

en: This collection is empty, like a blank canvas
nl: Deze collectie is leeg, net als een wit canvas.

en: You can use collections to organize and group dashboards, questions and pulses for your team or yourself
nl: Je kunt collecties gebruiken om dashboards, vragen en pulsen te organiseren voor je team en jezelf

en: Create another collection
nl: Maak nog een collectie

en: Dashboards let you collect and share data in one place.
nl: Via dashboards kunt u op één plek gegevens verzamelen en delen.

en: Pulses let you send out the latest data to your team on a schedule via email or slack.
nl: Met pulsen kun je de nieuwste gegevens volgens een schema via e-mail of Slack naar je team sturen.

en: Questions are a saved look at your data.
nl: Vragen zijn opgeslagen en bekijken de data.

en: Drag something here to pin it to the top
nl: Sleep iets hier om het bovenaan vast te zetten

en: Collections
nl: Verzamelingen

en: Drag here to un-pin
nl: Verplaats hier om los te maken

en: {0} item selected | {0} items selected
nl[0]: {0} item geselecteerd
nl[1]: {0} items geselecteerd

en: Move {0} items?
nl: Verplaats {0} items?

en: Move "{0}"?
nl: Verplaats "{0}"?

en: Move
nl: Verplaats

en: Edit this collection
nl: Bewerk deze verzameling

en: Archive this collection
nl: Archiveer deze verzameling

en: My personal collection
nl: Mijn persoonlijke verzameling

en: New collection
nl: Nieuwe verzameling

en: Copied!
nl: Gekopiëerd!

en: Use an SSH-tunnel for database connections
nl: Gebruik een SSH-tunnel voor databaseverbindingen

en: Some database installations can only be accessed by connecting through an SSH bastion host.
    This option also provides an extra layer of security when a VPN is not available.
    Enabling this is usually slower than a direct connection.
nl: Sommige database-installaties kunnen alleen benaderd worden met een SSH verbinding. Deze optie zorgt ook voor een extra beveiliging wanneer een VPN niet beschikbaar is. Het inschakelen van deze optie is vaak langzamer dan een directe verbinding.

en: This is a large database, so let me choose when Metabase syncs and scans
nl: Dit is een grote database, laat mij kiezen wat Metabase moet synchroniseren en scannen.

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values.
    If you have a large database, we recommend turning this on and reviewing when and how often the field value scans happen.
nl: Metabase voert standaard een lichte synchronisatie uit en dagelijks een volledige scan van de velden. Wanneer je een grote database hebt adviseren we deze optie aan te zetten zodat je zelf kan bepalen wat en hoe de velden gescand moeten worden.

en: {0} to generate a Client ID and Client Secret for your project.
nl: {0} om een Client ID en Client Secret te genereren voor je project.

en: Click here
nl: Klik hier

en: Choose "Other" as the application type. Name it whatever you'd like.
nl: Kies "Anders" als applicatie type. Noem het zoals je wilt.

en: {0} to get an auth code
nl: {0} om een auth code te verkrijgen

en: with Google Drive permissions
nl: met Google Drive rechten

en: To use Metabase with this data you must enable API access in the Google Developers Console.
nl: Om Metabase te gebruiken met deze data moet je de API toegang inschakelen in de Google Developers Console.

en: {0} to go to the console if you haven't already done so.
nl: {0} om naar het console te gaan, wanneer je dit nog niet gedaan hebt.

en: How would you like to refer to this database?
nl: Hoe wil je naar deze database verwijzen?

en: Next
nl: Volgende

en: Delete this {0}
nl: Verwijder dit {0}

en: Pin this item
nl: Pin dit item

en: Move this item
nl: Verplaats dit item

en: Edit this question
nl: Pas deze vraag aan

en: Action type
nl: Actie type

en: View revision history
nl: Bekijk revisie historie

en: Move action
nl: Verplaats actie

en: Archive action
nl: Archiveer actie

en: Add to dashboard
nl: Voeg toe aan dashboard

en: Download results
nl: Download resultaten

en: Sharing and embedding
nl: Delen en embedden

en: Another action type
nl: Ander actietype

en: Get alerts about this
nl: Ontvang meldingen hierover

en: View the SQL
nl: Bekijk de SQL

en: Segments for this
nl: Segmenten hiervoor

en: Show error details
nl: Toon foutdetails

en: Here's the full error message
nl: Hier is de volledige fout

en: Hi, Metabot here.
nl: Hi, Metabot hier.

en: Based on the schema
nl: Gebaseerd op het schema

en: A look at your
nl: Bekijk uw

en: Search the list
nl: Doorzoek de lijst

en: Search by {0}
nl: Zoeken op {0}

en:  or enter an ID
nl:  of voer een ID in

en: Enter an ID
nl: Voer een ID in

en: Enter a number
nl: Voer een getal in

en: Enter some text
nl: Voer tekst in

en: No matching {0} found.
nl: Geen overeenkomende {0} gevonden.

en: Including every option in your filter probably won’t do much…
nl: Het opnemen van elke optie in deze filter zal waarschijnlijk niet veel doen ...

en: Something's gone wrong
nl: Er is iets misgegaan

en: We've run into an error. You can try refreshing the page, or just go back.
nl: Er is een fout opgetreden. Je kunt proberen de pagina te vernieuwen of gewoon teruggaan.

en: No description yet
nl: Nog geen omschrijving

en: New {0}
nl: Nieuwe {0}

en: Asked by {0}
nl: Gevraagd door {0}

en: Today,
nl: Vandaag,

en: Yesterday,
nl: Gisteren,

en: First revision.
nl: Eerste revisie

en: Reverted to an earlier revision and {0}
nl: Teruggezet naar een eerdere revisie en {0}

en: Revision history
nl: Revisiegeschiedenis

en: When
nl: Wanneer

en: Who
nl: Wie

en: What
nl: Wat

en: Revert
nl: Terugdraaien

en: Reverting…
nl: Aan het terugdraaien...

en: Revert failed
nl: Terugdraaien mislukt

en: Reverted
nl: Teruggedraaid

en: Everything
nl: Alles

en: Questions
nl: Vragen

en: Pulses
nl: Pulsen

en: Back
nl: Terug

en: Find...
nl: Zoeken...

en: An error occured
nl: Er is een fout opgetreden

en: Loading...
nl: Aan het laden...

en: Metabase Newsletter
nl: Metabase-nieuwsbrief

en: Get infrequent emails about new releases and feature updates.
nl: Ontvang af en toe e-mails over nieuwe versies en functionaliteiten.

en: Subscribe
nl: Aanmelden

en: You're subscribed. Thanks for using Metabase!
nl: U hebt zich aangemeld. Bedankt voor het gebruik van Metabase!

en: We're a little lost...
nl: Wij zijn een beetje verdwaald...

en: Temporary Password
nl: Tijdelijk wachtwoord

en: Hide
nl: Verbergen

en: Show
nl: Toon

en: Saved! Add this to a dashboard?
nl: Opgeslagen! Dit aan een dashboard toevoegen?

en: Yes please!
nl: Ja, graag!

en: Not now
nl: Niet nu

en: Error:
nl: Fout:

en: Sunday
nl: Zondag

en: Monday
nl: Maandag

en: Tuesday
nl: Dinsdag

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Friday
nl: Vrijdag

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: First
nl: Eerste

en: Last
nl: Laatste

en: 15th (Midpoint)
nl: 15e (middenpunt)

en: Calendar Day
nl: Kalenderdag

en: your Metabase timezone
nl: uw Metabase-tijdzone

en: Filter this list...
nl: Filter in deze lijst...

en: Blue
nl: Blauw

en: Green
nl: Groen

en: Red
nl: Rood

en: Yellow
nl: Geel

en: A component used to make a selection
nl: Een component die wordt gebruikt om een selectie te maken

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: Nothing to select
nl: Niks te selecteren

en: Sorry, you don’t have permission to see that.
nl: Sorry, u hebt geen rechten om dat te zien.

en: Unknown error encountered
nl: Onbekende fout

en: Create
nl: Aanmaken

en: Create dashboard
nl: Maak dashboard aan

en: Table
nl: Tabel

en: Creator
nl: Maker

en: No results found
nl: Geen resultaten gevonden

en: Try adjusting your filter to find what you’re looking for.
nl: Pas het filter aan om te vinden waar je naar zoekt.

en: View by
nl: Bekijk als

en: of
nl: van

en: Don't tell anyone, but you're my favorite.
nl: Niet verder vertellen, maar u bent mijn favoriet.

en: Once you connect your own data, I can show you some automatic explorations called x-rays. Here are some examples with sample data.
nl: Nadat u uw eigen gegevens hebt verbonden, kan ik enkele automatische verkenningen laten zien die z-rays worden genoemd. Hier zijn enkele voorbeelden met voorbeeldgegevens.

en: Start here
nl: Begin hier

en: Our analytics
nl: Onze analyse

en: Browse all items
nl: Bekijk alle items

en: Replace or save as new?
nl: Vervangen of als nieuwe vraag opslaan?

en: Replace original question, "{0}"
nl: Vervang de originele vraag, "{0}"

en: Save as new question
nl: Sla op als nieuwe vraag

en: First, save your question
nl: Sla eerst uw vraag op

en: Save question
nl: Sla vraag op

en: What is the name of your card?
nl: Wat is de naam van uw kaart?

en: Description
nl: Omschrijving

en: It's optional but oh, so helpful
nl: Het optioneel, maar oh zo handig

en: Which collection should this go in?
nl: In welke collectie moet dit komen?

en: modified
nl: aangepast

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Applying Question
nl: Vraag toepassen

en: That question isn't compatible
nl: Die vraag is niet compatibel

en: Search for a question
nl: Een vraag opzoeken

en: We're not sure if this question is compatible
nl: We weten niet zeker of deze vraag compatibel is

en: Archive Dashboard
nl: Archiveer dashboard

en: Make sure to make a selection for each series, or the filter won't work on this card.
nl: Zorg ervoor dat je voor elke serie een selectie maakt, anders werkt het filter niet op deze kaart.

en: This dashboard is looking empty.
nl: Het dashboard ziet er leeg uit.

en: Add a question to start making it useful!
nl: Voeg een vraag toe om het nuttig te maken!

en: Daytime mode
nl: Dagmodus

en: Nighttime mode
nl: Nachtmodus

en: Exit fullscreen
nl: Sluit volledig scherm

en: Enter fullscreen
nl: Open volledig scherm

en: Saving…
nl: Aan het opslaan...

en: Add a question
nl: Voeg een vraag toe

en: Add a question to this dashboard
nl: Voeg een vraag toe aan dit dashboard

en: Add a filter
nl: Voeg een filter toe

en: Add a text box
nl: Voeg een tekstveld toe

en: Move dashboard
nl: Verplaats dashboard

en: Edit dashboard
nl: Bewerk dashboard

en: Edit Dashboard Layout
nl: Pas dashboard layout aan

en: You are editing a dashboard
nl: U bent een dashboard aan het bewerken

en: Select the field that should be filtered for each card
nl: Selecteer het veld dat voor elke kaart moet worden gefilterd

en: Move dashboard to...
nl: Verplaats dashboard naar...

en: Dashboard moved to {0}
nl: Dashboard verplaatst naar {0}

en: What do you want to filter?
nl: Wat wil je filteren?

en: What kind of filter?
nl: Welke type filter?

en: Off
nl: Uit

en: 1 minute
nl: 1 minuut

en: 5 minutes
nl: 5 minuten

en: 10 minutes
nl: 10 minuten

en: 15 minutes
nl: 15 minuten

en: 30 minutes
nl: 30 minuten

en: 60 minutes
nl: 60 minuten

en: Auto-refresh
nl: Auto-verversen

en: Refreshing in
nl: Verversen in

en: Remove this question?
nl: Verwijder deze vraag?

en: Your dashboard was saved
nl: Je dashboard is opgeslagen

en: See it
nl: Bekijk het

en: Save this
nl: Sla dit op

en: Show more about this
nl: Toon meer hierover

en: This card doesn't have any fields or parameters that can be mapped to this parameter type.
nl: Deze kaart heeft geen velden of parameters die kunnen worden toegewezen aan dit parametertype.

en: The values in this field don't overlap with the values of any other fields you've chosen.
nl: De waarden in dit veld overlappen niet met de waarden van andere velden die je hebt gekozen.

en: No valid fields
nl: Geen valide velden

en: Name must be 100 characters or less
nl: Naam moet 100 tekens of minder zijn

en: Color is required
nl: Kleur is verplicht

en: What is the name of your dashboard?
nl: Wat is de naam van je dashboard?

en: did some super awesome stuff that's hard to describe
nl: Ik heb een aantal geweldige dingen gedaan die te moeilijk zijn om te beschrijven

en: created an alert about -
nl: maak een alert over -

en: deleted an alert about -
nl: verwijder een alert over -

en: saved a question about
nl: heeft een vraag opgeslagen over

en: saved a question
nl: heeft een vraag opgeslagen

en: deleted a question
nl: heeft een vraag verwijderd

en: created a dashboard
nl: heeft een dashboard aangemaakt

en: deleted a dashboard
nl: heeft een dashboard verwijderd

en: added a question to the dashboard -
nl: heeft een vraag toegevoegd aan het dashboard -

en: removed a question from the dashboard -
nl: heeft een vraag verwijderd uit het dashboard -

en: received the latest data from
nl: heeft de laatste data ontvangen van

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Hello World!
nl: Hallo Wereld!

en: Metabase is up and running.
nl: Metabase is klaar voor gebruik

en: added the metric
nl: metriek toegevoegd

en:  to the
nl:  tot het

en:  table
nl:  tabel

en: made changes to the metric
nl: wijzigingen aangebracht in de metrieken

en:  in the
nl:  in de

en: removed the metric
nl: de metriek verwijderd

en: created a pulse
nl: een pulse toegevoegd

en: deleted a pulse
nl: een pulse verwijderd

en: added the filter
nl: het filter toegevoegd

en: made changes to the filter
nl: heeft wijzigingen aangebracht aan het filter

en: removed the filter {0}
nl: het filter {0} verwijderd

en: joined!
nl: is lid geworden!

en: Hmmm, looks like nothing has happened yet.
nl: Hmmm, het lijkt erop dat er nog niets is gebeurd.

en: Save a question and get this baby going!
nl: Sla een vraag op en ga direct van start!

en: Ask questions and explore
nl: Vraag iets en verken

en: Click on charts or tables to explore, or ask a new question using the easy interface or the powerful SQL editor.
nl: Klik op grafieken of tabellen om te verkennen, stel een nieuwe vraag met behulp van de eenvoudige interface of maak gebruik van de krachtige SQL-editor.

en: Make your own charts
nl: Maak je eigen grafieken

en: Create line charts, scatter plots, maps, and more.
nl: Maak lijndiagrammen, spreidingsplots, kaarten en meer.

en: Share what you find
nl: Deel wat je vind

en: Create powerful and flexible dashboards, and send regular updates via email or Slack.
nl: Maak krachtige en flexibele dashboards en stuur regelmatig updates via e-mail of Slack.

en: Let's go
nl: Laten we gaan!

en: Setup Tip
nl: Installatie Tip

en: View all
nl: Toon alle

en: Recently Viewed
nl: Recent getoond

en: You haven't looked at any dashboards or questions recently
nl: Je hebt recent geen dashboards of vragen bekeken

en: {0} items selected
nl: {0} items geselecteerd

en: Unarchive
nl: Dearchiveer

en: Activity
nl: Activiteit

en: Results for "{0}"
nl: Resultaten voor "{0}"

en: Entity Key
nl: Entiteitssleutel

en: Overall Row
nl: Algemene rij

en: The primary key for this table.
nl: De primaire sleutel voor deze tabel.

en: Entity Name
nl: Entiteit naam

en: The "name" of each record. Usually a column called "name", "title", etc.
nl: De "naam" van elk record. Meestal een kolom met de naam "naam", "titel", enz.

en: Points to another table to make a connection.
nl: Wijs naar een andere tabel om verbinding te maken.

en: Avatar Image URL
nl: Avatar afbeeldings-URL

en: Common
nl: Algemeen

en: Category
nl: Categorie

en: City
nl: Stad

en: Country
nl: Land

en: Enum
nl: Enumerator

en: Image URL
nl: Afbeeldings-URL

en: Field containing JSON
nl: Veld bevat JSON

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Number
nl: Nummer

en: State
nl: Staat

en: UNIX Timestamp (Seconds)
nl: UNIX Timestamp (Seconden)

en: UNIX Timestamp (Milliseconds)
nl: UNIX Timestamp (Miliseconden)

en: Zip Code
nl: Postcode

en: Quantity
nl: Aantal

en: Income
nl: Inkomen

en: Discount
nl: Korting

en: Creation timestamp
nl: Aangemaakt

en: Creation time
nl: Aanmaaktijd

en: Creation date
nl: Aanmaakdatum

en: User
nl: Gebruiker

en: Source
nl: Bron

en: Price
nl: Prijs

en: Join timestamp
nl: Lid sinds

en: Join time
nl: Lid sinds (tijd)

en: Join date
nl: Lid sinds (datum)

en: Share
nl: Delen

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Company
nl: Bedrijf

en: Subscription
nl: Abonnement

en: Title
nl: Titel

en: Comment
nl: Commentaar

en: Cost
nl: Kosten

en: Gross margin
nl: Brutomarge

en: Birthday
nl: Geboortedatum

en: Search box
nl: Zoekveld

en: A list of all values
nl: Een lijst van alle waarden

en: Plain input box
nl: Gewoon invoervak

en: Everywhere
nl: Overal

en: The default setting. This field will be displayed normally in tables and charts.
nl: De standaard instelling. Dit veld wordt weergegeven in tabellen en grafieken.

en: Only in Detail Views
nl: Alleen in detailweergaven

en: This field will only be displayed when viewing the details of a single record. Use this for information that's lengthy or that isn't useful in a table or chart.
nl: Dit veld wordt alleen weergegeven als je de details van één record bekijkt. Gebruik dit voor informatie die lang is of die niet nuttig is in een tabel of grafiek.

en: Do Not Include
nl: Voeg niet toe

en: Metabase will never retrieve this field. Use this for sensitive or irrelevant information.
nl: Metabase haalt dit veld nooit op. Gebruik dit voor gevoelige of irrelevante informatie.

en: Count
nl: Aantal

en: CumulativeCount
nl: CumulatiefAantal

en: Sum
nl: Som

en: CumulativeSum
nl: CumulatiefSom

en: Distinct
nl: Uniek

en: StandardDeviation
nl: StandaardDeviatie

en: Average
nl: Gemiddelde

en: sad sad panda, lexing errors detected
nl: Triest! lexing fout ontdekt.

en: {0} second | {0} seconds
nl[0]: {0} seconde
nl[1]: {0} seconden

en: {0} minute | {0} minutes
nl[0]: {0} minuut
nl[1]: {0} minuten

en: Hey there
nl: Hallo daar

en: How's it going
nl: Hoe gaat het

en: Greetings
nl: Gegroet

en: Good to see you
nl: Goed om je te zien

en: What do you want to know?
nl: Wat wil je te weten komen?

en: What's on your mind?
nl: Waar denk je aan?

en: What do you want to find out?
nl: Waar ben je naar op zoek?

en: Raw data
nl: Rauwe data

en: Cumulative count
nl: Cumulatief aantal

en: Average of
nl: Gemiddelde van

en: Distinct values of
nl: Verschillende waarden van

en: Standard deviation of
nl: Standaardafwijking van

en: Sum of
nl: Som van

en: Cumulative sum of
nl: Cumulatieve som van

en: Maximum of
nl: Maximum van

en: Minimum of
nl: Minimum van

en: Grouped by
nl: Groeperen bij

en: Filtered by
nl: Filteren bij

en: Sorted by
nl: Sorteren bij

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: Select longitude field
nl: Selecteer longitude

en: Enter upper latitude
nl: Vul hoogste latitude in

en: Enter left longitude
nl: Vul longitude (links) in

en: Enter lower latitude
nl: Vul laagste latitude in

en: Enter right longitude
nl: Vul longitude (rechts) in

en: Is not
nl: Is niet

en: Is empty
nl: Is leeg

en: Not empty
nl: Is niet leeg

en: Equal to
nl: Gelijk aan

en: Not equal to
nl: Niet gelijk aan

en: Greater than
nl: Groter dan

en: Less than
nl: Kleiner dan

en: Between
nl: Tussen

en: Greater than or equal to
nl: Groter dan of gelijk aan

en: Less than or equal to
nl: Kleiner dan of gelijk aan

en: Contains
nl: Bevat

en: Does not contain
nl: Bevat geen

en: Starts with
nl: Begint met

en: Ends with
nl: Eindigt met

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: Inside
nl: Binnen

en: Just a table with the rows in the answer, no additional operations.
nl: Gewoon een tabel met de rijen in het antwoord, geen extra bewerkingen.

en: Count of rows
nl: Aantal rijen

en: Total number of rows in the answer.
nl: Totaal aantal rijen in het antwoord.

en: Sum of ...
nl: Som van ...

en: Sum of all the values of a column.
nl: Som van alle waarden van een kolom.

en: Average of ...
nl: Gemiddelde van ...

en: Average of all the values of a column
nl: Gemiddelde van alle waarden van een kolom

en: Number of distinct values of ...
nl: Aantal verschillende waarden van ...

en: Number of unique values of a column among all the rows in the answer.
nl: Aantal unieke waarden van een kolom tussen alle rijen in het antwoord.

en: Cumulative sum of ...
nl: Cumulatieve som van ...

en: Additive sum of all the values of a column.\\ne.x. total revenue over time.
nl: Additieve som van alle waarden van een kolom. \\ Voorbeeld: totale omzet in de loop van de tijd.

en: Cumulative count of rows
nl: Cumulatief aantal rijen

en: Additive count of the number of rows.\\ne.x. total number of sales over time.
nl: Optelling van het aantal rijen. \\ Voorbeeld: totaal aantal verkopen in de loop van de tijd.

en: Standard deviation of ...
nl: Standaardafwijking van ...

en: Number which expresses how much the values of a column vary among all rows in the answer.
nl: Getal dat aangeeft hoeveel de waarden van een kolom variëren tussen alle rijen in het antwoord.

en: Minimum of ...
nl: Minimum van ...

en: Minimum value of a column
nl: Minimale waarde van een kolom

en: Maximum of ...
nl: Maximum van ...

en: Maximum value of a column
nl: Maximale waarde van een kolom

en: Break out by dimension
nl: Breek uit door dimensie

en: lower case letter
nl: kleine letter

en: upper case letter
nl: hoofdletter

en: number
nl: aantal

en: special character
nl: speciaal karakter

en: must be
nl: moet

en: characters long
nl: karakters lang

en: Must be
nl: Moet

en: and include
nl: en tel mee

en: zero
nl: nul

en: one
nl: een

en: two
nl: twee

en: three
nl: drie

en: four
nl: vier

en: five
nl: vijf

en: six
nl: zes

en: seven
nl: zeven

en: eight
nl: acht

en: nine
nl: negen

en: Month and Year
nl: Maand en jaar

en: Like January, 2016
nl: Zoals januari 2016

en: Quarter and Year
nl: Kwartaal en jaar

en: Like Q1, 2016
nl: Bijvoorbeeld Q1, 2019

en: Single Date
nl: Enkele datum

en: Like January 31, 2016
nl: Zoals 31 januari 2016

en: Date Range
nl: Datum reeks

en: Like December 25, 2015 - February 14, 2016
nl: Bijvoorbeeld 25 december 2019 - 14 februari 2020

en: Relative Date
nl: Relatieve datum

en: Like "the last 7 days" or "this month"
nl: Bijvoorbeeld "De laatste 7 dagen" of "Deze maand"

en: Date Filter
nl: Datum filter

en: All Options
nl: Alle opties

en: Contains all of the above
nl: Bevat al het bovenstaande

en: ZIP or Postal Code
nl: ZIP- of postcode

en: Time
nl: Tijd

en: Date range, relative date, time of day, etc.
nl: Datumbereik, relatieve datum, tijd van de dag, etc.

en: Location
nl: Locatie

en: City, State, Country, ZIP code.
nl: Stad, Provincie, Land, Postcode

en: Other Categories
nl: Andere categorieën

en: Category, Type, Model, Rating, etc.
nl: Categorie, Type, Model, Beoordeling, etc.

en: Account settings
nl: Account instellingen

en: Exit admin
nl: Admin afsluiten

en: About Metabase
nl: Over Metabase

en: Sign out
nl: Uitloggen

en: Thanks for using
nl: Bedankt voor het gebruik

en: You're on version
nl: Je gebruikt versie

en: Built on
nl: Gebouwd op

en: is a Trademark of
nl: is een handelsmerk van

en: and is built with care in San Francisco, CA
nl: en is met zorg gebouwd in San Francisco, CA

en: Metabase Admin
nl: Metabase administrator

en: Ask a question
nl: Een vraag stellen

en: New dashboard
nl: Nieuw dashboard

en: New pulse
nl: Nieuwe puls

en: Reference
nl: Referentie

en: Which metric?
nl: Welke metriek?

en: Defining common metrics for your team makes it even easier to ask questions
nl: Door gemeenschappelijke statistieken voor je team te definiëren, kun je nog eenvoudiger vragen stellen

en: How to create metrics
nl: Hoe maak je metrieken

en: See data over time, as a map, or pivoted to help you understand trends or changes.
nl: Bekijk gegevens in de loop van de tijd of als een kaart om trends of veranderingen beter te kunnen begrijpen.

en: Custom
nl: Aangepast

en: New question
nl: Nieuwe vraag

en: Use the simple question builder to see trends, lists of things, or to create your own metrics.
nl: Gebruik de eenvoudige vragenmaker om trends, lijsten met dingen te bekijken of om je eigen statistieken te maken.

en: For more complicated questions, you can write your own SQL or native query.
nl: Voor meer gecompliceerde vragen kunt u uw eigen SQL- of native query schrijven.

en: Select a default value…
nl: Selecteer een standaardwaarde...

en: Update filter
nl: Pas filter aan

en: Today
nl: Vandaag

en: Yesterday
nl: Gisteren

en: Past 7 days
nl: Afgelopen 7 dagen

en: Past 30 days
nl: Afgelopen 30 dagen

en: Month
nl: Maand

en: Year
nl: Jaar

en: Past 7 Days
nl: Laatste 7 dagen

en: Past 30 Days
nl: Laatste 30 dagen

en: Last Week
nl: Vorige week

en: Last Month
nl: Vorige maand

en: Last Year
nl: Vorig jaar

en: This Week
nl: Deze week

en: This Month
nl: Deze maand

en: This Year
nl: Dit jaar

en: Enter a value...
nl: Voer een waarde in...

en: Enter a default value...
nl: Voer een standaard waarde in...

en: An error occurred
nl: Een fout is opgetreden

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: You’ve made changes that need to be published before they will be reflected in your application embed.
nl: Je hebt wijzigingen aangebracht die gepubliceerd moeten worden voordat deze worden toegepast in uw embeded applicatie.

en: You will need to publish this {0} before you can embed it in another application.
nl: Je moet deze {0} publiceren voordat je deze in een andere toepassing kunt insluiten

en: Discard Changes
nl: Veranderingen ongedaan maken

en: Updating...
nl: Aanpassen...

en: Updated
nl: Aangepast

en: Failed!
nl: Mislukt!

en: Publish
nl: Publiceren

en: Style
nl: Stijl

en: Which parameters can users of this embed use?
nl: Welke parameters kunnen gebruikers van deze embed gebruiken?

en: This {0} doesn't have any parameters to configure yet.
nl: Er zijn nog geen parameters om te configureren voor deze {0}.

en: Editable
nl: Aanpasbaar

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: Preview Locked Parameters
nl: Voorbeeld van vergrendelde parameters

en: Try passing some values to your locked parameters here. Your server will have to provide the actual values in the signed token when using this for real.
nl: Probeer hier enkele waarden door te geven aan de vergrendelde parameters. De server moet de werkelijke waarden in het ondertekende token opgeven wanneer dit echt gebruikt wordt.

en: Danger zone
nl: Gevarenzone

en: This will disable embedding for this {0}.
nl: Hiermee wordt insluiten voor deze {0} uitgeschakeld.

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Light
nl: Licht

en: Dark
nl: Donker

en: Border
nl: Rand

en: To embed this {0} in your application:
nl: Om deze {0} in te sluiten in je applicatie:

en: Insert this code snippet in your server code to generate the signed embedding URL
nl: Gebruik de volgende code snippet op je server om gesigneerde URL voor het insluiten te genereren

en: Then insert this code snippet in your HTML template or single page app.
nl: En gebruik deze code in je HTML template of Single Page App.

en: Embed code snippet for your HTML or Frontend Application
nl: Embed code voor je HTML of frontend applicatie

en: More {0}
nl: Meer {0}

en: examples on GitHub
nl: Voorbeelden op Github

en: Enable sharing
nl: Delen inschakelen

en: Disable this public link?
nl: Deze openbare link uitschakelen?

en: This will cause the existing link to stop working. You can re-enable it, but when you do it will be a different link.
nl: Hierdoor stopt de bestaande link met werken. Je kunt het opnieuw inschakelen, maar als je dat doet, zal het een andere link zijn.

en: Public link
nl: Publieke link

en: Share this {0} with people who don't have a Metabase account using the URL below:
nl: Deel dit {0} met mensen die geen Metabase-account hebben met behulp van de onderstaande URL:

en: Public embed
nl: Openbaar insluiten

en: Embed this {0} in blog posts or web pages by copying and pasting this snippet:
nl: Sluit dit {0} in in blogberichten of webpagina's door dit fragment te kopiëren en te plakken:

en: Embed this {0} in an application
nl: Embed dit {0} in een applicatie

en: By integrating with your application server code, you can provide a secure stats {0} limited to a specific user, customer, organization, etc.
nl: Door te integreren met servercode, kun je beveiligde statistieken {0} bieden die beperkt zijn tot een specifieke gebruiker, klant, organisatie, etc.

en: Remove attachment
nl: Verwijder bijlage

en: Attach file with results
nl: Bestand bijvoegen met resultaten

en: This question will be added as a file attachment
nl: Deze vraag wordt toegevoegd als een bestandsbijlage

en: This question won't be included in your Pulse
nl: Deze vraag zal niet worden opgenomen in uw Puls

en: This pulse will no longer be emailed to {0} {1}
nl: Deze puls zal niet langer worden gemaild naar {0} {1}

en: {0} address | {0} addresses
nl[0]: {0} adres
nl[1]: {0} adressen

en: Slack channel {0} will no longer get this pulse {1}
nl: Deze puls {1} zal niet langer worden verzonden naar Slack channel {0}

en: Channel {0} will no longer receive this pulse {1}
nl: Channel {0} ontvangt deze puls niet meer {1}

en: Edit pulse
nl: Pulse aanpassen

en: What's a Pulse?
nl: Wat is een Pulse?

en: Got it
nl: Ik begrijp het

en: Where should this data go?
nl: Waar moeten deze gegevens naartoe?

en: Unarchiving…
nl: Archivering ongedaan maken...

en: Unarchive failed
nl: Fout bij het ongedaan maken van archivering

en: Unarchived
nl: Archivering ongedaan gemaakt

en: Create pulse
nl: Puls aanmaken

en: Attachment
nl: Bijlage

en: Heads up
nl: Let op

en: We'll show the first 10 columns and 20 rows of this table in your Pulse. If you email this, we'll add a file attachment with all columns and up to 2,000 rows.
nl: We tonen de eerste 10 kolommen en 20 rijen van deze tabel in de Puls. Bij e-mails voegen we een bestandsbijlage toe met alle kolommen en maximaal 2.000 rijen.

en: Raw data questions can only be included as email attachments
nl: Vragen met onbewerkte gegevens kunnen alleen als e-mailbijlagen worden opgenomen.

en: Looks like this pulse is getting big
nl: Het lijkt er op dat deze puls groot aan het worden is

en: We recommend keeping pulses small and focused to help keep them digestible and useful to the whole team.
nl: We raden aan om pulsen klein en geconcentreerd te houden om ze relevant en nuttig te houden voor het hele team.

en: Pick your data
nl: Kies je gegevens

en: Choose questions you'd like to send in this pulse
nl: Kies de vragen welke je graag wilt versturen met deze puls

en: Emails
nl: E-mails

en: Slack messages
nl: Slack berichten

en: Sent
nl: Verstuurd

en: {0} will be sent at
nl: {0} wordt verzonden om

en: Messages
nl: Berichten

en: Send email now
nl: Verstuur e-mail nu

en: Send to {0} now
nl: Verstuur nu naar {0}

en: Sending…
nl: Versturen...

en: Sending failed
nl: Versturen mislukt

en: Didn’t send because the pulse has no results.
nl: Niet verzonden omdat de puls geen resultaten heeft.

en: Pulse sent
nl: Pulse verstuurd

en: {0} needs to be set up by an administrator.
nl: {0} moet worden ingesteld door een beheerder.

en: Which collection should this pulse live in?
nl: In welke collectie moet deze puls leven?

en: Name your pulse
nl: Naam van je puls

en: Give your pulse a name to help others understand what it's about
nl: Geef je puls een naam zodat anderen begrijpen waar het over gaat

en: Important metrics
nl: Belangrijke metrieken

en: Skip if no results
nl: Sla over bij geen resultaten

en: Skip a scheduled Pulse if none of its questions have any results
nl: Sla een ingeplande puls over wanneer geen enkele vragen resultaten op levert

en: Enter email addresses you'd like this data to go to
nl: Vul een e-mailadres in waar je de data naar toe wilt sturen

en: Help everyone on your team stay in sync with your data.
nl: Help iedereen in je team en blijf op de hoogte van je data

en: Pulses let you send data from Metabase to email or Slack on the schedule of your choice.
nl: Pulsen kunnen vanuit Metabase verzonden worden via e-mail of Slack op een ingeplande datum naar keuze.

en: After {0}
nl: Na {0}

en: Before {0}
nl: Voor {0}

en: Is Empty
nl: Is leeg

en: Not Empty
nl: Niet leeg

en: All Time
nl: Altijd

en: Apply
nl: Pas toe

en: View {0}
nl: Bekijk {0}

en: Compare this with all rows in the table
nl: Vergelijk dit met alle rijen in de tabel

en: Analyze the results of this Query
nl: Analyseer de resultaten van deze query

en: Count of rows by time
nl: Aantal rijen over de tijd

en: Break out by {0}
nl: Uitbreken met {0}

en: Summarize this segment
nl: Vat dit segment samen

en: View this as a table
nl: Bekijk dit als tabel

en: View the underlying {0} records
nl: Bekijk de onderliggende {0} records

en: X-Ray this question
nl: Gebruik X-Ray voor deze vraag

en: these
nl: deze

en: this
nl: dit

en: Compare {0} {1} to the rest
nl: Vergelijk {0} {1} met de rest

en: Distribution
nl: Distributie

en: View details
nl: Bekijk details

en: View this {0}'s {1}
nl: Bekijk deze {0}s {1}

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: over time
nl: Over een periode

en: Avg
nl: Gemiddeld

en: Distincts
nl: Uniek

en: View this {0} | View these {0}
nl[0]: Bekijk deze {0}
nl[1]: Bekijk deze {0}

en: Zoom in
nl: Inzoomen

en: Custom Expression
nl: Aangepaste expressie

en: Common Metrics
nl: Populaire statistieken

en: Name (optional)
nl: Naam (optioneel)

en: Choose an aggregation
nl: Kies een aggregatie

en: Set up your own alert
nl: Stel je eigen alert in

en: Unsubscribing...
nl: Uitschrijven...

en: Failed to unsubscribe
nl: Uitschrijven mislukt

en: Unsubscribe
nl: Uitschrijven

en: No channel
nl: Geen kanaal

en: Okay, you're unsubscribed
nl: Oke, je bent uitgeschreven

en: You're receiving {0}'s alerts
nl: U ontvangt {0} meldingen

en: {0} set up an alert
nl: Alert door {0}

en: alerts
nl: meldingen

en: Let's set up your alert
nl: Laten we een melding instellen

en: The wide world of alerts
nl: De wijde wereld van meldingen

en: There are a few different kinds of alerts you can get
nl: Er zijn een paar verschillende soorten meldingen die je kunt krijgen

en: When a raw data question {0}
nl: Wanneer een onbewerkte gegevens vraag {0}

en: returns any results
nl: resultaten terug geeft

en: When a line or bar {0}
nl: Wanneer een regel of balk {0}

en: crosses a goal line
nl: een doellijn overschrijdt

en: When a progress bar {0}
nl: Wanneer een voortgangsbalk {0}

en: reaches its goal
nl: zijn doel bereikt

en: Set up an alert
nl: Stel een waarschuwing in

en: Edit your alert
nl: Bewerk uw melding

en: Edit alert
nl: Melding bewerken

en: This alert will no longer be emailed to {0}.
nl: Deze melding wordt niet langer per e-mail verzonden naar {0}.

en: Slack channel {0} will no longer get this alert.
nl: Slack channel {0} ontvangt deze waarschuwing niet meer.

en: Channel {0} will no longer receive this alert.
nl: Channel {0} ontvangt deze melding niet meer.

en: Delete this alert
nl: Verwijder deze melding

en: Stop delivery and delete this alert. There's no undo, so be careful.
nl: Beëindig de levering en verwijder deze melding. Dit kan niet ongedaan worden gemaakt, dus wees voorzichtig.

en: Delete this alert?
nl: Deze melding verwijderen?

en: Alert me when the line…
nl: Waarschuw me wanneer de lijn ...

en: Alert me when the progress bar…
nl: Waarschuw me wanneer de voortgangsbalk ...

en: Goes above the goal line
nl: Boven de doellijn gaat

en: Reaches the goal
nl: Het doel bereikt

en: Goes below the goal line
nl: Onder de doellijn gaat

en: Goes below the goal
nl: Onder het doel gaat

en: The first time it crosses, or every time?
nl: De eerste keer dat het kruist, of elke keer?

en: The first time it reaches the goal, or every time?
nl: De eerste keer dat het het doel bereikt, of elke keer?

en: The first time
nl: De eerste keer

en: Every time
nl: Elke keer

en: Where do you want to send these alerts?
nl: Waar wil je deze meldingen naartoe sturen?

en: Email alerts to:
nl: E-mailmeldingen naar:

en: {0} Goal-based alerts aren't yet supported for charts with more than one line, so this alert will be sent whenever the chart has {1}.
nl: {0} Op doel gebaseerde waarschuwingen worden nog niet ondersteund voor grafieken met meer dan één regel, dus deze waarschuwing wordt verzonden wanneer de grafiek {1} heeft.

en: results
nl: resultaten

en: {0} This kind of alert is most useful when your saved question doesn’t {1} return any results, but you want to know when it does.
nl: {0} Dit soort waarschuwingen zijn het handigst wanneer de opgeslagen vraag {1} geen resultaten oplevert, maar je wilt weten wanneer dat wel het geval is.

en: usually
nl: doorgaans

en: Pick a segment or table
nl: Kies een segment of tabel

en: Select a database
nl: Selecteer een database

en: Select...
nl: Selecteer...

en: Select a table
nl: Selecteer een tabel

en: No tables found in this database.
nl: Geen tabellen gevonden in deze database

en: Is a question missing?
nl: Mist er een vraag?

en: Learn more about nested queries
nl: Meer informatie over geneste zoekopdrachten

en: Fields
nl: Velden

en: No segments were found.
nl: Er zijn geen segmenten gevonden.

en: Find a segment
nl: Zoek een segment

en: View less
nl: Bekijk minder

en: View more
nl: Bekijk meer

en: Pick a field to sort by
nl: Kies een veld om op te sorteren

en: Sort
nl: Sorteer

en: Row limit
nl: Rij limiet

en: Unknown Field
nl: Onbekend veld

en: field
nl: veld

en: Matches
nl: Matcht

en: Add filters to narrow your answer
nl: Voeg filters toe om je antwoord te verfijnen

en: Add a grouping
nl: Groepering toevoegen

en: Filtered by
nl: Gefilterd op

en: View
nl: Bekijk

en: Grouped By
nl: Gegroepeerd op

en: None
nl: Geen

en: This question is written in {0}.
nl: Deze vraag is geschreven in {0}.

en: Hide Editor
nl: Verberg editor

en: Hide Query
nl: Query verbergen

en: Open Editor
nl: Editor openen

en: Show Query
nl: Query weergeven

en: This metric has been retired.  It's no longer available for use.
nl: Deze metriek is gestopt. Het is niet langer beschikbaar voor gebruik.

en: Download full results
nl: Download volledige resultaten

en: Download this data
nl: Download deze data

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Your answer has a large number of rows so it could take a while to download.
nl: Je antwoord heeft een groot aantal rijen, het downloaden kan even duren.

en: The maximum download size is 1 million rows.
nl: Er kunnen maximaal 1 miljoen rijen worden gedownload

en: Edit question
nl: Vraag wijzigen

en: SAVE CHANGES
nl: WIJZIGINGEN OPSLAAN

en: CANCEL
nl: ANNULEREN

en: Move question
nl: Vraag verplaatsen

en: Which collection should this be in?
nl: In welke collectie moet deze komen?

en: Variables
nl: Variabelen

en: Learn about your data
nl: Leer meer over je data

en: Alerts are on
nl: Meldingen staan aan

en: started from
nl: gestart vanaf

en: Not Supported
nl: Niet ondersteund

en: View the {0}
nl: Bekijk de {0}

en: Switch to {0}
nl: Wissel naar {0}

en: Switch to Builder
nl: Wissen naar bewerker

en: {0} for this question
nl: {0} voor deze vraag

en: Convert this question to {0}
nl: Converteer deze vraag om naar {0}

en: This question will take approximately {0} to refresh
nl: Het vernieuwen van deze vraag zou ongeveer {0} duren

en: Updated {0}
nl: Bijgewerkt {0}

en: row | rows
nl[0]: rij
nl[1]: rijen

en: Showing first {0} {1}
nl: Weergave {0} {1}

en: Showing {0} {1}
nl: Weergave {0} {1}

en: Doing science
nl: Wetenschap aan het doen

en: If you give me some data I can show you something cool. Run a Query!
nl: Als je me wat gegevens geeft kan ik je iets cools laten zien. Voer een zoekopdracht uit!

en: How do I use this thing?
nl: Hoe gebruik ik dit ding?

en: Get Answer
nl: Antwoord krijgen

en: It's okay to play around with saved questions
nl: Het is prima om met opgeslagen vragen te spelen

en: You won't make any permanent changes to a saved question unless you click the edit icon in the top-right.
nl: Er worden geen permanente wijzigingen aangebracht aan een opgeslagen vraag totdat je op het wijzig pictogram drukt.

en: Search for
nl: Zoeken naar

en: Advanced...
nl: Geavanceerd...

en: Sorry. Something went wrong.
nl: Sorry. Er ging iets mis.

en: Group time by
nl: Groepeer tijd bij

en: Your question took too long
nl: Het laden van je vraag duurde te lang

en: We didn't get an answer back from your database in time, so we had to stop. You can try again in a minute, or if the problem persists, you can email an admin to let them know.
nl: We hebben niet op tijd antwoord gekregen van de database, we hebben je vraag helaas moeten staken. Je kunt het over een ongeveer een minuut nog maals proberen. Mocht dit een probleem blijven kun je de beheerder op de hoogte stellen.

en: We're experiencing server issues
nl: We ondervinden serverproblemen

en: Try refreshing the page after waiting a minute or two. If the problem persists we'd recommend you contact an admin.
nl: Probeer de pagina over enkele minuten te vernieuwen. Als het probleem zich blijft voordoen, raden we je aan om contact op te nemen met een beheerder.

en: There was a problem with your question
nl: Er was een probleem met je vraag

en: Most of the time this is caused by an invalid selection or bad input value. Double check your inputs and retry your query.
nl: Meestal wordt dit veroorzaakt door een ongeldige selectie of een onjuiste invoerwaarde. Controleer je invoer en probeer je vraag opnieuw.

en: This may be the answer you’re looking for. If not, try removing or changing your filters to make them less specific.
nl: Is dit het antwoord dat je zocht? Zo niet, probeer je filters te verwijderen of minder specifiek te maken en probeer het opnieuw.

en: You can also {0} when there are some results.
nl: Je kunt ook {0} wanneer er resultaten zijn

en: get an alert
nl: een melding ontvangen

en: Back to last run
nl: Terug naar laatste run

en: Visualization
nl: Visualisatie

en: No description set.
nl: Geen beschrijving gezet.

en: Use for current question
nl: Gebruik voor huidige vraag

en: Potentially useful questions
nl: Mogelijk bruikbare vragen

en: Group by {0}
nl: Groeperen bij {0}

en: Sum of all values of {0}
nl: Som van alle waardes van {0}

en: All distinct values of {0}
nl: Alle unieke waardes van {0}

en: Number of {0} grouped by {1}
nl: Aantal van {0} per {1}

en: Data Reference
nl: Data referentie

en: Learn more about your data structure to ask more useful questions
nl: Leer meer over de datastructuur om betere vragen te stellen

en: Could not find the table metadata prior to creating a new question
nl: Kon de metadata van de tabel niet vinden voor het aanmaken van een nieuwe vraag

en: See {0}
nl: Zie {0}

en: Metric Definition
nl: Metriek definitie

en: Filter by {0}
nl: Filteren bij {0}

en: Number of {0}
nl: Aantal {0}

en: See all {0}
nl: Bekijk alle {0}

en: Segment Definition
nl: Segmentdefinitie

en: An error occurred loading the table
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het laden van de tabel

en: See the raw data for {0}
nl: Bekijk de onbewerkte resultaten voor {0}

en: More
nl: Meer

en: Invalid expression
nl: Ongeldige expressie

en: unknown error
nl: Onbekende foutmelding

en: Field formula
nl: Veld formule

en: Think of this as being kind of like writing a formula in a spreadsheet program: you can use numbers, fields in this table, mathematical symbols like +, and some functions. So you could type something like Subtotal - Cost.
nl: Zie dit als het schrijven van een formule in een spreadsheetprogramma: je kunt getallen, velden in deze tabel, wiskundige symbolen zoals + en sommige functies gebruiken. Dus je zou iets kunnen typen als Subtotaal - Kosten.

en: Learn more
nl: Lees meer

en: Give it a name
nl: Geef het een naam

en: Something nice and descriptive
nl: Iets moois en omschrijvend

en: Add a custom field
nl: Voeg een aangepast veld toe

en: Include {0}
nl: Inclusief {0}

en: Case sensitive
nl: Hoofdletter gevoelig

en: today
nl: Vandaag

en: this week
nl: Deze week

en: this month
nl: Deze maand

en: this year
nl: Dit jaar

en: this minute
nl: Deze minuut

en: this hour
nl: Dit uur

en: not implemented {0}
nl: Niet geïmplementeerd

en: true
nl: Waar

en: false
nl: Onwaar

en: Add filter
nl: Filter toevoegen

en: Previous
nl: Vorige

en: Current
nl: Huidige

en: On
nl: Op

en: Enter desired number
nl: Voer het gewenste getal in

en: Empty
nl: Leeg

en: Find a value
nl: Vind een waarde

en: Hide calendar
nl: Kalender verbergen

en: Show calendar
nl: Kalender weergeven

en: You can enter multiple values separated by commas
nl: Je kunt meerdere waardes toevoegen gescheiden met een komma

en: Enter desired text
nl: Voer gewenste tekst in

en: Try it
nl: Probeer het

en: What's this for?
nl: Waar is dit voor?

en: Variables in native queries let you dynamically replace values in your queries using filter widgets or through the URL.
nl: Met variabelen in native query's kun je waarden in uw query's dynamisch vervangen met behulp van filterwidgets of via de URL.

en: {0} creates a variable in this SQL template called "variable_name". Variables can be given types in the side panel, which changes their behavior. All variable types other than "Field Filter" will automatically cause a filter widget to be placed on this question; with Field Filters, this is optional. When this filter widget is filled in, that value replaces the variable in the SQL template.
nl: {0} maakt een variabele in deze SQL-sjabloon met de naam "variable_name". Variabelen kunnen in het zijpaneel typen krijgen, die hun gedrag veranderen. Alle variabeletypes behalve "Veldfilter" zorgen er automatisch voor dat een filterwidget op deze vraag wordt geplaatst; met veldfilters is dit optioneel. Wanneer deze filterwidget wordt ingevuld, vervangt die waarde de variabele in de SQL-sjabloon.

en: Field Filters
nl: Veld filters

en: Giving a variable the "Field Filter" type allows you to link SQL cards to dashboard filter widgets or use more types of filter widgets on your SQL question. A Field Filter variable inserts SQL similar to that generated by the GUI query builder when adding filters on existing columns.
nl: Door een variabele van het type "Veldfilter" aan te maken, kun je SQL-kaarten koppelen aan dashboardfilterwidgets of meer soorten filterwidgets gebruiken voor de SQL-query. Een veldfiltervariabele voegt SQL in, vergelijkbaar met die gegenereerd door de GUI-querybuilder bij het toevoegen van filters op bestaande kolommen.

en: When adding a Field Filter variable, you'll need to map it to a specific field. You can then choose to display a filter widget on your question, but even if you don't, you can now map your Field Filter variable to a dashboard filter when adding this question to a dashboard. Field Filters should be used inside of a "WHERE" clause.
nl: Wanneer je een veldfiltervariabele toevoegt, moet deze aan een specifiek veld worden toegewezen. Je kunt er vervolgens voor kiezen om een filterwidget bij de vraag weer te geven, maar zelfs als je dat niet doet, kun je een veldfiltervariabele toewijzen aan een dashboardfilter wanneer je deze vraag toevoegt aan een dashboard. Veldfilters moeten worden gebruikt binnen een "WHERE" -clausule.

en: Optional Clauses
nl: Optionele clausules

en: brackets around a {0} create an optional clause in the template. If "variable" is set, then the entire clause is placed into the template. If not, then the entire clause is ignored.
nl: haakjes rond een {0} maak een clausule optioneel. Als "variabele" is ingesteld, wordt de hele clausule in het sjabloon geplaatst. Zo niet, dan wordt de hele clausule genegeerd.

en: To use multiple optional clauses you can include at least one non-optional WHERE clause followed by optional clauses starting with "AND".
nl: Als u meerdere optionele clausules wilt gebruiken, kun je ten minste één niet-optionele WHERE-clausule opnemen, gevolgd door optionele clausules die beginnen met "AND". Om foutmeldingen te voorkomen.

en: Read the full documentation
nl: Lees de volledige documentatie

en: Variable type
nl: Variabel type

en: Text
nl: Tekst

en: Date
nl: Datum

en: Field Filter
nl: Veld filter

en: Field to map to
nl: Veld om te koppelen

en: Required?
nl: Verplicht?

en: Default filter widget value
nl: Standaard filter widget waarde

en: Archive this question?
nl: Deze vraag archiveren?

en: This question will be removed from any dashboards or pulses using it.
nl: Deze vraag zal verwijderd worden van elk dashboard of puls waar deze gebruikt wordt.

en: Question
nl: Vraag

en: Pick a question to add
nl: Kies een vraag om toe te voegen

en: You are editing this page
nl: Je ben bezig met het bewerken van deze pagina

en: See this {0}
nl: Bekijk dit {0}

en: A subset of
nl: een deelverzameling van

en: Select a field type
nl: Selecteer een veld type

en: No field type
nl: Geen veld type

en: by
nl: bij

en: Field type
nl: Veld type

en: Select a Foreign Key
nl: Selecteer een foreign key

en: View the {0} formula
nl: Bekijk de {0} formule

en: Why this {0} is important
nl: Waarom is {0} belangrijk?

en: Why this {0} is interesting
nl: Waarom is {0} interessant?

en: Nothing important yet
nl: Nog niets belangrijks

en: Nothing interesting yet
nl: Nog niets interessants

en: Things to be aware of about this {0}
nl: Dingen om op te letten over {0}

en: Nothing to be aware of yet
nl: Nog niks om op te letten.

en: Explore this metric
nl: Verken deze metriek

en: View this metric
nl: Bekijk deze metriek

en: By {0}
nl: Bij {0}

en: Remove item
nl: Verwijder item

en: Why is this dashboard the most important?
nl: Waarom is dit dashboard het meest belangrijkst?

en: What is useful or interesting about this {0}?
nl: Wat is er bruikbaar of interessant aan {0}?

en: Write something helpful here
nl: Schrijf hier iets wat helpt

en: Is there anything users of this dashboard should be aware of?
nl: Is er iets waar gebruikers van dit dashboard op moeten letten?

en: Anything users should be aware of about this {0}?
nl: Iets waar gebruikers van dit {0} op moeten letten?

en: Which 2-3 fields do you usually group this metric by?
nl: Welke 2-3 velden gebruik je normaal gesproken om deze metriek te groeperen?

en: This is the perfect place to start if you’re new to your company’s data, or if you just want to check in on what’s going on.
nl: Dit is de perfecte plek om te starten wanneer je nog niet bekend bent met de data van de organisatie of wanneer je gewoon wilt controleren wat er aan de hand is.

en: Most useful fields to group this metric by
nl: Meest bruikbare velden om deze metriek bij te groeperen

en: Reason for changes
nl: Reden voor veranderingen

en: Leave a note to explain what changes you made and why they were required
nl: Laat een bericht achter om uit te leggen wat je hebt aangepast en waarom dit nodig was.

en: Why this database is interesting
nl: Waarom is deze database interessant

en: Things to be aware of about this database
nl: Dingen waarop je moet letten bij deze database

en: Databases and tables
nl: Database en tabellen

en: Tables in {0}
nl: Tabellen in {0}

en: Actual name in database
nl: Daadwerkelijke naam in database

en: Why this field is interesting
nl: Waarom is dit veld interessant?

en: Things to be aware of about this field
nl: Dingen om op te letten bij dit veld

en: Fields in this table will appear here as they're added
nl: Velden in deze tabel worden weergegeven zoals ze zijn toegevoegd

en: Fields in {0}
nl: Velden in {0}

en: Field name
nl: Veldnaam

en: X-ray this field
nl: X-ray dit veld

en: Metabase is no fun without any data
nl: Metabase is niet leuk zonder data

en: Your databases will appear here once you connect one
nl: Je databases worden hier getoond zodra je verbonden bent met een database

en: Databases will appear here once your admins have added some
nl: Databases worden hier weergegeven zodra een beheerder toegang heeft gegeven

en: Connect a database
nl: Verbinding maken met database

note: #-#-#-#-#  metabase-backend.pot (metabase)  #-#-#-#-# cum-count and cum-sum get names for count and sum, respectively (see explanation in `aggregation-name`)
en: Count of {0}
nl: Aantal {0}

en: See raw data for {0}
nl: Zie onbewerkte data van {0}

en: Why this table is interesting
nl: Waarom is deze tabel interessant

en: Things to be aware of about this table
nl: Dingen waar je op moet letten bij deze tabel

en: Tables in this database will appear here as they're added
nl: Tabellen in de database worden hier weergegeven zodra deze zijn toegevoegd

en: Questions about this table will appear here as they're added
nl: Vragen m.b.t deze tabel worden hier weergegeven zodra deze zijn toegevoegd

en: Questions about {0}
nl: Vragen met betrekking tot {0}

en: Created {0} by {1}
nl: Toegevoegd {0} door {1}

en: Fields in this table
nl: Velden in deze tabel

en: Questions about this table
nl: Vragen met betrekking tot deze tabel

en: Help your team get started with your data.
nl: Help je team op weg met je data.

en: Show your team what’s most important by choosing your top dashboard, metrics, and segments.
nl: Laat je team weten wat het belangrijkst is door je top dashboards, metrieken en segmenten te kiezen.

en: Get started
nl: Begin nu

en: Our most important dashboard
nl: Ons meest belangrijke dashboard

en: Numbers that we pay attention to
nl: Nummers waar we op letten

en: Metrics are important numbers your company cares about. They often represent a core indicator of how the business is performing.
nl: Metrieken zijn belangrijke nummers waar je bedrijf op let. Vaak geeft dit een goed beeld over hoe het gaat met het bedrijf.

en: See all metrics
nl: Bekijk alle metrieken

en: Segments and tables
nl: Segmenten en tabellen

en: Tables
nl: Tabellen

en: Segments and tables are the building blocks of your company's data. Tables are collections of the raw information while segments are specific slices with specific meanings, like {0}
nl: Segmenten en tabellen zijn de bouwstenen van de data van je bedrijf. Tabellen zijn collectie van onbewerkte informatie terwijl segmenten specifieke gedeeltes zijn met een specifieke betekenis, zoals {0}

en: Tables are the building blocks of your company's data.
nl: Tabellen zijn de bouwstenen van de data van je bedrijf.

en: See all segments
nl: Bekijk alle segmenten

en: See all tables
nl: Bekijk alle tabellen

en: Other things to know about our data
nl: Andere zaken om te weten over je data

en: Find out more
nl: Meer te weten komen

en: A good way to get to know your data is by spending a bit of time exploring the different tables and other info available to you. It may take a while, but you'll start to recognize names and meanings over time.
nl: Een goede manier om meer te weten te komen over je data is om wat tijd te investeren in het verkennen van verschillende tabellen en andere informatie. Het duurt misschien even, maar je zult al snel namen en betekenissen herkennen na een tijdje.

en: Explore our data
nl: Verken onze data

en: Have questions?
nl: Heb je vragen?

en: Help new Metabase users find their way around.
nl: Help nieuwe Metabase gebuikers op weg

en: The Getting Started guide highlights the dashboard, metrics, segments, and tables that matter most, and informs your users of important things they should know before digging into the data.
nl: De handleiding "Aan de slag" markeert het dashboard, de statistieken, segmenten en tabellen die er het meest toe doen en informeert je gebruikers over belangrijke dingen die ze moeten weten voordat ze in de gegevens duiken.

en: Is there an important dashboard for your team?
nl: Is er een belangrijk dashboard voor je team?

en: Create a dashboard now
nl: Maak nu een nieuw dashboard aan

en: What is your most important dashboard?
nl: Wat is het meest belangrijke dashboard>

en: Do you have any commonly referenced metrics?
nl: Heb je vaak bekeken metrieken?

en: Learn how to define a metric
nl: Leer meer over het definiëren van een metriek.

en: What are your 3-5 most commonly referenced metrics?
nl: Wat zijn de 3-5 meest gebruikte metrieken?

en: Add another metric
nl: Voeg nog een metriek toe

en: Do you have any commonly referenced segments or tables?
nl: Heb je meest bezochte segmenten of tabellen?

en: Learn how to create a segment
nl: Leer meer over het aanmaken van een segment

en: What are 3-5 commonly referenced segments or tables that would be useful for this audience?
nl: Wat zijn de 3-5 meest bezochte segmenten of tabellen welke het bruikbaarst zijn voor deze doelgroep?

en: Add another segment or table
nl: Voeg nog een segment of tabel toe

en: Is there anything your users should understand or know before they start accessing the data?
nl: Is er iets wat je gebruikers moeten weten voordat ze kunnen starten met het bekijken van de data?

en: What should a user of this data know before they start accessing it?
nl: Wat zou een gebruiker moeten weten over deze data voordat ze er mee aan de gang gaan?

en: E.g., expectations around data privacy and use, common pitfalls or misunderstandings, information about data warehouse performance, legal notices, etc.
nl: Bijvoorbeeld verwachtingen ten aanzien van gegevensprivacy en -gebruik, veelvoorkomende valkuilen of misverstanden, informatie over de prestaties van het datawarehouse, juridische kennisgevingen, etc.

en: Is there someone your users could contact for help if they're confused about this guide?
nl: Is er iemand waar gebruikers contact mee kunnen opnemen voor hulp of wanneer ze iets niet begrijpen uit deze handleiding?

en: Who should users contact for help if they're confused about this data?
nl: Met wie zouden gebruikers contact op moeten nemen wanneer ze niet uit de data komen?

en: Please enter a revision message
nl: Voeg een omschrijving toe aan deze revisie

en: Why this Metric is interesting
nl: Waarom is deze metriek interessant

en: Things to be aware of about this Metric
nl: Zaken om op te letten over deze metriek

en: How this Metric is calculated
nl: Hoe wordt deze metriek berekend

en: Nothing on how it's calculated yet
nl: Nog niks over hoe dit berekend wordt.

en: Other fields you can group this metric by
nl: Andere velden die gegroepeerd kunnen worden bij deze metriek

en: Fields you can group this metric by
nl: Velden waarop je dit metriek kunt groeperen

en: Metrics are the official numbers that your team cares about
nl: Metrieken zijn de officiële cijfers waar je team om geeft

en: Metrics will appear here once your admins have created some
nl: Metrieken worden hier weergegeven zodra je beheerder er een paar hebben aangemaakt

en: Learn how to create metrics
nl: Leer meer over het aanmaken van metrieken

en: Questions about this metric will appear here as they're added
nl: Vragen met betrekking tot deze metriek komen hier te staan zodra ze zijn toegevoegd

en: There are no revisions for this metric
nl: Er zijn geen revisies voor deze metriek

en: Revision history for {0}
nl: Revisie historie voor {0}

en: X-ray this metric
nl: X-ray deze metriek

en: Why this Segment is interesting
nl: Waarom is dit segment interessant

en: Things to be aware of about this Segment
nl: Dingen waarop je moet letten bij dit segment

en: Segments are interesting subsets of tables
nl: Segmenten zijn interessante subsets van tabellen

en: Defining common segments for your team makes it even easier to ask questions
nl: Het definiëren van veel gebruikte segmenten helpt je team om nog gemakkelijker nieuwe vragen aan te maken

en: Segments will appear here once your admins have created some
nl: Segmenten worden hier getoond zodra je beheerders er een paar hebben aangemaakt.

en: Learn how to create segments
nl: Leer meer over het aanmaken van segmenten

en: Questions about this segment will appear here as they're added
nl: Vragen over dit segment worden hier getoond zodra deze zijn toegevoegd

en: There are no revisions for this segment
nl: Er zijn geen revisies voor dit segment

en: Fields in this segment
nl: Velden in dit segment

en: Questions about this segment
nl: Vragen over dit segment

en: X-ray this segment
nl: X-ray dit segment

en: Login
nl: Inloggen

en: Search
nl: Zoeken

en: New Question
nl: Nieuwe vraag

en: Select the type of Database you use
nl: Selecteer het type database dat je wilt

en: Add your data
nl: Voeg je data toe

en: I'll add my own data later
nl: Ik voeg mijn eigen data later toe

en: Connecting to {0}
nl: Verbinding maken met {0}

en: You’ll need some info about your database, like the username and password. If you don’t have that right now, Metabase also comes with a sample dataset you can get started with.
nl: Je hebt wat informatie nodig van van je database, zoals de gebruikersnaam en wachtwoord. Metabase komt met een voorbeeld dataset, dus wanneer je deze gegevens nu nog niet hebt kun je al wel starten.

en: I'll add my data later
nl: Ik voeg mijn data later toe

en: Control automatic scans
nl: Automatische scans beheren

en: Usage data preferences
nl: Gebruiksdatavoorkeuren

en: Thanks for helping us improve
nl: Bedankt dat je ons helpt te verbeteren

en: We won't collect any usage events
nl: We verzamelen geen gebruiker interacties

en: In order to help us improve Metabase, we'd like to collect certain data about usage through Google Analytics.
nl: Om ons te helpen Metabase te verbeteren, willen we bepaalde gegevens over het gebruik verzamelen via Google Analytics.

en: Here's a full list of everything we track and why.
nl: Hier is een volledige lijst van alles wat we bijhouden en waarom.

en: Allow Metabase to anonymously collect usage events
nl: Laat Metabase anoniem gebruiksgebeurtenissen verzamelen

en: Metabase {0} collects anything about your data or question results.
nl: Metabase verzamelt {0} je gegevens of vraagresultaten.

en: never
nl: nooit

en: All collection is completely anonymous.
nl: Alle collecties zijn volledig anoniem

en: Collection can be turned off at any point in your admin settings.
nl: Verzameling kan op elk moment in je beheerdersinstellingen worden uitgeschakeld.

en: If you feel stuck
nl: Als je er niet uitkomt

en: our getting started guide
nl: onze beknopte handleiding

en: is just a click away.
nl: is slechts een klik verwijderd.

en: Welcome to Metabase
nl: Welkom bij Metabase

en: Looks like everything is working. Now let’s get to know you, connect to your data, and start finding you some answers!
nl: Het lijkt er op dat alles werkt. Laten we kennis maken, verbinding maken met je data en starten met het vinden van wat antwoorden!

en: Let's get started
nl: Laten we starten

en: You're all set up!
nl: Je bent er helemaal klaar voor!

en: Take me to Metabase
nl: Breng me naar Metabase

en: What should we call you?
nl: Hoe moeten we je noemen?

en: Hi, {0}. nice to meet you!
nl: Hi {0}. leuk om je te ontmoeten!

en: Create a password
nl: Maak een wachtwoord

en: Shhh...
nl: Sssssst...

en: Confirm password
nl: Bevestig wachtwoord

en: Shhh... but one more time so we get it right
nl: Sssssst... maar nog een keer zodat we het zeker weten

en: Your company or team name
nl: Je bedrijfsnaam of team naam

en: Department of awesome
nl: Geweldige afdeling

en: Metabot is admiring your integers…
nl: Metabot bewondert je getallen...

en: Metabot is performing billions of differential equations…
nl: Metabot voert miljarden differentiaalvergelijkingen uit...

en: Metabot is doing science…
nl: Metabot doet aan wetenschap...

en: Metabot is checking out your metrics…
nl: Metabot controleert je statistieken...

en: Metabot is looking for trends and outliers…
nl: Metabot is op zoek naar trends en uitbijters...

en: Metabot is consulting the quantum abacus…
nl: Metabot raadpleegt het kwantum telraam...

en: Metabot is feeling pretty good about all this…
nl: Metabot voelt zich behoorlijk goed over dit alles...

en: We’ll show you some interesting explorations of your data in
    just a few minutes.
nl: We laten je enkele interessante verkenningen van je gegevens zien binnen enkele minuten.

en: This seems to be taking a while. In the meantime, you can check out one of these example explorations to see what Metabase can do for you.
nl: Dit lijkt even te duren. Ondertussen kun je een van deze voorbeeldverkenningen bekijken om te zien wat Metabase voor je kan doen.

en: I took a look at the data you just connected, and I have some explorations of interesting things I found. Hope you like them!
nl: Ik heb de gegevens bekeken die je zojuist hebt toegevoegd, enkele verkenningen uitgevoerd en interessante dingen gevonden. Ik hoop dat je ze leuk vindt!

en: I'm done exploring for now
nl: Ik ben klaar met verkennen voor nu

en: Welcome to the Query Builder!
nl: Welkom bij de Query Builder!

en: The Query Builder lets you assemble questions (or "queries") to ask about your data.
nl: Met Query Builder kun je vragen (of "query's") samenstellen om je gegevens op te vragen.

en: Tell me more
nl: Vertel me meer

en: Start by picking the table with the data that you have a question about.
nl: Begin met het kiezen van de tabel met de gegevens waarover je een vraag hebt.

en: Go ahead and select the "Orders" table from the dropdown menu.
nl: Ga je gang en selecteer de tabel "Orders" in het vervolgkeuzemenu.

en: Filter your data to get just what you want.
nl: Filter de gegevens om precies te krijgen wat je wilt.

en: Click the plus button and select the "Created At" field.
nl: Klik op de plusknop en selecteer het veld "Created At".

en: Here we can pick how many days we want to see data for, try 10
nl: Hier kunnen we kiezen voor hoeveel dagen we gegevens willen zien, probeer eens 10

en: Here's where you can choose to add or average your data, count the number of rows in the table, or just view the raw data.
nl: Hier kun je ervoor kiezen om gegevens toe te voegen, een gemiddelde te maken, het aantal rijen in de tabel te tellen of gewoon de onbewerkte gegevens te bekijken.

en: Try it: click on <strong>Raw Data</strong> to change it to <strong>Count of rows</strong> so we can count how many orders there are in this table.
nl: Probeer het: klik op <strong> Onbewerkte gegevens </strong> om het te wijzigen in <strong> Aantal rijen </strong> zodat we kunnen tellen hoeveel bestellingen er in deze tabel staan.

en: Add a grouping to break out your results by category, day, month, and more.
nl: Voeg een groep toe om uw resultaten te splitsen op categorie, dag, maand en meer.

en: Let's do it: click on <strong>Add a grouping</strong>, and choose <strong>Created At: by Week</strong>.
nl: Laten we het doen: klik op <strong> Een groep toevoegen </strong> en kies <strong> Gemaakt op: per week </strong>.

en: Click on "by day" to change it to "Week."
nl: Klik op 'overdag' om het te wijzigen in 'Week'.

en: Run Your Query.
nl: Voer uw zoekopdracht uit.

en: You're doing so well! Click <strong>Run query</strong> to get your results!
nl: Je doet het zo goed! Klik op <strong> Zoekopdracht uitvoeren </strong> om de resultaten te krijgen!

en: You can view your results as a chart instead of a table.
nl: Je kunt de resultaten bekijken als een grafiek in plaats van een tabel.

en: Everbody likes charts! Click the <strong>Visualization</strong> dropdown and select <strong>Line</strong>.
nl: Iedereen houdt van grafieken! Klik op de keuzelijst <strong> Visualisatie </strong> en selecteer <strong> Lijn </strong>.

en: Well done!
nl: Goed gedaan!

en: That's all! If you still have questions, check out our
nl: Dat is alles! Als je nog vragen hebt, bekijk dan onze

en: User's Guide
nl: handleiding

en: Have fun exploring your data!
nl: Veel plezier met het verkennen van je gegevens!

en: Thanks
nl: Bedankt!

en: Save Your Questions
nl: Sla je vraag op

en: By the way, you can save your questions so you can refer to them later. Saved Questions can also be put into dashboards or Pulses.
nl: Trouwens, je kunt je vragen opslaan zodat je ze later kunt raadplegen. Opgeslagen vragen kunnen ook in dashboards of pulsen worden geplaatst.

en: Sounds good
nl: Klinkt goed

en: Whoops!
nl: Whoeps

en: Sorry, it looks like something went wrong. Please try restarting the tutorial in a minute.
nl: Sorry, het lijkt erop dat er iets mis is gegaan. Probeer de tutorial zo opnieuw te starten.

en: Password updated successfully!
nl: Wachtwoord succesvol bijgewerkt!

en: Account updated successfully!
nl: Account succesvol bijgewerkt!

en: Current password
nl: Huidig wachtwoord

en: Sign in with Google Email address
nl: Log in met je Google E-mailadres

en: User Details
nl: Gebruikersdetails

en: Reset to defaults
nl: Terugzetten naar standaard waardes

en: unknown map
nl: Onbekende kaart

en: Grid map requires binned longitude/latitude.
nl: Voor een rasterkaart is lengte- / breedtegraad vereist.

en: more
nl: Meer

en: Which fields do you want to use for the X and Y axes?
nl: Welke velden wil je gebruiken voor de X- en Y-assen?

en: Choose fields
nl: Velden kiezen

en: Save as default view
nl: Opslaan als standaard weergave

en: Draw box to filter
nl: Teken een box om te filteren

en: Cancel filter
nl: Annuleer filter

en: Pin Map
nl: Kaart pinnen

en: Unset
nl: Leegmaken

en: Rows {0}-{1} of {2}
nl: Rijen {0}-{1} van {2}

en: Data truncated to {0} rows.
nl: Gegevens afgekapt tot {0} rijen.

en: Could not find visualization
nl: Kan visualisatie niet vinden

en: Could not display this chart with this data.
nl: Kan deze grafiek niet met deze gegevens weergeven.

en: No results!
nl: Geen resultaten

en: Still Waiting...
nl: Nog steeds bezig met wachten...

en: This usually takes an average of {0}.
nl: Dit duurt meestal gemiddeld {0}.

en: (This is a bit long for a dashboard)
nl: (Dit is een beetje lang voor een dashboard)

en: This is usually pretty fast but seems to be taking awhile right now.
nl: Dit is meestal vrij snel, maar lijkt nu even te duren.

en: Select a field
nl: Selecteer een veld

en: error
nl: fout

en: Click and drag to change their order
nl: Klik en versleep om de volgorde te veranderen

en: Add fields from the list below
nl: Voeg velden toe van de lijst hieronder

en: less than
nl: Minder dan

en: greater than
nl: Groter dan

en: less than or equal to
nl: Minder dan of gelijk aan

en: greater than or equal to
nl: Groter dan of gelijk aan

en: equal to
nl: Gelijk aan

en: not equal to
nl: Niet gelijk aan

en: Conditional formatting
nl: Conditionele opmaak

en: You can add rules to make the cells in this table change color if
    they meet certain conditions.
nl: Je kan condities toevoegen om cellen in de tabel van kleur te laten veranderen wanneer deze hieraan voldoen.

en: Add a rule
nl: Een regel toevoegen

en: Rules will be applied in this order
nl: Condities worden in deze volgorde uitgevoerd

en: Click and drag to reorder.
nl: Klik en versleep om te verplaaten

en: No columns selected
nl: Geen kolommen geselecteerd

en: Cells in this column will be tinted based on their values.
nl: Cellen in deze kolom zullen ingekleurd worden op basis van hun waardes.

en: When a cell in these columns is {0} it will be tinted this color.
nl: Wanneer een cel in deze kolom {0} is wordt deze ingekleurd.

en: Which columns should be affected?
nl: Welke kolommen moeten worden beïnvloed?

en: Formatting style
nl: Opmaakstijl

en: Single color
nl: Enkele kleur

en: Color range
nl: Kleuren reeks

en: When a cell in this column is…
nl: Wanneer een cel in deze kolom is...

en: …turn its background this color:
nl: ...verander de achtergrond in deze kleur:

en: Highlight the whole row
nl: Markeer de hele rij

en: Colors
nl: Kleuren

en: Start the range at
nl: Start de reeks met

en: Smallest value in this column
nl: De laagste waarde in deze kolom

en: Smallest value in each column
nl: De laagste waarde in elke kolom

en: Smallest value in all of these columns
nl: De laagste waarde van al deze kolommen

en: Custom value
nl: Aangepaste waarde

en: End the range at
nl: Eindig de reeks met

en: Largest value in this column
nl: De hoogste waarde in deze kolom

en: Largest value in each column
nl: De hoogste waarde in elke kolom

en: Largest value in all of these columns
nl: De hoogste waarde van al deze kolommen

en: Add rule
nl: Regel toevoegen

en: Update rule
nl: Regel bewerken

en: Visualization is null
nl: Visualisatie is leeg

en: Visualization must define an 'identifier' static variable:
nl: Visualisatie moet een statische variabele 'identifier' definiëren:

en: Visualization with that identifier is already registered:
nl: Visualisatie met deze identificatie is al geregistreerd:

en: No visualization for {0}
nl: Geen visualisatie voor {0}

en: "{0}" is an unaggregated field: if it has more than one value at a point on the x-axis, the values will be summed.
nl: "{0}" is een niet-geaggregeerd veld: als het op een punt op de x-as meer dan één waarde heeft, worden de waarden opgeteld.

en: This chart type requires at least 2 columns.
nl: Voor dit grafiektype zijn minimaal 2 kolommen vereist.

en: This chart type doesn't support more than {0} series of data.
nl: Dit grafiektype ondersteunt niet meer dan {0} gegevensreeksen.

en: Goal
nl: Doel

en: Doh! The data from your query doesn't fit the chosen display choice. This visualization requires at least {0} {1} of data.
nl: Doh! De gegevens van je zoekopdracht passen niet in de gekozen weergave. Deze visualisatie vereist ten minste {0} {1} aan gegevens.

en: column
nl: Kolom

en: No dice. We have {0} data {1} to show and that's not enough for this visualization.
nl: Geen idee. We hebben {0} gegevens {1} om te tonen en dat is niet genoeg voor deze visualisatie.

en: point | points
nl[0]: punt
nl[1]: punten

en: Bummer. We can't actually do a pin map for this data because we require both a latitude and longitude column.
nl: Jammer. We kunnen eigenlijk geen pinmap maken voor deze gegevens omdat we zowel een lengte- als een breedtegraadkolom nodig hebben.

en: Please configure this chart in the chart settings
nl: Configureer deze grafiek in de grafiekinstellingen

en: Edit Settings
nl: Instellingen wijzigen

en: xValues missing!
nl: xWaardes missen!

en: X-axis
nl: X-as

en: Add a series breakout...
nl: Voeg een serie breakout toe ...

en: Y-axis
nl: Y-as

en: Add another series...
nl: Voeg nog een serie toe

en: Bubble size
nl: Bubble grootte

en: Line
nl: Lijn

en: Curve
nl: Boog

en: Step
nl: Stap

en: Show point markers on lines
nl: Toon puntmarkeringen op lijnen

en: Stacking
nl: Stapelen

en: Don't stack
nl: Niet stapelen

en: Stack
nl: Stapelen

en: Stack - 100%
nl: 100% stapelen

en: Show goal
nl: Doel weergeven

en: Goal value
nl: Doel waarde

en: Replace missing values with
nl: Vervang missende waardes met

en: Zero
nl: Nul

en: Nothing
nl: Niks

en: Linear Interpolated
nl: Lineaire geïnterpoleerd

en: X-axis scale
nl: X-as schaal

en: Timeseries
nl: Tijdreeksen

en: Linear
nl: Lineair

en: Power
nl: machtsverheffen

en: Log
nl: logaritmisch

en: Ordinal
nl: Rangschikkend

en: Y-axis scale
nl: Y-as schaal

en: Show x-axis line and marks
nl: X-aslijn en markeringen weergeven

en: Rotate 45°
nl: Roteer 45°

en: Rotate 90°
nl: Roteer 90°

en: Show y-axis line and marks
nl: Y-aslijn en markeringen weergeven

en: Auto y-axis range
nl: Automatisch Y-as bereik

en: Use a split y-axis when necessary
nl: Gebruik indien nodig een gesplitste Y-as

en: Show label on x-axis
nl: Labels weergeven op X-as

en: X-axis label
nl: X-as label

en: Show label on y-axis
nl: Label weergeven op Y-as

en: Y-axis label
nl: Y-as label

en: Standard Deviation
nl: Standaardafwijking

en: Area
nl: Vlak

en: area chart
nl: vlakdiagram

en: Bar
nl: Staaf

en: bar chart
nl: staaf diagram

en: Which fields do you want to use?
nl: Welke velden wil je gebruiken?

en: Funnel
nl: Trechter

en: Measure
nl: Maatstaaf

en: Funnel type
nl: Trechter type

en: Bar chart
nl: Staaf diagram

en: line chart
nl: Lijn diagram

en: Please select longitude and latitude columns in the chart settings.
nl: Selecteer lengte- en breedtegraadkolommen in de grafiekinstellingen.

en: Please select a region map.
nl: Selecteer een regio

en: Please select region and metric columns in the chart settings.
nl: Selecteer een regio en kolommen in de grafiek instellingen

en: Map
nl: Kaart

en: Map type
nl: Kaart type

en: Region map
nl: Regio kaart

en: Pin map
nl: Marker kaart

en: Pin type
nl: Marker type

en: Tiles
nl: Tegels

en: Latitude field
nl: Latitude veld

en: Longitude field
nl: Longitude veld

en: Metric field
nl: Metriek veld

en: Region field
nl: Regio veld

en: Radius
nl: Redius

en: Min Opacity
nl: Minimale doorzichtigheid

en: Max Zoom
nl: Maximale zoom

en: No relationships found.
nl: Geen relaties gevonden

en: This {0} is connected to:
nl: Deze {0} is verbonden aan

en: Object Detail
nl: Object detail

en: Total
nl: Totaal

en: Which columns do you want to use?
nl: Welke kolommen wil je gebruiken?

en: Pie
nl: Taart

en: Dimension
nl: Dimensie

en: Show legend
nl: Legenda tonen

en: Show percentages in legend
nl: Percentages weergeven in legende

en: Minimum slice percentage
nl: Minimaal percentage per vlak

en: Goal met
nl: Doel bereikt

en: Goal exceeded
nl: Doel overschreden

en: Goal {0}
nl: Doel {0}

en: Progress visualization requires a number.
nl: Vooruitgangsvisualisatie vereist een nummer.

en: Progress
nl: Vooruitgang

en: Color
nl: Kleur

en: Row Chart
nl: Rij grafiek

en: row chart
nl: rij grafiek

en: Separator style
nl: Separator-stijl

en: Number of decimal places
nl: Aantal decimalen

en: Add a prefix
nl: Voorvoegsel toevoegen

en: Add a suffix
nl: Achtervoegsel toevoegen

en: Multiply by a number
nl: Vermenigvuldig met een getal

en: Scatter
nl: Spreiding

en: scatter plot
nl: spreidingsplot

en: Pivot the table
nl: Draai de tabel

en: Visible fields
nl: Zichtbare velden

en: Write here, and use Markdown if you'd like
nl: Schrijf hier en gebruik Markdown als je wilt

en: Vertical Alignment
nl: Verticale uitlijning

en: Top
nl: Boven

en: Middle
nl: Midden

en: Bottom
nl: Onder

en: Horizontal Alignment
nl: Horizontale uitlijning

en: Left
nl: Links

en: Center
nl: Midden

en: Right
nl: Rechts

en: Show background
nl: Achtergrond weergeven

en: {0} bin | {0} bins
nl[0]: bak
nl[1]: bakken

en: Auto binned
nl: Automatisch toegevoegd aan bak

en: DELETE /api/alert/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/alert/:id.
nl: DELETE /api/alert/:id is verouderd. Wijzig in plaats daarvan de `gearchiveerde` waarde via PUT /api/alert/:id

en: invalid show value
nl: ongeldige showwaarde

en: invalid value for prefix
nl: ongeldige waarde voor voorvoegsel

en: invalid value for rule name
nl: ongeldige waarde voor regelnaam

en: value couldn''t be parsed as base64 encoded JSON
nl: waarde kon niet worden ontleed als base64 gecodeerde JSON

en: Invalid entity type
nl: Ongeldig entiteitstype

en: Invalid comparison entity type. Can only be one of "table", "segment", or "adhoc"
nl: Ongeldig type vergelijkingsentiteit. Kan alleen een van 'tabel', 'segment' of 'adhoc' zijn

en: Error running query to determine Card result metadata:
nl: Fout bij uitvoeren van zoekopdracht om kaartmetagegevens te bepalen:

en: Invalid field: {0}
nl: Ongeldig veld: {0}

en: Invalid value ''{0}'' for ''{1}'': {2}
nl: Ongeldige waarde ''{0}'' voor ''{1}'': {2}

en: must be one of: {0}
nl: Moet een van {0} zijn

en: Invalid Request.
nl: Ongeldig verzoek.

en: Not found.
nl: Niet gevonden

en: You don''t have permissions to do that.
nl: U hebt geen rechten om dat te doen.

en: Internal server error.
nl: Interne server foutmelding

en: Warning: endpoint {0}/{1} does not have a docstring.
nl: Waarschunwing: endpoint {0}/{1} heeft geen docstring.

en: starting streaming request
nl: Starten met streamen van request

en: connection closed, canceling request
nl: Connectie gesloten, verzoek annuleren

note: a newline padding character as it's harmless and will allow us to check if the client is connected. If sending this character fails because the connection is closed, the chan will then close.  Newlines are no-ops when reading JSON which this depends upon.
en: Response not ready, writing one byte & sleeping...
nl: Reactie is niet klaar, 1 byte schrijven & slapen...

en: Public sharing is not enabled.
nl: Publiek delen is niet ingeschakeld.

en: Embedding is not enabled.
nl: Embedden is niet ingeschakeld.

en: The object has been archived.
nl: Dit object is gearchiveerd.

en: Attempted to return a boolean as an API response. This is not allowed!
nl: Geprobeerd om een boolean terug te sturen als API response. Dit is niet toegestaan!

en: Source query for this query is Card {0}
nl: Bron query voor deze query kaart  is {0}

en: Invalid export format: {0}
nl: Invalide export formaat: {0}

en: Invalid JSON URL or resource: {0}
nl: Invalide JSON URL of object: {0}

en: JSON containing information about custom GeoJSON files for use in map visualizations instead of the default US State or World GeoJSON.
nl: JSON met informatie over aangepaste GeoJSON-bestanden voor gebruik in kaartvisualisaties in plaats van de standaard US State of World GeoJSON.

en: Invalid custom GeoJSON key: {0}
nl: Invalide aangepaste GeoJSON sleutel: {0}

note: ...but if we *still* couldn't find a match, throw an Exception, because we don't want people trying to inject new params
en: Invalid param: {0}
nl: Invalide parameter: {0}

en: API endpoint does not exist.
nl: API endpoint bestaat niet

en: Password did not match stored password.
nl: Wachtwoord komt niet overheen met opgeslagen wachtwoord.

en: did not match stored password
nl: Komt niet overheen met opgeslagen wachtwoord

en: Problem connecting to LDAP server, will fallback to local authentication {0}
nl: Probleem met het verbinden met de LDAP server, teruggevallen op lokale authenticatie {0}

en: Invalid reset token
nl: Invalide reset token

en: Client ID for Google Auth SSO. If this is set, Google Auth is considered to be enabled.
nl: Client-ID voor Google Auth SSO. Als dit is ingesteld, wordt Google Auth als ingeschakeld beschouwd.

en: When set, allow users to sign up on their own if their Google account email address is from this domain.
nl: Als dit is ingesteld, sta je gebruikers toe zich zelf aan te melden als het e-mailadres van hun Google-account afkomstig is van dit domein.

en: Invalid Google Auth token.
nl: Ongeldig Google Auth-token.

en: Email is not verified.
nl: E-mailadres is niet geverifieerd.

en: You''ll need an administrator to create a Metabase account before you can use Google to log in.
nl: Je hebt een beheerder nodig om een Metabase-account te maken voordat je Google kunt gebruiken om in te loggen.

en: Successfully authenticated Google Auth token for: {0} {1}
nl: Google Auth-token succesvol geverifieerd voor: {0} {1}

en: Add a database
nl: Database toevoegen

en: Get connected
nl: Maak verbinding

en: Connect to your data so your whole team can start to explore.
nl: Verbind je data zodat je hele team kan verkennen

en: Set up email
nl: E-mail instellen

en: Add email credentials so you can more easily invite team members and get updates via Pulses.
nl: Voeg e-mail instellingen toe zodat je eenvoudig teamleden kan uitnodigen en aan de gang kan met pulsen.

en: Set Slack credentials
nl: Slack omgeving koppelen

en: Does your team use Slack? If so, you can send automated updates via pulses and ask questions with MetaBot.
nl: Gebruikt je team Slack? Wanneer dit het geval is kun je automatisch pulsen ontvangen en vragen stellen met MetaBot.

en: Invite team members
nl: Teamleden uitnodigen

en: Share answers and data with the rest of your team.
nl: Deel je antwoorden en data met de rest van je team

en: Hide irrelevant tables
nl: Verberg irrelevante tabellen

en: Curate your data
nl: Beheer je gegevens

en: If your data contains technical or irrelevant info you can hide it.
nl: Als je gegevens technische of irrelevante informatie bevatten, kun je deze verbergen.

en: Organize questions
nl: Vragen organiseren

en: Have a lot of saved questions in {0}? Create collections to help manage them and add context.
nl: Heb je veel vragen opgeslagen in {0}? Maak collecties om ze te helpen beheren en context toe te voegen.

en: Create metrics
nl: Metrieken aanmaken

en: Define canonical metrics to make it easier for the rest of your team to get the right answers.
nl: Definieer canonieke statistieken om het voor de rest van je team gemakkelijker te maken om de juiste antwoorden te krijgen.

en: Create segments
nl: Segmenten aanmaken

en: Keep everyone on the same page by creating canonical sets of filters anyone can use while asking questions.
nl: Houd iedereen op de hoogte door canonieke sets filters te maken die iedereen kan gebruiken bij het stellen van vragen.

en: Table ''{0}'' is now visible. Resyncing.
nl: Tabel "{0}" is nu zichtbaar. Hersynchroniseren.

en: Auto bin
nl: Automatische prullenbak

en: Don''t bin
nl: Verwijder niet

en: Day
nl: Dag

note: note the order of these options corresponds to the order they will be shown to the user in the UI
en: Minute
nl: Minuut

en: Hour
nl: Uur

en: Quarter
nl: Kwartaal

en: Minute of Hour
nl: Minuut van uur

en: Hour of Day
nl: Uur van dag

en: Day of Week
nl: Dag van de week

en: Day of Month
nl: Dag van de maand

en: Day of Year
nl: Dag van jaar

en: Week of Year
nl: Week van jaar

en: Month of Year
nl: Maand van jaar

en: Quarter of Year
nl: Kwartaal van jaar

en: 10 bins
nl: 10 verwijderd

en: 50 bins
nl: 50 verwijderd

en: 100 bins
nl: 100 verwijderd

en: Bin every 0.1 degrees
nl: Verwijder elke 0.1 graden

en: Bin every 1 degree
nl: Verwijder elke 1 graad

en: Bin every 10 degrees
nl: Verwijder elke 10 graden

en: Bin every 20 degrees
nl: Verwijder elke 20 graden

note: returns `true` if successful -- see JavaDoc
en: No appropriate image writer found!
nl: Geen geschikte beeldschrijver gevonden!

en: Email address already in use.
nl: E-mailadres is al in gebruik.

en: Email address already associated to another user.
nl: E-mailadres is al in gebruik door een andere gebruiker.

en: Not able to reactivate an active user
nl: Kan een actieve gebruiker niet opnieuw activeren

en: Invalid password
nl: Ongeldig wachtwoord

en: All {0}
nl: Alle {0}

en: {0}, all {1}
nl: {0}, alle {1}

en: Comparison of {0} and {1}
nl: Vergelijk {0} en {1}

en: Automatically generated comparison dashboard comparing {0} and {1}
nl: Automatisch gegenereerd vergelijkingsdashboard dat {0} en {1} vergelijkt

en: sum
nl: som

en: average
nl: gemiddelde

en: minumum
nl: Minimum

en: maximum
nl: Maximum

en: distinct count
nl: Unieke rijen

en: standard deviation
nl: standaardafwijking

en: cumulative count
nl: cumulatieve telling

en: cumulative sum
nl: cumulatieve som

en: {0} and {1}
nl: {0} en {1}

en: {0} by {1}
nl: {0} bij {1}

en: {0} in the {1} segment
nl: {0} in het {1} segment

en: {0} metric | {0} metrics
nl[0]: metriek
nl[1]: metriek

en: {0} field | {0} fields
nl[0]: {0} veld
nl[1]: {0} velden

en: "{0}" question
nl: "{0}" vraag

en: Compare with {0}
nl: Vergelijk met {0}

en: Compare with entire dataset
nl: Vergelijk met volledige dataset

en: Applying heuristic %s to %s.
nl: Heuristische %s toepassen op %s.

en: Dimensions bindings:n%s
nl: Dimensies binden: n%s

en: Can''t create dashboard for {0}
nl: Kan geen dashboard aanmaken voor {0}

en: {0}st
nl: {0}ste

en: {0}nd
nl: {0}e

en: {0}rd
nl: {0}e

en: {0}th
nl: {0}e

en: at {0}
nl: {0}e

en: on {0}
nl: op {0}

en: {0} is between {1} and {2}
nl: {0} ligt tussen {1} en {2}

en: {0} is between {1} and {2}; and {3} is between {4} and {5}
nl: {0} ligt tussen {1} en {2}; en {3} ligt tussen {4} en {5}

en: where {0}
nl: waar {0}

en: A closer look at {0}
nl: {0} nader bekijken

en: A closer look at the {0}
nl: {0} nader bekijken

en: Adding %s cards to dashboard %s:n%s
nl: %s kaarten toevoegen aan dashboard %s:n%s

en: 1 <= width <= {0}
nl: 1 <= breedte <= {0}

en: Valid metrics references
nl: Geldige metriekreferenties

en: Valid filters references
nl: Geldige filtersreferenties

en: Valid group references
nl: Geldige groepsreferenties

en: Valid order_by references
nl: Geldige sorteren bij referenties

en: Valid dashboard filters references
nl: Geldige dashboard filter referenties

en: Valid dimension references
nl: Geldige dimensiereferenties

en: Valid card dimension references
nl: Geldige kaart dimensiereferenties

en: Error parsing %s:n%s
nl: Fout bij het behandelen van %s:n%s

en: No user found with email address ''{0}''.
nl: Geen gebruiker gevonden met e-mailadres "{0}"

en: Please check the spelling and try again.
nl: Controleer de spelling en probeer het opnieuw.

en: Resetting password for {0}...
nl: Wachtwoord wordt opnieuw ingesteld voor {0}...

en: Please use the following URL to setup your Metabase installation:
nl: Gebruik de volgende URL voor je Metabase installatie:

en: Metabase Shutting Down ...
nl: Metabase wordt afgesloten...

en: Metabase Shutdown COMPLETE
nl: Metabase is afgesloten

en: Starting Metabase version {0} ...
nl: Metabase versie {0} wordt gestart...

en: System timezone is ''{0}'' ...
nl: Tijdzone van het systeem is "{0}"...

note: startup database.  validates connection & runs any necessary migrations
en: Setting up and migrating Metabase DB. Please sit tight, this may take a minute...
nl: Bezig met initialiseren en migreren van de database. Even geduld, er is tijd voor een bakje koffie...

en: Looks like this is a new installation ... preparing setup wizard
nl: Het lijkt er op dat dit een nieuwe installatie is, bezig met het voorbereiden van de installatiewizard.

en: Verify Database Connection ...
nl: Verify Database Connection...

en: Hmm, we couldn''t connect to the database.
nl: Hmmm, we konden geen verbinding maken met de database.

en: Make sure your host and port settings are correct
nl: Controleer de ingestelde host en poort instellingen.

en: We couldn''t connect to the ssh tunnel host.
nl: We konden geen verbinding maken met de SSH tunnel host.

en: Check the username, password.
nl: Controleer de gebruikersnaam en het wachtwoord.

en: Check the hostname and port.
nl: Controleer de host en poort.

en: Looks like the database name is incorrect.
nl: Het lijkt er op dat de databasenaam niet klopt.

en: It looks like your host is invalid.
nl: Het lijkt er op dat de host ongeldig is.

en: Please double-check it and try again.
nl: Controleer de gegevens en probeer het opnieuw.

en: Looks like your password is incorrect.
nl: Het lijkt er op dat het wachtwoord niet klopt.

en: Looks like you forgot to enter your password.
nl: Het lijkt er op dat je vergeten bent om het wachtwoord in te vullen.

en: Looks like your username is incorrect.
nl: Het lijkt er op dat je gebruikersnaam niet klopt.

en: Looks like the username or password is incorrect.
nl: Het lijkt er op dat je gebruikersnaam of wachtwoord niet juist is.

en: Failed to connect to database: {0}
nl: Verbinden met database mislukt: {0}

en: Failed to set timezone:
nl: Instellen van tijdzone mislukt:

en: You must enable the Google Analytics API. Use this link to go to the Google Developers Console: {0}
nl: Je moet de Google Analytics API inschakelen. Gebruik deze link om naar de Google Developers Console te gaan: {0}

en: Running SQL queries against H2 databases using the default (admin) database user is forbidden.
nl: SQL queries uitvoeren op een H2 database met de standaard admin gebruiker is niet toegestaan.

note: CONFIG TODO - smtp-port should be switched to type :integer
en: Email address you want to use as the sender of Metabase.
nl: E-mailadres die je wilt gebruiker als afzender van Metabase.

en: The address of the SMTP server that handles your emails.
nl: Het adres van de SMTP server die uw e-mail verstuurt.

en: SMTP username.
nl: SMTP gebruikersnaam.

en: SMTP password.
nl: SMTP wachtwoord.

en: The port your SMTP server uses for outgoing emails.
nl: De poort van de SMTP server die uw e-mail verstuurt.

en: SMTP secure connection protocol. (tls, ssl, starttls, or none)
nl: SMTP beveiligde protocol. (tls, ssl, starttls, of geen)

en: none
nl: geen

en: SMTP host is not set.
nl: SMTP host is niet ingesteld.

en: Failed to send email
nl: E-mail verzenden mislukt

en: Error testing SMTP connection
nl: Foutmelding bij het testen van SMTP verbinding

en: Enable LDAP authentication.
nl: LDAP authenticatie ingeschakeld.

en: Server hostname.
nl: Server hostnaam.

en: Server port, usually 389 or 636 if SSL is used.
nl: Server poort, vaak 389 of 636 wanneer SSL wordt gebruikt.

en: Use SSL, TLS or plain text.
nl: Gebruik SSL, TLS of platte tekst.

en: The Distinguished Name to bind as (if any), this user will be used to lookup information about other users.
nl: De onderscheidende naam om te binden (wanneer aanwezig), deze gebruiker wordt gebruikt om informatie op te halen van andere gebruikers.

en: The password to bind with for the lookup user.
nl: Het wachtwoord om te binden voor het opzoeken van gebruikers.

en: Search base for users. (Will be searched recursively)
nl: Zoekbasis voor gebruikers. (Wordt recursief doorzocht)

en: User lookup filter, the placeholder '{login}' will be replaced by the user supplied login.
nl: Filter voor gebruikersopzoeking, de tijdelijke aanduiding '{login}' wordt vervangen door de door de gebruiker opgegeven login.

en: Attribute to use for the user's email. (usually ''mail'', ''email'' or ''userPrincipalName'')
nl: Kenmerk om te gebruiken voor de e-mail van de gebruiker. (meestal "mail", "email" of "userPrincipalName")

en: Attribute to use for the user''s first name. (usually ''givenName'')
nl: Attribuut om te gebruiken voor de voornaam van de gebruiker. (meestal "givenName")

en: Attribute to use for the user''s last name. (usually ''sn'')
nl: Attribuut om te gebruiken voor de achternaam van de gebruiker. (meestal "sn")

en: Enable group membership synchronization with LDAP.
nl: Synchronisatie van groepslidmaatschap met LDAP inschakelen.

en: Search base for groups, not required if your LDAP directory provides a ''memberOf'' overlay. (Will be searched recursively)
nl: Zoekbasis voor groepen, niet vereist als uw LDAP-directory een overap met "memberOf" biedt. (Wordt recursief doorzocht)

note: Should be in the form: {"cn=Some Group,dc=...": [1, 2, 3]} where keys are LDAP groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing LDAP to Metabase group mappings.
nl: JSON met LDAP naar Metabase-groepstoewijzingen.

note: Define a setting which captures our Slack api token
en: Slack API bearer token obtained from https://api.slack.com/web#authentication
nl: Bearer token van Slack, verkregen van https://api.slack.com/web#authentication

en: Enable MetaBot, which lets you search for and view your saved questions directly via Slack.
nl: Schakel MetaBot in, waarmee je opgeslagen vragen rechtstreeks via Slack kunt zoeken en bekijken.

en: Last MetaBot checkin was {0} ago.
nl: De laatste check-in van MetaBot was {0} geleden.

en: This instance will now handle MetaBot duties.
nl: Deze instantie zal nu MetaBot-taken afhandelen.

en: Here''s what I can {0}:
nl: Dit is wat ik kan {0}:

en: I don''t know how to {0} `{1}`.n{2}
nl: Ik weet niet hoe ik {0} `{1}` .n {2}

en: Uh oh! :cry:n> {0}
nl: Oh Oh! : cry: n> {0}

en: Here''s your {0} most recent cards:n{1}
nl: Hier zijn je {0} meest recente kaarten: n {1}

en: Could you be a little more specific? I found these cards with names that matched:n{0}
nl: Zou je wat specifieker kunnen zijn? Ik heb deze kaarten gevonden met namen die overeenkomen:n{0}

en: I don''t know what Card `{0}` is. Give me a Card ID or name.
nl: Ik weet niet wat Kaart `{0}` is. Geef me een kaart-ID of naam.

en: Show which card? Give me a part of a card name or its ID and I can show it to you. If you don''t know which card you want, try `metabot list`.
nl: Welke kaart tonen? Geef me een deel van een kaartnaam of zijn ID en ik kan het je laten zien. Als je niet weet welke kaart je wilt, probeer dan `metabotlijst`.

en: Ok, just a second...
nl: Oké, een momentje...

en: Not Found
nl: Niet gevonden

en: Evaluating Metabot command:
nl: Metabot-opdracht evalueren:

en: Go home websocket, you're drunk.
nl: Ga naar huis websocket, je bent dronken.

en: Error launching metabot:
nl: Fout bij starten van metabot:

en: MetaBot WebSocket is closed. Reconnecting now.
nl: MetaBot WebSocket is gesloten. Opnieuw verbinden.

en: Error connecting websocket:
nl: Fout bij het verbinden van websocket:

en: This instance is performing MetaBot duties.
nl: Deze instantie voert MetaBot-taken uit.

en: Another instance is already handling MetaBot duties.
nl: Een andere instantie is al bezig met MetaBot-taken.

en: Starting MetaBot threads...
nl: MetaBot-threads starten...

en: Stopping MetaBot...  🤖
nl: MetaBot aan het stoppen...

en: MetaBot already running. Killing the previous WebSocket listener first.
nl: MetaBot is al actief. Eerst de vorige WebSocket-luisteraar wordt afgesloten.

en: Base-64 encoded public key for this site's SSL certificate.
nl: Base-64 gecodeerde openbare sleutel voor het SSL-certificaat van deze site.

en: Specify this to enable HTTP Public Key Pinning.
nl: Geef dit op om HTTP Public Key Pinning in te schakelen.

en: See {0} for more information.
nl: Zie {0} voor meer informatie.

en: Cannot save Question: source query has circular references.
nl: Kan vraag niet opslaan Vraag: bronquery heeft cirkelvormige verwijzingen.

en: Card {0} does not exist.
nl: Kaart {0} bestaat niet.

en: You do not have permissions to run ad-hoc native queries against Database {0}.
nl: Je hebt geen rechten om native ad-hocquery's uit te voeren voor Database {0}.

en: Invalid color
nl: Invalide kleur

en: must be a valid 6-character hex color code
nl: moet een geldige hex-kleurcode van 6 tekens zijn

en: Collection name cannot be blank!
nl: Verzamelingsnaam kan niet leeg zijn!

en: cannot be blank
nl: kan niet leeg zijn

en: Invalid Collection location: path is invalid.
nl: Ongeldige afhaallocatie: pad is ongeldig.

en: You cannot move a Personal Collection.
nl: Je kunt een persoonlijke collectie niet verplaatsen.

en: Invalid Collection location: some or all ancestors do not exist.
nl: Ongeldige verzamellocatie: sommige of alle bovenliggende items bestaan niet.

en: You cannot archive the Root Collection.
nl: Je kunt de rootcollectie niet archiveren.

en: You cannot archive a Personal Collection.
nl: Het is niet mogelijk om een persoonlijke verzameling te archiveren.

en: You cannot move the Root Collection.
nl: Je kunt de rootcollectie niet verplaatsen.

en: You cannot move a Collection into itself or into one of its descendants.
nl: Je kunt een verzameling niet naar zichzelf of naar een van zijn afstammelingen verplaatsen.

note: first move this Collection
en: Moving Collection {0} and its descendants from {1} to {2}
nl: Collectie {0} en zijn nakomelingen verplaatsen van {1} naar {2}

en: You're not allowed to change the owner of a Personal Collection.
nl: Het is niet toegestaan om de eigenaar van een persoonlijke verzameling te wijzigen.

en: You're not allowed to move a Personal Collection.
nl: Het is niet toegestaan om een persoonlijke verzameling te verplaatsen.

en: You cannot move a Collection and archive it at the same time.
nl: Je kunt een verzameling niet verplaatsen en tegelijkertijd archiveren.

en: You cannot delete a Personal Collection!
nl: U kunt een persoonlijke verzameling niet verwijderen!

note: "Persoonlijke verzameling van {0} {1}" van maken? De "'s" past niet altijd (bijv. bij achternaam eindigend op een "s").
en: {0} {1}''s Personal Collection
nl: Persoonlijke verzameling van {0} {1}

en: You cannot update a CollectionRevision!
nl: U kunt een CollectionRevision niet bijwerken!

en: Field {0} was previously automatically set to show a list widget, but now has {1} values.
nl: Veld {0} was voorheen automatisch ingesteld om een lijstwidget weer te geven, maar heeft nu {1} waarden.

en: Switching Field to use a search widget instead.
nl: Veld wijzigen om een zoekwidget te gebruiken.

en: Storing updated FieldValues for Field {0}...
nl: Bijgewerkte FieldValues opslaan voor veld {0} ...

en: Storing FieldValues for Field {0}...
nl: Veldwaarden opslaan voor veld {0} ...

en: Metabase can attempt to transform your table and field names into more sensible, human-readable versions, e.g. "somehorriblename" becomes "Some Horrible Name".
nl: Metabase kan proberen uw tabel- en veldnamen om te zetten in voor mensen leesbare versies, b.v. "somehorriblename" wordt "Some Horrible Name".

en: This doesn’t work all that well if the names are in a language other than English, however.
nl: Dit werkt echter niet zo goed voor de namen in een andere taal dan het Engels.

en: Do you want us to take a guess?
nl: Wil je dat we raden?

en: You cannot create or revoke permissions for the 'Admin' group.
nl: Het is niet mogelijk om rechten van de 'Beheerders' groep weg te nemen.

en: Invalid permissions object path: ''{0}''.
nl: Ongeldige rechten voor object pad: "{0}".

en: You cannot update a permissions entry!
nl: U kunt geen rechten bewerken!

en: Delete it and create a new one.
nl: Verwijder een creëer een nieuwe.

en: You cannot edit permissions for a Personal Collection or its descendants.
nl: Je kunt geen rechten bewerken voor een persoonlijke verzameling of de nakomelingen ervan.

en: Looks like someone else edited the permissions and your data is out of date.
nl: Het lijkt erop dat iemand anders de rechten heeft bewerkt en uw gegevens verouderd zijn.

en: Please fetch new data and try again.
nl: Haal nieuwe gegevens op en probeer het opnieuw.

en: Created magic permissions group ''{0}'' (ID = {1})
nl: Magische machtigingengroep '' {0} '' gemaakt (ID = {1})

en: A group with that name already exists.
nl: Een groep met deze naam bestaad reeds.

en: You cannot edit or delete the ''{0}'' permissions group!
nl: Je kunt de groep '' {0} '' machtigingen niet bewerken of verwijderen!

en: You cannot add or remove users to/from the 'MetaBot' group.
nl: Je kunt geen gebruikers toevoegen aan of verwijderen uit de groep 'MetaBot'.

en: You cannot add or remove users to/from the 'All Users' group.
nl: Je kunt geen gebruikers toevoegen aan of verwijderen uit de groep 'Alle gebruikers'.

en: You cannot remove the last member of the 'Admin' group!
nl: Je kunt het laatste lid van de groep 'Beheerder' niet verwijderen!

en: You cannot update a PermissionsRevision!
nl: Je kunt een machtigingsherziening niet bijwerken!

note: if there's still not a Card, throw an Exception!
en: Invalid Alert: Alert does not have a Card assoicated with it
nl: Ongeldigheidswaarschuwing: aan Alert is geen kaart gekoppeld

en: value must be a map with the keys `{0}`, `{1}`, and `{2}`.
nl: waarde moet een kaart zijn met de sleutels `{0}`, `{1}` en `{2}`.

en: value must be a map with the following keys `({0})`
nl: waarde moet een kaart zijn met de volgende sleutels `({0})`

en: Error calculating permissions for query: {0}
nl: Fout bij het berekenen van machtigingen voor zoekopdracht: {0}

en: Invalid query type: {0}
nl: Ongeldige query type

en: You cannot update a QueryExecution!
nl: Je kunt een QueryExecution niet bijwerken!

en: You cannot update a Revision!
nl: Je kunt een revisie niet bewerken!

en: Setting {0} does not exist.nFound: {1}
nl: Instelling {0} bestaat niet. Gevonden: {1}

en: Updating value of settings-last-updated in DB...
nl: Waarde van instellingen bijwerken - laatst bijgewerkt in DB ...

en: Checking whether settings cache is out of date (requires DB call)...
nl: Controleren of instellingencache verouderd is (vereist DB-oproep) ...

en: Settings have been changed on another instance, and will be reloaded here.
nl: Instellingen zijn in een andere instantie gewijzigd en worden hier opnieuw geladen.

en: Refreshing Settings cache...
nl: Cache voor instellingen vernieuwen ...

en: Invalid value for string: must be either "true" or "false" (case-insensitive).
nl: Ongeldige waarde voor tekenreeks: moet "waar" of "onwaar" (niet hoofdlettergevoelig) zijn.

en: You cannot update `settings-last-updated` yourself! This is done automatically.
nl: Je kunt `settings-last-updated` niet zelf bijwerken! Dit gebeurt automatisch.

note: go ahead and log the Exception anyway on the off chance that it *wasn't* just a race condition issue
en: Error inserting a new Setting:
nl: Fout bij het invoegen van een nieuwe instelling:

en: Assuming Setting already exists in DB and updating existing value.
nl: Er wordt vanuit gegaan dat de instelling al bestaat in de database. De huidige waarde wordt bijgewerkt.

en: value must be a map with each value either a string or number.
nl: waarde moet een kaart zijn met elke waarde een tekenreeks of nummer.

en: Loading plugins in directory {0}...
nl: Plug-ins laden vanuit map {0} ...

en: Loading plugin {0}...
nl: Plugin {0} laden...

en: It looks like you have some external dependencies in your Metabase plugins directory.
nl: Het lijkt erop dat u externe afhankelijkheden hebt in uw Metabase-plug-insmap.

en: With Java 9 or higher, Metabase cannot automatically add them to your classpath.
nl: Met Java 9 of hoger kan Metabase ze niet automatisch toevoegen aan uw klassenpad.

en: Instead, you should include them at launch with the -cp option. For example:
nl: In plaats daarvan moet u ze bij de lancering opnemen met de optie -cp. Bijvoorbeeld:

en: See https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#java-versions for more details.
nl: Zie https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#java-versions voor meer informatie.

en: (If you're already running Metabase this way, you can ignore this message.)
nl: (Als je Metabase al op deze manier gebruikt, kunt u dit bericht negeren.)

en: Identify when new versions of Metabase are available.
nl: Bepaal wanneer nieuwe versies van Metabase beschikbaar zijn.

en: Information about available versions of Metabase.
nl: Informatie over beschikbare versies van Metabase.

en: The name used for this instance of Metabase.
nl: De naam die gebruikt wordt voor deze installatie van Metabase.

en: The base URL of this Metabase instance, e.g. "http://metabase.my-company.com".
nl: De basis-URL van deze Metabase-instantie, b.v. "http://metabase.mijn-bedrijf.nl".

en: The default language for this Metabase instance.
nl: De standaardtaal voor deze Metabase installatie.

en: This only applies to emails, Pulses, etc. Users'' browsers will specify the language used in the user interface.
nl: Dit is alleen van toepassing op e-mails, pulsen, enz. Browsers van gebruikers geven de taal op die wordt gebruikt in de gebruikersinterface.

en: The email address users should be referred to if they encounter a problem.
nl: Het e-mailadres wat gebruikers te zien krijgt wanneer zij een probleem tegenkomen.

en: Enable the collection of anonymous usage data in order to help Metabase improve.
nl: Schakel het verzamelen van anonieme gebruiksgegevens in om Metabase te helpen verbeteren.

en: The map tile server URL template used in map visualizations, for example from OpenStreetMaps or MapBox.
nl: De URL-sjabloon van de kaarttegelserver die wordt gebruikt in kaartvisualisaties, bijvoorbeeld van OpenStreetMaps of MapBox.

en: Enable admins to create publicly viewable links (and embeddable iframes) for Questions and Dashboards?
nl: Beheerders toestaan om openbaar zichtbare koppelingen (en insluitbare iframes) voor vragen en dashboards te maken?

en: Allow admins to securely embed questions and dashboards within other applications?
nl: Beheerders toestaan om vragen en dashboards veilig in andere applicaties in te sluiten?

en: Allow using a saved question as the source for other queries?
nl: Staat het gebruik van een opgeslagen vraag toe als bron voor andere zoekopdrachten?

en: Enabling caching will save the results of queries that take a long time to run.
nl: Door het inschakelen van caching zullen resultaten van queries die lang draaien opgeslagen worden.

en: The maximum size of the cache, per saved question, in kilobytes:
nl: De maximale grootte van de cache, per opgeslagen vraag, in kilobytes:

en: The absolute maximum time to keep any cached query results, in seconds.
nl: De absolute maximale tijd om resultaten in de cache te bewaren, in seconden.

en: Metabase will cache all saved questions with an average query execution time longer than this many seconds:
nl: Metabase slaat alle opgeslagen vragen op in de cache met een gemiddelde uitvoeringstijd van een query langer dan zoveel seconden:

en: To determine how long each saved question''s cached result should stick around, we take the query''s average execution time and multiply that by whatever you input here.
nl: Om te bepalen hoe lang het in de cache opgeslagen resultaat van elke opgeslagen vraag moet blijven, nemen we de gemiddelde uitvoeringstijd van de query en vermenigvuldigen die met wat u hier invoert.

en: So if a query takes on average 2 minutes to run, and you input 10 for your multiplier, its cache entry will persist for 20 minutes.
nl: Dus als het uitvoeren van een zoekopdracht gemiddeld 2 minuten duurt en je 10 invoert voor de vermenigvuldiger, blijft de cache-invoer 20 minuten bestaan.

en: When using the default binning strategy and a number of bins is not provided, this number will be used as the default.
nl: Wanneer de standaardbinningstrategie wordt gebruikt en een aantal bins niet is opgegeven, wordt dit nummer als standaard gebruikt.

en: When using the default binning strategy for a field of type Coordinate (such as Latitude and Longitude), this number will be used as the default bin width (in degrees).
nl: Wanneer u de standaardbinningstrategie gebruikt voor een veld van het type Coördinaat (zoals Breedtegraad en Lengtegraad), wordt dit nummer gebruikt als de standaard bin-breedte (in graden).

en: Unable to validate token.
nl: Kan token niet valideren.

en: Error fetching token status:
nl: Fout bij het ophalen van de tokenstatus:

en: There was an error checking whether this token was valid.
nl: Er is een fout opgetreden bij het controleren of deze token geldig was.

en: Token validation timed out.
nl: Tokenvalidatie is verlopen.

en: Invalid token: token isn't in the right format.
nl: Ongeldig token: token heeft niet de juiste indeling.

note: attempt to query the metastore API about the status of this token. If the request doesn't complete in a reasonable amount of time throw a timeout exception
en: Checking with the MetaStore to see whether {0} is valid...
nl: Bij de MetaStore controleren of {0} geldig is ...

en: Token for premium embedding. Go to the MetaStore to get yours!
nl: Token voor premium insluiting. Ga naar de MetaStore om de jouwe te krijgen!

en: Token is valid.
nl: Token is geldig.

en: Error setting premium embedding token
nl: Fout bij instellen van premium insluittoken

en: Unable to compare results to goal for alert.
nl: Kan resultaten niet vergelijken voor een doel waarschuwing.

en: Question ID is ''{0}'' with visualization settings ''{1}''
nl: Vraag-ID is "{0}" met visualisatie-instellingen "{1}"

en: Unrecognized alert with condition ''{0}''
nl: Onbekende melding met voorwaarde '' {0} ''

en: Unrecognized channel type {0}
nl: Onbekend kanaaltype {0}

en: Error sending notification!
nl: Fout bij het verzenden van melding!

en: Card has errors: {0}
nl: Kaart heeft fouten: {0}

en: Pulse card render error
nl: Pulskaart renderfout

en: Trimming trailing comment from card with id {0}
nl: Opmerking van kaart wordt bijgewerkt met ID {0}

en: Can't find field with ID: {0}
nl: Kan veld met ID niet vinden: {0}

en: ''{0}'' is a required param.
nl: "{0}" is een vereiste parameter.

en: Found ''{0}'' with no terminating ''{1}'' in query ''{2}''
nl: '' {0} '' gevonden zonder "{1}" af te sluiten in zoekopdracht '' {2} ''

en: Unable to substitute ''{0}'': param not specified.nFound: {1}
nl: Kan "{0}" niet vervangen: parameter niet opgegeven. Gevonden: {1}

en: You do not have permissions to view Card {0}.
nl: Je hebt onvoldoende rechten om Kaart {0} te bekijken.

en: You do not have permissions to run this query.
nl: Je hebt onvoldoende rechten om deze query uit te voeren.

en: Fingerprint updates attempted {0}, updated {1}, no data found {2}, failed {3}
nl: Bijwerken van vingerafdruk geprobeerd {0}, bijgewerkt {1}, geen gegevens gevonden {2}, mislukt {3}

en: Total number of fields classified {0}, {1} failed
nl: Totaal aantal geclassificeerde velden {0}, {1} is mislukt

en: Total number of tables classified {0}, {1} updated
nl: Totaal aantal tabellen geclassificeerd {0}, {1} bijgewerkt

en: Error generating fingerprint for {0}
nl: Fout bij het genereren van vingerafdruk voor {0}

en: Updated {0} field value sets, created {1}, deleted {2} with {3} errors
nl: Bijgewerkte {0} veldwaardesets, {1} gemaakt, {2} verwijderd met {3} fouten

en: Total number of fields sync''d {0}, number of fields updated {1}
nl: Totaal aantal gesynchroniseerde velden {0}, aantal bijgewerkte velden {1}

en: Total number of tables sync''d {0}, number of tables updated {1}
nl: Totaal aantal gesynchroniseerde tabellen {0}, aantal bijgewerkte tabellen {1}

en: Found timezone id {0}
nl: Tijdzone-ID gevonden {0}

en: Total number of foreign keys sync''d {0}, {1} updated and {2} tables failed to update
nl: Totaal aantal gesynchroniseerde foreign keys {0}, {1} bijgewerkt en {2} tabellen konden niet worden bijgewerkt

en: Table {0} ''{1}''
nl: Tabel {0} "{1}"

en: Field {0} ''{1}''
nl: Veld {0} "{1}"

en: Field ''{0}''
nl: Veld "{0}"

en: step ''{0}'' for {1}
nl: stap "{0}" voor {1}

en: Completed {0} on {1}
nl: Voltooid in {0} op {1}

en: End: {0}
nl: Einde: {0}

en: Duration: {0}
nl: Tijdsduur: {0}

en: Completed step ''{0}''
nl: Stap "{0}" voltooid

en: Job already exists:
nl: Taak bestaat al:

note: This is the very first log message that will get printed.  It's here because this is one of the very first namespaces that gets loaded, and the first that has access to the logger It shows up a solid 10-15 seconds before the "Starting Metabase in STANDALONE mode" message because so many other namesp
en: Loading Metabase...
nl: Metabase wordt geladen...

en: Configure a report timezone to ensure proper date and time conversions.
nl: Configureer een rapporttijdzone om de juiste datum- en tijdconversies te garanderen.

en: value must be an integer.
nl: waarde moet een getal zijn.

en: value must be a string.
nl: waarde moet tekst zijn.

en: value must be a boolean.
nl: waarde moet een boolean zijn.

en: value must be a string that matches the regex `{0}`.
nl: waarde moet een string zijn die voldoet aan de volgende regex: "{0}".

en: value must satisfy one of the following requirements:
nl: waarde moet voldoen aan een van de volgende vereisten:

en: value may be nil, or if non-nil, {0}
nl: waarde kan nul zijn of, indien niet nul, {0}

en: value must be one of: {0}.
nl: waarde moet een van de volgende zijn: {0}.

en: value must be an array.
nl: waarde moet een array zijn.

en: Each {0}
nl: Iedere {0}

en: The array cannot be empty.
nl: De array kan niet leeg zijn

en: value must be a non-blank string.
nl: waarde moet inhoud bevatten.

en: Integer greater than zero
nl: Getal groter dan nul

en: value must be an integer greater than zero.
nl: waarde moet een getal zijn groter dan nul.

en: Number greater than zero
nl: Getal groter dan nul

en: value must be a number greater than zero.
nl: waarde moet een getal zijn groter dan nul.

en: Keyword or string
nl: Sleutelwoord of tekst

en: Valid field type
nl: Valide veldtype

en: value must be a valid field type.
nl: waarde moet een valide veldtype zijn.

en: Valid field type (keyword or string)
nl: Geldig veldtype (trefwoord of string)

en: value must be a valid field type (keyword or string).
nl: waarde moet een geldig veldtype zijn (trefwoord of string).

en: Valid entity type (keyword or string)
nl: Geldig entiteitstype (trefwoord of string)

en: value must be a valid entity type (keyword or string).
nl: waarde moet een geldig entiteitstype zijn (trefwoord of string).

en: Valid map
nl: Geldige kaart

en: value must be a map.
nl: waarde moet een kaart zijn.

en: Valid email address
nl: Valide e-mailadres

en: value must be a valid email address.
nl: waarde moet een valide e-mailadres zijn.

en: Insufficient password strength
nl: Onvoldoende wachtwoordsterkte

en: value must be a valid integer.
nl: waarde moet een geldig getal zijn.

en: value must be a valid integer greater than zero.
nl: waarde moet een geldige integer en groter dan 0 zijn.

en: value must be a valid boolean string (''true'' or ''false'').
nl: waarde moet een geldige boolean zijn ("true" of "false").

en: value must be a valid JSON string.
nl: waarde moet een geldige JSON-string zijn.

en: value must be a valid embedding params map.
nl: waarde moet een geldige embedding params-map zijn.

en: Data permissions
nl: Datarechten

en: Collection permissions
nl: Verzamelingsrechten

en: See all collection permissions
nl: Toon alle verzamelingsrechten

en: Also change sub-collections
nl: Wijzig ook subcollecties

en: Can edit this collection and its contents
nl: Kan deze verzameling en de inhoud ervan bewerken

en: Can view items in this collection
nl: Kan items in deze collectie bekijken

en: Collection Access
nl: Verzamelingstoegang

en: This group has permission to view at least one subcollection of this collection.
nl: Deze groep heeft toestemming om ten minste één deelcollectie van deze verzameling te bekijken.

en: This group has permission to edit at least one subcollection of this collection.
nl: Deze groep heeft toestemming om ten minste één subcollectie van deze verzameling te bewerken.

en: View sub-collections
nl: Toon subverzamelingen

en: Remember Me
nl: Onthoud mij

en: X-ray this schema
nl: X-ray dit schema

en: Edit the permissions for this collection
nl: Bewerk de rechten voor deze verzameling

en: Add this question to a dashboard
nl: Voeg deze vraag toe aan een dashboard

en: Create a new dashboard
nl: Maak een nieuw dashboard

en: The page you asked for couldn't be found.
nl: De pagina die u heeft opgevraagd bestaat niet.

en: Select a {0}
nl: Selecteer een {0}

en: Save dashboards, questions, and collections in "{0}"
nl: Dashboards, vragen en collecties opslaan in "{0}"

en: Access dashboards, questions, and collections in "{0}"
nl: Toegang tot dashboards, vragen en collecties in "{0}"

en: Compare
nl: Vergelijk

en: Zoom out
nl: Uitzoomen

en: Related
nl: Gerelateerd

en: More X-rays
nl: Meer x-rays

en: No results
nl: Geen resultaten

en: Metabase couldn't find any results for your search.
nl: Metabase kon geen resultaten vinden voor uw zoekopdracht.

en: No metrics
nl: Geen metrieken

en: Aggregations
nl: Aggregaties

en: Operators
nl: operators

en: Custom fields
nl: Aangepaste velden

note: 2. Create the new collections.
en: Migrated Dashboards
nl: Gemigreerde dashboards

en: Migrated Pulses
nl: Pulsen gemigreerd

en: Migrated Questions
nl: Gemigreerde vragen

note: 4. move everything not in this Collection to a new Collection
en: Moving instances of {0} that aren't in a Collection to {1} Collection {2}
nl: Instanties van {0} die zich niet in een verzameling bevinden, verplaatsen naar {1} verzameling {2}

en: Failed to grant permissions: {0}
nl: Toekennen van rechten mislukt: {0}

en: All personal collections
nl: Alle persoonlijke verzamelingen

en: Port
nl: Poort

en: Database username
nl: Database gebruikersnaam

en: Database password
nl: Databasewachtwoord

en: Database name
nl: Databasenaam

en: Use a secure connection (SSL)?
nl: Gebruik een beveiligde verbinding (SSL)?

en: Additional JDBC connection string options
nl: Extra JDBC-verbindingsreeksopties

en: Client Secret
nl: Client geheim

en: Auth Code
nl: Authenticatiecode

en: Hosts
nl: Host

en: Authentication Database
nl: Database voor authenticatie

en: Optional database to use when authenticating
nl: Optionele database die gebruikt wordt bij authenticeren

en: Additional Mongo connection string options
nl: Extra Mongo-verbindingsreeksopties

en: Usually something like ORCL or XE.
nl: Meestal zoiets als ORCL of XE.

en: Optional if using service name
nl: Optioneel als u een service naam gebruikt

en: Oracle service name
nl: Oracle service naam

en: Optional TNS alias
nl: Optionele TNS alias

en: default
nl: standaard

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Database instance name
nl: Naam van database instantie

en: N/A
nl: N/B

en: Windows domain
nl: Windows domein

en: Add members
nl: Voeg leden toe

en: Collection it's saved in
nl: Collectie waarin het is opgeslagen

en: All Users
nl: Alle gebruikers

en: Administrators
nl: Beheerders

en: Sharing
nl: Delen

en: Display
nl: Weergave

en: Axes
nl: Assen

en: Formatting
nl: Opmaak

en: Try these x-rays based on your data.
nl: Probeer deze x-rays op basis van je data

en: There was a problem displaying this chart.
nl: Er was een probleem bij het weergeven van deze grafiek.

en: Sorry, you don't have permission to see this card.
nl: Sorry, u heeft geen toestemming om deze kaart te zien.

en: Just a heads up:
nl: Even een waarschuwing:

en: {0} without the Sample Dataset, the Query Builder tutorial won't work. You can always restore the Sample Dataset, but any questions you've saved using this data will be lost.
nl: {0} zonder de voorbeeldgegevensset werkt de Query Builder-zelfstudie niet. Je kunt de voorbeeldgegevensset altijd herstellen, maar alle vragen die je met deze gegevens hebt opgeslagen, gaan verloren.

en: Compare to the rest
nl: Vergelijk met de rest

en: Use the Java Virtual Machine (JVM) timezone
nl: Gebruik de Java Virtual Machine (JVM) tijdzone

en: We suggest you leave this off unless you're doing manual timezone casting in
    many or most of your queries with this data.
nl: We raden je aan om dit uit te schakelen tenzij er handmatig tijdzone casting wordt uitgevoerd voor de meeste van de vragen met deze gegevens.

en: Pin dashboards in {0} to have them appear in this space for everyone
nl: Zet dashboards vast in {0} zodat ze voor iedereen in deze ruimte verschijnen

en: Use JVM Time Zone
nl: Gebruik JVM tijdzone

en: We're currently analyzing the tables and fields to help you explore your data.
nl: We analyseren momenteel de tabellen en velden om je te helpen met het verkennen van je gegevens.

en: Select a currency type
nl: Selecteer een valutatype

en: Field Type
nl: Ved type

en: Troubleshooting
nl: Probleemoplossen

en: Enable X-ray features
nl: X-ray functionaliteit inschakelen

en: Formatting Options
nl: Opmaakopties

en: Task details
nl: Taak details

en: Troubleshooting logs
nl: Probleemoplossing logs

en: Trying to get to the bottom of something? This section shows logs of Metabase's background tasks, which can help shed light on what's going on.
nl: Probeert je iets uit te zoeken? Deze sectie toont logboeken van de achtergrondtaken van Metabase, die kunnen helpen licht te werpen op wat er aan de hand is.

en: Task
nl: Taak

en: Started at
nl: Gestart op

en: Ended at
nl: Afgerond op

en: Duration (ms)
nl: Duur (ms)

en: Currency
nl: Valuta

en: Pick a user or channel...
nl: Kies een gebruiker of kanaal ...

en: No formatting settings
nl: Geen opmaak instellingen

en: Label for this range (optional)
nl: Label voor dit bereik (optioneel)

en: Add a range
nl: Bereik toevoegen

en: is less than
nl: is minder dan

en: is greater than
nl: is groter dan

en: is less than or equal to
nl: is minder dan of gelijk aan

en: is greater than or equal to
nl: is groter dan of gelijk aan

en: is equal to
nl: is gelijk aan

en: is not equal to
nl: is niet gelijk aan

en: is null
nl: is leeg

en: is not null
nl: is niet leeg

en: contains
nl: bevat

en: does not contain
nl: bevat niet

en: starts with
nl: begint met

en: ends with
nl: eindigt met

en: When a cell in these columns {0} it will be tinted this color.
nl: Een cel wordt gekleurd in deze kleur wanneer de cel in deze kolommen {0}.

en: When a cell in this column…
nl: Wanneer een cel in deze kolom...

en: This visualization requires you to group by a field.
nl: Met deze visualisatie is het verplicht om een veld te groeperen.

en: Date style
nl: Datum stijl

en: Date separators
nl: Datum scheiding

en: Abbreviate names of days and months
nl: Verkort namen van dagen en maanden

en: Show the time
nl: De tijd weergeven

en: HH:MM:SS.MS
nl: HH:MM:SS:MS

en: Time style
nl: Tijd format

en: Unit of currency
nl: Munteenheid

en: Currency label style
nl: Valuta labelstijl

en: Where to display the unit of currency
nl: Waar de munteenheid wordt weergegeven

en: Minimum number of decimal places
nl: Minimaal aantal decimalen

en: Stacked chart type
nl: Gestapeld grafiektype

en: Goal label
nl: Doellabel

en: Show trend line
nl: Trendlijn tonen

en: Line style
nl: Lijn stijl

en: Show dots on lines
nl: Punten en lijnen weergeven

en: Which axis?
nl: Welke assen?

en: Line + Bar
nl: Lijn en staaf

en: line and bar chart
nl: Lijn en staaf grafiek

en: Gauge visualization requires a number.
nl: Voor visualisatie van de meter is een nummer vereist.

en: Gauge
nl: Meter

en: Gauge ranges
nl: Meter bereik

en: Field to show
nl: Veld om weer te geven

en: last {0}
nl: Laatste {0}

en: Group by a time field to see how this has changed over time
nl: Groeperen bij een tijdveld om te kijken hoe dit veranderd is over de tijd

en: Switch positive / negative colors?
nl: Schakelen tussen positieve / negatieve kleuren?

en: Pivot column
nl: Draaikolom

en: Cell column
nl: Celkolom

en: Visible columns
nl: Zichtbare kolommen

en: Conditional Formatting
nl: Conditionele opmaak

en: Column title
nl: Kolomtitel

en: Show a mini bar chart
nl: Toon een mini-staafdiagram

en: Email link
nl: E-mail link

en: Image
nl: Afbeelding

en: Automatic
nl: Automatisch

en: View as link or image
nl: Bekijk as link of afbeelding

en: Link text
nl: Link tekst

en: Not a valid integer: ''{0}''
nl: Geen geldige integer: "{0}"

en: Embedding is not enabled for this object.
nl: Embedden is niet ingeschakeld voor dit object.

en: Problem connecting to LDAP server, will fallback to local authentication: {0}
nl: Probleem met het verbinden van de LDAP server, valt terug op lokale authenticatie: {0}

en: When including an offset, a limit must also be included.
nl: Bij het opnemen van een offset moet ook een limiet worden opgenomen.

en: When including a limit, an offset must also be included.
nl: Bij het opnemen van een limiet moet ook een offset worden opgenomen.

en: Applying heuristic {0} to {1}.
nl: Heuristisch {0} toepassen op {1}.

en: Dimensions bindings:n{0}
nl: Dimensies bindingen: n {0}

en: Using definitions:nMetrics:n{0}nFilters:n{1}
nl: Definities gebruiken: nMetrieken:n{0}nFilters:n{1}

en: minute
nl: minuut

en: hour
nl: uur

en: day of week
nl: dag van de week

en: day of month
nl: dag van de maand

en: day of year
nl: dag van jaar

en: month
nl: maand

en: quarter
nl: kwartaal

en: Adding {0} cards to dashboard {1}:n{2}
nl: {0} kaarten toevoegen aan dashboard {1}: n {2}

en: Error parsing {0}:n{1}
nl: Fout bij parsen {0}: n {1}

en: WARNING: Filtering only works on dimensions! ''{0}'' is a metric. Ignoring filter.
nl: WAARSCHUWING: Filteren werkt alleen op dimensies! '' {0} '' is een metriek. Filter negeren.

en: WARNING: A date can't belong to multiple discrete intervals, so ANDing them together doesn't make sense.
nl: WAARSCHUWING: een datum kan niet tot meerdere afzonderlijke intervallen behoren, dus het is niet logisch deze samen te voegen.

en: Ignoring these intervals: {0}
nl: Deze intervallen: {0} worden genegeerd

note: We should never get to this point since the all non-string negations should get automatically rewritten by the query expander.
en: WARNING: Don't know how to negate: {0}
nl: WAARSCHUWING: Weet niet hoe de volgende waardes ontkend moet worden: {0}

en: Sorting with Druid is only allowed in queries that have one or more breakout columns. Ignoring :order-by clause.
nl: Sorteren met Druid is alleen toegestaan in query's met een of meer breakout-kolommen. Negeren: order-by-clausule.

note: TODO - this is not really true, is it
en: WARNING: It only makes sense to specify :fields for a query with no aggregation. Ignoring the clause.
nl: WAARSCHUWING: Het heeft alleen zin om :fields op te geven in een query zoekopdracht zonder aggregatie. De clausule wordt genegeerd.

en: WARNING: Druid doenst allow limitSpec in timeseries queries. Ignoring the LIMIT clause.
nl: WAARSCHUWING: Druid staat limitSpec niet toe in tijdreeksquery's. Negeren van de LIMIT-clausule.

en: Unable to parse date ''{0}''
nl: Kan datum "{0}" niet parsen

en: Client closed connection, cancelling query
nl: Client heeft verbinding verbroken, zoekopdracht wordt geannuleerd

en: Setting timezone with statement: {0}
nl: Tijdzone instellen met statement: {0}

en: Multiple date filters are not supported
nl: Meerdere datum filters zijn niet toegestaan

en: :not is not yet implemented
nl: :not is nog niet geïmplementeerd

en: Only one Google Analytics segment allowed at a time.
nl: Maar een Google Analytics segment toegestaan per keer.

en: Error: mismatched columns in results! Expected: {0} Got: {1}
nl: Fout: niet-overeenkomende kolommen in resultaten! Verwacht: {0} Got: {1}

en: Unable to create temp file in `{0}` for email attachments
nl: Kan geen tijdelijk bestand maken in `{0}` voor e-mailbijlagen

en: Error preprocessing query:
nl: Fout bij het verwerken van de query:

en: Illegal filter clause: {0}
nl: Illegale filterclausule: {0}

en: Invalid clause:
nl: Ongeldige clausule:

en: Error: query's source query has not been resolved. You probably need to `preprocess` the query first.
nl: Fout: de bronquery van de zoekopdracht is niet opgelost. Waarschijnlijk moet je eerst de query `preprocessen '.

note: failing that throw an Exception with detailed info about what we tried and what the actual expressions were
en: No expression named ''{0}''
nl: Geen expressie met de naam '' {0} ''

en: No aggregation at index: {0}
nl: Geen aggregatie bij index: {0}

en: Field values total length is {0} (max {1}).
nl: De totale lengte van veldwaarden is {0} (max {1}).

en: FieldValues are allowed for this Field.
nl: Veldwaarden zijn toegestaan voor dit veld.

en: FieldValues are NOT allowed for this Field.
nl: Veldwaarden zijn NIET toegestaan voor dit veld.

en: Field {0} ''{1}'' should have FieldValues and belongs to a Database with On-Demand FieldValues updating.
nl: Veld {0} '' {1} '' moet FieldValues hebben en hoort bij een database met on-demand FieldValues-updates.

en: You cannot create or revoke permissions for the ''Admin'' group.
nl: Je kunt geen machtigingen voor de groep '' Beheerder 'maken of intrekken.

en: You cannot add or remove users to/from the ''MetaBot'' group.
nl: Je kunt geen gebruikers toevoegen aan of verwijderen uit de groep "MetaBot".

en: You cannot add or remove users to/from the ''All Users'' group.
nl: Je kunt geen gebruikers toevoegen aan of verwijderen uit de groep '' Alle gebruikers ''.

en: You cannot remove the last member of the ''Admin'' group!
nl: Je kunt het laatste lid van de groep '' Beheerder 'niet verwijderen!

note: go ahead and log the Exception anyway on the off chance that it *wasn't* just a race condition issue
en: Error inserting a new Setting: {0}
nl: Fout bij het invoegen van een nieuwe instelling: {0}

en: defsetting descriptions strings must be `:internal?` or internationalized, found: `{0}`
nl: tekenreeksen voor defsetting-beschrijvingen moeten zijn:: intern? of geïnternationaliseerd, gevonden: `{0}`

en: Loading plugin {0}... {1}
nl: Plugin {0} laden... {1}

en: Object keyed by type, containing formatting settings
nl: Object mapped bij type, bevat format instellingen

en: Allow users to explore data using X-rays
nl: Gebruikers toestaan om data te verkennen met X-rays

en: Using this URL to check token: {0}
nl: Gebruik deze URL om token te controleren: {0}

en: Unable to validate token: 404 not found.
nl: Kan token niet valideren: 404 niet gevonden.

en: There was an error checking whether this token was valid:
nl: Er is een fout opgetreden bij het controleren of deze token geldig is:

note: +----------------------------------------------------------------------------------------------------------------+ |                                             SETTING & RELATED FNS                                              | TODO - rename this to premium-features-token?
en: Token for premium features. Go to the MetaStore to get yours!
nl: Token voor premium functies. Ga naar de MetaStore om de jouwe te krijgen!

en: Token format is invalid. Token should be 64 hexadecimal characters.
nl: Token-indeling is ongeldig. Het token moet 64 hexadecimale tekens zijn.

en: Error setting premium features token
nl: Fout bij het instellen van het premium-functietoken

en: Error validating token:
nl: Fout bij het valideren van token:

en: Error preprocessing query
nl: Fout bij het verwerken van de query

en: No native form returned.
nl: Geen native vorm geretourneerd.

en: Invalid response from database driver. No :status provided.
nl: Ongeldig antwoord van databasestuurprogramma. Geen :status opgegeven.

en: General error
nl: Algemene fout

en: Missing query hash!
nl: Ontbrekende query hash!

en: Table ''{0}'' has no Fields associated with it.
nl: Aan tabel "{0}" zijn geen velden gekoppeld.

en: Max concurrent query limit reached
nl: Maximale limiet voor gelijktijdige zoekopdracht bereikt

note: we should never reach this if our patterns are written right so this is more to catch code mistakes than something the user should expect to see
en: Don't know how to get information about Field:
nl: Weet niet hoe je informatie over het volgende veld kunt krijgen:

en: Query processor error: mismatched number of columns in query and results.
nl: Fout in queryprocessor: aantal kolommen in query en resultaten komt niet overeen.

en: Expected {0} fields, got {1}
nl: Verwachtte {0} velden, kreeg {1}

en: Expected: {0}
nl: Verwacht: {0}

en: Actual: {0}
nl: Werkelijk: {0}

en: Unable to bin Field without a min/max value
nl: Kan veld niet binden zonder een min / max-waarde

en: {0} is not supported by this driver.
nl: {0} wordt niet ondersteund door dit stuurprogramma.

en: Segment {0} does not exist, or is invalid.
nl: Segment {0} bestaat niet of is ongeldig.

en: Metric {0} does not exist, or is invalid.
nl: Metriek {0} bestaat niet, of is ongeldig.

en: Missing source query in Card {0}
nl: Bron query mist in kaart {0}

note: log the query at this point, it's useful for some purposes
en: Fetched source query from Card {0}:
nl: Bron query opgehaald voor kaart {0}

en: Error transforming MBQL query to native:
nl: Fout bij het transformeren van MBQL-query naar native:

en: Cannot run query: could not find source table {0}.
nl: Kan zoekopdracht niet uitvoeren: kan brontabel {0} niet vinden.

en: Error recording results metadata for query:
nl: Fout bij het vastleggen van resultaten en metagegevens voor zoekopdracht:

en: Error: Query Processor store is not initialized.
nl: Fout: de Query Processor Store is niet geïnitialiseerd.

en: Error: Table {0} is not present in the Query Processor Store.
nl: Fout: tabel {0} is niet aanwezig in de Query Processor Store.

en: Error: Field {0} is not present in the Query Processor Store.
nl: Fout: veld {0} is niet aanwezig in de Query Processor Store.

en: Task history cleanup successful, rows were {0}deleted
nl: Taakgeschiedenis succesvol opgeruimd, {0} rijen zijn verwijderd

en: not
nl: niet

en: For more information, see
nl: Voor meer informatie, zie

en: Integer greater than or equal to zero
nl: Getal groter dan of gelijk aan nul

en: value must be an integer greater than or equal to zero.
nl: waarde moet een getal zijn dat groter is of gelijk is aan nul.

en: value must be an integer zero or greater.
nl: waarde moet een getal zijn van nul of hoger.

en: value must be a valid integer greater than or equal to zero.
nl: waarde moet een geldige integer zijn dat groter is of gelijk is aan nul.

en: New users per state in the last 30 days
nl: Nieuwe gebruikers per staat in de laatste 30 dagen

en: Created At by day of the week
nl: Aangemaakt per dag van de week

en: Created At by quarter of the year
nl: Aangemaakt per kwartaal van het jaar

en: [[this.short-name]] per country
nl: [[this.short-name]] per land

en: Users per source
nl: Gebruikers per bron

en: The top external pages that brought users to your site
nl: De populairste externe pagina's die gebruikers naar je site hebben geleid

en: How [[this]] is distributed and more.
nl: Hoe [[this]] is gedistribueerd en meer.

en: The [[this]] over time
nl: De [[this]] over de tijd

en: User growth
nl: Gebruikersgroei

en: Whether or not there are any patterns to when they happen.
nl: Of er al dan niet patronen zijn wanneer deze zich voordoen.

en: Users per state
nl: Gebruikers per staat

en: Sessions
nl: Sessies

en: How some of the numbers in [[this]] relate to each other
nl: Hoe sommige van de getallen in [[this]] gerelateerd zijn aan elkaar

en: Sales per country
nl: Verkopen per land

en: Join date by month of the year
nl: Lid geworden per maand van het jaar

en: [[Timestamp]] by hour of the day
nl: [[Timestamp]] per uur van de dag

en: A look at the [[this]]
nl: Een kijkje in [[this]]

en: Bottom 5 per category
nl: Onderste 5 per categorie

en: Number of orders
nl: Aantal bestellingen

en: Event growth
nl: Gebeurtenissen groei

en: Total [[GenericTable]]
nl: Totaal [[GenericTable]]

en: Income growth
nl: Inkomensgroei

en: Top 10 countries by sales in the last 30 days
nl: Top 10 verkoop in landen voor de laatste 30 dagen

en: [[this]] by month of the year
nl: [[this]] per maand van jaar

en: Transactions per day of the week
nl: Transacties per dag van de week

en: Sessions by device type
nl: Sessies per apparaat type

en: Transactions per country
nl: Transacties per land

en: Join date by quarter of the year
nl: Lid geworden per kwartaal van het jaar

en: Events per hour of the day
nl: Gebeurtenissen per uur van de dag

en: Bottom 5 [[this]]
nl: Laatste 5 [[this]]

en: [[Timestamp]] by day of the month
nl: [[Timestamp]] per dag van de maand

en: Null values
nl: Null waardes

en: Total events
nl: Totaal aantal gebeurtenissen

en: A look at [[GenericTable]] across your [[this]], and how it changes over time.
nl: Een blik op [[GenericTable]] in je [[this]], en hoe het in de loop van de tijd verandert.

en: How the [[this]] changes with time
nl: Hoe de [[dit]] met de tijd verandert

en: How they compare by seasonality
nl: Seizoensinvloeden vergelijken

en: Average income per transaction
nl: Gemiddelde inkomen per transactie

en: [[this]] per country
nl: [[this]] per land

en: Income per state
nl: Inkomen per staat

en: A closer look at your [[this]]
nl: Je [[this]] nader bekeken

en: How [[GenericNumber]] is distributed
nl: Hoe [[GenericNumber]] wordt verdeeld

en: [[Timestamp]] by quarter of year
nl: [[Timestamp]] per kwartaal van het jaar

en: Events per country
nl: Gebeurtenissen per land

en: Weekdays when [[this.short-name]] were added
nl: Weekdagen wanneer [[this.short-name]]  worden toegevoegd

en: Months when [[this.short-name]] were added
nl: Maanden wanneer [[this.short-name]] worden toegevoegd

en: How they compare across different categories
nl: Hoe ze verhouden tot andere categorieën

en: New users per source in the last 30
nl: Nieuwe gebruikers per bron voor de laatste 30 dagen

en: Events per quarter of the year
nl: Gebeurtenissen per kwartaal van het jaar

en: Heres a quick look at your [[this]]
nl: Hier is een snelle blik op je [[this]]

en: Days when [[this.short-name]] were added
nl: Dagen waarop [[this.short-name]] is toegevoegd

en: Total orders per source
nl: Totaal aantal bestellingen per bron

en: [[this]] by quarter of the year
nl: [[this]] per kwartaal van het jaar

en: Events per [[GenericCategoryMedium]]
nl: Gebeurtenissen per [[GenericCategoryMedium]]

en: Events per state
nl: Gebeurtenissen per staat

en: Top landing pages
nl: Top bestemmingspagina's

en: Heres a closer look at your [[this]] over time
nl: Hier is uw [[this]] in de loop van de tijd nader bekeken

en: Sum of [[this]] by [[Country]]
nl: Som van [[this]] per [[Country]]

en: States that are performing best
nl: Staten die het beste presteren

en: Created At by month of the year
nl: Aangemaakt per maand van het jaar

en: Sum of [[this]] by [[State]]
nl: Som van [[this]] per [[State]]

en: Sum of [[GenericNumber]] per [[this]]
nl: Som van [[GenericNumber]] per [[this]]

en: Events by coordinates
nl: Gebeurtenissen per coördinaat

en: Top referral pages
nl: Top verwijzingspagina's

en: An exploration of your users to get you started.
nl: Een verkenning van je gebruikers om je op weg te helpen.

en: An overview of your [[this]] and how its distributed across time, place, and categories.
nl: Een overzicht van je [[this]] en hoe deze is verdeeld over tijd, plaats en categorieën.

en: Average income per state
nl: Gemiddeld inkomen per staat

en: [[this]] by [[GenericCategoryMedium]]
nl: [[this]] per [[GenericCategoryMedium]]

en: Total transactions
nl: Totaal aantal transacties

en: [[this.short-name]] that have joined over time
nl: [[this.short-name]] die zich in de loop der tijd hebben aangesloten

en: The [[this]] by location
nl: [[this]] per locatie

en: Events per month of the year
nl: Gebeurtenissen per maand van het jaar

en: [[this]] by [[GenericNumber]]
nl: [[this]] per [[GenericNumber]]

en: Quarters when [[this.short-name]] were added
nl: Kwartalen waar [[this.short-name]]  zijn toegevoegd

en: How these [[this.short-name]] are distributed
nl: Hoe deze [[this.short-name]] verdeeld zijn

en: [[this.short-name]] by [[GenericNumber]]
nl: [[this.short-name]] per [[GenericNumber]]

en: Where users are coming from
nl: Waar gebruikers vandaan komen

en: [[this]] comparisons and correlations
nl: [[this]] vergelijkingen en correlaties

en: Total income
nl: Totaal inkomen

en: Total income per month
nl: Totaal inkomen per maand

en: Number of users per source
nl: Aantal gebruikers per bron

en: Transactions per state
nl: Transacties per staat

en: [[this]] by [[Timestamp]]
nl: [[this]] per [[Timestamp]]

en: New users per source in the last 30 days
nl: Nieuwe gebruikers per bron voor de laatste 30 dagen

en: Join date by day of the month
nl: Lid geworden per dag van de maand

en: Average discount %
nl: Gemiddelde korting in %

en: Autogenerated metrics about [[GenericTable]].
nl: Automatische metrieken over [[GenericTable]]

en: [[this]] per day of the month
nl: [[this]] per dag van de maand

en: Total sessions in each country
nl: Totaal aantal sessies voor elk land

en: Transactions per month of the year
nl: Transacties per maand van het jaar

en: Sales per product
nl: Verkoop per product

en: Users in each country
nl: Gebruikers in elk land

en: [[this]] by hour of the day
nl: [[this] per uur van de dag

en: Events in the last 30 days
nl: Gebeurtenissen in de laatste 30 dagen

en: Transactions per source
nl: Transacties per bron

en: Where youve acquired your users
nl: Wanneer je gebruikers hebt verworven

en: How they compare acrosss location
nl: Hoe ze verhouden per locatie

en: [[this]] per month of the year
nl: [[this]] per maand van het jaar

en: Per country
nl: Bij land

en: A deeper look at how different countries are performing for you.
nl: Een uitgebreidere blik in hoe verschillende landen uitpakken voor jou

en: Sales per state
nl: Verkoop per staat

en: Events by [[GenericNumber]]
nl: Gebeurtenissen per [[GenericNumber]]

en: Sales per product [[ProductCategoryMedium]]
nl: Verkoop per product [[ProductCategoryMedium]]

en: User acquisition by country
nl: Gebruikersacquisitie per land

en: [[this]] per source
nl: [[this]] per bron

en: [[this]] by day of the week
nl: [[this]] per dag van de week

en: Days of the month when [[this.short-name]] joined
nl: Dagen van de maand waarin [[this.short-name]] is toegetreden

en: Heres an overview of the people in your [[this]]
nl: Hier is een overzicht van de mensen in je [[this]]

en: How [[GenericTable]] are distributed across this time field, and if it has any seasonal patterns.
nl: Hoe [[GenericTable]] over dit tijdveld is verdeeld en of het seizoenspatronen heeft.

en: Overview
nl: Overzicht

en: How this metric is distributed across different categories
nl: Hoe deze metriek is verdeeld over verschillende categorieën

en: [[this.short-name]] per state
nl: [[this.short-name]] per staat

en: Weekdays when [[this.short-name]] joined
nl: Weekdagen waarop [[this.short-name]] is toegetreden

en: Hours when [[this.short-name]] joined
nl: Uren toen [[this.short-name]] toetrad

en: Total income by month
nl: Totaal inkomen per maand

en: A breakdown of your [[this]] over time, and its min, max, average and more.
nl: Een uitsplitsing van [[dit]] in de tijd, en zijn min, max, gemiddelde en meer.

en: Average quantity per state
nl: Gemiddelde hoeveelheid per staat

en: How they compare by across different numbers
nl: Hoe ze verhouden tot verschillende getallen

en: New users per country in the last 30 days
nl: Nieuwe gebruikers per land voor de laatste 30 dagen

en: Transactions over time
nl: Transacties over tijd

en: Some breakdown
nl: Een uitsplitsing

en: Average of [[this]] by [[State]]
nl: Gemiddelde van [[this]] per [[State]]

en: Transactions per quarter of the year
nl: Transacties per kwartaal van het jaar

en: By coordinates
nl: Bij de coördinaten

en: Heres a closer look at your [[this]] by products
nl: Hier is een nadere blik op [[this]] bijproducten

en: [[this]] per quarter of the year
nl: [[this]] per kwartaal van het jaar

en: Heres an overview of your [[this]] data from Google Analytics
nl: Hier is een overzicht van [[this]] data van Google Analytics

en: Quarters when [[this.short-name]] joined
nl: Kwartalen wanneer [[this.short-name]] is toegetreden

en: New [[this.short-name]] in the last 30 days
nl: Nieuwe [[this.short-name]] in de laatste 30 dagen

en: Total sessions by desktop, mobile, or tablet
nl: Totaal aantal sessies per desktop, mobiel of tablet

en: Indepth example
nl: Verdiepen voorbeeld

en: Average income per source
nl: Gemiddelde inkomen per bron

en: [[Timestamp]] by day of week
nl: [[Timestamp]] per dag van de week

en: Heres a closer look at your [[this]]
nl: Hier is een nadere blik op [[this]]

en: Heres a closer look at your [[this]] field
nl: Hier is een nadere blik op [[dit]] veld

en: Summary
nl: Samenvatting

en: How the [[this]] is distributed geographically
nl: Hoe [[this]] geografisch is verdeeld

en: The pages with the most pageviews
nl: De pagina's die het meest worden bekeken

en: How [[Number1]] is correlated with [[Number2]]
nl: Hoe [[Number1]] correleert aan [[Number2]]

en: Top 10 states by sales in the last 30 days
nl: Top 10 staten voor verkoop in de laatste 30 dagen

en: Top 10 states by sales
nl: Top 10 staten voor verkoop

en: Where these transactions happened
nl: Waar de transacties plaats hebben gevonden

en: Top 10 countries by sales
nl: Top 10 landen voor verkoop

en: Sales by state
nl: Verkoop per staat

en: Where most of your sessions originate from
nl: Waar de meeste sessies vandaan komen

en: Top acquisition channels
nl: Top acquisitiekanalen

en: These [[this.short-name]] across time
nl: Deze [[this.short-name]] in de loop van de tijd

en: Average quantity
nl: Gemiddelde hoeveelheid

en: Sales per source
nl: Verkoop per bron

en: Average income per country
nl: Gemiddelde inkomen per land

en: How [[this]] is distributed
nl: Hoe [[this]] is verdeeld

en: Distinct [[FK]]
nl: Uniek [[FK]]

en: How these transactions are distributed
nl: Hoe deze transacties zijn verdeeld

en: Per state
nl: Per staat

en: Count of [[GenericCategoryMedium]] by [[this]]
nl: Aantal [[GenericCategoryMedium]] per [[this]]

en: A look at your [[this]]
nl: Een blik op [[this]]

en: [[GenericNumber]] by [[this]]
nl: [[GenericNumber]] per [[this]]

en: Sum of [[GenericNumber]] by [[this]]
nl: Som van [[GenericNumber]] per [[this]]

en: A look at your [[this]] table
nl: Een blik op [[this]] tabel

en: How many [[GenericTable]] there are per state, and how each state is represented across other categories.
nl: Hoeveel [[GenericTable]] zijn er per staat en hoe elke staat scoort in andere categorieën.

en: Most-viewed pages
nl: Meest bekeken pagina's

en: Example exploration
nl: Voorbeeldverkenning

en: Sales vs. rating
nl: Verkoop vs. beoordeling

en: [[this]] per hour of the day
nl: [[this]] per uur van de dag

en: Where your [[this.short-name]] are
nl: Waar je [[this.short-name]] zich bevinden

en: These are the same for all your [[this.short-name]]
nl: Deze zijn hetzelfde voor alle [[this.short-name]]

en: Events by different categories
nl: Gebeurtenissen per verschillende categorie

en: Where these [[this.short-name]] are
nl: Waar [[this.short-name]] zich bevinden

en: Over time
nl: Over de tijd

en: A summary of the events in your [[this]] table
nl: Een samenvatting van de gebeurtenissen voor [[this]] table

en: Transactions per source over time
nl: Transacties per bron over de tijd

en: How the [[this]] is distributed
nl: Hoe [[this] is verdeeld

en: Total income per source
nl: Totaal inkomen per bron

en: Total [[this.short-name]]
nl: Totaal [[this.short-name]]

en: Some metrics we found about your transactions.
nl: Sommige statistieken die we gevonden hebben over je transacties.

en: How your different products are performing.
nl: Hoe verschillende producten presteren.

en: Where these events are happening
nl: Waar deze gebeurtenissen plaatsvinden

en: Which US states are bringing you the most business.
nl: Welke Amerikaanse staten dragen het meeste bij voor je zaken.

en: How they compare across time
nl: Hoe ze vergelijken over de tijd

en: Average transaction income per month
nl: Gemiddelde transactie inkomen per maand

en: Average quantity per month
nl: Gemiddelde hoeveelheid per maand

en: Seasonal patterns in the [[this]]
nl: Seizoenspatronen in [[this]]

en: Events over time
nl: Gebeurtenissen na verloop van tijd

en: Orders and income per source
nl: Bestellingen en inkomsten per bron

en: Transactions per hour of the day
nl: Transacties per uur van de dag

en: Where most of your traffic is coming from.
nl: Waar het meeste verkeer vandaan komt.

en: Heres a quick look at the [[this]]
nl: Hier is een snelle blik op [[this]]

en: It looks like your [[this]] has transactions, so heres a look at them
nl: Het lijkt erop dat [[this]] transacties heeft, dus hier is een overzicht

en: Average discount per month
nl: Gemiddelde korting per maand

en: [[Timestamp]] by month of the year
nl: [[Timestamp]] per maand van het jaar

en: [[this]] per [[GenericCategorySmall]] over time
nl: [[this]] per [[GenericCategorySmall]] door de tijd heen

en: Distribution by coordinates
nl: Verdeling op coördinaten

en: Sales by source
nl: Verkoop per bron

en: Sales for each product category
nl: Verkoop voor elk product categorie

en: A closer look at the metrics and dimensions used in this saved question.
nl: De statistieken en dimensies die in deze opgeslagen vraag zijn gebruikt nader bekijken

en: Sales per product [[ProductCategoryLarge]]
nl: Verkoop per product [[ProductCategoryLarge]]

en: Average quantity per country
nl: Gemiddelde hoeveelheid per land

en: Heres a closer look at your [[this]] per source
nl: Hier is een nadere blik op [[this]] per bron

en: Events per day of the month
nl: Gebeurtenissen per dag van de maand

en: If youre into correlations, this is the x-ray for you.
nl: Als je van correlaties houdt, is dit de X-ray voor jou.

en: Sessions by Country
nl: Sessies per land

en: Some interesting metrics about your GA stats to get you started.
nl: Enkele interessante statistieken over uw GA-statistieken om je op weg te helpen.

en: [[this]] per state
nl: [[this]] per staat

en: [[Timestamp]] by quarter of the year
nl: [[Timestamp]] per kwartaal van het jaar

en: How its distributed across time and other categories.
nl: Hoe het is verdeeld over tijd en andere categorieën.

en: A look at your events over time and by several categories.
nl: Een blik op gebeurtenissen in de loop van de tijd en voor verschillende categorieën.

en: Average quantity per source
nl: Gemiddelde hoeveelheid per bron

en: Top 5 per category
nl: Top 5 per categorie

en: Events per day of the week
nl: Gebeurtenissen per dag van de week

en: New [[this.short-name]] per month
nl: Nieuwe [[this.short-name]] per maand

en: Transactions in the last 30 days
nl: Transacties in de laatste 30 dagen

en: [[GenericTable]] by [[this]]
nl: [[GenericTable]] per [[this]]

en: Overview of your [[this]] data from Google Analytics
nl: Overzicht van [[this]] van Google Analytics

en: Created At by hour of the day
nl: Aangemaakt per uur van de dag

en: Sales by month
nl: Verkoop per maand

en: How the [[this]] is distributed across categories
nl: Hoe [[dit]] is verdeeld over categorieën

en: [[Timestamp]] by month of year
nl: [[Timestamp]] per maand van het jaar

en: How many total sessions vs. how many individual users you had each day.
nl: Totaal aantal sessies vs. de hoeveelheid unieke gebruikers voor elke dag.

en: How this metric is distributed across different numbers
nl: Hoe deze metriek verdeeld is over verschillende nummers

en: Sessions by page where the session began
nl: Sessies per pagina wanneer de sessie begon

en: Distinct values
nl: Unieke waardes

en: Hours when [[this.short-name]] were added
nl: Uren wanneer [[this.short-name]] toegevoegd zijn

en: [[Timestamp]] by day of the week
nl: [[Timestamp]] per dag van de week

en: [[GenericNumber]] over time
nl: [[GenericNumber]] over de tijd

en: Heres an overview of your [[this]]
nl: Hier is een overzicht van [[this]]

en: [[this.short-name]] by coordinates
nl: [[this.short-name]] per coördinaten

en: Heres a closer look at your [[this]] per state
nl: Hier is een nadere blik op [[this]] per staat

en: Created At by day of the month
nl: Aangemaakt per dag van de maand

en: Sales by coordinates
nl: Verkoop per coördinaten

en: New [[this.short-name]] over time
nl: Nieuwe [[this.short-name]] over de tijd

en: Join date by hour of the day
nl: Datum toegetreden per uur van de dag

en: [[Timestamp]] by hour of day
nl: [[Timestamp]] per uur van de dag

en: Sessions and unique users per day
nl: Sessies en unieke gebruikers per dag

en: Events per [[GenericCategoryLarge]]
nl: Gebeurtenissen per [[GenericCategoryLarge]]

en: How they compare by distribution
nl: In vergelijking tot de verdeling

en: Income per country
nl: Inkomen per land

en: Heres a closer look at your [[this]] per country
nl: Hier is een nadere blik op [[this]] per land

en: Sales by product [[ProductCategory]]
nl: Verkoop per product in [[ProductCategory]]

en: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], bottom 5
nl: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], laatste 5

en: [[this.short-name]] added in the last 30 days
nl: [[this.short-name]] toegevoegd in de laatste 30 dagen

en: Average item quantity per month
nl: Gemiddelde hoeveelheid per maand

en: The number of [[GenericTable]] per country, and how each country is represented in different categories.
nl: Het aantal [[GenericTable]] per land en hoe elk land wordt vertegenwoordigt in verschillende categorieën.

en: [[this]] per day of the week
nl: [[this]] per dag van de week

en: Average qunatity per source
nl: Gemiddelde hoeveelheid per bron

en: [[this.short-name]] by [[Timestamp]]
nl: [[this.short-name]] per [[Timestamp]]

en: Summary statistics
nl: Samenvattende statistieken

en: Sales per month
nl: Verkoop per maand

en: [[GenericNumber]] by join date
nl: [[GenericNumber]] per datum van toetreding

en: Average of [[this]] by [[Country]]
nl: Gemiddelde van [[dit]] per [[Land]]

en: [[this]] over time
nl: [[this]] door de tijd heen

en: Join date by day of the week
nl: Datum van aanmelding per dag van de week

en: We crunched the numbers for your [[this]]
nl: We hebben de cijfers voor [[this]] vergeleken

en: Months when [[this.short-name]] joined
nl: Maanden waarin [[this.short-name]] is lid geworden

en: Unable to parse resource `{0}` as JSON
nl: Kan resource `{0}` niet omzetten naar JSON

en: Unable to find JSON via relative path `{0}`
nl: Kan JSON niet vinden via relatief pad `{0}`

en: Connection to host timed out for URL `{0}`
nl: Verbinding met host verlopen voor URL `{0}`

en: Unable to connect to unknown host at URL `{0}`
nl: Kan geen verbinding maken met onbekende host voor URL `{0}`

en: Unable to connect to host at URL `{0}`
nl: Kan geen verbinding maken met host voor URL `{0}`

en: Connection refused by host at for URL `{0}`
nl: Verbinding geweigerd door host op voor URL `{0}`

en: Unable to retrieve resource at URL `{0}`
nl: Kan bron niet ophalen voor URL `{0}`

en: Unable to parse resource at URL `{0}` as JSON
nl: Kan bron voor URL `{0}` niet omzetten naar JSON

en: Problem connecting to LDAP server, will fall back to local authentication: {0}
nl: Probleem bij verbinding maken met LDAP-server, valt terug op lokale authenticatie: {0}

en: We’d love your feedback.
nl: We stellen je feedback zeer op prijs.

en: It looks like Metabase wasn’t quite a match for you.
nl: Het lijkt erop dat Metabase niet echt bij je past.

en: Would you mind taking a fast 5 question survey to help the Metabase team understand why and make things better in the future?
nl: Zou je 5 korte vragen willen beantwoorden om het Metabase-team beter te helpen begrijpen waarom om zaken in de toekomst beter te maken?

en: We hope you''ve been enjoying Metabase.
nl: We hopen dat je geniet van het gebruik van Metabase.

en: Would you mind taking a fast 6 question survey to tell us how it’s going?
nl: Zou je een vragenlijst van 6 vragen willen invullen om ons te vertellen hoe Metabase je bevalt?

en: {0} created a Metabase account
nl: {0} heeft een Metabase-account gemaakt

en: {0} accepted their Metabase invite
nl: {0} heeft een Metabase-uitnodiging geaccepteerd

en: [Metabase] Password Reset Request
nl: [Metabase] Verzoek om wachtwoord opnieuw instellen

en: [Metabase] Notification
nl: [Metabase] Kennisgeving

en: [Metabase] Help make Metabase better.
nl: [Metabase] Help Metabase beter te maken.

en: [Metabase] Tell us how things are going.
nl: [Metabase] Vertel ons hoe het gaat.

en: Don't know what to do with:
nl: Weet niet wat te doen met:

en: Don't know how to wrap:
nl: Weet niet hoe uit te lijnen:

en: Values greater than {1} are not allowed.
nl: Waardes groter dan {1} zijn niet toegestaan.

note: we need the Database instance no matter what (in order to compare details hash with cached value) passed in look up by ID
en: Database {0} does not exist.
nl: Database {0} bestaat niet

en: Error: Database is not present in the Query Processor Store.
nl: Fout: database is niet aanwezig in de Query Processor Store.

en: The embedding secret key has not been set.
nl: De embed secret key is niet meegegeven.

en: Token is missing value for keypath
nl: Token mist een waarde voor het sleutelpad

en: In-depth example
nl: Diepgaand voorbeeld

en: Key
nl: Sleutel

en: View triggers
nl: Triggers bekijken

en: Scheduler Info
nl: Planner Info

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Last Fired
nl: Laatst uitgevoerd

en: Next Fire Time
nl: Volgende keer uitvoeren om

en: Start Time
nl: Starttijd

en: End Time
nl: Eindtijd

en: Final Fire Time
nl: Laatste keer uitvoeren

en: May Fire Again?
nl: Nogmaals uitvoeren?

en: Triggers for {0}
nl: Triggers voor {0}

en: Tasks
nl: Taken

en: Duplicated {0}
nl: {0} gedupliceerd

en: Duplicate this item
nl: Dit item dupliceren

en: Archive this item
nl: Dit item archiveren

en: Duplicate dashboard
nl: Dashboard dupliceren

en: Duplicate "{0}"
nl: Dupliceer "{0}"

en: Duplicate
nl: Dupliceer

en: Tomorrow
nl: Morgen

note: This is used for the date filter. For example This year. In Dutch the translation, and probably in other languages, depends on the subject behind. So for example 'This year' translates to 'Dit jaar', but this month is 'Deze maand'. I have updated te transaltion to Deze/dit, but it is probably better
en: This {0}
nl: Deze/dit {0}

en: Next {0}
nl: Volgende {0}

en: Previous {0}
nl: Vorige {0}

en: Previous {0} {1}
nl: Vorige {0} {1}

en: Next {0} {1}
nl: Volgende {0} {1}

en: Now
nl: Nu

en: {0} {1} ago
nl: {0} {1} geleden

en: {0} {1} from now
nl: {0} {1} vanaf nu

en: Default period | Default periods
nl[0]: Standaard periode
nl[1]: Standaard periodes

en: Minute of hour | Minutes of hour
nl[0]: Minuut van het uur
nl[1]: Minuten van het uur

en: Hour of day | Hours of day
nl[0]: Uur van de dag
nl[1]: Uren van de dag

en: Day of week
nl: Dag van de week

en: Day of month
nl: Dag van de maand

en: Day of year | Days of year
nl[0]: Dag van het jaar
nl[1]: Dagen van het jaar

en: Week of year | Weeks of year
nl[0]: Week van het jaar
nl[1]: Weken van het jaar

en: Month of year | Months of year
nl[0]: Maand van het jaar
nl[1]: Maanden van het jaar

en: Quarter of year | Quarters of year
nl[0]: Kwartaal van het jaar
nl[1]: Kwartalen van het jaar

en: {0} selection | {0} selections
nl[0]: {0} selectie
nl[1]: {0} selecties

en: This
nl: Dit

en: Invalid
nl: Ongeldig

en: Add a time
nl: Voeg een tijd toe

en: Nothing to compare for the previous {0}.
nl: Niets om te vergelijken voor de vorige {0}.

en: by {0}
nl: bij {0}

en: value must be a valid database engine.
nl: Waarde moet een geldige database engine zijn.

en: Connection refused by host for URL `{0}`
nl: Verbinding geweigerd voor host voor URL `{0}`

en: Warning: Postgres connection string with `ssl=true` detected.
nl: Waarschuwing: Postgres-verbindingsreeks met `ssl = true` gedetecteerd.

en: You may need to add `?sslmode=require` to your application DB connection string.
nl: Mogelijk moet je nog `?sslmode=require` toevoegen aan de DB-verbindingsreeks van de toepassing.

en: If Metabase fails to launch, please add it and try again.
nl: Als Metabase niet kan worden gestart, voeg het dan toe en probeer het opnieuw.

en: See https://github.com/metabase/metabase/issues/8908 for more details.
nl: Zie https://github.com/metabase/metabase/issues/8908 voor meer informatie.

en: WARNING: Using Metabase with an H2 application database is not recomended for production deployments.
nl: WAARSCHUWING: het gebruik van Metabase met een H2-applicatiedatabase wordt niet aanbevolen voor productie-implementaties.

en: For production deployments, we highly recommend using Postgres, MySQL, or MariaDB instead.
nl: Voor productie-implementaties raden we ten zeerste aan om in plaats daarvan Postgres, MySQL of MariaDB te gebruiken.

en: If you decide to continue to use H2, please be sure to back up the database file regularly.
nl: Als je besluit H2 te blijven gebruiken, moet je regelmatig een back-up van het databasebestand maken.

en: See https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#migrating-from-using-the-h2-database-to-mysql-or-postgres for more information.
nl: Zie https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#migrating-from-using-the-h2-database-to-mysql-or-postgres voor meer informatie.

en: Unable to connect to Metabase {0} DB.
nl: Kan geen verbinding maken met Metabase {0} DB.

en: Error adding legacy SQL directive to BigQuery saved Question
nl: Fout bij het toevoegen van oude SQL-instructie aan opgeslagen vraag van BigQuery

en: Failed to notify {0} Database {1} updated
nl: Kan {0} database {1} niet bijwerken

en: Loading driver {0} {1}
nl: Driver aan het laden {0} {1}

en: Load driver {0}
nl: Driver laden {0}

en: Driver not registered after loading: {0}
nl: Driver niet geregistreerd na het laden: {0}

en: Error: attempting to change {0} property `:abstract?` from {1} to {2}.
nl: Fout: poging om {0} eigenschap `:abstract?` te wijzigen van {1} naar {2}.

en: Registered abstract driver {0}
nl: Abstracte driver geregistreerd {0}

en: Registered driver {0}
nl: Registreer driver {0}

en: (parents: {0})
nl: (bovenliggend: {0})

en: Initializing driver {0}...
nl: Driver initialiseren {0}...

en: Reason:
nl: Reden:

en: Error syncing Database {0}
nl: Fout bij synchroniseren van database {0}

en: Failed to process sync-database event.
nl: Kan sync-database-gebeurtenis niet verwerken.

en: Bad nested-query-level: query does not have a source query
nl: Onjuist genest-queryniveau: zoekopdracht heeft geen bronquery

en: I don''t know how to `{0}`.
nl: Ik weet niet hoe `{0}` uitgevoerd moet worden.

en: Here''s what I can do:
nl: Hier is wat we eraan kunnen doen:

en: Error in Metabot command
nl: Fout in Metabot commando

en: Websocket associated with this Slack event is different from the websocket we're currently using.
nl: Websocket die aan dit Slack-evenement is gekoppeld, verschilt van de websocket die we momenteel gebruiken.

en: FieldValues for Field {0} remain unchanged. Skipping...
nl: Veldwaarden voor veld {0} blijven ongewijzigd. Overslaan ...

en: Unable to normalize:
nl: Kan niet normaliseren:

en: Could not find matching Field ID for target:
nl: Kan geen overeenkomende veld-ID voor doel vinden:

en: Metabase does not have permissions to write to plugins directory {0}
nl: Metabase heeft geen rechten om naar plug-ins directory {0} te schrijven

en: Metabase cannot use the plugins directory {0}
nl: Metabase kan de map met plug-ins {0} niet gebruiken

en: Please make sure the directory exists and that Metabase has permission to write to it.
nl: Zorg ervoor dat de map bestaat en dat Metabase toestemming heeft om ernaar te schrijven.

en: You can change the directory Metabase uses for modules by setting the environment variable MB_PLUGINS_DIR.
nl: Je kunt de map die Metabase voor modules gebruikt wijzigen door de omgevingsvariabele MB_PLUGINS_DIR in te stellen.

en: Falling back to a temporary directory for now.
nl: Voorlopig wordt er teruggevallen op een tijdelijke map.

en: Metabase cannot write to temporary directory. Please set MB_PLUGINS_DIR to a writable directory and restart Metabase.
nl: Metabase kan niet naar een tijdelijke map schrijven. Stel MB_PLUGINS_DIR in op een beschrijfbare map en start Metabase opnieuw.

en: spark-deps.jar is no longer needed by Metabase 1.0+. You can delete it from the plugins directory.
nl: spark-deps.jar is niet langer nodig voor Metabase 1.0+. Je kunt deze verwijderen uit de map met plug-ins.

en: Failied to initialize plugin {0}
nl: Kan plug-in {0} niet initialiseren

en: Loading plugins in {0}...
nl: Plug-ins laden in {0} ...

en: Using Clojure base loader as shared context classloader: {0}
nl: Clojure-basislader gebruiken als gedeelde contextklassenlader: {0}

en: Last week
nl: Vorige week

en: This week
nl: Deze week

en: Last month
nl: Vorige maand

en: This month
nl: Deze maand

en: Last quarter
nl: Vorige kwartaal

en: This quarter
nl: Dit kwartaal

en: Last year
nl: Vorig jaar

en: This year
nl: Dit jaar

en: Error syncing Fields for Table ''{0}''
nl: Fout bij het synchroniseren van velden in tabel "{0}"

en: Hash of {0} matches stored hash, skipping Fields sync
nl: Hash van {0} komt overeen met de opgeslagen hash, velden synchronisatie wordt overgeslagen.

en: Field
nl: Veld

en: Error checking if Fields {0} need to be created or reactivated
nl: Fout bij het controleren of de velden {0} aangemaakt of opnieuw geactiveerd moeten worden.

en: Marking Field ''{0}'' as inactive.
nl: Velden "{0}" markeren als inactief.

en: Error retiring {0}
nl: Fout bij het stoppen van {0}

en: Database type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
nl: Databasetype {0} is gewijzigd van "{1}"  in "{2}".

en: Base type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
nl: Basistype van {0} is gewijzigd van "{1}" in "{2}".

en: Special type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
nl: Het speciale type {0} is gewijzigd van "{1}" in "{2}".

en: Comment has been added for {0}.
nl: Er is een reactie toegevoegd voor {0}.

en: Stopping Quartz Scheduler {0}
nl: Quartz planner wordt gestop {0}

en: Starting Quartz Scheduler {0}
nl: Quartz planner wordt gestart {0}

en: Error loading tasks namespace {0}
nl: Fout bij laden van taak namespace {0}

note: don't bother logging namespace for now, maybe in the future if there's tasks of the same name in multiple namespaces we can log it
en: Initializing task {0}
nl: Taak {0} initialiseren

en: Error initializing task {0}
nl: Fout bij het initialiseren van taak {0}

en: Problem sending abandonment email
nl: Probleem bij het verzenden van verlatingsmail

en: Sending anonymous usage stats.
nl: Anonieme gebruiksstatistieken verzenden.

en: Error sending anonymous usage stats
nl: Fout bij het verzenden van anonieme gebruiksstatistieken

en: Error sending Pulse {0}
nl: Fout bij het versturen van puls {0}

en: Sending scheduled pulses...
nl: Geplande pulsen verzenden ...

en: SendPulses task failed
nl: De taak SendPulses is mislukt

en: Failed to scheduler tasks for Database {0}
nl: Kan planner van taken voor database {0} niet uitvoeren

en: Cleaning up task history
nl: Taakgeschiedenis opschonen

en: Task history cleanup successful, rows were deleted
nl: Taakgeschiedenis opruimen geslaagd, rijen zijn verwijderd

en: Task history cleanup successful, no rows were deleted
nl: Taakgeschiedenis opruimen geslaagd, er zijn geen rijen verwijderd

en: Checking for new Metabase version info.
nl: Zoeken naar nieuwe Metabase-versie-informatie.

en: Error fetching version info
nl: Fout bij het ophalen van versie-informatie

en: Not something with an ID: {0}
nl: Iets met een ID niet gevonden: {0}

en: [[CreateDate]] by month of the year
nl: [[CreateDate]] bij maand van het jaar

en: Here's a quick look at your [[this]]
nl: Hier is een snelle blik op je [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by hour of the day
nl: [[CreateTimestamp]] per uur van de dag

en: Where you've acquired your users
nl: Waar je gebruikers zijn verworven

en: How it's distributed across time and other categories.
nl: Hoe het wordt verdeeld over tijd en andere categorieën.

en: Here's a closer look at your [[this]] per source
nl: Hier is een nadere blik op [[this]] per bron

en: Here's a quick look at the [[this]]
nl: Hier is een snelle blik op de [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by day of the month
nl: [[CreateTimestamp]] per dag van de maand

en: Here's an overview of the people in your [[this]]
nl: Hier is een overzicht van de mensen in [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by quarter of the year
nl: [[CreateTimestamp]] per kwartaal van het jaar

en: How they compare across location
nl: Hoe ze verhouden tot verschillende locaties

en: Here's a closer look at your [[this]] by products
nl: Hier is een nadere blik op [[this]] per product

en: [[CreateTimestamp]] by month of the year
nl: [[CreateTimestamp]] per maand van het jaar

en: An overview of your [[this]] and how it's distributed across time, place, and categories.
nl: Een overzicht van [[this]] en hoe deze is verdeeld over tijd, plaats en categorieën.

en: Here's a closer look at your [[this]]
nl: Hier is een nadere blik op je [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by day of the week
nl: [[CreateTimestamp]] per dag van de week

en: Here's an overview of your [[this]] data from Google Analytics
nl: Hier is een overzicht van je [[this]] gegevens van Google Analytics

en: Here's an overview of your [[this]]
nl: Hier is een overzicht van [[this]]

en: Here's a closer look at your [[this]] field
nl: Hier is een nadere blik op je [[this]] veld

en: Here's a closer look at your [[this]] per country
nl: Hier is een nadere blik op [[this]] per land

en: If you're into correlations, this is the x-ray for you.
nl: Als je van correlaties houdt, is dit de X-ray voor jou.

en: [[CreateDate]] by day of the week
nl: [[CreateDate]] per dag van de week

en: It looks like your [[this]] has transactions, so here's a look at them
nl: Het lijkt erop dat [[this]] transacties heeft, dus hieronder een overzicht

en: Here's a closer look at your [[this]] per state
nl: Hier is een nadere blik op [[this]] per staat

en: [[CreateDate]] by day of the month
nl: [[CreateDate]] per dag van de maand

en: [[CreateTime]] by hour of the day
nl: [[CreateTime]] per uur van de dag

en: Here's a closer look at your [[this]] over time
nl: Hier is een nadere blik op [[this]] in de loop van de tijd

en: [[CreateDate]] by quarter of the year
nl: [[CreateDate]] per kwartaal van het jaar

en: Edit user
nl: Gebruiker wijzigen

en: New user
nl: Gebruiker toevoegen

en: Reset password
nl: Wachtwoord opnieuw instellen

en: Deactivate user
nl: Gebruiker deactiveren

en: Reactivate {0}?
nl: Opnieuw activeren {0}?

en: We couldn’t send them an email invitation, so make sure to tell them to log in using {0} and this password we’ve generated for them:
nl: We konden geen uitnodiging versturen per mail, zorg er voor dat je ze verteld dat ze kunnen inloggen met {0} en het volgende gegenereerde wachtwoord:

en: collection
nl: collectie

en: collections
nl: collecties

en: First name is required
nl: Voornaam is verplicht

en: Must be 100 characters or less
nl: Moet 100 karakters of minder zijn

en: Last name is required
nl: Achternaam is verplicht

en: Email is required
nl: E-mailadres is verplicht

en: Items you archive will appear here.
nl: Gearchiveerde items komen hier te staan.

en: No description
nl: Geen omschrijving

en: Sum of all values
nl: Som van alle waardes

en: See all distinct values
nl: Bekijk alle unieke waardes

en: Browse the contents of your databases, tables, and columns. Pick a database to get started
nl: Blader door de inhoud van uw databases, tabellen en kolommen. Kies een database om te beginnen

en: Card results metadata passed in to API is VALID. Thanks!
nl: Metagegevens van kaartresultaten die zijn doorgegeven aan API zijn GELDIG. Bedankt!

en: Card results metadata passed in to API is INVALID. Running query to fetch correct metadata.
nl: Metadata van de kaartresultaten doorgegeven aan API is ONGELDIG. Bezig met uitvoeren van zoekopdracht om juiste metagegevens op te halen.

en: Card results metadata passed in to API is  ISSING. Running query to fetch correct metadata.
nl: Metagegevens van de kaartresultaten die zijn doorgegeven aan API ONTBREKEN. Bezig met uitvoeren van zoekopdracht om juiste metagegevens op te halen.

en: {0} was autocorrected to {1}
nl: {0} is automatisch gecorrigeerd naar {1}

en: Value of is_superuser must correspond to presence of Admin group ID in group_ids.
nl: De waarde van is_superuser moet overeenkomen met de aanwezigheid van de beheerdersgroep-ID in groeps-id's.

en: Unexpected error writing keepalive characters
nl: Onverwachte fout bij het schrijven van keepalive-tekens

en: Unexpected output in async API response
nl: Onverwachte uitvoer in async API-reactie

en: Here''s your {0} most recent cards:
nl: Hier zijn je {0} meest recente kaarten:

en: Could you be a little more specific, or use the ID? I found these cards with names that matched:
nl: Zou je wat specifieker kunnen zijn, of de ID gebruiken? Ik vond deze kaarten met overeenkomende namen:

note: Searching by ID
en: Card {0} not found.
nl: Kaart {0} niet gevonden.

en: Setting Metabase site URL to {0}
nl: Metabase-site-URL instellen op {0}

en: Error scheduling tasks for DB
nl: Fout bij het inplannen van taken voor DB

en: Error unscheduling tasks for DB.
nl: Fout bij het verwijderen uit de planning van taken voor DB.

en: {0} Database ''{1}'' sync/analyze schedules have changed!
nl: {0} Database '' {1} '' planningen voor synchronisatie / analyse zijn gewijzigd!

en: Sync metadata was: ''{0}'' is now: ''{1}''
nl: Synchronisatie-metadata was: '' {0} '' is nu: '' {1} ''

en: Cache FieldValues was: ''{0}'', is now: ''{1}''
nl: Cache FieldValues was: ''{0}'', is nu: ''{1}''

en: You cannot update the creator_id of a Metric.
nl: Je kunt de creator_id van een metriek niet bijwerken.

en: MetaBot can only have Collection permissions.
nl: MetaBot kan alleen collectie rechten hebben.

en: Failed to grant permissions
nl: Geen machtigingen verleend

en: Changing permissions
nl: Rechten wijzigen

en: FROM:
nl: VAN:

en: TO:
nl: NAAR:

en: You cannot update the creator_id of a Segment.
nl: Je kunt de creator_id van een segment niet bijwerken.

en: Attempted to set Setting {0} to obfuscated value. Ignoring change.
nl: Poging om instelling {0} op verborgen waarde in te stellen. Verandering wordt genegeerd.

en: Using value of env var {0}
nl: De waarde van env var {0} gebruiken

en: Adding User {0} to All Users permissions group...
nl: Gebruiker {0} toevoegen aan de machtigingengroep Alle gebruikers ...

en: Adding User {0} to Admin permissions group...
nl: Gebruiker {0} toevoegen aan beheerdersgroep ...

en: Query failure
nl: Query mislukt

en: Maximum number of simultaneous queries to allow per connected Database.
nl: Maximaal aantal gelijktijdige zoekopdrachten per aangesloten database.

en: Timed out after {0} milliseconds.
nl: Time-out na {0} milliseconden.

en: Misfire Instruction
nl: Misfire instructie

en: Archive this?
nl: Dit archiveren?

en: Learn about our data
nl: Leer meer over je data

en: Use DNS SRV when connecting
nl: Gebruik DNS SRV bij het verbinden

en: Using this option requires that provided host is a FQDN.  If connecting to 
    an Atlas cluster, you might need to enable this option.  If you don't know what this means,
    leave this disabled.
nl: Als je deze optie gebruikt, moet de geleverde host een FQDN zijn. Als u verbinding maakt met
    een Atlas-cluster, moet u deze optie mogelijk inschakelen. Als je niet weet wat dit betekent,
    laat dit uitgeschakeld.

en: Automatically run queries when doing simple filtering and summarizing
nl: Voer automatisch query's uit wanneer u eenvoudig filtert en samenvat

en: When this is on Metabase will automatically run queries when users do simple explorations with the Summarize and Filter buttons when viewing a table or chart. You can turn this off if querying this database is slow. This setting doesn’t affect drill-throughs or SQL queries.
nl: Wanneer dit is ingeschakeld, voert Metabase automatisch zoekopdrachten uit wanneer gebruikers eenvoudige verkenningen doen met de knoppen Samenvatting en Filter bij het bekijken van een tabel of grafiek. U kunt dit uitschakelen als het opvragen van deze database langzaam is. Deze instelling heeft geen invloed op drill-throughs of SQL-query's.

en: Learn about this database
nl: Meer informatie over deze database

en: Archive this dashboard?
nl: Dit dashboard archiveren?

en: All results
nl: Alle resultaten

en: Our Analytics
nl: Onze analyse

en: Additive sum of all the values of a column.\ne.x. total revenue over time.
nl: Additieve som van alle waarden van een kolom. \ Bijvoorbeeld totale omzet in de loop van de tijd.

en: Additive count of the number of rows.\ne.x. total number of sales over time.
nl: Optelling van het aantal rijen. \ Bijvoorbeeld totaal aantal verkopen in de loop van de tijd.

en: record | records
nl[0]: resultaat
nl[1]: resultaten

en: Browse Data
nl: Browsen door data

en: Write SQL
nl: SQL schrijven

en: Simple question
nl: Simpele vraag

en: Pick some data, view it, and easily filter, summarize, and visualize it.
nl: Kies een aantal gegevens, bekijk deze en filter, vat samen en visualiseer deze eenvoudig.

en: Custom question
nl: Aangepaste vraag

en: Use the advanced notebook editor to join data, create custom columns, do math, and more.
nl: Gebruik de geavanceerde notebookeditor om gegevens samen te voegen, aangepaste kolommen te maken, wiskunde uit te voeren en meer.

en: Basic Metrics
nl: Basisstatistieken

en: Custom…
nl: Aangepast..

en: Add grouping
nl: Groepering toevoegen

en: Pick a limit
nl: Een limiet kiezen

en: Show maximum
nl: Maximum weergeven

en: Get Preview
nl: Voorbeeld verkrijgen

en: Back to previous results
nl: Terug naar vorige resultaten

en: Sample values
nl: Voorbeeld waardes

en: Browse the contents of your databases, tables, and columns. Pick a database to get started.
nl: Blader door de inhoud van uw databases, tabellen en kolommen. Kies een database om te beginnen.

en: Visualize
nl: Visualiseren

en: Join data
nl: Gegevens joinen

en: Custom column
nl: Aangepaste kolom

en: Summarize
nl: Samenvatten

en: Aggregate
nl: Samenvoegen

en: Breakout
nl: Uitbreken

en: Pick the metric you want to see
nl: Kies de metriek die je wilt zien

en: Pick a column to group by
nl: Kies een kolom om op te groeperen

en: Pick your starting data
nl: Kies je startgegevens

en: Select None
nl: Niets selecteren

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Pick a table...
nl: Kies een tabel...

en: Enter a limit
nl: Een limiet invoeren

en: Brackets around a {0} create an optional clause in the template. If "variable" is set, then the entire clause is placed into the template. If not, then the entire clause is ignored.
nl: Haakjes rond een {0} maken een optionele clausule in het sjabloon. Als "variabele" is ingesteld, wordt de hele clausule in de sjabloon geplaatst. Zo niet, dan wordt de hele clausule genegeerd.

en: When using a Field Filter, the column name should not be included in the SQL. Instead, the variable should be mapped to a field in the side panel.
nl: Wanneer je een veldfilter gebruikt, mag de kolomnaam niet worden opgenomen in de SQL. In plaats daarvan moet de variabele worden toegewezen aan een veld in het zijpaneel.

en: View the native query
nl: Bekijk de native query

en: Native query for this question
nl: Native query voor deze vraag

en: Convert this question to a native query
nl: Zet deze vraag om naar een native query

en: SQL for this question
nl: SQL voor deze vraag

en: Convert this question to SQL
nl: Zet deze vraag om naar SQL

en: Get alerts
nl: Krijg meldingen

en: Hide filters
nl: Filters verbergen

en: Show filters
nl: Filters weergeven

en: Started from
nl: Gestart van

en: {0} row | {0} rows
nl[0]: {0} rij
nl[1]: {0} rijen

en: Show all rows
nl: Alle rijen weergeven

en: Show {0}
nl: {0} weergeven

en: Showing first {0}
nl: Eerste {0} weergeven

en: Showing {0}
nl: Weergave {0}

en: Summarized
nl: Samenvattend

en: Hide editor
nl: Editor verbergen

en: Show editor
nl: Editor weergeven

en: Pick the metric you'd like to see
nl: Kies de metriek die je wilt zien

en: {0} options
nl: {0} opties

en: Choose a visualization
nl: Kies een visualisatie

en: Filter by
nl: Filteren bij

en: Summarize by
nl: Samenvatten bij

en: Group by
nl: Groeperen bij

en: Add a metric
nl: Voeg een metriek toe

en: Profile
nl: Profiel

en: This is usually pretty fast but seems to be taking a while right now.
nl: Dit is meestal vrij snel, maar lijkt nu even te duren.

en: Combo
nl: Combinatie

en: Row
nl: Rij

en: Unknown Segment
nl: Onbekende segment

en: Unknown Filter
nl: Onbekende filter

en: Card results metadata passed in to API is MISSING. Running query to fetch correct metadata.
nl: Metagegevens van de kaartresultaten die zijn doorgegeven aan API ONTBREKEN. Bezig met uitvoeren van zoekopdracht om juiste metagegevens op te halen.

en: Problem connecting to LDAP server, will fall back to local authentication
nl: Probleem bij het verbinding maken met LDAP-server, valt terug op lokale authenticatie

en: Cannot create Database: cannot find driver {0}.
nl: Kan database niet aanmaken: kan driver niet vinden {0}

en: Query failed
nl: Query mislukt

en: Metabase can only transfer data from H2 to Postgres or MySQL/MariaDB.
nl: Metabase kan alleen gegevens overbrengen van H2 naar Postgres of MySQL / MariaDB.

en: WARNING: Using Metabase with an H2 application database is not recommended for production deployments.
nl: WAARSCHUWING: Het gebruik van Metabase met een H2-applicatiedatabase wordt niet aanbevolen voor productie-implementaties.

en: Application database setup
nl: Applicatie database instellen

en: Could not find {0} driver.
nl: Kon driver {0} niet vinden.

en: You may need to add 'trustServerCertificate=true' to the additional connection options to connect with SSL.
nl: Mogelijk moet je 'trustServerCertificate=true' toevoegen aan de verbindingsopties om verbinding te maken met SSL.

en: Client closed connection, canceling query
nl: Client heeft verbinding verbroken, zoekopdracht wordt geannuleerd

en: {0} is not a valid DN.
nl: {0} is geen geldige DN.

en: Error logging API request
nl: Fout bij het registreren van API-aanvraag

en: Failed to set site-url
nl: Kan site-url niet instellen

en: Error destroying thread pool for DB.
nl: Fout bij het vernietigen van thread pool voor DB.

en: Updating display name for {0} ''{1}'': ''{2}'' -> ''{3}''
nl: Weergavenaam voor {0} '' {1} '' bijwerken: '' {2} '' -> '' {3} ''

en: Invalid humanization strategy ''{0}''. Valid strategies are: {1}
nl: Ongeldige humaniseringsstrategie '' {0} ''. Geldige strategieën zijn: {1}

note: now rehumanize all the Tables and Fields using the new strategy. TODO: Should we do this in a background thread because it is potentially slow?
en: Chaning Table & Field names humanization strategy from ''{0}'' to ''{1}''
nl: Humanisatie-strategie voor tabel- en veldnamen wijzigen van '' {0} '' in '' {1} ''

en: Error saving task history
nl: Fout bij het opslaan van taakgeschiedenis

en: Failed to copy file
nl: Fout bij het kopiëren van bestand

note: check that the URL is valid
en: Invalid site URL: {0}
nl: Ongeldige site-URL: {0}

en: site-url is invalid; returning nil for now. Will be reset on next request.
nl: site-url is ongeldig; voorlopig nul. Wordt bij het volgende verzoek gereset.

en: More results have been included as a file attachment
nl: Meer resultaten zijn opgenomen als bestandsbijlage

en: This question has been included as a file attachment
nl: Deze vraag is als bijlage toegevoegd

en: We were unable to display this Pulse.
nl: We konden deze puls niet weergeven.

en: Please view this card in Metabase.
nl: Bekijk deze kaart in Metabase.

en: An error occurred while displaying this card.
nl: Er is een fout opgetreden bij het weergeven van deze kaart.

en: Can only determine expected columns for MBQL queries.
nl: Kan alleen verwachte kolommen bepalen voor MBQL-query's.

en: No columns returned.
nl: Geen kolommen ontvangen.

en: Cannot find Table ID for {0}
nl: Kan tabel-ID niet vinden voor {0}

en: No matching info found.
nl: Geen overeenkomende info gevonden.

en: {0} driver does not support foreign keys.
nl: driver {0} ondersteund geen foreign keys.

en: Expected {0} columns, but first row of resuls has {1} columns.
nl: Verwachtte {0} kolommen, maar eerste rij heeft {1} kolommen.

en: No expression named {0} found. Found: {1}
nl: Geen expressie met de naam {0} gevonden. Gevonden: {1}

en: Distinct values of {0}
nl: Unieke waardes van {0}

en: Average of {0}
nl: Gemiddelde van {0}

en: Sum of {0}
nl: Som van {0}

en: SD of {0}
nl: SD van {0}

en: Min of {0}
nl: Minimum van {0}

en: Max of {0}
nl: Maximum van {0}

note: until we have a way to generate good names for filters we'll just have to say 'matching condition' for now
en: Sum of {0} matching condition
nl: Som van {0} met overeenkomende voorwaarde

en: Share of rows matching condition
nl: Aandeel rijen met overeenkomende voorwaarde

en: Count of rows matching condition
nl: Aantal rijen met overeenkomende voorwaarde

en: Request canceled, canceling pending query
nl: Aanvraag geannuleerd, queries in wacht worden geannuleerd

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: Unexpected nil response from query processor.
nl: Onverwachte nil antwoord van de query processor.

en: Query canceled
nl: Query geannuleerd

en: Cannot use :fields :all in join against source query unless it has :source-metadata.
nl: Kan: fields: all in join niet gebruiken voor bronquery, tenzij het: source-metadata heeft.

en: Cannot store Tables or Fields before Database is stored.
nl: Kan tabellen of velden niet opslaan voordat de database is opgeslagen.

en: Attempting to fetch second Database. Queries can only reference one Database.
nl: Poging om tweede database op te halen. Query's kunnen slechts naar één database verwijzen.

en: Failed to fetch Table {0}: Table does not exist, or belongs to a different Database.
nl: Kan tabel {0} niet ophalen: tabel bestaat niet of behoort tot een andere database.

en: Failed to fetch Field {0}: Field does not exist, or belongs to a different Database.
nl: Kan veld {0} niet ophalen: veld bestaat niet of behoort tot een andere database.

en: Failed to load template ''{0}''. Did you remember to build the Metabase frontend?
nl: Kan template '' {0} '' niet laden. Heb je eraan gedacht om de Metabase-frontend te bouwen?

en: Sample dataset DB file ''{0}'' cannot be found.
nl: Voorbeelddataset DB-bestand '' {0} '' kan niet worden gevonden.

en: Loading sample dataset...
nl: Voorbeeldgegevensset laden ...

en: Failed to load sample dataset
nl: Kan voorbeeldgegevensset niet laden

en: Found new tables:
nl: Nieuwe tabellen gevonden:

en: Marking tables as inactive:
nl: Tabellen worden als inactief gemarkeerd:

en: Updating description for tables:
nl: Beschrijving bijwerken voor tabellen:

en: Rescheduling job {0}
nl: Job {0} opnieuw inplannen

en: Error rescheduling job
nl: Fout bij het opnieuw instellen van job

en: Starting Pulse Execution: {0}
nl: Starten van pulsuitvoering: {0}

en: Finished Pulse Execution: {0}
nl: Pulsuitvoering uitgevoerd: {0}

en: Failed to schedule tasks for Database {0}
nl: Kan taken voor database {0} niet plannen

en: All elements must be distinct.
nl: Alle elementen moeten uniek zijn.

[ctx: Modal for selecting columns in source data or when doing a join.]
en: Pick the columns you want to include
nl: Kies de kolommen die je mee wilt nemen

en: When this is on, Metabase will automatically run queries when users do simple explorations with the Summarize and Filter buttons when viewing a table or chart. You can turn this off if querying this database is slow. This setting doesn’t affect drill-throughs or SQL queries.
nl: Wanneer dit is ingeschakeld, voert Metabase automatisch query's uit wanneer gebruikers eenvoudige verkenningen doen met de knoppen Samenvatting en Filter bij het bekijken van een tabel of diagram. Je kunt dit uitschakelen als het opvragen van deze database lang duurt. Deze instelling heeft geen invloed op drill-throughs of SQL-query's.

en: Change join type
nl: Wijzig het join-type

en: Don't know how to alias {0}, expected an Identifier.
nl: Weet niet hoe je alias {0} kunt gebruiken, verwacht een ID.

en: Error adding User {0} to Group {1}
nl: Fout bij toevoegen van gebruiker {0} aan groep {1}

note: now rehumanize all the Tables and Fields using the new strategy. TODO: Should we do this in a background thread because it is potentially slow?
en: Changing Table & Field names humanization strategy from ''{0}'' to ''{1}''
nl: Humanisatie-strategie voor tabel- en veldnamen wijzigen van '' {0} '' in '' {1} ''

en: Infinite loop detected: recursively preprocessed query {0} times.
nl: Oneindige lus gedetecteerd: recursief de query {0} keer verwerkt.

en: Warning: cannot determine fields for an explicit `source-query` unless you also include `source-metadata`.
nl: Waarschuwing: kan geen velden bepalen voor een expliciete `source-query` tenzij je ook` source-metadata` opneemt.

en: Error determining expected columns for query
nl: Fout bij het bepalen van verwachte kolommen voor query

en: Unhandled exception, expected `catch-exceptions` middleware to handle it.
nl: Onbehandelde exceptie, `catch-exceptions` middleware werd verwacht om dit af te handelen.

en: Diagnostic Info
nl: Diagnostische informatie

en: Select Metabase process:
nl: Selecteer Metabase proces:

en: All Metabase processes
nl: Alle Metabase processen

en: The window was closed before completing Google Authentication.
nl: Het scherm is gesloten voordat de Google Authenticatie voltooid is.

en: There was an issue signing in with Google. Pleast contact an administrator.
nl: Er is iets fout gegaan met het inloggen met Google. Neem contact op met de beheerder.

en: Sign in with email
nl: Log in via e-mail

en: Using this option requires that provided host is a FQDN.  If connecting to an Atlas cluster, you might need to enable this option.  If you don't know what this means, leave this disabled.
nl: Deze optie stelt verplicht dat de ingestelde host een FQDN is. Wanneer je verbinding probeert te maken met een Atlas kluster wil je deze optie misschien inschakelen. Wanneer je niet precies weet wat dit betekend kun je deze optie beter uitgeschakeld laten.

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values. If you have a large database, we recommend turning this on and reviewing when and how often the field value scans happen.
nl: Standaard voert Metabase een lichte uurlijke synchronisatie uit en een dagelijkse uitgebreide scan voor veldwaardes. Wanneer je een grote database heeft bevelen we aan om deze optie aan te zetten en te bekijken wanneer en hoe vaak de veldwaarde scans uitgevoerd worden.

en: Remove these suggestions
nl: Verwijder deze suggesties

en: Remove these suggestions?
nl: Verwijder deze suggesties?

en: These won’t show up on the homepage for any of your users anymore, but you can always get to x-rays by clicking on Browse Data in the main navigation, then clicking on the lightning bolt icon on one of your tables.
nl: Dit wordt niet meer weergegeven op de homepagina van gebruikers, maar je kunt altijd bij de X-rays komen door te klikken op 'Browsen door data' in de hoofdnavigatiebalk gevolgd door de bliksemschicht op één van je tabellen.

en: Hide this section
nl: Verberg deze sectie

en: Remove this section?
nl: Verberg deze sectie?

en: "Our Data" won’t show up on the homepage for any of your users anymore, but you can always browse through your databases and tables by clicking Browse Data in the main navigation.
nl: "Onze data" wordt niet meer getoond op de homepagina van gebruikers, maar je kunt altijd door je databases en tabellen browsen door te klikken op 'Browsen door data' in de hoofdnavigatiebalk.

en: My new fantastic collection
nl: Mijn nieuwe fanatische collectie

en: Cancelation timestamp
nl: Timestamp van annuleren

en: Cancelation time
nl: Tijdstip van annuleren

en: Cancelation date
nl: Datum van annuleren

en: Deletion timestamp
nl: Timestamp van verwijderen

en: Deletion time
nl: Tijdstip van verwijderen

en: Deletion date
nl: Datum van verwijderen

en: Only in detail views
nl: Alleen in detail overzicht

en: Do not include
nl: Voeg niet toe

en: This field won't be visible or selectable in questions created with the GUI interfaces. It will still be accessible in SQL/native queries.
nl: Dit veld is niet zichtbaar of selecteerbaar in vragen die met de GUI-interfaces zijn gemaakt. Het blijft toegankelijk voor SQL / native query's.

en: Cumulative sum
nl: Cumulatieve som

en: Standard deviation
nl: Standaardafwijking

en: must be at least {0} characters long
nl: moet minimaal {0} tekens lang zijn

en: Must be at least {0} characters long
nl: Moet ten minste {0} tekens lang zijn

en: Name (required)
nl: Naam (verplicht)

en: Run selected text
nl: Voer geselecteerde tekst uit

en: Run query
nl: Voer query uit

en: Here's where your results will appear
nl: Hier worden de resultaten weergegeven

en: You won't make any permanent changes to a saved question unless you click Save and choose to replace the original question.
nl: Je zal geen permanente wijzigingen aanbrengen in een opgeslagen vraag tenzij je op Opslaan klikt en ervoor kiest om de oorspronkelijke vraag te vervangen.

en: There aren't any filter widgets for this type of field yet.
nl: Er zijn nog geen filterwidgets voor dit type veld.

en: Look up this field
nl: Zoek dit veld op

en: Why this metric is interesting
nl: Waarom deze statistiek interessant is

en: Things to be aware of about this metric
nl: Dingen die je moet weten over deze statistiek

en: How this metric is calculated
nl: Hoe deze statistiek wordt berekend

en: Table this is based on
nl: Gebaseerde tabel

en: (empty)
nl: (leeg)

en: Goal line
nl: Doel lijn

en: Trend line
nl: Trend lijn

en: Show values on data points
nl: Toon waarden op gegevenspunten

en: Values to show
nl: Waardes om te tonen

en: As many as can fit nicely
nl: Zo veel als passen

en: All
nl: Alles

en: Data includes missing dimension values.
nl: Gegevens bevatten ontbrekende dimensiewaarden.

en: We encountered an invalid date: "{0}"
nl: We zijn een ongeldige datum tegengekomen: "{0}"

en: The query for this chart was run in {0} rather than {1} due to database or driver constraints.
nl: De query voor deze grafiek is uitgevoerd in {0} in plaats van {1} vanwege database- of stuurprogrammabeperkingen.

en: This chart contains queries run in multiple timezones: {0}
nl: Deze grafiek bevat zoekopdrachten die in meerdere tijdzones worden uitgevoerd: {0}

en: An error occurred while running the query.
nl: Er was een fout bij het uitvoeren van de query.

en: Output H2 database already exists: %s, removing.
nl: Output H2-database bestaat al: %s, bezig met verwijderen.

en: Don't need to migrate, just use the existing H2 file
nl: Er hoeft niets gemigreerd te worden, gebruik gewoon het bestaande H2-bestand

en: Target DB is already populated!
nl: Doel-DB is al ingevuld!

note: 4. move everything not in this Collection to a new Collection
en: Moving instances of {0} that aren''t in a Collection to {1} Collection {2}
nl: Instanties van {0} die zich niet in een verzameling bevinden, verplaatsen naar {1} verzameling {2}

en: Invalid '{{...}}' clause: expected a param name
nl: Ongeldige clausule '{{...}}': verwacht een param-naam

en: '{{...}}' clauses cannot be empty.
nl: '{{...}}' clausules mogen niet leeg zijn.

en: '[[...]]' clauses must contain at least one '{{...}}' clause.
nl: '[[...]]' clausules moeten ten minste één '{{...}}' clausule bevatten.

en: Invalid query: found '[[' or '{{' with no matching ']]' or '}}'
nl: Ongeldige zoekopdracht: '[[' of '{{' zonder overeenkomst ']]' of '}} gevonden

en: You''ll need to pick a value for ''{0}'' before this query can run.
nl: Je moet een waarde kiezen voor '' {0} '' voordat deze query kan worden uitgevoerd.

en: Can''t find field with ID: {0}
nl: Kan veld met ID niet vinden: {0}

en: Error loading driver namespace
nl: Fout bij het laden van de namespace van het stuurprogramma

en: Could not load {0} driver.
nl: Kan stuurprogramma {0} niet laden.

en: Cannot run query: missing required parameters: {0}
nl: Kan zoekopdracht niet uitvoeren: vereiste parameters ontbreken: {0}

en: Don''t know how to parse {0} {1}
nl: Weet niet hoe {0} {1} geparsed moeten worden

en: Don''t know how to alias {0}, expected an Identifier.
nl: Weet niet hoe alias {0} moet worden gebruiken, verwacht een ID.

note: it's better return a slightly broken SQL query with a probably incorrect string representation of the value than to have the entire QP run fail because of an unknown type.
en: Don''t know how to unprepare values of class {0}
nl: Weet niet hoe de waarden van klasse {0} moeten worden voorbereid

en: Creating new connection pool for {0} database {1} ...
nl: Nieuwe verbindingspool maken voor {0} database {1} ...

en: Invalid timezone ''{0}''
nl: Ongeldige tijdzone '{0}'

en: Cannot set timezone: invalid or missing SQL format string for driver {0}.
nl: Kan tijdzone niet instellen: ongeldige of ontbrekende tekenreeks in SQL-indeling voor stuurprogramma {0}.

en: Did you implement set-timezone-sql?
nl: Heb je set-timezone-sql geïmplementeerd?

en: Failed to set timezone ''{0}''
nl: Kan tijdzone '{0}' niet instellen

en: Database connection error
nl: Fout met databaseverbinding

en: Error parsing JSON
nl: Fout bij parsen van JSON

en: Whether or not to display data on the homepage. Admins might turn this off in order to direct users to better content than raw data
nl: Al dan niet tonen van data op de homepagina. Beheerders kunnen dit uitschakelen om zo gebruikers meer richting goede data te sturen in plaats van ruwe data.

en: Whether or not to display x-ray suggestions on the homepage. They will also be hidden if any dashboards are pinned. Admins might hide this to direct users to better content than raw data
nl: Al dan niet tonen van x-ray suggesties op de homepagina. Deze suggesties worden niet getoond indien er vastgepinde dashboards zijn. Beheerders kunnen dit verbergen om zo gebruikers meer richting goede data te sturen in plaats van ruwe data.

en: Identify the source of HTTP requests by this header's value, instead of its remote address.
nl: Identificeer de bron van HTTP-aanvragen aan de hand van de waarde van deze kop in plaats van het externe adres.

en: Could not resolve Setting {0}/{1}
nl: Kan instelling {0}/{1} niet oplossen

en: Invalid Setting: {0}/{1}
nl: Ongeldige instelling: {0}/{1}

en: reached its goal
nl: heeft zijn doel bereikt

en: gone below its goal
nl: is onder het doel gegaan

en: Sending Pulse ({0}: {1}) via email
nl: Puls ({0}: {1}) verzenden via e-mail

en: Pulse: {0}
nl: Puls: {0}

en: Sending Pulse ({0}: {1}) via Slack
nl: Puls verzenden ({0}: {1}) via Slack

en: Sending Alert ({0}: {1}) via email
nl: Waarschuwing versturen ({0}: {1}) via e-mail

en: Metabase alert: {0} has {1}
nl: Metabase-melding: {0} heeft {1}

en: Sending Alert ({0}: {1}) via Slack
nl: Waarschuwing versturen ({0}: {1}) via Slack

en: Alert: {0}
nl: Waarschuwing: {0}

en: Can''t find JS color selector at ''{0}''
nl: Kan JS-kleurselector niet vinden op '{0}'

note: TODO  - there is code that calls this in `render.body` regardless of the types of values
en: FIXME: These aren''t valid temporal literals: {0} {1}. Why are we attemping to format them as such?
nl: FIXME: Dit zijn geen geldige tijdelijke literals: {0} {1}. Waarom proberen we ze als zodanig te formatteren?

en: No matching info found for join against Table {0} ''{1}'' on Field {2} ''{3}'' via FK {4} ''{5}''
nl: Geen overeenkomende info gevonden voor deelname aan tabel {0} '{1}' op veld {2} '{3}' via FK {4} '{5}'

en: Don''t know how to get information about Field: {0}
nl: Geen idee hoe informatie over vel {0} kan worden verkregen

en: Query timed out after {0}
nl: Er is een query time-out opgetreden na {0}

en: Formatting rows with results timezone ID {0}
nl: Rijen opmaken met resultaten tijdzone-ID {0}

en: Invalid timezone ID ''{0}''
nl: Ongeldige tijdzone-ID '{0}'

en: Saving fingerprint for {0}
nl: Vingerafdruk opslaan voor {0}

note: Typo in original translation: Sending abandoment email! -> Sending abandonment email!
en: Sending abandoment email!
nl: Verlaten e-mail verzenden!

en: Resulting transforms do not conform to expectations.nExpected: {0}
nl: De resulterende transformaties voldoen niet aan de verwachtingen.nVerwacht: {0}

en: Timed out after {0}
nl: Time-out na {0}

en: No temporal adjuster named {0}
nl: Geen tijdelijke aanpassing met de naam {0}

en: Invalid unit: {0}
nl: Ongeldige eenheid: {0}

en: Don''t know how to parse {0} using format {1}
nl: Weet niet hoe {0} moet worden geparsed met indeling {1}

en: Token is missing value for keypath {0}
nl: Waarde van token ontbreekt voor keypath {0}.

en: Sending usage stats FAILED
nl: Gebruiksstatistieken verzenden MISLUKT

en: There was an error saving
nl: Er is iets fout gegaan bij het opslaan

en: To allow users to sign in with Google you'll need to give Metabase a Google Developers console application client ID. It only takes a few steps and instructions on how to create a key can be found {0}.
nl: Om gebruikers in staat te stellen om zich aan te melden met een Google account, heeft Metabase een client-ID van de Google Developers-console-applicatie nodig. Er zijn slechts enkele stappen nodig voor het maken van een sleutel: {0}.

en: Be sure to include the full client ID, including the apps.googleusercontent.com suffix.
nl: Zorg ervoor dat je de volledige client-ID opgeeft, inclusief het achtervoegsel apps.googleusercontent.com.

en: Metabase {0} is available.
nl: Metabase {0} is beschikbaar.

en: You're running {0}
nl: Je draait {0}

en: Sorry, we were unable to check for updates at this time.
nl: Sorry, we kunnen op dit moment niet controleren of er updates beschikbaar zijn.

en: patch release
nl: patch update

en: Dates and Times
nl: Datum en tijden

en: Numbers
nl: Nummers

en: No mappable groups
nl: Geen toewijsbare groepen

en: Metabase Documentation
nl: Metabase documentatie

en: Includes a troubleshooting guide
nl: Bevat een gids voor probleemoplossing

en: Post on the Metabase support forum
nl: Plaats bericht op het Metabase support forum

en: A community forum for all things Metabase
nl: Een community forum voor alle dingen van Metabase

en: File a bug report
nl: Een bug rapporteren

en: Create a GitHub issue (includes the diagnostic info below)
nl: Maak een GitHub issue aan (voeg de onderstaande diagnostische gegevens toe)

en: Please include these details in support requests. Thank you!
nl: Voeg deze gegevens toe aan je verzoek. Bedankt!

en: youlooknicetoday@email.com
nl: jezietergoeduitvandaag@email.com

en: Remember me
nl: Onthoud mij

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need to reset your password, you can {0}.
nl: Voor beveiligingsredenen zijn verzoeken voor het herstellen van een wachtwoord maar tijdelijk beschikbaar. Wanneer je nog steeds je wachtwoord moet herstellen kun je {0}.

en: Save new password
nl: Nieuw wachtwoord opslaan

en: No matching result
nl: Geen overeenkomende resultaten

en: Submit
nl: Versturen

en: Some database installations can only be accessed by connecting through an SSH bastion host. This option also provides an extra layer of security when a VPN is not available. Enabling this is usually slower than a direct connection.
nl: Sommige database-installaties zijn alleen toegankelijk via een SSH-bastionhost. Deze optie biedt ook een extra beveiligingslaag wanneer een VPN niet beschikbaar is. Het inschakelen hiervan is meestal langzamer dan een directe verbinding.

en: We suggest you leave this off unless you're doing manual timezone casting in many or most of your queries with this data.
nl: We raden aan dit uit te schakelen, tenzij je bij veel (of de meeste) vragen met deze gegevens handmatig tijdzone cast.

en: {0} to get an auth code.
nl: {} om een auth code te verkrijgen.

en: or
nl: of

en: required
nl: Verplicht

en: This is a lightweight process that checks for updates to this database’s schema. In most cases, you should be fine leaving this set to sync hourly.
nl: Dit is een lichtgewichtproces dat controleert op updates van het schema van deze database. In de meeste gevallen zou het goed moeten zijn als deze set elk uur wordt gesynchroniseerd.

en: Metabase can scan the values present in each field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large database.
nl: Metabase kan de waarden in elk veld in deze database scannen om selectievakjesfilters in dashboards en vragen in te schakelen. Dit kan een ietwat resource-intensief proces zijn, vooral bij een zeer grote database.

en: Collection
nl: Collectie

en: Confirm your password
nl: Bevestig je wachtwoord

en: passwords do not match
nl: wachtwoorden komen niet overeen

en: Department of Awesome
nl: Geweldige afdeling

en: Financial
nl: Financieel

en: Numeric
nl: Numeriek

en: Date and Time
nl: Datum en tijd

en: Categorical
nl: Categorisch

en: Returns the average of the values in the column.
nl: Retourneert het gemiddelde van de waarden in de kolom.

en: The column whose values to average.
nl: De kolom waarvan de gemiddelde waarden gebruikt moeten worden.

en: start
nl: begin

en: end
nl: einde

en: Checks a date or numeric column's values to see if they're within the specified range.
nl: Controleert de waarden van een datum of numerieke kolom om te zien of deze binnen het opgegeven bereik liggen.

en: Rating
nl: Beoordeling

en: condition
nl: conditie

en: output
nl: uitvoer

en: Tests a list of cases and returns the corresponding value of the first true case, with an optional default value if nothing else is met.
nl: Test een lijst met cases en retourneert de bijbehorende waarde van de eerste echte case, met een optionele standaardwaarde als aan niets anders wordt voldaan.

en: Weight
nl: Gewicht

en: Large
nl: Groot

en: Small
nl: Klein

en: Something that should evaluate to true or false.
nl: Iets dat moet evalueren als waar of onwaar.

en: The value that will be returned if the preceeding condition is true.
nl: De waarde die wordt geretourneerd als de voorgaande voorwaarde waar is.

en: value1
nl: waarde1

en: value2
nl: waarde2

en: Looks at the values in each argument in order and returns the first non-null value for each row.
nl: Bekijkt de waarden in elk argument in volgorde en retourneert de eerste niet-nulwaarde voor elke rij.

en: Comments
nl: Opmerkingen

en: Notes
nl: Notities

en: No comments
nl: Geen opmerkingen

en: A column or value.
nl: Een kolom of waarde

en: If value1 is empty, value2 gets returned if it's not empty, and so on.
nl: Als waarde1 leeg is, wordt waarde2 geretourneerd als deze niet leeg is, enzovoort.

en: Combines two or more strings of text together.
nl: Combineert twee of meer strings samen.

en: Last Name
nl: Achternaam

en: First Name
nl: Voornaam

en: value2 will be added on to the end of this.
nl: waarde 2 wordt aan het einde hiervan toegevoegd.

en: This will be added to the end of value1.
nl: Dit wordt toegevoegd aan het einde van waarde1.

en: Checks to see if string1 contains string2 within it.
nl: Controleert of string1 string2 bevat.

en: Pass
nl: Overslaan

en: The contents of this string will be checked.
nl: De inhoud van deze string wordt gecontroleerd.

en: The string of text to look for.
nl: De string waarnaar moet worden gezocht.

en: Returns the count of rows in the source data.
nl: Retourneert het aantal rijen in de brongegevens.

en: Only counts rows where the condition is true.
nl: Telt alleen rijen waar de voorwaarde waar is.

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: The additive total of rows across a breakout.
nl: Het additieve totaal van rijen over een breakout.

en: The rolling sum of a column across a breakout.
nl: De rollende som van een kolom over een breakout.

en: The column to sum.
nl: De kolom die moet worden opgeteld.

en: The number of distinct values in this column.
nl: Het aantal verschillende waarden in deze kolom.

en: The column whose distinct values to count.
nl: De kolom waarvan het aantal verschillende waarden moeten worden geteld.

en: text
nl: tekst

en: comparison
nl: vergelijking

en: Returns true if the end of the text matches the comparison text.
nl: Retourneert true als het einde van de tekst overeenkomt met de vergelijkingstekst.

en: Appetite
nl: Eetlust

en: hungry
nl: hongerig

en: A column or string of text to check.
nl: Een kolom of string om te controleren.

en: The string of text that the original text should end with.
nl: De string waarmee de oorspronkelijke tekst moet eindigen.

en: regular_expression
nl: reguliere_expressie

en: Extracts matching substrings according to a regular expression.
nl: Pakt overeenkomende substrings volgens een reguliere expressie.

en: Address
nl: Adres

en: The column or string of text to search though.
nl: De kolom of tekenreeks om te zoeken.

en: The regular expression to match.
nl: De reguliere expressie om te vinden.

en: Returns the string of text in all lowercase.
nl: Retourneert de tekenreeks in kleine letters.

en: The column with values to convert to lowercase.
nl: De kolom met waarden die naar kleine letters moeten worden geconverteerd.

en: Removes leading whitespace from a string of text.
nl: Hiermee wordt witte ruimtes uit een string verwijderd.

en: The column with values you want to trim.
nl: De kolom met waarden die je wilt trimmen.

en: Returns the largest value found in the column.
nl: Retourneert de grootste waarde die in de kolom is gevonden.

en: Age
nl: Leeftijd

en: The numeric column whose maximum you want to find.
nl: De numerieke kolom waarvan je het maximum wilt vinden.

en: Returns the smallest value found in the column.
nl: Retourneert de kleinste waarde die in de kolom is gevonden.

en: Salary
nl: Salaris

en: The numeric column whose minimum you want to find.
nl: De numerieke kolom waarvan je het minimum wilt vinden.

en: position
nl: positie

en: length
nl: lengte

en: new_text
nl: nieuwe_tekst

en: Replaces a part of the input text with new text.
nl: Vervangt een deel van de invoertekst door nieuwe tekst.

en: Order ID
nl: Bestellingnummer

en: Updated Part of ID
nl: Bijgewerkte deel van ID

en: The text that will be modified.
nl: De tekst dat bewerkt gaat worden.

en: The position where the replacing will start.
nl: De positie waar het vervangen begint.

en: The number of characters to replace.
nl: Het aantal tekens dat moet worden vervangen.

en: The text to use in the replacement.
nl: De tekst die moet worden gebruikt bij de vervanging.

en: Removes trailing whitespace from a string of text.
nl: Hiermee wordt witruimte aan het einde van een string verwijderd.

en: Returns the percent of rows in the data that match the condition, as a decimal.
nl: Retourneert het percentage rijen in de gegevens die overeenkomen met de voorwaarde, als een decimaal.

en: Returns true if the beginning of the text matches the comparison text.
nl: Retourneert true als het begin van de tekst overeenkomt met de vergelijkingstekst.

en: Course Name
nl: Naam van vak

en: Computer Science
nl: Computer wetenschappen

en: The string of text that the original text should start with.
nl: De string waarmee de originele tekst moet beginnen.

en: Calculates the standard deviation of the column.
nl: Berekent de standaarddeviatie van de kolom.

en: Population
nl: Populatie

en: A numeric column.
nl: Een numerieke kolom.

en: Returns a portion of the supplied text.
nl: Retourneert een gedeelte van de opgegeven tekst.

en: The text to return a portion of.
nl: De tekst om een deel van te retourneren.

en: The position to start copying characters.
nl: De startpositie om tekens te kopiëren.

en: The number of characters to return.
nl: Het aantal karakters wat wordt teruggegeven.

en: Adds up all the values of the column.
nl: Telt alle waardes bij elkaar op voor de kolom.

en: The numeric column to sum.
nl: De numerieke kolom voor het optellen.

en: Sums up values in a column where rows match the condition.
nl: Vat waarden samen in een kolom waar rijen overeenkomen met de voorwaarde.

en: Order Status
nl: Bestelling status

en: Valid
nl: Geldig

en: Removes leading and trailing whitespace from a string of text.
nl: Verwijdert witruimtes aan het begin en einde van een string.

en: Returns the string of text in all upper case.
nl: Retourneert de string in hoofdletters.

en: The column with values to convert to upper case.
nl: De kolom met waarden die naar hoofdletters moeten worden geconverteerd.

en: must be {0} and include {1}.
nl: moet {0} en {1} bevatten.

en: must be {0}.
nl: moet {0}.

en: must include {0}.
nl: moet {0} bevatten.

en: at least {0} character long | at least {0} characters long
nl[0]: tenminste {0} karakter lang
nl[1]: tenminste {0} karakters lang

en: {0} lower case letter | {0} lower case letters
nl[0]: {0} kleine letter
nl[1]: {0} kleine letters

en: {0} upper case letter | {0} upper case letters
nl[0]: {0} hoofdletter
nl[1]: {0} hoofdletters

en: {0} number | {0} numbers
nl[0]: {0} nummer
nl[1]: {0} nummers

en: {0} special character | {0} special characters
nl[0]: {0} speciale karakter
nl[1]: {0} speciale karakters

en: must be a valid email address
nl: moet een geldig e-mailadres zijn

en: must be {0} characters or less
nl: moet uit {0} of minder karakters bestaan

en: Thanks for using Metabase!
nl: Bedankt voor het gebruik van Metabase!

en: Powered by {0}
nl: Aangedreven door {0}

en: To:
nl: Naar:

en: This question can't be used because it's based on a different database.
nl: Deze vraag kan niet worden gebruikt omdat dit gebaseerd is op een andere database.

en: Couldn't find a saved question with that ID number.
nl: Kon geen opgeslagen vraag vinden met dat ID nummer.

en: Pick a saved question
nl: Kies een opgeslagen vraag

en: Pick a different question
nl: Kies een andere vraag

en: Loading…
nl: Laden...

en: Question #…
nl: Vraag #...

en: Question #{0}
nl: Vraag #{0}

en: Last edited {0}
nl: Laatst bewerkt {0}

en: {0} creates a variable in this query template called "variable_name". Variables can be given types in the side panel, which changes their behavior. All variable types other than "Field Filter" will automatically cause a filter widget to be placed on this question; with Field Filters, this is optional. When this filter widget is filled in, that value replaces the variable in the query template.
nl: {0} maakt in deze vraagsjabloon een variabele onder de naam "variable_name" aan. Aan variabelen kunnen types worden toegekend, waardoor hun gedrag wijzigt. Voor alle variabeletypes anders dan "Veldfilter" wordt er bij deze vraag een filter weergegeven; voor veldfilters is dat optioneel. Als het filter door de gebruiker wordt ingesteld, vervangt zijn waarde de variabele in de vraagsjabloon.

en: Giving a variable the "Field Filter" type allows you to link questions to dashboard filter widgets or use more types of filter widgets on your SQL question. A Field Filter variable inserts SQL similar to that generated by the GUI query builder when adding filters on existing columns.
nl: Door een variabele het type "Veldfilter" te geven, kunt u vragen aan dashboardfilters koppelen of andere filtertypes in uw SQL-vraag gebruiken. Een variabele van het type "Veldfilter" voegt soortgelijke SQL toe als de query-editor wanneer u op bestaande kolommen filtert.

en: Variable name
nl: Variabel naam

en: Select a foreign key
nl: Selecteer een foreign key

en: Hi, {0}. Nice to meet you!
nl: Hi {0}. Leuk je te ontmoeten!

en: 12-hour clock
nl: 12-uurs klok

en: 24-hour clock
nl: 24-uurs klok

en: Symbol
nl: Symbool

en: In the column heading
nl: In de kolomkop

en: In every table cell
nl: In elke tabel cel

en: Value formatting
nl: Waarde opmaak

en: Full
nl: Vol

en: No change from last {0}
nl: Geen veranderingen van laatste {0}

en: Connection to ''{0}:{1}'' successful, but could not connect to DB.
nl: Connectie tot "{0}:{1}" succesvol, maar kon geen verbinding maken met de database.

en: Connection to host ''{0}'' successful, but port {1} is invalid.
nl: Connectie tot host "{0}" succesvol, maar port {1} is ongeldig.

en: Host ''{0}'' is not reachable
nl: Host "{0}" is niet bereikbaar

en: Unable to connect to database.
nl: Niet mogelijk om verbinding te maken met database.

en: Cannot connect to Database
nl: Kan geen verbinding maken met database

en: You''re not allowed to specify a value for {0}.
nl: Je mag geen waarde opgeven voor {0}.

en: You can''t specify a value for {0} if it''s already set in the JWT.
nl: Je kunt geen waarde opgeven voor {0} als deze al is ingesteld in de JWT.

en: You must specify a value for {0} in the JWT.
nl: Je moet een waarde voor {0} opgeven in de JWT.

en: You can only specify a value for {0} in the JWT.
nl: Je kunt alleen een waarde voor {0} opgeven in de JWT.

en: Error searching field values
nl: Fout bij het zoeken naar veldwaarden

en: Error searching for remapping
nl: Fout bij zoeken naar opnieuw toewijzen

en: Google Auth token appears to be incorrect.
nl: Google Auth token lijkt niet correct te zijn.

en: Double check that it matches in Google and Metabase.
nl: Controleer of dit overeenkomt in Google en Metabase

en: Everything else
nl: Al het andere

en: WARNING: You have enabled namespace tracing, which could log sensitive information like db passwords.
nl: WAARSCHUWING: je hebt het traceren van namespace ingeschakeld, waardoor gevoelige informatie zoals DB-wachtwoorden kan worden vastgelegd.

en: Database Upgrade Required
nl: Database upgrade noodzakelijk

en: NOTICE: Your database requires updates to work with this version of Metabase.
nl: MELDING: Je database moet geüpdatet worden om samen te kunnen werken met deze versie van Metabase.

en: Please execute the following sql commands on your database before proceeding.
nl: Voer de volgende sql commando’s uit op je database voordat je doorgaat.

en: Once your database is updated try running the application again.
nl: Wanneer je database geüpdatet is kun je de applicatie nogmaals starten.

en: Database requires manual upgrade.
nl: Database moet handmatig geüpdatet worden.

note: Tell transaction to automatically `.rollback` instead of `.commit` when the transaction finishes
en: Set transaction to automatically roll back...
nl: Stel transactie in om automatisch terug te draaien ...

note: Disable auto-commit. This should already be off but set it just to be safe
en: Disable auto-commit...
nl: Auto-commit uitschakelen ...

en: Set default db connection with connection pool...
nl: Stel de standaard DB-verbinding in met de verbindingspool ...

en: Successfully verified {0} {1} application database connection.
nl: {0} {1} verbinding met applicatiedatabase succesvol geverifieerd.

note: if both of the decoders above fail, then the date string is invalid
en: Don''t know how to parse date param ''{0}'' — invalid format
nl: Weet niet hoe ik datum param ''{0}'' moet ontleden - ongeldig formaat

en: The sub-query from referenced question #{0} failed with the following error: {1}
nl: De subquery van vraag # {0} waarnaar is verwezen, is mislukt met de volgende fout: {1}

en: WARNING: Metabase only officially supports MySQL {0}/MariaDB {1} and above.
nl: WAARSCHUWING: Metabase ondersteunt officieel alleen MySQL {0} / MariaDB {1} en hoger.

en: All Metabase features may not work properly when using an unsupported version.
nl: Alle Metabase-functies werken mogelijk niet correct bij gebruik van een niet-ondersteunde versie.

en: Unable to substitute parameters
nl: Kan parameters niet vervangen

en: Cannot run the query: missing required parameters: {0}
nl: Kan de query niet uitvoeren: vereiste parameters ontbreken: {0}

en: Don''t know how to parse {0} {1} as a temporal literal
nl: Weet niet hoe {0} {1} moet worden ontleed als een tijdelijke letterlijke

en: Setting {0} database timezone with statement: {1}
nl: Tijdzone van {0} database instellen met statement: {1}

en: Error setting connection to readwrite
nl: Fout bij het instellen van de verbinding met lezen/schrijven

en: Failed to set timezone ''{0}'' for {1} database
nl: Kan tijdzone ''{0}'' niet instellen voor database {1}

en: Error setting transaction isolation level for {0} database to {1}
nl: Fout bij het instellen van het transactie-isolatieniveau voor de {0} database op {1}

en: Error setting connection to read-only
nl: Fout bij het instellen van de verbinding op alleen-lezen

en: Error setting default holdability for connection
nl: Fout bij het instellen van de standaardhoudbaarheid voor verbinding

en: Error setting result set fetch direction to FETCH_FORWARD
nl: Fout bij het instellen van het resultaat, de ophaalrichting ingesteld op FETCH_FORWARD

en: Query canceled, calling PreparedStatement.cancel()
nl: Zoekopdracht geannuleerd, bezig met aanroepen van PreparedStatement.cancel()

en: Failed to connect to database
nl: Fout bij het verbinden met de database.

en: Unable to determine connection properties for driver {0}
nl: Kan geen verbindingseigenschappen bepalen voor stuurprogramma {0}

en: Error fetching field values
nl: Fout bij het ophalen van veldwaarden

en: You cannot set {0}; it is a read-only setting.
nl: U kunt {0} niet instellen; het is een alleen-lezen instelling.

en: defsetting descriptions strings must have `:visibilty` `:internal`, `:setter` `:none`, or internationalized, found: `{0}`
nl: definstelling beschrijvingen moet bevatten: `:visibilty` `:internal`, `:setter` `:none`, or internationalized, gevonden: `{0}`

en: Setting {0} is internal
nl: Instelling {0} is intern

en: Loading local plugin manifest at {0}
nl: Lokaal plug-in manifest laden vanaf {0}

en: Sending Pulse ({0}: {1}) with {2} Cards via email
nl: Puls ({0}: {1}) verzenden met {2} kaarten via e-mail

en: Sending Pulse ({0}: {1}) with {2} Cards via Slack
nl: Puls verzenden ({0}: {1}) met {2} kaarten via slack

en: Rendering pulse card with chart-type {0} and render-type {1}
nl: Weergavepulskaart met kaarttype {0} en rendertype {1}

note: TODO  - there is code that calls this in `render.body` regardless of the types of values
en: FIXME: These aren''t valid temporal literals: {0} {1}. Why are we attempting to format them as such?
nl: FIXME: Dit zijn geen geldige tijdelijke literals: {0} {1}. Waarom proberen we ze als zodanig te formatteren?

en: Error reducing result rows
nl: Fout bij het verminderen van resultaatrijen

en: Unexpected nil result
nl: Onverwachte nil resultaat

en: Query timed out after {0} ms, raising timeout exception.
nl: Er is een time-out opgetreden voor de zoekopdracht na {0} ms, waardoor de time-outuitzondering is toegenomen.

en: Timed out after {0}.
nl: Time-out na {0}.

en: Query canceled before finishing.
nl: Query geannuleerd voor voltooing.

en: Unknown query type {0}
nl: Onbekend zoektype {0}

en: Error purging old cache entires
nl: Fout bij het opschonen van oude cache-vermeldingen

en: Caching results for next time for query with hash {0}.
nl: Resultaten in het cachegeheugen opslaan voor de volgende keer voor zoekopdracht met hash {0}.

en: Error saving query results to cache.
nl: Fout bij het opslaan van queryresultaten in cache.

en: Successfully cached results for query.
nl: Resultaten in cache opgeslagen voor zoekopdracht.

en: Query took {0} to run; miminum for cache eligibility is {1}
nl: Query had {0} nodig om uit te voeren; minimum voor geschiktheid voor cache is {1}

en: Results are too large to cache.
nl: Resultaten zijn te groot om te cachen.

en: Serialization timed out after {0}.
nl: Er is een time-out opgetreden voor serialisatie na {0}.

en: Error parsing serialized results
nl: Fout bij het ontleden van geserialiseerde resultaten

en: Error purging old cache entries
nl: Fout bij het opschonen van oude cache-vermeldingen

en: Caching results for query with hash {0}.
nl: Resultaten in het cachegeheugen opslaan voor zoekopdracht met hash {0}.

en: Cannot save QueryExecution, missing :context
nl: Kan QueryExecution niet opslaan, ontbreekt: context

en: Error saving query execution info
nl: Fout bij het opslaan van uitvoer informatie van aanvraag.

en: Unable to resolve database for query: missing or invalid `:database` ID.
nl: Kan database niet oplossen voor zoekopdracht: ontbrekende of ongeldige `: database`-ID.

en: Unable to resolve driver for query
nl: Kan stuurprogramma voor zoekopdracht niet oplossen

en: Referenced question #{0} could not be found
nl: Vraag #{0} kan niet worden gevonden

en: Referenced query is from a different database
nl: Zoekopdracht waarnaar wordt verwezen, komt uit een andere database

en: This query has circular referencing sub-queries.
nl: Deze zoekopdracht bevat subquery's met circulaire verwijzingen.

en: These questions seem to be part of the problem: "{0}" and "{1}".
nl: Deze vragen lijken een deel van het probleem te zijn: "{0}" en "{1}".

en: Error recording results metadata for query
nl: Fout bij vastleggen resultaten metagegevens voor zoekopdracht

en: Query result
nl: Query resultaat

en: Error generating insights for column:
nl: Fout bij het genereren van inzichten voor kolom:

en: Sending abandonment email!
nl: Verlaten e-mail verzenden!

en: You can create saved metrics to add a named metric option. Saved metrics include the aggregation type, the aggregated field, and optionally any filter you add. As an example, you might use this to create something like the official way of calculating "Average Price" for an Orders table.
nl: Je kunt opgeslagen metrische gegevens maken om een genaamde metrieke optie toe te voegen. Opgeslagen metrieken bevatten onder meer het aggregatietype, het geaggregeerde veld en optioneel de filter(s) die je toevoegt. Je kunt dit bijvoorbeeld gebruiken om een officiële manier vast te leggen voor de "Gemiddelde prijs" van een Orders-tabel (feit).

en: Select and add filters to create your new segment.
nl: Selecteer en voeg filters toe om een nieuw segment te maken.

en: Alphabetical
nl: Alfabetisch

en: Smart
nl: Slim

en: Column order: {0}
nl: Kolommenvolgorde: {0}

en: Unhide all
nl: Alles tonen

en: Hide all
nl: Alles verbergen

en: Unhide
nl: Tonen

en: New metric
nl: Nieuwe metriek

en: Create metrics to add them to the Summarize dropdown in the query builder
nl: Maak een metriek aan om deze aan de samenvatting drop-down in de query editor toe te voegen

en: New segment
nl: Nieuw segment

en: Filter by table
nl: Op tabel filteren

en: Checking HTTPS...
nl: HTTPS controleren...

en: It looks like HTTPS is not properly configured
nl: HTTPS lijkt niet goed te zijn ingesteld

en: Redirect to HTTPS
nl: Naar HTTPS doorsturen

en: Localization
nl: Localisatie

en: Instance language
nl: Taal van deze installatie

en: Localization options
nl: Localisatieopties

en: This database doesn't have any tables.
nl: Deze database bevat geen tabellen.

en: This field only accepts a single value because it's used in a SQL query.
nl: Dit veld kan slechts een enkele waarde aannemen, omdat het in aan SQL-query gebruikt wordt.

en: Metabase connects to Big Query via {0}.
nl: Metabase maakt verbinding met Big Query via {0}.

en: Continue using an OAuth application to connect
nl: OAuth-applicatie blijven gebruiken om te verbinden

en: We recommend switching to use {0} instead of an OAuth application to connect to BigQuery
nl: We bevelen aan in plaats van een OAuth-applicatie {0} te gebruiken om met Big Query verbinding te maken.

en: Connect to a Service Account instead
nl: Met een Service Account verbinding maken

en: invalid JSON
nl: invalide JSON

en: SSH private key
nl: SSH-privésleutel

en: Paste the contents of your ssh private key here
nl: Plak de inhoud van je SSH-privésleutel hier

en: Passphrase for the SSH private key
nl: Wachtwoord voor de SSH-privésleutel

en: SSH Authentication
nl: SSH-authenticatie

en: SSH Key
nl: SSH-sleutel

en: Server SSL certificate chain
nl: SSL-certificatenketen van de server

en: Paste the contents of the server's SSL certificate chain here
nl: Plak de inhoud van de SSL-certificatenketen van de server hier

en: Paste a connection string
nl: Plak de verbindingsstring

en: Fill out individual fields
nl: Afzonderlijke velden invullen

en: Enter some SQL here so you can reuse it later
nl: SQL invoeren om later te hergebruiken

en: Give your snippet a name
nl: Geef je snippet een naam

en: Current Customers
nl: Huidige klanten

en: Add a description
nl: Beschrijving toevoegen

en: Use site default
nl: Standaard gebruiken

en: find
nl: vinden

en: replace
nl: vervangen

en: The text to find.
nl: Tekst om te vinden.

en: The text to use as the replacement.
nl: Tekst om mee te vervangen.

en: Editing {0}
nl: {0} wijzigen

en: Create your new snippet
nl: Maak je nieuwe snippet

en: Archived snippets
nl: Gearchiveerde snippets

en: Snippets are reusable bits of SQL
nl: Snippets zijn herbruikbare stukjes SQL code

en: Create a snippet
nl: Nieuwe snippet

en: Your language is set to {0}
nl: Uw taal is ingesteld op {0}

en: What's your preferred language?
nl: Wat is uw voorkeurstaal?

en: This language will be used throughout Metabase and will be the default for new users.
nl: Deze taal zal overal in Metabase worden gebruikt en voor nieuwe gebruikers als standaard worden ingesteld.

en: We filtered out {0} row(s) containing null values.
nl: We hebben {0} rij(-en) met nul-waardes weggefilterd.

en: Show values for this series
nl: Toon waardes van deze serie

en: Question''s average execution duration is {0}; using ''magic'' TTL of {1}
nl: De gemiddelde uitvoertijd van deze vraag is {0}, gebruik makend van magic TTL van {1}

en: A snippet with that name already exists. Please pick a different name.
nl: Er bestaat al een snippet met deze naam, kies een andere naam.

en: [Unknown Metric]
nl: [Onbekende metriek]

en: [Unknown Segment]
nl: [Onbekend segment]

en: Error writing error to output stream
nl: Fout bij het wegschrijven van een foutmelding

en: Caught unexpected Exception in streaming response body
nl: Onverwachte uitzondering bij het wegschrijven van het respons

en: bound-fn caught unexpected Exception
nl: Onverwachte uitzondering in bound-fn

en: Error determining whether HTTP request was canceled
nl: Fout bij het bepalen of HTTP-aanvraag geannuleerd was

en: Check cancelation status timed out after {0}
nl: Timout van het bepalen van annuleringsstatus na {0}

en: Unexpected exception in do-f-async
nl: Onverwachte uitzondering in do-f-async

en: Unexpected exception writing error response
nl: Onverwachte uitzondering bij het schrijven van foutrespons

en: Server certificate not trusted - did you specify the correct SSL certificate chain?
nl: Het servercertificaat kan niet worden vertrouwd: heeft u de goede SSL-certificatenketen aangegeven?

en: Server appears to require SSL - please enable SSL above
nl: De server lijkt SSL te benodigen, zet SSL aan hierboven

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Don''t know how to parse parameter of type {0}
nl: Geen idee hoe parameter van type {0} behandeld moet worden

en: Invalid :card parameter: missing `:card-id`
nl: Ongeldig :card paramter: mist `:card-id`

en: Unable to resolve Snippet: missing `:snippet-id`
nl: Kon snippet niet gebruiken: mist `:snippet-id`

en: Snippet {0} {1} not found.
nl: Snippet {0} {1} niet gevonden.

en: Error determining value for parameter
nl: Fout bij het bepalen van parameterwaarde

en: Error building query parameter map
nl: Fout tijdens bouwen van query parameter map

en: {0} ({1} DB calls)
nl: {0} ({1} DB-aanroepen)

en: App DB connections: {0}/{1}
nl: Applicatieverbindingen met DB: {0}/{1}

en: Jetty threads: {0}/{1} ({2} idle, {3} queued)
nl: Jetty-threads: {0}/{1} ({2} wachtend, {3} in wachtrij)

en: ({0} total active threads)
nl: ({0} totaal actieve threads)

en: Queries in flight: {0}
nl: Query's actief nu: {0}

en: ({0} queued)
nl: ({0} in wachtrij)

en: Collection must be in the same namespace as its parent
nl: Collectie moet onderdeel zijn van dezelde bovenloggende namespace

en: Personal Collections must be in the default namespace
nl: Persoonlijke collecties moeten zich in de standaard namespace bevinden

en: You cannot move a Collection to a different namespace once it has been created.
nl: Je kunt een collectie niet verplaatsen naar een andere namespace nadat deze is gemaakt.

en: Collection does not exist.
nl: Collectie bestaat niet.

en: A {0} can only go in Collections in the {1} namespace.
nl: Een {0} mag alleen in Collecties in de namespace {1}.

en: Error sending database deletion notification
nl: Fout bij versturen van database verwijdering notificatie

en: You cannot update the creator_id of a NativeQuerySnippet.
nl: Je kunt de creator_id van een NativeQuerySnippet niet bijwerken.

en: Error fetching value of Setting
nl: Fout bij ophalen van waarde van instelling

en: The language that should be used for Metabase's UI, system emails, pulses, and alerts.
nl: De taal die moet worden gebruikt voor de gebruikersinterface van Metabase, systeem-e-mails, pulsen en waarschuwingen.

en: This is also the default language for all users, which they can change from their own account settings.
nl: Dit is ook de standaardtaal voor alle gebruikers, die ze kunnen wijzigen vanuit hun eigen accountinstellingen.

en: Invalid locale {0}
nl: Ongeldige landinstelling {0}

en: Force all traffic to use HTTPS via a redirect, if the site URL is HTTPS
nl: Alle verkeer verplicht via HTTPS (indien URL met "https" begint)

en: Cannot redirect requests to HTTPS unless `site-url` is HTTPS.
nl: Kan niet naar HTTPS doorsturen indien URL niet met "https" begint.

en: Error registering fonts: Metabase will not be able to send Pulses.
nl: Fout bij het registreren van fonts: Metabase zal geen Pulses kunnen verzenden.

en: This is a known issue with certain JVMs. See {0} and for more details.
nl: Dit is een bekend probleem met bepaalde JVM's. Zie {0} voor meer details.

en: Error rendering Pulse
nl: Fout bij het weergeven van een Pulse

en: Query timed out after {0}, raising timeout exception.
nl: Query-timeout na {0}, timeout-uitzondering activeren.

en: No fields found for table {0}.
nl: Geen velden voor tabel {0} gevonden.

en: Case
nl: Zaak

en: Variance of {0}
nl: Variantie van {0}

en: Median of {0}
nl: Mediaan van {0}

en: {0}th percentile of {1}
nl: {0}(st)e percentiel van {1}

en: Not caching results: results are larger than {0} KB
nl: Resultaten worden niet gecachet: groter dan {0} KB

en: Cannot cache results: expected byte array, got {0}
nl: Kan resultaten niet cachen: byte-array verwacht, {0} ontvangen

en: Request is closed; no one to return cached results to
nl: Aanvraag is afgesloten; kan cacheresultaten aan niemand retourneren

en: Error attempting to fetch cached results for query with hash {0}
nl: Fout bij het ophalen van gecachte resultaten voor zoekopdracht met hash {0}

en: Error preparing statement to fetch cached query results
nl: Fout bij het voorbereiden van instructie om queryresultaten in cache op te halen

en: Error processing query: {0}
nl: Fout bij het afhandelen van query: {0}

en: Unexpected exception in endpoint
nl: Niet-opgevangen uitzondering binnen een eindpoint

en: Unexpected Exception in API request handler
nl: Niet-opgevangen uitzondering binnen API request handler

en: Error reducing {0}
nl: Fout bij het reduceren van {0}

en: Error generating timeseries insight keyed by: {0}
nl: Fout bij het genereren van inzicht in tijdseries, ingegeven door: {0}

en: Database position of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
nl: Databasepositie van {0} is van "{1}" in "{2}" veranderd.

en: Unscheduling task for Database {0}: trigger: {1}
nl: Taak ongedaan maken voor database {0}: trigger: {1}

en: value must be a keyword or string.
nl: waarde moet een trefwoord of tekenreeks zijn.

en: String must be a valid two-letter ISO language or language-country code e.g. 'en' or 'en_US'.
nl: String moet een geldige tweeletterige ISO-taal of taal-landcode zijn, bijv. 'nl' of 'nl_NL'.

en: Rows {0}-{1}
nl: Rijen {0}-{1}

en: User attribute configuration (optional)
nl: Gebruikersattribuut configuratie (optioneel)

en: Using {0}
nl: Gebruikend {0}

en: Set up SAML-based SSO
nl: SSO met SAML instellen

en: SAML Authentication
nl: SAML-authenticatie

en: Configure your identity provider (IdP)
nl: Uw identiteisprovider (IdP) instellen

en: Your identity provider will need the following info about Metabase.
nl: Uw identiteitsprovider zal het volgende over Metabase moeten weten.

en: URL the IdP should redirect back to
nl: URL waarnaar IdP zal doorsturen

en: This is called the Single Sign On URL in Okta, the Application Callback URL in Auth0,
    and the ACS (Consumer) URL in OneLogin.
nl: In Okta heet dit de Single Sign On URL, in Auth0 de Application Callback URL, in OneLogin de ACS (Consumer) URL

en: SAML attributes
nl: SAML-attributen

en: In most IdPs, you'll need to put each of these in an input box labeled
    "Name" in the attribute statements section.
nl: Bij meeste IdP's zult u deze waardes in het invoerveld "Name" van attributen moeten invoeren.

en: User's email attribute
nl: Attribuut "Gebruikerse-mail"

en: User's first name attribute
nl: Attribuut "Gebruikersvoornaam"

en: User's last name attribute
nl: Attribuut "Gebruikersachternaam"

en: Tell Metabase about your identity provider
nl: Vertel Metabase over uw identiteisprovider

en: Metabase will need the following info about your provider.
nl: Metabase zal het volende over uw provider moeten weten.

en: SAML Identity Provider URL
nl: URL van de SAML-provider

en: SAML Identity Provider Certificate
nl: Certificaat van de SAML-provider

en: SAML Application Name
nl: SAML-applicatienaam

en: Sign SSO requests (optional)
nl: SSO-aanvragen ondertekenen (optioneel)

en: SAML Keystore Path
nl: Pad naar SAML-keystore

en: SAML Keystore Password
nl: Wachtwoord van SAML-keystore

en: Shh...
nl: Shh....

en: SAML Keystore Alias
nl: Alias binnen SAML-keystore

en: Synchronize group membership with your SSO
nl: Groepslidmaatschap met uw SSO synchroniseren

en: To enable this, you'll need to create mappings to tell Metabase which group(s) your users should
    be added to based on the SSO group they're in.
nl: U zult vertalingen moeten aanmaken van SSO-groepen naar Metabase-groepen, zodat gebruikers automatisch aan juiste groepen worden toegevoegd.

en: Group Name
nl: Groepsnaam

en: Group attribute name
nl: Naam van het groepsattribuut

en: Note:
nl: Noot:

en: If you change any of the settings of an existing SAML active setup, then you will need to restart Metabase for them to take effect.
nl: Als uw enige van de instellingen van een actieve SAML-setup aanpast, zult u Metabase opnieuw moeten opstarten.

en: Allows users to login via a SAML Identity Provider.
nl: Laat gebruikers via een SAML-identiteitsprovider inloggen.

en: Allows users to login via a JWT Identity Provider.
nl: Laat gebruikers via een JWT-identiteitsprovider inloggen.

en: Enable Password Authentication
nl: Met wachtwoord laten inloggen

en: When enabled, users can additionally log in with email and password.
nl: Gebruikers kunnen ook met een e-mail en wachtwoord inloggen

en: Notify admins of new SSO users
nl: Nieuwe SSO-gebruikers aan beheerders melden

en: When enabled, administrators will receive an email the first time a user uses Single Sign-On.
nl: Beheerders krijgen een e-mail als een gebruiker voor het eerst met Single Sign-On inlogt.

en: Use the settings below to configure your SSO via SAML. If you have any questions, check out our {0}.
nl: Met de instellingen hieronder stelt u SSO via SAML in. Raadpleeg {0} als u vragen hebt.

en: documentation
nl: documentatie

en: SAML Identity Provider URI
nl: URI van SAML-identiteitsprovider

en: JWT Authentication
nl: JWT-authenticatie

en: JWT Identity Provider URI
nl: URI van JWT-identiteitsprovider

en: String used by the JWT signing key
nl: Tekenreeks die wordt gebruikt door de JWT-ondertekeningssleutel

en: Embedding the entire Metabase app
nl: De volledige Metabase-app insluiten

en: If you want to embed all of Metabase, enter the origins of the websites or web apps where you want to allow embedding in an iframe, separated by a space. Here are the {0} for what can be entered.
nl: Wanneer je Metabase volledig wilt insluiten, voer je hier de oorsprong (origin) in van de websites of web-apps waar je de insluiting wilt toestaan (in een iframe), gescheiden door een spatie. Hier zijn de {0} voor wat kan worden ingevoerd.

en: Grant sandboxed access to this table
nl: Verleen sandbox-toegang tot deze tabel

en: When users in this group view this table they'll see a version of it that's filtered by their user attributes, or a custom view of it based on a saved question.
nl: Wanneer gebruikers in deze groep deze tabel bekijken, zien ze een versie ervan die gefilterd is op hun gebruikersattributen, of een aangepaste weergave ervan op basis van een opgeslagen vraag.

en: How do you want to filter this table for users in this group?
nl: Hoe wil je deze tabel filteren voor gebruikers in deze groep?

en: Pick a saved question that returns the custom view of this table that these users should see.
nl: Kies een opgeslagen vraag die de aangepaste weergave van deze tabel retourneert die deze gebruikers zouden moeten zien.

en: You can optionally add additional filters here based on user attributes. These filters will be applied on top of any filters that are already in this saved question.
nl: Je kunt hier optioneel extra filters toevoegen op basis van gebruikersattributen. Deze filters worden toegepast bovenop alle filters die al in deze opgeslagen vraag staan.

en: For this option to work, your users need to have some attributes
nl: Om deze optie te laten werken, hebben de gebruikers een aantal attributen nodig

en: To add additional filters, your users need to have some attributes
nl: Om extra filters toe te voegen, hebben de gebruikers een aantal attributen nodig

en: No user attributes
nl: Geen gebruikersattributen

en: Pick a user attribute
nl: Kies een gebruikerskenmerk

en: Pick a parameter
nl: Kies een parameter

en: Pick a column
nl: Kies een kolom

en: Users in {0} can view
nl: Gebruikers in {0} kunnen bekijken

en: rows in the {0} question
nl: rijen in de {0} vraag

en: rows in the {0} table
nl: rijen in de {0} tabel

en: where {0} equals {1}
nl: waar {0} gelijk is aan {1}

en: and {0} equals {1}
nl: en {0} gelijk is aan {1}

en: You can add attributes automatically by setting up an SSO that uses SAML, or you can enter them manually by going to the People section and clicking on the … menu on the far right.
nl: Je kunt automatisch attributen toevoegen door een SSO in te stellen die SAML gebruikt, of je kunt ze handmatig invoeren door naar de sectie 'Mensen' te gaan en op het menu … te klikken (helemaal rechts).

en: User attribute
nl: Gebruiker attribuut

en: We can automatically get your users’ attributes if you’ve set up SSO, or you can add them manually from the "…" menu in the People section of the Admin Panel.
nl: We kunnen automatisch de kenmerken van uw gebruikers verkrijgen als je SSO hebt ingesteld, of je kunt ze handmatig toevoegen via het menu "..." in het gedeelte 'Mensen' van het beheerdersdashboard.

en: Parameter or variable
nl: Parameter of variabele

en: equals
nl: gelijk aan

en: Grant sandboxed access
nl: Verleen sandbox-toegang

en: Sandboxed access
nl: Sandbox-toegang

en: Edit sandboxed access
nl: Sandbox-toegang bewerken

en: Edit folder details
nl: Bewerk mapdetails

en: Change permissions
nl: Rechten wijzigen

en: Create your new folder
nl: Maak je nieuwe map aan

en: New folder
nl: Nieuwe map

en: We're having trouble validating your token
nl: We hebben problemen met het valideren van je token

en: Please double-check that your instance can connect to Metabase's servers
nl: Controleer nogmaals of de instantie verbinding kan maken met de servers van Metabase

en: Get help
nl: Verkrijg hulp

en: Get even more out of Metabase with the Enterprise Edition
nl: Haal nog meer uit Metabase met de Enterprise Editie

en: All the tools you need to quickly and easily provide reports for your customers, or to help you run and monitor Metabase in a large organization
nl: Alle tools die je nodig hebt om snel en eenvoudig rapporten aan je klanten te leveren, of om u te helpen Metabase in een grote organisatie op te zetten en te monitoren

en: Activate a license
nl: Activeer een licentie

en: Your trial is active with these features
nl: Je proefperiode is actief met deze functies

en: Trial expires {0}
nl: Proefperiode verloopt {0}

en: Need help? Ready to buy?
nl: Hulp nodig? Klaar om te kopen?

en: Talk to us
nl: Praat met ons

en: Your trial has expired
nl: Je proefperiode is vervallen

en: Need more time? Ready to buy?
nl: Meer tijd nodig? Klaar om te kopen?

en: Your features are active!
nl: Je functies zijn actief!

en: Your licence is valid through {0}
nl: Je licentie is geldig tot en met {0}

en: Your license has expired
nl: Je licentie is vervallen

en: It expired on {0}
nl: Het is verlopen op {0}

en: Want to renew your license?
nl: Wil je de licentie verlengen?

en: Learn how to use this
nl: Leer hoe je dit kunt gebruiken

en: Not included in your current plan
nl: Niet inbegrepen in je huidige plan

en: Enter the token you recieved from the store
nl: Voer hier de token in dat je van de winkel hebt ontvangen

en: Activate
nl: Activeren

en: Need help?
nl: Hulp nodig?

en: More info about your problem.
nl: Meer informatie over je probleem.

en: Contact support
nl: Support contacteren

en: Make sure you're showing the right people the right data with automatic and secure filters based on user attributes.
nl: Zorg ervoor dat je de juiste mensen, de juiste gegevens laat zien met automatische en veilige filters op basis van gebruikersattributen.

en: Match Metabase to your brand with custom colors, your own logo and more.
nl: Stem Metabase af op je eigen merk met aangepaste kleuren, je eigen logo en meer.

en: Keep an eye on performance and behavior with robust auditing tools.
nl: Houd prestaties en gedrag in de gaten met robuuste controletools.

en: Single sign-on
nl: Single sign-on (SSO)

en: Provide easy login that works with your exisiting authentication infrastructure.
nl: Bied eenvoudig inloggen dat werkt met uw bestaande authenticatie-infrastructuur.

en: Store
nl: Winkel

en: Application Name
nl: Applicatienaam

en: Color Palette
nl: Kleurenpalet

en: Landing Page
nl: Landing pagina website

en: No groups
nl: Geen groepen

en: Permissions for {0}
nl: Rechten voor {0}

en: Permissions for this folder
nl: Rechten voor deze map

en: Grant Edit access
nl: Verleen bewerkingsrechten

en: Can modify snippets in this folder
nl: Kan fragmenten in deze map wijzigen

en: Grant View access
nl: Verleen Lees-toegang

en: Can insert and use snippets in this folder, but can't edit the SQL they contain
nl: Kan fragmenten in deze map toevoegen en gebruiken, maar kan de SQL die ze bevatten niet bewerken

en: Can't view or insert snippets in this folder
nl: Kan fragmenten in deze map niet bekijken of toevoegen

en: Also change sub-folders
nl: Verander ook submappen

en: First day of the week
nl: Eerste dag van de week

en: There was an issue signing in with Google. Please contact an administrator.
nl: Er is een probleem opgetreden bij het inloggen met Google. Neem dan contact op met een administrator.

en: on the
nl: op de

en: at
nl: om

en: Open the Metabase actions menu
nl: Open het Metabase-actie menu

en: Do nothing
nl: Niets doen

en: Go to a custom destination
nl: Ga naar een aangepaste bestemming

en: Update a dashboard filter
nl: Werk een dashboardfilter bij

en: {0} updates {1} filter | {0} updates {1} filters
nl[0]: filter voor {0} updates {1}
nl[1]: filters voor {0} updates {1}

en: {0} goes to {1}
nl: {0} gaat naar {1}

en: On-click behavior for each column
nl: Gedrag bij klikken voor elke kolom

en: Go to custom destination
nl: Ga naar aangepaste bestemming

en: Open the actions menu
nl: Open de actie-menu

en: Click behavior for {0}
nl: Klikgedrag voor {0}

en: Pick one or more filters to update
nl: Kies een of meer filters om bij te werken

en: Saved question
nl: Opgeslagen vragen

en: Link to
nl: Linken naar

en: Enter a URL to link to
nl: Voer een URL in om naar te linken

en: You can insert the value of a column or dashboard filter using its name, like this: {{some_column}}
nl: Je kunt de waarde van een kolom- of dashboardfilter met de naam toevoegen, zoals: {{some_column}}

en: e.g. http://acme.com/id/{{user_id}}
nl: bijv. https://acme.com/id/{{user_id}}

en: Pick a dashboard...
nl: Kies een dashboard...

en: Pick a question...
nl: Kies een vraag...

en: Pick a dashboard to link to
nl: Kies een dashboard om naar te linken

en: Pick a question to link to
nl: Kies een vraag om naar te linken

en: Pass values to this dashboard's filters (optional)
nl: Geef waarden door aan de filters van dit dashboard (optioneel)

en: Pass values to this question's variables (optional)
nl: Geef waarden door aan de variabelen van deze vraag (optioneel)

en: Pass values to filter this question (optional)
nl: Geef waarden door om deze vraag te filteren (optioneel)

en: Dashboard filters
nl: Dashboardfilters

en: User attributes
nl: Gebruikersattributen

en: Customize link text (optional)
nl: Linktekst aanpassen (optioneel)

en: E.x. Details for {{Column Name}}
nl: Bijv. details voor {{Column Name}}

en: Values you can reference
nl: Waarden waarnaar je kunt verwijzen

en: No available targets
nl: Geen beschikbare doelen

en: variable
nl: variabele

en: Other available filters
nl: Andere beschikbare filters

en: Avaliable filters
nl: Beschikbare filters

en: Other available variables
nl: Andere beschikbare variabelen

en: Avaliable variables
nl: Beschikbare variabelen

en: Other available columns
nl: Andere beschikbare kolommen

en: Avaliable columns
nl: Beschikbare kolommen

en: user attribute
nl: gebruikersattribuut

en: Text card
nl: Tekst-card

en: Click behavior
nl: Klikgedrag

en: Visualization options
nl: Visualisatie-opties

en: Edit series
nl: Serie bewerken

en: Add series
nl: Serie toevoegen

en: On click
nl: Bij klikken

en: Change title and description
nl: Verander titel en beschrijving

en: You've updated embedded params and will need to update your embed code.
nl: Je hebt ingesloten parameters bijgewerkt en moet je insluitcode bijwerken.

en: Add question
nl: Vraag toevoegen

en: You're editing this dashboard.
nl: Je bewerkt dit dashboard.

en: Column to filter on
nl: Kolom om op te filteren

en: snippet collection
nl: fragment-verzameling

en: snippet collections
nl: fragment-verzamelingen

en: Give your folder a name
nl: Geef je map een naam

en: Something short but sweet
nl: Iets kort maar liefs

en: Folder this should be in
nl: Map waarin deze zich zou moeten bevinden

en: Open the action menu
nl: Open het actie-menu

en: {0} column has custom behavior | {0} columns have custom behavior
nl[0]: {0} kolom heeft een aangepast gedrag
nl[1]: {0} kolommen hebben een aangepast gedrag

en: Go to...
nl: Ga naar...

en: Go to dashboard
nl: Ga naar dashboard

en: Go to question
nl: Ga naar vraag

en: Go to url
nl: Ga naar URL

en: Filter this dashboard
nl: Filter dit dashboard

en: Returns the count of rows in the selected data.
nl: Retourneert het aantal rijen in de geselecteerde gegevens.

en: The column or number to sum.
nl: De kolom of het getal dat moet worden opgeteld.

en: The numeric column to get standard deviation of.
nl: De numerieke kolom waarvan de standaarddeviatie moet worden bepaald.

en: The numeric column whose values to average.
nl: De numerieke kolom waarvan het gemiddelde van de waarden moet worden berekend.

en: Returns the smallest value found in the column
nl: Retourneert de kleinste waarde die in de kolom is gevonden

en: Sums up the specified column only for rows where the condition is true.
nl: Telt de opgegeven kolom alleen op voor rijen waarvoor de voorwaarde waar is.

en: Returns the numeric variance for a given column.
nl: Retourneert de numerieke variantie voor een bepaalde kolom.

en: Temperature
nl: Temperatuur

en: The column or number to get the variance of.
nl: De kolom of het getal waarvan de variantie moet worden bepaald.

en: Returns the median value of the specified column.
nl: Retourneert de mediaanwaarde van de opgegeven kolom.

en: The column or number to get the median of.
nl: De kolom of het getal waarvan de mediaan moet worden bepaald.

en: percentile-value
nl: percentielwaarde

en: Returns the value of the column at the percentile value.
nl: Retourneert de waarde van de kolom met de percentielwaarde.

en: The column or number to get the percentile of.
nl: De kolom of het getal waarvan het percentiel moet worden bepaald.

en: The value of the percentile.
nl: De waarde van het percentiel.

en: Returns the string of text in all lower case.
nl: Retourneert de tekenreeks in kleine letters.

en: The column with values to convert to lower case.
nl: De kolom met waarden die naar kleine letters moeten worden geconverteerd.

en: Returns the text in all upper case.
nl: Retourneert de tekst in hoofdletters.

en: The column or text to return a portion of.
nl: De kolom of tekst waarvan een gedeelte moet worden geretourneerd.

en: The column or text to search through.
nl: De kolom of tekst die moet worden doorzocht.

en: Combine two or more strings of text together.
nl: Combineer twee of meer tekstreeksen met elkaar.

en: The column or text to begin with.
nl: De kolom of tekst om mee te beginnen.

en: This will be added to the end of value1, and so on.
nl: Dit wordt toegevoegd aan het einde van waarde1, enzovoort.

en: Enormous
nl: Enorm

en: Gigantic
nl: Gigantisch

en: Returns the number of characters in text.
nl: Retourneert het aantal tekens in tekst.

en: The column or text you want to get the length of.
nl: De kolom of tekst waarvan je de lengte wilt krijgen.

en: The column or text you want to trim.
nl: De kolom of tekst die je wilt trimmen.

en: Returns the absolute (positive) value of the specified column.
nl: Retourneert de absolute (positieve) waarde van de opgegeven kolom.

en: Debt
nl: Schuld

en: The column or number to return absolute (positive) value of.
nl: De kolom of het getal waarvan de absolute (positieve) waarde moet worden geretourneerd.

en: Rounds a decimal number down.
nl: Rondt een decimaal getal naar beneden af.

en: The column or number to round down.
nl: De kolom of het getal dat naar beneden moet worden afgerond.

en: Rounds a decimal number up.
nl: Rondt een decimaal getal naar boven af.

en: The column or number to round up.
nl: De kolom of het getal dat naar boven moet worden afgerond.

en: Rounds a decimal number either up or down to the nearest integer value.
nl: Rondt een decimaal getal naar boven of beneden af op het dichtstbijzijnde gehele getal.

en: The column or number to round to nearest integer.
nl: De kolom of het getal dat moet worden afgerond op het dichtstbijzijnde gehele getal.

en: Returns the square root.
nl: Retourneert de (vierkants)wortel.

en: Hypotenuse
nl: Hypotenusa

en: The column or number to return square root value of.
nl: De kolom of het getal waarvan de vierkantswortelwaarde moet worden geretourneerd.

en: Raises a number to the power of the exponent value.
nl: Verhoogt een getal tot de macht van de exponentwaarde.

en: Length
nl: Lengte

en: The column or number raised to the exponent.
nl: De kolom of het getal verheven tot de exponent.

en: The value of the exponent.
nl: De waarde van de exponent.

en: Returns the base 10 log of the number.
nl: Geeft de basis 10 log van het nummer.

en: Value
nl: Waarde

en: The column or number to return the natural logarithm value of.
nl: De kolom of het getal waarvan de natuurlijke logaritme moet worden geretourneerd.

en: Returns Euler's number, e, raised to the power of the supplied number.
nl: Retourneert het getal van Euler, e, verheven tot de macht van het opgegeven getal.

en: Interest Months
nl: Rentemaanden

en: The column or number to return the exponential value of.
nl: De kolom of het getal waarvan de exponentiële waarde moet worden geretourneerd.

en: The column or text to check.
nl: De kolom of tekst die moet worden gecontroleerd.

en: Checks a date or number column's values to see if they're within the specified range.
nl: Controleert de waarden van een datum- of cijferkolom om te zien of ze binnen het opgegeven bereik vallen.

en: Created At
nl: Aangemaakt op

en: The date or numeric column that should be within the start and end values.
nl: De datum of numerieke kolom die tussen de begin- en eindwaarden moet staan.

en: The beginning of the range.
nl: Het begin van het assortiment.

en: The end of the range.
nl: Het einde van het assortiment.

en: Checks a date column's values to see if they're within the relative range.
nl: Controleert de waarden van een datumkolom om te zien of ze binnen het relatieve bereik vallen.

en: The date column to return interval of.
nl: De datumkolom waarvan het interval moet worden geretourneerd.

en: Period of interval, where negative values are back in time.
nl: Intervalperiode, waarin negatieve waarden terug in de tijd zijn.

en: Type of internal like "day", "month", "year".
nl: Type interval zoals "dag", "maand", "jaar".

en: The column or value to return.
nl: De kolom of waarde die moet worden geretourneerd.

en: If value1 is empty, value2 gets returned if its not empty, and so on.
nl: Als waarde1 leeg is, wordt waarde2 geretourneerd als deze niet leeg is, enzovoort.

en: Tests an expression against a list of cases and returns the corresponding value of the first matching case, with an optional default value if nothing else is met.
nl: Test een uitdrukking aan de hand van een lijst met gevallen en retourneert de overeenkomstige waarde van het eerste overeenkomende geval, met een optionele standaardwaarde als aan niets anders wordt voldaan.

en: The value that will be returned if the preceding condition is true, and so on.
nl: De waarde die wordt geretourneerd als de voorgaande voorwaarde waar is, enzovoort.

en: Is null
nl: Is leeg

en: Not null
nl: Is niet leeg

en: Additive sum of all the values of a column.
    e.x. total revenue over time.
nl: Additieve som van alle waarden van een kolom.
    Bijv. totale omzet in de loop van de tijd.

en: Additive count of the number of rows.
    e.x. total number of sales over time.
nl: Additieve telling van het aantal rijen.
    Bijv. totaal aantal verkopen in de loop van de tijd.

en: Linked filters
nl: Gekoppelde filters

en: Default value
nl: Standaard waarde

en: No default
nl: Geen standaard

en: To view this, {0} must be connected to at least one field.
nl: Om dit te kunnen zien, moet {0} zijn verbonden met ten minste één veld.

en: Limit this filter's choices
nl: Beperk de keuzes van dit filter

en: If you have another dashboard filter, you can limit the choices that are listed for this filter based on the selection of the other one.
nl: Als je een ander dashboardfilter heeft, kun je de opties voor dit filter beperken op basis van de selectie van de keuze van het andere filter.

en: So first, {0}.
nl: Dus eerst {0}.

en: add another dashboard filter
nl: voeg nog een dashboardfilter toe

en: If you toggle on one of these dashboard filters, selecting a value for that filter will limit the available choices for {0} filter.
nl: Als je een van deze dashboardfilters inschakelt, beperkt het selecteren van een waarde de beschikbare keuzes voor het {0} filter.

en: Filtering column
nl: Filterkolom

en: Filtered column
nl: Gefilterde kolom

en: Enter user names or email addresses
nl: Voer gebruikersnamen of e-mailadressen in

en: New snippet
nl: Nieuw fragment

en: {0}:00 PM
nl: {0}:00 PM (na de middag)

en: 12:00 AM
nl: 00:00

en: {0}:00 AM
nl: {0}:00 AM (nacht/ochtend)

en: Hourly
nl: Uurlijks

en: Daily at {0}
nl: Dagelijks om {0}

en: Weekly at {0} on {1}
nl: Wekelijks op {0} om {1}

en: Monthly on the {0} {1} at {2}
nl: Maandelijks op {0} {1} om {2}

en: Delete this subscription
nl: Verwijder dit abonnement

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Create a dashboard subscription
nl: Maak een dashboardabonnement aan

en: Email it
nl: E-mail het

en: You can send this dashboard regularly to users or email addresses.
nl: Je kunt dit dashboard regelmatig naar gebruikers of e-mailadressen sturen.

en: Send it to Slack
nl: Stuur het via Slack

en: Pick a channel and a schedule, and Metabase will do the rest.
nl: Kies een kanaal en een tijdsschema, en Metabase doet de rest.

en: Email this dashboard
nl: E-mail dit dashboard

en: Don't send if there aren't results
nl: Stuur niet als er geen resultaten zijn

en: Attach results
nl: Voeg resultaten toe als bijlage

en: Attachments can contain up to 2,000 rows of data.
nl: Bijlagen kunnen maximaal 2.000 rijen met gegevens bevatten.

en: Send this dashboard to Slack
nl: Verstuur dit dashboard via Slack

en: Dashboard does not have a parameter with the ID {0}
nl: Dashboard heeft geen parameter met de ID {0}

en: Parameter {0} does not have any Fields associated with it
nl: Aan parameter {0} zijn geen velden gekoppeld

en: include must be either empty or the value 'tables'
nl: include moet leeg zijn of de waarde 'tables'

en: `database` is required for all queries whose type is not `internal`.
nl: `database` is vereist voor alle queries waarvan het type niet` intern` is.

en: Password login is disabled for this instance.
nl: Wachtwoordaanmelding is uitgeschakeld voor deze instantie.

en: Your account is disabled. Please contact your administrator.
nl: Je account is uitgeschakeld. Neem contact op met de administrator.

en: Your account is disabled.
nl: Je account is uitgeschakeld.

en: Invalid Slack token.
nl: Ongeldig Slack-token.

en: The ''{0}'' command is only available in Metabase Enterprise Edition.
nl: De opdracht ''{0}'' is alleen beschikbaar voor de Metabase Enterprise Edition.

en: Metabase Enterprise Edition extensions are PRESENT.
nl: Metabase Enterprise Edition-extensies zijn AANWEZIG.

en: Usage of Metabase Enterprise Edition features are subject to the Metabase Commercial License.
nl: Het gebruik van Metabase Enterprise Edition-functies is onderhevig aan de Metabase Commercial License.

en: See {0} for details.
nl: Zie {0} voor details.

en: Metabase Enterprise Edition extensions are NOT PRESENT.
nl: Metabase Enterprise Edition-extensies zijn NIET AANWEZIG.

en: You''re invited to join {0}''s {1}
nl: Je bent uitgenodigd om lid te worden van {0} 's {1}

en: {0} created a {1} account
nl: {0} heeft een {1} account gemaakt

en: {0} accepted their {1} invite
nl: {0} hebben hun {1} uitnodiging geaccepteerd

en: [{0}] Password Reset Request
nl: [{0}] verzoek om wachtwoord opnieuw in te stellen

en: [{0}] Notification
nl: [{0}] Melding

en: [{0}] Help make [{1}] better.
nl: [{0}] Help mee om [{1}] beter te maken.

en: [{0}] Tell us how things are going.
nl: [{0}] Vertel ons hoe het gaat.

en: Error starting events listener
nl: Fout bij het starten van event listener

en: Should we sync user attributes when someone logs in via LDAP?
nl: Moeten we gebruikersattributen synchroniseren wanneer iemand inlogt via LDAP?

en: Comma-separated list of user attributes to skip syncing for LDAP users.
nl: Door komma's gescheiden lijst met gebruikersattributen om synchronisatie voor LDAP-gebruikers over te slaan.

en: Invalid token
nl: Ongeldige token

en: Slack API error: {0}
nl: Slack API-fout: {0}

en: Slack channel named `metabase_files` is missing!
nl: Slack-kanaal met de naam `metabase_files` ontbreekt!

en: Please create or unarchive the channel in order to complete the Slack integration.
nl: Maak een kanaal aan of haal het uit het archief om de Slack-integratie te voltooien.

en: The channel is used for storing graphs that are included in Pulses and MetaBot answers.
nl: Het kanaal wordt gebruikt voor het opslaan van grafieken die zijn opgenomen in Pulsen en MetaBot-antwoorden.

en: Uploaded image
nl: Geüploade afbeelding

en: Error uploading file to Slack:
nl: Fout bij uploaden van bestand naar Slack:

en: Invalid session. Expected an instance of Session.
nl: Ongeldige sessie. Er werd een exemplaar van Session verwacht.

en: Session cookie's SameSite is configured to "None", but site is
nl: Sessie cookie 'SameSite' is geconfigureerd op "Geen", maar de site is

en: served over an insecure connection. Some browsers will reject
nl: geserveerd via een onveilige verbinding. Sommige browsers weigeren

en: cookies under these conditions.
nl: cookies onder deze condities.

en: Top folder
nl: Bovenste map

en: :parameters must be a sequence of maps with String :id keys
nl: :parameters moeten een reeks kaarten zijn met String :id toetsen

en: Invalid human-readable-values: values must be a sequence; each item must be nil or a string
nl: Ongeldige door mensen leesbare waarden: waarden moeten een reeks zijn; elk item moet nul of een string zijn

en: :values must be present to fetch :human_readable_values
nl: :values moeten aanwezig zijn om :human_readable_values op te halen

en: Field values total length is > {0}.
nl: De totale lengte van de veldwaarden is > {0}.

en: snippet names cannot include '}' or start with spaces
nl: fragmentnamen mogen niet '}' bevatten of beginnen met spaties

en: Error executing chain filter query
nl: Fout bij het uitvoeren van kettingfilterquery

en: Field {0} does not exist.
nl: Veld {0} bestaat niet.

en: Cannot search against non-Text Field {0} {1}
nl: Kan niet zoeken in niet-tekstveld {0} {1}

en: Granting permissions for group {0}: {1}
nl: Toestemmingen verlenen voor groep {0}: {1}

en: Revoking permissions for group {0}: {1}
nl: Rechten intrekken voor groep {0}: {1}

en: Invalid DB permissions: if you have write access for native queries, you must have full data access.
nl: Ongeldige DB-machtigingen: als je schrijftoegang hebt voor native queries, moet je volledige gegevenstoegang hebben.

en: Invalid DB permissions: if you have readonly native query access, you must also have data access.
nl: Ongeldige DB-machtigingen: als je alleen-lezen native query-toegang hebt, moet je ook gegevenstoegang hebben.

en: Changing permissions from: {0} to: {1}
nl: Rechten wijzigen van: {0} in: {1}

en: login attribute keys must be a keyword or string
nl: inlogkenmerksleutels moeten een trefwoord of tekenreeks zijn

en: The default language for all users across the Metabase UI, system emails, pulses, and alerts.
nl: De standaardtaal voor alle gebruikers in de Metabase-gebruikersinterface, systeem-e-mails, pulsen en waarschuwingen.

en: Users can individually override this default language from their own account settings.
nl: Gebruikers kunnen deze standaardtaal individueel overschrijven vanuit hun eigen accountinstellingen.

en: Default page to show the user
nl: Standaardpagina om de gebruiker te tonen

en: Allow this origin to embed the full Metabase application
nl: Sta deze origin toe om de volledige Metabase-applicatie in te sluiten

en: Values greater than {0} ({1}) are not allowed.
nl: Waarden groter dan {0} ({1}) zijn niet toegestaan.

en: This will replace the word "Metabase" wherever it appears.
nl: Dit zal het woord "Metabase" vervangen waar het ook voorkomt.

en: These are the primary colors used in charts and throughout Metabase. You might need to refresh your browser to see your changes take effect.
nl: Dit zijn de primaire kleuren die worden gebruikt in grafieken en in Metabase. Mogelijk moet u uw browser vernieuwen om uw wijzigingen door te voeren.

en: For best results, use an SVG file with a transparent background.
nl: Gebruik voor het beste resultaat een SVG-bestand met een transparante achtergrond.

en: The url or image that you want to use as the favicon.
nl: De url of afbeelding die je als favicon wilt gebruiken.

en: Allow logging in by email and password.
nl: Sta inloggen met e-mail en wachtwoord toe.

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries.
      It won''t affect SQL queries.
nl: Dit heeft gevolgen voor zaken als groeperen per week of filteren in GUI-query's.
    Het heeft geen invloed op SQL-query's.

en: Unable to validate token
nl: Kan token niet valideren

en: Token format is invalid.
nl: Token-indeling is ongeldig.

en: Error validating token
nl: Fout bij valideren van token

en: Error filtering against {0} Field: unable to parse String {1} to a {2}
nl: Fout bij filteren op basis van veld {0}: kan tekenreeks {1} niet parsen naar een {2}

en: Error fetching details for Job: {0}
nl: Fout bij het ophalen van details voor taak: {0}

en: Starting sync task for Database {0}.
nl: Synchronisatietaak starten voor Database {0}.

en: Cannot sync Database {0}: Database does not exist.
nl: Kan database {0} niet synchroniseren: database bestaat niet.

en: Update Field values task triggered for Database {0}.
nl: Werk veldwaarden-taak bij die is geactiveerd voor Database {0}.

en: Skipping update, automatic Field value updates are disabled for Database {0}.
nl: Update overslaan, automatische veldwaarde-updates zijn uitgeschakeld voor Database {0}.

en: SAML Identity Provider Issuer
nl: Uitgever van SAML-identiteitsprovider

en: SAML Identity Provider SSO URL
nl: SAML-identiteitsprovider SSO-URL

en: DB Name
nl: DB naam

en: Unknown name
nl: Onbekende naam

en: Unknown engine
nl: Onbekende engine

en: Edit collection
nl: Collectie wijzigen

en: Pinned items
nl: Gepinde items

en: Other users' personal collections
nl: Persoonlijke collecties van andere gebruikers

en: View archive
nl: Archief bekijken

en: Your personal collection
nl: Je persoonlijke collectie

en: Nothing to see yet.
nl: Nog niets te zien.

en: Use collections to organize and group dashboards and questions for your team or yourself
nl: Gebruik collecties om dashboards en vragen voor je team of jezelf te groeperen en te organiseren

en: Unpin this item
nl: Maak dit item los

en: Available filters
nl: Beschikbare filters

en: Available variables
nl: Beschikbare variabelen

en: Available columns
nl: Beschikbare kolommen

en: Include User ID and query hash in queries
nl: Neem gebruikers-ID en query-hash op in query's

en: When on, Metabase User ID and query hash get appended to queries on this database, which can be useful for auditing and debugging. However, this causes each query to look distinct, preventing BigQuery from returning cached results, which may increase your costs.
nl: Wanneer dit aan staat worden de Metabase gebruikers ID en query hash toegevoegd aan de queries bij deze database, dit kan bruikbaar zijn voor logging en audits. Dit zorgt er echter wel voor dat elke query er anders uitziet, dit voorkomt dat BigQuery gecachte resultaten terug zal geven, dit zorgt mogelijk voor hogere kosten.

en: Periodically refingerprint tables
nl: Periodiek nieuwe vingerafdrukken van tabellen

en: When syncing with this database, Metabase will scan a subset of values of fields to gather statistics that enable things like improved binning behavior in charts, and to generally make your Metabase instance smarter.
nl: Bij het synchroniseren met deze database scant Metabase een subset van waarden van velden om statistieken te verzamelen die dingen mogelijk maken zoals verbeterd binning-gedrag in grafieken en om uw Metabase-instantie in het algemeen slimmer te maken.

en: Updated date
nl: Bijgewerkte datum

en: Updated time
nl: Bijgewerkte tijd

en: Updated timestamp
nl: Bijgewerkte tijdstempel

en: Type of interval like "day", "month", "year".
nl: Type van interval zoals "day", "month", "year"

en: Filter by this column
nl: Filter bij deze kolom

en: Column formatting
nl: Kolom-opmaak

en: Sort ascending
nl: Sorteer oplopend

en: Sort descending
nl: Sorteer aflopend

en: Browse data
nl: Blader door gegevens

en: Show maximum (first {0})
nl: Toon maximaal (eerste {0})

en: There was a problem with this visualization
nl: Er is een probleem opgetreden met deze visualisatie

en: Showing first {0} rows
nl: Eerste {0} rijen worden weergegeven

en: first
nl: Eerste

en: last
nl: Laatste

en: Emailed
nl: E-mail verstuurd

en: Sent to
nl: Verstuurd aan

en: Sent
nl: Verstuurd

en: hourly
nl: uurlijks

en: daily at {0}
nl: dagelijks om {0}

en: {0} at {1}
nl: {0} om {1}

en: monthly on the {0} {1} at {2}
nl: maandelijks op de {0} {1} om {2}

en:  and {0} other |  and {0} others
nl[0]:  en {0} andere
nl[1]:  en {0} anderen

en: This dashboard will no longer be emailed to {0} {1}
nl: Dit dashboard wordt niet langer gemaild naar {0} {1}

en: Slack channel {0} will no longer get this dashboard {1}
nl: Slack kanaal {0} krijgt niet langer dit dashboard {1}

en: Channel {0} will no longer receive this dashboard {1}
nl: Kanaal {0} ontvangt niet langer dit dashboard {1}

en: Set up a new schedule
nl: Een nieuwe taak inplannen

en: Close
nl: Sluiten

en: You'll need to {0} first.
nl: Je moet eerst {0}.

en: First, you'll have to {0}.
nl: Eerst moet je {0}.

en: Rows {0}-{1} of first {2}
nl: Rijen {0} - {1} van eerste {2}

en: Drag fields here
nl: Velden hierheen slepen

en: Totals for {0}
nl: Totalen voor {0}

en: Grand totals
nl: Eindtotalen

en: Row totals
nl: Rij totalen

en: Fields to use for the table rows
nl: Velden voor de tabelrijen

en: Fields to use for the table columns
nl: Velden voor de tabelkolommen

en: Fields to use for the table values
nl: Velden voor de tabelwaardes

en: Pivot tables can only be used with aggregated queries.
nl: Draaitabellen kunnen alleen worden gebruikt met geaggregeerde query's.

en: Pivot Table
nl: Draaitabel

en: Waterfall
nl: Waterval

en: waterfall chart
nl: Waterval grafiek

en: Increase color
nl: Verhogingskleur

en: Decrease color
nl: Verlagingskleur

en: Show total
nl: Totaal tonen

en: Total color
nl: Totaal kleur

en: Unable to run internal query function: cannot resolve {0}
nl: Kan interne queryfunctie niet uitvoeren: kan {0} niet oplossen

en: Audit App queries are not enabled on this instance.
nl: Audit-app-query's zijn niet ingeschakeld voor dit exemplaar.

en: Invalid internal query function: {0} is not marked as an ^:internal-query-fn
nl: Ongeldige interne zoekfunctie: {0} is niet gemarkeerd als ^: internal-query-fn

en: Error: sandboxing is not enabled for this instance.
nl: Fout: sandboxing is niet ingeschakeld voor deze instantie.

note: If the current permissions are nil, then we would return false which could give a potentially segmented user access they shouldn't have. If we don't have permissions, we can't determine whether they are segmented, so throw.
en: No permissions found for current user
nl: Geen machtigingen gevonden voor huidige gebruiker

en: User ''{0}'' attempted to access an inaccessible field. Accessible fields {1}, fields in query {2}
nl: Gebruiker "{0}" heeft geprobeerd toegang te krijgen tot een ontoegankelijk veld. Toegankelijke velden {1}, velden in zoekopdracht {2}

en: User not able to query field
nl: Gebruiker kan veld niet opvragen

en: Found more than one group table access policy for user ''{0}''
nl: Meer dan één toegangsbeleid voor groepstabellen gevonden voor gebruiker "{0}"

en: Query requires user attribute `{0}`
nl: Query vereist gebruikerskenmerk `{0}`

en: Dump was produced using a different version of Metabase. Things may break!
nl: Dump is gemaakt met een andere versie van Metabase. Er kunnen dingen kapot gaan!

en: Error loading dump: {0}
nl: Fout bij laden van dump: {0}

en: {0} is not a valid user
nl: {0} is geen geldige gebruiker

en: Error dumping {0}
nl: Fout bij het dumpen van {0}

en: No admin users found! At least one admin user is needed to act as the owner for all the loaded entities.
nl: Geen admin-gebruikers gevonden! Er is minimaal één admin-gebruiker nodig om als eigenaar voor alle geladen entiteiten te fungeren.

note: Typo in original (can''t)
en: Can''t resolve {0} in fully qualified name {1}
nl: Kan {0} niet oplossen in volledig gekwalificeerde naam {1}

en: Model {0} does not support upsert
nl: Model {0} ondersteunt geen upsert

en: Error inserting {0}
nl: Fout bij het invoegen van {0}

en: Inserting {0}
nl: {0} invoegen

en: {0} already exists -- skipping
nl: {0} bestaat al - overslaan

en: Skipping {0} (nothing to update)
nl: {0} overslaan (niets om bij te werken)

en: Updating {0}
nl: Updaten {0}

en: Error updating {0}
nl: Fout bij updaten van {0}

en: SSO has not been enabled and/or configured
nl: SSO is niet ingeschakeld en / of geconfigureerd

en: SSO requires a valid token
nl: SSO vereist een geldig token

en: Error returning SSO entry point
nl: Fout bij het retourneren van SSO-toegangspunt

en: Error logging in
nl: Fout bij inloggen

en: Can't create new JWT user when JWT is not configured
nl: Kan geen nieuwe JWT-gebruiker maken als JWT niet is geconfigureerd

en: JWT SSO has not been enabled and/or configured
nl: JWT SSO is niet ingeschakeld en / of geconfigureerd

en: Invalid SAML configuration: could not find user email.
nl: Ongeldige SAML-configuratie: kan e-mailadres van gebruiker niet vinden.

en: We tried looking for {0}, but couldn't find the attribute.
nl: We hebben geprobeerd te zoeken naar {0}, maar konden het kenmerk niet vinden.

en: Please make sure your SAML IdP is properly configured.
nl: Zorg ervoor dat SAML IdP correct is geconfigureerd.

en: SAML has not been enabled and/or configured
nl: SAML is niet ingeschakeld en / of geconfigureerd

en: Warning: expected `redirect` param, but none is present
nl: Waarschuwing: verwachte 'redirect'-parameter, maar er is geen aanwezig

en: Error generating SAML request
nl: Fout bij het genereren van SAML-verzoek

en: Unable to log in: SAML IdP certificate is not set.
nl: Inloggen mislukt: SAML IdP-certificaat is niet ingesteld.

en: SAML response validation failed
nl: SAML-antwoordvalidatie mislukt

en: Unable to log in: SAML response validation failed
nl: Inloggen mislukt: validatie van SAML-antwoord mislukt

en: Unable to log in: SAML info does not contain user attributes.
nl: Inloggen mislukt: SAML-informatie bevat geen gebruikerskenmerken.

en: Enable SAML authentication.
nl: Schakel SAML-verificatie in.

en: This is the URL where your users go to log in to your identity provider. Depending on which IdP you''re
    using, this usually looks like https://your-org-name.example.com or https://example.com/app/my_saml_app/abc123/sso/saml
nl: Dit is de URL waar de gebruikers naartoe gaan om in te loggen bij uw identiteitsprovider. Afhankelijk van welke IdP je gebruikt ziet dit er meestal uit als: https://your-org-name.example.com of https://example.com/app/my_saml_app/abc123/sso/saml

en: Error parsing SAML identity provider certificate
nl: Fout bij het parsen van het SAML-identiteitsprovidercertificaat

en: Invalid identity provider certificate. Certificate should be a base-64 encoded string.
nl: Ongeldig identiteitsprovidercertificaat. Het certificaat moet een met base 64 gecodeerde tekenreeks zijn.

en: Encoded certificate for the identity provider. Depending on your IdP, you might need to download this,
    open it in a text editor, then copy and paste the certificate's contents here.
nl: Gecodeerd certificaat voor de identiteitsprovider. Afhankelijk van de IdP moet je dit mogelijk downloaden. Open het vervolgens in een teksteditor en kopieer en plak de inhoud van het certificaat hier.

en: This is a unique identifier for the IdP. Often referred to as Entity ID or simply 'Issuer'. Depending
    on your IdP, this usually looks something like http://www.example.com/141xkex604w0Q5PN724v
nl: Dit is een unieke identificatie voor de IdP. Vaak aangeduid als Entiteits-ID of simpelweg 'Uitgever'. Afhankelijk
    op de IdP ziet dit er meestal ongeveer zo uit als: http://www.example.com/141xkex604w0Q5PN724v

en: This application name will be used for requests to the Identity Provider
nl: Deze applicatienaam wordt gebruikt voor verzoeken aan de identiteitsprovider

en: Absolute path to the Keystore file to use for signing SAML requests
nl: Absoluut pad naar het keystore-bestand dat moet worden gebruikt voor het ondertekenen van SAML-verzoeken

en: Password for opening the keystore
nl: Wachtwoord voor het openen van de keystore

en: Alias for the key that Metabase should use for signing SAML requests
nl: Alias voor de sleutel die Metabase moet gebruiken voor het ondertekenen van SAML-verzoeken

en: SAML attribute for the user''s email address
nl: SAML-kenmerk voor het e-mailadres van de gebruiker

en: SAML attribute for the user''s first name
nl: SAML-kenmerk voor de voornaam van de gebruiker

en: SAML attribute for the user''s last name
nl: SAML-kenmerk voor de achternaam van de gebruiker

en: Enable group membership synchronization with SAML.
nl: Schakel synchronisatie van groepslidmaatschap met SAML in.

en: SAML attribute for group syncing
nl: SAML-kenmerk voor groepssynchronisatie

note: Should be in the form: {"groupName": [1, 2, 3]} where keys are SAML groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing SAML to Metabase group mappings.
nl: JSON met SAML naar Metabase-groepstoewijzingen.

en: Enable JWT based authentication
nl: Schakel op JWT gebaseerde authenticatie in

en: URL of JWT based login page
nl: URL van op JWT gebaseerde inlogpagina

en: String used to seed the private key used to validate JWT messages
nl: Tekenreeks die wordt gebruikt om de persoonlijke sleutel te seeden die wordt gebruikt om JWT-berichten te valideren

en: Key to retrieve the JWT user's email address
nl: Sleutel om het e-mailadres van de JWT-gebruiker op te halen

en: Key to retrieve the JWT user's first name
nl: Sleutel om de voornaam van de JWT-gebruiker op te halen

en: Key to retrieve the JWT user's last name
nl: Sleutel om de achternaam van de JWT-gebruiker op te halen

en: Key to retrieve the JWT user's groups
nl: Sleutel om de JWT-gebruikersgroepen op te halen

en: Enable group membership synchronization with JWT.
nl: Schakel synchronisatie van groepslidmaatschap met JWT in.

note: Should be in the form: {"groupName": [1, 2, 3]} where keys are JWT groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing JWT to Metabase group mappings.
nl: JSON met JWT naar Metabase-groepstoewijzingen.

en: Should new email notifications be sent to admins, for all new SSO users?
nl: Moeten er nieuwe e-mailmeldingen worden verzonden naar beheerders, voor alle nieuwe SSO-gebruikers?

en: New SSO user created: {0} ({1})
nl: Nieuwe SSO-gebruiker gemaakt: {0} ({1})

en: Cannot convert a {0} to a {1}
nl: Kan een {0} niet omzetten in een {1}

en: Cannot extract {0} from a TIME field
nl: Kan {0} niet extraheren uit een TIME-veld

en: Cannot extract {0} from a DATE field
nl: Kan {0} niet extraheren uit een DATE-veld

en: Cannot extract {0} from a DATETIME or TIMESTAMP
nl: Kan {0} niet extraheren uit een DATETIME of TIMESTAMP

note: trying to add an `hour` to a `date` or a `year` to a `time` is something we shouldn't be allowing in the UI in the first place
en: Invalid query: you cannot add a {0} to a {1} column.
nl: Ongeldige zoekopdracht: u kunt geen {0} aan een {1} kolom toevoegen.

en: It doesn''t make sense to convert between DATEs and TIMEs!
nl: Het heeft geen zin om tussen DATE's en TIMEs te converteren!

en: Druid request error [{0}]: {1}
nl: Fout bij verzoek van Druid [{0}]: {1}

en: Failed to parse Druid response body: {0}
nl: Parseren van antwoordtekst van druïde is mislukt: {0}

en: Error running query:
nl: Fout bij uitvoeren van zoekopdracht:

en: Client closed connection, no queryId found, can't cancel query
nl: Client heeft de verbinding verbroken, geen queryId gevonden, kan query niet annuleren

en: Client closed connection, canceling Druid queryId {0}
nl: Verbinding door client verbroken, Druid-query-ID {0} geannuleerd

en: Canceling Druid query with ID {0}
nl: Druïde-zoekopdracht met ID {0} annuleren

en: Failed to cancel Druid query with queryId {0}
nl: Annuleren van Druid-zoekopdracht met queryId {0} is mislukt

en: Don''t know how to retrieve results for columns {0}
nl: Weet niet hoe de resultaten voor kolommen moeten worden opgehaald {0}

en: Error post-processing Druid query results
nl: Fout bij het verwerken van de resultaten van de Druid-query

en: Error reducing Druid query results
nl: Fout bij het verkleinen van de resultaten van Druid-zoekopdrachten

en: WARNING: Don't know how to combine these intervals into a single interval.
nl: WAARSCHUWING: weet niet hoe deze intervallen in één interval moeten worden gecombineerd.

en: Ignoring intervals: {0}
nl: Intervallen negeren: {0}

en: Error creating aggregation clause
nl: Fout bij maken van aggregatieclausule

en: grouped timeseries queries can only be sorted by the ''timestamp'' column.
nl: Gegroepeerde tijdreeksenquery's kunnen alleen worden gesorteerd op de kolom "tijdstempel".

en: scan queries can only be sorted if they include the ''timestamp'' column.
nl: scanquery's kunnen alleen worden gesorteerd als ze de kolom "timestamp" bevatten.

en: scan queries can only be sorted by the ''timestamp'' column.
nl: scanquery's kunnen alleen worden gesorteerd op de kolom "tijdstempel".

en: Error generating Druid query
nl: Fout bij het genereren van een Druid-query

en: Fetching Google access/refresh tokens with auth-code {0}...
nl: Google-toegangs- / vernieuwingstokens ophalen met auth-code {0} ...

en: Multiple date filters are not supported in filters:
nl: Meerdere datumfilters worden niet ondersteund in filters:

en: Unexpected columns in results: {0}
nl: Onverwachte kolommen in resultaten: {0}

en: Unable to parse query: {0}
nl: Kan zoekopdracht niet parsen: {0}

en: Don''t know how to substitute {0} {1}
nl: Weet niet hoe {0} {1} moeten worden vervangen

en: Substituted {0} -> {1}
nl: Vervangen {0} -> {1}

en: Don''t know how to handle aggregation {0}
nl: Weet niet hoe er met aggregatie moet worden omgegaan {0}

en: Using DNS SRV requires a FQDN for host
nl: Voor het gebruik van DNS SRV is een FQDN voor host vereist

en: No database name specified in URI. Monger requires a database to be explicitly configured.
nl: Geen databasenaam opgegeven in URI. Monger vereist dat een database expliciet wordt geconfigureerd.

en: Opened new MongoDB connection.
nl: Nieuwe MongoDB-verbinding geopend.

en: Closed MongoDB connection.
nl: MongoDB-verbinding gesloten.

en: fetch-next-page w/ URI
nl: fetch-next-page w / URI

en: Error running query.
nl: Fout bij uitvoeren van query.

en: Client connection closed, no query-id found, can't cancel query
nl: Clientverbinding verbroken, geen query-ID gevonden, kan query niet annuleren

en: Error canceling query with ID {0}
nl: Fout bij annuleren van zoekopdracht met ID {0}

en: Error executing query
nl: Fout bij het uitvoeren van query

en: Failed to fetch materialized views for this database
nl: Het ophalen van opgebouwde weergaven voor deze database is mislukt

note: if there's still not a Card, throw an Exception!
en: Invalid Alert: Alert does not have a Card associated with it
nl: Ongeldige waarschuwing: er is geen kaart aan een waarschuwing gekoppeld

en: Error determining whether Database supports nested queries
nl: Fout bij het bepalen of de database geneste query's ondersteunt

en: Invalid query params: could not determine slug for parameter with ID {0}
nl: Ongeldige queryparams: kan geen slug bepalen voor parameter met ID {0}

en: Cannot search for values: {0} is not an enabled parameter.
nl: Kan geen waarden zoeken: {0} is geen ingeschakelde parameter.

en: You can''t specify a value for {0} if it's already set in the JWT.
nl: Je kunt geen waarde opgeven voor {0} als deze al is ingesteld in de JWT.

en: Error compiling HoneySQL form
nl: Fout bij het compileren van het HoneySQL-formulier

en: Not a valid Database/Database ID/JDBC spec
nl: Geen geldige database / database-ID / JDBC-specificatie

en: You don''t have any cards yet.
nl: Je hebt nog geen kaarten.

en: Here are your {0} most recent cards:
nl: Dit zijn je {0} meest recente kaarten:

en: value must be a map with the keys `{0}`, `{1}`, `{2}`, and `{3}`.
nl: waarde moet een kaart zijn met de sleutels '{0}', '{1}', '{2}' en '{3}'.

en: Query took {0} to run; minimum for cache eligibility is {1}
nl: Zoekopdracht duurde {0} om uit te voeren; minimum om in aanmerking te komen voor cache is {1}

en: I don''t know how to `overflow stack`. Here''s what I can do: `help`, `list`, `show`
nl: Ik weet niet hoe ik de stapel moet 'overlopen'. Hier is wat ik kan doen: `help`,` list`, `show`

en: WOW
nl: WAUW

[ctx: This is a new information message on the new pulse creation page.]
en: Pulses are being phased out
nl: Pulsen worden uitgefaseerd

[ctx: An info message letting you know you can create dashboard subscriptions instead of pulses.]
en: You can now set up {0} instead. We'll remove Pulses in a future release, and help you migrate any that you still have.
nl: Je kunt nu {0} in plaats daarvan instellen. We zullen Pulsen verwijderen in een toekomstige release, en je helpen met het migreren van alles wat je nog hebt.

en: dashboard subscriptions
nl: dashboard abonnementen

en: {0} charts in your subscription won't look the same as in your dashboard. {1}
nl: {0} de grafieken in uw abonnement zullen er niet hetzelfde uitzien als in uw dashboard. {1}

en: minutes past the hour
nl: minuten over het uur

en: Email sent
nl: Verstuurde e-mail

en: Add data to share this dashboard
nl: Voeg gegevens toe om dit dashboard te delen

en: Dashboard subscriptions
nl: Dashboard abonnementen

en: Text as a ISO-8601 timestamp
nl: Tekst als ISO-8601 tijdstempel

en: Text as a ISO-8601 time
nl: Tekst als ISO-8601 tijd

en: Text as a ISO-8601 date
nl: Tekst als ISO-8601 datum

en: UNIX Timestamp (Microseconds)
nl: UNIX Tijdstempel (Microseconden)

en: Pulses are being phased out
nl: Pulsen worden uitgefaseerd

en: You can now set up {0} instead. We'll remove Pulses in a future release, and help you migrate any that you still have.
nl: Je kunt nu {0} in plaats daarvan instellen. We zullen Pulsen verwijderen in een toekomstige release, en je helpen met het migreren van alles wat je nog hebt.

en: File format
nl: Bestandsformaat

en: Questions to attach
nl: Vragen om te bevestigen

en: Delete this subscription to {0}?
nl: Dit abonnement op {0} verwijderen?

en: {0} charts in your subscription won't look the same as in your dashboard. {1}.
nl: {0} de grafieken in uw abonnement zullen er niet hetzelfde uitzien als in uw dashboard. {1}.

en: Fields to use for the table {0}
nl: Velden om te gebruiken voor de tabel {0}

en: rows
nl: rijen

en: columns
nl: kolommen

en: values
nl: waarden

en: Error normalizing form.
nl: Fout normaliserende vorm.

en: Error canonicalizing query
nl: Foutieve canonieke query

en: Error performing whole query transformations
nl: Fout bij het uitvoeren van hele query transformaties

en: Error normalizing query
nl: Fout in het normaliseren van de vraag

en: Sandbox Cards can''t return columns that aren't present in the Table they are sandboxing.
nl: Zandbak Kaarten kunnen geen kolommen teruggeven die niet in de tabel aanwezig zijn ze zijn zandbak.

en: Sandbox Cards can''t return columns that have different types than the Table they are sandboxing.
nl: Zandbak Kaarten kunnen geen kolommen teruggeven die andere typen hebben dan de Tabel die ze zandbakken.

en: Cannot update Card: Card is used for Sandboxing, and updates would violate sandbox rules.
nl: Kan de kaart niet updaten: Kaart wordt gebruikt voor Sandboxing, en updates zouden in strijd zijn met de sandbox regels.

en: You cannot change the Table ID of a GTAP once it has been created.
nl: U kunt de tabel-ID van een GTAP niet meer wijzigen als deze eenmaal is aangemaakt.

en: `database` is required for all queries.
nl: De `database` is nodig voor alle vragen.

en: copied {0} instances.
nl: gekopieerde {\an5} gevallen.

en: Copying instances of {0}...
nl: Het kopiëren van gevallen van {0}...

en: Error copying instances of {0}
nl: Foutieve kopieën van {0}

en: Temporarily disabling DB constraints...
nl: Tijdelijk uitschakelen van DB-beperkingen...

en: Re-enabling DB constraints...
nl: Herinvoering van DB-beperkingen...

en: Setting Postgres sequence ids to proper values...
nl: Het instellen van Postgres volgorde id's op de juiste waarden...

note: make sure the source database is up-do-date
en: Set up {0} source database and run migrations...
nl: Zet de brondatabase op en voer de migraties uit...

note: make sure the dest DB is up-to-date don't need or want to run data migrations in the target DB, since the data is already migrated appropriately
en: Set up {0} target database and run migrations...
nl: Zet de doeldatabase op en voer de migraties uit...

note: make sure target DB is empty
en: Testing if target {0} database is already populated...
nl: Testen of de {0} database van het doelwit al bevolkt is...

en: Unsupported application database type: {0} is not currently supported.
nl: Niet-ondersteunde applicatie database type: {0} wordt momenteel niet ondersteund.

en: Check the value of MB_DB_CONNECTION_URI.
nl: Controleer de waarde van MB_DB_CONNECTION_URI.

en: Driver {0} does not support {1}
nl: Bestuurder {0} ondersteunt niet {1}

en: No magnitude known for {0}
nl: Er is geen magnitude bekend voor {0}

en: Error resolving source query
nl: Fout in het oplossen van een bronvraag

en: Have your email configured for you.
nl: Laat uw e-mail voor u configureren.

en: Have your server maintained for you.
nl: Laat uw server voor u onderhouden.

en: Want to have upgrades taken care of for you?
nl: Wilt u upgrades voor u laten verzorgen?

en: Migrate to Metabase Cloud.
nl: Migreren naar Metabasecloud.

en: Manage Metabase Cloud
nl: Metabasecloud beheren

en: Show totals
nl: Toon totalen

en: Sort order
nl: Sorteervolgorde

en: See options…
nl: Zie opties...

en: This database does not support pivot tables.
nl: Deze database ondersteunt geen draaitabellen.

en: Invalid GeoJSON file location: must either start with http:// or https:// or be a relative path to a file on the classpath.
nl: Ongeldige GeoJSON-bestandslocatie: moet of beginnen met http:// of https:// of een relatief pad zijn naar een bestand op het classpath.

en: URLs referring to hosts that supply internal hosting metadata are prohibited.
nl: URL's die verwijzen naar hosts die interne hostingmetadata leveren zijn verboden.

en: Invalid custom GeoJSON.
nl: Ongeldige aangepaste GeoJSON.

en: Invalid {0}: specified breakout at index {1}, but we only have {2} breakouts
nl: Ongeldige {0}: gespecificeerde uitbraak bij index {1}, maar we hebben alleen {2} uitbraken

en: Error generating pivot queries
nl: Foutgenererende pivot query's

en: Sync Administrator group
nl: Synchroniseer beheerder groep

en: Set filter values for when this gets sent
nl: Zet filter waardes voor wanneer dit verzonden wordt

en: Delete the {0} database?
nl: Verwijder de {0} database?

en: Restoring the sample dataset...
nl: Bezig met herstellen van voorbeeld dataset...

en: No semantic type
nl: Geen semantisch type

en: Select a semantic type
nl: Selecteer een semantisch type

en: Cast to a specific data type
nl: Cast naar een specifiek gegevenstype

en: Select a conversion
nl: Selecteer een conversie

en: Don't cast
nl: Niet casten

en: Something went wrong
nl: Er is iets fout gegaan

en: Choose "Desktop App" as the application type. Name it whatever you'd like.
nl: Kies "Desktop-app" als het applicatietype. Noem het wat je maar wilt.

en: Didn't find anything
nl: Niets gevonden

en: There weren't any results for your search.
nl: Er zijn geen resultaten voor je zoekopdracht

en: Checks if a column is null
nl: Controleert of een kolom null is

en: The column to check.
nl: De kolom om te controleren.

en: Checks if a column is empty
nl: Controleert of een kolom leeg is

en: CASE expects 2 arguments or more
nl: CASE verwacht 2 of meer argumenten

en: Function {0} expects {1} argument | Function {0} expects {1} arguments
nl[0]: Functie {0} verwacht {1} argument
nl[1]: Functie {0} verwacht {1} argumenten

en: Expecting boolean but found {0}
nl: Boolean verwacht, maar {0} gevonden

en: 12:00 PM
nl: 12:00 PM (middag)

en: Subtotal, Age, Price, Quantity, etc.
nl: Subtotaal, leeftijd, prijs, hoeveelheid, etc.

en: Select one or more values from a list or search box.
nl: Selecteer een of meer waarden in een lijst of zoekvak.

en: Exclude one or more specific values.
nl: Sluit een of meer specifieke waarden uit.

en: Match values that contain the entered text.
nl: Match met waarden die de ingevoerde tekst bevatten.

en: Filter out values that contain the entered text.
nl: Filter waardes weg die de ingevoerde tekst bevatten.

en: Match values that begin with the entered text.
nl: Match waardes die beginnen met de ingevoerde tekst.

en: Match values that end with the entered text.
nl: Match waardes die eindigen met de ingevoerde tekst.

en: Duplicate this question
nl: Dupliceer deze vraag

en: Saved question in {0}
nl: Vraag opgeslagen in {0}

en: Table in {0}
nl: Tabel in {0}

en: Segment of
nl: Segment van

en: Metric for
nl: Metriek voor

en: Note
nl: Opmerking

en: charts in your subscription won't look the same as in your dashboard.
nl: grafieken in je abonnement zien er niet hetzelfde uit als in je dashboard.

en: Filter values
nl: Filter waarden

en: You can customize filter values for each subscription with the Enterprise edition.
nl: Je kunt filterwaarden voor elk abonnement aanpassen met de Enterprise-editie.

en: If a dashboard filter has a default value, it’ll be applied when your subscription is sent.
nl: Als een dashboardfilter een standaardwaarde heeft, wordt deze toegepast wanneer je abonnement wordt verzonden.

en: and {0} other | and {0} others
nl[0]: en {0} andere
nl[1]: en {0} andere

en: {0} selections
nl: {0} selecties

en: and {0} more filter | and {0} more filters
nl[0]: en nog {0} filter
nl[1]: en nog {0} filters

en: Login History
nl: Login historie

en: Sync the admin group?
nl: Synchroniseer admin groep?

en: Sandbox Questions can''t return columns that have different types than the Table they are sandboxing.
nl: Sandbox-vragen kunnen geen kolommen retourneren die andere typen hebben dan de tabel waarin ze sandboxen.

en: Error compiling SQL: breakout does not have an alias
nl: Fout bij compileren van SQL: breakout heeft geen alias

en: Error running query
nl: Fout bij uitvoeren query

en: Unknown aggregation type!
nl: Onbekend aggregatietype!

en: No aggregation at index {0}
nl: Geen aggregatie bij index {0}

en: Multiple date filters are not supported.
nl: Meerdere datumfilters worden niet ondersteund.

en: Error checking schema permissions
nl: Fout bij het controleren van schemamachtigingen

en: You cannot save this Question because you do not have permissions to run its query.
nl: Je kunt deze vraag niet opslaan omdat je niet gemachtigd bent om deze vraag uit te voeren.

en: SSH tunnel can only be established for H2 connections using the TCP protocol
nl: SSH-tunnel kan alleen tot stand worden gebracht voor H2-verbindingen die het TCP-protocol gebruiken

en: We''ve Noticed a New {0} Login, {1}
nl: We hebben een nieuwe {0} loginpoging opgemerkt, {1}

en: You can''t update a LoginHistory after it has been created.
nl: Je kunt een login historie niet bijwerken nadat deze is gemaakt.

en: Controls how often the heartbeats are sent when an SSH tunnel is established (in seconds).
nl: Bepaalt hoe vaak de heartbeats worden verzonden wanneer een SSH-tunnel tot stand is gebracht (in seconden).

en: Controls the fetch size used for Redshift queries (in PreparedStatement), via defaultRowFetchSize.
nl: Bepaalt de ophaalgrootte die wordt gebruikt voor Redshift-query's (in PreparedStatement), via defaultRowFetchSize.

en: Cannot find matching FK Table ID for FK Field {0}
nl: Kan geen overeenkomende FK-tabel-ID vinden voor FK-veld {0}

en: Cannot resolve joined field due to ambiguous joins: table {0} (ID {1}) joined multiple times. You need to specify an explicit `:join-alias` in the field reference.
nl: Kan samengevoegd veld niet omzetten vanwege onduidelijke joins: tabel {0} (ID {1}) is meerdere keren samengevoegd. Je moet een expliciete `:join-alias` specificeren in de veldverwijzing.

en: Unsupported temporal bucketing: You can''t bucket a {0} Field by {1}.
nl: Niet-ondersteunde tijdelijke bucketing: je kunt een {0} veld niet per {1} in een bucket plaatsen.

en: Error processing additional pivot table query
nl: Fout bij het verwerken van extra draaitabelquery

en: Invalid cell format
nl: Ongeldig celformaat

en: Enable typeahead search in the Metabase navbar?
nl: Typeahead-zoekopdracht inschakelen in de Metabase-navigatiebalk?

en: Login in request is missing device ID information
nl: Inlogverzoek ontbreekt apparaat-ID-informatie

en: Login request is missing user-agent information
nl: Inlogverzoek ontbreekt user-agent-informatie

en: Unable to determine login request IP address
nl: Kan IP-adres van aanmeldingsverzoek niet bepalen

en: Error determining login history for request
nl: Fout bij het bepalen van de aanmeldingsgeschiedenis voor het verzoek

en: unknown
nl: onbekend

en: Unknown device type
nl: Onbekend apparaattype

en: Unknown OS
nl: Onbekend besturingssysteem

en: Unknown browser
nl: Onbekende browser

en: Error geocoding IP addresses
nl: Fout bij het geocoderen van IP-adressen

en: Semantic type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
nl: Semantisch type van {0} is gewijzigd van ''{1}'' in ''{2}''.

en: Name of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
nl: De naam van {0} is gewijzigd van ''{1}'' in ''{2}''.

en: Don''t know how to format a {0} as a human-readable date/time
nl: Weet niet hoe {0} moet worden opgemaakt als een voor mensen leesbare datum / tijd

en: Valid coercion strategy
nl: Geldige dwangstrategie

en: value must be a valid coercion strategy.
nl: waarde moet een geldige dwangstrategie zijn.

en: A testing setting
nl: Een test instelling

en: Question name
nl: Naam van vraag

en: Collection name
nl: Collectie naam

en: Group membership filter
nl: Groepslidmaatschapsfilter

en: {0} member | {0} members
nl[0]: {0} lid
nl[1]: {0} leden

en: {0} person found | {0} people found
nl[0]: {0} persoon gevonden
nl[1]: {0} personen gevonden

en: Find someone
nl: Iemand gevonden

en: Invite someone
nl: Iemand uitnodigen

en: here
nl: hier

en: Domain
nl: Domein

en: Add bot integration
nl: Botintegratie toevoegen

en: Sorry, we were unable to check for updates at this time. Last successful check was
    {0}.
nl: Sorry, we kunnen op dit moment niet controleren op updates. Laatste succesvolle controle was om {0}.

en: Only change this if you know what you're doing!
nl: Verander dit alleen als je weet wat je doet!

en: Replace underscores and dashes with spaces
nl: Vervang onderstrepingstekens en streepjes door spaties

en: Advanced Details (click to download)
nl: Geavanceerde details (klik om te downloaden)

en: Connection Pool Details
nl: Details van verbindingspool

en: Information about active and idle connections for all pools
nl: Informatie over actieve en niet-actieve verbindingen voor alle pools

en: Saved Questions
nl: Opgeslagen vragen

en: Last edited by
nl: Laatst bewerkt door

en: Last edited at
nl: Laatst bewerkt om

en: Need help setting up
nl: Hulp nodig bij het opzetten

en: Our docs can help.
nl: Onze documentatie kan helpen.

en: Docs weren't enough?
nl: Heeft de documentatie niet geholpen?

en: Write us.
nl: Schrijf ons.

en: See more
nl: Meer zien

en: See less
nl: Minder zien

en: Edited {0} by {1}
nl: {0} bijgewerkt door {1}

en: Close sidebar
nl: Zijbalk sluiten

en: Add questions
nl: Vragen toevoegen

en: Nothing here
nl: Niets hier

en: Search…
nl: Zoeken...

en: Missing exponent
nl: Ontbrekende exponent

en: Missing closing quotes
nl: Ontbrekende aanhalingstekens

en: Bracket identifier in another bracket identifier
nl: Haakje(id) in een ander haakje(id)

en: Missing a closing bracket
nl: Een sluithaakje ontbreekt

en: Missing an opening bracket for {0}
nl: Er ontbreekt een openingshaakje voor {0}

en: Missing an opening bracket
nl: Een openingshaakje ontbreekt

en: Invalid character: {0}
nl: Ongeldig teken: {0}

en: User ID, Product ID, Event ID, etc.
nl: Gebruiker ID, Product ID, Event ID, etc.

en: Text or Category
nl: Tekst of categorie

en: Name, Rating, Description, etc.
nl: Naam, beoordeling, beschrijving, enz.

en: Search for a table...
nl: Zoek voor een tabel...

en: Expecting a closing parenthesis
nl: Een sluitend haakje wordt verwacht

en: Expecting {0} closing parentheses
nl: Verwachting is dat er {0} haakjes gesloten worden

en: Expecting an opening parenthesis
nl: Een openingshaakje wordt verwacht

en: Expecting {0} opening parentheses
nl: Verwachting is dat er {0} haakjes geopend worden

en: Expecting an opening parenthesis after function {0}
nl: Verwacht een haakje openen na functie {0}

en: Explore results
nl: Resultaten verkennen

en: You can use the value of any column here like this: {{COLUMN}}
nl: Je kunt de waarde van elke kolom hier als volgt gebruiken: {{COLUMN}}

en: Link URL
nl: Link-URL

en: Group membership lookup filter. The placeholders '{dn}' and '{uid}' will be replaced by the user''s Distinguished Name and UID, respectively.
nl: Opzoekfilter voor groepslidmaatschap. De tijdelijke aanduidingen '{dn}' en '{uid}' worden vervangen door respectievelijk de Distinguished Name en UID van de gebruiker.

en: Error deleting Sandboxes: {0}
nl: Fout bij verwijderen van sandboxen: {0}

en: Finished first pass of load; now performing second pass
nl: Eerste doorgang van lading voltooid; voert nu tweede doorgang uit

en: Could not find context for fully qualified card name {0}
nl: Kon geen context vinden voor volledig gekwalificeerde kaartnaam {0}

en: Could not find context for fully qualified snippet name {0}
nl: Kon geen context vinden voor volledig gekwalificeerde fragmentnaam {0}

en: Failed to execute query for loaded card "{0}": {1}
nl: Kan zoekopdracht voor geladen kaart "{0}" niet uitvoeren: {1}

en: Cannot connect to database ''{0}'' in order to sync unhidden tables
nl: Kan geen verbinding maken met database ''{0}'' om niet-verborgen tabellen te synchroniseren

en: Enable the new field-filter operators
nl: De nieuwe veldfilteroperators inschakelen

en: New field filter operators are not enabled
nl: Nieuwe veldfilteroperators zijn niet ingeschakeld

note: Multiple comma-separated domains is EE-only feature
en: Invalid domain
nl: Ongeldig domein

en: User lookup filter. The placeholder '{login}' will be replaced by the user supplied login.
nl: Opzoekfilter voor gebruikers. De tijdelijke aanduiding '{login}' wordt vervangen door de door de gebruiker opgegeven login.

en: Attribute to use for the user''s email. (usually ''mail'', ''email'' or ''userPrincipalName'')
nl: Kenmerk dat moet worden gebruikt voor de e-mail van de gebruiker. (meestal ''mail'', ''e-mail'' of ''userPrincipalName'')

en: Search base for groups. Not required for LDAP directories that provide a ''memberOf'' overlay, such as Active Directory. (Will be searched recursively)
nl: Zoekbasis voor groepen. Niet vereist voor LDAP-directory's die een ''memberOf''-overlay bieden, zoals Active Directory. (Wordt recursief gezocht)

note: you're not allowed to change the `:personal_owner_id` of a Collection! double-check and make sure it's not just the existing value getting passed back in for whatever reason
en: You are not allowed to change the owner of a Personal Collection.
nl: Je mag de eigenaar van een Persoonlijke Collectie niet wijzigen.

en: You are not allowed to change the authority level of a Personal Collection.
nl: Je mag het bevoegdheidsniveau van een Persoonlijke Collectie niet wijzigen.

note: The checks below should be redundant because the `perms-for-moving` and `perms-for-archiving` functions also check to make sure you're not operating on Personal Collections. But as an extra safety net it doesn't hurt to check here too.
en: You are not allowed to move a Personal Collection.
nl: Je mag een Persoonlijke Collectie niet verplaatsen.

en: You cannot update a CollectionPermissionGraphRevision!
nl: Je kunt een CollectionPermissionGraphRevision niet bijwerken!

en: To make table and field names more human-friendly, Metabase will replace dashes and underscores in them with spaces.
nl: Om tabel- en veldnamen mensvriendelijker te maken, vervangt Metabase streepjes en onderstrepingstekens daarin door spaties.

en: We’ll capitalize each word while at it, so ‘last_visited_at’ will become ‘Last Visited At’.
nl: We zullen elk woord met een hoofdletter schrijven, dus 'laatst_bezocht_om' wordt 'Laatst bezocht om'.

note: redefinitions are fine
en: Setting names in would collide: {0} and {1}
nl: Het instellen van deze namen zou botsen tussen: {0} en {1}

en: Indicates when Metabase last checked for new versions.
nl: Geeft aan wanneer Metabase voor het laatst heeft gecontroleerd op nieuwe versies.

en: This URL is used for things like creating links in emails, auth redirects,
nl: Deze URL wordt gebruikt voor zaken als het maken van links in e-mails, auth-omleidingen,

en: and in some embedding scenarios, so changing it could break functionality or get you locked out of this instance.
nl: en in sommige inbeddingsscenario's, dus het wijzigen ervan kan functionaliteit breken of je buitensluiten van deze instantie.

en: When set, enforces the use of session cookies for all users which expire when the browser is closed.
nl: Indien ingesteld, wordt het gebruik van sessiecookies voor alle gebruikers afgedwongen die verlopen wanneer de browser wordt gesloten.

en: Valid field semantic type
nl: Geldig veld semantisch type

en: value must be a valid field semantic type.
nl: waarde moet een geldig veldsemantisch type zijn.

en: Valid field relation type
nl: Geldig veldrelatietype

en: value must be a valid field relation type.
nl: waarde moet een geldig veldrelatietype zijn.

en: Valid field semantic or relation type
nl: Geldige veldsemantiek of relatietype

en: value must be a valid field semantic or relation type.
nl: waarde moet een geldig veldsemantisch of relatietype zijn.

en: Valid field data type (keyword or string)
nl: Geldig veldgegevenstype (zoekwoord of tekenreeks)

en: value must be a valid field data type (keyword or string).
nl: waarde moet een geldig veldgegevenstype zijn (zoekwoord of tekenreeks).

en: Valid field semantic type (keyword or string)
nl: Geldig semantisch veldtype (zoekwoord of tekenreeks)

en: value must be a valid field semantic type (keyword or string).
nl: waarde moet een geldig semantisch veldtype zijn (zoekwoord of tekenreeks).

en: Valid field relation type (keyword or string)
nl: Geldig veldrelatietype (zoekwoord of tekenreeks)

en: value must be a valid field relation type (keyword or string).
nl: waarde moet een geldig veldrelatietype zijn (zoekwoord of tekenreeks).

en: Valid field semantic or relation type (keyword or string)
nl: Geldige veldsemantiek of relatietype (zoekwoord of tekenreeks)

en: value must be a valid field semantic or relation type (keyword or string).
nl: waarde moet een geldig veldsemantisch of relatietype zijn (zoekwoord of tekenreeks).

en: value must be a valid coercion strategy (keyword or string).
nl: waarde moet een geldige dwangstrategie zijn (zoekwoord of tekenreeks).

en: password is too common.
nl: wachtwoord komt te vaak voor.

en: Enter the token you received from the store
nl: Voer het token in dat u van de winkel hebt gekregen

en: Metabase Cloud keeps your instance up-to-date. You're currently on version {0}. Thanks for being a customer!
nl: Metabase Cloud houdt uw instantie up-to-date. U bevindt zich momenteel op versie {0}. Bedankt dat u klant bent!

en: No successful checks yet.
nl: Nog geen succesvolle controles.

en: Invalid custom GeoJSON
nl: Ongeldige aangepaste GeoJSON

en: Invalid custom GeoJSON: does not contain features
nl: Ongeldige aangepaste GeoJSON: bevat geen kenmerken

en: Invalid custom GeoJSON: feature is misssing properties
nl: Ongeldige aangepaste GeoJSON: kenmerk mist eigenschappen

en: Break out by a…
nl: Breek uit door een...

en: Automatic explorations
nl: Automatische verkenningen

en: Filter by this value
nl: Filter op deze waarde

en: GeoJSON URL failed to load
nl: GeoJSON URL niet geladen

en: Error determining value for parameter: {0}
nl: Fout bij bepalen waarde voor parameter: {0}

en: Error building query parameter map: {0}
nl: Fout bij het maken van de query parameter map: {0}

en: This is our new {0} driver, which is faster and more reliable.
nl: Dit is onze nieuwe {0} driver, die sneller en betrouwbaarder is.

en: The old driver has been deprecated and will be removed in the next release. If you really
    need to use it, you can select {0} now.
nl: Het oude stuurprogramma is afgeschreven en zal in de volgende versie worden verwijderd. Als u het echt
    moet gebruiken, kunt u nu {0} selecteren.

en: This driver has been deprecated and will be removed in the next release.
nl: Dit stuurprogramma is afgeschreven en zal in de volgende versie worden verwijderd.

en: We recommend that you upgrade to the new {0} driver, which is faster and more reliable.
nl: Wij raden u aan te upgraden naar het nieuwe {0} stuurprogramma, dat sneller en betrouwbaarder is.

en: How to upgrade a driver
nl: Hoe een stuurprogramma te upgraden

en: New driver
nl: Nieuwe bestuurder

en: Driver deprecated
nl: Stuurprogramma afgeschreven

en: you
nl: jij

en: {0} created this
nl: {0} heeft dit gemaakt

en: {0} edited this
nl: {0} heeft dit bewerkt

en: Regular
nl: Regelmatig

en: Collection type
nl: Type verzameling

en: The contents of Official collections will get a badge by their name and will be more likely to show up in search results.
nl: De inhoud van Officiële collecties krijgt een badge bij hun naam en zal eerder opduiken in zoekresultaten.

en: Official
nl: Officieel

en: Moderation
nl: Matiging

en: Verify this
nl: Verifieer dit.

en: {0} verified this
nl: {0} heeft dit geverifieerd

en: Remove verification
nl: Verificatie verwijderen

en: A moderator
nl: Een moderator

en: Cloud
nl: Wolk

en: Cloud Settings
nl: Cloud-instellingen

en: Edit details
nl: Details bewerken

en: History
nl: Geschiedenis

en: Every field is hidden right now
nl: Elk veld is nu verborgen

en: Make all sub-collections {0}, too.
nl: Maak van alle deelverzamelingen ook {0}.

en: Manage your Cloud account, including billing preferences and technical settings about this instance in your Metabase Store account.
nl: Beheer uw Cloud account, inclusief facturatievoorkeuren en technische instellingen over deze instance in uw Metabase Store account.

en: Go to the Metabase Store
nl: Ga naar de Metabase winkel

en: Running statement in describe-schema: {0}
nl: Lopend statement in describe-schema: {0}

en: Running statement in all-schemas: {0}
nl: Lopende verklaring in all-schemas: {0}

en: Running statement in describe-table: {0}
nl: Lopende verklaring in beschrijf-tabel: {0}

en: Error parsing JSON setting {0}: {1}
nl: Fout bij het ontleden van JSON-instelling {0}: {1}

en: Plugin ''{0}'' depends on environment variable ''{1}'' being set to something
nl: Plugin ''{0}'' hangt af van omgevingsvariabele ''{1}'' die op iets is ingesteld

en: Approved domains for notifications
nl: Goedgekeurde domeinen voor meldingen

en: alert
nl: melding

en: deleted
nl: verwijderd

en: restored
nl: hersteld

en: Successfully unsubscribed
nl: Uitgeschreven

en: updated
nl: bijgewerkt

en: Send to Slack now
nl: Stuur nu naar Slack

en: Slack sent
nl: Slack verzonden

en: About data permissions
nl: Over gegevensmachtigingen

en: Each of your user groups can have a level of access for each of your databases on the tables they contain.
nl: Elk van je gebruikersgroepen kan een toegangsniveau hebben voor elk van je databases op de tabellen die ze bevatten.

en: Users can be members of multiple groups, and are given the {0} level of access for a database or table across all the groups they’re a member of.
nl: Gebruikers kunnen lid zijn van meerdere groepen en krijgen het toegangsniveau {0} voor een database of tabel voor alle groepen waarvan ze lid zijn.

en: most permissive
nl: meest toegeeflijke

en: Unless a user group's access for a given database is set to “block", they’ll be able to view any saved question based on that data if they have access to the collection it’s saved in.
nl: Tenzij de toegang van een gebruikersgroep tot een bepaalde database is ingesteld op "blokkeren", kunnen ze elke opgeslagen vraag bekijken op basis van die gegevens als ze toegang hebben tot de verzameling waarin deze is opgeslagen.

en: Access levels
nl: Toegangsniveaus

en: Users can use the visual query builder to ask questions based on all tables in this database. A user group must have Unrestricted access for a database if you want to give them access to the SQL/native query editor.
nl: Gebruikers kunnen de visuele querybuilder gebruiken om vragen te stellen op basis van alle tabellen in deze database. Een gebruikersgroep moet onbeperkte toegang hebben tot een database als je ze toegang wilt geven tot de SQL/native query-editor.

en: Granular access
nl: Gedetailleerde toegang

en: Restrict user access to specific tables in a database. When you select this option, you’ll be taken to the table-level view of that database to set the access level for each table.
nl: Beperk gebruikerstoegang tot specifieke tabellen in een database. Wanneer je deze optie selecteert, ga je naar de weergave op tabelniveau van die database om het toegangsniveau voor elke tabel in te stellen.

en: No self-service access
nl: Geen selfservicetoegang

en: Prevent users from creating new ad hoc queries or questions based on this data, or from seeing this data in the Browse Data screen. Users with this level of access can still see saved questions and charts based on this data in Collections they have access to.
nl: Voorkom dat gebruikers nieuwe ad-hocquery's of vragen maken op basis van deze gegevens, of deze gegevens zien in het scherm Bladeren door gegevens. Gebruikers met dit toegangsniveau kunnen nog steeds opgeslagen vragen en grafieken zien op basis van deze gegevens in Collecties waartoe ze toegang hebben.

en: Block
nl: Blokkeer

en: Ensure users can’t ever see the data from this database regardless of their permissions at the Collection level. Keep in mind that if a user belongs to another group that does have data access, that setting will take precedence, and the user's access will not be blocked.
nl: Zorg ervoor dat gebruikers de gegevens uit deze database nooit kunnen zien, ongeacht hun machtigingen op collectieniveau. Houd er rekening mee dat als een gebruiker tot een andere groep behoort die wel gegevenstoegang heeft, die instelling voorrang heeft en dat de toegang van de gebruiker niet wordt geblokkeerd.

en: Only available in certain Metabase plans.
nl: Alleen beschikbaar voor bepaalde Metabase-abonnementen.

en: Learn more about permissions
nl: Meer informatie over machtigingen

en: hours
nl: uren

en: Error name
nl: Foutmelding naam

en: DB name
nl: DB naam

en: Rerun Selected
nl: Opnieuw uitvoeren

en: Rerun?
nl: Opnieuw uitvoeren?

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Our team is ready to help you
nl: Ons team staat voor je klaar

en: The old driver has been deprecated and will be removed in the next release. If you really
    need to use it, you can
nl: De oude driver is gemarkeerd als verouderd en zal in de volgende release worden verwijderd. Als je echt
    nodig hebt om het te gebruiken, dan kun je

en: find it here
nl: het hier vinden

en: We recommend that you upgrade to the
nl: We raden je aan te upgraden naar de

en: new {0} driver
nl: nieuwe driver {0}

en: , which is faster and more reliable.
nl: , deze is sneller en betrouwbaarder.

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: on
nl: op

en: Collection is required
nl: Collectie is verplicht

en: Cache all question results for
nl: Cache alle vraagresultaten voor

en: subscription
nl: abonnement

en: moved
nl: verplaatst

en: {0} hour | {0} hours
nl[0]: {0} uur
nl[1]: {0} uur

en: emailed
nl: gemaild

en: slack’d
nl: Slack’d

en: sent
nl: verstuurd

en: {0} email | {0} emails
nl[0]: {0} e-mail
nl[1]: {0} e-mails

en: {0} and {1}.
nl: {0} en {1}.

en: just now
nl: zojuist

en: Unsubscribe from all subscriptions / alerts
nl: Afmelden voor alle abonnementen/alerts

en: How long to keep question results. By default, Metabase will use the value you supply on the {0}, but if this database has other factors that influence the freshness of data, it could make sense to set a custom duration. You can also choose custom durations on individual questions or dashboards to help improve performance.
nl: Hoe lang de resultaten van de vragen moeten worden bewaard. Metabase gebruikt standaard de waarde die je opgeeft voor de {0}, maar als deze database andere factoren heeft die de versheid van gegevens beïnvloeden, kan het zinvol zijn om een aangepaste duur in te stellen. Je kunt ook aangepaste duur kiezen voor individuele vragen of dashboards om de prestaties te verbeteren.

en: cache settings page
nl: pagina met cache-instellingen

en: Default result cache duration
nl: Standaard cacheduur voor resultaten

en: Must be a positive integer value
nl: Moet een positief geheel getal zijn

en: Official collection
nl: Officiële collectie

en: Belongs to an Official collection
nl: Behoort tot een officiële collectie

en: {0} removed verification
nl: {0} verwijderde verificatie

en: {0} changed status to {1}
nl: {0} heeft de status bijgewerkt naar {1}

en: Tools
nl: Gereedschap

en: Erroring Questions
nl: Fouten bij vragen

en: As the creator you can also choose to delete this if it’s no longer relevant to others as well.
nl: Als maker kun je er ook voor kiezen om dit te verwijderen als het ook niet langer relevant is voor anderen.

en: You’re unsubscribed. Delete this alert as well?
nl: Je bent uitgeschreven. Deze melding ook verwijderen?

en: You’re unsubscribed. Delete this subscription as well?
nl: Je bent uitgeschreven. Dit abonnement ook verwijderen?

en: Delete this subscription?
nl: Dit abonnement verwijderen?

en: Yes, delete this alert
nl: Ja, verwijder deze melding

en: Yes, delete this subscription
nl: Ja, verwijder dit abonnement

en: Keep it around
nl: Bewaar het nog maar even

en: I changed my mind
nl: Ik ben van gedachten veranderd

en: You won’t receive this alert at {0} any more.
nl: Je ontvangt deze melding niet meer om {0}.

en: You won’t receive this subscription at {0} any more.
nl: Je ontvangt dit abonnement niet meer om {0}.

en: You created this alert on {0}.
nl: Je hebt deze melding gemaakt op {0}.

en: You created this subscription on {0}.
nl: Je hebt dit abonnement gemaakt op {0}.

en: It’s currently being sent to {0}.
nl: Het wordt momenteel verzonden naar {0}.

en: Sandboxed
nl: Zandbak

en: Curate
nl: Samensteller

en: Discard your unsaved changes?
nl: Je niet-opgeslagen wijzigingen negeren?

en: If you leave this page now, your changes won't be saved.
nl: Als je deze pagina nu verlaat, worden je wijzigingen niet opgeslagen.

en: Discard changes
nl: Veranderingen ongedaan maken

en: Select a collection to see its permissions
nl: Selecteer een collectie om de rechten te zien

en: Search for a collection
nl: Een collectie zoeken

en: Search for a group
nl: Zoek een groep

en: Collection access
nl: Toegang tot collectie

en: Edit dashboard details
nl: Dashboarddetails bewerken

en: More options
nl: Meer opties

en: Expecting field but found {0}
nl: Verwacht veld maar gevonden {0}

en: Recently viewed
nl: Recent bekeken

en: Metric
nl: Statistiek

en: Explore paid features
nl: Ontdek betaalde functies

en: This filter needs to be connected to a card.
nl: Dit filter moet worden aangesloten op een kaart.

en: We'll show the first 10 rows of this table in your Pulse. If you email this, we'll add a file attachment with all columns and up to 2,000 rows.
nl: We tonen de eerste 10 rijen van deze tabel in je Pulse. Als je dit e-mailt, voegen we een bestandsbijlage toe met alle kolommen en maximaal 2000 rijen.

en: Pick columns
nl: Kies kolommen

en: Segment of {0}
nl: Segment van {0}

en: Metric for {0}
nl: Statistiek voor {0}

en: {0} chart does not support multiple series
nl: {0} diagram ondersteunt niet meerdere series

en: And {0} more
nl: En nog {0} meer

en: Others
nl: anderen

en: {0} alert recipients
nl: {0} ontvangers van waarschuwingen

en: {0} recipients
nl: {0} ontvangers

en: This alert will no longer be {0}.
nl: Deze melding wordt niet langer {0}.

en: This dashboard will no longer be {0}.
nl: Dit dashboard wordt niet langer {0}.

en: Unsubscribe {0} from all subscriptions and alerts?
nl: Afmelden {0} voor alle abonnementen en meldingen?

en: This will delete any dashboard subscriptions or alerts {0} has created, and remove them as a recipient from any other subscriptions or alerts.
nl: Hiermee worden alle dashboardabonnementen of waarschuwingen die {0} heeft gemaakt, verwijderd en worden ze als ontvanger verwijderd uit andere abonnementen of waarschuwingen.

en: This does not affect email distribution lists that are managed outside of Metabase.
nl: Dit heeft geen invloed op e-maildistributielijsten die buiten Metabase worden beheerd.

en: Team members
nl: Leden van het team

en: Subscriptions & Alerts
nl: Abonnementen en waarschuwingen

en: Filter by question name
nl: Filter op vraagnaam

en: Filter by dashboard name
nl: Filteren op dashboardnaam

en: Unsubscribe successful
nl: Afmelden succesvol

en: Alerts
nl: Waarschuwingen

en: Use default
nl: Gebruik standaard

en: Use instance default (TTL)
nl: Instantiestandaard gebruiken (TTL)

en: Not seeing something listed here?
nl: Zie je hier iets niet vermeld?

en: It’s possible you may also receive emails from Metabase if you’re a member of an email distribution list, like “team@mycompany.com” and that list is used as the recipient for an alert or dashboard subscription instead of your individual email.
nl: Het is mogelijk dat je ook e-mails van Metabase ontvangt als je lid bent van een e-maildistributielijst, zoals “team@mijnbedrijf.nl” en die lijst wordt gebruikt als ontvanger voor een waarschuwing of dashboard-abonnement in plaats van je individuele e-mail.

en: Hopefully they’ll be able to help you out!
nl: Hopelijk kunnen ze je verder helpen!

en: your instance administrator
nl: je instantiebeheerder

en: Metabase doesn’t manage those lists, so we’d recommend contacting {0}.
nl: Metabase beheert die lijsten niet, dus we raden je aan contact op te nemen met {0}.

en: Created by you
nl: Gemaakt door jou

en: Created by {0}
nl: Gemaakt door {0}

en: Created
nl: Gemaakt

en:  on {0}
nl:  op {0}

en: You receive or created these
nl: Je hebt deze ontvangen of gemaakt

en: Not seeing one here?
nl: Zie je er hier geen?

en: If you subscribe or are added to dashboard subscriptions or alerts you’ll be able to manage those here.
nl: Als je abonneert op of wordt toegevoegd aan dashboardabonnementen of waarschuwingen, kun je deze hier beheren.

en: Confirm you want to unsubscribe
nl: Bevestig dat je je wilt afmelden

en: Depending on your organization’s permissions you might need to ask a moderator to be re-added in the future.
nl: Afhankelijk van de machtigingen van uw organisatie, moet je mogelijk een moderator vragen om in de toekomst opnieuw te worden toegevoegd.

en: You’ll stop receiving this alert from now on.
nl: Je ontvangt deze melding vanaf nu niet meer.

en: You’ll stop receiving this subscription from now on.
nl: Je ontvangt dit abonnement vanaf nu niet meer.

en: Unrestricted
nl: Onbeperkt

en: Granular
nl: Gedetaileerd

en: No self-service
nl: Geen zelfbediening

en: Native query editor access requires full data access.
nl: Voor toegang tot de native query-editor is volledige gegevenstoegang vereist.

en: Select a database to see group permissions
nl: Selecteer een database om groepsrechten te zien

en: Allow native query editing?
nl: Bewerken van native query's toestaan?

en: Select a group to see its data permissions
nl: Selecteer een groep om de gegevensrechten te zien

en: Search for a database
nl: Zoeken naar een database

en: Select a table to set more specific permissions
nl: Selecteer een tabel om meer specifieke machtigingen in te stellen

en: Search for a table
nl: Zoek een tafel

en: Data access
nl: Toegang tot de gegevens

en: Native query editing
nl: Bewerken van native query's

en: The Administrators group is special, and always has Unrestricted access.
nl: De groep Administrators is speciaal en heeft altijd onbeperkte toegang.

en: Permissions for
nl: Machtigingen voor

en: Table name
nl: Tafel naam

en: Schema name
nl: Schemanaam

en: Search for a schema
nl: Zoeken naar een schema

en: Permissions for the
nl: Machtigingen voor de

en: {0} person | {0} people
nl[0]: {0} persoon
nl[1]: {0} personen

en: Cache results for
nl: Cache-resultaten voor

en: Permission help
nl: Hulp bij toestemming

en: Previous results
nl: Vorige resultaten

en: Pick a column...
nl: Kies een kolom...

en: Allowed email address domain(s) for new DashboardSubscriptions and Alerts. Does not affect existing subscriptions.
nl: Toegestane e-mailadresdomein(en) voor nieuwe Dashboard abonnementen en Alerts. Heeft geen invloed op bestaande abonnementen.

en: Invalid email address: {0}
nl: Ongeldig e-mailadres: {0}

en: You cannot create new subscriptions for the domain {0}. Allowed domains are: {1}
nl: Je kunt geen nieuwe abonnementen maken voor het domein {0}. Toegestane domeinen zijn: {1}

en: This API endpoint is only enabled if you have a premium token with the {0} feature.
nl: Dit API-eindpunt is alleen ingeschakeld als je een premium-token hebt met de functie {0}.

note: TODO -- come up with a better error message.
en: Blocked: you are not allowed to run queries against Database {0}.
nl: Geblokkeerd: je mag geen query's uitvoeren op Database {0}.

en: SSL must be enabled to use Kerberos authentication
nl: SSL moet zijn ingeschakeld om Kerberos-verificatie te gebruiken

en: Invalid DB permissions: If you have write access for native queries, you must have full data access.
nl: Ongeldige DB-machtigingen: als je schrijftoegang hebt voor native query's, moet je volledige gegevenstoegang hebben.

en: collection ID of a dashboard subscription cannot be directly modified
nl: collectie-ID van een dashboardabonnement kan niet rechtstreeks worden gewijzigd

en: dashboard ID of a dashboard subscription cannot be modified
nl: dashboard-ID van een dashboardabonnement kan niet worden gewijzigd

en: Admin settings
nl: Beheerdersinstellingen

en: and is built with care by a team from all across this pale blue dot.
nl: en is met zorg gebouwd door een team van over de hele blauwe stip.

en: This is a model now.
nl: Dit is nu een model.

en: This is a question now.
nl: Dit is nu een vraag.

en: You're only allowed to email subscriptions to addresses ending in {0}
nl: Je mag alleen versturen naar adressen die eindigen op {0}

en: Primary color
nl: Primaire kleur

en: The main color used throughout the app for buttons, links, and the default chart color.
nl: Hoofdkleur voor knoppen, koppelingen, standaardkleur voor grafieken.

en: Navigation bar color
nl: Kleur navigatiebalk

en: The top nav bar of Metabase. Defaults to the Primary Color if not set.
nl: Bovenste navigatiebalk. Staat standaard op primaire kleur.

en: The color of aggregations and breakouts in the graphical query builder.
nl: De kleur van aggregaties en uitsplitsingen in de grafische querybuilder.

en: The color of filters in the query builder and buttons and links in filter widgets.
nl: De kleur van filters in de querybuilder, knoppen en koppelingen in filterwidgets.

en: Additional chart color
nl: Aanvullende kleur grafieken

en: Rerun this question
nl: Vraag opnieuw uitvoeren

en: Syncing database…
nl: Database synchroniseren...

en: Add this model to a dashboard
nl: Dit model aan een dashboard toevoegen

en: Project ID to be used for authentication. You can omit this field if you are only querying datasets owned by your organization.
nl: Project ID wordt gebruikt voor authenticatie. Je kan dit veld overslaan als je alleen de datasets van jouw organisatie bevraagt.

en: Make sure to leave out the Project ID prefix in "project_name:dataset_id" and only enter “dataset_id”
nl: Zorg ervoor dat je het voorvoegsel Project-ID in "project_name:dataset_id" weglaat en alleen "dataset_id" invoert

en: Service account JSON file
nl: JSON-bestand van het serviceaccount

en: This JSON file contains the credentials Metabase needs to read and query your dataset.
nl: Dit JSON-bestand bevat inloggegevens om je dataset te kunnen lezen en te bevragen.

en: Rerun queries for simple explorations
nl: Voer zoekopdrachten opnieuw uit voor eenvoudige verkenningen

en: We execute the underlying query when you explore data using Summarize or Filter. This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
nl: We voeren de onderliggende query uit wanneer je gegevens verkent met behulp van Samenvatten of Filteren. Dit is standaard ingeschakeld, maar je kunt het uitschakelen als de prestaties traag zijn.

en: Choose when syncs and scans happen
nl: Kies wanneer te synchroniseren en te scannen

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values. If you have a large database, turn this on to make changes.
nl: Standaard voert Metabase een lichtgewichte synchronisatie van veldwaardes elk uur en een uitgebreide scan dagelijks. Zet dit aan voor grotere databases om zelf te kiezen.

en: This enables Metabase to scan for additional field values during syncs allowing smarter behavior, like improved auto-binning on your bar charts.
nl: Hierdoor kan Metabase tijdens synchronisaties naar aanvullende veldwaarden scannen, wat slimmer gedrag mogelijk maakt, zoals verbeterde auto-binning op uw staafdiagrammen.

en: Company or team name
nl: Naam bedrijf of team

en: must be different from the email address you used in setup
nl: moet anders zijn dan het e-mailadres dat je tijdens de installatie gebruikte

en: saved a model based on
nl: sloeg model op gebaseerd op

en: saved a model
nl: heeft een model opgeslagen

en: deleted a model
nl: heeft een model verwijderd

en: New
nl: Nieuw

en: SQL query
nl: SQL-vraag

en: Archive this model?
nl: Dit model archiveren?

en: This model will be removed from any dashboards or pulses using it.
nl: Dit model zal worden verwijderd uit dashboards en pulses die het eventueel bevatten.

en: Verify this model
nl: Dit model verifiëren

en: Verify this question
nl: Deze vraag verifiëren

en: View this
nl: Dit bekijken

en: License and billing
nl: Licentie en facturering

en: License
nl: Licentie

en: New…
nl: Nieuw...

en: {0} distinct value | {0} distinct values
nl[0]: {0} afzonderlijke waarde
nl[1]: {0} afzonderlijke waardes

en: Getting distinct values...
nl: Afzonderlijke waardes ophalen...

en: You don’t have permission to see this question’s columns.
nl: Je hebt geen rechten op de kolommen van deze vraag te zien.

en: Use an SSH-tunnel
nl: Een SSH-tunnel gebruiken

en: We suggest you leave this off unless you plan on doing a lot of manual timezone casting with this data.
nl: We raden je aan dit uit te laten, tenzij je van plan bent veel handmatige tijdzone-castings te doen met deze gegevens.

en: This can be useful for auditing and debugging, but prevents BigQuery from caching results and may increase your costs.
nl: Dit kan handig zijn voor controle en foutopsporing, maar voorkomt wel dat BigQuery resultaten in de cache opslaat en dat kan hogere kosten veroorzaken.

en: Connect using DNS SRV
nl: Verbinding maken via DNS SRV

en: If you're connecting to an Atlas cluster, you might need to turn this on. Note that your provided host must be a fully qualified domain name.
nl: Als je verbinding maakt met een Atlas-cluster, moet je dit mogelijk inschakelen. Houd er rekening mee dat de opgegeven host een volledig gekwalificeerde domeinnaam moet zijn.

en: SSH authentication
nl: SSH authenticatie

en: If a direct connection to your database isn't possible, you may want to use an SSH tunnel. {0}.
nl: Als een directe verbinding met je database niet mogelijk is, wil je misschien een SSH-tunnel gebruiken. {0}.

en: Display name
nl: Weergavenaam

en: Our {0}
nl: Onze {0}

en: Choose what this data will be called in Metabase.
nl: Kies hoe deze gegevens moeten heten.

en: Models
nl: Modellen

en: Raw Tables
nl: Ruwe tabellen

en: Unknown Metric: {0}
nl: Onbekende metriek: {0}

en: Unknown Segment: {0}
nl: Onbekend segment: {0}

en: Unknown Field: {0}
nl: Onbekend veld: {0}

en: Unknown function {0}
nl: Onbekende functie {0}

en: Expecting {0} but found function {1} returning {2}
nl: {0} verwacht, maar functie {1} gevonden die een {2} teruggeeft

en: Expecting {0} but found {1}
nl: {0} verwacht, maar {1} gevonden

en: Unexpected end of input, expecting {0}
nl: Onverwacht einde gegevens, {0} verwacht

en: Expecting {0} but got {1} instead
nl: {0} verwacht, maar {1} gekregen

en: Unexpected end of input
nl: Onverwacht einde gegevens

en: Unexpected operator {0}
nl: Onverwachte operator {0}

en: modified question's series
nl: heeft een serie van een vraag aangepast

en: added series to a question
nl: heeft een serie toegevoegd aan een vraag

en: removed series from a question
nl: heeft een serie verwijderd van een vraag

en: moved this to {0}
nl: heeft dit naar {0} verplaatst

en: renamed this to "{0}"
nl: heeft dit in "{0}" hernoemd

en: added a description
nl: heeft een beschrijving toegevoegd

en: changed the description
nl: heeft de beschrijving veranderd

en: archived this
nl: heeft dit gearchiveerd

en: unarchived this
nl: heeft dit gedeärchiveerd

en: turned this into a model
nl: heeft hiervan een model gemaakt

en: changed this from a model to a saved question
nl: heeft dit van een model in een opgeslagen vraag veranderd

en: edited the question
nl: heeft deze vraag aangepast

en: changed the display from {0} to {1}
nl: heeft de weergave van {0} in {1} veranderd

en: changed the visualization settings
nl: de visualisatie-instellingen zijn gewijzigd

en: added a card | added {0} cards
nl[0]: heeft een kaart toegevoegd
nl[1]: heeft {0} kaarten toegevoegd

en: rearranged the cards
nl: heeft de kaarten herschikt

en: removed a card | removed {0} cards
nl[0]: heeft een kaart verwijderd
nl[1]: heeft {0} kaarten verwijderd

en: created this
nl: heeft dit aangemaakt

en: reverted to an earlier revision
nl: heeft een eerdere revisie hersteld

en: Dataset
nl: Gegevensset

en: You're only allowed to email pulses to addresses ending in {0}
nl: Je mag pulses alleen e-mailen naar adressen die eindigen op {0}

en: Reaches the goal line
nl: Bereikt de doellijn

en: You're only allowed to email alerts to addresses ending in {0}
nl: Je mag alleen waarschuwingen e-mailen naar adressen die eindigen op {0}

en: Search for some data…
nl: Zoek naar enkele gegevens...

en: Search for a model…
nl: Zoek een model…

en: Search for a question…
nl: Zoek een vraag…

en: Search for a table…
nl: Zoek een tabel…

en: All data
nl: Alle data

en: The best starting place for new questions.
nl: De beste startplaats voor nieuwe vragen.

en: Raw Data
nl: Ruwe data

en: Unaltered tables in connected databases.
nl: Ongewijzigde tabellen in verbonden databases.

en: Use any question’s results to start a new question.
nl: Gebruik de resultaten van een vraag om een nieuwe vraag te beginnen.

en: Turn this into a model
nl: Verander dit in een model

en: Let you update column descriptions and customize metadata to create
    great starting points for exploration.
nl: Laat je kolombeschrijvingen bijwerken en metagegevens aanpassen om geweldige startpunten voor verkenningen te maken.

en: Show up higher in search results and get highlighted when other
    users start new questions to promote reuse.
nl: Hoger weergeven in zoekresultaten en uitlichten wanneer 
    gebruikers een nieuwe vraag starten om hergebruik te stimuleren.

en: Live in collections to keep them separate from messy database
    schemas.
nl: Leven in collecties om ze gescheiden te houden van rommelige database 
    schema's.

en: Duplicate this model
nl: Dupliceer dit model

en: It's okay to play around with models
nl: Het is oké om met modellen te spelen

en: You won't make any permanent changes to them unless you edit their query definition.
nl: Je brengt er geen permanente wijzigingen in aan, tenzij je hun querydefinitie bewerkt.

en: Pick a question or a model
nl: Kies een vraag of een model

en: Pick a different question or a model
nl: Kies een andere vraag of een model

en: Display as
nl: Weergeven als

en: Error contents
nl: Inhoud fout

en: Restoring the sample database...
nl: De voorbeelddatabase herstellen...

en: Bring the sample database back
nl: Breng de voorbeelddatabase terug

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: Earliest date
nl: Vroegste datum

en: Latest date
nl: Uiterste datum

en: Hide advanced options
nl: Geavanceerde opties verbergen

en: Show advanced options
nl: Toon geavanceerde opties

en: Loading
nl: Bezig met laden

en: Load more
nl: Meer laden

en: Table and details views
nl: Tabel- en detailweergaven

en: Detail views only
nl: Alleen detailweergaven

en: It’s optional, but oh, so helpful
nl: Het is optioneel, maar oh, zo handig

en: Database column this maps to
nl: Databasekolom waarnaar deze verwijst

en: Column type
nl: Kolomtype

en: This column should appear in…
nl: Deze kolom zou moeten verschijnen in…

en: Run selection
nl: Selectie uitvoeren

en: Save as snippet
nl: Opslaan als fragment

en: empty
nl: leeg

en: not empty
nl: niet leeg

en: Edit model
nl: Model bewerken

en: (required)
nl: (vereist)

en: This model is archived and shouldn't be used.
nl: Dit model is gearchiveerd en mag niet worden gebruikt.

en: Remove database
nl: Database verwijderen

en: Search for a database…
nl: Zoeken naar een database…

en: Didn’t find anything
nl: Niets gevonden

en: Don’t see your database? Check out our {0} page to see if it’s available for self-hosting.
nl: Zie je je database niet? Bekijk onze {0}-pagina om te zien of deze beschikbaar is voor zelfhosting.

en: Community Drivers
nl: Community-stuurprogramma's

en: Show less options
nl: Toon minder opties

en: Show more options
nl: Toon meer opties

en: Search for a special type
nl: Zoek naar een speciaal type

en: Model management
nl: Modelbeheer

en: Edit query definition
nl: Querydefinitie bewerken

en: Customize metadata
nl: Metagegevens aanpassen

en: Turn back into a saved question
nl: Verander terug in een opgeslagen vraag

en: Select none
nl: Niets selecteren

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: By default "Site Url" is used in notification links, but can be overridden.
nl: Standaard wordt "Site-URL" gebruikt in meldingslinks, maar dit kan overschreven worden.

en: Error preprocessing source query when applying GTAP: {0}
nl: Fout bij voorverwerking van bronquery bij toepassen van GTAP: {0}

en: Unique identifier to be used in Snowplow analytics, to identify this instance of Metabase.
nl: Unieke identifier die moet worden gebruikt in Snowplow-analyses om deze instantie van Metabase te identificeren.

en: This is a public setting since some analytics events are sent prior to initial setup.
nl: Dit is een openbare instelling, aangezien sommige analysegebeurtenissen vóór de eerste installatie worden verzonden.

en: Boolean indicating whether a Snowplow collector is available to receive analytics events.
nl: Boolean waarde die aangeeft of een Snowplow collector beschikbaar is om analysegebeurtenissen te ontvangen.

en: Should be set via environment variable in Cypress tests or during local development.
nl: Moet worden ingesteld via omgevingsvariabele in Cypress-tests of tijdens lokale ontwikkeling.

en: Boolean indicating whether analytics events are being sent to Snowplow.
nl: Boolean waarde die aangeeft of analysegebeurtenissen naar Snowplow worden verzonden.

en: True if anonymous tracking is enabled for this instance, and a Snowplow collector is available.
nl: Waar als anonieme tracking is ingeschakeld voor deze instantie en er een Snowplow collector beschikbaar is.

en: The URL of the Snowplow collector to send analytics events to.
nl: De URL van de Snowplow-collector waarnaar analysegebeurtenissen moeten worden verzonden.

en: The approximate timestamp at which this instance of Metabase was created, for inclusion in analytics.
nl: Het geschatte tijdstempel waarop deze instantie van Metabase is gemaakt, voor opname in analyses.

en: Unverified due to edit
nl: Niet geverifieerd wegens bewerking

en: Card {0} does not exist or does not have a valid query.
nl: Kaart {0} bestaat niet of heeft geen geldige zoekopdracht.

en: You must have data permissions to add a parameter referencing the Table {0}.
nl: Je moet gegevensmachtigingen hebben om een parameter toe te voegen die verwijst naar de tabel {0}.

en: No matching parameter with slug {0}. Found: {1}
nl: Geen overeenkomende parameter met slug {0}. Gevonden: {1}

en: Could not invite user because email is not configured.
nl: Kan gebruiker niet uitnodigen omdat e-mail niet is geconfigureerd.

en: Does your team use Slack? If so, you can send automated updates via dashboard subscriptions.
nl: Gebruikt jouw team Slack? Dan kun je geautomatiseerde updates sturen via dashboardabonnementen.

en: invalid token
nl: Ongeldige Token

en: Slack channel not found.
nl: Slack-kanaal niet gevonden.

en: channel not found
nl: Kanaal niet gevonden

en: Your database's IP address (e.g. 98.137.149.56) or its domain name (e.g. esc.mydatabase.com).
nl: Het IP-adres van uw database (bijv. 98.137.149.56) of de domeinnaam (bijv. abc.mijndatabase.nl).

en: username
nl: gebruikersnaam

en: Use a secure connection (SSL)
nl: Gebruik een beveiligde verbinding (SSL)

en: Use an SSH tunnel
nl: Gebruik een SSH tunnel

en: Enable this ssh tunnel?
nl: Deze ssh-tunnel inschakelen?

en: SSH tunnel host
nl: SSH-tunnel host

en: The hostname that you use to connect to connect to SSH tunnels.
nl: De hostnaam die je gebruikt om verbinding te maken met SSH-tunnels.

en: SSH tunnel port
nl: SSH-tunnel poort

en: SSH tunnel username
nl: SSH-tunnel gebruikersnaam

en: The username you use to login to your SSH tunnel.
nl: De gebruikersnaam die je gebruikt om in te loggen op je SSH-tunnel.

en: SSH tunnel password
nl: SSH-tunnel wachtwoord

en: SSH private key to connect to the tunnel
nl: SSH Private Key die je gebruikt om in te loggen

en: Paste the contents of an ssh private key here
nl: Plak hier de inhoud van een ssh-privésleutel

en: Passphrase for SSH private key
nl: Wachtwoord voor SSH-privésleutel

en: We execute the underlying query when you explore data using Summarize or Filter.
nl: We voeren de onderliggende query uit wanneer je gegevens verkent met behulp van Samenvatten of Filteren.

en: This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
nl: Dit is standaard ingeschakeld, maar je kunt het uitschakelen als de prestaties traag zijn.

en: This is a lightweight process that checks for updates to this database’s schema.
nl: Dit is een lichtgewicht proces dat controleert op updates voor het schema van deze database.

en: In most cases, you should be fine leaving this set to sync hourly.
nl: In de meeste gevallen is het voldoende om deze elk uur te laten synchroniseren.

en: If your database is behind a firewall, you may need to allow connections from our Metabase Cloud IP addresses:
nl: Als je database zich achter een firewall bevindt, moet je mogelijk verbindingen toestaan vanaf onze Metabase Cloud IP-adressen:

en: The local path relative to where Metabase is running from. Your string should not include the .mv.db extension.
nl: Het lokale pad ten opzichte van waar Metabase draait. Je tekenreeks mag niet de extensie .mv.db bevatten.

en: SSL Mode
nl: SSL modus

en: SSL Root Certificate (PEM)
nl: SSL-rootcertificaat (PEM)

en: Authenticate client certificate?
nl: Clientcertificaat verifiëren?

en: SSL Client Certificate (PEM)
nl: SSL-clientcertificaat (PEM)

en: SSL Client Key (PKCS-8/DER or PKCS-12)
nl: SSL-clientsleutel (PKCS-8/DER of PKCS-12)

en: SSL Client Key Password
nl: Wachtwoord SSL-clientsleutel

en: Unable to substitute parameters: {0}
nl: Kan parameters niet vervangen: {0}

en: Local file path
nl: Lokaal bestandspad

en: Uploaded file path
nl: Geüploade bestandspad

en: File path
nl: Bestandspad

en: Only these...
nl: Alleen deze...

en: All except...
nl: Alles behalve...

en: Comma separated names of {0} that <strong>should</strong> appear in Metabase
nl: Komma-gescheiden namen van {0} die <strong>moeten</strong> verschijnen in Metabase

en: You can use patterns like <strong>auth*</strong> to match multiple {0}
nl: Je kunt patronen zoals <strong>auth*</strong> gebruiken om meerdere {0} te matchen

en: Comma separated names of {0} that <strong>should NOT</strong> appear in Metabase
nl: Komma-gescheiden namen van {0} die <strong>NIET</strong> in Metabase zouden moeten voorkomen

en: Your Slack connection stopped working
nl: Je Slack-verbinding werkt niet meer

en: Client ID for Google Sign-In. If this is set, Google Sign-In is considered to be enabled.
nl: Client-ID voor aanmelding bij Google. Als dit is ingesteld, wordt Google Sign-In geacht te zijn ingeschakeld.

en: Invalid Google Sign-In Client ID: must end with ".apps.googleusercontent.com"
nl: Ongeldige Google Sign-In Client ID: moet eindigen op ".apps.googleusercontent.com"

en: Invalid Google Sign-In token.
nl: Ongeldige Google-inlogtoken.

en: Google Sign-In token appears to be incorrect.
nl: De Google-aanmeldingstoken lijkt onjuist te zijn.

en: Successfully authenticated Google Sign-In token for: {0} {1}
nl: Geverifieerde Google-aanmeldingstoken voor: {0} {1}

en: Deprecated Slack API token for connecting the Metabase Slack bot.
nl: Verouderde Slack API-token voor het verbinden van de Metabase Slack-bot.

en: Please use a new Slack app integration instead.
nl: Gebruik in plaats daarvan een nieuwe Slack-app-integratie.

en: Bot user OAuth token for connecting the Metabase Slack app.
nl: Bot-gebruiker OAuth-token voor het verbinden van de Metabase Slack-app.

en: This should be used for all new Slack integrations starting in Metabase v0.42.0.
nl: Dit moet worden gebruikt voor alle nieuwe Slack-integraties beginnend vanaf Metabase v0.42.0.

en: Whether the current Slack app token, if set, is valid.
nl: Of het huidige Slack-app-token, indien ingesteld, geldig is.

en: Set to 'false' if a Slack API request returns an auth error.
nl: Stel in op 'false' als een Slack API-verzoek een auth-fout retourneert.

en: The name of the channel to which Metabase files should be initially uploaded
nl: De naam van het kanaal waarnaar Metabase-bestanden in eerste instantie moeten worden geüpload

en: 🔒 Your Slack authorization token is invalid or has been revoked. Please update your integration in Admin Settings -> Slack.
nl: 🔒 Je Slack-autorisatietoken is ongeldig of is ingetrokken. Werk je integratie bij in Beheerdersinstellingen -> Slack.

en: Slack channel named `{0}` is missing!
nl: Slack-kanaal met de naam `{0}` ontbreekt!

en: The channel is used for storing images that are included in dashboard subscriptions.
nl: Het kanaal wordt gebruikt voor het opslaan van afbeeldingen die zijn opgenomen in dashboardabonnementen.

en: You do not have curate permissions for this Collection.
nl: Je hebt geen beheerrechten voor deze collectie.

en: Dashboard {0} does not have a DashboardCard with ID {1}
nl: Dashboard {0} heeft geen DashboardCard met ID {1}

en: Deleting secret ID {0} from app DB because the owning database ({1}) is being deleted
nl: Geheime ID {0} verwijderen uit app DB omdat de eigenaar van de database ({1}) wordt verwijderd

en: Invalid value for Field column {0}: {1} is not a descendant of any of these types: {2}
nl: Ongeldige waarde voor veldkolom {0}: {1} is geen afstammeling van een van deze typen: {2}

en: Can''t use block permissions without having the advanced-permissions premium feature
nl: Kan geen blokkeringsrechten gebruiken zonder de premiumfunctie voor geavanceerde machtigingen

en: User {0} does not exist.
nl: Gebruiker {0} bestaat niet.

en: Wrong email address for User {0}.
nl: Verkeerd e-mailadres voor gebruiker {0}.

en: Secret ID {0}
nl: Geheime ID {0}

en: File path for {0}
nl: Bestandspad voor {0}

en: Path
nl: Pad

en: {0} points to non-existent file: {1}
nl: {0} verwijst naar een niet-bestaand bestand: {1}

en: {0} (a local file path) cannot be used in Metabase hosted environment
nl: {0} (een lokaal bestandspad) kan niet worden gebruikt in een door Metabase gehoste omgeving

en: Boolean indicating whether analytics data should be sent to Google Analytics on the frontend
nl: Boolean die aangeeft of analytische gegevens naar Google Analytics op de frontend moeten worden verzonden

en: Metabase version for which a notice about usage of deprecated features has been shown.
nl: Metabase-versie waarvoor een melding over het gebruik van verouderde functies is weergegeven.

en: Whether or not to display a message about pinning dashboards. It will also be hidden if any dashboards are pinned. Admins might hide this to direct users to better content than raw data
nl: Wel of niet een bericht weergeven over het vastzetten van dashboards. Het wordt ook verborgen als dashboards zijn vastgezet. Beheerders kunnen dit verbergen om gebruikers naar betere inhoud te leiden dan onbewerkte gegevens

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries.
nl: Dit heeft invloed op zaken als groeperen op week of filteren in GUI-query's.

en: It won''t affect most SQL queries,
nl: Dit heeft geen invloed op de meeste SQL-query's,

en:  although it is used to set the WEEK_START session variable in Snowflake.
nl:  hoewel het wordt gebruikt om de WEEK_START-sessievariabele in Snowflake in te stellen.

en: Error fetching Metabase Cloud gateway IP addresses:
nl: Fout bij ophalen van IP-adressen van Metabase Cloud-gateway:

en: Metabase Cloud gateway IP addresses, to configure connections to DBs behind firewalls
nl: Metabase Cloud gateway IP-adressen, om verbindingen met DB's achter firewalls te configureren

en: Whether an introductory modal should be shown after the next database connection is added.
nl: Of een introductie popup moet worden weergegeven nadat de volgende databaseverbinding is toegevoegd.

en: Defaults to false if any non-default database has already finished syncing for this instance.
nl: De standaardinstelling is onwaar als een niet-standaarddatabase al is gesynchroniseerd voor deze instantie.

en: Loading sample database
nl: Voorbeelddatabase laden

en: Failed to load sample database
nl: Kan voorbeelddatabase niet laden

en: test Setting
nl: Test instelling

en: A retired setting name
nl: Een oude instellingsnaam

en: Your license is active!
nl: Je licentie is actief!

en: This token doesn't seem to be valid. Double-check it, then contact support if you think it should be working.
nl: Deze token lijkt niet geldig. Controleer het nogmaals of neem contact op met ondersteuning wanneer je denkt dat dit wel zou moeten werken.

en: We're having trouble validating your token. Please double-check that your instance can connect to Metabase's servers.
nl: We hebben problemen met het valideren van je token. Controleer nogmaals of je instantie verbinding kan maken met de Metabase-servers.

en: Unexpected expression
nl: Onverwachte expressie

en: Invalid node type
nl: Ongeldige node type

en: Invalid number format
nl: Ongeldige getalnotatie

en: Expected expression
nl: Verwachtte expressie

en: Slack Bot User OAuth Token
nl: Slack Bot-gebruiker OAuth-token

en: Slack channel name
nl: Slack-kanaalnaam

en: Unexpected token "{0}"
nl: Onverwacht token "{0}"

en: Reached max number of iterations
nl: Maximaal aantal iteraties bereikt

en: Unexpected token
nl: Onverwacht teken

en: Sign in with SSO
nl: Aanmelden met SSO

en: Bought a license to unlock advanced functionality? Please enter it below.
nl: Een licentie gekocht om geavanceerde functionaliteit te ontgrendelen? Vul het hieronder in.

en: Your license isn’t valid anymore. If you have a new license, please
    enter it below, otherwise please contact {0}
nl: Je licentie is niet meer geldig. Als je een nieuwe licentie hebt, kun je 
    deze hieronder invullen, neem anders contact op met {0}

en: Your trial ends in {0} days. If you already have a license, please enter it below.
nl: Je proefperiode eindigt over {0} dagen. Als je al een licentie hebt, vul deze dan hieronder in.

en: Your license is active until {0}! Hope you’re enjoying it.
nl: Je licentie is actief tot {0}! Hopelijk geniet je er van.

en: Billing
nl: Facturering

en: Manage your Cloud account, including billing preferences, in your Metabase Store account.
nl: Beheer je Cloud-account, inclusief factureringsvoorkeuren, in je Metabase Store-account.

en: To manage your billing preferences, please email {0}
nl: Stuur een e-mail naar {0} om je factureringsvoorkeuren te beheren

en: This driver will be removed in a future release.
nl: Dit stuurprogramma wordt in een toekomstige release verwijderd.

en: We recommend you upgrade to the {0}.
nl: We raden je aan te upgraden naar de {0}.

en: This is our new {0} driver.
nl: Dit is onze nieuwe {0}-driver.

en: The old driver has been deprecated and will be removed in a future release.
nl: Het oude stuurprogramma is verouderd en zal in een toekomstige release worden verwijderd.

en: If you really need to use it, you can {0}.
nl: Als je het echt nodig hebt, kun je {0}.

en: Need help connecting?
nl: Hulp nodig bij het aansluiten?

en: Check out documentation for step-by-step directions on how to connect to your database.
nl: Bekijk de documentatie voor stapsgewijze instructies over hoe je verbinding kunt maken met je database.

en: Docs weren't enough? {0}
nl: Documentatie was niet voldoende? {0}

en: {0} column | {0} columns
nl[0]: {0} kolom
nl[1]: {0} kolommen

en: We're taking a look at your database!
nl: We neen een kijkje in je database!

en: You’ll be able to use individual tables as they finish syncing.
nl: Je kunt afzonderlijke tabellen gebruiken als ze klaar zijn met synchroniseren.

en: In the meantime, you can take a look at the {0} if you want to get a head start. Want to explore?
nl: In de tussentijd kunt je de {0} bekijken als je een voorsprong wilt krijgen. Wil je dit ontdekken?

en: Sample Database
nl: Voorbeeld database

en: Have a look around your Metabase in the meantime if you want to get a head start.
nl: Kijk in de tussentijd eens rond in Metabase als je een voorsprong wil krijgen.

en: Explore sample data
nl: Voorbeeldgegevens verkennen

en: reference the results of another saved question
nl: verwijzen naar de resultaten van een andere opgeslagen vraag

en: Variables in models aren't supported yet
nl: Variabelen in modellen worden nog niet ondersteund

en: To solve this, just remove the variables in this question and try again. (It's okay to use {0} or {1} in your query.)
nl: Om dit op te lossen, verwijder je de variabelen in deze vraag en probeer je het opnieuw. (Het is oké om {0} of {1} te gebruiken in je zoekopdracht.)

en: Back to sign in
nl: Terug naar inlogscherm

en: Please contact an administrator to have them reset your password.
nl: Neem contact op met een beheerder om je wachtwoord opnieuw in te stellen.

en: All done!
nl: Helemaal klaar!

en: Awesome, you've successfully updated your password.
nl: Geweldig, je hebt je wachtwoord met succes bijgewerkt.

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need to reset your password, you can request a new reset email.
nl: Om veiligheidsredenen verlopen wachtwoordresetkoppelingen na een tijdje. Als je het wachtwoord nog steeds wilt resetten, kun je een nieuwe reset-e-mail aanvragen.

en: Request a new reset email
nl: Vraag een nieuwe reset e-mail aan

en: Connected to these tables
nl: Verbonden met deze tabellen

en: Are you ready to start exploring your data? Add it below.
nl: Ben je klaar om te beginnen met het verkennen van je gegevens? Voeg het hieronder toe.

en: Not ready? Skip and play around with our Sample Database.
nl: Nog niet klaar? Sla over en speel wat met onze voorbeelddatabase.

en: Need help connecting to your data?
nl: Hulp nodig bij het verbinden met je data?

en: Invite a teammate. We’ll make them an admin so they can configure your database. You can always change this later on.
nl: Nodig een teamgenoot uit. We maken van hen een beheerder, zodat ze je database kunnen configureren. Je kunt dit later altijd nog wijzigen.

en: Send invitation
nl: Verstuur uitnodiging

en: I'll invite a teammate to connect the database
nl: Ik nodig een teamgenoot uit om de database te verbinden

en: In order to help us improve Metabase, we'd like to collect certain data about product usage.
nl: Om ons te helpen met Metabase te verbeteren, willen we graag bepaalde gegevens over je productgebruik verzamelen.

en: Here's a full list of what we track and why.
nl: Hier is een volledige lijst van wat we bijhouden en waarom.

en: Finish
nl: Voltooi

en: Finishing…
nl: Voltooien…

en: Setup section
nl: Setup-sectie

en: Looks like everything is working.
nl: Het lijkt erop dat alles werkt.

en: We know you’ve already created one of these.
nl: We weten dat je er al een hebt gemaakt.

en: We like to keep billing and product accounts separate so that you don’t have to share logins.
nl: We houden facturering en product-accounts graag gescheiden, zodat je geen logins hoeft te delen.

en: Error syncing
nl: Fout bij synchroniseren

en: Done!
nl: Klaar!

en: Syncing…
nl: Synchroniseren…

en: Sync failed
nl: Synchronisatie mislukt

en: Syncing completed
nl: Synchronisatie voltooid

en: Syncing tables…
nl: Tabellen synchroniseren…

en: You’re using a {0} and a {1} which are now deprecated and will be removed in the next release. We recommend you {2}.
nl: Je gebruikt een {0} en een {1} die nu zijn verouderd en in de volgende release worden verwijderd. We raden je {2} aan.

en: Database driver
nl: Databasestuurprogramma

en: Slack bot integration
nl: Slack bot-integratie

en: Your Slack bot was deprecated but is still working. We recommend you delete the existing connection and {0}.
nl: Je Slack-bot is verouderd, maar werkt nog steeds. We raden je aan de bestaande verbinding te verwijderen en {0}.

en: upgrade to Slack Apps
nl: te upgraden naar Slack Apps

en: You’re using a {0} which is now deprecated and will be removed in the next release. We recommend you {1}.
nl: Je gebruikt een {0} die nu niet meer wordt ondersteund en in de volgende release wordt verwijderd. We raden je {1} aan.

en: Our Premium Embedding product has been discontinued, but if you already have a license you can activate it here. You’ll continue to receive support for the duration of your license.
nl: Ons Premium Embedding-product is niet meer leverbaar, maar als je al een licentie hebt, kun je deze hier activeren. Je blijft ondersteuning krijgen voor de duur van je licentie.

en: Your Premium Embedding license isn’t valid anymore. {0}
nl: Je Premium Embedding-licentie is niet meer geldig. {0}

en: Explore our paid plans.
nl: Ontdek onze betaalde abonnementen.

en: Your Premium Embedding license is active until {0}.
nl: Je Premium Embedding-licentie is actief tot {0}.

en: Enter the token you bought from the Metabase Store below.
nl: Voer hieronder de token in die je in de Metabase Store hebt gekocht.

en: Looking to remove the “Powered by Metabase” logo, customize colors
    and make it your own? {0}
nl: Wil je het logo “Powered by Metabase” verwijderen, kleuren aanpassen en het meer van jezelf maken? {0}

en: Are you sure you want to delete your Slack App?
nl: Weet je zeker dat je de Slack-app wilt verwijderen?

en: Deleting…
nl: Bezig met verwijderen…

en: Deleting failed
nl: Verwijderen mislukt

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Doing this may stop your dashboard subscriptions from appearing in Slack until a new connection is set up.
nl: Als je dit doet, verschijnen je dashboardabonnementen niet langer in Slack totdat er een nieuwe verbinding tot stand is gebracht.

en: Are you sure you want to delete your Slack App integration?
nl: Weet je zeker dat je je Slack App-integratie wilt verwijderen?

en: invite another teammate
nl: nodig nog een teamgenoot uit

en: invite a teammate
nl: nodig een teamgenoot uit

en: Connect your data to get the most out of Metabase
nl: Koppel je gegevens om het meeste uit Metabase te halen

en: If you need help, you can {0} or {1}.
nl: Als je hulp nodig hebt, kun je {0} of {1}.

en: check out our setup guides
nl: bekijk onze installatiehandleidingen

en: Add my data
nl: Mijn gegevens toevoegen

en: Your teams’ most important dashboards go here
nl: De belangrijkste dashboards van je team komen hier

en: Pin dashboards in {0} to have them appear in this space for everyone.
nl: Zet dashboards vast in {0} om ze voor iedereen in deze ruimte te laten verschijnen.

en: Try these x-rays based on your data
nl: Probeer deze röntgenfoto's op basis van je gegevens

en: Looking for more?
nl: Op zoek naar meer?

en: You can get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers with {0}
nl: Je kunt prioriteitsondersteuning krijgen, meer tools waarmee je inzichten kunt delen met je team en krachtige opties waarmee je naadloze, interactieve gegevenservaringen voor je klanten kunt creëren met {0}

en: our other paid plans.
nl: onze andere betaalde abonnementen.

en: Have a Premium Embedding license?
nl: Heb je een Premium Embedding-licentie?

en: Activate it here.
nl: Activeer hem hier.

en: Use the tab key to navigate through settings and columns.
nl: Gebruik de tab-toets om door instellingen en kolommen te navigeren.

en: Metabase is open source and will be free forever – but by upgrading you can have priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
nl: Metabase is open source en zal voor altijd gratis blijven - maar door te upgraden krijg je prioriteitsondersteuning, meer tools om je inzichten met je team te delen en krachtige opties om naadloze en interactieve data-ervaringen voor je klanten te creëren.

en: Want to know more?
nl: Wil je meer weten?

en: Explore our paid plans
nl: Ontdek onze betaalde abonnementen

en: Check out our docs on how to connect to Slack.
nl: Bekijk onze documentatie over hoe je verbinding kunt maken met Slack.

en: Slack bot is working.
nl: Slack-bot werkt.

en: Slack bot is not working.
nl: Slack-bot werkt niet.

en: Slack app is working
nl: Slack-app werkt

en: Slack app is not working.
nl: Slack-app werkt niet.

en: Metabase on Slack
nl: Metabase op Slack

en: Need help? {0}.
nl: Hulp nodig? {0}.

en: See our docs
nl: Bekijk onze documentatie

en: Delete Slack App
nl: Slack-app verwijderen

en: Finally, open Slack, create a public channel and enter its name below.
nl: Open ten slotte Slack, maak een openbaar kanaal en voer de naam hieronder in.

en: We'll upload charts and tables here before sending out dashboard subscriptions.
nl: We uploaden hier grafieken en tabellen voordat we dashboardabonnementen versturen.

en: We recommend you {0}, see the instructions below:
nl: We raden je {0} aan, zie de onderstaande instructies:

en: Bring the power of Metabase to your Slack #channels.
nl: Breng de kracht van Metabase naar je Slack #channels.

en: Follow these steps to connect to Slack:
nl: Volg deze stappen om verbinding te maken met Slack:

en: 1. Create your Slack App
nl: 1. Maak je Slack-app

en: To create your Metabase integration on Slack you’ll need to set up some things.
nl: Om je Metabase-integratie met Slack te maken, moet je een aantal dingen instellen.

en: First, go to {0}, hit “{1}” and pick “{2}”
nl: Ga eerst naar {0}, druk op “{1}“ en kies “{2}“

en: Slack Apps
nl: Slack-apps

en: Create New App
nl: Nieuwe app maken

en: From an app manifest.
nl: Vanuit een app-manifest.

en: 2. Copy the Metabase manifest
nl: 2. Kopieer het Metabase-manifest

en: Select your workspace and then copy our {0} below and paste it in to create the app. In the following screen, click “{1}” and authorize it.
nl: Selecteer je workspace en kopieer onze {0} hieronder en plak deze in om de app te maken. Klik in het volgende scherm op ”{1}”  en autoriseer het.

en: Install to workspace
nl: Installeren binnen workspace

en: Copy
nl: Kopieer

en: 3. Activate the OAuth Token and create a new slack channel
nl: 3. Activeer de OAuth-token en maak een nieuw slack-kanaal

en: Click on "{0}" in the sidebar, copy the “{1}” and paste it here.
nl: Klik op "{0}" in de zijbalk, kopieer de "{1}" en plak deze hier.

en: OAuth and Permissions
nl: OAuth en machtigingen

en: Bot User OAuth Token
nl: OAuth-token voor botgebruiker

en: Every column has a type, a description, and a friendly name. Nice!
nl: Elke kolom heeft een type, een beschrijving en een beschrijvende naam. Super!

en: Most
nl: De meeste

en: Some
nl: Sommige

en: Many
nl: Veel

en: {0} columns are missing a column type, description, or friendly name.
nl: {0} kolommen missen een kolomtype, beschrijving of beschrijvende naam.

en: Adding metadata makes it easier for your team to explore this data.
nl: Door metagegevens toe te voegen, kan je team deze gegevens makkelijker verkennen.

en: Simplify your schema with Models
nl: Vereenvoudig je schema met Modellen

en: To pick some data, you'll need to add some first
nl: Om gegevens te kiezen, moet je eerst wat toevoegen

en: Create models to make it easier for your team to explore.
nl: Maak modellen om het voor je team makkelijker te maken om te verkennen.

en: Instead of having your end users wade through your complex raw data, you can create custom models that are easy to find, understand, and explore.
nl: In plaats van dat je eindgebruikers complexe onbewerkte gegevens doorzoeken, kunt je aangepaste modellen maken die gemakkelijk te vinden, te begrijpen en te verkennen zijn.

en: Learn how
nl: Leer hoe

en: Enable this SSH tunnel?
nl: Deze SSH-tunnel inschakelen?

en: The hostname that you use to connect to SSH tunnels.
nl: De hostnaam die je gebruikt om verbinding te maken met SSH-tunnels.

en: Paste the contents of an SSH private key here
nl: Plak hier de inhoud van een SSH-privésleutel

en: Allow using a saved question or Model as the source for other queries?
nl: Toestaan dat een opgeslagen vraag of model wordt gebruikt als bron voor andere zoekopdrachten?

en: Pulse card query error
nl: Fout bij het opvragen van de pulskaart

en: There was a problem with this question.
nl: Er was een probleem met deze vraag.

en: See our docs for step-by-step directions on how to connect your database.
nl: Zie onze docs voor stap-voor-stap aanwijzingen over hoe uw database te verbinden.

en: You've updated your password.
nl: Je hebt je wachtwoord geüpdatet.

en: A question
nl: Een vraag

en: A dashboard
nl: Een dashboard

en: A model
nl: Een model

en: Save your questions, dashboards, and models in collections — and pin them to feature them at the top.
nl: Bewaar uw vragen, dashboards en modellen in collecties - en prik ze vast om ze bovenaan te plaatsen.

en: Useful data
nl: Nuttige gegevens

en: Start new explorations here
nl: Begin hier nieuwe verkenningen

en: Start new explorations about {0} here
nl: Start hier nieuwe verkenningen over {0}

en: Show fewer options
nl: Minder opties tonen

en: Pin this
nl: Pin dit

en: License and Billing
nl: Licentie en facturering

en: edited the metadata
nl: de metadata bewerkt

en: Copy of
nl: Kopie van

en: The /api/setup route can only be used to create the first user, however a user currently exists.
nl: De /api/setup route kan alleen gebruikt worden om de eerste gebruiker aan te maken, hoe een gebruiker op dit moment ook bestaat.

en: Maximum number of rows to return specifically on :rows type queries via the API.
nl: Maximum aantal rijen om te retourneren specifiek op :rows type queries via de API.

en: Downloads of native queries are only allowed if a group has download permissions for the entire database.
nl: Downloaden van standaard queries zijn alleen toegestaan als een groep downloadrechten heeft voor de gehele database.

en: Manage data model
nl: Beheer datamodel

en: Star
nl: Ster

en: Balloons
nl: Ballonnen

en: Bell
nl: Bel

en: {0} events
nl: {0} gebeurtenissen

en: Data model access requires full data access.
nl: Datamodel vereist toegang tot de volledige data.

en: You're allowed to download up to 10,000 row.
nl: Je mag maximaal 10.000 rijen downloaden.

en: Manage database
nl: Database beheren

en: Unbinned
nl: Niet gegroepeerd

en: Invalid template tag "{0}"
nl: Ongeldige sjabloontag "{0}"

en: The variable "{0}" needs to be mapped to a field.
nl: De variabele "{0}" moet worden toegewezen aan een veld.

en: Don't bin
nl: Niet groeperen

en: Invalid template tag: {0}
nl: Ongeldige sjabloontag: {0}

en: Settings access
nl: Toegang tot instellingen

en: This grants access to Tools, Audit, and Troubleshooting
nl: Dit geeft toegang tot Tools, Audit en troubleshooting

en: Subscriptions and Alerts
nl: Abonnementen en waarschuwingen

en: Manage database access requires full data access.
nl: Databasetoegang beheren vereist volledige gegevenstoegang.

en: Download results access requires full data access.
nl: Voor toegang tot de downloadresultaten is volledige gegevenstoegang vereist.

en: 10 thousand rows
nl: 10 duizend rijen

en: 1 million rows
nl: 1 miljoen rijen

en: Application
nl: Applicatie

en: Hide error details
nl: Verberg foutmelding details

en: Delete {0}?
nl: Verwijder {0}?

en: This is a community-developed driver and not supported by Metabase.
nl: Dit is een door de gemeenschap ontwikkelde driver en wordt niet ondersteund door Metabase.

en: This is a partner-developed driver. Though Metabase can’t provide support for it, if you need help you can contact the fine folks at
nl: Dit is een door een partner ontwikkelde driver. Hoewel Metabase er geen ondersteuning voor kan bieden, kun je als je hulp nodig hebt contact opnemen met de fijne mensen bij

en: Turn on
nl: Aanzetten

en: Open sidebar
nl: Sidebar openen

en: Edit variables
nl: Variabelen wijzigen

en: Updated event
nl: Bijgewerkte gebeurtenis

en: Add time
nl: Tijd toevoegen

en: Select a file
nl: Selecteer een bestand

en: Hours
nl: Uren

en: Minutes
nl: Minuten

en: Remove time
nl: Tijd verwijderen

en: Add your own data
nl: Je eigen data toevoegen

en: Something's wrong with your question
nl: Er is iets mis met je vraag

en: Now let’s get to know you, connect to your data, and start finding you some answers!
nl: Laten we je nu leren kennen, verbinding maken met je gegevens en beginnen met het vinden van antwoorden!

en: Edit event
nl: Gebeurtenis wijzigen

en: Archive event
nl: Gebeurtenis archiveren

en: New event timeline
nl: Nieuwe gebeurtenis tijdlijn

en: Edit event timeline
nl: Wijzig gebeurtenis tijdlijn

en: Archive timeline and all events
nl: Archiveer tijdlijn en alle gebeurtenissen

en: New event
nl: Nieuwe gebeurtenis

en: Created event
nl: Aangemaakte gebeurtenis

en: Get more control
nl: Verkrijg meer controle

en: {0} and disable download results, control access to the data model, ${ 1 }.
nl: {0} en downloadresultaten uitschakelen, toegang tot het gegevensmodel beheren, ${ 1 }.

en: Upgrade to Pro or Enterprise
nl: Upgrade naar Pro of Enterprise

en: Hey there, {0}
nl: Hi daar, {0}

en: How's it going, {0}?
nl: Hoe gaat het, {0}?

en: Howdy, {0}
nl: Hey, {0}

en: Greetings, {0}
nl: Gegroet, {0}

en: Good to see you, {0}
nl: Goed je te zien, {0}

en: Here are some popular items
nl: Hier zijn enkele populaire items

en: Here are some popular tables
nl: Hier zijn enkele populaire tabellen

en: Here are some popular questions
nl: Hier zijn enkele populaire vragen

en: Here are some popular models
nl: Hier zijn enkele populaire modellen

en: Here are some popular dashboards
nl: Hier zijn enkele populaire dashboards

en: Pick up where you left off
nl: Ga verder waar je was gebleven

en: Try out these sample x-rays to see what Metabase can do.
nl: Probeer deze voorbeeldröntgenfoto's om te zien wat Metabase kan doen.

en: Here are some explorations of the
nl: Hier zijn enkele verkenningen van de

en: Here are some explorations of
nl: Hier zijn enkele verkenningen van

en: A look at
nl: Een blik werpen op

en: A summary of
nl: een samenvatting van

en: A glance at
nl: Een blik op

en: Some insights about
nl: Enkele inzichten over

en: Remove bookmark
nl: Bladwijzer verwijderen

en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: Past
nl: Verleden

en: Exclude...
nl: Uitsluiten...

en: Events between {0} and {1}
nl: Gebeurtenissen tussen {0} en {1}

en: Events
nl: Gebeurtenissen

en: Move event
nl: Gebeurtenis verplaatsen

en: Unarchive event
nl: Gebeurtenis dearchiveren

en: Delete event
nl: Gebeurtenis verwijderen

en: {0} added this on {1}
nl: {0} heeft dit toegevoegd op {1}

en: Added on {0}
nl: Toegevoegd op {0}

en: The Mesozoic era
nl: Een belangrijk tijdperk

en: No timelines found
nl: Geen tijdlijn gevonden

en: No events found
nl: Geen gebeurtenissen gevonden

en: Archived events
nl: Gearchiveerde evenementen

en: Search for an event
nl: Zoek een gebeurtenis

en: Add an event
nl: Een gebeurtenis toevoegen

en: New timeline
nl: Nieuwe tijdlijn

en: Edit timeline details
nl: Tijdlijndetails bewerken

en: Move timeline
nl: Tijdlijn verplaatsen

en: View archived events
nl: Bekijk gearchiveerde gebeurtenissen

en: View archived timelines
nl: Bekijk gearchiveerde tijdlijnen

en: Launch of v2.0
nl: Lancering van v2.0

en: Add events to Metabase to show important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
nl: Voeg gebeurtenissen toe aan Metabase om belangrijke mijlpalen, lanceringen of iets anders direct naast je gegevens te tonen.

en: Events in Metabase let you see important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
nl: Gebeurtenissen in Metabase laten je naast je gegevens belangrijke mijlpalen, lanceringen of iets anders zien.

en: {0} event | {0} events
nl[0]: {0} gebeurtenis
nl[1]: {0} gebeurtenissen

en: Unarchive timeline
nl: Tijdlijn dearchiveren

en: Delete timeline
nl: Tijdlijn verwijderen

en: Archived timelines
nl: Gearchiveerde tijdlijnen

en: Move {0}
nl: Verplaats {0}

en: Add events to Metabase to show helpful context alongside your data.
nl: Voeg gebeurtenissen toe aan Metabase om nuttige context naast je gegevens te tonen.

en: Events in Metabase let you see helpful context alongside your data.
nl: Gebeurtenissen in Metabase laten je nuttige context zien naast je gegevens.

en: Original schema
nl: Origineel schema

en: Click the button below to begin creating your Slack App using the Metabase configuration.
nl: Klik op de onderstaande knop om je Slack-app te maken met behulp van de Metabase-configuratie.

en: Once created, click “{0}” to authorize it.
nl: Eenmaal aangemaakt, klikt u op “{0}” om het te autoriseren.

en: 2. Activate the OAuth Token and create a new slack channel
nl: 2. Activeer de OAuth-token en maak een nieuw slack-kanaal

en: Last 7 Days
nl: Laatste 7 dagen

en: Last 30 Days
nl: Laatste 30 dagen

en: Last 3 Months
nl: Laatste 3 maanden

en: Last 12 Months
nl: Laatste 12 maanden

en: Specific dates...
nl: Specifieke datums...

en: Relative dates...
nl: Relatieve datums...

en: Days of the week...
nl: Dagen van de week...

en: Months of the year...
nl: Maanden van het jaar...

en: Quarters of the year...
nl: Kwartalen van het jaar...

en: Hours of the day...
nl: Uren van de dag...

en: Is not empty
nl: Is niet leeg

en: Select none...
nl: Selecteer niets...

en: Select all...
nl: Selecteer alles...

en: Right now, this is {0}
nl: Op dit moment is dit {0}

en: Right now, this is {0} - {1}
nl: Op dit moment is dit {0} - {1}

en: Starting from...
nl: Beginnend vanaf...

en: Starting from
nl: Beginnend vanaf

en: 0/{0} loaded
nl: 0/{0} geladen

en: Your dashboard is ready
nl: Je dashboard is klaar

en: Doing Science...
nl: Wetenschap aan het doen...

en: Still Here...
nl: Nog steeds hier...

en: Your question is ready!
nl: Je vraag is klaar!

en: You can customize filter values for each subscription with paid plans.
nl: Je kunt filterwaarden aanpassen voor elk abonnement met betaalde abonnementen.

en: Get Help
nl: Hulp verkrijgen

en: Resources and support
nl: Hulpbronnen en ondersteuning

en: Remove from bookmarks
nl: Verwijderen uit bladwijzers

en: Bookmark
nl: Bladwijzer

en: event
nl: gebeurtenis

en: archived
nl: gearchiveerd

en: unarchived
nl: niet gearchiveerd

en: Product releases
nl: Productreleases

en: Default icon
nl: Standaardpictogram

en: timeline
nl: tijdlijn

en: Event name
nl: Gebeurtenis naam

en: Product launch
nl: Product lancering

en: Markdown supported
nl: Markdown wordt ondersteund

en: Add links and formatting via markdown
nl: Koppelingen en opmaak toevoegen via markdown

en: Icon
nl: Pictogram

en: Timeline
nl: Tijdlijn

en: Excludes
nl: Exclusief

en: {0}, starting {1} {2}
nl: {0}, beginnend met {1} {2}

en: minute {0} | minutes {0}
nl[0]: minuut {0}
nl[1]: minuten {0}

en: hour {0} | hours {0}
nl[0]: uur {0}
nl[1]: uren {0}

en: day {0} | days {0}
nl[0]: dag {0}
nl[1]: dagen {0}

en: week {0} | weeks {0}
nl[0]: week {0}
nl[1]: weken {0}

en: month {0} | months {0}
nl[0]: maand {0}
nl[1]: maanden {0}

en: quarter {0} | quarters {0}
nl[0]: kwartaal {0}
nl[1]: kwartalen {0}

en: year {0} | years {0}
nl[0]: jaar {0}
nl[1]: jaren {0}

en: All Set! {0} is ready.
nl: Helemaal klaar! {0} is klaar.

en: All questions loaded
nl: Alle vragen geladen

en: Would you like to be notified when this dashboard is done loading?
nl: Wil je een melding ontvangen wanneer dit dashboard klaar is met laden?

en: Custom columns do not support boolean expressions
nl: Aangepaste kolommen ondersteunen geen booleaanse expressies

en: Downloading…
nl: Bezig met downloaden…

en: All Set! Your question is ready.
nl: Helemaal klaar! Je vraag is klaar.

en: {0} is loaded.
nl: {0} is geladen.

en: Would you like to be notified when this question is done loading?
nl: Wilt je een melding ontvangen wanneer deze vraag is geladen?

en: Switch to data
nl: Overschakelen naar gegevens

en: Switch to visualization
nl: Overschakelen naar visualisatie

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the
    directory server. Users are only ever added to or removed from mapped groups.
nl: Met toewijzingen kan Metabase automatisch gebruikers toevoegen en verwijderen uit groepen op basis van de lidmaatschapsinformatie die wordt verstrekt door de directory-server. Gebruikers worden alleen toegevoegd aan of verwijderd uit toegewezen groepen.

en: Allowed email address domain(s) for new Dashboard Subscriptions and Alerts. To specify multiple domains, separate each domain with a comma, with no space in between (e.g., "domain1,domain2"). To allow all domains, leave the field empty. This setting doesn't affect existing subscriptions.
nl: Toegestane e-mailadresdomein(en) voor nieuwe Dashboard-abonnementen en -waarschuwingen. Om meerdere domeinen op te geven, scheidt u elk domein met een komma, zonder spatie ertussen (bijvoorbeeld "domein1,domein2"). Laat het veld leeg om alle domeinen toe te staan. Deze instelling heeft geen invloed op bestaande abonnementen.

en: You do not have permissions to download the results of this query.
nl: Je bent niet gemachtigd om de resultaten van deze zoekopdracht te downloaden.

en: You should not set WEEK_START in Snowflake connection options; this might lead to incorrect results. Set the Start of Week Setting instead.
nl: Je moet WEEK_START niet instellen in Snowflake-verbindingsopties; dit kan leiden tot onjuiste resultaten. Stel in plaats daarvan de instelling Begin van de week in.

en: Non-admin users without monitoring or subscription permissions are only allowed to update alerts that they created
nl: Niet-beheerders zonder toezicht- of abonnementsmachtigingen mogen alleen waarschuwingen bijwerken die ze hebben gemaakt

en: Non-admin users without monitoring or subscription permissions are not allowed to modify the channels for an alert
nl: Niet-beheerders zonder toezicht- of abonnementsrechten mogen de kanalen voor een waarschuwing niet wijzigen

en: Non-admin users without subscription permissions are not allowed to add recipients
nl: Niet-beheerders zonder abonnementsrechten mogen geen ontvangers toevoegen

en: Group Manager is only enabled if you have a premium token with the advanced permissions feature.
nl: Groepsbeheer is alleen ingeschakeld als u een premium-token hebt met de functie voor geavanceerde machtigingen.

en: Admin cant be a group manager.
nl: Beheerder kan geen groepsbeheerder zijn.

en: Timeline with id {0} not found
nl: Tijdlijn met id {0} niet gevonden

en: The engine on a sample database cannot be changed.
nl: De engine van een voorbeelddatabase kan niet worden gewijzigd.

en: The {0} permissions functionality is only enabled if you have a premium token with the advanced-permissions feature.
nl: De functie voor {0}-machtigingen is alleen ingeschakeld als je een premium-token heeft met de functie voor geavanceerde machtigingen.

en: Unknown setting: {0}
nl: Onbekende instelling: {0}

en: You do not have access to the setting {0}
nl: Je hebt geen toegang tot de instelling {0}

en: Confirm
nl: Bevestig

en: Turn into Member
nl: Lid worden

en: Turn into Manager
nl: Veranderen in Manager

en: {0} and disable download results, control access to the data model, promote group managers, {1}.
nl: {0} en downloadresultaten uitschakelen, de toegang tot het gegevensmodel controleren, groepsbeheerders bevorderen, {1}.

en: and more
nl: en meer

en: Member
nl: Lid

en: Are you sure?
nl: Ben je zeker?

en: You will not be able to manage users of this group anymore.
nl: U zult niet meer in staat zijn om gebruikers van deze groep te beheren.

en: Not allowed to edit group memberships
nl: Niet toegestaan om groepslidmaatschappen te bewerken

en: Exclude
nl: Exclusief

en: No logins
nl: Geen logins

en: You need unrestricted data access on this table to map custom display values.
nl: U hebt onbeperkte gegevenstoegang tot deze tabel nodig om aangepaste displaywaarden in kaart te brengen.

en: View Details
nl: Bekijk Details

en: Field access denied
nl: Veld toegang geweigerd

en: No key available
nl: Geen sleutel beschikbaar

en: Connected to
nl: Verbonden met

en: Retry now
nl: Nu opnieuw proberen

en: Oh oh…
nl: Oh oh...

en: Refreshing
nl: Verfrissend

en: Completed
nl: Voltooid

en: Last run at
nl: Laatste run op

en: Created by
nl: Gemaakt door

en: Failed to update model cache
nl: Kan model cache niet bijwerken

en: Refreshing model cache
nl: Vernieuwen model cache

en: Model last cached {0}
nl: Model laatst opgeslagen {0}

en: Last attempt {0}
nl: Laatste poging.

en: Refresh now
nl: Vernieuw nu

en: this quarter
nl: dit kwartaal

en: You're allowed to download up to 10,000 rows.
nl: Je mag tot 10.000 rijen downloaden.

en: Groups with Block data access can't download results
nl: Groepen met Block data toegang kunnen geen resultaten downloaden

en: Disable model persistence
nl: Uitschakelen model persistentie

en: Disabling…
nl: Uitschakelen...

en: Enable model persistence
nl: Activeer model persistentie

en: Enabling…
nl: In staat stellen...

en: Default period{0} | Default periods{0}
nl[0]: Standaard periode{0}
nl[1]: Standaard perioden{0}

en: Minute{0} | Minutes{0}
nl[0]: Minuut{0}
nl[1]: Minuten{0}

en: Hour{0} | Hours{0}
nl[0]: Uur{0}
nl[1]: Uren{0}

en: Day{0} | Days{0}
nl[0]: Dag{0}
nl[1]: Dagen{0}

en: Week{0} | Weeks{0}
nl[0]: Week{0}
nl[1]: Weken{0}

en: Month{0} | Months{0}
nl[0]: Maand{0}
nl[1]: Maanden{0}

en: Quarter{0} | Quarters{0}
nl[0]: Kwart{0}
nl[1]: Kwartalen{0}

en: Year{0} | Years{0}
nl[0]: Jaar{0}
nl[1]: Jaren{0}

en: Minute of hour{0} | Minutes of hour{0}
nl[0]: Minuut van uur{0}
nl[1]: Minuten van uur{0}

en: Hour of day{0} | Hours of day{0}
nl[0]: Uur van de dag{0}
nl[1]: Uren van de dag{0}

en: Day of week{0} | Days of week{0}
nl[0]: Dag van de week{0}
nl[1]: Dagen van de week{0}

en: Day of month{0} | Days of month{0}
nl[0]: Dag van maand{0}
nl[1]: Dagen van de maand{0}

en: Day of year{0} | Days of year{0}
nl[0]: Dag van het jaar{0}
nl[1]: Dagen van het jaar{0}

en: Week of year{0} | Weeks of year{0}
nl[0]: Week van het jaar{0}
nl[1]: Weken van het jaar{0}

en: Month of year{0} | Months of year{0}
nl[0]: Maand van het jaar{0}
nl[1]: Maanden van het jaar{0}

en: Quarter of year{0} | Quarters of year{0}
nl[0]: Kwartaal van het jaar{0}
nl[1]: Kwartalen van het jaar{0}

en: Saved questions
nl: Opgeslagen vragen

en: Enabling cache will create tables for your models in a dedicated schema and Metabase will refresh them on a schedule. Questions based on your models will query these tables. {0}.
nl: Het inschakelen van cache zal tabellen aanmaken voor uw modellen in een speciaal schema en Metabase zal ze verversen op een schema. Vragen gebaseerd op uw modellen zullen deze tabellen bevragen. {0}.

en: Refresh every
nl: Ververs elke

en: 2 hours
nl: 2 uur

en: 3 hours
nl: 3 uur

en: 6 hours
nl: 6 uur

en: 12 hours
nl: 12 uur

en: 24 hours
nl: 24 uur.

en: Gets a time interval of specified length
nl: Verkrijgt een tijdsinterval van opgegeven lengte

en: Gets a timestamp relative to the current time
nl: Verkrijgt een tijdstempel relatief aan de huidige tijd

en: Unpersist model
nl: Onweerlegbaar model

en: Questions that errored when last run
nl: Vragen die fout liepen bij laatste run

en: You don't have permission to save this question.
nl: Je hebt geen toestemming om deze vraag op te slaan.

en: Looks like we cannot find any matching datasets.
nl: Het lijkt erop dat we geen overeenkomende datasets kunnen vinden.

en: Whether to enable using the new experimental Actions features globally. (Actions must also be enabled for each Database.)
nl: Of je de nieuwe experimentele Actions functies globaal wilt gebruiken. (Acties moeten ook worden ingeschakeld voor elke Database).

en: Actions are not enabled.
nl: Acties zijn niet ingeschakeld.

en: Database does not support persisting
nl: Database ondersteunt persistentie niet

en: Persisting models not enabled for database
nl: Persistente modellen niet ingeschakeld voor database

en: Card is not a model
nl: Kaart is geen model

en: Persisting models is not enabled.
nl: Persisting models is niet ingeschakeld.

en: Integer greater than or equal to one and less than or equal to twenty-four
nl: geheel getal groter dan of gelijk aan één en kleiner dan of gelijk aan vierentwintig

en: Value must be an integer representing hours greater than or equal to one and less than or equal to twenty-four
nl: De waarde moet een geheel getal zijn dat de uren groter dan of gelijk aan één en kleiner dan of gelijk aan vierentwintig weergeeft

en: Enabling model persistence
nl: Persistentie van modellen mogelijk maken

en: Disabling model persistence
nl: Uitschakelen model persistentie

en: Warning: Automagic analysis context is missing result metadata. Unable to resolve Fields by name.
nl: Waarschuwing: Automagic analyse context mist resultaat metadata. Kan velden niet op naam oplossen.

note: otherwise this isn't returning something, and that's probably an error. Log it.
en: Cannot resolve Field {0} in automagic analysis context
nl: Kan veld {0} niet oplossen in automagische analysecontext

en: Error decomposing question: {0}
nl: Fout bij het ontleden van de vraag: {0}

en: Lack permissions to create {0} schema
nl: Gebrek aan rechten om {0} schema aan te maken

en: Lack permission to create table in schema {0}
nl: Geen toelating om een tabel aan te maken in schema {0}

en: Lack permission to read table in schema {0}
nl: Gebrek aan toelating om tabel te lezen in schema {0}

en: Lack permission to delete table in schema {0}
nl: Geen toestemming om tabel te verwijderen in schema {0}

en: Step {0} was successful for db {1}
nl: Stap {0} was succesvol voor db {1}

en: Error in `{0}` while checking for model persistence permissions.
nl: Fout in `{0}` tijdens het controleren op model persistentie permissies.

en: Allow persisting models into the source database.
nl: Sta het persen van modellen in de brondatabase toe.

en: Hour interval to refresh persisted models.
nl: Uur interval om persistente modellen te verversen.

en: The :feature option is required when using defenterprise in an EE namespace!
nl: De :feature optie is vereist bij gebruik van defenterprise in een EE namespace!

en: {0} option for defenterprise should not be set in an OSS namespace! Set it on the EE function instead.
nl: {0} optie voor defenterprise mag niet worden ingesteld in een OSS namespace! Stel deze in op de EE functie.

en: An EE namespace must be provided when using defenterprise in an OSS namespace!
nl: Bij gebruik van defenterprise in een OSS namespace moet een EE namespace worden opgegeven!

en: Add it immediately before the argument list.
nl: Voeg het toe onmiddellijk voor de argumentenlijst.

en: Enterprise function {0}/{1} does not have a docstring. Go add one!
nl: Enterprise functie {0}/{1} heeft geen docstring. Ga er een toevoegen!

en: The maximum number of attempts for delivering a single notification.
nl: Het maximum aantal pogingen voor het afleveren van een enkele melding.

en: The initial retry delay in milliseconds when delivering notifications.
nl: De initiële herhalingsvertraging in milliseconden bij het afleveren van meldingen.

en: The delay multiplier between attempts to deliver a single notification.
nl: De vertragingsmultiplicator tussen pogingen om een enkele kennisgeving af te leveren.

en: The randomization factor of the retry delay when delivering notifications.
nl: De randomisatiefactor van de herhalingsvertraging bij het afleveren van meldingen.

en: The maximum delay between attempts to deliver a single notification.
nl: De maximale vertraging tussen pogingen om een enkele melding af te leveren.

en: Reconfiguring notification sender
nl: Opnieuw configureren van de afzender van de kennisgeving

en: Substituting cached query for card {0} from {1}.{2}
nl: Het vervangen van de cache query voor kaart {0} van {1}.{2}

en: Unpersisting model with card-id {0}
nl: Niet bestaand model met kaart-id {0}

en: Error unpersisting model with card-id {0}
nl: Fout onbestaand model met kaart-id {0}

en: Starting persisted model refresh task for Database {0}.
nl: Starten van persistente model ververs taak voor Database {0}.

en: Error refreshing persisting model with card-id {0}
nl: Fout bij het verversen van het persistente model met kaart-id {0}

en: Finished persisted model refresh task for Database {0}.
nl: Vernieuwing van persist model taak voor Database {0} voltooid.

en: Attempting to refresh individual for persisted-info {0}.
nl: Poging om individu te vernieuwen voor persisted-info {0}.

en: Finished updated model-id {0} from persisted-info {1}.
nl: Bijgewerkt model-id {0} van persisted-info {1}.

en: Unable to refresh model with card-id {0}
nl: Kan model met kaart-id {0} niet vernieuwen

en: Unknown payload type {0}
nl: Onbekende payload type {0}

en: Migrating from self-hosted?
nl: Migreren vanuit zelf-gehost?

en: Check out our docs for how to migrate your self-hosted instance to Cloud.
nl: Bekijk onze documenten voor informatie over het migreren van uw zelf-gehoste instantie naar de cloud.

en: Enter a default value…
nl: Voer een standaardwaarde in...

en: Add title
nl: Titel toevoegen

en: About
nl: Over

en: Add description
nl: Beschrijving toevoegen

en: Edit metadata
nl: Metagegevens bewerken

en: Turn into a model
nl: Verander in een model

en: Turn back to saved question
nl: Keer terug naar opgeslagen vraag

en: More info
nl: Meer informatie

en: Move, archive, and more...
nl: Verplaatsen, archiveren en meer...

en: In order to send subscriptions and alerts to private Slack channels, you must first add the Metabase bot to them.
nl: Om abonnementen en waarschuwingen naar privé Slack-kanalen te verzenden, moet u eerst de Metabase-bot hieraan toevoegen.

en: Are you sure you want to reset to default colors?
nl: Weet u zeker dat u de standaardkleuren wilt terugzetten?

en: If you do this, your colors will change to our default colors. This action can’t be undone.
nl: Als u dit doet, veranderen uw kleuren in onze standaardkleuren. Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: This collection is empty
nl: Deze collectie is leeg

en: Create a new…
nl: Maak een nieuwe…

en: Edit permissions
nl: Rechten bewerken

en: Open this question and fill in its variables to see it.
nl: Open deze vraag en vul de variabelen in om deze te zien.

en: Only Admins are able to embed questions. If you need access to this feature, reach out to them for permissions.
nl: Alleen beheerders kunnen vragen insluiten. Als je toegang tot deze functie nodig hebt, neem dan contact met hen op voor machtigingen.

en: In order to embed your question, you have to first {0}
nl: Om uw vraag in te sluiten, moet u eerst {0}

en: Model moved to {0}
nl: Model verplaatst naar {0}

en: Question moved to {0}
nl: Vraag verplaatst naar {0}

en: Connect database
nl: Database verbinden

en: Skip
nl: Overslaan

en: Hi{0}. Nice to meet you!
nl: Hallo{0}. Aangenaam kennis te maken!

en: {0} is connected to:
nl: {0} is verbonden met:

en: No details found
nl: Geen details gevonden

en: Question last cached {0}
nl: Vraag laatst in cache opgeslagen {0}

en: Cache Configuration
nl: Cacheconfiguratie

en: Palette preview
nl: Paletvoorbeeld

en: Where it's used
nl: Waar het wordt gebruikt

en: Chart colors
nl: Kaartkleuren

en: Reset to default colors
nl: Reset naar standaardkleuren

en: Generate chart colors
nl: Grafiekkleuren genereren

en: User interface colors
nl: Kleuren gebruikersinterface

en: You can choose up to 24 hex values. We’ll auto-generate what you leave blank.
nl: U kunt maximaal 24 hexadecimale waarden kiezen. We genereren automatisch wat u leeg laat.

en: Font weight
nl: Lettertype dikte

en: Display our little friend on the homepage
nl: Toon onze kleine vriend op de startpagina

en: In order to remove the Metabase logo from embeds, you can always upgrade to {0}
nl: Als u het Metabase-logo uit insluitingen wilt verwijderen, kunt u altijd upgraden naar {0}

en: one of our paid plans.
nl: een van onze betaalde abonnementen.

en: embedding the entire metabase app
nl: de volledige metabase-app insluiten

en: With {0} you can embed the full Metabase app and enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. You can also get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
nl: Met {0} kunt u de volledige Metabase-app insluiten en uw gebruikers in staat stellen door te zoomen naar grafieken, door collecties te bladeren en de grafische querybuilder te gebruiken. U kunt ook prioriteitsondersteuning krijgen, meer tools om u te helpen uw inzichten met uw teams te delen en krachtige opties om u te helpen naadloze, interactieve data-ervaringen voor uw klanten te creëren.

en: some of our paid plans,
nl: enkele van onze betaalde abonnementen,

en: Premium embedding
nl: Premium inbedding

en: Queued
nl: In de wachtrij

en: Hey there{0}
nl: Hallo daar{0}

en: How's it going{0}?
nl: Hoe gaat het{0}?

en: Howdy{0}
nl: Hallo{0}

en: Greetings{0}
nl: Groeten{0}

en: Good to see you{0}
nl: Goed je te zien{0}

en: Paid
nl: Betaald

en: Embedding
nl: Inbedding

en: Embed dashboards, questions, or the entire Metabase app into your application. Integrate with your server code to create a secure environment, limited to specific users or organizations.
nl: Integreer dashboards, vragen of de hele Metabase-app in uw applicatie. Integreer met uw servercode om een veilige omgeving te creëren, beperkt tot specifieke gebruikers of organisaties.

en: By enabling embedding you're agreeing to
nl: Door insluiten in te schakelen, gaat u akkoord met

en: our embedding license.
nl: onze inbeddingslicentie.

en: More details
nl: Meer details

en: When you embed charts or dashboards from Metabase in your own
    application, that application isn't subject to the Affero General Public
    License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase
    logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds.
nl: Wanneer u grafieken of dashboards van Metabase in uw eigen diagrammen insluit
    applicatie, die applicatie is niet onderworpen aan de Affero General Public
    Licentie die de rest van Metabase dekt, op voorwaarde dat u de Metabase behoudt
    logo en de "Powered by Metabase" zichtbaar op die insluitingen.

en: Your should, however, read the license text linked above as that is the
    actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
nl: U moet echter de licentietekst lezen die hierboven is gelinkt, want dat is de
    daadwerkelijke licentie waarmee u akkoord gaat door deze functie in te schakelen.

en: We will refresh your models {0}
nl: We vernieuwen uw modellen {0}

en: Seconds and year properties are not allowed
nl: Seconden- en jaareigenschappen zijn niet toegestaan

en: cron syntax
nl: cron-syntaxis

en: Our {0} is a string of 5 fields separated by white spaces
nl: Onze {0} is een reeks van 5 velden gescheiden door spaties

en: Allowed values
nl: Toegestane waarden

en: Create Slack App
nl: Slack-app maken

en: Filter {0}
nl: Filteren {0}

en: 1. Click the button below and create your Slack App
nl: 1. Klik op de onderstaande knop en maak uw Slack-app

en: First, {0} using the Metabase configuration. Once created, click “${ 1 }” to authorize it.
nl: Eerst {0} met behulp van de Metabase-configuratie. Eenmaal gemaakt, klikt u op "${ 1 }" om het te autoriseren.

en: click the button below to create your Slack App
nl: klik op de onderstaande knop om uw Slack-app te maken

en: There was an error loading the field values for this field
nl: Er is een fout opgetreden bij het laden van de veldwaarden voor dit veld

en: more options
nl: meer opties

en: Waiting to create the first model cache
nl: Wachten om de eerste modelcache te maken

en: Learn more.
nl: Leer meer.

en: Cache models
nl: Cache-modellen

en: We'll create tables with model data and refresh them on a schedule you define. To enable it, you need to grant this connection credential read and write permissions on the "{0}" schema or grant create schema permissions. {1}
nl: We maken tabellen met modelgegevens en vernieuwen deze volgens een door u gedefinieerd schema. Om dit in te schakelen, moet u deze verbindingsreferentie lees- en schrijfmachtigingen verlenen voor het schema '{0}' of machtigingen voor het maken van schema's verlenen. {1}

en: Turn model caching off
nl: Modelcaching uitschakelen

en: Turn model caching on
nl: Modelcaching inschakelen

en: For models to be cached, the user should have create table permission or create schema permission in this database.
nl: Om modellen in de cache te kunnen plaatsen, moet de gebruiker toestemming hebben voor het maken van tabellen of het maken van schema's in deze database.

en: Day-of-week values must be between 1 and 7
nl: Dag-van-week-waarden moeten tussen 1 en 7 . liggen

en: Day-of-week values must be SUN, MON, TUE, WED, THU, FRI, SAT OR between 1 and 7, - * ? / L #
nl: De waarden van de weekdag moeten SUN, MON, TUE, WED, THU, FRI, SAT OF tussen 1 en 7 zijn, - * ? / L #

en: Unsupported day of week value. Possible values are 1-7 or SUN-SAT , - * ? / L #
nl: Niet-ondersteunde waarde voor dag van de week. Mogelijke waarden zijn 1-7 of SUN-SAT , - * ? / L #

en: A numeric value between 1 and 5 must follow the # option
nl: Een numerieke waarde tussen 1 en 5 moet de # optie volgen

en: Day of month values must be between 1 and 31
nl: Dag van de maand waarden moeten tussen 1 en 31 . liggen

en: Offset from last day must be less or equal 30
nl: Offset van de laatste dag moet kleiner of gelijk zijn aan 30

en: Month values must be between 1 and 12
nl: Maandwaarden moeten tussen 1 en 12 . liggen

en: Month values must be JAN, FEB, MAR, APR, MAY, JUN, JUL, AUG, SEP, OCT, NOV, DEC or between 1 and 12
nl: Maandwaarden moeten JAN, FEB, MAR, APR, MAY, JUN, JUL, AUG, SEP, OCT, NOV, DEC of tussen 1 en 12 zijn

en: Start year must be less than stop year
nl: Startjaar moet kleiner zijn dan stopjaar

en: Unsupported year value. Possible values are 1970-2099 , - * /
nl: Niet-ondersteunde jaarwaarde. Mogelijke waarden zijn 1970-2099 , - * /

en: Minute and second values must be between 0 and 59 and hour values must be between 0 and 23
nl: Minuut- en secondewaarden moeten tussen 0 en 59 liggen en uurwaarden moeten tussen 0 en 23 . liggen

en: You must use ? in the day-of-week or day-of-month field
nl: Je moet gebruiken ? in het veld dag-van-week of dag-van-maand

en: Invalid cron expression
nl: Ongeldige cron-expressie

en: Doing science...
nl: Wetenschap doen...

en: Running query...
nl: Query uitvoeren...

en: Loading results...
nl: Resultaten laden...

en: Summaries
nl: Samenvattingen

en: Item Detail
nl: Artikeldetail

en: Color of filters in the query builder, buttons and links in filter widgets.
nl: Kleur van filters in de querybuilder, knoppen en links in filterwidgets.

en: Bold
nl: Vetgedrukt

en: Heavy
nl: Zwaar

en: With this Pro/Enterprise feature you can embed the full Metabase app. Enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. {0}
nl: Met deze Pro/Enterprise-functie kunt u de volledige Metabase-app insluiten. Stel uw gebruikers in staat door te drillen naar grafieken, door collecties te bladeren en de grafische querybuilder te gebruiken. {0}

en: Authorized origins
nl: Geautoriseerde oorsprong

en: Enter the origins for the websites or web apps where you want to allow embedding, separated by a space. Here are the {0} for what can be entered.
nl: Voer de oorsprong in voor de websites of web-apps waar u insluiting wilt toestaan, gescheiden door een spatie. Hier zijn de {0} voor wat kan worden ingevoerd.

en: exact specifications
nl: exacte specificaties

en: Don’t show visualization
nl: Geen visualisatie weergeven

en: Show visualization
nl: Visualisatie tonen

en: Revert to this version
nl: Keer terug naar deze versie

en: Make collection official
nl: Maak de collectie officieel

en: Remove Official badge
nl: Officiële badge verwijderen

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Font
nl: Lettertype

en: Loading message
nl: Bericht wordt geladen

en: From Name
nl: Van naam

en: Reply-To Address
nl: Antwoordadres

en: That's not a valid email addresses
nl: Dat zijn geen geldige e-mailadressen

en: Enable admins to create publicly viewable links (and embeddable iframes) for Questions and Dashboards.
nl: Stel beheerders in staat om openbaar zichtbare links (en insluitbare iframes) te maken voor vragen en dashboards.

en: Allow questions, dashboards, and more to be embedded. {0}
nl: Sta toe dat vragen, dashboards en meer worden ingesloten. {0}

en: Standalone embeds
nl: Zelfstandige insluitingen

en: Securely embed individual questions and dashboards within other applications.
nl: Sluit individuele vragen en dashboards veilig in andere applicaties in.

en: Full-app embedding
nl: Inbedding in volledige app

en: With this Pro/Enterprise feature you can embed the full Metabase app. Enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder.
nl: Met deze Pro/Enterprise-functie kunt u de volledige Metabase-app insluiten. Stel uw gebruikers in staat om door te drillen naar grafieken, door collecties te bladeren en de grafische querybuilder te gebruiken.

en: Standalone Embed Secret Key used to sign JSON Web Tokens for requests to /api/embed endpoints. This lets you create a secure environment limited to specific users or organizations.
nl: Standalone Embed Secret Key die wordt gebruikt om JSON-webtokens te ondertekenen voor verzoeken aan /api/embed-eindpunten. Hiermee kunt u een veilige omgeving creëren die beperkt is tot specifieke gebruikers of organisaties.

en: Use public link
nl: Gebruik openbare link

en: Auto Refresh
nl: Automatisch vernieuwen

en: edited this
nl: heb dit bewerkt

en: Learn how to debug SQL errors
nl: Meer informatie over het debuggen van SQL-fouten

en: set up email
nl: e-mail instellen

en: configure Slack
nl: Slack configureren

en: Dashboard name
nl: Dashboardnaam

en: All dashboards
nl: Alle dashboards

en: All databases
nl: Alle databases

en: Query Not Recorded, sorry
nl: Vraag niet opgenomen, sorry

en: All schemas
nl: Alle schema's

en: All tables
nl: Alle tafels

en: Member name
nl: naam lid

en: All members
nl: Alle leden

en: Audit log
nl: Auditlogboek

en: We’ve sent an invite to {0} with instructions to log in. If this user is unable to authenticate then you can {1}
nl: We hebben een uitnodiging naar {0} gestuurd met instructies om in te loggen. Als deze gebruiker niet kan verifiëren, kunt u {1}

en: reset their password.
nl: hun wachtwoord opnieuw instellen.

en: read
nl: lezen

en: write
nl: schrijven

en: read or write
nl: lezen of schrijven

en: That's not a valid list of email addresses
nl: Dat is geen geldige lijst met e-mailadressen

en: Transparent
nl: Transparant

en: Use instance font
nl: Instantielettertype gebruiken

en: Download data
nl: Gegevens downloaden

en: Enable users to download data from this embed?
nl: Gebruikers in staat stellen om gegevens van deze insluiting te downloaden?

en: Example:
nl: Voorbeeld:

en:  by
nl:  door

en: Show more filters
nl: Toon meer filters

en: New row
nl: Nieuwe rij

en: More columns
nl: Meer kolommen

en: Choose a join type
nl: Kies een type deelname

en: Dismiss sync spinner manually
nl: Synchronisatie-spinner handmatig sluiten

en: Dismissing…
nl: Afwijzen…

en: Failed to dismiss sync spinner
nl: Kan synchronisatiespinner niet sluiten

en: Sync spinners dismissed!
nl: Sync-spinners afgewezen!

en: Refresh models every…
nl: Vernieuw modellen elke…

en: Boolean indicating whether analytics events are being sent to Snowplow. True if anonymous tracking is enabled for this instance, and a Snowplow collector is available.
nl: Booleaanse waarde die aangeeft of analysegebeurtenissen naar Snowplow worden verzonden. Waar als anonieme tracking is ingeschakeld voor deze instantie en er een Snowplow-verzamelaar beschikbaar is.

en: Boolean indicating whether a Snowplow collector is available to receive analytics events. Should be set via environment variable in Cypress tests or during local development.
nl: Booleaanse waarde die aangeeft of een Snowplow-verzamelaar beschikbaar is om analysegebeurtenissen te ontvangen. Moet worden ingesteld via omgevingsvariabele in Cypress-tests of tijdens lokale ontwikkeling.

en: Unique identifier to be used in Snowplow analytics, to identify this instance of Metabase. This is a public setting since some analytics events are sent prior to initial setup.
nl: Unieke identifier die moet worden gebruikt in Snowplow-analyses om deze instantie van Metabase te identificeren. Dit is een openbare instelling, aangezien sommige analysegebeurtenissen vóór de eerste installatie worden verzonden.

en: check your host settings
nl: controleer je hostinstellingen

en: check your port settings
nl: controleer je poortinstellingen

en: String representing a cron schedule
nl: Tekenreeks die een cron-schema vertegenwoordigt

en: Must be a valid cron string not specifying a year
nl: Moet een geldige cron-tekenreeks zijn die geen jaar specificeert

en: Value must be a string representing a cron schedule of format <seconds> <minutes> <hours> <day of month> <month> <day of week> <year>
nl: Waarde moet een tekenreeks zijn die een cron-schema vertegenwoordigt met de indeling <seconden> <minuten> <uren> <dag van de maand> <maand> <dag van de week> <jaar>

en: Using definitions:
    Metrics:
    {0}
    Filters:
    {1}
nl: Definities gebruiken:
    Statistieken:
    {0}
    Filters:
    {1}

en: Dimensions bindings:
    {0}
nl: Afmetingen banden:
    {0}

en: Adding {0} cards to dashboard {1}:
    {2}
nl: {0} kaarten toevoegen aan dashboard {1}:
    {2}

en: System info:
     {0}
nl: Systeeminformatie:
     {0}

en: Metabase can scan the values present in each field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large database. When should Metabase automatically scan and cache field values?
nl: Metabase kan de waarden in elk veld in deze database scannen om checkboxfilters in dashboards en vragen in te schakelen. Dit kan een wat arbeidsintensief proces zijn, vooral als u een zeer grote database heeft. Wanneer moet Metabase automatisch veldwaarden scannen en cachen?

en: If your database is behind a firewall, you may need to allow connections from our Metabase [Cloud IP addresses](https://www.metabase.com/cloud/docs/ip-addresses-to-whitelist.html):
nl: Als uw database zich achter een firewall bevindt, moet u mogelijk verbindingen van onze Metabase [Cloud IP-adressen](https://www.metabase.com/cloud/docs/ip-addresses-to-whitelist.html) toestaan:

en: Unfold JSON Columns
nl: JSON-kolommen uitvouwen

en: We unfold JSON columns into component fields.This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
nl: We ontvouwen JSON-kolommen in componentvelden. Dit is standaard ingeschakeld, maar u kunt het uitschakelen als de prestaties traag zijn.

en: Unable to rollback database check for model persistence
nl: Kan databasecontrole op modelpersistentie niet terugdraaien

en: Killed mysql process id {0} due to timeout.
nl: Mysql-proces-ID {0} gestopt vanwege time-out.

en: Undoing step `{0}` for db {1}
nl: Stap `{0}` voor db {1} ongedaan maken

en: Implicitly relative file paths are not allowed.
nl: Impliciet relatieve bestandspaden zijn niet toegestaan.

en: Looks like the Username or Password is incorrect.
nl: Het lijkt erop dat de gebruikersnaam of het wachtwoord onjuist is.

en: Looks like you forgot to enter your Password.
nl: Het lijkt erop dat u bent vergeten uw wachtwoord in te voeren.

en: Database cannot be found.
nl: Database kan niet worden gevonden.

en: Looks like your Password is incorrect.
nl: Het lijkt erop dat uw wachtwoord onjuist is.

en: Unsupported client SSL key type - are you using an RSA key?
nl: Niet-ondersteund SSL-sleuteltype van client - gebruikt u een RSA-sleutel?

en: Looks like your Username is incorrect.
nl: Het lijkt erop dat uw gebruikersnaam onjuist is.

en: check your username
nl: controleer je gebruikersnaam

en: check your password
nl: controleer je wachtwoord

en: Hmm, we couldn''t connect to the database. Make sure your Host and Port settings are correct
nl: Hmm, we konden geen verbinding maken met de database. Zorg ervoor dat uw host- en poortinstellingen correct zijn

en: We couldn''t connect to the SSH tunnel host. Check the Username and Password.
nl: We konden geen verbinding maken met de SSH-tunnelhost. Controleer de gebruikersnaam en het wachtwoord.

en: check your database name settings
nl: controleer de instellingen van uw databasenaam

en: Invalid client SSL key - did you select the correct file?
nl: Ongeldige SSL-sleutel van client - heeft u het juiste bestand geselecteerd?

en: please enable SSL
nl: schakel SSL in

en: Cycle detected resolving dependent visible-if properties for driver {0}: {1}
nl: Cyclus gedetecteerd om afhankelijke zichtbaar-als-eigenschappen voor stuurprogramma {0} op te lossen: {1}

en: Server appears to require SSL - please enable SSL below
nl: Server lijkt SSL te vereisen - schakel SSL hieronder in

en: It looks like your Host is invalid. Please double-check it and try again.
nl: Het lijkt erop dat uw host ongeldig is. Controleer het nogmaals en probeer het opnieuw.

en: We couldn''t connect to the SSH tunnel host. Check the Host and Port.
nl: We konden geen verbinding maken met de SSH-tunnelhost. Controleer de host en poort.

en: check your connection string
nl: controleer uw verbindingsreeks

en: Looks like the Database name is incorrect.
nl: Het lijkt erop dat de databasenaam onjuist is.

en: The email address you want to use for the sender of emails.
nl: Het e-mailadres dat u wilt gebruiken voor de afzender van e-mails.

en: The email address you want the replies to go to, if different from the from address. You can have multiple reply-to email addresses, just separate them with a comma.
nl: Het e-mailadres waarnaar u de antwoorden wilt laten gaan, indien verschillend van het van-adres. U kunt meerdere e-mailadressen voor antwoorden hebben, scheid ze gewoon met een komma.

en: The name you want to use for the sender of emails.
nl: De naam die u wilt gebruiken voor de afzender van e-mails.

en: [{0}] Model cache refresh failed for {1}
nl: [{0}] Vernieuwen van modelcache mislukt voor {1}

en: Google Sign-In token appears to be incorrect. Double check that it matches in Google and Metabase.
nl: De Google-aanmeldingstoken lijkt onjuist te zijn. Controleer nogmaals of het overeenkomt in Google en Metabase.

en: Deprecated Slack API token for connecting the Metabase Slack bot. Please use a new Slack app integration instead.
nl: Verouderde Slack API-token voor het verbinden van de Metabase Slack-bot. Gebruik in plaats daarvan een nieuwe Slack-app-integratie.

en: Bot user OAuth token for connecting the Metabase Slack app. This should be used for all new Slack integrations starting in Metabase v0.42.0.
nl: Bot-gebruiker OAuth-token voor het verbinden van de Metabase Slack-app. Dit moet worden gebruikt voor alle nieuwe Slack-integraties die beginnen in Metabase v0.42.0.

en: Whether the current Slack app token, if set, is valid. Set to 'false' if a Slack API request returns an auth error.
nl: Of het huidige Slack-app-token, indien ingesteld, geldig is. Stel in op 'false' als een Slack API-verzoek een auth-fout retourneert.

en: Error normalizing query: {0}
nl: Fout bij normaliseren van zoekopdracht: {0}

en: Error canonicalizing query: {0}
nl: Fout bij canonieke zoekopdracht: {0}

en: Invalid MBQL clause: {0}
nl: Ongeldige MBQL-clausule: {0}

en: Error normalizing form: {0}
nl: Fout bij normaliseren van formulier: {0}

en: {0} is not a valid temporal unit for {1}; not adding to clause {2}
nl: {0} is geen geldige tijdelijke eenheid voor {1}; niet toevoegen aan clausule {2}

en: {0}''s Personal Collection
nl: Persoonlijke verzameling van {0}'

en: Full FieldValues shouldn't have hash_key.
nl: Full FieldValues mag geen hash_key hebben.

en: Invalid field-values type.
nl: Ongeldig type veldwaarden.

en: Advanced FieldValues requires a hash_key.
nl: Advanced FieldValues vereist een hash_key.

en: Can't update type or hash_key for a FieldValues.
nl: Kan type of hash_key niet bijwerken voor een FieldValues.

en: To make table and field names more human-friendly, Metabase will replace dashes and underscores in them with spaces. We’ll capitalize each word while at it, so ‘last_visited_at’ will become ‘Last Visited At’.
nl: Om tabel- en veldnamen mensvriendelijker te maken, vervangt Metabase streepjes en onderstrepingstekens daarin door spaties. We zullen elk woord met een hoofdletter schrijven, dus 'last_visited_at' wordt 'Laatst bezocht om'.

en: :parameters must be a sequence of maps with :id and :type keys
nl: :parameters moeten een reeks kaarten zijn met :id en :type toetsen

en: :parameter_mappings must be a sequence of maps with :parameter_id and :type keys
nl: :parameter_mappings moet een reeks kaarten zijn met :parameter_id en :type toetsen

en: Looks like someone else edited the permissions and your data is out of date. Please fetch new data and try again.
nl: Het lijkt erop dat iemand anders de rechten heeft bewerkt en dat uw gegevens verouderd zijn. Haal nieuwe gegevens op en probeer het opnieuw.

en: You cannot update a permissions entry! Delete it and create a new one.
nl: U kunt een machtigingsitem niet bijwerken! Verwijder deze en maak een nieuwe aan.

en: This will replace “Lato” as the font family.
nl: Dit zal "Lato" vervangen als de lettertypefamilie.

en: cron syntax string to schedule refreshing persisted models.
nl: cron-syntaxisreeks om het vernieuwen van persistente modellen te plannen.

en: The startup time in milliseconds
nl: De opstarttijd in milliseconden

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries. It won''t affect most SQL queries, although it is used to set the WEEK_START session variable in Snowflake.
nl: Dit heeft invloed op zaken als groeperen op week of filteren in GUI-query's. Het heeft geen invloed op de meeste SQL-query's, hoewel het wordt gebruikt om de WEEK_START-sessievariabele in Snowflake in te stellen.

en: Tell us where to find the file for each font weight. You don’t need to include all of them, but it’ll look better if you do.
nl: Vertel ons waar we het bestand voor elk lettertype kunnen vinden. U hoeft ze niet allemaal op te nemen, maar het ziet er beter uit als u dat wel doet.

en: The default language for all users across the Metabase UI, system emails, pulses, and alerts. Users can individually override this default language from their own account settings.
nl: De standaardtaal voor alle gebruikers in de Metabase-gebruikersinterface, systeem-e-mails, pulsen en waarschuwingen. Gebruikers kunnen deze standaardtaal afzonderlijk overschrijven vanuit hun eigen accountinstellingen.

en: Whether an introductory modal should be shown after the next database connection is added. Defaults to false if any non-default database has already finished syncing for this instance.
nl: Of een inleidend modaal moet worden weergegeven nadat de volgende databaseverbinding is toegevoegd. De standaardinstelling is onwaar als een niet-standaarddatabase al is gesynchroniseerd voor deze instantie.

en: To determine how long each saved question''s cached result should stick around, we take the query''s average execution time and multiply that by whatever you input here. So if a query takes on average 2 minutes to run, and you input 10 for your multiplier, its cache entry will persist for 20 minutes.
nl: Om te bepalen hoe lang het resultaat van elke opgeslagen vraag in het cachegeheugen moet blijven staan, nemen we de gemiddelde uitvoeringstijd van de zoekopdracht en vermenigvuldigen die met wat u hier invoert. Dus als het uitvoeren van een query gemiddeld 2 minuten duurt en u 10 invoert voor uw vermenigvuldiger, blijft de cache-invoer 20 minuten bestaan.

en: Default page to show people when they log in.
nl: Standaardpagina om mensen te laten zien wanneer ze inloggen.

en: Message to show while a query is running.
nl: Bericht dat moet worden weergegeven terwijl een query wordt uitgevoerd.

en: This URL is used for things like creating links in emails, auth redirects, and in some embedding scenarios, so changing it could break functionality or get you locked out of this instance.
nl: Deze URL wordt gebruikt voor zaken als het maken van links in e-mails, auth-omleidingen en in sommige insluitscenario's, dus het wijzigen ervan kan de functionaliteit verbreken of u buitensluiten van deze instantie.

en: Invalid font {0}
nl: Ongeldig lettertype {0}

en: Enables Metabot character on the home page
nl: Schakelt Metabot-personage op de startpagina in

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a template tag with the ID {1} or name {2}.
nl: Ongeldige parameter: kaart {0} heeft geen sjabloontag met de ID {1} of naam {2}.

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a parameter with the ID {1}.
nl: Ongeldige parameter: kaart {0} heeft geen parameter met de ID {1}.

en: Invalid parameter: missing id
nl: Ongeldige parameter: ontbrekende id

en: Found substitute cached query for card {0} from {1}.{2}
nl: Vervangende zoekopdracht in cache gevonden voor kaart {0} van {1}.{2}

en: Base-64 encoded public key for this site''s SSL certificate. Specify this to enable HTTP Public Key Pinning. See {0} for more information.
nl: Base-64 gecodeerde openbare sleutel voor het SSL-certificaat van deze site. Geef dit op om HTTP Public Key Pinning in te schakelen. Zie {0} voor meer informatie.

en: Error in api/health database check
nl: Fout bij controle van api/gezondheidsdatabase

en: Deleted {0} expired advanced fieldvalues
nl: {0} verlopen geavanceerde veldwaarden verwijderd

en: Task scheduler initialized into standby mode.
nl: Taakplanner geïnitialiseerd in de standby-modus.

en: Scheduler not initialized but `start-scheduler!` called. Please call `init-scheduler!` before attempting to start.
nl: Scheduler niet geïnitialiseerd maar `start-scheduler!` gebeld. Bel a.u.b. `init-scheduler!` voordat u probeert te starten.

en: Task scheduler started
nl: Taakplanner gestart

en: Finished persisted model refresh task for Database {0} with {1} successes and {2} errors.
nl: Volgehouden modelvernieuwingstaak voor database {0} voltooid met {1} successen en {2} fouten.

en: Attempting to refresh persisted model {0}.
nl: Poging om persistent model {0} te vernieuwen.

en: Error updating database {0} for randomized schedules
nl: Fout bij bijwerken van database {0} voor gerandomiseerde schema's

en: Updated default schedules for {0} databases
nl: Bijgewerkte standaardschema's voor {0} databases

en: Resulting transforms do not conform to expectations.
    Expected: {0}
nl: De resulterende transformaties voldoen niet aan de verwachtingen.
    Verwacht: {0}

en: parameter must be a map with :id and :type keys
nl: parameter moet een kaart zijn met :id en :type toetsen

en: parameter_mapping must be a map with :parameter_id and :target keys
nl: parameter_mapping moet een kaart zijn met :parameter_id en :target keys

en: String must be a valid 21-character NanoID string.
nl: Tekenreeks moet een geldige NanoID-tekenreeks van 21 tekens zijn.

en: Error parsing {0}:
    {1}
nl: Fout bij het parseren van {0}:
    {1}

en: String used to seed the private key used to validate JWT messages. A hexadecimal-encoded 256-bit key (i.e., a 64-character string) is strongly recommended.
nl: Tekenreeks die wordt gebruikt om de privésleutel te seeden die wordt gebruikt om JWT-berichten te valideren. Een hexadecimaal gecodeerde 256-bits sleutel (d.w.z. een reeks van 64 tekens) wordt sterk aanbevolen.

en: SSO is trying to do an open redirect to an untrusted site
nl: SSO probeert een open omleiding uit te voeren naar een niet-vertrouwde site

en: {0} active filter | {0} active filters
nl[0]: {0} actief filter
nl[1]: {0} actieve filters

en: minutes
nl: minuten

en: Timeout must be greater than 0
nl: De time-out moet groter zijn dan 0

en: Show this on the home and login pages
nl: Toon dit op de home en login pagina's

en: Search for a column...
nl: Zoek naar een kolom...

en: This table hasn’t been synced yet
nl: Deze tabel is nog niet gesynchroniseerd

en: It was automatically marked as Hidden during the initial sync of this database. Do you want to make it queryable and sync it?
nl: Het werd automatisch gemarkeerd als Verborgen tijdens de eerste synchronisatie van deze database. Wil je het opvraagbaar maken en synchroniseren?

en: Change to Queryable and sync it
nl: Veranderen in Queryable en synchroniseren

en: Filter down to a segment
nl: Filter tot op een segment

en: Clear all filters
nl: Wis alle filters

en: Apply Filters
nl: Filters toepassen

en: Filter {0} by
nl: Filter {0} door

en: Filter segments
nl: Filter segmenten

en: ⚠️ We couldn't process payment for your account. Please {0} to avoid service interruptions.
nl: We konden de betaling voor uw account niet verwerken. Gelieve {0} om dienstonderbrekingen te vermijden.

en: review your payment settings
nl: bekijk uw betalingsinstellingen

en: ⚠️ Pro features won’t work right now due to lack of payment. {0} to restore Pro functionality.
nl: ⚠️ Pro functies werken nu niet door gebrek aan betaling. {0} om de Pro functionaliteit te herstellen.

en: Review your payment settings
nl: Controleer uw betalingsinstellingen

en: Session timeout
nl: Sessie time-out

en: Time before inactive users are logged out.
nl: Tijd voordat inactieve gebruikers worden uitgelogd.

en: Lighthouse illustration
nl: Vuurtoren illustratie

en: Variable to map to
nl: Variabele om naar

en: You can connect widgets to {{variables}} in text cards.
nl: Je kunt widgets verbinden met {{variabelen}} in tekstkaarten.

en: If you have a PEM SSL client key, you can convert that key to the PKCS-8/DER format using OpenSSL. {0}.
nl: Als u een PEM SSL-clientsleutel hebt, kunt u die sleutel converteren naar het PKCS-8/DER-formaat met OpenSSL. {0}.

en: You can use Markdown here, and include variables {{like_this}}
nl: Je kunt hier Markdown gebruiken, en de variabelen {{like_this}}

en: Prometheus web-server shut down
nl: Prometheus web-server afgesloten

en: MB_PROMETHEUS_SERVER_PORT value of ''{0}'' is not parseable as an integer.
nl: MB_PROMETHEUS_SERVER_PORT waarde van ''{0}'' is niet parseerbaar als geheel getal.

en: C3P0 Max pool size
nl: C3P0 Maximale zwembadgrootte

en: Port to serve prometheus metrics from. If set, prometheus collectors are registered and served from `localhost:<port>/metrics`.
nl: Poort om prometheus-metriek vanaf te serveren. Indien ingesteld, worden prometheus verzamelaars geregistreerd en geserveerd vanaf `localhost:<port>/metrics`.

en: C3P0 Number of idle connections
nl: C3P0 Aantal inactieve verbindingen

en: Error stopping prometheus web-server
nl: Fout bij het stoppen van prometheus web-server

en: C3P0 Number of connections
nl: C3P0 Aantal aansluitingen

en: Failed to initialize Prometheus on port {0}
nl: Prometheus op poort {0} is niet geïnitialiseerd.

en: Starting prometheus metrics web-server on port {0}
nl: Start prometheus metrics web-server op poort {0}

en: C3P0 Minimum pool size
nl: C3P0 Minimale omvang zwembad

en: Unrecognized measurement {0} in prometheus stats
nl: Niet herkende meting {0} in prometheus stats

en: C3P0 Number of busy connections
nl: C3P0 Aantal bezette verbindingen

en: Starting prometheus metrics collector
nl: Prometheus metrics collector starten

en: Attempting to set up prometheus metrics web-server with no web-server port provided
nl: Proberen om prometheus metrics web-server op te zetten zonder web-server poort voorzien

en: Attempting to set up prometheus metrics with no web-server port provided
nl: Proberen om prometheus metrics in te stellen zonder opgegeven web-server poort

en: Metadata not ready in {0} minutes, abandoning
nl: Metadata niet klaar in {0} minuten, opgeven

en: Metadata updated asynchronously for card {0}
nl: Metadata bijgewerkt asynchroon voor kaart {0}

en: Not updating metadata asynchronously for card {0} because no metadata
nl: Metagegevens niet asynchroon bijwerken voor kaart {0} omdat er geen metagegevens zijn

en: Metadata not available soon enough. Saving card {0} and asynchronously updating metadata
nl: Metadata niet snel genoeg beschikbaar. Kaart {0} opslaan en metagegevens asynchroon bijwerken

en: Cannot refresh an archived model
nl: Kan een gearchiveerd model niet vernieuwen

en: Cannot refresh a non-model question
nl: Kan een niet-model vraag niet verversen

en: Not updating metadata asynchronously for card {0} because query has changed
nl: Metadata niet asynchroon bijwerken voor kaart {0} omdat query is gewijzigd

en: Metadata not available soon enough. Saving new card and asynchronously updating metadata
nl: Metadata niet snel genoeg beschikbaar. Nieuwe kaart opslaan en metagegevens asynchroon bijwerken

en: Matching style for native query editor's autocomplete. Can be "substring", "prefix", or "off". Larger instances can have performance issues matching using substring, so can use prefix matching,  or turn autocompletions off.
nl: Overeenkomende stijl voor native query editor's autocomplete. Kan "substring", "prefix" of "off" zijn. Grotere instanties kunnen prestatieproblemen hebben met het gebruik van substring, dus kan prefix matching worden gebruikt, of de autoaanvulling worden uitgeschakeld.

en: Invalid `native-query-autocomplete-match-style` option
nl: Ongeldige `native-query-autocomplete-match-stijl` optie

en: Custom GeoJSON is not enabled
nl: Aangepaste GeoJSON is niet ingeschakeld

en: Whether or not the use of custom GeoJSON is enabled.
nl: Of het gebruik van aangepaste GeoJSON al dan niet is ingeschakeld.

en: Editing first name is not allowed for SSO users.
nl: Het bewerken van de voornaam is niet toegestaan voor SSO-gebruikers.

en: Editing last name is not allowed for SSO users.
nl: Achternaam bewerken is niet toegestaan voor SSO-gebruikers.

en: Setting up prometheus metrics
nl: Prometheus metriek instellen

en: SSL Client Key (PKCS-8/DER)
nl: SSL-clientsleutel (PKCS-8/DER)

en: The email address you want the replies to go to, if different from the from address.
nl: Het e-mailadres waarnaar u de antwoorden wilt sturen, indien verschillend van het van-adres.

en: Display the lighthouse illustration on the home and login pages.
nl: Toon de vuurtorenillustratie op de start- en aanmeldingspagina's.

en: Cached token status for premium features. This is to avoid an API request on the the first page load.
nl: Cached token status voor premium functies. Dit is om een API-verzoek bij de eerste paginalading te vermijden.

en: Time before inactive users are logged out. By default, sessions last indefinitely.
nl: Tijd voordat inactieve gebruikers worden uitgelogd. Standaard duren sessies onbeperkt.

en: Reached recursion limit of {0} in "apply-sandboxing" middleware
nl: Bereikte recursielimiet van {0} in "apply-sandboxing" middleware

en: Sign in with username or email
nl: Inloggen met gebruikersnaam of e-mailadres

en: No models found
nl: Geen modellen gevonden

en: Create new model
nl: Nieuw model toevoegen

en: There are no actions for this model
nl: Er zijn geen acties voor dit model

en: Create new action
nl: Nieuwe actie toevoegen

en: Page
nl: Pagina

en: Exit app
nl: App afsluiten

en: {0} connections
nl: {0} verbindingen

en: Turn into an action
nl: Omzetten naar een actie

en: Assign an action
nl: Toewijzen aan een actie

en: Edit {0}
nl: Wijzig {0}

en: List
nl: Lijst

en: Edit button
nl: Wijzig knop

en: Delete button
nl: Verwijder knop

en: Bulk actions
nl: Bulk acties

en: Options
nl: Opties

en: Basic
nl: Basis

en: Link to {{bird_id}}
nl: Link naar {{bird_id}}

en: Launch app
nl: App opstarten

en: Add a {0} to the page
nl: Voeg een {0} toe aan de pagina

en: button
nl: knop

en: form
nl: formulier

en: Change button type
nl: Knop type aanpassen

en: What type of button do you want to add?
nl: Wat voor type knop wil je toevoegen?

en: Perform action
nl: Actie uitvoeren

en: Explore
nl: Verkennen

en: Used by
nl: Gebruikt door

en: {0} model | {0} models
nl[0]: {0} model
nl[1]: {0} modellen

en: Unknown type
nl: Onbekend type

en: Embed in your application
nl: Insluiten in je eigen applicatie

en: Add this {0} to your application server code. You’ll be able to preview the way it looks and behaves before making it securely visible for your users.
nl: Voeg dit {0} toe aan je server code van je applicatie. Het is mogelijk om een voorbeeld te bekijken van hoe dit eruit ziet en werkt voordat je het veilig weergeeft aan je gebruikers.

en: Set up
nl: Opzetten

en: Too many rows for a detail view
nl: Te veel rijen voor de detail weergave

en: Delete?
nl: Verwijderen?

en: This can't be undone.
nl: Dit kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Nothing to order
nl: Niets om te bestellen

en: New Action
nl: Nieuwe actie

en: New action
nl: Nieuwe actie

en: Save action
nl: Actie opslaan

en: Click me
nl: Klik hier

en: Action
nl: Actie

en: Action Form Display
nl: Actie formulier weergave

en: Form
nl: Formulier

en: Button
nl: Knop

en: Primary
nl: Primair

en: Danger
nl: Gevaar

en: Borderless
nl: Zonder rand

en: New App
nl: Nieuwe app

en: Result: {0}
nl: Resultaat: {0}

en: Save and enable
nl: Opslaan en inschakelen

en: {0} rows
nl: {0} rijen

en: This channel shouldn't really be used by anyone — we'll upload charts and tables here before sending out dashboard subscriptions (it's a Slack requirement).
nl: Dit kanaal zou niet gebruikt moeten worden - we uploaden grafieken en tabellen hier voordat we het versturen naar dashboard abonnementen (wordt verreist door Slack).

en: an action button
nl: een actie knop

en: Execute an action
nl: Een actie uitvoeren

en: Pick a question…
nl: Kies een vraag…

en: Pick a dashboard…
nl: Kies een dashboard…

en: Pick a page to link to
nl: Kies een pagina om naar te linken

en: Pick a page…
nl: Kies een pagina…

en: This model does not have any actions yet.
nl: Dit model heeft nog geen acties.

en: Enable implicit actions
nl: Impliciete acties inschakelen

en: Create a new action
nl: Nieuwe actie toevoegen

en: Backing table
nl: Achterliggende tabel

en: Relationships
nl: Relaties

en: This model is not used by any questions yet.
nl: Dit model wordt nog niet door een vraag gebruikt.

en: Create a new question
nl: Nieuwe vraag toevoegen

en: New page
nl: Nieuwe pagina

en: Edit options
nl: Opties wijzigen

en: To start creating a form, write your query on the left with {{ parameter_names }}.
nl: Start met het aanmaken van een formulier door link je query te schrijven met {{ parameter_names }}.

en: They'll show up as form fields here
nl: Ze verschijnen hier als formuliervelden

en: Enter one option per line
nl: Voer één optie per regel in

en: Press enter to add another option
nl: Druk op enter om nog een optie toe te voegen

en: Placeholder text
nl: Placeholder tekst

en: Required
nl: Verplicht

en: Default Value
nl: Standaardwaarde

en: Generate key
nl: Genereer sleutel

en: Takes a datetime and returns an integer with the number of the year.
nl: Neemt een datumtijd en retourneert een geheel getal met het jaartal.

en: The datetime column.
nl: De datumtijd kolom.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-4) with the number of the quarter in the year.
nl: Neemt een datumtijd en retourneert een geheel getal (1-4) met het nummer van het kwartaal in het jaar.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-12) with the number of the month in the year.
nl: Neemt een datumtijd en retourneert een geheel getal (1-12) met het nummer van de maand in het jaar.

en: mode
nl: modus

en: Extracts the week of the year as an integer..
nl: Extraheert de week van het jaar als een geheel getal..

en: The name of the column with your date or datetime value..
nl: De naam van de kolom met uw datum- of datumtijd-waarde..

en: Optional. The default is "ISO".
    - ISO: Week 1 starts on the Monday before the first Thursday of January.
    - US: Week 1 starts on Jan 1. All other weeks start on Sunday.
    - Instance: Week 1 starts on Jan 1. All other weeks start on the day defined in your Metabase localization settings.
nl: Optioneel. De standaard is "ISO".
    - ISO: Week 1 begint op de maandag voor de eerste donderdag van januari.
    - VS: Week 1 begint op 1 januari. Alle andere weken beginnen op zondag.
    - Instantie: Week 1 begint op 1 januari. Alle andere weken beginnen op de dag die is gedefinieerd in uw Metabase-lokalisatie-instellingen.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-31) with the number of the day of the month.
nl: Neemt een datumtijd en retourneert een geheel getal (1-31) met het nummer van de dag van de maand.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-7) with the number of the day of the week.
nl: Neemt een datumtijd en retourneert een geheel getal (1-7) met het nummer van de dag van de week.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-23) with the number of the hour. No AM/PM.
nl: Neemt een datumtijd en retourneert een geheel getal (0-23) met het nummer van het uur. Geen AM/PM.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-59) with the number of the minute in the hour.
nl: Neemt een datumtijd en retourneert een geheel getal (0-59) met het nummer van de minuut in het uur.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-59) with the number of the seconds in the minute.
nl: Neemt een datumtijd en retourneert een geheel getal (0-59) met het aantal seconden in de minuut.

en: amount
nl: hoeveelheid

en: unit
nl: eenheid

en: Adds some units of time to a date or timestamp value.
nl: Voegt enkele tijdseenheden toe aan een datum- of tijdstempelwaarde.

en: The column with your date or timestamp values.
nl: De kolom met uw datum- of tijdstempelwaarden.

en: The number of units to be added.
nl: Het aantal toe te voegen eenheden.

en: "year", "month", "quarter", "day", "hour", "minute", "second" or "millisecond".
nl: "jaar", "maand", "kwartaal", "dag", "uur", "minuut", "seconde" of "milliseconde".

en: Subtracts some units of time to a date or timestamp value.
nl: Trekt enkele tijdseenheden af tot een datum- of tijdstempelwaarde.

en: The number of units to be subtracted.
nl: Het aantal af te trekken eenheden.

en: Missing wiget label: {0}
nl: Ontbrekend wiget-label: {0}

en: My new fantastic action
nl: Mijn nieuwe fantastische actie

en: Model it's saved in
nl: Model waarin het is opgeslagen

en: Successfully created a new {0}
nl: {0} is succesvol aangemaakt

en: Something went wrong while deleting the row
nl: Er is iets misgegaan bij het verwijderen van de rij

en: Something went wrong while updating
nl: Er ging iets mis tijdens het updaten

en: Successfully updated {0} records
nl: {0} records succesvol geüpdatet

en: Something went wrong while deleting
nl: Er is iets misgegaan tijdens het verwijderen

en: Successfully deleted {0} records
nl: {0} records succesvol verwijderd

en: Successfully executed the action
nl: De actie is uitgevoerd

en: Successfully saved
nl: Succesvol opgeslagen

en: Successfully deleted
nl: Succesvol verwijderd

en: Success! The action returned: {0}
nl: Succes! De actie stuurde terug: {0}

en: Something went wrong while executing the action
nl: Er is iets misgegaan tijdens het uitvoeren van de actie

en: This is an action now.
nl: Dit is nu een actie.

en: Public channel to store image files
nl: Publieke kanaal om afbeeldingen op te slaan

en: All values ({0})
nl: Alle waardes ({0})

en: Other ({0})
nl: Anders ({0})

en: date
nl: datum

en: category
nl: categorie

en: long text
nl: lange tekst

en: dropdown
nl: drop-down

en: date + time
nl: datum + tijd

en: month + year
nl: maand + jaar

en: quarter + year
nl: kwartaal + jaar

en: Option One
nl: Optie één

en: Option Two
nl: Optie twee

en: Option Three
nl: Optie drie

en: New Model
nl: Nieuw model

en: question
nl: vraag

en: table
nl: tabel

en: page
nl: pagina

en: Archive this page?
nl: Deze pagina archiveren?

en: First, save your model
nl: Sla eerst het model op

en: Save model
nl: Model opslaan

en: What is the name of your question?
nl: Wat is de naam van je vraag?

en: What is the name of your model?
nl: Wat is de naam van je model?

en: Add a date variable to this question to connect it to a dashboard filter.
nl: Voeg een datum variabele toe aan deze vraag om het aan het dashboard filter te kunnen koppelen.

en: Add a number variable to this question to connect it to a dashboard filter.
nl: Voeg een numerieke variabele toe aan deze vraag om het aan het dashboard filter te kunnen koppelen.

en: Add a string variable to this question to connect it to a dashboard filter.
nl: Voeg een alfanumerieke variabele toe aan deze vraag om het aan het dashboard filter te kunnen koppelen.

en: Add a variable to this question to connect it to a dashboard filter.
nl: Voeg een variabele toe aan deze vraag om het aan het dashboard filter te kunnen koppelen.

en: What is the name of your page?
nl: Wat is de naam van je pagina?

en: Is Write
nl: Is schrijfvraag

en: Write questions can be used for experimental actions.
nl: Schrijfvragen kunnen worden gebruikt voor experimentele acties.

en: created a subscription
nl: een abonnement aangemaakt

en: deleted a subscription
nl: een abonnement verwijderd

en: Use the notebook editor
nl: Gebruik de notitieboekeditor

en: This automatically inherits metadata from your source tables, and gives your models drill-through.
nl: Dit neemt automatisch metadata van je brontabellen over en geeft je modellen doorklikmogelijkheden.

en: Use a native query
nl: Gebruik een native query

en: You can always fall back to a SQL or native query, which is a bit more manual.
nl: Je kunt altijd terugvallen op een SQL of native query, die wat meer handmatig is.

en: What's a model?
nl: Wat is een model?

en: Your page is ready
nl: Je pagina is klaar

en: Action button
nl: Actieknop

en: Move dashboard to…
nl: Verplaats dashboard naar…

en: Remove this card?
nl: Deze kaart verwijderen?

en: Would you like to be notified when this page is done loading?
nl: Wil je een melding ontvangen wanneer deze pagina klaar is met laden?

en: Pages
nl: Pagina's

en: Users can pick
nl: Gebruiker kan kiezen

en: Multiple values
nl: Meerdere waardes

en: A single value
nl: Een enkele waarde

en: Your model won't be created.
nl: Je model wordt niet aangemaakt.

en: Discard
nl: Annuleren

en: Question in {0}
nl: Vraag in {0}

en: Abbreviate days and months
nl: Dagen en maanden afkorten

en: "{0}" is an unaggregated field: if it has more than one value at a point on the {1}-axis, the values will be summed.
nl: "{0}" is een niet-geaggregeerd veld: als het meer dan één waarde heeft op een punt op de {1}-as, worden de waarden opgeteld.

en: Column with steps
nl: Kolom met stappen

en: Select a region
nl: Selecteer een regio

en: Custom map
nl: Aangepaste kaart

en: Rows
nl: Rijen

en: Measures
nl: Maatregelen

en: Sort Order
nl: Sorteervolgorde

en: Pivot table
nl: Draaitabel

en: This has been set by the {0} environment variable.
nl: Dit is ingesteld door de omgevingsvariabele {0}.

en: This page is looking empty.
nl: Deze pagina ziet er leeg uit.

en: location
nl: locatie

en: time
nl: tijd

en: Sum over time
nl: Som over tijd

en: Display type
nl: Weergave type

en: Y-axis position
nl: Y-as positie

en: No breakouts are enabled
nl: Er zijn geen breakouts ingeschakeld

en: It is not possible to use the Log scale for a stacked percentage chart
nl: Het is niet mogelijk om de Log-schaal te gebruiken voor een gestapelde percentagegrafiek

en: Column value
nl: Kolomwaarde

en: Add series breakout
nl: Serie-uitbraak toevoegen

en: Add another series
nl: Nog een serie toevoegen

en: Auto formatting
nl: Automatische opmaak

en: Scale
nl: Schaal

en: Show lines and marks
nl: Toon lijnen en markeringen

en: Split y-axis when necessary
nl: Splits de y-as indien nodig

en: Show label
nl: Label weergeven

en: Show data labels
nl: Gegevenslabels weergeven

en: Auto x-axis range
nl: Automatisch x-asbereik

en: Value labels formatting
nl: Opmaak van waardelabels

en: Action {0} is not supported for {1} Databases.
nl: Actie {0} wordt niet ondersteund voor {1} Databases.

en: {0} Database {1} does not support actions.
nl: {0} Database {1} ondersteunt geen acties.

en: Unknown Action {0}. Valid Actions are: {1}
nl: Onbekende actie {0}. Geldige acties zijn: {1}

en: Whether to enable using the new experimental Actions for a specific Database.
nl: Of het gebruik van de nieuwe experimentele acties voor een specifieke database moet worden ingeschakeld.

en: Actions are not enabled for Database {0}.
nl: Acties zijn niet ingeschakeld voor Database {0}.

en: Missing primary key parameter: {0}
nl: Ontbrekende parameter voor primaire sleutel: {0}

en: Error executing Action: {0}
nl: Fout bij het uitvoeren van actie: {0}

en: Must execute implicit action on a table with a single primary key.
nl: Moet impliciete actie uitvoeren op een tabel met een enkele primaire sleutel.

en: No Card found for Action {0}.
nl: Geen kaart gevonden voor actie {0}.

en: No destination parameter found for id {0}. Found: {1}
nl: Geen bestemmingsparameter gevonden voor id {0}. Gevonden: {1}

en: Unknown action type {0}.
nl: Onbekend actietype {0}.

en: Cannot execute Action {0}: Card {1} is not marked as `is_write`
nl: Kan actie {0} niet uitvoeren: kaart {1} is niet gemarkeerd als `is_write`

en: Cannot execute implicit action on a table with ambiguous column names.
nl: Kan geen impliciete actie uitvoeren op een tabel met dubbelzinnige kolomnamen.

en: No destination parameter found for {0}. Found: {1}
nl: Geen bestemmingsparameter gevonden voor {0}. Gevonden: {1}

en: Implicit parameters must be provided.
nl: Er moeten impliciete parameters worden opgegeven.

en: Cannot call the service: missing required parameters: {0}
nl: Kan de service niet aanroepen: ontbrekende vereiste parameters: {0}

en: Too many results returned: {0}
nl: Te veel resultaten geretourneerd: {0}

en: You cannot create an Alert for an is_write Card.
nl: Je kunt geen waarschuwing maken voor een is_write-kaart.

en: ← Back to list
nl: ← Terug naar lijst

en: Table must have a single primary key: {0}
nl: Tabel moet één primaire sleutel hebben: {0}

en: A scaffold-target was not provided for Page: {0}
nl: Er is geen scaffold-target opgegeven voor pagina: {0}

en: Some tables could not be found. Given: {0} Found: {1}
nl: Sommige tabellen konden niet worden gevonden. Gegeven: {0} Gevonden: {1}

en: A scaffold-target was not provided for Card: {0}
nl: Er is geen steigerdoel opgegeven voor kaart: {0}

en: You cannot enable embedding for an is_write Card.
nl: U kunt insluiten niet inschakelen voor een is_write-kaart.

en: Saved Question is a Dataset.
nl: Opgeslagen vraag is een dataset.

en: Cannot mark Saved Question as ''is_write'': {0}
nl: Kan Opgeslagen vraag niet markeren als ''is_write'': {0}

en: Query must be a native query.
nl: Query moet een native query zijn.

en: You cannot share an is_write Card.
nl: U kunt een is_write-kaart niet delen.

en: Write queries are only executable via the Actions API.
nl: Schrijfquery's kunnen alleen worden uitgevoerd via de Actions API.

en: Unable to connect to LDAP server with current settings
nl: Kan geen verbinding maken met LDAP-server met huidige instellingen

en: Is LDAP currently enabled?
nl: Is LDAP momenteel ingeschakeld?

en: Cannot run query: MongoDB doesn''t support saved questions reference: {0}
nl: Kan query niet uitvoeren: MongoDB ondersteunt geen opgeslagen vragen referentie: {0}

en: violates foreign key constraint {0}
nl: schendt de externe sleutelbeperking {0}

en: violates unique constraint {0}
nl: schendt unieke beperking {0}

en: {0} violates not-null constraint
nl: {0} schendt niet-null-beperking

en: Error fetching field metadata for table {0}
nl: Fout bij ophalen van veldmetagegevens voor tabel {0}

en: sqlite doesn't support extract us week
nl: sqlite ondersteunt alleen ISO-week

en: Rows have the wrong columns: expected {0}, but got {1}
nl: Rijen hebben de verkeerde kolommen: verwacht {0}, maar kreeg {1}

en: Error(s) deleting rows.
nl: Fout(en) bij het verwijderen van rijen.

en: Error(s) inserting rows.
nl: Fout(en) bij het invoegen van rijen.

en: Error parsing SQL error message {0}: {1}
nl: Fout bij het parseren van SQL-foutbericht {0}: {1}

en: Rows need to be unique: repeated rows {0}
nl: Rijen moeten uniek zijn: herhaalde rijen {0}

en: Sorry, this would update {0} rows, but you can only act on 1
nl: Sorry, hierdoor worden {0} rijen geüpdatet, maar maximaal één mogelijk

en: Error(s) updating rows.
nl: Fout(en) bij het updaten van rijen.

en: Some rows have different sets of columns: {0}
nl: Sommige rijen hebben verschillende sets kolommen: {0}

en: Cannot build filter clause: row cannot be empty.
nl: Kan filterclausule niet bouwen: rij mag niet leeg zijn.

en: Invalid update row map: no non-PK columns. Got {0}, all of which are PKs.
nl: Ongeldige update rijkaart: geen niet-PK-kolommen. Ontvangen: {0}, dit zijn allemaal PK's.

en: Row is missing required primary key column. Required {0}; got {1}
nl: Rij ontbreekt de vereiste primaire sleutelkolom. Vereist {0}; ontvangen {1}

en: Sorry, this would delete {0} rows, but you can only act on 1
nl: Sorry, hierdoor worden {0} rijen verwijderd, maar maximaal één mogelijk

en: Error executing write query: {0}
nl: Fout bij het uitvoeren van schrijfquery: {0}

en: Sqlite doesn't support extract isoweek
nl: Sqlite ondersteunt isoweek extractie niet

en: Client ID for Google Sign-In.
nl: Client-ID voor aanmelding bij Google.

en: Is Google Sign-In configured?
nl: Is inloggen bij Google geconfigureerd?

en: Google Sign-In is not configured. Please set the Client ID first.
nl: Aanmelden bij Google is niet geconfigureerd. Stel eerst de Client ID in.

en: Is Google Sign-in currently enabled?
nl: Is aanmelden bij Google momenteel ingeschakeld?

en: Have the mandatory LDAP settings (host and user search base) been validated and saved?
nl: Zijn de verplichte LDAP-instellingen (host- en gebruikerszoekbasis) gevalideerd en opgeslagen?

en: Data apps are not enabled.
nl: Data-apps zijn niet ingeschakeld.

en: A model made from a native SQL question cannot have a variable or field filter.
nl: Een model gemaakt van een native SQL-vraag kan geen variabele of veldfilter hebben.

en: You cannot add an is_write Card to a Dashboard.
nl: Je kunt geen is_write-kaart aan een dashboard toevoegen.

en: No parameter mapping found for parameter {0}. Found: {1}
nl: Geen parametertoewijzing gevonden voor parameter {0}. Gevonden: {1}

en: Only native queries can be executed as write queries.
nl: Alleen native queries kunnen als schrijfquery's worden uitgevoerd.

en: No Query Action found for Emitter {0}. Only Query Actions are supported at this point in time.
nl: Geen zoekactie gevonden voor zender {0}. Op dit moment worden alleen queryacties ondersteund.

en: Cannot execute emitter {0}: Card {1} is not marked as `is_write`
nl: Kan zender {0} niet uitvoeren: kaart {1} is niet gemarkeerd als `is_write`

en: Invalid session-type.
nl: Ongeldig sessietype.

en: This Quarter
nl: Dit kwartaal

en: Database required of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
nl: Database vereist van {0} is gewijzigd van ''{1}'' in ''{2}''.

en: Metabase task scheduler disabled. Scheduled tasks will not be ran.
nl: Metabase-taakplanner uitgeschakeld. Geplande taken worden niet uitgevoerd.

en: value must be a map with schema: (
    {0}{1}{2}{3}{4}{5}
nl: waarde moet een kaart met schema zijn: (
    {0}{1}{2}{3}{4}{5}

en: {0} (optional)
nl: {0} (optioneel)

en: Can't create new SAML user when SAML is not enabled
nl: Kan geen nieuwe SAML-gebruiker maken als SAML niet is ingeschakeld

en: Are the mandatory JWT settings configured?
nl: Zijn de verplichte JWT-instellingen geconfigureerd?

en: Is SAML authentication configured and enabled?
nl: Is SAML-verificatie geconfigureerd en ingeschakeld?

en: Is JWT authentication configured and enabled?
nl: Is JWT-verificatie geconfigureerd en ingeschakeld?

en: Are the mandatory SAML settings configured?
nl: Zijn de verplichte SAML-instellingen geconfigureerd?

en: Google Sign-in
nl: Google Aanmelden

en: Only duplicate the dashboard
nl: Alleen het dashboard dupliceren

en: If you check this, the cards in the duplicated dashboard will reference the original questions.
nl: Als u dit aanvinkt, zullen de kaarten in het gedupliceerde dashboard verwijzen naar de oorspronkelijke vragen.

en: Drill-through doesn’t work on SQL questions.
nl: Doordrinken werkt niet bij SQL vragen.

en: Drill-through doesn’t work on native questions.
nl: Doordrinken werkt niet bij inheemse vragen.

en: Paused
nl: Gepauzeerd

en: Pause
nl: Pauze

en: Resume
nl: CV

en: This will clear all your settings.
nl: Dit zal al uw instellingen wissen.

en: Allow users to sign up on their own if their Google account email address is from one of the domains you specify here:
nl: Laat gebruikers zich zelf aanmelden als het e-mailadres van hun Google-account afkomstig is van een van de domeinen die u hier opgeeft:

en: Get the difference between two datetime values (datetime2 minus datetime1) using the specified unit of time.
nl: Krijg het verschil tussen twee datetime-waarden (datetime2 minus datetime1) met behulp van de opgegeven tijdseenheid.

en: The columns or expressions with your datetime values.
nl: De kolommen of expressies met uw datetime-waarden.

en: Choose from: "year", "month", "week", "day", "hour", "minute", or "second".
nl: Kies uit: "jaar", "maand", "week", "dag", "uur", "minuut", of "seconde".

en: Extracts the week of the year as an integer.
nl: Extraheert de week van het jaar als een geheel getal.

en: The name of the column with your date or datetime value.
nl: De naam van de kolom met uw datum of datetime waarde.

en: target
nl: doel

en: source
nl: bron

en: Convert timezone of a date or timestamp column.
nl: Converteer de tijdzone van een datum- of tijdstempelkolom.

en: The timezone you want to assign to your column.
nl: De tijdzone die u aan uw kolom wilt toekennen.

en: (Optional) The current timezone of your column. The default timezone is your report timezone.
nl: (Optioneel) De huidige tijdzone van je kolom. De standaard tijdzone is de tijdzone van je rapport.

en: Missing widget label: {0}
nl: Ontbrekende widget label: {0}

en: Save new question
nl: Nieuwe vraag opslaan

en: Duplicate "{0}" and its questions
nl: Dupliceer "{0}" en zijn vragen

en: Duplicated {0}, but couldn't duplicate some questions
nl: Gedupliceerd {0}, maar kon sommige vragen niet dupliceren

en: No query provided so not querying for metadata
nl: Geen query verstrekt dus geen query voor metadata

en: Reusing provided metadata
nl: Hergebruik van verstrekte metadata

en: Querying for metadata and blending model metadata
nl: Zoeken naar metagegevens en mengen van modelmetagegevens

en: Querying for metadata
nl: Zoeken naar metadata

en: No copied card information found
nl: Geen gekopieerde kaartinformatie gevonden

en: Only datetime, timestamp, or date types allowed. Found {0}
nl: Alleen datetime, timestamp of date types toegestaan. Gevonden {0}

en: MongoDB does not support parsing strings as dates. Try parsing to a datetime instead
nl: MongoDB ondersteunt geen strings als datums. Probeer in plaats daarvan een datetime te parsen

en: MongoDB does not support parsing strings as times. Try parsing to a datetime instead
nl: MongoDB ondersteunt geen strings als tijden. Probeer in plaats daarvan een datetime te parseren

en: `timestamp with time zone` columns shouldn''t have a `source timezone`
nl: `timestamp met tijdzone` kolommen moeten geen `bron tijdzone` hebben

en: Error running step ''{0}'' for {1}
nl: Fout bij het uitvoeren van stap ''{0}'' voor {1}

en: Backfilling entity_id for {0} rows of {1}
nl: Backfilling entity_id voor {0} rijen van {1}

en: Convert timezone of a date or timestamp column.
    We support tz database time zone names.
    See the full list here: https://w.wiki/4Jx
nl: Converteer tijdzone van een datum of tijdstempel kolom.
    Wij ondersteunen tz database tijdzone namen.
    Zie de volledige lijst hier: https://w.wiki/4Jx

en: The current time zone. Only required for timestamps with no time zone.
nl: De huidige tijdzone. Alleen vereist voor tijdstempels zonder tijdzone.

en: Show percentages
nl: Toon percentages

en: In legend
nl: In de legende

en: On the chart
nl: Op de kaart

en: Error compiling HoneySQL form: {0}
nl: Fout bij het compileren van HoneySQL formulier: {0}

en: Invalid HoneySQL form: {0}
nl: Ongeldig HoneySQL formulier: {0}

en: input column already has a set timezone. Please remove the source parameter in convertTimezone.
nl: invoer kolom al een ingestelde tijdzone heeft. Verwijder de bronparameter in convertTimezone.

en: input column doesn't have a set timezone. Please set the source parameter in convertTimezone to convert it.
nl: invoer kolom heeft geen ingestelde tijdzone. Stel de bronparameter in convertTimezone in om deze om te zetten.

en: Error reducing result rows: {0}
nl: Fout bij het verkleinen van de resultaatrijen: {0}

en: Sample database could not be extracted to the plugins directory,which may result in slow startup times. Please set MB_PLUGINS_DIR to a writable directory and restart Metabase.
nl: Voorbeeld database kon niet worden uitgepakt naar de plugins directory, wat kan leiden tot langzame opstarttijden. Stel MB_PLUGINS_DIR in op een beschrijfbare directory en herstart Metabase.

en: Metabase config files require a Premium token with the :advanced-config feature.
nl: Metabase configuratiebestanden vereisen een Premium token met de :advanced-config functie.

[ctx: This is in the sidebar when creating or editing a dashboard subscription.]
en: Charts in subscriptions may look slightly different from charts in dashboards.
nl: Grafieken in abonnementen kunnen er iets anders uitzien dan grafieken in dashboards.

[ctx: Seen when creating a new dashboard subscription.]
en: Recipients will see this data just as you see it, regardless of their permissions.
nl: Ontvangers zien deze gegevens zoals u ze ziet, ongeacht hun rechten.

en: Model actions
nl: Modelacties

en: Allow actions from models created from this data to be run. Actions are able to read, write, and possibly delete data.
nl: Laat acties toe van modellen die van deze gegevens zijn gemaakt. Acties kunnen gegevens lezen, schrijven en eventueel verwijderen.

en: Note: Your database user will need write permissions.
nl: Opmerking: Uw databasegebruiker heeft schrijfrechten nodig.

en: Auto tracking schema
nl: Schema voor automatisch volgen

en: Remove mapping
nl: Mapping verwijderen

en: Remove mapping and members
nl: Mapping en leden verwijderen

en: Remove mapping and delete groups
nl: Mapping verwijderen en groepen wissen

en: Remove mapping and delete group
nl: Mapping verwijderen en groep verwijderen

en: These groups' user memberships will no longer be synced with the directory server.
nl: De lidmaatschappen van deze groepen worden niet langer gesynchroniseerd met de directory server.

en: This group's user membership will no longer be synced with the directory server.
nl: Het gebruikerslidmaatschap van deze groep wordt niet langer gesynchroniseerd met de directory server.

en: What should happen with the groups themselves in Metabase?
nl: Wat moet er gebeuren met de groepen zelf in Metabase?

en: What should happen with the group itself in Metabase?
nl: Wat moet er gebeuren met de groep zelf in Metabase?

en: Remove this group mapping?
nl: Deze groepsmapping verwijderen?

en: Nothing, just remove the mapping
nl: Niets, gewoon de mapping verwijderen

en: Also remove all group members (except from Admin)
nl: Verwijder ook alle groepsleden (behalve van Admin)

en: Also delete the groups (except Admin)
nl: Verwijder ook de groepen (behalve Admin)

en: Also delete the group
nl: Verwijder ook de groep

en: Delete this mapping?
nl: Deze afbeelding verwijderen?

en: Synchronize Group Memberships
nl: Groepsleden synchroniseren

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the directory server. If a group isn‘t mapped, its membership won‘t be synced.
nl: Mappings laten Metabase toe om automatisch gebruikers toe te voegen en te verwijderen uit groepen op basis van de lidmaatschapsinformatie verstrekt door de directory server. Als een groep niet is gemapt, zal het lidmaatschap niet worden gesynchroniseerd.

en: About mappings
nl: Over mappings

en: New mapping
nl: Nieuwe cartografie

en: No mappings yet
nl: Nog geen toewijzingen

en: An error occurred.
nl: Er is een fout opgetreden.

en: Unknown target
nl: Onbekend doel

en: This field is required
nl: Dit veld is verplicht

en: Action Library
nl: Actiebibliotheek

en: Where should the values for '{0}' come from?
nl: Waar moeten de waarden voor '{0}' vandaan komen?

en: You can either ask users to enter values, or use the value of a dashboard filter.
nl: U kunt gebruikers vragen waarden in te voeren, of de waarde van een dashboardfilter gebruiken.

en: Select an action to get started
nl: Selecteer een actie om te beginnen

en: Outline
nl: Schets

en: Ask the user
nl: Vraag de gebruiker

en: This action has no parameters to map
nl: Deze actie heeft geen parameters om in kaart te brengen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Action settings
nl: Actie-instellingen

en: Make public
nl: Maak openbaar

en: Creates a publicly shareable link to this action form.
nl: Maakt een openbaar te delen link naar dit actieformulier.

en: Public action form URL
nl: Openbare actieformulier URL

en: Success message
nl: Succesbericht

en: Action ran successfully
nl: De actie liep succesvol

en: Build custom forms and business logic.
nl: Bouw aangepaste formulieren en bedrijfslogica.

en: Actions let you write parameterized SQL that writes back to your database. Actions can be attached to buttons on dashboards to create custom workflows. You can even publicly share the parameterized forms they generate to collect data.
nl: Met acties kunt u geparametriseerde SQL schrijven die terugschrijft naar uw database. Acties kunnen worden gekoppeld aan knoppen op dashboards om aangepaste workflows te creëren. U kunt zelfs de geparametriseerde formulieren die ze genereren openbaar delen om gegevens te verzamelen.

en: Here are a few ideas for what you can do with actions
nl: Hier zijn enkele ideeën voor wat u met acties kunt doen

en: Create a customer feedback form and embed it on your website.
nl: Maak een feedbackformulier voor klanten en zet het op uw website.

en: Mark the customer you’re viewing in a dashboard as a VIP.
nl: Markeer de klant die u in een dashboard bekijkt als VIP.

en: Let team members remove redundant data.
nl: Laat teamleden overbodige gegevens verwijderen.

en: See an example
nl: Zie een voorbeeld

en: Select a collection
nl: Selecteer een collectie

en: (optional)
nl: (facultatief)

en: must be a positive integer value
nl: moet een positief geheel getal zijn

en: Button properties
nl: Eigenschappen van de knop

en: Button text
nl: Knop tekst

en: Button variant
nl: Knop variant

en: Pick an action
nl: Kies een actie

en: Change action
nl: Actie wijzigen

en: Action Settings
nl: Actie-instellingen

en: Action Button
nl: Actieknop

en: Text Card
nl: Tekst Kaart

en: This card does not support click mappings
nl: Deze kaart ondersteunt geen click-mappings

en: When a user adds a new filter to a dashboard or a SQL question, Metabase will scan the field(s) mapped to that filter in order to show the list of selectable values.
nl: Wanneer een gebruiker een nieuw filter toevoegt aan een dashboard of een SQL-vraag, zal Metabase het (de) aan dat filter gekoppelde veld(en) scannen om de lijst met selecteerbare waarden te tonen.

en: Select a model
nl: Selecteer een model

en: Toggle sidebar
nl: Schakel zijbalk

en: How should users filter on this column?
nl: Hoe moeten gebruikers op deze kolom filteren?

en: Selectable values for {0}
nl: Selecteerbare waarden voor {0}

en: Search for a question or model
nl: Zoeken naar een vraag of model

en: Where values should come from
nl: Waar waarden vandaan moeten komen

en: You haven’t connected a field to this filter yet, so there aren’t any values.
nl: Je hebt nog geen veld gekoppeld aan dit filter, dus er zijn nog geen waarden.

en: We don’t have any cached values for the connected fields. Try one of the other options, or change this widget to a search box.
nl: We hebben geen opgeslagen waarden voor de verbonden velden. Probeer een van de andere opties, of verander deze widget in een zoekvak.

en: Model or question to supply the values
nl: Model of vraag om de waarden te leveren

en: Pick a model or question…
nl: Kies een model of vraag...

en: Column to supply the values
nl: Kolom om de waarden te leveren

en: Pick a column…
nl: Kies een kolom...

en: This model doesn’t have any text columns.
nl: Dit model heeft geen tekstkolommen.

en: This question doesn’t have any text columns.
nl: Deze vraag heeft geen tekstkolommen.

en: Please pick a different model or question.
nl: Kies een ander model of vraag.

en: Pick a model or question
nl: Kies een model of vraag

en: An error occurred in your query
nl: Er is een fout opgetreden in uw zoekopdracht

en: Enter one value per line.
nl: Voer één waarde per regel in.

en: From connected fields
nl: Van aangesloten velden

en: From another model or question
nl: Van een ander model of vraag

en: Custom list
nl: Aangepaste lijst

en: Dropdown list
nl: Dropdown lijst

en: Input box
nl: Invoervak

en: Select at least one column
nl: Selecteer ten minste één kolom

en: Item {0} of first {1}
nl: Item {0} van eerste {1}

en: Item {0} of {1}
nl: Item {0} van {1}

en: Deselect All
nl: Alles deselecteren

en: Choose a link
nl: Kies een link

en: Sorry, you don't have permission to see this link.
nl: Sorry, je hebt geen toestemming om deze link te zien.

en: Show row totals
nl: Toon rijtotalen

en: Show column totals
nl: Toon kolomtotalen

en: Link card
nl: Linkkaart

en: Revoke link
nl: Link intrekken

en: Public Action Form Listing
nl: Openbare actie Formulier Lijst

en: No actions have been publicly shared yet.
nl: Er zijn nog geen acties openbaar gemaakt.

en: Run {0}?
nl: Uitvoeren?

en: Choose a record to update
nl: Kies een record om bij te werken

en: No action assigned
nl: Geen actie toegewezen

en: Actions are not enabled for this database
nl: Acties zijn niet ingeschakeld voor deze database

en: You cannot connect variables to link cards.
nl: U kunt geen variabelen verbinden met linkkaarten.

en: Open this card's action settings to connect variables
nl: Open de actie-instellingen van deze kaart om variabelen te verbinden

en: Add a saved question
nl: Een opgeslagen vraag toevoegen

en: , or
nl: of

en: ask a new one
nl: vraag een nieuwe

en: How should users filter on this variable?
nl: Hoe moeten gebruikers filteren op deze variabele?

en: Recipients will see this data just as you see it, regardless of their permissions.
nl: Ontvangers zien deze gegevens zoals u ze ziet, ongeacht hun rechten.

en: Charts in subscriptions may look slightly different from charts in dashboards.
nl: Grafieken in abonnementen kunnen er iets anders uitzien dan grafieken in dashboards.

en: Model details
nl: Details van het model

en: action
nl: actie

en: {0} ran successfully
nl: {0} liep succesvol

en: Action form
nl: Actieformulier

en: Successfully updated
nl: Succesvol bijgewerkt

en: Successfully ran the action
nl: De actie is succesvol uitgevoerd

en: Shared Action Forms
nl: Gedeelde actieformulieren

en: Click Me
nl: Klik Mij

en: Add link card
nl: Linkkaart toevoegen

en: Add action button
nl: Actieknop toevoegen

en: for {0}
nl: voor {0}

en: Add or remove columns
nl: Kolommen toevoegen of verwijderen

en: Show Header
nl: Toon koptekst

en: It will also be removed from the filter that uses it to populate values. | It will also be removed from the {0} filters that use it to populate values.
nl[0]: Het wordt ook verwijderd uit het filter dat het gebruikt om waarden in te vullen.
nl[1]: Het wordt ook verwijderd uit de {0} filters die het gebruiken om waarden in te vullen.

en: Timeout must be less than 100 years
nl: De time-out moet minder dan 100 jaar zijn

en: Change field settings
nl: Veldinstellingen wijzigen

en: Field settings
nl: Veldinstellingen

en: Change options
nl: Opties wijzigen

en: Action parameters
nl: Actieparameters

en: Configure your parameters' types and properties here. The values for these parameters can come from user input, or from a dashboard filter. {0}
nl: Configureer hier de types en eigenschappen van uw parameters. De waarden voor deze parameters kunnen afkomstig zijn van gebruikersinvoer, of van een dashboardfilter. {0}

en: Long text
nl: Lange tekst

en: Inline select
nl: Inline selecteren

en: Date + time
nl: Datum + tijd

en: Run
nl: Ren

en: Delete this content and the DB connection
nl: Verwijder deze inhoud en de DB-verbinding

en: If you’re trying to migrate from a development DB to a production one, you don’t need to do this. You can just {0}
nl: Als je probeert te migreren van een ontwikkelings-DB naar een productie-DB, hoef je dit niet te doen. Je kunt gewoon {0}

en: edit your connection details.
nl: uw verbindingsgegevens bewerken.

en: Deleting this database will also delete everything based on it. If you’re really trying to do this, please check each of these boxes:
nl: Het verwijderen van deze database verwijdert ook alles wat erop gebaseerd is. Als je dit echt probeert te doen, vink dan elk van deze vakjes aan:

en: Deleting this database will also delete everything based on it. If you’re really trying to do this, please check the box below:
nl: Het verwijderen van deze database verwijdert ook alles wat erop gebaseerd is. Als je dit echt probeert, vink dan het vakje hieronder aan:

en: This will delete every saved question, model, metric, and segment you’ve made that uses this data, and can’t be undone!
nl: Hierdoor worden alle opgeslagen vragen, modellen, metrieken en segmenten die u hebt gemaakt met deze gegevens verwijderd, en dit kan niet ongedaan worden gemaakt!

en: If you’re sure, please type {0} in this box:
nl: Als u het zeker weet, typ dan {0} in dit vak:

en: Are you completely sure?
nl: Weet je het helemaal zeker?

en: Delete {0} saved question | Delete {0} saved questions
nl[0]: Wis {0} opgeslagen vraag
nl[1]: Verwijder {0} opgeslagen vragen

en: Delete {0} model | Delete {0} models
nl[0]: Wis {0} model
nl[1]: Verwijder {0} modellen

en: Delete {0} metric | Delete {0} metrics
nl[0]: Wis {0} metriek
nl[1]: Verwijder {0} metriek

en: Delete {0} segment | Delete {0} segments
nl[0]: Wis {0} segment
nl[1]: Verwijder {0} segmenten

en: Edit Link
nl: Link bewerken

en: Edit definition
nl: Definitie bewerken

en: Archive {0}?
nl: Archief {0}?

en: Public action form
nl: Formulier voor publieke actie

en: Disable basic actions?
nl: Basisacties uitschakelen?

en: Disabling basic actions will also remove any buttons that use these actions. Are you sure you want to continue?
nl: Het uitschakelen van basisacties zal ook alle knoppen verwijderen die deze acties gebruiken. Weet u zeker dat u wilt doorgaan?

en: Disable
nl: Schakel  uit.

en: Disable basic actions
nl: Basisacties uitschakelen

en: Create basic actions
nl: Basisacties maken

en: Actions menu
nl: Menu Acties

en: Running Actions is not enabled for database {0}
nl: Acties uitvoeren is niet ingeschakeld voor database {0}

en: Action list
nl: Actielijst

en: No actions have been created yet.
nl: Er zijn nog geen acties aangemaakt.

en: Get started quickly with some basic actions to create, edit and delete, or create your own from scratch.
nl: Ga snel aan de slag met enkele basisacties om te maken, bewerken en verwijderen, of maak uw eigen acties vanaf nul.

en: Preview the query
nl: Een voorbeeld van de query

en: Returns the current timestamp (in milliseconds).
nl: Geeft als resultaat de huidige tijdstempel (in milliseconden).

en: Returns the current timestamp (in milliseconds). Currently {0} in {1}.
nl: Geeft de huidige tijdstempel (in milliseconden). Momenteel {0} in {1}.

en: "month"
nl: "maand"

en: Other charts
nl: Andere grafieken

en: Timeline event card
nl: Tijdlijn gebeurteniskaart

en: Timeline card header
nl: Koptekst tijdlijnkaart

en: Still Waiting…
nl: Nog steeds aan het wachten...

en: Whether to enable Actions for a specific Database.
nl: Of Acties voor een specifieke Database moet worden ingeschakeld.

en: Values can only be fetched for actions that require a Primary Key.
nl: Waarden kunnen alleen worden opgehaald voor acties die een Primaire Sleutel vereisen.

en: Error executing action.
nl: Fout bij het uitvoeren van de actie.

en: C3P0 Number of threads awaiting checkout
nl: C3P0 Aantal draden in afwachting van controle

en: Unsupported implicit action kind
nl: Niet-ondersteunde impliciete actie soort

en: must be a valid json-query, something like ''.item.title''
nl: moet een geldige json-query zijn, zoiets als ''.item.title''.

en: Unsupported action type
nl: Niet-ondersteund actietype

en: Must provide a database_id for query actions
nl: Moet een database_id opgeven voor query-acties

en: Card does not have a parameter with the ID {0}
nl: De kaart heeft geen parameter met de ID {0}

en: Invalid m field: {0}
nl: Ongeldig m-veld: {0}

en: Must include prefix or search
nl: Moet een prefix of zoekopdracht bevatten

en: Error with autocomplete: {0}
nl: Fout met autocomplete: {0}

en: Missing field-ids for parameter
nl: Ontbrekende veld-ids voor parameter

en: Table ''{0}.{1}'' already exists
nl: Tabel ''{0}.{1}'' bestaat al.

en: Unable to identify table ''{0}.{1}''
nl: Kan tabel ''{0}.{1}'' niet identificeren.

en: Invalid DB permissions: If you have write access for native queries, you must have data access to all schemas.
nl: Ongeldige DB rechten: Als je schrijftoegang hebt voor native queries, moet je datatoegang hebben tot alle schema's.

en: Sandboxes are an Enterprise feature. Please upgrade to a paid plan to use this feature.
nl: Sandboxen zijn een Enterprise-functie. Upgrade naar een betaald plan om deze functie te gebruiken.

en: Invalid execution permission graph: {0}
nl: Ongeldige uitvoeringstoestemmingsgrafiek: {0}

en: ''load'' is deprecated and will be removed in a future release. Please migrate to ''import''.
nl: load'' is verouderd en zal in een toekomstige versie worden verwijderd. Gelieve te migreren naar ''import''.

en: ''dump'' is deprecated and will be removed in a future release. Please migrate to ''export''.
nl: dump'' is verouderd en zal in een toekomstige versie worden verwijderd. Gelieve te migreren naar ''export''.

en: Setting H2 sequence ids to proper values...
nl: H2 sequentie-id's op de juiste waarden zetten...

en: Can''t decrypt app db with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
nl: Kan app db niet decoderen met MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Query cancelled
nl: Vraag geannuleerd

en: Warning: missing type mapping for parsing BigQuery results of type {0}.
nl: Waarschuwing: type mapping ontbreekt voor het parsen van BigQuery resultaten van het type {0}.

en: datetimeDiff only allows datetime, timestamp, or date types. Found {0}
nl: datetimeDiff staat alleen datetime, timestamp of datumsoorten toe. Gevonden {0}

en: now is not supported for MongoDB versions before 4.2
nl: wordt nu niet ondersteund voor MongoDB-versies vóór 4.2

en: incorrect value: {0}
nl: onjuiste waarde: {0}

en: violates not-null constraint
nl: schendt de niet-nul beperking

en: Error preparing statement: {0}
nl: Fout bij het opstellen van de verklaring: {0}

en: Comma separated names of {0} that should NOT appear in Metabase
nl: Door komma's gescheiden namen van {0} die NIET in de Metabase mogen voorkomen

en: Comma separated names of {0} that should appear in Metabase
nl: Door komma's gescheiden namen van {0} die in de Metabase moeten verschijnen

en: You can use patterns like "auth*" to match multiple {0}
nl: U kunt patronen als "auth*" gebruiken om meerdere {0}

en: Would you mind taking a quick 5 minute survey to tell us how it’s going?
nl: Wilt u een snelle enquête van 5 minuten invullen om ons te vertellen hoe het gaat?

en: Actions must be made with models, not cards.
nl: Acties moeten worden uitgevoerd met modellen, niet met kaarten.

en: Cannot make a question from a model with actions
nl: Kan geen vraag maken van een model met acties

en: invalid parameterized_object_type
nl: ongeldig geparametriseerd_object_type

en: Invalid parameter source {0}
nl: Ongeldige parameterbron {0}

en: Error updating Settings last updated value: {0}
nl: Fout bij het bijwerken van Instellingen laatst bijgewerkte waarde: {0}

en: Invalid locale: {0}
nl: Ongeldige locale: {0}

en: Invalid day of week: {0}
nl: Ongeldige dag van de week: {0}

en: Error fetching token status from {0}:
nl: Fout bij het ophalen van de tokenstatus van {0}:

en: MB_API_KEY is not set. See {0} for details
nl: MB_API_KEY is niet ingesteld. Zie {0} voor details

en: Session timeout must be less than 100 years.
nl: De time-out van de sessie moet minder dan 100 jaar zijn.

en: Session timeout amount must be positive.
nl: De time-out van de sessie moet positief zijn.

en: {0}, {1}, and {2}
nl: {0, 1 en 2.

en: Field {0} has not been used since {1}. Skipping...
nl: Veld {0} is niet meer gebruikt sinds {1}. Overslaan...

en: Found DBMS version {0}
nl: DBMS-versie {0} gevonden

en: Could not determine DBMS version
nl: Kon DBMS-versie niet bepalen

en: received
nl: ontvangen

en: value must an array with :field id-or-name and an options map
nl: value moet een array zijn met :field id-or-name en een options map

en: value must be a valid UUID.
nl: waarde moet een geldige UUID zijn.

en: value must be an instance of {0}
nl: waarde moet een instantie zijn van {0}

en: Value must be a map.
nl: De waarde moet een kaart zijn.

en: No current user found
nl: Geen huidige gebruiker gevonden

en: Open the Metabase drill-through menu
nl: Open het Metabase doorboormenu

en: Expression
nl: Expressie

en: You can reference columns here in functions or equations, like: floor([Price] - [Discount]). Click for documentation.
nl: U kunt hier naar kolommen verwijzen in functies of vergelijkingen, zoals: floor([Prijs] - [Korting]). Klik voor documentatie.

en: Open expressions documentation
nl: Documentatie over open expressies

en: Open the drill-through menu
nl: Open het doorboormenu

en: Error calculating column name for {0}: {1}
nl: Fout bij het berekenen van de kolomnaam voor {0}: {1}

en: Standard deviation of {0}
nl: Standaardafwijking van {0}

en: Error calculating display name for {0}: {1}
nl: Fout bij het berekenen van de weergavenaam voor {0}: {1}

en: Cumulative sum of {0}
nl: Cumulatieve som van {0}

en: Saved Question #{0}
nl: Opgeslagen vraag #{0}

en: Cumulative count of {0}
nl: Cumulatieve telling van {0}

en: No join named {0}
nl: Geen verbinding met de naam {0}

en: Invalid :field clause: column {0} does not exist
nl: Ongeldige :field-clausule: kolom {0} bestaat niet.

en: Cannot find Table {0}
nl: Kan tabel {0} niet vinden.

en: Don''t know how to set options for {0}
nl: Ik weet niet hoe ik de opties voor {0} moet instellen.

en: type-of {0} returned an invalid type {1}
nl: type-of {0} leverde een ongeldig type {1} op.

en: Don''t know how to determine the base type of {0}
nl: Ik weet niet hoe ik het basistype van {0} moet bepalen.

en: Join aliases must be unique at a given stage of a query
nl: Join aliassen moeten uniek zijn in een bepaald stadium van een query

en: Stage {0} does not exist
nl: Stadium {0} bestaat niet

en: Extracting {0} {1}
nl: Het extraheren van {0} {1}

en: query_execution cleanup successful, no rows were deleted
nl: query_execution cleanup succesvol, geen rijen verwijderd

en: Cleaning up query_execution table
nl: Opschonen query_uitvoering tabel

en: query_execution cleanup successful, {0} rows were deleted
nl: query_execution cleanup succesvol, {0} rijen werden verwijderd

en: query_execution cleanup failed
nl: query_uitvoering opruimen mislukt

en: Retention policy for the `query_execution` table.
nl: Bewaarbeleid voor de `query_execution` tabel.

en: MB_AUDIT_MAX_RETENTION_DAYS is set to {0}; using the minimum value of {1} instead.
nl: MB_AUDIT_MAX_RETENTION_DAYS is ingesteld op {0}; gebruik in plaats daarvan de minimumwaarde van {1}.

en: Must be a string like 2020-04 or 2222-11.
nl: Moet een string zijn zoals 2020-04 of 2222-11.
